Utrecht wint de missiefinale te Oldenzaal Volendam klopt H.B.C met 5-3 1 NIEUW NEDERL RECORD VAN GEERLING SNELLE, AANTREKKELIJKE WEDSTRIJD EEN 3-1-ACHTERSTAND INGEHAALD u i 1 MAANDAG 27 MEI 1935 ZWEMMEN s e»tafette-»trijd van De tweede helft ZWEMMEN De wedstrijd VOETBAL BRAINE BLIJFT IN PRAAG Mutters leidt BelgiëZwitserland ■MM MM Pijnenburg-Wals in vorm te Heemstede Charlier-Deneef winnen te Heer Dure fouten der Heem steedsche verdediging H.B.C. thans geheel uitgeschakeld Duitschland-Tsjecho Slowakije 2-1 Voor wers VolendamKerkrade zal de be slissing brengen Prestatie van Helen Madison overtroffen Om den Groeten Prijs van Amstenrade Zestigduizend toeschouwers te Dresden Na een spannenden wedstryd, die groote belangstelling trok, be haalden de wijd broeken verdiende over- ivinning NIEUW WERELDRECORD OP DE MIJL Groote belangstelling voor de Hol- land-lndië-wedstryden in het Sportfond sen bad te Amsterdam ■L' AL Slaats wint in de achtervolging den Belg de Bruycker Zweedsche ingenieur Ljungstrom con- 'rueerde een nieuw type zeilboot, waarbij et zeil rechts en links van den mast als een blad van een boom uitspreidt een record aantal toeschou- werd het Bossche elftcd met 31 geklopt Onderhandelingen met den Belgi schen Voetbalbond mislukt Twee verschillende speelhelften Pellenaers in een slag populair in Limburg u f be- 8e- K. Stehr; 5. was. d. Hel met Pijnenburg Slaat» >unten vallen De Neef Pellena er» 5. Voor den 2. 3. Nog even wist H.B.C. haar tegenstanders terug te dringen. In deze periode scoorde van Roeden werd afgekeurd, al namen wij "het genoemden speler niet kwalijk dat hij zich hierover verwon derde. De arbitrale beslissing was echter Juist. Nauwelijks was de vrije schop door Volendam renomen of er volgde een snelle aanval op het JI.B.C.-doel. Keeper Driessen trachtte door ult- loopen het gevaar te keeren, doch kreeg het le der niet voldoende in zijn macht. Koning profi teerde hiervan handig door welgeplaatst zijn en Volendams derde doelpunt in de Heemsteedsche netten te deponeeren. 331 7 S 7 8 6 5 4 3 1 0 1 2 1 1 1 1 0 3 4 5 11 10 7 3 1 Jonk leder dam Een Neef 24 punten 4 3 25—11 20— 9 18—19 9—19 5—19 rechte en te meer 10 7 4 S 6. 7. no. het koppelwedstrl^ 'l Waterpolo heeren: HollandIndlë 22 (raat 0—1). Totaal: Indlë 159 pnt.; Holland 110 pnt. Voor den kampioensstrijd tusschen H.B.C. en Volendam bleek een zeer groote belangstelling te bestaan. Een dichte haag toeschouwer» om zoomde het fraaie H.B.C.-terrein, waaronder een groot aantal supporters uit het visseners- dorp. Op een ronde: Vluggen—Kou mans Klignet—Muller BissëronLe Drogo HermansPellenaers Op twee ronden De CaluwéKuypers DictusDe Loot Puntentelling na de baannummers: Indlë 107 pnt.; Holland 71 pt. Waterpolo (dames)HollandIndlë 30 (rust 2—0). De IJ-zwemmer W. Geerling deed een po ging het op naam van J van Hemsbergen (Haarlem) staande Nederlandsche record 500 meter vrije slag te verbeteren. Hij slaag de hierin ten volle en haalde het record met 3 4/5 sec. naar beneden, een schitterend» prestatie dus voor dezen 16-Jarigen zwem mer. De estafetteploeg van de lowa-Vntversi telt, heeft pas een nieuw wereldrecord ge vestigd op de 4 x 2.20 yards, die in 1 min uut 25.2 sec. werden afgelegd. Deze ath- leten hebben hierdoor bewezen de snelste estafetteploeg te vormen niet alleen van de Vereenigde Staten, maar van de geheele wereld Na het bovenstaande kunnen we over spel en spelers met enkele woorden volstaan. In de eerste helft werd er door Den Bosch het beste spel gespeeld. Ook na half-time wa ren de Zuidelijken meermalen technisch beter, maar waar zij deze technische meerderheid niet in goals wisten om te zetten, bleven van zelf doelpunten uit, ook al omdat de afwer king soms wel wat te wenschen overllet. Toen na half-time de stand 21 voor Utrecht was geworden, drong de Bossche middenlinie vaak iets te ver op en daardoor kon dan ook De Hosson het derde doepunt scoren. Het zou ons te ver voeren alle spelers hier af zonderlijk te noemen, maar een uitzondering willen we maken voor Wekking. Pot, v. d. Linden en Ten Bokum bij Utrecht en Van Bree, v. d. Heuvel en Jansens van Den Bosch, die op een uitstekenden wedstrijd kunnen terug zien. Duitechland heeft Zondagmiddag te Dresden vooc 80.000 toeschouwers met 21 van Tsjecho- Slowakije gewonnen, nadat de rust met een 10 voorsprong was Ingegaan. Niet minder dan 6000 Tjsechen waren naar Dresden gekomen om getuigen van den wed strijd te zijn, doch degenen, die eerste des mid dags te Dresden arriveerden, vonden de toegan gen tot het Stadion door de politie afgesloten. Niettemin slaagde men er in het politiecordon te verbreken en daarna werd het een rush op de tribunes. Door een en ander kon eerst tien minuten over tijd begonnen worden, terwijl er een onrustige en nerveuze «temming in bet Stadion heerschte. De ontmoeting werd geleid door den Belgi schen scheidsrechter Langenus. Raymond Braine blijft te Praag, daar hij naar de ..Courant” uit Antwerpen meldt, een nieuw contract geteekend heeft met Sparta Praag. Hiermede is een einde gekomen aan de onder handelingen. die de secretaris van den Belgi schen Voetbalbond aangeknoopt had met da bedoeling den Jongsten Braine weer voor Beer schot en het Belgische elftal te winnen. In het Sportfondsenbad te Amsterdam werden Zondag de zwem- en waterpolowedstrijden .Jtol- land-lndië” gehouden, welke vooc de tweed» maal georganiseerd werden door de zwemver- eeniging Het IJ in samenwerking met het Comité Holland-Indië te Water. De belangstel ling was zeer groot. Bij het groote nummer van den middag, nl. de estafette voor dames verschenen acht dames voor Indlë aan den start tegen de bekende Ne derlandsche estafette-ploeg 4 X 100 meter, be staande uil W. de Ouden. Rie Mastenbroek. A. Timmermans en Jopie Selbach. Het werd een mooie spannende strijd. Mat gering verschil wonnen tenslotte de acht In dische dames, die ieder 50,me|er zwommen in den tijd van 4 min. 39 2/5 sec. De tijd van onze Hollandsche dames was 4 min. 39 4/5 sec. Hier bij dient natuurlijk in' oogenschouw te worden genomen, dat het natuurlijk gemakkelijker zwemmen is met acht dames, die ieder 50 meter zwemmen. Onder leiding van den heer Snappers werd te half drie begonnen. H.B.C. had spil Vinke weer in de gelederen. In de voorhoede stonden thans Ruigrok als linksbinnen en Martin als rechtsbinnen opgesteld. Het zag er aanvankelijk naar uit dat deze formatie H.B.C. het gewenschte resultaat zou opleveren. De Heemstedenaren begonnen althans zeer goed. Geen vijf minuten duurde het of v. Rooden had succes met een mln of meer elgen- aardigen kopbal, welke door den Volendam- keeper werd gevangen, doch vervolgens over de Onder buitengewoon groote belangstelling werd voor de eerste maal de groote prijs van Amstenrade verreden. Een 25-tal bekende ren ners had ingeschreven, waaronder Pellenaers, van der Ruit. Bogaert, de Caluwe, Bissoron ea. De lengte van het parcours bedroeg 1200 Meter en dit moest 100 maal worden afgelegd. Tien rijders bereikten de finish; als eerste de Belg Bllliet in den tijd van 4 uur 17 min. Op een ronde kwamen: 2 Hamerlinck, 3 Raes, 4 Dictus. Op twee ronden 5 de Caluwe, 6 De Loor. 7 Esser. Op drie ronden, 8 Velraeds. Tijdens de wedstrijden, georganiseerd ter ge legenheid van het regeerlngsjubileum heeft Miss Phyllis Dequar de mjjl vrijen slag af- gclegd in 23 min. 32.4 sec., hetgeen een nieuw wereldrecord beteekent. Het record stond tot dusverre op naam van Helen Madison met 24 min. 34.6 sec., gevestigd te Long Beach in 1930. Alle begin is moeilijk. Een jeugdige athleet, die de kunst van het polstokhoog spring en meester wil worden Volendam is er gisteren in geslaagd H. B. C. voor de kampioenscompetltie te kloppen, waar door de Heemsteedsche club nu definitief uit geschakeld is. De wijdbroeken wisten een 31 achterstand in een 53 overwinning om te zet ten. De strijd om den titel gaat nu uitsluitend tus schen Volendam en Kerkrade en zal wel wor- beide den beslist in de ontmoeting tusschen concurrenten op 10 Juni as. te Volendam. De stand is thans: Zaterdagavond werd op de baan te Heer een buitengewoon spannende course gereden in den vorm van een drieuurs koppelwedstrijd voor profs. Hoewel er een zeer gevariëerd veld van ren ners was. dat zooals bleek ook geweldige kracht bezat, gelukte het Char lierDeneef te winnen, zij het na een Jacht van ruim 100 ronden. De i ploeg toonde op verbluffende haar speciali- dit soort wed- Dit was 100 Belgische ditmaal wijze telt In strijden. Dit was de eene gebeurtenis In de zen wedstrijd. De tweede gebeurtenis was wel het optreden van Pellenaers die zich in het sterke gezelschap wonderbaarlijk thuis gevoelde Met zijn geweldige sprongen op alle wegloopers oogst te hij een enorm succes en werd hij enthousiast toegejuicht door de duizenden toeschouwers. HU was jammer ge noeg gekoppeld aan een minder sterk renner, wegens ziekte van v. Oers, hewel dit feit niet kon verhinderen, dat hij wegens zijn persoonlijk rijden in één slag „Heer" veroverde. Ook de overige aanwe zige renners, als De Calu wé. Koumans, Klignet en Vluggen werden tot groote prestaties geïn spireerd zoodat het een buitengewoon spannende en fraaie wedstrijd werd. De uitslag was als volgt: 1. CharlierDe Kerkrade Volendam H. B. C. Kolping S. D. O. U. C. Geregeld kwamen de gastheeren terug voor het Volendamsche doel, terwijl aan den anderen kant de aanval der gasten teleurstelde. In bet veld werd er soms aardig gewerkt, doch voor het doel ontbrak het den Volendammers voor- loopig niet alleen aan doorzetting»-doch even eens aan schutterscapaciteiten. Keeper Driessen kreeg dan ook maar weinig te doen. De aanval van H.B.C. bleef zeer actief. Twin tig minuten na den aanvang speelde Ruigrok het leder op de hem bekende wijze vrij, een laag schot volgde, waarbij de toesnellende v. Rooden den bal voor alle zekerheid verder over de doel lijn werkte. 20. Hierna kwamen de gasten er wat beter in, doch gevaarlijk voor Driessen bleken zij toch niet. Het doelpunt dat Volendam dan ook 15 minuten voor de rust tegenscoorde, was niet zoozeer het gevolg van goed aanvalsspel, doch meer het voor H.B.C. ongelukkig resultaat van een overtreding, even buiten het strafschopge bied. De linksbuiten Koning plaatste zich ach ter den bal, welke fraai het H.B.C.-doel trof. 2— 1. Vijf minuten later had aan den anderen kant echter Gieske weer succes voor H.B.C. Hij plaats te den bal uit een moeilijke positie via den paal in het Volendamdoel, zoodat de gastheeren weer met twee doelpunten voor kwamen te staan. 31. Niet lang voor halftime kon Koning mot zijn hoofd nog Juist een scherp genomen hoek schop bereiken en lag de bal voor de tweede maal in het H.B.C.-doel. 23. Met een onge- wjjzigden stand werd gedraald. Na de thee hadden de bezoekers hun mldvoor Th. Bont vervangen door diens broer C. Bont, hetgeen achteraf echter geen verslechtering zou blijken te zijn. Binnen vijf minuten moest het H.B.C.-team evertbens worden gecompleteerd, daar Vinke Sr. blijkbaar last van zijn oude bles sure kreeg. Hjj werd vervangen door v. d. Horst, waardoor van Leuven naar de midhalfplaats verhuisde. De uitslagen luiden: Wedstrijd voor amateurs, le serie over 5 K M. 1. C. Medlk; 2. J. Groot; 3 R. Lodewijks; 4. A. Schapper; 5. J. Balkenende; 6. J. Jansen, 2e serie: 1. B van Wezep; 2. D. van Am sterdam; 3. A. Zwartepoorte C. Meyer; 8. G. van Rooyen. Finale over 8 K.M. 1. A. Zwartepoorte 11 min. 30.6 sec. 2. C. Medlk. 3. B. van Wezep. Omniumwedstrijd voor profs: a. Sprintwed- strjjd over 1 K.M. <5 ronden). 1. J. Pijnen burg (laatste 200 M 12.8 sec); 2. A. v. d. Lin den (banddikte); 3. G. Leene (2 lengten); 4. C. Wals; b. Wedstrijd tegen het horloge over 500 M. met staanden start: 1. A. v. d. Linden 35.4 sec.; 2. C. Wals 36.6 sec.; 3. J. Pijnenburg 37 sec.; 4. G. Leene 37.6 sec. c. Wedstrijd over 5 K.M. (25 ronden) met 5 klassementen. Totaaluitslag1. J. Pijnenburg 9 pnt. 2. A. v. d. Linden 11 pnt. 3. C. Wals 12 pnt. 4. G. Leene 16 pt. Totaaluitslag Omnium: 1. J. Pijnenburg 5 pnt. 2. A. van d. Linden 5 pnt. 3. C. Wals 9 pnt. 4. G. Leene 11 pnt. Afvalwedstrjjd voor profs: 1. J. den. 2. W. Matena. 3. H. Jazet. Achtervolglngswedstrijd voor profs. Max. 5 K. M. F. Blasts haalt Omer de Bruycker in na 12 ronden in 3 min. 24.6 sec. Achtervolgingswedstrfjd voor amAteurs. max. 4 K.M., om den HeemstedeBrassard, G. van Wees (houder) haalt H. Pater (uitdager) in na 14 ronden in 3 min. 51.8 sec. Internationale koppelwedstrijd voor profs en onafh., over 60 K.M. met 4 klassementen. Totaaluitslag 1. J. Pijnenburg—C. Wals 23 pnt. 2. J. RiethovenW. Matena 5 pnt. 3. J. v. d. Heiden—H. Jazet 5 pnt. Op 1 ronde. 4. O. de BruyckerJ. Verhac- ghen 12 pnt. 5. W. MetzH. Adan 4 pnt. 6. W. BremerH. Korsmeijer 3 pnt. 7. A. Wes terD. Bosland 0 unt. Op 2 ronden: 8. F. Slaats. G. Leene 3 pnt. 9. W. van Baak—D. Fabel 0 pnt. Tijd 1 uur 23 mln. 27 sec. De strijd ging thans gelijk op. doch de aan vallen der bezoekers waren nu veel gevaasljjker. Dit bleek voldoende, toen vijf minuten later C. uit een voorzet van rechte het fraai ineens inschoot en Volen- dus met 34 kwam voor te staan. voorsprong. welke niet meer zou worden afgestaan. Een grove fout van Draijer had tot gevolg, dat invaller C. Bont zich geheel vrij in de richting van Driessen kon bewegen, welke even later voor de vijfde maal was ge passeerd. 35. Het spelpeil zakte hierna iets. Volendam trok zijn kanthalfs in de verdediging terug, hetgeen vanzelfsprekend een overwicht van H.B.C. tot gevolg had. Evenals vorig», week in den wed strijd tegen Kolping, was thans ook het Volen- dam-doel gedurende het laatste kwartier vrij wel zonder uitzondering het tooneel van den strijd. Het effect was echter eveneens gelijk aan dat der vorige week. H.B.C. kon er niet meer doorkomen. Waar keeper en backs van Volen dam gedurende de eerste helft mogelijk al eens een zwak oogenblik hadden gehad, daar sloot de Voiendammer defensie thans als een bus. Het was een lust om keeper Jan Sier in actie te zien, terwijl eveneens de beide backs en de halfs zich uitstekend weerden. De st^jd bleet spannend, doch had niet den schijn, dat H.B.C. nog een gunstig resultaat zou weten te verkrij gen. Doelpunten bleven dan ook verder inder daad uit en bij het eindsignaal had Volendam een verdiende overwinning behaald. De elftallen waren als volgt: H.B.C.: Driessen. Draijer. Vinke Jr., Leuven, Vinke Sr.. Bierman, Toledo, Martin, v. Rooden, Ruigrok, Gieske. Volendam: Jan Sier. J. Koning. J. Bond, Fr Tuyp, J. Tuyp, Runderkamp, Smit, Pooijer, Th. Direct hierop floot scheidsrechter van Haas teren uit Rotterdam beginnen. Utrecht wint den toss en de volgende elf tallen stellen zich dan op voor den grooten strijd: Utrecht:, Pot <WA); Schoonderwoerd (BEG) ejilVekking (Patmb. Boys); Holtkamp (Volh. EnWei. Pik; (VDZ) en v. d. Linden (Zw. Voor uit); Oosten (Emos). Nienhaus (SDOUC), v. d. Berg (Vogido), ten Bokum (Bilthoven) en de Hosson (HMS). Den iBosch: Colen (Mulo); van Laarhoven (Mulo) en van Bree (Kolping)Jansens (R.K. T.V.V.), Coolen (R.K T.V.V.) en Strjjbosch (Best Vooruit); Komuyt (Kolping), Goossens (Zwaluw). Atgier (Kolping), de Kok (R.K.T. V.V.) en v. d. Heuvel (Mulo). Voor pl.m. 4000 toeschouwers brengt precies 3.15 uur Z.H.Exc mgr. Bukcx met een forschen trap het leer aan het rollen. De eerste aanvallen zijn voor Den Bosch, dat er van den beginne af een geweldig hoog tempo inzet en herhaaldelijk verkeert Pot’s hedjaddm' in gevaar. Voorloopig blijven echter uit, vooral <Joor keurig werk van captain Wek king en keeper Pot. Er is pl.m. 8 minuten gespeeld, wanneer Pik goed doorgeeft aan v. d. Berg. Deze breekt door, maareljn schot ketst van een der spelers terug, doch Oosten is meegeloopen en met een hard schot geeft de jeugdige Enschedeer Utrecht de leiding (10). Dit prikkelt de Bosschenaren en het tempo wordt nog iets opgevoerd. Steeds komen de Zui- F. Slaats leverde in den achtervolgingswed- strijd de fraaie presta tie om dgji_BeJg/O. de Bruycker na 3 min. 24.6 sec. in te halen. Een mooi succes boekte de R. K. Wielerveree- niging „Achllles” in de achtervolging voor ama teurs. Haar lid G. van Wees gelukte het opnieuw te winnen voor den Heemstede-Brassard. Hij heeft nu tweemaal ge wonnen voor den wissel- prijs. Bij den wedstrijd voor amateurs werd A. Zwar tepoorte winnaar. Aan den internationalen over 60 K. M namen tien koppels deel. De strijd was dadelijk zeer levendig, maar de ultlooppogtngen hadden aanvankelijk geen succes. Maar een premie van f 10 bracht weer leven in de brouwerij. De Belgen O. de BruyckerJ. Verhaeghen wonnen de f 10.doch PijnenburgWals gin gen de Belgen daarna voorbij en namen de leiding. Intusschen zaten de anderen niet stil en J. RiethovenW. Matena en J. v. d. Hei denH. Jazet wisten zich bij de leiders te voegen. Het was jammer, dat de renner J. Cleerln bij het aflossen zoodanig te kwam, dat hij zijn sleutelbeen brak. Tot het einde bleef de strijd spannend, maar PijnenburgWals stonden hun voorsprong niet meer af. Het eindresultaat was. dat Indië won van Holland met 159 tegen 110 punten. De uitslagen waren als volgt: 100 meter vrije slag: 1. C. A. Kreffer (Indië) 1 min. 3 15 sec.; 2. S. L. Mooi (Indlë) 1 min. 3 2^5 sec.; 3. Daatselaar (Holland) 1 min. 3 4/5 sec.; 4. H. van Essen (Holland) 1 mln. 4 3/5 sec.; 5. Dljkema (Indië) 1 min. 4 4/5 sec.; 6. Refter (Holland) 1 min. 5 sec. 100 meter rugslag heeren: 1. P. Metman (In dië) 1 mln. 13 sec.; 2. J. C. Scheffer (Hol land) 1 min 13 1/5 sec.; 3. C. v. Aalst (Hol land) 1 min. 14 2/5 sec.; 4. J. van Heteren (In dië) 1 min. 14 3/5 sec.; 5. Van Schouwen C land) 1 min. 18 2/5 sec.; 8. V. d. Hoek (Ir 1 min. 12 sec. gedisqualificeerd. 100 meter schoolslag: 1. Mayer (Indië) 1 min. 18 3/5 sec.; 2. Jongbloed (Holland) 1 min. 19 3/5 sec.; 3. Kruithof (Holland) 1 min. 19 3/5 sec.; 4. Reynink (Holland) 1 min. 24 3/5 aec.; 5. Stam (Indië); 6. Sipkema (Indlë). 4 X 100 meter vrije slag estafette (Nederland) 8 x 50 meter vrije slag estafette (dames) In dië: 1. Indië 4 min. 33 2,5 scc.; 2. Holland 4 mln. 39 4/5 sec. (Willy <*h Ouden. R. Mastenbroek, J. Selbach en A. Timmerman»). 500 meter vrije slag record poging: W Geer ling (Y)> 7 min. 0 2/5 sec. (nieuw Nederlandach record). Doud record J. van Hemsbergen (Haarlem) 7 min. 4 1/5 aec. 4 X 200 meter vrije slag estafette heeren: 1. Indië met Sipkëma, Wincked, Kreffer en Mooi 9 min. 55 1/5 sec.; 2. Holland met Regter, Del- wel, rink en Scheffer in 10 mln. 9 4/5 sec. deljjken. flink gesteund door den vrij sterken wind, op den Utrechtschen paal af en Pot moet meermalen optreden, hetgeen hem echter uitstekend afgaat. Schoonderwoerd kan er blijkbaar niet goed inkomen en ook Pik loopt een beetje naar zijn vorm te zoeken. Den Bosch blijft sterker en na twintig mi nuten kogelt Atgier keihard langs den uitge- loopen Pot in de touwen, doch de ba] springt van de ijzeren stang achter het doel in het veld terug en er wordt gewoon doorgespeeld, hetgeen voor Den Bosch een strop beteekent. Het is echter uitstel van executie, want even later is het Goossens, die met een gaed schot de partijen weer in evenwicht brengt (1—1). Geweldig snel golft het spel van doel tot doel en beurtelings moeten de verdedigingen ingrijpen. In deze periode speelt de Zuidelijke voorhoede rijkelijk doch niet overdreven forsch, hetgeen haar een vrijen schop kast, wanneer Pot binnen het doelgebied wat al te forsch op zij wordt gezet. Bij een plotselingen aanval van Utrecht geeft Oosten goed door naar Nienhaus. die ineens voor doel plaatst, waar ten Bokum Inkopt, maar de bal komt buiten bereik van Colen precies op de lat. Het zeer goede combinatiespel der Bossche voorhoede brengt steeds opnieuw moeilijke pro blemen voor de Utrechtsche defensie, die ech ter met Wekking aan het hoofd, kranig stand houdt. Hoewel beide partijen moeite doen de leiding te nemen, gelukt dit niet en met den stand 11 wordt de rust aangekondigd. Het was een aantrekkelijke wedstrijd. er werd vlot, góed spel vertoond en bovendien heerschte er een enorme spanning, dus waren er voldoende factoren, om voor deze finale de juiste sfeer te scheppen. De wedstrijd werd bijgewoond door Z.H.Exc. mgr. dr. J. M. Bukcx, apost. vicaris te Helsing fors (Finland), den hoogeerw. heer kanunnik- deken J. M. gcholten, Oldenzaal, de Z.Z.E.E. pastoors J. H. M. Tolboom en F. Stokman, den zeereerw. pater Ign. Schwering, prior van het Carmel-Lyceum en vele andere E.E.H.H. gees telijken. Voorts waren aanwezig de besturen van den Utrechtschen en Bosschen Voetbal bond en de R.K.F.. burgemeester G H. P. Bloe men en echtgenoote. alsmede de oud-burge- meester, N. Th. M. Vos de Wael en echtge noote en de elftal-commissie en het Olden- zaalsche Missie-comité. Na aankomst van den optocht op het vlaggen en pauselijke wimpels fraai versierde Quick-terrein aan de Denekamperstraat, heet te burgemeester Bloemen allen hartelijk wel kom, waarna het woord nog werd gevoerd door den hoogeerw. heer kanunnik-deken Scholten en tenslotte door den apost. vicaris Z.H.Exc. mgr. dr. Bukcx. Hierna werd door alle aanwezigen staande t „Aan U, o Koning der Eeuwen" gezongen. De optocht werd ontbonden en even later betraden eerst de Bosschenaren en daarna de Utrechtsche spelers tusschen een haag van Quick-junioren het terrein onder .het spelen van het ..Wilhelmus”, waarbij de elftallen zich „en haie" voor de tribune opstelden. Onder zeer groote belangstelling en gunstigd door prachtig voorjaarsweer; werd gisteren in Oldenzaal de Missie-flnale speeld tusschen de vertegenwoordigende elf tallen van Utrecht en Den Bosch, die door het Utrechtsche elftal met 31 werd ge wonnen. Voor een vrij talrijk publiek zijn gistermid dag op de Heemsteedsche wielerbaan span nende wedstrijden gehouden. De belangstelling ging grootendeels uit naar de verrichtingen van Pijnenburg, Wals, Slaats en v. d. Linden. De omniumwedstrijd voor profs bracht een spannenden strijd tusschen Pijnenburg en v. d. Linden, terwijl ook Wals in dit nummer niet te onderschatten In de sprint was v. d. Linden eenige ronden in gesloten, waardoor Pij nenburg met miniem ver schil won. De tijdrace was voor v. d. Linden en Wals slaagde er in, on danks een lekken band, bij den klassementsVedstrijd een ronde uit te loopen, waardoor hij het laatste klassement won. Pijnen, burg en v. d. Linden be haalden ieder vijf pun ten, doch eerstgenoemde eindigde tweemaal een, zoodat hij in totaalklasement eerste werd. De thee blijkt aan de Utrechtsche ploeg goed te hebben gedaan, want van den aftrap zijn ze een tikje sterker, waaruit wel degelijk hel groote windvoordeel blijkt. Hoewel het hooge tempo van voor de rust niet meer is gehandhaafd, golft het spel toch nog vrij snel van doel tot doel en blijft de strijd, mede door den gelijken stand, zeer aantrek kelijk en spannend. Het Utrechtsche overwicht levert reeds na zes minuten een doelpunt op van Ten Bokum, doch deze heeft het leer met de hand bewerkt en terecht wordt de goal geannuleerd. Direct hierop wederom een snelle aanval van de Utrechtsche ploeg. Een corner is het re sultaat. doch deze levert geen succes op. Den trekt Den Bosch weer ten aanval en de Zuidelijken krijgen de kans van den dag als Pot bij een hoogen voorzet van Kornuyt ver uit- loopend ingrijpt, maar hij herstelt zich direct schitterend door den kogel van Goossens mees terlijk corner te stompen. Deze levert echter niets op. In snel tempo gaat Utrecht er dan tusschen- ult en Van den Berg breekt door, met. een harden schuiver besluit hij zijn fraaie »ush en Colen valt over den bal heen, zoodat Utrecht opnieuw de leiding heeft. 21. Van dit moment af is Utrecht het meest in den aanval, blijkbaar ook doordat de Bossche naren door het voor hen iets te hooge tempo, in de eerste helft, zichtbaar vermoeid gera ken. Er is bijna een half uur van de tweede helft gespeeld, als Ten Bokum uitstekend doorgeeft naar de Hosson; deze zwenkt iets naar binnen, passeert Van Bree en van dichtbij kogelt hij hard in den rechtsbenedenhoek, 31. Het pleit is hiermede beslecht en Den Bosch speelt een verloren wedstrijd. Ook Utrecht vat het nu iets kalmer op. maar toch blijft de strijd ten volle het aankjjken waard. Even later gaat een schitterende schuiver van Van den Berg rakelings naast, terwijl di rect daarop een kogel van Nienhaus door Colen fraai wordt gekeerd. De Zuidelijken trekken zich nu iets in de verdediging terug, schijnbaar om daardoor ver dere doelpunten te voorkomen, maar captain Wekking. thans prachtig bijgestaan door Schoon derwoerd, heeft de zaak goed bekeken en de 'plotselinge aanval van Den Bosch heeft dan ook geen succes. Steeds meer verstrijkt de tijd, maar gedoelpunt wordt er niet meer, zoodat Utrecht met een goede en verdiende 3—1-over- wlnning definitief beslag heeft gelegd op den „Centrum”-beker. welke na afloop, met enkele toepasselijke woorden door Z. H. Exc. Mgr. Bukcx aan captain Wekking werd overhandigd. 3.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 21