Italië’s aspiraties in Afrika s I 1 Het nieuws van heden Italië contra Abessinië NIEUWE MOBILISATIES HONGERSNOOD DREIGT IN ILLINOIS DE BAROMETER De opstand op do Philippijnen JOH. LAUWERS PAYGLOP 3 ALKMAAR ELASTIEKEN KOUSEN Z^KENFONDSLEVERANCIER „Völk. Beobachter” over Colijn Oorlog onvermijdelijk? I Het nieuwe kabinet- Lerroux Motie van vertrouwen in de Cortes aangenomen het artikel 500 arrestaties te Manila België Eden weer hersteld België’» vorstenpaar Zondag a.s. Loongeachil Jeftitaj naar Venetië? Aanhankelykheidaadrea 7* - f Een dubbel doodvonnis in de V.S. Koning George ontvangt het corp» diplomatique De jubileumfeesten in Engeland Heele pagina’s worden in de faaciatische bladen over de kwestie af gedrukt Schuschnigg overlegt met Mussolini F LAN DIN HEEFT EEN ON- RUSTIGEN NACHT DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN 4 De Katholieke Unie in ADVERTENTIEPRIJZEN: Per lossen regef20 a, ingez. med. 40 c. p. regel; idem op pag. één 55 cp. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek. Telefoonnummer 4330 MNXVWAUUIII \WUMUWMM Achtargrond van Btrraaux voor maatachappatykan ataun gaaloten DONDERDAG 9 MEI 1935 een officieel bezoek aan Antwerpen De Negus van Abessinië HM H fEi Dreigen ét bengeezneed in Hlteiote Sehaoehnigg btanenkart naar >WM. dienst o genomen. seint ons 4 i De „Surcouf" in de haven van Cherbourg, de grootste onderzeeboot van Frankrijk, heeft twee 20 cM. kanonnen en veertien 55 cM. torpedo-lanceerbuizen ROME, 8 Mei. De Italiaansche dagbladen wijden heele pagina's aan de bespreking van de Abesslnische kwestie. Men wijst er in de commentaren op, dat deze zaak een aspect ver toont van bijzonderen aard, dat direct Italië raakt, en een van algemeenen aard, dat de be langen van Europa en de beschaafde wereld raakt. PARUS, 8 Mei (Reuter) Flandin heeft een onrustigen nacht gehad, doch tegen den ochtend is hU wat rustiger geworden. De behandelende geneesheeren zijn niet on tevreden over zijn toestand. Onze Brusselache correspondent d.d. 8 Mei: De Eerste Kamer Is begonnen met de behande ling van de Indische begroeting. Vastgesteld is het aantal schepen, dat ter ha ringvangst mag uitvaren. MO De Franeche premier Flandin, die een arm had gebroken is Dinsdag geopereerd GEORGETOWN (Delaware), 8 Mei (Reuter). Een 53-jarige vrouw, Mary H. Carey, en haar 27-jarige zoon Howard, zijn ter dood veroor deeld wegens een 1 por geleden gepleegden moord op den broer van de vrouw. o 8PRQ4GFIELD (Illinois)^ Mei. (Reuter). Er is hier hen gper ernstige toestand ontstaan, door dat 200 000 mannen, vrouwen en kinderen van dezen dlchtbevolkten staat door het sluiten der bureaux voor Maatschappelljken steun door hon gersnood worden bedreigd. Vijfhonderd betoogers stfn naar de hoofdstad van den staat gemar cheerd om het verzoek in te dienen', dat de bu reaux weder zullen worden geopend. De huidige toestand is een gevolg van het feit, dat de staatsautoriteiten niet hebben kunnen voldoen aan het verzoek van de federale autori teiten om b|j te dragen aan het ondersteunings fonds. Een commissie uit de betoogers verlangde, dat de wetgevende macht van den staat zich de noo- dige middelen zou verschaffen, om de herope ning der bureaux van Maatschappelijken steun mogelijk te maken. MANILA, 8 Mei Naar aanleiding van den opstand der Sakdallsten heeft de regeering nog een groot aantal personen laten arresteeren. In het geheel zouden thans reeds 500 opstandelin gen opgeborgen zijn. Tal van radicalen onthielden zich van stem men. Ook de Catalaansche reglonalisten en de monarchisten stemden blanco, verklarend dat zij hun steun afhankelijk stelden van de toe komstige gedragingen van het kabinet. Gouverneur Homer deelde aan de commissie mede, dat de eenige manier om de, noodige gel den bijeen te krijgen bestond in de goedkeuring door de wetgevende macht van den staat van twee wetten, om de omzetbelasting te verhoogen, doch dat de republikelnsche minderheid weigert haar medewerking te verleenen om tot een twee derde meerderheid te komen. van den te zuilen Onze Brusselache correspondent seint ons d.d. 8 Mei: LONDEN. 8 Mei (Reuter) Onder de Brlt sche havenarbeiders is een staking uitgebro ken. De oorzaak van de staking schuilt In een conflict tusschen de werkgevers en werknemers In Aberdeen en aan de Clyde In verband met de betaling van loon tijdens de dagen van net jubileumfeest. Tot nu toe staken een duizend tal werklieden. De rust op de Philippijnen schijnt nog niet geheel te zijn teruggekeerd. Er zijn nog geruch ten omtrent opstanden in omloop. Te Cavite zou men een samenzwering hebben ontdekt, welke de vermoording van verscheidene Phillppino-lelders ten doel zou hebben gehad. Het „Glomale d’Italia" schrijft: Abessinië beeft steeds alles gedaan, wat het kon om de opt- wikkellng tegen te houuen van het ruilverkeer, waarbij het den Itallaanschen handel op zijn grondgebied een openlijke vijandschap betoon de. De handel is eveneens belemmerd door de wanorde en barbaarschen toestand in het bin nenland, waartegen de regeering zich onmach tig' heeft getooi d. Bovendien neemt de Abes- slulsche regeering sedert lang maatregelen, die in tegenstelling staan tot de beginselen van g<Ade nabuurschap en samenwerking. Deze maatregelen betreffen In feite de mobilisatie, inrichting van levensmiddelen- en munitie depots op plaatsen, die het nuttigst zijn voor acties tegen de Italiaansche koloniën, aanleg van militaire wegen en aankoop op groote schaal en in versnelde mate van wapenen en munitie. Het probleem interesseert echter evenzeer de Europeesche beschaving, welke den tegenweer - dlgen staat van anarchie en slavernij In Abes sinië niet langer kan toestaan. Wanneer men de zeer achterlijke beschaving van Abessinië, dat toch een zetel in den Volkenbond inneemt, vergelijkt met de toestanden en den vooruitgang in de Brltsche koloniën in Soedan en de Ita liaansche in Erythrea en Somaliland en In mo dem geregeerde landen als Syrië en Palestina, die nog onder mandaat zijn, dan kan niet an ders geconstateerd worden dan het bestaan van een hevige abnormaliteit, die geschapen is en gehandhaafd blijft in 'bet systeem van het ci viele leven. En daarom aldus besluit dit blad, moste het probleem van Abessinië gesteld en opgelost worden op een Europeesch plan in ver band met de belangen van de beschaving der werkende volken van Europa en ook in het belang van de Inlandsche bevolking zelve. On der dit meer uitgebreid aspect beschouwt Ita lië de kwestie. Besprekingen in de Mij. van Landbonw ever den toestand in den landbonw. Groot concours-hlppiqae te Bassum van 16—18 Mei. onthouden rende Italiaansche Afrika en bond Italië plotseling in en aaide bereid te zijn in te gaan op de arbitrage-procedure, zooals die in het verdrag van 1928 tusschen Italië en Abessynlë met het oog op mogelijke conflicten is vastgesteld. In tusschen heeft deze toezeg, ging "van Italië wel tengevolge gehad dat de Volkenbond met een zucht van verlichting het ItaliaanschAbessynisch geschil van de agenda dier in méér dan één opzicht buitengewone zit ting afvoerde, maar niet, dat de verhouding tusschen Italië en Abessynlë verbeterde. De Katholieke Unie heeft vandaag in een buitengewone algemeens vergadering den heer Pierlot, den Waalschen oud-minister van BIn- nenlandsche Zaken, benoemd tot haar voorzit ter als opvolger van den heer Poulet, die, toen hij minister werd in de regeerlng-Van Zeeland, was afgetreden Het is de eerste maal, dat een voorzitter wordt benoemd, die geen Nederlandach kent. De heer Pierlot behaalde slechts acht stemmen meer dan de oud-minister Moyersoen, die van Vlaamsche zijde vobr het voorzitterschap waa voorgedragen. Op deze buitengewone algemeene vergadering - werd ook het verslag uitgebracht van het bu reau over de gevolgen der dooreenstrengeling van politiek en financiën in België. De alee- iheene vergadering heeft de beginselen vast gesteld. die de richtlijnen zullen uitmaken der Katholieke Unie inzake de houding, door de' politiek gekozenen aan te nemen tegenover fl* nancleele ondernemingen tijdens de uitoefening van hun publiek mandaat. LONDEN, 8 Mei (VD.h Het Engelsche Hooger- en Lagerhuis hebben heden eenstem mig een aanhankelUkheldsadres aangenomen, dat zij morgenmiddag de nkonlng, ter gelegen heid van zijn regeerlngsjublleum, in de West- mlnsterhall zullen overrelken. De ministerpresident MacDonald verklaarde onder grooten bijval: In deze wereld hebben wjj om ons tre zien wankelen en vallen. Wij hebben de vrijheid en de vertegenwoordi gingsbevoegdheid van de volkeren zien ineen storten. Ons is het echter gelukt, zonder revo lutie voort te gaan en onze jeugd te modernl- seeren. De Engelsche Kroon zal een eeuwig durende band zijn tusschen Ekigeland en de Dominions. Ook de leiders van de oppositie sloten zich Hj het aanhankelUkheidsadree aan. r bestaat een zichtbare wisselwerking tusschen Italië’s bemoeiingen om tot een den toestand in Midden-Europa stabilisee- ronde overeenkomst te geraken en de maatrege len welke Mussolini laat nemen in verband met zijn expansle-asplratles in Afrika. Zoodra de spanning in Europa toeneemt en de vooruit, zichten voor het waarborgen van den vrede versombereh, toont Italië zich inschikkelijker tegenover den Negus van Abessynlë, met wien bet enkele wrange conflictappeltjes heeft te schillen. Nauwelijks echter laat het aspect van de Europeesche politieke situatie zich wat gun stiger aanzien, of Italië zet zijn militaire voorzorgsmaatregelen” in Noord-Oost Afrika voort op een wijze, welke, volkomen begrijpelijk, den zwarten heerscher van het nog feodaal ge regeerde Ethiopië met niet minder zwarte zorg vervult. Op de bloedige incidenten vad Oeal- Oeal en Afdoeb zijn er nog verschillende min der ernstige 'gevolgd, welka voor Italië een ge- reede aanleiding zijn geweest om te betoogen, dat Keizer Hailé Selassie in zijn rijk te weinig te vertellen heeft om de wilde stamhoofden in de grensgebieden in bedwang te kunnen hou den en een vreedzame buurtschap te waarbor gen. Volgens Italië is Abessynlë met zijn nog aan slavernij en tyrannie grenzende maatschap pelijke verhoudingen een staat, welke geen aan spraak mag maken op de qualificatle, „be schaafd” en welkf feitelijk ten onrechte inder tijd is opgenomen in den Volkenbond. Niettemin achtte Italië het indertijd toch niet beneden zijn waardigheid om met dezen „barbaar- schen” staat verdragen af te sluiten, terwijl het op het oogenbllk diplomatieke onderhande- lingen voert met de regeering te Addis Abeba op gelijksoortige wijze als het dat met die In Europa doet. Abessynlë van zijn kant speelt zijn lidmaatschap van den Volkenbond handig uit, wel wetend, dat het Italië in verband met zijn Europeesche besognes niet aangenaam kan zijn voor het forum te Genève zich te moeten verantwoorden over zijn dreigend optreden te gen het rijk van den Negus. Toen er sprake van was, dat op dezelfde Raadsvergadering, waar de kwestie van Duitschlands herbewapening zou worden behandeld, ook bet Itallaanoeh Abes Wij vernemen hier, dat het einde Juni zal worden, wanneer de Belgische Koningskinderen naar Noordwijk zullen vertrekken om daar in Juli en Augustus bij de bevriende burgemeesters familie te verblijven. Koningin Astrid aal af ei> toe haar kinderen te Noordwijk gaan bezoeken en er telkens enkele dagen verblijven. Er wordt hier bevestigd, dat de blijde gebeur tenis jn het koninklijk gezin tegen begin De cember te verwachten is. Onjuist zijn de geruchten als sou de gezonds- heldstoestand van de Konlngin-Moeder Elisa beth onrustbarend zijn. Koning Leopold is bij zijn moeder aangekomen, die thans in een eigen dom der Italiaansche vorsten te Ban Rossoro bij Plsa verblijft, maar de Koning keert Zater dag reeds wederom te Brussel terug. LONDEN, 8 Mei. (Reuter.) Heden dankte de koning de wereld voor de felicitaties en goede wenschen ter gelegenheid van zijn jubileum. In' de prachtige gouden troonzaal van het Saint James Paleis ontving hij de buitenland- sche ambassadeurs en gezanten, de vertegen woordigers van de dominions en de minister presidenten van het Rijk. MacDonald en de ambassadeur van Brazilië, als deken van het corps diplomatique, spraken hun gelukwenschen uit, waarop de koning in een korte toespraak dankte. De koning was ge kleed in admlraalsvunlform. Hjj reed per auto van Buckingham Palace naar Saint James Palace, vergezeld van de ko ningin en den hertog van Gloucester. Reeds vroeg was voor Buckingham Palace *n groote menigte verzameld, welke het koninklijk paar hartelijk toejuichte. In zijn antwoord-telegram op de telegrafische felicitatie van Hitler, zegt koning George os.: Ik ben u, mijnheer de rljkskanseller, bijzonder dankbaar, voor de vriendelijke woorden, die gij hebt willen wjjden aan mijn streven en dat mijner regeering in het belang van den vrede. De zaak van den vrede ligt mij zeer na aan het hart en is het doel, dat mijn regeering voort durend voor oogen heeft. oproep aan de hem onderboorige stammen heeft gericht zich weerbaar te maken en zich als trouwe en krijgshaftige vazallen te scharen rond zijn bedreigden troon. Italië heeft daarin weer reden gevonden om nieuwe mobilisaties te doen uitvoeren en zoo groeit de spanning tusschen belde mogendheden en wordt het uitzicht op een vreedzame regeling van de hangende con flicten steeds kleiner. Van Italiaansche zijde worden de nieuwe „voorzorgsmaatregelen'’ tegen Abessynlë „onvermijdelijk” genoemd, omdat „on- omstootelijk” is komen vast te staan, dat Euro peesche wapenfabrieken opmerkelijk groote wapenzendingen naar Addis Abeba hebben ge- expedleerd. Dat hier vooral Duitsche wapen fabrieken bedoeld worden, spreekt boekdeelen Voorts ontleent Italië argumenten ter recht vaardiging van zjjn houding aan de mobilisatie- maatregelen, welke door Keizer Hailé Selassie zijn verordend en aan diens rede, waarin hij een beroep deed op zijn onderdanen om zich weerbaar te maken voor een mogelijk komenden strijd. Italië, dat met Frankrijk tot overeen stemming kwam Inzake zijn koloniale belangen in Afrika, wil aijn invloedsfeer in Abessynlë desnoods met geweld uitbreiden, nu de Negus niet bereid blijkt zich goedschiks aan een Italiaansch protectoraat te onderwerpen. Indien de teekenen niet bedriegen en de toestand in Europa zich in een voor Italië gunstigen zin ontwikkelt, lijkt de tijd niet veraf meer, waarop een oorlog tusschen Abessynlë en Italië onver mijdelijk aal zijn. Zulk een oorlog zal voor Abes- synië’s onafhankelijkheid een strijd op leven en dood worden, maar voor Italië slechts een kwes tie van winst of verlies zijn. BUREAUX: HOF 6, ALKMAAR TeWoon Administratie 4330, Redactie 4220 ABONNEMENTSPRIJS: Per kwartaal voor Alkmaar t f 2.— Voor buiten Alkmaarf 2.85 Dagblad uitgegeven door de N.V. Drukkerij De Spaarnestad - Haarlem Met geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 booger Igemeen wordt aangenomen, dat de ml- litalre maatregelen, welke Italië In Somaliland en Erythraea heeft getrof fen en nog treft, ultelndelijk ten doel hebben een usurpatle-oorlog tegen het rijk van den Negus te ondernemen, zoodra de meest geschik te tijd daarvoor gekomen schijnt. Wanneer de onafhankelijkheid van Oostenrijk afdoende ge waarborgd zal zjjn en het gevaar van een ver schijnen van den zwarten Duitschen rijksade- laar aan den Brenner aal zjjn bezworen en een Donau-pact een politleken en eoonomlschen even- Mchtstoestand in Midden-Europa zal hebben geschapen en de regentijd in Noord-Oost-Afrika voorbij zal zijn, zal Italië waarschijnlijk de vodrloopig nog slepend gehouden onderhande- lingen afbreken en trachten zijn grooten slag te slaan. De Negus zelf maakt zich daaromtrent niet de minste Illusie en na zich langen tijd te hebben van mogelijk provocee- tegenmaatregelen tegenover de groote troepentransporten naar Oost- de zeer zware versterking van de weermacht in Somaliland en Erythraea, is hjj thans ook overgegaan tot het in staat van ver dediging brengen van zijn rijk, terwijl hij een LONDEN. 8 Mei (Reuter) Eden, die na zijn bezoek aan eenige Europeesche hoofdsteden, een tijd lang rust heeft moeten nemen, is weer geheel hersteld. Hij zal waarschtjxlW Vrijdag naar Londen terugkeeren en denLJkten Mei de zitting van den Volkenbondsraatytynnen bjj- wonen. New-Yorfcache bears: Levendige handel met koersstijgingen; het slot was vast. MADRID, 8 MeL (Reuter) Het nieuwe katrt- net-Lerroux, waarin Gil Robles en vier andere katholieken zitting hebben genomen, stelde zich heden aan het parlement voor. Lerroux las de regeeringsverklaring voor, wel ke met name voorziet in een stemming over een kies- en een gemeentewet, in bet houden van gemeenteraadsverkiezingen in den aa. herfst, een bestrijding der werkloosheid door bebosachingsarbeld en in een grondwetswijzi ging, welke door een siwciale commissie in stu die zal worden genomen. Wanneer het rapport dezer commissie bij de Cortes zal zijn Ingediend, zal de regeering mis schien overgaan tot het opnemen van vertegen woordigers van zekere andere partijen in het kabinet, teneinde de parlementaire basis dor regeering te versterken. In Catalonlë zal het voorloopig regiem wor den gehandhaafd. Een motie van vertrouwen werd tenslotte aangenomen met 189 tegen 22 stemmen. Nu hun rouw ten einde loopt en ook de eer ste plechtigheden voor de opening vati de We reldtentoonstelling te Brussel achter den rug zijn, zullen de Belgische vorsten Zondag aa. hun blijde Intrede doen te Antwerpen. Zij stillen ten stadhulze worden verwelkomd en het gulden boek teekenen. In de hoofdkerk zal vervolgens een Te Deum worden gezongen. Des middags zullen de vorsten vertoeven In het koninklijk paleis op de Melr en des namid dags zullen zü In het beursgebouw worden ont vangen door de Handelskamer. Daarna zal door de straten van Antwerpen de Ommeganck trek ken, een feestelijke volksstoet naar eeuwenoud model. Dan is het offlcieele gedeelte afgeloopen. Maar het vorstenpaar zal des avonds een wan deling maken door de Antwerpsche volksbuur ten en het havenkwartier en den anderen dag zullen de Koning en de Koningin de inhuldiging van het Albertkanaal te Wljnegen bijwonen. Zooals gemeld werd, was het bij de konings feesten te Londen erg warm. De Meizon, die velen elders heeft welgedaan, straalde in de Brltsche hoofdstad onbarmhartig neer op de dichte menigte. Er zijn niet minder dan 7160 personen flauw gevallen, die allen In de genees kundige posten, welke langs den ganschen weg van den stoet* waren aangebracht, weer tot hun positieven moesten worden geholpen. 'Er werden verder 37 personen In het gewoel tegen muren en hekken op gedrongen en daarbij zoo danig gewond, dat zjj In hospitalen moesten worden opgenomen. De geneeskundige dienst was keurig ver zorgd. Er waren 134 ambulances. 3000 verpe- gers en 1000 verpleegsters, terwijl 250 doktoren gereed stonden om In te grijpen. Een der posten op den oever van de Theems had al twintig patiënten te verplegen gehad, toen hij neg geen uur geopend was. Groote tekorten op de financiën der hoofdstad voor 1934 rn 1935; renteloos voorschot der regeering. Twtot met doodeljjken afloop toss «ken half broers te Zevenbergen. 1" De terechtstelling zal plaats hebben op 7 Juni, en het zal dan de eerste maal sedert 1869 zijn, dat in den staat Delaware een vrouw wordt opgehangen. Een andere zoon van de vrouw werd tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. De vrouw gaf als reden voor haar wandaad op. dat de verdeellng van een erfenis tot een geschil met haar broer had geleld, dat voort durend ernstiger vormen aannam, en dat haar broer tenslotte had gedreigd Jaaar te zullen doodcxio WEENEN, 8 Mei. (Reuter). Bevestigd wordt dat dr. Schuschnigg in Italië enkele dagen rust zei nemen. Schuschnigg zal te Florence ’een ontmoeting hebben met Mussolini, waarbij vooral over de Habsburg-kwestie sou worden gesproken. Doel der besprekingen sou zijn, na 4e gaan in welke mate een toekomstige niet-lnmen- glngs-overeenkomst, gericht tegen bultenland- sche propaganda ten gunste eener reglem-wjj- ziglng, van toepassing zou zijn op de campagne voor de monarchie. Het standpunt van Hongarije In deze kwestie zou dichter staan bij het standpunt der Kleine Entente dan de houding van Oostenrijk. Verder sou op 18 Mei aa. te Venetië een ont moeting plaats vinden tusschen Jeftitaj en Buvlch, teneinde een eerste contact te bewerk stelligen tusschen de regeeringen van Joego slavië en Italië. Verder zou dit bezoek verband houden met de aa. Donauconferentie. NODRD-HOLL ANDSCH DAGBLAD Op 30 April verscheen in het nationaal-socia- listische avondblad „Der Angriff” een artikel over de toestanden in den Nederlandschen land en tuinbouw. Onder den titel „Darré. het too- verwoord voor Hollands boeren” werd uiteen gezet, dat Holland, om zijn Industrieproducten goedkoop te kunnen exporteeren, ’n lagen loon- standaard had geforceerd, met opoffering van de belangen der boeren. Van prijsregeling was daarom in Holland geen sprake. Daarom zouden de Hollandsche boeren verlangen ‘naar een Nederlandschen Darré (minister van Land bouw) en zou de naam Darré voor Hollands boeren het tooverwoord geworden zijn. Uit allee, bleek, dat de schrijver een verkeerden kijk had op de werkelijke toestanden In Nederland. Voor het „Nlederlëndlsche Pressebüro’* te Berlijn wat dit artikel aanleiding, bij de ..An griff” tegen de verkeerde voorstelling van zaken te protesteeren. Met kracht kwam het „Nleder- lëndische Pressebüro" bovendien op tegen de hJ. hoogst oneepasW'zlnswendlng. -dat de land bouwpolitiek der Nederlan<teche regeering mede beheerscht zou worden door het feit, dat de minister-president bij een hypotheekbank ge ïnteresseerd was. BU een mondeling onderhoud met de verant woordelijke redactie van „Der Angriff” bleek, dat men daar de plaatsing van het bewuste artikel zeer betreurde. De schrijver er van. zoo vertelde men. was een Nederlander, woonachtig In een dorp in Noord-Holland. Men had daar om in de op Dr. Colijn slaande passage niets beleedlgends kunnen zien. De redactie had geenszins den wil gehad, op Dr. Colijn eenige kritiek uit te oefenen. Nu is polemiek een vorm van journalistiek, die de huidige nat tonaal-socialistische pers verwerpt. Men zegde echter toe. zoo spoedig mogelljk voor passende rehabilitatie Nederlandschen Eersten Minister zorgen. Het artikel over Colijn. dat wij dezer dagen uit de „Völk. Beobachter”, die bU dezelfde uit geverij verschijnt als de ..Angriff”, overnamen Is het bewijs, dat men zich van die taak heeft gekweten. Het Incident Is daarmede gesloten al begrijpen wjj niet, waarom het artikel niet in de „Aqgriff” zelf is verschenen. Het genoem de persbureau kantteekent nog: „Dultschland blijkt een correcte verhouding tot Nederland op prijs te stellen. Wij moeten echter een woord van afkeuring uitspreker over den no- nlemen landgenoot, die In een bultenlandech blad een beeld van Nederland gaf. dat niet met de waarheid overeenkwam.”

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 11