DE IN DE PIJ.P. te Athene Brandstichting De Indië-route „Pelikaan” RADIOPROGRAMMA /Al NOOD.. W Kerkelijk leven DONDERDAG 7 MAART 1935 5 motorgeronk aan- Jongeman gedood WIELRENNEN heeft pech Winkelier in arrest Oude man van zolder gevallen Oude man overvallen H.H. WIJDINGEN Vervroegde peneioen-leeftyd MGR. PAN1S TE ROLDUC VOETBAL VUURZEE TE GELEEN De Missie-Finale FRAUDE TE TEGELEN EEN BERUCHTE KERKDIEF or- CR1S1S-UITVOER BUREAU Verduisteringen HET BEZUINIGINGSPLAN BILJARTEN NA EEN KERKBRAND Invoer Malta-aardappelen DIEFSTAL MET BRAAK f 1500 gestolen te Maastricht Minderjarig meisje aangehouden De nieuwe minister van Waterstaat Wandelend paar gereden MAAR. Vrouw in eigen huis bedreigd Vier koppels aan den kop Penningmeester van een R. K. ganisatie gearresteerd Doodeljjlc verkeersongeval te Vleuten i3erooving op klaarlichten dag te Eindhoven Wyziging in verband met de onlusten in Griekenland Fundamenten bleken uit huiden te bestaan Dief meldde zich als controleur van de gasmeters De noodige reservedeelen spoedig aanwezig Voor het Bossche Gerechtshof twee jaar en zes maanden geëischt Laatste nacht van de Antwerpsche zesdaagsche SPELENDE KINDEREN OP DEN WEG WERELDKAMPIOENSCHAP CADRE 45/2 NA DE RELLETJES TE LAREN M Prelaat van Bornhem De wedstrijd tusschen Den Bosch en Utrecht op 2 Juni a.s. De piloten hebben van den opstand zoo goed als niets gemerkt Verdachten tot twee weken ge vangenisstraf veroordeeld BEZUINIGING BIJ DE NED. SPOORWEGEN Door defecten melder kwam de brandweer te Schiedam voor een vuurzee te staan Zijn wyding en installatie op 30 April „Kwartel” In ernstig en toestand opgenomen ---y Slordigheid - - - -— MT7 1888 1841 1538 14.73 15.17 1048 1148 8.4B Soldaat schrok van Vrijdag 8 Maart 1935 j 9.20 Dansmuziek en 10.40 Concert Broccardo 5 50 Brahma-con- WIJ Ui •t 10. 25 10. 14 transport verzet hebben gepleegd tegen de politie en den agent Freyters hebben bedreigd. VERWIJZEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS De Vierde Kamer der Rechtbank to Amster dam, heeft uitspraak la de strafzaak gedaan tegen de Inwoners van Laren, die 1 Mei JX nog naar te Ir. „werklooze leden", die zich werkloos hadden opgegeven, eigende hy zich dan toe PALEMBANG. 6 Maart (Aneta). Het Indië- Holland-vliegtuig de ..Kwartel", dat hedenmor- Holland Is vertrokken, •vliegen, daar de klep- den ouden 3 zoek naar Z H. Exc. Mgr dr. Lemmens zal Zaterdag 6 April In het Groot Seminarie te Roermond de H. H. Priesterwijdingen toedienen. PARIJS. 1S4S M. 7 05 Gramofoon 12.35 Orkestconcert 10.50 Dansmuziek. In verband met dezen brand Is heden morgen de winkelier onder verdenking van brandstichting door de politie aangehouden. Op het hoofdbureau van politie werd den heer B. door den waamemenden commis saris, hoofdinspecteur Dazoul, een verhoor afgenomen. Omtrent het resultaat van dit verhoor wenscht de politie nog geen In lichtingen te verstrekken. Douwt Egberts Echte fnesche Heercn-BM* ea BMi-TAbak. NederUuds oeurigsft pijptabak. Da vin Albert De eindstand 5. 6. 7. 8. 8. 400 340 7 7 e B 3001 3031 3811 2705 2785 18,18 18,40 67 29 49 77 37 de bi MILAAN. 369 M. 8.20 Concert 8.35 Gramofoon 8 05 Gramofoon 8.20 Sym- phonleconcert. DROITWICH, 1500 M. 1130 Orgelspel 13 10 Het Trocadero Clnema-orkeet 13.50 Het BBC-danaorkest 135 Het Bchotsche Studlo-orkast 4 35 Emilio Colombo's or kest 5.35 Barclay Wilson's orkest 7.50 PTagm uit ..Les cloches de Comevllle” 8.50 Het BBC-orkeat 11.35 Roy Fox' Band. 6. De Leeuw (Neder!.) 7 Domingo (Spanje) 8. Relcher (Oostenrijk) 9. Frere (BelgiO 1. 3. 3. 4. 67 74 148 331 188 188 118 138 74 U7 eene de Ba la ter een we- 13. 14. 15. ge had 11. 13. Z H. Exc. Mgr. W. Panls, apostolisch-vicaris van Celebes, heeft een bezoek gebracht aan Rolduc, waar hy door den directeur, Mgr. A. v. d. Venne, ontvangen werd. Aan de studenten heeft de missiebisschop bijzonderheden mede gedeeld over zijn missiegebied- hem achterna. briefje van f 100.dat de onverlaat by vlucht verloren had. De politie heeft de zaak in ondersoek. Den laatsten avond van Carnaval hebben eenlge dieven nog benut om tijdens afwezig heid van den bewoner V. in diens woning ge legen aan de Parmastraat te Maastricht in te breken. V. Is casseerder van beroep. Er werd een bedrag van 1500, tosbehoo- rende aan sen beuwvereenlglng ontvreemd. De daders zijn tot heden onbekend. Van den opstand hebben we eigenlijk in 1 geheel niets bemerkt, vertelde Slllevis verder. Alleen sagen we nabij Santorin een torpedo boot varen. Dat is alles. Op het vliegveld van Athene was ook wei nig van bijzondere maatregelen te bespeuren. De benzinetanks werden door militairen be waakt en op het veld stond een aantal militaire vliegtuigen gereed Naar ,JDe Vrijheid” meldt, zal de nieuw benoemen minister van Waterstaat, Jhr. Van Lidth de Jeude 15 Maart as. zijn de partement op het Binnenhof betrekken. 1. Davln (Frankrijk) 3 Albert (Frankrijk) 3. Moons (België) 4. Cote (Frankrijk) 5. Swearing (Nederland) 5 3* 3387 3 1873 1*2344 0 1814 151 punten 61 50 24 Dinsdagmorgen om kwart voor acht uur. wei een matlneus uur voor dergelijke karweitjes, vervoegde zl-h een persoon aan een perceel aa:i de Jan Haringztraat in de wijk Ondiep te Utrecht en gaf voor den gasmeter te moeten controleeren. Eenmaal de woning binnengeko men. etechte hy van de vrouw des hulses on der bedreiging geld. Zelf opende hij de lade van een buffet en haalde daar uit een porte feuille een briefje van 100.twee van f 25 en een van f 10. Bovendien eigende hij zich nog acht gulden toe, die daar lagen. Toen hij de woning verliet, holde de vrouw Op de vloermat vond zij het de BRUSSEL. 322 M. 5.15 John Kutten’s orkest 6 35 Het Radio-symphonle-orkest 7.35 Gramofoon 7.50 Gramofoon 840 Gramofoon 9.20 Dansmuziek 1040 Dansmuziek. LonckeBuysse Hamerlinck—Billlet SmetsMartin HuysBonduel Op 1 ronde: PijnenburgWals SchoenLohmann CharlierDeneef VerreyckenHaezendonckx Van Vloek hoven Van Buggenhout 34 BroccardoGuimbretlère Op 2 ronden: GuerraVan Nevele BraspenninxVan Hout Op 10 ronden: RaesMeerschaert ZlmsKuester Van der HorstVan Hoek Op 14 ronden: MertensMortelmans PARIJS. 313 M. 8 57 Pianorecital De Minister van Economische Zaken heeft aangewezen als agent voor Ned.-Indlë van het Crlsls-Ultvcex Bureau, den heer A. Polak, tfj- deiyk werkzaam by het Departement van Eco nomische Zaken te Batavia. HAMBURG, 332 M. 10.50 Fredo Nie mann's Blaasorkest 13.30 Populair con cert 1 35 Gramofoon 10 30 Het Neder- sakslsche Bympbonle-orkest. KALt’NDBORG. 1261 M. 11.30 Concert uit het Bellevue-Strand hotel 3.00 Deen- sche liederen 3 20 Concert uit Rest. „Wlvex" 7.30 Orgelconcert 10.20 Dans muziek. De slooplngswerkzaamheden bij de onlangs verbrande Ned. Herv. Kerk te Noord-Schar- woude zijn In vollen gang. Als bijzonderheid kan worden meegedeeld, dat de fundamenten, waarop de kerk ia gebouwd, bestaan uit hulden. Deze hulden verkeeren nog in een zeer goeden staat, zoodat ze zelfs verkocht konden worden. Onder het soms uit twee of drie lagen tegels bestaande plaveisel zijn oude muntstukken ge vonden, os. een oude Hollandsche gulden van 1730. Langs den buitenmuur is een mooi kelkje gevonden, dat thans ten raadhulae bewaard wordt. Ben grafkelder sal binnenkort In tegen woordigheid '*n kerkbestuur en genoodlgden worden blootgelegd. BEROMUNSTER. 540 M. 8.20 Gramo foon 6 45 „Alt-Sttffis s. See In Liederen und Volksbrauch". BOEDAPEST, 559 M. 6.40 Plano-recltal 9 25 Dansmuziek 10.10 Het Boedapesler orkestconcert. Woensdagavond Is de 59-jarige W. In het pakhuis van de firma In bouwmaterialen. 8. aan de Boschdrift. te Hilversum, van den zol der gevallen. De man kwam met het hoofd op een betonnen vloer terecht. Hevig bloedend en in bewusteloozen toestand werd hij opgenomen. Nadat door een dokter van den GG D. eer ste hulp was verleend, Is de man naar het Dia conessenhuls overgebracht. ZUn toestand bleek zeer ernstig. W. heeft o.m. een schedelbreuk opgeloopen. KEILEN. 458 M. 10 10 Zang 11.30 Het Landesorkest Gouw Wtlrttemberg-Ho- henzollern 13.35 Het Radlokwlntet 135 Gramolocn 3 20 Leo Eyeoldt'e or kest, bet Radlo-Schrammelensemble, bet Radlo-Mannenkoor. de Ze» Vroolijke Zan ger» 5.10 Concert 6.20 Een orkest van vliegers. BERLIJN, 357 M. eert 6 45 Gramofoon. Woensdagavond Is een felle brand uitgebroken in het magazijn van electrteche artikelen Het Lichtpunt aan de Hoogstraat te Schiedam. Eenlge personen, die bemerkten, dat er in het kantoor achter den langen winkel brand was, waarschuwden een survellleerenden politie agent, die onmiddellijk het hoofdbureau opbelde, van waar uit de brandweer wordt gealarmeerd. Het alarmsignaal was echter defect, zoodat voor de tweede maal gebeld moest worden. Daar mee was ruim een half uur verloren gegaan en het geheele pand stond van onder tot boven In lichte laaie, voordat de brandweer arriveerde. De vlammen waren v* In den omtrek zichtbaar. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN NAAR DEN BRUSSEL, 484 M. 12.16 Gramofoon 12 40 Zang 12.50 Weensehe walsen: Het Salon-orkest 1 40 Duetten uit „Der Ro- senkavaller" 1.50 Gramofoon 5.15 Het Symphonle-orkest 6 35 Gramofoon 7 35 Plano-recltal 8 20 Uitzending voor Oud-Strijder» 9 35 Zang 10.45 Dans muziek. 144 Verreycken Guerra—Van Ne vele 79 punten, RaesMeerschaert 71 punten, ZlmsKuester 35 punten en Van der Horst Van der Hoek 53 punten. SOERABAJA, 6 Maart. (Aneta.) Volgens een Officieel rapport bij Gedeputeerden van Ooet- Java ingediend, omtrent de fraude by de Ir- rigatlewerken te Pekalan Sampean, is bl) de uitvoering van 's Lands werken ruim f89 000 en bU de uitvoering van provinciale werken ruim 140 000.— sedert 1925 verduisterd. In dit rapport wordt opgemerkt, dat behalve deze „zichtbare" verduisteringen nog een be drag van tenminste ƒ30.000.— op „onzichtbare" wijze Is verdwenen. Aangezien hierbij vele amb tenaren op diverse manieren zijn betrokken, stelt men voor de verduisterde «bedragen soo- veel tnogelljk op hen te verhalen, terwijl toch tot vervolging sal worden overgegaan. Woensdagavond om ook brand uitgebroken In het verfmagazljn van den heer GJjsen, aan de Graaf Huynlaan, te Geleen. De aanwezige voorraden verf en olie deden de de vlammen hoog uitslaan boven de omslngende woningen, die daardoor ernstig bedreigd wei den. De brand Het zich aanvankelijk zoo ernstig aanzien, dat behalve de gemeentelijke brandweer ook de brandweer der Staatmljn Maurits werd gealarmeerd. Oe alarm-sirene der Staatsmijn Maurits schrikte de bevolking op en velen begaven zich in de richting der mijn, in de veronderstelling, dat er aldaar Iets ernstigs gebeurd was, weik vermoeden gelukkig onjuist was. Met verscheidene slangen werd het vuur aan getast. Het magazijn brandde totaal uit. De omringende huizen bleven allen gespaard Woensdagavond omstreeks half tien heeft aan het Damsterdlep te Groningen bü de Ruischer- brug een chauffeur van een taxi uit Delfzijl een jongen en een meisje, die aldaar liepen te wandelen, aangereden. De jongeman, de 22- jarige J. W. Gerlofs, wonende te Noorddyk, werd zwaar gewond naar het Diaconessehuis te Groningen vervoerd, alwaar hij kort na aan komst is overleden. Het meisje bleef ongedeerd. Door het krach tige remmen van de taxi werd een der Inzit tenden, de heer Dijk uit Groningen, door glas scherven van de voorruit gewond. Door de po- Htle wordt een onderzoek naar het gebeurde en de schuldvraag Ingesteld. Naar „De Telegraaf” Vfmeemt, hebben Ned. Spoorwegen uit bezulnlgingsoogpunt dienstorder bepaald, dat thans alle hoofdamb tenaren. die den 63-Jarlgen leeftijd hebben be reikt. den dienst met pensioen moeten ver laten. De politie te Hengelo heeft een minderjarig malije aangehouden, dat afkomstig bleek uit IJmuiden. ZU is naar haar woonplaat* op gesteld. DECTSCHI.ANDSENDER. 1571 M. 12.30 Het Hallese Kamerorkest 1.05 Gra- mofoon 5.20 Zlgeunermuzlek 6.20 Gevar. programma 10.20 Gramofoon. Zooals men weet, is de indiening van het ont werp bij de Staten-Generaal nog voor deze maand In uitzicht gesteld. Voorgesteld sou worden, de gerechtshoven te Arnhem en te Leeuwarden op te heffen. In de plaats van deze belde hoven sou dan één hof en wel te ZwoUe worden opgericht. De gezagvoerder vertelde ons tenslotte nog bl) wijze van anecdote, dat de soldaat, die met geschouderd geweer op wacht stond bij het toestel, van den schrik omviel, toen de moto ren werden aangeslagen. In verband met het door de Grieksche re- geerlng uitgevaardigde verbod tot landen op het vliegveld van Athene, heeft de K.L.M. een wijziging aangebracht In de Indië-route. Deze zal thans gaan van Rome naar Benghasl In Tripolis en dan verder weer over het gewone traject Mersa Matroe-Calro, enz. Te Catania op Sicilië bestaat gelegenheid voor het maken van een tusschenlanding. De rechtbank veroordeelde vier verdachten. nX den 26-jarigen los werkman C. v. d. PM den 29-Jarlgen kellner A. P. W., den monteur H. B. en den 32-jarlgen kamphulsexploltant en ge meenteraadslid P. v. P. leder tot twee weken gevangenisstraf. De vrouw van het gemeen teraadslid hoorde zich veroordeelen tot voorwaardelijke gevangenisstraf van twee ken. Dit laatste vonnis Is conform den elsch wezen, tegen de vier andere verdachten het O. M. wegens wederspannlgheld In veree- niglng zes weken gevangenisstraf geëischt. Naar wij vernemen, Is de datum, waarop de finale der Mlaslewedstrljden sal worden ge speeld, thans officieel vastgesteld op Zondag 2 Juni sj. Zooals wij reeds meldden wordt deze Mlssie- flnale tusschen de vertegenwoordigende elf tallen van den RKVB Den Bosch en den RKVB Utrecht, gespeeld op het terrein der RJL Sportvereeniglng „Quick” te OldenzaaL WEENEN. 507 M. 6.50 8trau»s-con- cert 7 35 Uitzending ter gelegenheid van E Stucken'e 70eten verjaardag. Het Ween- ecl* Svmphonle-orkeet 9 50 Pianorecital 10 45 Dansmuziek. E. Thiel's orkest. „Als er nu eens geschoten werd!”, lachte 611- levls. Na het vertrek van de P.H.A.I.P. is het lan- dlngsverbod uitgevaardigd. Het toestel heeft Correctheid behoeft geen stijfheid en netheid geen verwaandheid te eijn. Wanneer iemand gesteld is op z’n kleeren en er graag goed uitziet be hoeft dit niets te maken te hebben met ijdelheid. En omgekeerd is een verwaarloosd uiterlijk volstrekt geen teeken van eenvoud. Slordigheid is zoowel in kleeding als werk en omge ving een onaangenaam iets. Bij den een is het gewilde aanstellerigheid, bij een ander gebrek aan behoorlijk- heidsbesef. Slordigheid irriteert en berokkent velen displeizier'; ook den persoon zelf die er mee behept is. We zullen voor vandaag een kruistocht prediken tegen de slordigheid. Woensdagmiddag was het achtjarige pleeg kind van den beer B op den Utrechtschenweg to Vleuten aan het spelen en wilde den weg oversteken Onverwachts werd de kleine twin tig meter meegesleurd en In een sloot gewor pen door den auto van dr. v. W. Het ongeluk kige kind kreeg een ernstige hersenschudding en overleed kort daarna. De burgemeester met ae politie was weldra ter plaatse en nam den auto in beslag. Later werd deze weder vrij ge geven. toen geconstateerd was. dat de remmen in orde waren. De justitie beeft een uitvoerig ondersoek ingesteld. De bejaarde A. v d. W die met sjjn belde zoons In de Kaakstraat te Eindhoven woont, to Dinsdagmorgen, terwijl de zoons naar hun werk waren, onverhoeds door tweemannen In zijn woning aangerand. Een gree] man bij den keel, terwijl de andere geld ging. v. d. W. wist zien los te rukken en een stok te grijpen, waarmede hij belde Indrin gers te Hjf ging. Na hun een pak slaag te heb ben gegeven, wisten zij te ontkomen met het geld. Toen een van de zoons thuis kwam trof hl> zijn vader in overspannen toestand aan Hij waarschuwde de politie, die een onderzoek In stelde. Tot nog toe heeft zij echter de belde roovers nog niet kunnen achterhalen. De sprints van drie uur 's nachts werden gewonnen door Pijnenburg, Lohmann, Pijnen- burg, Wals en Schoen. In het verdere verloop van den nacht bleef het rustig en In den stand kwam geen wij ziging meer. Bij de sprints hadden de vol gende koppels hun puntenaantal verhoogd: LonckeBuysse 153 punten. PijnenburgWals 239 punten, Schoen—Lohmann 144 punten. CharlierDeneef 100 punten. Haezendonckx 40 punten. dus juist op tUd gehaald. De nieuwe route, welke iets korter is dan die vla Athene, zal worden gevolgd, tot de toe stand in Griekenland weer normaal to. Naar men ons mededeelt, zal als monopolie- houdster voor den Invoer van aardappelen in net tijdvak ¥an 1 April tot 31 JuU as. worden aangewezen de Nederlandse!* Groenten- en F-ult-Centrale. te Gravenhage. Het prijsverschil dat aar. de monopoliehoud- star vergoed zal moeten worden door Impor teurs bedraagt voor de geheele periode 3 per 100 KG. De publicatie van het hierop betrek- slng hebbende Koninklijke Besluit en de Ml- nlsterieele Beschikking kan binnen korten tijd tegemoet gezien worden. Woensdagavond to te Montpellier do bar- ragepartu gespeeld tusschen Davln en Albert, die noodlg geworden was, doordat belde spe ler» Dinsdagavond na afloop van het tournoot beiden zeven gewonnen partijen hadden en hier niet geldt het hoogste algemeen moyenne of hoogst aantal caramboles doch het aantal gewonnen partijen. De barrageparty viel uit in het voordeel van Davln, zoodat deze thans wereldkampioen M. De cijfers van de party waren: 22 33 van het tournooi de bar rage-party niet meegerekend to als volgt: gew. p. car. a. moyenne h A 12.25 Gramofoon 7.17 Gramofoon 8 35 Gramofoon 8.45 „Au tempe des Mer- villeuae»”, operette. De Pelikaan Is maar twintig minuten te Athene gebleven. Niemand mocht het terrein verlaten. Aangezien men geen pas sagiers voor Athene aan boord had en er ook geen reizigers moesten worden mede genomen. leverde dit geen moellykheden op. De K. L. M.-agent ter plaatse deelde mede, dat het aantal opstandelingen slechts drie duizend zou 'bedragen Met de Pelikaan is nu het laatste bulten- landsche toestel uit Athene vertrokken. Ook de Engelschen hebben den dienst vla Athene gestaakt, evenals de Franschen, die de route over Tunis hebben varlogd. 3** 133 85 38 LI XEMRI Ril. 1304 M. 8 05 Ornmo- foon 12.20 Middagconcert door het Ra- dio-orkest o. 1 v. Henrl Pensls. Rosamun- de, ouv„ Schubert. Crépuscule. Friml. Rl- goletto. fant.. Verdl 12.50 Concert o. 1. v. Henri Pensis Mignon, ouv.. Thomas Les pe- tits Soldats. Marks. Suite turque. Gourvln. Preislied. Wagner. De Bloemen van Hawaii. AÖraham 1.20 Koersen. Daarna gramo foon 8.50 Concert 8.00 Hollandsche uitzending. Concert 8 40 Zang door In geborg Wall Pransche. Dultsche en Engel- sche folkloristische liederen etc. 9.25 Gramofoonplaten-concert 9.40 Concert door het Radlo-orkest o 1. v Henrl Pensls. Pierrot, marsch. Bosc. Lotusbloemen, wals. Ohlsen. L Horloge, Loewe Mon Suzon. Clé ment. Promenade matinale. P Plerné. Dan se oriëntale. Glazounow. Quellengelster. Hager. Carmen, fantasie. Bizet Médltatlon de Thais, Massenet. De Dollarprinses. Let» Fall 10.45 Dansmuziek door Ferry Jus a en Jazz-orkest. Het „Volk” verneemt, dat het bezuinigings plan thans In concept gereed to en aan de mi nisters toegezonden. De behandeling In den kabinetsraad Is aanstaande. De verwachting be staat, dat het ontwerp reeds zeer binnenkort aan den Raad van State zal kunnen worden toegezonden. gen van Tjilllltan naar, 1 kan voorlooplg niet dodr stooter van den linkermotor Is gebroken. De agent tan de K.L.M, verzocht aan zyn directie te 's Gravenhage toestemming om de „Oehoe” onder gezagvoerder Parmentler, Donderdagoch tend naar Palembang te zenden om de passa giers en de post over te nemen en den tocht van de „Kwartel" voort te zetten. Nader meldt Aneta: de „Kwartel” heeft on der de meegevoerde reservedetlen ook een klep- stooter. zoodat de reparatie plaatseiyk kan ge schieden. De motor moet gedemonteerd wor den. Dit zal een halven dag In beslag nemen. Indien deze reparatie lukt, kan de „Kwartel" doorvliegen, doch zal anders door de „Oehoe” worden vervangen. Tenslotte meldt Aneta nog uit Palembang dat de ..Oehoe” morgenochtend van Java re- ser'edeelen zal aanbrengen, waardoor de „Kwartel” de reis zal kunnen voortzetten. Woensdagmiddag Is te Tegelen gearresteerd de dertlg-jarlge F. O., die verdacht wo.dt van het plegen van fraude lp zyn functie van pen ningmeester der plaatselijke afdeellng van den Ned. R. K. Transportarbeldersbond. Door het plaatsen van valsche handteekentn- gen van leden der organisatie heeft hy weten te bereiken, dat hy wekeiyks van den bond een bedrag toegezonden kreeg, zoogenaamd voor echter niet als Deze bedragen Het bedrag, dat de man door deze valschheid in geschrifte hy plaatste In totaal duizenden valsche handteeke- nlngen heeft verduisterd, te ongeveer acht honderd gulden groot. Verdachte zal ter beschikking van de justitie gesteld worden. Naar wy vernemen zullen op Dinsdag 30 April as. de plechtige wyding en Installatie plaats hebben van den Hoogeerw. heer Gode- fridus Indeweg, voorheen kapelaan te Ouden- bosch, als Prelaat der Bemardyner AbdU van Bornhem (B.) Op de Antwerpsche Zesdaagsche bleef het Woensdagavond tot mldemacht zeer kalm op de baan. De sprints van twaalf uur werden gewonnen door Guerra, Smets, Billlet, Charlier en Mar tin. Tijdens deze sprints ontstonden groote Jach ten, ultgelokt door Broccardo. Een stand kon niet worden opge maakt, daar de ultlooppoging op andere volgde. merlynek en 1 Schoen en ook pynen- burg zetten de vluch telingen na, doch de jachten namen voor looplg geen einde. Als Pijnenburg eenmaal trachtte er alleen van door te gaan, ging het geheel veld hem ech ter na en kon onze uitloopen. Deze jach- ROME, 421 M. 4.20 Vloolrecltal 5.15 Gramofoon 8 05 Concert: Cenl Sadero, tang en G. Arnsldi. piano. TOCLOUSE. 329 M. 6.20 Symphonle- concert 6 50 Zsngvoordracht 7 05 VI- ooi-recital^7.30 Operettemuziek 8.10 Bnlon-orkest 9 20 Selectie uit Manon”, van Masaenet 12.35 Militair concert. „In Cairo werden wy van den stand van za ken op de hoogte gebracht", aldus Slllevis, met wien wy een kort onderhoud hadden. ..We zyn daarom zoo vroeg mogeiyk uit de Egyptische hoofdstad vertrokken, teneinde den zelfden dag te kunnen doorvliegen Rome. Om 4.10 uur. twee uur vóór zons-opgang. vertrokken, arriveerden we zes uur later te Athene. We hadden opdracht het eiland Kreta, dat in normale omstandigheden wordt gepasseerd, links te laten liggen. landgenoot geen ronde ten duurden vyf kwartier. Omstreeks een uur in den nacht was de ren ner Van Vlockhoven vermoedeiyk door ver moeienis gevallen. Hy kwam met niemand In botsing en viel plotseling neer. Toen hy roer loos bleef liggen, werd hy weggedragen. Twin tig minuten later kwam hy echter weer in de baan. Geen minuut later sprong de voorband van Braspenninx. die met gróbte snelheid reed. Ook hy bleef Hggen en moest worden weggedra gen. Hy «kreeg een half uur neutralisatie. Om half twee In den nacht was de stand: M. L. A. R. uit Geleen, die geen andere be zigheden heeft dan Inbreken en stelen en daar om al zeer dlkwyis veroordeeld werd, verscheen In hooger beroep wegens een brutale Inbraak In de R K. kerk In Schlnnen. Daar was al vaak een kerkdiefstal gepleegd en nu R. „geknipt" was, werden geen sporen van diefstal meer ontdekt. Verdachte was door de rechtbank te Maas tricht veroordeeld tot 2 jaar en 8 maanden gevangenisstraf wegens de Inbraak in de kerk In den nacht van 9 op 10 Oct. 1934, van welk vonnis verdachte In hooger beroep kwam, om dat hy zich voor onschuldig uitgaf. In de zerk waren sporen van mest gevonden by de offer blokken, by altaar en communiebank en aan de schoenen van verdachte. Ook de voetspo ren. die over het kerkhof liepen hadden oen vorm van de schoenzolen van verdachte. Er waren acht offerblokken in de kerk geforceerd. De etoch luidde bevestiging van het vonnis. De verdediger meende, dat er geen bewys was en pleitte vryspraak. Uitspraak 30 Maart. De .Jellkaan”. met de piloten SlHevto Bax. is Woensdagmiddag om kwart voor vier op Schiphol van de Indlë-rels teruggekeerd, een dag vroeger dan volgens de dienstregeling was vastgesteld. Dit vroegere tydstlp van aan komst hield verband met de situatie In Grie kenland, waardoor te Athene niet kon worden overnacht. HUIZEN, 3014 M. KRO 8 00—9.15 Gramofoon 10.0010 30 Gramofoon 11.0011.30 Gramofoon 1140—1200 Halfuurtj» voor zieken «n ouden v»n dagen 12 00 Tijdsein van de Kro-klok 12 01 12.15 Politieberichten 12.151 00 Gra mofoon 1.001 45 Lunooncert door het Kro-orkeat 1 452 05 Operstte-flltaen (gramofoon) 2.06^—2 45 Het Kro-ork»st 2.453 15 Opera Martha (gramofoon) 8.15 Preclale-tydeeiji 3.153 45 Het Kro-orkeat 4.005.00 „Hlstorlache lie deren" door Anny Placaer m. m. v Jo Im- mlnk. alt 5.005.30 Land- en Tulnbouw- halfuurtje 5406 15 De Kro-Boy» 6 13—6 30 Liesbet Bander» Herzberg decla meert (gramofoon) 6 407 00 De Kro- Boys (vervolg) 7.007.15 Politieberich ten 7 15745 Zwerftochten door eaua- torlaal Afrika door dr. Paul Julien 745 8.00 Grenadier Guard» (gramofoon) 8 00 9 00 Sollatenconcert door het Kro-Svm- phonle-orkeat IU.8.O m. m v. Jan Oeller», v)ool 9 009 15 Voordracht door Henk Schaer 9.1510 00 Het Kro-Svmphonle- orkeat (vervolg) 10 0010.15 Gramo foon 10 15—10.30 Gregor Serban en zijn orkest (aansluiting met hotel De 1’Europe. Amsterdam) 10 301045 Vaz Dlaa 1045 10.45 Gramofoonmuzlek 10 45— 11.15 Gregor Serban en zyn orkest 11.15 —12.00 Gramofoon. HILVERSUM, 1875 M. VARA 8.00 Orgelspel: Joh. Jong 840 Gramofoon 10.30 Gramofoon (Haydn- en Mendelaaohn- programma) 11 15 Jo HekkertVan Ey»- den (aopr.) 11.45—12.00 Gramofoon AVRO 12.00 Het Orkest van het Rembrandt- Theater te Amsterdam 1 45 Almelo Dubbelmannenkwartet 2 00 Leo Rle- mens: ..Enrico Caruao”, geïllustreerd met gramofoon 2.40 Gramofoon 3 004 00 Vioolspel: Jac. v d Woude VARA 4.05 Knipcursus 5 30 De Notenkraker» 6 00 Jo Huy. saxofoon en Rutger Schoute. plano 6 10 Eddy Walls en zijn orkest 6 40 De Zesdaagsche te Antwerpen 7 00 Alb de Booy zingt met orgelbegeleiding van Joh. Jong 7 50 Gramofoon 7 578.00 Her haling van BOS-ber. 10.00 Vaa Dlas 1100 Jazr.-muzlek (gramofoon) 1140— 12.00 Gramofoon. Het pand was een laaiende vlammenzee en het vuur dreigde zich aan de belendende panden mede te deelen, zoodat de politie zich genood zaakt zag bevel te geven tot bet In veiligheid brengen van de kinderen van de buren. De eigenaar, de heer B. BOuman en zyn vrouw, die boven den wtnkel wonen, hadden hun wo ning na het sluitingsuur verlaten. Naast „Het Lichtpunt” was het modemagazyn van mej. van Leeuwen, terwyi aan de rechtgr- zyde een filiaal ligt van de Bate Schoenfabriek. Aan de achterzyde stonden tvuee oude panden, uitkomende aan de Lange Haven. Ook het Graalgebouw a. d. Lange Haven liep groot ge vaar. In minder dan geen tyd had het vuur zich uitgebreid tot het achterste gedeelte van deze panden, waarvan In alleryi het huisraad zooveel mogelyic naar bulten was gebracht, onder lei ding van commandant Ir. Alkema. Twee motorspulten en twee brandkranen ga ven met vyftlen stralen water, waarvan er een langs den Magirusladder was geleid. Inmiddels was de brand ook overgeslagen naar de woning van den heer Loekemeyer. Het vuur kon tot het achterhuis beperkt biyven. Na een half uur was het gevaar voor uitbrei ding geweken. De aangrenzende gebouwen heb ben veel waterschade opgeloopen. De eigenaar van „Het Lichtpunt" was op beurspolls verzekerd. Mej. Van Leeuwen en de wed. Zuidema echter niet. Op het tere^n van den brand waren o.a. aan wezig de burgemeester, mr. Llth, de waarnemen de commtaasris F. Dasoul en de wethouders mr. M. M. van Velzen en J. Dlnkelaar.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 14