ONS BLAD De sterkte het Duitsche van luchtwapen I Eden naar vertrokken S Het nieuws van heden Weigert Duitschland Salomon naar Zwitserland terug te zenden? i B 5 VRAGEN IN HET LAGER HUIS DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN MOTTA’S PROTEST FEL EN GEDOCUMENTEERD DE BAROMETER Oostenrijk eischt rechtsgelijkheid Nieuwe regeering- Lerroux JOH. LAUWERS PAYGLOP3 ALKMAAR BUIKBANDEN ZIEKENFONDSLEVERANCIER Churchill E Debatten in het Hoogerhuis- L 64 treinongelukken in zes dagen Mgr. Hugo’s uitvaart Hitler naar Danzig? Fabrieksbrand te Oslo Schade bedraagt 1 millioen kronen 7* Raadhuis van Houplines bezet De meening van Sir Philip Sassoon Wesemann heeft bekend Geweldige belangstelling van de bevolking van Mainz DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN Simon verklaart, dat Duitschland inderdaad pariteit met Enge land in de lucht be reikt heeft Bereidt Abessinië den oorlog voor? Geen besluiten genomen te Warschau Tsjang-Kai-Sjek lijdt nederlaag - Uitsluitend samengesteld uit radicale ministers Veilig reizen in de Sovjet-Unie Het conflict met Abessinië Heeft Duitschland 1800 gevechtsvliegtuigen Werkloozenrelletjes nabij Rijssel Een dag vóór de ontvoering hiel den de ontvoerders een for- meele generale repetitie DONDERDAG 4 APRIL 1935 ACHT EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 153 ADVERTENTIEPRIJZEN: VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS ^Vk\Vl\\WUIIIIIIIIf/Z/////J^ Regeering van plan het leger van 30.000 man op 60-000 te brengen ■H I ■a/ 9 doe rde waar* ▼oor O O te 1 op Duitschland MO Stand «p Donderdag aar «ja.: 75L1 Vorige stand 757. ort MUI soaring eveneens een warme verdediging van Japen. Hü merkte op, dat bet bat beste 'was Japen rustig Mandsjoerüe te laten bezetten. Lord Lothian verklaarde, dat de wortel van ae tegenwoordige moeilUkheden to, dat terwül Japen het hoofd moet bieden aan harde nood- zakelUkheden, het eenzijdige acties heeft ge pleegd In plaats van zün mede-onderteeke- naars der beide Washlngtonscbe verdragen te raadplegen. Er moeten eenlge wijzigingen wor den kangebracht in de bijzonderheden van de verdragen van Washington. Duitsche gebied PSRUZ, 1 April. (V. D.) Verscheidene hon derden werkloozen hebben hedenmorgen het raadhuis van Houpllnes, nabij RUssel, beset. ZU haddep eerst een delegatie naar den bur gemeester gezonden om hem hun elschen voor te leggen. Aangezien zij echter nul op het re quest kregen, drongen zij onder het zingen van revolutionnalre liederen het raadhuis' binnen. De burgemeester stelde onmlddellük den pre fect van het gebeurde in kennis, die uit RUs sel gendarmes per auto naar Houpllnes zond. MADRID, 3 April. (Reuter.) Men gelooft niet dat het nieuwe kabinet Lerroux een lang leven beschoren Is. De regeering zal op krachtlgen tegenstand stuiten bu de rechtsche partijen, die In bet afgetreden kabinet zitting hadden. Met bet oog hierop heelt de president der republiek, Alcala Zamora, ten einde het leven tan bet kabinet althans voor den duur van een maand te verzekeren, een decreet onderteekend. waarbij de zittingen van de Cortes gedurende een maand onderbroken worden. Naar verluidt zün alle leden van de „Acdon Popular", de aanhangers van OU Robles, die lid rijn van gemeenteraden of provinciale raden, afgetreden uit protest tegen de wijze, waarop de partU behandeld is. tXs- da. K*- rdt In. |ea ieb tn- ULT te- sn- ot- lUk lM. erd ing ma ar- irle ent aid w De Duitsche autoriteiten schijnen geens zins geneigd te zijn cm te voldoen aan het veraoek der Zwltsersche regeering. den naar Duitschland ontvoerden journalist Jakob terug te zenden. In officieels kringen ver dedigt men de stelling dat Jakob wét door oen agent provocateur naar de Duitsche grens werd gelokt, doch dat hü deae uit eigen beweging wilde overschrijden. In be voegde kringen noemt men een en ander een kwestie van tactiek waardoor de neu traliteit van Zwitserland niet in bet minst goor honden woedt. De Eerste Kamer beeft Woensdagmorgen aan genomen bet wetsontwerp tot wijziging der Onteigeningswet. Naar de te Warschau vertoevende bijzondere verslaggever van Havas aan het einde rui de Engelsch-Poolsche besprekingen meldt, zouden de laatste besprekingen vooral betrekking heb ben gehad op directe Engelsch-Poolsche pro blemen, zooals de uitbreiding der economische betrekkingen op grond van het kortgeleden af gesloten handelsverdrag. het meer gebruik ma ken van de haven van Odingen door de En gelsche scheepvaartlijnen en de betaling van de op Engelsche werven thans in aanbouw zijnde Poolsche schepen. In politiek opzicht is beden niets gewijzigd. De Poolsche kringen gaven heden blijk van een ongereserveerd optimisme. Maarschalk Pilaoedskl en minister Beek heb ben vooral Eden er van willen overtuigen, dat de Poolsche tegenstand tegen de clausule van wederzlidschen bijstand in bet Oostpact niet te wijten is aan «enigerlei afhankelijkheid van Berlijn, maar ia tegendeel aan overwegingen, die uitsluitend in Poolsche belangen hun oor sprong vinden. Voor de zitting van het parlement bestond een enorme belangstelling. Men hoopte dat de protestnota antwoord sou geven op de vele vragen welke In verband met de affalre-Jakob alom gesteld werden en waarop de politie, die zulk een uitgebreid onderzoek instelde, weiger de In te gaan. Rn degenen die groots verwach tingen koesterden omtrent de „onthullingen’ van minister Motte, zün -niet bedrogen uitge komen. De protestnota toch gaf niet alleen een afdoende uitoensetUng van de activiteit welke Churchill maakte MacDonald er opmerkzaam op, dat het antwoord van Bimon betreffende de sterkte der luchstrUdkrachten van Engeland en Duitschland in onmiddellüke tegenstelling stond tot de verklaringen die door de Britsche regee ring tot dusverre zjjn afgelegd. Dientengevolge moeten bijzondere maatregelen genomen worden, opdat het Lagerhuis de zaak kan bespreken. Jakob ontving te Straatsburg bet telegram van Wesemann dien hü volkomen vertrouwde, vertrok naar Basel, ontmoette daar Wesemann die hem voorstelde aan Manz en gedrieën at men in een bekend restaurant. Na het diner sou men naar Mans’ woning gaan voor een Weeemann heeft bekend dat hü 38 en 37 Februari JJ. met Mans en Richter aver een kwam Berthold Jakob Salomon in een hinderlaag te lokken. Hij sou hem naar g Basel roepen om hem daar aan de Duit sche geheime politieke politie, de Gestapo, over te leveren. Begrafenis der rijf slachtoffer» van bet aata- ongeluk te St. MlchietagesteL Indiening vUiver"-rappart t LONDEN 3 April. Reuter meldt uit Rome: Volgens een offideele Itallaansche verklaring bie hedenavond werd afgelegd, gelooft de Ita llaansche regeering. dat de regeering van Abea- sinlë zich op een oorlog voorbereidt. Onder groote belangstelling had de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van de vijf slachtoffers van het tragisch auto-ongeluk te St. Michiels Gestel. De vijf lijkkisten voor het priesterkoor tn de St. Petruskerk te VugTtt tijdens de plechtige H. Requiem-Mis een reis naar zeer pro-Japa van Japan voor Mandsjoekwc kan men niet verwachten, dat bet t voorstel, het gebied te ontruimen, aanneemt en het land laat vallen in de handen van Sovjet-Ruslana Japan kan ook doen gelden, dat het niet anders gehandeld heeft dan alle andere Wes- tersche mogendheden. Ook Newton etochte een Eritsch initiatief tot het tot stand brengen van een regeling der Engelsch-Japanscbe aange legenheden. DaarbU moet Engeland den Volkenbond zoo veel mogelijk uitschakelen. De hertog van Atholl bracht in zün rede- De reeds gepubliceerde offideele mededee- llng ovgr de besprekingen te Warschau vormt geen verrassing. Beslissingen zün niet geval len. besluiten niet genomen. Men heeft den in druk, dat het communiqué beschouwd kan wor den als bewijs er voor, dat de afwijzende hou ding van Polen tegenover het Oostpact niet gewijzigd is en dat tegenover Eden de motieven voor deze houding uitvoerig uiteengezet zün. machten en wanneer wü er ons tevreden mee stellen te blüven staan, waar wü op bet oogen- blik zün, zullen wü niet lang Duitschland voor blüven. Het door Engeland en Frankrijk ontworpen luchtpact Is gebaseerd op wederzüdsche garan ties der Locarnovolken tegen aanvallen uit de lucht. Wanneer Groot-Brittannië een nuttig deelnemer aan een zoodanig pact wil zün, moet het sterk genoeg zün om passenden bijstand te kunnen bieden, wanneer daartoe een oproep tot Engeland wordt gericht. LONDEN, 3 April. (Reuter) Afgevaar digde Sir Charles Cayser heeft heden middag in het Lagerhuis den minister van Buitenlandsche Zaken, Sir John Simon, gevraagd, of Rijkskanselier Hitler tijdens de besprekingen te Berlijn eenigerlei aanduiding had gegeven be treffende de tegenwoordige sterkte van het Duitsche luchtwapen. /r-j ooals reeds in het kort werd gemeld. heeft de Zwltsersche minister van Bul- tenlandsche Zaken, Giuseppe Motta, in het parlement te Bern de protestnota voor gelezen welke de Zwltsersche Gezant te Berlijn, de heer Dinichert, naar aanleiding der ontvoering van den Dultachen pacifist Berthold Jakob Salomon namens zün re geering overhandigde aan den Dultachen staatssecretaris van Buitenlandsche Zaken, von Bülow. In de Wllhelmstrasse weigerde men om aanstonds het standpunt der Rüks- regcering In de affaire-Jakob uiteen te zet ten. Von Bülow nam het Zwltsersche pro test aan en beloofde den heer Dinichert een schriftelük antwoord. MOSKOU, 3 April (Reuter.) Volgens een of- Ucleele mededeellng van het commissariaat voor bet verkeerswezen hebben op de Noordelijke spoorwegen der Sovjet-Unle de laatste zes da gen vier en zestig treinongelukken plaats ge had. Acht en vüftlg van deze ongelukken werden door den commissaris verborgen gehouden Commissaris Kaganowltsch heeft thans bevo len, dat de beambten, die verzuimd hebben hem telegrafisch van de ongevallen In kennis te stellen, onmlddellük moeten ontslagen en ge arresteerd worden. OSLO, 3 April. In de werkplaatsen van de fa. Myren is hedenmorgen tegen 4 uur een brand uitgebroken, die tengevolge van den krachtlgen Noordenwind spoedig een dreigen der omvang aannam. Behalve een groot deel van de fabriek, werd een sg. .zever". die ge leed was om afgeleverd te worden en die be stemd te voor cellulose vervaardiging, volkomen vernield. De schade wordt geschat op ruim 1 millioen kronen. VUf brandweerlieden werden deels door rookvergiftiging, deels door neerstor tende stukken puin, getroffen. Naar verder verluidt heeft minister Beek in een uitvoerige aide mémolre het standpunt van de Poolsch? regeering Inzake de kwestie der vredesbevelllging uiteengezet en dit memoran dum aan Eden overhandigd. WARSCHAU, 3 April. (Reuter) Lord- greoteegelbewaarder Eden heeft hedenmor gen de besprekingen met den Poolsrhen minister van Buitenlandsche Zaken?T>eck. voortgeset. Des middags werd een déjeuner aangeboden in de Britsche ambassade. Benige minuten over 5 verlieten de Engel sche gasten Warschau met tan sneltrein naar Praag, in een door de Pooioehe resto ring ter beschikking gesteld satenrijtaig. Oelük te verwachen was, stelde Churchill zich niet tevreden met het antwoord van Blr John Btmon betreffende do sterkte van de Duiteeha hichtstrüdkrachten. Onmlddellük na het einde van den interpellatletüd stond hü op en vroeg hü den eersten minister of deze met het oog op de verklaring van Sir John Simon betref fende de Duitsche luchtbewapening thans een ander antwoord wüde geven dan gisteren, toen hem gevraagd werd gelegenheid te geven deze dringende en ernstige kwestie te bespreken. MacDonald antwoordde, dat de huidige par lementaire zaken zoo dringend zün, dat de regeering geen afzonderlüken dag voor een be spreking van deze kwestie ter beschikking kon stellen. LONDEN, 3 April. Reuter meldt uit BerUjn: Het Is onmogelük offlcieele cüfers te verkrügen, die de verklaring van Hitler aan Sir Simon be treffende de Duitsche luchtmacht bevestigen. In Duitsche luchtvaartkringen zei men verleden week, dat Duitschland momenteel 1800 gevechts. en bombardementsvliegtuigen bezit. MAINZ. 3 April (DU». Woensdagochtend had onder geweldige belangstelling de uitvaart plaats van den overleden blsschop van Mainz, Mgr. Hugo. De katholieke vereenlgingen. stu dentenorganisaties en diocesane geestelükheld gingen in lange rüen aan den rouwstoet vooraf. De pontificale Requiemmis werd opgedragen door den aartsbisschop van Freiburg. Mgr. Groeber. De openbare gebouwen vlagden tüdens den rouwdienst halfstok. LONDEN, 3 April. In het Hoogerhuls zün heden debatten gehouden over den toestand in het Verre Oosten. De debatten werden inge- ,ield dopr Peel, die de aandacht vestigde op de betrekkingen tusechen China en Japan. Zün rede culmineerde in den elsch, dat Engelang moest trachten een verzoening tot stand te brengen tusschen de belangen van China en Japan. Na lord Peel voerde lord Newton bet woord, welke eer# kort geleden teruggekeerd is van Verre Oosten. Zün rede was i. Na de geweldige prestaties NDORD-HOLLANDSCB DAGBLAD Dagblad uitgagavan door da Bij contract sterk verlaagde prijzen KV. Drukkerij De Spaamestad - Haarlem W Voor de kleine annonces Omroepers Mat gedluztraerd Zondagsblad 10.60 hoogar JLz zie de rubriek. Telefoonnummer 433C I vertrouwelUk onderhoud. Manz zelde te Richen te wonen en men huurde daarom een auto. Wesemann nam plaats naast den chauffeur. Manz en Salomon zaten achterin. Men ver trok om ongeveer half elf ’s avonds. Korten tüd later passeerde de auto met een snelheid van tachtig kilometer de Duitsche grens. Een paar honderd meter van de grens, te Well/am Rhein, werd een lichtsein gegeven. De wagen stopte en twee Duitsche poütie-agenten, een In burger en een In uniform, arresteerden den niets ver moedenden ontvoerde. De zitting van het Bemseh parlement welke gistermorgen om negen uur begon, werd ge opend met twee Interpellaties der Baselsche afgevaardigden Thalmann en Schneider. Belden vertolkten de verontwaardiging van het Zwlt sersche volk over het feit dat iemand met ge weld over de grens ontvoerd kan worden. Bel den ook vroegen opheldering omtrent de offi cieels Duitsche lezing van het geval-Jakob: namelük dat deze vrüwllllg naar zün vroeger vaderland was gegaan en gearresteerd werd, terwül hü clandestien de grens probeerde te overschrijden. De Zwltsersche protestnota welke daarop door minister Motte werd voorgelezen, gaat uit van de Duitsche lezing dat Jakob vrüwllllg naar Duitschland ging en aan de grens gearresteerd werd, om direct te constateeren dat de* weer gave der feiten niet strookt met de resultaten van het onderzoek der Zwltsersche politie. Hans Manz, kapitein der koopvaardü. dr. Walter Richter, zich gewoonlük noemende dr. Becket beiden wonende te Berlün en de te Londen woon achtige Duitsche emigrant Hans Wesemann wisten in den herfst van 1934 het vertrouwen, te winnen van Berthold Jakob Salomon doos hem in relatie te brengen met den Engelscben journalist Wickham Steed, die in die dagen groot opzien baarde door zün onthullingen over de Duitsche bewapening in de lucht- Indiening „Ulver'*-rappart bü Minister van Waterstaat einde volgende week te verwachten. Grootoch opgeaette Jeenlngssaak” voor het K ant gngerecht te Utrecht. Do „Ijsvogel" voer de 25e nakal naar IndH. Overleden Is de heer F. J. A. M. Wlerdela, sod- wethouder van Amsterdam. HONGKONG, 3 April (Reuter) In de pro vincie Kweitsjau hebben de troepen van ge neraal TsJang-Kal-SJek een nederlaag gele den tegen de communisten. Deze laatsten nïk- r ken thans verder op naar Kweüang. Door TsJang-Kal-SJek worden reeds voorbereidin gen getroffen deze stad te doen ontruimen. Te Hongkong heerscht ongerustheid over het lot der buitenlanders, die te Kweüang verblüf houden. WEENEN, 3 April. (DJi» Officieel wordt medegedeeld: Hedenmiddag werd onder voor zitterschap van ^i^dskanseUer dr. Schuschnlgg een korte ministerraad gehouden, waarin oa. de kwestie der uitbreiding van de Oostenrtikwhe weermacht werd besproken. De ministerraad was eenstemmig van oordeel, dat de toekenning van volledige gelijkgerech tigdheid voor Oostenrük een natuurlüke voor waarde blüft. De noodzakelüke voorbereidende stappen gou den reeds zün ondernomen. Reuter meldt uit Weenen. dat men in goed Ingelichte kringen van meening is, dat de regee ring van plan to het effectief voor het Oosten- rüksche leger van 50-000 op 80X00 man brengen. sommige Duitsche naUonaal-socialteten Zwiteersch gebied ootplooten, doch ontnam tevens alle geheimzinnigheid aan het tot nu toe nog steeds vrü duistere geval der ontvoe ring van Bazel. Sir John Simon antwoordde daarop. Jn. in het verloop van deze besprekingen deelde de Duitsche Rijkskanselier in algemeene uitdrukkingen mede, dat Duitschland pari teit met Engeland In de lucht bereikt had. De liberale afgevaardigde Mander stelde ▼erder nog de vraag, of Sir John Simon een verzekering kon geven, dat op de conferentie van Stresa geen besluiten genomen zouden worden, die de volledige en vrije bespreking van den tegenwoordlgen polltieken toestand der wereld In de as. zitting van den Vol kenbondsraad zouden verhinderen. Sir John Simon antwoordde hierop: Niets wat te Stresa gebeurt zal een vrije en vol ledige bespreking van eenigerlei onderwerp verhinderen, tot het onderzoek waarvan de Volkenbondsraad in zijd as. zitting zal worden opgeroepen. Minister Beek begeleidde Eden naar den trein. Bovendien was een groot aantal hoog geplaatste ambtenaren van het ministerie van Buitenlandsche Zaken, benevens de onder minister van Buitenlandsche Zaken, graaf Szembek en de leden van de Engelsche ambas sade aan het station aanwezig. De leider der oppositie, Lansbury, stelde hierop voor, een bespreking te doen plaats vin den binnen het kader van zekere flnanciëele debatten MacDonald verzocht dit voorstel te voren bekend te maken en voegde er aan toe. dat zün antwoord niet beschouwd mocht worden als aan. vaarding van het voorstel. Ben deel der avondbladen publiceert het ant woord van Simon op opvallende wijze. Intusschen heeft de onderstaatssecretaris voor luchtvaart. Sir Philip Sassoon bulten het Lagerhuis op een vergadering van de Volken- bondsunle een redevoering uitgesproken over het geheele probleem. Sassoon verklaarde, dat hü eerlük geloofde, dat men In het ontworpen luchtpact een uit voerbaar middel bezat om onveiligheid te ver vangen door veiligheid en op deze wüze de hoofdoorzaak van overdreven bewapeningen en van den oorlog uit den weg te ruimen. MADRID. 3 April (Reuter) Lerroux beeft een minderheidskabinet gevormd, dat uitslui tend bestaat uit radicale ministers. Zooals men weet, to Lerroux voorzitter der radicale partü- Minister van Binnenlandsche Zaken Is Por- tella Valladares, terwijl Rocha aan Buitenland sche zaken is gebleven. Generaal Masquelet beeft de portefeuille van Oorlog gekregen; Financiën to toevertrouwd asm Alfredo Zabala. Het niewwe kabinet-Lerroax aal zich schüniük niet lang kunnen handhaven. Eden naar Fraag veilsehten. De Duitsche luchtbewapening In het Britoehe Lagerhuis besproken; Simon verklaart, dat ta Duitsche luchtvloot even «telt te nis ta En gelsche. Regeering cenfereert met betrokkenen «ver de getroffen maatregelen inzake landbe«Whypo- theksn. Zoowel in Japan als In de Ver. Staten is een streven aan den dag gekomen de luchtstrüd- krachten te versterken, terwül Rusland behal ve een leger van 900.000 man, thans de groot ste luchtstrüdmacht der wereld wil bezitten. Er zün Europeesche volken, die aan Rusland grenzen en die buitengewoon geïnteresseerd moeten zün bü het onhelivolle toenemen van de militaire macht van Rustand. Inzake de herbewapening van merkte Sassoon op: Dit Is sinds tang het onderwerp van het grootste belang, om niet te zeggen van de groot. Bte bezorgdheid voor het Engelsche volk ge weest. Er bestaat reden te veronderstellen, dat het tempo der herbewapening In Duitschland definitief bespoedigd to. Spr. hoopt, dat de besprekingen, die kortge leden tusschen den minister van Buitenlandsche Zaken en Hitler hebben plaats gevonden, zullen lelden tot een betere kennis van weerskanten van de doeleinden en voornemens der beide landen. Wanneer dit zoo zal zün, zal dit een groote winst beteekenen. Een volledig begrip van de positie van de andere süde Is een nood zakelüke voorwaarde voor een duurzame over eenstemming. Ingaande op de moeilUkheden, die de Britoehe regeering bü de poging ontmoet om andere volkeren over te halen hun luchtbewapenlnga- polltiek te wüzlgen, merkte Bassoon op: Wü hebben de hoop niet opgegeven, wü «ui len onae pogingen niet opgeven Maar wü moe ten Europa zoo nemen als het is. Wü «taan nog steeds op de vüfde plaats onder de vereld- Wesemann heeft voorts erkend dat de ver schillende telegrammen welke mevrouw Salo mon uit Bazel en Zürich ontving, en waarin hü de rol bleef spelen van voortvluchtlgen anti nationaal socialist, van hem afkomstig waren Hü had ze verzonden om rich zoo mogelük asm alle verdenking te onttrekken en om in elk geval tüd te winnen. Nog denzelfden avond na de ontvoering ging hü weer naar Duitschland. VUf dagen daarna trok hü naar Pallanza In Noord-Italië en telegrafeerde vandaar naar Duitschland. Hü kreeg antwoord ook. Wesemann gaf toe dat er Zaterdagmiddag 19 Maart, dus een dag voor Salomon’s verdwü- nlng. een soort generale repetitie gehouden to van de ontvoering. Hü verklaarde ook dat het onmogelük to te beweren dat bet slachtoffer vrüwllllg naar Duitschland is gegaan. De Zwltsersche protestnota eindigt met den elsch dat Berthold Jakob Salomon wordt terug geleid naar de Zwltsersche grens en dat de In Duitschland vertoevende medeplichtigen aan zün ontvoering zullen worden gestraft. Of de regeering van Bern thans meer succes zal hebben dan een Jaar of vüf geleden toen zü even felle en even gedocumenteerde protes ten zond naar Rome omdat Mussolini’s geheime politie den anti-fascist Rossi van Parijs naar het Lago Maggiore lokte en hem vandaar naar Pallanza ontvoerde? Het ziet er, ronduit ge zegd, niet erg naar uit. Reuter meldt althans uit Berlün: DANZIG, 3 April (Reuter). Het gerucht gaat, dat Hitler, die Üch Zaterdag per vliegtuig naar Koningsbergen zal begeven, onderweg In Dan zig sou uitstappen. De ..Deutschlandsender" zal Donderdagavond van 730 tot 8.30 (N. T.» de rede uiteenden, welke minister Goering te Danzig zal uitspreken in verband met de ver kiezing van den Volksdag van Danzlg. Minister Goebbels zal Zaterdagavond om 5J0 N T. te Danzlg het woord voeren; ook deae rede zal door den Deutschlandsender worden uitgezonden.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 1