ONS BLAD Italië’s aspiraties in Afrika F I til Het nieuws van heden NIEUWE MOBILISATIES HONGERSNOOD DREIGT IN ILLINOIS Italië contra Abessinië over Colijn DE BAROMETER JOH. LAUWERS PAYCLOP 3 ALKMAAR ELASTIEKEN KOUSEN ZIEKENFONDSLEVERANCIER „Völk. Beobachter” a Oorlog onvermijdelijk? Het nieuwe kabinet- Lerroux Motie van vertrouwen in de Cortes Achtergrond van het artikel 500 arrestaties te Manila Eden weer hersteld België*» vorstenpaar Zondag a.s. een Loon geschil De Negus van Abessinië Koning George ontvangt het corps d iplomatique De jubileumfeesten in Engeland De opstand op de Philippijnen Heele pagina’s worden in da fascistische bladen over de kwestie af gedrukt Schuschnigg overlegt met Mussolini DONDERDAG 9 MEI 1935 F LAN DIN HEEFT EEN ON RUSTIG EN NACHT Een dubbel doodvonnis in de V.S. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Hl officieel bezoek aan Antwerpen Ml? Aanhankelijkheid sadres ADVERTENTIEPRIJZEN: Per lossen regel 20 G, ingez. med. 40 G p. regel; idem op peg. één 55 cp. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek. Telefoonnummer 4330 Jeftitsj naar Venetië? De Katholieke Unie in België Bureaux voor maatschappelijken steun gesloten II A •1*' NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD Drutcfi» lii—irwinit in Htato dienst o o aangenomen seint ons na 4 ACHT EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 182 MANILA, 8 Mei Naar aanleiding van den opstand der Sakdalisten heeft de regeering nog een groot aantal personen laten arresteeren. In het geheel zouden thans reeds 500 opstandelin gen opgeborgen zijn. De „Surcouf” in de haven van Cherbourg, de grootste onderzeeboot van Frankrijk, heeft twee 20 cM. kanonnen en veertien 55 cJ(. torpedo-lanceerbuizen de vertegen- de mlnister- rie Koning en de Koningin de Inhuldiging st Albertkanaal te Wfjnegen bijwonen. De Franeche premier Flandin, die een arm had gebroken is Dinsdag geopereerd een waarbij De Eerste Kamer is begonnen met de behande ling van de Indische begroeting. Vastgeeteld is bet aantal schepen, dat ter ha ringvangst mag «ttvaren. PARUS, 8 Mei (Reuter) Mandin heeft een onrustlgen nacht gehad, doch tegen den ochtend is hij wat rustiger geworden. De behandelende geneesheeren «tjn niet on tevreden over zijn toostend. Besprekingen in de Mij. van Landboww ever den toestand in den landbouw. Groot eoncoers-hippigne te Unseam van ld—11 Md. stand ep Donderdag nar va: 78M Vorige stand: TULA SPRINGFIELD (Illinois) 8 Mei. (Reuter). Er is hier een zeer ernstige toestand ontstaan, door dat 300.000 mannen, vrouwen en kinderen van dezen dlchtbevolkten staat door het sluiten der bureaux voor Maatschappelijken steun door hon gersnood worden bedreigd. Vijfhonderd betoogers zijn naar de hoofdstad van den staat gemar cheerd om het verzoek in te dienen, dat de bu reaux weder zullen worden geopend. De huidige toestand is een gevolg van het feit, dat de staatsautoriteiten niet hebben kunnen voldoen aan het verzoek van de federale autori teiten om bij te dragen aan het ondersteunings fonds. Ben commissie uit de betoogers verlangde, dat de wetgevende macht van den staat zich de noo- dige middelen zou verschaffen, om de herope ning der bureaux van Maatschappelijken steun mogelijk te maken. hebben met de Habsburg-kwestie GEORGETOWN (Delaware), 8 Mei (Reuter). Een 52-Jarlge vrouw, Mary H Carey, en haar 27-jarige zoon Howard, zijn ter dood veroor deeld wegens een 7 jaar geleden gepleegden moord op den broer van de vrouw. De rust op de Philippijnen schijnt nog niet geheel te zijn teruggekeerd. Er zijn nog geruch ten omtrent opstanden in omloop. Te Cavite zou men een samenzwering hebben ontdekt, welke de vermoording van verscheidene Philippino-leiders ten doel zou hebben gehad. Zooals gemeld werd, was bet bij de konings- De Meizon, die straalde in de blijde intrede doen te Antwerpen. Zij zullen ten stadhuize worden verwelkomd en het gulden boek teekenen. In de hoofdkerk zal vervolgens een Te Deum worden gezongen. Des middags zullen de vorsten vertoeven In het koninklijk paleis op de Meir en des namid dags zullen zij in het beursgebouw worden ont vangen door de Handelskamer. Daarna zal door de straten van Antwerpen de Ommeganck trek ken, een feestelijke volksstoet naar eeuwenoud model. Dan is het offlcleele gedeelte afgeloopen. Maar het vorstenpaar zal des avonds een wan deling maken door de Antwerpsche volksbuur ten en het-fiavenk war tier en den anderen dag zullen van hi reldtentoonstelling te Brussel achter zijn, zullen de Belgische vorsten Zondag as. hun De Katholieke Unie heeft vandaag in een buitengewone algemeene vergadering den heer Pierlot, den Waalschen oud-minlster van Bin- nenlandsche Zaken, benoemd tot haar voorzit ter als opvolger van den heer Poulet, die, toen hij minister werd In de regeering-Van Zeeland, was afgetreden. Het is de eerste maal, dat een voorzitter wordt benoemd, die geen Nederlandse!) kent. De heer Pierlot behaalde slechts acht stemmen meer dan de oud-minlster Moyersoen. die van Vlaamsche zijde voor het voorzitterschap was voorgedragen. Op deze buitengewone algemeene vergadering werd ook het verslag uitgebracht van het bu reau over de gevolgen der dooreenstrengeling van politiek en financiën in België. De alge meen e vergadering heeft de beginselen vast gesteld. die de richtlijnen zuilen uitmaken der Katholieke Unie inzake de houding, door de politiek gekozenen aan te nemen tegenover fi nancieels ondernemingen tijdens de uitoefening van hun publiek mandaat. Tal van radicalen onthielden zich van stem men. Ook de Catalaansche regionalisten en de monarchisten stemden blanco, verklarend dat zij hun steun afhankelijk stelden van de toe komstige gedragingen van het kabinet. WEENEN, 8 Mei. (Reuter). Bevestigd wordt dat dr. Schuschnigg in Italië enkele dagen rust Schuschnigg zal te Florence Mussolini, sou worden LONDEN, 8 Mei. (Reuter.) Heden dankte de koning de wereld voor de felicitaties en goede wenschen ter gelegenheid van zijn jubileum. In de prachtige gouden troonzaal van het Saint James Paleis ontving hij de bultenland- sche ambassadeurs en gezanten, woordlgers van de dominions en presidenten van het Rijk. MacDonald en de ambassadeur LONDEN, 8 Mei (Reuter) Onder de Brit sche havenarbeiders is een staking uitgebro ken. De oorzaak van de staking schuilt in een conflict tusschen de werkgevers en werknemers in Aberdeen en aan de Clyde In verband met de betaling van loon tijdens de dagen van net jubileumfeest. Tot nu toe staken een duizend tal werklieden. gaan nlet-inmen- ROME, 8 Mei. De Itallaansche dagbladen wjjden heele pagina's aan de bespreking van de Abesslnlsche kwestie. Men wijst er in de commentaren op, d^t deze zaak een aspect ver toont van bijzonderen aard, dat direct Italië raakt, en een van algemeenen aard, dat de be langen van Europa en de beschaafde wereld raakt. van Brazilië, als deken van het corps diplomatique, spraken hun gelukwenschen uit, waarop de koning in een korte toespraak dankte. De koning was ge kleed in admlraals-unlform. Hij reed per auto van Buckingham Palace naar Saint James Palace, vergezeld van de ko ningin en den hertog van Gloucester. Reeds vroeg was voor Buckingham Palace *n groote menigte verzameld, welke het koninklijk paar hartelijk toejuichte. In zijn antwoord-telegram op de telegrafische felicitatie van Hitler, zegt koning George os.: Ik ben u, mijnheer de rijkskanselier, bijzonder dankbaar, voor de vriendelijke woorden, die gij hebt willen wijden aan mijn streven en dat mijner regeering in het belang van den vrede. De zaak van den vrede ligt mij zeer na aan het hart en is het doel, dat mijn regeering voort durend voor oogen heeft. LONDEN, 8 Mel (V.D.). Het Engelsche Hooger- en Lagerhuis hebben heden eenstem mig een aanhankelUkheidsadres aangenomen, dat zij morgenmiddag de nkoning, ter gelegen heid van zijn regeeringsjublleum, in de West- minsterhall zullen overreiken. De ministerpresident MacDonald verklaarde onder grooten bijval: In deze wereld hebben wfj om ons tre zien wankelen en vallen. Wij hebben de vrijheid en de vertegenwoordi gingsbevoegdheid van de volkeren zien ineen storten. Ons is het echter gelukt, zonder revo lutie voort te gaan en onze jeugd te moderni ses ren. De Engelsche Kroon zal een eeuwig durende b^pd zijn tusschen Engeland en de Dominions. Ook de leiders van de oppositie sloten rich bij bet aanhankelljkbeldsadres aan. r bestaat een zichtbare wisselwerking L tusschen Italië’s bemoeiingen om tot een J d den toestand in Midden-Europa stabilisee- rende overeenkomst te geraken en de maatrege len welke Mussolini laat nemen in verband met Zijn expansle-asplraties in Afrika. Zoodra de spanning in Europa toeneemt en de vooruit, zichten voor het waarborgen van den vrede versomberen, toont Italië zich Inschikkelijker tegenover den Negus van Abessynlë, met wten bet enkele wrange conflictappeltjes heeft te schillen. Nauwelijks echter laat het aspect van de Europeesche politieke situatie zich wat gun stiger aanzien, of Italië zet zijn militaire „voorzorgsmaatregelen’’ in Noord-Oost «Afrika voort op een wijze, welke, volkomen begrijpelijk, den zwarten heerscher van het nog feodaal ge regeerde Ethiopië met niet minder zwarte zorg vervult. Op de bloedige Incidenten van Oeal- Oëal en Afdoeb zijn er nog verschillende, min der ernstige gevolgd, welke voor Italië een ge- reede aanleiding zijn geweest om te betoogen, dat Keizer Hailé Selassie in zijn rijk te weinig te vertellen heeft om de wilde stamhoofden in de grensgebieden in bedwang te kunnen hou den en een vreedzame buurtschap te waarbor gen. Volgens Italië is Abessynlë met zijn nog aan' davemU en tyrannle grenzende maatschap pelijke verhoudingen een staat, welke geen aan spraak mag maken op de quallficatie, „be schaafd" en welke feitelijk ten onrechte Inder tijd is opgenomen in den Volkenbond. Niettemin achtte Italië het indertijd toch niet beneden zijn waardigheid om met dezen „barbaar- schen" staat verdragen af te sluiten, terwijl het op het oogenblik diplomatieke onderhande- Ungen voert met de regeering te Addis Abeba op gelijksoortige wijze als het dat met die in Europa doet. Abessynlë van zijn kant speelt zijn lidmaatschap van den Volkenbond handig uit, wel wetend, dat het Italië in verband met zijn Europeesche besognes niet aangenaam kan zijn voor het forum te Genève zich te moeten verantwoorden over zijn dreigend optreden te gen het rijk, van den Negus. Toen er sprake van was, dat op deselfde Raadsvergadering, waar de kwestie van Dultschlands herbewapening zou warden behandeld, ook het ItaliaanschAbes- synisch conflict aanhangig zou worden gemaakt, bond Italië plotseling In en zelde bereid te zijn in te gaan op de arbitrage-procedure, locals die in hst verdrag van 1928 tusschen Italië en Abessynlë met het oog op mogelijke conflicten is vastgesteld. Intusschen heeft deze toezeg ging van Italië wel tengevolge gehad dat de Volkenbond met een zucht van verlichting het Italiaanecb—Abessynisch geschil van de agenda dier in méér dan één opzicht buitengewone zit ting afvoerde, maar niet, dat de verhouding tusschen Italië en Abessynlë verbeterde. Onze Brusselsche correspondent d.d. 8 Mei: Op 30 April verscheen in het naüonaal-aocia- llstische avondblad ..Der Angriff* een artikel over de toestanden in den Nederlandachen land en tuinbouw. Onder den titel ..Darré. het too- verwoord voor Holland* boeren" werd uiteen gezet. dat Holland, om zijn industrieproducten goedkoop te kunnen exporteeren, ’n lagen loon- BUREAUX: HOF 6, ALKMAAR Telefoon Administratie 4330, Redactie 4220 ABONNEMENTSPRIJS: Far kwartaal voor Alkmaar f 2.— Voor buiten Alkmaarf 2.85 Dagblad uitgegeven door de KV. Drukkerij De Spaarnestad - Haarlem Mot geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger Gouverneur Homer deelde aan de commissie mede, dat de eenige manier om de noodige gel den bijeen te krijgen bestond in de goedkeuring door de wetgevende macht van den staat van twee wetten, om de omzetbelasting te verhoogen, doch dat de republlkeinsche minderheid weigert haar medewerking te verleenen.om tot een twee derde meerderheid te komen. Wij vernemen hier, dat het einde Juni zal worden, wanneer de Belgische Koningskinderen naar Noordwljk zullen vertrekken om daar in Juli en Augustus bij de bevriende burgemeesters familie te verblijven. Koningin Astrid zal af et» toe haar kinderen te Noordwljk gaan bezoeken en er telkens enkele da^en verblijven. Er wordt hier bevestigd, dat de blijde gebeur tenis in het koninklijk gezin tegen begin De cember te verwachten is. Ónjuist zijn de geruchten als zou de gezonds- heidstoestand van de Koningin-Moeder Elisa beth onrustbarend zijn. Koning Leopold is bij zijn moeder aangekomen, die thans in een eigen dom der Itallaansche vorsten te San Rossoro bij Pisa verblijft, maar de Koning keert Zater dag reeds wederom te Brussel terug. LONDEN. 8 Met (Reuter) Eden, die zijn bezoek aan eenige Europeesche hoofdsteden, een tijd lang rust heeft moeten nemen, is weer geheel hersteld. Hij zal waarschijnlijk Vrijdag naar Londen terugkeeren en den 20sten Mei de zitting van den Volkenbondsraad kunnen bjj-r' wonen. Igemeen wordt aangenomen, dat de ml- litalre maatregelen. welke Italië in Somaliland en Erythraea heeft getrof fen en nog treft, uitelndelljk ten doel hebben •en usurpatie-oorlog tegen het rijk van den Negus te ondernemen, zoodra de meest geschik te tijd daarvoor gekomen schijnt. Wanneer de onafhankelijkheid van Oostenrijk a/doende ge waarborgd zal zijn en bet gevaar van een ver schijnen van den zwarten Dultschen rjjksade- laar aan den Brenner zal zijn bezworen en een Donau-pact een poUtleken en eoonomlschen even wichtstoestand in Midden-Europa zal hebben geschapen en de regentijd in Noord-Ooat-Afrika voorbij zal zijn, zal Italië waarschijnlijk de voorloopig nog slepend gehouden onderhande- llngen afbreken en trachten zijn grooten slag te slaan. De Negus zelf maakt zich daaromtrent niet de minste illusie en na rich langen tijd onthouden te hebben van mogelijk provocee- rende tegenmaatregelen tegenover de groote Itallaansche troepentransporten naar Oost- Afrlka en de zeer zware versterking van de weermacht in Somaliland en Erythraea, is hij thans ook overgegaan tot het In staat van ver dediging brengen van zijn rijk, terwijl hij een Het „Giomale dTtalia" schrijft: Abessinië heeft steeds alles gedaan, wat het kon om de ont wikkeling tegen te houuen van het ruilverkeer, waarbij het den Italiaanschen handel op zijn grondgebied een openlijke vijandschap betoon de. De handel is eveneens belemmerd door de wanorde en barbaarschen toestand In het bin nenland, waartegen de regeering zich onmach tig heeft geloot.d. Bovendien neemt de Abes- slnische regeering sedert lang maatregelen, die in tegenstelling staan tot de beginselen van goede nabuurschap en samenwerking. Deze maatregelen betreffen in feite de mobilisatie, inrichting van levensmiddelen- en munitie depots op plaatsen, die hat nuttigst zijn voor acties tegen de Itallaansche koloniën, aanleg van militaire wegen en aankoop op groote Schaal en in versnelde mate van wapenen en munitie. Het probleem interesseert echter evenzeer de Europeesche beschaving, welke den tegenwoor- digen staat van anarchie en slavernij In Abes sinië niet langer kan toestaan. Wanneer men de zeer achterlijke beschaving van Abessinië, dat toch een zetel in den Volkenbond inneemt, vergelijkt met de toestanden en den vooruitgang in de Britsche koloniën in Soedan en de Ita- liaansche in Erythrea en Somaliland en in mo dern geregeerde landen als Syrië en Palestina, die nog onder mandaat zijn, dan kan niet an ders geconstateerd worden dan het bestaan van een hevige abnormaliteit, die geschapen is en gehandhaafd blijft in het systeem van het ci viele leven. En daarom, aldus besluit dit blad, moet het probleem van Abessinië gesteld en opgelost worden op een Europeesch plan >n ver band met de belangen van d» beschaving der werkende volken van Europa en ook in het belang van de inlandsche bevolking zelve. On der dit meer uitgebreid aspect beschouwt Ita lië de kwestie. feesten te Londen erg warm, veten elders heeft welgedaan, Britsche hoofdstad onbarmhartig neer op de dichte menigte. Er zijn niet minder dan 7180 personen flauw gevallen, die allen in de genees kundige posten, welke langs den ganschen weg van den stoet waren aangebracht, weer tit hun positieven moesten worden geholpen. Er werden verder 37 personen in bet gewoel tegen muren en hekken op gedrongen en daarbij zoo danig gewond, dat zij in hospitalen moesten worden opgenomen. De geneeskundige dienst was keurig ver zorgd. Er waren 134 ambulances. 3000 verpte- gers en 1000 verpleegsters, terwijl 350 doktoren gereed stonden om in te grijpen. Een der posten op den oever van de Theems had al twintig patiënten te verplegen gehad, toen hij nog geen uur geopend was. Groote tekorten op de ftaaacten der hoofdstof voor 1934 en 1935; renteloos voeswehet der regeering. Twist met doodeltfken affoep taeeehen hatf- broerz te Zevenbergen. zei nemen, ontmoeting vooral over gesproken. Doel der besprekingen zou zijn, na te in welke mate een toekomstige glngs-overeenkomst, gericht tegen buiteniand- sche propaganda ten gunste eener regiem-wi)- zlging, van toepassing zou zijn op de campagne voor de monarchie. Het standpunt van Hongarije in deze kwestie zou dichter staan bij het standpunt der Kleine Entente dan de houding van Oostenrijk. Verder zou op 18 Mei a*. te Venetië een ont moeting plaats vinden tusschen Jeftitsj en Buvich, teneinde een eerste contact te bewerk stelligen tusschen de regeeringen van Joego slavië en Italië. Verder zou dit bezoek verband houden met de a*. Donauconferentte. Onze Brusselsche correspondent seint ons dri. 8 Mei: oproep aan de hem onderhoorige stammen heeft gericht zich weerbaar te maken en zich als trouwe en krijgshaftige vazallen te scharen rond zijn bedreigden troon. Italië beeft daarin weer reden gevonden om nieuwe mobilisaties te doen uitvoeren en zoo groeit de spanning tusschen beide mogendheden en wordt het uitricht op een vreedzame regeling van de hangende con flicten steeds kleiner. Van Itallaansche zijde worden de nieuwe „voorzorgsmaatregelen" tegen Abessynlë „onvermijdelijk” genoemd, omdat „on- omstootelijk” is komen vast te staan, dat Euro peesche wapenfabrieken opmerkelijk groote wapenzendingen naar Addis Abeba hebben ge- expedieerd. Dat. hier vooral Duitache wapen fabrieken bedoeld worden, spreekt boekdeelen. Voorts ontleent Italië argumenten ter recht vaardiging van zijn houding aan de mobilisatie- maatregelen, welke door Keizer Hailé Selassie zijn verordend en aan diens rede, waarin hij een beroep deed op zijn onderdanen om zich weerbaar te maken voor een mogelijk komenden strjjd. Italië, dat met Frankrijk tot overeen stemming kwam Inzake zijn koloniale belangen in Afrika, wil zijn Invloedsfeer in Abessynlë desnoods met geweld uitbeelden; nu de Negus niet bereid blijkt rich goedschiks asm een Italiaansch protectoraat te onderwerpen. Indien de teekenen niet bedriegen en de toestand in Europa zich in een voor Italië gunstigen zin ontwikkelt, Hjkt de tijd niet veraf meer, waarop een oorlog tusschen Abessynlë en Italië onver mijdelijk zal zijn. Zulk een oorlog zal voor Abes- synië’s onafhankelijkheid een strijd op leven en dood worden, maar voor Italië slechts een kwes tie van winst of verlies zijn. New-Yeriuche been: Levendige tisniei met koereetijgingenhet slot was vast. Nu hun rouw ten einde loopt en ook de eer ste plechtigheden voor de opening van de We reldtentoonstelling te Brussel achter den rug De terechtstelling zal plaats hebben op 7 Juni, en het zal dan de eerste maal sedert 1869 zijn, dat in den staat Delaware een vrouw wordt opgehangen. Een andere zoon van de vrouw werd tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. De vrouw gaf als reden voor haar wandaad op. dat de verdeeling van een erfenis tot een geschil met haar broer had geleld, dat voort durend ernstiger vormen aannam, en dat haar broer tenslotte had gedreigd haar te zullen doodeii* standaard had geforceerd, met opoffering van de belangen der boeren. Van prijsregeling was daarom in Holland geen sprake. Daarom zouden de Hollandache boeren verlangen naar een Nederlandachen Darré (minister van Land bouw) en zou de naam Darré voor Hollands boeren het tooverwoord geworden zijn. Uit alles bleek, dat de schrijver een verkeerden klik had op de werkelijke toestanden in Nederland. Voor het ..Nlederlkndische Pressebüro” te Berlijn wat dit artikel aanleiding, bij de ,An- griff” tegen de verkeerde voorstelling van zaken te protesteeren. Met kracht kwam het „Nieder- l&ndische Pressebüro" bovendien op tegen de hl. hoogst ongepaste zinswending, dat de land bouwpolitiek der Nederlandeche regeering mede beheerzeht zou worden door het feit, dat de minister-president bij een hypotheekbank ge ïnteresseerd was. Bij een mondeling onderhoud met de verant woordelijke redactie van „Der Angriff” bleek, dat men daar de plaatsing van het bewuste artikel zeer betreurde. De schrijver er van, zoo vertelde men. was een Nederlander, woonachtig in een dorp In Noord-Holland. Men had daar om in de op Dr. Colijn slaande passage niets beleedlgends kunnen zien. De redactie had geenszins den wil gehad, op Dr. Ooiijn eenige kritiek uit te oefenen. Nu is polemiek een vorm van journalistiek, die de huidige nationaal-socialistische pers verwerpt. Men zegde echter toe. zoo spoedig mogelijk voor passende rehabilitatie van den Nederlandachen Eersten Minister te zullen zorgen. Het artikel over Colijn. dat wij dezer dagen uit de „Völk. Beobachter die bij dezelfde uit geverij verschijnt als de ..Angriff’. overnamen is het bewijs, dat men zich van die taak heeft gekweten. Het Incident is daarmede gesloten al begrijpen wij niet, waarom het artikel niet in de „Angriff zelf is verschenen. Het genoem de persbureau kantteekent nog: „Dultschland blijkt een correcte verhouding tot Ne-iertand op prijs te stellen. Wij moeten echter een woord- van afkeuring uitspreken over den .no- nletnen landgenoot, die In een buitenlandse!) blad een beeld van Nederland gaf. dat niet met de waarheid overeenkwam." MADRID, 8 Mei. (Reuter) Het nieuwe kabi- net-Lerroux, waarin Gil Robles en vier andere katholieken zitting hebben genomen, stekte zich heden aan het parlement voor. Lerrcxix las de regeeringsverklaring voor, wel ke met name vóórziet in een stemming over een kies- en een gemeentewet, in het houden van gemeenteraadsverkiezingen in den a*. herfst, een bestrijding der werkloosheid door bebosschlngsarbeid en in een grondwetswijzi ging, welke door een speciale commissie in stu die zal worden genomen. Wanneer het rapport deser commissie bf) de Cortes zal zijn Ingediend, zal de regeering mis schien overgaan tot het opnemen van vertegen woordigers van zekere andere partijen in het kabinet, teneinde de parlementaire basis dte regeering te versterken. Ia Catalonlë zal het voorloopig regiem wer den gehandhaafd. Een motie van vertrouwen werd tenslotte aangenomen met 188 tegen 33 stemmen. a

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 1