V POPULAlW Onooglijke handen RADIOPROGRAMMA WILDE BUSDIENSTEN Sport en spel DE MOORD OP SCHIER MONNIKOOG Geef me de zegt thans iedereen, die de goedkope goede j Karel I sigaar wil rokenl VRIJDAG 19 APRIL 1935 PAARDENSPORT De verdwenen «tem- biljetten VERKIEZINGSVARIA HOCKEY Zóóveel voorlichting, en toch Auto in IJselmeer K.N.V.B. Twee dames zwaar gewond De „Arend” te Algiers Reeds vyf interlandwedstrijden SCHAKEN /Ingezonden Mededeeltng) Het persoonlijk kampioenschap KONINKLIJK BEZOEK Winst teruggeloopen Wijzigingen aangebracht VALSCHE MUNTERS Postvluchten Reglement van Orde Tweede Kamer Wijziging der Indische Staatsregeling Beleediging van een volksgroep Voor den wedstrijd tegen Neder land op 28 April a.s. Concours hippique te Nice Minder leden in het College van Gedelegeerden De voortvluchtige belasting schuldigen Oordeel van het Haagsche -Ge rechtshof, dat het Rykstoe- zicht zijn bevoegdheid heeft overschreden, onjuist Prix de Cavalerie Portugaise. Prix de Cavalerie Italienne GEEN OVERTREDING LOTERIJWET VERBETERING GESCHREVEN RECHT STICHTSCH GOOISCHE SCHAAKBOND INTERN. PROGRAMMA VOOR HET A-S. SEIZOEN DUITSCH HOCKEY-TEAM SAMENGESTELD DUITSCHE ELFTAL TEGEN BELGIË g 11 s n ïiiiili Neem ’n AKKERTJE bl| Vrouwznpljn, Onbehaaglijkheid enx. Aan bloemententoonstelling te Boskoop Het wijzigingsvoorstel-Aalberse c.s. gunstig ontvangen Ze lagen rustig en ongeschonden in het gebouw! Volgens een gerucht zouden meer personen by de daad be trokken zyn MAGAZIJN „DE BIJENKORF” Boete tegen hoofdredacteur van de „Residentiebode” geëischt Reizen bezorgde hem constipatie Verkooper vertelt, hoe hy zich „f*t“ houdt. Zaterdag 20 April 1935 I Karel i PARIJS, 3126 M. WIJ werd 5 een- vonnis en ■v J de geruchten op de hoogte aan, in hoeverre men hier Verschenen is de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer nopens het wetsontwerp tot wijziging der Indische Staatsregeling: Vermin dering van het aantal leden van het College van Gedelegeerden. in haar van VERWIJZEN KAT HO LIE KEN RADIOG1DS BOE 1X4PEST, 449.5 M. 6 30 Orgelconcert ‘8.10 Het Opersorkest 9.35 Zlgeunerka- pel 10.30 Salonorkest. 10.55 Zang 11.05 11.3511.50 Militair 1 PARIJS, 1648 M. B.SO Dansmuziek. BERLIJN. 356.7 M. 6.20 Gramofoon 7.30 Vroolyk concert 8.20 Orgelconcert 9.50 Gramofoon. 7 35 8.30 8.55 Salon-orkeat De landge- f By schoonmaak worden Uw handen vaak ruw, rood en onooglyk. Om ze weer snel zacht, blank en modi te krygen is Purol het eenige goede middel daarvoor. iiiii Üin I - BEROMUNSTER. 539.6 M. 6.20 Klokge lui 7.00 Gramofoon 7.20 Vroolyk pro gramma 8.30 „11 re pastore-’, v. Mozart 9.5010.20 Gramofoon. Ten slotte zegt de Hooge Raad, dat nu derhalve de grond, waarop het Hof, zonder verder onderzoek heeft aangenomen, dat de Overheid In dezen de haar by de wet toe gekende bevoegdheid heeft overschreden, niet juist Is, de bestreden beslissing niet kan worden gehandhaafd. De Hooge Raad heeft alzoo het arrest vernietigd en de zaak terug verwezen naar 1 Gerechtshof te 's-Gravenhage, ten einde, met inachtneming van deze uitspraak, verder te worden behandeld en beslist. Voor de Haagsche rechtbank stond Donder dagmorgen terecht wegens het nieuwe artikel 137 c inhoudende beleediging van een volksgroep 5. B., hoofdredacteur van de .Residentiebode" Schlermchnlkooger deze opinie wel. De justitie is vai gebracht en zal na met fantasie te doen H. M de Koningin en H. K. H. Prinses Ju liana hebben het voornemen Dinsdag 23 April in den namiddag de bloemententoonstelling te Boskoop te bezoeken. failliet ging. Het slachtoffer K. stond borg voor een tweede De minister van Koloniën merkt in deze Me morie op. dat er aan de beoogde inkrimping i an het college ook bezwaren kunnen kleven. Hu ziet die bezwaren echter niet als onvemij- deiyk en onoverkomelyk; voorshands zou hy het *let onredeiyk achten, eenig vertrouwen stellen in het inzicht der partyen, opdat zy oy de samenstelling van het college in ’s Lands belang ook een plaats zullen Inruimen aan klei nere groepen, die wegens haar belangrijkheid een zetel in het College van Gedelegeerden ver dienen. Mocht de minister hierin teleurgesteld worden, dan zal nadere voorziening te over wegen zyn. De minister beschouwt de in het wetsvoorstel belichaamde oplossing als de minst bezwaariyze van de soluties, welke ter beschikking stonden om de noodzakelyke bezuiniging te bewerkstel ligen. Hy moet dit inzicht handhaven ook na de kennisneming van de in het Voorlooplg Ver slag aan andere mogeiykheden gewijde be schouwingen. Tegen alle aldaar besproken denk beelden geldt in meerdere of mindere mate het bezwaar, dat zy een prlncipieele wyzlging zou den inleiden in de regelen nopens de samen stelling van de wetgevende organen in Neder- landsch-Indië. Met volle kracht richt zich deze bedenking tegen het denkbeeld van opheffing van het College van Gedelegeerden en aanvan- keiyk eveneens tegen de geopperde suggestie om een gedeelte der leden van dat college door Be noeming te doen aanwyzen. Hr. Ms. „Arend” Js Donderdagmorgen 10 uur te Algiers aangekomen. De Haagsche rechtbank heeft uitspraak ge daan in de zaak van W. M., oud-directeur van de NV. Spaarbrlefbank .De Toekomst” die door den - kantonrechter is vrijgesproken van de hem by dagvaarding ten laste gelegde overtreding van de loterywet. De rechtbank heeft dit vry sprekend bevestigd. Evenals vorig Jaar zal een zeskamp gespeeld werden om bet persoonlijk kampioenschap van den Stichtsch-Oooischen Schaakbond. Ditmaal is de bezetting echter veel sterker, daar de Bussumsche captain Felderhof medespeelt en ook de Schaakclub Utrecht vertegenwoordigd wordt, door haar opkomende duo Wieger Kokje en den Hartog. Natuuriyk is verder de titel houder Ir. H. J. van Steente van de party, evenals diens gevaariyke concurrent van Does- burgh. Verder wordt Hilversum vertegenwoor digd door de Ruiter, die hiermede een aardige kans krygt zyn krachten te toonen. In leder geval kan een uiterst spannende stryd ver wacht worden. Het rooster te als volgt: „Ijsvogel” en „Pelikaan” zyn beide te Bang kok geland. De „Oehoe” (thuisreis) vloog Donderdag van Bagdad naar Athene. De „Ibis” te Donderdagochtend van Schiphol naar Ned. India vertrokken en te Rome ge land. Goede Vrijdag Na de opwinding va zingsstrijd de inkeer JHIIII II r Tiiiiii Het Duitsche hockey-elftal dat op Zondag 38 April as. in het Olympisch Stadion te Am sterdam tegen Nederland zal uitkomen, te als volgt samengesteld: Politieberichten gepde —2.00 II. Dlsco-dlversen WEENEN, 506.8 M. 5.35 „Parsifal” opera van Wagner 10.4012.20 Het Om roeporkest. 8OERABAJA, 18 April (Aneta) De Officier van Justitie etechte tegen de verdachten In de zaak van de vateche muntery de volgende straf fen: tegen den Europeaan J. G. drie Jaar ge vangenisstraf, tegen den Japanner H. acht Jaar gevangenisstraf en tegen den Chinees L. T. P. zes Jaar gevangenisstraf, alle straffen onder aftrek van den tyd doorgebracht In preventieve hechtenlA KOETARADJA, 18 April. (Aneta.) Uit de berichten van kapitein Blogg, die belast te met de opsporing en aanhouding van de elf belas tingschuldigen uit de moekim Blangmé. die zich eeuigen tyd geleden niet hebben gemeld, biykt steeds duldelyker dat deze voortvluchtlgen niet voornemens zyn zich goedschiks te melden. Omtrent de actie, ontwikkeld by de opspo ring kunnen uiteraard geen détails worden ver strekt. De militaire commandant van Atjeh en On- ëerhoorigheden dirigeerde nog een brigade marechaussees uit Lam Meulo naar Lhong voor aanvulling van de daar aanwezige troepen. ook in het nieuwe boekjaar nog steeds in dalende lyn. Wy hebben getracht en zyn thans noe doende, onze onkosten zooveel mogeiyk aan den lageren omzet aan te passen. Na afschrijving van: 1.220.069 (v. J. 1 288.523) op onroerende goederen, winkel-, kantoor- en magazynlnrichtingen en machines en toestel len. blijft gelyk gezegd, een netto-wlnst van ƒ810.648 (1.209 983). Een dividend kan worden uitgekeerd van 6 pet. (onv.) op de preferente aandeden, 5 pet. HAMBURG. 331-9 M. 10 10 Gramo foon - 10.50 Het Omroepklelnorkeet 12.20 Populair concert 5.20 Gramofoon 7.30 Het Radlo-Bymphonle-orkeat. KALUNDBORG. 1261 M. 11.20 tot 1.20 Concert 2.50 Het Omroeporkest 9.50 Frensche muziekHet Omroeporkest 10.3511.05 Gramofoon. Het hardnekkige gerucht is nu, dat K. eenl- gen tyd geleden een dreigbrief van den gefail leerde zou hebben ontvangen, waarin deze hem sommeerde om hem de meubelen en anderen huistnventaris, die hy onder zyn berusting had, weer af te staan. Aan dit „verzoek” heeft K. niet voldaan. Daar nu de verdachte R. een neef te van den gefailleerden neringdoende, te het begrijpeiyk, dat men verband legt tusschen den moord op K. en de bedreiging, die hy voor eenlgen tyd moet hebben ontvangen. De bezoeken, die R. by verschillende familieleden van den uitgeweken heeft gebracht, versterken gaat op het eiland, volgens „Het Volk", legenheld heeft gehandeld. In September JJ. te cr een bewoner van het eiland verdwenen. Hy dreef daar een zaak, die bultenlandschen elftal. Er worden reeds onder- handelingen gevoerd met de sterke Turijnsche club Juventus, die de leiding heeft in de Itall- aansche competitie. Betreffende den moord op Schiermonnikoog gaat op het eiland, volgens „Het Volk", een ge rucht, dat de dader niet geheel op eigen ge- Voor het seizoen 1935—1936 heeft Nederland, naar de „Sportkroniek” meldt, al vyf Interna tionale wedstryden, tw. NederlandDenemar ken op 3 November 1935, FrankrijkNederland op 13 Januari 1936, lersche VrijstaatNeder land voorjaar 1936 en de twee wedstryden tegen België, eveneens in het voorjaar 1938. Op den Olympischen Dag wordt natuuriyk ook een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen een Nederlandsche ploeg en een nader aan te wysen (onv.) op de prioriteiteaandeelen, pet. Cl% pet.) op de gewone aandeelen en ƒ6.(10) op ce wlnstbewyzen. hypotheek op het huls en erf van den winke lier en werd daarvoor door den eersten hypo theekhouder aansprakelyk gesteld. Deswegen legde K. beslag op de meubelen, waartoe hy contractueel het recht had. De Hooge Raad heeft Donderdag arrest ge wezen in de zaak van den Staat der Neder landen tegen A. P. V. De heer V. heeft zich verzet tegen een maatregel, genomen door ambtenaren op het Rykstoezicht op de Spoor wegen door in kort geding te gaan by den President der Rechtbank te ’s-Gravenhage. Het internationaal concours hippique te Nice Is Donderdag voortgezet met het ♦trryden van den Prix de Cavalerie Portugaise en van den Prix de Cavalerie Italienne. De lengte van het parcours was by het eerste wedstrydnummer. de Prix de Cavalerie Portugaise, 400 meter. Er waren 8 hindernissen opgesteld tot een hoogte van 1.75 M. Verschenen is het Voorlooplg Verslag der Eerste Kamer over het wetsontwerp houdende liet vervallen van artikel 1416, tweede Md, van het Burgeriyk Wetboek. By het afdeelingsonderzoek Werd erkend, dat de Intrekking van het tweede Ud van artikel 1416, van het Burgeriyk Wetboek, wegens de vele moeiiykheden waarvoor het de practyk stelt, een verbetering van ons geschreven recht tengevolge zal hebben. Men betreurde evenwel, oat niet tevens was voorgesteld, de acties uit de artikelen 1401 tot en met 1407 van het Bur geriyk Wetboek in het algemeen dus afgeschei den van de bepalingen aangaande de verjaring in het Wetboek van Strafvordering te doen verjaren na afloop van een korten termyn. by voorbeeld van vyf Jaar. Men bepleitte een zoo danige regeling, dat ten aanzien van de be doelde acties van den algemeenen regel voor de verjaring van rechtsvorderingen gesteld, zou kunnen worden afgeweken. De hoop werd uit gesproken, dat een algemeene herziening van de wetgeving op het stuk van verjaring en ver- spoedig tot stand zou komen. „Ik ben handelsreiziger”. schrijft iemand ons. „en als ik er niet steeds iets voor Inneem, heb ik door het voortdurend zitten in den trein steeds last van constipatie Kruschen Salts is het eenige middel, dat hiervoor Inderdaad goed helpt en toch mijn werk niet stoort. Eiken Zaterdagavond neem ik een groote dosis Kruschen en op Zondag, als ik niet hoef te werken, hebben de zouten hun uitwerking. Op weekdagen neem ik direct na het opstaan een kleine dosis. Den geheelen dag door moet Ik in de weer zyn en Kruschen is het eenige Juiste middel, dat me den geheelen dag fit houdt. Ik heb ook wel eens andere laxeermiddelen ge. probeerd. maar ik heb de ervaring, dat deze óf wel onvoldoende waren óf te krachtig werkten.’’ V. L Kruschen Salts Is een natuuriyk recept om een Inwendige Uchamelyke zuiverheid te be houden. De zes zouten in Kruschen sporen Uw afvoerorganen zachtjes tot regelmatige wer king aan. Zoodoende wordt Uw organisme vrij gehouden van alle onzuiverheden, welke, in- dlen ze zich kunnen ophoopen, den algeheelen gezondheidstoestand schaden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar by alle apothekers en drogisten A 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting Inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatechappy, Amsterdam, voorkomt. BRUSSEL f, 483-9 M. 11.15 Gramofoon 11.50 Het Omroeporkest 12.501.20 Gramofoon 3-35 Gramofoon 4.20 Paul Goldwln s orkest 5 20 Gramofoon 5.50 Pianorecital 6.20 Gramofoon 7.20 Or- kestconcert 9.2011.20 Gramofoop. BRUSSEL n, 321.9 M. 11.17 Gramo foon 11.50 Choura Kouznetzoff’s Rus sisch orkest 12.501.20 Gramofoon 3.20 Gramofoon 3.50 Gramofoon 5.20 Werken van Mozart 6.20 Gramofoon 8.20 Het Omroeporkest 9.2011.20 Dans muziek. 34 April te Hilversum 1930, eerste ronde 27 April te Utrecht 1330, tweede ronde. 1 Mei te Bussum 1930, derde ronde. 4 Mei te Utrechf 1330 vierde ronde. 6 Mei te Utrecht 1930, laatste ronde. Dat is geen wonder, want de nieu we 5 cents KAREL I „POPULAIR' is z o uitstekend, dat hij met elke sigaar van 6 cent kan wedijveren, ja, deze nog overtreft in kwaliteit, geur en smaak. Er is maar één Byzonder aantrekkelyk wordt deze zeskamp door het feit, dat de twee hoogst uitkomenden candldaat zullen worden gesteld voor de Ne derlandsche ploeg, die ons land dezen zomer op de Olympiade te Warschau zal vertegen woordigen. ■MM I" I* s i Hun DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 11.20 Het Omroeporkest 12.50 Gramofoon 2.35 Liederen en spreekkoren 6 05 Gra mofoon 7.30 nja Llvschakoff’a kapel en het Omroepkletnorkest. DROITWICH. 1500 M. 10.20 Gramo foon 11.06 Het BBC-Northern-Orkest 12.20 Het Commodore Grand Orkest 1.20 Het Belfaster Omroeporkest 2.50 Het Squire Celeste Octet 4.35 Het BBC- dansorkest 6 50 Het orkest v. H M. Welsh Guards 7.50 Muslc-Hall-progr. 9.20 Het BBC-Theaterorkest 10.2011.20 Dansmuziek. De betrokken ambtenaren, optredende krach tens art. 13 lid 3 der wet op de Openbare Vervoermiddelen, wilden V. beletten een auto busdienst zonder vergunning in werking te houden. Zy hielden een autobus aan en He ten de bus naar een andere plgats brengen. De president der Rechtbank achtte de inbeslag neming ongeoorloofd en gaf de bus weer vrij. In hooger beroep heeft het Gerechtshof te ’s-Gravenhage dit vonnis bevestigd. De advocaat-generaal by den Hoogen Raad, mr. wynveldt, concludeerde tot vernietiging van dit arrest en terugverwyzing der zaak. De Hooge Raad heeft thqns overwogen, dat art. 13 der Wet Openbare Vervoermiddelen aan de Overheid de bevoegdheid toekennende om het zonder vergunning In werking brengen of houden ’van een autobusdienst te beletten, zonder daarby aan te geven, op welke wyze dit beletten zal mogen geschieden, aan de Over heid het recht geeft, ter bereiking van dat doel die maatregelen toe te passen, welke als rede- lyk zyn te beschouwen. De door het Hof aangevoerde omstandigheid, dat wel verboden is het zonder vergunning in werking brengen en houden van een autobus dienst, doch niet het houden van autobussen, waarmede men zoodanige diensten uitoefent, brengt nog geenszins mede zegt de Hooge Raad dat een maatregel als in dezen is ge nomen, niet zou kunnen zyn een redelijk middel om aan een verboden autobusdienst ’n einde te maken. Aan het Jaarverslag der N. V. Magazyn ,JDe Bijenkorf” over 1934 ontleenen wy het vol gende: De netto-wlnst is van ƒ1309.983 tot ƒ810.648 teruggeloopen. De omzetcyfers bewegen zich Als getuige werd gehoord de heer H. van Tongeren, grootmeester van de Vrijmetselaars- orde te Amsterdam, die een klacht had inge diend wegens op 13 en 30 October IJ. geplaatste pubUcatie in de „Residentiebode” van artikelen, die hy beleedlgend achtte voor de vrijmetselary In Nederland. Deze artikelen betroffen handelingen van de vrymetselarij in de Baltische Staten en het ver band tusschen de loge en den moord van konlng Alexander Mr. de Joncheere, die de rechtbank presi deerde, gaf aan den verdediger mr. A. F. C. de Groot op zyn verzoek voor de behandeling der zaak gelegenheid om een vraag te stellen. Verdediger wenschte van aanklager te ver nemen of de vrymetselaarsorden in de ver schillende landen een eenheid vormen in den zin van een federatie. Getuige ontkende deze internationale heid. Op een vraag van den president verklaarde verd., dat het niet in zyn bedoeling had ge legen beleedlgend te zyn, doch dat hy slechts zyn lezers had willen voorlichten en waar schuwen. De officier van justitie, mr. N. Hoekstra, merkte in zyn requisitoir op, dat verdachte, hy is zelf de schryver niet van het artikel, toch als dader moet worden beschouwd. Verder wees hy er op, dat. hoewel een ge deelte van de artikelen overgenomen is uit bui- tenlandsche en andere bladen, dit toch het weergeven van zeer ernstige beleediging in houdt. De elsch was een geldboete van 100 subs. 50 dagen hechtenis. By de verdediging bepleitte mr. De Groot de opvatting, dat de hoofdredacteur niet als dader, maar slechts ais medeplichtige by een dergeiyk feit kan worden beschouwd. De toepassing van h?t wetsartikel kan boven dien slechte plaats hébben als de beleediging ook in beleedlgende vormen is gesteld. Voorts achtte hy niet de Nederlandsche volks groep der vrymetselarij beleedigd. daar deze volgens getuige van Tongeren geen deel uit maakt van genoemde orden, zoodat ook hier artikel 137 c. met van toepassing kan zyn. Verdediger meende ook op verschillende andere gronden te mogen vertrouwen, dat vry- spraal^ zal volgen. Uitspraak over veertien dagen. Donderdagmiddag is op den afslultdyk tusschen Breezand en de Friesche kust een uit Zuld- Holland afkomstige personenauto, bestuurd door den heer V., procuratiehouder te Den Haag. door het springen van een achterband tweemaal over den kop geslagen en vla de schuinhellende steenglooiing in het IJselmeer terecht gekomen, bericht de „Telegraaf". In den auto bevond zich een gezelschap, be staande uit twee dames, twee heeren en een kind, welk laatste er zonder eenig letsel is af gekomen. Belde heeren liepen lichte hoofd- en schaafwonden op, doch de dames werden zwaar gewond. Van een hunner werd o. m. een been geheel verbrijzeld; de andere dame liep een zware hersenschudding op. Dr. v. d. Hem, alsmede de marechaussee uit Makkum. waren vry spoe dig ter plaatse en ontboden voor het transport der slachtoffers een ziekenauto uit Sneek. PARIJN, 312.8 M. 11.25 Gramofoon 11.55 Het OmroepQrkeat 5.50 Actualitei ten voor Katholieken 7.35 Orkeatconcert 8 20 Dansmuziek 9.5010.20 Gramo foon. De eerste prijs werd gewonnen door den Ita- llaanschen kapitein Keeler, die het paard „Cocllte" bereed. Tweede werd lult. Gutierrez (ItaUS) met .Jntrepida”, derde lult. Tillère (Frankryk) met „Trévoux." vierde lult. Brandt (Duitschland) met „Nemo”, vyfde lult. Degal- ller (Zwitserland) met „Oh Kay”, zeede kap Ahaerne (Ierland) met ..Blarney Castle." zevende plaats werd bezet door onzen noot luit. Greter, die „Ernlca” reed. By den Prix de Cavalerie Italienne waren op het 685 M. lange parcours 15 hindernissen op gesteld. Het parcours moest tweemaal worden afgelegd; de hindernissen stonden by de eerste ronde op 1.40 M., by de tweede ronde op 130 M. Winnaar werd luit. Schwarzenbach (Zwitser land' met ..Primula” De tweede plaats bezet door kap. PUlpponi (Italië) met „Nasel- lo," de derde door lult. Apostel (Roemenië) met „Bacurie”, de vierde door luit. Martin (Por tugal) met „BeauUeu”, de vyfde door lult. Hgj- se (Duitschland) met „Tora” de zesde door luit>- Quins (Ierland) met .Jiugb”, de levende doer lult. Schllckum (Duitschland) met „Wange." Lult. Greter (Nederland) bezette hier de acht ste plaats op „Trixle.” In beide nummers waren de verrichtingen van de Nederlandsche paarden vry goed, maar iy maakten lichte foutjes, waardoor zy met uitzondering van „Ernica” en „Trixle” niet in de pryzen kwamen. In het eerkte nummer werd „Blitzmaedel” gereden door ritmeester ba ron Sirtema van Grovestlns. „Santa Bell" door luit. Van Schalk, „Diana” door Jhr. van Len- nep; in het tweede nummer reed baron Van Grovestlns „Goda”. luit. Van Schalk _Denl.se' en Jhr. van Lennep „Danseuse Rose.” LANGENBERG, 455.9 M. 11.20 Het Omroeporkest 12.35 Het Omroepkwlntet 1.35 Gramofoon 3.20 Vroolyk progr. 5.40 Concert 7.35 Paaschgebrulken in Rynland en Westfalen 9 40 Gramofoon 10.3511.20 Paascbprogramma. MIl^AN. 368.6 M. 4.26 Dansmuziek 6.35 Gramofoon 8 05 Gramofoon 8.20 „Tursndot”, opera van G. Puccini. Standaardkwalituit voor Nodorla nd. Er zyn opnieuw eenige wyzlglngen gebracht in het Duitsche voetbal-elftel, dat op 38 April te Brussel tegen België uitkomt. De definitieve samenstelling is als volgt: Doel: Jakob (Regensburg). Achter: Munkert (F.C Nuernberg) en Busch (Duisburg V9). Midden- Gramllch (Eintracht-Frankfurt), Goldbrunner (Bayem-Muenchen) en Werner Schulz (Arminia-Hannover). Voor: Lehner (Schwaben-Augsburg). SlffUng (Waldhof-Mannheim). August Lens (BoruMis- Dortmund), Damminger (Karlsruher F.V.) en Fath (Wormatla-Worms). Aan het Veralag der Tweede Kamer over het voorstel van dén heer Aalberse cs. tot wyzlging van het Reglement van Orde der Kamer, wordt het volgende ontleend: Met de wyzlging van het Reglement van Orde, welke de mogelykheld opent, dat de rap porteurs over een voorstel vóór het afdeeMngs- onderzoek worden benoemd, verklaarde men zich vrij algemeen te kunnen vereenlgen. Ver scheidene leden gaven daarby echter als hun oordeel te kennen, dat het niet gewenscht zou zijn dat de nieuwe procedure regel werd. De bepaling, dat de vóór het afdeelingsonder zoek aangewezen rapporteurs worden gekozen door de Kamer, tenzy deze de keuze aan den voorzitter overlaat, gtd aanleiding tot hét stel len van de vraag, of de Kamer hier practisch niet te veel van haar bevoegdheid prijsgeeft. Men sprak de hoop uit, dat by de toepassing van de hierbedoelde tjepallng niet al te uitslui tend deskundigheid op byzonder gebie4 den doorslag zal geven, doch dat daarby zooveel mogeiyk zal worden gestreefd naar een prac- tlsche werkverdeellng. Tot een zoodanige werk verdeling behoort ook, dat de Jongere leden der kamer een zeker aandeel In den rapporteurs- arbeid krygen. Ook de wyzlging, welke aan de Commissie van Voorbereiding de bevoegdheid geeft een Voorlooplg Verslag uit te brengen, vond vrij algemeen instemming. Inderdaad is het in me nig geval als een bezwaar te beschouwen, dat de resultaten van den arbeid van zulk een Com missie eerst bulten haar midden bekend zullen worden op het tydstip. waarop die arbeid ge heel is volbracht. van den verkie- -van de Stills Week. Midden in het felle leven de contemplatie over het waarom van dit leven, het waarom van onzen stryd. Goede Vrijdag. De tragiek van het wereldge beuren op dezen dag overweldigt ona telken jaar. De tragiek van het Kruis werd Christus' glorie, werd Zijne Ver- -1 ryzenis en onze opstanding door Hem en met Hem. Het menscheiyke biytt in one en geslacht na geslacht heeft telkens opnieuw den weg te gaan van vallen en opstaan. Maar de Stille Week brengt ieder geslacht het ver lossingswerk van den God-Mensch in herinnering. De Paaschplicht roept ons en Christus noodt ons op te staan aan zyn hand, die Hy ons reikt. De menschheid vindt alleen haar geluk en haar betere toekomst door Hem en in Hem. Op Goeden Vrydag gaf Christus Zyn leven voor ons om met Paschen te bewyzen dat Hy onze Verlosser was. In de hurrie van het strydend le ven valt de stilte van de Goede Week. Een stilte waarin meer te beluisteren valt dan in het lawaai van allen dag. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN NAAR DEN ROME. 4203 M. 4.30 Concert 5.15 Gramofoon 8.3P Opera-uitzending. TOULOUSE, 328.6 M. .6.05 Sol la ten con cert 6.30 Zang 6.40 Klankfilmfrag- menten 7.05 Populair concert - Duetten 7.50 Vervolg concert Massenet-concert 2.~Z 9.05 Zang -9.20 Operettemuziek 10.35 Symphonleconcert Weenscbe muzelk concert. HUIZEN, 1875 M. KRO 8 00—8 15 Gramofoon 8.169.15 gezongen H. MIs uit de kerk van het Allerh. Sacrament te Wlppolder, Delft 10.0011.30 Gramofoon 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtlo door pastoor L. H. Perquln 12.0112.15 ’'-■■--tc.-lcr.toa 12.15—12.25 De zln- torens op Paasch-Zaterdag 12.25 Gramofoon. I. Debroy Somers Band. III. New Mayfair Or chestra 2.00230 „Opstanding” (de bekeerling Johannes Jórgensen) d. Harry Poll 2302.30 Gram. 2.303.00 Sport- halfuurtje 3.004.00 Klnderuurtje 4 155.00 De Kro-Boyg 6 00—5 30 ,.So- listen-lnterm (gramT 6.305.46 Bsperan- tonleuws 5.456 20 De Kro-Boys 6.20 6.45 Journalistiek weekoverzicht 6.45 7.00 New Light Symphony Orchestra (gra mofoon) 7.007.15 Politieberichten 7.157.45 „Laven en Dood” door prof. A. Cleofaa 7.458.00 Bioscooporgel-soli (gramofoon) 8.008 05 "Vaz Dlas 8.05 -8.30 De KonlnklUke Harmonie ’s-Hëfto- genboech o. 1. v. Joh Wlerta 8.308.50 Het Kro-orkest 8.509.00 Zangrecltal door Franclen By loos 9.009.30 De Ko ninklijk, Harmonie ’s-Hertogenbosch 9 309.40 Zangrecltal (vervolg) 9.40 10.15 Het Kro-orkest (vervolg) 10.15 10.30 Harry Roy and hls Orchestra (gram 1 10.3010.35 Vaz Dias 10.35—11 15 Het Kro-orkest (Vervolg) 11.1512.00 Gramo foon. HILVERSUM, 301.5 M. VARA 8.00 Orgelspel: Cor Bteyn 8.3010.00 Gramo foon 10 16 Uitzending voor de arbei ders In de continubedrijven 12.00 Gra mofoon 12 30 De Zonnekloppers 1.15 De Flierefluiters 2.00 Itallaansche ka mermuziek uit de 17e eeuw 2.35 Daaf Wins speelt piano 3.00 Dubbel X-ensem- ble 4.00 Hollandsche kamermuzlekver- eenlgtng 5.15 Platen der maand 6.30 Emanuel Lasker, de bekende schaakgroot meester: „Het Intern, schaaktournool te Moskou en het Russische schaakleven In het algemeen" 6.50 Orgelspel Joh. Jong 7.00 Concert 8.00 Herhaling v. 808- berlchten 8.03 Vaz Dlas 8.10 Men vraagt! en w|j draaien.... 8.30 De In tern. Bloemententoonstelling .Flora” te Heemstede 1935 8.50 Vloolrecltai door Eddy Walls 9 00 Va ra-or keet 9.40 Vaz Dlas 9.45 Josef Schmidt zingt. LUXEMBURG. 1304 M. 8.05 Gramo- foonmuzlek 12.50 Gramofoonmuzlek 106 Middagconcert door het Radlo-Orkest o. 1. v. Henrl Pensls. Iphlgénle en Aullde, Gillek Berceuse. Dvorak. Chanson trtste, Tscbaikofskl. Appaeslonata. Ftllppuccl. Traumerel, Schumann. Vision de Jeanne d’Arc, Gounod 1.65 Vervolg concert. Sur ie Lac. Godard. Lamento. De Taye. Suite No. 3. Michell 4 20 Gramofoonmuzlek 4.35 Pianorecital door Felicia Blumenthal. Nocturne. Oc 27. No. 2. Chopln. Drie Etu des. Op. 25, Noe. 1. 2 en 3. Chopln. Scherzo. Mendelssohn Arabesque. Debussv. Jardlns sous la Plule. Debussy 5 05 Gramo foonmuzlek 5.20 Gultaar-eoH door Ida Loprsetl-Montagnon 5.50 Vloolrecltai door André Caasedanne. Prélude en Fuga, Max Reger. Allegro uit het Vlool-concert, Paganini 6.20 Gramofoonmuzlek 6.50 Concert en dansmuziek 7.55 Gramofoon muzlek 8.30 Zang door Inèa Jouglet 9 05 Fransche muziek door het Radlo-Or kest o. 1. v. Henrl Pensls. Danse macabre. Massenet Elégie. Fauré. Pavane pour une Infante défunte. Ravfl. Phaéton, 8t Saëna 10.00 Symphonle-concert door het Radlo- Orkest o. 1. v. Henrl Pensls. Concerto jrros- ao. No. 8. Corelli. Symphonic „Erolca”, Beethoven 11.05 Gramofoonmuzlek 11.50 Gevarieerd concert door Maison Little wood. 11.35 Orkeatconcert Heel Haarlem heeft detective gespeeld en Is aan het deduceeren en comblneeren geslagen om te kunnen ontdekken w^mr de 400 stembil jetten zyn, welke zoo spoorloos uit het stem lokaal aan het Weltevredenplein te Haarlem waren verdwenen. Wie Is de dief, als hier ten minste van diefstal sprake Is, en waarom heeft hy ze gestolen? De oplossing van het raadsel is verschrikke lijk eenvoudig en naargeestig onromantisch. De verdwenen stembiljetten werden gisteren tydens de groote schoonmaak In het stembureau ge vonden rustig en ongeschonden liggende by een lessenaar In het lokaal, naast het stemlo kaal, waar het pak stembiljetten opgeborgen zou zyn geweest en waaruit ze vermist werden Ze lagen zoomaar op den grond en zonder iets erover heen. Men vond ze dan ook onmlddeliyk by het schoonmaken van het lokaal. De stem biljetten mogen nu gevonden zyn. maar het mysterie is daarmede nog niet opgelost. Want hoe kwamen die biljetten daar en wie heeft ze daar neergelegd? Voorlooplg tast men daar omtrent nog geheel In het duister. Wellicht dat ook dit op eenvoudige, simpele wyze verklaard zal kunnen worden als met de vondst van het verdwenen pak geschied Isl Haarlem kan weer aan het deduceeren en comblneeren gaan. De normale kiezer moge van oordeel zyn, dat hy in de afgeloopen weken veel, te véél ver- kiezings-lectuur en voorlichting heeft thuisge kregen, doch de practyk wijst uit, dat er nog altyd kiesgerechtigden zyn. die niet weten, waar de klepel hangt. Op een der stembureaux In de gemeente Die men (Kieskring Weesp) verscheen Donderdag ochtend een juffrouw, die den voorzitter toe voegde: „Ja.-... Ik weet eigenlijk niet, wlen Ik hebben moet. Voor Amsterdam wist Ik het wel. ik wil er een hebben van de socialisten, maar den naam weet Ik niet. Kunt U me ook helpen?" De voorzitter verzekerde, dat helpen bulten zyn bevoegdheid ging. Hulpeloos bleef de Juf frouw staan en de leden van het stembureau ontdekten, dat deze kiesgerechtigde linkerhand.... een propagandablljet van de BD-AP. hield, dat haar zooeven in de hand was gestopt, en waarop zeer duidelijk was aan gegeven, hoe zy stemmen moest, Indien zy deze party wilde steunen. Maar de juffrouw dacht er biykbaar niet aan, zich aan dezen papieren raadsman vast te klampen; zy keek nu eens het eene, dan het andere stembureaulid aan. en het resultaat was.... dat zy haar stembiljet blanco In de bus wierp! Er zyn nu eenmaal kiesgerechtigden, aan wie zelfs de bergen propagandapapier ver spild syn. In hetzelfde stembureau werd een biljet uit de bus gehaald, waarop de namen van de can- didaten Dam (AR), Sneevliet (RSAP) en Vlekke (NSB) met-behulp van een potloodlyn tot éen waren verbonden, en waarby de kiezer geschre ven had: „Het nationalistische driemanschap!” Of deze kiezer ook op de hoogte was?

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 18