Naar ordening O e\ue PRUIMTABAK, RADIO-PROGRAMMA DIAMANTINDUSTRIE ft.' Het nieuwe pakje 5 I Een brief Duurzaam karakter der regeling Uitvoer naar Uruguay Onderwijsbezuiniging Med ezeggenschap ultimatum R.K. SLAGERSPATROONS Krankzinni gen verpleging Vizachery-examen* Kon. Holl. Lloyd Amaterdamsch Conservatorium De vaste lasten ZWEMMEN POLO TEGEN INDIË De twee zeventallen KONINKLIJKE OLIE Dividend van 7% procent voorgesteld Uitvoer boomkweekeri j- producten Indiening van wetsontwerp binnenkort te wachten Het loonconflict te Scheveningen INSCHRIJVING VOOR DIENSTPLICHT EEN BEETJE PRESTO. DOET EEN GROTE WAS PLAQUETTE VOOR UIVER- BEMANNING AFTREDEN VAN MINISTER MARCHANT Regeering wil gedurende vier maanden hulp verleenen Minister Steenberghe over *t wets ontwerp inzake onder nemer s- overeenkomsten C7S. PERHLkI Medezeggenschap bij de gemeente R b< S F Zei r die het Vorderingen wegens levering aan Duitschland Minderheid van B. en W. van Amsterdam stelt voor hier toe te besluiten .4 Besprekingen tusschen ministers en directie Brievenmalen voor H. M.’« onder zeeboot K XVIII De reeders hebben een gesteld Enquête naar geblokkeerde hand elsvord eringen Vrijdag 17 Mei 1935 Wordt ty vervroegd voor lichting 1937? Ernstige bezwaren tegen de groote offers, die opnieuw gebracht moeten worden DONDERDAG 16 MEI 1935 I J 9M Kameror- Het SLECHTS 1 9.10 (bariton). Het Note om vang WIJ i i j dat ver- Gt Gr vo< de -■ d. Bosch 4 d 1 t v t 1 s o k b I 1 I 1 Het adres dringt er bij de Kamer op aan. al haar Invloed aan te wenden om de noodlottige gevolgen van dit ontwerp voor het onderwijs en de onderwijzers zooveel mogelijk af te wen den of te versachten. VERWIJZEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS De Ministers van Sociale Zaken. Economi sche Zaken en Financiën hebben Woensdag met een deputatie uit het gemeentebestuur van Am. sterdam, de commissie van toezicht op de N.V. Waarborg- en Trustmaatachappij „de Combi natie” en eenige hoofdambtenaren opnieuw de moeilijkheden, welke de diamantindustrie on dervindt, langdurig onder de oogen gezien. hm 1st C< Ai d Z k I t 0 wetsontwerp tot wijziging der Dienstplichtwet, gewenscht te. rekening te houden met de mo gelijkheid. dat de algemeene Inschrijving voor den dienstplicht voor de lichting 1037 niet in Januari 1936, doch reeds in October 1935 ge houden zal worden. ROME. 420.8 M. 5 25 Concert. Kamermuziek. 11.10 Zang. 2.353.06 Regerconcert. b« na ni< tw te Ba ni st lei 11 o k b 1 Vo< Me Ck p7> en be- ge- PARIJS, 1648 M. 12.36 Orkeetconcert 3 20 Gramofoon. 8.20 Concert op oude in strumenten. 10.50 Dansmuziek. De onthulling van de plaquette door de Ne- derlandsche schooljeugd aangeboden aan de be manning van de „Uiver" zal plaats hebben op Zaterdag 18 Mei des morgens om half twaalf op Schiphol. Uit elke provincie zal een kind de provincie vertegenwoordigen. Voor zoover mogelijk zullen deze kinderen daartoe door het Uiver-schoolcomtté aangewezen in den loop van den morgen per vliegtuig op Schiphol arrtveeren. De minister meent, dat den arbeiders bij het scheppen van meer geordende verhoudingen in het bedrijfsleven gelegenheid tot medewerking moet worden gegeven. Wordt medezeggenschap in deaen zin opgevat, dan wil de minister gaar ne erkennen, dat de mogelijkheid tot deze medewerking in het wetsvoorstel een begin van verwezenlijking vindt. Aan de opvarenden van Hr. Ms. onderzeeboot K. XVIII zullen brievenmalen worden verzon den naar Fremantle op 23 Mei met den trein van 13.15 van Amsterdam en op 31 Mei met den treih van 19.41 van Amsterdam en voorts naar Soera ba ja op 13 Juni met den extra-mail- treln van 7.38 van Amsterdam en op 20 Juni met den extra-malltrein van 14.45 van Am sterdam. Correspondentie voor de opvarenden, welke na de verzending op 20 Juni ter poet bezorgd wordt, zal naar Batavia-centrum worden ge zonden. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de correspondentie, om in de bedoelde brieven malen te worden opgenotnen, volledig gefran keerd moet zijn en voorzien van twee elkaar snijdende lijnen over bet geheele adres. De minister is zich van de gevaren, welke bij een eenzijdige en te gemakkelijke toepassing voor de volkswelvaart dreigen, te zeer bewust om niet bet stellige voornemen te koesteren* slechts met de grootst mogelijke behoedzaam heid In het bedrijfsleven in te grijpen en ook het onderlinge overleg tusschen de onderne mers voldoende recht te laten wedervaren. 3.20 v». 986 Het Dansmuziek. Als resultaat hiervan deelen B. en W. thans den Raad mede, dat een meerderheid in het College zich tegen en een minderheid zich vóór het verleenen van medezeggenschap aan het personeel heeft uitgesproken. De minderheid stelt den Raad voor, het vol gende besluit te nemen: In de Woensdag gehouden vergadering van commies «rissen der Kon. Petroleum Maatschappij werd besloten aan de algemeene vergadering van aandeelhouders voor te stellen het dividend over 1034 te bepalen op 7M procent (vorig jaar procent). BERLIJN, 356.7 M. keet. DEN HAAG. Geslaagd als schipper op stoom- zeevisschersvaartuigen B v Dorp, Vlaardlngen; M. C. Vrolijk, J. Vrolijk. W de Jong, H. C. Kuiper, M. de Jager en J. C. Pronk, Scheve ningen; als stuurman: A. de Ridder, O. Wols, J. v d Zwan, J. Westerdijk, J. Korpershoek, Vlaardlngen; W. den Heyer, Umuiden; J. Haas noot, A. v Duyvenbode. J. v d Bent, N. Hus. R. Berkhey, J. v Roon, A. Zuyderduyn, Katwijk a. Zee; Ph. Bal, J. de Niet. C. de Niet, L. Taal. J. J. Kleyn, T. v d Burg, P. C. Pronk. D. de Zwart, P. de Jong, C. Taal. M. Vrolijk, D. Roe- leveld, A. v d Harst, P. Kuiper.' Scheveningen. Aan het middel waarmee sommige leden het verbruikersbelang tegen particuliere mono polies zouden willen zien beschermd, t.w. de stichting in bepaalde gevallen van openbare bedrijven door staat, provincie en gemeente, kan de minister zijn medewerking niet ver leenen. venhage (tel. 180670). Aanvragen voor vereffenlngscertlflcaten verzoeken om inlichtingen dienen voor de tieffende goederen te worden gericht aan roemde gedelegeerde. De directie van het Nederlandsch Clearing Instituut deelt mgfe. dat vorderingen wegens ot in verband met levering naar Duitschland 'ar? de hieronder genoemde goederen van Ne- derlandschen oorsprong, voorzoover de Invoer in Duitschland plaats heeft op of na 1 Juni 1935, mits zjj voor het overige zullen blijken te voldoen aan de bij of krachtens Verdrag of Wet gestelde vereischten, geldende op den dag, waarop z<j voor uitbetaling in aanmerking zou den komen alleen tot betaling over de Ne- derlandsch-Duitsche Clearing zullen worden toegelaten tegen overlegging van een vereffe- ningsoertiflcaat, af te geven door of namens bet Crisis Uitvoer Bureau te ’s Gravenhage. Onder de bovengenoemde regeling vallen de tolgende goederen (de nummers voor de goede ren zijn die van de desbetreffende posten der Duitsche Handelsstatistiek) 38b2 azalea's; 38d struik- en stamrozen; 38e vruchtboomen, -struiken en -stammen, bessen struiken en dergelijke; 38f laan- en parkboo- men, sierboomen en sierplanten; 38h andere planten: in potten, kuipen of kisten of met potkluit; 381 andere planten: zonder kluit, ent- r<js, stekken; 38k overige planten in pot. Het hoofdbestuur der Unie van Chr. Onder wijzers en Onderwijzeressen in Nederland heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden in verband met het wetsontwerp ter verlaging van de Openbare Uitgaven. In dit adres worden bezwaren geopperd te gen de groote offers die het onderwijs opnieuw moet brengen, met name het volksonderwijs, dat voor verreweg het grootste deel van onze volksgemeenschap de eenige basis vormt van de ontwikkeling. Geprotesteerd wordt om. te gen de „omrekening” van de reeds verleende eigen pensioenen, terwijl ernstige bezwaren worden aangevoerd tegen de geleidelijke ver vanging van een derde deel der onderwijzers door kweekelingen met akte, tegen de wijze van beperking van het aantal scholen voor gJ.o. In de vergadering van 17 December 1936 van den Raad der gemeente Amsterdam werd In handen van B. en W. tot praeadvles gesteld een motie van het raadslid Van Meurs, luidende als volgt: „De Raad, van oordeel, dat het gewenscht is een onderzoek in te stellen naar de vraag, of het wenschelijk en mogelijk is aan het perso neel in dienst van de Gemeentebedrijven en -diensten medezeggenschap te verleenen; noodlgt B. en W. uit, dit onderzoek In te stellen of te doen instellen en eventueel voor stellen bij den Raad in te dienen.” Na het vraagstuk van de medezeggenschap aan een voorlooplg onderzoek te hebben onder worpen, besloot het toenmalige College van B. en W. op 13 April 1928 het in de motie ge vraagde onderzoek op te dragen aan een Com missie, bij welker samenstelling gestreefd is naar veelzijdigheid. Deze Commissie bracht op 20 April 1931 een uitvoerig rapport uit. waarover B. en W. thans praeadvles hebben uitgebracht. Door de aanwezige ministers werd met het oog op een en ander toegesegd, dat de regeering voorioopig en wel gedurende vier maanden een zoodanige hulp zal verleenen, dat de industrie kan blijven doorwerken. Ongetwijfeld vormen overeenkomsten tus- schen ondernemers, betrekking hebbende op hun onderlinge economische verhoudingen, het object der voorgestelde regeling, maar de toepassing daarvan zal alleen kunnen geschie den als het algemeen belang dit elscht. Daar om zal ook aan de werknemers gelegenheid moeten worden geschonken, hun oordeel uit te spreken. In verband met de moeilijkheden, welke de Nederlandsche exporthandel op Uruguay onder vindt ter zake van de beschikbaarstelling v-in deviezen, is het van belang op korten termijn een overzicht te verkrijgen van de in Uruguay uit goederenleveranties voortspruitende ach te.- stallige vorderingen. Hiermede zijn alleen be doeld de goederenvorderingen, hoe gering ook, die in Nederland gevestigde personen, firma's of instellingen op publiek- of privaatrechteltjite lichamen of particuliere personen in Uruguay op 30 April 1935 hebben uitstaan en waarvan de afdoening vertraagd of belemmerd wordt door het niet-beschikbaar stellen van deviezen door de betrokken valuta-contröle-instantie. Ten behoeve van deze enquête is een formu lier ontworpen, hetwelk belanghebbenden op aanvrage kunnen verkrijgen bij het Bureau Be talingsverkeer van het Departement van Eco nomische Zaken, Bezuldenhoutscheweg 107. ’s-Gra venhage. Bedoeld formulier dient uiterlijk 30 Mei as ingevuld aan dat adres te worden teruggezonden. Bij terugzending kan desgewenscht gebruik wor den gemaakt van de bijgevoegde dienstenveloppe, welke zonder frankeering kan worden verzonden. Men zorge voor een duidelijke en volledige invulling, terwijl het in het belang van de be trokkenen moet geacht worden, de formulieren zoo spoedig mogelijk in te vullen en op te zenden. Nadere inlichtingen en zoo noodlg meerdere formulieren zijn te bekomen olj het Bureau Be talingsverkeer, Bezuldenhoutscheweg 107, tele foon Den Haag 730044, interlokaal letter L. Toestel 3. In verband met den toestand, zooals deze zich ontwikkeld heeft en die, gelijk te vreezen valt, zoo niet aanstonds wordt Ingegrepen, tot totale stillegging van het diamantbedrijf zal leluen, achtte de regeering het, hangende het onderzoek, wat ten deze definitief zou kunnen geschieden, noodzakelijk te voorkomen, inmiddels het bedrijf ten gronde gaat. Ter vergadering bleek, dat naast het bedrijf zelf ook de Amsterdamsche Bank tot financl- eele medewerking bereid te. Verschenen is de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer Inzake het wetsontwerp ver bindend en onverbindend verklaren van onder- neir ereovereenkomsten. Het doet den Minister van Economische Zaken genoegen, dat vele leden zich met de voorge stelde regeling konden vereenigen. Inderdaad wordt dit voorstel door het geheele Kabinet warm ondersteund. De minister zal naar beste vermogen trachten, de eventueele bezwaren, welke zich bij de toepassing van dit wetsont werp. wordt het wet, zouden kunnen voordoen, zooveel mogelijk te ondervangen. Inderdaad moet het wetsontwerp warden be schouwd als een eerste schrede op den weg naar een meer geordend bedrijfsleven, maar waartoe deze weg zal voeren, kan nochtans niet met zekerheid worden gezegd. B. en W. stellen bij een tak van dienst, welke hiervoor naar hun oordeel in aanmerking komt, één of meer Commissiën in, ten einde aan de ambtenaren en werklieden, werkzaam bij dien tak van dienst, medezeggenschap te verleenen ten aanzien van de omstandigheden waaronder en de wijze waarop de ambtenaren en werklieden hun werkzaamheden verrichten. De Commissiën zijn bevoegd, ten aanzien van de omstandigheden waaronder en de wijze waar op het personeel zijn werkzaamheden verricht, aan het hoofd van den tak van dienst alle voorstellen te doen, welke zij in het belang van den gang der werkzaamheden of van het perso neel achten en dienen het hoofd van den tak van dienst hieromtrent van advies. Aan de Commissiën is voorts opgedragen de, zooveel mogelijk, volledige beveiliging van per sonen tc verzekeren tegen gevaren in en door het bedrijf. B. en W. stellen te dezer zake nadere voorschriften vast. De werkzaamheden der Commissiën bepalen zich uitsluitend binnen de grenzen van den tak van dienst, respectievelijk de onderafdeellng, af- deellng of afdeelingen, bij welke zij zijn inge steld. Woensdagochtend is op het Departement van Economische Zaken een conferentie gehouden tusschen de ministers Steenberghe, Oud en Siotemaker de Bruine en de directie van den Kon. Holl. Lloyd. Deze conferentie werd mede bijgewoond door de heeren Zaalberg, directeur van de B.E.N.A.8 mr dr. van Doominck, thesaurier-generaal van het departement van Financiën en dr. Hirsch- feld. directeur-generaal van Handel en Nijver heid. De Scheveningsche vlsschersvloot te nog steeds niet ter haringvisscherij uitgevaren doordat de bestaande moeilijkheden nog niet zijn opgelost. Nu krachtens regeeringsbeslult slechts met kleine vleet mag worden gevtecht, hebben de reeders besloten met 13 koppen te varen in plaats met normaal 14. De vteschers hebben echter voor de schepen ’n volledige bemanning van 14 koppen gewild en aangezien de reeders daaraan niet wilden, te er deze week niet aangemonsterd. De besturen van samenwerkende organisaties van werknemers zijn het Intusschen eens ge worden met de reeders en adviseerden den le den naar zee te gaan op een basis van 13 kop pen. Een groot deel der leden weigerde echter dit advies op te volgen. Woensdagavond beeft de Reedersvereeniging Scheveningen vergaderd en besloten, een ulti matum te stellen. Wanneer men zich vóór Vrij dagavond niet heeft aangemeld, zullen verschil lende toezeggingen, door de reeders gedaan, weer vervallen. Ongunstiger worden dan het garantieloon, het jaagloon en de bepalingen voor de Kanaalvisscherij. De bemanning zal dan nog sterker worden beperkt, het boetgeld verlaagd, benevens het monteursgeld. In verband hiermede wordt Donderdagoch tend een manifest verspreid door de samenwer kende organisaties. Hierin wordt nogmaals ge adviseerd, de voorstellen te aanvaarden omdat bereikt is wat bereikt kon worden. Voor het geval het tot een staking komt, zal aan de stakers, onder geen voorwaarde flnan- ceele steun worden verleend. Ook de steunultkeerlngen zullen dan wel vallen. De reeders hebben zich verbonden, niet uit te varen zoolang het conflict niet te opgelost. Intusschen houden de voorstanders van de staking nog voet bij stuk. Voor de woningen der schippers wordt gepost. PARIJS, 312.8 M. 12.25 Concert. 1.39 3.20 Gramofoon. 8 40 „19 Ans”, operette v. Pascal en Jean Bastla. 10.50—1120 Gra mofoon. KAI.UNDBORG. 1261 M 12.20 Carl Rydahl’s Instrumentaal Ensemble. Z.ZZ Louis Prell’s Instrumentaal Ensemble. Ca. 4.05 Zang. 8.30 Het Omroeporkest. Zang. 10.15 Saxafoon-recital. 10.40 Omroeporkest. 112012.50 I.ANOENBERO, 455.9 M. 12.20 Het Omroepklelnorkest. Populair programma. 4.20 7.20 Het Omroepklelnorkest. MILAAN, 368.6 M. 5.25 Kamerorkest 7.35 Gevar. concert. 9.10 „La cltta roe»", operette In drie actes v. Lombardo en Ran- zato. De leiding van het Crisis Uitvoer Bureau deelt nog mede, dat vereffenlngscertlflcaten alleen geldigheid zullen hebben, wanneer ten genoege van dit Bureau wordt bewezen, dat de uitvoer van de daarin vermelde goederen naar Duitsch land daadwerkelijk plaats heeft. Voor de in de publicatie van het Nederlandsch Clearing Instituut genoemde goederen ts de uitreiking van vereffeningscertificaten door het Crisis Uitvoer Bureau gedelegeerd aan de Com missie voor uitvoer van Boomkweekerij-pro ducten naar Duitschland, Zeestraat 84, ’s Gra- Zelfs Uw lievelingskostje l“»t Ga niet meer, doordat Uw spijsvertering niet goed werkt en Uw maag in de war is. Uw darmen ledigen zich niet voldoende. Daardoor ontstaan ingewand-stoomisaen riekend* adem, beslagen tong, opgezwollen buik, pijn en druk in de maagstreek, hoofdpijn. Wacht niet langer I Verwijder uit Uw dar men de giftige afvalstoffen met de nieuwe Laxeer-Akkertjes. De bijzondere bestand- deelen zuiveren tegelijkertijd Uw bloed. Uw spijsverterings-organen gaan weer normaal werken. Uw geheele gestel zal verbeteren. Ge gevoelt U verjongd, want Het adres spreekt er ook teleurstelling over uit, dat dit ontwerp de arbeidsmogelijkheid der werklooze jonge onderwijzers in de toekomst nog geringer maakt dan deze reeds is. Berekend wordt, dat bij verwezenlijking van dit bezuini gingsplan het aantal wachtgelders tot ten minste 5500 zal stijgen. TOULOUSE, 328.6 M. 7.05 Opera-con- cert. 7.20 Pianorecital. 8.10 Concert. 10 00 Operetteconcert 10.05 Orkestconcert 10 20 St. Paul (accordeonnlst) en zyn orkest. 10.40 Opera-aria's. 11.05 Militair concert. 11.20 Operette-aria's. 11.35 Salonorkest. 11.55 Tango’s 13.05 Phllharmonlscb orkest. WEENEN, 506.8 M. 8.00 Zang: H. Wie demann (bariton). 10.30 Pianorecital. 11.401.20 Het Notstandorkest. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN NAAR DEN NOORDWIJKERHOUT. Geslaagd voor diplo ma B: C. M. Ammerlar/, B. Ballnk (eerw. zr. Dulcisslma), J. M. Collignon, G. C. Fre- richs, M. C. Heemskerk. M. C. Keune, W. N. van Munster. M. C. C. Schaper, J. L. M. Ver- hey, A. W. de Vries, A. M. de Vries. Wegens gezondheidsredenen heeft de heet U. Schults, hoofdleeraar aan het Amsterdamsch Conservatorium, als zoodanig ontslag aange vraagd. De positie van den ondernemer is in menig opzicht een andere geworden, dan veronder steld wordt door de leden die tegen het wets ontwerp ernstig bezwaar hadden. De zelfver antwoordelijkheid van den ondernemer heeft zich in sterke mate ontwikkeld tot medever antwoordelijkheid voor alle bij de onderneming betrokken groepen. Neemt men de uit het be drijfsleven zelf opgekomen, ontwikkeling in aanmerking, dan wordt de tegenstelling tus schen wat thans reeds bestaat en wat de re geering met dit wetsontwerp beoogt, veel min der principieel. En reeds in menig opzicht is de contracts en bedrjjfsvrijheid van overheids wege aan beperking onderworpen. De minister staat in ieder geval niet achter bij den voorzitter van den raad van ministers in waardeering voor den drang tot eigen initia tief en van hem zijn geen maatregelen te ver wachten, die de middelmatigheid ten. troon sullen verheffen. Van opheffing der concur rentie ts in het wetsvoorstel geen sprake, slechts van een beknotting harer uit wassen. De minister bevestigt gaarne, dat het niet in zijn voornemen ligt, ondememersovereen- komsten verbindend te verklaren, welke de strekking hebbers, Xe geraken tot een gesloten bedrijf. Het ligt geenszins in de bedoeling, in het bedrijfsleven in zijn ganschen omvang een kunstmatige prijsbepaling ten gunste van een bepaalde bevolkingsgroep te bewerkstelligen. Het aftreden van Minister Marchant zal. naar de Telegraaf verneemt. Zondag 36 Me! besproken worden op een buitengewonen par tijraad van den Vrijzinnig Democrattecben Bond. Vrijdag komen de vriJzinnlg-democratteche fracties van Tweede Kamer en Eerste Kamer in gemeenschappelijke vergadering bijeen. In het vereenlgingsgebouw „St. Josephgezel- len” te Rotterdam is Dinsdag de zeventiende jaarvergadering begonnen van den R.K. Hanze- bond van slagerspatroons, onder voorzitterschap van den heer G. C. Scholtes, Ter gelegenheid van deze jaarvergadering is in hetzelfde gebouw een interessante tentoonstelling op slagerij- gebied, de A. T. O. S. geopend, waaraan een nationale vakwedstrijd verbonden te. De voor zitter de heer Scholtes schetste in zjjn ope ningsrede de moeilijkheden, waarmede de be drijven onder de huidige tijdsomstandigheden hebben te kampen en hü sprak den wensch uit dat de leden er in mogen slagen dezen moeilijk heden het hoofd te bieden. De jaarverslagen werden goedgekeurd. Lang durige discussies volgden over de voorstellen tot contributieverlaging. Doordat de begroo- tingspost, waarop 14.000 aan contributie stond vermeld, werd goedgekeurd, kwamen de voorstellen te vervallen. De begrooting werd met algemeene stemmen aangenomen. In de contributie zal geen verandering worden ge tracht. De heeren G. C. Scholtes, F. van Gelooven. J. de Lange en J. Schattorjé werden met alge meene stemmen als bestuursleden herkozen. Aan de orde was daarna het zeer belangrijke punt van bespreking: de ordening en saneering van het vleesch- en vleeechwarenbedrijf in ons land. Drs. H. L. Jansen hield een zeer uitvoerige beschouwing over deze kwestie. Spr. legde er den nadruk op dat men van wet- telijke regelingen van bovenaf weinig heil kan verwachten. Het bedrijfsleven zelf moet regelend optreden. Dit optreden moet bestaan in het stichten van een centrale, gevormd door ver schillende groepen van de afzonderlijke bedrij ven. Het doel van de centrale is regeling en be hartiging van de belangen der verschillende groepen in den meest ultgebreMen sin, met in achtneming van de belangen der gebruikers. Hierna werden de afdeellngsvoorstellen behan deld. Wat een voorstel betreft waarin het hoofdbe stuur wordt opgedragen zoo spoedig mogelijk de noodlge maatregelen te treffen ten einde te ge raken tot landelijk erkende en tevens vastge stelde normen voor vakbekwaamheid in het sla- gersbedrijf, deelde drs. Jansen m^de dat reeds een wetsontwerp tot het regelen van vestiglngs- eischen is ingediend. Spr. zelde stelling te moeten nemen tegen bet voorstel van de R. K. slagersvereenglng .Breda", waarin rij het hoofdbestuur verzoekt er bij den Minister van Economische Zaken op aan te drin gen het slagersbedrijf in te schakelen in de landbouwertetewet. Verschillende afdeelingen voerden daarna over het voorstel tot saneering het woord. Nadat de heer Jansen nogmaals scherpe critiek op het voorstel had uitgeoefend werd het door de afd. Breda Ingetrokken. Na eenige discussie werd het hoofdbestuur met algemeene stemmen ge machtigd tot de op te richten centrale toe te treden. In dien tijd zal voldoende gelegenheid be staan de zaak nader te onderzoeken. Van het college van B. en W. van Amsterdam waren aanwezig de burgemeester en wethouder Baas en van de commissie van toezicht de heeren A. Asscher, J. Anderson, directeur der Am sterdamsche Bank, dr. H. Polak, voorzitter van den Diamantbewerkersbond, dr. Ir. Hacke, dl- recteur generaal van den Arbeid, de heer Meyer de Vries, hoofdinspecteur voor de werkver schaffing, mr. A. van Doominck, thesaurier- generaal en mr. Groenevelt Meyer administra teur van bet Departement van Economische Zaken. liet PER 'h ONS Naar wij vernemen, te de indiening bij de Tweede Kamer van een eerste ontwerp van wet betreRende de vaste lasten zeer binnenkort te verwachten. Als de afzenders eens wisten hoe groote vreugde de ontvangst van een brief een verren vriend bereiden kan hoe veel vaker zouden zij zich aan dè schrijftafel zetten. Het excuus van weinig schrijven is meestal: ik heb niets bijzonders te vertellen. Dit kan heel goed waar zijn, maar men moet niet vergeten dat het minder gaat om wat er geschreven dan wel daarom, dat er geschreven wordt. Zelfs de oogenschijnlijk onbelang rijkste gebeurtenissen krijgen leven en kleur als zij door een vrienden hand worden neer geschreven en ook al zouden er in het geheel geen nieuwtjes te melden zijn, een paar hartelijke wóórden vinden altijd hun weg, zij verstevigen de vriendschaps banden en slaan een brug over de grootste.afstanden heen. Laten we het ons niet te gemakke- lijk maken en ons niet te gauw ont slaan van den vriendenplicht om bij tijd en wijle eens iets van ons te la ten hooren, want vooral voor hen die eenzaam zijn, kan een brief zulk een groote weldaad wezen. 8.05 Gram, muziek. 12.20 Middagconcert door het Ra dio-orkest onder leiding van Henri Pensis. Salut A la France, marsch, Scassola. Pup- penwalzer, Bayer. Suite variée, Pierné. De- mande et Réponse, Taylor. 12.50 Uitzen ding voor den Elzas. Het Radlo-orkest o. l.v. Henri Peneis. Babillage, Gillet. Scènes pittoresoues, Massenet, Humoresque. De- maret. órpheus in de Onderwereld, Offen bach. 1.20 Koersen. Daarna: Gramofoonmu- ziek. 6.35 Gevarieerd concert- en Danamuz. 7.45 Gramofoonmuz. 8.25 Gevarieerd conc. het Radio-Orkest onder leiding van Henrl Pensis. Slavische marsch. Tschalkofskl. Le chant de la Source, Amadeï. Cortege humo- rlstique, Juon. Arago na iae, de Falla. 8.45 Cow-boy concert door de Cowboy-Schoen- fabrleken. Balletmuziek uit „Undlne” Lortzing. Llchtertanz der BrAte, Rubin- ktein. Das Töchterpenslonat. Mohr. Les Millions d’Arlequln, Drigo. Suite oriëntale Popy. 9.45 Zang door Marguerite Brullez. Aria uit „Orphée”. Gluck. Aria uit ..Sad ko”, Rimski-Korsakow. Kol Nidrey, Aubert. Berceuse, idem. Der Rebele der Gabele, ld. L’Amour de mol, Caecilla. Daarna: Gram, muziek. 10.15 Populair concert door het Radlo-orkest onder leiding van Henrl Pensis. Wilhelm Tell. Rossini. Gracieux Pade, Delaunay. Souvenir de Tendresse, Ketelbey. Extase, Ganne. Stille NAchte. Frlml, No, No, Nanette. Youmans.. 1050 Dansmuziek van gram, platen. De regeering kan niet volledig Instemmen met de meening van andere zjjde geult, dat de regeering van gevoelen zou zijn, dat het ont werp hoofdzakeljjk strekt tot leniging van den crisisnood in het bedrijfsleven. De voörgestelde regeling te niet in hoofdzaak met dst doel in een ontwerp van wet neergelegd. Dit immers ware in strijd met de opvatting der regeering. dat structureele wijzigingen in het economisch leven de indiening van dit ontwerp verelschen. Voor wat betreft de verbindendverklaring rullen in den algemeenen maatregel van be stuur zoo noodlg bepalingen worden opgenomen, welke ten doel hebben verstarring van het be drijf tegen te gaan. Ook sullen bepalingen moeten worden op genomen, welke het mogelijk maken loopende contracten af te wikkelen zonder hiermede in strijd te komen met de .verbindendverklaring. Ter geruststelling kan de minister mede- deelen. dat onder de te stellen voorwaarden waarborgen tegen prijsopdrijving niet zullen ontbreken. Ten slotte zullen regelen moeten worden gesteld, welke de belangen van afnemers, we- derverkoopers, verwerkende industrieën en le veranciers beschermen. Bij de onverbindend- verklaring zullen in den algemeenen maatregel van bestuur bepalingen worden opgenomen, welke beoogen te verhinderen, dat de onver- bindendverklaring een ongebreidelden concur rentiestrijd tusschen de bedrljfsgenooten ont- ketenen «u. HUIZEN, 1875 M. KRO 8.009.15 Gramofoon. 10.0010.30 Gramofoon. 10.30 11.00 Muzlekultzendlng voor fabrieken. Gremofoon 11.00—1180 Gramofoon. 11.30 13.00 Halfuurtje voor zieken en ouden 1301—19 15 Politieberichten. 19151.00 De KRO-Boys. 1.001.20 ..Ster ren aan den loopenden band”. 1.201.50 De KRO-Boya (vervolg). 1.503.10 „Ster ren a. d. loopenden Band." 3.103 00 De KRO-Boya (Vervolg). 3.004 00 Oramo- foon-Operamuzlek. 4.154.30 Zangrecltal door J. de Vrlea, tenor. 4.30 Het KRO-Ka- merorkeat. 5.00—5.15 Vervolg zangrecltal. #156 00 Het KRO-Kamerorkest. Solist Fr. Boahart. 6.00—6.15 ,X)e Volkenbondsdag" door Th. Schaepman. 6.157.00 Weensch program door het KRO-Kamerorkest. 7.00 7.15 Politieberichten. 7.157 35 „Reizen door de Ver. Staten van Noord-Amerlka”, door Jhr. Dr. J. C. Mollerua. 7.357.45 „Drie Droommelodleën op orgel”. 7.45 8.00 P.T.T.-kwartiertje. 8.00—8.05 Vaz Dlaa 8.058.20 Het Koninklijk ‘s-Hertogenbosch Mannenkoor. 8 209.00 Het KRO Sympho- nle-orkest (US.O). 900—9.15 Het Kot nlnklyk 's Hertogenboach Mannenkoor. 9.15 10 00 Het KRO Symphonle-orkest (U.S.O 10.0010.15 „De wonderauto van Judocus Smit” door Jaap Valk 10 1510.30 „Twee Nederlandsche liedjes In HJst (le tableu). 10.3010.35 Vas Dlaz. 10.3511 16 John Kristel en zijn orkest. Solozang: Clas Mar (aansl. met Heek ’s-Gravenhage). 11.15 1.30 Twee Neerlandsche liedjes In IMst (2e tableau). Gramofoon. 11.301200 John Kristel en zijn orkest (vervolg). HILVERSUM. 301-5 M. VARA 8.00 Gramofoon. 10.36 Gramofoon. 11.00 Plano recital: Jo Goudsmlt. 11 4512.00 Oramo- foon. AVRO. 12.00 Gramofoon. 12.15 Ko vacs. 2.00 Mleke FlinkVerstraete leest twee schetsen. 280 Gramofoon. 3.104.00 AVRO-Declbels. VARA 4.00 Gramofoon. 5.30 De Notenkrakers. 6.00 De Notenkra kers. 6 15 Gramofoon. 6 30 Eddy Walls en zijn orkest. 7.20 Orgelconcert: Joh. Jong. 7.508.00 Vaz Dlas. Daarna: Herhaling van SOS-berlchten 10.00 Vaz Dlas. 11.00 Jazz-programma (gramofoon). 18012.00 Populaire gramofoonmuzlek. LUXEMBURG, 1304 M. Naar bet „Handelsblad” verneemt, heeft Minister van Defensie aan de burgemeesters bericht, dat het, in verband met het Ingediende BEROMUNSTER, 539.6 M. 8.10 Omroeporkest. 9 40 ..Die helle Nacht.” op«: ra v. Richard Fleury. BOEDAPEST, 5498 M. 8.10 Het Ber io.15 Pianorecital: 10.55 De Waterpolo-Commissie van den Koninklij ken Nederiandschen Zwembond heeft de vol gende zeventallen samengesteld, welke resp. tegen bet Indische dames- en heerenzevental zullen uitkomen op Zondag 26 Mei. des mid dags te half drie in het Sportfondsenbad te Amsterdam. Dames: doel mej. Phlllppo (HDZ). achter: meVT. de Groot-v. Gelder (ZIAN), mej. D. Ke telaar (HDZ) en N. Senft (ADZ); voor: mej. L. Bllgtlng (HDZ), mej. W. de Groot (Kr. Rijn. Utrecht) en mej. D. HUsken (ADZ). Reserves: mej. A. Agtereek (HDZ) en mej. P. Meyer (HDZ). x Heeren: doel H. Paerl (Y), achter: C. O. van Aalst (HZ en PC), J. J. Köhler (Y). G Begter (RZC); voor: J. W. van Daatselaar (UCZ), J. Franken (Zwemlust, Utrecht) en F. V. d. Bosch (Y). Ras.: A. J. Braam (HPC). De Minister moet ten stelligste ontkennen, dat er een verschil sou bestaan tusschen het standpunt, dat de regeering aanvan kelijk ten aanzien, van het ontwerp Innam, en dat, in December door haar aanvaard. Van den aanvang Immers heeft sj] bet onderhavige wetsontwerp beschouwd als een maatregel, waaraan duurzaam behoefte zou bestaan. tha-Salonorkest. Opera-orkeet. BRU88EL I, 483.9 M. 12.15 Gramofoon 12.50 Het Salonorkest. 1.50 Gramofoon. 5.15 Chopln-recltal: Wllmet (plano). 68Q Optreden van het „Sax Quatu*’. 685 Gra mofoon. 786 Het .Blue Quatuor.” 8.30 Het Omroeporkest. BRUSSEL II. 321.9 M. 12.17 Oramo- foon. 1.20 Gramofoon. 5.20 Gramofoon. 6.50 Het Salonorkest. 8.20 Gramofoon. 8.23 Het Radlosymphonle-orkest. 9.20 Paul Gllson concert: Het Radlo-symphonle- orkeet. 10801180 Het Vlanara-Trlo. DEUT8CHLANDSENDER, 1571 M. 12.20 De kapel Franz Hauck. 2 06 Gevari eerd concert. 3.36 kinderkoor. 480 Mlcro- foondebutanten. 6.20 Marianna Rau-Hög- lauer: Belersche en Zwablsche volksliede ren. 11.2012.20 Dansmuziek. DROITWTCH, 1600 M. 1180 Orgel spel: Reginald New. 12.10 Het Trocadero Clnema-orkest. 12.50 Ord Hamilton’s ..30th Century Band”. 1.35 Johan Hock’s Kamer orkest. 330 Het Schotache atudlo-orkest 4.06 Gramofoon. (Britache en Amerlkaanache Dance-Bands). 4 35 Emilio Colombo’s or kest. 6.35 Het Victor Olof Sextet. 7.50 Fred Hartley’s Novelty kwintet. 8.50 BBC-sym- phonleorkest. 11.06380 Dansmuziek. HAMBURG. 331.9 M. 13.30 Blaaschor kest. 2 40 VrooliJk concert 4.20 De ..Bre mer Btadtmualkanten”. 6.20 populair or kest enJ het Omroepdanaorkest. 9.36 Het Wamerofkest van het Grenzlandorkest. 11.30 Het Grenzlandorkest. n

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 14