ONS BLAD Flandin van Hét nieuws van heden 1 Overwinning de Fransche Kamer s i I J De toestand in België Uit Vaticaanstad De ontvoering van Jacob in BLOEDIG BLIJVEN” DE BAROMETER Eden’s bezoek aan Warschau JOH. LAUWERS „HET LAND MOET KOEL- WOENSDAG 3 APRIL 1935 ACHT EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 152 f2.- Duitschers uit Rusland uitgewezen Zonder opgave van redenen Rede van minister Denain Naar het einde van het Chaco-conflict De Volken bonder aads- zitting op 15 April Lerroux opnieuw formateur Neue Weltbuhne ver boden De Zwitsersche nota Relletjes in Zuid-Tunis Na de revolutie in 7* Griekenland V* i De ontploffing bij Moekden Uitbreiding Fransche luchtvloot Accoord met V.S. brengt opluchting De regeeringscrisis in Spanje Run op de winkelt duurt voort; handelsmarkt volkomen ge- d esorganiseerd Veroordeelde officieren in het openbaar gedegradeerd Kamer op reces tot 28 Mei Motta verklaart dat de ontvoering met medeweten van de Duit sche autoriteiten schied is DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN Een onderhoud met maarschalk Pilsoedski PAYGLOP 3 ALKMAAR BREUKBANDEN ZIEKENFONDSLEVERANCIER Alles voor de veiligheid; wijziging militaire organisatie niet ón mogelijk; verdediging der valuta Britsch officier ge- executeerd Gevecht tusschen soldaten en deserteerende inboorlingen ADVERTENTIEPRIJZEN: Per lossen regel 20 c, ingez. med. 40 g p. regel; idem op peg. één 55 cp. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek. Telefoonnummer 4330 MNMMWIUIIIIIUM Keizer Kang Teh naar Japan VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS Flandin Motta NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD seint ons Kindermoord te Ooeterwoide? Twee verdachten niet millioenenzaak nleew* O O Een saluutsalvo davert ge- dat het ■taris 64 dooden geborgen 1 Kamerleden op bezoek in eenige ilt»rtn(lbrie- ken te Eindhoven en omgeving. Acht jaar geëischt tegen verdachte van «verval op oude vrouw te Utrecht. Flandin krijgt groote meerderheid in de Fran sche Kamer. Eden’s bezoek aan Warachan. De BritacJbe mi nister confereert ruim een uur met PiteoedskL Relletjes in Zuid-Tunis. Naar het einde van het Chaco-conflict? gezant te Berlijn gisteren von Bulow heeft overhand] In rns tr-, ts. m In le le et :n De minister van Bulten!. Zaken Motta be antwoordde deze Interpellatie onmiddellijk De Bondsraad schilderde de door de desbetreffende Zwitsersche e'itoriteiten tot dusver gedane stap pen en las de nota.voor, welke de Zwitsersche Te Warschau verluidt, dat bij de besprekingen van Eden in Moskou van Russische zijde de ge dachte is opgeworpen aan een vervanging van het Oostpact door een Noord-Oostpect en een Zuldpaet. De Paus heeft besloten ook dit eenlgen tijd op Zijn buitenverblijf Gandolfo door te brengen. Men verwacht, dat Z. H. begin Juni het zo merpaleis zal betrekken, d.l. twee maanden vroeger dan verleden jaar. Koningin en Prines hebben Dinsdag de bloe mententoonstelling te Heemstede bezocht. Het Nationaal Criaisconrit* sal zfjn werkzaam heden voorloopig tot 1 Mei 1936 voortzetters. Dreigend looneonfUct hs de Grenlngaehe bak steenindustrie. Koninklijke deelneming met het tragisch auto- ongeluk te St. Michielsgestel. De Indische landsmiddelen hebben in Januari bijna drie millioen minder opgebracht dan ia deselfde maand van het vorig jaar. Stand op Woensdag uur vju. 7CM vorige stand 753,4. le >P n Bredero-herdenking te Amsterdam in tegen woordigheid van Minister Marchant. Het dragen van het onderscheidlngsteeken voor verpiegenden verplichtend gesteld. Prof. Ir. F. Kley, oud-hoogleeraar te Delft, overleden. Interpellatie in den Zultemsihen Stendenraad naar aanleiding van de ontvoering van Jacob; Motte over de te Berlijn overhandigde protest note. Het stoffelijk overschot van den Bis schap van Mainz, Dr. Ludwig Maria Hugo, opgebaard in het bisschoppelijk paleis ATHENE, 3 April. (Reuter) In aanwezigheid van ongeveer 30.000 toeschouwers heeft heden de openbare degradatie plaats gevonden van de dertien veroordeelde officieren, die tot de opstandelingen hadden behoord. Overste Alexo- poulos las het vonnis van den Krijgsraad voor, terwijl de aangetreden troepen de wapens pre senteerden. Vijf soldaten rukten schouderstuk ken, knoopen en cocardes van de uniformen der veroordeelden af. wrn was em. rijp een Sen Jen, Als ma uit g n 1- ir- ler iif et uk it. li jk kt ste ing ter ste iar de ire rf- oC uit len 760 KOPENHAGEN, 3 April. (Reuter.) Heden te alhier 'n bespreking gehouden tusschen de mi nisters van Bulten! Zaken van Denemarken. Noorwegen en Zweden. Deze bespreking stond in verband met de buitengewone zitting van den Volkenbor.dsraad op 15 April aa., en had ten doel een gemeenschappelijke politiek vast te leggen inzake de dan ter sprake komende pro blemen. WEENEN. 3 April (V-D.) De bondskanae- larij heeft de verspreiding van het te Praag ver schijnende tijdschrift ..Die neue Weltbuhne” voor den duur van een jaar verboden. BERN, 2 April. In den Stendenraad is heden geïnterpelleerd over de ontvoering van den uit Dultachland uitgeweken jour nalist Berthold Jacob, die door Duitache agenten over de Zwitsersche grens is ge smokkeld en thans in de strafgevangenis te Moabit Is opgesloten. LONDEN, 3 April. (Reuter.) Tijdens de exe cutie van den wegens moord ter dood veroor deelden oek -officier Leonard Brigstock in de Wandsworthgevangenis bij Londen hebben slch voor de poorten van de gevangenis opmerkelijke tooneelen afgespeeld. De Engelsche Van der Eist, oprichtster van de Vereenlging tegen de doodstraf had een ge weldige protestdemonstratie op de been ge- land, dat hij openlijk de waarheid heeft willen zeggen, het vertrouwen moet bewaren In zijn lot en koelbloedig moet blijven. Alles wijst er op, dat Frankrijk om zijn veiligheid te waar borgen, zich een lange en harde inspanning zal moeten getroosten. Maar de regeering heeft niets verzuimd. HSINKING, 3 April (V. D.) Keizer Kang Teh van Mandsjoekwo te voor zijn officieel bezoek aan Japan hedenmorgen te 6.55 uur (pl. tijd) met zijn gevolg uit Hsinking naar Dairen ver trokken. uitgeleide gedaan door een saluutsalvo van 101 schot van de vestlngbatterüen van Hsinking. De keizer wordt te 17.30 uur te Dai ren verwacht, waar slagschip „Hlyel”, ge ëscorteerd door een flottllle torpedojagers te 19 uur naar Yokohama zal vertrekken. Daar zal men op 6 Arptl aa. des morgens te 9 uur aan komen. De politieke politie te Moekden heeft 16 per sonen. waaronder twee Mandsjoerijsche hofbe ambten gearresteerd, die er van beschuldigd worden in verbinding te hebben gestaan met de te Dairen gearresteerde samenzweerders, die een complot hadden gesmeed tegen Keizer Poe Yl, op wien zij tijdens zijn reis naar Tokio een aanslag hadden willen plegen. In totaal zijn in verband met deze samenzwering thans 39 per sonen gearresteerd HSINKING, 3 April (V. D.) Gisteren is offi cieel de permanente luchtdienst tusschen Tokio en Hsinking geopend. De vliegtuigen der nieuwe luchtlUn leggen het traject Hsinking—Tokio in 15 uur sf. De Zwitsersche regeering heeft dan ook den onmiddellUken terugkeer van Jacob naar Zwitserland geëischt, en bestraffing der ontvoerders. Indien de Duitsche regeering weigert aan de Zwitsersche etechen gehoor te geven, dan sal de regeering met alle haar ten dienste staande maatregelen haar rechten laten gelden. Indien haar pogingen zonder resultaat blijven, zal zjj een beroep doen op hei tusschen haar en Dultachland yealoien arbitrago-verdrag van 3 Doe. 1921. Tenslotte verklaarde Motto, dat van Duit- sebe zijde een schrlfteiljk antwoord beloofd ia. Dinsdagmorgen heeft Z. H. de Paus den nieuwen Aartsbisschop van Westminster. Mgr. Hlnsley, het pallium opgelegd. Onderhandelingen tusschen B. en W. van Utrecht en de Chr. Radio-Vereeniging over den aankoop van het gebouw voor K. en W. ter vestiging van een studio. De kwestie of op grond van artikel 40 de over eenlge dagen afzwaaiende lichting onder de wapenen moest blijven, te reeds door de regee ring behandeld en zal op 5 April door het mi litaire comité opnieuw bestudeerd worden. De regeering zal haar plicht doen en zich bij haar beslissingen slechts laten lelden door de hoogste belangen van het vaderland. Voor de luchtstrfjdkrachten zijn eveneens de noodlge maatregelen genomen. Voor de luchtbescher ming heeft het parlement een princlpleele wet aangenomen. GENèVE, 3 April. (Reuter). Den Volkenbond Is ter kennis gebracht, dat Argentinië en Chili in gelijkluidende nota's Brazilië, de Ver. St. en Peru hebben ultgenoodigd samen te werken om het Chaco-conflict tot vreedzame oplossing te brengen. Bolivia en Paraguay zouden accoord gaan met staking der vijandelijkheden, indien de nabuurstaten hun veiligheidswaarborgen ver schaffen. In Buenos Aires zal over den vrede onderhandeld worden. In Volkenbondskringen heerscht groote voldoening; en de buitengewone bijeenkomst der Assemblée op 30 Mei zou hier mede wellicht vervallen. !>O De Volkenbondsraad komt op 15 April bijeen en de Fransche regeering heeft de breedst mo gelijke basis van vertrouwen noodlg om in Genève het geheele Fransche volk te kunnen vertegenwoordigen. De wederinvoering van den algemeenen dienstplicht in Duitschland wordt aangevuld door andere maatregelen, die niet minder zwaar wegen, zooals de vorming van den arbeidsdienst en de instelling van het lucht leger, dat ondersteund wordt door een groote luchtbeschermingsorganisatie. r WARSCHAU, 3 April. (Reuter). Hedenmorgen om 11 uur heeft Eden een bezoek gebracht aan den Poolschen minister van Buitenlandsche Zaken, Beck, met wien hij. zooals wij reeds meldden, een onderhoud had. dat tot 13 uur duurde. Hierna begaf Eden zich op audiëntie bij den president der republiek in het preri- dentleele paleis. De audiëntie, waarbij ook Beek aanwezig was, werd gevolgd door een déjeuner, dat door den president ter eere van Eden was aangericht. Behalve Eden en zijn begeleiders zaten aan minister Beek en echtgenoote, de onderminister van buitenlandsche zaken, Szem- bek en echtgenoote. de Engelsche zaakgelastigde Avellng, de leden van de Britsche ambassade, de Poolsche ambassadeur te Londen, Raczynski en tal van andere hooggeplaatste persoonlijk heden. Na het déjeuner werden de besprekingen tusschen Beek en Eden voortgezet. Hedenavond had Eden een onderhoud met Maarschalk Pilsoedski. dat even over zessen begon en meer dan een uur geduurd heeft. Volgens Reuter zouden Eden en Beek vandaag In groote trekken een compromis hebben op gesteld, dat gebaseerd te op de non-agresrie- pneten, die reeds in dat deel van Europa zijn gesloten. Daarbij sou dan nog komen een pact voor het nlet-verleenen van hulp aan een aan valler en een consultatief pact, gelijk aan het verdrag, dat wordt overwogen, om de onaf hankelijkheid van Oostenrijk te waarborgen. Men gelooft in Warschau, dat Engeland er in zou toestemmen toe te treden tot een dergelijke conventie voor Oost-Europa. De MVdrechtsche straf procedore* De- Kamer heeft hierop met 410 tecen 134 stemmen een motie van vertrouwen in de regeering aange nomen en is vervolgens op reces ge gaan tot 28 Mei. De Zwitsersche jegéerlng heeft daarin de resultaten van^hét uitvoerig gerechtelijk onder zoek neergeiégd, dat de Zwitsersche autoritei ten gevoerd hebben en dat aangetoond heeft, dat liet niet waar is, dat Jacob vrijwillig de Duitsche grens zou hebben overschreden. De gansche ontvoerlngsactte wordt uitvoerig in de nota weergegeven. Het onderzoek heeft niet alleen aangetoond, dat Wesemann in opdracht van Duitschers als lokvogel gediend heeft, doch ook. dat de ontvoering geschied te met mede weten van de Duitsche autoriteiten. BERLIJN, 3 April. De Duitsche handelsver- i tegenwoordiger H. O. Waschkau, vertegen- woordlger van de Humboldt-DeiRz Mötoren- fabriek Ehrhardt tc Sehmer te Saarbrucken, is om nog onbekende reden uit Rusland uitgewe- 1 zen. Eenlge dagen geleden kwam Waschkau uit Moskou naar Duitschland tot bijwoning van de begrafenis van zijn vader. Toen hij na eenl ge dagen naar de Sovjet-Unle wilde terugkeeren, werd hem zonder opgave van redenen een vi sum geweigerd. Hl) mocht zelfs niet naar Mos kou terugkeeren om zijn verhuizing te regelen, aangerien zijn vrouw daar nog aanwezig was en naar de meening der Russische autoriteiten daar wel voor kon zorgen. Ook de vertegenwoordiger Kuetsch van de Mitteldeutscbe Btahlwerke en eenlge andere Duitsche vertegenwoordigers zijn om onbekende reden uit Rusland uitgewezen. De tot dosverre genomen maatregelen «ijn echter slechts van voorbtjgaanden aard, aangealen een besluit over de kwestie, of er voor Frankrijk aanleiding bestaat sijn ge heele militaire organisatie te wijzigen, eerst dan genomen kan worden, wanneer de militaire organriatie van Duitschland In alle bijzonderheden bekend sal zijn. bracht. Drie vliegtuigen, die groote doeken met bet opschrift: -Weg met de doodstraf” voort sleepten, cirkelden voortdurend boven de ge vangenis. Verder waren auto's, waarop luid sprekers gemonteerd stonden, voor de gevan genis gereden, en brachten koralen ten gehoore. Op honderden meegedragen biljetten werd tegen de doodstraf geprotesteerd. De menigte ging eerst uiteen, toen een amb tenaar aan de gevuigenispoort de bekendma king aanplakte, dat de executie voltrokken was. In Stresa, in Moskou en in Genève staan moeilijke onderhandelingen te wachten. Het is noodlg, dat de minister van Buitenlandsche Zaken daar met de volledige autoriteit van Frankrijk kan spreken. Wanneer de Kamer geen vertrouwen meer In de regeering heeft moet zij dit openlijk zeggen. Vandaag moet de Kamer hem. Flandin. of wel een volledig vertrouwen schenken, dan wel een onmiddellijk en volledige breuk voltrekken. De regeering sal ook het openbare credlet en de valuta verdedigen. Ten onrechte is er aan getwijfeld, dat het departement van Financiën aan de gestelde etechen zou kunnen voldoen. Tot dusverre heeft het departement van Financiën al sjjn verplich tingen nagekomen. Voortgaande keerde Flandin zich tegen het gerucht, dat de opbrengst der belastin gen son achter blijven bfj de uitgaven. Ook wees hij beweringen af, die spraken over een devaluatie van den franc tengevolge van de door België genomen maatregelen. Flandin betoogde, dat de situatie van de Fransche banken niet kan worden verge leken met den toestand van de Belgische banken, welke tenslotte aanleiding had ge keven Belga. Frankrijk hooH, «at de Inspanning VMk België met succes bekroond moge woeden, evenals de tijdens den oorlog geleverde in spanning door succes bekroond is. De regeering heeft besloten ter verdedi ging van den goudfrane het aanmunten van goudstukken te bespoedigen. Omtrent de hedenmiddag gehouden Kamer zitting meldt Reuter, dat tegen de verwachting In de afgevaardigde Sonlier een voorstel introk betreffende opschorting van het voorstel Inzake verhooglng van de gemeenteraadszetels, zoodat de langdurige hoofdelijke stemming niet noo dlg was. In bespoedigde artlkelsgewijze lezing nam de Kamer het voorstel met een socialistisch amen dement aan en ging vervolgens over tot be? handeling van een reeks andere wetsvoorstel len van minder belang. Door het thans aange nomen wetsontwerp wordt het aantal gemeente raadsleden. dat door Parijs gekozen wordt, verhoogd van 80 op 90 en het aantal leden van den algemeenen raad, die door Parijs gekozen worden van 40 tot 50. PARIJS, 3 April. (Reuter). Ongeveer 150 in boorlingen waren opgeroepen voor een mili taire herhalingsoefening te Medenlne in Zuid- Tunis. ZU meldden zich op het aangegeven tijd, stip aan. Een deel hunner vluchtte echter weer. Toen de militaire autoriteiten ingrepen om de discipline te herstellen kwam het tot een gevecht, waarbij de Inboorlingen een af- deeltng soldaten met een regen van steenen ontvingen en met stokken op hen aftrokken. De soldaten maakten gebruik van hun geweer kolven. Een Inboorllng-reservist werd doodelijk ge wond. Verscheidene soldaten werden gekwetst. o.a. ook een officier Volgens de laatste berich ten hebben de meeste Inboorllngen-reservteten zich tusschen weer bij hun superieuren aan gemeld. PARIJS, 3 April. Op het congres van de Fransche vereenlging voor Luchtvaart heeft de Fransche minister voor Luchtvaart. Denain, de vraag of de vitale centra van Frankrijk door een luchtaanval verwoest zouden kunnen wor den met „Neen” beantwoord, mits evenwel alle verdedigingsmiddelen koelbloedig en vastbera den worden toegepast. Generaal Denain besprak vervolgens de uit breiding der Fransche luchtmacht en ver klaarde daarbij, dat nieuwe credieten veroor loven de verwezenlijking van een luchtvloot voor het einde van dit jaar. Oorspronkelijk zouden de plannen in drie jaren zijn uitgevoerd. De actle-radlus van vliegtuigen is sedert 1933 gebracht van 500 op 900 K.M. De Fransche jachtvllegtuigafdeeling zal binnen enkele da gen een eskader van de meest moderne vlieg tuigen verkrijgen Als eenlge ter wereld zullen de vliegtuigeska- ders worden uitgerust met op den motor inge steld geschut. Buitenlandsche vllegers-organisa- tles zullen Frankrijk dit bezit benijden. MADRID, 3 April. De leider der agrarische partij. Martines de Velasco, die gisteren door een president der Spaansche republiek met de kabinetsformatie werd belast, heeft heden zijn opdracht teruggegeven, aangezien de linksche Catalaansche Liga haar toetreding tot een ka binet 'afhankelijk maakte van de Inwilliging van autonomistische etschen, die voor De Velasco onaanvaardbaar waren. Zamora heeft thans den afgetreden minister president Lerroux voor de tweede maal belast met de vorming van een nieuw kabinet. Reeds hedenmiddag Is Lerroux met het voeren van besprekingen begonnen. Het te niet uitgesloten, dat Lerroux dit maal zaï trachten een minderheidskabinet te vor men en met behulp van bijzondere volmachten een uitweg uit den verwarden toestand te vin den. MOEKDEN. 3 April. Volgens een nadere mededeeling over de explosie In het arsenaal van Moekden zijn tot dusverre 64 dooden ge borgen. De explosie was zoo krachtig, dat ver scheidene dooden op een afstand van twee mij len van het arsenaal gevonden werden. De Ja- pansche politie heeft dertien arrestaties ver richt. De Interpellant wees erop, dat deze zaak groote opwinding onder het Zwitsersche volk had veroorzaakt. De voorstelling, die van Duit sche zijde thans gegeven wordt, dat Jacob zich vrijwillig naar Duitschland zou hebben bege ven, noemde de Interpellant een schaamteloozen hoon. Hij herinnerde aan andere gevallen van schending der Zwitsersche souverelnltelt door Duitsche organen en etechte, dat Zwitserland van de Duitsche regeering voldoening zou krij gen. terwijl de otsvoorwaardelljke vrijlating van Jacob en zijn teruggave aan Zwitserland moest worden geëlscht. Zou dit niet gebeuren, dan sou een beroep moeten worden gedaan op het scheidsgerecht, waarin de verdragen tusschen Duitschland en Zwitserland voorzien. De er varingen maakten het noodlg. dat de justitie de beschikking kreeg over een speciale orga nisatie tot vervolging van buitenlandsche spion nen. Bovendien diende aan de actie der Natio- naal-sorialistteche organisaties In Zwitserland een einde te worden gemaakt. Tegenover een zoodanig leger moet Frankrijk zijn veiligheid organteeeren door militaire maatregelen en door militaire verdragen met de op dezelfde wijze bij den vrede belangheb bende volken. Niemand kan de noodzakelijkheid bestrijden van onmlddellijke militaire maatre gelen. Tot zekere troepenverechuiving te reeds op 33 Maart door bevoegde zijde besloten. De regeering is dus niet werkeloos gebleven. Ove rigens zijn maatregelen genomen om de gar nizoenen der grensvestingen op het voorge schreven niveau te brengen. PARIJS, 2 April (DNB). Minister president Flandin heeft heden in de Kamer een redevoering uitge sproken, waarin hü er allereerst aan herinnerde, dat Duitschland zichzelf een luchtleger had gegeven en den algemeenen dienstplicht had inge voerd. Deze beide dingen vormen een eenzijdige en onbetwistbare schending van het Verdrag van Ver sailles en van het Volkenbondo- startuut. Aangezien Frankrijk kan toelaten, dat een bestaand recht geschonden wordt, heeft de Fran- oche regeering besloten een beroep te doen op den Volkenbond. Het parlement heeft de onontbeerlijke cre dieten gevoteerd. Men heeft de noodzakelijkheid van nieuwe credieten reeds aangekondlgd. Dit tweede gedeelte zal gebruikt worden, zoodra het aanvullend program van het ministerie van luchtvaart uitgewerkt te. Hetzelfde geldt voor het oorlogsmateriaal. De regeering zal rich bij het gebruiken der credieten steeds laten lelden door de volgende twee principes: productieca paciteit van de Fransche fabrieken en verhin dering van onachtzame verkwisting van mid delen. Het program van de vestingwerken wordt verder uitgevoerd. Op geen enkel gebied te dus Iets veronachtzaamd om de veiligheid van Frankrijk te waarborgen. In dit verband verklaarde Flandin Onze Brusselsche correspondent d.d. 3 Maart: Het was voor de Belgische industrie een heele opluchting toen men vandaag vernam, dat het handeteaccoord tusschen België en de Ver- eenigde Staten te Washington door president Roosevelt werd afgekondigd. Het accoord is vandaag ook In het Belgische Staatsblad verschenen en zal I Met in werking treden. Men verheugt er zich over, dat de devaluatie van den Belga geen invloed heeft gehad op de publicatie van het accoord, wat men vreesde. Intusschen is nog steeds de kwestie van de prijzen aan de orde. De slagers zullen hun prij zen niet verhoogen. Ook de huidige margarine- prijzen blijven gehandhaafd. De steenkolen zullen slechts zoodanig ver hoogd worden als al eerder was voorgesteld. De prijzen van de suiker zullen In het binnen land niet worden verhoogd. De kleinhandels prijs van benzine werd met 7 pet. verhoogd. Het brood is 10 pót. duurder geworden. De handelsmarkt is nog volkomen in de war en de warenhuizen worden nog steeds bestormd. Talrijke processen worden bij de Koophan- deterechtbank aanhangig gemaakt in verband met de goudclausule, van obligaties en hypo thecaire leeningen. De regeering heeft hedenmiddag beraad slaagd over deze kwesties. Inderdaad zal een volmachtenbesluit worden afgekondigd om aan deze toestanden een eind te maken. BUREAUX: HOF 6, ALKMAAR (•(•loon Administratie 4330, Rod«<4ig 4220 ABONNEMENTSPRIJS: Par kwartaal voor Alkmaar Voor buiten 'Alkmaarf 2.85 Dagblad uitgegeven door de N V. Drukkerij De Spaamestad - Haarlem Met geiflustreerd Zondagsblad 10.60 booger Jaar weer te Castel

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 1