I Tragische sterf gevallen Dobbelfflcmn lekker...man! O I RADIO-PROGRAM MA HET HANDELSVERDRAG MET BELGIË Kerkelijk leven Sport en spel F i MISTI HOESTWEERI r MAANDAG 4 MAART 1935 Dinsdag 5 Maart 1935 Aarzelen 4 Het versche cadetje 0 Na den moord te Schiedam Zware regenval LEEKEN SPELEN Eenvoudig tooneel wu Fusie tusschen O.S.P. Rijstaanplant bedreigd en R.S.P. ling VRAAGT ONS GRATIS VISBOEKJE OVERSCHRIJDING CREDIET BENOEMINGEN WINKEL UITGEBRAND VOETBAL Pater* Minderbroeder* De zesde ronde ZUIGER AAN DEN GROND Gelden verduisterd te Wielrijder aangereden SLECHTE KLANTEN SCHAATSEN Beheer der Pensioenfondsen LIJK OPGEHAALD Met zoutzuur gegooid? Twee branden in de Maasstad Nacht vol angst en koude Twee meisjes en een jongeman door den vloed verrast Nieuwe party heet Rev.-Soc. Arbeiderspartij Studeerende jongelui al* winkeldieven Arsenal voor de Cup uitgeschakeld Groote oppervlakte door boorder- plaag aangetast V erdoovingsmiddelen on juist samengesteld? Groote consternatie in de binnenstad Zaterdagmiddag op Schiphol gearriveerd Binnenkort zal de gewezen hoofdagent terechtstaan L AN GE DIJK EN DIJKSTRA UIT NOORWEGEN TERUG JEUGDIGE WIELRIJDSTER VERONGELUKT Aardstortingen op 21 plaatsen bij Menad o Zwaar gewond naar *t Ziekenhuis te Tilburg vervoerd - Later weer vlot gesleept Beheerder van een ziekenkas Huizen aangehouden Strijd tusschen klein- en grootbedrijf MOESTBONBQHS I Waarom zo prikkelbaar en humeurig? Ontstemming over de betere rege- voor onze landbouw producten I M. aanleiding hiervan nog X en seint d. d. te Brussel, OLIEFABRIEKEN twee I her de (Ingezonden Mededeeling) i te 1 X Bultenlandsctie Zaken van het Nederlandsch- i i i •lag van het onderzoek worden de slachtoffer» nog niet gepubliceerd. Naar aanleiding van de opmerkingen, die de Minister van Sociale Zaken, dr. Slotemaker de Bruine, in de Eerste Kamer deed bij de behan deling van de begrootlng voor Sociale Zaken, in zake het versche cadetje. hadden wij een on derhoud met den heer L. Snapper, voorzitter van het Nationaal Comité ter verkrijging van versch brood bij het ontbijt. De heer L. Snapper sprak zijn teleurstelling uit over de houding van den Minister. BOEDAPEST. 550 M. 6 00 Karoly Veres’ Zlgeunerkapel 7.20 Viola da gamba en plano 8.20 Bonte avond. VERWIJZEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS WEENEN, 507 M. 0.35 Het Guyla-Get- ger-kwartet 9.30 Vroolyk programma 11 50 Bachconcert. positie uit- maar uur van dralen, voorbij we 1 BUITENZORG. 3 Maart (Aneta). Opdracht is gegeven tot afkondiging van het Koninklijk Besluit van 29 Januari 1935, betreffende na dere wijziging van de regeling voor het beheer van pensioenfondsen voor Ned.-Indische lands dienaren. CAIVÉ-DÊLFT IBIS SHAG LICHTE PIJPTABAK Rookt Dobbolmann’a Tabak an géén anders! Tweede divisie: Barnsley—Plymouth Argyle Bradford CityFulham Manchester UnitedNew Castle United Notts CountyBrentford Oldham AthleticBury Port ValeNorwich City Sheffield United—Bradford SouthamptonNottingham Forest Swansea TownWestham United 1—2 3—2 3—0 3—1 I t s c 1 het pu- BBROMUN8TER, M0 M. 5 20 Gramo foon 6 45 Gramofoon 7.05 Gevar. pro gramma 8.30 Dansmuziek. 1 z 1 I 1 g V 8 De resultaten van de Zaterdag in Engeland voor de 6e Cupronde gespeelde wedstrijden lul den: EvertonBolton Wanderers 12 West Bromwich Albion—Preston Northend 1—0 Sheffield WednesdayArsenal 21 BurnleyBirmingham 33 Om hoest te voor komen en te ver helpen niets beter dan te der 0—1 7—3 1—1 1—2 5—4 Het kleinbedrijf is uiteraard financieel niet in staat de dure bevriezingsinstallatle aan te schaffen. De 16000 kleine bakkers, dien ’t op het oogenbllk toch al niet naar den vleeze gaat, worden op deze manier ernstig gedupeerd. In een openbaar gemeenschappelijk congres van O. S. P. en R. S. P„ bestaande uit de af gevaardigden en Onze correspondent 2 Maart: Het Ministerie van heeft naar aanleiding Belgisch accoord, dat Vrijdag te Den Haag werd geparafeerd en binnen enkele dagen aldaar zal worden onderteekend, het volgend communiqué uitgegeven: Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur is op den Rijksweg TilburgDen Bosch een ernstig on geluk gebeurd. Van Oisterwtjk kwamen H. Vugts met echt- genoote per flets gereden. zy wilden by café „de Druiventros” den grooten weg oversteken om op het rechter fietspad te komen. Op hetzelfde oogenbllk naderde echter met groote vaart een auto, waarin gezeten waren de heer en mevrouw O. uit Den Bosch, welke auto werd bestuurd door hun chauffeur. De heer V. werd gegrepen, 'terwyi de chauf feur van den auto, die hem wilde ontwijzen, met den wagen tegen een boom terecht kwam. De heer V. bleef zwaargewond liggen. De Ge neeskundige Dienst uit Tilburg heeft hem naai het St. Ellsabeths-Zlekenhula aldaar vervoerd, waar bleek, dat de ongelukkige een schedelfrac- tuur had gekregen. zyn toestand is ernstig. De inzittenden van den auto kwamen er met den schrik en enkele lichte kneuzingen af Al leen mevrouw G., die een geblesseerde enkel opliep, is by familie te Berkel-Enachot achter gebleven. De heer G. en zyn chauffeur syn later doorgegaan naar Den Bosch. Te Zaandam is Zondagmorgen zeven brand uitgebroken In de kruidenierszaak den heer J. Broer, aan de Gedempte Gracht 93. De winkel en de daarachter gelegen woning brandden geheel uit. Een groote hoeveelheid kruidenierswaren, benevens de inventaris zyn verloren gegaan. De boven gelegen verdiepingen kregen brand- en waterschade. De brandweer had het vuur spoedig onder de knie. In het geheel werd met twee stralen water gegeven. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. De bewoners hadden het huls om zes uur verlaten, om naar Amsterdam te gaan. van de afdeellngen der beide partyen en bij gewoond door belangstellende leden is Zondag in de grooe zaal der Rotter- damsche Diergaarde besloten tot samensmelting van O. S. P. en R. 8. P. tot één nieuwe party. Is het noodig, zoo vroegen wij den heer Snap per. om. indien men voor tien uur versch brood gaat leveren, wederom den nacht erby in te voeren? Dat Is uitgesloten, zei de heer Snapper, en Ik meen te weten, dat ook de arbeidersorga nisaties van overtuiging zyn, dat het leveren van versch kleinbrood, gezien de veel grootere technische ontwikkeling, die wy thans hebben, geen nachtarbeid zal vorderen. De Minister daarentegen schynt dit nog steeds In hooge mate te vreezen. Een druk bezochte sigarenwinkel aan Pensmarkt te Den Bosch had al een paar maan den tot schrale klanten eenlge menschen, goed gekleed, die met de schooltasschen onder den arm geregeld een sigaartje van drie cent kwa men koopen. Ze hadden de situatie goed be studeerd, want als de Juffrouw een beweging maakte om het sigaartje uit een kistje te ne men, hadden de Jongelui juist goed de kans om eenlge doosjes sigaretten te stelen. Tot ze in de val liepen. Want de Juffrouw zag het nu eens toevallig, dat een der jongelui zyn buit Juist in den zak wilde steken. Toen de diefstal gezien was en de Jongen zou gegrepen worden, smeet hy de doosjes sigaretten den winkel door en verdween haastig. De andere jongens gaven valsche namen op en noemden scholen In Den Bosch, waar zy echter geen onderwys genoten Het onderzoek had tot resultaat dat de jonge winkeldief werd aangehouden. Deze gaf óók' een valschen naam op. Hy bleek te zyn A. v. D., Den Bosch. MENADO. 2 Maart. (Aneta.) Door den zwa- ren regenval hebben op 21 plaatsen aardstor tingen plaats gehad. Op enkele punten is het Wegverkeer volkomen gestremd. In de kampong Tandjong Batoe is het water In verschillende woningen binnengedrongen. Waar het tot een meter hoogte is gestegen. De bewoners zyn uit de huizen gevlucht. Op de helling van een heuvel zyn Inlandsche wo ningen Ingestort. Een persoon is naar het hos pitaal vervoerd. Een jongeman, die slapende M’as. is door de neervallende aarde bedolven. Men is er eerst hedenmorgen in geslaagd, het lyk uit te graven. Drie woningen, waarin werk lieden van de Gas-maatschappy zyn gehuis vest, zyn weggedreven. Zaterdagavond hadden zich op de Noorder- pler te Hoek van Holland twee meisjes en een jongeman uit Den Haag begeven, waar zy het spel der golven gadesloegen. Zy schonken geen aandacht aan den opkomenden vloed en moes ten op een gegeven moment tot hun grooten schrik constateeren, dat het stygende water hun den terugtocht naar het land had afge sneden. Niemand had het gebeurde opgemerkt, zoodat zy den geheelen nacht noodgedwongen tusschen de zoo zeer bewonderde golven moes ten doorbrengen. Zondagmorgen heeft schipper Van Dam hen met de reddingboot uit hun benarde bevryd. zy waren zeer ontdaan door de gestane emoties en de geleden koude, schenen overigens geen nadeellge gevolgen te hebben ondervonden van hun hacheiyk avon tuur. MILAAN, 369 M. 4.25 Orkestconcert 6.20 Concert 6 35 Gramofoon 8 05 „Addlo. glovlnezza", operette van G. Pletri 10.30 Dansmuziek. BERLIJN, 357 M. eert. BRU88EL, 484 M. 12.50 Het Omroep orkest 1.50 Gramofoon muziek 8.20 Het Omroepoi Gramofoon 9.35 Vervolg Om 10.20 Dansmuziek. 5.15 Dans- -orkest 93 J 'mroeporkest BATAVIA, 3 Maart (Aneta). In het district Krawang is van een sawah-areaal van onge veer 117.000 bouws, circa 41.000 bouws door de boorder-plaag aangetast. Van deze opper vlakte is 15.000 bouws Jonge aanplant geheel vernietigd. Ip verband jy^rmetje. ia de. resident van Ba<- TSvta derwaarts Vertrókken, teneinde In over leg met den regent, den landbouwconsulent, den dienst der irrigatie, maatregelen vast te •tellen. Deze kunnen slechts, tegenover de boorder-plaag bestaan uit meer Intensief on derhoud van de gedeelten die nog gered kun nen worden, alsmede het In den grond brengen van een tweeden rystaanplant. De boorder- plaag strekt zich uit over de districten Kra wang, TJikampok, Pamanoekan en Pegaden. Men onderzoekt nog hoeveel de totale schade bedraagt. Eventueel zullen verder strekkende maatregelen niet kunnen ultbiyven. KALUNDBORG. 1261 M. 1120 Concert uit Rest. ..Wlvex” 2.50 Het Omroepor kest 7.20 Balletmuziek 8.20 Liede ren v. Edv. Grleg 9.40 Kamermuziek 10.20 Dansmuziek. Naar wy vernemen is thans het psychiatrisch onderzoek geëindigd, dat is Ingesteld by den gewezen hoofdagent C. C. v. d. K, die op het hoofdbureau van politie te Schiedam den com missaris heeft doodgeschoten. De rechtszitting kan binnen «enige weken worden gehouden. x VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN NAAR DEN Zaterdag is de rivierpolitie te Rotterdam er 'In geslaagd ook het tweede slachtoffer van het ongeval, dat dezer dagen in de Waalhaven heeft plaats gehad en waarby twee vlsschers door het omslaan van een platboomde vaartuig zyn verdronken, op te halen. Het is de 39-Jarige P. B„ woonachtig te Rot terdam. DEUT8CHLANDSENDER. 1571 10.50 Zang 12.50 Gramofoon 4.20 vrooiyke koorliederen 5.05 Kamermu ziek 6 20 „Und jetzt 1st Felerabend” 7.35 Gevar programma 10.20 Dansmu ziek. Op voordracht van den Hoogeerw. Pater Pro vinciaal der Minderbroeders heeft Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem benoemd tot kapelaan te Gouda (H. Joseph) pater H. van Oerle. tot kapelaan te Rotterdam (H. Antonius) pater J van Workum uit het klooster te Vorden. Z. H. Exc. de Bisschop van ’s-Hertogenbosch heeft benoemd tot rector van de Rectorale hulp kerk te Alverna-Wychen pater J. F. J. Gerz. Voorts heeft de Hoogeerw. Pater Provinciaal benoemd tot lector van de philosophic te Ven- ray pater Wlgbertus Hulhoven, tot directeur van het Patronaat te Venray pater Hildebertus Saes, tot assistent te Heerlen (H. Franc.) pater Olaudlanus van Veldhuizen uit het klooster te Woerden. Voor de missie van Karachi (Br-Indië) wer den bestemd de paters AchlUeus Meersman, die leeraar was aan het Gymnasium te 8. Joêo d el Rey (Brazilië), Saleslus Lemmens, assistent te Heerlen (H. Franc.), Petronius Voestermans, leeraar aan het Miasle-College te Sittard. en Aquino van Llebergen uit het klooster te Maas tricht. Het party bestuur werd aldus samengesteld: P. J. Schmidt, voorzitter; H. Sneevliet, secre taris; J. Bakker, penningmeester; mr. Chr. de Ruyter-De Zeeuw en D. Langkemper, leden van het dageiyksch bestuur, overige leden F. v. d. Goes, J. Kalter en O. H. Poppe, D. Bosma. J. Molenaar, A. Feltrop, A. Menist, Bosman. W Dolleman en J. Molenkamp. Negen van deze bestuurders behoorden tot de opgeheven O.8.P., zes tot de voormalige R. 8. P. De fuslevoorstellen werden zonder discussie door het congres bekrachtigd. In jlaats van de belde organen der opgeheven partyen ,JDe Fak kel” en ,De Baanbreker” komt het nieuwe partyorgaan „De Nieuwe Fakkel”. Zaterdagmiddag zyn de belde Nederlandsche schaatsenrijders J. Langedyk en L. Dykstra, na aan verscheidene belangryke wedstryden in Noorwegen In de afgeloopen weken te hebben deelgenomen, met het dageiykscjjf vliegtuig van den dienst Malmó—Amsterdam, wser in de hoofdstad teruggekeerd. FamSieleden wa ren natuuriyk ter verwelkoming op Schiphol aanwezig, terwyi ook de president van den Koninkiyken Nederlandschen Schaatsenryders Bond, de heer G. W. A. vah Laer de rijders, die de Nederlandsche kleuren in het buitenland hebben hoog gehouden, kwam begroeten. Voor de eerste divisie der League werden de volgende wedstryden gespeeld: Aston Villa—Stoke City Derby CountyManchester City Grimsby TownLiverpool Leicester CityMiddlesborough SunderlandBlackbum Rovers Leeds UnitedPortsmouth Het nummer van „Volk en Vaderland”, weekblad van onze natlonaal-soclalisten. bliceert een vertrouweiyke circulaire, door net Verbondsbestuur gezonden aan de by het Re servefonds aangesloten vakbonden. Deze circulaire handelt over de financiering van de uitbreiding der drukkerij en werd „ver- trouweiyk” gezonden uit reverentie voor den directeur der drukkerij, die door een ernstige ziekte plotseling uit het bedryf is weggerukt en door zyn toestand niet In staat is voor de feiten. In de circulaire behandeld, een verkla ring te geven. Welke zyn die feiten? In verband met het voornemen om dit jaar ..De Volkskrant” ter eigen drukkerij te gaan drukken, moest deze worden uitgebreid. Daarvoor werd een begroo tlng gemaakt tot een bedrag van 170.000. waarop door den Raad van Commissarissen machtiging werd verleend. Een financierings plan werd vastgesteld, natuuriyk tot genoemd bedrag, later verhoogd tot ƒ200.000. Er is gebleken, dat de raming met ruim 210.000.— is overschreden. Gezien dezen stand van zaken verzocht het R. K. Werkliedenverbond machtiging het Re servefonds voor het bedrag van 170.000.als borg te doen optreden. Deze circulaire is op een wyze, waarvoor een fatsoeniyk -mensch den neus ophaalt, gekomen In handen van de V. en V.-redactie, die ze met den pakkenden kop „Twee tón te korten een niet minder pakkenden onderkop: „De arbeiders van het R. K. Werkliedenverbond zyn er goed voor” gereproduceerd heeft opgenomen „De Volkskrant” schryft over het geval: De heeren spreken van een tekort, maar de eerste de beste, die met boerenkryt heeft leeren rekenen, ziet onmlddeliyk, dat er van tekort geen sprake is: de directeur is by de uitvoe ring der uitbreiding verder gegaan dan zyn machtiging reikte, zonder daarin de bevoegde Instanties te kennen. Dit laatste betreuren wy. maar de beweegredenen, welke den directeur daartoe geleld hebben, kennen we niet en we schorten hierover voorloopig dan ook ons oor deel op. Maar is er daarom een tekort? Tegenover de betaalde en nog te betalen be dragen staan volwaardige gebouwen, machines en installaties en onze arbeiders, benevens de heeren van de N. 8. B. kunnen er gerust op zyn, dat men hen om de bedragen niet lastig sal vallen. Ware de directeur vroeger voor den dag ge komen met de mededeeling, dat het gevoteerde bedrag te weinig was, dan had te voren uit breiding aan het financieringsplan kunnen worden gegeven, nu moet dit achteraf gebeuren. ROME. 421 M. 4 35 Het Esperta-kwintet 4 35 Gevar. concert 5.15 Gramofoon 8.20 Opera-ultzendlng. TOtXOl'RE. 329 M. 6 20 Zlgeunermu- zlek 6.50 Zangvoordracht 7 05 Piano recital 7.30 Operamuziek 7.50 Duetten 8 50 Sollatenconcert 10.05 Dansmuziek 10.30 Operette-fragmenten 10 35 Klank- fllm-fragm. 11.10 Jazz-muziek 11.20 Operettefragmenten 11.35 Hawall-gultaar- muzlek 1150 Zangvoordracht 12.10 Balon-orkest 12 20 Zangvoordracht 12.35 Mllltalr-concert. KEI LEN. 456 M. 11.20 Het Omroep- klelnorkeat 12.35 Gramofoon 1.35 Concert 3.20 Carnavalprogramma 4 20 Gramofoon 5.05 Kamermuziek 7 30 Keulacb Carnaval 1935 9.40 Dansmuziek. Aangehouden is een 24-Jarige bewoonster van de Dunne Bierkade te Den Haag, die Vrij dagavond in een café in de Splnocastraat naar haar echtgenoot een flesch met soutzuur sou hebben geworpen. De vrouw, die uit jalouzie zou hebben gehandeld, Is in verzekerde be waring gesteld. Het staat voor het comité vast, dat het ver voer en de verkoop van versch brood voor 10 uur een belangrijke verruiming van den broodomzet zullen beteekenen. De Minister echter weigert dezen verkoop toe te staan in ’t geloof, dat het versche van het bevroren brood zou te onder scheiden zyn. Reeds enkele Kamerleden uit ver schillende fracties, zyn bereid gevonden de in diening van een initiatiefvoorstel te overwegen. Indien de Minister by zyn weigering blyft vol harden, dan zal de toestand ongelwyfeld zoo worden, dat vele bakkers onder den druk der groote concurrente, daar bovendien het verschil tusschen versch en niet versch niet te bemerken is. de wet zullen trachten te ontduiken, waar door de chaos In het bedryf niet meer zal zyn te overzien. Nu deze kwestie sedert eenigen tyd zich in een nieuw stadium bevindt door het voedings- en bevrlezlngssysteem. is de tyd meer dan rijp om van regeerlngswege in te grijpen. Immers indien „de bakkerswet” niet spoedig veranderd wordt, dan beteekent dit volgens den heer Snapper, dat er spoedig een fnuikende concur rentie zal ontstaan van de zyde van het groot bedrijf. Het kleinbedrijf, waarvan wy in ons land 16000 vertegenwoordigers vinden, die in zake de distributie een uiterst belangryke rol spelen, wordt thans, tengevolge van het be- vrlezingssysteem voor een deel althans met to talen ondergang bedreigd. Te Dedemsvaart is Zaterdagmorgen het tienjarig dochtertje van den molenaar Scho- maker met haar rijwiel tegen een paard op gereden. Het paard sloeg op hol, waardoor net kind door de kar werd overreden. Met zware Inwendige kneuzingen werd het binnengedragen in de Ned. Herv. Pastorie, waar bet kind spoedig overleed. HILVERSUM. 1875 M- AVRO 8.00 Gra mofoon 9 00 Voordracht door Ben Roy- lards 9.15 Eigen gramofoonopnamen 10 0o Morgenwydlng 10 15 Muziek ter nabetrachting 10.30 Het Cantablle-or- kest -S- 11.00 Wenken voor de huishouding 11.30 Cantablle-orkest 12.30 Het ensem ble Frsncls Keth 2.00 Orgelconcert 3.00 Knipcursus •»- 4.15 Gramofoon 4.30 RsdloklnderkoorAng 5 00 Halfuur voor kleinere kinderen 6 00 Gramofoon 6 50 Het Berner Strykkwartet 7 30 En- gelscbe les voor beginners 8 00 Vaz Dlas 8 05 ..Das Drelm&derlhaus”, operette vau Berté naar melodieën van Franz Schubert 9.00 Radiotooneel 9 40 Carnaval-program- ma 11 00 Vaz Dlas 11.10 Llly Gyenes en haar Hong. meisjes. Intusschen kwam ons nog ter oore, dat men op het ministerie van Landbouw weinig is in genomen met de concessies welke betreffende land- en tuinbouw zyn gedaan. Ernstige genstand wordt verwacht van de zyde landbouwgroepen in Kamer en Senaat. DROITWICH. 1500 M. 11.20 Orgelspel 12.10 Gramofoon 12 35 Het Charles Er- nesco Kwintet 130 Joseph Muscant s orkest 4 40 Het Bronkhurst rrlo 5.35 Het BBC-dansorkest 7.40 Gramofoon 9.40 Plano-recltal 10 35 Het Gershoin Parklngton kwintet 1135 Dansmuziek. By Tooneelfonds „Kinhelm” te Beverwyk zal half Maart verschynen, een bundel Jeugd- en Leeken spelen. Het is een bekend feit, dat van verschillende kanten wordt uitgezien naar geschikte en ook werkeiyk speelbare stukken voor ons jeugdtoo- neel. -De buridel welke by tooneelfonds „Kln- heim” sal verschynen bevat de volgende spelen. 1. .Julius Caesar”, drama in twee bedryven, bewerkt voor enkele heeren. naar William Shakespeare; 2. ..Mr. Pierre Patelln”. een Mid- deleeuwsch kluchtspel In drie bedrijven, naar het Fransch van Guillaume Alécls; 3. „Broeder Angelus en de Roovers”, Sint Franciscusspel in één bedrijf; 4. „Broeder Juniper en het varken”. Sint Franciscusspel in één bedrijf; 5. „De koster van Assisië”. Sint Franciscusspel in één bedrijf; 5. .Bint Eloy”, een spel in één bedrijf, naar een Bretonsche legende; 7. „Een goede daad”, een kampspel in één bedryf; 8. „Nieuwe bezems”, een klucht voor Jongens in één bedryf; 9. „De generale repetitie”, kluchtspel in één bedryf. De bundel is ongeveer 300 pag. druks, en be vat alleen spelen voor het heeren- en Jongens- tooneel. ;i. HAMBURG, 332 M. 10.50 Gramofoon 12 20 Populair concert 1.35 Gramofoon 3 20 Gevar, progr. 6.20 „Faatnachtatru- bel”. concert 7.30 Vroolyk programma 10.20 Orkest uit Kiel. BANDOENG, 2 Maart. (Aneta.) Het ,A.I. D. Ov Preangerbode” wyst er op. dat met een korte tusschenpoos twee opmerkelyke sterfge vallen zyn voorgekomen onder Europeesche pa tiënten. Het verloop wekt de verdenking op, dat de verdoovingsmlddelen, dezen patiënten toegediend, onjuist zouden zyn samengesteld. De Justitie stelt thans een onderzoek in. Aneta deelt naar aanleiding hiervan nog mede, dat dr. Mertens, directeur van het Ge neeskundig Laboratorium, het onderzoek in handen heeft. Dr. Mertens heeft reeds uitgelaten dat het Borromaeus-hospitaal in geen geval eenlge blaam kan treffen. Het onderzoek, hetwelk veel tyd In beslag zal nemen, kan alleen gericht zyn tegen de in Indië gevestigde industrie, welke deze medicamenten rechtstreeks aan het hos pitaal leverde. Dr. Mertens verklaarde nog geen evidente fout in bedoeld medicament te hebben gevon den. In verband met de onzekerheid van den uit namen der -g- 330 Carnavalscon- FARIJS, 313 M. 13.25 Gramofoon 8.35 „Sytnphonle, In es Mozart" 10.50 Gramofoon. De tweede brand ontstond te ongeveer half negen in een uit vier étages bestaand pand, gelegen in de Aert van Nesstraat, waarin ge vestigd het pension Engels. De heer E. had zich omstreeks dien tyd naar den zolder begeven met een benzinelamp in de hand, om het waschgoed in het water te zetten. De bewoners hoorden den heer E. naar beneden stormen, onder het geroep, allemaal het pand verlaten. De dochter rende naar een sigarenwinkel om de brandweer te alarmeeren. In korten tijd nam de brand een zeer ernstig karakter aan Met zeven slangen, waaronder twee van ae motorspuit, werd het vuur bestreden. Het blusschingswerk werd aanvankeiyk zeer bemoei- lykt. doordat men niet onmlddeliyk tot den vuurhaard kon doordringen. Om kwart over 10 had de brandweer vuur volledig onder de knie. Beide branden brachten in de binnenstad groote consternatie te weeg. doch de politie had voor een goede afzetting zorg gedragen. Zaterdag is op last van den burgemeester van Hulzen ter beschikking van den Officier van Justitie te Amsterdam gesteld J. 8., pen ningmeester van de Hulzer Visch- en Kaas- ventersvereeniglng en belast met het beheer der ziekenkas „Eigen Hulp”. De aangehoudene wordt verdacht van ver duistering van gelden van genoemde ziekenkas. Het voorloopig Ingesteld onderzoek heeft uit gewezen, dat het bedrag van het spaarbank boekje by de Boerenleenbank geheel is opge maakt. Het spaarbankboekje by de Postspaar bank is de penningmeester kwyt. Het tekort zal vermoedeiyk ƒ2000 bedragen. De verecnlglng is Zaterdag in spoedvergade ring byeengeroepen. De politie heeft de boeken en bescheiden in beslag genomen. Het tekort Is ontdekt doordat leden, die zlekenultkeering moesten ontvangen, deze gelden niet kregen, daar de penningmeester mededeelde, dat er geen gelden meer in kas waren, zy deelden dit aan het dagelyksch bestuur mee, dat daar op aangifte by de politie deed. Uw spijsvertering wel In orde? Van groot belang voor Uw welzyn is een goede stoelgang. I8TIZIN-TABLETTEN regelen Uw stoelgang •onder schadeiyke nevenwerkingen op darm en nieren. ISTIZIN-TABLETTEN veroorzaken geen kramp en kunnen zonder bezwaaF ook aan lünderen gegeven worden. Gisteravond hebben te Rotterdam ernstige branden gewoed. De eerste brand is om 8 uur 20 ultgebrokeL in een pand, gelegen in de Passage. Toen de bewoonster van de tweede étage, mevrouw H„ te kwart over 8 thuis kwam, be merkte zy, dat het electrisch licht niet functlor- neerde en dat er een dikke rook hing In bet trapportaal. Zy begaf zich oogenbllkkeiyk naar bulten om de brandweer te waarschuwen, doch deze was inmiddels reeds gealarmeerd. Het vuur bleek te woeden op de derde étage welke de slaapkamers van de fam. H. be vatte. Weldra sloegen de vlammen aan belde zyde i van de étage, die boven de glazen overkapping van de passage uitsteekt, naar bulten. Daar de brandweer vreesde, dat het vuur de overkapping zou aantasten, werd het blus schingswerk zeer krachtig ter hand genomen Met vier stralen op de waterleiding bestreed men het vuur. Na een uur had men den brand onder de knie, nadat deze eerst nog de zoldering van het aangrenzend pand had aangetast. BRUSSEL. 322 M. 13.17 Gramofoon 13 50 Het Salonorkest 1.50 Gramofoon 5.15 Gramofoon 6 50 Het salonorkest 830 Gramofoon 930 Het Radlo-sympho- nle-orkest 10.30 Gramofoon. PARIJS, 1648 M. 7.05 Gramofoon 13.35 Gevar. concert 10.50 Dansmuziek. Aarzelen is zelden goed- Want aar zelen is iets anders dan zich beden ken. Goed nadenken is een vereischte en wanneer aarzelen voortspruit uit gebrek aan nadenken zoodat men eerst zich wil bezinnen, dan is aarze len alleszins te billijken niet alleen maar ook te prijzen. Doch aarzelen is al te vaak hetzelfde als treuzelen, z"n goede kansen laten gaan, dit aarzelen moeten vluchten- We verspillen kostbaren tijd met besluiteloosheid. Fabius de Ro- meinsche veldheer die ook aarzelde den vijand openlijk slag te leveren aarzelde echter niet uit besluiteloos heid maar uit berekening. Hij kende zijn eigen zwakke krachten en de sterkte van den tegenstander. Zijn bifnaam cunctator werd zijn eere- naam- Maar indien we den besten tijd voor daden voorbij laten gaan uit gebrek aan wilskracht, aan doortas tendheid, aan durf, dan wordt de bij naam van den aarzelende voor ons een aanfluiting. „Na de overeenkomsten der vorige maand met Zwitserland en Frankryk gesloten wordt door dit accoord met Nederland een nieuw tastbaar resultaat bereikt, in overeenstemming met de besluiten van de conferentie der goud- blok-landen, die te Brussel op 20 Oct. J. L werd gehoudep. Volgens dé kwamen de>j laterale ondei oog op de ultbreldi protocol voegde er delingen tot een n nen een termyn van een jaar. De onderhandelingen, welke op 7 Januari met Nederland werden ingezet, waren des te noodzakeiyker, daar de regeling inzake contin- genteering tusschen Nederland en België op 1 Februari ten einde liep. De onderhandelingen zyn langdurig en van ingrijpenden aard geweest. De vraagstukken in verband met landbouw, steenkool en tuin bouwproducten zyn besproken in drie sub-com- missies. Het geparafeerd accoord omvat twee akten, een betreffende de steenkool en een betreffen de de landbouw- en industrieproducten”. bewoordingen van het protocol •egeeringen overeen onverwyid bi- ^tnnujelingen te voeren met het van het ruilverkeer. Het in toe, dat de onderhan- iltaat moesten leiden bin- Zondagmiddag te omstreeks één uur is de zuiger „President Paul Kruger” van de firma D. J. v. d. Waal uit Zwolle, op weg van Har lingen naar Kampen, op het Vrouwenzand on der Stavoren aan den grond geloopen. Door de sleepboot „Rembrandt" van de N.V. Sleep dienst „De Roode Ster” te Amsterdam is het vaartuig weer vlot gesleept, waarna het de reis kon voortzetten. LUXEMBURG. 1304 M 8.05 Gramo foon 12 20 Middagconcert door het Ra- dlo-orkest o. 1. v. Henrl Penale. Carnaval- murlek Carnaval Japonals Basoue. Fa- schlngMUlte, Schmaltlch. Sérénade d' Ar- lequln. Van Dam. Ruse de Pierrot, De Taeye. Polichlnelle, Daneau. Arlequln sou- plre. Demaret. Nocturne et Mascarade, O’Neil. Narrensplel. Clemus. Karnevals- klünge, Hannemann 1.25 Gramofoon- muzlek 1.35 Persberichten. Vervolg gram muziek 6.50 Concert 8 Oo Bel gische uitzending Concert 8 45 Piano recital door Alexander Zakin. Scènes enfan- tlnes. Schumann. Noctuj-ne. Chopin. Ma zurka. Chopin 9 05 Gevarieerd concert door het Radlo-orkest o. 1. v. Henrl Pensls. Ie Chemln nu Coeur. Lincke Ludlcia. Ca- ludl. Les Joyeuses Fileuses. Gillet. Le Pa ravent Janonals. Ketelbey. Zigeuner. Kön’gs- berger Berceuse. Vreuls. Sur le Lac. Go- dard-Salabert. Carnaval russe. Glasunow 9 50 Kamermuziek. Charles Scharres. plano. Georges Pltsch. cello. Sonate. Joseph Jongen. Sonate romantlque, Francois Rasse 10.40 Dansmuziek door Ferry Jusa en het Radlo- Jazz-orkest. HUIZEN 301-5 M. KRO 8.00—9.15 Gra- mofoonmuzlek 10.30 Gramofoonmuz. 103011.00 Muzlekultzendlng voor Fa brieken 11 0011.30 Gramofoonm. 11.3012.00 Godsdienstig Halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin 12 01 12 15 Lunchconcert door De Kro-boys 2 00 3.00 Vrouwenuurtje 3.004 0o Mode- cursus 4.165.00 Het Kro-orkest 5.00 5 2o Gramofoon 5 20 Het Kro-orkest 5 50 Gramofoon 6 10 Het Kro-orkest ,6.40 Esperan to-cursus 7.00 Politiebe richten 7.15 Aschwoensdag door kapelaan Th Slnnlge 7 45 Gramofoon 8.00 Vaz Dlas 8 05 Vroolyk Vastenavondprogram- ma Studlo-Cabaret o.l.v. Jan Hahn m.m v. Maryke van Tooren. Truus Speyk. Herman Sweres. Alex de Lange, J. Monnikendam. Fred Boshart, vleugeladjudant, de Kro-boys 10.25 Vaz Dlas 1030 Met vlag en wimpel tweede deel van de Bouwmeesterrevue 11.15 Draaien in het Kwadraat. ZE HELPEN GOED - ZE SMAKEN GOED

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 18