AL?! DIE^SJAL?! DE ENGELSCHE KAPERS I O Uit Alkmaar TANDHEELKUNDIG INSTITUUT Rijksstraatw eg 16 Haarlem-Noord, zal vanaf IS MAART ook IEDEREN VRIJDAG Sprsekaar honden ts ALK MAAR aan ds LAAT NO. 169 WESTWOUD ZWAAG BERGEN LIMMEN KEGELEN BERKHOUT NIEUWER-AMSTEL BOVENKERK CASTR1CUM URSEM BURGERLIJKE STAND MALVERSATIES POLITIERECHTER ALKMAAR wu HOOGKARSPEL HEEMSKERK HEERHUGOWAARD me Hernieuwd optreden van den kippendief ARRONDISSEMENTS RECHTBANK ALKMAARSCHE POLITIE RECHTER GROOT ZANGCONCOURS TE ALKMAAR OUDER-AMSTEL MIJDRECHT Uitspraken vorige zitting ZUID-SCHARWOUpE Met magnetische kracht aan getrokken door het echoone Bergen U vraagt volgens uw theorie. Moreele excessen Een HOLTAP i, lijk en practisch Nederlandsch karpet dat U aan 2 kanten kunt gebruiken f Zj/n gezin achtergelaten Landbouwpmducten-roovere DOOR J. S. FLETCHER DONDERDAG 28 MAART 1935 VOLENDAM FAILLISSEMENTEN POLITIE-STOPTEEKENS I Gebaren: Margaretha de 3e «e- 30 jubileum-comité de 33. Ik? Door bet Alkmaarsch R. K. Gemengd Koor zal dit jaar het Jaariyksch concours gecrganl- 151 129 121 121 115 118 110 103 103 02 (20 tr.) (19 tr.l UltbetalingsprUsen De directie van de N.V. Zuivelfabriek Hoogkarspel heeft den melk prijs, die aan de leveranciers over het afgeloo- pen tijdvak wordt uitbetaald, bepaald op ÜJO per 100 KG. of f535 per 100 Liter. Gemiddelde noteering. Paard plotseling dood gebleven Woensdag middag circa 2 uur werd een groot bruin paard van O. in de Legmeer alhier door een hartver lamming getroffen. Het paard was gespannen voor een glerwagen, bestuurd door een knecht van O. blijft succes. In de mlddagzltting werd voortgezet de zede- saak tegen den vlschventer Jan N. te Alkmaar, thans gedetineerd. Hier betrof het artikel 247 strafrecht. Elsch 1 jaar en 6 maanden. seerd worden van den R. K. Bond van Zang- vereenigingen In Noord-Holland. Dit concours wordt gehouden op de Zondagen 28 Mei en 2 Juni In den schitterend gelegen Muzjektuin te Alkmaar. Een uitvoerend comité heeft reeds met groote energie de voorbereidingen voor dit muziekfeest aangevangen. 70 64 57 54 56 65 64 50 53 40 81 65 64 67 60 81 46 53 50 52 (20 tr.) <18 tr.) (20 tr.) (19 tr.) Herijk Alhier zal de herijk van maten en gewichten geschieden In het gymnastieklokaal in de openbare school aan de Jullanalaan op Vrijdag 5 April van 13—16 uur. Herijk De Herijk van maten en gewichten zal dit Jaar geschieden in het Tumgebouw aan de Ouderkerkerlaan op Maandag 8 April van 131630 uur en op Dinsdag 9 en 10 April van 93012 uur en van 131630 uur. x 4* 5. 8. 7. X 9. Uitslag veiling. Dinsdag werd door notaris J. F. W. J. van der Heijden alhier publiek ver kocht het pand bewoond door de gezinnen H. Kennedy, 8. RelJnhoudt en A. van Eek, met bjjbehoorenden tuin, gelegen aan den Heeren- weg op Holland, zulks ten verzoeke van de erven J. H. RelJnhoudt, alhier. Het werd bij Inzet gebracht op ƒ2200 door W. Kennedy, alhier, en gemynd door dezelfde op ƒ800, zoodat W. Kennedy eigenaar werd 'oor ƒ3000. Jan H„ zonder beroep, Egmond Binnen. In hechtenis. Zedenmisdrijf art. 248 Bis strafrecht, en in vryheid gesteld. Leonardus Christiaan Josephus W., kruide nier, Egmond-Blnnen. thans In voorarrest. Zedenmisdryf. art. 248 Bis strafrecht, 1 jaar gev. voorwaardeiyt met 3 proefjaren. Jac. de Gr', koopman. Helder. Verduistering van een bakfiets, 15 boete of 10 dagen. Andries M.. logementhouder. Helder. Heling van een bakfiets. Vrygesproken. Dina Hendrica Br., huisvrouw Corn. Sm, zon der beroep, Helder. Zedenmlsdryf art. 251 Bis. strafrecht. Gesteld in handen van de Reclas- seering. Groslijst. Door de adviescommissie van de afd. Berkhout en Zuidermeer is de volgende voordracht opgemaakt voor de stemming over de grosiyst voor de gemeenteraadsverkiezingen: J J. Bakker, D. Boot*, G. Buysman, J. Klaver, F. Vriend, G. Brass en N. Smit. Stemming over de grosiyst op 31 Maart. Witte Kruis Het ledental bedraagt 270; aan contributién werd ontvangen 292.20; voor 4 ontsmettingen werd f 25 gevorderd. Door 63 gezinnen is in het afgeloopen jaar gebruik ge maakt van het materiaal. De ontvangsten bedroegen f 735.71, de uit gaven 347.31, saldo 388.40. De contributie ongewijzigd. De moedercursus was een Terug uit de Missie. Na een ruim 5-jarig ver blijf in de Missie van West-Afrika (Goudkust) hoopt onze plaatsgenoot, de eerw Br. Joh. Berch- mans. in de wereld Cornells Commandeur, mis sionaris der Afrikaansche Missiën van Lyon, be gin Mei de terugreis naar het vaderland te aan vaarden, om in den kring zyner familie een wel verdiende rust te genieten. Het pakket, mynheer, zei hy kalm. Giste renmiddag aangekomen, mynheer. Dank je Kentover, zei Jimmie. Wacht buiten op me, ja7 Nu dan vervolgde hy. toen de bediende de kamer verUten had. hier zyn de gestolen voorwerpen. Ik zal ze aan Jou geven, Scraye. Voorzichtig maakte hy het pakje open.... cn het volgende oogenbllk vlei hy achterover In zyn stoel, aangegrepen door een piotsellngen schrik. Het pakje bevatte.... eer.lge stukken zeep. HOOFDSTUK XVD REFAREEREN Uw Meubelen GOEDKOOP Brouwer’s Menbelmagazijn LAAT 183 - t/o R. K. kerk - ALKMAAR TELEFOON 3752 Burgerlijke Stand Gebaren: Margaretha Maria, dochter van H. Filmer en A. M. Vermeer, Adrianus Gerardus, zoon van J. Schermer en J. Kenter. Ondertrouwd: E. ten Veen en A. C. H. van Aken. Gehuwd: D. Sip en O. Smit. Markt Aangevoerd werden 4200 stuks kip peren, welke verkocht werden voor f130 en f230 per 100 stuks. heerschte een diepe stilte, welke ten door Jlmmle werd verbroken met de deinsden daarby zelfs niet terug yoot een moord. En nu nu waarschuwen zy den beer Trickett. Zoudt u denken, dat mynheer Trickett in gevaar verkeert? vroeg Sraye. Schmidt knikte ernstig. In het grootste gevaar. mUnhecr. In het grootste als hy volhardt In zyn bedoeling om deze affaire verder uit te zoeken. D»t is mijn meening. Scraye en Packe keken Jimmie aan. Jimmie glimlachte. Ik zou werkelijk niet weten waarom ik zou doorzetten.... maar toch doe ik het!! Mijnheer heeft een sterken wil, zei Schmidt met een rustigen glimlach. Maar bet is. aooals ik zei. Je jimmie. dat ik dat pakje niet gemaakt heb dat ik dit adres niet geschreven heb? Nonsens! Denkt u, dat ik niet weet, wat.... Ik ben er zeker van, dat u het niet weet, mynheer. Staat u my toe. u eenlge vragen te stellen? Waar maakte u dit pakket? In myn slaapkamer in bet hotel. Gebruikte u dezelfde hoeveelheid papier en hetaelfde touw? En lakte u het op dezelfde wijze als dit hier? Ik zeg u. dat dit hetzelfde pakket Is. Prachtig, mynheer u. in teder geval, ziet geen verschik Nu. mynheer Trickett, nog een kleine vraag. Nadat u dit nakket ge maakt had. het had geadresseerd, verzegeld en naar de post gebracht, verloor u het toen geen moment uit het oog. totdat u het den klerk van het postkantoor hadt overgegeven? Jimmie keek opeens op. Hy kiecg een kleur, toen de anderen hem aankeken. Saprlstle! Dat Is zool bekende hy Ik deed bet ja. Ja. dat ia waar. Ik verliet het eenlge minuten misschien tien minuten. Wanneer, mynheer? vroeg Schmidt. Ik verliet myn slaapkamer Maar ik sloot de deur! Juist, mynheer. En is men er tevens zeker van. dat uw deur gesloten was. toen u naar het postkantoor ging! Juist en toen u terug kwam was de koffer met de slultmand ge stolen! Dat is waar. Die kerels moeten handig zyn! Zeker, ik wil ze u gaarne zeggen, ant woordde Schmidt, zy is zoo: vanaf het moment, dat mynheer Trickett Monsieur Charles verliet werd hy geschaduwd door een van zyn agen ten. Deze agent betrok onmlddeliyk in het zelfde hotel een kamer, vlak by die van myn heer. Toen u de kamer verliet, mynheer Tric kett, waar liet u toen bet pakje? Op tafel? Juist! Zoodat het gemakkeiyk te zien was. Toen mynheer Trickett de kamer verliet, ging de agent er eenlge oogenbllkken later rustig binnen sloten van hotelkamers zyn erg een voudig heeren en in minder dan geen tyd had hy alles bekeken. Het papier was erg ge woon, het touw en het lak ook. Het adres was buitengewoon makkeiyk geschreven, dus zoo- als u ziet, heeren veel moeite om bet na te maken had hy niet. Hy nam allee goed in zyn geheugen op en verliet de kamer. Scraye en Packe gaven toe. dat het aoo ge gaan kon zyn doch Jlmmle gromde: Dat kan allemaal wel waar zyn. Schmidt, maar mag Ik je twee of drie vragen stellen? Ten eerste waarom nam die kerel bet pakje niet ineens mee? Omdat hy had gezien waarheen ging, dus wist hy. dat u binnen een paar minuten kon terugkomen. Hy wist, dat u er dan onmld- deliyk werk van sou mattn en dat zou niet erg plezierig voor hem geweest zijn. Hy was er seker van. dat u het naar de post sou bren gen. dat was voor hem voldoende. agent van politie te Amsterdam. Eierveiling Woensdag werden aan de eier- veiyng aangevoerd 107.675 eendeieren. Prijs f2 2.02 per 100 stuks. Kermis De kermis te Noorddyk (gem. Ursem) zal dit jaar een week vroeger worden gehouden, en wel op 30 Juni en 1 Juli. Het besluit, 1* onlangs goedgekeurd door Oed. Staten. Dat, knock out! Hy stak schoof Nederiaagwedstrtjden Ter gelegenheid van haar a-s. 25-jarig Jubileum heeft de Heldersche damvereenlglng een nederlaagwedstrijd georga niseerd. De damvereenlglng „Damlust” alhier heeft het aangedurfd tegen deze sterkere ver eeniging de ultnoodlging aan te nemen. De ont moeting heeft plaats gehad, waarvan de uitslag is: Heldersche Damclub le tiental 14, 2e tiental 11 en het 3e tiental behaalde 7 punten. De cU- fers VQpr „Damlust" waren respect. 6. 9 en 13 punten. Den Helder totaal 32 en „Damlust” 28 punten. Hoewel deze laatste vereeniging aan de Heldersshe geen nederlaag heeft kunnen aan doen, heeft „Damlust” tegenover haar supe rieuren vereeniging toch zeer gunstige cyfers behaald. ï|et gesloten deuren stond terecht HlUegonda V., huisvrouw van Plet B. te Wervershoof. ter zake zedenmlsdryf art. 250 secundo strafr. Ge vorderd werd 5 maanden gevangenisstraf. Op concours Zondag 23 Juni zal „Onderling Genoegen” deelnemen aan het concours, uitge schreven door Beemsters Fanfarecorps. Maria-congregatie. Dinsdagavond deden een 50-tal meisjes haar plechtige opdracht aan By deze gelegenheid werd tevens het nieuwe vaandel der congregatie Ingewyd. De zeereerw. pater Zoetmulder hield de feest predikatie. ter te ziek was om gehoord te worden. De zaak werd toen aangehouden en verwezen naar den Reshter-Commissaris De ex-burgemeester werd toen door desen magistraat thuis gehoord, om dat hy niet in staat was als getuige over te komen. Thans' werd de zaak en alsnu bet ver hoor van den gem.-secretaris voortgezet. Ver dachte beweerde, ernstige pogingen in 1 werk te hebben gesteld om zyn gereedschap opge stuurd te krijgen, doch dit was hem nimmer gelukt. Elsch twee maanden gev. Vonnis twee maan den gev. doch voorwaardelyk met twee Jaar proeftijd. pakt op en bekeek het nauwkeurig. Op een der bladen was Jimmie’s adres geschreven met drukletters. Hebt u ervoor gezorgd, dat het adres duldelyk was geschreven, mynheer Trickett? vroeg hy. Natuuriyk, ik deed het zorgvuldig. Ik had het beter gevonden, als u het met uw gewoon handschrift geschreven had. Drukletters zyn zeer makkeiyk na te maken. Scraye keek den detective opeens aan. Ah! riep hy uit. U veronderstelt.... Pardon, mynheer! Dit papier, ver volgde Schmidt, herkent u het. piUnheer Trickett? Och, loop naar den bliksem, wat heeft dat er mee te maken! rien Jlmmle woedend uit. Natuuriyk! Natuuriyk herken ik het. Ik heb het self in Parijs gekocht en ook het touw en ook het lakNatuuriyk herken Ik het! Bent u er seker van, dat u deze eh drukletters hebt geschreven, vroeg Schmidt kalm verder, zonder zich te storen aan Jim mie’s uitval. Zoo zeker als Ik u zie! Ik, daarentegen, ben er niet seker van. mynheer. Ik kan u selfs de verzekering geven, dat dit niet het pakje Is, dat u maakte en dat u dit adres niet schreef. Uw pakket la in handen van die bende. Dat is het. mynheer, wat de advertentie bedoelde te zeggen met de woorden „nog geen materieels schade berok kend." Jlmmle sloeg met de vuist op tafel. Geboren: Trijntje, dochter van Dirk Winder en Jeltje de Haas. Johanna Elisabteh.. doch ter van Geert Miedema en Oeslna Bloemberg. Lobbrecht, dochter van Engel Groen en Mar tina Koeman. F F GetrouwdWillem Fredetitte en Anna Hoekstra. Mattheus van Ewtjk en Trijntje Bak ker. Pieter Koom en Anna van der Wonde. Overleden: Cornells Vermeester 73 jaar. Pie ter Schuvt 79 SlulMng Tulabouwcursus. In de R.K. Jon gensschool had de elndles plaats van den tuin- bouwwlntercursus, dezen winter gehouden door de afdeeling L.TB. Behalve het bestuur was os. aanwezig Wet houder Pepping. Verscheidene heeren voerden het woord. Aan het slot sprak de heer Boschman, leider van den cursus, een woord van dank, daarby tevens z’n tevredenheid uitgesprekende over den yver der cursisten. HarddraverUvereeniging In café Groot te Binnenwyzend hield de harddraveryvereenlglng Blnnenwijzend en omstreken haar Jaarvergade ring onder leiding van dep heer S. Makklnga. De heer M. v. d. Vlugt "gaf het financieel overzicht. Ontvangsten waren f 1153.61 en uit gaven f904 78. Batig saldo f248.83. Medegedeeld werd dat de Minister de ongevraagde verlo ting van 1935 heeft goedgekeurd^ Besloten werd op 14 Juli (e Bfrinenwyzend de groote dravery te houden en in September te Westwoud, by gelegenheid van de kermis een paardenkeuring en concours-hlppique. Herbe noemd werden de heeren Makklnga en David son. Burgemeester Haverkamp bracht hulde aan het actieve bestuur. Dammen. De damclub .Damlust” heeft met drie tientallen deelgenomen aan de neder- laagwedstryden van de Heldersche Damclub. De uitslag luidde: le tiental H.D.C.Damlust 14—6; 2e tiental H.D.C.—Damlust 11—9; tiental H.D.C.—Damlust 7—13. HET NAGEMAAKTE PAKKET De drie mannen, die met groote belangstelling het openmaken van Jimmie’s pakket hadden gevolgd,* keken van de stukken zeep naar het uiterst verbaasde en tevens ontmoedigde gelaat tegenover hen. Eenige minuten tevoren hadden zy op Jimmie’s gezicht uitdrukkingen van abso lute zekerheid gezien, nu stonden erop te lezen ontgoocheling en onbehaaglykheld. fluisterde Jimmie. dat slaat Volkomen. de handen diep in zyn sakken, zyn stoel achteruit en met hangend hoofd bekeek hy de dingen voor zich. Als iemand my verteld had, dat dit zou gebeuren, gromde hy. zou ik hem voor idioot en stapelgek verklaard hebben I Ik ben er tusschen genomen! Schmidt was de eerste, die zich oprichtte. Op 28 Januari stond terecht de 32-jarige landbouwer Pieter P., destyds te Winkel, die geen prettig huweiyksleven met zyn echtge- R.K. Klesvereenlglng De RK. Klesvereenl- ging hield Maandag 25 Maart een algemeens vergadering In de zaal van den heer W. Borst te Bakkum. De voorzitter deed mededeellng van het doel dezer byeenkomst: de vorming van een commissie, die de stemming voor de as. meenteraadsverkiezing ter hand neemt. By de stemming werden gekozen: J. Brand jes, W. Res, W. Groot, O. Zonneveld en Chr. Twisk. Hierna volgde candldaatotelllng. De commissie stelde voor de zittende raads leden te benoemen, waaraan door de vergade ring werden toegevoegd: P. de Wild, J. Dinger- dis, Jb. Koopman, C. Kuyp Jbz., C. Hes, R. Duyn en O. Louter. Voor het tndlenen van candldaten wordt de gelegenheid gegeven tot Zondag 7 April, met 'n schrijven van tien handteekeningen voorzien, van leden of van hen die het wenschen te wor den. De candidaten zullen worden bezocht om vast te stellen of zy hun candidatuur al of niet wenschen te aanvaarden. De stemming voor de grosiyst zal gehouden worden op Zondag 14 April van des morgens na de Vroegmis tot 12 uur en van 230 tot 4 uur. Stemming gemeenteraad De stemming voor de leden voor den raad dezer gemeente is door B. en W. in zyn vergadering van 26 Maart JX bepaald op Woensdag 5 Juni as. Er slotte woorden: Zoo, zoo. Dat weten we al weer. Nu, je weet nu ook allee van my. Bcraye keerde zich tot den detective. U hebt waarschyniyk reeds een theorie over dit geval opgezet, mynheer Schmidt? Zou u ons willen vertellen hoe die luidt? Zeker, zeker! Myns inziens zyn oe dief stallen van deze kostbare curieuze voorwerpen het werk van een buitengewoon knappe, mach tige en niets-ontzlende bende of vereeniging. Een vereeniging, veronderstel ik, die niet be staat uit beroepsmisdadigers, maar waar schyniyk uit, voor het oog. hoogstaand* men- schen. Ook heb ik het idee, dat *y overal ver spreid sitten en dat zy vele bronnen bezitten, waaruit zy de zoozeer begeerde voorwerpen putten. Byvoorbeeld, mynheer Trickett ont dekte let*, wat waarschyniyk maar van geringe beteekenls is; een van hun agenten mon sieur Charles komt er achter en onmlddeliyk werden er stappen gedaan om te voorkomen, dat de politie let* zal kunnen vinden, zy De Alkmaarsche Kegelbond heeft op den invi tatie bondenwedstryd te Amsterdam weinig for- tuiniyk gegooid. Onze stadgenooten eindigden op de 4de plaats met 1162 hout. Bovenaan kwam Amsterdam met 1243, 2. Den Haag 1179, 3. Haarlem 1169. 4. Alkmaar 116X 5. Helder 1161, 6. Utrecht 1073. Hoogste korpsgooler werd onze stadgenoot A. Köllmann met 151 hout. Het Alkmaarsche tiental wierp reap. A. Köllmann L Boom O. Genefaas C. H. de Lange Joh. Diepen J. Metz M. Jlmmlnk C. v. d. Capelle T. Bonsema 10. M. Bak feest. Naar wy thans van het tn verBknd hiermede Ingesteld jubileum-comlté vernemen, zal de viering uitgesteld worden tot 30 Juni, op welken dag de herdenking op feesteiyke wyze zal plaats vinden. werden door beide verdachten toegegeven. Vol gens den gryzen vader scheen de nood der tuin ders. die ook hem niet was bespaard gebleven, hem tot deze verwerpelijke vermogensdelicten gebracht te hebben. Over het algemeen maakten de verdachten op de rechtbank geen onverdeeld gunstlgen In druk. De officier distilleerde uit de omstandig heden, dat de verdachten er speciaal op uit gingen om te stelen en tegen den vader, die reeds ter zake heling was veroordeeld, werd ge- fordérd 2 Jaar en 6 maanden gevangenisstraf, en tegen den zoon 1 Jaar en 6 maanden. Reeds vanaf 12 Mei 1930 dateeren onze her inneringen omtrent den zich noemenden „bloe mist” Johannes Hendrik Tr. Toen bevond hy zich ook in de „petoet” en stond voor zyn rech ters wegens Inbraak in een Villa te Bergen, dat een onweerstaanbare aantrekkingskracht op hem schynt uit te oefenen. Op 24 Mei 1932 zal Jan alweer op bet zon daarsbankje, ditmaal tn gezelschap van Renier B„ een gesjochten timmerman uit Groot Mo- kum. Weer betrof het een villa in Jan’s geliefd Bergen, waaraan de heeren hun Inbrekerscapa- citelten besteed hadden. De elsch luidde toen 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. En vandaag werd opnieuw onze oude bekende Jan Hendx. Tr. uit zyn cel gerequireerd om de ry der verdachten voor deze zitting te openen. Het was natuuriyk weer Bergen dat Jan met magische kracht had aangetrokken. Hy was door den veldwachter Tammlnga, die hem ken de als bet binnenste van zyn broekzak, In den nacht van 6 op 7 Febr. JX aangetroffen in de villa van den heer Jan Heyn, waartoe hy zich toegang had verschaft op de door hem steeds toegepaste methode, het verbreken van glas ruiten. Hy was doodleuk door het raam binnenge stapt en had reeds een aantal doozen en andere voorwerpen tot .iverzendlng” gereed gezet. Jan werd door Tammlnga gevonden In de voor kamer, terwijl hy, op den vloer neergevleid, zich koesterde aan de weldoende kachelwarmte. Hij werd door de veldwachters naar het raadhuis gebracht en securiteitshalve opgeborgen. Aan het zakmesje werden ook gevonden sporen van verf en stopverf. Volgens Jan. thans gedomicilieerd in Amster dam, was die verf afkomstig van zyn ledikant. Gehoord werd nog de heer G. v. d. Spiegel, die met het toezicht over de onbewoonde villa was belast en verklaarde dat alles zich in be- hooriyke orde had bevonden toen hy ’s middags na gehouden Inspectie de villa verliet. Verdachte was op 26 Januari ontslagen met een schitterende ultgangskas: 176. Maar dat geld was hy spoedig kwyt. In het geheel is Jan 13 maal veroordeeld ter zake vermogensdelicten. De heer officier releveerde het geweldige rtrafregister van verdachte, die het grootste gedeelte van zyn leven in de gevangenis door bracht en requlreerde 2 jaar gevangenisstraf. T. beklaagde zich over de behandeling door de politie. Dit Is geen rechtbank voor my, zei Tan bitter. Mr. Smal concludeerde vryspraak met be trekking tot de poging tot diefstal met braak. De 52-Jarige Ance Arend vail beroep tuinder, en diens 20-jarige zoon Pieter Jac^b, koopman, beiden wonende te Gouda en thans Priesterjubileum Pastoor Ch. F. J. M. de Meulder Geiyk wy reeds eerder meldden viert Pastoor Ch. F. J. M. de Meulder van de parochie van den H. Dionysius te Heerhugo- waard op 30 Maart zyn 40-jartg priester jubileum en op 3 Juni zyn 25-Jarlg pastoors- moet je er beslist bulten houden, zei Packe. Herinner )e slechte het laatste feit; zy zullen Je vinden. Trouwens, de politie zal het geval uit de South Molton Street niet laten rusten. De vrouw /erd ver moord! zy zullen het wel verder ultsceken. Waarom Je zelf niet rustig er bulten gelaten en waarom zou Je niet kalm het onderzoek van de politie afwachten? Scraye mompelde Iets, wat veel geleek op een onderstreping van Packe’s woorden, doch Jlmmle lachte en schudde bet hoofd. Je vergeet, Packe. dat tk een onverzadlg- baren lust voor onderzoekingen heb, en Op dit oogenbllk verscheen Kentover; voor afgegaan door een kellner. Met een beleefde buiging overhandigde hy syn heer het pakje, dat Jlmmle in Parys gepost had. Naar een door de politie alhier Ingesteld onderzoek is gebleken, dat op het bykantoor van Rykswaterstaat alhier malversaties zyn gepleegd. Als verdacht hiervan Werd de 36-jarlge administrateur G. C. v. d. K aangehouden en In het Huls van Bewaring ingesloten. Het ontvreemde bedrag kan nog niet wor den vastgesteld. Het onderzoek duurt voort. >laats h»»ft van de leden voor R.K. Kiesvereeniging Vrijdagavond te 7 uur Is In Café Wester een ledenvergadering van de kiesvereeniging „Recht en Orde”, waar in verkiezing plaats hssfL van de leden voor de grosiyst. .Gemeentebelangen" De voor kort opge richte kiesvereeniging „Gemeentebelangen” komt met de as. Raadsverkiezing met de vol gende candldateniyst: 1. J. B. Jonker, 2. Jb. Caro, 3. Jn. Wouda, 4. W. Gorter, 5. B. v. Tilburg, 6. Jb. Leguyt Mz., 7. E. Woud Wzn, 8. M. de Boer, 9. M. Leguyt. Jabileum In Mei aa. hoopt Dr. L. Talsma zyn zilveren Jubileum als art* te gedenken. 6 I H I 11 «KBIT, pijnloos trekken inbe grepen. vanaf. fBS.— CONSULT BRATIS Sproekaron van 9»/,—12 uur en van l1/,4 uur. Avondspreekuur van 1—&I, uur. De gemeenteraadsverideslng. Het bestuur van de afd. Bergen van de R K Staatsparty ver zoekt ons mede te deelen, dat het advlseerend college heeft bepaald, dat alle candldaten op het politiek advies zullen voorkomen en wel In deze volgorde 1. J. E. Miltenburg, 2. M. C. Dingerdls, 3. Jac. N. de Konlng, 4. J. J. Schouten, 5. O. W. Bills 6. C. J. de Wit, 7. J. H. W. Schmidt, 8. J. A. RanzUn, 9. J. Hopman, 10. Th. Vink, 11. H. Kager. De candldaten, die er de voorkeur aan moch ten geven niet op het advies voor te komen, kunnen binnen acht dagen sctirifteiyk aan den secretaris, Bergerweg 40, daarvan kennis geven; zy komen dan op de vrije lyst. De can dldaten H. Kager en J. Hopman hebben reeds daatoe den wensch te kennen gegeven. Nadat de tenuitvoerlegging van een voorw straf tegen den 24 j. Fred 8. uit N.-Nledorp. die na zyn proeftyd niet standvastig arcs ge- bleven en na de straffende hand der gerech tigheid met volle kracht aan den lijve moest ondervinden, met gesloten deuren was bedisseld. werd de zaak tegen den groente- venter Adr. Corn. L. te Den Helder, welk heerschap door de militaire politie a fligrand delit was betrapt op het stelen van klpnen uit het hoenderpark van P. Lak. nog eens onder de loupe genomen. De heer Wiggers had op last van den Politierechter naar de fait* et gestes van dit jonge mensch n onderzoek In gesteld en In een rapport vastgelegd De con clusie was echter zoo ontmoedigend, dat den verdachte, die ook zelfs niet verschenen was. tot 3 maanden gevangenisstraf werd veroor deeld. I De schoten vanuit de zware kanonnen konden het vluchtende schip niet meer bereiken. Reeds werd het vuurbaken door de Spanjaarden aangestoken, ten teeken voor de overige schepen, dat zy zich ge- vechtsklaar moesten maken. Een flinke ochtendbries bolde de zeilen en het schip voer voorby de sware vuurmonden van het fort, terwijl de soldaten nog bezig waren de stukken in stelling te brengen. Het grootste gevaar was reeds geweken. Het duurde eeenlge kostbare minuten voor dat men op het fort begreep, wat er elgenUjk gebeurd was, en in dien tyd tydden de Engelschen kans ge zien. de laatste toebereidselen tot het zeilklaar maken te beëindigen. Voor verkeer, dat den agent van voren en achteren nadert. gedetineerd, stonden terecht ter zake verschil lende diefstallen van tuinbouwproducten te Bovencarzpel, Broek op Langendyk en Noord en ZuMueharwoude. Voor verkeer, dat den agent van achteren nadert. noote had op grand van het feit, dat hij, naar Haarlemmermeer vertrokken zUnde, zyn vrouw en kinderen In hulpeloozen toestand had ach tergelaten. Verdachte had toen verweven I Rectificatie In de op 36 Maart 1935 gepubliceerde surséance betaling, betreffende de N.V. Ec- Exploitatie Maatschappij JXilnstad”, De werd als nader adres abusievelijk o, HelInstraat 2 E; d m.z Helmstraat 3 E. Failliet verklaard 37 Maart: M VernooUs, handelende onder den naam M Vernooüa Poatzegelbandel, Amaterdam. Eendrachtstraat 14. F. Kutten. Amsterdam. Weeterstraa* 380 I. Th. van Pol. handelaar, Amsterdam, ten Kateetraat 34. A. Sterk. Amsterdam. Lekstraat 144 II. O. Sydt. meubelfabrikant, met R. van Wyk handelende onder den naam Electr Meubelfa briek R. van WUk Co Marinewerf 80. wonende Kramatwog 50 ha.. Amsterdam. R. van wyk. meubelfabrikant, met O. Sydt handelende onder den naam Kleetr. Meubelfa briek R. van wyk Sr Co.. Marinewerf 80. wo nende Rozengracht 67 II. Amsterdam. H. F Boer. Hllvereum, Buasumerstraat 10 a. J. van Corler van Rooy, coiffeur, Hilver sum. Bakkerstraat 6. A. Viseer, winkelier tn radlo-artikelen. sterdam. Adm. de Ruyterweg 374 I. B. Cohen, marktkoopman. Rapenburg 60. Am sterdam.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 3