STADSNIEUWS Stille Omgang U EISCHT DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID? m Alkmaar16Maart Martelaren van Alkmaar Rook dan ZATERDAG 16 MAART 1935 K.J.M. V. ST. GEORGE De komenden Omvang der keuring Alkmaarsche Kegelbond Het heiligverklaringsproces Film Keuringsplicht BIOSCOPEN l Sport Het arbeidsconflict Geschiedenis Bloembollencultuur Diversei In Victoria-Theater V ry gesteld en Gemeente Radio-distributie Gevonden voorwerpen Uitdeelingslysten OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Zakennieuws W enschen omtrent inly ving enz. en De gaanden Strafbepalingen Keuring elders A. F. C.-NIEUWS Herkeuring Wie niet voor den Keurings- raad behoeven te verschynen Tydelyk ongeschikt verklaarden KEURING VOOR DEN DIENST PLICHT Niet-verschyning na inzending geneeskundige verklaring EEN TENTOONSTELLING VAN FOTOGRAFIEËN DE GAANDE EN KOMENDE MAN ONZE ALKMAARSCHE VER EEN IGINGEN IN ACTIE „DE FAMILIE VAN MIJN VROUW” BILJARTBOND ALKMAAR EN OMSTREKEN STIERENKEURINGEN IN NOORD-HOLLAND Indeeling der kerken voor de beê- voortgangen buiten Amster dam op Zondag 17 Maart Art. 206 Wetb. van Strafrecht Alcmaria nieuws 12% jaar Afkeuring enz. door bedrog Artikel 24 en 48 der Dienst plichtwet K Alc- Zondag 17 Maan ongc- waarin deze uitspraak ge- Maandag 18 Maart Apothekrrzasafct (Hemt 10 uur voorm. 125 Nleuw-Vennep 175 Haarlem (Noord) 4% uur 180 Overveen 6 uur MOZES 2600 I H. 5 uur 150 1000 A 4H uur 354 700 B 454 uur 800 Rywielbond (II) 23 uur A 3 54*54 uur West-Friesland 800 90 fes 600 A' 150 Al 1250 (Verschijning voor een anderen Keuringsraad) 400 350 Heemstede 5 uur 900 400 80 800 Haarlem (II) 700 twee 700 Haarlem (I) 700 554 uur AO 800 354—354 uurRotterdam (I) 800 1300 354 uur 800 KAPEL. Elandstraat. CHIEF WHIP I An 4 1 H. ANNA, Wittenburg. 1254—5 uur Limburg 'USGESTICHT. d Amstel H. WILLEBRORDU8 (de Duif). 354—454 uurRotterdam (II) Al C 2 BV Behoudens goedkeuring van het Werkplan, zal de „Provinciale Commissie tot bevordering van de Rundveefokkery In Noord-Holland". In 1935 keuringen houden in onderstaande plaat sen: Texel Vrijdag 29 Maart te Den Burg. Nieuwe Nledorp Zaterdag 30 Maart op het Kerkplein. 8T. DOMINICU8, Spuistraat. 1254—4% u. t Gooi 5 uur Zaandam, Kalf, Wormerveer Worm er Naar wij vernemen heeft wederom een der werkwillige arbeiders, in dit geval op verzoek van zijn vader, die de herrie, vooroorzaakt door de pesters, beu was geworden, besloten niet meer naar het werk te Santpoort te gaan. 354-3 54 H. Mis S. Swager P. Bus Krommenie Zandvoort Houtrakpolder Weert Harderwijk Den Burg Alphen a. d. Rijn 115 135 120 135 125 135 23 125 55 136 46 46 35 35 17 17 28 38 33 24 10 14 7 47 2.50 3.71 3.43 397 695 8.25 1.35 795 1.96 4.46 160 80 126 75 80 800 175 150 140 60 60 20 70 175 Rotterdam (auto-bussen) IJmulden 300 150 250 130 Gulden Vlies: Ontspanningsavond voor werk- loozen Maandagavond 8 uur. Pro APt C8 Da J. Hoogland G. Boot) Amstelveen Dufvendrecht VelsenDriehuis Santpoort Wijk aan Zee Oud-Betlerland Weert Harderwijk Den Burg Alphen a. d. Rijn 20 20 24 28 15 23 180 70 25 60 20 70 175 70 100 40 70 30 Halfweg Haarlemmerllede Noorden 200 70 80 150 500 50 50 70 80 125 250 100 Ten aanzien van eiken Ingeschrevene, omtrent wlen de keuringsraad uitspraak heeft gedaan, kan bij den keuringsraad een nieuw geneeskun- MACH. 1 dig onderzoek worden aangevraagd: a. door den Ingeschrevene, wlen de uitspraak geldt, of diens wettigen vertegenwoordiger; b. door elk overige voor de gemeente Inge schreven personen of hun wettigen vertegen- zy. die niet in deze gemeente of In de onmld- deliyke nabijheid woonachtig zijn, kunnen zich elders aan de keuring onderwerpen. Daartoe richten zij vóór 18 Maart BJI. onder opgave o.m. van de gemeente van Inschrijving, een verzoek, op onggzegeld papier (gefrankeerd) aan: den Voorzitter van den 14en Keuringsraad te Haarlem, Jullanalaan 309. I VL Keulen BI 01 1 I d d B DE BOOM, Adm. de Ruyterweg. 2 uur Hillegom De Zllk We esp Volendam Edam Monnikendam AD' ST. BERNARDI Nes Aan de Griffie van de Arrondissementsrecht- bank alhier zijn gedeponeerd de uitdeellngs- Hjsten in de faillissementen van G. W. Noot, landbouwer te Schagerbrug met geen uitkee- rlng; van de wed M. BorstSlikker te Opper does met een uitkeering van 5.425 en van C. Spruit, handelsrelzlger te Helloo, met een uit- keering van 61.345. Blijkt, dat Iemand voorgoed ongeschikt Is ver klaard als gevolg van bedrog, dan wordt de des betreffende uitspraak door den minister verval len verklaard en wordt de persoon, wlen het geldt, geplaatst In de verhouding tot den dienst plicht, waarin hij zou hebben verkeerd, Indien hy niet ongeschikt verklaard was. Alc. Victrix speelt morgen den laatsten compe- titie-wedstrjjd van dit seizoen. En ’t wil dat deze wedstrijd thuis tegen D O. 6. zeer belangrijk Is voor belde par tijen. Alcmarla is na een prachtvolle eerste helft door de serie nederlagen afgezakt tot de voor laatste plaats, terwijl D. O. S. de laatste plaats bezet. Voor belde vereenlgingen hangt dus veel van den uitslag af van dezen wedstrijd, waarin Alcmarla ongetwijfeld de beste papieren heeft. Onze stadgenooten hebben 1 voordeel van eigen omgeving, terwijl bovendien 'n gelijk spel vol doende Is om zich veilig te stellen. Het elftal zal zich zeker bewust zijn van zijn taak en zich geheel geven om Alcmarla definitief in veilig heid te brengen. De Alkmaarsche Boys gaan naar Hoorn om den retum-wedstrijd tegen Hollapdia te spelen. Voor Hollandia staat hierbij veel op ‘t spel, want Hollandia heeft nog een goede kans op het kampioenschap. Alkmaar (Go Ahead) speelt eveneens uit en wel tegen Vrone te 8t. Pancras. Onze katholieke voetbalvereenlging A. F C. moet, zoo» is bekend, degradatie-wedstrijden spelen. Voor de promotle-degradatle-competltle wordt morgen de eerste ontmoeting gespeeld. Het is een thuiswedstrijd tegen Berdos van Ber gen. A. F. C.-ers denkt om het eerste klasseschap, het beste beentje voor! BAGIJNHOF, Spui. 12 Lof H. NICOLAAS. Prins Hendrikkade. 3—4% uur O. L. VROUWEKERK, Keizersgracht. 3)44% uur Lijnden Hoofddorp Ouderkerk a.d. Amstel Heemskerk Bloemendaal MAAGDENHUIS, SpuL 3 uur AGNES. Amstelveenscheweg. 124)4 uur Nieuwkoop Nieuwveen Aarlanderveen Bodegraven Zevenhoven Het onderzoek omtrent de geectilkttield van personen, die nog niet zijn ingeiyfd. omvat een onderzoek naar de lichaamslengte en naar het ai of niet bestaan van ziekten of gebreken. Het onderzoek tot het verkrijgen van gege vens voor hun nadere bestemming bestaat m een onderzoek naar hun algemeene practische intelligenetie (verstand en bevattelijkheid). Lijn 1Hilversum. Lj)n 2: Huizen. Lijn 3: Keulen 8.5010.35: Brussel Fr. 10.35— 11.—; Parijs Radio 11.—12 35; 13.35: 17.20; Dekker, z b., G K van Baanpad 23 naar Ede; L. Kmieclsk. dienstbode. R.K.. van Oosterstraat 3 naar Dultschland. H uurNoordwljk Vijfhuizen Leerdam *1 TORENTJE, SlngeL 12)4—4)4 u. Den Helder. Anna Paulowna, Schagen-Zand, Breezand A. Bing Jb. Tol ST. JOSEPH, (de Papegaai), Kalverstraat. 3% —6 uur Beverwijk 5)4 uur leteft van de geslachtsnamen der ingeschreve nen. I De aanvraag moet berusten op aannemelijke In het verzoekschrift omschreven gronden en uiterlijk den tienden dag na den dag waarop de uitspraak In het openbaar is medegedeeld, zijn ingeleverd by den burgemeester der ge meente, waar de Ingeschrevene, wlen de uit spraak geldt, voor den dienstplicht ingeschre ven is. Verschijnt de ingeschrevene niet voor den her- keuringsraad. dan wordt de aanvraag. Indien zij is gedaan door den Ingeschrevene, wlen de uit spraak geldt, of door zijn wettigen vertegen woordiger, als vervallen beschouwd, behoudens de door de Kroon vast te stellen uitzonderingen. Indien het vanwege den herkeuringsraad te houden onderzoek niet mocht kunnen plaats hebben, wordt de ingeschrevene voor geschikt gehouden. Men schrijft onss: In het Frans Halsmuseum te Haarlem wordt, ter gelegenheid van het 75-jarlg bestaan der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencul tuur, een tentoonstelling „Geschiedenis Bloem bollencultuur” gehouden. Het Alkmaarsche stadsarchief lïeeft voor deze tentoonstelling voor een zeer interessante in zending begin 17de-eeuwsche documenten be treffende den bollenhandel zorg gedragen. Deze archiefstukken dateeren uit de periode toen in Holland fancyprljzen voor bloembollen werden betaald. In een in 1642 gedrukt boekje ,,’t .Samen- spraeck tusschen Waertlmondt ende Gaergoedt, nopende de opkomste ende ondergang van Flora” vindt men over dien bollenhandel aller lei bijzonderheden. Er verschenen toen tal van spotprenten, versjes enz., op het gegok in bloem bollen. Een in de literatuur zeer bekende veiling uit dien tijd is die, welke op 5 Februari 1637 in de zaal der Nieuwe Schuttersdoelen te Alk maar werd gehouden. De heer L. Frankenberg laat rich door de slechte tijden niet irvUmldeeren. Eerstdaags zullen de bovenverdiepingen van haar grooten winkel in e Langestraat herschapen worden in moderne showrooms en magazijnen, waar stalen meubelen, koffers, schrijfmachines in rijken overvloed zullen tentoongesteld worden. In verband met de verbouwuig annonceert de firma Frankenberg een grooten verkoop van de voorradige artikelen met belangrijke kor ting. Men leze de annonce in dit blad. Naar wij vernemen zal de Historische Commissie van de H. Congregatie der Riten te Rome nog dit Jaar het proces tot heilig verklaring der Alkmaarsche Martelaren, dat door de kerkelijke rechtbank te Haar lem werd gevoerd, in studie nemen. De voorzitter van den keuringsraad verza melt tijdens de zitting gegevens omtrent de In deeling. De ingeschrevenen hebben bij de keuring de gelegenheid hunne wenschen'mtt betrekking tot de inlijving, het garnizoen en het tijdvak van inlijving kenbaar te maken. De Ingeschrevene kan den voorzitter eene schriftelijke verklaring ter hand stellen, ten be- wijze, dat hij voor eenig vak of eenlgen arbeid bijzondere geschiktheid bezit. Met de wenschen kan evenwel slechts reke ning worden gehouden voor zoover de dienst belangen het toelaten. van mijn g doorloo- De apothekersnachtdienst zal In de week van 17 tot en met 23 Maart worden, waargenomen door de apotheek van mevr. Schouten-Oele, Choorstraat 47. Voor den keuringsraad behoeven niet te ver schijnen de ingeschrevenen: a. die zijn opgenomen» In een krankzinnigen-, idioten-, doofstommen- of blindengesticht; b. die doen blijken door ziekte of gebreken tot die verschijning buiten staat te zijn en niet zijn opgenomen in een gesticht als onder a be doeld. De hier bedoelde personen worden onderzocht op de plaats, waar zij zich bevinden, mits deze binnen het Rijk gelegen is; zij zijn verpUcht zich aan dit onderzoek te onderwerpen. Het onderzoek geschiedt door een door den Voor zitter van den keuringsraad aan te wijzen ge neeskundige. c. die zijn opgenomen In een rUksopvoedlngs- gestlcht. een tuchtschool, een gevangenis of een rijks werkinrichting Voor het onderzoek van deze categorie van In geschrevenen gelden dezelfde bepalingen ais voor de categorie onder b vermeld. d. die hun beroep maken van de bultenland- sche zeevaart of van de zeevisscherU buitens lands. Deze ingeschrevenen kunnen, zoo zij keuring wenschen, zich voor den keuringsraad aan hét onderzoek onderwerpen, voor zoover zjj geen gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid om lot en met 31 Maart een dergelijk onderzoek te ondergaan vanwege den garnizoenscommandant in een garnizoen of den commandant der af- deeling mariniers te Rotterdam. e. die langer dan een maand in het buitenland verblijven in een plaats, welke meer dan 15 K M van de Nederlandsche grens is gelegen. Deze ingeschrevenen kunnen niettemin, zoo zy keuring wenschen, zich bij den keuringsraad aan het onderzoek onderwerpen. Zij kunnen bovendien op de hiervoor aangegeven wijze met een eigenhandig geteekend verzoekschrift vra gen om het onderzoek voor een anderen keu ringsraad te ondergaan. f. die een geestelijk of een godsdienstig- menschlievend ambt bekleeden of tot zoodanig ambt worden opgeleid in den zin van art. 10 der wet. Deze ingeschrevenen kunnen zich evenwel, indien zij dit wenschen, aan het onderzoek voor den keuringsraad onderwerpen. g. die als vrijwilliger behoort tot de land macht uitgezonderd dan vrtfwilligen land storm tot de zeemacht of tot de overzeesche weermacht. hetgeen tracht. Aan deze tentoonstelling wordt de volledige medewerking verleend door den gemeente archivaris. den heer N. Dresch. zoodat men er van overtuigd kan zijn, dat alles tot in de pun tjes verzorgd wordt. De Keuringsraad zal voor de ingeschrevenen voor den dienstplicht, ter lichting 1936 dezer gemeente zitting houden te Alkmaar in lokalen van het gebouw „De Nieuwe Doelen". Doelen-1 straat 3, en we) op navolgende dagen en uren: Woensdag 27 Maart 1935, 10 uur voorm. tyd. ongeschikten Ig. 1935 en A Dl. 1.30 man. Do. Hahn. Donderdag 28 Maart 1935: Ham. Kok. A. 1 30 uur nam. Kok. J. Le. Vrijdag 29 Maart 1935: 10 uur voorm. Li. Roe. 1.30 nam. Roo. Ti. Maandag 1 April 1935: 10 uur voorm. TriJ. Z Bovenvermelde letters duiden aan de begin- H. HART, VondelstraaL 3)4—6 uur Llsse 5)48)4 uurSlotén Bovenkerk Voor zoover de Minister van Defensie het noodlg acht, is ieder ingeschrevene verplicht zich te onderwerpen aan een onderzoek tot het beoordeelen van zijn geschiktheid voor den dienst in het algemeen en tot het verkrijger, van gegevens voor zijn nadere bestemming en daartoe te verschijnen op plaats en tijd, welke hem worden aangewezen. eerst in de volle openbaarheid treedt worden de uiterste zorgen besteed, zoowel in technisch als artistiek opzicht, opdat de indruk, welke gemaakt wordt, zoo gunstig mogelijk zjj. Iris bedoelt met de®e tentoo,istelllng een zoo Volledig mogelijk inzicht te geven van hetgeen haar leden in de fotografische kunst weten te .bereiken en tevens propaganda te maken voor door haar als vereeniging wordt be- A. F. C. 1 speelt morgen degradatiewedstrijd met het voordeel op eigen terrein den eersten strijd aan te vangen tegerf de kampioen 3e klasse Berdos van Bergen. Het kan een geduchte strijd worden, waarin de sterkste naar wy hopen zal overwinnen. A. F. C. 9 gaat morgen naar Assendelft en speelt daar tegen 8. V. A. 3. Het vertrek per bus is om half twaalf. Junioren A. moeten naar Bergen om de lei ders van hun afdeellng Berdos A. te bekampen. Junioren B. spelen In Castrlcum tegen Vitesse DE KRIJTBERG. SlngeL 1 uur Lof West Friesland BROEDERS JOANNES DE DEO. 25 uur Oegstgeest H. ANTHONIU^. Tichelstraat. 4)4 uur IJmulden Oost E. Arnout en broers en zusters, z. b. geen, van Dijk 10 naar Helloo; M. BiermanTrljbetz, z. b. N. I. van Langestraat 47 naar Amsterdam; F. Lange, bankwerker, E. L. van Dijk 24a naar Duitschland; W. F. v. d. Reijdem, controleur Ned. Vleeschcentrale, N. H.. van Stationsweg 65 naar Den Haag; B. Vlessing. verpleegster. N. I. van Bierkade 5 naar Den Haag; C. E. Trompetter, dienstbode, R.K., van Boomkamp- straat 18 naar Helloo; O. de Wit en gezin, boekhouder, geen, van Gashouderstraat 31 naar Mulden; A. de Haan en dochter, huishoudster, N. H„ van Bloemstraat 13b naar Leek (Gr.)A. de Beurs, los-werkman, N. H.. van Heiligland 10 naar Amsterdam; F. Wessels, z. b„ N. H„ van Comansstraat 12 naar Amsterdam; P. van Donselaar, z. z., G. K., van Kennemerstraatweg 187 naar Den Helder; H. Zeeman, dienstbode, N. H., van Wllhelmlnalaan 25 naar Wleringer- waard; A. A. A. PolléBel, z. b., R. K., van Magdalenenstraat 7 naar Haarlem; Wed N E. J. Flensvan Putten, z. b., N. H., van v. d. Meljstraat 10 naar Amsterdam; Wed. C. Wa gemaker—Nolten en gezin, z. b.. R.K., van Kln- heimstraat 4, naar Oudorp; H. Fasching, dienst bode. R. K.. van Nassaupleln 40 naar Oosten rijk; G. M. BloedjesKenter, z. b.. R. K., van Oudegracht 19 naar Llmmen; I. Verstraate en gezin, opzichter Zuiderzeewerken, N. H„ van Westerweg 106 naar Texel, Den Hoorn; A Groen, z. b.. O. C„ van Achterom 16 naar Den Helder; C. M Borst, dienstbode, R.K., van Ovefdiestraat 80 naar Castrlcum; J. Jager, ken ner. N. H., ven Langestraat 70 naar Beerta; J A. Alberts— Wenntnk, z. b.. G. K.. van de Landdwarsstraat 26 naar Eede; T Appelman— USt Is al weer twaalf en een half Jaar ge leden. toen het eerste nummer van het club- orgaan van onzen stedelljken tweede klas-ser verscheen. Ter gelegenheid van dit heuglijk feit heeft de redactie een nummer samenge steld, hetwelk speciaal aan dit koperen feest is gewijd. Allereerst dat spreekt vanzelf komt de redactiesecretaris. Bram Elte. aan het woord, die onder het motto: „Alleen wat met liefde wordt verricht, is blijvend", een overzicht geeft van de achterliggende levensjaren van het orgaan en aan het slot belooft, dat de redac.ie op den beproefden weg zal voortgaan, ten einde te trachten het Alcmarla-Nleuws in eere zijn zilveren feest te doen beleven. De heer Lutterot, de oudste firmant van de redactie, zooals hij zichzelf noemt, laat de diverse personen, welke in de achterliggende periode redacteur zijn geweest van het orgaan, de revue passeeren. om te eindigen bij Bram Elte. wlen hij warme woorden van Lof toe zwaait. De derde redacteur, de heer D. J. Scheffet schrijft natuurlijk ook een artikeltje bij geljgen- held van dit feest en leidt tevens voor de abon- né's een Interessante prijsvraag In. Dan komt een outsider aan de beurt, die. op verzoek van de redactie, zijn visie weergeeft over voetbal. Deze outsider is in het dagelijksch leven gekend als TJeerd Adcma, de hoofd redacteur van de Alkmaarsche Courant Natuurlijk ontbreekt in dit nummer ook niet een bijdrage van den Antwerpschen ca use- riën-schrljver, Silvaln Bastin en evenmin van Menvad Khan, die dezen keer een ooggetuig»- verslag geeft van de „prille daguren van Han Hollander". Voorts komt er In Ut nummer nog een korte beschouwing over het koperen feest voor van een zekeren X. terwijl de rest van de pagina s ingenomen wordt door een uitvoerig verslag van den Alcmaria-feestavond. met de rubriek ..Rondom Alcmarla" en met diverse overzichten over de verrichtingen van de elftallen. AaRON, Waterlooplein. 12—5)4 uur Utrecht (3 groepen) EERW. ZUSTERS, N. Heerengracht. 3 uur Looedulnen Op den ingeschrevene, die tijdelijk schikt is verklaard, rust de in' het vorig lid om schreven verplichting nogmaals in het jaar, volgende op dat. schledde, tenzij hij inmiddels geschikt of voor goed ongeschikt is verklaard of van den dienst is uitgesloten. Deze week werd de volgende wedstrijd ge speeld om het clubkamploenachap. KinheimDe Driesprong 02. C. N. Welsch Jb. Ploeger Schröder E. Kei KinheimDe Driesprong 438638. Het program van de volgende week luidt: KinheimExcelsior. De DriesprongZE.K.Z.7 en de uitgestelde wedstrijd; De Dne Ruiten—Z.E.KZ? Met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd-vljftig gulden wordt gestraft; a. hij, die niet voldoet aan de op hem rus tende verpUchtlng, zich aan een keuring te onderwerpen en daartoe te verschijnen op plaats en tijd, welke hem worden aangewe zen; b. degene, die de in verband met deze wet van hem gevraagde opgaven niet of niet naar waarheid verstrekt. Met gevangenisstraf van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste zeshon derd gulden wordt gestraft hl), die opzettelijk een der in het vorige Ud bedoelde feiten pleegt. H. ROZENKRANS, Jae. Obreehtetraat 125 uur Roelofarendsveen en Omstr. Victoria-theater In de Langestraat draait deze week weer een nieuwe Hollandsche film, ge naamd „de familie van mijn vrouw". Wanneer wij schrijven „Hollandsche film" be- teekent dat In dit geval, dat de diverse artisten hun of haar gesprekken In het Hollandsch of beter in het Nederlandsch voeren. Maar niet, dat d£ze rolprent een typisch Hollandsch gege ven uitbeeldt, of dat ze in een eigenaardige Hollandsche omgeving speelt, als b.v ...de Jan tjes". De familie van mijn vrouw had even goed opgenomen kunnen worden op Honoeloeloe, op Ijsland, als In het Gooi. Waarmee wij enkel maar zeggen willen, dat deze film internatio naal is. Men zal dit nog beter begrijpen wanneer we vertellen op welke beide hoofdthema's deze productie gebouwd Is. Allereerst is daar het eeuwenoude, maar nim mer verouderde, het plechtanker van tlendulzeo- de .humoristische” weekbladen: de kwade schoonmoeder. Het man-wyf. dat haar wettige vyf procent wel niet met de knoet, maar toch met de pantoffel regeert; de ongelukvoorspel- lende zwarte raaf, die 't idyllische huishouden tje van de getrouwde dochter danig in de war komt schoppen door haar gestook en geïntri- geer, maar die tenslotte door manlief, na een alcoholische moedinspuitlng hardhandig tot -e orde wordt geroepen. Het tweede thema is misschien even bejaard, het voortdurende misverstand, het steeds elkaar verkeerd begrijpen. Bijvoorbeeld, als de een van de vermolmde pooten van de piano spreekt, meent de ander, dat het over z’n lieve eega gait. Zóó bezien past deze film uitstekend In het kader van de Hollywoodsche „schlagers" 5 la Stan en Oliver Maar toch weer niet geheel. Want er Is nog e«n ding, dat ze daarvan onderscheidt, en dat s. de wyze, waarop sommige acteurs hun rol spe len. Die is oer-Hollandsch en daarom prachtig. Nemen we b.v. hier Joh. Kaart als Dokter Nlx. Dat is een creatie, waaraan vele „komi sche" Hollywooders niet tippen kunnen. Ook Sylvain Poons, en niet te vergeten mevr. Chris- plfnMulder zijn zichzelf en dus uitstekend. Het bleek, dat het talrijke publiek deze ver filmde klucht op hoogen prijs stelde. Wil men een bewijs? Hoe dikwijls, of liever, hoe weinig, maakt men 't mee. dat er in een bioscoop ge roepen moet worden om stilte, wijl door het lachen het gesproken woord niet meer Is te verstaan, en men er toch geen syllabe van wil missen? Zoo iets is teekenend. Om enkele toespelingen; met voorbehoud voor volwassenen. Zondag 24 Maart zal de heer Felix Timmer mans in het „Gulden Vlies" een lezing houden met als onderwerp: „Het ontstaan van mijn werk en Vlaamsche humor". Ongetwijfeld zullen velen den gevierden ylaamschen schrijver willen hooren. Toegangs kaarten zijn verkrijgbaar bij de heeren A. Kös- ter, Langestraat en C. Vlaar. Verdronkenoord. Voor den ingeschrevene, op wlen de verplich ting rust voor den keuringsraad te verschijnen, doch die aan den raad een verklaring zendt, welke den raad voldoende grond geeft om den ingeschrevene, voorgoed of tijdelijk ongeschikt te verklaren, komt bedoelde verplichting te ver vallen. De verklaring moet op of na 1 Maart zijn afgegeven, bij voorkeur door TWEE geneeskun digen, en worden ingezonden zoo spoedig moge lijk nadat de Ingeschrevene is opgeroepen om voor den keuringsraad te verschijnen. Adres, Voorzitter Keuringsraad, stadhuis, Alkmaar. Uit de verklaring moet, zoo mogelljk, blijken: a. dat de ingeschrevene met geslachtsnaam, voornamen en leeftijd aan te duiden voorgoed of tljdeljjk ongeschikt voor den dienst wordt geoordeeld; b. de aard en de graad van de ziekte of het gebrek, op grond waarvan de ongeschiktheid ■anweeig wordt geacht, alsmede de bezwaren, door de ziekte of het gebrek veroorzaakt. Door den bekenden „Fotografische Kring Iris" alhier zal gedurende de Paaschdageri in hot Stedelljk Museum een tentoonstelling worden gehouden van de werken der leden. Aan ST. WILLEBRORDUS, AnuteldtJk. 2—4 uur Arnhem en Omstreken Door den Alkmaarschen Kegelbond is het vol gende tiental aangewezen voor den invftatie- bondenwedstrijd van den Amsterdamschen Ke gelbond op Zondag 24 Maart as. L. Boom.- G. Genefaas, A. Kölmann, C. de Lange. T. Bonzema. M. Jimmlnk, J. Diépen, J. Metz, Mr. C. de Groot. M Bak. Reserven: J. de Bakker C. v. d. Capelle. J. v. Spanje, dr. D. Mol, C. Bolder en Chr. Dekker. Aanwezig aan het Bureau van politie. Lange straat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tuschen 11 en 1 uur. de volgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op: 6 tot en met 13 Maart 1935: duimstok; gebreide muts; heeren- handsenoen; motorhandschoenalpinomuts; rtjwieltasch; ledig portemonnaitje; pak marga rine; donkerblauwe ceintuur; dameshoed je blauw; pakje inh. 2 stukken molton; 1 kinder- schoentje. Aanwezig en te bevragen bij de volgende on- derstaandc Voorwerpen, als gevt>ndei> aangege ven op: 6 tot en met 13 Maart 1935: J. Nljman, Scharloo 28a, kaasje; L. Slinkert. Brou-.verstraat 4, vulpenhouder; J. Reijers. Westerweg 5, vul pen; M. Timmer. Lamoraalstraat 9, vulpen; A. J. E. Ravensteijn, Leeuwenhoekstraat 19, rijwiei- belastingmerk; D. Schipper. Oudegracht 12. pertemonnaie; G. Zomerdijk, Ridderstraat 21, rjjwielbelastlngmerk In bruin étui; I. Krase- meijer, Kcnnemerpark 29, bril met schildpad- montuur In étui; C. Droge. Lindenlaan 48. zwarte dames glacé handschoen met bont; Annie Schoonhoven, Hoogstraat 14, kinderporte- monnaie; J Nlerop. Djjkgraafstraat 14, étui In houdende schaartje enz.; A. Schenk, Lom bard- steeg 13, 2 witte duiven; N. de Boer, Geest 25, nijptang; Rotterdamsche Bankvereeniglng, boek je Inhoudende bankbiljet; H. Koopman, Spaar- msnslaan 51. hakmes; J. F. Burgerlng, Bloem straat 4, 2 handwarmers; Wed. P. Jongejan, 2e Landdwarsstraat 40, damesring; M. Zwakman, Krebbesteeg 4, 1 pr. gymschoenen; J. Spijker, Druivenlaan 34, belastlngmerk in étui. Wanneer men weder In het bezit Is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. Met gevangenisstraf van ten hoogste by de militie ongeschikt maakt of laat ma ken; 2e. hy die een ander op diens verzoek op zettelijk voor dien dienst ongeschikt maakt. Indien het laatste geval het feit den dood ten gevolge heeft, wordt gevangenisstraf van ten hoogste zes jaren opgelegd. Alkmaar, 13 Maart 1935. De Burgemeester voornoemd, P. H. VAN KINSCHOT. Victoria Theater: „De familie' vrouw”. Alle dagen 7.30 uur. Zond pende voorstelling van 4 uur af. Lyn 1: Hilversum. IJjn 2: Hulzen. Lyn 3: D. Sender 8.05—9.30; Keulen 9.20 12.20; Brussel VL 12M—13.05: Kalundborg 13.06—15^0; Keulen 1590—16 AO; Droitwich 16.50—17.20; Brussel Pr. 1790—1890; Leipzig 1890—18.50; Brussel Pr. 1890—19.05: Beromun- ster 19.06—2120; Droitwich 2190—21.50; Leip zig 2190—24.—. Lyn 4: Parijs Radio 8.05—8.50, D. Sender 10.10—10.35; Droitwich 1095—11.05; Lond. Reg. 11.05—1795: Droitwich 1795—18.20; Stutt gart 189018.50; Londen Reg. 189020.335; Weenen 20.35—22.50; Lond. Reg. 22.50-34.—. M. J. Hooljer, chauffeur. G. K., van Naarden naar Krelagestraat 2a; Wed. C. Blees—Knaap, z.b geen, van Amersfoort naar Rippingstraat 9; M M. van Ewyk, z. b., N. H.. van Bergen N-H. naar Koningsweg 6a; A. A. Groen, z. b., R.K., van Oudenbosch naar Lyceumstraat 12; J. Bog ner. dienstbode. R.K., van Delft naar Lange straat 70; M. P. Hoveling, huishoudster. R.K., R.K., van Amsterdam naar Noorderkade 64; G. Francis, dienstbode. N. H., van Schoort naar Voordam 7; T. Kater, dienstbode, G. K„ van Heemstede naar Nleuwlanderslngel 22; M. M. P. Schoone, z. b.. N. H., van Schoort naar -- Steynstraat 5; A. M J. A. van Schalk onder- ‘*nJ^x>ns^uln8 waardoor Iris voor het wijzeres. N. H„ van Zljpe N.-H., naar Ramen 24; P. Meyne, boerenknecht, R.K., van Bergen N.-H. naar Oudegracht 1427 C. M. Bennekens, dienstbode, N. H., van Valburg naar Konings weg t>57; G. G. Steemers en gezin, teekenaar bij het Kadaster. R.K. en geen, van Arnhem naar Maclaine Pontstraat 36; J. P. J. Lemoine, chef de bureau N. Spoorw., R.K., Van Utrecht naar Paardenmarkt 4. Gemeente Sportpark. Voetbalwedstr) maria Victrix ID.O.S. I. Aanvang 2 ui dag middag. OE ZAAIER, Rozengracht. 1—4 uur Alkmaar Bergen OE POSTHOORN Haarlemmerstraat. 12 uur Rywleipond (I) Zü die wegens broederdienst of wegens het bekleeden yan een geeateiyk ambt of opleiding daartoe, zyn vrijgesteld, zullen niet aan den keurlngzpUcht worden onderworpen. Hoogwoud Zaterdag 30 Maart voor het Ge meentehuis. Schagen Maandag 1 April Café van G. Ple vier. Uithoorn Dinsdag 2 April Café Fritschy. Schagerbrug Woensdag 3 April Oafé van Wed. Broer. Wieringen Woensdag 3 April Marktplein te Hippolytushoef. Alkmaar Donderdag 4 April Café Noord-Hol land. Spierdijk Donderdag 4 April Café van Koop man. Midden-Beemster Vrijdag 5 April Het Hoe renhuis. Assendelft Zaterdag 6 April CtAvAssumburg. Den Hout Maandag 8 April Café v 11. C. Jonge- waard. Blnnenwyzend Maandag 8 April Café de Ze len groene boomen. Oostwoud Donderdag 11 April by de kerk. Twisk Donderdag 11 April Café de Ooievaar. Hauwert Donderdag 11 April Café van J. Hoek. Wieringerwaard Vrijdag 12 April Café van Van der Woude. Hoorn Zaterdag 13 April Café de Roskam. Behoudens toestemming van het Gemeente bestuur zal de Centrale Stierenkeuring worden gehouden te Alkmaar op Vrijdag 26 April, in den Bergerhout. Keulen 1295— Warschau 1395—1590; Keulen 15.20— Parijs Radio 1790—18.50: Brussel Pr. 1890—1990; Keulen 1990—2190; Leipzig 2190— 2X20; Kalundborg 23.20—24—, Lyn 4: Parijs Radio 890—8.50; D. Sender 9.20—10.20: Brussel VL 10—20—12.50; Droit wich 12.50—16.50; Lond. Reg 16.50—21.05; Brussel Fr. 21.05—2190; Droitwich 21.30—23.15; Weenen 23.15—24.—. Asaendelft

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 12