Griekenland Agenda U EISCHT 100% ZUIVERHEID? fill openbaring IN EN OM ALKMAAR uiHWHitniniiiiiimiiimiiiimiiiuiumiiiiiiim FINO SOEPEN...'n Ur Zinkers Capsules Alkmaar, 2 Maart Costa Rica den storm Mislukte putsch in "in Rook I Uit den Gemeenteraad Rast hersteld, na nachtelijk vuurgevecht dan ZATERDAG 2 MAAKT 1935 Film T ooneel Vierde opvoering „Katjang” Diveraen Sport Het nieuwe gebouw Gemeente Radio-diatributie 99 A pothekeranachtd ienat Meubilair over boord De bezwaren van „Nooitgedacht” Een gevaarlijke duw nieuws voor C.O.-leden Belangri TOONEEL DE VIER JAARGETIJDEN FILM NIEUWS De heer Köhnert jubileert Liefdadigheidswedstrijd 4 Verac heid ene paaaagiera liepen any wond en op FEESTAVOND IN HET R.K. LYCEUM OPENING NIEUW ZENUWPA- VILJOEN VAN ’T CENTRAAL ZIEKENHUIS Kon. Nat. Ver. tot steun aan miliciens „VIVA VILLA" IN VICTORIA THEATER HET UITBREIDINGSPLAN OVERDIE EN ACHTERMEER FEESTAVOND VROUWEN CONGREGATIE 4 KNOFLOOKOLIE- •jW Vischcollege „Vischlust” Van Antoon Coolen z mittmiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiimimmmimiiiiiiimiiiiiiHiitnniiiiiiiiiiiiiiiiinH van MAANDAG 4 MAART De nog en- FABRIEK SMAAKLOOS EN REUKLOOS. voor CHIEF WHIP A CONDENS heer J. de Wolf en den amanuesis s tijd noch moeite gespaard hadden waardeering, door Jubi- fraaie spontane het De regeerlng heeft de strategische punten la ten bezetten door troepen. De bevolking houdt zich rustig. van Nieuwe hulde dezen ATHENE, 2 Maart. (Reuter). Officieren, aanhangers van generaal Piastiras, den ag. „eendagsdietator”, ontketenden gisteravond een opstandige beweging, welke echter spoe dig was onderdrukt. De regeerlng is de situatie volkomen mees ter. De rust is in de stad hersteld. 1 Alkmaarsche 2.30 feest en gevochten. Dit laatste vooral niet te kort. Het is vooral het meesterlijke spel van Beery, hetwelk deze film tot een zeer bijzondere maakt. Daarnaast mag genoemd worden de dronken journalist Johny Sykes, die opmerkelijk goed door Stuart Erwin word gespeeld. Uiteraard past btj deze film een streng voor behoud voor volwassenen. Zaterdagnacht Is te Plymouth gearriveerd de „Coeta Rica” van de K. N. S. M„ komende van Wesst-Indië. Het schip heeft Dinsdag J.L met stormachtige zeeën te kampen gehad. Een golf sloeg over het dek en versplinterde de deuren van den rooksalon. Het water stroom de door salen en vertrekken en nam 'n gedeelte van het meubilair, waaronder een piano, mede Verscheidene passagiers liepen snjjwonden en builen op. Vrijdagavond gaf een 17-jarige scholier een van zijn kornuiten in de Langestraat oen duw. die zoo hevig aankwam, dat deze door de ruit van de winkeldeur van de firma Nierop en Slothouber viel, waardoor dc ruit werd verbrij zeld. De schade zal worden vergoed. Nader wordt achter nog het volgende gemeld. De opstandige-«beweging brak Vrijdagavond om 8 uur uit. Op dlT oogenblik maakten een aantal, de regeerlng vyandig-gezlnde. officieren zich meester van het arsenaal op het bij Athene ge. legen eiland Salamis, alsmede van vier orlogs- schepen. Volgens de beraamde plannen had deze actie, welke werd uitgevoerd onder leiding van com mandant Domestlcha, moeten samenvallen met een opstand van de troepen te Athene en waar schijnlijk ook van de troepen, welke In de an dere Grlekzche steden zijn gelegerd. Po» op Wordt niet oud voot'Uw lifd. Dn Zinner's* Knoflookolie capsules houden ouderdomsverschijnselen. aderverkalking en tpijsvertorlngsstoornissen verre. Neem bijtijds uw maatregelen I Pas een natuurlijk middel toe, door een modern chemicus geperfectionneerd Dr. Zinsser Co's knoflookolie capsules Bijna honderdduizend voormalige lijders zonden Dr. Zinsser ongevraagd hun enthousiaste brieven l Bij apothekers en drogisten te Alkmaar verkrijg baar I 2.25 per doos of proefverpakking f 1- In aanmerking genomen het feit, dat we met zeer jeugdige artlestjes te doen hadden, waar van er zeer velen bovendien voor de eerste maal met de emoties van de planken en van een volle zaal kennis-maakten, mogen we niet anders dan tevreden zijn. Zéér tevreden zelfs en de aanwezigen waren het daarmee roerend eens. Een ieder ging hoogst voldaan huiswaarts. Ben enkele greep: we kregen een kittige dlri- gente te zien in ..Eine lündliche konzertprobe” van Fr. von Suppé. .Leo Ruytenburg declameerde ernstig en naar best vermogen de zoo moeilijke: Antony's adress to the Romains van Shakespeare. En van een heel andere zijde liet hij zich weer zien in de caricatuur van een Hongaarschen edelman in „Frederick de Groote”, het blijspel, waarmee de avond besloten werd. Dat was uit stekend. Naast hem noemen we den kening zelf, die tot het einde toe consequent z'n rol volhield. Trude Peet en Tine Keesom gaven on berispelijk. vol charme, de 2 précieuses Cathos en Madelon weer. Een woord van lof komt ze ker ook toe aan het muzikale gedeelte, dat verzorgd werd door Han Moeskops (plano), Tr. Peet (zang), Addy Landman en Nol Leesberg (viool). Hiermee mogen we volstaan en bren gen met den rector aan allen een compliment voor hun ijver en goeden wil. Dank bracht de heer Klippers ook aan de leeraren W. Vermeulen, O. v. Kesteren en O. Snijders voor den steun, dien zij bij de voor bereiding verleend hadden. Dank ook aan den Dam, die voor de schitterende décors, bat was in één woord een lust voor de oogen. De heer Keysper achtte zich verplicht namens de ouders nog een woord van dank te richten tot rector en leeraren (-essen). Met den eerste hoopte hij, dat bet volgende jaar de ztuden- tenvereenlglng mocht bestaan en werken (Spr. vergiste zich, waar hij meende beluisterd te hebben, dat de avond door de leerlingen gefi nancierd was. Zijn toezegging tot steun kan ondertusschen niet anders dan geapprecieerd worden). De feestavond in het BK. Lyeeum zal nog lang in aangename herinnering blijven. EEN AANWEZIGE Door het onlangs opgerichte vischcollege „Vlschlust” zal Zondag de eerste wedstrijd ge houden worden aan den groenen kant te Schoorldam. Er zal gevischt worden onder de bepalingen van het algemeene basisreglement. De prijzen bestaan uit hengelsportartikelen, ter wijl door den heer K. Groot, café „De Vergulde Valk” een sportplaquette, waarop een gouden baars, als clubprys beschikbaar is gesteld. De prysuitdeeling zal plaats vinden om ca. Het 30ste jaarverslag van de Koninklijke Na tionale Vereenlging tot Steun aan miliciens, is ter lezing gelegd, in de Openbare Leeszaal In de Langestraat, in het gebouw van de St. Jo seph Gezellen Vereenlging, In het gebouw van de St. Fidélls Vereenlging, Verdronkenoord; in het gebouw van het Jongenspatronaat, Var- nebroek; in de Nieuwe Doelen, Doelenstraat, Gebouw voor Ontwikkeling en Ontspanning van werkloosen. De burgemeester Jhr. mr. F. H. van Kin schot. heeft het eere-voorzltterschap van de Afdeeling Alkmaar van bovengenoemde rer- 12 uur Zondagmiddag in bovengenoemd café, eenlging wel willen aanvaarden. niet toepassen op een gunning moeten vragen den, lezingen enz. f’ Woensdag over schreven, kunnen we zijn. Met genoegen I— 1: Hilversum. Lijn 2: 8 3010.30, Brussel Het spreekt vanzelf, da tvan een dergelijke zitting, waarin de burgemeesterlijke hamer het meest aan 1 woord is geweest, heel weinig te overzichten” valt. De enkele opmerkingen, welke nog de moeite waard zijn neergeschreven te worden, willen we maar groepsgewijs behandelen. Een der allereerste agendapunten was er wel een om talrijke medeburgers en -burgeressen gelukkig te maken. Het betrof n.l. de vlerjaar- lijksche bezetting der stembureau^, Gelukkig be hoeven we hier niet, zooals b.v. in de Saar. als voorzitters dezer nuttige instellingen, personen uit het buitenland te Importeeren. Alkmaar zelf bezit genoeg neutrale mannen en vrouwen om dit hooge ambt waar te nemen, zij het dan, dat zy op de vingers worden gekeken door twee personen van andere, politieke pluimage. Dies konden Donderdagmiddag een zestigtal burgers als lid, mitsgaders een even groot aan tal als plaatsvervangers voor het gestoelte der eere benoemd worden. Het komt ons voor, dat B. én W, hoewel In hoofdzaak dezelfden werden benoemd als voor 4 Jaar. toch min of meer gehuldigd hebben den gulden regel: maak plaats voor de jeugd. We misten tenminste in de lange lijst enkele oude bekenden. Was het wellicht daarom dat deze bijlage niet worden. Een andere kleur licht geeft r.„. zich de zuster In zaal of kamer bevindt. nog nergens Victoria Theater „Viva Villa”. Alle dagen 7.30 uur. Zondag doorloopende voorstellingen van 2 uur af. Galden Vlies: „De vier Jaargetijden” Antoon Gooien. Opgevoerd door het Schouwtooneel, Dinsdagavond 8 uur. wordt Uw koffie, indien U deze drinkt met FRIESCHE VLAG GECONCENTREFHDr tKOL HEMEL K I FRIESLAND* - LEEUWAPDFN heer Suzenaar namens de leeraren van de school den Jubilaris een zeer hartelijke hulde bracht. Deze spr. stelde den mensch Köhnert zeer in het licht. Namens de leeraren bood de heer Suzenaar een fraaie klok aan en een bloemenmand voor de echtgenoote van den heer Köhnert. Aan het slot van de huldiging dankte de heer Köhnert in een vurge speech voor de aan hem gebracht. Spr. had zeer tegen dag opgezien. -En hiermede was de korte, maar huldiging geëindigd en restte nog slechts ronddienen van de thee. Naar gemeld wordt zijn de troepen echter grootendeels de regeerlng getrouw gebleven. Te Athene gaven de opstandelingen zich over na een vuurgevecht, dat tot half twee in den nacht duurde. Ook de capitulatie van het arsenaal en van de oorlogsschepen sou elk oogenblik te verwachten zijn. Twee tor- pedo-Jagers hebben zich inderdaad reeds aan de regeerings-strjjdkrachten overgege ven. werkverschaffing en dan nog wel te verdienen in accoordloon. wat beteekent, dat vele onge schoolden het niet eens bereiken. De gemeente, hoewel aanvoelende dat 't te weinig is. omdat dit loon in de paar weken van tewerkstelling lang niet kan goed maken den achterstand na maan den steuntrekken, mag er niets opleggen! Hoever ligt de tijd nu al weer achter ons, dat Alkmaar met een fier gebaar kon zeggen tot Den Haag: houd je 38 cent maar, wij geven uit eigen kas méér! Dat dit echter te wijten Is aan de geldver spilling door het huidige college, zal de heer Hoytlnk nog hebben te bewijzen! Alleen hierom al zien we met smart uit naar de komende be- grootlngsdebatten. Ja. die begiooting. Als wijlen Blauwbaards zooveelste echtgenoote. roept heel Alkmaar te genwoordig uit: „Zuster Anna ziet gij nog niets komen?” Voor het eerst sinds wij de stadspolitiek mee maken. leven wij nu al twee maanden in een „begrootingloos tijdperk”. Deze toestand is verre van prettig. Niet enkel missen wij iedere beoordeellng van de financl- eele positie der stad, maar de talrijke instellin gen en organisaties, welke afhankelijk zijn van gemeente-subsldle, weten nu nóg niet, waar ze aan toe zijn. En welk effect kunnen eventueel nieuwe be zuinigingsvoorstellen hebben, wanneer reeds een goed deel van het jaar verstreken is? We vragen ons zelfs met eenlgen angst af, of de gemeente überhaupt In dezen tijd wel rechts geldige uitgaven kan doen. Als dit systeem wordt, zullen we, zooals b.v. de Fransche Ka mer. voorloopige twaalfden moeten voteeren. Trots dit alles willen we echter met den grootst mogelijken nadruk protesteeren tegen de laffe Insinuatie van zekere zijde geuit, alsof het col lege met opzet zou traineeren, totdat de can- didaatatelllngen voor den Raad achter den rug zijn. Wij protesteeren. omdat wjj weten, dat dit college alles gedaan heeft en nog doet, om de zaak te bespoedigen. X Is echter het hoogere college in Haarlem, dat een snelle behandeling tegenhoudt. Bovenbedoeld verwijt zou alleen treffen onze katholieke wethouders, wijl bij de S. D. A. P. de candidaatstelllng reeds in kannen en krui ken is. Welnu wie onzen wethouder van finan ciën, den heer v. Slingerland ook maar even kent, weet dat hij geen verantwoordelijkheid schuwt: dat hij de volle aansprakelijkheid aan vaardt voor alle onaangename, maar noodzake- lyke maatregelen, en vol verontwaardiging zal zoo iemand deze onbewezen beschuldiging af wijzen. Intusschen is nu nog weer eens op de begroe ting voorultgeloopen, zij het met toestemming van de hooge Haarlemsche voogden. De wal- muren van Voordam, Zydam en Waagplein kun nen niet langer wachten, geen dag en geen uur. want zij dreigen in het koude nat te verzinken. Over de oorzaak van deze débécle zijn de ge leerden het niet eens. Laten wij daarom als erkende niet-deskundlgen ons oordeel opschor ten. Hopelijk worden we uitgenoodigd tot de excursie in de modder van den wethouder en den heer Stoutjesdijk. bij welke feestelijke ge legenheid zal worden uitgemaakt, of de schroe ven der motorbooten dan wel de 4000 kilos van de vrachtauto's de boosdoeners zijn. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 8: D. Sender 8.058 20, Keulen 9.301130, Ka- lundborg 1130—13.30, Keulen 13 30—1450. Ka- lundborg 145015.30, Keulen 15 201850, Droitwlch 1850—1720, D. Sender 1730—18.06, Boedapest 18.05—18.30, Leipzig 18.30—21.30, Wij herinneren er onze lezers aan, dat de UefdadlgheidskegelwedstriJden van den A. K. B. morgen nog zullen gehouden worden. Deze wedstrijden zullen eindigen te tien uur, waarna de prysuitdeeling plaats heeft. de instemming van alle raadsleden mocht ver werven blijkens de twee blanco stemmen? Hoe het zU. we weien, dat de zorg voor den J goeden gang van zake» op de groote dagen van 17 Aprtl en 19 Juni weer in beproefde handen is gelegd en dat zeker geen detachement ma riniers noodlg zal wezën om een ordelijke en regelmatige uitspraak der kiezers te waarborgen. Dinsdag 5 Maart as. wordt door het Nieuw- Schouwtooneel o. art. 1. van Ko van Dijk en Frits Bouwmeester de tweede opvoering gege ven van „De Vier Jaargetijden”. Dit naar aan leiding van het groote succes dat de eerste op voering te Alkmaar op den 3en Kerstdag mocht hebben. Medewerking verleenen weer dezelfde perso nen als den eersten keer n.L (in progr. volgorde) Ko van Dijk Lena Kley. Mies Versteeg, Frits Bouwmeester. Jétty van Dijck-Rleker, Lau Ezerman. Rlenk Brouwer, Dogl Rugani. Jacquet Snoek. Mvd. Lugt Melsert, Ferd. Koolbergen en O. Geratel. Dit apel van het land, geschreven door den jongen, Katholieken Nederlandschen litterator Antoon Coolen is overal op een enthousiaste wijze ontvangen en de pers van de meest uit- eenloopende richting is eenparig in haar lof. Vrijdagmorgen is in een openbare zitting ten stadhuize voor een commissie uit Gedeputeerde Staten, bestaande uit de heeren Michels en Verschuur het bezwaarschrift behandeld van de Mij. „Nooitgedacht" tegen het gemeentelijk uitbreidingsplan van Overdle en Achtermeer. De gemeente was vertegenwoordigd door burge meester van Kinschot, weth. Klaver en den directeur van Gemeentewerken, de Mij. „Nooit gedacht” door den directeur, den heer Mat- thyssen en vier commissarissen. Na re- en dupliek sloot de heer Michels de zitting, met de madedeeling. dat Ged. Staten later uitspraak zullen doen. Naar onze meening ligt thans het zwaarte punt in het schuine stratenplan. Wat de overi ge punten betreft, zal er met „Nooitgedacht” naar wij veilig mogen veronderstellen, thans zeker overeenstemming zijn te krijgen. En wan neer Ged. Staten mét de Vaste Commissie van Uitbreidingsplannen meenen. dat dit schuine stratenplan beter door een ander vervangen kan worden, dan gelooven wij, dat de geheele geschiedenis van dit uitbreidingsplan, die op den duur wel wat onaangenaam begint te worden, spoedig tot het verleden zal behooren. Red. Het Wapen van Heemskerk: Maskerade- feestavond van het R.K. Gemengd Koor, Maan dag half negen. Franeiaca Romanakapel Zondag 3 Maart, des morgens 8 uur, H. MIs voor leden en over leden leden van de Alkmaarsche Zouaven Broe derschap. Enkale malen is op deaen middag de nood der werkloozen ter sprake gekomen Voor bij zonderheden verwijzen we naar het verslag van gister. Het ia een in-droeve historie: het rijk wil niet meer geven dan 38 cent per uur in de Hedenmiddag om half drie had de officieele opening plaats van het nieuwe zenuwpaviljoen van het Centraal Ziekenhuis. Tegenwoordig waren daarbij B. en W., de Regenten van het Stadsziekenhuis en vele ge- noodlgden. Het nieuwe gebouw, dat vrij staat in den grooten tuin van het ziekenhuis, is gebouwd on der architectuur van de heeren Saai en Mar- gadant, door den heer Scheepsbouwer uit Cas- tricum voor f 50.000. De fa. L. Nijman en Zonen voerde het schilderwerk uit voor f3.300. De installatie, o.a. van het moderne alarmsysteem, is in deze bedragen niet Inbegrepen. Het gebouw is rustig en sober van lijn en bestaat uit een middenstuk met aan weerszijden een vleugel, de eene voor mannelijke, de andere voor vrouwelijke patiënten; elke vleugel bevat twee zalen, samen voor 13 patiënten en daar- tusschen een zitkamer. Voorts bevat elke afdeeling een waschkamer met badkamer, en drie isoleerkamers voor mln of meer ernstige patiënten. Boven het middengedeelte zijn nog 13 ka mers voor verpleegsters en een zitkamer Voor de hoofdverpleegster gebouwd. De centrale verwarming gaat niet via radia toren. maar in de z.g. in de plafonds ingebouw de strallngsverwarmlng. De plafonds stralen de warmte uit, ofschoon ze ulterlijk in niets verschillen van andere plafonds. Ook het ventilatle-systeem is hierop Ingericht, door de z.g. tolramen, die al naar ge lang de windrichting is. naar de eene of de andere kant geopend worden. De raamopening is niet grooter dan 14 cM zoodat zelfs een hoofd er niet doorgestoken kan worden. Na deze algemeene beschouwingen kele détallbeschrijvlngen. De eigenlijke hoofdingang is nimmer geslo- Er is in liet bestuur der gemeente-hulshou- ding één commissie met zeer bijzondere voor rechten. Andere commissies mogen B. en W. advies geven, welk advies door het college al dan niet l°t een voorstel aan den Raad kan worden ver werkt. De commissie voor de Strafverordeningen ech ter brengt bulten het college om. zelfstandig haar voorstellen in de vroedschap. Dit is waar schijnlijk de verklaring voor het vreemde feit, dat onder auspiciën van een democratisch col lege een voorstel ter tafel kon komen, dat spot met een der eerste beginselen van de demo cratie, de vrijheid van vergaderen. Doch hier over zoo aanstonds nog een woordje. Voor de werkwijze van bedoelde commissie kunnen we niet anders dan bewondering hebben. Nauwlettend slaat ze het levep in onze goede stad gade en zoo spoedig ze bemerkt, dat iets verbetering of verandering behoeft, wordt een nieuw artikel der Algemeene Politieverorde ning geboren, waarin juridisch volmaakt staat geformuleerd, wat we op poene van item zoo veel guldens boete, te doen of te laten hebben. Vanzelfsprekend kunnen juristen in een derge- lijke commissie niet gemist worden. Vandaar dat de burgemeester-jurftt er voorzitter van Is. gesecondeerd door niemand minder dan Mr. Langeveld. Voeg daarbij den uiterst deskundigen vakman Mr Veendorp als secretaris, rn niemand zal ontkennen, dat „groote” mannen ons lot In handen hebben. Om echter het leekenelement in de rechtsbe- deellng mee te laten spreken, maken ook en kele niet-vakmenschen deel uit van deze com missie. Het moeten natuurlijk raadsleden zijn, wier gevoel voor recht en billijkheid bijzonder goed is uitgebalanceerd. Zal iemand dat van de huidige functionarissen, de heeren D. Geels. H. v. Drunen en G. Hoytlnk met recht en reden durven betwijfelen? Zóó is ons strafwetboek dan Donderdag ver rijkt met een aantal bepalingen, waaraan in de praktijk van het leven behoefte is gebleken. Het droeve ongeval In de Pirronstraat dat aan twee lieve kinderen het leven kostte, deed een verbod maken om tegen scheidingsmuren mate riaal op te stapelen. De stadsontsierlng na de Kamerverkiezingen In "33 leerde de noodzake lijkheid van een verbod tot kalken, smeeren en plakken. <W1) krijgen gelukkig ook onze borden. 20 in getal, te huren a 1 gulden per M2 Nu wordt er zeker wel gezorgd voor een soort con- tingenteering. opdat niet één partij alle ruimte opkoopt?! Het motor- en rjjwfelreglement. alsmede het toezicht op vreemdelingen zijn aan de eischen van den nieuwen tijd aangepast. Alles even prachtig- Het Gulden Vlies, waar gisteravond een feest avond voor de Vrouwen-Congregaties der beide Dominicaner Parochies gegeven werd, was tot in de uiterste hoeken bezet, toen Pastoor Oor sprong allen welkom heette en zelde ervan overtuigd te zijn, dat men een avond van hoog staand spel zou genieten. Zeer terecht bracht spr. dank aan het strijkje onder leiding van Joh. Kuiper, dat en zulks nog wël In een flinke bezetting de pauze en entre actes aangenaam verkortte door goede muziek, en daardoor den avond te meer het cachet van een feestavond gaf Hierna werd een aanvang gemaakt met de opvoering van het vierbedrijvige tooneelspe! van Kinderleed „Katjang”, dat in het Patro naat reeds driemaal was opgevoerd en nu in 't Gulden Vlies, waar het voor de vierde maal werd opgevoerd, nog beter tot z’n recht kwam. Het Is een stuk voor jongens geschreven en speelt op een pensionaat, waar een jongen het zwarte schaap is, omdat hij uit Indlë komt en ten onrechte van diefstal verdacht wordt. De groote verdienste van dit stuk is, dat de jongens zich niet in de rollen van volwasse nen behoeven in te leven, doch Jiun eigen Jon gensleven kunnen spelen. De regisseur, de heer Jos Groenland verdient een extra woord van lof voor de wijze, waarop hij zijn spelmateriaal tot een goed geheel wist te comblneeren. Het spel was heusch om ervan te genieten, omdat het voor volwassenen ’n zekere bekoring heeft eens te blikken in de jongensziel en daar toe geeft dit aardige spel volop de gelegenheid De jonge spelers gaven zich met veel toewij ding aan hun taak; er waren zelfs heele goede krachten bjj, maar we zullen ons niet laten verleiden namen te noemen. Plaatsgebrek noopt ons bovendien kort te zijn. Ook de heeren, die de Broeders-rollen ver vulden een woord van waardeering; ze pasten zich goed aan. De K. J. C. heeft met de vier opvoeringen van „Katjang" en vooral met deze laatste veel succes gehad; een bewijs, dat de keu* van het stuk een goede was. Weenen ’'2120—2150, Leipzig 21.50—33.20, Ka- lundborg 33 20 24 00 Lijn 4: Parijs Radio 8 05— 8.50, D. Bender 10.10—1035, Droitwlch 1035— 11.05. Lend. Reg. 11.06—1735, Drottwfch 1735— 1850, Lend. Reg. 18.50—20.20, Droitwlch 3030—.' 2120, Lond. Reg. 3130—2335, Droitwlch 3335— 24.00. Het bestuur vestigt er de aandacht op. dat de C. O. leden ook voor de voorstelling van Vier Jaargetijden” een belangrijke reductie ge nieten. Dit is voor den Vastentijd de laatste keer, dat het bestuur de gelegenheid heeft iets haar leden te doen. Profiteert dus van deze kans. De C. O. leden welke deze voorstelling met Kerstmis hebben gezien weten hoe mooi het is, zoodat verdere aanbeveling niet noodlg is. Dit is de laatste keer dat „De Vier Jaargetijden” in Alkmaar wordt opgevoerd. ten; in de vestibule is nJ. de toegang tot de étage der zusterkamers. De vestibuledeur is de toegang tot de inrichting en gesloten. De afdeellngen tellen elk twee zalen, een voor rustige en een voor minder rustige pa tiënten. Aan de zaal voor onrustigen is ge scheiden door een glazen wand, een isoleerka- mer voor een patiënt, die zelf de anderen last veroorzaakt, of van de anderen last onder vindt. Achter In den vleugel zijn nog twee iso leerkamers voor meer ernstige patiënten. Iets zeer modern en interessant Is de spe ciale alarminstallatie, geleverd door Siemens en Halske Deze installatie is geheel Ingebouwd en de ulterlijke kenteekenen zijn de seinlliMen, en de plaatjes In de muur. Als de patiënt de zuster belt, brand boven de zaal een groen lichtje. De zuster gaat nooit de zaal of isoleerkamer in. zonder een hefboompje om te draaien, dat het contact inschakelt voor een velllghelds- signaal. dat alleen door de zuster, in tijd van nood, als ze hulp noodlg heeft, gebruikt kan worden. Een andere kleur licht geeft aan dat nieuwen tijd aangepast. Alles even Helaas kunnen we deze vleiende kwalificatie ander voorstel: het ver- voor feesten, wedstrij- Na hetgeen wij hier j.l. nu kort “3 hebben we geconstateerd, dat in alle hoeken van den Raad onze argumen ten onderschreven werden De eenlgen. die zwegen waren de commissieleden I Wei waagde de voorzitter een schuchtere poging tot verdediging, maar zoo weinig overtuigend was deze, dat er ge«> schijn van kans was op een overwinning Heel verstandig werd dan ook deze bijlage teruggenomen, welke dood altijd nog eer voller ia, dan het sneuvelen door een raadauit- snraak. De droeve en bloedige historie van het Mexico van de laatste 30 jaar Is het onderwerp van Wallace Beery s laatste film „Viva Villa". Na het fusllleeren van Keizer Maximlliaan had Porforlo Diaz langen tijd als dictator ge regeerd. Op het eind zijner dagen werd hjj ver drongen door den goedwlllenden Francisco Ma dero. die evenwel door zijn eigen mannen ver moord werd. Die moord ontketent een nieuwe revolutie. Welke door den bandietenlelder öancho Villa geleld wordt, totdat ook deze den weg gaat van bijna alle Mexlcaansche „generaals": hjj Wordt vermoord. Deze figuur is door Wallace Beery op meea- teriijke wijze geïdealiseerd. Villa is hier een kampioen geworden van de verdrukte peons, vervuld van gloelenden haat tegen de heeren en major-domussen van z’n land, dié eens z’n va der lieten doodgeeselen. In z'n optreden is hij het vreemde mengel moes van een bruut en een teerhartig man. Mat evenveel gemak plundert hij steden en martelt hij z’n vijanden dood, als dat hij zich onder werpt aan bet juk van een Mexlcaansche schoone. Trouw in vriendschap, eeuwig arnou- veus, en kinderlijk ijdel is deze machtige anal- phabeet. Zoo is deze rolprent een summum geworden van romantiek in den ouderwetschen zin van het woord. Er wordt in gehaat en bemind, ga- 2SONDAG 3 MAART Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: wizen. Lijn 3 Keulen 8 3010.30. Brussel A 10.30 11.30, Keulen 1130—14.10. A th lone 14.10—15.30, Keu len 1530—17.30. Brussel Pr. 1730—1830, Wleenen 18.30—1950. Boedapest 1950—30.30. Parijs Radio 2030—24.00 Lijn 4: Parijs Radio 8.30—8.50, Brussel Fr. 1030—11.00. Parijs Radio 1130— 12 50, Droitwlch 12.50—1850. Lond. Reg. 1830— 1730, Parijs Radio 1730—1930. Warschau 1930 —19.3a? Droitwlch 19352035. Beromünster 3035 2130. Droitwlch 2130—23.15, Leipzig 23 15—24.00. apothekersnachtdienst zal in de week van 3 tot en met 10 Maart worden waargeno men door de apotheek van den heer H. J. P, Wanna. Rltsevoort 5. Deze geluidsinstallatie Is nog nergens ter wereld in gebruik, zooals Dr. Dijkhuizen ons mededeelde en Is een knap staaltje van men- schelijk vernuft. In ons nummer van Maandag komen we op de openingsplechtigheid nader terug. XTT anneer het niet zoo oneerbiedig klonk y y tegenover het hoogste regeerlngscollege van Alkmaar, zouden we van de agenda welke de Raad Donderdag kreeg opgediend wil- Jcb zeggen: veel geschreeuw, maar weinig wol. Daar waren niet minder dan zes en twintig voorstellen ter behandeling voorgelegd en alles bijeen heeft de openbare behandeling hiervan nauwelijks twee uur gevorderd. Eerlijkheidshalve zij hierbij opgemerkt, dat het allervoornaamste punt, een voorstel betref fende de financleele saneering van het grondbe drijf, tot een volgende zitting is uitgesteld Niet zonder bedoeling schreven wy hierbo ven: de openbare behandeling, want vóór wij daaraan toe waren, had de raad een dik uurtje in comité vergaderd. Het moet ons van het hart, dat wij voor een dergelijke wijze van handelen op z’n zachtst gezegd slechts matige bewondering kunnen koesteren. Het was tot nu een goede gewoonte, dat mede bit differentie voor de pers, die toch beroeps halve in den raad aanwezig is. de z.g. geheime zittingen aan het einde der agenda gehouden werden. Wy begrijpen eeriyk niet, waarom nu plotse ling met deze gewoonte is gebroken. De lei ding der zittingen moge toch beseffen, dat Juist dat ééne uur van 1 tot 2. vlak voor het sluiten van z’n courant, voor den journalist te kost baar is, om het in ledigheid in de wachtkamer door te brengen. By sommige dorpsraadszittln- gen in den omtrek had men voorheen óók de onhebbeiykheld. om met gesloten deuren te be ginnen Na een krachtig protest van de pers is dit ten goede gekeerd. We mogen toch zeker veilig aannemen, dak Alkmaar, waar in andere opzichten de pers nooit over gebrek aan medewerking te klagen heeft, ook hierin niet voor de plattelandsge meenten zal willen onderdoen. Gisteren beleefde de hier in Alkmaar zoo welbekende en algemeen geachte onderdirec teur van de Ambachtschool, de heer O. F. D. Köhnert. een heuglyk feit. n.l. zyn 25-jarig jubileum als leeraar aan de ambachtschool alhier. Tot dat doel kwam men gistermiddag te drie uur in een der salen van de Ambachtschool byeen. Het allereerst werd het woord gevoerd door den voorzitter van het bestuif den heer ir. Th. M. Bosscher. Bpr. schilderde dfen heer Köhnert als een der oudste en een der aanzienl fikste leeraren. Vyf en twintig Jaar lang heeft hij zyn beste krachten gegeven aan de belangen van de school Als bewys van hulde en het schoolbestuur ten opzichte van den la ris gekoesterd, bood spr. dezen een mand met bloemen aan. Na den voorz. sprak de burgemeester. Jhr. van Kinschot, die den heer Köhnert namens het gemeentebestuur van harte met dezen dag geluk wenschte Bpr prees de vele en groote verdiensten van de Jubilaris. Bpr. hoopte van ganscher harte, dat de heer Köhnert nog lang werkzaam zou mogen zUn voor de school en ook op het gebied van Maatachappelyk Werk. Het woord was hierna aan den directeur der school, den heer Fledderus. die den jubilaris eveneens harteiyk gelukwenschte en prees, om zyn groote collegialiteit en kennis. Voorts werd nog hulde gebracht door de leerlingen den machinistencursus, die een moone vulpen aanboden; door de ileerllngen van de dagschool ,dle een fraalen armstoel Ai dito bloemenmand ten geschenke gaven; door de vereenlging Nazorg, die eveneens bloemen en door de afdeeling Alkmaar van den Bond van Nyverbeldsonderwyzers, terwyi de Er was feest Donderdagavond In ’t Lyceum, een avond, aangeboden door de dames en hee ren leeraren -essen) aan ouders en leerlingen. Toen de Rector, de heer J. L. Küppers. de circa 400 aanwezigen om kwart voor 8 welkom heette, was de aula tot in de uiterste hoeken gevuld. Men had er nog zeer velen moeten teleurstellen. (Zouden niet zeer velen, al was 't ter bestrydlng van de onkosten, tegen entrée, alsnog van een herhaling van dezen, we mogen het uit heel ons hart zeggen: mooien avond, willen profiteeren? Is dat elgeniyk ook niet logisch na die buitengewoon vele zorgen, die aan de voorbereiding verbonden waren? Ver slaggever). Onder de aanwezigen merkten we nog op. den Hoogeerw. Heer Deken, en vele curatoren met dames. In z'n openingswoord maakte de rector ’t Engelsche vers: Laugh and be merry, tot 't zyne om het goed recht van een feestavond in dezen tyd van ongekende depressie aan te toonen. Daneen goed-opgezet programma werkt mee tot dc ontwikkeling der leerlingen en de band tusschen ouders en school wordt hechter Spr. hoopte, dat het vol gende Jsar een vereenlging. gevormd door alle leerlingen van het Lyceum, een dergeiyken avond als dezen zou organlseeren. Dat was o.a. ook de intentie van dezen zvond. Hierna werd in ren prettig vlot tempo het 9 nummers ryke programma afgewerkt. Een kleinigheid eer.it nog: in de hall werden de bezoekers opgewacht door lieve Volendammer meisjes, die programma’s aanboden, waarvan de omslag ontworpen en uitgevoerd was door de leerlingen Er waren juweeltjes onder I En nu het programma; dat was grandioos: muziek, zang, declamatie, tooneel! En wat de declama tie betreft: internationaal Afgezien van onze moedertaal, werden er liefst drie moderne ta len ten gehoore gebracht. Terrein Alkmaarsche Boys: Boys IH.R.C. I (Den Helder) Zondag uur. Korenbeurs: Wedstrijd op hometrainers Zon dagavond 8 uur.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 14