V aluta-st abilisatie 1 Prinses Juliana op Brusselsch ruiterfeest iir IJ II Het nieuws van heden DE SPANNING ITALIË- ABESSINIÊ DE BAROMETER Pilsoedski’s lijk opgebaard Een vliegcorps in Oostenrijk JOH. LAUWERS PAYGLOP 3 ALKMAAR KNIEKOUSEN ZIEKENFONDSLEVERANCIER BIJZONDER EERBETOON i --- I Rede van Morgenthau Een ongelukje Koning Albert geëerd Rijksdag uitgesteld Boeken-diefstallen te Keulen De dader gearresteerd Film van den aanslag verbrand Laval’s bezoek aan Spahis Moskou Feestmaal ten hove Lessona dreigt weer Engelands houding 21 Hess bij Koning Gustaaf Si A- Razzia te Tokio 7 iUUliUU De koningsmoord van Marseille Verkiezingen in Danzig ongeldig? De z.g. protocollen van Zion „Amerika bereid den dollar te stabiliseer en, als het niets verliest” De kerkvervolging in Rusland Als onderdeel van de Heimwehr. Starhemberg neemt de leiding Een Fransch-Engelsche démarche te Rome soa achter wege blijven Een vervalsching, verklaart de rechtbank te Bern DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN 12.— f Z85 t I WOENSDAG IS MEI 1935 Mifdelerwül begaf de Koningin zich naar het Graf van den Onbekenden Soldaat Enorme meerderheid voor de nieuwe constitutie Oppositie protesteert tegen den stembusuitslag VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS Per kwartaal voor Alkmaar Voor buiten Alkmaar “V dezer dagen te Boekarest ge houden parade marcheerde de Roe- meensche kroonprins Michael in de eerste gelederen mede Wegens de begrafenis van Pilsoedski De Koningin ADVERTENTIEPRIJZEN: Per lossen regel 20 c, ingez. med. 40 c p. regel; idem op pag. één 55 cp. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek. Telefoonnummer 433C De volksstemming op de Philippi jnen r ACHT EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 187 c Wat In ons land in 1934 verrookt ia. Prtaaea Juliana te ik en in o o Tl n jSV7j| s de i t MO J ■ir' Stand op Woensdag 9 av vjb.: 799.4 Vorig* stand: 7M.4 Laval legde te Warschau een krans op het graf van den onbekenden soldaat en zette zijn handteekening in het herinneringsboek Inbeslagneming der betreffende documenten U niet bevolen, daar een dergeiyke maatregel te weinig effect zou hebben. LONDEN, 14 Mei Reuter meldt uit Wee nen: Op een bijeenkomst van den generaleu staf van de Heimwehr werd besloten tot op richting van een speciaal vliegcorps als onder deel van de Heimwehr. Het corps komt onder commando van vlce-kanselier Starhemberg en zal detachementen stationneeren In elke Oos- tenryksche provincie. Amerika bereid den dollar te stabUiseeren als bet daardoor tenminste geen vorüeuen lijdt. De RtJkadagsitüng uitgesteld tot an. Dinsdag. De spanning tusschen Italië en Abessiniê. Hea ding van Engeland. De protocollen van Zion door de rechtbank te Bern tot vervalsching verklaard. Amok op Celebes; drie personen gedood, smek- maker doodgeschoten. Aardschokken in Ned.-Indl& De directeur van de C.H.V. te Veghel staat In booger beroep terecht wegens overtreding van hei Crisis-Tarwebeslult. H M. de Koningin heeft heden uit Brussel een telegram gezonden aan den Poolschen ge zant te 's Gravenhage, om haar deelneming te betuigen met het overlijden van maarschalk Pllsoedskl. met welke ROME, 14 Mei (Reuter) Bevoegde kringer. spreken formeel tegen, dat een Fransch-Engel sche stap te Rome op handen is inzake de ge- spannen verhouding tusschen Italië en Abessi- nlë. Verder wordt ontkend, dat er gesproken zou zijn over een uittreden van Italië uit den Volkenbond. Op grond van artikel 5 van het Italiaanse!) Abesslnlsch verdrag van vriendschap heeft de Italiaansche regeerlng den Itallaanschen gezant Marescottl en staatsraad Montagna benoemd tot leden van de verzoeningscommissie. Donderdag wordt te Den Haag een protestver- gadertng gehouden tegen de manier van ver strekking van goedkoope groenten aan werkles sen. Koningin Wilhelmina en Brussel. NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD Uit Stockholm meldt Reuter: „Svenska Dag bladet" bericht, dat de Zweedsche generaal Vir gin. militair raadsman van den keizer van Abessiniê, Addis Abeba om gezondheidsredenen heeft verlaten. De overige Zweedsche officieren sullen hun werk voortzetten. Dat generaal Virgin zijn post van raadsman van den Negus zou opgeven, wordt inmiddels door Virgin’s soon tegengesproken. WASHINGTON. 14 Met De Amertkaan- sche minister An financiën, Morgenthau, heeft Maandagavond een radiorede gehouden over de financieele politiek der Vereenigde Staten. Hu verklfcarde, dat Amerika wel bereid la tot stabilisatie van den dollar, maar dat het dan ook de zekerheid wenscht. dat het daar door niet zal verliezen, wat het thans gewon nen heeft. ROME. 14 Mei (Reirter.) In den Itallaan schen Senaat heeft de onder-staats-secretaris voor koloniën. Lessona, vanmiddag een rede gehouden. Spr. noemde het een zware verant woordelijkheid. welke de Europeesche mogend heden de laatste Ja ren op zich hebben geladen door de niet-Abesslnlsche volken in het Zuiden en Westen te laten onderwerpen door Abes- sinlë, hetgeen een permanent gevaar oplevert voor de aangrenzende koloniën. Deze zaak is weggelegd aan Italië, omdat Italië bet meest by Abessiniê betrokken is niet alleen, maar ook omdat het fascistisch^ Italië tevens de beschaving verdedigt in het belang van Europa. Ten slotte deelde Lessona mede, dat dank zij dn werkzaamheden der laatste maanden men in staat is, den troepen in de beifte Italiaansche koloniën en de bevolking helder water te ver-, schaffen en dat de gezondheidstoestand ruim schoots bevredigend is. In welingelichte kringen te Londen wordt het ónmogelijk geacht, dat Engeland Abessiniê zou steunen in geval van vijandelijkheden Moch ten er territoriale wijzigingen warden aanpe- bracht aldus zegt men verder in deze kringen dan zal men zorg dienen te dragen voor de waarborging van de Britsche belangen bij het Tana-meer en het Nijlbekken. BERN. 14 Mei. (Reuter.) In het proces In zake de protocoUen der Wijzen van Zion la heden vonnis geveld. De rechtbank te Bern ver klaarde, dat de protocoUen een vervalsching z|jn en tot de immoreele literatuur be hoor en, omdat zij opstoken tot haat tegen een deel der bevolking De twee beklaagden werden daarom veroordeeld tot betaling van een boete. BUREAUX: HOF 6, ALKMAAR fgldfoon Administratis 4330, Redact» 4220 ABONNEMENTSPRIJS. Dagblad uitgegeven door da N.V. Drukkerij De Spaarnestad - Haarlem Mat geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger ROME, 14 Mei (Reuter). De voorzitter van den Senaat. Federzoni, heeft vanmiddag kort maarschalk Pllsoedskl herdacht. MussoUni ver eenigde zich met zijn woorden namens de re geerlng en zelde os., dat Pllsoedskl de grond legger was van het nieuwe Polen. In 1936, al dus de Duce. maakte hij zich van het bewind meester, om het op te bouwen zoodanig, dat het kon voorzien in de binnenlandsche behoef ten en voorbereid was op eventueele gebeur tenissen in het buitenland. Italië vereenigt zich met Polena rouw, zlechts wegens de vriendschapsbanden beide landen binden, maar ook omdat het in den geest van het fascisme ligt al degenen te prijzen, die geen grenzen plaatsen aan de ver vulling van hun pUcht. wezlg Prins Karei, de broeder van Koning Leopold en enkele familieleden van Kbnlngin Astrid, die ter gelegenheid van het concours- hlppique naar Brussel gekomen waren. TOKIO, 14 Mei (Reuter) De politie heeft een groote razzia gehouden in de onderwereld van Tokio. Ongeveer 4000 misdadigers, die deel uitmaken van benden afpersers ejd„ welke een terreur uitoefenden onder de bevolking, werden gearresteerd aan de gastvrijheid van de Belgische en zijn groote ingenomenheid betuigt tua- WARSCHAU, 14 Mei (Reuter). Ontelbare delegaties van alle eenheden van het Poolsche leger kwamen heden 'n laatstep groet brengen aan maarschalk Pllsoedskl, wiens stoffelijk over schot In een chapeUe ardente in het Belvedere- paleis Ugt opgebaard. Een was al spoedig weer op de been en snel de zijn makkers weer na. De tweede scheen aanvankelijk ernstiger gewond. HU was eerst stil blijven liggen en kon zich daarna opgeholpen, moeilijk staande houden zoodat men voor een ernstige blessure vreesde. Maar na enkele minuten wierp de man zich weer In het zadel en ging ofschoon minder snel zijn kameraden achterna. Hun kolonel de Mazalre verbleef tijdens de evoluties en de fantasie der Spahis In de Ko ninklijke loge en nam de complimenten van de vorstelijke personen in ontvangst. Hun kapitein Ranger die het bevel had ge voerd over de groep werd voor den koning ont boden en onder algemeen gejuich verleende de Koning hem een onderscheiding. Een der evoluties der Spahis was ook bet uit den grond trekken van pinnen waaraan lin ten bevestigd waren in rood-wit-blauw. Dat alles in vollen ren. De volgende linten die aan twee pinnen door twee mannen uit den grond moesten getrokken worden waren In de Belgische kleuren. BERLIJN, 14 Mei. (Reuter). De voor Vrijdag ia belegde Rjjksdagzitting Is uitgesteld tot Dinsdag as. Als reden wordt opgegeven de noodzakelijkheid, om vooraanstaande leden van de regeerlng naar Polen te zenden tot bijwoning van Pllsoedskl’* begrafenis. De Italiaansche regeerlng heeft zoo wordt uit Rome gemeld den uitvoer van zilver DÜ decreet verboden, vermoedelijk omdat Italië groote hoeveelheden zilver noodig heeft, urn naar zjjn koloniën te exporteeren. Uit Londen wordt gemeld, dat conservatieve kringen aldaar de verantwoordelijkheid voor de verscherping in de verhouding tusschen Italië en Abessiniê op Sir John Simon werpon, omdat deze zich veraet heeft tegen een Fransch- Engelsche démarche bij den Negus van Abeaai- nlë, die waarschijnlijk had toegegeven. Koningin en Prinses bleven geruimen UJd ingetogen geknield voor bet graf. Vervolgens wandelden zij «enigen tijd rood door het park van bét koninklijk slot dat in de nabijheid van de crypte ligt en hesochten de prachtige serres ran het riot. Behalve door een krans namens de Koningin door den gezant by het graf van den onbeken den soldaat neergelegd beeft ook de koningin de gesneuvelden zelf nog willen eeren door een bezoek aan het grafmonument te brengen. Omstreeks twee uur terwijl prinses Juliana naar het concours hipplque was heeft H. M. bet graf van den onbekenden soldaat bezocht. H. M. werd vergezeld door luitenant generaal Verhavert, Baar door den koning der Belgen toegevoegd, van Haar adjudant en van den grootmeester van Prinses Juliana. Het was een enerveerende middag vol gratie en spanning, ral schoonheid, behendigheid en durf ran plastiek en pictorale bekoring. De Belgische Minister van Landsverdediging was tydens het piëteitvol besoek van HM. ver tegenwoordigd door generaal Tastnier, verge zeld van zyn staf o verste, kolonel Ley. Te omstreeks vyf uur hebben HM. de Ko. r.lngin en de Prinses zich incognito naar Laeken begeven om er in de crypte onder de konlnkiyke kerk, waar bet graf is ran wyien ZM. Koning Albert, een krans te leggen. STOCKHOLM, 14 Mel. (DNB) Koning Gustaaf V van Zweden heeft den vertegen woordiger van den Dultechen Rykakanselter, Rudolf Hess, in particuliere audiëntie ontvan gen. Hess hield avonds een rede voor de Dultach- Zweedsche vereenlging. waarin hy verklaarde dat Dultachland geen oorlog zoekt, maar den wsrkeiyken vrede. WEENEN, 14 Mei. Het Interconfessioneele en internationale hulpcomité, dat onder leiding staat van Kardinaal Innitzer deelt mede, dat in de Oekraïne de predikanten Seib uit Dniep- propetrowsk en Deutschmann uit Hochatedt ter dood veroordeeld zyn. Verder bevinden zich 27 predikanten in de gevangenis. De bekende Evangelische geestelyke Birth uit Charkow en de predikant Baumann zijn tot tien Jaar dwangarbeid veroordeeld. PARIJS, 14 Mei (Reuter) De verdediger van de Kroatische terroristen, die aangeklaagd zyn in verband met den moord op koning Alexander van Joego-Slavlë en Barthou, heeft van het gerechtshof te Marseille verlof gekregen om de film van den aanslag in een besloten zitting te aoen vertoonen. Hy wilde bewyzen, dat een der beklaagden. Mio JarlJ geen deel aan den aan slag heeft gehad. De film is thans In het paleis van justitie te Marseille door een fllmoperatuur gedraald. Op het oogenblik, dat de scène van den aanslag op het doek zichtbaar werd, ontbrandde de film om geheel in vlammen op te gaan. Niet temin verklaren de aanwezigen, dat de beklaag de Inderdaad niet op de film te zien was ge weest. Tot de genoodigden behoorden ook de gezant en gevolmachtigd minister Jhr. mr. A. W L. TJarda van Starkenborgh Stachouwer, mr. C. W. J. H. Baron van Boetselaar van Ooster- hout. gezantschapssecretaris en mr. F. van Gen nep, die hem binnenkort zal opvolgen, mr. H. van Romburgh, consul-generaal. hoofd der handelsafdeellng van de legatie, dr. B. C. 8. van den Berkhof van Cockengen, L. A. H Pe ters en Baron van Voorst tot Voorst, attacbé’a Koning Leopold had gehoopt dat ook Kbnln- gln-Weduwe nisabeth by het bezoek van Ko ningin Wilhelmina aanwezig zou zyn maar de Vorstin-Weduwe heeft haar gpornemen ken baar gemaakt om ook nog eenige maanden na den offideelen rouw in rust en teruggetrokken heid door te brengen in het bulten van San Rosare hM Pisa. Men verwacht, dat zy pas In October naar Brussel terug zal keeren. De president van de Nederlandsche kolonie de heer Roosendaal, heeft aan de Nederlanders In België een manifest gericht naar aanleiding van het Konlnkiyk besoek, waarin hy zyfl war me genegenheid betuigt voor H. M. en dank brengt vorsten met de vriendachappelyke gevoelens, die schen Nederland en België heerachen. Morgenthau voegde hieraan toe. dat de dollar op 't oogenblik volkomen gezond is. Hy besprak verder een financieele en monetaire zyde van Roosevelt’s New Deal eri zette den economlachen achtergrond daarvan uiteen. De Amerikaansche natie moet uit den chaos op handels- en finan cieel gebied gered worden. Indien de wereld be reid is te streven naar stabilisatie van den bul- tenlanrtschen handel, aldus Morgenthau, zal Washington geen obstakel zyn. Wat den wereldhandel betreft is de flnan- oieele politiek der Vereenigde Staten gebouwd op het streven naar behoud van Amerika's aandeel in den wereldhandel. De bewering, dat de Ver. Staten door het ophoopen van goud den wereld handel verlammen, is onjuist, daar hier tegen over staat de gestegen wereldproductie van goud. Wel streeft Amerika er naar, in verhoogde mate zilver als valutametaal te gebruiken. Morgenthau toonde zich zeer optimistisch over de vooruitzichten van den wereldhandel. In het jaar 1934 is de buitenlandsche handel der Ver eenigde Staten naar de waarde gestegen in ver gelijking met de beide voorgaande ja ren Er zijn vele teekenen die wyzen op een "oortgezet her stel In den wereldhandel. KEULEN 14 Mei. Sedert 1930 verdwenen uit de bibliotheek van de universitelt van Keulen voortdurend waardevolle leerboeken, zonder dat het gelukte den dader op te sporen. Do politie heeft thans echter een 37-jarigen werk- looaen ongehuwden leeraar gearresteerd. By de arrestatie was de man. die wekelijks 10 tot 15 boeken uit de leeszalen der universitelt bad weggenomen, in het bezit van 191 boeken van de universitelt. Een groot deel der overige ge stolen deelen had de man aan boekhandelaar* in Keulen en Bonn verkocht. De namen der opkoopers werden door den dief genoemd. Eeni gen hunner hebben daarop de boeken uit eigen beweging aan de bibliotheek teruggegeven, de anderen zullen zich moeten verantwoorden we gens heling. Voorts werden in het bezit van den gearres teerde verscheidene honderden losse bladzyden wonden, die hy uit leerboeken gescheurd had. Oppeaeers ran den douanedienst te Soerabejn gearresteerd In verband met ophunsmokkei. Reeks kleine wetsontwerpen door de Tweede Kamer afgehandeld. Mussolini verklaarde, dat het resteerende deel van de lichting 1913 als reserve onder de wapenen zal worden geroepen. Deze maatregel hield echter verband met den toestand in Europa Verder noemde Mussolini 'j, zeer onwaarschijn lijk, dat, gegeven de Italiaanse!)Engelsch— Franse he betrekkingen, in de toekomst een dé marche inzake het conflict met Abessiniê te Rome *ou plaats hebben. Niemand kan zich het recht toekennen ons te ondervragen over onze voorzorgsmaatregelen Men kan aan die actieve en belangeloose ad viseurs, die onze aanwezigheid in Europa on misbaar achten, antwoorden, dat wy. Juist om gerust te zyn in Europa, volkomen gerust zullen weten te *Un In Afrika. sen weg sabelend, een pop van den grond op rapend en die meevoerend. Van een beklemmenden durf was het woest ryden der mannen en marche steende op hun witte paarden in hun witte mantels gehuld met de kappen opgetrokken. Dan weer renden zy vast op hun paardje* gezeten, gillend en krljschend. door elkaar. DANZIG. 14 Mel (D. N. B.) De oppositie partijen in den Volksdag van Danzig, Dultach- natlonalen. Centrum, srwielisten en commu nisten. hebben zich tot het hooggerechtshof van Danzig gewend met het verzoek de verkiezingen van 17 April JJ. ongeldig te verklaren. Mocht het hof aan dit verzoek voldoen, dan moeten vóór 7 Juli a.s. nieuwe verkiezingen worden gehouden. MOSKOU, 14 Mei (Reuter) Na een bezoek aan het Kremlin is Laval op bet groote paleis ontvangen, waar hy een onderhoud had met Kalinin, den president van de republiek, Stalin en Molotow De speciale correspondent van de „Agence Economlque et Flnancière" te Moskou schrijft dat men tot dusverre slechts oppervlakkig heeft kunnen spreken over de technische uitvoerings bepalingen van het Fransch-Russlsche pact. trokken en Wilhelmina voor den Koning Albert in de crypte Hun geweren wierpen zy hoog in de lucht en vingen ze dan weer op. Slechte één geweer is dien middag op den grond terecht gekomen. BH zoo een wilde mélée gebeurde het dat een der mannen met paard en al kwam te val len en liggen bleef. Een onmiddeliyk daarachter komende Spahi reed pardoes erover heen en kwam eveneens te vallen. Prinses Juliana schrok even op en bleef vol angstige spanning toezien. Maar de ruiters, ge holpen door hun kameraden, die intusschen de paarden opvingen, bleken gelukkig niet ernstig gewond. Gedurende het besoek dar Vorstelijks per- M>en werden alleen wedstrijden gehouden door de officieren van het Belgische leger en de heeren van de „Club des Habits Rouges de Belgique", waarna de Spahis de grootste span ning brachten door hun ongeëvenaarde bra- vourstukjes. Prachtige staaltjes van rijkunst gaven Belgische officieren te zien. Schitterend namen de paarden de hindernissen. Ook het rijden der heeren oogstte de be wondering der kenners. De Koning reikte persooniyk de prijzen uit. Zoo zuiver en zonder praal de aan komst onzer Vorstinnen was bij de aankomst te Brussel, zoo terugge- eerbiedig Koningin voor den gestorven van Laeken verwijlde, zcg> vol luister enerveerend was de eerste dag voor Prinses Juliana. Met een spontaneïteit, den jongen vorst eigen, bood Z.M. Koning Leopold III haar een plaats in zijn galarijtuig aan bjj het heengaan en terugkeeren met militair eerbetoon naar en van het grootsche ruiter feest, waar de Fransche Spahis van Compiègne een schier roekelooze gedurfdheid ten toon spreidden, zoo zelfs dat in 'n wilden woeaten ren van een groote macht ruiter* een ruiter van zijn paard viel en een ander met .paard en al over hem heen tuimelde. De Franache Alge rijnen hadden de attentie niet alleen de Belgische kleuren bjj hun stout moedige paardenrennen te gebrui ken, maar ook de Nederlandsche ter eere van onze prinses. Deze was reeds door den voorzitter van het uitvoerend comité, graaf Jacques d'Oultremont, geëerd met een ruiker met de kleuren rood-wit- blauw. De verklaring van Morgenthau heeft te Was hington nog al eenige verrassing veroorzaakt. Sommigen zien hierin een uitnoodiging aan Groot-Brittannlë. Morgenthau. zoo zegt men sprak wel degelyk namens de regeerlng. want, naar men weet, heeft hy zyn verklaring vooraf nauwkeurig met pre sident Rooeevelt bestudeerd. De Republikelnsche Senator Snell zelde. dat Rooeevelt klaarbiykeiyk van meening veranderd is. daar Laval niet is vergezeld van een militair deskundige. Daarentegen zal men waarschyn- lyk zeer uitvoerig spreken over de kwestie der Oostzeestaten met het doel, een toenadering tot stand te brengen. Het is niet uitgesloten, aldus het blad, dat de Fransche minister 34 uur langer te Moskou zal biyven. nu zyn reisplan gewyzigd is in ver band met het feit, dat hy de Fransche regee- ring zal vertegenwoordigen by de begrafenis van Maarschalk Pilsoedski. In dat geval zou men uitvoeriger kunnen ingaan op de econo mische en financieele kwesties, die oorspron- keiyk ook zlechts zouden worden aangestipt. Het betreft hier in hoofdzaak een eventueele verhooglng van den Franschen uitvoer naar Rusland en waarschyniyk ook een verbetering van het spoorwegverkeer tusschen Sovjet Rus land en de andere Europeesche landen. Tusschen zijn gevouwen handen Ugt een beeld van O. L. Vrouw van OstrabramD, tot Wie de overledene een byzondere devotie had. Overeenkomstig den wensch van den doode, zyn by zyn Stoffeiyk overschot geen kransen neergelegd. By de begrafenis, welke waarschyniyk Maan dag te Krakau plaats vindt, zal generaal Goe ring de Duitsche regeerlng vertegenwoordigen. En toen de Algerijnen Fabelachtig en schilderachtig tevens was dat rennen van de schietende en hun geweren zwaaiende pittoreske Spahis. Hun eskoste was geformeerd uit het zesde re giment. In hun rood-witte zwierende mantels waar over de kappen achterwaarts geworpen, met hun goud gegalonneerd vest waaronder grijze of blauwe broek, leverden zy op hun witte of bruine, vinnige, spichtige kleine paardjes ge. seten, een fantastischen aanblik op. AI reeds hun binnenkomen met muziek voor op, trompetten en trommen, fluiters en pauke- nlerz en tamboerijnen was vol coloristlsche plastiek. In vier groepen nu eens elke groep apart, dan weer aUen gezameniyk voerden zy hun •tukjes rijkunst uit. In vliegenden ren reden de enkelingen door het veld onderwyi op verschillende punten ge- plaatste ballonnetjes stuk schietend, roode mut- MANILA. 14 Mei. Uit de berichten, die tot dusverre zyn binnengekomen over de volks stemming op de Philippynen, biykt, dat de aanhangers der nieuwe constitutie, welke na tien jaar gegolden te hebben zal overgaan m volledige onafhankelykheld der Philippynen, een enorme meerderheid hebben behaald. In Manila zelf stemden 5403 stemgerech tigden vóór de nieuwe constitutie, en slechts 106 tegen. Deze meerderheid overtreft aanzien- lyk de verwachtingen der regeeringsleiders. Nieuwe onlusten der Sakdalisten. waarvoor men gevreesd had. zyn uitgebleven. Vervolgens keerden zy naar het polets te Brussel terug waar om acht uur te Harer eere door den Koning der Belgen een feeste lijke maaltyd werd aangeboden, die nochtans een geheel familiaar karakter droeg. Behou dens de vorsteiyke personen van België en Nederland waren by het diner ook nog aan wezig Prins Karei, de broeder ran

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 1