1 ster thans de uitverkoopen Regeling van Het mijnconflict 2 Rijksmiddelen Luchtpostvervoer in den nacht 30 et. 2; *1 ■y „Alles O.K.!". 3 5 3 „Draaien!" UNILEVER REGEERINGS-ANTWOORD Kerkelijk leven I l I k O J I PER HALF POND 7 F VIIB naar Keulen De distributie van groenten tt. en Muziekexamens Kon. Holt Lloyd vorige op- CONDUCTEUR VERONGELUKT Dé tweede „Statendam” Onze onderzeeërs te Brussel Hartelijk verwelkomd Het bezuinigingsplan Bezwaren PATER DR. H. ETMANS Seizoenopruimingen r. DE SNIJDERS-MEDAILLE r. Het prachtwerk H.A.V.-BANK slechts f4.50 Audiëntie Jl- VRIJDAG 17 MEI 1935 Aan den heer A. Plesman toegekend Financiering van de industrie Verdere maatregelen onmisbaar Grossiers en kleinhandelaren ver zetten zich er tegen Het onderzoek van Minister van Schaik heeft niets geleverd Hy wilde nog voor een tramwagen oversteken, doch werd gegrepen Een brief *s avonds in Amsterdam gepost, *s morgens voor 8 aar te Londen besteld Schryven van de organisaties aan den Minister van Waterstaat Bewapening bij de N.S.B.? Plotseling te Witmarsam overleden K ii Voorloopige surséance verleend 15 jaar KLM. ■i Boekenonderzoek zal tot uitzonde ringsgevallen beperkt blyven Aan het bestek wordt met volle kracht gewerkt Inschrijving op twee millioen pond uitgifte eenige malen overschreden Dit jaar worden ze van Rijks wege af genomen Rapport commissie Mij. voor Nijverheid en Handel van R.K. Overheids personeel Capitulanten-stelsel lllMlun Commissienoteering van boter Vliegende winkels In April ruim f 4l/s millioen beneden de raming 2.130.000 meer dan in April 1934 Schynvestiging Noodzakelyk minimum herziening der pensioenen wordt afgewezen 1 w voerd, vestigt zich bü hen de sterke indruk, tot gevolg deze verwachting niet kunnen deelen. Deze De op. Nederlandsche de -J geen Wtflave Andries Blitz-Amsterdam I Indten voorgaande redelijke verwachting op verbetering van de positie der mijnen niet kan worden bereikt, komt afwending van het eon- Met ons vrijwel ónmogelijk voor.” de regeering en de den niet HE iTHI bezwaar, in hoofdzaak om redenen van prac- tlschen aard. 'MTHvmA OORUS 1 GROMV Donderdagnamiddag is in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Den Haag een vergadering gehouden, georganiseerd door den bond van grossiers en den bond van kleinhan delaren in aardappelen, groenten en fruit, naar aanleiding van de distributie van goedkoope groenten. Dinsdagavond omstreeks zeven uur is te Wlt- marsum (Fr.), toen hij op weg was naar bat postkantoor, plotseling overleden de weleerw. zeergel. pater dr. H. Etmans 0.18. A Vrijdagmorgen te negen uur zal in de kloos terkerk te Wltmarsum de plechtige uitvaart worden gehouden, waarna het stoffelijk over schot per auto naar Eindhoven zal worden vervoerd en daar ter aarde besteld. oordeeling van de vraag, of de bouw in Neder land mogelijk is. In de algemeene vergadering van aandeel houders der HA.V. Bank werd bet dividend bepaald op 38 pet. <vj. 23 pot.) Aan aandeelhouders der nieuwe H_AV. Bank aal 13 pet. (oud.) worden uitgekeerd. nij i Tegen het Instellen van een beroepsinstantie heeft de Minister geen bezwaar, nu blijkt, dat men daar vrij algemeen prijs op stelt; van de aan de hand gedane oplossingen zou hij aan die, waarbij beroep wordt opengesteld op den Minister van Economische Zaken, de voorkeur geven. Een nieuw op te nemen artikel voorziet hierin. Naar wij uit Londen vernemen, werd aldaar Donderdagmorgen de inschrijving opengesteld op de nieuwe uitgifte van twee millioen pond 5 pet. cumulatief preferente aandeelen Unilever Lto. tegen een koers van 107 K pcs. De Inschrijving, welke om negen uur werd geopend, werd eenige malen overteekend en om die reden om 9.15 uur gesloten. Wanneer de regeering tegen een regeerings- onderzoek overwegende bezwaren heeft, kan het instellen van een regeeringssaneeringscom- missle, die rapport met conclusies moet uit brengen, wellicht in ernstige overweging ge nomen worden. Vermoedelijk zullen. Indien ’n dusdanige ver betering van afzet en prijs wordt verkregen, dat op grondslag van de tegenwoordige arbeidsvoor waarden minstens een v(jf-dagen werkweek kan worden bereikt, benevens een beëindiging der massa-ontslagen, alle thans voor het A.MF. noodig geoordeelde bezuinigingsmaatregelen ge heel achterwege blijven. verpleglngs- 'one bijdrage De tot dusver vanwege de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst en de Koninklijke Nederlandsche Toonkunstenaarsvereenlging af genomen middelbare en lagere muziekexamens zullen in 1935 van Rijkswege worden gehouden. Bet is daarom, dat wjj Uwe Excellentie er nogmaals op willen wijzen, dat verdere maatregelen van de regeering waaronder wjj oa. verstaan maatregelen ter vergroo- ting van afzetgebied en het bereiken van een rendabelen prijs van het product on misbaar zijn. Instelling van oen regeerlngsonderzoek in de particuliere mijnbedrijven, naar den commer- deelen en socialen opzet, de methode van dis- I tributie in het algemeen, alsmede naar Import en export 'etc, kortom naar alles wat een be trekenenden Invloed kan hebben op het weder op gang brengen der bedrijven, achten ge noemde organisaties daarvoor bevorderlijk. Onze Brusselsche correspondent seint ons d.d. 18 Mei: De twee Nederlandsche onderzeeërs, op bezoek te Brussel, werden gemeerd aan de aanlegplaats nabij de Van Praetbrug. De officieele personen zijn vandaag aan boord gegaan om de bevelvoerders te begroeten. Ka pitein commandant Motte sprak namens den minister van Landsverdediging, jhr. W. F. van Lennep namens den Nederlandschen gezant, wethouder Huisman van den Nest namens den Brusselschen Gemeenteraad en de Mij. van Ka naal werken. Daarna had nog een receptie plaats aan land in het lokaal van de Brusselsche Yachting Club, waar de bemanning nogmaals welkom werd ge- heeten op Belgischen bodem. Eerste luitenant jhr. E. J. van Holthe, onder wiens bevel de geheele afdeeling staat en die tevens het commando voert over de O 15. dankte. Vanwege de Brusselsche bevolking trokken de Nederlandsche dulkbooten veel bekijks. Ook de Brusselsche scholen brachten een bezoek. In 1932 is opgericht de Stichting „Generaal Snijdersfonds", welke ten doel heeft elke drie Jaar een „Generaal Snijdersmedallle” toe te kennen aan hem, die zich bijzonder verdienste lijk heeft gemaakt voor de luchtvaart in den ruimsten zin des woords. Deze medaille wordt alleen aan Nederlanders toegekend. Voor de eerste maal is deze in 1032 toegekend aan den generaal Snijders. In de Donderdag gehouden vergadering van het bestuur der stichting is met algemeene stemmen besloten de medaille voor 1935 toe te kennen aan den heer A. Plesman, directeur der KLM. en der K.N9LL-M. Tegen Invoering van de verplichting tot ge heimhouding voor hen, die in hun functie bij de uitvoering van deze wet betrokken zijn, heeft de Minister geen bezwaar. Een nieuw op te nemen artikel voorziet hierin. raming, meer dan Het belang, den uitverkoop of de op ruiming hun juiste karakter te doen behou den, brengt mede, dat geen uitsondering wordt gemaakt ten aanzien van de seisoen- opruimlngen, terwijl het ook juister is, geen onderscheid te maken tusschen dese opruimingen en die, welker aankondiging van een vergunning afhankelijk is. Een commissie vanwege het hoofdbestuur der Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft een rapport uitgebracht over de finan ciering van de Industrie. Dit rapport onderscheidt bedrijven waarvan een redelijke verwachting van gunstige rentabi liteit mag worden gekoesterd, en andere. Ten aanzien van de eerstbedoelde acht zij met eenige reserve de Bemiddeling van regionale econo- misch-technologlsche instituten aanbevelens- waardig, wat de tweede helft betreft zou zij een centrale instantie in het leven geroepen willen zien, niet een bankinstelling, maar een schakel tusschen het bedrijfsleven en de overheid ter zake van beleggingsdoelelnden. Donderdagnacht is voor de eerste maal het Nederlandsch postvliegtuig, een drie-motorige F VII B met aan boord ongeveer 150 K.G. poet, naar het distri- butie-centrum Keulen vertrokken. Don derdagmorgen om vijf uur is het op Schiphol teruggekeerd. hebben in opgebracht De commlssienoteerlng van boter is vastgesteld op ƒ0 32 De R. K. Centrale van Burgerlijk Overheids personeel heeft in een adres aan de R. K. Frac tie der Tweede Kamer bezwaren kenbaar ge maakt ten aanzien van het wetsontwerp ter verlaging van de openbare uitgaven, voor zoover daarbij meer bijzonder het overheidspersoneel betrokken is. We ontleenen er. het volgende aan: Na de offers, die reeds sedert 1923 door het rijkspersoneel zijn gebracht, kan gezegd worden, y de rijkssalarissen reeds volkomen zijn aan- rtpast aan den verlaagden levensstandaard. Ja ■rils daar beneden zijn komen te liggen. En het Wat betreft den grooten spoed. waarop in scheepvaartkringen wordt aangedrongen, kan nog worden medegedeeld, dat aan het gereed maken van het bestek, waarop de werven zul len kunnen beoordeelen, wat zij moeten bou wen, met volle kracht Wordt gewerkt en dat thans proeven worden genomen met betrekking tot de keuze van machine en ketelinstallatle. De weleerw. Pater Hieronymus Etmans werd 7 Mei 1873 te Utrecht geboren, 2 October 1800 gekleed in de Orde van den H. Augustinus en 5 October 1894 geprofest. 21 October 1895 werd hij priester gewijd te Rome, waar hij ook zijn theologische studies volbracht en doctoreerde. Lange Jaren is de thans overledene professor in de dogmatiek in het St. Monicaklooster van zijn geboortestad geweest, om vervolgens als kapelaan In de paro chie van den H. Augustinus (De Star) aan het Rusland te Amsterdam en in de parochie van Onze Lieve Vrouw van Goeden Raad te Utrecht werkzaam te zijn. Sinds enkele jaren verbleef Pater Etmans te Wltmarsum. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem aal de volgende week alleen Maandag en Zaterdag audiëntie verleenen. Bij het bestuur der R. K. Centrale bestaan ook ernstige bezwaren, èn om zijn uitgangspunt èn om zijn gevolgen, tegen het capitulanten- stelsel. De ondervinding, opgedaan in het verleden, toen een groot aantal afgevloeide onderofficieren moest worden opgenomen in overheidsbetrek- klngen, is, behoudens de goede uitzonderingen, zeker niet geruststellend, aldus het adres. Een gevaar is ontegenzeglijk ook daarin gelegen, dat de militaire instelling van den be trokkene een beletsel kan opleveren voor de juiste behartiging der belangen in de burgerbe- trekklng. Door het capitulanten-stelsel wordt aan per sonen, die zich bereid verklaren langer of kor ter in het leger te dienen, een zoodanig prae gegeven, dat voor jonge krachten in de burger maatschappij een alleszins redelijk perspectief in vele gevallen zal warden afgesneden. Deze bevoorrechting van vrijwillig in dienst zijnde militairen kan onze Nederlandsche volksaard oX moeilijk verdragen, meent adressante. Hier staat hot grootere gezin in de nadeelige positie. Tenslotte verzet de Federatie zich tegen toe kenning van vervroegd ouderdomspensioen. dat bij de regeering de meenlng heeft post gevat, alsof via het Algemeen Mijnwerkers- fonds tusschen partijen overeenstemming zou kunnen worden verkregen op den grondslag van de door de regeering toegezegde bijdrage. Teneinde op het laatste oogenblik teleurstel ling te voorkomen, meenen de organisaties goed te doen u thans reeds mee te deelen dat zij •u Het opnemen van een bepaling. krachtens welke de aanvrager verplicht zou zijn, even- tueele kosten, voortvloeiende uit boekenonder zoek, voor zijn rekening te nemen, zou wellicht in de hand kunnen werken, dat tot een derge- HJk onderzoek al te gemakkelijk zou worden overgegaan, terwijl het, zooals gezegd, veeleer voor de hand ligt, dat het houden van een zoo danig onderzoek uitzondering blijft. Overigens dient niet te worden uit het oog verloren, dat bjj de indiening van Iedere aanvrage een ze kere vergoeding kan worden geheven, ook wanneer van een boekenonderzoek nog geen sprake behoeft te zijn. Het verleenen aan de Kamen van Koophan del en Fabrieken van de bevoegdheid, een eenmaal verleende vergunning bij gebleken misbruik In te trekken, ontmoet bjj den Minister minimum behoort ook de mogelijkheid van boekenonderzoek, hetwelk intusschen geen regel behoeft te worden, doch veeleer tot uitzonde ringsgevallen beperkt zal blijven. door A. VIRULY en andere K.L.M.-ers, met Inleiding van Minister Dr. H. CO LIJN te verschenen en in elke boekhandel verkrijgbaar. *®n kloek boek van 408 pagina’s drnka, w.o. ca. 288 zeldzame foto- UtastraUes. In fraaie prachtband ste vooral wanneer de Kringhulsen ook over terrein beschikken, zoodat in dergelijke geval len de W A-troepen zelfs o.a. in loopgraven formeel en militair worden geschoold? wordt ontkennend beantwoord. Afgezien van een Incidenteel, in strijd met het verlangen van de leiding der NB B. plaats gehad hebbend geknoei met vuurwapenen, heeft het uitvoerig mede naar aanleiding van de hler- bedoelde verklaringen in de pers, d.wa. .De Tribune”, Ingesteld onderzoek niet kunnen aan- toonen, dat de kringhulsen der N S B. bewaar plaatsen of depots van vuurwapenen en munitie zijn of dat door de NB.B. wapenen uit België en Dultschland worden gesmokkeld. Tenslotte merkt de minister, wellicht ten overvloede, op. dat het mogelijk smokkelen, verhandelen en verstrekken van vuurwapenen door óf vanwege de NBB. zijn aandacht blijft houden. De drie mijnwerkersorganlsaties: de R.K. jfjjnwerkersbond, de Protest.-Christelijke Mjjn- werkersbond en de Algemeene Nederlandsche jgjjnwerkersbond, hebben het volgend schrijven „n den Minister van Waterstaat gezonden: vertegenwoordigers van de drie münwer- Naar de meenlng van den Minister zal het niet mogelijk zijn met behulp van artikel 3 zonder meer een einde te maken aan de zg. „Vliegende winkels”, wèl is hij daarentegen van meenlng, dat de onderhavige wet ten aanzien van de bij deze soort winkels gevolgde prac- t Ij ken belemmerend zal werken. Op het vliegveld Keulen, het groote nachte lijke luchtpostcentrum van Europa, heerscht tusschen twaalf en drie uren ’s nachts groote bedrijvigheid. Van de voornaamste Europeesche plaatsen wordt hier de post samengebracht, gedistribu eerd en per vliegtuig weer naar de verschillen de bestemmingen vervoerd. Aan den Kon. Holl. Lloyd heeft de Am- sterdamsche rechtbank voorloopige surséan ce van betaling verleend. Tot bewindvoerders zijn benoemd mr Van Regteren Altena en mr. Paul den Tex. Het verhoor zal geschieden op 28 Juni ajt. Donderdagnamiddag omstreeks kwart over drie is op het Valkenboschpleln te Den Haag een doodeljjk ongeval gebeurd, waarvan de con ducteur der H.T.M., van der M., wonende aan de Zuiderparklaan, het slachtoffer is geworden. De man. die juist in dienst zou treden, stak de tramrails over op het oogenblik dat een tramrijtulg van lijn 3, bestuurd door den wagen- voerder J. L„ uit de Cartesluslaan, naderde. Het slachtoffer, dat meende nog voor dit trarn- rijtuig te kunnen oversteken, heeft zich daarbij mlsrekend. Hij werd gegrepen en kwam onder den wagen terecht, met het gevolg, dat hij on middellijk overleed. De O. D. heeft het stoffelijk overschot naar het Ziekenhuis aan den Zuldwal overgebracht. De politie stelt een onderzoek naar het ge beurde in. Naar de meenlng van den Minister zal tegen ontduiking van de wet door schljnvestlglng van zaken, die na korten tijd weer een opheffings uitverkoop houden, in het algemeen wel met behulp van het derde lid van artikel 6 kunnen worden opgetreden, zij het dan wellicht ook niet steeds de eerste maal; ook de bepaling van het vierde lid van artikel 6 zal met suc ces kunnen worden toegepast. De Minister acht geen aanleiding aanwezig, een iutzonderingsbepallng voor failllssements- ultverkoopen in de wet op te nemen; het schijnt toch niet onmogelijk, vergunning tot het aan kondigen van den verkoop zóó tijdig aan te vragen, dat vertraging wordt vermeden en daarmede nadeel voor den boedel en voor cre diteuren. Overigens mag worden aangenomen, dat de Kamers van Koophandel en Fabrieken er steeds gaarne toe zullen medewerken, de vergunning voor het aankondigen van de hler- bedoelde verkoopen zoo spoedig mogelijk te ver leenen. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de on- derhandellngen tusschen directie van de Holl. Amerika Lijn over bouw van een tweede „Statendam” nog zoo ver gevorderd zijn, dat er overeenstemming is bereikt. F Aan de Memorie Is toegevoegd een Nota van Wijzigingen waarbij In verschillende artikelen veranderingen van practischen aard worden aangebracht. RÜ ksmid delen de maand April f28.916.914, hetgeen f 4H millioen minder is dan de raming, doch f 2.I3O.OOO meer dan de opbrengst over April van het vorige jaar. De opbrengst over de eerste vier maanden van dit jaar was f 1 19.990.540 of f 12.726.126 min de raming, doch over Jan.— De voorzitter van den grossiersbond, de heer L. van der Ven, presideerde dese bijeenkomst, die druk bezocht was. De heer C. van der Hout, hoofdbestuurder van den grossiersbond van Rotterdam, gewaag de van de groote ontevredenheid in de belde bonden over de groentendistributie. Waar blijft de particuliere handel? staat naast de distributie. Er worden nu slechtere prijzen gemaakt dan toen tot distributie werd besloten, maar de autoriteiten denken er niet aan met de distri butie op te houden. Voor de bij de distributie gemaakte winst willen de handelaren de pro ducten ook gaarne omzetten. Het moge waar zijn, dat er eens een han delaar wat overmatig veel winst maakt, maar in het algemeen kan de regeering geen goed- kooper distributie-apparaat hebben dan de han delaren. De volgende spreker was de heer W. Verhey, voorzitter der veillngkooplledenvereeniglng „Ons Belang" te Rotterdam, die protesteerde tegen de onrechtmatige en onrechtvaardige be jegening, den handel door regeering en groen tencentrale aangedaan. Aanvankelijk dachten wij, aldus spr., dat door gedraalde groenten alleen zouden worden ver kocht aan menschen, die anders geen warm maal zouden kunnen krijgen. Maar nu worden allerlei goedkoope groenten verkocht aan alle werkloozen. Nu zijn er van de groenten- en frultcentrale commissionnaris, die op de dagen, dat de groen ten wel de minimumprijzen halen, groenten op- koopen, welke de centrale daarna met verlies verkoopt. Wie geeft aan de centrale opdracht daartoe? De regeering behoort de groentendistributie over te laten niet asm de groenten- en fruit- centraie, maar aan de groente- en fruithande laren. De heer O. van der Draai, grossier te Rotter dam, voerde vervolgens het woord. Hij merkte op, dat de aanleiding tot de distributie van goedkoope groenten is de tulnbouwsteun Spr. gewaagde er van, dat de handelaren er minstens even erg aan toe zijn als de tuinders, die steun ontvangen. Hierna spraken nog de heeren J. G. van Kes sel. voorzitter van den RK. Bond van Klein handelaren en Mol en Reltsma, resp. voorzitter en secretaris van den bond van kleinhandela ren. Tenslotte werd een motie aangenomen, waarin de aanwezigen als hun meenlng uit spreken, dat hun organisaties meer behooren te worden gekend in de te treffen maatregelen met het oog op de belangen van den handel, n dat in de onderscheidene desbetreffende com- missiën plaatsen voor den handel moeten wor den Ingeruimd. Ben beteekenende besparing zou h.l. bij het Algemeen MiJnwerketsfonds slechts kunnen «orden verkregen, wanneer diep in de thans geldende rechten van de verzekerden werd in- gegrepen. ZIJ achten dat in de tegenwoordige omstandigheden minder dan ooit mogelijk, der dan f 19.255.865 April 1934. De inkomsten ten bate van het Verkeersfonds leverden de maand f 5.333.595 Dat de beoogde regeling een ruimer strekking heeft dan het tegengaan van bedrieglijke con currentie, Is Inderdaad juist; de Minister kan daarin intusschen principieel geen bezwaar zien. Zal de regeling effect kunnen sorteeren een mogelijkheid, die voor den Minister met het voorbeeld van het buitenland voor oogen vaststaat dan behooren te dien einde asm de organen met de uitvoering belast, ook de noodige bevoegdheden te worden toegekend. Met minder dan hetgeen in het ontwerp is voor zien, kan. naar het oordeel van den Minister niet worden volstaan; tot dat noodzakelijk Volgens het wetsontwerp komt de besparing van de pensioenen ten goede aan de kassen van openbare lichamen, met uitzondering van de rijkskas en niet ten goede aan het pensioen fonds. De rijkskas echter zal haar baten uit deze besparing zoeken in vermindering van f 3.000.000 per jaar op de aan het pensioenfonds verschul digde annuïteiten, voor het pensioen der rijks- ambtenaren, waarvoor het rijk aan het fonds niet bijdraagt. De voorgestelde maatregel zou tot gevolg hebben, dat van de ambtenaren een premie voor het pensioen wordt gevorderd, die meer en meer benadert het premiebedrag hetwelk door de Pensioenwet van de openbare kassen wordt ge vorderd. (Sedert i juli 1934 verplichte heffing op de ambtenaren van 10 pet. en straks verla ging van de ten laste van overheidskassen ko mende 5H pet.) Het voornemen der Regeering, op wachtgeld gestelde ambtenaren onder nader te formuleeren voorwaarden naar het Pensioenfonds over te brengen, ontmoet bij de Centrale ernstige be denking. vooral voor hen, die niet verplicht wa ren af te vloeien, doch voor wie men het af vloeien aanlokkelijk heeft gemaakt door de in het wachtgeldbesluit opgenomen bepalingen. Fabrikanten en importeurs sullen trouwens niet worden verhinderd, uit de mode geraakte of incourant geworden artikelen nog via de winkeliers van de hand te doen; In verband met een bij Nota van Wijziging aangebrachte wijziging, zal slechts moeten worden zorg ge dragen, dat dese artikelen vóór den aanvang van het voor de periodieke opruimingen vast gestelde tijdvak tot den handelsvoorraad van de betreffende winkelnering behooren. Zoo zou b.v. het bijdragen In kosten (ziekenhuis) boven hun 1 door de arbeiders niet doenlljk^zljn. De Uwe Excellentie bekende cijfers omtrent de week- inkotnens van arbeiders der particuliere mijnen zullen u daarvan wel hebben overtuigd. Een bedrag als door de mijndirecties gevraagd, b langs dezen weg niet te vinden zonder het fonds in zijn essentieele deelen aan te tasten. Uit de besprekingen met den rijksbemidde laar, alsook met dr. Ir. Van Waterschoot van der Graeht, is ons gebleken, dat ook naar het oor- deel der regeering gehandhaafd dienen te blij- ven de bijzondere voorzieningen, welke het mijnbedrijf noodzakelijk maakt. Reeds bij de besprekingen met den rijksbe- mlddelaar hebben wij erop gewezen, dat wjj het optimisme van een der directie-vertegen- «oordlgers, die meende dat de oplossing vla het Algemeen Mjjnwerkersfonds kon worden gevonden, niet deelden. Wjj staan thans nog op dat standpunt, zoodat wjj vree zen, dat met de aanwijzing van een rjjkscommlssaris in het A.M P. de kwestie niet veel dichter bij een oplossing zal zijn gebracht. Aan de Memorie van Antwoord aan Tweede Kamer inzake het wetsontwerp hou dende regeling betreffende het uitverkoopen en opruimen in het winkelbedrijf, wordt het vol gende ontleend: Verdere verla8in8 gedoogen. n dan 0011 verwacht- aldtw het adres, dat het rijkspersoneel in bovenbedoeld wetsont werp met rust zou zijn gelaten. De door de Regeering als onvermijdelijk aan- “Jarisverlaging werd reeds ter voorbe reiding gesteld In handen van een commissie. Nu kan de Regeering uiteraard niet ontzegd worden op deze wijze haar voorbereidingen te treffen, maar wij mogen toch met nadruk wij zen op de door de Regeering zelf in het leven 5er’eJ*ILlnitantle®. welker taak en bevoegdheid J de Regeering over de personeelsaangelegen- heden te advlseeren. nX het Bureau van voor bereiding voor Ambtenarenzaken en bijzonder de Centrale Commissie voor Georganiseerd Over leg in Ambtenarenzaken. Het ontwerp dient te worden gezien als een geheel complex van maatregelen In het belang van den middenstand genomen of alsnog te nemen. In dit verband wijst de Minister inzon derheid op de wenschelijkheid van het stellen van z.g. vestlgings-eischeninzake het vooront werp eener desbetreffende regeling, welke l^e- paaldelijk voor den detailhandel, het ambacht en de kleine nijverheid bedoeld is, is het advies van den Mlddenstandsraad en den Econo- mischen Raad verzocht. kersbonden, die Zaterdag 4 dezer aan de be- epreklng over het dreigende mijnconflict heb ben deelgenomen, hebben de situatie, zooals die thans is, nog eens ernstig onder de oogen ge zien. Bij een nauwgezette overweging van de be- sprekingen, welke in de laatste weken zijn ge- Zoo gaat b. v. de Nederlandsche luchtpost voor Londen met het Nederlandsche nacht, postvliegtuig om 23.40 's avonds naar Keu len, wordt hier overgeladen op een toestel voor Londen, waar de brieven en stukken nog in de eerste bestelling kunnen vromen genomen. Op dezelfde wijze beftlkt de post Berlijn, Warschau, Milaan, Malmö, Moskou ens. e* Het postvliegtuig vliegt vijf nachten per week; van Zaterdag op Zondag en van Zon dag op Maandag niet. Op desbetreffende vragen van het communis tisch Tweede Kamerlid Wijnkoop heeft minister van Schaik het volgende geantwoord: Dat bij de NB.B. welke min of meer ge slaagde pogingen heeft aangewend om te komen tot de vorming van tg. weerorganisaties een voortdurende bewapening en smokkelhandel in wapens plaats heeft, is den minister ook na een ter zake ingesteld onderzoek niet kunnen blijken. De vraag: Weet de regeering dat de Krlng- huizen van de NB.B. deels wapen-opslagplaat- sen zijn, deels tot kaaerneering van gewapende Er is echter een basis gevonden^ I mannen, de zoogenaamde W A-troepen, en tot waarop verder kan worden gewerkt bij de be- oefening in den wapenhandel dienen, dit laat-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 5