Internationale dievenbende De kerkstrijd Duitschland N.S.B.-manieren RADIOPROGRAMMA DOOR TREIN GEGREPEN Sport en spel Kerkelijk leven f VRIJDAG 29 MAART 1935 De a.s. verkiezingen Export uit Indië Brandstichting Rector Beane V er bondsmod erator PASTOOR J. H. F. ROOT t Een inzittende gedood De R.K. werknemende Nieuw Westlandsch product middenstand PATER F. HENDR1CHS SJ. Requisitoir Uitvoer naar Duitschland Uit de diamantindustrie Pleidooi Geen audiëntie BRAND TE ROTTERDAM ZWEMMEN Weer een record Op 500 meter achoolalag „HERTOG HENDRIK” THUiS Nadere uiteenzetting van het plan-Kappeyne Zonderlinge „bekee- rings”-actie Loonsverlaging bij de Hoogovens Landbouwer op onbewaakten overweg gedood Ingevoerd na overleg met de organisaties Noodlanding op een weiland Katholieke jonge middenstand Ernstige botsing bij Overschie Vervulling van stemplicht door tewerkgesteld en Deensche boternoteering Achttienjarige dienstbode de daderea Installatie voorloopige Centrale Raad Moeilijkheden by de vervaardiging van een film BUITENLANDSCHE ARBEIDS KRACHTEN Twee predikanten naar concentratiekamp Nazi-leider doet te Keulen feilen aanval op de protes- tantsche oppositie Certificaat van oorsprong verplicht Zaterdag 30 Maart 1935 Tegen hoofdverdachte voor Boaache rechtbank twee jaar geëiacht KON ’S MORGENS HAAST NIET BEWEGEN Invoer van lijnkoeken WOONHUIS IN VLAMMEN Zonlicht eer echter maar van WIJ Boterprü* (Ingezonden Mededeeling) en I in VERWIJZEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS ROME. 420.» M. 430 Gevarieerd con cert 7.26 Gramofoon 0.20 Opera-ult- sendlng. Het Bestuur van de Stichting Nederlandsche Meelcentrale heeft het prijsverschil bü den In voer van lijnkoeken vastgesteld op 135 per 100 K.G. en voor alle andere soorten koeken op 1l.~ per 100 K.O. Deze vaststelling zal gelden tot en met as. Zaterdag 30 Maart. Met Maandag as. sullen, voorzoover de noodzaak zal bltjken. nieuwe hef- ftngscljfers worden gepubliceerd, terwijl het In de bedoeling ligt, in den vervolge lederen Maan dag de heffingscljfers bekend te maken. KOPENHAGEN. 38 Maart (V.D) De offi cieels Deensche boternoteering bedroeg heden 168 Kronen te I 0A». heeft bekend BATAVIA, 38 Maart (Aneta) Van 1 Mei 1935 af zullen alle goederen van Nederlandsch- Indlschen oorsprong, welke geexporteerd wor den, gedekt moeten zün door een certificaat van oorsprong, af te geven door bevoegde autori teiten. Z. H. Exc. de Btsschop van Haarlem zal de volgende week Woensdag géén audiëntie ver- leenen. Het eerst werd gehoord R. Janssens, garage houder te Antwerpen, die afdrukken had ge maakt van Nederlandsche natlonallteltsbewlj- zen. HU herkende verdachte als dengene, die tem de opdracht tot het maken der afdrukken had gegeven. Zü zouden dienen voor afbeel dingen in vakbladen. Verdachte zelde, dat hU nimmer bü Janssens geweest was. De tweede getuige uit België was C. Goossens te Cappellen, die met verdachte relaties had In Juni van het vorig jaar was hü bü hem gekomen, om te vragen, of hü niet een druk ker wist, die naUonaliteltsbewlJzen kon nama ken. Getuige Is toen met De W. naar Janssens gegaan. Verdachte heeft daar aan Janssens iets laten sten, hem vragend of hV dat kon druk ken. Janssens antwoordde bevestigend en zij zUn gedrieën de stad ingegaan, ooa papier te koopen. Tenslotte werd nog de vrouw van Goosaens gehoord, die getuige was geweest van hes ge sprek. waarin verdachte aan haar man ge vraagd had, of hü geen drukker wist. WEENEN, 506.8 M. 25 „Komm und ael meln Passagier-', potpourri 9.40 Het Weensch Sympbonle-orkeat 1130—13 20 Dansmuziek. De Officier van Justitie, mr. Dubois, ving ean met te herinneren aan het internationale complot, dat sinds lang bestond en waarnaar de politie gerulmen tUd gespeurd heeft. Het is aan de activiteit van de centrale recherche te Rotterdam te danken, dat tenslotte de firma Is ontbonden en een aantal firmanten In de ge vangenis zit. Donderdagavond heeft de ZRC-er P. Kruit hof in bet Ooetelük Zwembad te Rotterdam een met succes bekroonde poging gedaan het Nederlandse!) record 500 meter schoolslag te verbeteren. Dit record stond op naam van zün clubge noot L. Korperahoek met een tüd van 7 mln. 51 8/10 sec. Kruithof legde den afstand af In 7 mln. 41 8/10 see., soodat hü het bestaande record met precies tien seconden verbeterd beeft. Donderdag zette de Rechtbank te Den Bosch de behandeling voort tegen den 38-jarigen koopman H. J. de W. uit Wijk. De zaak was uitgesteld wegens het niet ver schijnen van twee Belgische getuigen. Thans waren zü aanwezig. De predikanten Wolff en Brunner van de landakerk Hessen-Nassau zün eenlge dagen geleden dopr de politie gearresteerd en naar het concentratiekamp Dachau overgebracht, aldus meldt „United Press” aan de „Telegraaf” Verder zün de predikanten Schilfer, Hlrsch en de leider der inwendige zending Robricht ge arresteerd; het te niet bekend waar zü zich thans bevinden, doch men vermoedt, dat zü ook naar Dachau zullen worden gebracht HAMBURG. 331.9 M. 73R—8.06 Gra mofoon 10.50 Het orkest V. d. Landea- Pollael 5.20 De Flensburger Wanderkan- toor 6.30 Het Creuzland-orkest 7.30 Gevar. progr. 11.3012 20 Het Omroep- dansorkest. Het plan gaat uit van het principe, dat alle financleele risico's voor de overheid In den vorm van garanties e. d moeten verdwijnen, waar tegenover het echter wel vraagt een grootere tegemoetkoming van de overheid en eveneens van de arbeiders, daarbü een zeer aanzlenlü- ke werkverruiming In het vooruitzicht stellende. Daar voor verschillende sorteert ngen slechts een bijslag van f7.— reap f4^~ van noode is, terwijl de Overheid f9 steun verleent, bUjven er in dese categorieën aanzienlijke bedragen over van dezen steun. Het „Plan-Kappcyne” biedt de mogelUkheld, onmiddellUk een belangrijk aantal arbeiders in oe sorteering 49/4—36/4 aan het werk te zetten, Gistermorgen om kwart over elf te Hr. Ms. .Hertog Hendrik**, onder commando van den kapitein ter Zee O. H H. Helfrich, van haar oefenreis naar de Mlddellandsche Zee. die 7 Januari werd aangevangen, behouden In de haven van Nieuwe Diep teruggekeerd. Het schip voer onmiddellUk de helling op. Er was vrij veel belangstelling van familieleden en belangstel - lenden. TOULOUSE, 32».M. «.20 Operaconoert «50 Zangvoordracht 7.06 Concert 7.30 Opera- en operettefragmenten 7.50 Weeaach orkestconcert 8 35 Ttrooleche liederen en schrammelmuzlek 9 20 ..La mascotte", opera v. Audran 10.05 Solls- tenconcert 10 30 Klankfllmfragmenten 11.36 Jazzmuziek 11.50 Phliharm. or kest 12.3512.50 Militair concert. PARIJS, 1648 M. 7 06 Gramofoon 13 35 Orkestconcert 845 ..Les contes d'Hoffmann”, operette tan Offenbach. Aan de groenten- en fruitveiling te Naald wijk te Woensdag, .het nieuwe Westlandschs product, dat opaden Proeftuin Z H. Olasdto- trict te Naaldwijk is gekweekt, n J. Champignons, geveild. Voor deze eerstelingen werd 9 cent per stuk betaald. Een andere spreker, Julius Streicher, sprak over het jongste manifest van de Verkoppositie. Zü bespotten ons, set Stxai- eber, maar in werkelijkheid bespetten zü Hitler; zü bespotten Rosenberg en bedoe len het nationaal-soclalisme. WQ moeten tegen dese Farizeërs, dese imitatie-heili- gen, maatregelen nemen. Zü saboteeren ons actief Christengeloof met hun na maak-vroomheid. De werkelijke Christus is een vechter. Christus zou tegen dese Fari zeërs hebben gezegd: rij hebt geen recht menachen bespottelUk te maken, die eens Wodan op de heilige bergen hebben aan beden.” KEULEN, 38 Maart (Reuter). In een maasa- vergaderlng alhier, georganiseerd door den nazl-RUnlander Grohe, wordt van Hitler een krachtige actie geëlscht tegen de protestant- sche oppositie. Grohe verklaarde, dat de na- tionaal-socialisten het volk hebben gewonnei^ door een uitspraak van dit volk. De stem van het volk te de stem van God. Wü moeten geen compromissen aangaan met menachen, die voor zich het recht opeiseben om Gods stem te vertegenwoordigen. HILVERSUM, 1876 M. VARA 8 00 Or gelspel: Joh. Jong 8 30 Gramofoon 10.15 Ultzsndlng voor de arbeiders In de continubedrijven 13.00 Orvltropla 13.30 De. Zonnekloppers 1.00 De Flierefluiters 1.30 De Notenkrakers 2.00 Madrigaal en kerkelUke meerstemmigheid 2 20 Pla ten der maand (Nieuws van de platen- markt). 2 45 Eddy Walls en zUn orkest 3.30 Rotterdamse!) Phllh, orkest 4.31 ..De beteekenls van de bloembollencultuur en haar problemen" 4 60 Rotterd. Phllh. Orkest 5 50 Bsch-concertHet VARA- orkest «50 Orgelspel: Joh. Jong 7 u. Friesch uurtje (Frysk Urke) 8 00 Herha ling van SOS-berichten 8 03 Men vraagtt en wjj draaien.... 8 20 Uitzending uit het Concertgeb. te Amsterdam urn een con cert 9.20 Zaterdagavondfllmpjes 930 Vaz Dlas 9 45 Michel Gobets. tenor en Cor Steyn. orgel 1030 VARA-Orkeet 11 15 Gramofoon 11.3012.00 Eddy Walls en zUn orkest. Naar wü vernemen zijn er door een beslis sing van den Rüksdienst voor Arbeldsbemldde- i ng te Den Haag moeilükheden ontstaan over een aanvrage, om een aantal buitenlandsche medewerkers voor de vervaardiging van een Nederlandsche film In ons land te engageeren. Het hoofdbestuur van den Ned. Bioscoopbond heeft telegrafisch een onderhoud met den Mi nister van Sociale Zaken aangevraagd. Donderdagmiddag moest bet militaire vlieg tuig nummer 597, dat op weg was van het vlieg veld Twente naar Soeaterberg, wegens bet plot seling weigeren van de motoren een noodlanding maken. Deze landing geschiedde op een wei'and in de gemeente Gorssel. Een prikkeldraad*!slui ting werd door deze landing vernield, waarna bet toestel over den zandweg tegen de boomen vab een dennenboseb ter plaatse botste. Op dezen zandweg bleef bet toestel staan. De sergeant Metninger en de korporaal En denburg, belden uit Boeaterberg, bleven onge deerd. Het toestel werd zwaar beschadigd en aal ter plaatse gedemonteerd worden. Wij ontwaken, en de zon schijnt tn onze kamer en doet het water in de karaf glinsteren als kristal. Welk een verrukking, het zonlicht in den mor- 'gen! Welk een blijheid wordt er door gewekt, en met hoeveel meer lust en animo beginnen wij onder de koeste rende stralen ons werk van eiken dag! Hoe onmetelijk is het gemis van hen, die het licht niet kennen! En hoeveél derven reeds die mede-men- schen, voor wie de zon slechts een deel van het jaar schijnt. Wij kunnen niet dankbaar genoeg zijn voor het licht, dat ons ongetwij feld ook de droevige dingen en de tragische kanten van het leven doet zien, maar dat ons toch vóór en bo ven alles in zijn stralenden luister Gods glorie openbaart en den over vloed van gaven, welke HIJ aan de menschheid schonk. HUIZEN, 3013 M. KRO 8 00—9.15 Gra mofoon 10.001030 Gramofoon 1030 11.00 Muzlekultz. voor fabrieken 11.00 1130 „Van vier vermaarde eollsten" 1130—12.00 Coded halfuurtje door Past. L. H. Perquln 12.01—12.15 Politieberich ten 1318—2.00 Lunchconcert door de Havède-Band 2.00230 Halfuurtje voor de rijpere Jeugd 2 303.00 Sporthelfuur- rie 3.004.00 Klnderuurtje 4.15—6.00 Gramofoon 6.006 46 Het KRO-Orkest 5.466.00 Gramofoon 6.006.20 Het KRO-Orkeet 6.30«.45 Journalistiek weekoverzicht «.45—7.00 Het KRO-Orkest 7.00—7.16 Politieberichten 7.15—7 35 „Kroniek der luchtvaart over Januari-Febr. 1935" 7.358.00 Het KRO-Orkeet 00 —8 06 Vaz Dlas 9 069.30 De KRO-Boys 9 30—9.45 The four RAB'S Royal Accor deon Band 9.459.50 Mina Revere 111 (gramof.i 9.50—10.16 De KRO-Boys 10.1610.30 The four RAB'B 10 301035 Vaz Dlas 10 35—11 00 De KRO-Boys 11.0013.00 Gramofoon. Naar wü vernemen heeft het Hoogwaardig Episcopaat kot verbondsmoderator van den Ka tholieken Jongen Middenstand, de K. J. M. V. benoemd rector L. Beune te Leiden, thans reeds moderator voor het Haarlemsche diocees. Rector Mol, algemeen leider van het Manne- lijg Jeugdwerk van het bisdom Haarlem, is hier door ontheven van het tüdelük moderatorschap. KALUNDBORG, 12«1 M. 1130 Concert uit Rest. „Wlvex" 2 00 Zang 2.50 Het Omroeporkest 7 40 Dansmuziek voor de oudere generatie: Het Omroeporkeek. LANGENBERG 455.» M. 120 Het Keul- eche Symphonle-orkest 1.30 Gramofoon 8;30 Gevar. progr. 7.30 ..Bunt 1st die Welt der Oper". concert 9.50 Gramofoon. MILAAN, 368.6 M. 4.36 Dansmuziek terwijl Mvendien telkens per 200 arbeiders In de grovere sorteeringen, waarvan 100 In 24/415/4 en 100 in sorteering 14/4—1/1, werkglegenbeld vrlt komt voor 140 arbeiders in de sorteering ..Klein tot 50/4.” Het Comité tot Herstel van de Amsterdam- ache Diamant Industrie, dat zich, zooate men weet, korten tüd geleden heeft ge vormd ouder voorzitterschap van Mr Dr N. J. O. M. Kappeyne van de Capello, heeft zün plannen thans onder cüfers gebracht, en aan de regeertng ter beoordeeling voor af gelegd, die de zaak momenteel in studie beeft. Het onderzoek naar de oorzaak van den boerderübrand Maandagmiddag in de Heikant te Hooge Zwaluwe, waarbü twintig stuks vee in de vlammen zün omgekomen, heeft thans plaat* gehad. De 18-jarige dienstbode A. J. de B. tegenover de rüks- en gemeentepolitie den brand gesticht te hebben. Zü te Donderdagmorgen voor den officier van Justitie te Breda geleid en in bet Huis van Bewaring ingesloten Donderdagmorgen is de 39-jar. landbouwer J T. uit Leur, terwül hü op een kar gezeten was. beladen met melkbussen voor de melkfabriek te Etten op den in de Neerstraat gelegen onbe waakten overweg door een uit Breda komenden goederentrein gegrepen en op slag gedood. Waarschünlük heeft de man, die in gesprek was met den 16-jarigen Güzen uit Etten. die op *n rüwiel naast de kar reed, door den zwaren mist den trein te laat bemerkt. Het hoofd van het slachtoffer was gehoel ver brijzeld. Het paard was totaal verminkt, terwül de kar geheel versplinterd was. De machinist remde onmiddellUk maar kon den trein eerst bü bet station te Etten tot stilstand brengëh. De jongen G. wist door plotseling te stoppen aan een wissen dood te ontsnappen. Het slachtoffer T. laat een vrouw en twee kinderen na. Het lük is naar bet lükenhulsje te Etten overgebracht. De Minister' van Sociale Zaken heeft met be trekking tot de verkiezing van leden van Pro vinciale Staten en Gemeenteraad omtrent de tewerkgestelden bet volgende bepaald: „Ten behoeve van de bü de werkverschaffing tewerkgestelde arbeiders, wordt voor de as. verkiezing de volgende regeling getroffen: A. Voor zooverre de werkverschaffing ligt in de gemeente waar de tewerkgestelden hun stemplicht moeten vervullen, vangen de werk zaamheden op den dag der stemming aan, ulter- lük te 10 uur vsn. De arbeiders ontvangen als stemverlet een vergoeding voor 2 uren, bere kend naar het voor de gemeente vastgestelde basls-uurioon. B. Voor zooverre uit de gemeente groepen ar beiders bulten de gemeente zijn tewerkgesteld, en dagelüks naar het werk heen en weer reizen (per rüwiel. autobus, trein etc.) kunnen deze arbeiders na te hebben gestemd, om uiterlük half tien naar hun werk vertrekken. -Het aanvangsuur op *t werk wordt in verband hiermede 11 uur voor arbeiders die een rüwtel- vergoeding van 50 ets. ontvangen en half twaalf voor arbeiders die een rij wiel vergoeding van f 1 ontvangen. Arbeiders, die minde, dan 10 K M. afleggen en dus geen rüwlelvergoeding ontvan gen, worden beschouwd als te behooren tot groep A. Arbeiders, die per autobus of trein reizen, vertrekken te half tien of zoo spoedig als de treindienstregeling dit toelaat, naar het werk. De tot groep B. behoorende arbeiders krijgen alle verzulmuren vergoed met het basis uurloon. Na zün stüfheid in de spieren en hardlüvigheid verdwenen Hardlijvigheid en stüfheid in de spieren weer een typisch Kruschen geval. De heer K. te R. schreef ons: ..Steeds had ik veel last van hardlijvigheid en stüfheid in de spieren aotns was ik zoo stüf, dat ik 's morgens haast niet in beweging kon komen Daar ik dtkwüls in de krant las over Kruschen Salts, wilde Ik het ook eens probeeren. Nu sou Ik het niet gaarne meer willen missen. Ik ben er ten volste tevreden over en kan het iedereen aanraden De stüfheid In de spieren is verdwenen en van hardlüvlgheld heb ik geen last meer. Kruschen Salts voldoet aan alle etechen. waar het voor wordt uitgegeven." L. K. te R Stüfheid en rheumatische aandoeningen ont staan door onvoldoend werkende afvoerorganen, mede oorzaak der hardlüvigheld Kruschen Salts spoort lever, nieren en Ingewanden aan tot krachtiger werking: de afvalstoffen en overtollig urinezuur worden uit het lichaam verwijderd, pünen en stüfheid verdwünen De „dagelüksche doste" zal V voortaan blijven behoeden voor hardlüvigheid, rheumatiek en U frtech en „fit” houden. Kruschen Salta te uitsluitend verkrijgbaar bü alle apothekers en drogisten k /090 en ƒ1.80 per flacon, omzetbelasting inbegrepen Let op. dat op het etiket op de flesch, aoowel als op de bultenverpakktng de naam Rowntree Handels yaatechappü, Amsterdam, voorkomt. Over de drogredenen, waarmede men deze bedenkelijke „bekeerlngs”-actle voert zal in de komende dagen nog menig har tig woordje gesproken en geschreven wor den en men kan zich voorbereiden op heei wat onweerlegbare weerlegging, thans vragen wij in het bijzonder even de aan dacht voor de wijze, waarop zekere N. 8 B.-propagandisten hun misleidende colpor- tage-lectuur in handen van de Katholieken trachten te spelen. J Naar een onzer lesers ons mededeelde wjj hebben de verklaring onderzocht en juist bevonden zouden N. 8. B.-propa gandisten beweren, dat zü van heeren Pas toors toestemming gekregen hebben om Katholieken aan te manen, te stemmen op de N. 8. B Sterker nog: heeren Pastoors zouden hun tot dit doel zelfs „de adressen hunneï pa rochianen verstrekt hebben! Als bewüs daarvoor wordt dan gewezen op het feit, dat in een der Amsterdamse!)* parochies bü dé* meeste Katholieken in enveloppen, waarop naam en adres, N. 8 B.-propaganda-lectuur kon worden thuis bezorgd. De Nederlandsche Visscherü Centrale maakt bekend dat voor het tweede kwartaal 1935 een betallngscontingent van 2100 R.K. is toege staan voor uitvoer tariefpost 180 B (Ftecheier, Rohe Tlerliache Stoffe ang Gegadigden, die voor de verdeellng van dit contingent in aanmerking kunnen komen ge lieven zich te wenden tot bovengenoemde cen trale, Juliana van Stolbergpleln 3 tot 4. Den Haag, onder opgave van de waarde van de door hen in de Jaren 1930, *11, *32 en 33 naar Duitschland uitgevoerde stoffen, maandsge- wüze gespecificeerd. De directie van de hoogovens te IJmulden heeft aan de arbeiders van de hoogovens MekOg en Cemü medegedeeld, dat in overleg met de besturen der vakorganisaties besloten Is, met Ingang van 4 April as. de volgende maatre gelen te nemen: 1. De uurloonen tot en met 54 ct. zullen met één cent, de uurloonen van 55 ct. en hooger zullen met twee cent worden verlaagd, en de zoogenaamde crisistoeslag voor gehuwde arbei ders komt te vervallen. 2. De tüdelüke schaftvergoeding aan de ha venarbeiders, de kraanmachinisten en de weeg- wagendrüverz zullen in twee etappen van 50 pct.. nJ per 1 April en per 1 Juli, worden in getrokken. 3. De toeslag van 5 ct. per uur, die aan een arbeider wordt uitgekeerd, indien hü dienst doet als baas, wordt tot 4 ct. verlaagd. Over enkele punten zal de directie nog in overleg treden met de besturen der vakorgani saties. i e leiding der N. 8. B. achünt zich den l llaatsten tüd speciaal ten doel te stel- len, de Katholieken van Nederland te „bekeeren"; met een vrijmoedigheid waarvan de N 8. B. het geheim bezit, heeft zü onze KerkelUke Overheid de taak- uit handen genomen, te bepalen en voor te schrüven, hoe de echte Katholiek zich te gedragen heeft, en wil men de vele pam fletjes, welke in deze dagen over de hoof den onzen Katholieke medeburgers door de N. 8. B. worden neergefladderd, gelooven dan moet een echte Katholiek eigenHJk N,S. B.-er zünl Gistermorgen om zes uur had te Overschie een botsing plaats tusschen twee vrachtauto's op den Abraham van Stolkweg. Een vrachtauto, komende uit Rotterdam en waarin zich acht personen bevonden, reed in oc richting Overschie. Van tegenovergeztelde zijde naderde eveneens een vrachtauto, waarin zich twee personen bevonden. Beide wagens, welke met zeer groote snelheid reden, kwamen met elkaar in botsing. De bot sing wa« zoo hevig, dat een der Inzittenden van den vrachtauto uit Rotterdam de 27-jarige M. Need er veen, uit Rotterdam, op slag werd ge- aood. De overigen bleven ongedeerd. Even dreigde er tusschen de chauffeurs een vechtpartü. waarbü een een bloedneus opliep. De politie was spoedig ter plaatse en heeft beide wagens, welke zeer waren beschadigd, in be slag genomen. Het Comité meent na zorgvuldig onder zoek dan ook te'durven zeggen, dat de werkgelegenheid bü een goede uitvoering van het „Plan Kappeyne” met ongeveer hon derd procent ten opzichte van het thans geldende regiem zal toenemen, bü gelük- blüvende conjunctuur. De commissie-noteering voor Nederlandsche boter te heden vastgesteld op 35 et. per K.O. De Officier concludeerde tenslotte tot schul digverklaring aan de ten laste gelegde feiten en veroordeellng van verdachte tot een gevan genisstraf van twee jaar. In de parochiekerk van de H.H. Martelaren van Gorkum, aan de Stadhouderslaan te *s Ora- venhage. werden Donderdagavond te 7.30 uur de Metten voor de overledenen gezongen voor den overleden pastoor J. H. F. Root. Een groot aan tal geloovigen was in de met zwaren rouw be kt eed e kerk büeengekomen om deze plechtlg- reid bü te wonen. Agens was pastoor J. A. Annegam, van de parochie H. Familie te Den Haag, geassisteerd door pastoor Rake, als dia ken en door rector L. Brink als subdiaken. Can tores waren de kapelaans A. Kramer en J. Duyves. Op en bü het priesterkoor hadden oa. plaats genomen de hoogeerw. heer J. M. van der Tuyn. deken van *s Qravenhage. de hoofd aalmoezenier Kol. J. J. J Noordman. pastoor Th. Vlek, van Berkel, pastoor L. Wanna, van Obdam, pastoor J. Nuyen, van 8t. An toni us- hove te Voorburg, pastoor Cammers, van Leid- schendam. pastoor Paulussen. van Heemskerk en verschillende geeatelüken uit Den Haag. BERLIJN, 358.7 M. 3.20 Hat kleinorkest 6.20 Kamerorkest 730 kgyptlache Helena", opera v. R. Strauss. BEROMÜN8TER. 539.8 M. «40 Gra mofoon 730 Mattheua-Paaelon. Bach 935 Dansmuziek. BOEDAPEST. 4483 M. 7.00 Zang 8.30 Het Opera-orkest 9.55 Trio (harp, viool, klarinet) 10.36 Salonorkeat. BRUSSEL I 483.8 M. 12.16 Gramofoon 1 202 20 Het Omroeporkest 4 35 Gra mofoon 5.20 Dansmuziek 8.20 Zang- voordracht 6.50 Concert uit het Kon. Conservatorium v. Brussel 7.35 Gramo foon 8 50 Concert I. h. Conservatorium te Luik 10301220 Gramofoon. BRUSSEL II 331.9 M. 13.17 Het Om roeporkest 1.30330 Gramofoon «30 Gramofoon 630 Het Omroeporkest 8.39 Het Salonorkeat 9.30 Het Balon- orkest 10301330 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 1.06 Gevar concert 7.30 Vroolljk programma 10.3012.15 Dansmuziek. DROITWICH, 1500 M. 1130 Gramof. 12 06 Het BBC-Northern-orkeet 130 Het Commodore Grand-orkest 2 30 Het Belfaster Omroeporkest 330 Orgelspel: Donald Thorne 3.60 Het BBC-Mldland or kest 5 35 Dansmuziek 750 Dickinson's Apsley Band 8.50 Variété-progr. 10.20 Het BBC-orkest 1130—1230 Het BBC- Dansorkest. De verdediger, mr. Van Zlnnicq Bergmann, ontkende, dat De W. tot de dievenbende zou hebben behoord. Dat is uit niets gebleken. Verdachte was smokkelaar en dat verklaart veel omtrent de geheimzinnigheid in zün han delingen. PI. persisteerde tenslotte bü zün verzoek tot invrijheidstelling van verdachte op grond van zün slechten gezondheidstoestand. De Officier, repllceerend, verzette zich tegen dit verzoek. Na raadkamer beschikte de Rechtbank, dat verdachte in voorloopige hechtenis sou blüven. De president bepaalde de uitspraak op 11 April. Inderdaad heeft in bedoelde parochie dergelüke bezorging plaats gehad; het lust ons echter niet om ook magr een woord te verspillen aan de perfide leugen, dat Bulks met instemming of ook met toelating van den Pastoor zou geschied zün; het aan zekerheid grenzende vermoe den bestaat, dat een in N. 8. B.-strikken verward oud-propagandist dezer parochie den verrader gespeeld heeft en de in zün bezit zünde, voor een goed deel overigens verouderde adressen van contribuanten der R. K. Kiesvereeniglng aan de,N. 8. B heeft uitgeleverd. Wü weten niet, welke rol laffer Is: die van den N. 8. B.-er, die gebruik maakt van zoo'n daad om bovendien een zekere in» stemming van een Pastoor met de N. 8. B.- actle te suggereeren, óf die van den ver rader, die schandelük «Un vroegere ver trouwensfunctie misbruikt. Het bHjkt intusschen wel, dat -der N. 8. B^geen middel te bedenkeHJk te om propa- te kunnen voeren. Dezer dagen te te Eindhoven de voorloopige Centrale Raad geïnstalleerd van de R K Btandsorganisatle voor den werknemenden Middenstand. De samenstelling luidt als volgt: K. W. C. Kloppenburg. Heerlen, voorzitter; J. H. Sterenberg, secretaris. Schaesbergerwlg 97. Heerlen; J. J. Reünart, Amsterdam, pen ningmeester; W. B. Hulsing, Utrecht, vlce- voorzitter; H. J. L. Camps. Eindhoven, tweede secretaris; mej. Rutten, Utrecht; A. Forethö- vel, NUmegen; H. A. van Veteen, Rotterdam. Zoo is het ons ook bekend, dat hier en daar bezorgers van katholieke kranten door N. 8. B.-ers worden lastig gevallen om adressen van abonnenten; waar dezen natuurlükl weigeren, de gevraagde adressen te verschaffen, leggen de N. 8. B.- ers het er op toe, de bezorgers bü hun ar beid te volgen en overal, waar een krant bezorgd wordt, naam (voor zooveel moge- lük) en adres te noteeren; het ware ge- wenscht, dat de politie hier kon ingrijpen Donderdagmiddag heeft «en felle brand ge woed in een pand aan de Nüverheidstraat te Rotterdam bewoond door de familie Wagenwel. Om vüf uur zagen voorbügangerz rook te voorachün komen uit de derde verdieping. De bewoners bleken niet thuis te zün. Toen de brandweer even later verscheen, sloegen 'de vlammen reeds uit de ramen. Met drie stralen op de waterleiding bond de brandweer den strüd met bet vuur aan. Zü kon echter niet verhinderen, dat de voor kamer en de tusschenkamer geheel uitbrandden Na een half uur bluaschen waren de vlammen gedoofd. Hierna ontwikkelde zich echter zooveel rook, dat de brandweer van gszmatkerz gebruik moest maken. De eerste en tweede verdieping hadden zeer veel waterschade geleden. PARIJS 312.8 M. 12.25—3.20 Gramo- foon 6.50 Actualiteiten voor Katholieken 8.359 05 Het Omroeporkest 9.20 Het Omroepdansorkest 10.5012.05 Oramof. Donderdagmorgen tegen half negen is brand uitgebroken in de woning van C. Timmer aan de Weteringsstraat te Loon-op-Zand. De bewoners zaten nog aan het ontbüt, toen buren kwamen vertellen, dat zü rook en vlam men hadden gezien. De brandweer uit Loon-op-Zand werd ter stond gewaarschuwd, maar de vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat zü n slch toe moest beperken de omgeving te beveiligen. De woning is bijna geheel afgebrand slechts weinig huisraad kon worden gered. De oorzaak van den brand te onbekend; verzekering dekt de schade. Men schrijft ons: Drie Maart zou Pater Hendrichs uit het zie kenhuis te Lelden naar den Haag gaan, genezen van zün gordelroos en de 180 cursisten zouden hem eind Maart weer zien verachünen Maar het Opperbestuur besloot anders en zond hem. als heel büzondere geduldoefenlng, 1 Maart een trombose over in zün rechterbeen. Zoo moest de Pater zes weken met onbeweegUjk been op bed gaan liggen. Zün trouwe helper Pater Jos Strick 8. J. zet nu even de praatavonden stop en geeft de avonden van den vervolgcursus, tot dat Pater Hendrichs weer op twee beenen te. De trombose zelf heeft een zeer gunstig ver loop en wü mogen hopen dat alles eind April vergeten zal zün. De opwinding onder de protestantsche be volking te groot; woral het actieve optreden der politie heeft verbittering gewekt. De politie heeft zelfs aan de belüdeniskerk verboden ver gaderingen In particuliere hulzen te houden. Tot dusver te nog nimmer een predikant we gens zün standpunt in de kerkelUke politiek naar een concentratiekamp gebracht; vandaar dat de gebeurtenissen in Hessen-Nassau zoo veel opzien hebben gebaard. LUXEMBURG. 1304 M. 8.06 Gramof.- platen 12.20 Middagconcert door het Radlo-Orkest olv Henrl Pensls Ungarlsche Lustsplel-Ouverture. Kéler-Béla. Sephlra. Slede Mon Byou. wal». Llncke. La Travtata. fantaaie Verdl Das Pensionnat. Suppé. Un -- peu d'Amour, Sllesu Le petit Fault. Hervé. 8 35 Gramofoon 8.30 „Orfeo opera van Der tanzende Tor. Schlrmann. Hongaarsche O. Monteverdi. Rhapsodic. No 9. Liszt 130 Koersen Gramofoonmuzlek 4.30 Gramofoonmuz. 4 40 Zang door Rose Delmar. Zlgeuner- melodleën. Dvorak Vlcceme plesne. Sme tana. Chansons populaire», de Falla. Vler populaire Honeaarsche liederen. Pichler, Irish Country Song, Grainger. Drie popu laire liederen. Brahms 5.10 Accordeon- rrruzlek door Marc Braun. Vie d'Artiste, Schade. Conchita, tango. Leaso Valerio. Im Valse 5 Bébert. Pandera Jalousie, tango. Gade La Java bleue, Brattl. Daarna: Gra mof muziek 645 VroollJke muziek van gramof.platen 620 Girm.muzl«k 50 Concert- en Dansmuziek 8 00 Fransche vnd. Concert 8 45 Zang d. RoRse Delmar. Aria ult .Don Carlos”. Verdi Aria uit ,.Ij«” Favorite”, Donizetti 9.26 Gevarieerd concert door het Radlo-Orkest olv Henri Pensls Gavotte Bortklewlcz Humoresque. Dvorak. The unforgotten Melodv. Haydn Wood Valet de Carreau, Steele. Stars and Stripes, marsch. Sousa 10.00 Fransch Svmphonte-concert door het Radlo-Orkest olv Henri Pensls. Hélëne Dlnsart, piano. 1. Concert voor plano en orkest. C. Saint Sa«ns 2 Marche militaire franqalse. Saint 8a»ns 10 50 Music-Hall, nrmv het Radlo- Orkest olv Henri Pensls 11 50 Dansmuz. gram platen, door Maison Littlewood. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN NAAR DEN Het ..Plan Kappeyne" stelt zich verder voor, de werkgevers, die van den gedifterentleerden steun gebruik willen maken, te verplichten een zeker percentage leerlingen op te lelden, welke leerlingen na verloop van een jaar in de fabri cage Ingeschakeld zullen worden, en voorts, dat deze werkgevers den leermeesters een kleine vergoeding zullen moeten toekennen voor de ex- tra-moelten, welke zü zich aldus getroosten. Teneinde de juiste uitvoering te kunnen ga- randeeren, zal een neutraal controlebureau ift het leven geroepen moeten worden, dat het recht moet bezitten, hooge boeten bü overtredingen der voorschriften op te leggen en waarin alle belanghebbenden moeten worden vertegenwoor digd. Het comité heeft op zün voorstellen nog geen antwoord van de regeertng ontvangen, doch heeft de toezegging gekregen bü eventueele verdere maatregelen te zullen worden gehoord. rt ‘i

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 6