Oranje-ploeg weer BELGIË MET 2-0 GEKLOPT Goede wedstrijd van ons elftal op dreef 0 FRAAIE DOELPUNTEN VAN SMIT EN BAKHUIS VERWACHTINGEN NIET TELEURGESTELD MAANDAG 13 MEI 1935 Bakhuys scoort Onze verdediging in vorm Een 20 voorsprong De tweede helft i Eerste doelpunt OM DE DAVIS CUP Leo Balie werpt zich bij een. Beigi schen aanval mwobiMt op den bal Duitschland verliest van Spanje met 2-1 Eén doelpunt voor en één na de rust Hongarije klopt Oosten*- rijk met 6-3 75.000 toeschouwers woonden den strijd bij Drie Hongaarsche doelpunten in het eerste kwartier Geweldige belangstelling in de Belgische hoofdstad, waar in het Heysel-stadion geen plaats onbezet was Ons aanvalsspel stak zeer gunstig af tegenover dat der Belgen, die tegen onze verdediging geen schyn van kans kregen ll aillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHllllllltlIllllllllimilllllllllllllIllllIlllllllllllllHIIUIIIIUIIHIHIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIUI Vaa Gelder Bakhuis tet laat België Halle V L L Nederland toss te winnen Smit a k Voorhoof (Liersche) Halle tGo Ahead) Bakhuis (ZAC) De Belgen hebben nu het wlndvoordeel, zoa dat wij ons min of meer beangst afvragen of Het elftal, dat 31 Maart jl. te Amsterdam met 42 van België won en gisteren onze zuiderburen in Brus sel met 20 klopte n. a. v. Gelder (WC) Van Heel (Fejjenoord) Van Run (P8V) Duit- Conen aan in vele aanvallen, waarbij geen der Belgi sche aanvallers., op een hoogst enkele uitzon dering na. een goede schietkans wist te schep pen. Bovendien speelden de Roode Duivels veel te veel op links en lieten hun besten vleugel man, den Antwerpenaar Devries, vrijwel wer keloos toezien. Wjj zijn hiermede vanzelf op het spel der te genstanders gekomen, waaromtrent wij hierbo ven reeds een opmerking maakten. Het spel van de Belgische ploeg was ook in dezen wedstrijd in het veld weer keurig verzorgd. Er bestond een behoorlijk contact tusschen verdediging en halfllnie, terwijl op haar beurt deze halfllnle ook wel wist wat zij met den bal deed. De groote fout schuilde echter voor. En nu Zaterdag de match van het seizoen. Als onze verdediging.... en als Smit en Bak huis.... Het moge aan overdreven optimisme grenzen, doch geheel kansloos is bet Neder landsen elftal zeker niet. i. i. Paverick (Antw.) Dalem (Stand.) Devries (Antw.) De linkervleugel was over t algemeen zwak, v. Caelenberg miste na de rust een prachtkans om gelijk te maken. Vieillevois wisselde goede met slechte momenten af, waarbij de laatste het ver in aantal wonnen. Neen, voorloopig is men in België zeker nog niet van de zorgen af, welke de nationale voetbalploeg al sinds eenige jaren baart. In er IB- el. of «r wederom minuut sue- llllllllllllflIllUlllMIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIliUIIIIHIIIlriMVHIHI Christiaens (Liersche) Smellinckx (Union) Claessens (Union) v. Caelenberg (Union) ijjeillevols (Bressoux) Onze persoonlijke verwachtingen heb Oranjemannen dus in elk geval overtre Is overigens een mal geval met het B elftal. In het veld staan de Roode Duiv mannetje, doch voor het vjjandeUjke d< fin, de nul is wel weer een bewijs dat h gische aanvalsspel tegen een sterke verd heel veel te kort schiet. Het Nederlandsch Elftal heetf in zooals trouwens de laatste jaren overal buitenland, uitstekend gespeeld. Wann straks de spelers stuk voor stuk onder d nemen zal er misschien hier en daar r aan te merken vallen, doch als team was het weer af. Stijnen (Berchem) R. Braine (Sparta Praag) garüe Saros! Hongarije een geflatteerde 3-zege. Kort voor bet einde werd Titkos wegens een vergrijp het veld uitgestuurd. Smit (Haarlem) Anderiessen (AjaxT De laatste minuten van den strijd spelen zich uitsluitend op de Hollandsche helft af. Halle moet nog optreden en doet dit voor de zooveel- ste maal op uitstekende wijze. De Belgische aanval blijft onmachtig een doelpunt te scoren en het einde komt met een verdiende 3—0 over winning voer Oranje. Weg was bet Belgische overwicht Nog meer vertrouwen voor de Hollandsche defensie, die thans nog meer zelfbewust op de zaken kon wachten die komen zouden. Deze dienden zich Bijzonder gunstig stak ons aanvalsspel af tegenover dat der Belgen, die bij him zoe ken naar de breedte absoluut vergaten zich kansen te scheppen, of juister gezegd nog, hiervoor tegen onze op volle kracht spelen de verdediging geen schijn van kans kre gen. Want, ondanks het feit dat het eerste Hollandsche doelpunt na zeven minuten spelen werd gemaakt en het tweede pas toen de tweede helft twaalf minuten oud was, is de overwinning der onzen toch geen moment in gevaar geweest. Periodes van Belgisch overwicht mochten hieraan zelfs niets veranderen. Van Braine behoeven wij niet veel meer te zeggen. WU hebben hem tegen Frankrijk gezien en thans weer tegen Holland en in beide wed strijden is hij ons tegengevallen. Men dient hiefbij weliswaar in aanmerking te nemen dat de nieuwe Belgische mldvoor in beide gevallen onder ongunstige omstandigheden is uitgeko- men (lange en haastige reizen), doch wjj ge- looven niet dat iemand als Braine de voorhoe de der Belgische ploeg de noodige productiviteit zal kunnen schenken; iets wat in het kamp der Roode Duivels een zeer dringende behoefte blijft. Op den tweeden dag van de ontmoeting Ver- eenigde StatenChina voor de Noord-Ameri. kaanache zóne van het Davis CMp tournooi wonnen de Vereenlgde Staten het dubbelspel van China, zoodat de stand thans 3—0 in bet voordeel van Amerika was, waarmede de Ame rikanen de zege behaalden. De gedetailleerde uitslagen waren: Donald Budge en Gene Mako (Ver Staten) al. Guy Cheng en Slnkiekho (China) 7—S, 2, 0-4. Reeds in den aanvang van den strijd was het verschil in speltype duidelijk merkbaar. Hol land was in het veld, ondanks het voordeel van den wind, aanvankelijk niet in de meerderheid, doch waar vele aanvallen Halle maar weinig behoefden te verontrusten, was elke attaque op het Belgische doel ee gevaar voor de verdedi ging der Roode Duivels. Lange trappen naar de vleugels, gevaarlijke passes in het middenveld langs de backs en last not least ferme schoten; neen hier kon een leek zelfs constateeren dat Oranje de beste kansen zou krijgen. Het was zelfs een tikje teleurstellend dat bij de rust het Hollandsche aanvalsspel slechts één doelpunt had opgeleverd. Twaalf minuten na de hervatting komt er inderdaad een doelpunt; echter juist aan den kant waar hZt in deze periode het minst werd verwacht. Bakhuis krijgt den bal na een belegering der Hollandsche veste toegespeeld. Snel trekt onze mldvoor in de richting van het Belgische doel. Hij blijft meester van den bal na een duel met één der backs en scoort dan met een ver raderlijk schot in den hoek, welk schot Christiaens niet voldoende meer kan keeren. Braine moge dan ook al een speler van klasse zijn, die weergalooze staaltjes van macht over den bal kan vertoonen, deze BelgiëHolland- wedstrjjd heeft overduidelijk bewezen dat ie mand als Bakhuis een heel wat nuttiger man in den aanval is. Wij zouden weliswaar Braine in onze voorhoede kunnen gebruiken, doch een Bakhuis daarnaast onmogelijk kunnen mis sen. Braipe speelt hier in de lage landen aan de zee precies hetzelfde spel dat hem in Praag eigen is gemaakt. Dit spel kan hier echter al leen nuttig zijn, wanneer de aanval naast Braine over een speler beschikt, die elke kans weet uit te bulten. Dan zou de Belgische voor hoede ook vanzelf tot het speltype van de Hol landers komen. j Zal dtt doelpunt van belang zijn voor het *erdere verloop van den strijd? In elk geval heeft het tot gevolg dat de Belgen er nog een •chepje opgooien. Uit. een voorzet van den linksbuiten Vieillevois vangt Voorhoof het leder Ineens op. Ben geweldig hard schot vliegt Juist bui ten het bereik van Halle hoog langs den paal. Het karakter van het spel der belde partijen verschilt in deze periode aanmerkelijk. De Hol landsche ploeg speelt met lange trappen, waar bij de aanvallers uit alle standen op bet Bel- •sebe doel schieten. De Belgen werken meer Na dit echt Hol landsche doelpunt ver andert het aspect van den strijd als bij too- verslag. Holland komt weer meer in den aan val en het scheelde maar heel weinig of Bakhuis had weder om gescoord. Hierna raakt het spel weer verdeeld. De Belgen spelen veel op hun linkervleugelman, hoewel Vieillevois bjj herhaling faalt met zjjn voorzetten. De Antwerp-man Devries z'.ot zich bijna geen bal toegespeeld. Wel dringen de Roode Dui vels bij herhaling tot Halle door, doch onze keeper krijgt niettemin maar heel weinig gevaarlijke schoten te ver werken. daar noch v. Caelenberg, noch Braine of Voorhoof wordt een moment vrij spel gelaten, Intusachen wordt Christiaens niet met rust gelaten. Smit, die als verbindingsman tusschen halfllnie en aanval fungeert, doet op deze wijze uitstekend werk. Hij zet her haaldelijk de voorhoede aan het werk. Wels krijgt een goede kans, doch de Belgische keeper vangt den bal. Dan is het woord weer aan de Belgen. Halle stopt een geweldig hard schot van Vieillevois, doch er was reeds voor buitenspel gefloten. Uit een hoekschop op het Hollandsche doel wordt de bal in het zijnet gekopt. Een vrije trap wordt door Braine hard naast geschoten. De Belgen zijn nu het meest in den aanval. Er wordt vrij hard gespeeld, hetgeen trouwens ook voor de rust reeds het geval was. Twee maal kort achtereen krijgt Holland een vrijen trap te nemen wegens ongeoorloofd aanvallen. Een blessure van Van Run is na enkele minuten verholpen. Weer komen de Roode Duivels dan voor het Hollandsche doel. Braine schept een pracht kans voor v. Caelenberg. Deze komt vrij root Halle, doch faalt jammerlijk met zijn schot De gelijkmaker hangt om zoo te zeggen in de lucht. Steeds komen de Belgen weer voor Halle. Een paar corners zijn er echter slechts het vrij poovere resultaat van. Nog vijf minuten zijn er te spelen. De Belgen dringen op. doch stranden steeds voor het Hollandsche doel. Nog krijgt Bak huis een kans voor het alleen door Chris tiaens beschermde doel, doch deze stopt het zeer harde schot meesterlijk. Hen corner is er het gevolg van, welke niets oplevert. De spelers Een beoordeeling te geven van hetgeen onze oranje-mannen stuk voor stuk hebben gepres teerd is ditmaal geen moeilijke taak; daarom b.v. al niet, aangezien wij gevoeglijk de geheele verdediging in één adem kunnen noemen. De Belgen hebben het zoowel Halle als den beiden backs in den aanvang mak kelijk gemaakt door hun kaarten finaal open te leg gen. Doch het is an sich reeds een groote verdienste dat onze defensie daar zoo'n goede les uit getrokken heeft. Zoowel Hal- le als Caldenlioven en van Run heb ben in deze match een zeer betrouw baren indruk ge maakt. Geen mis trappen, zelfs geen moment van wijfelen. Een resoluut ingrijpen daarentegen en een trapvast- heid, welke den Belgen vrijwel elke kans tot scoren benam. Halle kreeg dan ook de meeste schoten van den vleugelspeler Vieillevois te ver werken en deed dit op een manier, welke spe lers en publiek een gevoel van groote gerust heid gaf. De halfllnie heeft de verwachtingen overtrof fen. Na een min of meer zwak begin beeft spil Anderiessen een keurige partij mldhalf gespeeld. Hij onderbrak talrijke Belgische aanvallen en stuwde daarna steeds den aanval naar het vijandelijke doel. Anderiessen’s 25e is zeker niet zijn laatste geweest. Van Heel en Paauwe pasten zich hierbij keu rig aan. De beide Fejjenoorders deden maar weinig voor elkaar onder, hetgeen ongetwijfeld een pluim voor Paauwe beteekent. Uitblinkers in den aanval waren Smit, Bak huis en van Gelder. De eerste door zijn zeer fraaie doelpunt, doch meer misschien nog door de bergen werk, welke de Haarlemmer heeft verzet. Men zou uit dezen wedstrijd slechts kunnen concludeeren dat Smit, die in clubver band den laatsten tijd maar weinig op den voor grond is getreden, over de depressie heen is. Zondag althans was hij weer geheel de oude. Een speler van een zeer bijzonder type, zooals er momenteel zeker geen tweede op onze vel den te vinden is. Bakhuis was een voortdurende bedreiging voor de Belgische verdediging, welke hjj op een voor ons zeer waardevol moment finaal over rompelde. Behalve het door hem gescoorde doel punt heeft hij talrijke schoten gelost, waarvan er één, vlak voor het eipde zoo hard was, dat keeper Christiaens het met meer geluk dan wijsheid vermocht te stoppen. Na de uiteenzet ting, welke wij eerder reeds gaven, behoeft het wel geen betoog meer dat Bakhuis in deze ont- Er werd in deze BelgiëHolland match hard gespeeld. Het enthousiasme der spelers bracht hen meerdere malen tot ongeoorloofd aanval len, hetgeen echter door den scheidsrechter be hoorlijk werd gestraft. Zoowel de Belgen als de onzen hebben zich meerdere vrije trappen toegewezen gezien. Wij kunnen dan ook niet anders dan de leiding van den heer Fogg roe men. De Belgische supporters mogen het al en kele malen niet met hem eens geweest zijn; het rumoer dat men in Brussel zoo gaarne maakt, was toch in elk geval minder dan wij het daar gewoon zijn. Dtt feit alleen reeds kan in ’s heeren Foggs ooren niet anders dan vleiend klinken. langs den grond en trachten door kleine zui vere trappen de Hollandsche verdediging te passeeren. In elk geval staat vast dat de Hol landsche aanvallen het gevaarljjkst zijn. BIJ een kopbal, welke door Christiaens wordt ver werkt, raakt Drok even aan het hoofd gebles seerd, doch de strijd kan onmlddellijk weer worden hervat. Twintig minuten na den aan vang is het Hollandsche overwicht sprekend. Diverse corners worden op het Belgische doel genomen. De Hollandsche backs zijn ver opge drongen. Tweemaal achtereen belandt de bal bij een schot van v. Gelder juist naast het doel der Roode Duivels. De tijd verstrijkt meer en meer. Hoewel België weer iets sterker geworden is, ziet het er toch niet naar uit, dat de Roode Duivels succes zul len behalen. Daarvoor heeft hun spel, hoewel in het veld goed, voor doel te weinig te beteeke- nen. Vieillevois lost weer eens een gevaarlijk laag schot, dat echter evenmin als de* vorige, genade bjj Halle kan vinden. De Hollandsche aanval, met Smit en Lagen- daal vrjj ver teruggetrokken, wordt naarmate de tijd verstrijkt minder gevaarlijk. België geeft in het veld den toon aan. Weer krijgen de Roode Duivels een vrijen trap te nemen op den rand van het strafschopgebied, doch thans weet Smit het harde schot te onderbreken. Typisch Hollandsch was de goal, welken Bak huis twaalf minuten na de hervatting scoorde. Een periode van Belgisch overwicht. Een hard werkende Hollandsche verdediging om den voorsprong te behouden en dan ineens een uit val met een verrassend schot van onzen mld voor dat doel treft. Het is wel volkomen duide lijk dat er na een dergelijk moment wonderen moeten gebeuren wil zoo n doelpunt niet het ge- wenschte effect sorteeren voor de partij, welke er haar voorsprong mee vergroot. Rechterhelft v.h. bord: wftJ linkerhelft: roode rand, i m. rood door- geitreepte J zwarte P) J Aan de linker- zijde d. «treat Z do rochtor- 11 parkeeron J itraathelft te verboden. du» vrij. De ploegen zijn volkomen aan elkaar gewaagd. Een tikje onverwacht komt na zeven minsten spelen het eerste doelpunt. Smit bemachtigt den bal; houdt dezen in zijn bezit na door een tweetal Belgen te «tin aangevallen, om dan Christiaens met •en fraai schot van de strafschoplijn •f te paaeeeren. Tevergeefs maakt de Bel gische doelman een geweldige duikeling. Heiland leidt met 1— Drok Wels (RFC) (Unitas) B. Paauwe (Fejjenoord) Cal denhoven (DW8) De jaarlüksche wedstrijd van het Nederlandsch elftal in België, dit maal te Brussel gespeeld, heeft meer toeschouwers rond de Ijjnen ge bracht, dan ooit tevoren bij een match tusschen Roode Duivels en Oranjemannen het geval is geweest. Reeds op Zaterdag was een ware uittocht van Hollanders per auto en met talrijke busoen naar het Zuiden merkbaar. moetlng wederom niet weinig tot het behalen van de overwinning heeft bijgedragen. Als derde komt van Gelder in aanmerking te worden genoemd. Wij willen niet zeggen dat Wels veel minder was, doch de V. U. C - man heeft de kans gehad om iets meer aan het aanvalsspel deel te nemen, het geen trouwens niet zoo vreemd is, daar hij aan Smit een heel wat beter partner had dan Wels aan Drok of Lacen daal. Van Gelder heeft naast talrijke goede voorzetten, ook ver schillende schoten ge lost en zeker bewezen dat hij momenteel in onze nationale ploeg thuis hoort. Wels kreeg iets minder te doen, zooals wjj reeds zeiden, doch niettemin kwamen er van den voet van den rechtsbuiten toch weer vele en tevens goede voorzetten. Het was wel Jam mer dat hij zoo weinig steun van zjjn buurlui ondervond. Eerst was dit Drok, wiens spel min der was dan van één der anderen, terwijl later Lagendaal heel slecht uit de voeten kon komen. De bezetting van de rechtsbinnenplaats schijnt ons dan ook wel het eenige probleem voor de ontmoeting as. Zaterdag tegen de Engelsche ploeg. Bij de Belgen viel heel wat minder te waar- deeren. Christiaens had aan de belde doelpun ten weliswaar geen schuld, doch wij vonden de belde backs minder dan de onze, hoewel men hierbij in aanmerking dient te nemen, dat de.i Belgische achterhoede het tegen het overrom- pelende spel van de Hollandsche voorhoede heel wat moeilijker had dan onze backs. Een verge lijking is dan ook niet goed mogelijk. De halfllnie der Roode Duivels deed wat van haar kon worden verwacht. Stijnen deed weer goed werk, hoewel hij in den wedstrijd tegen Frankrijk beter speelde. Ook Dalem speelde misschien gisteren zijn besten wedstrijd niet, zonder dat hij echter tegenviel. Claessens was als steeds de harde werker, van wien het aan geven der ballen nog wel eens iets te wenschen overlaat. Over den aanval der Belgen zeiden wij reeds een en ander. Devries werd veel te veel door Voorhoof buiten het spel gehouden. Aan den anderen kant was toch Voorhoof in elk geval de speler In den aanval, van wien de meeste kracht uitging. Hij heeft geweldig hard gewerkt, echter niet altijd even oordeelkundig. In het Stadion te Muengersdorf by Keulen werd Zondag voor 75.000 toeschouwers de lan- denwedstrijd DuitschlandSpanje gespeeld, welke met 21 door de Spanjaarden werd ge wonnen. De eerste aanvallen waren voor de schers en in de twaalfde minuut gaf Duitschland de leiding uit *n voorzet van Hoh mann (10). De Spanjaarden lieten zich echter niet onbe tuigd en brachten het Duitsche doel herhaal delijk in gevaar. L. Reguero passeerde na een half uur spelen GramHch en Muenzenberg, gaf den bal door aan den rechtsbuiten Ventorla, die naar het midden zwenkte, Buchloh liep toe en kwam in botsing met den aanstormenden Langara zoodat hij den bal niet kon grijpen, waarop de op den grond liggende Spaansche mldvoor het leder In het doel werkte (11). Spoedig kwamen de Spanjaarden sterk in den aanval en een voor de rust hadden zij opnieuw ces. De bal kwam vlak voor het Duitsche doel bjj Ventorla en deze schoot, Bochloh werkte het leder niet goed weg. waardoor Langara weinig moeite had hem het nakijken te geven (1—3). Na de rust ontwikkelen de Spanjaarden groo- tere snelheid dan hun tegenstanders. Beide doelverdedigen werden herhaaldelijk aan het werk gezet. In de laatste tien minuten scheen het tot den gelijkmaker te komen, doch voor doel faalde de Duische voorhoede. Bovendien verdedigden de Spanjaarden zeer goed. Het einde kwam met een 21 overwinning voor de gasten. Voor 35.000 toeschouwers werd te Boedapest de wedstrijd Hongarije—Oostenrijk gespeeld, welke een Hongaarsche overwinning van 63 tot resultaat had. De ruststand was 33. Reeds In het eerste kwartier scoorde Honga rije driemaal door TUkos. Sarosi en Titkos, Zlschek verkleinde daarop den achterstand tot 32. Na de rust waren de Oostenrijkers over tuigend in de meerderheid. Nadat Durspekt had gelijk gemaakt gaf Saros! echter Hon garije opnieuw de leiding. Daarop volgde, blijkbaar als gevolg van dit doelpunt een In zinking bij de Oostenrijkers, waarvan Hbn- profiteerde door nog tweemaal door en Titkos te scoren. Aldus behaalde Van Heé! begint met den waardoor hij het voordeel van den tamelijk krachtigen wind kan kiezen. De spanning zit er al direct in. Na een afgeslagen aanval der Belgen, gaat Wels er aan den anderen kant van door. Een goede voorzet volgt, doch keeper Christiaens is op zjjn post. Direct hierop krijgt Voor hoof een kans, doch de bal gaat juist cor ner. De Nederlandsche voetbalploeg heeft de verwachtingen niet teleur gesteld. Eigenlijk hadden wij niet al te beste verwachtingen van het re sultaat te Brussel. De Belgen had den een maand tevoren tegen Frankrijk goed werk geleverd en werden veertien dagen geleden wel iswaar met groot verschil door Duitschland geklopt, doch deze in cijfers niet geheel verdiende neder laag zou een reden te meer voor de Roode Duivels zijn om zich te habiliteeren. Op den weg van Antwerpen naar de Belgi sche hoofdstad passeerden op eiken Belgischen auto minstens drie Hollandsche wagens de breede baan. Rond de terreinen der wereld- landgenooten, die per trein naar Brussel wa ren de parkeerplaatsen voor een belangrijk deel gevuld met autobussen en particuliere auto’s uit alle provincies van ons land, zoodat. wan neer wjj daarbij nog rekenen de duizenden landgenooten ,die per trein naar Brussel wa ren gekomen, nog nooit zooveel Hollandsche supporters de Oranje-ploeg naar den vreemde hebben vergezeld. Wij twijfelen er dan ook geen moment aan of het geschatte aantal van 20.000 is nog zeer aanmerkelijk grooter ge. weest. Hoewel wjj persoonlijk niet zoo heel erg ge nist waren aangaande het resultaat, bleken de Oranje-supporters toch over het algemeen een andere meening toegedaan. Reeds een uur voor den wedstrijd zijn groote vakken in het ruime stadion met Hollanders gevuld. Overal wappe ren onze nationale kleuren. Een half uur voor het aanvangssignaal zal klinken staat het reeds vast dat ook in het Brusselsche Stadion een record zal worden geslagen. Achter de belde doelen is het dan reeds propvol, terwijl de nog open vakken op de tribunes zich regel matig vullen. Terwijl de rangen zich verder vullen, geeft de muziek van de „Tweka" een paar vroolijke moppen. Wanneer de ploegen het veld betreden, eerst de Hollanders, is het Heijselstadion vrijwel uitverkocht. Een Imposanten aanblik levert het gebouw op. De opstelling van de Nederlandsche ploeg is tot op het laatste moment min of meer een geheim gebleven. Wanneer de bekende En. gelsche scheidsrechter Fogg de ploegen aantreden, zien deze er als volgt uit: Wanneer de Belgen het spel verplaatst hebben, blijkt dat de Hollandsche verdedi ging, welke vqjdoende gelegenheid heeft gehad zich kalm in te spelen, volkomen voor haar taak berekend Is. De strijd is vol spannende momenten. Eenmaal ontsnapt ons doel ternauwernood aan een doorbo ring van Voorhoof. Halle keert vervolgens een gevaarlijk schot van den Belgischen linksbuiten, doch direct hierop ketst het leder bij een vleugelschot van v. Gelder van den paal terug. Een uitgemeten kopbal van Bakhuis wordt door keeper Christiaens onschadelijk gemaakt. Dan komen de Roode Duivels weer los. Een krachtige aanval op het Hollandsche doel volgt. Braine raakt even geblesseerd, nadat de bal van de Hollandsche doellijn weggewerkt is. Intusschen is het een min of meer ongunstig teeken, dat ondanks het Hollandsche overwicht en de vele schoten op de Belgische veste, meer derde doelpunten ultbljjven. Wel schieten zoo wel Bakhuis als Van Gelder en Wels nog steeds uit alle mogelijke posities, doch Chris tiaens is volkomen voor zijn taak berekend. Zes minuten voor de rust loopt Drok nog eens een blessure op. Hij verlaat dan het veld en wordt vervangen door Lagendaal. Het suel blijft zich snel verplaatst. Van Caelenberg schiet by een aanval der Roode Duivels hard en hoeg naast, doch enkele seconden daarna krijgt Van Gelder alweer een hoekschop te nemen. Met Holland in de meerderheid komt dan met een onveranderden stand het einde van de eerste helft. het ééne doelpunt voorsprong wel voldoende zal zijn. Ongetwijfeld zijn wij niet de eenlgen, die zoo denken, want reeds in de eerste minu ten lost v. Caelenberg een hard laag schot In den hoek, dat Halle echter meester blijft.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 9