ONS BLAD De rebellie Griekenland Het proces tegen Dr. Rintelen Het I 5 m De uitgestelde Berlijn-reis nieuws van he<k BEKLAAGDE ZEER OPGE WONDEN Onrust in Mexico duurt voort OPSTANDELINGEN IN HET NAUW? DE BAROMETER De daling van het pond Het conflict met Abessinië JOH. LAUWERS PAYGLOP 3 ALKMAAR PLATVOETZOLEN ZIEKENFONDSLEVERANCIER t VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS Dr. Rintelen Piastiras uit Brindisi vertrokken De strijd in den Chaco rrt Neutrale zóne ingesteld Gouwleider Schemm verongelukt Een doode, talrijke gewonden Het Witboek wordt niet ingetrokken Frankrijk dreigt met compense rende hand elstarieven gen straat in Addis Abeba- Het gebo uw links met het torentje is het hootdoostkantoor De bandiet Spada ter dood veroordeeld Botsingen tusschen regeerings- troepen en opstandelingen Wilde Rintelen Bonds kanselier worden? Spaansch vliegtuig valt op schoolgebouw Spionnage in Dene marken DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN Graaf Bethlen contra Goemboes In diplomatieke kringen te Boeda pest acht men intern, verwik kelingen niet uitgesloten i f 2.— f 2.85 ADVERTENTIEPRIJZEN: Per lossen regel 20 c, ingex med. 40 c p. regel; idem op pag. één 55 c. p. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek. Telefoonnummer 4330 De chef-redacteur van de Reichs post dr. Funder legt zeer be langrijke verklaringen af DONDERDAG 7 MAART 1935 Sir Simon weet niet wanneer hy naar de Duitsche hoofdstad zal gaan ACHT EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 129 laar i ft LM. wer Stand ep VrUdac nar vja.; 770 Vorige stand: 77» KliRT elfjk De eerste president der Tsjecho-Slo- waaksche republiek, prof, dr- Mazaryk, terecht de vader des vaderlands gehee- ten, viert heden zijn vijf en tachtigsten verjaardag In het verder verloop van het proces-Rlntelen werd de directeur-generaal van de Ravag (de Oostenrijksche radio-ondernemlng)Oskar Czeja gehoord. Beklaagde had dezen getuige even over Landeshaupt- gaven Wijziging van de Indtë-route in verband met de onlusten in Griekenland. De Corsii oordeeld. 4 >lle, ng. Naar aanleiding van de laatst ontvangen be richten over den toestand in Griekenland acht men in diplomatieke kringen te Boedapest in ternationale verwikkelingen niet uitgesloten. Men beoordeelt den toestand als zeer ernstig est volkomen onoverzichtelijk. MEXICO, 6 Maart (Reuter) Naar het dag blad „Prensa” meldt, Is het op verschillende plaatsen In het land weer tot botsingen gekomen tusschen regeeringstroepen en opstandelingen. Zoo wordt uit Loot» in den staat Guanajuato gemeld, dat daar een Wijdvertakte samenzwering is ontdekt, die contact had met den revolution- nalren raad van Villareal in San Antonio in Texas. De samenzweerders, die de vlucht had den genomen, werden door troepen achtervolgd. Negen rebellen werden gedooa. ATHENE. C Maart (V.D.) De minister van Oorlog heeft van het front minister president Tsaldaris medegedeeld, dat de vorst de operaties bemoeilijkt en het zicht door den mist ónmogelijk wordt gemaakt Een werkcommisaie is gevormd tot ondersoek van de plannen voor een vliegveld voor Zald- Westeljjk Drente. De ..Pelikaan' heeft als laatste bultenlandscbe toestel het vliegveld te Athene verlaten. De bekende De B., uit Oss. is wegens doodslag op zijn neet ook in hooger beroep tot vijftien jaar gevangenisstraf veroordeeld. De Eerste Kamer heeft de begrootlng van Eco nomische Zaken zonder hoofdelijke stemming aangenomen. ge- als- a in van 34*0; i hij slag om. Sir Simon over het uitstel van ztjn bezoek aan Berlijn. hoe ;ekre- Commlmie uit Nederlandsche en Belgische diamantindustrie tot ondersoek van de teon- concurrentle. >m- un, loo, van ens. dit komen.' Een lid van de opposltioneele Labour vroeg daarop nog of Simon van de gelegenheid ge bruik zou maken om naar Moskou te gaan. Op deze vraag gaf Simon geen antwoord. rd- sin- lük. dw, en- .ve- De strijd In den Chaco. Beroep van Bolivia op de andere Amerikaanscbe Staten. De daling van het pond sterling. Frankrijk overweegt compenseerende handeistarieven. De Duitsche gouwleider Schemm b(j een vlieg ongeluk gedood. Spaansch sportvliegtuig valt op een schoolge bouw te Madrid; één doode, vele gewonden. Abessinië en Italië zijn het eens geworden ever een neutrale zóne. CAIRO, 6 Maart. Naar verluidt zou de Ita- liaansche regeering voornemens zijn een groot aantal vliegtuigen naar Itallaansch Oost-Afrika te zenden. In elk geval onderhandelt zij op het oogenbllk met de regeering van Egypte over de kwestie van het vliegen over Egyptisch ge bied. Het aantal vliegtuigen dat naar Ita liaansch Oost-Afrika moet worden gebracht is niet bekend. Verschillende geruchten doen hier omtrent de ronde en sommige daarvan spreken zelfs van 400 vliegtuigen. De Ethiopische regeering heeft de door Italië gestelde voorwaarden aangenomen, zoodat een voorloopige overeenstemming tot stand is ge komen aangaande de Instelling langs de 80- mall-grens van een neutrale zöne. ten einde conflicten van patrouilles te voorkomen tijdens de onderhandelingen, die plaats zullen vinden ter oplossing van de gerezen problemen ten gevolge van den Ethioplschen aanval te Oeal Oeal en de daarop volgende Incidenten. Daar men aanneemt, dat het verhoer van de thans nog op de lijst staande getuigen nu vrij snel van stapel zal loopen. bestaat de mogelijk heid, dat de getuigenverhooren reeds morgen beëindigd kunnen worden. In dat geval kan een uitspraak Vrijdag of Zaterdag verwacht worden. LA PAZ, 6 Maart. (VD.) De kanselier van Bolivia. Dr. Alvestigul, heeft een rondschrijven gezonden aan alle kanselarijen der Amertkaan- sehe staten, waarin hij te kennen geeft, dat het gebruik maken van geweld door vreemde mo gendheden tegen Paraguay in den strijd em den Chaco wettig is. daar dit land het pact van Genève heeft geschonden. Bolivia wijst niet de verantwoordelijkheid van de hand voor den aanval, doch verklaart aan den anderen kant te kunnen aantoonen. dat Paraguay In den Chaco voortdurend op de pa cifistische voorstellen van Bolivia met geweld antwoordt. Generaal Kondylls werd Woensdag door een Atheenschen verslaggever naar zijn meening over den toestand gevraagd. De minister van Oorlog weigerde zich hierover uit te laten en verklaarde slechts te willen afwachten tot de kanonnen gesproken had den. WEENEN, Maart. Heden is in het proces Rintelen het getuigenverhoor voort gewet. Bjj het verhoor van den chef-redac teur van de „Reichspost”, staatsraad Dr. Funder, kwam het tot opgewonden toonee- len. Voordien was de adjudant van den staatssecretaris van het ministerie van oor log, Zehner, overste Pohl gehoord, evenals de inspecteurs der crimineele politie He rken thaler en Jennisch, die allen ten tijde van de poging tot zelfmoord van Rintelen in een nevenvertrek waren. Hun verklarin gen luidden eensgezind dat zjj onmiddellijk na het weerklinken van het schot naar de kamer van Rintelen waren gegaan, waar zjj hem rechtop zittend in een stoel had den gevonden. SS NOORD-HOLLANDSCB DAGBLAD Dagblad uitgagevan door da N.V. Drukkerij De Spaamestad - Haarlem Mat geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger Toestand in Griekenland nog onoverzichtelijk; Piastiras is uit Brindisi vertrokken; opstand» lingen zouden gebrek aan lev< munitie hebben. PARIJS, 6 Maart. (Reuter.) Minister-presi dent Flandin heeft gisteren in de Kamer in verband met de koersdaling van het pond ster ling verklaard, niet in het minst het voorne men te koesteren om de politiek prijs te geven, welke de verdediging van den franc ten doel heeft. Integendeel, wij worden in de meening ver sterkt, dat de voortdurende stabiliteit van het ruilmiddel een voorwaarde is, die moet worden vervuld vóór dat het herstel van den economl- schen toestand kan intreden. Volgens een later ontvangen bericht zal de regeering niet nalaten, indien de koersdaling van bultenlandscbe valuta mocht voortduren, de noodlge maatregelen te nemen tegen de dum ping. Inzonderheid zou zij de belasting om trent valuta-compensatie wederom instellen, die automatisch zou drukken op den 'nvoer van goederen, afkomstig uit de landen, waarvan het ruilmiddel een besliste waardevermindering on dergaat. Botsingen tusschen regeeringstroepen standeiingen in Mexico. Het proces-Rlntelen; belangrijke verklaringen van den chef-redacteur van de Reichspost. Dr. Funder. MADRID, 6 Maart. (Reuter). In een drukke straat van Madrid is hedennamiddag een laag 'liegend sportvliegtuig met twee inzittenden neergestort. Het vliegtuig had met den eenen vleugel een transformatorenhuls geraakt en stortte boven een school neer. Het dak van de school werd vernield, waarbij een der vliegers onmiddellijk gedood werd. De tweede inzit tende werd zwaar gewond. Van de in de school aanwezige kinderen werd er één zoo zwaar ge wond. dat de dood elk oogenbllk verwacht moet worden, de onderwijzeres en twaalf andere kin deren zijn ernstig gewond. BAYREUTH, 6 Maart. Het sportvliegtuig van den nat.-soc. gouwleider Hans Schemm is giste ren op het vliegveld alhier neergestort. De piloot werd licht gewond. De gouwleider kreeg vrij ernstige verwondingen, waaraan hij korten tijd later stierf. Schemm was leider van den Nat.-Soc. onder wijzersbond, leider van het hoofdbureau voor Op voedt ngskwesties en minister van Onderwijs en Eeredlenst in Beleren. Schemm is 43 jaar oud geworden. Sedert 1930 was Schemm lid van den Rijksdag. Saloniki, vanwaar uit de Grieluche regeering haar actie tegen de re bellen in Oost-Macedonië voert. VILLEFRANCHE-8UR-MER, 6 Maart. De Fransche kruisers „Tourville” en „Foch" zijn naar den Piraeus vertrokken, om de Fransche belangen in Griekenland tijdens den opstand te beschermen. De torpedojager „Verdun”, die zich thans te Beiroet bevindt, zal eveneens naar den Piraeus gaan Piastiras Is uit Brindisi vertrokken, daar zijn pogingen om Griekenland te bereiken geen succes hadden gehad. PARIJS. 6 Maart De Corsicaansche ban diet Spada is door de jury van Bastia wegens talrijke moorden ter dood veroordeeld. Ondanks vele verzachtende omstandigheden, die Spada’s verdediger voor hem deed gelden, hebben de leden van de Jury met algemeene stemmen het vonnis geveld. De Bulgaarsche regeering heeft thans na troepen aan de grens te hebben geconcentreerd de grens voor drie dagen gesloten. Voorts zou de Turksche regeering besloten hebben met alle middelen het uittreden van Griekenland Uit de Balkan-Entente te voorkomen. Te Boedapest verwacht men, dat ook de Joe go- Sla vise he regeering zich gedwongen zal zien militaire voorzorgsmaatregelen tot bescher ming van de grens te nemen. De kwestie van handhaving van de Balkan-Entente, welker basis men door de gebeurtenissen in Grieken land bedreigd acht, is echter de voornaamste zorg in internationale diplomatieke kringen. De tndruk wordt sterker, dat de door Venl- aelos geleide opstandelingen steun van de zijde eener vreemde mogendheid zullen krijgen. Ook den toestand in Griekenland zelf acht men nog zeer onduidelijk. Terwijl de regeering op het vasteland de macht in handen schijnt te heb ben, is bet haar tot nog toe niet gelukt de positie der opstandelingen op de eilanden en in het bijzonder op Kreta te verzwakken. De gevechten der laatste dagen zouden aan beide zijden vele dooden en gewonden hebben geëischt. Bij de boerderij Coladero in den staat Jalisco hebben de troepen de opstandelingen verrast. Van de regeeringstroepen werden twee man ge wond. De opstandelingen lieten vier dooden achter. Een verdere botsing vond plaats bij de stad Lomas de Antojos in den staat Nuevo Leon. Hier versloegen de bondstroepen een bende onder leiding van Cesareo Guajardo. Twee opstande lingen werden gedood. LONDEN. 6 Maart (Reuter) Hedenmiddag heeft de leider der oppositie, Lansbury, in het Lagerhuis den Minister van Bultenlandscbe Zaken gevraagd of hij een verklaring had te geven over het uitstellen van zijn reis naar Berlijn. Simon antwoordde: „Het Duitsche departe ment van bultenlandscbe zaken heeft den Britschen ambassadeur te Berlijn gkteren medegedeeld, dat de Duitsche kanselier, daar hij tijdens zijn bezoek .aan het Saargebled een verkoudheid had opgeloopen, lijdende is aan groote heeschheid en dat derhalve op aan raden van zijn geneesheeren de besprekingen, die deze week met de Britache ministers in Berlijn zouden plaats hebben, tot groote spijt der Duitsche regeering moesten warden uitge steld tot een later tijdstip.” (gelach bij de op positie, protesten van mlnlsterieele zijde). Op de vraag waarom hij dit gedaan had. had Rintelen geantwoord„omdat men mij zoo be handelt.” Verdere verklaringen had hij toen niet gedaan. Alleen heeft hij verscheidene malen om een priester gevraagd. Van bijzondere beteekenis was daarop het verhoor van Funder, die den beklaagde nog uit zijn jeugd kent. Hij verklaarde dat hij in de eerste jaren van de politieke activiteit van Rintelen vol vertrouwen jegens hem geweest was. Eerst later, toen hij van zijn hoogdravende plannen had gehoord, was dit standpunt gewijzigd. Funder zeide dat in October 1924. toen de kwestie van de her kiezing van Hainisch actueel was, Rintelen hem in een langdurig onderhoud uiteengezet had. dat hij gaarne bondspresident zou willen worden. Op 15 Mei 1932. voordat Dollfuss be last was met de vorming van een kabinet, had Rintelen opgewonden tot een van zijn redactle- cóllega’s van de „Reichspost' gezegd, dat dat toch niet waar kon zijn, dat Dollfuss bonds kanselier zou worden. Hij zelf. Rintelen. moest dat worden. ASUNCION: Officieel wordt medegedeeld, dat de gevechten bij Villa Montes voortduren en in het voordeel van Paraguay zijn. keljjk, dat bet voor vriendschappelijke onder handelingen bevorderlijk is. een zoo onvrien delijk document te publlceeren als dat. hetwelk de eerste minister heeft uitgegeven?" -^§imon antwoordde: .Dat is een vraag, die naar~~4k^gieen, Maandag ter bespreking zal ATHENE, 6 Maart (Reuter). Vol gens berichten uit Saloniki is de toestand der onder generaal Kame- nos in Macedonië strijdende rebel len buitengewoon moeilijk, daar kV geen voldoenden voorraad levens middelen en munitie hebben. Daar bij komt nog, dat de geheele be volking van het door de opstande lingen bezette gebied den rebellen vijandig gezind is en zich absoluut atjiter de regeering zal stellen, wanneer de troepen arriveeren. Saloniki gelijkt wel een legerkamp, daar een groote troepenmacht in de hoofdstad van Mace donië is geconcentreerd. Woensdagmiddag zijn nieuwe militaire versterkingen, hoofdzakelijk bestaande uit regeeringsgetrouwe reservisten, naar het front vertrokken. Uit alle deelen van Griekenland komen tele grammen binnen waarin op strenge bestraffing der opstandelingen wordt aangedrongen. Onder de wet inzake de inbeslagname der vermogens van de organisators van den opstand valt niet slechts het huis van Venizeios te Athene, maar Ook de hulzen en de vermogens der overige rebellen-leldera, os. admiraal Demesticha en generaal Kamenos. Tweehonderd gearresteerde Venizellsten wer den Woensdag van Saloniki naar het gevangen kamp Tripolis op den Peloponesus gebracht. ROME, 6 Maart. (Reuter). Inzake de Abesstnlsch-Itallaansche onderhandelingen is X volgende communiqué uitgegeven: KOPENHAGEN, 8 Maart. (Reuter.) Tien En gelach sprekende personen, die reisden met valsche passen zijn hier gearresteerd. Door de politie wordt het diepste stilzwijgen hieromtrent bewaard. V. D. meldt, dat een Amerikaan is gearresteerd wegens spionnage. 13 uur telefonisch opgeroepen en hem gezegd, dat van zijn (Rinteléns) naam, misbruik ge maakt was. Czeja antwoordde, dat hij in het radiobuis was opgesloten en dat er als Krank zinnig geschoten werd. Dr. Rintelen moest hem helpen. Deze zeide daarop, dat hij heelemaal niets kon doen, maar dat Czeja zich tot de be trokken instantie moest wenden. De volgende getuigen, prelaat Grossauer uit Graz. overste der gendarmerie b. d. Pelrlich en de vroegere plaatsvervangende mann van Stiermarken. Pichler, gaven een voortreffelijke getuigenis over het optreden van den beklaagde als Landeshauptmann. Als laatste getuige werd de vroegere leider van het radiostation te Oraz, Frans Huber, ge hoord. De getuige, die kort geleden zijn funeste in verband met zijn nationaal-soclalistische ge zindheid verloren had, bevond zich Ir het ge zelschap van beklaagde in hotel ..Imperial” toen om 13.15 uur het bericht kwam. Inzake de bekende radiomededeeling over Rintelen Dr. Rintelen was aldus verklaarde oe getuige daarover buitengewoon opgewonden geweest en had verklaard, dat van zjjn naam misbruik ge maakt was. Hij had hem naar den bondskanse lier gezonden om uit te roeken, wat aan de hand was. De getuige was inderdaad daarheen ge gaan. doch vond daar reeds alle deuren geslo ten en ook op zijn kloppen antwoordde hem niemand. Op dat oogenbllk reden ook reeds de pantserauto’s voor de bondskanselarijHil snel de terug naar dr. Rintelen. deelde hem zijn er varingen mede en nam toen afscheid van hem. In Juli 1932 hadden wederom geruchten de ronde gedaan, dat Rintelen bondskan selier zou worden. Getuige had toen Rin telen verzocht om een duidelijke stand puntbepaling. Deze had toen met veront waardiging dergelUke verdachtmakingen afgewezen. Wel heeft hU daarbij uitgelaten dat wanneer Dollfuss de hem gestelde taak niet zou willen of kunnen voltooien, hij in de bres zou springen en de dictatuur sou afkondigen. Lansbury vroeg daarop: ,Js op de een of andere wijze bekend, wanneer de bijeenkomst zal plaats vinden?" Simon antwoordde: ,Jk sta met de Duitsche regeering over deze kwestie in contact" Lansbury vroeg daarop: „Mag ik vragen, of Simon zijn collega's zal voorstellen het Wit boek tot na het houden der besprekingen in te trekken?” Simon antwoordde: „Neen, beslist niet. Ik kan mij nauwelijks voorstellen, dat iemand het voorstel ernstig zou opvatten een verklaring, die men af gelegd heeft, 'in te trekken tot de voorgenomen besprekingen hebben plaats ge had." Lansbury vroeg voorts: „Gelooft Simon wer- BOEDAPEST, 6 Maart. De voormalige mi nister-president Graaf Bethlen. de leider van de parlementsfractie der regeeringspartij, heeft schrlftelyk medegedeeld dat hjj genoemde par tij verlaat. In zijn schrijven verklaart Bethlen dat door de gebeurtenissen van gisteren de tusschen hem en minister-president Goemboes gesloten poli tieke overeenkomst te niet is gedaan, zoodat de politieke richting, welke hjj met overtuiging had kunnen steunen, thans niet meer gewaar borgd was. Bethlen heeft zijn aanhangers voor van avond bijeengeroepen voor een beslissen de vergadering. Het is echte.- gebleken dat slechts 30 k 40 leden van de 150 afgevaardig den der regeeringspartij Bethlen zullen vol gen, terwijl de overwegende meerderheid der partij zich voor Goemboes verklaart. Naar thans bekend wordt had de groep- Bethlen van de regeeringspartij samen met andere partijen de regeering Goemboes gisteren ten val willen brengen. De gewaarschuwde re geering besloot daarom tot onmiddellijke ont binding van het parlement. Overigens verklaarde Funder dat bondskan selier Dr. Dollfuss zich tegenover hem herhaal delijk verontrust had uitgelaten over Rintelen. vooral toen Rintelen naar Rome was gegaan. Omtrent een houding van Rintelen tegen Doll- fuss heeft getuige geen waarnemingen gedaan. Tegenover deze verklaringen van den ge tuige zeide Rintelen dat nooit sprake geweest kon zijn van een goede verstandhouding tus schen hem en getuige, maar dat tusschen hen een oude tegenstelling bestond. Ook heeft hij nooit gestreefd naar het bondspresidentschap. In dit verband zou Rintelen willen dat de voormalige bondspresident Haipisch en de te genwoordige bondspresident Miklas gehoord werden. Getuige Funder handhaafde onder verwij zing naar zijn eed zijn verklaringen. De be klaagde bleef bij zijn verklaring, dat deze be wering niet Juist waa Zeer scherp keerde Rintelen zich ook tegen de getuigenverklaringen volgens welke hij ge zegd zou hebben dat hij, wanneer Dollfuss ver sagen zou in de bres zou springen. Dat heeft hjj beslist nooit gezegd, ook niet naar den in houd, aangezien hij principieel nooit gestreefd heeft naar het kanselierschap of het bonds presidentschap. Bjj het verdere verhoor vertelde Funder hij door Schuschnigg de opdracht had fe gen Rintelen naar het ministerie van Oorlog te brengen. Toen spr. bij Rintelen in het hotel gekomen was. was deze zeer opgewonden ge weest. Hij was toen reeds gereed om uit te gaan en zeide dat hij naar Schuschnigg wilde. Voorts zeide getuige nog. dat hij argeloos naar Rintelen naar boven was gegaan ondanks de door Schuschnigg tegenover hem gedane uit lating. Eerst door de houding van Rintelen in de hotelkamer is hfl tot het vermoeden ge komen dat Rintelen bjj de zaak betrokken was. Daaraan was ook schuld geweest een telefo nische oproep van generaal Wagner. Rintelen had op de een of andere vraag van dezen een ontwijkend antwoord gegeven. De getuige had den indruk dat de beklaag de den auto, dien hij meegebracht had. niet had willen gebruiken, ten einde zijn begeleiding te ontgaan. Eerst daarop heeft hjj op een iets be- sllsteren toon den beklaagde verzocht met hem mee te rijden. De beklaagde werd door deze uitlatingen buitengewoon opgewonden. Hij keerde zich herhaaldelijk achterom tegen Fun der. zoodat de voorzitter telkens moest ingrij pen. Ten slotte verweet Rintelen den president, dat hij beperkt werd in zijn vrijheid van spre ken. Dit verhoor heeft Rintelen klaarblijkelijk sterk aangegrepen. Zijn gelaat was hoog rood. De verdediger had verscheidene malen ge tracht hem te kalmeeren. Na beëindiging van dit getuigenverhoor werd gepauzeerd. I l De regeeringstroepen hebben de insurgenten aan de andere zijde van 'de Strymon in be dwang gehouden. Wanneer de weersomstandigheden beter sullen zijn, zullen de operaties worden hervat. Ondanks het slechte weer hebben 20 ge vechtsvliegtuigen onder leiding van den mi nister van Oorlog tal van waarnemingen ge daan. De regeeringsgetrouwe vloot heeft Dins dagmiddag de zee-engte van Euboea overge stoken. De bevolking heeft de schepen bij het passeeren hartstochtelijk toegejuicht. Berichten uit Oost-Macedonië noemen den toestand der opstandelingen hopeloos, hetgeen ook werd geconstateerd aan het front van Ur- lisko. dat er steeds minder als een legerkamp uitslet. Morgen zal men oprukken, wanneer het beter weer aal zijn Men zal dan de opstandelingen verspreiden. De geheele aangelegenheid noem-1 de Kondylls ten slotte nog een kwestie van tijd. I.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 1