GRATIS „V E S TA” ANZORA Schoonmaak geeft menige huisvrouw en meisje ruwe en roode werkhanden. Deze worden weder om spoedig gaaf, zacht en blank door Purol ZWARE PAKHUISBRAND TE ROTTERDAM leder pak HONIG’s VERMICELLI RADIOPROGRAMMA AAN DE REGEERING MASTERS THE HAIR Lieg maar. Uitbreiding voorkomen Kerkelijk leven „HOOP II” TE ROTTERDAM BENOEMINGEN Zondag 7 April 1935 Maandag 8 April 1935 DE EERSTE AARDBEIEN slaapt Dijken bij proefneming verzakt DE KAASPRIJZEN OVER HET LAAGTEPUNT De toestand iets beter, maar toch nog niet geheel betrouwbaar Koningin woonde de plechtigheid bij „Het kostbaar geschenk getuigt van echten gemeentehapszin en is een monument van dankbaarheid der oud-studenten” HOLLANDSCHE KOSTSCHOOL bevat ter kennismaking een HONIG’s BOUILLONBLOKJE DOOR RHEUMATIEK TOT WANHOOP GEDREVEN Nu is hij veel beter en weer heerlijk Een groote party olie, vetten en teer verloren gegaan Afbakening van de grens tusschen Nederlandsch-, Britsch- en Fransch Guyana Den geheelen dag haar correct! ANZORA PERFUMERY Co. Ltd. ZATERDAG 6 APRIL 1935 Restaurant DORRIUS Belastingplichtigen niet opgekomen Imp. waarna het Geheimzinnige smokkelaars Paters Minderbroeders de Ko- te Delft 10.10 Het Rede minister Steenberghe minister =ml (Ingezonden Mededeelingj bM— j* ley ►rke Dansmuziek 62.MO.MO. Verzekerd bedrag per 31/13/1934 ruim den Hoogeer». Minderbroeders, heeft deskundige op ongeveer aankwam is het onder gelelde van de rivier- pdlitie en de douane naar de entrepöthaven gebracht, waar de lading spiritus, waarvan men den eigenaar niet kent, zal worden gelost. In een kort onderhoud, dat wy met den heer De Groot hadden vertelde hy ons. dat hy het schip 4 October voor 3 maanden had verhuurd aan mannen, die er mee zouden gaan visschen. Nadien heeft hy maandenlang niets meer van De leiding van het blusschingswerk berustte by hoofdman Keeman. Voorts waren nog tal van andere hoofdlieden aanwezig. Ook was aan wezig de hoofdcommissaris mr. L. Elnthoven. De nablussching nam nog den geheelen avond in beslag. De politie had voor een ruime afzetting ge zorgd. Men vermoedt dat kortsluiting de oorzaak is. Ook is het niet uitgesloten, dat een lid van het personeel een brandend eindje sigaret heeft laten liggen. Een chauffeur had vlak na het uitbreken van den brand de tegenwoordigheid van geest een vrachtauto voor den ingang van het gebouw te plaatsen, zoodat alle toegangen afgesloten waren. een ge- een In het Oelebalé-srhap Lohng. In totaal ontbraken elf personen. Het In- heemsche bestuur blijkt onmachtig of is onwil lig om deze op te sporen. De Gouverneur stelde deswege een ultimatum, dat 4 April in den loop van den ochtend afliep. Deze oproep had geen resultaat, waarna de Gouverneur verzocht de opsporing te doen verrichten door de in Loting gelegerde troepen. Volgens de inlichtingen door den Gouverneur verstrekt, is verzet, zooals dit in 1933 voorviel, niet uitgesloten. Met de leiding van de opspo ring is belast kapitein Blogg, aan wien twee officieren zyn toegevoegd. In Lohng zyn twee brigades gelegerd, welke voorlooplg met één brigade zyn versterkt. BEILUN, 356.7 M. 7 40 Het Omroep orkest 9.50 „Zur guten Nacht". Con cert 11.3013.30 Dansmuziek: lila Uv- MII«AAN, 368.6 M. 4.35 Dansmuziek 6.35 Gramofoon 8 05 Concert 9 30 Kamermuziek: Het Venezla-kwartet. Hier na: Oramofoon. Aan t Voorlooplg Verslag der Eerste Kamer wordt het volgende ontleend: Eenige leden bepleitten deelneming aan de ge opperde plannen tot het doen herleven van de bacovencultuur. Voorts drongen zy er op aan. dat de slnaas- appelcultuur In meerdere mate zou worden be vorderd dan tot dusverre geschiedde, ten einde die cultuur loonend te maken. iheel onder leidii 155.00 hoogeschool wel blijkt, hoe rijk uitzet moet zijn geweest, welken zij hier in Wageningen hebben medegekreken. gekregen. L. te ge- 5.50 M. - spoi lu 6 20 Gra- ■orkest m nr v. lult). 820 Dr. F. E. Posthuma, voorzitter van het Aula fonds, sprak een kort woord. Daarbtf dankte hy H. M., dat Ztf wel heeft willen besluiten de overdracht van de aula aan de regeering per soonlijk by te wonen. Deze aula toch bedoelt een biyvend monument te zyn als uiting van dankbaarheid voor het genoten landbouwonder wijs. LUXEMBURG, 1304 M. 8 05 Gram.mu- Radlo- ouv., Soir Vrijdag heeft H. M. de Koningin een be zoek gebracht aan de landbouwhoogeschool te Wageningen en daar tevens de over dracht aan de regeering der onlangs vol tooide aula met Haar tegenwoordigheid ver eerd. De brand is bijna op hetzelfde oogenblik van verschillende kanten tegeiyk ontdekt. Een der ontdekkers was een adsplrant-brandweerman. die juist met zyn flets voor het pand stond en toen vlammen zag. Hy trilde het pand bin nengaan, maar de deur was gesloten, daar het personeel dit om zes uur had verlaten. Een andere ontdekker was de meesterknecht, die in zyn woning, naast het pand gelegen, eveneens vlammen had gezien. Bovendien kreeg de brand weer een melding van een bakkery. die aan den achterkant grenst van het pand, waarin de brand was uitgebroken. De brandweer stond voor een zeer moeiiyke taak. Er bevonden zich in het pand groote partyen vaten olie, vetten en teer en er ont wikkelde zich zooveel rook, dat men aanvan kelijk het pand niet kon binnengaan. Al spoedig werd er met tien stralen gewerkt en wel zeven van., slangen wagens en drie van een motorspult. Eenige stralen werden door de In de Rotterdamsche haven is aangekomen de trawler ..Hoop II IJm. 40", het geheimzinnige schip waarover den laatsten tyd reeds een on ander werd gemeld Zooals men weet, was het schip te Dover aangekomen met een groote la ding spiritus aan boord. De eigenaar van het schip, de heer E. de Groot uit IJmuiden, is zyn schip uit Dover gaan terughalen. Toen het schip te Rotterdam Vandaag werden aan de Alkmaarsche export veiling door den heer J. C. Duif uit Sk Pan era* de eerste aardbeien aangevoerd. TOUI.OUHE. 338.8 M. 5 30 Salonorkest 5 50 Zangvoordracht 6 05 Cellorecital 630 Opera-aria's 6.40 Weensch orkest- conc 6.50 Mlltl mus. 7 35 Klankfllm- fragm. 7 50 Schrammelmuzlek 8 55 Klankfllmfragmenten 9 05 Zangvoor- dracht 1035 Symphonle-concert 10.55 Duettenconcert 113511.50 Mi litair concert. Eenige leden spraken hun leedwezen er over uit, dat een begroctlngspost is uitgetrokken ten behoeve van een Nederlandsche expeditie tot vaststelling van het drielandenpunt in overleg met Brltsche en Brazlllaansche missies. Deze leden waren van oordeel, dat in een tyd, als welken wy thans beleven, de aan een dergelyke expeditie verbonden kosten moeten worden ver meden en dat de bedoelde expeditie had moe ten zyn uitgeleid. Maatschappij voor Levensverzekering N.V. ARNHEM Opgericht in 1393 is niet geschikt voor lederen Jongen; plaatst hem dan in gezinsverband. BEPERKT AANTAL LEERLINGEN SCHITTERENDE RESULTATEN PRIMA REFERENTIËN Brieven onder No. 6989. Bureau van dit blad. WEENEN, 506,8 M. 7 10 Omroepor kest Lya Beier (sopraan). Ernst Arnold (tenor) 8.10 „Das Plnzgauer Faaalons- splel". 9 uur De Wiener Svmnhonlker 10.30 Oramofoon lino—13 20 Dnna- WEENEN, 506,8 M. 8 15 Oramofoon 9.05 H. Mis uit de Franciscanenkerk 1105 De Weiner Bymphonlker 13.30 1.40 Het Omroeporkest 3 053 45 Yougo- Slavische kamermuziekHet Agram Kwar recital 7.30 Gevar progr. 9.30 Gramo- tet 4.305.35 Oramofoon 6.40 Plano- foon 11.0013.30 Zlgeunermuzlek. Het is kostbaar vooral, omdat het getuigt van echten gemeenschapszin en omdat uit dit monument van dankbaarheid der oud-studen- 4en van deze de geestelyke Vrijdagavond te half zeven te een felle, uitelaande brand ontstaan in het pand nr. 81 aan de Nassauhaven te Rotterdam, waar in ia gevestigd de N.V. F. Asteroth, In scheept- en induatrie-artikelen, handel in olie, vetten en teer, tevens oliemengery. Deze brand nam al dadelijk een zeer grooten omvang aan. De vlammen sloegen hoog boven het dak uit en waren in den verren omtrek te zien. -Vrijwel het geheele pahd, dat 37 Meter diep is en dat uit één hooge verdieping be staat, bedekt door een grootendeels glazen dak, geraakte in vuur. ROME. 430.8 M. 4 50 Het Romelnach Kwartet 7.3o Oramofoon 9.30 Dans- muz.: Jazzorkest BRUSSEL II. 321.9 M. 9 30 Gramofoon. 10 20 Het Salonorkest. 11.17 John Rutten's orkest. 13 301.30 Gramofoon 330 Koor en orkest. 4.30 Dansmuziek: Julien Mortier en zyn boys. 5.30 Oramofoon. 6 30 Pater Dr. C. v. Gestel OP: ..In den Zegen van het Kruis. VI Het kruis van den goeden dood." 6 35 Gramofoon. 7.30 .Ball lm Savoy", ope rette v Abraham. 8 50 Vervolg .Ball lm Sa voy". 9.2011.30 Gramofoon. DEUTSCHLAN’DSENDER. 1571 M. 9 30 Gramofoon 11.30 Het Koningsberger Opera- orkest. 1.50 Het Omroep-Kamerkoor en het Omroeporkest en koor v. d. Kon Garde te Belgrado 5 50 Walsenconcert. 7 30 Dultsche operamuziek 10.301150 Dansmuziek: Os car Joost's orkest. Namens de regeering aanvaardde Steenberghe de aula. Alvorens tot de overname over te gaan, ge voelde spr. zich genoopt, aan de vrygevlge schenkers en in het byzonder aan de leden van het Bestuur der Stichting Aulafonds, de erkentelijkheid van de Regeering te betuigen voor het edelmoedig aanbod van dit kostbaar geschenk. Wat Kru.schen Salts kan doen voor lyders aan -heumatlek, ziet ge uit onderstaand schryven lit Alkmaar: „Sinds Jaren was Ik lijdende aan rheumatische >Unen van alles geprobeerd, en to.t wanhoop ;edreven Ik kwam by een myner kennissen, die my Kruschen Saits aanraadde. Ik heb direct een flacon gehaald en ben er mee begonnen Ik heb nu myn derden flacon en kan tot myn groote vreugde needeelen, dat ik zoo goed als geheel verlost ben van myn pyn. Ik voel me weer Jong, heb weer lust tot uitgaan en slaap weer hecriyk." T. B. te A. Kruschen Salts bevat zes verschillende mine rale zouten. Deze zouten sporen de afvoerorga- nen aan tot krachtiger werking: Uw lichaam wordt bevryd van overtollig urinezuur en andere schadeiykc afvalstoffen, die meestal oorzaak zyn van rheumatiek Wanneer U trouw biyft aan de kleine dageiykache dosis, zullen deze stoffen zich niet weer ophoopen. Rheuma tiek komt niet terug; frisch bloed zal Uw lichaam doorstroomen, ge voelt U Jeugdig en energiek als nooit tevoren. Kruschen Salts is uitsluitend verkrygbaar bij alle apothekers en drogisten A 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op. dat op het etiket op de flesoh, zoowel ala op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. ken van landbouwonderwys en wetenschap met elkander en met de practyk van de bodemcul- tuur verbonden te doen biyven, verklaarde spr. dit aulagebouw namens de Regeering te aan vaarden. Aan het einde der plechtigheid verliet H. M met de autoriteiten de aula en begaf zich naar de kleine gehoorzaal, waar thee werd geser veerd. fi. M. de Koningin vertrok naar Ede. van waar zy per trein naar Den Haag terugging. Heden avond biedt het bestuur van het aula fonds een diner aan, waar ook minister Steen berghe aanzit. groote voordeur geleld, andere via de aangren zende woningen aan de achterzyde en vla de daken. Op deze manier kon men den brand vrywel omsingelen. Gevaariyk was het vooral, omdat er opzy van het diepe pand een opslagplaats van de firma is voor olie en teer. Dit heeft men met groote moeite weten te sparen. Bovendien hebben eenige panden, o.a. feestzaal, die aan de achterzyde grenzen, vaar geloopen en tenslotte liep gevaar modelmakery en een gietery, die naast het pand van de firma Asteroth is gelegen. De ontzaglyke rookontwikkeling belemmerde het binnengaan van bet pand. Toen men een uur gespoten had met tien stralen was het mogeiyk om, voorzien van rookmaskers, het pand een klein eindje binnen te gaan. Daarna is er nog gerulmen tyd gespoten, waarna ge zegd kon worden dat men den brand onder de xnie had. Het groote pand is geheel uitgebrand en het dak is voor het grootste deel vernield. Een groote party olie, vetten en teer is verloren ge gaan. De schade, die zeer aanzienlyk is, wordt door verzekering gedekt. ziek. 13.20 Middagconcert door het orkest o.l.v. Henrl Pensis Glralda. Adam. Valse des fleurs, Techalkofski de Prlntemps. Avignon. Das Pensionnat. Suppè Le petit Due. Lecocq. Les Cloches aUx Champs. Ketelbey. L’Arleelenne-aulte. Bizet. Mélodie. Paderewski. Andalouse et Aubade. Massenet 1.30 Koersen Daarna. Gram, muziek. 7.35 Gevarieerd concert- en dansmuziek. 9.15 Spaansche muziek door het Radlo-Orkeet o.l.v Henrl Peneis Aueen- cta. Arbos Tango. Albenlz. Scène gltane. In fante. Miramar. Turlna. Daarna: Eenige gram, platen 9.45 Gevarieerd concert door het Radlo-Orkest o.l.v. Henrl Pensis Fauna et Nymphe Königsberger Fransche Serenade Grleg. Wals ..Tout Parts" Waldteufel 16.00 Sweeoetake-concert. 10 30 Gala-concert door het Radlo-Orkest o.l.v. Henrl Pensis. Dodja Pèldln-cello Concert voor Cello en Orkest. Anton Dvorak. 11.06 Dansmuziek van gram, platen. BEROMCN8TER, 539.6 mofoon 7 20 Het Omroej J. Schmid (liedjes by de Dansmuziek. BOEDAPEST, 449.5 M. Opera-orkest. HRtSSEL I, 483.» M. 11.15 Max Alexys' orkest 12 30 Gramofoon 1.30 2 05 Voor de scholen 5.50 Het Salon orkest 6 35 Oramofoon 7.30 Het Sa lonorkest 8 30 Het Radlo-symphonle- orkest. 9.3011.30 Waalsch cabaret. Met dit resultaat wenschte spr. de hooge school van harte geluk. Ook de Regeering waar deert den band tusschen de wetenschap en het bedryfsleven, welke zich zoo gelukkig neeft ge manifesteerd in het Initiatief, door net be drijfsleven in den ruimsten zin genomen, ter gelegenheid van het 50-jarig Jubileum van het landbouw-onderwys, om deze aula aan de hoo geschool te schenken. Deze band met het bedryfsleven is voor een hoogeschool als deze onmisbaar, hetgeen spr. nader schetste. Het gebouw is bestemd om te dienen als aula dei Hoogeschool. Een hooge bestemming, want de aula is de zetel der academische gemeen schap. Het beste van wat er in de af zonder- lyke collegezalen, instituten en laboratoria aan wetenschappeiyk inzicht en ervaring wordt ge wonnen, vindt zyn weg naar de aula om van daar uit weer zich mede te deelen aan elk onderdeel van het lichaam der Landbouw Hoo- BERLIJN, 356.7 M. 6.30 Concart: E. Schwarz-Relflingen (guitaar). P. Luther (fluit). Th. Scbaroon (viool en viola). 7.30 Dansmuziek: Het Omroepkletnorkezt. 750 „Legende von der blinden Tlznta". lyrische opera. 12 201.30 Dansmuziek (gramo foon). BRUSSEL, I, 483.9 M. 10.30 John. Rut ten's orkest. 11.15 Het Selon-orkeet 1390 Vele andere leden achtten zoodanig uitstel niet raadzaam. Wel zouden zy gaarne nadere inlichtingen ontvangen omtrent de voornemens der regeering op dit stuk. Zoo hadden zy niet zonder ongerustheid kennis genomen van een merkwaardig persbericht, volgens hetwelk Ne derland by de aanstaande grensregeling het gebied tusschen de Koetari en de New Rivet heeft prysgegeven. Dit bericht was hun niet duideiyk. Immers, betwist gebied is naar de al- gemeene opvatting dat. hetwelk gelegen is tus schen de New River en de Coeroenl. waarvan de Koetari het zuidelykste zytakje ts. Volgens het hierboven aangehaalde bericht evenwel zou slechts betwist zyn de hoek tusschen de Koe tari en de Coeroeni tn de genoemde opvat ting een volkomen ondergeschikt punt en zou dus het overige deel, namelyk dat tusschen Koe tari en de New River aan Britsch Guyana zyn toegekend. In de tweede plaats wordt In dat bericht ge waagd van de mogelykheid eener expeditie na»r Fransch Guyana. Aldaar is betwist gebied het stuk tusschen de Lltani en de Marowinl, waar van met geen enkel woord wordt gerept. Gaarne zouden deze leden vernemen, of het wellicht In het voornemen der regeering ligt, afstand te doen van de aanspraken daarop DROITWICH, 1500 M. 11.30 Gramo foon 13 05 Orgelconcert: 1350 Grz- mofoon 1.35 Het Commodore Grand- orkest 2 36 Gramofoon. (Uit „Mtgnon" v. Thomas) 3.05 Het Western Studlo- orkest 4 05 Concert 4 40 Het Abera- man Original Sliver orkest 5.35 Het Serge Krtsh Septet 7 25 Bach-herden- klng 8 30 Gevarieerd programma 9.35 Plano-recltal 10 25 Kamermuziek: Het 1230 Het Caaslni Club Dansorkest. „International" strykkwartet 11.35— HAMBURG, 331.» M. 10 10 Gramof. 10 50 Het Nedersakslsche Symphonle- orkest 12 30 Populair concert 135 Gramofoon 5.45 Vroolyk concert door jonge meisjes 6 30 Het Nedersakslsche Symphonle-orkeat 10.301130 Orkest uit Stettin. DROITWICH. 1500 M. 11.30: Eerste deel van Bach’s Matthkuspasslon. 13.35 Het Lu- ton-orkest. 1.50 Het Gershom Parklngton kwintet. 3.50 3de deel van Bach’s Matthaus Passion. 7 20 P. Fornler (oello) en York Bo wen (plano). 9.30 Leslie J of fries en het Grand Hotel Eastbourne orkest. 1090 Het Alfredo Campoll Trio.' HAMBURG. 33».» M. 835 Orkest 1050 Bachcantate no. 155. Stedelljk- en Gewand- haus-orkest uit Leipzig 1130 Dznsencon- cert Operaorkest 390 Gramofoon. 3.30 Het Omroeporkest. 6.00 Apollo und Dafne". cantate voor soli en orkest. 790 ..Das Nachtlagsr in Granada", qpara In twee ae- tes v. K. Kreutzer. 10.30 Gramofoon. KALUNDBORG, 1261 M. 11.^6 Mogens Hansen's Instrumentaal Ensemble 3 45 Ita- Ilaanache en Fransche muziek: Het Radto- symphonleorkeet. 7.30 Gramofoon. 755 Noorsche Muziek: Het Omroeporkest 9 30 Plano-recltal. 10.301160 Dansmuziek. het schip gehoord, totdat geruchten en be richten mededeelden, dat het schip een smok- kelschlp was geworden met een lading spiritus aan boord. Kolengebrek heeft de smokkelaars genoodzaakt Dover binnen te vallen. Toen heeft de eigenaaiNer voor gezorgd, dat het schip werd vastgehouden. Daar hy het schip voor drie maanden had verhuurd, is het dus thans drie maanden te lang weggebleven. Van de smok kelaarsbemanning waren in Dover nog maar vier personen aan boord. De heer De Groot heeft met eigen bemanning het schip teruggebracht, De vier leden van de smokkelaarsbemanning zyn mee teruggekomen, zy zullen door de douane verhoord worden. Vermoedeiyk zal het schip wanneer de la ding smokkelwaar, die door de smokkelaars dus in den steek gelaten is en zoodoende in handen van de douane is gevallen, te Rotterdam gelost is aan den eigenaar worden teruggegeven. By het vernemen van het feit, dat de kaas- pryzen vandaag iets beter waren dan verleden week het geval was, zullen tal van gemoederen wellicht weer iets geruster gesteld zyn. Inder daad is voor deze iets grootere gerustheid wel eenige grond. Imers: deed het catastrophale laagterecord van verleden week het allerergste denken, de pryzen van vandaag te Alkmaar no teerden in de hoogste markt een gulden hooger, terwyi de handfel ook iets beter kon worden genoemd. De hoogste marktprys voor de fa- brieksedammer was nu 14 per 50 K G tegen f 13 verleden week, terwyi toen feitelyk de meeste kaas werd verkocht voor ongeveer 11. Wat de oorzaak van deze betere markt is? Zeer waarschynlyk schuilt deze oorzaak in het feit, dat de handel tot de overtuiging is geko men, dat nu toch wel het laagste punt was be reikt, zoodat het wat minder riskant werd weer wat kapitaal in den aankoop van kaas te steken. Door dit meerdere vertrouwen In den toestand werd natuuriyk de markt onmiddeliyk beïn vloed. Voorts zou nog kunnen worden aange voerd. dat de stabilisatie van de Belgisch munt ook ten gunste van de markt heeft gewerkt; doch deze gunstige werking moet niet te hoog worden aangeslagen, daar er tegenover staat, dat de Hollandsche kaas In België, door de waardeverlaglng der munt aldaar, duurder is geworden. Dit nadeel heft het voordeel vry- wel op. Is dus de toestand, door het meerdere ver trouwen, iets gunstiger, verheeld mag niet wor den, dat deze nog lang niet stabiel is. Er kan nog van alles gebeuren. Is het vertrouwen de volgende week weer minder, of kan men de kaas weer wat moeiiyker kwyt, dan is er alle kans, dat de pryzen opnieuw in de laagte gaan. Ondertusschen mag met vergeten worden.dat ook deze Iets betere prys by lange na nog niet loonend is. Er zal nog heel wat moeten gebeu ren, alvorens de kaas weer redeiyk kan worden betaald. En dat zal wel niet moeten komen van een tikje meer vertrouwen der handelaren, maar van een beteren internationalen handel. H. M. kwam met den trein, die te 13.40 uur te Ede stopt, aan het station aldaar aan en begaf zich vandaar per auto over Bennekom naar Wageningen, terwyl Haar gevolg in drie andere auto's plaats had genomen. Langs een korten omweg werd het hoofdge bouw der Landbouwhoogeschool in de Heeren- straat bereikt. Overal, waar de koninkiyke stoet, die langzaam .reed, passiaerde, had zich een dichte volksmenigte opgesteld, die H. M. zeer harteiyk toejuichte. Van schier alle hul zen woei de vlag. Volgens den wensch van H. M. was iedere straatversierïng en alle hul debetoon achterwege gebleven. Aan het hoofdgebouw werd H. M. ontvangen door het volledig curatorium der landbouw hoogeschool. t Op het plein voor het gebouw hadden zich langs de beide zyvleugels de verschillende stu- dentenvereenigingen opgesteld met haar vaan dels. Na de begroeting begaf H. M. de Koningin zich naar de Senaatskamer, welke evenals de entrée van het hoofdgebouw smaakvol met groen en bloemen was versierd. Hieg werd de senaat aan H. M. voorgesteld, benevens de bui tengewone hoogleeraren en de oud-hooglee- raren, prof. dr. L. Broekema en prof. dr. J. H. Aberson. Vervolgens vertrok H. M. van het hoofdge bouw, uitgeleide gedaan door de Colleges van curatoren en van rector-magnificus en asses soren, tot het maken van een korten rondrit langs een aantal laboratoria. De politie had uitgebreide maatregelen ge nomen; het corps was versterkt met vyftien marechaussees te paard en veertig Ryksveld- wachters, die de straten vry hielden. Ook nu hadden zich vele menschen langs ae wegen geschaard, die herhaaldelijk H. M. spontaan toejuichten, voor welke hulde Zy minzaam, naar alle zyden buigend, dankzegde. Over den Ryksstraatweg kwam nlnkiyke stoet aan de aula aan. H. M. werd in de hall ontvangen door het bestuur van het Aulafonds. In de aula waren verder aanwezig Z. E. mr. M. P. L. Steenberghe, minister van Economi sche Zaken; mr. S. baron van Heemstra. Com missaris der Koningin in Gelderland, curato ren en de senaat der Landbouwhoogeschool, prof, de Bussy van het Koloniaal Instituut, prof. dr. O. de Vries, de oud-gouvemeur van Suriname, dr. Rutgers, oud-minister mr. J. Kan, de dlrecteur-generaal van den land bouw. ir. Roebroek, hoofdbestuursleoen van vareeniglngen op land- en tuinbouwgebied in Nederland en Nederlandsch-Indië, baron van Lynden, hoofd van den Ryksgebouwendienst, de senaat van het Wageningsche studenten corps enz. enz. De zaal, plaats biedend aan ruim 400 personen, was geheel bezet. PARIJS, 1648 M. 1135 Orkeetconcert 8 15 Oude werken, v. eello en plano 9 uur De Zwileereche Harmonie te Parys 9 50 Dansmuziek: Het Goldy-orkeat. PARUS. 312.8 M. 1195—1.30 Het Om roeporkest 5.50 Gramofoon 7 358 10 Vroolyk progr 8958 55 ..Au bout du fll". vroolyk programtna 9 08 Gramafoon 9.30 Kamermuziek 11e kwartet. Beetho ven 9.5010 30 Gramofoon. Vrydagnacht Is een proef genomen met de houdbaarheid der dyken in de voorhaven van bet nieuwe verblndingskanaal IJsel-Gouwe naai Moordrecht. Op enkele plaatsen na zyn by deze proef de dyken rondom de haven alle verzakt. Naar men aan het „Volk” van zyde verzekerde, moet de schade f 400.000 worden geschau In Juni zou het kanaal In gebruik worden genomen. Alvorens den dyk door te graven, heef; men de haven volgepompt met water, dat men opvoerde tot een peil van 3.40 M. plus N A. P Het water steeg tot byna aan den kruin Men nam deze proef, omdat later uit den IJsel eet dergelyke waterdruk mogeiyk is. De oosteiyke dyk van de voorhaven, nabil den Hoogen Schledamschen dyk bleek tegen den druk niet bestand te zyn en sloeg over eer lengte van twintig meter weg. Het water stroomde over het er naast gelegen één hectare groote stuk grond en vernielde vervolgens over een lengte van 30 meter den dyk van het naast gelegen stroomkanaal, water uit dit kanaal wegvloelde. HUIZEN. 1875 M. N.C.R.V. 8 u. Schrift lezing en Meditatie 8.15 Morgenconcert (gramofoon) 1030 Morgendienst 11 u Lezen van Chr. lectuur 1130 Gramo foon (zangpl.) 13 uur Polltleber. 13.15 L. d. Hells-kwartlertje 13 30 A'damech Salonork. 12 u. Ultz. v scholen 2.35 Gramof. (Joh. de Heer zingt) 3.40 Wen ken voor de keuken 345 Cursus knip pen en stofverslerenHet Instituut E. N. S. A. L D. Tolsteegstngel 54. te Utrecht 4 uur Bybellezlng 5 uur Gramofoon 5.15 Het Ensemble „Animato" 630 Vragenuurtje 7 uur Politieberichten en Persberichten wn het Ned. Chr. Perebur. 7.15 ..Ben kwartiertje Radio-Reportage" eventueel gramofoon 7.30 Vragenuurtje 8 uur Vaz Dlas 8 05 Beapellng vjm het N.C.R.V.-orgel: L. Blaauw 8 45 Ly- derumedltatleDe. J H. C. Kamsteeg 9 15 Gramofoon (Bachprogramma) 9 30 Kerkconcert In de Buurkerk te Utrecht. Medewerkenden: 16 vereen Igl ogen m«“ totaal 600 zangers (essen 10 uur Vaz Dlas 10051130 Gramofoon. KALI NDBORRG, 1261 M. 11.30 Con cert uit het Bellevue-Strandhotel 3.50 Deenache m*u» Het Omroepork. 3.45 Zang 890 Schub-Weber-conc.: Het Om roeporkest 9.35 Gramofoon 9.50— 10.30 Kamermuziek. LANGENBERG, 455.9 M. 1190 Het Nedersakslsche Symphonle-orkeet 1235 Het Phlh. Orkest 1.35—150 Zang 3.30 Zang 4 30 Het Weragkamerorkeet 6 30 oramofoon 8 uur Italaansche muziek m m.v het Radlokoor 10.30 11.30 Gramofoon. BRUSSEL II. 321.9 M. 11 17 Gramo foon 13.30 Max Alexys' orkest 4 20 Gramefotxn 5.50 Cellorecital 6 35 Gramofoon 7.30 Het Radlo-symphonie- orkest 8 05 Gramofoon 8.30 Het Sa lonorkest 9 30—1090 Gramofoon. HILVERSUM. 301.5 M. A V RO. 8 uur Gramofoon 9 uur Bep Booleman leest 990 Romantische pianomuziek: Egbert Veen 9 40 Gramofoon10 uur Morgen- wydlng 10.15 Muziek ter nabetrachting. 1030 Gramofoon 10.30 Fred Hart ley's Novelty Quintet 11 uur Orgel concert: Frans Hasselaar 13 uur En semble Francis Keth 13.40 John Meyer's Accordeon-Ba nd 1 uur Vervolg concert 3 uur Voordracht: Kommer Klelln en pianospel: Koos v. d. Grtendt 3 uur Aansluiting met Heck s Lunchroom te Arnhem. Concert door John van Brück en zlln orkest 4.15 Gramofoon 430 Max Tak. ..Warner Bros-fllms" 6 30 Het Lyza-trlo. 6.30 Het Omroep-Orkest 7.30 Gramofoon 7.40 L. Heyer- mans: ..De rattenbestrtjdlng te Am sterdam" 8 uur Va» Dlas 8 05 Fred Hartley’s Novelty Quintet 830 Het Omroep-Orkest 9 25 ..Nachtvlucht”, hoorspel 10.15 Kovacs Lajos en zyn Orkest, m.tn.v Magda van Donk sopraan 11 uur Vaz Dlas 11.1012.00 Gramof LANGENBERG, 455.9 M. 10 06 Man nenkoor m.m.v. het Omroepkleinorkeet. 11.50 Kinderkoor. 3.30 .JBoldatenmustk eungen und geblasen”. 4.50 Concert Vocaal en instrumentaal concert. 6.30 L menten .Jrtdello", operz v. Beethoven. 7.30 Gev. programma. 10.3013.20 gevar. progr. MILAAN. 368,6 M. 4.30 Gevarieerd concert 7.50 Gramofoon. PARIJS, 1648 M. 1090 Oramofoon 10.35 Orgelconcert 11.05 Pater Padé. Notre répugnanoe A l'effort du coeur 11.35 Gramofoon 1135 Orkestconcert 13 50 Operette-ultzendlng t- 4.30 Uit de Notre-Dame te Partje: Vastenconferen- tle door Pater Pinard de la Boulogne Pas d'lntermedlalree entre Dieu et nous. 7.30 I. ..Maltre Wolfram", opera van Reyer 11 .La Habanera", opera van La- parra 950 Dansmuziek. PARIJS 312.8 M. 8.30 Gramofoon 9.40—10.00 Het Omroeporkest 10.30 Ver volg concert 10.58190 Gramofoon 4 30 Gramofoon 9.5011.30 Gramofoon. ROME. 420.8 M. 490 Concert of opere- Ultzendlng 8.05 ..Dl» balue Mesur". ope rette van LehAr. TOULOUSE. 328.6 M. 590 Salonorkest 5.50 Zang Sollstenconcert 630 Zang- voordraebt 6.40 Weensch orkestconcert 6 5o Operetteconcert 735 Phllharmonieoh orkest 7 50 Zangvoordracht 8.30 ..Die Metstersinrer von Nürnberg", opera v. wag- ner 9.lp Militaire muziek 990 Ope- rettefragmenten 1006 Klankftlmfrag- menten 10.30 Onerettefragmenten 10 55 Zlgeurnermuzlek 11.06 Operette- DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 11.30 Het Omroepklelnorkest 106 Ge varieerd concert 335 Gramafoon 6.20 Gramofoon 10.3011 50 Dansmuziek Oskar Jooet's orkest. BOEDAPEST. 449.5 M. 7 20 Concert: Koor en viool. 8.50 Het Boedapester Concertork. 10.10 Zlgeunerkapel. BEROMt NSTER. 539.6 M. 435 Gramo foon. 5.05 Vioolrecltal. 695 Het .JConkor- dla '-orkest 7 20 Populair concert m.m.v. het Berns Gemengd Koor. 8.30 Het Omroep orkest. Alleen door gebruik van: Anzora VIOLA voor droog of dun haar. Anzora CREAM voor vet of weerspannig haar. Verkrygbaar in alle betere Kapperszaken, by drogisten en de Byenkorf. London N.W. 8 Agenten Weerts’ Commissiehandel, Amsterdam C. Op voordracht van den Hoogeerw. Pater Provinciaal der Minderbroeders, heeft Z. H. Exc. de Bisschop van ’s Hertogenbosch benoemd tot pastoor te Woudrlchem Pater H. A. Brandsma. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Delft (H. Joseph) Pater J. Jorna en tot kapelaan te Leiden (O. L. Vrouw Onb. Ontv Pater P. J. A. Peerdeman HUIZEN, 1875 M. KRO 93010.50 Hoogmis uit de parochiekerk van de H. Lldwlna te Haarlem-Noord. 10.5010 55 Gramofoon 10 55—11.15 Orzelprogramma door Jan Nlbberlng. 11.1512 15 Kamer muziek Gramofoon. 12.151.00 Lunchcon cert door het KRO-ofkest 1.001.30 ..Het Kind In de Poëzie" van Dirk Coster, bespro ken door F. A. Brunklaus 1.303.00 Lunch concert Vervolg. 2.00230 Godsdienston derricht voor ouderen döor D. Bont Pr. 230 —4.15 Symphonic Paselonls, door de R K. Oratoriumvereenlglng te Haarlem, met me dewerking van solisten en het Utrechtsch Steddyk Orkest .het geheel onder leiding van Hubert Cuypers 4 155.00 Ziekenlof uit Bloemendaal. 7.457.50 Voetbaluitslagen van de RKF 7.508 10 ..Werklooaheldseub- sldlefonds" door J. M van Sas. 8.108 15 Vaz Dlas 8 159 00 Bollstenconcert door het KRO-Kamerorkest m.m.v. Heléne Lu- dolph. sopraan. Paul Perlot. bariton. 9.00 9 15 Voordracht door Annie De HoogNooy. 9.15—10.00 Sollstenconcert Vervolg 10.00 1030 U belt wy draaien. 103010.35 Vaz Dlas. 10 3510.40 Gramofoonmuzlek. 10.40- 11.00 Epiloog NCR.V.: 830—930 Morgenwydlng. 5.00 Gewijde muziek, (gramofoon). Na afloop tot 7.45 Gewyde muziek (gramofoon). HILVERSUM. 301.5 M. VARA 8 55 gra mofoon 9 00 voetbalmededeellngen. 9.05 Tulnbouwhalfuurtje. 9.30 Orgelspel Joh. Jong. 9.40 ..Van dieren en planten” 10.00 Orgelspel: Joh. Jong 1010 Men vraagt! en wü draaien. AVRO 13.00 Verstrooilngsmuz. Fred Hartley s Novelty Quintet. 1330 Gra mofoon. 1.00 Het schildery van de maand. I 30 Het AVRO-Octet. 3.00 Boekenhalfuur. 3.30 Het Concertgebouworkest o.l.v. Prof Dr. Willem Mengelberg SolistenIlona Durlo. alt »n Martin Oehman. tenor. 4.005.00 Vaz Dlas. Een vroolyk slot afgewlsseld met spel momenten v. d. kampioenswedstrijd Velo- “cltasAjax. VARA: 5.00 De Flierefluiters m.m.v. Alb. de Booy. 530 Voetbal van den dag. 530 6.00 Vaz Dlas. AVRO: 8.00 Vaz Dlas. 8.15 Populair con cert: Het Omroeporkest. Soliste: Mlllza Kor- Jua. sopraan. 9.30 Ernest Claes draagt voor uit elgon werk. 9 40 Het Omroeporkest met Borts Lensky, vlooi. 10.00 Radiojournaal. 10.15 Concert v. lichte muziek: Fred Hart ley’s Novelty Quintet. 10.45 Oramofoon. II 00 Vaz Dlas. 11.10—12 00 Kovacs Lajos en zyn orkest. LUXEMBURG. 1304 M. 8 06 Gramo foonmuzlek. 8.35 Bweepstake-conosrt 11.30 Populaire oudfr- en moderne liederen. 11.50 Orgelfloel door Eduard Commette 12 20 Ge varieerd pram, platen concert. 1.20 Engel- sche uitzending. Moderne dansmuziek. 1.35 gevarieerd concert. 1.50 Dansmuziek door Irish Hospital Sweepstake Authorities. 2.20 Dansmuziek door Maison Zam-Buk. 2.50 Dansmuziek door Maison Littlewood. 3.20 The Kraft-Cheese Music-Hall. 3 50 Concert door Vernon’s Polls 4.20 Lady Charles Ca vendish en het Fred. Hartley Octet. 4.50 Concert. 5.20 Gevarieerd concert. 6 30 Dans muziek door Christopher Stone. 630 Jack Payne en zyn orkest 7.30 Gevarieerd con cert. 8.30 Concert- en Dansmuziek. 9.30 Ge varieerd programma. M.m.v. Olive Palmer en Paul Oliver en zijn Palmollvers 930 Popu lair concert. 1035 Gevarieerd concert. 11.30 Concert. Lieg maar, er blijft altijd wet van hangen! is de leugen nog zoo snel, de waarheid achterhaalt haar wel” zult u zeggen. Zeker! Maar.... morgen bent u de tegenspraak van heden over de leugen van gisteren weer ver geten. U herinnert zich althans het geval niet precies meer. En overmor gen zegt ge bjj u zelf: o ja, was dat niet die iemand waarvan dat kwaad is verteld. En na overmorgen mijdt ge dezen mensch voorzichtigheids halve. Lieg maar! Deze leuze van de duis tere machten is een schrikkelijk maat schappelijk kwaad. Lieg maar, er blijft altijd wat van hangen! Dat heeft al heel wat reputaties bezwad derd, heel wat geluk vernietigd, heel wat schoonheid besmeurd, heel wat *eere naar beneden gehaald. En daarom moeten we zoo krachtig stelling nemen tegen dat lieg-maar- raak systeem ten aanzien van onze evenmenschen. Daarom: weg met elke leugen. BANDOENG. 5 April (Aneta) Het .AID. De Preangerbode" meldt, dat bet legerbeztuur na der bericht ontving omtrent het niet-opkomen van belastingplichtigen in de Moekim Blangmé. geschool. Deze aula is bestemd om te worden het symbool van de eenheid der hier beoefen de wetenschappen. Onder het uitspreken van den wensch, dat deze aula onder Gods onmisbaren Zegen het Premiereserve eigen rekening VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOQIDS Het Salonorkest. 5.30 Gramofoon. 535 Zang. 690 Pater Loelever. O. P.: Vertu d’lmpré- voyance. 635 Gramofoon. 7.30 Gramofoon. 890 Het Radloavmphonleconcert. 93011.30 N Z. Voorburgwal b h Spui PLATS DU JOUR EN i LA CARTE SPECIALE LUNCB-SCBOTkLS

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 9