IJSFEEST Kieswetwijziging Vrouwenhanden blijven ondanks alle huishoudelijke arbeid Igaal, zacht en blank door PU ROL RADIO-PROGRAMMA Kerkelijk Leven Sport en spel sa y-r WOENSDAG 13 MAART 1935 Felle brand te Weeap 5 EEN KOPPIGE VEEHOUDER De Uiverpost Bezwaren tegen crisiawet Onbetrouwbare boek houder Duizenden verduiaterd GOUDCLAUSULE-PROCES Tegen de gemeente Rotterdam Aan brandwonden overleden R. K. STAATSPARTIJ Nog ateeda groeiende activiteit ouefabrieken VRAAGT ONS GRATIS VISBOEKJE BOKSEN DE MOORD TE HAARLEM INVOER VAN HARING PASTOOR J. SAULENN t De atraf blijft twintig jaar De eerate in ona land ONGEWENSCHTE GASTEN Arbeidskamp in het fort Honawijk Districtenstelsel LANDBOUWCOÖPERATIES VOETBAL POGING TOT MOORD DE STAKING TE ROTTERDAM Loonconflict bij Jansen en Tilanus' Botwinnik remise met Flohr I Schmeling-Baer te Berlijn? Beaprekingen zonder reaultaat; tuaachenvooratel ingediend Twee jeugdige ploegen samen gesteld Gevaarlijke ziekte onder de paarden De apanning blijft tot de laatate ronde NEO MALTHUSIAANSCHE PROPAGANDA GRAFCATACOMBEN TE VALKENBURG ERNSTIGE ONGEREGELD HEDEN TE BUSSUM PROEFWEDSTRIJD ZWALUWEN F i go let 8 F1 ‘n i laar hm At Terugzending van het reatant naar Den Haag Amendementen van der. .'.eer Bongaerts om het euvel der kleine partijen te weren Incognito EEN WOESTELING Donderdag 14 Maa rt 1935 Donderdagavond half 9 Internationale Ijshockey-wedstrijd Contlngenteering schadelijk voor een trans it o-verkeer? Max Baer zou bereid zyn naar Europa te komen 1571 van ge- VERWIJZEN WIJ 1 t 1 k CALVÉ-DELFT te Max OX Oer tot hH 1 1 n In de praktijk is een beeld ontstaan, daarvan sterk afwijkende. Beden 1923 neemt de split sing in partijen geleidelijk toe; het aantal par tijen stjjgt en bet aantal eenlingen eveneens. Het amendement beoogt daaraan een rem aan te leggen, zonder in te grijpen in wat zich reeds beeft ontwikkeld. BERLIJN. 356.7 M. 3.20 Het Omroep- 830 Oramofoon 10.15 Gevar. ROME, 421 M. 4.35 Concert 8 06 Poolsche muziek. Onder de paarden van den landbouwer v. 8. te Dinteloord heeft een gevaarlijke ziekte zoo danig gewoed, dat van de acht werkpaarden er zes zijn gestorven. Tot ontsmetting van den stal is overgegaan. mon- vee <3 dei let Met wijziging der kwalificatie heeft de Hooge Raad verwoipen het cassatieberoep van mej. H. te Amsterdam, die door de rechtbank aldaar was veroordeeld tot een geldboete van f 75 terzake van het verspreiden van een circulaire van den Nieuw Malthuslaanschen Bond. orkest progr. Nederlandsen personeel en Nederlandsch ma teriaal de haringvangst uitoefenen, de haring in onze havens aanvoeren en na korten opslag naar Polen doorvoeren. De aanvoer van deze voor rechtstreekschen doorvoer bestemde ha ring mag ter wille van de werkgelegenheid, zoo meende men, in geen enkel opzicht belemmerd worden. Gaarne zou men in dit opzicht een verklaring van de Regeerlng ontvangen, welke lederen twijfel ultslult. Voorts vestigden eenige leden de aandacht op het gevaar, dat deze contlngenteering door over lading in volle zee van bultenlandsche schepen in Nederlandsche zal worden ontdoken. Zij zou den gaarne vernemen, welke waarborgen tegen een dergelijke ontduiking aanwezig zijn. De vrouw te Middelbeers (N.-Br.), die, zooals wij berichtten, bij bet verrichten van werk zaamheden in de open boerenschouw in brand geraakte en ernstige verwondingen opliep, is aan de bekomen brandwonden overleden. 12.15 Oramofoon 150 Oramo- 7.35 Gramo- r. d. Steen v. d. Horst Boelhouwer B.» voc let .7 J Ne bit let rt A 1 1 I V Net; 3OD Aom Aam V» W Ku> Var Pa. del Vee lei Bi BI Bi, L la GXt gevn neat lette Voor Aam Uerw Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. jectMni Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten f 0J5 per flacon. In de vestibule gewerkt hadden e<Mter niet verder krijgen. Inmid- leden van Bij een firma te Arnhem werd eenlgen tijd geleden geld vermist. De politie arresteerde den dader en bleek, dat was ontvreemd een bedrag, dat ongeveer f 80 minder was. dan de boekhouder zeide in kas te hebben gehad. Hierdoor rezen vermoedens dat de boekhou der niet geheel eerlijk was. Daarna kwamen de politie nog diverse ge ruchten ter oore, met het gevolg, dat de com missaris van politie de recherche opdracht gaf een nader onderzoek in te stellen. Zaterdagochtend werd de< boekhouder ge. arresteerd en het Ingestelde onderzoek leverde het resultaat op. dat de boekhouder in de Jaren 1933 en 1934 een bedrag van enkele duizenden guldens had verduisterd, door het niet afdragen van ontvangen gelden en knoeierijen in de boeken. Het onderzoek is nog gaande en er komen nog steeds verduisteringen aan het licht. De boekhouder wordt ter beschikking van de justitie gesteld. gevangenisstraf, zulks met aftrek voorarrest. Als verdediger trad op mr. F. Tripels. Voorts heeft de heer Bongaerts een stel amendementen Ingediend om in artikel 31 der kieswet een nieuw tweede lid in te voegen, vol gens hetwelk voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer de kieskringen op een be paalde wijze worden vereenlgd tot 4 groepen, waarin respectievelijk worden gekozen 38. 36. 34 en 34 leden. De andere amendementen staan hiermede in verlMmd. De bedoeling is om voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer bet zoogenaamde districtenstelsel in te voeren, waarbij de groepeering parallel loopt met die van artikel 113 der kieswet (betreffende de verkiezingen voor de Eerste Kamer). Volgens het Verslag der Tweede Kamer over bet wetsontwerp tot regeling van den Invoer van haring, gaven eenige leden uiting aan de vrees, dat door deze contlngenteering, met haar onderscheiding tusschen Invoer en aanvoer het transitoverkeer zal worden bemoeilijkt. Zij had den daarbij in bet bijzonder het oog op de po sitie van enkele Poolsche reederljen, welke met De te Almelo gehouden conferentie van den rljKsbemlddelaar prof. mr. C. A. Josephus Jltta met de partijen, betrokken bU het loonconfllct der firma Jansen en Tilanus te Vriezenveen heeft geen resultaat opgeleverd. De riJksbemid- delaar deed echter een tusschenvoorstel, waar door voorkomen werd, dat heden de staking zal uitbreken. De partijen zullen voor Zaterdag over dit tusschenvoorstel moeten beslissen. BU aanneming van dit amendement zullen eenige andere artikelen van het wetsontwerp moeten vervallen. In de toelichting wordt gezegd, dat het stel sel der kieswet ongeveer 20 jaar geleden door de regeerlng is verdedigd op grond van de wen* schelljkheld van een niet groot aantal betrek kelijk groote partijen, vertegenwoordigd op den grondslag der evenredige vertegenwoordiging; daarnaast zou de mogelijkheid moeten open blijven om enkelen op den voorgrond tredenden persoonlijkheden, die verspreid over het land stemmen op zich zien uitgebracht, een Kamer zetel toe te wijzen. In de toelichting wordt opgemerkt, dat in den klesdeeler bedoeld in artikel IX van het wetsontwerp, ook de stemcljfere van de lijsten, die niet voor de toekenning van een plaats in aanmerking komen, bun invloed doen gelden. De klesdeeler is daarom te groot. Het amende ment strekt om de grootte van den klesdeeler te doen aansluiten by de stemeljfers der voor de toekenning van plaatsen in aanmerking ko mende lijsten. Hel tweede Kamerlid, de heer Bongaerts, heeft b|j amendement voorgesteld om na artikel VIII van de Ueawet-wljsigtng in te voegen een artikel IX, luidende: .Het twee de Ud van artikel 99 wordt geleeen als vo*gt: „Bij de verkiezing van de leden der Tweede Kamer rangschikt het Centraal Stembureau de lijsten en itystengroepen naar volgorde van do grootte van het stean- etjfer. De lijsten en Itjstengroepen, welker steui- ctjfer niet behoort tot de hoogste veertien, worden verder bulten aanmerking gelaten. Het Centraal Stembureau deelt vervolgens de som der stemeljfers van de veertien lijs ten door het aantal te vervullen plaatsen Het kerkhof van Valkenburg (L.) grenst aan een steil opkllmmenden heuvel, waarvan de ondergrond uit mergel bestaat. Het kerkhof moet worden uitgebreid. Daarmee wordt een nieuwe, en voor ons land eenige methode ge volgd. De toekomstige graven zullen n.l. niet meer in den grond gegraven worden, maar in de mergelsteen worden uitgehouwen, zoodat de lijkkisten In nissen zullen worden geschoven, waarna de openlngen worden dichtgemetseld. Op deze wijze zal Valkenburg de eerste graf- catacomben van Nederland bezitten. BANDOENG, 12 Maart. (Aneta). Nog altijd komen bU den P. T. T -dienst aanvragen bin nen omtrent de Ulver-post. Daar het vrijwel ónmogelijk Is het overgebleven restant nog uit te zoeken, zal dit einde dezer maand naar 's Gravenhage worden terug gezonden. De drie Nederl. Middenstandsbonden hebben zich verplicht geacht de aandacht van den Mi nister van Economische Zaken te verzoeken voor een ontwikkeling, welke 't landbouw-coöpe- ratlewesen dreigt te gaan vertoonen en welke, als poging om de positie van eigen stand te verstevigen, wellicht niet onverklaarbaar mag worden genoemd, doch die tevens op de positie van andere maatschappelijke groepen een der mate noodlottigen invloed zal kunnen gaan oefenen, dat h.l. de Regeerlng voor dit gevaar niet blind kan blijven. Met aandrang verzoeken zij dan ook den Minister zijn Invloed wel te willen aanwenden, om het daarheen te leiden, dat de aankoopor- ganlsatles van den landbouw zich van den han del In niet-bedrljfsbenoodigdbeden en voorheen nlet-verhandelde artikelen te eenenmale ont houden. 12.17 Oramofoon 2.00 Oramofoon De rljksbemlddelaar, prof. mr. A. C. Josephus Jltta. houdt Donderdagmiddag op het raadhuis te Rotterdam een bespreking met de R. K.. de Christelijke en de moderne bouwvakarbelders- bonden en de bonden van werkgevers in de bouwvakken, afdeellng Rotterdam. Ongeveer 90 arbeidezs zijn by de staking betrokken. BEROMUNSTER, 540 M. 5 20 Gra- tnofoon 6.35 Hat Omroeporkest 8.30 VloolreCltal 9.05 Koorconcert. BRURHEL, 322 M. 12.50 Salonorkest 7.35 Oramofoon 9.20 Het Omroeporkest 10.10 Avondgebed 10.20 Oramofoon. DEUTSCHLAND8ENDER, 1571 M. 9.35 Vol tralied erenconcert 12.30 Dread. Sollstenvereen. strijkkwartet 6.30 Vr< murlek - Bund. den generalen brandmeester, den heer J. Gee- slnk. slaagde er In, het vuur tot het aangetaste perceel te beperken Volgens de „N. R. Ct.” zal het arbeidskamp, dat ingevolge artikel 22 van het Vreemdelingen reglement zal worden Ingericht voor onge- wenschte vreemdelingen, die niet kunnen wor-, den uitgewezen, gevestigd worden in het Fort' Honswljk onder de gemeente Tuil en ‘t Waal (provincie Utrecht). Met de leiding van het kamp zal worden be last de heer B. O. A. Smeets. directeur van de tuchtschool te Nijmegen. De heer Smeets zal deze laatste functie blijven vervullen. BOEDAPEST. 530 M. 6.50 „Rhein- gold". opera van Wagner 9 50 Zlgeu- nerkapel. BRUSSEL, 484 M. 12.50 Het Omroeporkest foon 6.35 Oramofoon foon 9.35 Het Symphonle-orkest 10.20 Oramofoon. De weleerw. heer J. P. A. Saulenn, sedert 1939 pastoor te Kethel, is na een langdurig ziekbed in het 8t. i Franciscusgasthuis te Rotterdam overleden. Z.Eerw. werd 26 Maart 1877 te Hoorn geboren en ontving de H. priesterwijding op 15 Augustus 1901, waarna hij achtereenvolgens als kapelaan werkzaam was te Berkenrode, Berkel Overschle, Rotterdam (H. Lambertus), Obdam en Nieuw koop. In 1917 volgde zijn benoeming tot pastoor te Egmond aan Zee en van 1923 tot 1929 was hy de herder van de parochie Egmond a. d. Hoef. Dinsdagochtend brak tn de uurwerkenzaak van den heer H. Luyer te Weesp brand uit, welke spoedig groote afmetingen aannam. De eigenaar van de zaak bevond zich in zijn woonkamer, om een kop koffie te drinken, toen zijn vrouw eensklaps een gil gaf, omdat zy in het werkka. niertje, grenzend aan den winkel, vlammen zag In een ommezien baande het vuur zich een weg door den winkel. De - 5.10 Beethoven's oolljke gramofoon- 820 Dansmuziek door Hans Incognito reizen nu en dan konin- gen en andere grootheden. Het is niet meer dan een fictie, zulk een incog nito, een middel om zich een zekere vrijheid van beweging te verschaffen, zich te onttrekken, gedurende eent- gen tijd, aan de strenge eischen der officieels etiquette en de verplichtin gen van hun hoogen staat. zQ dragen dan een aangenomen naam, maar iedereen weet, wie zij zijn. Hun incog nito is een en al doorzichtigheid- Er bestaat echter ook een incognito van ander kaliber. De gewone man reist niet incognito; maar hoevelen zijn er niet, die onbekend, of liever ongekend door het leven gaan! On gekend is hun persoon, hun aard, hun wezen. Ongekend en onbegrepen. In zich-zelf gekeerde menschen, die zich nimmer, of slechts bij hooge uitzon dering, geven. Anderen weer, die be wust, of onbewust een masker dra gen, dat hun ware persoonlijkheid verbergt. Zij kunnen dan zelfs luid ruchtig zijn, mededeelzaam en naar ’t UiterUjk expansief, zonder ooit hun geslotenheid af te leggen. Ook tegenover degenen, die hen meenen te kennen, bewaren zij hun incognito en niet slechts voor een tijd of wijle, maar hun gansche bestaan door. komen boksen.” Zooels bekend is, Is het Max Baer’s bedoeling In April naar Europa te komen. Zijn eischen gaan tot nog toe veel verder dan het aanbod van Rothenburg. De beslissing zal waarschijn lijk afhangen van het resultaat dat Rothenburg zal bereiken op zijn reis naar de Vereenlgde Staten, waar hij met Max Baer wil onder handelen. Voor het geval, dat bovenstaand amen dement niet mocht worden aangenomen, heeft de heer Bongaerts een subsidiair amendement ingediend, om het tweede lid van artikel 99 te lezen als volgt: „BU de verkiezing van de leden der Tweede Kamer worden alle lijsten of Itjstengroepen, wel ker stemcljfer kleiner is dan drie ten hon derd van de som der stemeljfers van alle lijsten, verder buiten aanmerking gelaten. Het Centraal Stembureau deelt vervolgens de som der stemeljfers van alle overige lijs ten door het aantal te vervullen plaatsen. Dinsdagnacht zijn te Bussum ernstige onge- 1 regeldheden voorgevallen. Maandagavond omstreeks; 9 uur verscheen in i de Spükerstraat. een volle arbeiderswijk, een a„to met een achttal N.SH.-ers. die direct be- I gonnen met het verspreiden van een verkie zingsmanifest. Dit werd spoedig opgemerkt door eenige bewoners van deze wyk, die de NB.B.-trs met steenen begonnen te bekogelen. 1 Politie was spoedig aanwezig, zoodat de rust dra hersteld was. i Inmiddels werd de politie gewaarschuwd dat er in de buurt van de Burgemeester s’Jacob- laan hevig gevochten werd tusschen communis ten en N_8-B -ers, welke laatsten ook in dit ge deelte van het dorp met de verspreiding van manifesten bezig waren. De inspecteur van politie, de heer Langeveld, was weldra met eenige agenten en marechaus see.» ter plaatse. Hier werden rake klappen ult- gedeeld. Op een gegeven oogenbllk kreeg de inspecteur Langeveld met een zwaar ijzeren voorwerp een klap op het hoofd, zoodat hij hevig bloedend en ernstig gewond zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De dader kon gearresteerd worden en In het politiebureau worden ingesloten. Het bleek een Bussumsche ingezetene te zijn, nJ. 8. Nog werd een tweetal arrestaties verricht. Het bleef in deze buurt tot ongeveer 1 uur des nachts rumoerig, waarna de rust wederkeerde. Twee der belhamels zijn nog in arrest gehou den en zouden Dinsdagmorgen verhoord worden. Naar wy vernemen is de toestand van den inspecteur Langeveld redelyk. Het geheel wijst er op dat hier door de communisten georgani seerd Is opgetreden en dat er volgens een vast plan is gewerkt. Zoo moet, volgens ooggetuigen, een motorryder den geheelen avond zyn in structies hebben uitgedeeld en heen en weer ge reden hebben van het eene gedeelte van den strijd naar het andere. In den nacht van Maandag op Dinsdag werd de politie gewaarschuwd door den eigenaar van een restaurant te Laren, daar een bezoeker, die in staat van dronkenschap verkeerde, de zaak niet wilde verlaten. Het personeel en de bezoekers die net heer schap tot konden hem dels had de vechtersbaas eenige het prsoneel bloedig verwond. Toen de politie verscheen, wenschte by niet aan de gegeven bevelen te voldoen, en versette zich hevig toen men hem wilde arresteeren. Ten slotte werd men den woesteling meester Men wilde hem zwaar geboeid naar het bureau overbrengen, doch hy weigerde te loopen. roo dst de belde agenten hem moesten sleepen. Ter ontnuchtering werd hy in net politiebureau opgesloten. Procesverbaal werd opgemaakt ter zake ver zet en zware mishandeling. Dinsdagmorgen werd hem door den burge meester een verhoor afgenomen. Inmiddels wa$ de brandweer gealarmeerd, die spoedig ter plaats», kwam. Allereerst werd met twee stralen op de waterleiding het vuur aan de voorzyde van het perceel, In de Slijkstraat aangetast. Aan de achterzyde was spoedig de motorspuit opgesteld, welke ook met twee stra len water gaf. Intusschen woedde het vuur fel in het bene denhuis; donkere rookwolken sloegen naar bul ten. en- het gemis van rookmaskers was voor de spuitgasten hinderlijk Op een gegeven oogenbllk sloegen de vlammen uit, en raakten zelfs de lyst van het dak. De brandweer, onder leiding van HUIZEN, 301.5 M. KRO 8.00—0 15 Oramofoon NCRV 10.00 Oramofoon (Joh. de Heer zingt) 10.15 Morgendienst 10 45 Leger des Hellekwert KRO 11.00 —11.30 Oramofoon 11.3013.00 Gods dienstig halfuurtje door pastoor L. H. Per- quin 12.0112.15 Politieberichten 12.152.00 Lunchconcert door het Kro- orkeet NCRV 2.00 Cursus fraaie hand werken 3.00 Oramofoon 4.00 Bijbelle zing 5.00 Cureus handenarbeid 5.30 Christelijk liederenuurtje 6.30 Weekover zicht 7.00 Politieberichten 7.15 Be schouwing over de groote bloemen- en plantententoonstelllng ..Flora 1935” te Heemstede 8.00 Vaz Dies 8.05 Tam boers- en Pypercorpe ..Jubal" te Dordrecht m. m. v. h. Dameezangkoor .JAelodla” 9.00 Ouderuurtje 9.30 Oramofoon 9.45 Pianorecital 10.15 Vaz Dias 10 20 11.30 Oramofoon. HILVER8UM, 1875 M. AVRO 8.00 Oramofoon 9 00 Het Aeollanorkeet 10.00 Morgenwijding 10.15 Muziek ter nabetrachting 10 20 Zang voordracht 11.00 Knipcursus klnderkleedlng 11.30 VerstroollngsmuziekHet ensemble Rent meester 12.45 Oramofoon 130 Joh. Strauss-concertHet Omroeporkest 8.00 Naaicursus 4.00 Mevr. Antoinette v. Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen 4.30 Oramofoon 4 45 Voor grootere kin deren 5.30 Het Cantablle-orkeet 6.30 SportpraatjeH. Hollander 7.00 Canta blle-orkeet 7.30 Engelsche les voor ge vorderden 8.00 Vaz Dias 8.05 Gramo- foon 8.15 Het Concertgebouworkest o. 1. V. prof. dr. Willem Mengelberg. Solist: Wil lem Backhaus. plano 10.45 Oramofoon 11.00 Vaz Dias 11.10—12.00 Dansmu ziek: Het ensemble Louis Prank. LUXEMBURG, 1304 M. 8 06 Gramof - muzlek 12.20 Middagconcert door het Radlo-orkest o.l.v. Henrl Peneis .Das Ool- derte Kreuz. Brüll Dolores, Waldteufel. Llchtertanz der BrAute. Rubinstein, Serenade ambulante, Michell. De Postillon van Lon- Jumeau. A. Adam. Paplllon. voor 4 violen, Roglster The Clock is playing. Blaauw. Traumerel. Schumann. Le Chemln du Para dis. Heymannn 1.20 Gramofoonmuzlek 6.50 Concert- en Dansmuziek 8 uur Dultsche uitzending. Concert 8 40 Geva rieerd concert door het Radio-Orkest o.l.v. Henrl Pensls. Fleur de Cerisler, d'Albert. Extasem Oanne. Amlna. Llncke. Marche tzlgane. Ooldmark. 9 uur Dultsche mu ziek door het Radlo-örkest Frau Luna. Llncke. Aufzug der Stadtwache. Jessel. Wie ner Zugvögel. wals. Translateur Fünf klei ne StUcke. Jokl 9.30 Gramofoonmuzlek 9 50 Cello-recital door Ludwig Hoelscher, trpeggionen-Sonate. Schubert. Solo-Sulte. Max Reger. Mélodie. Olück. Adagio. Gaillard Rondo. Boccherini 10.50 Dansmuziek v. gramofoonplaten PARIJS, 313 M. 12.25 Oramofoon 8 45 Oramofoon 10.25 Populaire liede ren 10.50 Oramofoon. 0 In overleg met de Technische Commissie van den K. N. V. B. hebben de Zwaluwen op Woensdag 20 dezer op het V. C.-terrein te 's-Oravenhage een llchtwedslryd uitgeschre ven, waaraan wordt deelgenomen door twee Zwaluwenploegen, samengesteld uit jonge spe lers. De samenstelling dier ploeg is aldus: A. -elftal: De Haas (Bloemendaai); Chori- foer (A.D.O.) en Wursten (Feyenoord); de Kok (Noad); Kammeyer (Haarlem) en Leem huis (Bloemendaai); B. Tap (AB.O.); van Leur (D.O.8. Utrecht), Byi (Vrienschaar Ou- lemborg); Hagenaar (H. F, O.) en van Leuven Bloemendaai B. -elftal: slootweg (V.U.C.) Delbei (Quick) .en Eerenberg (B. F. C.); Wey (Stormvogels). Bool (H.V.V.) Mallee (NAU.); (Stormvogels) de Swart (NN.A.C.) (R.O.H.) Boerhout (BF.C.) en (H. B. *J. By de behandeling van de moordzaak Haarlem, werd de dader, A. O., veroordeeld tot een gevangenisstraf van twintig jaar. De Officier van Justitie, die levenslang had geèischt, kwam tegen het vonnis in verzet en teekende hooger beroep aan. Naar wy vernemen, heeft hy thans dit beroep weer Ingetrokken. Hierdoor is het vonnis aan stonds van kracht geworden. De dader is reeds op transport gesteld naar Leeuwarden. legden. Verdachte echter ontkende dit met klem. De procureur-generaal, mr. dr. D. Reillngh, achtte zoowel de onttrekking van het vee aan het beslag, als het nlst nakomen van ge melde crisisvoorschriften bewezen. Spr. requl- reerde een gevangenisstraf van één maand en verbeurdverklaring van de opbrengst van het later van rijkswege verkochte vee. Het Amsterdamsche gerechtshof heeft be handeld de strafzaak tegen den veehouder H. G uit Barneveld, die er van wordt verdacht vee. waarop door ambtenaren van de crisls- varkenswet beslag was gelegd, aan dit beslag te hebben onttrokken. Voorts zou hy opzettelijk In voorraad hebben gehad negen melkgevende koeien zonder dat verd. toen als rundveehouder was aangesloten btj de Stichting Landbouwcrisis Organisatie voor Gelderland, terwyi verd. tevoren mee gedeeld was, dat hy als rundveehouder ver plicht was Ud te zyn van gemelde stichting. De rechtbank te Utrecht had den man vrij gesproken van het onttrekken aan het beslag, doch voor het tweede feit veroordeeld tot f 50 boete, subs. 30 dagen hechtenis. Verdachte had principieele bezwaren om zich aan te sluiten by de genoemde stichting en hy weigerde de desbetreffende formulieren te teekenen. Verschillende malen Is hy door de ambte naren aangemaand om te voldoen aan de wet- teiyke bepalingen, doch hardnekkig bleef hy by zyn weigering. Hy zeide zelf zyn vee te zullen verkoopen. Toen de ambtenaren, zoo verklaarden zij ter terechtzitting, dit hoorden, hebben zij deling aangezegd, dat zy beslag op het DROITWICH. 1504 M. 1128 Oramo foon 12.10 Het Rutland Square en New Victoria orkeet 1.20 Oramofoon 4.10 Oramofoon 5.05 Orgelconcert 5 35 Het BBC-daneorkeet 7.40 Oramofoon 10.35 Het BBC-theater orkest li.35 Dansmuziek: De Oroevenor House Band. Maandag zyn voor de arrondissementsrecht bank te Rotterdam de pleidooien gehouden in bet civiele proces tusschen de Vereeniglng voor den Effectenhandel te Amsterdam contra den burgemeester van Rotterdam. De gemeente Rotterdam heeft 1 Mei 1924 gold bonds uitge geven. De Vereeniglng voor den Effectenhandel heeft de gemeente gedagvaard om den op 1 November 1934 vervallen coupon in goud te be talen. zy grondt haar elsch op de omstandig heid. dat de obligaties vermelden, dat uitbetaald zullen worden gold coins of the United States of America van het gewicht en het gehalte als toen in omloop. Namens de Vereeniglng voor den Effecten handel heeft mr. M. van Regteren Altena uit Amsterdam den elsch toegelicht. Voorts heeft nog mr. o. D. Asser, eveneens uit Amsterdam, gewezen op het verschil tus- seben het proces tegen de gemeente Rotterdam en de processen tegen de Bataafsche en de Koninkiyke Shell, waarbij pl- de Amerikaan- sche wetgeving sinds 1 Januari 1933 uitvoerig releveerde. Namens de gemeente Rotterdam heeft mr. Th. A. Fruln het betoog van zyn beide tegen- plelters bestreden. Na re- en dupUek werd het vonnis bepaald op 29 Aprii. Op de bovenétage lag de 77-Jarige schoon moeder van den heer L. ziek te bed. Zy were van het bed getild, maar een verstikkende rook drong 'reeds naar boven. Gelukkig kwam de heer V„ een buurtbewoner, met zyn auto hulp bieden. De wagen werd aan het Achterom, waar het perceel van den heer L. een tweeden uit gang heeft, tot vlak voor het huls gereden, en toen gelukte het, de bejaarde vrouw door het openschuiven van een raam, op den auto te leggen. Zoo kon zy, in dekens gewikkeld, by "n buurman, den heer K. in veiligheid worden ge bracht. HAMBURG, 333 M. 10.50 Het orkest van het Danzlger Staatstheater 6 20 Liederen van Hugo Wolf 7.30 Het Om- roepdansorkest 9 45 ..FJeldlleder". voor een zangstem en orkest 10 05 Gramo- foon 11.20 Het Omroeporkest. KALI NDBORG. 1261 M. 11.20 Con cert uit het Bellevue-Strand-hotel 2.20 Concert uit het Reet. Jtita" 730 Het Radio-symphonle-orkeet 9.50 Dansmu- zle uit het Rest. „Wivex". KEULEN, 456 M. 11.20 Het Omroep- srkfet 12.3s Het Radlo-kwlntet 1.35 Concert 320 Concert 5.10 Kamermu ziek 6.20 Oramofoon 730 Vroolyk programma 9.45 Oramofoon. MILAAN, 369 M. 4.25 Concert 6 35 Oramofoon 7.15 Oramofoon. PARIJS, 1648 M. 7 06 Oramofoon 12.35 Kamermuziek 8.05 Soltstencon- cert 9.05 Het Nat. Orkeet 10.50 Dans muziek. WOENSDAGMIDDAG HALF 3 Op da Kunatysbaan achter het Sportfondaenbad, Lmnaeusstraat, A'dam Klnderljafeest ten bate van den AJt.K. mat medewerking van PHIL TAYLOR Klnderwzdatryden Kunstrydeu Tonnsnspringen IJeacrobatlek ii IN 75 CENT (N» afloop ecbaatasnrijdsn voo. de toeschouwer») AMSTERDAM—BRUS8BL tevens PHIL TAYLOR Staanplaatsen f0 60 (Kinderen f °-*®) Zitplaatsen f0.90 - f 120 - f 1-50 Met het oog op bovenstaande wedstrijden. 1» 8’ ijsbaan Woensdag van 126 uur en jp Donderdag van 12 uur af voor het pybllek gesloten. Gedurende het verdere deel van bet seizoen Be draagt de entrée-prijs op alle avonden van 8— uur 50 cent per persoon. Kinderen van 4—6 uur, dus na schooltijd, 20 cent. Zaterdagavond 23 Maart geeoetumeerd yafteet voor volwassenen. TOULOUSE, 329 M. 635 Ensemble concert 7 40 Zang 8 05 Jachthoorn- concert 8.35 Jodelzang 8.50 Weensch orkeetconcert 10.06 Operette-fragmen- ten 10.20 Zang 10 50 Fragmenten ..Louise". Charpentier 1125 Dansmu ziek 11.85 Operette-arla's 11.50 Solls- tenconcert 12.10 Zang 1235 Militair concert. Maandag wees de Arr. Rechtbank te Maas tricht, vonnis tegen de ingenieur M. A. A. J. 8. V., thans gedetineerd, die te Heerlen cp 13 December j.l. zyn zwager V. met een hamer het hoofd had willen Inslaan. Het O. M. had ter zake van poging moord 5 jaar gevangenisstraf geèischt. De Rechtbank veroordeelde hem wegen» poging tot zware mishandeling tot een Jaar "1 van tri Naar de heer Luyer ons mededeelde, vermoedt hy, dat de brand ontstaan is, doordat het kleine kacheltje In zyn werkplaats te fel gebrand zou hebben; een andere oorzaak kon hy niet opge ven. Volgens zyn taxatie zou er voor ongeveer 14.000 door het vuur vernield zijn. De heer L. is wel tegen brandschade verzekerd, maar hij had juist zyn pollsbedrag Iets laten verlagen, met het oog op de waardevermindering van dt aanwezige goederen. WEENEN, 507 M. 6.45 ,Xa Somnam bule". opera van V. Bellini 9.20 Het Radlo-symphonle-orkest 10.55 Dansmu ziek: .J>e Golden Band”. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS MOSKOU 12 Maart (Eigen telegram). De be langrijkste wedstrijd, die heden In het schaak- toumoot alhier gehouden werd, was wel die tusschen Flohr en Botwinnik. die elkaar de eerste plaats betwistten. Een overwinning van een van beiden zou beslissend geweest zijn, maar de party is remise geëindigd; de laat ste ronde en de hangparty- die Flohr nog tegen Rjumln beeft, zullen de beslissing moeten brengen. Lasker heeft een party in voor hem voordee- ligen stand tegen Ragosln afgebroken en zal zich vermoedeiyk wel op de derde plaats hand haven. Miss Menchlk bleef in het Tartarenland zwe ren bU haar anderhalf puntje.... De uitslagen in de achttiende ronde waren: Stahlberg wint van Miss Menchlk. Romanowski remise met Capablanca. Loewenfisch remise met Spielmann. Rjumln wint van Rabinowitsch. Botwinnik remise met Flohr. Alatorzeff—Lilienthal afgebroken in geiyk- waardlgen stand. Oogüdse wint van Tschechower. Llssitzln verliest van Bogotyrtschuk. RagoslnLasker afgebroken in slechteren stand voor den eerste. Plrc remise met Kann. De stand is thans: Botwinnik 12K; Flohr 12»; Lasker 11*; Spielmann 10%*; Loewenfisch en Capablanca 10%; Ragosln. Lilienthal en Ro manowski 9*; Rabinowitsch. Kann en Goglidse 9; Rjumln 8%»; Alatorzeff 8 Stahlberg 8; Bogotyrtschuk 7%; Llssitzln 7**; Plrc T»; Tschechower 5 en Miss Menchlk 1% punt. In de negentiende en laatste ronde worden de volgende partyen gespeeld: KannStahlberg; LaskerPlrc; Bogotyrt schuk—Ragosln; Tschechower—Llssitzln; Li lienthalGoglldse; PlohrAlatorzeff; Rabi nowitschBotwinnik; SpielmannRjumln: Ca pablancaLoewenflsch; Miss Menchlk—Roma nowski. De Onfrale Propagandadienst meldt ons de onderstaande cyfers, welke een beeld geven van de groote activiteit, welke door de plaat- seiyke afdeellngen der R.K. Staatsparty thans ontwikkeld wordt In verband met de komende verkiezingen voor de Provinciale Staten. De „Verkiezlngsopmarsch”, het verkiezlngs- blad, dat van 22 Maart af vier maal achtereen wekelijks zal verschynen heeft, als gevolg der binnengekomen bestellingen thans reeds een totale oplage van een mlllioen tweehonderd duizend exemplaren bereikt. Inmiddels, biyven de aanvragen nog steeds binnenstroomen. De verkiezlngsplaten zullen op duizenden plaatsen door geheel Nederland de aandacht vragen voor de R.K. Staatsparty. In tl endagen tijd werden ongeveer 300.000 sluitregels geplaatst. De verkieslngsvlugschriften„Ik denk er niet’ aan! Ik weet er niet van” en „Scheurmakers’ wonderspreuken" beleefden beiden na één week reeds een tweeden druk. Reeds 80.000 exem plaren zyn van deze brochures geplaatst. Tenslotte werd gedurende de laatste drie weken voor ongeveer 125 verg-deringen de tus- schenkomst van den Centralen Propaganda Dienst verzocht voor het uitnoodlgen van spre kers. De Beriynsche sportdirecteur Protze, die tn opdracht van het Beriynsche gemeentebestuur de boksmatch Schmeling—Harnas bijwoonde, verklaarde in een interview over de vooruitzich ten van een titelgevecht tusschen den Ameri- kaanschen wereldkampioen Max Baer en Schmeling te Beriyn o.a.: ..Een titelgevecht om het wereldkampioen schap op Dultschen bodem zou In de RlJks- hoofdstad. de stad van de Olympische Spelen 1936 thulshooren. Oberbtirgermelster dr. Sahm heeft mU met de leiding der desbetreffende on- derhandellngen belast en my uitdrukkelijk ver zekerd dat hy gaarne bereid is een dergeiyke gebeurtenis te Berlijn met alle kracht te onder steunen. Als plaats voor den wedstrijd, die na- tuuriyk in de open lucht zal plaats vinden, zou In Juni ax. in de eerste plaats het Tempelhofer- feld in aanmerking komen, waar zeker 100.000 toeschouwers plaats kunnen vinden. Met den Hamburgschen manager Rothenburg heb ik reeds voor het gevecht te Hamburg over ren wedstrijd SchmelingBaer onderhandeld en de Amerikaansche kampioen heeft ook tegenover Rothenburg, met wlen ik in voortdurende ver binding sta. zich bereid verklaard in Europa te

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 14