PROVINCIAAL NIEUWS De Bewaarschool inHuizeDeLiefde Al Dl 'Waafi. komt Vrijdag a.s. SITTERSiS MARKTEN Wisselkoersen STOFZUIGERS _.i Weerbericht WOENSDAG 13 MAART 1935 ONGEWENSCHTE GASTEN MIJDRECHT WEG VELSEN—AMSTERDAM j PASTOOR J. SAULENN t AUTO-ONGELUK TE HAARLEM TER AAR PURMEREND UITHOORN EDAM-VOLENDAM WESTWOUD Prov. Kieskring Velsen SCHAGEN Haarlem BEEMSTER Den Helder HOOGKARSPEL BOVENKERK BUITENVELDERT Hoorn ZAANDAM KROMMENIE V er koopweek Leiden ZEVENHOVEN DEN HELDER Zaandam LIMMEN ENKHUIZEN Verlenging slechts mogelijk met Rjjkshulp STIERENKEURINGEN IN NOORD-HOLLAND CANDID AATSTELLING PROV. STATEN teFl-dl^A.8^ jT BRUINSMA’s Tandheelkundige lar. bek. MOND- en TANDARTS Arbeidskamp in het fort Honswyk Huisknecht van Mgjr. Aengenent overreden e van één wen g&o d. Hoef. aan- April Café van van zyn toestand was nog het Stadsarmbestuur West-Friesche Korenbond wor- te 11 heb- 12 sluitend voor wetenschappelijk onderzoek. Antl- ZONOER VOORUITBETALING - Burgerlijke Stand. Geboren; Jetze, z. van Spi Mlnvenn. en aeL. ww w ke •--- nachten gewisseld en tenslotte werd besloten, in - 7/- ztekenhuisverpleglng volgt. ttEK Wegenschoww. De jaariyksche schouw over de wegen in deze gemeente zal door B. en W. gehouden worden op Vrijdag 15 Maart. i. Stedeljjk Muziekkorps. In de plaats van den heer C. Scheld is tot penningmeester geko zen de heer G. Vingerhoed, van Bleyswjjkstraat. Melkprijs. De kaaafabriek „De Vereenlglng" alhier heeft over het tijdvak 3IS Februari uit betaald 135 per K.G. vet franco fabriek ge leverd. Op de overtreding van de verschillende be- ontzegging van voor den tijd 31.15 36.00 35.10 1.46 12.30 617% 20.17% Stillen Omgang. Het bestuur, bestaande uit de heeren J. Bot, P. Hoffer, C. de Boer en J. Mor- sink. zal dezer dagen, met gewenschten spoed, de verschillende wijken van ..de parochie rondgaan om leden te werven en de regeling voor den tocht naar de H. Stede in orde maken. Jubileumconcert. Het kinderkoor van de gemengde zangvereeniglng „Joh. J. H. Verhuist” zal ter gelegenheid van het tlen-jarlg bestaan, Zaterdag 16 Maart een feestconcert geven in de sociëteit alhier. Stille Omgang In een Maandagavond ge houden bijeenkomst in het Patronaat Is een af deeling opgericht van het Genoc^schap van den Stille Omgang. Het bestuur zal as. Vrijdag acht uur zitting houden in het St. Gomarusge- bouw tot het uitreiken van kaarten voor de deel nemers op as. Zondag. Jan de Jager en TJomke van MarieAlida Geer- truida, d. van Phülppus van Maanen en Heijn- tje Bruin; Hilda Jansje, d. van Pieter Lub en Christina Gezina Beek. 8t. Vineentiusvereeniging Mede in ver band van het 40 urengebed wordt deze week geen Vincentiusbijeenkomst gehouden; de con ferentie is bepaald op Dinsdag a.s. Geboren: Joeephina J. A. Samson en E. M. WOERDEN. 13 Maart. Kaasmarkt. Aanvoer 45 partijen: le soort met R.M. 17.0018.00, 2e s. met R.M. 15 0016.00. Handel traag. 6 98H S9.40 9.74 34.4714 47.90 I 50.000 «e- 31.10 35.90 35 00 .1.4i 12.30 6.17H 20.20 R. K. Staatspartij De afdeeling van de R. K. Staatspartij zal op 28 dezer een verga dering houden voor bet opmaken van de can- didatenlijst voor de Provinciale Staten. Oplichting van den Staat De Zaandam- sche politie heeft een ingezetene van Den Helder aangehouden, die als getuige in een strafzaak was opgetreden, reisgeld in rekening gebracht had, dat hij niet had uitgegeven. Bedoelde persoon heef tnu een proces-verbaal gekregen, omdat hij verdacht wordt den Staat te hebben opgeiicht. R. K. Kinderuitzending. Dat de Commissie voor Kinderuitzending in deze parochie actief werkt, blijkt uit het feit, dat Woensdag een 8-tal kinderen huiswaarts keerden, op den- zelfden dag dat een gelijk aantal voor dit doel worden uitgezonden. Kuikens broeden. De Nederlandsche Cen trale voor Eieren en Pluimvee te Beekbergen heeft den voorzitter der Plulmveevereenlglng al hier. den heer G. J. A. Verstegen, een vergun- CEINTUURBAAN 428 TEL. 92367 NIEUWE HEERENGRACHT 17 TEL. 41367 NASSAUKADE 29 L1NNAEUSSTRAAT 103 a Benoemd. Tot deurwaarder der directe be lastingen alhier is benoemd de heer M. Hoyte- ma alhier. Verkooping melkzaak Bij onderhandschen verkoop is de melksiyterij annex boter-, kaas- en eierenzaak van den heer Jb. Korver alhier, overgegaan op den heer W. Caspers te Blokdijk, gemeente Blokker. Burgerlijke Stand. Theodora Maria, d. A. Verhagen. Ondertrouwd: A. van Dijk, 34 j„ en C. H. Zaal, het betalen van Röntgenfoto’s door de vereeni- ging. Over dit voorstel wend uitvoerig van ge- kom namens de H.A.B.O. adhaesiebetuiging de Hanze aan de opnieuw aangevraagde gunningen voor de autobusdiensten over Zfjpe. St. Maarten over Oukkarspel naar maar. Dit zal worden gedaan. Aan B. en W. van Behagen zal worden ver zocht. te willen bevorderen dat auto's, wagens etc. in de Molenstraat rechts parkeeren. Hierna sloot de voorzitter na een hartelijk dankwoord de vergadering op de gebruikelijke wijze. over ingekomen te Diefstal van geld en sieraden Ten nadeele van H. alhier, is een inbraak gepleegd en zijn medegenomen eenlge sieraden,w. o. een gou den horloge en een bankbiljet van f 25. De politie, die onmiddellijk instelde, mocht het gelukken aan te Alkmaar Donderdag 4 April Café Noord-Hol- land. Spierdijk Donderdag 4 April Café van Koop man. Midden-Beemster Vrijdag 5 April Het Hee- renhuis. Assendelft Zaterdag 6 April Café Assumburg. Den Hout Maandag 8 April Café vh. C. Jonge- waard. Binnenwijzend Maandag 8 April Café de Ze ven groene boomen. Oostwoud Donderdag 11 April bij de kerk. Twisk Donderdag 11 April Café de Ooievaar. Hauwert Donderdag 11 April Café van J. Hoek Wieringerwaard Vrijdag 12 April Café van Van der Woude. Hoorn Zaterdag 13 April Café de Roskam. Behoudens toestemming van het Gemeente bestuur zal de Centrale Stierenkeuring worden gehouden te Alkmaar op Vrijdag 26 April, in den Bergerhout. Raadsagenda. Op de raadsagenda komt o.m. voor een voorstel om perceel Z. H.-straat 117 te verhuren aan den chef van politie. Verder wordt voorgesteld 75 opcenten te heffen op de gefneentefondsbelasting dienst 1935-1936 en aan te gaan een rekenlng-courant-overeenkomst met de Bank van Nederlandsche 'Gemeenten tot een bedrag van 50.000. B. en W. bieden den raad verder aan een voorstel van het Georganiseerd Overleg om de salarissen en loonen van het gemeentepersoneel met zes pet. te verlagen en wel per 1 Maart met 3 pet. en vervolgens 1 Sept, met 3 pet. De meer derheid van B. en W. had het Georganiseerd Overleg een voorstel voorgelegd om de loonen en salarissen met 10 pet. te verlagen. Eveneens komt ter tafel een voorstel van de meerderheid van B. en W, om in principe te besluiten tot samenvoeging van Zaangemeenten. CBINTUUBBAAN 334 TEL. Z4476 - ireekuur dag. van 3—4. Maandag en Vrijdag 78. —lürêrw. «u Zlakenfondal. Woenadagav 78. Heele ‘bitten f 50.pUnl trekken inbegr Pijnl trek ken tand at klew f 150. Slagers-vaktentoonstelling. Maandag 25 Maart organiseert de Heldersche Slagershond in Musis Sacrum een tentoonstelling van werk stukken van slagersjongens, leerlingen van den cursus in versleringswerk. Dinsdagmiddag is op het Kennemerplein te Haarlem een ernstig ongeluk gebeurd. De 79- jarige heer Hoogeveen. bekend als „Bertus van den Bisschop” en jarenlang trouw knecht van meerdere hoogw Excellenties, is daarbu levens gevaarlijk getroffen. De heer Hoogeveen wilde het plein nabij het station oversteken, toen er een met zand ge laden vrachtauto, met een gewicht van 5760 KG. van het Staten Bolwerk kwam. Hoogeveen is doof aan het rechteroor en hoorde zoodoende de signalen niet. Hij liep te gen den rechterkant van den auto op en kreeg bevendien een hevige klap van een richting aanwijzer. Het slachtoffer werd tegen den grond geworpen en klaagde over pijn aan het linker been en in de borst. Per ziekenauto van Mathot werd de hoogbe jaarde naar de Mariastlchtlng gebracht. Daar constateerde dr. de Roos een wond aan het linker onderbeen van 30 C.M., terwijl tevens eenlge ribben gebroken blijken te zijn. Hooge veen Is van de laatste H.H. Sacramenten voor kien. Gisteravond laat hoogst zorgelijk. De politie heeft een onderzoek naar het geval ingesteld. Hoewel het ongeval niet te wijten Is aan den chauffeur van den vrachtauto, moest de wagen in beslag genomen worden en proces verbaal worden opgemaakt, omdat de remmen onvoldoende werkten. De Westfriesche Korenbond, afd. Oost, hield Dinsdagmiddag in het Patronaatsgebouw te Lutjebroek de jaarvergadering. De opkomst der koren was slechts matig. De jaarverslagen werden goedgekeurd. De af tredende penningmeester A. Broersen, werd als zoodanig herbenoemd. De uitvoering van méérstemmlge kerkmuziek op de Korenbondsdagen was nu de vraag, die aan de orde kwam en waarover een ruime ge dachtenwisseling ontstond. Een definitief besluit werd nog niet genomen, daar het bestuur zich eerst nog eens wenschte te beraden, alvorens een beslissing te nemen. In verband ook met de geringe kasmiddelen werd besloten de volgende zangersbijeenkoi^st wat bescheidener te houden en dan te nenüën een middag of avond. H. Vormsel Z. H. Exc Mgr. J. D. J Aen- genent zal op Donderdag 28 Maart des morgens te 9 uur een stille H Mis opdragen, waarna HU het H. Vormsel aan kinderen boven de zeven Jaar zal toedienen. 22 j. Overleden: Dirk van den Berg, 73 j., echtgen. van D. Smit. Volgens de „NR.Ct.” zal het arbeidskamp, dat Ingevolge artikel 22 van het Vreemdelingen reglement zal worden ingericht voor onge- wenachte vreemdelingen, die niet kunnen wor den uitgewezen, gevestigd worden in het Fort Honswjjk onder de gemeente Tuil en t Waal (provincie Utrecht). Met de leiding van het kamp zal woeden be last de heer B. G. A. Smeets, directeur van de tuchtschool te Nijmegen. De heer Smeets zal deze laatste functie blijven vervullen. Sc kwan- 8r»ve en hun vooi jullie ook ®en soort onder de Ten allen Paalden 1 kunn •enden k betrokken Ver< en onver k*«. Wai Een vers. *n« Je d der( «haal en aün. gearra verdwener •ön, om 1 Personalia. Tot brugwachter op üe spoor brug over den Amstel alhier is benoemd de heer A. Buur te Leiden. L0 ths njr I twe dut cog Fin oen lei» ken tig zon. rou defi Rur D nen bet Pot bein voor Into heel ken op In cuds eeus rerli raku aan vloer hsrai dig l Chris De ran godh riaat tlrek fodlh rinne daalt Heel er. hi de K Val met hem 1 aljshr thetis die zi ven v ken aan t uicht. Joul moine celljkr lofte komst het n het N een h baarljj de he< Let N. moine: voorwt bouwt. Vain Hma ril op om En da; De 1 elgenljj aeinig lotgeva laatste: iewa, c Van Sa een do tussche held te Als ee: reu va: ste ond II ster na een juist op einde v Volgt helden populai: Vainam vin de: Lenunir Huno. De R Wens h 1». Hij - H. Priesterwijding Op Zondag Laetare, 31 Maart as, zal de eerw. frater Gandulfus Ber tels O. F. M zoon van deze parochie, in de kloosterkerk te Weert de H. Priesterwijding ontvangen uit de handen van Z. H. Exc. Mgr. Dr. J. H. G. Lemmens. Op den eersten Paaschdag d a. v.. 21 April, zal de eerw. frater zijn eerste plechtige H. Mis opdragen in de parochiekerk van St. Augustinus alhier te half elf. De re ceptie is dien dag des middags van half drie tot half vier in de pastorie te Bultenveldert. Vrijheidsbond, Comm. Partij, Burgemeestersjubileum Op 3 Mei a.s. zal oud-burgemeester M. Femhout. thans burge meester van Middelburg, zijn zilveren ambtsju bileum vieren. In verband hiermede heeft zich een huldigingscomité gevormd, waarin o.m. eenlge personen uit deze gemeente en uit Wll- nls zitting hebben, benevens personen uit de overige gemeenten waar de heer Fernhout bur gemeester is geweest, t.w. Tienhoven en Kam pen, terwijl Zeelands commissaris der Konin gin het presidentschap van dit comité vaardde. De weleerw. heer J. P. A. Saulenn, sedert 1929 pastoor te Kethel. is na een langdurig ziekbed in het St. Franciscusgasthuis te Rotterdam overleden. Z.Eerw. werd 26 Maart 1877 te Hoorn geboren en ontving de H. priesterwijding op 15 Augustus 1901, waarna hij achtereenvolgens als kapelaan werkzaam was te Berkenrode, Berkel, Overschie, Rotterdam <H. Lambertus), Obdam en Nieuw koop. In 1917 volgde zijn benoeming tot pastoor te Egmond aan Zee en van 1923 tot 1929 was hij de herder van de parochie Egmond a. d. Hoef. Aanbesteding Voor rekening van de Dia conie der Ned. Hervormde Gemeente werd door architect Chr. Dekker onder protestantsche aannemers aanbesteed het verbouwen en uit breiden van Huize „Avondrust". Ingekomen waren 9 biljetten: J. van Stlpriaan, Behagen, f 5122.—; T. Alma, Bakhuizen, f 4927.—; G. War- denaar. Haringbuizen, f 5035.A. v. Eekeren en Zonen, Kelnsmerbrug, f 4875.D. Koning. Behagen, f 4645.—; M. Schipper, Schagerbrug, f 4122.15; P. de Geus, St. Maarten, f 4480. Eén biljet ongeldig. De gunning werd aangehouden. De kaasdistribatie De kaasdistributie aan werklooeen heeft onze gemeente slechts 4 gekost. Ontspanning werklooeen Het ontspan- nlngslokaal der voormalige O. L. 8. wordt druk bezocht door de werkloozep. Revolutionnairen. Chr. Geref.. Chr. Dem.. Chr. Historisch. Vrijheidsbond, Vrijz. Dem., S. D. A. P., Rev. Soc. Arb. Partij, Communisten, N. S.B. en Onafh. Winkeliers. R. K Staatspartij J. Valkering, Limmen (aftr E. P. Clynk. Zaandam. H. Klaver, Alkmaar, J. F. M. Kamp- huys, Zaandam, D. J. Woldenburg. Alkmaar, J. J de Vries, Zaandam (aftr.), P. C. de Wlldt. Castricum. E. Beerepoot; Wormerveer, T. A. v. d. Laan, Wormerveer. TEXEL. 11 Maart. Eierenveiling Aangevoerd 87346 eieren: 50-56 kg. 2502.10. 58-62 kg. 2.10 2 40. 62-64 kg. 2 30—350. 66-70 kg. 250—8.00 per 100 stuk* ROTTERDAM, 12 Maart. Veemarkt. Totale aanvoer 4571 stuks: 183 paarden. 4 veulens, 914 magere runderen. 806 vette runderen. 190 vette kalveren. 71 graskalveren. 2180 nuchtere kalve ren. 250 schapen en lammeren, 1 varken. 22 bokken. Prijzen per kg.: vette koeien 5052 4446 3238 cent; vette ossen 4648 4344 40 cent; stieren 4448 4042 38 rent; vette kal veren 7580 65—70 5055 cent; schapen 39— 33—30 cent; lammeren 393430 cent; nuch tere kalveren 2214 cent; slachtpaarden 40—35 30 cent. Prijzen per stuk: schapen 16.0012 8; lammeren 11.0097; nuchtere slachtkalve- ren 5.004350; nuchtere fokkalveren 14.00 106; slachtpaarden 160.00—12080; werkpaar den 225 00—145—85; hitten 90.00—70—60; stie ren 235.00—185—140 kalfkoeien 215.00—170— 120; melkkoeien 21000165115; vaarzen 115.00 9070; graskalveren 70 0055 —40. AMSTERDAM, 12 Maart. Aardappelprijzen De prijzen weren heden onveranderd. Aanvoer 9000 AMSTERDAM, 13 Maart. Veemarkt. 258 vette kalveren: le kwal. 5256, 2e kwal. 40—50. 3e kwal. 3238 cent per kg. levend gewicht. 108 nuchtere kalveren 3.00550 per stuk. 259 var kens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 kg. 46 47 cent, zware varkens 4546 cent, vette varkens 4446 cent per kg. slachtgewicht. 3 wagons uit Denemarken. Overzicht. Vette kalveren korte aanvoer, eer ste kwaliteit goed gevraagd en duur, andere soorten minder vlug, prijzen onveranderd Var kens weinig aanvoer, handel stug, prijshoudend. BODEGRAVEN. 13 Maart. Kaasmarkt. Aanvoar 100 partijen, 4373 stuks, wegende pl.m. 38457 kg. Goudscbe kaas met R.M. le soort 17.0019.00. ld 2e soort 150018 00 Handel flauw. BLOKKER, 13 Maart. „Op Hoop van Zegen” Prei 3.10—4,30, Spinazie 19.00, Witlof 8.90—13.60, R.K. Staatspartij: 1. J. Braakman, Boven karspel; 2. H. J. Kuiper. Haarlem; 3. G. H. J. Konings, Volendam; 4. J. Commandeur, Wog- num; 5. J. B. van Bockxmeer. Hoorn; 6. J. El ders, Enkhuizen; 7. J. de Boer Wz., Obdam; 8. J. N. v. Baar. Beemster-, 9. C. Hoe be, Wognum. Voorts zjjn lijsten ingediend van de Antl-Rev., Christ. Hist. Partij, 8D.A.P, Vrijz. Dem.. N S B., C. D. U., Rev. Soc. Partij en de KJJ.P. Dienstplichtige aangehouden Alhier is aan gehouden een dienstplichtige, uit het garnizoen Amersfoort, die vandaar zonder verlof was vertrokken en niet was teruggekeerd. palingen staan straffen, als: verdere deelname en royement van twee en vijf jaar uit hun vereenlglng. De heeren J. de Wit en S. Knüwer nemen voor de Hanze zitting in de te vormen commis sie. waarin voor de Schager Handeldrijvende en Industrieele Middenstandsvereeniging zitting hebben genomen de heeren J. H. Schene en C. D. Schmalz. Er worden 20.000 bonnen uitgegeven 1 ct. en 30.000 van 2 ct. De tekorten binnen de raming van bonnen zullen pondponds-gewijze worden dragen door de belde vereeniglngen. Gevraagd werd of dit nu niet tegen de Lo terij wet is. Deze vraag werd naar genoegen be antwoord. Hierna volgde bespreking en stemming het reeds de vorige vergadering stuk van vier leden, om de vergaderingen houden in de localiteiten van die leden. Nadat een absoluut vrije zaal was gegaran deerd en was toegezegd, dat geen huur betaalt behoeft te worden, werd het verzoek met 18 stemmen vóór. 2 tegen en 4 blanco aangenomen. Bjj de rondvraag verzoekt de heer P. Deute- van ver- de Alk- Aanbesteding Het bestuur van het water schap Groot Wllnls VinkevOèn, gezeteld te Mij drecht heeft aanbesteed het vernieuwen der Proostdijersluls in dat waterschap, beter bekend als de sluis van Bon. Ingekomen waren elf biljetten waarvan van onwaarde. Ingeschreven werd door: H. G. Pothuisen te Zuilen voor 15325; N. V. De Toevoer te Breukelen voor 12222- Gebr. Berkelaar te Vinkeveen voor 11987; H. St ra ver te Loenen aan de Vecht voor 11573; Jac. van der Helm te Mijdrecht voor 11288; P. en W. van Vliet en J. van Scheppingen te Mij drecht voor 10700; C. G- Rifneveld te De Hoef, gemeente Mijdrecht, voor 10940: V. O. B. I. te Vinkeveen voor 10485; Wed. De Bruin's Aannemersbedrijf te Mijdrecht voor 10332; N.V. AannemingsmaatschappU v.h. J. M. Strijland te Uithoorn 9770. Het werk is aan de firma Strijland opgedra gen. H. Vormsel Op Woensdag 27 Maart ak. dient Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem het H. Vormsel, toe aan kinderen vanaf 7 jaren, welke nog niet zjjn gevormd, waarna Z. H. Exc. naar de pastorie te Bultenveldert vertrekt. Banne en polder Schagen De vergadering van de hoofdingelanden van de banne en pol der Behagen zal plaats hebben Zaterdag 23 Maart, 's middags twee uur in het Raadhuis te Schagen. Hoogste stand: 780.8 te Nordöyan. Laagste stand: 761.7 te Vestmanoer. Verwachting: Matige tot zwakke Oostelijke wind vooral in het Zuiden, toene mende bewolking, weinig of geen neerslag In het Noorden, in het Zuiden droog weer, des nachts iets zachter, waarschijnlijk kouder over dag. Koffer verdwenen Bij de politie meldde zich een zwerver aan voor onderdak. Hij deel de mede In een café van zijn koffer met ga lanterieën te zijn bestolen. Nadat de persoon, die flink aangeschoten was. was opgesloten, ging de politie op onderzoek uit. Bij het ver laten van het ontnuchteringslokaal herhaalde de man zjjn vraag naar den koffer. Met den veldwachter speurden zij toen een persoon op, met wlen hj) in het café had vertoefd. Na aan den tand te zjjn gevoeld, deelde een zeemlap penkoopman alhier mede, den koffer uit een café onder Zevenhoven te hebben medegeno men, doch te Uithoorn met biljarten te heb ben „verspeeld”. De politie heeft de zaak ter hand genomen. Tot hedenmiddag waren ten Raadhulze Velsen Ingediend acht lijsten, t.w. van N S B.., Comm. Partij Holland. MlddenstandspartU, Ka th. Dem. Partij, A.-R., Vrjjz. Dem, R.K. Staatspartij en Chr. Dem. Unie. >partü waren de candida- oog, -3. P. Hellker, 3. J. P. t|ssen, 4. P. G. v. Wees, 5. C. P. J. Maas, 6. H. .^Kuiper; V. H. M. Meijer en 8. J. J. A. Stra- man. Voorts werden nog de volgende candldaten- lijsten ingeleverd: Christ.-Hist. Unie, Vrijh. Bond, Rev -Soc. Arb. -partij, Staatk. Geref. Par tij en 6JJ.A.P. In antwoord op het aan 3. en W. van Am sterdam gericht schrijven van de Amster- damsche en de Haarlemsche Kame: van Koop handel en Fabrieken, aandringende op het spoe dig tot stand brengen van een behoorlijke ver binding van het eindpunt van den thans bij de Fordhaven eindigenden weg Velsen—Amster dam met de bebouwde kom van Amsterdam, hebben B. en W. aan deze belde Kamers be richt, dat de betreffende plannen in een ver gevorderd stadium van voorbereiding zijn, doch Bat de gemeente niet in staat zal zjjn deze uit te voeren, indien niet het Rijk haar uit het werkverruimlngskrediet een voorschot zal ver- leenen. een onderzoek te Amsterdam houden zekeren K., een werkloozen jongeman, die zwervende was en die bekend K is naar Haarlem getransporteerd, om door heeft den diefstal te hebben gepleegd, den Officier van Justitie gehoord te den. DINSDAG 12 Maart. Slotk-oersen. Heden Vorige 6%V< 59.38 ’.73% 34.45 47.90 meente van f 25000. In zake de betaling van bemallngskosten van de waterververschlng te Volendam, werd be sloten. dat B. en W. aan Ged. Staten zullen verzoeken om daarin verandering te brengen ten gunste van de Eendenhouders te Volen dam. die door den slechten gang van zaken Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable) Rome Praag Madrid Het voorloopige programma van de Verkoop- week luidt: De prijzen bestaan uit geldbonnen, die bin nen twee maanden na de Verkoopweek bij de deelnemende Middenstanders moeten worden besteed. De deelnemers kunnen bonnen beko men tegen 3 ct. per stuk met een minimum van 50 bonnen voor f 1. Een uitzondering wordt gemaakt voor de broodbakkers, slagers, kruideniers, winkeliers in melk, boter en kaas, steenkolen- en groenten handelaars. Deze kunnen bonnen bekomen te gen 1 ct. per stuk met een minimum van 50 bonnen voor f 0.50. De deelnemers krijgen bon nen van verschillende kleur. Aan de cliënten wordt in de Verkoopweek. die op een Vrijdagmorgen zal beginnen tot den Zaterdag d.a.v., voor elke f 0.50 een bon ver strekt. Voor elke 10 bonnen krijgt men het recht om tweemaal met ballen te gooien. In een schuine tafel zullen zich 90 gaten met nummers bevinden. Men krijgt vier ballen. De eerste worp wijst de duizendtallen aan, b.v. 9; de tweede worp de honderdtallen, b.v. 7; de derde worp de tientallen, b.v. 3 en de vierde worp b.v. 1. Dan heeft men gegooid 9781. Men krijgt tweemaal 4 ballen. Den eersten keer gooit men voor den dagprijs, den tweeden keer voor den hoofdprijs. Er sullen vier tweedaagsche prijzen zijn. Wie in die twee dagen het hoogste nummer gooit, wint den eersten dagprijs, enz. Het is aan de deelnemende winkeliers ver boden de bonnen tegen geld te verkoopen. Ook het voeren van extra attracties in de Verkoop week is verboden. Bij de candidaatstelling voor de verkiezing der Provinciale Staten van Noord-Holland werd de volgende R. K. lijst in den kieskring Haarlem ingeleverd: 1. Mr. J. B. Bomans; 2. Th. G. C. Hooij; 3- J. G. van Kessel; 4. F. P. Th. Rohllag; 5. C. Siegers; 6. J. P. H. Castricum; 7. A. J. Prinsenberg; 8. H. T. Heerkens Thijssen Voorts werden lijsten ingeleverd door de vol gende partijen: Antl-Revolutlonnalre partij, Chr. Dem. Unie, de Rev. Soc. Partij, de Vrijz. Dem. Partij, de S.D.A.P., de Kath. Dem. Partij, de Vrijheids bond. de N.S.B.. de Communistische party, de Staatk. Geref. Party, Chr. Hist. Party. De begrooting van l._t werd vastgesteld met een bydrage van de ge- WARMENHOTZEN. 12 Maart Uien 3.40—4.00, ld. groote 4.505.00, drielingen 150 Gele kool 3.60 3 20. Idem doorschot 1.802.90. Roode kool 6.40 10 80, Idem doorschot 8.10—8.00, Witte kool 0.70— 1.40 per 100 kg. WOGNUM. 12 Maart. Witlof I 18.0015.20, ld. 11 10.1012.90 Idem III 7.809.60. Uien 1.60 2.90. Sprultkooi 10.2030.00, Spinazie 1400—15.00, Prei 4.3011.70. Boerenkool 0.801.50. ZWAAG. 11 Maart Velllngavereen. „Bangert en O." Aardappelen 1.60 per 100 kg. Roode kool 5.7010.00. Gele kool 1501.70. Sprultkooi 6.00 —16.00. Spinazie 14.0021.00, Uien 0.80—8.30, Prei 3.00 Witlof 11.0014.10, Wortelen 0.90— 2.00. Andijvie 2 90—3 50. Rad (ja 130—330. Preaant 21.00, Zoet 19.00. Kleepeer 11.0014.00, Oratlool 8.0010.40. Oleaer Wildeman 14.001530. Pond a- peer 9.509.80. Bartigon 9.001400, Elisabeth 16.00, Copland 9.00, Anemonen 9.00. Het Wit-Gele Krui*. Donderdag 21 Maart, des avonds te 8.30 uur houdt het Wit-Gele Kruis een ledenvergadering tn den R. K. Volks bond. Uitgebracht zal worden het finsncieele verslag over 1934. terwyi er tevens bestuursver kiezing moet worden gehouden. De datum voor het inleveren van candidaten is tot en met 2C Maart 1935. Blamarck 17.0019.00, Spruiten 8.8011.10, Tul pen 3.005.00. Br. Seedling 17.0035.00. Gieter Wildeman 8.3010.90, Goudrelnet 18.0029.00, Pr. v. Engeland 31.0022.00. Wlnterjannen 9 10— 13.60. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Maart. 1900 kg. wortelen 050—1.10, 33000 kg. Roode kool 7.301130, idem doorschot 6.507.80, 155000 kg. Gele kool 1.002.40. idem doorschot 1.00—1.60, 82000 kg. Deena<ie Witte kool 0.70—1.30, idem doorschot 7080 cent. 16000 kg. Uien 3.003 50, idem grove 3.804.10, idem Gele Drielingen 120 1.60, idem Gele Nep 130. 925 kg. Bieten 0 70 —1.20. ENKHUIZEN. 12 Maart Coöp. Bloemenveiling ..Bloemenluat* Yellow 1931 cent, Bartigon 19 33 cent. Anemonen 1730 cent, Reine Luisante 1416 cent, Narciaeen 811 cent, Freesla 1931 cent. ENKHUIZEN. 13 Maart. Vlach. Naar verhouding was de aanvoer beter. Brachten gister 12 vaartui gen slechts 450 pond Z.N. Bot Thans kunnen wij noteeren 6 vaartuigen met 850 pond ZN Bot. De prijs is evenwel aanmerkelijk lager, 710.5 ct per pond. GRONINGEN. 12 Maart. Veemarkt. Kalf- en melkkoeien: I 170.00175.00, II 140.00150.00. III 90.00110.00; kalfvaarzen: I 140.00160.00. II 90.00110.00; stieren: I 4042 cent. II 3034 ct.; slachtvee: I 4050. II 4048 cent; vette kalveren: I 6468. II 4853 cent. Vette Lammeren 9.00 13. vette achapen: I 16.00—30. n 12.00—15. Biggen 8.0011 per stuk. 1.30—1.40 per week Vette var kens: I 3638. II 3334 cent. Zouten 33 cent. Aanvoer: 1133 runderen. 1707 kalveren 203 achapen. 499 lammeren en 303 biggen. Overzicht. Het kalf- en melkvee werd zeer traag en tegen teruggaande prijzen verhandeld. Eerste kwaliteit slachtvee prljahoudend. Afwijkende soor ten nauwelijks prijshoudend. Stieren prijshoudend. Vette kalveren hooger. De nuchtere kalveren werden verhandeld v^n f 3.004.00. Zware kal veren brachten boven de noteerlng op. In wol vee verliep de handel in alle eoorten prijshoudend. Vette varken* en zouters lets hooger. biggen prljahoudend. De levering van vee aan de Veehouderij Cen trale bedroeg deze week 85 stuks. GRONINGEN. 13 Maart Graanbeur* Inlandsche rogge 7 10—7.50, Win ter gerat 4.805.20. Zomer- gerat 4.805 15. Haver (wit) 8.006.50. Zwarte Haver 8 006 50. Groene Erwten 7.0010.60. Kool zaad 5.009.00. Karwyzaad 11.0016.00. Bulten- landsche rogge 5.055DO. Ronde Mals 5.205.60, Platte Mala 5305 60. Lijnzaad, wltbloel 4.00 6.00. idem blauwbloel 4 00—6.00. HEM (Zulder-Kqgge), 11 Maart. Uien. dubb. 150 3.00. bl. aardappelen 3.60 Spinazie 18 00, Witlof I 10.00—1330. idem II 8.608.90, Spruiten 3.60— 8.00. Gele kool 1.30—3 00 MEDEMBLIK, 13 Maart. Marktver. Bt Joeeph”. Roode kool 3.30—5.80. Gele kool 0.75—1 50. Deen se he kool 0.70—1.10. Witlof I 1030—13.60. Idem II 5.60—8.90, Uien 1.10—1.30 MAKKUM. 12 Maart Vlach 130 tal kotnharing 1 752.05. 75 tal drielingen 0.90135 per tal. NOORD-8CHARWOUDE. 13 Maart. 5400 kg. Uien: DrieUngen 130—1.40. Uien 330- 330, grove Uien 3.80. 51800 kg. Roode kool 7.1010.80. idem doorschot 5.10—8.60. 89600 kg. D. Witte kool 0.801.20, idem doorschot 70 cent. 40300 kg. Gele kool 1.002.40. idem doorschot 100—130. PURMEREND 12 Maart. 110 000 klpeleren: 70-80 kg 3.70 —3.00. 65-66 kg. 2.40—3.50, 63-84 kg. 2 30 —2.40. 80-62 kg 2.10—2.40, 58-59 kg. 3.10—230, 56-57 kg. 3.003.30. 53-55 kg. 3.00—3.10, 50-53 kg. 1.80—1.90. TEXEL. 11 Maart. 1 paard 180.00—300.00, 7 schapen 13.0014.00. 12 fokkalveren 14.00—16.00. 20 nuchtere kalveren 4.007.00, 4 biggen 9.00 12.00. van burgemester Kolfschoten. Na uitvoerige behandeling werd de begroo ting van ontvangsten en uitgaven over 1935 vastgesteld. Daarbij werd besloten den gasprljs te verlagen en te brengen op 4 cent voor vast- rechttarief. begrooting R.K. Staatspartij: 1. H. F. v. Nleland. Scha gen; 2. J. Groen Az., Zuld-Scharwoude; 3 M. A. Kolster, Den Helder; 4. H. Leber, Texel; 6. C. G. M. van Baar, Oude-Niedorp; 7. A. v. d. Berg Gz„ Anna Paulowna; 8. L. Schryver. Noord-Scharwoude Voorts zyn lysten Ingediend door de navol gende partyen: NS.B., Vryheidsbond, Chr. Hist, party; V. D. Bond; Chr. Dem. Unie; Antl-Rev. Party; C. P. H.;< 8.D.A.P.; Staatk. Geref. Par ty; OS P. en RSP (één Ujst); Mlddenstands- party; RK. Dem. Party. in het eendenhoudersbedryf niet meer in staat worden geacht het verschuldigde te voldoen. Besloten wordt het maximum aantal vergun ningen te verhoogen met een en deze te Volen dam uit te geven aan J. Kwakman, Noord- einde. Eveneens wordt besloten om de bestaande regeling voor het voeren van letter en num mer voor de visschersvaartuigen te laten be staan, hoewel dit, nu het Uselmeer binnenwa ter Is geworden, feltelyk overbodig zou zyn. Aan den gemeente-secretaris, den heer 3. Leyen, wordt op zyn verzoek, eervol ontslag verleend, onder dankbetuiging voor de vele en groote diensten aan de gemeente en ge- Kolfwedstrüden De Propaganda-Commis sie van den Nederl. Kolfbond had in café Groot te Binnenwyzend den byzonderen wedstryd om den „keizerstitel” uitgeschreven. Het waren de jeugdige spelers Visser uit Opmeer en Lange- dyk uit Noord-Scharwoude. die elkaar de eer betwistten van den keizerstitel. Na tweemaal ovrf-spelen wegens geiyke punten, gelukte hot ten Jaatste d«n heer Visser, die ook in 1934 het keizerschap behaalde, opnieuw beslag te leggen op den titel. In de sajetklasse was het de heer Ero, uit Koog aan de Zaan, die welverdiend pryswinnaar werd. De heer Visser, die den titel won en de heer Rijper, die derde pryswinnaar werd. resp. 20 en 17 jaar oud, behooren tot de jonge ama teurs. By de prijsultdeeling sprak de heer Schenk een propagandistisch woord en dankte voor de groote belangstelling De uitslagen zyn: Gummi I: W.Visser te Op meer. 250 pnt. (na tweemaal te hebben over gespeeld) 2. G. Langedljk te N.-Scharwoude 350 pnt.; 3. D. Ryper te Zuid-Scharwoude. 237 pnt. (na tweemaal over te kolven); 4. W. Oute- man te Bovenkarspel 237 pnt. Sajet: 1. H. Ero te Koog aan de Zaan, 220 pnt. 2. C. Langedyk 199 pnt. Candidaten voor den gemeenteraad In de gehouden vergadering van de afd. R.K. Staats party, zyn de volgende heeren candidaat ge steld voor den gemeenteraad en tevens het politiek advies voor die verkiezing opgestela. 1. J N. van Baar; 2 J. P. Poel; 3. J. J. Oude- Jans (alle drie aftr.); 4. N. Groot Jz.; 5. J. G. Boos; 6. J. H. Langendyk; 7. 8. Groothuizen; 8. J. O. Stévers; 9. J. Konyn Pz. De stemming over de definitieve volgorde van de candidateniyst zal later plaats ben. Stormwaarschuwlngsdienst: Geseind van De Bilt 13 Maart te 9.Ó5 uur aan alle posten: „Attentleseln neer”. Zon op 6.23, onder 5.58. Licht op 638. Maan op v.m. 10.48, onder vm. 330. Volle Maan 20 Maart 5.51 vin. Behoudens goedkeuring van het Werkplan, zal de „Provinciale Commissie tot bevordering van de RundveefQkkery in Noord-Holland”. in 1935 keuringen houden in onderstadnde plaat sen: Texel Vrydag 29 Maart te Den Burg. Nieuwe Nledorp Zaterdag 30 Maart op het Kerkplein. Hoogwoud Zaterdag 30 Maart voor het Ge meentehuis. Schagen Maandag 1 April Café van G. Ple vier. Uithoorn Dinsdag 2 April Café Fritschy. Schagerbrug Woensdag 3 Wed. Broer. Wleringen Woensdag 3 April Marktplein te Hippolytushoef. Ziekenhnteverplegilig Dezer dagen hield de Ziekenhuisvereenlglng „Aardam” haar jaarver gadering onder praesldlum van den heer P. Kroon. De ontvangsten waren 4024.83, de uitgaven f 2614.59, batig saldo f 1410.24. In het afgeloopen jaar zyn 29 personen verpleegd, met een aantal dagen van 737. De aftredende bestuursleden Bos en van Spronaen werden herkozen. By de rondvraag werd door een der leden ter sprake gebracht Gemeenteraad De raad dezer gemeente heeft een vergadering gehouden, onder leiding „Westeinder Belang” Deze buurtvereniging kwam in Jaariyksche algem. vergadering byeen Eer. belangrijk punt van de agenda was: het trachten te verkrijgen van een trottoir op dezen drukken weg. Voor kort heeft hier nog een doodeiyk ongeval plaats gehad. Was in het Westeinde een trottoir geweest, hoogstwaar schijnlijk had dit droeve voorval niet plaats gevonden. Ook werd op het drukke verkeer van auto's gewezen, dat dikwijls ontaardt In woest rijden Maatregelen hiertegen zullen ook getroffen moeten worden Het bestuur zal by de bevoegde autoriteiten stappen doen. Het financieel gedeelte maakt een goeden in druk. Er is momenteel 249.62 In kas. De ont vangsten bedroegen 73.59, de uitgaven 65.40. Onbeheerd De politie heeft dezer dagen 17 rijwielen onbeheerd in de Koltermanstraat aangetroffen. Zy werden in het bureau opge bogen. daar zooals bekend, onbeheerd staande rijwielen „opgepikt” worden. elk geval, waarop r*' _-2_ vyf gulden tegemoetkoming te verleenen. Burgerlijke stand Geboren: Albertus, zoon van A. VorkWolvers: Adriana, dochter van G. van Harten-Vis; Cornelis Jozef, zoon C. Veraluys-Voorn; Cornelia, dochter van N. Groen-Wyfje. Overleden: A. Stellingerwerf, 1 jaar. C. van Tol, 42 jaar, echtgen. van W. den Hollander. Vergadering „De Hanse” Maandagavond hield de Hanze een ledenvergadering in het Pa tronaat. Het voornaamste agendapunt was de bespreking van en de stemming over de even tueel te houden Verkoopweek. In de commissie voor de zwarte lijst hebben zitting genomen de heeren J. de Wit en G. Snaas. De geesteiyke adviseur, de weleerw. heer ka- I>elaan P. J. Roessen zal een commissie van bij stand oprichten. De geesteiyke adviseur is voorzitter, terwyi de namen van de overige le den geheim blijven. Ook het aanmeldlngsbu- reau berust by den geest, adviseur. De nieuwe leden werden geïnstalleerd, t.w. dames Huiberts, P. Deutekom en J. Kroone. Voorgedragen - werd de heer J. F. Terlet. Het ledenaantal bedraagt thans 49. In weinige maanden is de afdeeling Schagen van de Hanze 14 leden rijker geworden. Er was een Ingeko men schrijven van de Schager Handeldryvende en Industrieele Middenstandsvereeniging om trent de te houden Verkoopweek. By stemming over het al of niet houden van een verkoopweek verklaarden zeventien leden zich hiervoor, vier tegen en stemden drie blanco. R.K. Staatsparty. In den kieskring Leiden: E. J. M. H. Bolsius; Leiden; H. Bader. Sassenhelm; H. C. de Boer. Noordwyk; B. N. Loerakker, Hillegom; H. L. van Delft. Warmond; P. Heemskerk. Leiden. Verder zyn candidateniysten ingediend voor de Kath. Dem. P.; AR. Party; Chr. Hist Unie; Chr. Dem. Unie; Herv. Ger. Staatsparty; N. 8. B.; Staatkundig Ger. Party; Vrijz. Dem m, vruueiosuuuu, «lult-nrt voor wetenschannell k onderzoek. Te Zaandam "zyn voor de verkiezing van leden voor de Provinciale Staten 13 lijsten ingediend vermeldende te samen 146 namen, verdeeld over de volgende politieke partyen. R.K. Staatsparty, Kath. Dem. Party. groote diensten aan de gemeente meentenaren bewezen. Eveneens wordt op zyn verzoek eervol ont slagen de heer P. Prins, als gemeentebode en wordt besloten om het salaris van den ge meentebode thans te stellen op f 1750, in plaats van f 1900. zooals tot nu toe geldende was. De tydeiyke havenmeester, de heer 8. Veer man, krijgt als zoodanig een vaste aanstel ling. Besloten wordt om een straat te Volendam te noemen „Pastoor J. v. d. Weydenstraat”. Nadat de leden van de verschillende stem bureaux zyn benoemd, wordt de vergadering gesloten.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 2