l f. Motor op troep kinderen ingereden Ml 'S' ♦3 De. overgang van mr. Marchant COCO I TOSO s RADIOPROGRAMMA JUWEELENDIEFSTAL ÉÉN DOODE; VIER ZWAAR GEWONDEN I 1 MAANDAG 27 MEI 1935 5 Taai volhouden Heek wint Zilveren Vleugel van Amsterdam De moord te Hassum Confrontatie van den verdachte De Olympische Dag programma HOTELBRAND TE DEN HELDER INDISCHE ZAKEN DE FLORA-WEDSTRIJD Duinbrand te Santpoort E NU: UIT EEN BOOM GEVALLEN OP r v< Veel ongelukken tijdens het week-end Droevig verkeersongeval nabij V elsen-Driehuis verwekte groote consternatie Houding jegens Kabinet ongewijzigd Partijraad van den V.-D. Bond vereenigt zich met *t optreden van het bestuur Regeering heeft onderzoek ingesteld ZIEKENHUIS-RUIMTE TE VEEL? OVEREENKOMST MET OOSTENRIJK Vliegveld Woensdrecht voor het eerst in gebruik BEZOEK VAN BELGISCHE INDUSTRIEELEN Neerland** meest gevraagde scheercrême I DUITSCHE BALLON IN ONWEERSBUI Voetbalwedstrijd tegen de Spanjaarden Succesvolle eerste wedstrijd geor ganiseerd door de Amster» damsche Aero Club Verbinding met de K XVIII Stewardessen bü de K.L.M. Zenuwpijnen! Gjttljol Ag/ptr ASPIRIN het product van vertrouwen. VfAnwpaAda. jufjc&ncP' Zorglijke toestand van inheemsche bevolking op Java £•33.- Motorrijder gedood Auto tegen café-terras Een zeer geslaagd óerrassings- 2 iubef coco-roso 7Ö C^, GOEDE ZEEP STAAT Geweldige vuurzee achter ,,Duin en Kruidberg** Nederlander te Antwerpen gearresteerd Bovenverdieping voor groot deel uitgebrand Dinsdag 28 Mei 1935 CJ L b e 8.05 Gramo- werking van onze vloot.” Marine-ka pel 1 hield het eerste egoïsme. VI geheele marine. grens C i 0 De bemanning van de K XVIII, die zich mo menteel te Mauritius bevindt, werd Zaterdag middag verrast door een speciale Marine-pro- gramma-uitzending van de Phohl, welke uitzen ding door den K. R. O. evenals door de Nlrom voor Ned.-Indië gerelayeerd werd. PARIJS. IMS M. 12.30 Orkestooncert 1Q.50 Dansmuziek. muziek: Dansmu- vooi Arn MILAAN, 308.6 M. 535 Orkestconcert 7 35 Oevar. concert PARUS, 112.fl M. 12.36—2.20 Gramo- foon 8.40 Orkestconcert 10.5011.20 Gramofoon. ROM*:, 4203 M. 9 50 Vloolrecltal 10.50 Populaire en dansmuzie*. Blijkens het voorlooplg verslag der Tweede Kamer over de wetsontwerpen houdende goed keuring van de besluiten van den Gouverneur- Generaal van Ned. Indië tot wijziging en aan vulling in verschillende afdeelingen der Indi sche begrootlng 1935 en vaststelling van de be- grooting van ’s Lands Caoutchoucbedrjjf werd gevraagd welke de resultaten zijn van het toe gezegde overleg tusschen den minister van Ko loniën en den Gouverneur-Oeneraal Inzake de bezuiniging met betrekking tot het kantoor van Arbeid. Gevraagd werd om een volledig overzicht van de met de rubberrestrictie verkregen resultaten, alsook van de bedragen welke als opbrengst van het uitvoerrecht op de bevolklngsrubber in "s Lands schatkist zijn gevloeid. Na afloop reikte de heer Crone, voorzitter van de A. A. C., de prijzen uit. waarna ook de heer Enthoven nog het woord voerde. Namens de prijswinnaars dankte de heer Van Heek. De graanhandelaar V.' uit Gennep, verdacht van den moord, gepleegd op den houder van het postkantoor te Hassum bij Goch, is naar Venlo overgebracht en geconfronteerd met het personeel van diverse bankinstellingen. Op twee banken werd hij herkend als de per soon, die op den dag na den moord in Venlo Duitsch geld, bjj iedere bank 500 RM. kwam wisselen. Na dit onderzoek is de verdachte naar Den Bosch teruggebracht. vai SC kestconcert Operettemuziek concert lodleén Jazz-muz.lek De K. L. M. heeft het voornemen bl) wijze van proef, voorlooplg alleen op de lijn Amster- dam-Milaan, een tweetal stewardessen in dienst te stellen. Vo< RJ leei aai Mo G« tn Wie hieronder dikwijls^Jj te lijden heeft, moet steeds er aan denken: Een twaalftal directeuren van vooraanstaan de Belgische brood- en biscuitfabrieken zal Dinsdag as. een bezoek brengen aan ons land, teneinde eenige bedrijven in oogenschouw te nemen. Na bezichtiging van de te Bergen op Zoom gevestigde Llga-Fabrieken zal het gezel schap onder leiding van den directeur dezer fabrieken, den heer Th. R. Neutellngs, per vlieg tuig naar Amsterdam vertrekken. Hiervoor zal gebruik gemaakt worden van het vliegveld te Woensdrqpht, dat den 22sten Juni officieel ge opend wordt door den Minister van Waterstaat. DEUTSCHLAND8ENPER, 1571 M. 1035 Vocaal concert 3.05 Gevar. concert 4 20 Populair concert: De 10 „Instrumental- Melodlsten" en Luciano (Mond harmonica - Virtuoos) 905 Adalbert Lutter'a danaor- keat 11301230 Het Gedok-kwartet. BERLIJN. 356.7 M. 7.30 Zang 7 40 Concert: F. v. Sepsnowskt (viool) en Hilda Roacher (harp) 9.05 Het Omroepklelnor- kaat. De uitslag van den wedstrijd werd na zorg vuldige berekening als volgt vastgesteld: 1 H. J. P. van Heek met open Pander, 130 p.; 2 J. Tempelman met Fokker-Wulff3 J. Heyman met Leopard Moth. In de aid. JRljksoplelding tot Verkeersvlieger” waren het J. J. Bak, van Soesterberg en 8. J. Eilders. Belde laatstge noemden ontvingen een verkleind model van den „Zilveren Vleugel.” Het 16-jarig jongetje "was b(j aankomst aldaar reeds overleden; de heer Hand- graaf en de motorbestuurder verkeeren In levensgevaar; de laatste is van de H-H. Sacramenten der Stervenden voorzien; ook het negen-jartg meisje en de duortjdster z#n er slecht aan toe. Verscheidene leden verzochten een uiteen zetting te mogen ontvangen inzake de door de Regeering reeds getroffen en mogelük nog te ti effen maatregelen ter gezondmaking van de suikerindustrie. Bü verscheidene leden bestond ernstig be zwaar tegen de verhooging van de militaire uit gaven. BRUSSEL L 483-9 M. 12.15 Gramofoon 1.302.20 Gramofoon 5.15 Concert 8.20 Cello-recltal 7.85 Gramofoon 8.20 Het ,,Trlo Vocal Beige” 9.20 Gramofoon 10.2011.20 Concert. BRUSSEL II. 321.9 M. 13.17 Gramo. foon 13.50 Het Salonorksst 1.503.30 Gramofoon 5.30 Gramofoon 6.50 Gra mofoon 7.35 Gramofoon 8.20 Het Ba- lonorkest 10.201130 Gramofoon. Op het departement van Buitenlandsche Zaken is de reeds geparafeerde contingenten overeenkomst tusschen Nederland en Oostenrijk onderteekend. BOEDAPEST. 549.5 M. 7 50 Uit da Kon. Hongaarsche Opera. Alda. Verdl 11.30 Zlgeunerkapel. BEROMVN8TER, 539.6 M. 8.20 Gramo foon 8.10 Gramofoon 8.50 Het Om roeporkest 900 Het Radlo-Vocaal-Kwar- tet 9.10 Het Omroeporkest 9.45 Het Omroeporkest. Zondagavond omstreeks zee uur is door on bekende oorzaak brand uitgebroken in het centrum van Den Helder op den hoek van de Spoorstraat en Prins Henlrikkade gelegen hotel ..Bellevue", welke zich aanvankelük erg liet aanzien. De onmlddellük gewaarschuwde politie rukte direct met den slangenwagen uit en geassisteerd door personeel van de Marine werd de brand met vier stralen op de waterleiding na ruim een uur blusschen bedwongen. De brand was ont staan op de bovenste verdieping van het uit drie etages bestaande hotel en woedde vooral op den linkervleugel. Het bovengedeelte van het hotel brandde voor het grootste gedeelte uit, terwijl dat gedeelte, dat niet door het vuur aan getast was, groote waterschade bekwam. Het vele beddegoed. dat aanwezig was, leverde bü de blusschlng groote moeilijkheden op en geruimen tüd was men nog bezig met de na- blurschlng. De schade, welke natuurlijk aan- zlenlük is, wordt door verzekering gedekt. Op het terrein van den brand waren Vele civiele en militaire autoriteiten aanwezig, ox de burge meester van Den Helder. Op den voorgrond stellende, dat het lidmaat schap van de partij open staat voor personen van elkegodsdienstige richting, indien zü slechts de beginselen vsn de Partij onderschrü- ven, achtte de Partüraad niettemin begrijpelük. dat Mr. Marchant, in Verband met de büzjn- dere plaats. <jle hü in den Bond heeft ingeno men, besloten had. de banden met de partü te verbreken. Met waardeering werd de arbeid herdacht door Mr. Marchant in zijn langdurige politieke loopbaan voor de partü verricht. De Partüraad was voorts van meening, dat, gezien de zuiv*f persoonlüke reden van af treden van den heer Marchant, door het ge beurde de houding van de partü tegenover het kabinet niet behoeft te worden gewüzlgd. En drie kwartier na het vertrek van de laatste verscheen alweer de roode Leopard Moth van J. Heyman, die als eerste was ge start, onder de blanke voorjaarswolken van Schiphol en daalde keurig voor het met een groot wit kruis aangegeven eindpunt van de race. GeleldeUjk volgden de anderen tot om zes uur het laatste toestel binnen was. On mlddellük werd nu begonnen met het becüfe- ren van den uitslag. Tüdens de wielerwedstrijden op de wieler baan JDe Zwaluw” te Eindhoven was de 30- Jarige W. 8. in een boom geklommen om de wedstrüden goed te kunnen zien Op een ge geven oogenblik riep hü echter naar beneden, dat hü zich niet meer kön houden en viel van een hoogte van 10 meter naar beneden. In ernstlgen toestand werd hü opgenomen -en op advies van dr. Smits per GO. en G.D. naar het ziekenhuis vervoerd. Da man verkeert In levensgëvaar. terecht kwam voor het café „de Viersprong", na tegen een auto in gebotst te zün op den viersprong Rüksstraatweg hoek Slapersdük. De botsing was zóó hevig,‘dat de auto, die uit de richting Haarlem kwam, tegen het oploopende terras voor het café Von Tunen gesmakt werd. De bestuurder sprong uit den auto en liet zün wagen, waarin zün vrouw en zoontje zaten, den vrijen loop Een persoon, die op het terras zat, had de tegenwoordigheid van geest in den auto te springen en wist desen tot stilstand te bren gen. De regeering overweegt maatregelen om dit te voorkomen- In verband daarmede raadt de Minister van Sociale Zaken aan, dat degenen, die plannen hebben tot uitbreiding van bestaande en oprich ting van nieuwe ziekenhuizen, hem met spoed doen weten, in welk stadium deze plannen op 26 Mei verkeeren. Bü de nadere Uitwerking der aanhangige voornemens, kan de regeering daarmee zooveel mogelük rekening houden. i het 9-jarig meisje H. beide eveneens uit De zonnige voorjaarsdag met breeden, bollen bries heeft dezen eersten wedstrijd om „den Zilveren Vleugel van Amsterdam” niet weinig begunstigd. Het was recht genoeglük bü het „home" van de Amsterdamsche Aero Club, dat dezen middag onwillekeurig iets weg had van een reusachtig duivenplat. Een twintigtal kleine mechanische vogels van elk pluimage werd er los gelaten over Nederland om prompt terug te keeren in het vertrouwde nest. Tusschen kwart vóór één en kwart over twee was de dubbele rü ranke kleurige vliegtuigjes, aie daar bü het clubhuis stond opgesteld, ge- leidelük weggeslonken. Telkens taxlde. met nüdlg motorgebrom zoo’n klein licht toestel naar de startplaats hü den tweeden richting- wüzer, om zich op het aangewezen sein na een flinken aanloop in de lucht te verheffen. Het programma voor den Olympischen Dag op 30 Juni as. in het Olympisch Stadion te Amsterdam wordt weer op dezelfde wüze sa mengesteld als in de voorafgaande jaren. Het zal dus weer bestaan uit nationale athletiek- en wielerwedstrijden, uit ruitersport en een voet- balwedstrüd van een sterk Neder la ndsch Bonds- elftal. De dressuurproef der ruiters, die het vo rige jaar zoo tüdroovend was, blüft ditmaal echter achterwege De voetbalwedstrijd wordt gespeeld door een sterk Nederlandsen Bondselftal vermoedelük te gen een Spaansche ploeg. Na de Olympische Spelen in 1928 heeft geen Spaansch elftal meer in Nederland gespeeld en waar de Spanjaar den onlangs In Keulen een verdiende overwin ning op het Dultsche elftal behaalden en fraai en sterk spel demonstreerden meende de com missie voor den Olympischen Dag. waarvan de heer K. J. J. Lotsy de voorzitter is, dat voor de afwisseling een Spaansch elftal een büzondere attractie zou vormen op dezen sportdag. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN NAAR DEN KATHOLIEKEN Verscheidene leden, wüzend op den zorg lijken toestand, waarin de inheemsche bevol king zoowel in Oost-, Midden-, als In Weet- Java in steeds ernstiger mate komt te verkee ren. drongen aan op het nemen van krachtiger maatregelen ten einde die bevolking voor ver der gaande verarming te behoeden. Kwart voor drie Zondagmiddag heeft de Dult sche luchtballon „Stadt Felbert” op een welland te Meerbeek (bü Beek in Limburg) een nood landing gemaakt. Onder leiding van commandant Wilhelm Schllpköter was de ballon des morgens te 10.55 in Felbert bü Wuppertal opgestegen. De tocht werd meegemaakt door nog een drietal perso nen. allen Duitschers. De ballon bleef bü de landing geheel onbe schadigd. terwül geen enkele der inzittenden gewond werd. Omtrent de motieven, welke tot de landing geleid hebben, Is slechts bekend, dat men plot seling in een onweersbui was geraakt, waarna men besloot op het eerste het beste weiland te landen. De bemanning is, evenals de ballon op trans port naar Wuppertal gesteld. Op genoemd ttfdstip naderde vanuit de rich ting Veisen een motorrütuig. bestuurd door den 40-jarigen F. J. j. uit IJmuiden-Ooat; op de duo zat diens echtgenoote. Volgens ooggetuigen had de heer J. een snel heid van minstens 7080 K M. Juist voorbü den züweg naar Westerveld liep een colonne van twintig kinderen, leden van de afd. Santpoort van den Ned. Arbeiders Sportbond die van kinderspelen in Velserbeek terugkeerden, vergezeld van vier leiders. De kinderen liepen geheel rechts, terwül ook het verkeer op dat moment zéér stil was. Uit ben ingesteld onderzoek is gebleken, dat het aantal bedden in de onderscheidene zie kenhuizen in Nederland belangrük grooter is dan de behoefte, ee» groot aantal bedden is regelmatig niet bezet. Hieruit ontstaat een toestand, die economisch zeer bedenkelük Is, zonder eenlg hygiënisch voordeel te bieden. Uitbreiding van het aantal bedden, vooral wanneer dit onoordeelkundig geschiedt, zou den toestand nog belangrük kunnen verergeren. In den nacht van Zaterdag op Zondag tegen twee uur is bü de Bergpolderbrug te Rotterdam een motorrüwiel, bestuurd door den 32-jarlgen A. H. van A., wonende in de St. Lurensstraat. met een snelheid van 87 K.M. per uur tegen een aldaar staande lantaarnpaal gereden, met het gevolg, dat hü van zün motor werd geslin gerd en met een schedelbasisfractuur werd op genomen. Zün verkonding was van zoo ernstigen aard, dat hü zeer spoedig na het ongeluk overleed. Op de duo zat de heer A. W. Perné, oud 36 jaar. Deze kreeg een hersenschudding. Spr. eindigde met den wensch, dat men de marineleiding rust en vertrouwen moge schen ken, opdat zü onze vloot deskundig kunne organiseeren. De heer Angenent opende het verrasslngs- programma voor de bemanning van de K XVTH met een kort woord tot commandant, officie ren en verdere bemanning. Na mevrouw Hetterscby, de echtgenoote van den commandant van de K XVIII kregen de overige 35 familieleden van de bemanning, die in de Phohi-studio aanwezig waren, gelegen heid tot het overbrengen van hun beste wen- schen aan hun verwanten op den onderzeeër. Vooral de dames waren zeer ontroerd. Allen, zonder uitzondering waren niet alleen zeer verheugd, door het comité Onze Marine en de Phohl daartoe in de gelegenheid gesteld, eenige woorden aan bun familieleden op de K XVIII te kunnen toeroepen, maar getuigden ook van de groote belangstelling en het In tense medeleven van het Nederlandsche volk, dat ultelndelük het Comité Onze Marine tot zoovele blüken van medeleven met onze dap pere zeehelden op de K XVIII in staat heeft gesteld. De secretaris van het comité betuigde aan het slot van de uiteending nogmaals zijn groo- ten dank aan het Nederlandsche Volk en hoop* te, dat de moed en het voorbeeld van de be manning van de K XVIII ertoe leiden mogen dat Nederland meer waardeering krügt voor de Te Santpoort is nog een verkeersongeluk ge beurd, waarbü een luxe-auto tegen het terras De -Partüraad van den Vrüzinnig-Democra- tischen Bond heeft te Den Haag een zeer druk bezochte vergadering gehouden, ter bespreking van de gebeurtenissen, die tot het altreden van minister Marchant hebben geleid. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel: Sidney Torch 12.10 Gramofoon 12.35 Ida San tare Ui en haar orkest 1^0 Het Commodore Grand-orkest 5.40 Het Port land strijkkwartet 5.35 Het BBC-dansor- kest 7.40 Gramofoon 10.40 Het Les lie Bridge water-kwintet 11.35-—12.20 Lew Stone’s Band. Eenstemmig keurde men, hetgeen door de heeren Oud. Kranenburg en Joekes in de aan- gelegwnheid-Marchant is verricht, goed: ook bleek men zich geheel met wat door hen In de „Vrüzinnig-Democraat" te dezer zake werd geschreven, te kunnen vereenlgen. Op de bekende buitenplaats „Duin en Kruid- berg” te Santpoort heeft Zondagavond een ge weldige brand gewoed, die den laatsten duinreep voor de kust binnen eenige uren in een woes- tenü heeft herschapen. De Santpoortsche vrüwillige brandweer was weldra aanwezig. Zü werd geassisteerd door het tslrijke per soneel en de jachtopzieners van de omliggende buitenplaatsen Men kon aanvankelük niet verhinderen dat het vuur zich met groote snelheid voortplantte over een lengte van 3 A 4 K.M. en een breedte van pl.m. 300 Meter. Het duinlandschap is daar dicht begroeM met zoogenaamde kattendoomt. een struikge was van een meter hoogte en dichter langs de kust met het bekende helmgras. Met het aanleggen van tegenvuren had men na rui »i twee uur zwoegen succes. De Bloemendaalsche en de IJmuider brand weer die Inmiddels ter assistentie ontboden waren, behoefden geen dienst te doen. Vooral vanaf het strand leverde de vuurzee •en fantastisch schouwspel op. De vlammen drongen zelfs door tot aan het Strand, zoodat ook de helm 'beschutting van de zeewering geheel vernield is. Ca «naak van den brand ia onbekend. kapitein commandant De rechterlüke dienst van Antwerpen heeft den 39-jarigen H. H., afkomstig uit 's-Graven- hage, in de buurt van het centraal station ge- adresteerd. De Nederlandsche justitie had zün opsporing en voorgeleiding gevraagd wegens een op 12 Mei te 's Gravenhage gepjeegden juweelendiefstal ten bedrage van omstreeks f 15.000.In af wachting van het verzoek om uitlevering is de a man in bewaring gesteld. Spr. constateerde, dat er verschillende tegen werkende factoren waren, welke de marine in haar natuurlüke ontwikkeling belemmeren, waartoe hü o.m. rekende de ingrüpende besuL nfglngen op de staatsuitgaven en het gebrek aan vertrouwen in de marineleiding^ Op de veel te lage marine-begrooting van 1930 werd meer dan 30 pet. bezuinigd, en de opdracht aan de commlssie-Idenburg kwam er op neer 56 pet. te bezuinigen. Spr. concludeerde dat speciaal ten aanzien van de maritieme weermacht de grens van onse flnancieele draagkracht zeer krap wordt getrokken. Nederland, als de kern van het Nederland sche wereldrük. dat een groote verantwoorde- lükheid dient te dragen voor de veiligheid der verspreide Nederlandsche belangen, is op het oogenblik de eenige die niet bewapent, de eenige uitzondering dus in de rü der naties, welke haar bewapening versterken I Naast deze financieels tegenwerkende facto ren bestaat nog het gebrek aan vertrouwen in de marine-lelding, dat tot uiting komt in de samenstelling der commissies, welke marlne- problemen te onderzoeken krügen en die steeds uit niet marine-deskundigen bestaan. „Geen vüand zal er aan denken om kostbare scliepen in den Indischen Archipel te zenden, indien hü slechts te doen heeft met vliegtuigen en klein onderwatermateriaall” „Hü levert alleen zün kostbare doelen, als dit noodig is.” „Zün er echter moderne kruisers en jagers, dan moet hü met gelükwaardig materieel ko men, dat hü elders, echter, slechts noode mis sen kanl” „Dat is,” volgens spreker, „de preventieve Tah ELIXER NU 00K IN COCKTAIL. LIKEUR.VERMOUTH. SHERRY OF COGNAC. CATZaZilVAK pekha-groningen KALUNDBORG, 1261 M. 12 30—2 20 Concert 3 .30 Concert 5.30 Zang 8 30 Plano-recltal 9.50 Gramofoon 10.00 Operettemuziek: Het Omroeporkest 9.20 Het Omrort>orkest 10.40 Hc Het Omroeporkest Ij.1013. ■lek. LANGENBERG, 455.9 M. 12.30 Het Omroepklelnorkest 4.30 Het Radlo-Kln- derkoor 7.30 Concert m. m. v. Jeugdkoor en -orkest 9.40 Zang. Laat u nooit Jcnock out’' slaan door het leven. „Houd er den moed maar in” zingt de volksmond, leven is nu eenmaal een of, zoo ge wilt, een doch we moeten daarbij aan ons zelf twijfelen. We ten immer een dosis rechtmatig zelfbetrouwen bewaren en ons niet laten ontmoedigen, hoe zwaar de om standigheden ook schijnen. Met taaie wilskracht moeten we ons tegen gees telijke inzinking verzetten. Nooit bij de pakken gaan neerzitten. Kop om hoog en met moed steeds verder. Al leen de wilskrachtige aanhouder, die taai de slagen van den tegenslag weet op te vangen, wint 6p den duur. Laat u nooit door het leven knock out slaan. Het Uitvoerend Comité van Flora 1935 deelt den uitslag van den wedstrijd mede, welke was uitgeschreven voor goede antwoorden op de vraag: „Wat zal de uitspraak der jury zün. die de zes voorjaarsstadstuinen ingezonden op Flo ra 1935 beoordeelt?" Onder contrftle van notaris mr. J. A. de la Hayze te Heemstede is deze uitslag vastgesteld. Ingeleverd waren 8775 geldige biljetten, waarop dus de deelnemers de zes tuinen in een be paalde volgorde hadden geplaatst. Ingevolge het reglement voor dezen wedstrüd zün thans be schikbaar 18 x 3 prüzen van tien gulden of 54 prijzen. 104 biljetten gkven den Julsten uitslag aan. n.l. die, welke de jury had vastgesteld. Deze uit slag was C (A. Koper), B (J. F. Bekkev) D (v. Dorts tuinaanleg), F <h Copün en Zn.)’ A (Carl van Empelen), E (Van Empelen en Van DUk). WEENEN. 506.R M. 7.50 Zang 10.00 OperaconcertHet Weenach Symphonle- orkest 11.30 F. Wolfsrl’s ensemble 12.201.20 Bert-Sllvlng-kwartet. VERWIJZEN WIJ RADIOGIDS TOULOUSE, 328.6 M. 8.06 en 8.35 Or- 8.50 Dansmuziek 10.00 10.40 Weensch orkeet- 11 OS Dansmuziek 11.30 Me ll A5 Militaire muziek 1155 12 06 Operetteconcert 13.40—13.50 Dansmuziek. Door onbegrüpelüke oorzaak de weg ver keert in zeer goeden staat en maakt slechts een nauwe bocht naar links is de motor rijder juist achter de rü kinderen de macht over het stuur kwüt geraakt. De gevolgen waren ontzettend: met volle snelheid werd eerst een achterop loopende leider, de 48- jarige heer J. D. Handgraaf uit Santpoort-Station aangereden r ver volgens het 10-jarig j'ongetje J. P. Oosterwaal, en N. Schoon, Santpoort. Hiertia vloog de motor met groote snel heid tegen een boom, waardoor bestuurder en duorüdster in een heg werden geslin gerd. De motor kwam Juist boven op het gewonde meisje S. terecht, dat hlerbft nog brandwonden aan het onderlüf bekwam. De oorzaak van het ongeluk moet gezocht worden in de overmatige snelheid, waarmede de testuurder van den motor gereden heeft. Ter plaatse van het ongeluk moest hü een in een zelfde richting gaanden auto passeeren. Hü week daartoe te vee) links uit, met het gevolg, dat de onderzüde van den motor tegen den trottoir band schuurde en hü het voertuig niet meer in de hand hield, dat tegen den daar staanden lantaarnpaal te pletter sloeg. De paal brak bü den grond af. De chauffeur van den gepas- seerden auto stopte onmlddellük, constateerde wat gebeurd was en waarschuwde de polltie«M zorg droeg voor snelle medische hulp. Het worsteling bokspartij, nooit moe- Zondagmiddag 1 uur is in de on- middellyke nabijheid van de beken de treinhalte Driehuis-Westerveld in Velsen een vreeselijk verkeers ongeval gebeurd. HUIZEN, 1875 M. KRO 8 00—9 15 Gramofoon 10.0010.30 Gramofoon 10.3011.00 Muzlekultzendlng voor fabrie ken (gramofoon) 11.0011.30 Gramofoon 115012.0Q Godsdienstig half uurtje door pastoor L. H. Perquln 13.0113.15 Politieberichten 12.15—1330 „Ken verrel uurs met Sydney Custard” (gramofoon) 12.30— 1.00 De Kro-Bovs 1.00—1.15 ..Learn to Croon!" (gramofoon) 1.15 1.45 De Kro-Boys (vervolg) 1.45--2.00 ..Beniamino Glgll” (gramofoon) 2.00 3.00 Vrouwenuurtje 3.004.00 Orgelcon cert door Kvert Haak m. m v. Eduard Koopmens, bariton 4 154.30 „Wiener Kgp$lle Frank Fox" (gramofoon) 4.30 5 00 Het Centraal R.K. VoUtsrangVoor (groep A) van de afdeellng Utrecht der Ne- derl. R K. Volkazangvereenlglng 5.00— 5 30 Blbellus-programma (gramofoon) 5 30—6 15 De Kro-Boys 6 156.30 •.Maanziek platen-lntermezso'* (gramofoon) 6.307.00 De Kro-Boys (vervolg) 7.00 —7.15 Politieberichten 7.16—735 ..Een dreigende Euröpeeeche oorlog en een be roemd congres" door O. J Paulldes 7 35 7 50 ..Tango-ltls” (gramofoon) 7.50 8 00 „Waarom zwemmen?” 8.008.05 Vaz Dl is 8.051030 Studlo-opvoerlng in het Nederlandech van: „De Dollarprln- ees". operette van Leo Fall. 8.059.00 Eer ste bedrijf 9.00—9.15 „Internationale fiportrevue" 9.15—10.30 Tweede en derde bedrijf van „De Dollarprlnses” 1030 10.35 Vaz Dlas 103512.00 Gramofoon. HILVERSUM, 301.5 M. AVRO 8.00 Gramofoon 9 00 Het Omroeporkest 10.00 Morgenwijding 10.15 Klanken ter nabetrachting 10.30 Het Omroeporkest 11.00 Wenken voor de huishouding 11.30 Orgelconcert; Plet v. Egmond Jr. 13.30 Kovacs La Jos 1.15 Gramofoon 130 ZangvoordrachtJac. Wolf, tenor: Bo ris Lensky, viool 2.15 Jan Hartman draagt voor 2.35 Gramofoon 3 00 Knipcursus 4 15 Gramofoon 430 Radlo-klnder- koorzang 5 00 Halfuur voor kleinere kin deren 5.30 Verstroollngsmuzlek„The Continental Five" 6 20 Gramofoop 6.40 De Avro-Declbels 7.30 Avro-Re’lsru- briek 8 00 Vaz Dlas 8.05 Klanken, die voor kort populair waren (gr.pl.) »30 Kovacs Lajos 9.00 „Dolly's kleine reke ningen”, hoorspel In één bedrijf 9.30 Theo v. d. Pas. plano, met het Gmroepor- kest 10 00 Trait d' union (gr.pi) 10.15 Het Omroeporkest 11.00 Vaz Dlas 11.1012.00 Dansmuziek. I.l XEMBURG, 1304 M. 8.06 Gramo- foonmuzlek. 12.20 Middagconcert door het Radto-orksst onder leiding van Henrt Pensls. Ungarlsche Lustsplel—Ouverture, Kéler-Béla. Valse, prlntanlére. Clément. Coeurs et Fleurs. Czlbulka. En se balla- dant, Vaulet. Les Dragons de Villars. Mall- lart. Troïkafahrt. Tschalkofskl. Le Singe grlmpeur, Groitzsch. Rose Marie. Frlml- Salabert. 1 30 Koersen. Daarna gramofoon. 6 35 Concert- en dansmuziek 7.50 Belgi sche avond. Qramofoonmuzlek. 8.36 Gra- mofoonmuzlek. 8.40 Qramofoonmuzlek. 9 00 Belgisch concert door het Radlo-orkeet onder leiding van Henrl Pensls. Pollchl- nelle, Heuse. Médltatlon, Lauweryns. Sere nade d'Arlequln, Van Dam Prélude élé- glaque. Jongen Danse d'Athelstane, La Gye 9 20 Gramofoonmuzlek. 935 Vervolg Belgisch concert Prés d’un Rulsseau, Du bois—MertensHumoresque, Vreuls. Aréne, marsch. Vandevelde. 9.45 Gevarieerd con cert door het Radlo-Orkest onder leiding van .Henrl Pensls. Children s Corner. De bussy. Parade der Zlnnsoldaten, Jessel. 5e Hong. Dans. Brahms Nocturne. Grleg. Grand Galop chromatlque. Llszt. Gram, plaat. 10.15 Vlool-recttal door Sophie Pl- ménldés. Poême, Chausson. Vle bréve. de Falla. Nocturne. Boulanger. Scherzo Ta- rentelle Wlenlawskt 10 50 Dansmuziek door Jazz-orkest onder leiding van Ferry Jusa. Het ongeluk, dat groote consternatie veroor zaakt*. gebeurde precies voor de woning van dën politie-chef van Driehuis, die omniddel- UJk kwam toegekneld. jQok de ^neesheeren MacDanlël en tan Lënsen waren binnen eenige minuten op de plaats des onheils en hadden handen vol werk. ‘Alle slachtoffer» werden met ziekenauto's naar het St. Antonius-ziekenhuis te IJmuiden- Oost vervoerd. Bovendien heeft het Comité „Onze Marine” den familieleden van de bemanning van de K XVIII des morgens een koffie aangeboden in de Phohi-studio, waarna zü een autotocht maakten door de mooie wüken van Hilversum met als besluit een gemeenschappelüken maal tijd in het Palace Hotel te Hilversum en een bezichtiging van de K. R. O. studio’s. Om 3.0S uur ving de uitzending van dc Phohl aan met eenige muzieknummers, ten gehoore gebracht door de Konlnklüke onder leiding van kapelmeester L. H. F. Lels- tlkow. Daarna hield kapitein ter zee C. E. L. Hilfrich, commandant van Hr. Ms. „Hertog Hendrik” tot alle luisteraars bü de Marine een toespraak, welke ingeleid werd met couplet van het „Adelborstenlied”. Allereerst wees spreker op de belangrijkheid van Indië en zün ligging. ,Jk behoef u dan ook nauwelüks de onschat bare waarde van ëen krachtige oorlogsmarine aan te toonen,” aldus spreker, „yooral in dezen ,tüd van oplevend nationalisme en egoïsme, vzelke zich in alle landen openbaren, zün de gevaren dreigender dan ooit!” n „Het bezit van een krachtige oorlogsvloot moet meer dan ooit worden beschouwd als on misbaar voor het voortbestaan van ons, vrije Nederlanders, in een werkelük „Nederlandsch” Indië!” ,,De Zilveren Vleugel van Am sterdam” is voor de eerste maal „vervlogen" en gewonnen door den sportvlieger H. J. P. van Heek in zijn open Pander-toestel. Zooals men weet is de opzet van desen jaar lijks te houden wedstrijd om onder de Neder landsche amateur-vliegers de kennis der lucht- navigatie en de behendigheid in het omgaan met vliegtuigen te bevorderen. De opdracht was de aangegeven route te vliegen in den 'tüd, welken men zelf voor de verschillende tra jecten had berekend en wel zoo nauwkeurig mogelük in den aangegeven koers. De gemaakte tijden werden vastgesteld bü de beide tusschen landingen. Welschap en Waalhaven, en aan liet eindpunt, terwijl de juiste koers werd ge controleerd vanaf de controleposten brug bü Grave, Loevenstetn en Wassenaar. Hier waren de deelnemers dan ook verplicht op niet groo ter hoogte dan 200 M. te passeeren. Elndelük ging het erom bü de landingen neer te komen op of zoo dicht mogelük bü een aangegeven plek, natuurlük met afgezetten motor. Het min of meer nauwkeurig uitvoeren van deze op dracht werd uitgedrukt in winst- en straf- punten. Onder de belangstellenden bü start en te rugkomst waren wethouder J. ter Haar, haven meester W. N. v. d. Poll, de heer G. Crone, voorzitter van de Kamer van Koophandel, de heer Wallaerdt Sacré, voonltter van de Kon. Vereeniglng voor Luchtvaart en de heer E. Enthoven, voorzitter van den Raad van Be heer van de K. N. X. L. M. HAMBURG. 331.9 M. 1230 Het Om roeporkest en het Emde-orkest 230 Ge varieerd concert 4.30 De Klelache Orkest- ver. 6.50 Vocaal concert 9.06 Joh. Beb. Bach's eerste Brandenburgache concert in F gr. t. 930 „Siebenmal Rokoko". muziek van W. GAttke.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 18