RADIOPROGRAMMA ROOFMOORD TE OYEN Sport en spel "“"AKKERTJE bij Hoofdpijn, Kiespijn, Spierpijn, Zenuwpijn, Rheumatizchc oilnen- DINSDAG 30 APRIL 1935 Invoer van haring Woensdag 1 Mei 1935 Toepassing Ongevallenwet K.N.V.B. PAARDENSPORT Nog twee mededaders? BRAND TE GRONINGEN Arbiters aangewezen AUTOMOBILISME Bij de firma De Gruyter RALLYE NAAR MAROKKO SCHAKEN Bon en de Wit te Meknes Fairhurst heeft de leiding BEROERING ONDERDRUKT OPLICHTING EN BELEEDIGING KEGELEN CAFÉBRAND TE REUSSEL NED. KEGELBOND BIJEEN De heer C. L. Zeilinga voorzitter MOTORONGEVAL TE RAALTE BILJARTEN NED. TUINBOUWRAAD hotel gebotst Vergadering Centraal Bestuur s JAARVERGADERING t „HORECAF” Conflict in de sigaren industrie Filmvertooning in den Raad van State Gevarenclassificatie bedrijven Het mysterieuze schot te Rotterdam Mgr. Hinsley geintro- niseerd Nice, een succes voor de Duitschers Opruiers tegen belastingbetalen gearresteerd Betreffende verkeersdrukte in de provincie Groningen Twee zieke kinderen met moeite gered Internationaal concours-hippique geëindigd SIGARETTENPAPIER GESMOKKELD DE DREIGENDE STAKING IN DE MIJNEN WERELDKAMPIOENSCHAP DRIEBANDEN HET SCHAAKTOURNOOI TE MARGRATE Een K.L.M.-dienst op Ijsland REMMEN VAN AUTO WEIGERDEN INSTORTENDE MUUR TREFT TWEE KINDEREN NATIONAAL HERSTEL WIL ALLEEN BLIJVEN Gedurende een half jaar gecontingenteerd Beroepen van directeur van Han delsavondschool verworpen DE MOORDZAAK-DE BIE Via Engeland en de Faröer- - eilanden Bv het leven Kwam het uit de buks van spelende jongens? De jeugdige de B. legt in het huis van bewaring een be kentenis af Puigvert verliest van Davin .■■fi DE VERBEURDVERKLARING VAN DE „JUNO” Programma voor Zondag a.«. 'y 0.35 Gramo- Ki in- een van dat Kerkrade te 0.438 l 5 4 S s 3 4 Deter dagen Is verschenen het Koninklijk be sluit van 18 Maart 1935, waarbij de indeellng der bedrijven in gevarenklassen is herzien. LONDEN, 29 April. (Reuter.) Mgr. Arthur Hinsley, de opvolger van kardinaal Bourne, is heden plechtig geintroniseerd als aartsbisschop van Westminster. De Westminster-kathedraal was dicht bezet met geloovigen. W(j vernemen, dal de zestienjarige W. M. de B., verdachte in de rootmoordzaak te Oyen, op aanreden van zjjn vader in het Huis van Bewaring te *s Hertogenbosch een bekentenis zou hebben afgelegd, den moord op den landbouwer A. Verhoeven te Oyen te hebben gepleegd. Door deze bekentenis zou aan het licht gekomen zjjn, dal de beide verdachten van O en de B. nog twee mede plichtigen hebben gehad. De Hooge Raad heeft verworpen de beroepen van B. E., directeur eener handelsavondschool te Medemblik, die door het Hof te Amsterdam is veroordeeld wegens oplichting tot een maand gevangenisstraf en wegens eenvoudige beleedi- ging tot 100.boete. 735 Het Om- 9 20 en 9.5010 30 Gramo- Pulgvirt Toledano Aeberhard Groenteman Groenteman Toledano Davin Putgvert Aeberhard Lagache Zaman Groenteman Puigvert Groenteman Lagache Mlre De resultaten van de derde en vierde ronde van het internationaal schaaktoumooi te Mar- grate waren als volgt: Derde ronde: 50 45 50 30 50 44 50 44 122 123 57 57 7» 78 89 89 85 85 77 77 74 74 64 64 9 1 3 6 5 7 0588 0.715 0.781 0546 De nemers Ambtenaren van de belastingen zijn te Am- skrdam op het spoor gekomen van een vrij be langrijke smokkelzaak in sigarettenpapier. In Capablanca wint van Mieses Fairhurst wint van Miss Menchik Klein remise met Reschewsky Milner Barry remise met Reilly Sergeant verliest van Sir Thomas Vierde ronde: ReschewskyCapablanca afgebroken Mieses verliest van Fairhurst ReillyKlein afgebroken SergeantMilner Barry afgebroken Miss Menchik remise met Sir Thomas 50 46 50 44 50 35 0.641 0586 0.400 0568 0.640 0571 0.676 0.504 50 25 Maandagmiddag een vrachtauto, L der Valkenburg afrijden De wagen met zware 1 Door onbekende oorzaak is brand uitgebroken in den stal behoorende bü t café en woonhuis van den heer v. D. te Reusel. Het vuur sloeg weldra over naar het woonhuis en het café. Met moeite konden twee kinderen van den heer v. D.. die ziek te bed lagen, gered worden. Alles brandde tot den grond toe af. nldts kon gered worden. Vijf stuks vee kwamen in de vlammen om. De schade wordt door verzekering gedekt. Dezer dagen reed de heer Biemans met een motorrijwiel op den Almeloschen Straatweg te Raalte, toen plotseling een hond voor zijn mo tor liep. De heer B kon niet meer ultwjjken en overreed het dier, met het gevolg, dat hij de macht over zijn stuur verloor en op den grond viel. De berijder en een duo-passaglere, de huis houdster van den heer B.. moesten in zorgwek- kenden toestand naar het ziekenhuis vervoerd worden. Maandagmiddag omstreeks vier uur Is een felle brand uitgebroken in het perceel van de firma N.V. De Gruyter, aan de Nieuwe Ebbinge- straat te Groningen. Het vuur woedde in het kantoor en in het magazijn, welke naast den winkel zijn gelegen. De brandweer slaagde erin met twee stralen het vuur te blusschen. Twee oude dames, die boven het magazijn wonen, zjjn door de brand weer in veiligheid gebracht. De oorzaak van den brand is het vlamvatten van een gordijn door een gascomfoor, dat in het kantoor stond. De schade wordt door ver zekering gedekt. Maandagmorgen reed omstreeks 9 uur een vrachtauto op den Rjjnweg te Monster door een poort. De wagen botste daarbij tegen een der steunpunten van den muur aan. waardoor de muur instortte. Twee kinderen, de 11-jarige J v. Straalen en de 8-jarige K. v. Rijn werden door de vallende steenen getroffen, waarbij de oudste een bekkenfrectuur opliep, terwijl K. v. Rijn een ernstige hoofdwonde bekwam. Het dagelUksch bestuur van het Verbond voor Nationaal Herstel deelt in verband met in de dagbladen verschenen berichten mede, dat er geen verkiezlngsafspraak noch gentleman agree ment met eenigerlel partij of beweging heeft plaats gehad, noch wordt overwogen om zich met eenigerlel partij of beweging te verbinden. De verdere uitslagen der wereldkampioen schappen driebanden luiden: De stand is thans: 1. Fairhurst 3 p.; 3. Ca pablanca 2%* p.; 3. Sir Thomas 2% p.: 4. 5 en 6 Milner Barry, Klein en Reschewsky 2* p.: 7. Reilly 1>4* p 8. Sergeant p.; 9 en 10 Mieses en Miss Menchik p. Pt RUS. 312.8 M. 11.25 Gramofoon 12.051.20 Dansmuziek roeporkest foon. pi taal <boven Kampioenschap van Nederland: AjaxDW8 en Go AheadVelocltas. Promotiecompetitles 3e klas: Blauw Wit— Overmaas. ODSHBS, 8CHHengelo; Willem ,nRoermond en PalemJgMiddelburg; De KooiHoogezand. Eerste klasse: Sneek—HSC. De Hooge Raad heeft behandeld het cassatie beroep van P. de B.. die in hooger beroep door het Gerechtshof te Den Bosch is veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf wegens doodslap op zijn neef G. de Bie in Augustus 1933 bü Óss. Rapporteur was mr. Schepel. Voor requirant lichtte mr. S. van Oven een cassatlemiddel toe, waarin hü aanvoerde, dat uit de bewijsmiddelen niet kon blijken, dat het slachtoffer is over leden ten gevolge van de steken en sneden, vol gens de ten laste legging hem door requirant loegebracht. De advocaat-generaal, mr. Van Lier, zal 13 Mei conclusie nemen. I>EUTSCHL4NDSENI»ER, 1511 M. 8 50 Concert 10 20 Opera-concert 11.20 Plechtigheid op het Tempelhofer Feld. Toe spraak door den Führer 12.50 De Staf- muziea v. h. Veldjagers-Corps en SA-koor 2.05 Koorliederen 3.20 Het Omroep orkest 6.20 Gevar. concert 8.30 Het Omroeporkeat 10.30 Militaire muziek. Slotbetooglng In de Berlijnache Lustgarten. Toespraak door generaal Görlng 1125- 2.20 Gevar. progr. DROITWICH. 1500 M." 10.20 Gramo foon 1105 Orgelspel Quentin MacLein 11.50 Charles Manning’s orkest 12 50 Orgelconcert: Maurice Vinden 2.10 Pia norecital 2.35 Het Sted Orkest v. Bour nemouth 4 06 Het Weatern Studio-orkest 4.35 Het Cednc Sharpe Sextet 6.50 Fred Hartley’s Novelty kwintet 7 35 Het BBC-Symphonle-orkest 10.3011.30 Dansmuziek. De bedoeling van deze studie is, over vol doende gegevens te beschikken voor de instel ling van een regelmatlgen dienst, hetzij In aan sluiting op een eventueelen Oceaan-luchtdienst over de Noordelüke route, uitgevoerd door an dere (Amerikaansche) lucht vaartmaatschap- püen of eventueel in samenwerking met die maatschappijen. organisaties van werkgevers en werk- in de sigarenindustrie, welke zün over eengekomen het loongeschil aan arbitrage te onderwerpen, hebben gezameniük tot arbiter» in het te vormen scheidsgerecht benoemd prof, mr. P. 8. Gerbrandy, hoogleeraar In de rechts geleerdheid aan de Vrüe Universitelt en dr. J. H. van Zanten, directeur van het gemeente, lük Bureau voor de Statistiek, belden te Am sterdam. Deze heeren hebben hun benoeming aange. nomen en zullen nu een derde lid. tevens vooreitter van het scheidsgerecht, aanwüzen. Maandagmorgen vergaderden de besturen der vier münwerkersbonden ter bespreking van de eventueéle situatie. Behoudens de goedkeuring der betrokken Instanties zün voorloopige maatregelen getroffen, welke noodzakelük zün. indien 6 Mei as. de sta king zal moeten ingaan. Ten opzichte van de financieele regeling bestond volkomen overeenstemming. Een comité voor de dagelüksche leiding bü het eventueel conflict werd aangewezen. Het kantoor is geheel uitgebrand, terwül tevens een groot aantal bescheiden een prooi van het vuur is geworden. Een gedeelte van het magazün brandde mede uit. v-Tband hiermee kon Zaterdagmiddag te Vlis- slngen de koopman C worden aangehouden, die in zün motorbakfiets niet minder dan 8500 ge smokkelde boekjes verborgen had. De fiets en de smokkelwaar zün in beslag ge nomen. Tegen C. werd proces-verbaal opge maakt. Het onderzoek is in vollen gang. Men vermoedt dat dikwüls flinke partüen smokkel waar per schip werden aangevoerd en dat aan deze smokkel-affaire nog verschillende andere personen medeplichtig zün. Voor de thans in beslag genomen partü zou ongeveer 2000 voerrechten verschuldigd zün. BRUSSEL II. 321.9 M. 11.50 Het Om roeporkest 3 20 Reportage v. d. opening v. h. Zweedsche paviljoen op de Wereldten toonstelling door Koningin Astrld 4.30 Gramofoon 5.50 Gramofoon 6 35 Gra- mofoon 6 50 Het Radlo-Symphonle- orkest 9.3010.20 Gramofoon. Deze dagen is te Haarlem de Jaarlüksche al- gemeene bestuursraadsvergaderlng van Horecal gehouden. Nadat verschillende punten, de huishouding van den bond betreffende, waren afgedaan, werden de voorzitter, de heer Th. Stigt, de vice-voorzittcr de heer A. W. Volmer en het hoofdbestuurslid de heer O. Bouwmain, die vol gens de statuten moesten aftreden, bü accla matie als zoodanig herkozen. Het hoofdbestuur heeft ter vergadering een uiteenzetting gegeven van het werkprogramma ter verkrüging van verlaging van lasten en sa- neering van het bedrüf. Speciaal de hooge per- soneele belasting en het feit, dat er nog eenige groote gemeenten zün. welke niet van haar bevoegdheid hebben gebruik gemaakt om deze belasting met een derde te verlagen, maakte een punt van langdurige bespreking uit. Op ult- noodiglng van de afd. Leeuwarden zal de jaar lüksche bondsdag in September in Leeuwarden worden gehouden. De opruiers hadden de bevolking medegedeeld dat zü deze belasting voortaan aan de PJ3.I I. verschuldigd «ouden zün. Verder vorderde zü gelden van de bevolking ten behoeve van een sedekah (herdenkingsfeest) voor wülen Tjak- roamlnoto. De belastingen en verdere giften werden door deze bestuursleden betaalbaar ge steld in padi, welke, voor zoover zü deze in ontvangst konden nemen, reeds was verkocht. De gearresteerden zün Bastroatmodjo, res- sortcommis'aris van de vereenlging. Hastromoc- lijo, gemachtigde van de afdeeling en Poespoat- modjo, voorzitter der afdeeling. die reeds eer der veroordeeld zou zün De arrestanten worden voorts verdacht van vervatechingen In vonnis sen van den piesterraad Meer dan 30 desalleden getuigen tegen de arrestanten. Onze landgenooten Pieter Bon en M. de Wit, die met Ford te Brussel zün gestart als deel nemers aan de Rallye naar Marocco, zün Zon dagavond precies op tijd te Meknes (Afrika) aangekomen. Zü moesten het 703 K.M. lange traject van Tanger naar Meknes met een ge middelde uursnelheid van niet minder dan 70 K.M. afleggen. De route ging over Ouezzane. Fes. Port-Lyautey en Salé naar Meknes. Alles verliep zeer vlot en de belde automobilisten voelen zich in uitstekende conditie. Gisteren werd te Tanger de bergproef ge houden. waarbü de Nederlandsche equipe zesde werd in 2 min. 28 6 sec. Eerste werd in de be treffende categorie Dreler met Alfra Romeo in 2 min 8.1/5 sec. Dinsdag zal de etappe MeknesMarrakech moeten worden gereden met ’n gemiddelde uur snelheid van omstreeks 68 K.M. Naar wü vernemen, zal Woensdag 1 Mei a s., des ochtends te 10.15 uur in de openbare verga- oering van den Raad van State, afd. Geschillen van Bestuur, bü de behandeling van het beroep van een autobusondememing tegen een beslis sing van Ged Staten van Groningen, de heer Kraak Steemann. secretaris van den Ned. Bond van Autobusdienstondernemers. bü zün pleidooi voor appellante, de N.V. G.A.D.O. (dir. D. v. d Ploeg te Hoogezand). in de gelegenheid worden gesteld, een film te vertoonen. welke een beeld geeft van de verkeersdrukte op het traject van genoemde onderneming in Groningen. Het betreft hier de autobusdiensten Winscho tenGroningen en BareveldZuldbroekGro ningen. beide van de GADO, die bij Ged. Staten van Groningen een verdubbeling van het aantal ritten had aangevraagd, hetgeen echter door dat college is geweigerd. De GADO is van deze beslissing in beroep gekomen bü de Kroon, welk beroep as. Woensdag door den Raad van State sal worden behandeld. Het zal voor de eerste maal zün, dat in de zit tingszaal van den Raad van State een, film wordt vertoond. ,/r Waarom moeten we toch altijd maar I weer aan pas by een lijkbaar tot de erkenning komen van hoeveel betee- kenis een leven is geweest en welk een groote plaats dit bestaan heeft in genomen in onze samenleving. We kij ken bij de levenden te veel naar de menschelijke kleinheden, naar de eigenaardigheden.... wij, die zooveel minder beteekenen, zien met ietwat afgunstige oogen misschien, al besef fen we ’t zelf niet geheel, tegen zoo iemand op. We betuttelen zoo iemand zelfs en o zoo graag zitten we te cor- rigeeren in een werk van een, die II cultureel ver boven ons staat. We moeten wat meer elkander leeren waardeeren in het leven. Daar heb ben we zelf het meeste voordeel van. Want we zullen dan ervaren van hoe groot nut zoo’n voorbeeld voor een ander is. Wachten we niet met de erkenning tot den dood. j omstreeks twaalf uur kwam bestuurd door den vrachtrü- G. Hensen uit Kerkrede, den Cauberg te --- -was beladen üzeren kettingen. Plotseling wei gerden de remmen en de vaart van den auto werd steeds grooter. De chauffeur kon den wagen niet meer houden, reed eerst een vracht auto, welke in tegenovergestelde richting hem tegemoet kwam, aan, en vervolgens tegen den zükant van hotel Bleesers De aangereden auto was slechts licht beschadigd, doch van het hotel waren de veranda en enkele tafels en stoelen geheel verbrüzeld, terwül ook de zügevel geheel ingedrukt werd en het zich daarin bevindende geheel vernield. De auto van den heer Hensen werd nagenoeg geheel verbrüzeld; in de cabine bevonden zich nog de 28-Jarige H. Gedamsiek en de 29-Jartge Oe rlussen, belden uit Kerkrede Deze laatsten be kwamen ernstige arm- en beenbreuken en in wendige verwondingen. Zü &ün naar het hos- overgebracht Wonder wonder kwam de chauffeur er met eeni ge schaafwonden af. HILVERSt M. 301.5 M. VARA 8 00 10.00 Een-Mei-programma 10.15 Vara- Klnderkoor ,.De Krekeltjes” 10.30 Orvi- tropla 11.00 ..De Krekeltjes’’ 11.15 Volksdansen; De Zonnekloppers 11.50 Jo Hekkert- van Eysden zingt 12 00 Vlool- recital: Nap de KHJn 12.20 Alb. de Boy zingt 12.50 Gramofoon (Beethoven en Bach) 1.30 Cello-recitalReinier Brosser 150 Orgelspel: Cor Steyn 2.40 Gra- mofoot) 3.00 De Flierefluiters 3.40 „De lenteschoonheid van ons land”: Dr. Henri Polak 4.00 Willem v. leoendaal, de dlch- ter-zanger, in zijn repertoire 6.02 De Wielewaal 6.20 Vara-orkest 7.20 Gra mofoon (Puccini en Donizetti) 7.35 Vara-orkest 8.00 Herh. v. SOS-ber. 8.03 Vaz Dias 9.45 Quentin MacLean bespeelt h*t Vara-orgel 10.40 Vaz Dias 10.45 Strijkorkest 11.15 Schalmei 11.3012.00 Gramofoon. vermeldt de namen der heeren J. C. M. Men- sing. J. Dükhuis en mr. L. Niemöller. Met voldoening werd gewezen op het feit, dat bü de samenstelling der verschillende crl- sis-centrales met den Tulnbouwraad rekening is gehouden. Op een daartoe gedaan verzoek Is aan den minister van Economische Zaken een voordracht Ingediend voor het zitting ne men In de Commissie In Zuld-Holland Th. van Rün en W. A. Phllippo en voor de Commissie in Noord-Holland J. Valkerlng en Jac. Nyssen. Van de Nederlanders, die in de bütournoolen spelen, vallen de volgende resultaten te mel den: Eva verliest van Prins; Crokes wint van Schelfhout; Morrlsson wint van Rlchardscn; Lean wint van Beters; Prins wint van Schelf hout en Morrlsson wint van Barlow. BEROMt'NKTER. 539.6 M. 6.35 Zang 7.10 Het Omroeporkest 8.30 Beetho venconcert: Het Omroeporkest. BOEDAPEST. 549.5 M. 9.40 Het Opera- orkest 10.45 Jazzkapel. BRt SKEI. I. 483.9 M. 8 20 Gramofoon 8 35 Gramofoon 11.50 Salonorkest 13.50—1.20 Gramofoon 4.20 Accordeon- ensemble 6 35 Gramofoon 7.20 Het Omroeporkest 8.20 Gramofoon 8 35 Het Radlo-Symphonle-orkest 9.2010.30 Concert. 0.561 0337 0J77 Volgens de „Avondpost” bestudeert de K.L.M. op het oogenbllk de mogelükheid van een luchtdienst op Ijsland (ruim halverwege ge legen lusschen Scandinavië en Groenland) vla Engeland en de Faröer-ellanden. Het ligt in de bedoeling van de K L.M. een studle-vlucht naar Ijsland te laten maken, zeer waarschijnlijk mogelük nog dezen zomer met een Douglas-vliegtuig. Wü hebben gepoogd van dit bericht een be vestiging te verkrügen. doch de justitie kan zich daaromtrent nog niet uitlaten. Men weet, dat de B. wegens diefstal, verge zeld van geweldpleging den dood ten gevolge hebbende, tot zeven Jaar en zes maanden ge vangenisstraf en ter beschikking stelling 'de Regeering veroordeeld is, terwül aan den 24-Jarigen F. van O. deswege vüftien Jaar ge vangenisstraf is opgelegd. PROBOLINGGO. 29 April (Aneta) De wedana van Phaiton, bü Kraksaën wist door arrestatie vn drie bestuursleden vn de P.S.I.I. een opruiing van de bevolking tot weigering tot betaling van belastingen, tijdig te onder drukken. Deze herziening Is de door de wet voorgeschre ven periodieke herziening, welke in verband staat met het opmaken van de wetenschappe lijke balans van het Ongevallenfonds. Zü geldt met ingang van 1 Juli 1935 Ten einde zooveel mogelük tegemoet te Ko men aan den indertüd van werkgeverszüde ee- uiten wensch om tüdig op de hoogte te wor den gesteld met het toe te kennen gevarencüftr, heeft het Bestuur der Rüksverzekeringsbank besloten, voor zoover de indeellng van een on derneming tot dusver van de normale indeellng volgens het cla»sificatiebeslult afweek, of na 30 Juni 1935 zal afwüken. daarvan ten spoedigste aan de betrokken werkgevers mededeeling te doen, met dien verstande, dat zü. die niet recht streeks bü de Rüksverzekeringsbank zün aan gesloten. deze mededeeling zullen ontvangen do^r tusschenkomst van de particuliere verzekerings instellingen waaraan zü het risico der bü voor noemde wet geregelde verzekering hunner werk lieden hebben overgedragen. Deze kennisgevingen zün thans reeds voor een groot deel verzonden en de overige zullen zoo spoedig mogelük volgen. (Voor zoover de werk gevers. die meenen een zoodanige kennisge ving te kunnen verwachten, haar nog niet vóór 1 Juni hebben ontvangen, kunnen zü zich tot het Bestuur der Rüksverzekeringsbank wenden.) De werkgevers van bovenbedoelde onderne mingen. voor zoover deze bü de Rüksverzeke ringsbank zün aangesloten, ontvangen na de inwerkingtreding van het herziene classificatie- besluit (derhalve niet vóór 1 Juli 1935) de door de Wet voorgeschreven mededeeling van de met betrekking tot de indeellng van hun onderne ming nader genomen, voor beroep vatbare, be slissing. Zoodanige mededeeling zal te züner tüd ook worden gezonden aan de bü de Rüks verzekeringsbank aangesloten werkgevers van de ondernemingen, waarvoor weliswaar de nor male indeellng volgens het classificatiebesluit geldt, doch waarin een bedrüf wordt uitgeoefend, dat met ingang van 1 Juli 1935 in een andere gevarenklasse is geplaatst. De werkgevers, die onder normale omstandighe den 'n bedrüf blüven uitoefenen, waarvan de thans geldende gevarenklasse met ingang van 1 Juli 1935 niet wordt gewijzigd, ontvangen in het al gemeen van de Rüksverzekeringsbank terzake geen bericht De aandacht wordt er op gevestigd, dat 1>Ü bovenbedoelde wijziging van het classificatie besluit de bedreven meerendeels in een hoogere gevarenklasse zün Ingedeeld. Blüft het premiestelsel gehandhaafd, dan zal de premie weder 1 per 1000 loon van elke eenheid van het gevarencijfer bedragen. Bü eventueele Invoering van het omslagstel sel zal de voorschotpremle ook op de basis van het toegekende gevarencijfer en dit tarief wor den berekend, doch zal bü latere afrekening (büvordering of restitutie) als regel volgen. Naar aanleiding van het bericht dat het Japansche Gerechtshof te Takao op Formosa het Nederlandsche tankschip .Juno" verbeurd heeft verklaard, wegens het varen In een ver boden zóne te Formosa, verneemt de „Tele. graaf dat de Kon. Ned. Petroleum Maat schappij van dit vonnis in hooger beroep zal gaan. Bü het departement van Buitenlandache Zaken te Den .Haag was omtrent het gewezen vonnis nog niets bekend. LVXEMBCRG. 1304 M. 8 05 Grarno- foonmuziek 12.20 Middagconcert- door het Radio-orkest o. 1. v. Henri Pensis. La Flllc d’ Artois, Balfe. Dolores, wals. Wald- teufel. Pollchlnelle, Racjmaninow. Hoft- manns Erzahlungen, Offenbach. Luxemburg, du Stadt der Rosen, Scari. La Fée poupée. Bayer 1 O5 Gevarieerd concert door het Radio-orkest o. 1. v. Henri Pensis. Roses de Picardl Wooa. Médltatlon de Thais, Mas senet. Rakoczy. marsch 1.20 Koersen. Daarna gramofoonmuziek 6.20 Concert en dansmuziek 7 50 Gramofoonmuziek 8.25 Lvxemburgsche liederen door Alice Peffer D’Ltdd vum Muselgrechen. Weber. E 14dd fir dech. Warren. De Spillmann, Weber. De Pierrot sengt am Lichteschein. Weber. Demote. Stein. Owcsgebied, Hever 9 05 Gevarieerd concert door het Radio- orkest* o. 1. v. Henri Pensis Pavane. Messa ges Venetiaansch Gondellied, Leemans. Danse des Elfes, Honegger-Salabert 9.20 Gevarieerd Luxemburgsch contert door het Radio-orkest o. 1. v. Henri Pensis. Keep smi ling, Koster. Chant sans Paroles. Pensis. Melodie voor viool en piano. Krüger. Maria- Adelheid-Gsvotte. Gxinther. Letzeburger Parademarsch. Albrecht 9.40 Gramo foonmuziek 9.50 Symphonieconcert door het Radio-Orkest o. I. v. Henri Pensis. Ste fan Frenkel, viool. Concert voor viool en orkest, Goldmark. Siegfried-Idyll, Wagner. Concert voor viool en orkest MihAlovici 10.50 Dansmuziek van gramofoonplaten. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN NAAR DEN KATHOLIEKEN Onder voorzitterschap van den heer Zeilinga hield de Ned. Kegelbond te Utrecht zün Jaar vergadering. Uit het Jaarverslag van den secretaris, den heer J. G. Laarman, reeds in druk versche nen, stippen we aan. dat het aantal aange sloten clubs in 1934 terugliep van 467 op 442, een vermindering dus met 25 clubs. Uit het financieel verslag bleek, dat de ontvangsten in 1934 hadden bedragen f9291.19, de uitgaven f 10.542.88%, een tekort dus van f 1251.69%. Dit tekort is ontstaan in hoofd zaak als gevolg van het Nationaal Concours, dat bü gelegenheid van het 25-Jarlg bestaan werd gehouden. Van dit tekort is ongedekt ge bleven een bedrag van f 770.18%, waarvoor, zooals besloten op de laatste vergadering, een leening is aangegaan. Het rapport van de kascommissie werd goedgekeurd en aan den secretaris-perining- meester décharge verleend. De begrooting voor het jaar 1935 gaf aan den eindbedrag van f 2715. Bü de uitgaven kwam voor een bedrag van f 545. aflossing schuldrekening. Zü werd goedgekeurd. De rekening van den administrateur van het Kegelblad. het rapport van de KascommUsle, en de begrooting van het Kegelblad (f1630), werden goedgekeurd. Aan de orde was hierna de verkiezing van twee leden van het Hoofdbestuur: a. wegens overlüden van den heer C. A. Spaan; b: wegens periodiek aftreden van den heer O. van der Graaf (herkiesbaar). Candldaat waren ge steld de heeren A. Snep, vlce-voorzltter van den Amsterdamschen Kegelbond. P. Albronda, comm, van den N. Ned. Kegelbond en R. Brug man. van den Alkmaarschen Kegelbond. Bü eerste stemming werden gekozen de heeren O. v d. Graaf (aftr.), en P. Albronda. Aan da orde was vervolgens de verkiezing van oen voorzitter. Gekozen wordt met 26 van de 32 stemmen de heer C. L Zeilinga, die na het overlüden van den heer Ir. G. Spaan, reed» als zoodanig optrad. Het voorstel tot herbenoeming van den heer J. H. A. Wilten. als redacteur van het officieel orgaan „Het Kegelblad” werd aangenomen. ROME. 420-8 M. 4 25 Het Esperla- kwlntet 8.20 Opera-ultzendmg. TOl’tOLSE, 328.8 M. 7.35 Liederen voordracht 7.50 Operetteconcert 8.20 Fragm. „Clboulette”, Hahn 9 00 Opera concert 9 40 Weensch orkeatconcert 10.05 Mélodieën 11.00 OnerettecQpcert 11.4011.50 Militaire muziek. WEENEN. 506.8 M. 6.30 ..O <111 mcln Oesterrelch” 9 45 Populair concert: Het Omroeporkeat 11 0512 20 Het Koneresz- Kwartet m m. v. G Kleber en Hans Tolar (zangsollsten) en Gramofoon. VERWIJZEN WIJ RADIOOIDS HUIZEN, 1875 M. NCRV 8.05 Schriftlezing en meditatie 8.15 Gramo foon 10 30 Morgendienst 11.00 Het Ensemble v. d. Horst 13.00 Politieberich ten 12.15 Vervolg concert 1.30 Popu lair programma (gramofoon) 2.15 Piano recital: Gerard Hengeveid 3.00 Lezen van Chr. Lectuur 3.30 Gramofoon (Ka merorkesten) 4 00 Bespeling v. h. NCRV- orgel; S P. Visser 5.00 KlndcruurtJs 6.00 Technische lezingen 7.00 Politiebe richten en persberichten van het Ned Chr. Persbureau 7.15 In verband met de van 719 Mei as. te houden tentoonstelling „Mooi Nederland” In de Apollohal te Am sterdam. spreekt de heer W. P. F. v. De venter. dir. Alg. Ned. Ver. voor Vreemde lingenverkeer 7.30 Lapdbouwhalfuurtje 8.00 Vaz Dias 8.05 Propaganda-avond 10.00 Vaz Dias 10.05 Het NCRV-orkest 10.4513.00 Gramofoon. KALINDBORG. 1261 M. 11.30—120 Concert 3.50 Deensche muziek: Het Om roeporkest 7.20 De 1ste acte v. d ro mantische opera „Tannhkuser v. R. Wag ner 8 55 Nationale Deensche muziek: Het Omroeporkest 9 45 Het Gerhard Rafn- kwartet 10 3011.50 Dansmuziek. Maandagmorgen heeft een survellleerend agent van politie in Blijdorp. naar het „Han- delsblad” meldt, drie Jongens aangehouden, die in het bezit waren van een windbuks. De Jon gens zijn op het bureau Bergslngel aan verhoor onderworpen, de buks is in beslag ge nomen. Deze aanhouding wordt in verband ge bracht met het geheimzinnige ongeluk, dat zich op den eersten Paaschdag in Spangen heeft voorgedaan. De 13-jarige Joh. Boschhoven werd toen gewond door een schot van onbekende herkomst. Het slachtoffer wordt nog steeds in het ziekenhuis verpleegd. Den kogel heeft men tot nog toe niet kunnen verwüderen, zoodat het nog niet is na te gaan, of de kogel uit de in beslag genomen buks afkomstig is. De Nederlandsche Visscherü-Centrale maakt bekend, dat ingevolge Kon. Besluit voor iet tüclvak van zes maanden, aanvangende 1 Mei en eindigende 31 October 1935, de Invoer van versche haring en van pekel- en steurharing. alsmede de aanvoer van versche haring is ver boden. voorzoover deze meer bedraagt dan 40 ten honderd van het not (o gewicht, hetwelk pe- middeld in de maanden Mei tot en met October 1932, 1933 en 1934 is in- of aangevoerd. (Sloe- haring is tevens onder deze contlngcnteering begrepen.) De Invoer is slechts toegestaan, in- diyi daarbü wordt overgelegd een door of van- wrge den Minister van Economische Zaken ai- gegeven vergunning. Vergunningen voor den Invoer worden slechts verstrekt aan hem. wiens handelstaak in het Handelsregister is Ingeschreven en die blükens die inschrüvlng n;ede het bedrijf van importeur van bovenbedoelde vlsch uitoefent en tot een hoeveelheid, gelijkstaande aan ten hoogste 40 ten honderd van het netto gewicht, hetwelk door hem gemiddeld in de maanden Mel-tot en met October van de Jaren 1932, 1933 en 1934 is ingevoerd. Aanvragen voor het Verkrügen van toewüzin- gen en nadere inlichtingen worden door de Ka mers van Koophandel en Fabrieken verstrekt. De aanvragen moeten vóór 15 Mei a.s. bij de Kamers zün ingediend. Bü den invoer zal een bewüs van oo-sprong worden geëlscht. Voorts is bepaald, dat de aanvoer van ver sche haring door vreemde visschersschepen al leen te IJmuiden zal kunnen geschieden. In een te Haarlem gehouden vergadering van het Centraal Bestuur van den Nederlandschen tulnbouwraad werd besloten, in de vacature, ont staan door het bedanken van den heer N. L. A. Roozen te Heemstede, als plaaUverv. lld-werk- gever van den Ledenraad van de Bedrüfsver- eeniging voor Ziekengeldverzekering voor het Tulnbouwbedrüf zoo spoedig mogelük te voor sten. De rekening en verantwoording over het fi nancieele beheer in 1934 werd goedgekeurd. Besloten werd een verzoek in te dienen om ont heven te worden van de betaling van Perso- neele Beasting De ingediende concept-be grooting 1935 werd, na enkele wüzlglngen, goed gekeurd. De voorzitter verstrekte zeer uitvoerige me- dedeelingen over de deelneming aan de Wereld tentoonstelling te Brussel 1935. Op diens ver zoek is aan den minister van Economische Zaken een voordracht verstrekt voor de af vaardiging naar het 11e Internationaal Tuln- bouwcongrez. hetwelk in September a». te Rome sal worden gehouden. Dese voordracht PARIJH. 1648 M. 11.35 Orkestconcert 7.20 Muslc-hall-progr. 9.50 Dansmu ziek Maandag was het de laatste dag van het in ternationale mtiltaire ruitertournooi te Nice, dat veertien dagen heeft geduurd. Het was mooi zonnig weer en er waren talrüke toe schouwers. Het belangrijkste nummer was het afscheids- springen om den Prix Pierre Gautier, over een parcours van 650 Meter met veertien hinder nissen tot een maximum hoogte van 1.40 Me ter. In totaal namen 31 paarden aan den wed. strüd deel. Winnaar werd „Revistada” onder kapitein Lopez (Spanje), zonder fouten; 2. „Yaltchen” onder lult. Polatkan (Turküe); 3. „Volant III” onder kap. Clavé (Frankrijk); Santabel onder lult. Van Schalk (Neder land); 5. „Cetonia” onder Majoor Muralt (Zwitserland). „Diana” onder luit. Van Len- nep kreeg een eervolle vermelding. Verder werd nog een wedstrijd gereden om den „Prijs der Nationale Fokpaarden”, die werd gewonnen door „Bravo”, onder kapitein Clavé (Frankrijk) zonder fouten. 2. „Bohemian". Duitschland behaalde in het tournooi de meeste overwinningen en sleepte de meeste prüzen in de wacht. Nederland en Turküe zün de twee eenige lan- den, die geen enkele zege behaalden. MILAAN. 368.6 M. 4.25 Kwintetcon- eert 4.25 Orkestconcert foon 7.15 Gramofoon.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 6