Roofoverval op oude mannen E z RADIOPROGRAMMA DE MOORD TE OYEN Te Auto tegen lichtpaal Vyf militairen gewond Gruwelijke misdaad In 1934 een geringe opleving De verhooren J TIMOR-ZEE IN BEROERING WISSELTRUC TOEGEPAST bó A een SCHAKEN BOERDERIJBRAND VISSCHER VERDRONKEN De ziekte van Weil DE K 18 OP DE HELFT J. N. VOORSMIT OVERLEDEN Overlevende broer vertelt DE AUTOBUSSTRIJD KATHOLIEKE FILM ACT IE Federatie tot stand gekomen Bond van pensionhouder* VOETBAL Alles wel VROUW IN BRAND Geen voordeelige koopje* Scheikundig ondersoek Kind verdronken Zijn Flohr’s kansen gestegen? Visschersvaartuig gezonken Beleediging van gemeentebestuur 835 ongeregeldheden in Indië Nederland blyve zijn belang stelling toonen Botwinnik en Lasker maken beide remise Verschillende slachtoffers van bandjirs Patiënt te Zuid-Beyerland overleden Door dryfys getroffen, maken twee visschers angstige oogenblikken door Pool zond brief aan Wijnkoop Zes buitenlander* te Leeuwarden geknipt Blykens het verslag van de Rekenkamer MANUFACTURENWINKEL UITGEBRAND DE AANSLAG OP ANKER- SMIT DE WERKLOOSHEID IN FEBRUARI LAATSTE BESLISSINGEN IN ZICHT I direct J TH ketbai GE 15—11 Loon FLI JU V( Wil Br. n tchr. NE1 pl Vereenigde Blikfabrieken Ondanks zeer bezwarend getuigen materiaal blyven beide ver dachten ontkennen Zyn mond voorbij gepraat? Advocaat-generaal acht artikel kwetsend en concludeert tot verwerping van beroep £?.}Aspirin Woensdag 13 Maart 1935 Afleveringen van runderen Het programma voor a.*. Zondag FRIESCHE VLAG 11.35 erkent," (Joh. maar haver- WIJ ging BI R.. Er Plat Een tjalk- getuige VERWIJZEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS De rechtbank te 's-Hertogenbosch behan delde Maandag In een buitengewone zitting den gruwelljken roofmoord, die in den nafcht van 15 op 16 Mei 1934 In het dorpje Oyen aan de Maas bJJ Oss werd gepleegd. Twee broers, de bejaarde Toon en Plet Verhoeven, werden in hun slaap overvallen door twee mannen, die met een stuk Ijzer den 67-Jarigen Toon Verhoeven den schedel insloegen en zijn 60-jarlgen broer zoo hevig op het hoofd sloegen, dat hij zwaar en bloe dend verwond neerzonk. De onverlaten wa ren het huisje binnengedrongen door een raam open te schuiven en naar binnen te klimmen. ZU stalen er ongeveer zeventig gulden. Dr. W. F. Hessellnk te Arnhem heeft bet scheikundig onderzoek tngesteld. Dit onderzoek ie zeer uitvoerig geweest en de deskundige beeft e- een lang rapport over uitgebracht, HU be vestigt dit dan. De hakafdrukken, gevonden bil een hoop f*e- Dr. Mettrop. die de sectie op het lijk verricht beeft, bevestigt zijn rapport. Er waren twaalf ribben gebroken en tal van bloeduitstortingen op verschillende plaatsen van bet lichaam had Oe deskundige geconstateerd. Dit alles wees op swaar mechanisch geweld. De president laat dan P. Verhoeven, dengene van de twee broers, die het er lavend heeft af gebracht, komen. Getuige beantwoordt kalm de vragen, welke de president hem stelt. HIJ was met zUn broer naar bed gegaan. Er brandde een klein nachtlampje Plotseling voelde getuige zich uit den slaap gewekt en uit bed gesleept. Na de pleidooien werd de uitspraak bepaald op 25 Maart. Nog andere uitlatingen van dien aard licht te de heer F. voor. Ze zUn alle zeer bezwaarlijk. Maandagmorgen te ongeveer half zeven waren de vlsscher Jacob Hannessen en zijn 19-jarige zoon uit Harderwijk ter vischvangst gegaan met de HK 90, eigenaar B. van Meer, ondanks het ruwe weer. Eenlge kilometers uit de kust ging het kuil- net overboord en gingen de visschers sleepende weer op de haven aan. Na de In beslagname van „wilde autobussen”, die Zaterdag te 's-Gravenhage geschiedde, is de weg vanaf zes uur „vrijgegeven”. Van dat uur af heeft het Rijkstoezlcht op de Spoorwe gen de controleposten Ingetrokken en de bus- sen vervoerden des avonds en In den loop van Zondag weer een groot aantal liefhebbers van de drie-kwartjes-reizen tusschen Amsterdam en Den Haag. Zondagnacht is vrij plotseling overleden de heer J. N. Voorsmlt, in leven oud-directeur en commissaris van W. A. Scholten's Aardappel meelfabriek te Groningen. De overledene was in de stad en in de provincie een bekende per- soonlUkheid. HU was Officier in de Orde van Oranje Nassau. ▼ak aan M 6 35 Zang. 0.50 Jazz-orkest. 10.50 Gra- 7.50 Hugo- Onder Ermelo heeft Maandagmiddag op den Rij kast raat weg een auto-ongeluk plaats gehad, waarbij vijf militairen werden gewond. gevra gezin OKu mijns 10.50 Gramofoon 5.50 Gramofoon een Mannenkoor Grenzlandorkest 10.05 Gra- 10.20 Het Grenzlandorkest. Er uit VOO 12- 9121 m. 1 fiers allet ■oe of kee Oei 912 RK maa A 9 ophi tege Br. ou Ad Ver het dezi net r-N les tr he Er w< Bulten lagen, een J. N( Zaanc on| het zondt meldt taubi DEUTNCHLAND8ENDER, 1571 M. 8 05 Gymnastiek 2.35 6.20 corps. middel person wezlg. Visser. <L Rljr Mevi •traat BRUSSEL I. 483.9 M. 11.15 Gramofoon. 6.35 Gramofoon. 7.35 Gramofoon. 8.30 Het eymphonle-orkeet. 10 30 Gramofoon. 11.15 11.30 Christus Vlnclt. Bj) het verrichten van werkzaamheden in den schoorsteen is te Middelbeers (N.-Br.) de vrouw H. F. in aanraking gekomen met het open schouwvuur. In enkele oogenblikken stond het slachtoffer geheel in vlammen gehuld. Toege schoten hulsgenooten slaagden erin de bran dende kleedingstukken los te rukken, doch de arme vrouw was dermate met zware brand wonden overdekt, dat onmlddellijk geneeskun dige en geestelijke hulp moest worden Ingeroe pen. Haar toestand is ernstig. De eerste getuige was de Inspecteur van de gemeentepolitie van Oss. de heer P. van Kem pen. die een beschrijving gaf van het onder zoek, dat nog In den nacht van den roofoverval ten huize van B. heeft plaats gehad. Te Zuld-BeUerland heeft zich wederom een geval voorgedaan van de ziekte van Well, met doodelijken afloop. Het slachtoffer, een 36-ja-' rige landarbeider, was werkzaam geweest bü het uitdiepen van polderslooten en had dadr- bU een kleine verwonding aan de hand opge- loopen. Nog enkele dagen en Hr. Ms. K. XVIII zal vier maanden onderweg zijn en de helft van haar traject op haar vUf werelddeelenrels heb ben afgelcgd. Op 14 Maart a.s. zullen ongeveer elfduizend zeemuien doorkliefd zifn, als de K 18 op weg is naar Tristan da Cunha. Voortdurend heeft deze bijzondere reis in de belangstelling van het Nederlandsche volk ge staan en het Comité Nationale Oproep voor de bemanning van Hr. Ms. K XVIII mocht dan ook bü herhaling de blUken van belangstelling ontvangen en aan de opvarenden doorzenden. Nu de helft .van het traject binnenkort zal zUn afgelegd, meent het Comité de gelegenheid te moeten openstellen em iedereen In staat te stellen de bemanning van Hr. Ms. K XVIII op een of andere wijze te toonen, dat men in Ne derland nog steeds ten volle met de 35 wrakkere mannen onder commando van den luit, ter zee ie klasse D. C. M. Hetterschy, medeleeft. Men wordt daarom verzocht sympathiebetui gingen ten spoedigste In te zenden aan „Onze Marine”, Postbus 6, Den Helder (giro 42883) onder het motto „Voor de bemanning van Hr. Ms. K XVIII”. Kaartjes, brieven, telegrammen e.d. zullen door het Comité worden doorgezon den aan den commandant van Hr. Ms. K XVIII. Binnenkomende gelden zullen worden aange wend om de bemanning van de K 18 In de ver dere aanloophavens een passende verrassing te bereiden. tal stuks rundvee niet geleverd hebben, worden geacht er de voorkeur aan te geven, dat het fantal kalveren, dat hun voor het Jaar 1935 is toegewezen, wordt verlaagd. Hetzelfde geldt voor rundveehouders, die een of meer runde ren hebben geleverd, welke niet aan de voor levering gestelde elschen voldeden, en daar voor in de plaats geen andere runderen heb ben geleverd. Rundveehouders, die alsnog van de geboden gelegenheid tot levering gebruik wenschen te maken, moeten de door hen te leveren runde- ten ten spoedigste en In elk geval vóór 1 April is. op de gebruikelijke wijze ter levering op geven. Ook personen, die nog runderen, lijden de aan tuberculose of paratuberculose onder de vastgestelde voorwaarden wenschen te leveren, zullen deze vóór den genoemden datum ter Door het springen van een der banden van een personenauto, waarin vijf militairen waren gezeten, is de wagen tegen een lichtpaal gere den. Het ongeluk vond plaats even buiten de kom van Ermelo. Bij de botsing werden de inzittenden allen aan het gelaat gewond. Nadat zjj door dr. Hol- trop ter* plaatse verbonden waren, 'zijn zij met een militairen ziekenwagen naar Amersfoort overgebracht. De auto is totaal vernield. BERLIJN. 356.7 M. 5.50 Kamerorkest. 8.30 Landesorchester. 9.4013.30 Dansmuz. Het bestuur van de Vereenigde Blikfabrieken zal op de as. algemeene vergadering voorstel len over 1934 een dividend van 8 pCt. (vorig jaar 10 pCt.) uit te keeren. KOEPANG, 11 Maart. (Aneta.) De Timor-zee U in de laatste dagen zeer ruw; door de golven worden groote steenen op den Kustweg ge worpen. In de kampong Namsaln zijn vele wo ningen weggespoeld. Ook gouden ornamenten werden aangespoeld, welke waarschijnlijk af komstig zijn van oude, langs de kust gelegen, graven. De boot van den havenmeester is geheel ver nield. Door het bandjirren van de Kali Noelmlna is een boot met zes gevangenen geïsoleerd ge raakt, vjjf van hen werden gewond, doch kon den gered worden; een gevangene wordt nog vermist. Een Tlmorees, te paard gezeten, werd door een bandjir overvallen en is verdronken. HAMBURG. 332 M. 11 30 Orkestconcert 6.35 Muziekcorps en 8.05 Het mofoon - Vrijdag 8 dezer kwamen op Initiatief van den Hoogeerw. Vlcaris-Generaal van den Bosch Mgr. F. N J. Hendrlkx te Den Bosch bijeen afgevaar digden van de onderscheiden instellingen en ondernemingen die zich op het gebied van de Katholieke fllmactle bewegen. De vergadering, die onder leiding stond van Mgr. Hendrlkx kwam, gehoord de besprekingen, eenstemmig overeen, een verband te leggen tus- schen organisaties, stichtingen en ondernemin gen, welke zich bezig houden met de katholieke fllmactle In den breedsten zin des woords, welk verband zal worden genoemd „Katholieke film- actle.” Aan een door de vergadering ingestelde com missie werd opgedragen ten spoedigste statuten te ontwerpen. WEENEN, 507 M. 6.50 „Bei unc In Wolf-progr 9 30 Concert Stelermark”, volksmuziek mofoon. BRUSSEL II, 821.0 M. 13.17 Gramofoon. 1.50 Salonorkest. 1.503.20 Gramofoon. 5.15 Karel-Candael-concert. 6.05 Het Inter national String Quartet. 7 05 Gramofoon. 7.35 Vlolrecltal. 8.30 Gramofoon. 8.35 Con cert. 10.4511.30 Gramofoon. Tusschen het gewas bij de Spleringsluis in den Biesbosch hebben eenlge wielrijders het lijk van den 68-Jarigen vlsscher C. Ritmeester ge vonden uit Hardinxveld. De vlsscher is op 1* Oct. J.l. tijdens stormachtig weer op de Nieuwe Merwede uit zijn vlsschersboot geslagen en verdronken. Het lijk Is naar Werkendam over gebracht. Het ligt in de bedoeling de laatste afleve ringen van runderen aan de Nederlandsche Veehouderücentral* te doen plaats hebben in de week van 713 April. Rundveehouders, die tegen dien tijd het door hen te leveren aan- Maandag hadden wU 't bericht, dat bü een te Bloemendaal gehouden verkooplng wegens sterfgeval eenige koopers een voordeeltje hadden behaald doordat zij in meubelstukken en in den hooiberg geld vonden. Een der erfgenamen deelt ons mede, dat van deze berichten, voor Omtrent de handelwijze van den Pool die Donderdagmiddag een revolveraanslag wil de plegen op den hoofdredacteur van „Het Volk” te Amsterdam, vernemen w4j nog bet volgende. R. was 's morgens uit Den Haag gekomen en schreef in een lunchroom op den Nieuwendfjk het concept van een brief, welke eveneens later in zijn zak werd gevonden met den aanhef „Waarom ik Ankerjmlt doodde”. Vervolging ging hfj naar'1 hoofdpostkantoor waar hU den brief in het net overschreef. In het telefoonboek zocht hij bet adres van Wijnkoop, schreef het op een enveloppe en postte den brief. Tevoren had hij de redactie van .Het Volk” opgebeld en het onderhoud met den heer An- kersmit aangevraagd. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN NAAR DEN Het KN VB.-programma voor Zondag ziet er al* volgt uit; Afdeeling I: V8V—VUC; Overmaas -Xerves; Ajax—RCH; DHC—Feyenoord. Afdeeling II: HaarlemHennes-DV8; KFC Excelsior; HBS—DW8; Sparta—ZFC; DFC— Stormvogels. Afdeeling III: EnschedeEnschedesche Boys. Afdeeling IV: P8V—Willem II; NAC—Ju liana; BleyerheldeBW; LongaNOAD. Afdeeling V: Veendam—Be Quick; Leeuwar- Nauwelüks waren de menschen van het vaar tuig af, of het verdween geheel in de diepte, waarna nog slechts de mast boven water uit stak. De vlsschersvloot is met behulp van schepen bezig de H.K. 90 te lichten. De officier van justitie acht de ten laste ge legde feiten wettig en overtuigend bewezen en meent, dat de maximumstraf moet worden op gelegd. Hij vordert derhalve tegen ieder der verdach ten een gevangenisstraf van vijftien jaar. In den loop van dit gesprek heeft v. O. o.m. gezegd: „Als de B. maar niets los laat... Ik vertrouw die kostbaas ook nietAls ge naar Oss gaat, zeg hem, dat Ik om half twaalf thuis was".... Verder: „Ik zeg tegen niemand, dat ik het gedaan heb.... nog niet tegen mijn besten buur.” „Die rhadden het geld onder den grond zitten. Als dat snotjong (De B.) gelheeft sla ik hem, als hij voor de rechtbank komt, dood BATAVIA, 11 Maart. (Aneta.) In het ver slag van de Rekenkamer over het jaar 1934 wordt vermeld, dat dit college kennis kreeg van 835 gevallen waarbij onregelmatigheden in oe Landsadministratie waren voorgekomen. In totaal was met deze gevallen een geldsbedrag van ƒ642.473.13 gemoeid. Hieronder is begrepen eén bedrgg van ruim ƒ231.000 als gevolg van een fraude op het Vendukantoor te Ambon. Een som van ƒ569.000 van genoemd totaal-be drag komt ten laste van het Departement van Financiën. In 379 gevallen was het bedrag in kwestie minder dan honderd gulden en in 335 gevallen lag dit tusschen de honderd en ae duizend gulden. In 48 instanties bedroegen de sommen waarmede onregelmatigheid was gepleegd 1000 tot ƒ5000; vier gevallen kwamen voor tusschen 5000 en 10.000, terwijl in 9 kwesties bedra gen boven de 10.000 hiermede gemoeid waren. In het verslagjaar is aan landsverdelingen afgeschreven een bedrag van 8.229.413.44 tegen ƒ2.569.960.87 in het jaar 1933. Hiervan was een bedrag van ƒ6.826.541.80 verschuldigd wegens inkomstenbelasting; aan landrente werd ont heffing verleend tot een totaal bedrag van 11312.084.11, tegenover in 1933 ƒ9.209.083 75. Maandagochtend is door onbekende oorzaak de manufacturenwinkel van de firma Berendsen en Co. te Maurik in de asch gelegd. De aan grenzende perceelen kregen veel waterschade. Verzekering dekt de schade. De politie te Leeuwarden heeft zes buiten landers, waaronder twee dames, aangehouden, die aan verscheidene banken té Zwolle en Gro ningen met succes een wisseltruc toepasten. a De commissaris van politie te Zwolle had om opsporing en aanhouding verzocht, waarop het edele zestal in Leeuwarden werd geknipt. Zij zijn op transport gesteld naar Groningen, waar zij door de Zwolsche en Gröningsche politie zullen verhoord worden. Van de plaats van het misdrijf naar Oss is over den weg een uur loopen. Binnendoor is het korter, maar dan moet de ondiepe Wetering met 'n zandigen bodem door waad worden. De bil B. gevonden schoenen vertoonen spo ren van dat zand en ook in de waschkulp hid dr. Hessellnk dat gevonden. Wachtmeester F. Roffel is met van O. naar Oss gereden. Deze had toen gezegd, dat hij in de krant van een roofoverval gelezen had. De kranten waren echter nog geen van alle met een verslag verschenen! Dan komt een zeer belangrijke getuige en wel J. Feldjes, hoofdbewaarder in het Huis van Be waring, te Den Bosch. Op 19 Juni zat In cel 14 zekere K. uit Eind hoven. K. deelde mede, dat hij langs de verwarming met G. v. O., die In de naburige cel zat. gesproken had en dat hij verontwaardigd was over de misdaad van Van O. K. bood zijn medewerking aan om v. O. verder aan 't spre ken te krijgen. Getuige is daarna bü K. In de cel gaan zitten en K. ving een gesprek aan. Plotseling kwamen groote schollen drljfüs op zetten, zoo scherp, dat In het houten vaartuig een diepe snede werd gemaakt. Het begon on mlddellijk te zinken. Ze waren toen ongeveer 300 meter van den havenmond. De visschers heschen In allerijl de fourage- mand. waaraan ze roode zakdoeken hadden ge bonden in den mast, hetgeen gelukkig in de ha ven werd opgemerkt. Voor echter hulp kwam opdagen maakten de visschers angstige oogen- bhkken door. Het schip zonk steeds dieper en ten slotte was er nog maar een klein stukje van den steven boven water, waarop beide mannen zaten. Het gelukte de H.K. 17 van de gebroe ders Petersen, die in de buurt vischten, de schipbreukelingen te redden. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Berger, nam heden conclusie in de zaak van E. T. P.. wien ten laste gelegd is. dat hij te Schoonhoven zich in het openbaar bij geschrif te opzettelijk in beleedigenden vorm heeft uit gelaten over het bestuur der gemeente Gorin- chem door in de courant „De Gorkumer”, uit gave van Nooten te Schoonhoven, opzettelijk een artikel te doen opnemen, gericht tegen het ge meentebestuur van Gorinchem. in welk artikel dit gemeentebestuur beschuldigd wordt van corruptie. De politierechter te Dordrecht veroordeelde P. tot ƒ30 boete, welk vonnis bevestigd werd door het gerechtshof te Den Haag. Dit is de eerste overtreding van de wet ter bescherming van het openbaar gezag, die tot den Hoogen Raad is doorgedrongen. Hieruit blijkt, naar spreker meende, dat in *t geschrift geen sprake is van een zakelljk kritiek op een bepaalde handeling van het betrokken gemeentebestuur, welke toelaatbaar moet wor den geacht. Blijkens den geheelen opzet heeft bedoelde passus, aldus mr. Berger, geen andere strekking dan het bedoelde lichaam in de oogen van het publiek verdacht te maken en het daardoor op krenkende wijze omlaag te halen. Op deze gronden concludeerde de advocaat-generaal tot verwerping van het beroep. De Hooge Raad zal op 8 April arrest wijzen. v. d. vrouw. 9.36 Bach-conc. ..Slngt mlt den Klndern" 5.20 Cone. Walsenconcert. 8.05 Ben S.A.-Muzlek- r 10 301130 Dansmuziek: Hans Bunds orkest. Blijkens bü den Marinestaf ingekomen be richt bevond H. Ms. K XVIII zich op dezer te 12 uur op 37 gr. 45 min. Zuid en 51 gr. 10 mln. West; koers 75, wind noord, kracht 2, zware deining, regenbuien, alles wel, geen bij zonders. De directeur van den Rjjksdlenst der Werk loosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling deelt mede, dat de werkloosheid onder de 599.000 leden van de gesubsidieerde vereenigipgen in de week van 18 tJn. 25 Februari 1935 heeft bedra gen 32.6 pet' dat is 2.6 pet. minder dan in de vorige verslagweek. In de overeenkomstige ver- slagweek van het vorige Jaar was de werkloos heid 263 pet. Bij vergelijking van den omvang der werk loosheid in de Jaren 1933 en 19.34, blijkt, dat het gemiddelde werkloosheidspercentage, afge leid uit de persberichten over die jaren in 1933 bedroeg 28,1. terwijl het in 1934 was 27,3. Daarbij moet evenwel worden opgemerkt, dat de werk loosheidscijfers in den aanvang van het Jaar 1934 meer hoop op verbetering gaven, dan die op het einde van het jaar. Een aanwijzing voor een zeer geringe gemid delde opleving der bedrijvigheid in het Jaar 1934 zou men ook kunnen zien in de van de Rljksverzekerlngsbank ontvangen gegevens be treffende de bruto-opbrengst van den zegelver- koop in verband met de uitvoering van de In validiteitswet. Deze bedroeg in 1933 gemiddeld 4.38 gld. en in 1934 gemiddeld 4.47 gld. per hoofd der bevolking van Nederland. Bü 1061 organen der openbare arbeidsbemid deling stonden op 23 Februari 1935 in totaal 436.795 werkzoekenden (op 24 Februari 1934 383.591) werkzoekenden Ingeschreven, onder wie 415.325 mannen. Hiervan waren werkloos 418.147 personen, onder wie 401.983 mannen. Op 9 Fe bruari 1935 bedroeg het totaal aantal inge schrevenen bü een ongeveer gelük aantal orga nen 446.944, onder wie 428181 werkloozen. Het aantal Ingeschreven werkzoekenden is sedert 9 Februari 1935 verminderd met 10.149, het aan tal werkloozen met 10.034. TOULOUSE, 329 M. 6.35 Boerenka- pelconcert 6.50 Operette-arla's 7.05 Symphonleconcert 7.30 Operette-arlas 8.05 Weenach orkestconcert 8.35 Duet tenconcert 8.50 Dansmuziek 9 20 Le- cocq-concert 10.30 Operetteconcert 10.50 Weensch orkestconcert 11.10 Ar- gentünsche tango's 11.35 Zang 11.50 Salonorkestconcert 12.10 Jazzconcert 12.35 Operette-srla's 12.35 Militair con cert. caJën naast het huis van Verhoeven, kloppen met die van de bruine schoenen, die nat in het tuis van Boeyen gevonden zün. In de faecalién had deskundige resten van zla en aardappelen gevonden. Het blükt dat van O. den 13den Mei bü zün zwager sla met aardappelen gegeten had, zooals getuige G. Boeyen van O verklaard had. In de bloedsporen op de Jas van Van O vond Deskundige haverkafjes. De verslagene werd dood gevonden in het haverkaf. Verdachte kon geen bevredigende verklaring geven van degaanwezlgheid van het kaf, dat in het bloed opzijn jas zat vast gedroogd. Ook aan de schoenen heeft dr. Hessellnk ha verkaf gevonden. Zondagmiddag la te Venlo het 3 -jarig kindje van den heer J. Holten tüdens het spelen ik, hei kleine tabletje Hl’IZEN, 301.5 M. NCRV 8.00 Schriftlezing en Meditatie. 8.15 gramo foon. 10.30 Morgendienst. 11.00 Harmcni- umbespeling. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoon. 1.00 Bespeling van het NCRV- orgel. 1.45 Zang-recital. 2.30 Het Trio BeWteZepparoniBerghout. 4.00 Popu laire Orkestmuz. (gramofoon). 5.00 kinder- uurtje. 6 00 Landbouwhalfuurtje. 7.00 Po litieberichten en Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Een kwartier tje Radio-Reportage. 7.30 Technische le zingen. 8.00 Vaz O las. 8.5 Reginald Goes- Custard, orgel (gramofoon). 8.15 Archeo logische Cursus (VII). 8.45 Het Chr. Radio koor. 10.15 Vaz Dias. 10.201130 Gramo foon. PARIJS, 1648 M. 7.05 Gramofoon 12.35 Orkestconcert 8.35 „Othello”, ope ra van Verdi. Verdachten werden binnengeleid. Op hun ge zichten viel geen enkele emotie te lezen. Zü ontkenden in den bewusten nacht in Oyen te zün geweest. Zondagmiddag is de kapitale boerderü van den landbouwer Ra:l?nberg aan den Pootweg te Wagenberg geheel door brand vernield. De land bouwgereedschappen gingen verloren. Drie paarden en acht melkkoeien kwamen in de vlammen om. Het woonhuis bleef gespaard. De oorzaak van den brand is niet bekend. De schade, welke op 5 A 6000 gulden wordt geschat, wordt door verzekering gedekt. Een stem zei: „Piet is er uit.” Men bond hem zün nanden en vroeg, waar bet geld was. „In huis”, antwoordde getuige. Iemand sloeg hem toen met een zwaar ding op het hoofd, waardoor getuige bewusteloos werd. Toen hü later bükwam, is hü opgesukkeld en voelde zün broer liggen. Hü was dood. Getuige is er toen met veel insi>annlng In geslaagd naar de buren te loopen en deze te waarschuwen. Al het in het huis aanwezige geld, pijn, 70, werd vermist. Verhoeven krügt dan van den president ver lof naar huis te gaan. KEULEN. 456 M. 11.20 Het Omroep- orkest 5.10 Kamermuziek 8.05 Con- sert m.m.v. Ine Mennemann, sopraan, het Göre-Wasowicz-trlo 10.10 Gramofoon. MILAAN.’ 369 M. 6.35 Gramofoon 7.15 Gramofoon 8.05 Ein Walzertraum, operette in drie actes van O. Strauss. DROITWICH, 1500 M. toon. 12.05 Orgelspel. ning's orkest. 1.50 Ort, Stea. orkest v. Bournemouth. John. HILVERSUM. 1875 M. VARA 9.30 Onze keuken. 10.15 uitzending voor de arbei ders In de Continubedrijven 12.00 Accor- deonmuzlek. 12.15 Eddy Walls en zün or kest. 12 45 Gramofoon (Orkest- en xylo- toonplaten). 100 De Flierefluiters. 1.30 Bram Blez. hobo en Rutger Schoute, pla no. 2 00 Tijdsein. 2.15 Knipcursus 6.30 Orvltropia. 5.50 Gramofoon (zangplaten). 6 00 Orvltropia. 6.20 Trio voor viool, fluit en cembalo. 7 00 Sportultzendlng. 7.20 Mandoline-recital. 8.00 Herhaling v. 8 0.8. berichten. 8 03 VARA-orkest 10.05 Vaz Dia» 10.15 De Flierefluiters. 11.00 Een geschie denis uit het Weensche Woud, Strauss). 11.06 De Flierefluiters. PARUS, 313 M. 12 25 Gramofoon 1.10 Het Radlo-Jazz-orkeet 8.35 Gramo foon 10.20 Gramofoon. BEROMUN8TER, 539.6 M. 6.35 Zang. 7.10 Het Omroeporkest. 8.30 Dvorak-con cert. Het Omroeporkest. BOEDAPEST, 55<>i Zlgeunerkapel. 10.31 In een bijeenkomst te Utrecht door de Ne derlandsche Pensionhouders belegd. Is besloten tot oprichting van een bond van penslonbedrü- ven in Nederland. Het bestuur is samengesteld uit de heeren A. v. Wilsem te Amsterdam, voorzitter; H. Dlckmann te Elspeet, secretaris en redacteur van het uit te geven vakblad en H. de Ridder te Bergen, penningmeester. Dr. Hessellnk heeft aan *n paar sokken, wel ke in de waschkuip lagen, zand gevonden. Vrouw B. zegt, dat die sokken van haar broer (van O.) zün. „Laat mü ook eens küken.” zegt van O. Dr. Hessellnk laat ze hem zien. „Ja. het zün de müne.” zegt hü. „Dat is de eerste keer, dat hü r,e roept inspecteur van Kempen uit de zaal. „Het Is ook moeilük om steeds wat anders te vinden,” merkt de president op. Verdachte geeft dat VToolyk toe. Zün metgezel is minder luchthartig, ontkent, doch ook met volharding. Er zün in de waschkuip een broek en een vest gevonden. Dr Hessellnk heeft uitgemaakt, dat die van dezelfde stof zün eisteen Jasje, dat ten feulze van den Jongsten verdachte is gevonden. „Het jasje is van mü,” zegt verd „maar de broek en het vest niet.” „Het is kluchtig," zegt de president. Dan komt kleermaker Keizers uit Oss een verklaring afleggen over een reparatie, die hü aan de gevonden broek eens heeft gedaan. Hü erkent de reparatie, die hü had verricht op verzoek van verdachte. „Ik ken dien man niet eens,” zegt dé zestien jarige Jongen koelbloedig. Dr. Hessellnk toont hem een paar schoenen. Hü herkent ze niet. Get. B. herkent ze oók niet. De schoenen verdwünen. Dr. Hessellnk heeft in de waschkuip kafjes en zand gevonden. „Dat zat er niet in, toen wü naar bed gin gen,” getuigt vrouw B. Ook een zeil heeft dr. Hessellnk onderzocht, dat was gevonden op de tafel in het huls van Verhoeven. Aan dat zeil kleefde bloed, vermengd met haverkafjes. ROME. 421 M. 4.30 Het Espera-kwtn- tel 5.15 Gramofoon 8 20 Opera-uit zending. 11.20 Gramo- 12.50 Charles Man lid Orgelconcert. 3.35 Het 5.05 Het MacArthur kwintet. 5.35 Medve- deff's Balalalka-orkeet. 7.50 Het Café Co lette orkest. 10.50 Kamermuziek. 12.20 Dansmuziek: Jack Jackson en zün Band. KALUNDBOBO, 1261 M. 11.20 Con cert uit Rest. „Wlvex" 4.30 Gramo foon 7 20 Deensche Thea term utlek 8 30 Oude Volksdansen 9.30 Het Om roeporkest 10.30. Dansmuziek. LUXEMBURG, 1304 M. 8 05 Gramo foon 12.30 Middagconcert door het Ra- dio-orkest o. 1. v. Henrl Peneis. 81 J'étals rol. Adam. La Valse du Balserm. Ardltl. La Prlntemps. Hlldach AIda, Verdl. Ich Uebe Dlch. Verdl Erotlk. Verdl. Sehnsucht. Bayer. CzardasfUrstln. Kil mén. Russische marsch, Louis Ganne 1.20 Koersen. Daarna: Ora- mofoon 6.50 Concert- en Dansmuziek 8 00 Luxemburgsensvond. Sweepstake-con cert 8.40 Luxemburgsen concert door het Radlo-orkest o. 1. v. Henrl Peneis. Grsnde- Duehess Charlotte, marsch. Mertens. Petite Suisse luxembourgeolse. Albrecht. Chanson de „Hanepe p", Mertens. Berceuse No. 3. Henrl Pensls. De Scholdscheln: Pépschlös- selchen. Dfvks. Rosslgno. H. Pensls 9 30 Harp-recital door Marcel GrandJany. Fan tasie. Cesare Gsleottl. Toccata, Loelllet GrandJany. Atabesque, Debussy-Renté. Fi nale. GretchanlnowGrandJany. Automne, Mercel Grand (any Etude. Godefrold GrandJany 10.00 Populair concert door het Radlo-orkest o. 1. v. Henri Pensls. Car- naval, Glasunow. Pléce en Forme de Haba nera. Ravel Sabbat internal. Dowel Ange lus. Debussy. Le Vol du Bourdon. Rimsky Korsakow Wiener Tanz. FriedmannGart ner 10 35 Vervolg Harp-recital. Le Jardin moulllé. de la Presle. Children at play. Mar cel GrandJany. Un Sosplro, LisztRente. Légende des Elfes. Renlé 10 55 Dansmu ziek van Gramotoonplaten. MOSKOU. 11 Maart. (Eigen telegram). Flohr’s kansen zün in de zeventiende ronde van het toumooi te Moskou, dat heden ge speeld werd, gestegen, nu hü zün partü tegen Plrc In een voor hem beteren stand heeft af gebroken. Botwinnik maakte tegen Goglldse remise, en gaf den jongen meester daarmee de gelegenheid, hem een half punt voor te komen, wat. nu er nog maar twee ronden te spelen zijn, veel beteekent. Ook de oud-we- leldkampioen, Lasker won slechts een half puntje, en het zal hem moeite kosten, de twee eersten nu nog In te halen. De resultaten van de zeventiende ronde wa ren: Plrc remise met Stahlberg. Kann wint van Ragoeln. Lasker remise met Llssitzin. Bogotyrtschuk remise met Goglldse. Tschechower verliest van Alatorzeff. Lilienthal remise met Botwinnik. FlohrRjumin afgebroken in beteren stand voor den eerste. Rabinowitsch wint van Loewenfisch. Spielmann-Romanowskl afgebroken in bete ren stand voor den eerste. Capablanca wint van Miss Menchlk. De stand is thans: Botwinnik 12; Flohr 11 Lasker 11; Spiel- mann 10*; Capablanca en Loewenfisch 10; Lilienthal, Ragoeln en Rabinowitsch 9; Roma nowski SH*; Kann 8J4; Goglldse en Alatorzeff 8; Rjumin 7JS*; Llssitzin 7*»; Stahlberg 7; Plrc 6H*; Bogotyrtschuk 654; Tschechower 5. Miss Menchlk 154. In de achttiende ronde worden de volgen de partüen gespeeld: Stahlberg-Miss Menchlk; Romanowski-Capablanca; Loewenfisch-Spiel- mann; Rjumln-Rablnowltsch; Botwlnnik-Flohr; Alatorzeff-Lilienthal; Goglldse-Tschechower; Lissi tzin-Bogotyrtschuk; Ragosin-Lasker; Plrc- Kann. De president toont verdachte van O. eenlge kleedingstukken, die hü als de züne herkent. De inspecteur zegt, dat van O. hem dien nacht gezegd heeft, dat hü het hem getoonde pak den vorlgen dag gedragen had. Verd. van O. springt op en zegt, dat de in specteur dat liegt. De president laat dan burgemeester Ploeg makers komen, die mededeelt, dat van O., toen hü mee moest, naar de voorkamer ging om daar een blauw pak te halen. Getuige had toen aan Boeyen gevraagd, of van O. den vorigen dag in de voorkamer was geweest, waarop de ze ontkennend antwoordde. Getuige vond het toen al zeer onwaarschünlük, dat van O. het blauwe pak den vorlgen dag gedragen had. Getuige van Kempen vertelde verder, dat toen de B. zich moest aankleeden. hü rondkeek naar een broek, en er tenslotte een vond, die hem veel te groot was: Zün sokken waren zoek, zün klompen ook. Alles was zoek, maar een volledig stel kleeren was in het waschhüis in de wéék. De B. zegt, dat de wjjde broek wel de zijne was; hü droeg ze met bretels, maar dien nacht zaten er geen bretels aan. De president laat getuige B. komen, den be woner van het huls. Getuige, ofschoon een zwager van Van O„ legt den eed af. Hü zegt de broek als de züne te herkennen. „Tableau", zegt de president. Getuige van Kempen vertelt dan verder, hoe in de kamer waar de verdachten lagen, een andere broek is gevonden, waarin een porte- monnaie zat. In den anderen broekzak zat een dichtgeknoopte zakdoek; in beide zat geld, on geveer een gelük bedrag. Het bleek een broek van B. te zün. die. naar hü verklaarde, niet wist, dat er geld in huls, laat staan in zün broek was. Van O. zegt lachend, dat hü niet weet, hoe dat geld In de zakken van B.’s broek is ge komen. „Ik wou, dat ik zoo mooi kon goochelen”, zegt verd. lachend. De president wijst hem op zün onwaardig gedrag en zegt, dat het zeer afkeurenswaard!* is. „Uw heele houding tijdens *t vooronderzoek was trouwens walgelijk”, voegt de president er aan toe. Hü laat dan B. weer komen. Deze zegt, dat toen hü en zün vrouw naar bed gingen in de waschkuip een overall en een paar sokken lagen. Wat er later In is gekomen is er door zün vrouw, noch door hem Ingedaan. Drink Uw koffie met enmet smaak

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 14