Roofmoord te Oyen DE ENGELSCHE KAPERS I IW.® •t MARKTEN 5^ nmi IIIIIIIIIIIIIIIIM MAANDAG 25 MAART 1955 RECHTZAKEN VOOR DEN KANTONRECHTER Strafzitting van 22 Maart I ll en ie VOETBAL 1 D. H. V. B.-uitslagen BIJLAGEN TOT DEN RAAD LANGENDIJK si NOORD-SCHARWOUDE UIT DEN OMTREK r- BERGEN OUDKARSPEL ST. PANCRAS Richtprijzen ZUID-SCHARWOUDE li Adres B. B. N. Ordening autoverhuurbed ryf Verhuur van achter de Uiten- boschstraat gelegen grond Voorkoming vervuiling Bleekerssloot Rechtbank veroordeelt de misdadi gere tot zware straffen Verplaatsing electriciteits- kabels Wyziging gemeente-grooting, dienst 1934 Beperking uitvoer naar Duitschland Een debacle bij den afzet van groenten en fruit dient voorkomen Bijzonder lager onderwijs. Ge meentelijke vergoeding 1932 kosten van instandhouding en kosten vakonderwijs WARMENHUIZEN Ondeugende rekels Het loterijspel gaat weer beginnen. Ditmaal te W armenhuizen I IW” r»*. :he o .k &a- f den heer Willem ^9 Kapitein Gay bad thans nog een kort onderhoud met den Bpaanachen kapitein, die moest bukken «oor de overmacht, en.hij mocht blij xUn dat hem vergund werd met zyn bemanning aan land te gaan. Reserve ij i 50 tus- degradatie: Steeds Hooger 3 q ALMAAR95 Maart. Veemarkt. als handelen zoo per 100 M2 per jaar mag bedragen. rii 0 il» i lilUi'M i ll >n- ng. en en Ir. Bonthuis wees erop, dat de verhouding van den export van 1 moederland met dien der overxeesche gewesten niet willekeurig getrok ken Is. De Minister heeft verklaard daarin ook geen verandering te willen brengen. Wat den export van komkommers, sla enz. be treft, Wijst spr. er op. dat Dultschland meer 20; 20; 50; 20; 40; 00. 1.10 .05 1.20 het advies gevraagd van de commissies van bij stand voor openbare werken en voor de finan ciën. Laatstgenoemde commissie dringt aan op uit stel. totdat de beslissing van Gedeputeerde Sta ten ten aanzien van het uitbreidingsplan Over- die en Achtermeer bekend Is. B. en W hebben tegen verder uitstel bezwaar. Voor een verdere vertraging wensrhen B en W. gemeentelijke vergoeding In de kosten van vak onderwijzers, bedoeld In artikel 101, 8e lid, der Lager-Onderwijswet 1920. over het jaar 1932 en deze vergoeding vast te stellen als volgt: St. Josephschool f 1493.90; Jullaschool f 758.03; Julia naschool f 1098.16. de verantwoordelijkheid niet op zich te nemen. B en W stellen den raad voor hun college te machtigen a. twee bronnen te maken met pompinstalla- ties bti het Zuidelijk einde van de Bleekerssloot; b. voor de uitvoering van dit werk aan B. en W. een credlet te verleenen van 9000.nader te regelen by suppletolre begrooting. .JPas In het vervolg beter op uw schip,” riep kapi tein Gay hem nog toe. .Als ge wat meer oplettend was geweest....** ..lag Je nu geboeid In het ruim,* brulde de Spanjaard, terwijl hij In de boot afdaalde. Aangevoerd werden 54 vette koelen 105225. 4 vette kal veren 3575. vette kalveren per ned. K.G. 0.50 0.75, 28o nuchtere kalveren slacht per stuk 210, 265 vette varkens zw. per ned. K.G. 0.38 iervélllng voor Holl. Aanvoer 256000 klpeleren: 58-60 1.80—2.00. «0-82 190—2 10 62-64 2 00—2 20, 64-86 s 4e- r. de- B.8.V. 1—Bartos 1 2—3 De plaataelljke ontmoeting tusschen de beide elftallen trok een reccord aantal bezoekers. Zoodat het doel van den wedstryw volkomen geslaagd mag hee- ten Voor de aanvang bood de B S V.-aanvoerder met een aardige toespraak z'n Berdos-collega een fraaien bloemstruik aan voor het behaal de kampioenschap. Toen om ruim half drie scheidsrechter de NUs beginnen floot, was het uitstekend voetbal weert Berdos trapt af, maar de B.S.V.-achterhoede grijpt goed In. Aan belde kanten zijn de spelers nog wat nerveus. Het spel wordt nog wat In het middenveld gespeeld, doch als de Berdos-1.-bulten den bad goed krijgt toegespeeld maakt hy met een prachtig schot 10, voor Berdos. Berdos komt door dit doel punt gesteund goed opzetten en vele gevaar lijke momenten ontstaan voor het B.S.V.-doel. Ook het Berdos-doel ontsnapte een paar maal op het nippertje, een pracht schot pakt Jaap onder de lat weg en werkt den bal 't veld weer in. Na de thee speelt Berdos tegen den wind, maar het eerste kwartier gaat het nog geiyk op. „De Zaid” De R-K Tulnhouwvereeniglng „De Zuid” hield een ledenvergadering in het eafé van den heer Trompetter. Op 1 Februari waren nog aanwezig by de leden volgens de gehouden inventarisatie 3200 K.G. roode kool. 297.500 K.G. gele kooi, 15.100 K.G. Deensche witte kool. 13000 K.G. uien er. 9600 K.G. wortelen. Het bestuur heeft geprobeerd om bij de over heidslichamen nog iets te bereiken als Meun, voor de tuinders, welke soo buitengewoon moei lijk kunnen beginnen, want het is nu de tijd dat wy naar het land moeten, om het land klaar te maken voor den nieuwen oogst Er zyn er verscheidene onder ons, die niet weten hoe zy rond moeten komen tot den nieuwen oogst om dat er geen contanten zijn. Het bestuur heeft dan ook een onderhoud ge had met den Burgemeester. Verder heeft het bestuur een kringvergadering aangevraagd var bet krtngbestuur. welke Inmiddels heeft plaats gehad, 13 Maart jj. Nog werd medegedeeld dat reuaenbloemkool- zaad kan worden besteld. Hier pa sluit de voorzitter met den dhr groet. B en Provinciaal Holland overeen te komen als volgt: Indien verplaatsingen van en/of voorzieningen aan electriclteitswerken der Provincie Noord- Holland moeten worden uitgevoerd In verband met door of vanwege de gemeente Alkmaar uit gevoerde of uit te voeren werken, zullen de kosten van die verplaatsingen en/of wyzlglngen voor de helft voor rekening van de gemeente Alkmaar komen. Afdeellng Zuid le klasse. A: SDC 1—DHL 2 1—4, 8D6 1— Aeolus 1 0—1. WP 1—St Lodew 1 3—2. Reserve le klasse. A: Lenig en Snel 2Excel sior 2 26. De voorgeschiedenis. Evenals in Alkmaar en Behagen hadden te Warmenhuizen de handeldryvende middenstan ders en winkeliers een winkelweek georganiseerd met een daaraan verbonden extra attractie, be staande uit een wedstrijd, waarbij de inwoners - van Warmenhuizen en omtrek op een haar verstrekt formulier moesten Invullen, dat men in Noord-Holland of Warmenhulzen het voor- deeligst kocht. De deelnemers aan dit vraag en antwoordspelletje, die dit biljet hadden inge zonden aan het Comité van Actie, gevormd uit leden van Hanze of Middenstands-Vereenlging, ontvingen bonnen, waarop by de aangesloten winkelzaken voor een zeker bedrag moest worden besteed, waarna zy gerechtigd waren om mede te dingen naar een aantal prijzen, voor dit doel beschikbaar gesteld. De toewyzlng van deze pryzen zou geschieden De R- K. sociëteit hield dezer dagen haar Werkloooen in he4 vrije bedrijf. De animo voor de proefneming met de tewerkstelling van werklooze tulnbouwarbelders in het vrije bedrijf begint iets grooter te worden. Waren er een paar weken geleden slechts vyf op deze wijze ge plaatst. thans is dit aantal gestegen tot veertien. De oorzaak hiervan zal zijn te zoeken in de toenemende werkzaamheden, welke op de lan derijen moeten worden uitgevoerd, In verband met de nieuwe teelt. Burgemeester en Wethouders bieden den Raad onder overlegging van het advies der Commis sie van bestand voor de financiën, ter vaststel ling aan een besluit tot wyzlglng van de be grooting van inkomsten en uitgaven der ge meente voor het dienstjaar 1934. Promotie en RWD 2 3—3. R7. K. Kiesvereenigtng De R. K. klesver- vereenlglng hield dezer dagen een vergadering in het patronaatsgebouw. Ingediend zijn de volgende candldaten voor den gemeenteraad: K Molenaar. Joh de Groot. W. Dekker, C. Beemsterboer W. Molenaar Jr„ Jn. Ligthart, A. de Groot Jacz. Jn. de Groot Jacz.. P Tesselaar Gz A. Nannes, Ambr. Groot, P. Morsch De. en O. Roosendaal. voor de bewoners meer levensbehoeften zyn dan eerstgenoemde artikelen. Men moet dus zeer voorzichtig zyn met een devlesen-vy- schuivlng. Nadat de Jaarvergadering der groep velllngs- vereeniging van den Ned. Tulnbouwraad, die Vrijdag te Utrecht gehouden werd door den voorzitter, den heer F. V. Valstar uit Naald- wyk met een uitvoerige rede (door ons reeds gepubliceerd) geopend was. werden eenlge buis, houdeiyke zaken afgewikkeld. Met een kort woord werden eerst nog de gasten verwelkomd, tot wie behoorde Ir. Bont huis, hoofd van den Buitenlandschen voor lichtingsdienst aan het Departement van Eco nomische Zaken. De jaarverslagen werden goedgekeurd. Er was een voordeellg saldo van f 91694. De begrooting werd vastgesteld op 160 700, waar by een nadeelig saldo van f296790 was geraamd. In de namiddagvergadering werden de voor stellen behandeld. Van het bestuur en de afdeellng *s Graven- zande was een ongeveer geiykluldend voorstel, om In verband met de omstandigheid, dat de derlandsche regeerlng zich door het steeds aangroeiend tekort op de clearing, genoodzaakt heeft gezien maatregelen te nemen tot beper king van den uitvoer naar Dultschland. al de stappen te doen, welke noodlg zyn om te voorkomen, dat door deze beperklngsmaatre- gelen een débkcle bij den afzet van groenten en fruit zich zou voordoen. Vanuit de vergadering ward gewezen op den moeliyken handel met de kascultures, zooals kaskomkommer. Een ander» afgevaardigde zocht de oorzaak van de exportmoeiiykheden voor de tuinbouwproducten In een te grooten export van Indische artikelen. Men meende, dat de deviezen niet naar billijkheid verdeeld werden. Er gingen stemmen op om de regee- ring te verzoeken voor Duitschland niet meer de ren te-vorderingen van de handelsvorderln- gen af te trekken. Broek op Langendyk, Utrecht en Loosdulnen hadden een vocgwtel ingedtend om er met kiem by de regeerlng op aan te dringen, dat de rlchtpryzen, die voor de verschillende pro ducten zUn vastgesteld voor 1935, door de re geerlng ten volle worden gegarandeerd en dat het verschil tusschen opbrengst en rlchtprys ten spoedigste voor 100 pCt. wordt uitbetaald, zoodra een campagne van een zeker product is afgeloopen. De heer Broerse, Utrecht, merkte op, dat de tuinbouw tot heden elgeniyk nog nimmer ge steund la, maay wel zelf mee helpt steunen. Ten opelchte van den landbouw wordt de tuin bouw stlefmoederiyk bedeeld. De omzetbelasting verhoogt nog de tekorten. Van den anderen kant werd juist dank ge bracht aan de regeerlng voor den verleenden steun. Het bestuur gaf in zyn prae-advles te ken nen, dat. Indien onverhoopt de regeerlng een garantie dsr rlchtpryzen niet kan verleenen. de verstrekking van een belangryk voorschot ten aanzien van producten direct na afloop der campagne noodzakeiyk* is. Het groepsbestuur sal de kwestie van de steunverleenlng nader overwegen en zich, soo noodlg, opnieuw tot de regeerlng wenden. De vereenlging „De Loosdulnsche Groenten veiling" stelde voor er by de regeerlng krach tig op aan te dringen, dat de Nederlandsche tulnbouwbelangen by 'onderhandellngen over een handelsverdrag met andere landen niet worden opgeofferd ten bate van de landbouw- of Industrieele belangen. De heer Kok uit Loosdulnen wees op een verkeerde meenlng, die In de pers was uitge sproken, dat een handelsverdrag met Polen gunstige perspectieven voor den tuinbouw sou openen. Op voorstel van Utrecht sal het bestuur blij ven y veren oin de omzetbelasting op bet ln- Gezellig KamenzUn” „Gezellg Samen zyn’ I jaarvergadering in café Ryper. By de gehouden bestuursverkiezing werden de heeren G. Mettes en Jb. Kraakman reap als secretaris en voorzitter herkoaen. Als penningmeester werd gekoaen de heer J. van der Ham. Nadat de voorzitter een woord van hulde ge bracht had aan den jongsten en den oudsten kolver reep, de heeren D. Ryper Jr. en D. Ry per Sr. voor de behaalde resultaten in de Lan gendijker kolfwedstrijden en in de wedstryden om het Keizer- en Koningschap, volgde de prijs uitreiking. Kolven: le pr. D Ryper Jr.; 2e pr. W. Bergen; 3e pr. J. v. d. Ham; 4e pr. J Kraakman. Vlotbrug: le pr. G Mettoa; 2e pr. D. Ryper Propaganda-avond. De federatie van de drie R. K. Klesvereenlgtngen aan den Lansen- dyk hield Vrydagavond een groote propaganda- avond In de Burg. De heer P. Hellker uit Hoofddorp hield een krachtig pleidooi voor de R K. Staatep'irtlj. In dezen beroerden tijd, aldus spr., duiken de kwakzalvers by bosjes op en trachten het croote publiek tot zich te trekken. En elke theorie, hoe dwaas, hoe gek, vindt haar aanhang. De Katholieken worden besprongen door wol ven In schaapskleederen De B.D A.P ziet met welgevallen, hoe men van alle zanten de sterke Katholieke eenheid tracht te verbreken. Tusschen de R. K Staatsparty en de 8.D. gkapt een afgrond, die nooit overbrugd zal worden zoolang de S.D.A.P. haar standpunt be paalt lijnrecht tegenover het Katholieke stand punt. Met feiten bewees de spreker vervolgens waarom de N S B. voor ons onaanvaardbaar is. Nu kan eenieder nog mee doen met de NB.B, omdat.... de NBB. nog nooit iets voor volk en vaderland heeft gedaan. Wat beteekent het op de NBB. stemmen? Langzaam maar zeker de slavernij weer invoe ren. Vervolgena bespreekt de heer Hellker da K.DJ*. en hoe het antl-papisme met welgevallen deze nieuwe verdeeldheid ziet groeien. Vervolgens roept spr. allen on om als goede Katholieken te luisteren naar Paus en bis schoppen en de eenheid, vóór boven en ondanks alles te bewaren. Na de rede volgde *n uitvoerig debat. Na een opwekkend woord, om het gesprokene van dezen avond naar bulten uit te dragen en Intensieve propaganda te voeren voor de R. K. Staatsparty, volgde sluiting op de gewone wijze. Biljarten De nederlaagwedstryden van de Biljaartclub D. O. S. S. uit Schiedam zyn ge ëindigd. „De korte Queue” die hieraan had deelgenomen heeft den eersten prijs behaald in Klasse A en C. In klasse B werd de tweede prijs behaald. Voorwaar een mooi succes voor deze vereenlging waarvoor we gaarne een felici tatie doen toekomen. De Beehtbank verklaarde beide verdach ten aehaldig en veroordeelde v. O. tot 16 jaar gevangenisstraf zonder aftrek. De B. wordt ter beschikking gesteld van de Regeerlng en krijgt een gevangenisstraf van zeven Jaar en ses maanden, hetgeen neerkomt op een vrijheidsstraf van twaalf Jaar- Burgemeesters en Wethouders stellen den raad voor hen te machtigen, het ten Zuiden van de Ultenboechstraat gelegen strookje grond voor een door hen te bepalen tyd van ten hoogste 5 jaren. te verhuren aan een door hen i aan te wyzen huurder, voor een door hen te bepalen huurprijs, welke niet minder dan 3. De Rechtbank te 's Hertogenbosch beeft heden uitspraak gedaan In de zaken tegen den 23- jarigen F. J. v. O. en den 17-jarlgen W. M. de B„ belden te Oss, die 11 Maart hebben terecht gestaan verdacht van den roofoverval te Oyen op 16 Mei van het vorige jaar, waarbij de 62- jarieg A. Verhoeven werd gedood en zyn broer Plet zwaar gewond. De Officier van Justitie had tegen belde ver dachten vyftlen Jaar gevangenisstraf geëlscht B. en W. stellen den Raad voor: I. het gemiddeld bedrag per leerling voor de kosten, bedoeld In artikel 101, le lid, der Lagef- Onderwyswet 1920, over het jaar 1932, dat ten laste der gemeente is geUleven te bepalen: a. voor de scholen voor gewoon lager onder- wUs op f 16 92 en b voor de school voor uitgebreid lager on derwijs op f 2124; II. De vergoeding voor de onder I genoemde kosten over het jaar 1932 vast te stellen als volgt: 8t Josephschool f 126316; 8t. Adelbertus- school f 419616; 8t. Bavoechool f 3367.08 8t. Wlllebr ordusschool 331632; DL Aloyslusschool f4263 84; Jullaschool f 125316; -Juliasehool f 3350 16 8t Josephschool f 3756 24; Marla- school f 3451 68; 8t. Agnesschool f 3400 92; W1I- helmlnaaehool f 3925 44; Jullanaachool f 1506.04; Jullanaschool f 3265 56 Voorts stellen B. en W. voor aan de besturen der daarvoor in aanmerking komende byzondere De edele dorpsjeugd van Warmenhuizen Is ook al geen exempel van een fthuldelooae spes Patriae. Althans de gebroeders Piet en Jan G. hadden het onlangs al heel leeiyk verbruid door het de wed. de VetSchut lastig te maken •net een zolderluik heen en weer te bonzen, en ■ooals men in het boerenland zegt: veul niet Benog. De helden moesten heden met de ezels- hiuts voor den rechter komen te staan, doch waren bulten de vuurlinie gebleven. De ambte naar verklapte, dat de baldadigheid van War- menhuizen weer oplaalt en stelde nu strenge cor rectie voor. De Kantonrechter kon zich daar mede volkomen vereenigen en veroordeelde Plet, de oudste, volgens requisitoir tot f 15 boete of 15 dagen en zün jongeren broer, die nog onder de kleuters volgens de wet wordt geteld, tot f 10 boete of 3 weken tuchtschool. We veronderstellen, als vader deze 35 pop boete voor zijn baldadige spruiten voldoet, hij ook nog wel gebruik zal maken van een kleere- Mopper. W. stellen den raad voor, met het Electriciteltsbedrijf van Noord- A1 gerulmen tyd zijn by B. en W. plannen in overweging om de vervulling van de Blee kerssloot tegen te gaan. ojn. een plan, om het water in de Bleekerssloot In te laten door dit uit den grond op te pompen. Omtrent dit plan, het Inlaten van water in de Bleekerssloot door een bronbemaling, Is het gevoelen gevraagd van den Inspecteur der Volksgezondheid voomoemd. Deze Ik van oordeel, dat ververschlng van het water in de Bleekerssloot door 2 bronnen, elk met een capaciteit van 120 M3, per uur. een gunstigen Invloed sal uitoefenen op de water- verversching. Deze wijze van waterverversching heeft op het maken van een persleiding van het Noord- Hollandsch Kanaal in den Hellooërdyk naar de voor, dat de kosten van aanleg hèlangrUk minder zyn. Terwijl de exploitatiekos ten van beide voorzieningen nagenoeg gelyk zijn, nameiyk ruim 2300— per jaar. bedragen de kosten van aanleg van een persriool ongeveer f 34300en van twee bronnen met pompin- stallatles 9000.—. De capaciteit van de Installatie is zoodanig, dat het water van de Bleekerssloot In 5 dagen geheel ververscht kan zijp. B. en W. meenen. dat het aanbrengen van twee bronnen met pomplnstallatles een oplos sing biedt, waarvan redelykerwyze verwacht mag worden, dat zy het ontwikkelen van stank, waardoor de omwonenden reeds eenlge jaren geplaagd worden, voorkomt. door geheel buiten de vereenlging staande per sonen, aangewezen door den plaatselyken voor zitter der Hanze-afdeeling, den heer Willem Bakker, aldaar. De burgemeester van Warmenhulzen echter was zoo vrij, mede door middel van de politie, te waarschuwen, doch de voorzitter, die zich In verbinding had gesteld met bet hoofdbestuur der Hanze. verklaarde, van dit bestuur de zekerheid te hebben gekregen, dat een dergelyke methode niet viel onder de bepalingen der loterywet en dus niet strafbaar was. Besloten werd derhalve deze waarschuwing te negeeren. Op den avond van de prijsuitreiking was het café tot de uiterste hoeken bezet. De twee veld wachters traden, toen zy bemerkten dat de aan- gekondigde prysuitdeeling zou doorgaan, en de heer Bakker, na herhaalde waarschuwing ver klaarde: „We gaan onzen gangl”, meer actief op om de ultdeellng te beletten Natuurlyk viel dit optreden van de bevoegde macht niet In den smaak van de aanwezigen, zoodat al spoedig afkeurende uitingen en zelfs een minachtend gefluit werd gehoord Waar echter de politie op haar stuk bleef staan en biyken gaf van tot meerdere activiteit te zul len overgaan, was het bestuur verplicht de af werking van het programma te staken en werd door den voorzitter Bakker aan het ontstemde publiek medegedeeld, dat de zaak heden niet doorging, maar men as. Maandag de prljsult- deellng zou voortzetten, na gehouden beraadsla ging. Maar intusschen trad de politie in con tact met de ambtenaren met het resultaat dat de pryzen in beslag werden genomen en te#en de Comlté-leden W. Bakker. H. Kauw en J. Kok proces-verbaal werd opgemaakt. De bestuursleden van de Wlnkelreclameweek zaten evenwel niet stil en hielden voeling met hun organisatie, zoodat zelfs het Tweede Kamer lid Stumpel daarover op audiëntie ging by den Minister van Justitie. Voorts brachten de heeren uit Warmenhuizen een bezoek aan den ambtenaar Mr. Bruyes Toek. die verklaarde bereid te zijn de zaak alsnog te schikken en het zchikklr«d»^trag stelde op f 5 ten opzichte van de heeren Kam en Kok, doch met betrekking tot den heer Bakker, die hy beschouwde als stuwende kracht van de op positie en wlen hy dus verdacht van tegenwer king. bepaalde de ambtenaar dit bedrag op niet minder dan f 250. Op de zitting. Op deze voorstellen werd niet Ingegaan en het resultaat was, dat heden de heeren Bakker. Kauw en Kok voor den Kantonrechter versche nen. De heeren Leegwater en Brandsen deelden nog mede, dat zy door de onwelwillende houding van het teleurgestelde publiek een zeer onaange- namen avond in het café hadden meegemaakt. Ofschoon de heer W. Bakker bleef ontkennen een benaald werkzam aandeel in deze loterij- geschiedenis te hebben gehad, werden de mate rieel» feiten door de belde andere heeren toe gegeven. met dien verstande echter, dat ook zij overtuigd waren geen strafbaar feit te hebben begaan Mr. Bryes Toek gaf blijk van zijn antipathie tegen de houding van den heer Bakjcer. Voorts verklaarde de ambtenaar betreffende deze loterifzaak op een geheel andër standpunt te staan, dan in de zaken, de vorige week be handeld. In dit geval achtte de ambtenaar de meest zuivere overtreding der loterywet aanwezig. Zan der twijfel wilde de ambtenaar lof brengen aan den Middenstand van Warmenhuizen om te trachten in deze depressie wat meer het zaken leven op te wekken, doch de manier waarop kon de ambtenaar niet apprecleeren. De regeerlng heeft de ambtenaren aange spoord tegen dergelyke loterij-overtredingen met de meest mogeiyke gestrengheid op te tre den. De hfer Bakker had voortdurend getracht zich te verschuilen achter het hoofdbestuur der Han ze. maar hy is nimmer royaal met zyn corres pondentie voor den dag gekomen. De papieren, die daarop betrekking hadden, werden nooit ge toond. Men had na de tydlg gedane waarschuwing ruimschoots den tyd gehad er mee op te hou den. Dat het zoo onbevredigend is geloopen. achtte de ambtenaar de schuld van Bakker met zijn eigenwyze gezicht. Op alles wat er werd gezegd had hy slechts één antwoord: „ik heb er niks mee te maken. Ik ga er mee door.” Aan het slot van zijn requisitoir releveerde de ambtenaar nog eens de sympathieke rol die de hser v. Dissel had gespeeld en elncftgde met te requlreeren tegen de goedgezinde heeren Kauw ën Kok leder f 5 boete of 5 dagen hechtenis tegen Bakker f 250 boete of 100 dagen hechtenis. De verdediger. Mr Smal, ontkende, dat de methode, hier gevolgd, In strijd zou zijn met de loterywet. Pleiter concludeerde tenslotte vrijspraak en teruggave van de prijzen Mocht echter een ver- oordeellng volgen, dan sou pleiter verzoeken, m navolging van een geste van den Haagschen Kantonrechter, die casu quo de prijzen terug gaf met de bepaling, dat zy onder de werkloosen moesten worden verdeeld. De heeren Kauw en Kok toonden zich hiertoe ook bereid. Vonnis as- week. Afdeellng Noord 2e klasse. A: EVE 1—Reo 1 21. Reserve 2e klasse. A: Always Forward 2— Berdos 2 3—1. Reserve 3e klasse. A: EVE 2Wlt-Rood 2 13; B: Berdos 3Stormvogels 2 34; O: Reo 2— SVA 2 3—9 Reserve 4e klasse: D: PSCK 2—SVA 3 3—5. Afdeellng Centrum le klasse Volendam 3—Llsse 2 3— 1, RKAV 2—De Meer 2 6—0. 2e klasse. A: St. Louis 1—Alliance 1 3—3, PVCB 1—Oranje Zw. 8—3; B: BMC 1—KRV 1 4— 0. Lelden 2—HBC 3 1—2, Teyllngen 2—DBS 3 3—2. Geel-Wlt 2—Dos 2 3—3 Reserve 2e klasse. A: St. Martlnus 2—Tho Victory 2 31. The VictorySt. Martlnus (3 min eindstand 3-J. DOSS 2Zwaluwen 2 10—3, WA 3—The Unity 2 1—0, Wllskr. 3— TYBB 3 3—6. 3e klasse A: SVA 1—SVO 1 4—3; B: ABC 1— Foreholte 1 0—5. RWD 1—Steeds Hooger 1 3—3, Adolf Kolplng 1—W8B 1 1—6. Reserve 3e klasse. A: ZPC 2India 2 24, 8t. Martlnus 3— Vlc 3 31, Nea 2De Meer 3 0—4. B RKAV 3—VDO 2 4—6. Oonstantlus 2—Gezel len vier 2 01 (gestaakt w. ongeval). C: WA 4SVP 2 63. D: Onze Gezellen 3TYBB 4 4—0, NCV 2—Llsse 3 0—3 (Llsse kampioen). Teyllngen 3—Foreholte 2 1—3. 4e klasse. A: Kolplng Boys 1Odl 1 13 (Odl kampioen). B: Dek 2Santpoort 6 1—3. Reserve 4e klasse. A: DOSS 5Zwal. 4 41; B: Nea 3—NV A 2 1—0, Oda 2—ConstanUus 3 2—5 C: De Meer 5—DOSS 6 5—2; D: RCM 2— RKAV 5 3—3 (RKAV kampioen)L: PVCB 3— Purmerend 3 2—6, NV A 3—WZ 5 1—3; F: Con cordia 3Teyllngen 4 44; K: TYBB 8OIV 3 1—5, Dem 5—TYBB 6 2—2. Alliance 2—HBC 5 0—1; O; Steeds Hooger 3Adolf Kolplng 2 1—1, WL 3—KRV 3 2-4; H: VCH 2—Dos 6 By een aanval van links belandt de bal by Hln die er 20 van maakt. Berdos trekt zich nu terug en laat zich door BS.V. Insluiten. Een pracht schot van de Haan beoordeelt de Berdos-keeper wat verkeerd en het is 21. B S.V. komt nu flink In den aanval en de belde Berdos-backs zyn lang niet zoo best als an ders. Ben penalty wegens hands wil B.S.V. niet benutten en Tuin plaatst kalm op den keeper. By een snellen aanval van links schiet Ram pen op doel. Jaap valt er naar, maar door Omtrent deze voorziening hebben B. en W effect vliegt de bal over hem heen in doel. Nog 6 mln. zyn te spelen. Berdos geeft z'n ver dedigende houding wat op. En 1 minuut voor het einde schiet Hln de bal met een verrassend schot In doel 3—2. Dan fluit de scheldrechter, die uitstekend voldeed, het einde en heeft Berdos van haar oudere zustervereeniglng voor de eerste maal gewonnen. Rest ons nog te melden dat de wedstrijd In de allerbeste verstandhouding werd gespeeld. Op 28 Februari JJ. stelde de Raad in handen van B. en W. om bericht en raad het adres van den Hond van Bedryfsautohouders In Neder land te 's-Gravenhage. van 31 Januari tevoren, houdende verzoek om een verordening in het leven te roepen tot ordening van het autover huurbedrijf te Alkmaar en voor zoover daartoe wordt overgegaan een commissie van toezicht daarop In te stellen en daarin ook eenlge nlet- ambteiyke deskundigen op te nemen. Ongewenschte toestanden, die zich In de groote steden eerder kunnen voordoen, dan In mlddelgroote gemeenten, zyn hier tot dusver niet geconstateerd. Dit is mede een gevolg van de wijze, waarop de Motor- en Rywlelverorde- nlng hier tot dusver Is toegepast. In de voorwaarden worden tevens maxlmum- tarieven voor het taxlverkeer bepaald, zoodat het publiek ook op deze wtjze wordt beschermd. Voor verdergaande maatregelen achten B. en W. voorshands geen aanleiding. B. en W. merken nog het volgende op: Een vergunningstelsel voor taxi's bestaat reeds In deze gemeente door het verleenen van standplaatsvergunningen. Daardoor wordt onderscheid gemaakt schen taxi-rijtulgen en verhuur uit de garage. Het z«. anoren is by verordening strafbaar gesteld. Aanvankelijk te hier gewerkt met verplichte taxameters. Deze etech te vervallen sinds gere- wsadl taasn <te h—taande l~n UTU si tarieven, «He een taxameter-contró|p vrtJwri overbodig maken. Ook naar de omliggende ge meenten wordt door taxi’s volgens een vast ta rief gereden, dat laag genoemd kan worden ee waarvoor de verplichte door de politie afge stempelde tariefkaarten In de taxi’s zyn op gehangen. Het voorschrijven van een verplichte verze kering voor de taxi-verhuurders gaat te ver. In geval van aanrydlng gelden de regelen voor wetteiyke aansprakelijkheid en het schynt B. en W. niet gewenscht daaraan uitbreiding te geven. Moeilijkheden hebben zich te dien aan zien nog nimmer voorgedaan. Ook thans worden alleen ais bestuurders van statlonneerendc taxi's personen toegelaten, te gen wie geen bezwaren bestaan De taxi's worden driemaandelijks door de politie gekeurd, waarnaast nog een doorloopend toezicht van polltlewege wordt uitgeoefend. Uit een en ander volgt, dat In deze gemeente een regeling voor statlonneerende auto's geldt, welke in de praktyk goed voldoet. Het schijnt B. en W daarom niet noodlg. dat de gemeente lijke overheid zich verder Inlaat met het auto verhuurbedrijf dan door het algemeen belang, de openbare orde, de zedelykheid en de vei ligheid wordt geboden. Wanneer de autoverhuurders een bedrijfsre geling willen voor de saneerlng hunner bedrij ven. dienen zij met elkaar tot overeenstem- ming te komen. nychtere kalveren 2.506.50, 56 19.00 en lammeren 11.0013.00 F?8 varkens: vleeschvarkens. wegende 10 kg. 4647 cent, zware varkens 44 *tte varkens 4344 cent per kg. slacht- 4 paarden 60.00—100.00 per stuk, inderen aanvoer minder, weinig beste kwaliteit, handel stug, prijsen Iets tager; melx- koeien aan voer ruimer, handel stil; vette kal veren aanvoer minder, geen eerste kwal, han del vlot, prijzen dalend; nuchtere kalveren aan voer ruim, handel vlug, pryzen constant: scha pen en lammeren aanvoer minder, handel stug. Prijzen iets duurder: varkens aan voer ruim, handel gedrukt, pryzen iets dalende; paarden aanvoer gewoon, handel stil. ENKHUTZEN Coóp Bloemenveiling ..Bloemen- lust” Bartigon 1531 cent. Anemonen 715 cent. Narcissen 510 cent. Ibis 1113 cent. HOORN. 33 Maart Veemarkt 3 zeugen 70.00 85.00. 8 schrammen 30 00-34 00. 85 biggen 12.00 17 00, 8 schapen 10 00—13 00 Handel matig. MAKKUM 33 Maart Vlsch 500 kisten komha- (ng 3370 cent per kist (80 pond). OUDEWATER, 25 Maart. Kaasmarkt. Aan voer 7 partyen. 312 stuks, 1575 K.G. 2e soort 0.130.15. Handel traag. ROTTERDAM. 35 Maart. Veemarkt. Totaal- aanvoer 1684 stuks: 451 vette runderen. 363 vette kalveren. 406 schapen en lammeren. 558 varkens, 8 nuchtere kalveren. Pryzen per kg vette koelen 5053 44—46 3086 cent: vette oasen 46--48 4344 38 cent: vette kalveren 70—75 6065 45 50 cent: varkens (lev. gewicht) 383736 cent; schapen 373330 cent; lammeren 393430 et, Pryzen per stukschapen 16.00—13 008.00; lam meren 13 0010.007.00. Overzicht. Vette koelen en oaaen korte aanvoer, oandel traag, pryzen als vorige week; prima koe 46 cent boven noteertng. prima os 4 cent boven noteering. Vatte kalveren aanvoer minder, nandel flauw, pryahoudend. prima kalf 10 cent boven not. Schapen en lammeren aanvoer Iets korter, handel kalm, pryzen onveranderd: enkel prima lam 15 cent boven noteering. Varkens aanvoer als vorige week, handel lui, lagere pryzen. Enkele partyen schapen voor export verkocht. Vlas 8335 kg Blauw schoon 63.660 cent. 3000 kg. Oronlngach 47953 cent. 3800 kg. Dauwroot 5063 cent, 5750 kg Holl Geel SO66 cent per kg Handel traag, hoogstens matig Allee verkocht. Prijzen dalen geiykelUk, roodst de pryzen nu on geveer f 10.lager rijn dan vorige week. AardappelenprijzenBrlelache Elgenh 180— 3.90. Zeeuwaehe blauwe 3.103 40. Idem Elgenh. 1.501.90. Idem bonte 3.803.00. Elgenh. drtel. 150—190. Blauwe Elgenh. 1.752.00. Frleeche Elgenh 3 40—3 80. Bravo's 3 80—3.90. Redatar 390 3 80 per H L. Wlntermklta'a 1416 cent per kg. Bonte en BI Drlel 3 00 -330 per H L. Zandaard- 0.42. Handel matig ALKMAAR. 33 Maart N V. Noorderkwartier 1 3.30—3 70 BROEK OP LANGENDUK, 25 Maart. 900 kg. Roode kool 5.306.30. idem doorschot 6.308.30. 37000 kg Gele kool 1.80 20 000 kg. D. Witte kool 0.70—1.00. 900 kg. Uien: Gele Uien 3.40, Grove 3.40. Gele Drielingen 190—1.80. NOORD-SCHARWOUDE. 35 Maart. 1060 kg. Uien: Drielingen 160. Uien 390. grove Uien 3 80 4700 kg D. Witte kool 70 cent. 43Ö0 kg. Gele kool 100-140 AMSTERDAM. 25 Maart. Veemarkt. 451 vette koeien: le kwal. 56—60. 3e kwal. 4855, 3e kw. 4047 cent per kg. slachtgewicht. 132 melk- en kalikoeien 140 00170.00. 115 vette kalveren: 2e kwal. 3846. 3e kwal. 3036 cent per kg. levend gewicht. 195 schapen 14j9( per stuk, van 90 45 cent, v gewicht. Slacht^ De afgevaardigde van de Venlosche veiling wees op het geld, dat de toeristen naar Dultschland brengen, waaraan zL paal en perk gesteld moest worden. Laat Nederland net Dpitschland doet. Het voorstel werd z.hst. door de vergadering aangenomen. Ingevolge een voorste! van het bestuur en van de Coöperatieve Oroentenvelling .Loos- dulnen en omstreken" zal het bestuur ervoor yveren, dat de producten, die uitgevoerd mo gen worden, van goede kwaliteit zyn.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 13