0 DE OCEAAN POST Duizenden guldens verduisterd BEHANGSELS RADIO-PROGRAMMA CONTINGENTEERINGEN uw wanden I Sport en spel i i i 3d/c eens naar RADIO-HOLLAND” WOENSDAG 27 MAART 1935 Donderdag 28 Maart 1935 7] De moord te Den Haag Verdachte ontkent Onder ijzeren staven Kolendampvergiftiging Arbeider gedood per Eenige nota’s verschenen Schiedamsche moord Taxegedeelte melk EEN TREURIG EINDE Zwerver te Belfeld dood gevonden VOETBAL Vijfjarig meitje overleden De vordering is ontzegd PAARDENSPORT TOERISME IN EIGEN LAND SIGAREN INDUSTRIE FELLE BOERDERIJBRAND Betalingscontingenten N.V. Aan de verwondingen overleden i 3 Werkloozen te Den Haag benadeeld Door kokend water verbrand EEN SCHEEPSKRANT! BOUWPATROONS CONTRA VAKBONDEN BRANDSTICHTING TE DEN HAAG Financieele moeilijkheden de oorzaak CLEARING MET DU1TSCH- LAND ARRESTANT ONTSNAPT TE HAARLEM Strooper wu rjjksveldwachter weer te slim af Nieuw vliegveld te Batavia Boekhouder bij botercontróle- station heeft xyn vertrou wenspositie misbruikt Rondritten te paard door Nederland So S Man van districtshoofd wist weke lijks deel van collectegelden achter te houden Niet-hout vormend e siergewassen VOLHARDING NAAR DE TWEEDE KLASSE Stand der clearingen 23 Maart 193S De kwestie spoedig voor den Volksraad G oedgeloovig Prof. Aalberae dringt aan op mi- niaterieele bealiaaing intake mechaniaatie Oud-hoofdagent in April voor de Rechtbank N.V. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND** „ROTTERD. LLOYD** Inneming gezouten rugspek s j concert. 1 i i 7.719.300 8. 176.000 i.HOjMO 1 31.840300 „37.233.100 „53.984 900 49.839.000 F 28.645.000 x aan- Sc T Door een G< ge- Minister Steenberghe 'i 4 hc F» 10 1< 31 TC G te 93< PARIJS. M.: 12.35 Kamermuziek Orkest. KOST ZD O O ET VERWIJZEN RAD1OGIDS ni D V si T b 1 1 I i eenlge leden de Poolsche ondervinden door uit 10.50 De Nederlandache RK. Tabaksbewerkersbond hield Maandag 25 dezer een hoofdbestuursver gadering, naar aanleiding van het voorstel van den rijksbemlddelaar gedaan op 21 dezer. Het hoofdbestuur besloot de beslissing over dit voorstel in handen te leggen van het op 6 April as. te Nijmegen te houden buitengewone con gres. slechts tot en met 5 April as. hun geldigheid behouden. Na dien datum zal de Invoer slechts kunnen geschieden Indien bovenbedoeld certi ficaat wordt overgelegd. 7.05 Oramofoon - 10.05 Het Nat. 15-3-*35 42.837 900 opnieuw een de we «o; Te: eei VSJ 18 Ba: Oc G« rti IX vo 93 I 1 1 I 1 I In verband met den moord in de Naaldwljk- sehestraat te ’aGravenhage vernemen wü nog de volgende bijzonderheden; ks 8o j I Vraagt proefnummer en tarieven aan: 23-3**35 1 48 488.200 8.736900 8.175.000 1938 600 In verband met deze aangelegenheid vernemen wjj nader, dat Prof. Aalberae In zijn kwaliteit van rijksbemlddelaar aan den minister van Eco nomische Zsken een brief heeft gezonden, waar in hü aandringt op een spoedige beslissing in zake de mechanisatie in de sigarenindustrie. Naar de „Avondpost” meldt, zijn door een drietal personen, waarvan er twee in vasten dienst aan het Haagsch Crtsls- Comlté verbonden waren, ten nadeele van dit comité verduisteringen gepleegd, die te zamen een vrij aanzienlijk bedrag verte genwoordigen. eeacwgg AV KALUNDBORG. 1281 M.: 1130 Concert uit het Bellevue-Strandhotel 2.05 Zang 2 25 Concert uit Restaurant „Rite" 7.30 Het Radlo-Symphonle-orkeat 9.50 1.50 Dansmuziek. Dezer dagen te bü een der boteroentrUe- staUona, wette bü de uitvoering der steun maatregelen in het belang van den snivel getroffen, door de Regeering stfn in- geachakeld, een verduistering ontdekt, wel ke daar een boekhouder gepleegd werd en vele duizenden guldens bedraagt. VmcYie seerisch met uitsondering van ha ring. De minister zegt dst er geen aanleiding bestaat tot wijziging der basisjaren. In 1934 heeft de Invoer 1118 ton netto gewicht, de aan voer 1523 ton netto gewicht bedragen, terwijl bet totaal der contingenten voor den Invoer ongeveer 1900 ton, voor den aanvoer ongeveer 3885 ton netto gewicht heeft bedragen. Geëmailleerde, gegoten badkuipen en etoset- it-servolrs. De contingenteering heeft in zoo verre aan haar doel beantwoord, dat zij een xrrdere toeneming van den Invoer heeft be lemmerd en dat zoodoende het deel der bin- nenlandsche markt, waarin tot kort vóór de alkondiglng der contingenteering door de Ne rf er landsche industrie werd voorzien, voor haar kon worden behouden. Dat de Nederlandache fabriek van badkui pen dientengevolge eenlg profijt van de getrof fen maatregelen heeft ondervonden, staat, ge zien de ontwikkeling van den Invoer In de pe riode. welke aan de contingenteering vooraf Ring, wel vast. Dit komt ook tot uitdrukking in het telt, dat de arbeidsgelegenheid sinds de afkondiging der contingenteering kon wor den gehandhaafd en zelfs een weinig kon wor sen ultgebreld. BIJ zijn verhoor op het hoofdbureau van politie heeft de man een volledige bekentenis af gelegd. Hoe groot het bedrag der door hem verduis terde gelden is, valt uiteraard moeilijk na te gaan. Niet onwaarschijnlijk Is het evenwel dat hij van de totale ontvangst zich wekelijks onge veer 25 gulden heeft toegeëigend. WEENEN, 506 8 M-: 7.30 doneert m.m.v. het Tautenbaynkwartet. de Wiener Bar. - gerknaben 900 Het Radlo-Symphonie- orkest 11.06—1390 Dansmuziek. WIJ Dinsdagmorgen te ten huize van het echtpaar W-, Hoogstraat 66 te Zwolle, een tragische ont dekking gedaan. De bejaarde man en vrouw wo nen alleen, de kinderen zijn gehuwd en wonen elders. Toen een zoon zich Dinsdagmorgen aan de woning van zijn ouders vervoegde, bleef de deur gesloten. Toen hü na eenlg wachten door de brievenbus keek, ontwaardde hü *n sterken kolendamp. Terstond drong hjj de woning bin nen en vond zijn vader en moeder bewusteloos In bed liggen. In de kamer brandde een haard en had zich een sterke kolendamp ontwikkeld. Onmlddellük werden de doktoren Marcus en Van der Plaats gewaarschuwd, die constateer den, dat de vrouw reeds was overleden, terwijl de man nog een zwak teeken van leven gaf. Een zuurstof-apparaat werd in werking gebracht, doch men slaagde er niet direct in t bewustzijn bij den man weer te doen terugkeeren, waarna deze naar het Sophlazlekenhuis werd overge bracht en tegen den middag liet het zich aan zien, dat het leven van den man behouden zou kunnen blijven. op oud- d. K., uit Schiedam, die op De Minister van Economische Zaken, Mr. M. Steenberghe, te Dinsdag van een kort verlof te ruggekeerd en heeft zijn werkzaamheden op het departement hervat. aan den Vlaardingerdük te Schiedam onder een sta pel Ijzeren staven gekomen, die vermoedelijk aan het glijden waren geraakt. Met zware Inwendige kneuzingen is de man naar bet Alg. Zieken hui* vervoerd, waaY hü aan de gevolgen van de bekomen verwondingen is overleden. 'ao BATAVIA, 36 Maart (Aneta) In een ge heime vergadering van den gemeenteraad heb ben voorloopige besprekingen plaats gehad over den aanleg van een nieuw vliegveld. Men heeft de keuze bepaald tusseben twee velden, van welke beide het voornaamste kenmerk te dat zjj dichter bü de stad en dichter bij Tandjong- Prlok gelegen zijn. Het Is de bedoeling deze aangelegenheid at» spoedig mogelük voor te brengen bij den Volks raad, aangezien het Departement van Verkeer en Waterstaat der gemeente verzocht beeft deze kwestie onder de oogen te zien. Verschenen zijn eenlge nota's naar aanlel- clng van verslagen over contlngenteeringswets- ontwerpen. Ontleend Is daaraan: Haring De vrees, geult door In het verslag der Kamer, dat reederüen belemmering zouden van de contingenteering van haring, Is onge grond. aangezien de door deze reederfjen hier te lande aangevoerde haring niet In het vrije verkeer wordt gebracht en dus niet aan de contingenteeringsmaatregelen Is onderworpen. Ongesmolten dierlijk vet. Ten aanzien van de verlaging van het percentage deelt de minister mede, dat geen vrees voor een te groote be perking van den invoer behoeft te bestaan daar te allen tijde een verhooglng der invoercontin genten mogelijk Is Indien de belangen van de binnenlandsche markt dit vereischen. Keizersgracht 562 - Amsterdam-C. JiEUTSCHLANDSENDER, 1571 M.: 9.35 Volkslleder«ncor.eert 10 35 Scheepsweer- bertcht 11.20 Operetteconcert 5 15 Schumann-recltal 890 Europeesche volksliederen en volksdansen - 7.30 Opera te het R. K. Ziekenhuis te ’s-Gravenhage, is aan de bekomen verwondingen overleden d» 48-Jarlge voeger J. 8. uit de Teyierstraat, die op 16 dezer tijdens het verrichten van werk zaamheden op een bouwwerk in het Zulderpark van een op de tweede étage aangebrachten Thans Is ook gebleken, dat het meisje Zon dagavond voor de eerste maal In het huls aan de Naaldwijkschestraat aanwezig was. Tot Zon dagochtend was zij nog In de vroegere woning aan de Stille Veerkade gebleven en zij zou den nacht van Zondag op Maandag in de Naald wijkschestraat doorbrengen. De pensionhoud ster was in de kamer aanwezig, toen er op het raam getikt werd en het meisje opstond om naar de gang te gaan. De pensionhoudster keek wie er was en zag een man staan; vol gens haar verklaringen was deze de verdachte. Eenlge oogenblikken later kwam het meisje de kamer, waar zij zich bevond, binnen en zakte zonder nog een woord te hebben kunnen uit brengen, dood op den grond in een. Ook Is er nog een getuigenverklaring van een der buren, die den man In het bedoelde per ceel naar binnen heeft zien gaan. Deze her kent den verdachte eveneens. Naar aanleiding van de omstandigheid, dkt met betrekking tot de hoogte en de bestem ming der betalingscontingenten van den uit voer naar Dultschland een enkele maal on juiste berichten werden gepubliceerd (bijv, omtrent haring), klaarblijkelijk afkomstig uit kringen, die ter zake niet bevoegd kunnen worden geacht, wordt van officleele zijde den exporteurs er op gewezen, dat 1 Crisis Uitvoer Bureau uiteraard voor dergelijke berichten geen verantwoordelijkheid op zich neemt. Voorzoover aan belanghebbenden niet be reids door of vanwege het Crisis Uitvoer Bu reau Inlichtingen omtrent de betalingscontin genten werden verstrekt, kunnen zij zich steeds tot genoemde Instelling wenden. BRUSSEL II 3319 M.12 17 Oramofoon 12.50 Het Salonorkeet 3.003.30 Oram 5 15 Het Omroeporkest 7 85 Oramofoon 8.30 Het Oollegekoor van bet St. Jan Berch- manscollege 9.20 „Lijeje'a feestdag”, een zangspel 10.10 Avondgebed: Angelus Domini nuntlavlt Marlae 109011.20 Oramofoon. Wees goedgeloovig maar nooit licht geloovig. Geloof van een ander altijd het goede en hoed u er voor achter een» anders daden allerlei slechte be doelingen te zoeken. Maar laat u nimmer de dupe worden van bedrie gerij. Wees steeds op uw hoede. .Al te goed is buurmans gek" is óók een Hollandsch spreekwoord en men werkt het bedrog in de hand wanneer men al te gemakkelijk zich iets op de mouw laat spelden. We moeten goed geloovig zijn maar niet lichtgeloovig en ons niet van de wijs laten bren gen door drogredenen. Er zullen val- tche profeten opstaan en hun rede- neering zal een groote dosis waar schijnlijkheid bevatten. Toch moeten we ons er niet door laten beet nemen. Goedgeloovig! Niet lichtgeloovig.' De aangehouden monteur heeft Maandag avond bij een nieuw verhoor door de politie zijn zwijgende houding opgegeven; hij heeft een ver klaring af gelegd, doch daarin ontkent hü met de meeste stelligheid, dat hij aan den dood van het meisje schuldig te. Tegenover den com missaris Kramer heeft hij zeer beslist ver klaard; dat hij het meisje In geen enkel op zicht had aangevallen of verwond. Tegenover deze ontkenning staan echter eenlge getuigenverklaringen, welke voor den verdachte wel zeer bezwarend zijn. BERLIJN, 356.7 M.: 4.40 Rozyckl-concert 20 Gramofoon 7.35 Dansmuziek. BEBOMI'NSTER. 539.6 M.: 8.35 Gramo foon 790 Ds Orkestvereniging te Bint Gallen. Maandagmiddag te ongeveer vijf uur brak brand uit In de groote boerderij van den heer P. Reniers te Hoóge Zwaluwe. In minder dan geen tijd stond het met riet gedekte woonhuis in lichterlaaie, waarna het vuur oversloeg naar de stallen en schuren De brandweer, die door de afgelegen ligging der boerderij eerst na ge- rulmen tijd ter plaatse kon zijn, stond voor een hopelooze taak, want het vernielende vuur was niet te stuiten. Boerderij zoowel als woonhuis gingen geheel verloren. Tevergeefs had men nog getracht, een deel van het vee, dat groot gevaar liep, te redden. Niet minder dan twintig stuks hoorn vee, twee paarden en een varken kwamen In de vlammen om. De schade, die aanzienlijk Is, wordt slechte gedeeltelijk door verzekering ge dekt. Het Is niet bekend, hoe het vuur ont staan ia. De boekhouder, een zekere van B., genoot een vertrouwenspositie en was uitstekend be kend met het werk, dat hij te verrichten had. Het Is echter gebleken, dat hij op zeer geraf fineerde wijze gelden ten nadeele van het bo- tcrcontröle-statlon verduisterde. Hjj schijnt be gonnen te zijn met kleine bedragen, welke ech ter allengs grooter werden. De Regeering oefent echter op alle organen, die direct of zijdelings betrolken zijn bij de uitvoering van crisismaat regelen, een scherpe contróle uit door middel van den Crlsls-Accountantsdlenst. Deze dienst Baat de administraties van alle cristeinstellin- gen op onbepaalde tijdstippen zeer nauwkeu rig na en zoo kon ook deze verduistering niet lang onder den dekmantel blijven. Een der ac countants van den dienst bemerkte de onregel matigheden In de boekhouding en zoo kwam bet misdrijf aan het licht. Naar ons werd verzekerd kunnen de verduis teringen slechts In het tijdsverloop van eenlge maanden gepleegd zijn. De man Is door de po litie aangehouden en In een Huis van Bewa ring Ingealoten. PARIJS 3139 M.: 1295—2.30 Gramof. 7.17 Gramofoon 10.501190 Oramofoon. ROME. 430.8 M.: 435 Concert 8.08 Bymphonleconcert. TOULOUSE. 338.8 M.: 8.30 Sympbonle- concert 7.40 Salonorkeet 7.50 Ope- retteconoert 8 40 Duetten 8.50 8a- lonorkeet 9.30 Jlgaroe Hocheelt”, opera var. Mozart 10.05 Klankfllmfra<rmenten 10.30 Bchrammelmuzlek 11.30 Zang- voordracht 11.35 Dansmuziek 11.55 Operettef ragmenten. Xylofoonrecltal 12.3512 50 Militair concert. Het zijn de ongeveer 53-Jarlge kleermaker O. W.. verder B., die reeds eind Februari en B., die begin Maart is gearresteerd. Zoowel B. en 8. zijn, na eenlge dagen aan het hoofdbureau van politie te hebben door gebracht, weer In vrijheid gesteld. C. W. daar entegen te dezer dagen In het Huls van Be waring ingesloten. Zoowel B. als 8. hebben kans gezien f 500 bult te maken. De echtgenoote van W. was hoofd van een collectewijk van het Comité. Zooals gebruikelijk Is, worden de bij de we- kelijksche collecte op Maandag Ingezamelde gelden steeds bjj de districtshoofden afgedra gen. Dezen, die natuurlijk het volste vertrou wen genieten, tellen de ontvangst, waarna het geld door hen aan het Centraal Bureau aan de Drie Hoekjes wordt afgedragen. Naar thans te komen vast te staan heeft W. kans gezien, buiten zijn vrouw om, we kelijks een deel van de ontvangst der col lecte in haar wijk achter te houden. Gistermiddag Is de 62-jarlge arbeider Geerlink bij de werf Wllton-Fejjenoord KEULEN. 1359 M.: 8 068.30 Brullofs- llederen: Een vrouwenkoor 190 Het Dusseldorfsche Concertorkeot 1.352.05 Concert 5 05 Concert 6 20 Volks- Uederefaconcert 7.30 Vroolijk progr. 9.40 Gramofoon. MILAAN, 388.8 M.: 4.38 Concert —696 Oramofoon 7 15 Gramofoon. De prijs voor het taxegedeelte van consump- tlemelk, gekocht op Regeerlngscontract, te voor de volgende week bepaald op 5 cent per liter, eventueel verhoogd met premie of ver minderd met de afdracht voor de kwaliteit. De afdracht voor andere In consumptie ge brachte melk is vastgesteld op 2X cent per liter. WEINIG ZC3 X/EEL Voor de Rechtbank te Rotterdam zal 4 April eJt. terecht staan de 51-jarlge hoofdagent C. 1 Dec. JJ. den commissaris van politie Ellen berger heeft doodgeschoten. K. zal verdedigd worden door mr. K. W. Zleleman. K. ontkent niet, den moord gepleegd te heb ben. doch beweert zich niets te herinneren. Wel geeft hü als motief van zün daad op zün degradatie tot agent. Het onderzoek van des kundigen heeft uitgewezen, dat verd. volkomen toerekenbaar te. BIJZONDER HEDEN DEN KATHOLIEKEN Dinsdagmiddag te te Haarlem arrestant ontsnapt. De man. de 23-jarige strooper P. V„ was door een Rüksveldwachter van zijn woning gehaald en zou naar het Huls van Bewaring overgebracht worden, omdat hü nog een hechtenlsstraf had te ondergaan. Daar V. zeide, dat hü riek was, ging de Rüksveld- wachter eerst met hem naar het Kantonge recht in de Jansstraat, waar V. aan den amb tenaar van het O. M. uitstel vroeg, hetgeen echter niet werd toegestaan. Bü het verlaten van het gebouw, rukte V. zich plotseling los en zette het op een loo- pen. De Rüksveldwachter zette hem achter na, doch moest de achtervolging opgeven, toen V. op de Oude Groenmarkt een onbe heerd staande flets greep en daarop wegreed. De thans gevluchte V. was een vriend van den strooper uit IJmulden. die eenlgen tüd geleden op het station te Haarlem ontsnapte en eerst eenlge weken later gearresteerd kon worden. te aansluiting op de mededeelingen betref- fende de schorsing van Volharding, wordt thans In de officleele mededeelingen van de „8. I.” medegedeeld, dat de bestuurscommissie van den I. V. C. B. bepaald heeft, dat Volhar ding het volgend seizoen In de tweede klasse moet uitkomen. Dientengevolge spelen de kam pioenen van de tweede klas-afdeellngen A. B en O In Zuid I om een plaats In de eerste klasse. HUIZEN, 310.5 M.: KBO 8 00—9.15 Gro- mofoon 11.0011.30 Concertgebouw orkest olv. Prof. Dr. W Mengelberg. 11.3013.00 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Ferquln —13.01—13.15 Poli tieberichten 13.153.00 Lunchconcert d. het KRO-Orkest. NCRV 10.00: Gramofoon (Joh. de Heer zingt) 10.15 Morgendienst 10.45 Leger des Hella-kwartlertje 3.00 Cursus fraaie handwerken 3.00 Oramofoon - 4.00 Bijbellezing 5.00 Cursus Handen arbeid voor onze jeugd 5 30 Bespeling van het NCRV-orgel 6.30 Krlstllk Frysk Belsklp 7.00 Politieberichten 7.15 Een kwartiertje Radlo-reportage 790 Weekoverzicht 8.00 Va» Diaa 8.05 Nederl. Christ. Gymnastlekverbond 8 35 Concert: Willem - Ravelll, bariton. W J. V. d. Hoeven, orgel 9.30 Ouder- uurtje 10.00 Va» Dlaa 10.06 Orgel concert: W. J. v. d. Hoeven 1095 Ora- mofoon HILVERSUM, 1875 M.: AVRO 8.00 Oramofoon 9.00 Het A VRO- Aeolian - orkeat 10.00 Morgenwijding 10.15 Muziek ter nabetrachting (gramof.pl.) 1030 Oramofoon 11.00 Knipcursus klnderkleedlng 11.30 Het ensemble Llamonde 1.30 Nieuwe Amer. muziek op bioscooporgel: Pierre Palla 3.00 Het Om roeporkest 3.00 Naaicursus 4.00 Halfuur voor zieken en ouden van dagen 4.30 Oramofoon 5.00 Halfuur voor grootere kinderen 590 Populair con cert: Het Omroeporkest 8.30 Sport- praatje Han Hollander 7.00 Radlovolks- zang 7.30 Engelsche les voor gevorder den 8,00 Vaz Dlas 8 05 Oramofoon 8.15 He» Concertgebouworkest o.l.v. Prof. Dr Willem Mengelberg. Bollet: Ferdinand Heimann, viool 1030 Kovacs Lajos en »Ün orkest, afgewisseld met zang door „The Rhythm Brothers'* 1100 Vaz Dias 11.10 Oramofoon 11.15—12 00 Dans muziek door Kovacs Lajos en zün orkest. Voor Importeurs van bovengenoemde artike len 1* bet volgende van belang Belanghebbenden zullen rich dus bü koop In België ervan dienen te vergewissen, dat hun Belgische relatie over een certificaat om den voorgenomen uitvoer te dekken, be schikt. bedrag onder 1. d.).. „28.645.000 „36 383.100 Laatst uitbetaald nummer van storting: 39483. ongelukkige manoeuvre van mej. v. B. te Nieuwenhuizen viel een ketel kokend water over haar kleine zusje en broertje, die In haar nabüheid aan het spelen waren. De kinderen kregen hevige brandwonden, en het vüf-jarig meisje overleed spoedig aan de ge volgen daarvan. De Jongen maakt het thans redelük. DROITWICH. 1500 M.: 11.35 Gramofoorr 13.10 Het Rutland Square en New Vlcto- rla-orkest 190 Gramofoon (Nieuwe op namen 4.10 Gramofoon 5 05 Orgel concert5.36 Het BBC-Danaorkest 8 50 De grondslagen der muziek 7.40 Gram. 9 30 Orgelconcert 10 35 Het Boyd Neel Strtjkorkest 11.3513.30 Dansmuziek. HAMBURG. 331.9 M.: 10.50 Orkest uit Koningsbergen 13 30 Pooulalr concert 135 Oramofoon 30 De Bremer Stads muzikanten 7 30 Het Radio-Dansork. 11 2012.20 Suite uit „Clivia* van Nico Dostal. 1. Stortingen In Nederl. waarvan bestemd voor: a. achterstall. vorder. b. rentedlenst Dawes- en Youngleen. en Stlllhalte; Rente transfer O. vrije reken. Relchsb. d nieuwe onder de Clearing vallende vorderingen 3. Stortingen In Du 1 tech- land (nieuwe onder de Clearing vall. vorder.) (Indus, saldo 1934 ad t 11.501.468) 3. Uitbetalingen In Ne derl. op nieuwe vor deringen (in mlnde- rlngkomend van het bedrag onder 1. d.).. WAARIN HET DAGELUK8CHE NIEUWS. VERSCHIJNT TIJDENS DE REIS OP DE MAILSCHEPEN VAN: •n denk aan R. D. U kunt met •en van de R. D. behangsels uit Serie 50, in prijzen van 50 cent af, aan uw kamer een frissche, moderne omlijsting geven, waar van de gezelligheid afstraalt op meubelen en stoffeering. De ge ringe kosten kunnen U niet weer houden en 't dankbare resultaat loont rijkelijk uw moeite. Vraag wwbehanger de stalenboeken ^met dit merk op de kaft i Gedurende het tüdvzk van 5 April aa. tot 1 Juni is. zullen hier te lande geen bloeiende cf kleur toonende azalea's en hortensia’s uit België kunnen worden Ingevoerd. De aandacht van belanghebbenden wordt er met nadruk op gevestigd, dat bet aanbeveling verdient, In ver band met de belangen van den Nederland- schen handel gedurende hetzelfde tüdvak de laatstgenoemde artikelen eveneens niet naar België te exporteeren. EN MET ADVERTEEREN BEREIKT MEN ALLE VERLOFGANGERS, REPATRIEERENDEN EN TOERISTEN. In een der bergplaatsen van de pannen- fabriek van den heer 8. te Belfeld is, volgens de „Telegraaf” Maandagmorgen tegen elf uur het lük gevonden van den 58-jarlgen zwerver M. H. Huys, die bleek eerst korten tüd tevoren overleden te zün. De beer 8. waarschuwde den burgemeester, die het parket te Roermond met de zaak in kennis stelde. Twee andere zwervers, die ook in de berg plaats hadden geslapen werden aangehouden en In verzekerde bewaring gesteld, omdat men dacht, dat de man, die op het moment dat de heer 8. hem vond uit den neus bloedde, door misdrüf om het leven was gebracht. Bü nader onderzoek kwam echter vast te staan, dat Huys eerst sedert enkele weken uit de Rüks- werkiQrichting te Veenhulzen was ontslagen en thans het spiritusverbruik niet kon ver dragen, zoodat men, terneer daar er geen en kel teeken van geweld was te bespeuren, aan neemt, dat H. daaraan gestorven te. De belde verdachten, die wel gezien hadden, dat H. was gestorven, worden thans wegens landlooperü naar Roermond op transport steld. LUXEMBURG, 1304 M.: 8 05 Gram muziek 13.30 Middagconcert door het Radlo-Ork. olv. Henri Pensla Don Pasquale, Donizetti. Berceuse. Karbulka. La Bayadére, Kalman. Intermezzo uit Cavalleiia rustlcana. Mas cagni. Menuet. Bolzlnl. La Source, Delibes. Tesoro mlo. Becuccl. Demande en Marlage du Scarabée doré, Armandola. Blavlache Rhapsodic. Friedemann 130 Koersen, Gramofoonmuzlek «50 Concert- en Dansmuziek 8.00 Dultsche avond. Con cert 8 40 Populair Concert door het Radlo-Orkest olv. Henrl Pensla. Llchter- tanz der Braute, Rubinstein. Gavotte, Godard. Slbple aveu, Thomé Marsch Heil Europa, v Blon 9 00 Dultsche mu ziek van gram.platen 9.35 Populair con cert door het Radlo-Orkest olv. Henri Pen- sis. Danse des BAtellera. Olasunow. Danse orientate. Idem La Glace, la Grêle, la Nelge. Idem Médltatlon, idem 9 45 Gala-concert door het Radlo-Orkest olv. Henrl Pensta. Lotte Schoene. zang. II Re pastore. Mozart, gezongen door Lotte Bchoene. Balletmuziek uit ..Ondine”. Lort- zlng. Aria door Lotte Schoene. uit „De Tooverflult”, Mozart. Aria uit „Don Gio vanni”. Mozart Perpet. mobile, Strauss. Fri) hllngsstlmmen-Walzer,» Strauss. Lotte Schoene 10.3(1 Balletmuziek „Paust”. Gounod (Gram.plaat) Concert door Maison Littlewood, olv. Henrl Pensls. De Barbier van Sevilla. Rossini. Mol- lv on the Shore. Percy Grainger. Nautical Moments, potp. Die lustige Wltwe, Léhar. The Yeomen of the Guard. Sullivan. Sam- bre et Meuse, marsch. Planquette. VOOR NADERE NAAR In verband met een tusschen de Nederland- schc en Belgische regeerlngen getroffen rege ling zal de Invoer van déze planten uit België hier te lande na 4 April slechts kunnen ge schieden onder overlegging van een door het Belgische ministerie van Landbouw af te geven certificaat. te verband daar mede zullen de thans uitgegeven toewijzingen steiger was gevallen. BOEDAPEST, 449.5 M.«50 ..Hochzelt lm Faschlag", opera van Poldlnl. 9 55 Zlgeunerkapel. 10.40 Salonkwlntet BRUSSEL I, 483.9 M.: 13 15 Gramofoon 12.50 Het Omroeporkest 1 503 30 Gra- mofoon «.50 Volkallederen 7.35 Gra mofoon 8.30 Het Omroeporkest 9.35 Zang vereen. „L*Echo du Peuple” 1090 11.30 Gramofoon. De gelegenheid tot deelneming aan de door den A N WB. Toeristenbond voor Nederland uitgeschreven rondritten te paard door Neder land zal dit jaar worden opengesteld tegen Fa- schen (21 en 22 April). Voor het deelnemen door militairen en militaire detachementen heeft de Minister van Defensie zün medewerking loege- zegd. te plaats van de vroeger voor verschillende afdeelingen uitgeloofde extra zilveren bekers heeft de A.NW9. thans, bü voldoende deel neming, wteselbekers beschikbaar gesteld, waar naar ook de militaire detachementen suilen kunnen mededingen. Vergeleken bü 1934 zün In de beschrijvingen en schetsbladen wüzlglngen aangebracht. Bovendien heeft het secretariaat der Rulter- commlssie van den A.N.W.B. den Elfstedentocht door Friesland voor ruiters beschreven en in kaart gebracht en zal In den loop van dit sei zoen eveneens door tusschenkomst van den A.N.W.B. gelegenheid worden geb< den om op het eiland Texel, dat een zeer aantrekkelük gebied voor rultertoerisme Is. rijpaarden te hu- ren en onder gelelde van een ter plaatse goed bekenden ruiter, tochten te paard over het eiland te maken en dit mooie gedeelte van ons land, dat zoo ten volle de belangstelling van den toerist waard te, te leeren kennen. Op deze wüae hoopt de A N W B bü te dragen tot be vordering van het toerisme In *t eigen land. De Nederlandache Vbehouderscentrale maakt Holrond, dat gedurende het tüdvak van 8 tot er met 13 April de Inneming van gezouten rug spek zal geschieden tegen dezelfde voorwaardc: en prijzen als die, welke zullen gelden in de «eek van 1 tot en met 6 April. In principe zal alleen worden geleverd aan Nederlandache Importeurs, die gedurende de jsren 1930 en 1931 hier te lande planten uit België hebben geïmporteerd, door Belgische exporteurs, die door de Belgische regeering zün erkend. Een en ander waarborgt een verloop van den handel, dat aansluit aan den nor malen gang van zaken. Haarden en kachels. Het te den minister be kend. dat de zachte winter een ongunstigen invloed heeft uitgeoefend op den afzet van som mige artikelen, o.a. ook op dien van haarden en kachels. Het is evenwel niet mogelük deze r.sdeelen op te heffen door middel van fluc- tueerende Invoercontingenten, daar af gezien van andere bezwaren, als b.v. de onzekerheid, waarin de Importhandel zou komen te verkee- ren de Invoer vóór het winterseizoen moet plaats hebben. De minister Is derhalve van meening. dat het thans gevolgde systeem, om e an andere landen vaste Invoerquanta te ver- ieenen, dient te worden gehandhaafd. De toestand in de gleterü -Industrie en de eventueel te treffen maatregelen tot verbete ring hebben voorts de aandacht van den mi nister. Ten aanzien van den geldigheidsduur oer invoervergunningen wordt medegedeeld, dat een regeling is getroffen, krachtens welke ac invoer zooveel mogelük in de zomermaan den zal kunnen plaats hebben. Voor zoover Im porteurs hun toewüzlngen voor het eerste kwartaal van dit jaar niet hebben benut, zul len zü over het ongebruikte gedeelte ook nog kunnen beschikken in de volgende toewürings- periode Dinsdagnacht bluschte de Haagsche brand weer een begin van brand, dat ontstaan was in de Burgemeester de Werfstraat In een schil derswerkplaats. De omstandigheden wezen op een poging tot brandstichting. In bet lokaal waar de brand was uitgebroken was eenlg brandbaar materiaal blükbaar opzettelük büeengebraeht, terwijl sporen van benzine werden aange troffen. Nog voor de brandweer met haar werk ge reed was. kwam de dader, de 51-jarige schllder- eigenaar zich aanmelden. Hü bekende, de brand uit geldnood gesticht te hebben. De man is in verzekerde bewaring gesteld. De president van de Rotterdamsche recht bank Mr H. W. B. Thomas, heeft Dinsdag bü vervroeging uitspraak gedaan In het kort ge ding dat aanhangig is gemaakt door zes bouw- patroons tegen de drie samenwerkende organi saties van bouwvakarbeiders, naar aanleiding van de moeilijkheden, welke zün ontstaan na de op 11 Maart Ingegane staking in de bouw bedrijven De president heeft In zün vonnis overwogen, dat, al is er gepost door of vanwege de bonden, de molestatie niet het gevolg was van de op dracht. die de bonden gegeven hebben. De vordering te ontzegd en etechers, de zes bouwpatroons zün veroordeeld tot betaling van de kosten van het geding, zijnde ƒ10.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 6