PROVINCIAAL NIEUWS Chineezendrama te Utrecht 1 MARKTEN Wisselkoersen - DINSDAG 21 MEI 1935 WESTWOUD WORMER RIJKSV1SCHAFSLAG EDAM STAAT VAN BESOMMINGEN Het Nationaal Muziekconcours „DE GRAAL” Cursusnieuws VEILINGOVERZICHT EDAM-VOLÊNDAM W eer bericht TER AAR r' De tuinbouw en de vaste lasten Herleiding van fictieve schulden gevraagd De laatste bezoekers Het Nationaal Muziekconcours DOOR BERTHA RUCK DE LAATSTE DAG OP DE „FLORA” TE HEEMSTEDE Een dertig-jarig restaarantbedien- de vermoordt zyn kameraad en beneemt zich vervolgens van het leven Wat secretaris Voors ons zei 468e STAATSLOTERIJ K- en Derde Afd. Harmonie. Waarland: 150, 153, 303 pnt. 156, 150, 306 pnt.. 172. 172, 344 pnt. 204, 204, 408 pnt.. 177, 173, 350 pnt., STOOMTRAWLERS no. 6, f PURMEREND 4’H pluk 25, i "4 De athletiekdag HOOFDSTUK XI DE HIELEN VAN MERCURTUS ÏL Leslie's Harmonie speelde onder leiding van Junioren a speelden een keurigen wedstrijd tegen de niet zwakke tegenstanders Constantius a uit Amsterdam, doch de verdediging van W.S.V. was hecht en de voorhoede productief, zoodat een 60 overwinning werd behaald. Junioren b behaalden in dit seizoen voor de tweede maal, nu in de nacompetltto. het kam pioenschap door met 60 te Zaandam te win nen van V. V. Z. c. Junioren c wonnen uit met 30 van 8. V. A. b. Hoewel iets toenemende, van aardbeien door Eén van hen heeft een hakmes genomen en »Un kameraad lis armee een diepe wonde boven den linkerslaap en snfjwonden aan den hals toegebracht, aan de gevolgen waar van de man spoedig Is overleden. van de Maandag aan den Rijksvischafslag aan gekomen 7.2SH S9 42Mi 9 7274 24.98% 47 75 B. en W. stellen voor te besluiten de met den heer Van Veen gesloten hypotheek-overeen- komst te royeeren en met de E-N.K.E.V. een hypotheek-overeenkomst aan te gaan tot het resteerende bedrag (van de hoofdsom is 40.000 is 1000 afgelost). De voorwaarden van de hypotheekakte wor den tegelijkertijd eenlgszins gewijzigd. Per auto werd het meisje naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd, waarbij bleek, dat tij slechts eenlg letsel aan den arm had be komen. Haar fiets was evenwel totaal vernield. 32.45 37 50 36.S5 147X 12 15 6.17% 20.20 32 37% 37 3714 36 37V1 1.47% 12 15 6.17% 20.17% Exam onze pl ling de: slaagd -i Toest nemen. Pastoor heeft e niet tei echter R**< van d< en Atx dag 2£ Jub Tol d gebrol aan 1 Doo feestd geluk' tastba dienst -1 van de Harrow- ult bet gezicht te ver- R. K. W. S. V. Zondag werden de eerste nederlaagwedstrijden gespeeld. Het eerste elf tal zag tegenover zich O. V. O. en het was wel spoedig duidelijk, dat overwinnen een kleine kans was. Alhoewel W. 8. V. ook aardige mo menten te zien gaf, was het O. V. O., dat bijna voortdurend domineerde en dat dan ook ver diend met 42 won. Het derde elftal speelde een vrij goeden wed strijd tegen 8. V. A. 2 en won overtuigend met R.K.V.’ «lag JU. 8t. Bat DVO 3 DVO a Moede, hier orgi M. Moe «lezer bij, en hen, Oraal bev hoogte u Ulterlü Beëindigt ma gezor R.K. -St. Al verged, de hee ningme werd g G Mei deze bijee D< KI van selin stak, dlem juist men. in men Den Wi niet Ho hoop Begin 1 O. D. Wi brand, v «lak kome Bpnd gev. ZIge Blomz kamp; zich ui Zop< genom verlust gebrul! 8P< is sla Z. II va Adept schoo V DOi wed Ir met voor m da o. D. JU 1 m< scl kei ces vii vei vai gei der 1 Bei C ver dor Tri c We C 82 De moordenaar klom daarop het raam nit. Hep een poosje in de dakgoot been en weer en sprong vervolgens van 14 Meter hoogte naar Neneden. Hü was vrijwel op sla* dood. Bij z(jn val k*em de moordenaar terecht op een 15-jarig meisje, dat jniot voorbij fietste. Voorll missie h leden w en 8. G Beslot zitting t tie gehe stand b< druk op lichting singbure voorraad velerlei opleidinf De adi Personen betrekkli llngen v leidster bediende technike: De athletiekdag. welke Zondag 19 Mei door den kring West-Friesland van den D. H. O. B. op het R. K Sportterrein te Wervershoof zou inboeten en noteerde van 2 gulden tot f 5.40 per 100 bos. Prei ging voor prijzen van 7 tot 11 f f f 19947 f f 18643 MAANDAG, 20 Mei Vorige Slotkoersen. Heden 7.26% 59.44 972% 24.99 47 75 Gemeentezaken B. en W. stellen voor, in de vacature van ambtenaar van den Burger lijken Stand, ontstaan door het eervol ontslag van den heer J. L. Dekker, te benoemen den heer O. Dijk. Voor de benoemingen ambtenaren van der. burgerlijken stand hebben B. en W. de volgen de aanbevelingen opgemaakt: 1. (Nieuwe benoeming) 1. Mr. dr. H. J. A. Eijkman; 2. O. Dijk. 2. (Vacature J. L. Dekker) 1. G. Dijk; 2. Mr. dr. H. J. A. Eijkman. pr. 197, 377 pnt. Ie pr. 164, 157, 321 Rotterdam 380 manden 3140.Maria 310 manden 2170.Roode Zee 110 manden 1490 Bergen 350 manden 2750Jacqueline Clasina 225 manden 1880. Central hield de Algemeen Met da 53-Jarig J<*. M. 1 tchrijven Nummering lijsten. De uitslag van de Maandag gehouden nummering van de geldige candidatenlijsten voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad, luidt als volgt: 1. lijst Rünierse. 2. 8DAP, 3. KDP, 4. Chr H. en A.R., 5. Vrijheidsbond, 6. Vrijz. Dem.. 7. R.K. Staats partij Volendam. 8. R.K. Staatsparty Edam, 9. Lijst Pooyer-Hulslnk. Hedenmorgen om kwart voor acht heeft zich te Utrecht een vreeselijk drama afge speeld, waarbij twee 30-jarige Chineezen het leven hebben gelaten. Lenden Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable) Rome Praag Madrid zichten uit die groep, zooals die jonge vrouw van ongeveer vljf-en-twintig jaar. die zich gekleed had als een driejarig kind? Of die lange, magere, bleeke jongen, in zwaar rouw gewaad als doodbidder verkleed en met een kopstem kakelend? Of dat mooie meisje, in ruiachend georgette brocaat met witte pruik, dat juist de roodgeverfde lippen ouende en praatte met een mannestem? En dia Madame San* Gêne in.... goede hemelt weer was het een jongeman! Neen, uit een of ander spon taan gevoel had zü een bepaalden afteer van hem.... Was het misschien, omdat zij hier waren en hü. de eenlge partner naar wien zü nog niet gekomen was? O, ver een*, dat hü heelemaal niet sou ,.,De Dageraad” Koog Zaandijk: 177, 186, 363 pnt.. Ie prijs. „St. Gregorius”, 2e prijs. 2e prijs „Concordia”, Culémborg, 1 3e prijs „Bergens Harmonie" met Adolf Koiping. Voor een talrijk publiek en onder leiding van scheidsrechter Smaling speel de het eerste elftal zijn eersten degradatie wedstrijd tegen ODI 1 van Lelmulden. Als de scheidsrechter belde elftallen binnen de lijnen blaast, feliciteert de aanvoerder van Koiping de ODI-heeren met hun kampioenschap en overhandigt hun een mooi bouquet. Van de zijde van ODI wordt dit bijzonder op prijs gesteld. In den wedstrijd is ODI, gesteund door den vrij stekr enwind, voor de rust wel in de meer derheid. doch dank zij de stugge verdediging van Koiping blijven doelpunten uit. Na de hervatting krijgen wij het tegendeel Tuazchen beiden, die werkzaam waren in een Chlneesch restaurant aan de Lichtegaard, waar zU op een zolderkamertje sliepen, is ruzie ont staan over een sigaret. Het was bekend, dat zij het ook overigens niet goed met elkaar konden vinden. IJMUIDEN. 20 Mei. Rjjksvischa fslag. Tarbot 4452 cent per kg. Griet 13.0028.00 per 50 kg. Tong 38—54 cent per kg. Groote Schol 21.00 24 00. middel Schol 17.00—19 00. Zetschol 16 00— 20.00, kleine Schol 4.30—19.00. Schar 3.1010.00, Tongschar 15.0031.00 per 50 kg. Vleet 0.78 1.40 per stuk. Pieterman en Poon 3.306.30. kl. midd. Schelvisch 12.0018.00. kleine Schetvlsch 6.3013.50 per 50 kg. Kabeljauw 13:0033.00 per kg. Gullen 7.00—12.50 per 50 kg. Leng 0.80—1.10 per stuk. Heilbot 6080 cent per kg. Wijting 2.108 50 per 50 kg. Koolvlsch 3035 cent per stuk. Makreel 4.1027.50 per 50 kg. worden gehouden, is wegens het terugtrekken van verschillende deelnemers ten elfder ure af gelast. te zien en belaagt Koiping menigmaal het ODI- doel, doch na een half uur spelen zet ODI een mooien aanval op, waaruit haar linksbuiten met een fraai schot s*n club de leiding geeft. Dit ontmoedigt Koiping geenszins. Weldra volgt een doorbraak van den Kolplng-mlddenvnor; met 'n onhoudbaar schot maakte hij den stand gelijk. Verder wordt niet meer gadelpunt. Met dezen uitslag mogen Je partijen tevreden Mjn. Het tweede elftal verloor zijn laatsten com petitiewedstrijd tegen Bernardus 2 met 52. De Junioren wisten beslag te leggen op een medaille, doordat zij de jongens van «Trekvo gels" wisten te kloppen met 1—0. We vroegen den heer Voors, secretaris van Aet Uitvoerend Comité, of hü tevreden was over de belangstelling op dezen laatsten dag? „Eerlijk gezegd,” zoo was het spontaan gegeven ant woord, „valt de belangstelling ons nog mee. We moeten er natuurlijk rekening mee houden dat ééns het einde komt van deze tentoonstelling. De meeste menschen zijn er al één of meermalen geweest en hebben de expositie op haar hoogte- punt gezien. Dat was met Paschen en even daar na. Maar wat vandaag nog komt is overwinst, en toch nog altijd twee maal zooveel als tien jaar geleden op den laatsten dag. We (het Uit voerend Comité) zijn dus dubbel en dwars te vreden. want we voelen hierin dat de belang stelling voor ons werk en voor de bloemencul tuur In het algemeen is gestegen. Het is een prachtige winst.” Inderdaad, we moeten het toegeven, het is een prachtige winst en met deze waardeerlng voor hun werk, voor hun woekeren met de onvolpre zen schoonheid der natuur, kan het Uitvoerend Comité zich zeker beloond achten voor de moei ten en het vele werk die het zich heeft getroost bij het in elkaar zetten van deze Flora. Eerste Afd. Fanfare. „Oost Knollendammer Kapel”: 150, 153 303 pnt 2e prijs. Eere Afd. Harmonie. St. Caecilla, Velsen Noord: 2e prijs. Hillegoms Harmoniekapel le prijs. Vorstechade De geweldige vorst van de vorige week is voor de tuinders in dit gewest tot en met gedeeltelijk Lutjebroek een ramp geweest. Van den vroegen aardappeloogst ia weinig of niets meer te verwachten. Eereprljzen Sectie Harmonie over het geheele Concours: of HeMer, met 201 punten, met 197 pnt. 195 punten. zelfs bü de grootste uitgelatenheid het air hadden, alsof ze er zich mln of meer toe dwongen, want het eenvoudige Welsche land- mejeje had een scherp oog voor alles, wat niet natuurlijk en gemeend was. Toen viel haar oog, door de opening van het tentendoek, op de stille verschijning van een mannenfiguur in een hagelwit pak, dat zich scherp afteekende tegen den purperen achter grond van daarbuiten. Het was een kaars rechte Dultache kellner, met wit linnen schort. Waar had ze dien man eerder gezien? Op een foto? Of was het misschien een der bedienden van het Appenrodt-restaurant, waar zij met Leslie wel eens thee ging drinken na afloop van een matlnée? ZIJ was er zeker van. dien man vroeger te hebben gezien, dien man, die in zijn simpel wit pak zoo afstak bij al die grillige maskeradecostuums, met die bleeke, ernstige gelaatstrekken starend naar die opge wonden, verhitte en geverfde gezichten der joelende, lachende menigte. Het was als een verschijning van den jongen Daniël op het feestmaal van konlng Baltasar. En plotseling verscheen er naast die stille, starende gestalte een jongensachtige figuur, typisch Engelsch, in bet gebruikelijke avond toilet, slank en boven den Duitscher uitste kend. De pas aangekomen Paul Dampier vroeg den bediende om een of andere inlichting en voor eenlge seconden stonden zij daar: de kellner naar hem opziende, de nieuwe besoe- ker, met het blonde hoofd een weinig achter over. de rijen der foestvisrondeu nauwkeurig Hoogste stand: 771.0 te Stornoway. Laagste stand: 756.3 te Biarritz. Verwachting Zwakke tot matigen. Noordelijke tot Noord-Oostelljken wind, gedeel telijk bewolkt, aanvankelijk nog kans op regen buien, iets zachter overdag. Zon op 4.59. onder 8.55 Licht op 9 25 Maan op n.m. 12.30, onder vjn. 6.58. Laatste kwartier 25 Mei 12.04 v.m. vermaning werd door Owenna een week later letterlijk opgevolgd. Nooit had ze er zoo hef uitgezien, als toen ze oo den avond van het bal in haar slaapkamerspiegel glimlachend de weerkaatsing van haar beeld beschouwde en glimlachend het mooie hoofdje uitstak boven den kranten kraag met de cherubsvleugeltjes. Het maskeradebal werd gegeven door eenlge too'neel-kennlssen van Hugo Swayne, en zou plaats hebben in twee reusachtige tenten, die waren opgericht temidden van het uitgestrekte grasperk achter hun woningen. De Theems stuwde haar kabbelende golfjes langs de wllge- boomen, die langs de grens van het grasperk op den oever geplant waren. Een woonschuit diende tot buffet. Er waren lampions en vet potjes gespannen voor de nachtelijke illumi natie en een lange, roode looper diende ter beschutting van de costuums tegen steentjes of bedauwd gras. De kleine Owenna Williams met haar cheru bijnkopje voelde een onrust bij het beschou wen van al die onbekende typen; daaren boven, hU *as nog niet gearriveerd, hij was laat. Nog eens goed rond gekeken. Neen, hij was er nog niet. Was het misschien hierom. 193, 183, 376 pnt, le pr. Superieure Afd. Harmonie. ..Forzando”, Amsterdam. 198, 174, 372 pnt le ..Concordia", Culémborg: 18h 197, - „Dordrechtsch HarmonlecoPps":’ pnt. le prijs. „Wilskracht", Amersfoort: le prijs. liteiten op, al vielen er veel nootjes weg. en al was de stemming niet altijd onberispelijk zuiver. Wat 'n prachtig corps is de Harmonie ..For zando" uit Amsterdam! Voornaam van samen klank en geacheveerd van techniek; dynamisch prachtig verzorgd uiterst muzikaal de voor dracht. Jammer dat het vrije nummer, waarvan we ook de keuze minder gelukkig vonden, zoo veel minder gelukkig slaagde. Ze verspeelden hiermee een zeer groot aantal punten, al hadden we ons de waardeerlng zoowel voor het ver plichte en voor het vrije werk toch zeker hooger gedacht. Hooger dan de waardeerlng die de jury had voor ..Concordia” uit Culémborg, dat het moeilijke vrije werk wel zeer verdienstelijk speelde, maar het verplichte werk niet zoo fijn vertolkte. •JDordrecbtsch Harmonlecorps" was de minste In deze afdeellng, miste detall-afwerklng en zuivere stemming, evenals de R.K. Muzlekver. „Wilskracht” uit Amersfoort, waarvan vooral weinig artistiek fluïdum uitging. We laten hieronder de toegekende cijfers vol gen. Zooals we vorige week reeds meldden, geldt het eerste cijfer het verplichte, t tweede het vrije werk en het derde het totaal aantal punten. Voor meerdere artikelen was het prljsverloop in de afgeloopen week niet onbevredigend, en vooral de laatste dag liet een' nogkl guftstitfêh indruk achter. Op de bedrijven zelve was het met vele aankomende vollegronds teelten tij de meeste een troostelooze aanbllk. Voor het mo ment kwam dit het sterkst tot uiting bij de aardappelen, snljboonen en slaboonen. De he vige nachtvorsten hebben in deze omgeving In die gewassen geweldig huisgehouden. De vroege aardappelen zijn over bet algemeen nu voor de tweede - maal weer geheel bij den grond afgevroren. In de toekomst is hiervan bij velen dan ook niet veel meer te verwachten, afgescheiden nog van het feit, dat In dit gewas toch nogal zwakkelingen en „onderzeeërs" voor kwamen. Met de boonen was het ook treurig gesteld. Hiervan moet vrijwel alles weer geheel overgeplant worden, en dit waren juist de plan ten, waarvan men de meeste verwachtingen mocht koesteren. Verder laat het zich aan zien. dat de bloeiende appelbootnen. zoowel als aardbeien en andere bloeiende gewassen sterk hebben geleden. Waar het wlntersche Meiweer beperkt aanbod tengevolge had, vloeide hieruit toenemende vraag voort. Bij een aanbod van bloemkool, dat naar de 3000 stuks liep op den laatsten dag, kon toen de middenprljs zoo'n 3 A 4 gulden naar boven komen. Liepen de beide voorgaande noteerin- gen van 3 tot 16 gulden per 100 stuks, den '.aat- sten dag werd dit van 6 vot 25 gulden. Deze hoogste prijs betreft kool van bultengewonen om vang en kwaliteit. Sla kwam er beduidend mtnder, tengevolge van het ruimen van het glasproduct en het nog niet goed oogstbaar zijn der natuursla. al nam het dan niet weg, dat er toch al eenlge voor- loopers ter markt kwamen. De prijzen waren niet onbevredigend. Als laatste noteerlng kwam 1,30 A 5 gulden per 100 krop af. Andijvie wist zich in aanbod en prijs goed te handhaven. De middenprljs van dit artikel be woog zich zoo om de 12 gulden per 100 K.O. Spinazie kon weer niet onbeduidend in prijs verbeteren. Als laatste noteerlng kwam hiervoor 7 A 11 gulden per 100 K.O. af. Postelein werd nogal aangeboden. Kon dit artikel het op den eersten dag der week niet verder dan 4 A 7 gulden per 100 K.G. brengen, den laatsten dag liep dit van 6 tot 14 gulden. Radijs prijsde tot f 3.40 en raapstelen tot f 2.10 per 100 bos in het laatst der week. Bü fllnken aanvoer moest rabarber in prijs „Hoera! Daar is hij!” riep Gwenna luid, maar onopgemerkt in de luidruchtige feest vreugde en het gekletter van barden en glazen. Haar hart bonsde onstuimig.... Maar Paul Dampier, de vliegenier, was bijna onmiddellijk verdwenen In een woud van vreemde, helgekleurde hoofddeksels en kap sels. HIJ had haar niet gezien. En zij zag hem niet weer dan eenlgen tijd na afloop van het souper, toen de andere tent gevuld werd met •en draaiende zich In bochten en kronkelingen wringende menigte die op een one-step en gesyncopeerde dansmuziek verzot was. Gwenna had gedanst met een apache, een praehlstorisch mensch, en met Hugo Swayne, die in een domino van lappendeken en een dito masker een „gelijktijdig werkende dynamo" of zoo iets moest voorstellen, want eigenlijk wist hij het zelf niet goed meer. ZU stond haar beurt af te wachten als een der figuranten in een herlevende cotillon. Terwijl het Weensche orkest de opgewekte tonen van de „Blijde Nacht-Wals” vroolljk deed weerklinken, werd er een wit laken ge haald, dat aan het eene einde werd vastge- houden door een danseur A la Morris, terwijl het andere uiteinde in de hand werd gekiemd door een ongelooflijk knappen Turk (die zich later sou ontpoppen als Hugo's vriend, den Franschen ingenieur), bü wüze van een scherm, waarachter ses meisjes stonden verborgen. gulden per 100 bos van de hand. bleef het aanbod de. kou toch nog beperkt. Per doos van 2 ons netto werd van 15 tot 27 cent besteed. Voor een paar kleine partijtjes peulen zagen wij 44 en 50 cent per K.G. besteden. Verkooping. Ten overstaan van den candl- daat-notarls H. J. Hofland had in het Heeren- logement de publieke verkooplng plaats van de volgende huizen: 1. een huis met erf aan de Donkerekant no. 215, bewoond door mej. A. Karhof, pluk 15, opgeboden tot 1075, niet gemünd. 2. een huis en erf aan de Kaasmarkt bewoond door den heer O. Hulsink, pluk 25; opgeboden tot 1350, gemünd op 5 door 8. Jorritama. 3. een smederü met ruim erf aan het Groot Westerbuiten no. 97. in gebruik bü den heer D. Karhof, pluk 20, opgeboden tot 1525, bü afslag opgehouden op 35. 4. een huis met erf aan het Gr. Westerbuiten no. 85, bewoond door den heer W. Visser, pluk 15. opgeboden tot 500, bü afslag opgehouden op f 4. 5. een woon- en winkelhuis met bakkerü naast perc. 4, no. 86. bewoond door den heer J. Berk hout. pluk 25, hoogste bod Th. Bessellng f 1400, niet gemünd. verlangde, onderstel komen I Onder het dak van gespannen aelldoek, waar guirlandes omlaag zwierden langs de tallooze electrtecbe lichtjes, warrelden, snaterden en lachten de feestelingen In bonte mengeling. Want het was een bal voor theaterbezoekers en het zou eerst laat een aanvang nemen. Eerst zou men soupeeren. Owenna, geseten naast een ..futuristisch" artist, dien haar vriendin vaag geïntroduceerd bad als een van haar medische studentenvrienden, overzag de lange rQ van soupeerenden, die zich te goed deden aan lek kernüen en voorovergebogen elkander toe lachten en allerlei kwinkslagen toeschreeuwden. Neen, hü was er nog niet. Det scheen haar vreemd toe, dat niet de jongere mannen en meisjes het meest luidruchtig waren, maar juist degenen, die reeds de 'dertig waren gepasseerd; Door de vele aanvragen van buitenstaansters- en aangemoedlgd door het succes van de laat- BROEK OP LANGENDIJK. 21 Mei 1100 kg. To maten: A 31.4040 40, B 34.80, C 28 40. CC 22.40 250 bos Rabarber 2.10. BEVERWIJK. 20 Mei. Bloemenveiling „t Cen- trum” Potmarkt. Pej 100 pot werden de vol gende prezen gemaakt: Hortensia's 18.00120.00, Palnjen 38.00140.00L Nephrolepls 28.00120.00. Clivia’s 32.00116.00, Azalea’s 2.007 00, Azalea’s 20.00136.00, Azalea Hexe 18.0047.00, Cocos- palmen 22.0067.00, Cineraria’s 15 0037.00. Cal- la’8 16.0058.00, Zonalen 8.00—18.00, Fuchsia’s 11.0021.00. Cedum 2.006.00, Cactus 5-0043.00, Pterls 2.005.00, Plumosa 4.0029.00. Sprengeri 3.0032.00, Calcolaria’s 15.0022.00. Vetplanten 3??—Ornista’s 16.00—45 00, Tradescantl as 73.00, Begon Perkplanten Vergeet-mij-niet 36.00, Primula 1600—31.00. 8—15 pmta J iZ4?ent div. c - dii Winterjch was het weer. Dezelfde Noord- Al® JJ. Zondag blies weer over de tentoon stellingsterreinen, iets verzacht door het voort- öurend schünende Mel-zonnetje. zoodat velen de conclusie gekomen waren, dat het weer milder was en hun jassen hadden thuis gelaten. Anderen echter waren er op gewapend en die *•8 men dan met winterjas of Ulchester over de •onbeschenen paden kuieren: hen deerde niets. Reeds op het Valkenburgerplein merkte men dat dit de onherroepelijk laatste dag was der tentoonstelling: de fietsenrekken, anders inge- nemen door honderden gestalde stalen rossen, stonden leeg, of zoo goed als. We telden er tegen twaalf uur een vüftiental. Toen we tegen éénen een kükje namen op het auto-parkeerterrein, was ook dit vrüwel een verlaten vlakte. Vóór het bloemenpalels geen file zooals op de vorige dagen en Zondagen. Slechts, wat later op den middag, tegen een uur of drie, vier, eenlge honderden küklustigen, die evenwel gestadig konden opschuiven, ter bezichtiging van de kleur- en vormpracht in het bloemenpalels. ..of'.kXU ,*1^- (Nlët officieel) Me klasse, 6de lijst Trekking van Dliédag tl Mei 1835 Hooge Prijzen f 100.000.— 14743 2.0008532 1.0006229 6259 8891 8967 10156 400.— 87 347 7913 10168 10196 11190 200 2723 6395 7129 8953 11074 100.— 2085 3697 6166 10125 11507 11817 nam, die door het veelvuldig gebruik zoo glad geworden was als een oude bank. Zoo zat ze temidden der ruischende bladeren, haar hoofd wat opzij, met haar cherubsoogen naar de wol ken starend. „Ah! Nu heb ik het! Dat moet het zün! Een cherubüntje! Dat moet je op het maskerade bal voorstellen," besliste liet oudere meisje. „Juist, je eigen blond kopje met de korte krulletjes; en een kanten kraag met cherubsvleugeltjes om je hals. Die kleine witte veeren van je hoed zullen er zich uitstekend toe leenen. En over den kraag, wolkjes van tule, een passende ensceneerlng voor cheru- büntjes. Je wazige, witte jurk, zonder ceintuur ditmaal, en een van die neteldoekjes in zeep- belkleuren om het geheel te drapeeren m regenboogachakeeringen Kleine zilveren senoen- tjes, ofschoon strikt genomen, cherubüntjes hier niet aan doen; maar als je geen Koningin van Spanje kunt zün, dan doe je het met wat minder in dit geval, als Je niet realistisch kunt zün, dan moet je tenminste mooi zün Je eigen, gewonq gelaatsuitdrukking van droomerlge onschuld, zal prachtig met je costuum harmonleeren," voegde Leslie er aan toe. „Heusch, ik ben niet zoo onschuldig als je denkt. Leslie,” protesteerde het jonge ding, dat evenals alle jonge menschen met alle geweld ouder wilde lüken. Leslie lachte, haar nadenkend aanstarend Dan boog ze plotseling het donkere hoofd voor over en liefkoosde het puntte van de zonne- gele trui. St Joeephs-Gezeüen, Zondag was 1 Ge zellendag! Des morgens algemeene H. Com munie en gemeenschappelük ontbüt. Des avonds werd in Ons Huis een keurig programma afge werkt. Voorafgegaan door tamboers der K. J. C. en de vlaggen betraden de zeereenr. heeren en het bestuur de zaal. Met een kort woord opende kapelaan A. Bregten, vice-praeses, dezen avond. Hierna installeerde de pastoor 15 nieuwe leden. Kapelaan Eyckelhof uit Wormerveer was voor dezen avond gevraagd een toespraak te houden; hü deed dit op zeer aangename en duidelüke wüze. Spr. vergeleek het Kolplngsprogramma met een brug op twee pülers. De landhoofden zün de leeftüden van 17 en 25 jaar, de pülers de gezins- en beroepsgedachte, het brugdek de godsdienstige, de sociale en de cuitureele vor ming. Spr. werkte deze vergelüking verder uit en had daarvoor een zeer aandachtig gehoor. Ook de voorzitter van den Volksbond sprak enkele zeer toepasselüke woorden. Het dubbelkwartet onder leiding van J. Kee bracht op keurige wüze een viertal zangnum mers ten gehoore. De tooneelvereeniging .Adolf Koiping" voer de op de zeer goede klucht S. 0.8. van W. v. d. Berg en deed dit op een wüze, die allen deed genieten. Het slotwoord van dezen geslaagden avond werd gesproken door den vice-praeses. Saperieure Afd. Fanfare. „Aalsmeers Fanfarecorps: le prüs. „Harmonte" Assendelft: Toen zün we weer een heelen langen namid dag- en avond onder ons zeildoeken-tentje ge kropen, hebben onze koude voeten zoo hoog mogelük van den kll-optrekkenden grond ge trokken, voor zoover dit mogelük Was de heeren van de Jury waren, wat dat betreft, niet genadiger bedeeld dan wü. en zaten óók met hun beenen op het bias ln jury-tent en we hebben geluisterd vele uren lang, naar den der- den Zondagswedstrüd van het nationale „Johez" muziekconcours. En al vielen de prestaties ons niet onverdeeld mee, we hebben, vooral in de Superieure Afdee. Img Fanfare, zooveel goeds en verdlenstclüks gehoord, dat we met genoegen hebben geluis terd. De prestaties waren echter vooral in den beginne niet van dien aard, dat we. zooals we gemeend hadden, aan elke optredende vereenl- glng een uitvoerige gedetailleerde bespreking kunnen wüden. We konden waardeerlng hebben voor het spel der Arb. Muzlekver. „De Dageraad" uit Koog- Zaandük, die onder 6. Kruyt beschaafd spel te genieten gaf en voor een derde Harmonie heel verdienstelük uitkwam, een eersten prijs was dit optreden naar waarde beloond. In de Tweede Afdeellng Fanfare was slechts één der belde ingeschreven deelnemers opgeko- men, en wel het R.K. Fanfarecorps ..St. Grego rius" uit Waarland, onder leiding van Jac. Beemsterboer. Hier lieten de techniek en de rhythmlek te wenschen over. De afwerking was slordig en de partükennis liet blükbaar veel te wenschen, want de vertolking ging allesbehalve vlot. In de Eerste Afd. Fanfare speelde de „Oost Knollendammer-Kapel" onder directie van C. M Bruyn niet veel gelukkiger. Er waren rom melige, rhythmlsch slappe passages, en al was het vrüe nummer over het algemeen van stem ming niet kwaad, toch was een tweede prüs een goede waardeerlng. Van de Eere-afdeellng „Hillegoms Harmoniekapel” Marinus Adam beter dan haar voorgangster, de RJC. Harmonie ,J3t. Caecilla” uit Velsen Noord. Het verplichte werk, waarover wü vorige week reeds schreven, de Danssuite van Marcel Poot, werd door beide vrü goed vertolkt, door Hllle- gom echter met de fünste rhythmlsche kwali teiten. Jammer dat Hillegom in de Egmont Ouverture, het vrije werk, zichzelf wat al te zeer gelük bleef, en niet de volle maat van kunstzinnige ontroering wist te wekken. De stemming vooral in het hout was niet steeds onberispelük, klein en groot koper daar entegen heel mooi. Zoo komen we aan de Superieure Afdeellngen. Twee mededingers voor de Fanfare, vier voor de •fdeeling Harmonie. Deze kregen alle een eer sten prijs, zü'het natuurlük met verschil van punten. „Aalsmeers Fanfare-corps" verraste door een buitengewoon gave vertolking, zoowel van het verplichte als van het vrüe werk, onder leiding van P. F. van Overbeeke. Dit was in alle onder deden verzorgd en af, mooi van klank, rhyth- mtsch strak en dynamisch fün van schakeering. Deze fanfare verkreeg tevens het hoogste aantal punten van het heele concours.‘Van „Harmonie" Assendelft vielen ook verschillende goede kwa- varkens. 2 nuchtere kalveren. Prüzen per kg vette koelen tot 54, tot 48. 30—36 cent; vette ossen tot 48. tot 44. 35—40 cent; vette kalveren tot 70, tot 60, tot 40—45 cent. Varkens, lev. gew 35—34—33 cent; schapen 38—34—30 cent; lam meren 403530 cent. Prüzen per stuk: scha pen 17.00—138, lammeren 14.0011—7. Vette koelen en ossen aanvoer korter, handel willig, prüzen stüver, prima koe tot 58, prima os tot 52. Vette kalveren ruime aanvoer, h»n. del zeer kalm, prüzen als 14 Mei. prima kalf tot 85. Schapen en lammeren aanvoer iets ruimer handel vlug, prüzen hooger. Varkens korter aanvoer, handel stug, prüzen als vorige week. Aardappelprijzen. ZeeuWsche blauwen 3.25—3 m Idem bonten 2.503.20, Eigenheimers 1A02 20.’ Bravo's 2.60—2.90, Redstar 2.40—24», Bonte en. BI. Driel. 1.75—2.20 per H.L. Malta Springs 18— 19 cent per kg. Met redelüken aanvoer, kalme handel. Vlas. 900 kg. blauw schoon 55—62.5 cent, 4000 kg. Gronlngsch 52.560 cent. 3000 kg. Holl. geel 55—60 cent, 200 kg. Dauwroot 5054 cent p. kg. Door de betere attentie op het land was de' aanvoer ter beurze heden zeer klein. Door de hoogere noteerlng van Russisch vlas is de vraag voor het Hollandsche vlas iets toegenomen en konden betere prüzen bedongen worden. De aanvoer werd ten slotte tamelük vlug verkocht. TER AAR, 20 Mei. Centrale Veiling. Spinazie t>er kilo 411 cent. Postelein 5- 9 cent. Bloemkool 324 cent, Snljboonen per 10 pond 3.60—3 oo Stek 1.83—2.10. Peulen 2 403.10, Radijs 1 3O-! 1.60, Peen per boe 913 cent, Sta 1.405.00 Vel len 24 cent. Komkommers 311 cent. Prei 0 80— 1.30, Raapstelen 1.101.50, Selderie 100160 Rabarber 1 603.50, Aardbeien 1016 cent. TEXEL. 20 Mei. Lammerenmarkt. 4913 lamme ren 3.506.00, 8 schapen 7.00—10.00. 7 koeler 80.00110.00, 2 pinken 60.0075.00. 11 graskal-' veren 12.0030.00. 24 nuchtere kalveren 3 00— 7 00, 34 biggen 12.00—14 00. WESTLAND, 30 Mei..Veilingen v. d. bond West, land. Aardappelen 14—25 cent, aardbeien 0.74- 1.75, druiven 1.001.80, idem witte 1A02.10 dubbele boonen 7495 cent, tomaten 3844 cent' snljboonen 35—61 cent per kg. Bloemkool 5.00—’ 31.00, idem U 3.00—5.00. eieren 2.002 90 per 100. Perziken 1631 cent, idem II 1014 cent, idem III 510 cent, pruimen 1431 cent per stuk. Andijvie 4060 cent per bak. Asperges 30—39 cent per boe Komkommers 6 509 00 per 10O. Peter selie 3 10 per 100 bos Postelein 57 cent per kg Rabarber 1.004.00. Selderie 3 00 per 100 bos. Sta 1,00—4.90 per 100. ste cursussen is de Vrouwelüke Jeugbeweglng voor Katholieke Actie „De Oraal” er toe over gegaan een nieuwe reeks van cursussen samen te stellen, die toegankelük zün voor alle meis jes en jonge vrouwen, dus ook voor haar, die geen lid zün van de Graalbeweging. I 06 eerstvol»en<ie van deze cursussen, die in aiaeeiing den vorm van wn week.end gehouden worden tn het Centrale Graalhuis voor Katholieke Actie te Schevenlngen, zal plaats hebben op 1 en 2 Juni a.s. voor Sociale en Charitatieve Werksters. De volgende spregers(sters) zullen aan deze cursus meewerken: Directeur A. M. A. Vollaerts spreekt over „De grondslag van ons werken”; Rector J. F. A. Bots over: „Wat beteekent maatschappelijk werk voor onze hedendaagsche cultuurprofessor dr. A. M A. A. Steger: „Het werkterrein van het meisje en de vrouw op charitatief gebied”; Pastoor W. Möller: „De Pausen en de sociale orde”; mejuffrouw M v. Zeist: „Hoe moeten de maatschappelijk werk ster zün.” De stof van den cursus „Het Apostolaat van de Moeder” blükt ln breede kringen belangstel ling te wekken. Vandaar dat de cursus van 23 en 24 Maart nog eens gegeven zal worden en wel 22 en 23 Juli a.s. Voor dezen cursus zullen de Inleiders zijn: Directeur A. M. A. Vollaerts met „Natuurlük en bovennatuurlük Moeder schap; mevrouw N. van Glabbeek, voorzitster van derl Diocesanen R.K. Vrouwenbond in het Aartsbisdom Utrecht, met als onderwerp „Hoe maakt een meisje zich gereed voor het huwelük”; weleerw. heer 8. Linthorst, zal spre ken over „Man en vrouw”; mej. M. van Zeist zal spreken over „De Hoogste taak” en mej. M Meertens over „De bijzondere taak van de Moe der ln het rijk van Christus. De kosten zün zoo laag mogelük gesteld, om zooveel mogelük Katholieke Jonge Vrouwen in de gelegenheid te stellen er gebruik van te maken. Opgaven tot deelname worden tot ongeveer een week van tevoren Ingewacht bü het Cursus- Departement, Centraal Oraalhuls voor Katho lieke Actie, Oude Schevenlngscheweg 90, Sche venlngen. LOGGERS K.W.: 178 360.—. 177 270.—. 75 450175 36060 420—, 5 550 38 1090.—, 167 520. 104 75023 52035 620.—, 51 1030 540.—, 36 400 Eereprüzen Sectie Fanfare, over het geheele Concours. le prijs Eensgezindheid, Heiloo met 206 pnt. 2e prijs Aalsmeers' fanfarecorps met 204 pnt. prüs Nleuwendammerham (Adam) met 301 pnt; Hugo", Heer Hugowaard. met 201 pnt. Over de laatsten zal bü loting worden beslist. J. S. „Blüf altijd, zooals je nu bent," fluisterde ze haar op zachten toon toe. ,,En blüf overal Jezelf ook op het ball" Vetplanten - j 7.0016.00, Primula’s 9.0022.00. Cloxinia’s 24.00 >nia*s 4.0016.00. a per 100 kist: Violen 18.0038 00. 12.0027.00. Madeliefjes 23.00— Veris 21.0038.00, Muurbloemen Chrysanten 17.0040.00. Lathyrus t 5 cent, Doronlcum 46 cent. Narcissen 7-*-18 ct., r 3^ Scbbtscbe aardappelen, groote 17.0034 00. Idem kleine 18.0033 00, Bloemkool I 13.00—18 00, ld. II 9.0013.00 idem III 5.008.00, Komkommers 12.00—16.00, Postelein 5.50—6.70. Rabarber 2 00 3.10, Spinazie 5.808.30. Sla 1.103.70. Slaboonen 81.00, Wortelen 5.007.00. Aardbeien 1.301.84. ENKHUIZEN. 30 Mei. Vlsch. 11 vaartuigen met 800 pond Koraal 34.543.5 cent. 6 vaartuigen met 360 pond Lünaal 4147.6 cent per pond. ENKHUIZEN. 30 Mei. ..Bloemenluat" Trolllua 46 cent. Rozen 30#1 cent per 10. Pyrethrum 1730 cent. Irissen 6—8 cent. Pioenen 8—15 ct. per bos van 5. Seringen 1115 cent. Anemonen 69 cent. Lathyrus 56 cent. LEIDEN, 31 Mei. Veemarkt Aanvoer 195 var kens: 178 zware 34 0035.00, 17 lichte 33.00 Han del tamelük. Zeer zware varkens moeilijk te plas teen. MAKKUM. 30 Mei. Vtacb. 310 ktaten komhartng 0.73—1.10 per kist van 100 pond. 800 stuks Geep 36 cent per stuk. 700 pond Waddenzeebot 13.85 —19.00, 100 pond Hoekaal 283030.00 per 100 pond. PURMEREND, 21 Mei Aangevoerd: 8 stapels boerenkaas 40+ f 12, volvet f 15 per 50 Kg.; 1 stapel Goudsche kaas f 13 per 50 Kg.; 2382 Kg. boter: melkboter f 1351.45; welboter f 1.20 —1.35 per Kg. 554 runderen: 210 vette koelen f 0.520.56 per Kg., matig; 306 melk- en geldekoelen f 80—180 per stuk, stug; 39 stieren f 0.330.44 per Kg., matig; 14 paarden f 60130 per stuk, stug; 96 vette kalveren f 0300.50 per Kg., stug; 595 nuchtere kalveren: fokkalveren f 914, slacht- kalveren f 310 per stuk, vlug. 195 vette varkens, slacht ƒ034036 per K.G., matig; 43 magere varkens 1527 per stuk, stug; 230 Biggen ƒ714 per stuk, stug; 623 schapen ƒ618 per stuk, matig; 685 1/mmeren ƒ37 per stuk, stug; 56 bokken ƒ310 per stuk; piepkuikens ƒ0.400.45 per K.G.; kip- eleren ƒ22.50 per 100; eendeleren ƒ1.50 per 100; oude kippen en hanen ƒ0350.40 p. K.G.; eenden ƒ0300.40 per stuk; konünen ƒ030 1.50 per stuk; duiven 0.40 per paar. PURMEREND. 30 Mei. ..Afalagver Beemater, Purmerend en Omstreken". Aardappelen: Bonte 5360 cent. Borgers 66 cent per 35 kg. Peulen 25.0036.00 per 50 kg. Aardbezleën 1130 cent per doosje. Tomaten: A 45.00 per 100 kg. Bloem kool 6.0035.00 per 100 stuks. Spinazie 1352 cent, Poeteleln 6896 cent per 6 kg. Sla 1.50 5.00 per 100 krop. Andüvle 4169 cent per kist Radijs 1503.10, Raapstelen 1.603.50. Rabarber 3.40—480 per 100 boe. Wortelen 13.00—19.00 per 100 bos. Prei 13.301^80 per 100 bos. ROTTERDAM. 20 Mei. Veemarkt. Totaa.- aanvoer 1749 stuks: 558 vette runderen.- 391 vette kalveren, 281 schapen en lammeren, 517 In een te Beverwük gehouden gecombineerde vergadering van kring- en afdelingsbesturen van den R.K. Land- en Tuinbouwbond, den Christel. Boeren- en Tuindersbond en den Ned. Tuindersbond, is- de volgende motie aangeno men: De besturen, enz.; spreken zich met groote eenstemmigheid uit voor de noodzakelükheid van te nemen maat regelen Inzake het probleem der vaste lasten, welke drukken op het land en tuinbouwbedrijf: van meenlng zünde, dat de ondragelüke last van verouderde leenschulden, hypotheken, ach terstallige pacht en rente de saneerende wer king der crisiswetgeving dermate in den weg staat, dat alle maatregelen tot ordening van den indivldueelen bedrijfstoestand tot misluk king gedoemd zün; overwegende, dat alleen direct Ingrijpende maatregelen zullen kunnen verhoeden, dat dui zelden nüvere bedrüfsmenschen zich niet staande kunnen houden op het bedrijf, waarin een stuk van hun leven gevlochten is; besluiten via hun hoofdbesturen bü de drie centrale organisaties aan te dringen tot het overwegen van de mogelükheid om te komen tot een plan van practlsche schuldherleidlng; overtuigd als bovenstaande besturen zün, dat speciaal in den’land- en tuinbouw de bedrijven gebukt gaan onder een geweldigen flctleven schuldenlast, achten zü de herleiding hiervan tot meer reëele proporties met medewerking van alle betrokken instanties gewenscht; zü geven den wensch te kennen, dat de hoofdbesturen alles in het werk zullen stellen wat bevorderlijk kan zün tot het bereiken van een practlsche schuldherleidlng en wel tot ver houdingen. welke o.a. ook met mogelüke be- drüfsresultaten overeenstemmen; doen een beroep op alle verwante instanties ln den lande om in nauwe samenwerking bü de regeering aan te dringen tot het stichten van een Staats-Crisls-Hypotheek- en Credlet- bank ter financiering van bü bovenbedoelde herleiding vastgestelde schuldbedragen, welker aflossing dan verdeeld kaji worden over een reeks van jaren. Deze kwestie werd afdoende behandeld, toen de meisje* na bet souper een wandeling maak ten. Zü passeerden de veto voetgangers, die des zomers op den Spaniard Road flaneerden, langs het onbebouwde stuk grond met banken en het meertje bü den vlaggestok. waardoor dat ge deelte van Hampstead zooveel op een stuk strand gelükt Het wae een gouden namiddag. In de wazige verte rees een grü«. gevleugeld rooi werp omhoog boven de vlakte bü Hendon en bewoog zich ln Unksche richting voort naar den spitsen, blauwen toren van de Harrow- kerk, om opnieuw uit het gezicht te ver- dwünen. jcijfc een vliegtuigt” verzuchtte Gwenna. haar oogen op den gloed van het luchtruim ge- vestlgd. waar de machine gevlogen had. „Mis schien is hü er wel ln." Ata hü bet werkelük is. zal hü weinig idee hebben, wat mooie plannen ik voor zün wel- zün aan t smeden ben," merkte Leslie oo. toen de twee meisjes den heuvel afdaalden en ten laatste een berkenboschje vonden, dat niet reeds door vrijende paartjes was Ingenomen. Teutte liet zich met gekruiste beenen ln de varens neerzakken, terwül het Welsche meisje op een lagen tak van een berkenboom plaats

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 2