PROVINCIAAL NIEUWS 0 Oude moordzaak te Oss MARKTEN Wisselkoersen DAMES DONDERDAG 28 MAART 1935 TER AAR HOORN WIERINGEN CRISISKOOKCURSUSSEN ILPENDAM LIMMEN WER VERSHOOF JONGEN DOODGEREDEN STOOMVAARTLIJNEN ASSENDELFT LANGENDIJK ZEVENHOVEN RIJKS VISCHAFSLAG ZAANDAM ANDIJK STAAT VAN BESOMMINGEN VRAGENBUS PURMEREND BOVENKARSPEL Weerbericht SCHAGEN ENKHUIZEN Nummering der lytten in N oord-H olland Bovenkarspel, Grootebroek, Lutjebroek, Hoogkarspel Een der verdachten na twee-en-een half jaar wederom gearresteerd VAKONDERWIJS IN WEST- FRIESLAND Prfe Me nli viert parocl waard jubilei feest. FIRMA TJ. VAN ALTHUIS Co. Statenverkiezingen garage van J. K. Boontje» aan de GROOT KLÉIN overleden en Biljarten. De brug over de Ringvaart. VERKEERSONGEVAL te NOG EEN VERKEERSONGEVAL In. Door het overlijden Raadsvacature. Zwakke tot Mün 2». geen gepacht, komt Een der personen, die reeds onmiddellljk na het misdrijf werd aangehouden, is thans weder om gearresteerd. De 23-jarige J. P. C. uit Oss werd gevankelijk naar de marechausseekazerne overgebracht en daar Ingesloten. van van een Raad. Maandag 8 April zal de gemeente raad te 7.30 uur bijeenkomen. de de Hedenmorgen te half zeven is een doove kran tenbezorger, die van het spoorwegstation kwam, met een auto van de firma wytenkamp in bot sing gekomen. De man werd daarbij zoodanig gewond, dat hij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. 1 stenbelasting betaal ik f 20.70 19341935. Ik ben ongehuwd. Antw.: De uitgevers van kranten en tijdschrif ten zijn o.m. vereenigd in ,De Nederlandsche Dagbladpers” en in de „Katholieke Nederland sche Dagbladpers". Beide vereeniglngen geven een eigen orgaan uit. Vraag: Ik heb een paar koerdulven in een 6.17*4 2O.22U weet Sc R.K. „S. V. A." Voor Zondag aa. een be scheiden programma. De hoogere elftallen heb ben vrijaf en thuis komen de junioren aan -bod. Om half één 8VA b—P8CK a en om half drie SVA a—ADO a. Uit n.v. Prijs, pen t per II Gei Ei slott WOOl ever Zou Gemeenteraad Vrijdag zal de raad des avonds te 7.15 uur bijeenkomen om o.m. te be handelen wegverbetering en eventueele invoe ring straatbelasting. 38 cent per kg nen 1.001.40. Snyböonen 8000 cent. Postelein cent, per 1.004.10. 150. Peterselie 1.80—8 50, Prei 2.008.70, 1.503.70,- - -- R.K uur is van di in ve de grc Ps mid< van Ia nu voor van Gi afd. voor de J J P. V St stall het tlge Een staa> schy ache spre waai putt dekt bete slem wen dat van kan Naa ingesti vlerir dag plaats 31.55 36.5S 35 65 1.48 ma- ge- Mai (en 5 Maria BU va and De predik RJ ging vergi te B De doel comr meer Bij jes, Twis HL De leder ring dis, DuJJr Vo< geleg schrlj van 1 den. vast i wenst De word» na dc ..De den D van zoel colli het dezt 1. N. 8. C Ran Kag D ten kun den geve dida daat igOOL vota, vooa t maamq MfOtQL. FABWIKAAT H£TIDEALEVBBTBKNBMmaJ „St. Thereaia” De R.K. Gem. Zangver. „St. Theresia" zal dit jaar wederom deelnemen aan het bondsconcours dat te Almaar gehouden zal worden, zoowel met gemengd- als met da meskoor. Ten concourse Het R.K. Fangarecorps Cres cendo" neemt deel aan het nationaal concours voor Harmonie en Fanfare te Maarssen. ultge- schreven door Maarssen's Fanfare. Men komt uit in de afdeeling Uitmuntend heid op Hemelvaartsdag as. en men heeft als verplicht nummer ,Xe Secret” van Scheffer en als vrU nummer „Automne et Prlntemps" van Ab. Parigot. 8 Voetbal. Op 31 Maart: K.O.B. IOranje Wit I K.O5. 3-V.E.W. 3, half 1 Union 3 -K O3. 4. Vent verordening Door het raadslid P. O. Smits is den gemeenteraad verzocht, in de nieu we ventverordenlng een nieuw artikel in te voe gen luidende als volgt: B en W. doen zich ten aanzien van de uit voering dezer verordening voorlichten door een commissie, waarin, behalve hun College, het ge organiseerd winkelbedrijf en zoo mogelijk het georganiseerd ventbedrijf in de gemeente zijn vertegenwoordigd. Vraag: 1. Op wiens naam staat het wereld record 10.000 meter schaatsenrijden en hoeveel bedroeg zijn tijd? 2. Op wiens naam staat het wereldrecord 1500 meter schaatsenrijden en hoeveel bedroeg zijn tijd? 3. Op wiens naam staat het Nederlandsch record 5000 meter schaatsenrijden en hoeveel bedroeg zijn tijd? Antw.: 1. 10.000 M. Staksrud (Noorwegen) in 17 min. 49.5 sec. 2. 1500 M. Ballangrud (Noorwegen) in 2 min. 23.4 sec. 3. Ons niet bekend. Wend u zich hiervoor tot den heer W. A. v. Laer, seer. v. d. Ned. Schaat- senrljdersbond te Amsterdam. Vraag: Ik ben vast arbeider en reeds 4 Jaar in dienst bij denzelfden patroon. Nu ben ik ziek. Mijn vrouw gaat naar mijn baas om mijn loon en krijgt 10.met de woorden 3 wachtdagen er af. Mijn eigenlijk loon is f 16.50. Is mijn ziekteloon juist? Antw.: Indien uw werkgever bjj den Raad van Arbeid is aangesloten, dan had u 13.20 echter bij een kunnen wij U van den heer C. Rood is een raadszetel opengeval len. Het plaatsvervangend lid is de heer Hanf. Daar genoemde heer tot de K. D. P. is over gegaan wordt nog de vraag gesteld: kan een zetel, die voor R. K. 8. P.-candidaten bestemd lz, ook bezet worden door 'n lid der K. D. P.? (Als de heer Hanf niet voor 'n benoeming als raadslid bedankt, wordt hij benoemd, onver schillig de partij, welke hy thans ook moge aanhangen. Het politiek fatsoen brengt echter mede, dat Iemand, die als lid van een party bedankt, niet een deze party toekomenden zetel in een of ander college gaat bezetten. Alleen de commu nisten hebben zich tot dusver niet aan deze ongeschreven wet gehouden. Red.) Stemming politiek advies Zondag as. zal in het lokaal van den heer Konyn de stemming plaats hebben over het politiek advies voor c’efinltleve vaststelling van de volgorde van candidatenlljst voor den gemeenteraad. 31.65 36.45 35.tO 1.48 12.17*4 1120 6.18 2000 Voetbal. Op as. Zondag: E.V.E. IDe Valken I De Valken 3—E.V.E. 2 D.V.O. a— S.V.E. a. In de Laagzyde. Men kan daar gooien van 1012, 26 en van 7—8 uur. Ieder gooit natuurlijk meer. Gaat mep mrt l'w Tijd Stuurt dr wasch naar dr NIJVERHEID Kil I HIÏSTR XT 5-7 - TH EFOON 80009 Salarisregeling gemeentepersoneel Wethou der Bethlem heeft aan den raad twee amende menten doen toekomen op het ontwerp salaris regeling voor het gemeentepersoneel. Het eerste amendement stelt voor de gemeen tewerklieden in plaats van vyf eenjarige ver- hooglngen van 1 per week, zes eenjarige ver- hoogingen tegeven. Het tweede amendement stelt voor de maximum weekloonen in de groe pen I ot en met IV met 1 ppr week te ver- hoogen en te brengen op 30 tot 33 per week. ding ƒ3867.53; kraamverzorging ƒ430.40; totaal 12873.60. Uitgaven: Witte Kruis ƒ3520.60; wykverple- ging ƒ3448.71; t.b.c.-bestryding 4262.36; kraamverzorging 1131.20; saldo 31-12-34 tijd van crisis is het meer dan dat het weinige geld dat de huls zoo zuinig Witte Kruis. Onder voorzitterschap van den heer K v. Baas was de afdeeling Bakhui zen in jaarvergadering bijeen. Van het Enkh. Ziekenfonds mocht 100 als extra bijdrage over 1934 worden ontvangen. Het gemeentebestuur heeft de subsidie met 400 verminderd. Het financieel verslag luidt als volgt: ont vangsten: saldo 31-12-1933 579.26; Witte Kruis ƒ654730; Wijkverpleging 1449; t.bx.-bestry- kool zitten. Het vrouwtje daarvan verliest as veeren aan de vleugels, zoodat zy kaal worden. Wat moet ik daar tegen doen? Ik voer ze met hennepzaad en ’s morgens een theelepel be schuitkruimels. Antw.: Maakt u zich daar maar niet onge rust over. Het is de overgang van het ruien Mocht het na eenigen tyd niet ophouden, her haal dan nog eens uw vraag Vraag: Ik ben aangeslagen over het belas tingjaar 19341935 voor 68.04. Mijn inkom sten bedragen f 1500. Ik ben ongehuwd, 25 jaar en by mijn ouders inwonend te Haarlem. Is deze aanslag juist? Antw.: Ja. Vraag: Voor wiens rekening is het onderhoud van een terrelnafscheidlng (schutting) tusscheu twee achtererven van verschillende eigenaars? Is dat ook omschreven in het Burgeriyk Wet boek? In de koopacte staat niets vermeld. Antw.: De kosten worden door de eigenaars der aangrenzende terreinen gedragen. Vraag: Wat is bet particuliere adrets van de directie der KJi.SM.? Antw.: Ons niet bekend. ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN ALDABI. thuisreis, 26 Maart van Tenerlffe. MIJ. NEDERLAND CHR HUYGENS, thuisreis, pass. 25 Mrt Perlm. SALAWATI. thuisreis. 27 Maart te Havre. JOHAN DE WITT, uitreis. 27 Mrt te Port Said. FOELAU ROEBIAH. thuisreis, 37 Maart te Genua. Als de L.G.C.-vergadering een gunstige be slissing neemt en ook het gemeentebestuur zich bereid verklaart ƒ2500 by te dragen, dan zal zeer zeker een verbetering worden bereikt. De brug over de Ringvaart. De nieuw te maken brug over de Ringvaart 'by Broek op Langendyk zal iets anders komen te liggen dan „De Hanse”. De afdeeling Wervershoof van de R.K.M.V. „De Hanze" houdt Donderdag 28 Maart des avonds te 7 uur in het vereenl- gingsgebouw een algemeene vergadering. Tentoonstelling In het R.K Bewaarschool- gebouw werd een tentoonstelling gehouden van de handwerkjes welke waren vervaardigd door de leerlingen dezer school. Er viel werkelijk veel te bezichtigen, wat de scherpzinnigheid en het geduld van de kleuters aan den dag legde. Vele ouders vereerden deze tentoonstel ling met een bezoek. Woensdagmorgen werden door X Oentr. Stem bureau te Haarlem de ingediende lijsten voor de Provinciale Statenverkiezing in Noord-Holland genummerd. De uitslag was als volgt: de tegenwoordige brug, de z.g. K. van der Mo- lensbrug. De nieuwe brug zal een stukje naar het zui den komen te liggen, ongeveer oost-west loopen en twee meter hooger worden dan de thans be staande. Wanneer nu de nieuwe brug daar is. zal, als het verkeer weer langs de Prins Hen drikkade moet loopen, een 8-bocht ontstaan, wat niet bevorderiyk te voor een gemakkeiyk verkeer. De Langendyker Groenten-Centrale acht dit niet bevorderiyk voor den aan- en afvoer van de veiling en wil daarom medewerken aan een weg. die van de brug af reclrtr" dorp en den polder van Van Sluiting tulnbouwcursus. Dezer dagen had de eindles en sluiting plaats van den 2-Jarigen tuinbouwwintercursus te Wervershoof. De diploma’s werden uitgereikt aan de vol gende cursisten: P. Hauwert, Jn. Hauwert. Jn. Meester, D. Bakker, Jn. Breg, N. Kuin en M v. d. Gulik. L. T. B. De vergadering der afdeeling was goed bezocht. De besprekingen gingen in hoofd zaak over drie belangrijke punten. Eerstens het schetsen en toewjjzen der kalveren. Het feit dat In deze gemeene een veehouder de ertetewet In dezen heeft overtreden en daarop een vry- sprekend vonnis van den kantonrechter te ge volgd. heeft by de veehouders een zeer ver keerde opvatting gewekt, en te aanleiding dat velen de voorschriften der regeering onderschat ten. De heer Poelman uit Beverwijk waarschuw de met klem daartegen en raadde aan af te wachten tot de tuchtraad hier uitspraak heeft gedaan, want een overtreder der cirtelswetten wordt zeker gestraft. Een ander belangrijk punt was. dat aan de behoeftige tuinders in deze gemeente geen we- keiljksche steun door de gemeenten te uitge keerd. Dit punt ontlokte een breedvoerige dis cussie. Ook hierin gaf de heer Poelman de noo- dige wenken. De Armenwet moet in den nood der tuinders voorzien. Daarna behandelde de zelfde spreker de executie met en het werk der commissie in dezen. Aangedrongen werd, van deze zaken het kringbestuur op de hoogte te houden. Als laatste punt volgde een bespreking over den waterstand in deze gemeente naar aanleiding van klachten van eenige bloembollen- o t.b.c.-bestryding 1131.20; saldo f510.82; totaal 12873.69. Op 20, 21 en 22 April sa zal te Spierdijk in dc localen van hotel Koopman de algemeene vergadering met de daaraan verbonden ten toonstelling van het vakonderwijs in West- Ffitesland gehouden worden. Ofschoon de afgrljselyke moord op den dertig- jarlgen herbergier J. van der Pas te Oss, on geveer twee en een half Jaar geleden, langza merhand in het vergeetboek te geraakt, heeft de politie dag en nacht gespeurd om den sluier, welke over dit duistere drama hing, op te lichten. Als resultaat van deze nasporingen te, zoo lezen we in „Het Volk”, Woensdagavond een opzienbarende arrestatie verricht. De uitslag luidde: Oudorp 550 ptn.; Bergen 1-98 ptn. Op de kruising by den Aalsmeerderweg te Hoofddorp is Woensdagavond de vyfjarige Johan Ackooy, die plotseling .den weg overstak, door een auto gegrepen en vrijwel op slag ge dood. De beide finales van klasse A en B vinden resp. plaats op 9 en 2 April. de andere poes nog met Kan Ik hierop nog verhaal zoeken? Tot wlen moet ik my dan wenden? Wendt u tot de politie in uw je- 1. Antl-Revolutkmnalren 2. Rev. Boe. Arb. Party 3. K. K. 8. P. 4L K. D. P. 6. 8. D. A. P. 6. 8t. Oer. Party 7. N. 8. B. 8. Chr. Historische Party 9. Vrijzinnig Democraten 10. Chr. Dem. Unie 11. C. P. H. 12. Onafhankeiyke Middenstanders en Zaken liedenparty 13. Vrijheidsbond 14. Lyst P. J. Trlesscheyn 15. W. C. van Dyk R. K. Verplegingsfonds. Uit het jaarver slag van het R. K. Verpleglngsfonds bUjkt dat het ledental in het afgeloopen Jaar iets is voor uitgegaan. De vereeniging leed een gevoelig ver lies door het heengaan van den heer C. O. M. v. Baar wegens zyn benoeming tot burgemeester van Oude Niedorp. De diverse ontvangsten bedroegen in het af geloopen jaar 6671.04, tegen 5455.69 in het vorig Jaar. Aan ziekenhuiskosten werd betaald ƒ518140 en voor operatiekosten ƒ720, tegen resp. ƒ3785.55 en /610 in het vorig Jaar. Eenige wijzigingen werden gebracht in het reglement, waardoor thans vervoer per zieken auto wordt vergoed tot ten hoogste f 3 per ka lenderjaar. De heeren C. Blekemolen en N. J. Vclzeboer werden tot leden van het bestuur herkozen en in de plaats van den heer C. W. Limburg werd gekozen de heer J. de Wit. Tot voorzitter werd gekozen de heer N. 3. Velzeboer. voorlichtig vakken. In dezen ooit noodlg, vrouw tot hare beschikking heeft, mogeiyk en op de beste wyze wordt besteed. De eerste cursus zal bestaan uit: 6 lessen van 2S uur. te geven door bevoegde leerares- sen. Indien voor de cursussen RykBsubsldie wordt verkregen zal geen lesgeld worden ge heven. Alle dames boven 20 jaar, die animo hebben voor genoemde lessen kunnen zich tot en met Vrydag 29 Maart opgeven by de volgende adressen Bovenkarspel: Mej. Keetman pa. C. J. Dap per; Mevr. C. BuismanBraakman. Grootebroek: Mej. J. Baars, Mej P. de Vries —Water. Lutjebroek:, Mej. G. Llfthart, Westelnde, Mej. P. Broer, van Kleefstraat. Hoogkarspel Mej. Jeanne Wagemaker, Mej. W. Streuvoer. Hoogste stand: 774.6 te Akureyri. Laagste stand: 7513 te Ingö. Verwachting: tigen. Westelijke tot Noordeiyken wind, deelteiyk bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Zon op 5.47, onder 5.24. Licht op 634. Maan op vun. 234, onder vjn. 10.17. Nieuwe Maan 3 April 1231 run. moeten ontvangen. Is uw baas ander bedrijf aangesloten, dan niet nader inlichten. Vraag: Mijn schoonzuster te laat eenlg geld achter, zy was ongehuwd, soo- dat haar erfgenamen bestaan uit: 2 zusters en 7 (half) broers en zusters. Hoe te nu de ver- deeling van de nalatenschap? Deelen wy allen geiyk op of wordt de nalatenschap in twee helften verdeeld? Antw.: zyn er halfbroers en halfzusters en volle broers en zusters, dan splitst men de na latenschap in twee helften. De volle broers en zusters deelen in de belde helften, de halfbroers en halfzusters alleen in een der helften. VraagEr te laatst een boek uitgekomen, han delend over typografische kunst. Kunt u my hiervan titel, prijs en uitgever noemen, of waar voorhanden? Antw.: Ons niet bekend. Wendt u eens tot een goeden boekhandelaar. Vraag: 1. Gaat by pandoeren zwabber boven polka? 2. Mijn Aaronskelk bloeide voor 2 Jaar goed. Het vorig Jaar kwam een kelk uit, die ver droogde en nu te er nog steeds geen bloem te zien, overigens doet de plant het goed. Wat kan de reden zyn van het niet bloeien? Antw.: 1. Indien polka by het pandoeren in- gelascht wordt, gaat Het boven zwabber. 2. Waarschijnlijk groeit uw plant te weel derig. Dit kan oorzaak zyn van het met bloeien. Goed mesten, 's zomers buiten zetten. Vraag: Mijn zuster' was gedurende 3 weken in betrekking voor 4 dagen per week, zy ont ving haar loon wekeiyks, maar was eigenlijk aangenomen voor een zeker bedrag per dag. Op den tweeden dag van de vierde week, werd zij ziek. Denzelfden dag werd hiervan melding gemaakt by haar mevrouw. Zaterdags daarna ontving mijn zuster bericht, dat zy was ont slagen. terwijl haar maar een dag over drie weken werd uitbetaald. Heeft zy nu geen recht op meer uitbetaling? Zoo ja, moet dan betaald worden door haar mevrouw, of zoo zy ver zekerd te. door een ziekteverzekering? Antw.: U schryft er niet by. wat voor soort betrekking het is. Wendt u tot een RJL Bureau voor Arbeidsrecht. Vraag: 1. Hoeveel sterrenbeelden zyn er en hoe heeten die? 2. Waarom wordt Duitschland bet Derde Ryk genoemd? Antw.: I. Het antwoord hierop te te uitvoe rig; raadpleeg een leerboek over sterrenkunde. 2. Niet Duitschland wordt het Derde Ryk ge noemd, maar de Regeering van Hitler wordt aangeduld als het Derde Ryk. Vraag: Hoe ki-yg ik levertraan uit een zyden Japon? Het is een roodekoolkleur en is een week oud. Antw.: Een schoon propje watten doopen in benbol en daarmede de vlek wrijven. Niet te nat, anders krijgt u kringen. Vraag: Ik woon in Anna Paulowna en heb een inkomen van f 700 per Jaar. Aan inkom- over het jaar Aan gemeente fondsbelasting betaal ik f 11.70 en voor opcen ten f 9. Is deze aanslag juist? Antw.: Neen, dien een bezwaarschrift Maar misschien hebt u boven uw loon vrijen kost en Inwoning. Ook dat te loon en komt voor aanslag in de belasting in aanmerking. Vraag: Myn echtgenoot, gepens. spoor- weg-ambtenaar, overleed op 7 December 1934. waardoor ik zelf vanaf 8 December het weduwe- pensioen geniet. Nu ben ik bezig met de be handeling van de boedelscheiding. Ie Ben ik voor het my toekomende pensioen ook nog successierechten verschuldigd? 2. Of alleen voor het pensioen van myn echtgenoot over de maand December wat aan de nalatenschap toe kwam? Antw.: 1. Neen; 2. Neen. Vraag: Ik bezat drie poesjes. Nu te gebleken, dat de buren 2 diertjes doodgemaakt hebben. Een van die poesjes heb ik op hun erf gevon den, met het kenmerk, dat het beest te dool- geslagen, terwyi gevonden hebben. de de arrestatie van twee verdachten, onder wie ook J. C. Hy werd toen met den anderen arres tant wegens gebrek aan bewijs spoedig weer op vrije voeten gesteld. Ondanks dit feit bleef de marechaussee te Oss overtuigd, dat J. C. de hand in dit mlsdryf moest hebben gehad. De nasporingen werden onafgebroken voort gezet en thans acht de marechaussee voldoende termen aanwezig om tot arrestatie van C. over te gaan. De verdachte zal naar ’s Hertogenbosch wor den overgebracht om voor den officier van jus titie aldaar te worden geleid. „Witte Krui»". in café „De Meiboom” van den heer H. Dekker hield het Witte Kruis haar jaarvergadering Het jaarverslag werd uitgebracht, waaruit bleek dat in hetafgeloopen jaar veel is ge presteerd door de vereeniging; het ledental steeg tot 844. De moeder-cursus zoowel als de E.HH.O.-cursus waren flink bezocht en zyn met succes verloopen. Besloten werd in de vacature van het hoofd bestuur mevr. TeekensKunst van Venhuizen candidate te stellen. Het financieel verslag gaf een batig saldo, groot 1006,11 aan. Het financieel verslag Huisverzorging sloot met een batig saldo 235,85, terwyi de tuberculose-rekening nadeeiig saldo boekte. Goolweek Nog enkele dagen en X te Vrijdag. En dan begint de Goolweek. Vool elke bestede 50 cent etecht men een gratis bon. 10 bonnen geven recht om mee te gooien naar de dagpryaen van: 30 gulden; 20 gulden; 15 gulden; 10 guloen; zeven en een halve gulden; tweemaal 5 gulden en drie maal 2H gulden. Bovendien gooit men voor 10 bonnen mee naar den hoofdprijs van 150 gulden. Waar moet men gooien? WOKN8DAG, 27 Maart. Slotkoersen. Heden Vorige 7,f7»/« 7.10 5940 59.40 9.75‘A ‘’•’S** 3000 30.00-32.00 47.86*6 47.87*6 UMUIDEN, 27 Maart 1935 Ryksvtechaf- slag Tarbot per kg. 0.60 tot 0.40, griet per 50 kg. 23.— tot 12.tong per kg. 130 tot 035, groote schol per 50 kg. 9.tot 8.middel schol per 50 kg. 13.tot 11.zetschol per 50 kg. 17.tot 11.kleine schol per 50 kg. 1D— tot 3.50, schar per 50 kg. 3.60 tot 1.tong schar per 50 kg. 25.— tot 16.—, rog per 20 stuks 10.tot 8.—, vleet per 20 stuks 10.— tot 8.—, vleet per stuk 230 tot 135, pieterman en poon per 50 kg. 4.50 tot 3.80. groote echelvtech per 50 kg. 15.tot 830, middel schelvisch per 50 kg. 17.tot 7.80, kleine middel schelvisch per 50 kg. 15.tot 6.kleine schelvisch per 50 kg. 9.tot 330, kabeljauw per 125 kg. 24. tot 5.gullen per 50 kg. 8.— tot 130, leng per stuk 230 tot 0.16, heilbot per kg. 035 tot 030, wyting per 50 kg. 630 tot 0.70, koolvtech per stuk 3.70 tot 0.50, makreel per 50 kg. 035. van de Woensdag aan den Ryksvischafslag aan gekomen stoomtrawlers: Jacqueline 670 manden f 1260.Jamatra 595 manden f 1470.Her cules 800 manden f 2460.—, Bergen 490 manden f 2220.Olympia 100 manden f 1280.—, Oost zee 80 manden f 1700.Roode Zee 35 manden f 1380.Leentje Elisabeth 90 manden f 880. Adriatic 300 manden f 1980.—, Ancor 55 man den f 1420.—, Neptunus 100 manden f 1470. Vlos n 100 manden f 1000.Ulver 450 man den f 1450.Eendracht 600 manden f 1430. Loggers: 8ch. 196 720.—, Sch. 84 f 560.—, KW 107 f 560.—, KW 130 f 560.—. Kotters: E 620 f 430.—, E 165 f 380.—, E 157 t 390.—, K 145 f 460.—. 4. dan informaties in winnen? Antw.: 1. U hebt nergens recht op, tensy u verzekerd waart tegen Invaliditeit. Indien u echter in behoeftige omstandigheden komt te verkeeren. zal Maatschappelijk Hulpbetoon u wel helpen, maar hoeveel steun u zult krygen. kunnen wy u niet zeggen, omdat zulks af hangt van allerlei factoren, o. m. van de ge meente, waarin u woont; 2 Een brief aan H M kunt u adresseeren als volgt; Aan Hare Ma jesteit de Koningin, te Den Haag De aanspraak 's: Mevrouw of Majesteit. 3 en 4. Wendt u tot het R.K. Bureau voor Arbeidsrecht, Dinsdags- avonds in het gebouw Bt. Bavo aan de Smede- straak HOLLAND—AMERIKA LIJN BQRC.KRDUK, 25 Maart van Rotterdam Houston. EDAM, New York naar Rotterdam, was 25 Mrt 4 u. 25 n.m. 390 mijlen W.Z.W. van Lands End BILDERDIJK. Rotterdam naar New York, was 35 Maart 6 u. 5 n m 163 mijlen W. van Lands End. DAMSTERDIJK. Pacific Kust naar Rotterdam. 37 Maart te Liverpool verwacht. DRECHTDIJK. Rotterdam naar Pacific Kust, 36 Maart van Londen. BEEMSTERDIJK, 25 Maart van Philadelphia naar Rotterdam. STATENDAM. toeristenvaart, 38 Maart te Southampton verwacht. kweeers. De Dijkgraaf van den Groot-Limmer- polder bestreed deze klachten echter sterk en gaf als oorzaak aan den gerlngen toevoer ver oorzaakt door onttrekking van duinwater door de waterleiding. Hierna sluiting. „Bloemenluet” GA. Narcissen 36 cent. Anemo nen 713 cent. Ibis 1113 cent, Bartigon 1419 cent. HILLEGOM. 37 Maart Coöp VeUlngsver. „HU- legom" U.A. Uitslag veiling van Donderdag 31 Maart. Onderstaande prijzen werden genoteerd: Gladiolen: America 13 op 60 cent, Blériot 10-13 13 cent, 8-10 9 cent. Bar. v. Wijnbergen 13 op 30 cent, 11-13 30 cent. Boule de Netge 10-13 50 cent, Bellnde 3-4 p. L 4 cent. Crimson Glow 13 op 30 cent. Ch. Dickens 4-8 35 cent. Citronella 13 op 30 cent. 10-13 13 cent. Flam. Sword 10-13 10 cent, 8-10 7 cent, Gen. Petain 10-13 17 cent. 8-10 7 ct„ Golden West 13 op 34 cent. Halley 13 op 30 cent, 10-13 14 cent, 8-10 5 cent. Jac. v Beleren 13 op 48 cent. 10-13 18 cent. L' Immaculée 13 op 35 ct.. Lilac Wonder 10-13 20 cent. Lady Boreel 12 op 35 cent 8-10 7 cent. Mount Everest 13 op 50 cent. 10-13 20 cent. 8-10 10 ct. Marech. Foch 13 op 31 cent, 10-13 11 cent, 8-10 6 cent. Naney Hank» 13 op 39 cent. 10-13 14 cent, Orange Queen 13 op 33 cent. 10-13 19 cent, 8-10 8 cent, Odin 10-13 14 ct., 8-10 6 cent. Poolijs kralen p. I, 35.00. Pink Per fection 13 op 39 ct.. 10-12 9 ct. Prince of Wales 13 op 38 cent. 10-13 18 cent, 8-10 11 cent. Peace 13 Op 23 cent, Hol Boletl 13 op 38 cent, 10-13 30 cent, 8-10 11 cent, Rosette 13 op 33 cent, 10-13 10 eent, Scarletts 13 op 25 eent. Xanthla 13 op 39 cent. 10-13 18 cent, Trudel Grötz 4-5 45 cent, 3-4 >5 cent. Llllum umbellatum 16 op 50 cent, Lil. regale 18 op 3.00, LU. Tenultollum 1.50. Montbre- tla Fantasie 810 cent, Montbr. in soorten 37 cent. Anem St. Brlgld I 3s cent, Anem. de Caen (9000 per mand) 18 cent, Begonia's In soorten 3.5—3 4060 cent, 3-6 1.50. Dshllas In soorten 3.00—7.00. MAKKUM. 37 Maart. Vlsch. 1500 kisten komha- ring 1.051.75 per 80 pond. 40 kisten fulkharing 1.90— 1 50 per 80 pond. 300 pond Waddenzeebot 5.307.20 per 100 pond. NOORD-SCHARWOUDB. 28 Maart. 13700 kg. uien: Gele Nep 2.30, Drielingen 1502 00. Ulen 2 50—3.00, grove Ulen 3303.60. 4800 kg. Peen. 8000 cent 36000 kg. Roode kool 7.15—12 40. 122700 kg. D Witte kool 0.701.00. 58900 kg. Gele kool 100—150 OgDAM, 27 Maart ..De Tuinbouw” 1300 kg. Roode kool 8.6010 00, 5400 kg Gele kool 1.00, 7600 kg. D Witte kool 60—00 cent, 36350 kg. Roo de Bleten 40 cent. 3750 kg Wortelen 60 cent. PURMEREND. 27 Maart Afslagver. Beemster. Purmerend en Omstreken" Aardappelen: Bon te 4355 cent. Blauwe 5284 cent per 25 kg. Witlof I 0 401.09. Idem II 17—76 cent per 8 kg. Witte kool 2 10, Savoye kool 1.903.80 per 100 st. Sprultkóol 106l.lj per 15 kg. Boerenkool 1787 cent per kist van 10 kg. Spinazie 3654 cent per kist van 8 kg Sla 1.603 60 per 100 krop. Andy vla 9648 cant per kist. Radijs 3.105.00. Raapstelen 1.203 00 per 100 boe. Bleten 1030 cent per zak. Wortelen 2436 cent per zsLk- Pret 3.30—9.60 per 100 boe SCHAGEN. 38 Maart. Veemarkt 31 paarden 150 00350.00, 3 stieren 110.00115 00, 35 magere geldekoelen 100.00145.00. 30 vette geldekoelen 160.00—330.00. 25 kalikoeien 110.00—170 00, 5 pinken 40 0080 00. 489 nuchtere kalveren 3 00 10.00. oude vette schapen 140023.50, 186 over- houders 9.0014.00. Bokken en geiten 3.5010.00. 17 vette varkens 38—40 cent per kg. 87 biggen 13.00—90.00, konijnen 0 251.00, 13 kippen 50—90 cent. SCHAGEN. 28 Maart. Eierenveiling. Aanvoer 93000 klpeleren: 54-56 1801.90, 56-58 100. 68-80 1.902.10, 60-62 2.002.30, 63-65 2.10—2.50. Klei ne witte 1.70. 4000 eendeleren ISO—1.90. 4 kievits eieren 17 cent per stuk. TER AAR. 37 Maart. Centrale Veiling. Spinazie per kilo 48 cent. Sla 180—3 50. Vellen 14 cent. Witlof 4.00—680. Kroten 1.90, Radijs 1.70—3.60, Raapstelen 1.30. Peterselie 380. Selderie 3.10 VINKEVEEN. 27 Maart. Coöp. Groenten- en Fruitveiling „Vlnkeveen" Bloemkool 315 ct. per «tuk. Kropsla 36SO cent per 10 krop. Vellen 3035 cent per kist. Spinazie 610 cent per kg. VOLENDAM. 27 Maart. Heden werden aan de veiling aangevoerd 107675 eendeleren 2.003.01 WESTLAND, 37 Maart. Veilingen v. d. bond Westland. Export Groene Komkommer» 9.50 10.30, Idem II 8.6Ö8.80. 81» 1.904.00 per 100. Bloemkool 10.0021 00 per 100. Andijvie 3840 cent per kist. Spinazie 3630 cent. Postelein 18 Binnenland'' Aardbeien 3.103.60. dubbele boo- ucü 1.öv—1.40, HnljtxxjUcu 8090 1-cui, Fovielein 3030 cent. Spinazie 17—86 cent, Wltlor 11—14 kg. Bloemkool 434 cent per stuk. Sla Eieren 1.402.10 per 100. Kelen 0.80 erselle 1.60—3 50, Prei 2.003.70, Radijs I. Rabaïber 0 055.00. Selderie 100—2.35 per 100 boe. Andijvie 1034 cent. Spruiten 0.90 1.10. Boerenkool 1317 eent per kist. WILNIS. 36 Maart. Wllnlssehe Elervelllng. Aan voer 66 374 stuks: klpeleren 1 703.70 eendeleren I. 60—2.40. Per 100 stuks WARMENHUIZEN. 37 Maart. Uien 3.30—3.70, ld. groote 3.403 90. drielingen 1.801.70. Bleten 40 60 cent. Gele kool 1.20—1.30, Roode kool 8 30— II. 00, Witte kool 70—80 cent per 100 kg. Verschillende organisaties, werkzaam in N- Holland hebben gezamenlijk een commissie ge- vormd welke zich tot taak stelt op het platte land van Noord-Holland eenvoudige practlsche te geven in de huishoudelijke In de Damstraat heeft Woensdag een Am- sterdamsche chauffeur zoozeer links gereden dat een bakfiets in de knel is geraakt. Behalve dat de schade moest worden ver goed, kreeg de chauffeur ook nog een proces verbaal, omdat hy de veiligheid van het ver keer in gevaar had gebracht. Boomplaatdaren. De commissie van toe zicht op het lager onderwys heeft zich tot het gemeentebestuur gewend met verzoek mede te «erken tot de organisatie van een z.g. bootn- 'plantdag In deze gemeente. Het gemeentebe stuur bericht thans, dat reeds in 1927 stappen zyn gedaan voor de organisatie van een boomplantdag. Deze is toen afgestuit op het on gunstig advies, uitgebracht door den directeur van het staatsboschbeheer. nadat ’n houtvester ean Wieringen een bezoek gebracht en ter plaatse een onderzoek Ingesteld had. Genoemde directeur schreef toen, dat gelet op de voor den boomgroel zeer ongunstige klimatologische omstandigheden over het algemeen van de langs de wegen geplante boomen niet zeer goede uit komsten mogen worden verwacht. De aanwezige boomgroepen leveren hiervoor wel het bewys. Slechts op beschutte plaatsen is de groei be vredigend en zyn de boomen niet door den wind misvormd Op andere plaatsen, die meer aan den wind zyn blootgesteld, zyn de boomen meestal weinig fraai, terwyi de groei over het algemeen zeer langzaam is. Het gemeentebestuur is op grond hiervan ook n-t weer van meening dat het houden boomplantdagen hier beter achterwege worden gelaten. Vraag van J. M. B. te Hoofddorp. Antw.: U moet een briefje schryven aan de directie van die lotery of u wenden tot den agent. Krygt u geen voldoening, dan zouden wy de politie van het gebeurde in kennis stellen. Vraag: Wat is het adres van de mevrouw van de Marthavereeniging, die te Heemstede woont? Antw.: U bedoelt waarschyniyk het adres vaa mevrouw Droog Dat is Raadhuisplein 8. Heem stede. Vraag: Waar lp het secretariaat van de voet bal vereeniging H S.V. gevestigd? Antw.: W. Zoet, Kritzingerstraat 4. Haarlem Vraag: Zyn de nummers 58935894 van de Groote Purmerender Verloting reeds uitgeloot De trekking heeft plaats gehad 25 October 1934. Is er ook een prys op gevallen? Antw.: Op deze nummers is geen prys ge vallen. Vraag: Hoe kan men witte hortensia’s blauw kleuren? Antw.: Wy begrijpen uw vraag niet. Wil haar s.v.p. wat duideiyker herhalen. Vraag: Ik bezit al eenigen tyd 'n kleinen palm. Deze groeit goed. Nu bjj ik tot de ontdekking gekomen, dat er kleine witte diertjes van bui ten op het bloempotje loopen, niet op de plant en op de aarde Ook zitten ze in het bakje, waar □e plant in staat. Het zyn geert kruipende dier tjes. Wat zou ik hiertegen moeten doen? Antw.: Vermoedeiyk moet de aarde vernieuwd worden Raadpleeg daarover eens een tuinman Vraag: Iemand zonder nationaliteit, 23 jar-r oud en in Nederland wonende, heeft al dien tyd aan alle verplichtingen voldaan. Heeft hy recht op steun of iets anders, als hy geen middelen van bestaan meer heeft? Hy is lid geweest van den Ned. R. K. Middenstandsbond, maar op het oogenbllk is hy geen lid meer, daar hy de kos ten niet kan betalen. Antw.: Hy kan zich wenden tot Maatachap- peiyk Hulpbetoon. Vraag: zyn de uitgevers van couranten en tijdschriften in Nederland in m bond vereenigd? Zoo Ja, geeft deze bond dan een vakblad uit, dat onder de leden circuleert? Zoo neen, bestaat er in Nederland een blad, dat speciaal voor der- geiyke uitgevers bestemd is en onder deze ca tegorie haar lezers heeft? Zooals men weet, werd J. van der Pas, die het café .Halfweg’’ op den Berghemscheweg te Oss exploiteerde, in den ochtend van 9 Novem ber 1932 vermoord gevonden op een welland op de grens van Berghem en Oss. Het slachtoffer, dat den vorigen dag zyn der- tigsten verjaardag had gevierd, was op afschu- weiyke en wreede wyze omgebracht. Hy bleek door vier revolverschoten te zyn gedood en was zoodanig verminkt, en met bloed besmeurd, dat zijn identiteit alleen door de initialen in zyn ring kon worden vastgesteld. Het iyk lag ach terover in een sloot. De politie stond hier voor een moeiiyke taak. Omtrent de motieven welke tot den moord had den geleid, tastte men volkomen in het duis ter. Ook kon toen niet uitgemaakt worden waar J van der Pas was vermoord. Het werd n.l. niet onmogeiyk geacht, dat het lyk van den verslagene naar deze afgelegen plaats was ge bracht. De taak der politie werd bovendien niet weinig bemoeilijkt door het feit, dat de Osse naren, die iets konden weten, hun gewoonte getrouw bleven en zich van den domme hielden. Spoedig nadat het misdryf was ontdekt, volg- Propagandaverzadering R. K. Kieswreeniging Vrijdag 29 Maart 's avonds 8 uur houdt dc R. K. Klesvereenlglng „St. Joseph" een groote propagandavergadering in het Pationaatsge- bouw. De Hoogeerw. Heer Deken G. Kuys zal spre ken met als onderwerp: Katholieke richtingen. Alle parochianen zyn van harte we’kom. Er is echter geen toegang voor personen beneden 18 jaar. Recht en Orde. De afdeeling van de R. K. Staatsparty neemt met’ moed en energie de verkiezingsactie ter hand. Uit haar werkprogram stippen wy het volgende aan: Op Vrydag 5 April ledenvergadering waarop de candidaten voor den Gemeenteraad bekend gemaakt worden. Denkt er aan dat candidaten- lljsten moeten worden ingeleverd by den se cretaris tot 24 uur vóór deze bijeenkomst. Een groote propagandavergadering zal plaats hebben op Donderdag 11 April, waarbij als spreker zal optreden drs. Plet Kasteel. Alle Ka tholieken boven de achttien jaar zyn welkom. Let wel: gratis toegang. Ongetwyfeld een mas sale opkomst. Tot slot zal de propagandaclub, gevormd uit Gezellen, haar veelomvattende taak fier, open lijk en serieus volvoeren. Frissche, degelijke ka tholieke propaganda-lectuur zal zy verspreiden. Katholieke kiezers van Ter-Aar, het bestuur is actief. Laten wy allen propagandisten zyn 'oor de Katholieke Staatsparty en op de bres staan. Voetbal Zondag ax. ontvangt 8. R. C. I voor de competitie Meervogels I (Akersloot). De wedstryd vangt aan om balt drie. KON. PAKETVAART MIJ. ^^NIEUW ZaaLAND, 36 Maart van Sydney naar JAVACHINA-sJAPAN LIJN TJIBADAK, 26 Maart van Macasaar n. Java. 8ILVERJAVA—PACIFIC LIJN BINTANG, 36 Maart van Pacific Kuat te Singapore. FStGGANO, 25 Maart van Kaapetad naar Port Elisabeth. Biljarten. Dinsdagavond vervolgde korte queue” haar seriewedstrijden met wedstryd BergenOudorp. ,ult loopt naar het r i der Molen. Deze betere verbinding zal totaal pl.m. 5000 kosten. De Langendijker Groenten-Centrale stelt nu aan de alg. vergadering voor 2500 voor den aanleg van dezen weg te voteeren. Antw.: meente- Vraag: 1. Ik ben invalide en niet in staat om te werken. Op hoeveel geldelyken steun heb ik recht? Myn huisgezin bestaat uit: man, vrouw en 2 kinderen, resp. 7 en 4 Jaar oud. Ik verwoon f 5 huishuur, en beb verder geldelUke inkomsten, ook met in nature 2. Ik wil een brief schryven aan de Ko ningin. Hoe is de aanspraak? Hoe is het adres van Hare Majesteit? 3. Ik heb in 1930 2K H A. land voor den tyd van 6 jaar. Nu ben ik door on gesteldheid niet meer in staat om op het land te werken. Moet ik er van af of niet? Zoo ja. op welke manier en waar moet ik ALKMAAR, 27 Maart. N.V. Alkm. Export veiling. Aardappelen 1.002.20 per 100 kg. Andijvie 1.60 3 90, Bloemendaler koof 3.004.50 per 100 stuk» Gele kool 1.00—2.40 per 100 kg. Kropsla 2 406.30 per 100 stuks. Prei 5.60 pér 100 bo». Raapstelen 1.301 60. Radijs 1.10—2 60 per 100 boe. Roode kool 13.70 per 100 kg. Selderie 0801.60 per 100 bo». Spinazie 2666 cent per bak. Spruiten 4.00 0.50 per 100 pond. Witte kool 2 605.10 per 100 kg Witlof I 4.50—7.00, Idem II 2 003 50 per 100 pond BARNEVELD. 38 Maart Eierenveiling. Aanvoer 1.750.000 eieren 1.903.35. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK. 38 MAsrt. 3300 kg. Peen 0.70—1,00. 14000 kg. Roode kool 8.10—11.40, Idem doorschot 6 707.60. 81000 kg. Gele kool 1.00 1.20. 39000 kg. Deensche Witte kool 0 701.00. 8800 kg. Uien 3.70—3.40, idem grove 3.90380, Gele Drielingen 3.002.90. BOVENKARSPEL. 96 Maart. ,jöe Tuinbouw” 60 baal aardappelen: Blauwe 7500 cent. Bonte 65 cent, Bevel. 75 cent per baal. 300 kg. Roode kooi 5.40, 11000 kg. Gele kool 100—120. 7000 kg. Depnsche Witte kool 50 cent per 100 kg. 23000 kg. kleine Bleten 45 cent per 100 kg. 300 bakken poot- aardappelen: Due 30—26 cent. Ninetyfold 3388 oent. Schotsche 33 -«4 cent per bak. BEVERWIJK. 27 Maart. Snijbloemen aan „X Centrum" De aanvoeren van Narcissen van X open veld krijgen eiken marktdag meer beteeke- nl». reden waarom de prijzen door den te groo- ten vloed In snel tempo naar beneden gaan. Aangaande de trektulpen kan gemeld worden, dat de warme kassen leeg zyn, de aanvoeren be palen zich than» tot het koude glas en de tyd la niet ver meer, dat deze bloemen van den vollen grond gesneden worden. Irls^pn komen nog In kleine kwantums ter markt, terwijl de prijzen niet hoog zyn. Blauwe Druifjes worden by 10 boejes tegelyk geveild, wat wederom oen bewijs Is. dat de prys niet hoog u. Alleen Anemonen en Vulgens brengen nog een redelijk prijsje op. Het sortiment Kaarozen begint zich uit te brei den en deze uitbreiding brengt mede een kleine prtjslnzlnkng. Llllum Umbellatum een lelieaoort nog sporadisch voor Om op do trektulpen terug te komen moet he laas gezegd worden, dat voor do meeste trekker» het afgeloopen seizoen weinig of geen winst heeft opgeijverd. Een enkele trekker kan nog van oen klein winstje spreken. Belangrijke winsten behooren tot bet verleden in de broeltulpenwereld, 't 1» maar de vraag, hoe zy getrokken hebben; hebben zij veel uitschot gekweekt, dat voor 3de soort weg moest ot hebben zy weinig mislukkelingen gehad, zoodat men X meerendoel voor lat» soort verkno pen kon, dit 1» de alle» beheereehende vraag. ENKHUIZEN, 37 Maart. Coöp. Bloemenveiling JAVA—NEW YORK, LIJN TALISSE, New York naar Java, pees. 98 Maart Perlm. KOTA RADJA, New York, naar Java, peas. 98 Maart Pantellarla. Londen Beriyn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable) Rome Praag Madrid

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 2