DE ENGELSCHE KAPERS lö ir Lx DIEFSTAL?! I I N 9i -1 I is, pcgWtoVl deel, dus minder dgn een vorig jaar. waartoe het barre weer zeker veel heeft by- gedragen. o I 'f- 74 iHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN ■iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiHiiiiiiiii^ 4 DINSDAG 12 MAART 1935 ENKHUIZÊN ZWAAG MEDEMBLIK NIBBIXWOUD HEEMSKERK VENHUIZEN WARMENHUIZEN PETTEN WAARLAND WER VERSHOOF GYMNASTIEK ZUID-SCHARWOUDE WIERINGEN UITGEEST BILJARTEN W1ER1NGERWAARD HOOGWOUD Om den zilveren molen VEILINGOVERZICHT WORMER HEILOO STAAT VAN BESOMMINGEN KROMMENIE j r> '4 KUDELSTAART RIJKS VISCHAFSLAG Turnkring Hollands Noorder kwartier f R DOOR J. S. FLETCHER W '1 SCHAGEN Kam ZWAAGDIJK 28 M De einduitslag is als volgt: 18 Totaal uitslag: nJ. legenheld van de seizoenopenstelllng van het Wat wandelpark .Marquette" op 30 April van en dus slechts één lijst onderteekenen. een is zeer j-S- I i 4* .4 minuten gezien, zU 11 Ik i 8 7 7 6 300 40 49 50 44 48 Tamme* v. Lochem Beekhof Oomkes Beekhof v. Leeuwarden 300 311 30.— 13.80 83 46 83 18 Na het plechtige welkom liet de vorst zijn gas ten alleen. Een overvloedig feestmaal werd hun aan geboden, en spoedig waren de vermoeienissen van den dag vergeten. Dien nacht sliepen ze in het paleis en den vol genden morgen vroeg maakte het heele gezelschap zich gereed voor hun reis naar de zee. In den voor hof waren mannen bezig de llama’s te beladen met zware dekens. KW. K.W. KW. K.W. een en ander heeft thans vasten vorm c- nomen. De draverij zal plaats vinden by namen aan den n - - Baadsagenda. Er is een openbare vergade ring van den rbad der gemeente Wormer, op Donderdag 14 Maart, nam. 7 uur, ten ge in eentehuize. Dammen Een achttal van het 8t. Aloyslus- patronaat speelde tegen een dito achttal van Medembllk en won met 134. P. Kobus v. Lochem 10 10 Toen alles voor het vertrek gereed was, bedankte kapitein Gay namens alle blanken keizer Montezu ma voor z’n vriendeiykheld en begaven zü zich op reis. Mary zat op den rug van een llama, terwyi Hal naast kapitein Gay liep. De Azteken Juichten hen toe, toen ze afreisden. 78 75 v. Leeuwarden Oomkes Kobus v. Leeuwarden Beekhof Lammes Lochem Oomkes Kobus Oomkes Beekhof v. Lochem 273 300 300 177 300 190 148 300 300 141 138 300 300 139 300 67 15 15 18 18 31 31 14 14 13 12 15 15 13 13 26 26 18 18 19 18 13 13 8 8 40 118 93 35 30 13.88 42.85 2930 gem. 39.41 19.75 1451 1450 12.65 9.77 1057 21.43 3750 2051 15.16 16.77 23.07 11.48 23.07 4.75 8.19 1438 853 20.— 923 1153 16.86 11.73 3750 6.12 15.38 634 I „Werkmanslust” De Mannenzangvereeni- ting .Werkmanslust" bestaat dezer dagen 50 Jsar. De receptie wordt gehouden Zaterdag 16 Maart van 3 tot 5 uur in lokaal „Ons Oenoe- Politienieuws By de politie is aangifte ge daan van het vinden van een zak meel (soort A, Ingevolge de tarwewet), welke vermoedeiyk van een voertuig, dat door het dorp reed, is verloren. Inlichtingen zyn te bekomen by den gemeente-veldwachter Schellevis. Benoeming Naar men ons mededeelt is de heer J. Tysen Jzn. Jr. administrateur van den vischafslag te Den Oever, tevens benoemd tot administrateur belast met de uitvoering van het crisis-zeevischbesluit 1934 voor Den Oever. B.K. RUwielclub. Dinsdag 13 Maart wordt in het lokaal van den heer C. van Ophem nm. 7.30 uur een vergadering gehouden van de R.K. RUwielclub: bespreking Stille Omgang Amster dam, welke as. Zondag gehouden wordt. Gouden bruiloft. Op 16 Maart hoopt bet echtpaar Chr. WoestenburgMuntjewerf zyn 50-jarig huweiyksfeest te herdenken. Brand. By den heer Jongbloed brak brand uit. Een kachelpyp, die over den zolder liep schynt de oorzaak te zyn. Met brandblusch- mlddelen wist men bet vuur te bedwingen. Burgert. stand Geboren: Oeertruida Maria dochter van Paulus Nan enMaria Cornelia Kraakman; Jan Cornells, zoon van Jacob Pe ters en Grietje Schrijver; Allda Catharina, d. van Martinus zyp en Martina Catharina Smit. Ondertrouwd: Jurre Attema en Berber de Bruin; Dirk Drost en Johanna Margrietta Ca- theiyna Tuinman. Overleden: Ariën Groen, oud 80 Jaar, we duwnaar van Johanna Kos; Trijntje Witvliet, oud 79 jaar, echtgenoote van Simon de BoBr. het feit dat voorloopig op Zondagmidt Vespers meer zal zijn, doch 's avonds 300 136 Het weer der laatste dagen doet ons eer aan den Winter dan aan hes voorjaar denkerx want het is grimmig koud en het vriest zoo. dat er hier en daar selfs aan schaatsenrijden gedacht wordt. De strenge koude, alsmede het steeds verder terugloopende aanbod, bleek den sprul- Kobus Beekhof Laimnes Kobus v. Leeuwarden v. Lochem Oomkes T u» mm pr Lftmmes v. Leeuwarden 300 127 173 300 240 300 300 134 pnt. 1500 1305 1331 1160 873 753 142 83 126 44 81 58 46 73 ai ha. 143 93 89 75 81 58 17 C*' (Wordt vervolgd) Parochiale Leesbibliotheek In verband met geen cita tie, zal de per. leesbibliotheek niet op Zondag- doch op Zaterdagmiddag geopend zyn. 25.— 10.58 I jaar, ongehuwd. i wltlofprijs (al viel den waar te ne- in tegenstelling met den eersten dag der v E enkoud bad. Een groentenkoopman al hier zag dezer dagen dat eenlge jongens zich bevonden by zyn kratten met wortelen. Daar hy in de meenlng verkeerde, dat dese jongens eenlge wortelen hadden weggenomen, liep hy dese, die de vlucht namen, achterna. Het ge lukte hem den 8-jarigen J. R. alhier te achter halen. De jongen kreeg daaorp een duw, ten gevolge waarvan hy in de sloot rolde en kopje onderging. Gelukkig gelukte bet hem spoedig vasten grond onder de voeten te krygen, zoodat deze geschiedenis voor den jongen met een koud bad en voor den groentenkoopman met een proces-verbgal afliep. kocht, terwyi de verhalen door de vrouw gedicht, geheel onwaar zijn. Onze burgemeester. Naar we vernemen, Is de operatie, waaraan onze burgemeester rich in een ziekenhuis te Den Haag onderworpen heeft, goed geslaagd en maakt hy het naar omstandigheden goed. R. K. Voetbalclub U. 8. V. Doordat de ter reinen alle waren afgekeurd, heeft Zondag geen enkel elftal van U. 8. V. een wedstrijd gespeeld. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Jo seph Anthonius. z. van Jb. de Groot en Am. de Boer; Emmi Maria, d. van Jb. Moleman en E. Schilmm; Jan. z. van Jb. Wartenhorst en M. Doorn; Cornelia Maria, d.' van P. Veeken en C. Konyn. Overleden: T Koordes, oud 37 jaar. echtge noot van A. Bouma; G. Joh. de Wit, oud 20 1. P. Kobus 2. O. Beekhof 3. G. Lammes 4 8. v. Lochem 5. F van Leeuwarden 6. G. Oomkes Charles, hem niet in staat zou stellen om meer te weten te komen van dit mysterie. En toen hy antwoord gaf op Packe’s vraag was het met een overlegde ontwyking. Die hoedenwinkel heeft niets of byna alles er mee te maken, zei hy Al wat ik weet is, dat mevrouw Wythenshawe het pakje, dat zij van het postkantoor had gehaald, dien hoedenwinkel binnenbracht en dat zy het niet meer by zich had. toen zy dien winkel verliet. Het is moge- iyk, dat zy het van daaruit verzendt; zou dat niet makkelijker voor haar zyn? Zij geeft aan een der menschen, met wie zy zaken doet op dracht om het pakje aan een bepaald adres te verzenden! Want daar kun je je laatste shil ling om verwedden, dat, als het pakje het kruis bevatte, zij bet in geen' geval by zich sou willen houden. Al deze voorwerpen, die werden gestolen al deze historische curiositeiten en dergeiyke die hebben een bepaalde bestem ming! Een bestemming! Iemand wil ze hebbenI Dat is een feit! Ja. zei Scraye nadenkend. Ja. dat is het juiste woord. Een bestemming! Dat is het na tuurlijk. zy gaan ergens heenl Maar, waarheen? vroeg Packe. Een meer zakeiyke vraag, sei Trickett, is wat zal je doen om uit te vinden, waar zij been gaan? Heb je een werkschema? vervolgde hy, zich tot Scraye wendend. Jij bent tn teder gtval zeker van degene, die by jou stal, al zal zy ook maar een lid van *n bende syn. Wat ga je doen? In een der zalen werd zondag- van de R.K Afgewezen Het verzoek, gericht aan het Algemeen Armbestuur, om den gezlnssteun aan tuinders via de veiling te doen geschieden, afgewezen. By den gehouden selectiewedstrijd van den Turnkring Hollands Noorderkwartier werden de volgende heerenturners gekozen voor den wedstryd tegen den Westfrieschen Turnkring, welke op 30 Maart In Behagen wordt gehouden: J. Molenaar, B. Hoffmann, P. Langedyk, Jb. van Hout en J. Wit van „Hercules", Noord- scharwoude, A. Langereis van „Sparta". Winkel, K. Walboer van.DO.K.EJ.”, Anna Paulowkra, A. Nottelman en K. Kossens van „Z.S.C.", Bur- gerbrug. De damesploeg zal de volgende week de finitief warden samengesteld. Langendyk Ook in Maart kan ’n nachtvorst en 1 winter weer nog veel goed doen voor de stapelproducten aan den Langendyk. Tengevolge daarvan im mers zal de jonge sla van den kouden grond en andere voorjaarsgewasaen heel wat later komen en dit ontbreken van nieuwe, jonge groenten kan niet anders dan ten goede komen aan die groenten die den geheelen winter over bewaard zyn. De roode kool steeg ook deze week weer vry regelmatig, een enkele depressie-dag uitgezon derd. tot t 1000. per wagon. In Noord-Schar- woude was de prys iets lager, in Broek op Lan gendyk echter Iets hooger. De gele en de Deensche witte kool rezen deze week ook iets, wat zich eerst uitdrukte in X verhandelen van byna alle aangevoerde partyen en later in een prysstyging. die nog wel niet groot te noemen is, maar die In ieder geval hoop geeft voor wat nog komen moet. Dit kan in leoer geval wel gezegd, dat, by voortduring van dit weer, het lang niet uitgesloten la, dat ook deze producten nog een behooriyken prijs gaan opbrengen. De uien, die zich, geiyk we vorige week heb ben opgemerkt, weer volkomen hersteld hadden, stegen deze week ongeveer 60 ct. per 100 K.G. tot f 2.70 —3 per 100 K.G. Itep' en drtehngen worden zeer weinig aange voerd. Ook hiervoor was een kleine prijsver- hooging merkbaar, reap, tot f 150 en f 1.10 per 100 K.G. De giove uien Heten zich ook niet onbetuigd cn stegen deze week circa één gulden. Ook dit product was in Broek iets duurder dan in Nd - Scharwoude en bracht ongeveer f 4 op per 100 K.G. De peen behield vrijwel haar prys en werd verveild voor f 050 per 100 K.G. IJMUIDEN. 11 Maart. Ryksvischafslag. Tarbot 75—85 ct. per kg., tong 51—90 ct. per kg., groote schol 85011 per 50 kg., middel schol 10—15 per 50 kg„ aet schol 18—23 per 50 kg., kleine schol 5.70—19 per 50 kg„ bot 390 tot 6 per 50 kg., schar 59.50 per 50 kg., tong schar 2232 per 50 kg., rog 1331 per 30 st„ vleet 1.46350 per stuk, pieterman en poon 8.501150 per 50 kg., middel schelvisch 33 36 per 50 kg., kleine middel schelvisch 2530 per 50 kg., kleine schelvisch 1527 per 50 kg., kabeljauw 1940.50 per 125 kg., gullen 8—13 per 50 kg., heilbot 0.64190 per kg., wytlng 2 80—9 per 50 kg., koolvisch 38—60 et. per stuk. -•». 5.. V R.K. Coep. Boerenleenbank Woensdag 13 Maart 's avonds half acht houdt de R.K. Coöp. Boerenleenbank haar Jaarvergadering In het Patronaat. Voordracht Voor de betrekking van onder wijzer aan school B staan op de voordracht: 1. R. Bos. Amsterdam; 2. J. L. D. Hoeve, Am sterdam; 3. D. C. de Jong, Terschelling. Gemeenteraadsverkiezingen. De leden van de Kiesver. Hoogland en Opmeer worden er nog eens op gewezen, dat candldaten voor de groslijst voor de gemeenteraadsverkelzingen In- gediend kunnen worden tot en mét 15 Maart, vyf kiezers Jtunn eneen candidaat voordragen. Niemand majfïfieer dan één aanbeveling doen Met ont tysteem zullen we allebei winnen. Ja maar 't is de kunst om iemand te vinden die verliest. Fltegende Bldtter, München. By*. Vrtiw. Landstorm. In de .Dragon der" werd de jaarvergadering gehouden van den Byz. Vrijw. Landstorm, onder leiding van den heer Maas. Hartelyk welkom geheeten werden de heeren Middelhof!, voorzitter en Golders, secretaris van het verbond Alkmaar. Harteiyk geluk gewenscht werd de eerste met zyn benoeming tot Ridder van de Oranje-Nas- sau Orde. Daarna reikte de heer Oolders aan de winnaars by de PL Schletwedstryden de pryzen uit. De gelukkigen waren de B-schutter E. Kappelhof le pr. met 96 p.; de C-schutter N. Koopman Jz. le pr. met 91 p.; de D-schut- ter N. Schouten Az. een 3den prys met 76 p.; de C-schutter N. Smit met 85 p. een 3den prys en de B-schutter C. Verdonk met 96 p. ven 2den prys. De heer Oolders wees op den op 22 Mei as. tn het Sportpark te Alkmaar te houden land dag met défilé voor de autoriteiten. De heer Oolders wees op de groote ver diensten gedurende 12% jaar door den com mandant C. Verdonk aan de afdeeling be wezen. Aan jjen heer J. Noordsloos werd op gedragen uit de leden een commissie te vor men om het jubileum In de volgende jaar vergadering op feesteiyke wyze te vieren. E-K Verkenners het RJC. Vereenigingsgebouw avond een ouderavond gegeven Verkenners. Hopman Hermsen opende dezen avond. Twee nieuwelingen werden geïnstalleerd. Kapelaan Van Ryn gaf hun den zegen, waar na zy werden Ingekleed. Vervolgens werden eenige springbruggen door de jongens in elkaar gemaakt en ook een vlaggetoestel, waarin de vlag werd geheachen Daarna werden eenige behandlgheldswedstryden uitgevoerd. Tot slot van dezen avond werd een kampvuur ontstoken. De Hopman vertelde hlerby boeiende halen. Beneend In de bestuursvergadering van de Harddravery-vereenlglng „Prins Hendrik" is tot voorzitter benoemd Inplaats van wylen den heer P. Kooy. de heer B. J. M. Poggemann, tot vlce-voorzitter de héér L. Bakker. Op de in 1935 te houden verloting is de ko- nlnkl. goedkeuring verkregen. ■V fi Raedvonk Alhier te em geval van rood vonk geconstateerd. Braadraad Onder leiding van den J. Schipper vergaderde dezer dagen de Brand- raad ten raadhulze. Aanwezig burgemeester Wlerlng. Medegedeeld wordt dat het loon Is geiyk gesteld zooals in Blokker. Voorzitter dankt het gemeentebestuur voor deze regeling. Besloten wordt toe te treden tot den Brandraad Enk- hulaen. De ontvangsten waren 361.61 4e uitgaven 18857, saldo 63.04. Het Prov. Bedryf zal gewezen worden op de brandkranen in de Bangert, terwyi „Drechter- land’’ verzocht zal worden by eventueêle weg- verbeterlng, betreffende de brandkranen meer voorzichtigheid te betrachten. Op voorstel van den burgemeester zal een slang van 25 M. worden aangeschaft voor de Bangert, geleldeiyk wil men trachten het ma teriaal uit te breiden oa. met rookmaskers. Tsaar verduisterde uit de Is ’t niet? Prachtig! en zal Ut jullie nu vertellen, wat zy er mee deed? Pzcke lachte; doch hield zich direct in op *en toeken van Scraye. Graag! zei de markies, zich tot Jimmie vwidend. Vertel het ons eens! Alia dan! vervolgde Jlmmle. En Ik durf vtdden, dat Ik absoluut gelijk heb, hoewel Ut onmogeiyk kan verklaren waarom. Mevrouw Wythenshawe, eenmaal in liet bezit van je kruis, «nzakte er een zeer bekooriyk pakje van- a Aanvrage mest voor tainden Mede door den R- R- Diocesanen Land- en Tuinbouwbond, afdeeling Heemskerk, is een verzoek gericht tot het plaatselyk Crisiscomité, om te komen tot aanschaffing van mest voor diegenen die an ders niet in staat zyn hun bedryven voort te letten. Ter bespreking van dit doel zal dezer dagen met den burgemeester een bezoek gebracht worden aan het Nationaal Crisiscomité te Den Haag. Groot is de nood ter plaatse onder de vele tulndersgezlnnen en ettelyke bedrijven kunnen niet worden voortgezet wegens het totaal ont- breken van de noodlge middelen. □aar aanvragen tot de gemeente niet het ge- wenschte resultaat brachten, zal op bovenver melde wyze getracht worden iets te bereiken Propagandavargadertiig BK. Volksbond Vrydag 15 Maart ’s avonds 750 uur houdt de RK. Volksbond een groote propaganda-verga- dering in het Patronaat. De heer van Slinger land zal dien avond het woord voeren over de. noodzakeiykheid van aansluiting by vak- en standsorganisatie. Alle hoofd- en handarbeiders, zoowel leden als nlet-leden worden op deze vergadering ultge- noodlgd. z Vergadering van den raad. Na opening deelde de voorzitter mede, dat de verhooglng der opcenten op het personeel van 150 op 2000 door Ged. Staten was goedgekeurd. Aan het bestuur van de R.K. Par. School werd een voorschot verstrekt van 1765M. Aan de vier Noorder Koggen werd voor ver betering van den straatweg een strook grond van 35 M3, verkocht tegen 50 ct. den M2. De leden van de stembureaux Gemeenteraad werden benoemd. Van Ged. Staten is terug ontvangen de ont- werp-begrootlng 1935 met tal van opmerkin gen. Daar de begroeting niet sluitend te kry gen Is, stellen Ged. Staten verschillende mid delen voor om de ontvangsten te verhoogen en de uitgaven te beperken. Dc raad besluit aan de meeste dezer opmer kingen te voldoen, maar te handhaven de vak- onderwysers en de subsidie aan de bewaar scholen. Het tarief der schoolgelden wordt ver hoogd, evenals de leges ter secretarie. Ook zal worden Ingevoerd een honden- en een verma- keiykheidsbelasting. De poet ververschlngen wordt van ƒ150 tot ƒ50 verlaagd. De begrootlng wordt daarna vastgesteld op f 54548.01 in ontvangsten en uitgaven en een post van onvoorzien van 600. De rondvraag levert niets van belang op. Speeltuin kindervreugd Het actieve be- stuzr van deze speeltuin heeft het plan opge vat om een groote glybaan op het terrein te doen bouwen. Hiermede is men inmiddels be gonnen. nam het mee naar Brychester, toen zy kolonel en mevrouw Durham vergezelde on hun uit stapje naar de beruchte ->tod, om er de oyzon- derheden te bekyken. zy ging daar naar het postkantoor en verzond het )akje aan zich zelf, poste-restante Postkantoor Regent Street en juister gezegd Upper Regent Street. Vanmor gen ging zy het er halen Ik ug. dat zy het by zich had; Ik merkte toen op ik ben nogal scherp van oogen dat net aangetcekend was. Zy hield het pakje in haar hand, toen zy den hoedenwinkel binnenging. En daar liet zy het achter. Daar achter laten? riepen de belde luiste raars uit. Zy liet het daar, herhaalde Jimmie met een zekere plechtigheid. Je ziet. Packe, ik ver richtte het detectivewerk, terwyi jy voor het noodlge ornament of zullen we het „dek king" noemen zorgde. Ik heb er wel een beetje slag van, op verschillende kléine dingen te letten. Nu. toen mevrouw Wythenshawe op Victoria in de taxi stapte, droeg zy zoo'n enorme tasch by zich het schijnt tegenwoordig mode te zyn enfin, zoo'n ding, waar Je met het grootste gemak een zy van 'n varken in kan verbergen. Toen zy het postkantoor binnen ging liet zy dit ding in de taxi achter en by den hoedenwinkel weer. Zy had dus haar handen vry en deze konden aldus *3nakkeiyk geobser veerd worden. Ik lette op. zy droeg het be wuste pakje In haar linkerhand, terwyi zy het postkantoor verliet zy hield het In haar rechterhand by den hoedenwinkel. En toen zy dien winkel verliet, had zy het in geen van Te Zaandam vinden evenals vorig jaar weer de blljartwedstryden plaats om den Zilveren Molen, welke als wlsselprys bedoeld is. De wedstryden, die zich In een buitengewo ne belangstelling mogen verheugen, hadden het volgende verloop: Veer jaaroharddravery Bestonden reeds eer der plannen In de Harddraveryvereenlgtng om een dravery In het voorjaar te organiseerer., een en ander heeft thans vasten vorm aange nomen. De dravery zal plaats vinden by ge- LOGGEBS f 530; Sch. 361 f 500; 8ch. 342 Een dames-kapaalon Dezer dagen opende mej. Vermeulen, aan den Heerenweg, naby de nieuwe dames-kap- claal bewaakt zy waren alle heel gemakke- lyk te bereiken, wy bespraken daarna onze bedienden. Doch geen van drieën had een bediende, aan wiens eeriykhetd ook niet getwijfeld kon wor den. Ook gasten kwamen ter sprake want In elk der gevallen was de diefstal gepleegd, terwyi de gastheer een party gaf. Alle gasten van Palsgrave waren zeer goede bekenden uit onzkringen; hetzelfde was het geval by Flemyig. Ik noemde daarna nog de namen van myn gasten; Palsgrave en Fleming moeten toegeven, dat die allen bulten eenige verdenking stonden. Dus je ziet, er Is één ding zeker. Welk? vroeg Trickett. Dat meer dan een persoon In deze dief stallen Is betrokken, antwoordde Scraye. ben er absoluut van overtuigd, dat mevrouw Wythenshawe myn kruis heeft gestolen. Maar er zyn nog anderen, die hetzelfde spelletje spelen. En de grootste vraag Is wat betee- kent dit alles? En als Jimmie's theorie juist is. zei Packe wat heeft dan de hoedenwinkel er mee V maken? Trickett gaf niet onmlddellljk een antwoord. Hy had zyn eigen gedachten en zijn eigen ideeën; hy had ook zyn eigen plannen. Hy sprak met Packe noch met Scraye zelfs maar van zyn voorgenomen uitstapje naar Parijs dat was. zoo redeneerde hy, zyn eigen zaak Maar wel was hy benieuwd of de verdere ken- nlsmaklng met de lieve assistente van Madame brengen dan een geiyk spel. Reeds kort na den aftrap heeft Des geluk, mzar een penalty van O. D. A. brengt den stand geiyk, zoodat de rust Ingaat met 1—1. Na de rust heeft D. E. 8 den wind mee en *eet spoedig 31 te maken. Een Inzinking Tolgt en tn de laatste drie minuten weet O. D. A. het net te inden. Met dit doelpunt zyn de kansen op het kam pioenschap van D. O. 8. belangrijk vermin derd. Rods 3D. E. 8. 2. ultgesteld. D- E. 8. a jun.India a Jun. 05. gew. 5 3 3 3 1 0 De zilveren molen (wlsselprys) werd dit jaar dus gewonnen door den heer P. Kobus van de B. C. H. te Haarlem. Scraye noodigde Jlmmle nonchalant hit tot **t namen van een sherry, die op een tafeltje vlak by hem stond; Jlmmle deed een glas half vol en tipte gedachtenvol aan den wyn. Ja, zei hy. Ik geloof graag, dat dit alles »at Je gezien hebt, Packe. Jy bent wat men noemt, een uitvinder van mysteries maar Je ziet en ruikt ze niet voor ze onder je neus liggen. Nu. Ik ben geen uitvinder en ook geen fabrikant van dergeiyke dingen ik ben slechts ®*n practicus. We hebben dus aangenomen, dat mevrouw Wythanshawe eergisterenavond het buis van den Roninglnne-zaal, Burg, de Wlldtlaan, salon. Aan de inrichting van dezen salon veel zorg besteed; machines van het nieuwste model staan er In opgesteld, om, bediend do«r de bekwame handen van mej Vermeulen, mede wat Ik er van weet. Toen Ik vanmiddag arri veerde. ging ik naar de Antediluvian Club Daar zag Ik Lord Palsgrave en Sir Simon Fle ming. die beiden zeer ernstig zaten te praten in een hoek van de rookkamer. Na een poosje kwam Palsgrave naar me toe, en vroeg me, of ik me by hen wilde aansluiten. Toen Ik by hen zat, vroegen zy mU heel geheimzinnig, of Ik on de party van Godenham was geweest, waar het bewuste juweel werd gestolen. Ik antwoordde, dat dit zoo was. zij vroegen mU daarna hun te vertellen, wat Ik mU nog herinnerde van de omstandigheden, waaronder de diefstal werd gepleegd. Ik vertelde het hun. Toen kwam het groote woord er uit: die laatste week was by Palsgrave verdwenen een verlucht misboek, eens het eigendom van Hendrik den Achtsten en bij Fleming een gouden ketting, waarvan gezegd wordt, dat zy aan één van zyn voor vaderen werd geschonken door Lady Jane Grey op oen avond vóór haar executie. Steeds historische curiositeiten mompelde Trickett. Juist, altyd dingen, waarnaar door verza melaars wordt gejaagd, stemde Scraye toe. Wel. toen zy mij zooveel verteld hadden, verhaalde Ik hun myn geschiedenis. Maar ik vermeed zorgvuldig te zeggen, dat Ik mevrouw Wythen shawe verdacht. 'VU moeten dat voorloopig nog voor ons houden. Daarna gingen wy alles in byzonderheden na. WU ontdekten, dat Iedere diefstal onder precies dezelfde omstandigheden was gepleegd de voorwerpen werden bewaard in een aparte kamer van elk huls m niet spe- Vischbertcht Er Is geringe aanvoer. Van haring is hier niets te bespeuren. Slechts 450 p zfjdenettenbot werden door 12 vaartuigen aangevoerd. Prys 1415 cent per pond. Sch. 247 f 590; Sch. 196 f 400; Sch. 403 f 530; Sch. 130 f 640; K W. 34 f 500; K.W. 163 f 400; K W. 38 f 800; K W. 57 f 500; K.W. 175 f 310; K.W. 87 f 430; K W. 167 f 560; K.W. 52 f 280; 135 f 590; K.W. 44 f 640; K.W. 36 f690; 95 f 60; K.W. 70 f 570; K.W. 78 f 360; 91 f 150; K W. 108 f 340; K.W. 40 f 750; 39 f 740; K.W. 35 f 490; K.W. 407 t 570. te werken aan het vrouweiyk schoon. Naast het kappersvak Is mej. Vermeulen ook volkomen op de hoogte van de manicure, zoo dat men ook daarvoor in haar zaak goed te recht kan. Het geheel wordt gecompleteerd door een goede sorteering parfumerieën en toiletartlke len. Veetbalaitalagen D. 8. Met twee in vallers heeft het eerste elftal tegen O. D. A. I. uit Dulvendrectit, het niet verder kunnen van de Maandag aan den Ryksvischafslag aangekomen stoomtrawlers: Witte Zee 200 m. f 2530; Zwarte Zee 90 m. f 1230; Penelope 80 m. f 1170; Zwaluw 75 m. f 1270; Eendracht 535 m. f 4300; Derika 5 260 m. f 3290; Ewald 375 m f 2880; Amsterdam 270 m. f 2790; Raaf 90 m. f 1420; Emma 70 m. f 1500; Reiger 90 m. f 1360; Maria 110 m. f 1130; EU Chenevlerre 110 m. f 1490. SE S beide handen. Om jullie belden het bewijs van myn observatiemacht te leveren wil Ik de vriendeiyke opmerking maken, dat, hoewel ik mevrouw Wythenshawe nooit van te voren heb een dame is. die In het gesprek voortdurend haar handen gebruikt zy ge sticuleert veel. Dat is inderdaad waar, zei Scraye. Schitterend! vond Jlmmle. Mevrouw Wythenshawe verliet dien hoedenwinkel, ver gezeld door een jong winkelmeisje. Voor zy In de taxi stapte, praatte mevrouw Wythenshnwe zeer druk tegen haar. ZU gebruikte haar han den. Het pakje was er niet in. Daaruit conclu deerde Ik. dat mevrouw Wythenshawe het pakje tn dien hoedenwinkel had achtergelaten, of dat zy het van daaruit had verzonden. Den hoe denwinkel uitgaand droeg zy het niet meer! Knap erg knap! mompelde Packe. Wer- keiyk ingenieus. Jlmmle. Ik hoop alleen dat het waar Is. Ik ben geneigd om te vinden, dat Jimmie’s theorie de Juiste is. vond Scraye. Het past vol. komen by hetgeen Ik vanmiddag gehoord heb tenminste. Ik kan me voorstellen, dat het er bU past. Zie je, Trickett, sinds ik vanmiddag om drie uur hier In de stad ben aangekomen heb ik vernomen, dat er weer twee diefstallen *Un gepleegd, welke precies overeenkomen met dien van het kruis. Weer twee, riep Jlmmle uit. Weer twee waarin mevrouw Wythen shawe echter onmogeUJk de hand gehad kan hebben, antwoordde Scraye. Ik aal je vertellen, Men zy gewaarechewd Dezer dagen ver voegde zich by enkele ingezetenen aan den duinkan een vrouw, welke met aUerlel fan tastische verhalen. trachtte groote hoeveel heden zeep te verkoopen. Eenlgen door medeiyden hiertoe gedreven, kochten. Spoedig bleek echter, dat men bU den neus genomen was. en veel te duur had ge- op- tenprys weer ten goede te kunnen komen. Te gen een hoogste noteerlng voor extra kwaliteit op den eersten dag der week van even f 14.—, liep die op den laatsten dag nog tot ruim f 19.— per 100 kg. Mindere kwaliteit prijsde vanaf f 3.—, terwyi de gewone goede soort «oo met f 9.tot f 10.— betaald werd. De laatste dagaanvoer beliep nog zoo ongeveer 2400 kg. Boerenkool werd er deze week nog zoo’n paar duizend kg. aangeboden. Als uiterste prij zen kwamen hiervoor f 3.10 en f 7.per 100 kg. af. Voor roode kool was er weer uitstekend animo en werden ditmaal prijzen tot f 14.70 per 100 stuks besteed, by een zeer matig aan bod. Met de savoyekool werd het er eer slech ter dan beter op. Hier wil het nog maar slecht mee. De mooiste party kon het nog niet verder dan f 4.80 per 100 stuks brengen. By even kleiner aanbod gaf de geen groote verandering te zien. I laatsten dag een kleine verhooglng men L_ L week. De goede kwaliteit gold op den laatsten dag van f 10.— tot f 1350 per 100 kg. Mindere soort liep vanaf f 350 per 100 kg. Andyvie kwam er per dag zoo’n 40 tot 50 kisten van 4 kg., een zeer kleine aanvoer dus. De kiloprijs varieerde van 15 tot 33 ct. Zooals te voorzien was. begon de jonge groen te weer meer op den voorgrond te komen en in ’t blzonder de spinazie. Den laatsten dag was er reeds een aanbod van 400 tot 450 kg. De noteerlng liep toen van 15 tot 27 ct. per kg., al naar de kwaliteit was. Van raapstelen kwam er ook al eenlg aan bod. maar het prijsverioop was niet erg bevre digend. Vanaf f 1.50 werd tot f 3.30 per 100 bos besteed. Een paar partytjes lichte sla gin gen voor f 1.80 tot 230 per 100. Het aanbod van prei was wat kleiner dan vorige week. Vrij stationnalr liepen dese prij zen ditmaal van f 4.tot 9.70 per 100 bos. Uien konden den laatsten dag weer naar bo ven komen, ook alweer uitwerking van het koude weer. Vanaf f 1.70 werd nu nog tot byna f 3.per 100 kg. besteed. Het aanbod dezer week bleef op vry geiyke hoogte. Met de wortelen was het 1 oude liedje, slechte prijzen: 80 ct. tot f 1.per 100 kg. De fruitaanvoer was weer heel klein, echter ter markt kwam ging voor hooge prij zen van de hand. Wlnterjan kwam tot t 14. en Present van Engeland kwam tot f 36.— per 100 kg. Het aanbod van aardappelen bleef op dezelfde hoogte. Den laatsten dag kwam de hoogste prUs voor beste bonten en blauwen slechts tot f 3.40 per 100 kg.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 3