MOUSSANA Aspirin 2 HULDIGING IR. DAMME RADIO-PROGRAMMA PATROUILLE VERMIST Kerkelijk leven Was autobestuurder in slaap gevallen? Te ver in zee gegaan Met f 12.000 diamant verdwenen Auto tegen een boom Door auto gegrepen LICHTING 1937 STEUN AAN VISSCHERIJ Loting 14 Juni HET VACANTIEWEER WOONHUIS IN VLAMMEN INBRAAK TE KROMMENIE AUTOBUS TEGEN BOOM Bij het zwemmen verdronken MR. MARCHANT TE ROLDUC Twee inleidingen over nazorg TRAGISCH EINDE UIT DE BRUSSELSCHE TENTOONSTELLING OP stn Een jongen verdronken, twee anderen gered De directeur-generaal der P. T. T. door tal van autoriteiten toegesproken Instelling van een commissie voor de zoetwatervisschery en den zoetwatervischhandel Een der inzittenden ernstig gewond Wielrijder levensgevaarlijk gewond Inlandsch korporaal en twee fuseliers reeds zeven dagen weg OUD-MINISTER VERSCHUUR BELEED1GD POLITIE-AGENT PLEEGT OPLICHTING VALSCHE HANDTEEKE NINGEN GEPLAATST Demonstratief congres van S.D.A. P. en N.V.V. I Kinderbescherming BETROUWBAAR werkt bij verkou d h e i d Tegen de bezuinigings plannen steeds Op candidatenlijst voor de Prov. Staten van Drente De negen kinderen met moeite gered COCO* L Uv -V 4 11 1 ai l(l\Wl)IH Udl roso zelfi de stugste baarden zacht maaktl JEZUS’ HART, KONING EN MIDDELPUNT Sedert vertrek naar België laat firmant niets meer van zich hooren Met den wagen te water gereden en verdronken Eenige practische puntjes PO GOEDE ZEEP STAAT Na de meerderjarigheid K 2 Dinsdag 4 Juni 1935 MAANDAG 3 JUNI 1935 bevit het vermssrde „Recintt" - dit tie: WIJ van te de Frankrijk, Kr bestaan in ons land geven, omdat dit ons te ver sou voeren- Het blijken uit het vol- mear die ons l,” MOUSSERENDE APPELWIJN i i i Zaterdag te In Hotel „Het Kasteel van Ant werpen" te Utrecht een algemeene vergadering van het Katholiek Verbond voor Kinderbescher ming gehouden. Secretariaat „Reglna Coeli”, Amersfoort. Het personeel van het Staatsbedrijf der P.T.T.” Zaterdagavond omtreeks seven uur is in het Voornsche kanaal by Hellevoetsluls een mari nier der Koninklijke Marine, waarschijnlijk <’.o:ir kramp bu het zwemmen, verdronken. Na twintig minuten dreggen gelukte het den drenkeling aan wal te krijgen, doch de levens geesten waren reeds geweken. MILAAN, 3SR.lt M. 8.28 n.m. Orkest - eoncert 7.38 Gevar concert 0.18 Cl- marosa-concert. Naar aanleiding van deze beide referaten werd uitvoerig van gedachten gewisseld. Het bestuur zal bovendien de besproken pun ten in studie nemen. De tweede spreker was de heer La Plals, in specteur van de R. K. Vereenlglng voor Kin derbescherming te Den Bosch. bij de zorg voor het huis in alles vooral moeten laten leiden door de liefde. Vrijdagnacht hebben Inbrekers te Krommenie een bezoek gebracht aan het kantoor van de Ver Blikfabrieken. De daders hebben uit een der werkplaatsen een groot zuurstofapparaat naar het kantoor overgebracht en hiermede de kluis, waarin zich ongeveer 15000 bevond, bewerkt. De kluis heeft deze bewerking echter glansrijk doorstaan, hoewel gebleken te, dat onkundig met dit apparaat is omgesprongen. Wel was juist een groot gat uitgebrand, doch juist op tijd wei gerde het apparaat verderen dienst. Oud-Minteter mr. Marchant heeft een be zoek gebracht aan Rolduc. HU was in gezel schap van dr. Poels. De vermisten hebben onvoldoende proviand bij zich. Onder leiding van een kapitein zijn crie brigades naar het terrein vertrokken om ae vermisten op te sporen. Men vreest echter het ergste. FORT DE COCK, 1 Juni. (Aneta.) Van een militaire patrouille van het garnizoen van Fort de Cock, welke patrouille onderzoekingen ver lichtte in zwaar bergterreln nabij Pajakoembo en Bangkinang, worden een inheemsch korpo raal en twee inheemsche fuseliers sedert zeven dagen vermist. Juni 30 18 JuU 36 13 Z.O. 13 13 18 het Stad Juni Juli Augustus Z.W. 30 36 40 N.W. 33 33 39 We moeten vooral voorzichtig zijn met woor den als „gesticht" en „voogdij’’, want dat dege nereert de kinderen, vooral tegenover vreem den. Kunnen sommige inrichtingen hun naam gesticht niet veranderen en wij Inplaats van voogdij-kinderen, niet spreken van „onze kin deren". I i Juni Juli Aug. Zuidwest: Oost: Maasl Z.W. 35 41 45 Aug. 40 13 it richt O. 18 18 16 Z.W. 28 31 38 NO. 23 18 13 t!“ Dezer dagen vertrok een firmant van een dlamantzaak te Amsterdam met een partij diamanten ter waarde van ongeveer f 13.000 naar Antwerpen. Kort daarop volgde ook ziln echtgenoote en sedert heeft de firma niets meer van hen vernomen. Bij de politie te thans aangifte gedaan van ver duistering. Thans echter, na het gebruik van Coco-Roso, is het scheren mij tot een genot geworden... en voor wie zich pijnloos en goed wil scheren, zou ik deze zeep ten zeerste kunnen aanbevelen. M. Me lie ma Hoogstraat. Dokkum. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. 10 cl*. Ir. M. H. Damme, Directeur-Generaal der P. T. en T. in erkentelijke herdenking van tien jaren bedrljfsbloei onder zijn stuwkrachtig. welbedacht en mild bestier. erlaten. het werk, meer nog Naar het „Vad.” verneemt, heeft een 39-jarlge gehuwde politie-agent te Den Haag op zeer ge raffineerde wijze ten nadeele van particulieren verduisteringen gepleegd, in totaal voor een be drag van eenlge honderden guldens. De gemeente is niet benadeeld De man. zeer goed stond aangeschreven, te na ontdek king dezer handelingen onmiddellijk ontslagen De Minister van Economische Zaken heeft bjj de Nederlandsche Visschery centrale Inge steld een Commissie voor de Zoetwatervlsscherü en den Zoetwalervtechhandel. Deze nieuwe commissie zal tot taak hebben, van advies te dienen bij de voorbereiding van de uitvoering van maatregelen, welke kunnen strekken tot steun aan het zoetwatervisschery bedrijf, dat in zeer sterke mate de gevolgen ondervindt van de crisis. Als leden der Commissie zijn aangewezen de heeren: Mr. J. C A. M. van de Mortel te Til burg. voorzitter. W. DU Jz. te Zaandam; A. P. Lanthorst te Heerenveen; J. P. van Lonkhuyzen te Arnhem; H. Thyseling te Lemmer; Jac. de Visser Jz. te Moerdijk; E. Vlug te Zuid-Schar- woude; Joh. van der Zanden te Ravenstein. In het nieuwe omsnijdingskanaal onder de gemeente Aduard ontdekten passeerende arbei ders te ongeveer zes uur Zaterdagmorgen 'n auto, welke in het water lag en waarvan de koplam pen nog brandende waren. De bestuurder van den auto, de 28-jarige J. P. Rijkens uit Gronin gen werd levenloos achter 't stuur vandaan ge4 haald. Het ongeluk moet in den voornacht heb ben plaats gehad. Omtrent de oorzaak is niets met zekerheid be kend, ofschoon vermoed wordt dat Rijkers, die alleen in den wagen zat, door slaap overmand te geraakt. Gebleken is dat de auto niet is geslipt en regelrecht in de diepe vaart te gereden. Zondagmiddag tegen zes uur is op den Ach terdek te Moerdijk een personenauto, bestuurd door den heer Ottevanger uit Klundcrt. door het plotseling defect raken der stuurinrichting, in volle vaart tegen een boom gereden. De doch ter van den bestuurder, die naast hem zat, vloog met het hoofd door de voorruit en be kwam een hersenschudding, terwql zij boven dien door glasscherven ernstig aan het hoofd werd gewond. Zij te naar een oer ziekenhuizen te Breda overgebracht. De auto, welke ernstig was toegetakcld, weggesleept. echter lokale ver schillen, die niet geheel over het hoofd kunnen worden gezien. Wij kunnen ze niet alle weer- - U -- grootst zijn wel de verschillen tüsschen Gro ningen en Maastricht. zy blijken uit het vol gende staatje: Voor de rechtbank te Zutphen te voortgezet de zaak tegen den slager-propagandlst H Th R. te Rotterdam, wlen ten laste was gelegd be- leedlging van den oud-mlnteter mr. Verschuur tijdens een openbare vergadering op 4 Juni van het vorig jaar. Als getuige werd thans gehoord mr. W J. H. Stam. subs, officier van justitie, die op de vraag van den president mr. M. Sluyterman verklaarde, dat hem in deze zaak voor Juli een klacht had bereikt. De officier van Justitie mr. H. C. M van der Kun persisteerde bij zijn etech: twee maanden gevangenisstraf. Uitspraak over veertien dagen. LANGES'RERG. 455.9 M. 13.30 Het Lelpz.JBymphonle-orkest 3 383.06 Con cert 4 .30 Concert 50 Volksliederen - concert. Om de kinderen aan hun nieuwe omgeving te wennen en zich daar aan te passen, leeren wij hun beleefdheidsvormen en omgangsvormen. Spreekster gaf eenlge practteche puntjes aan. Heeft het kind de inrichting verlaten, dan moet er direct een hernieuwd contact, neen een hartelijke band met het kind bestaan. In onze nazorgende liefde staan ons enkele punten ter beschikking, zocals ontvangst der kinderen op uitgaansdagen, het organteeeren van een Jaar- HJksch uitstapje of reunie, het houden van een retraite om de twee jaar, het voeren van een correspondentie. Ook door middel van huisbe zoek kunnen we het contact bewaren. Komend bij de taak der vereenlglngen, zette spreekster uiteen, dat het goed zal zijn, wan neer de dames en heeren van een vereenlglng van tijd tot tijd het kind In het gesticht bezoe ken. Inrichting en vereenlglng moeten elkaar ver staan, vooral by het zoeken naar een bestem ming. De vereenlglng neemt Informaties over een gezin, dat voor de plaatsing van het kind nog door een lid der vereenlglng bezocht wordt. Tenslotte wees spreekster erop, hoe we ons De loting ter bepaling van den ingeschrevene, die in elke gemeente of in elke groep van ge meenten het eerst in aanmerking komt om tot gewoon dienstplichtige te worden bestem^, zal in het openbaar gehouden worden voor de lich ting 1937 op Vrijdag 14 Juni 1935. 2 uur n.m., te ■a-Gravenhage in de „Rolzaal" Binnenhof 8. In de Junimaand, zoo juist begonnen, zal bij lederen vurlgen katholiek wel eens de gedachte opkomen: „Kon Ik maar Iets doen voor mijn God en Koning, voor de uitbreiding van Zijn Rijk op aarde". Hier te een voorstel, waaraan allen kunnen meedoen, en de jongeren zelfs zeer actief. Het Is een wensch, dien Jesus Zélf heeft uitgespro ken hoe zouden wy ons moeten haasten om 'dien te vervullen! zyn beeltenis In elk huis te zien vereerd. Laat nu ieder huisgezin zich een wandschlld aanschaffen van het H. Hart, met een daarop gedrukt schietgebed, dat van zelf, wanneer men het ziet, gebeden zal wAirden. Deze schilden zyn verkrijgbaar by het secre tariaat „Reglna Coeli” te Amersfoort. Zoon schild, dat alléén ten doel heeft, het H. Hart In huis te brengen en een voortdurende aansporing te zyn tot het gebed, kost.... één dubbeltje! Maar er is meer! Voor dat ééne dubbeltje kan het secretariaat nog twee van zulke schilden gratis in de Missiën geven, met schietgebed In de aldaar gesproken talen! Deze schilden zyn nu reeds verspreid in 360 talen! Zoo wordt dus door dat kleine offer van één onnoozel dubbeltje in drie huisgezinnen het H. Hart gebracht en door een dlkwyis herhaald schietgebedje vereerd. Misschien zal de Mtesiegedachte die huisge zinnen. welke reeds een beeltenis van het H. Hart bezitten, aansporen om tóch een schild te koopen, teneinde de verspreiding van dit mooie werk te bevorderen. Er te altijd nog wel een plekje in huis, waar het op zyn plaats is! Wy richten een specialen oproep tot de geor ganiseerde jongeren: de ijverige leden van al onze katholieke Jeugdvereenigingen voor jon gens en meisjes oen mee te werken dat Jezus’ Hart worde: Des morgens was de vergadering hutehoude- lyk. terwyi in de mlddagbljeenkomst twee sprekers het onderwerp „Nazorg" hebben be handeld. De voorzitter, Mr. B. J. Wltteman uit Am sterdam, gaf het eerst het woord aan Zuster Cecilia AK.J. uit Slmpelveld. WEENEN. 50S.S M. 7.58 „Judas Maren- bïus". oratorium van O. F. Handel 10.10 Vroolljk progr. 10.30 Het Radlo-Bvm- phonle-orkest 13.301.30 Dansmuziek. VERWIJZEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS De Koning en het Middelpunt van alle hart*. De H. Hart-schllden in vele verschillende voorstellingen *en schietgebeden worden ter ver spreiding aan vereenlglngen franco in consig natie gezonden, in pakjes van honderd stuks. Wat overbiyft kan worden teruggegeven. Ter aanmoediging stelt het secretariaat fraaie prij zen beschikbaar, als: devotie-artlkelen, lees- en kerkboeken, voor leder die zulk een pakje plaatst. Alle bestellingen zyn te richten aan het adres: Mr. Van Royen eindigde met een „Leve de directeur-generaal’’, waarmee de aanwezigen door een daverend applaus tnstemden. Hierna hebben tal van sprekers het woord ge voerd. Tenslotte dankte Ir. Damme ontroerd voor de belangstelling en sympathie, die hy heeft on dervonden. Speciaal gingen zyn gevoelens van erkenteiykhetd uit naar H. M. de Koningin voor de hooge onderscheiding, die hy heeft mogen ontvangen. In den foyer van het gebouw volgde daarna een zeer druk bezochte receptie. godsdienstige Ideaal moet de voornaamste plaats Innemen en een ondergrond vormen voor heel hun leven. De godsdienst moet een realiteit zyn tn hun leven. De kinderen moeten opgevoed worden tot zelfstandige persooniykheden. Geen dril of dwang In onze inrichtingen. Een gped gelelde vryheld kweekt krachtige naturen. Uit den lezerskring komen in dezen tijd van het jaar vragen naar de perioden, waarin het weer zoo gunstig mogeiyke kansen voor de va- cantie biedt. Over het algemeen bestaan daar over geen uitgewerkte statistieken en dlkwyis zou het noodlg zyn vry bewerkeiyke statistie ken uit te werken om de vragen te kunnen be antwoorden. Evenwel beantwoord ik altijd gaarne zulke vragen en voor zooverre mogelyk zet ik daarvoor de noodlge statistieken op. In enkele gevallen te dit echter niet mogelyk, maar meestal geven de beschikbare gegevens wel de gelegenheid een inzicht te krygen in hetgeen Het Deutsche Nachrichtenbureau seint uit Hannover d.d. 1 Juni: De Nederlander J. B die wegens overtreding der deviezenvoorschriften was gearresteerd, heeft In den nacht van Maandag op Dinsdag, na van te voren zyn testament te hebben ge maakt, te Papenburg, waar hy zich in voor- looplge hechtente bevond, een einde aan zyn leven gemaakt. Zaterdagmorgen te zeven uur te een autobus van de weduwe Slof uit Joure. bestuurd door den chauffeur W. 8. uit Joure, te Oudeschouw met een auto In botsing gekomen en In volle vaart tegen een boom gereden. Een der passagiers, de heer W. Gramsma uit Groningen, bekwam een ernstige hoofdwonde. Een dokter, die spoedig ter plaatse was. achtte <y< erbtenglng naar het Diaconessenhuls te Leeuwarden noodzakelyk. Zyn toestand bleek niet levensgevaariyk. De overige passagiers en de chauffeur kre gen slechts lichte verwondingen en konden hun reis met een anderen autobus voortzetten. Even na middernacht te Zondag een felle brand uitgebroken in perceel Selwerderstraat 30 te Groningen, bewoond door de familie Draate- ma. De bewoners, die Juist naar bed zouden gaan, slaagden er met groote moeite in de pe- gen kinderen, van wie de meesten boven sliepen, te redden. De brandweer bestreed met drie stralen het vuur. Het huls brandde grootendeels uit. De oor zaak moet gezocht worden Ir een brandend petroleumstel, dat in de benedenachterkamer te dicht by een gordyn stond. De schade wordt door verzekering gedekt. BRUSSEL. 321.9 M. 13.17 Gramofoon 13.50 Het Omroeporkest 1.502.30 Gramofoon 8.20 Gramofoon 6.80 Gra mofoon 7.35 Gramofoon 8.20 Het Om roeporkest 9.30 Vervolg concert 10.30 11.30 Gramofoon. Nazorg, zoo begon zuster Cecllla, te elgeniyk hoofdzorg. Voornameiyk wenschte de zuster te spreken over nazorg voor personen tot 21 Jaar. De kinderen zyn op 18 of 19-Jarlgen ieeftyd nóch geesteiyk, nóch Uchameiyk volgroeid. Spreekster wenschte een antwoord te geven op de vragen, wat de taak van de Inrichting te en de taak der vereenlglng, die zich met na zorg belast. We hebben, zoo vervolgde zy, te letten op den tydgeest en de omgeving. Een groote moeliyk- held ligt voor de kinderen In den overgang vrfh het klnderiyk geloof naar het bewust godsdien stig leven. Ook op zedeiyk gebied zyn er vele moeliykheden. Door de nieuwe omgeving, waar in het kind komt, b.v. in een betrekking in een gezin, komen er nieujve moeliykheden. De taak der inrichting ligt in de voorzorg, voor het kind het gesticht verlaat en in nazorg, wanneer zy elders in betrekking Is geplaatst. We moeten het kind zelfwaarde leeren en het wyzen op de ware en schoone Idealen. Het By de huldiging van den directeur-generaal H.T.T., ir. M. H. Damme, die Zaterdag in het gebouw van K. en W. te Den Haag plaats vond, heeft minister De Wilde een rede gehou den, waarin hy uiting gaf aan zyn gevoelens van hoogachting en sympathie jegens Ir. Dam me. wlen hy van ganscher harte geluk wensch te. Spr. prees de wyze, waarop ir. Damme zyn moeliyke en verantwoordelyke taak nu tien jaren heeft verricht. De minister merkte voorts op, dat ir. Damme in voorspoed niet duizelig wordt en in tegen spoed zyn koelbloedigheid niet verliest» Van de groote problemen, in dit decennium aan Ir. Damme voorgelegd, noemde spr. het radlo-vraagstuk en dat der autómatteeering be nevens de noodzakeiykheid om ’t bedryf eener- zyds te moderniseeren en anderzyds te ver soberen. Ten slotte deelde de minister, zooals reeds ge meld, mede, dat, als erkenning van Ir Damme's groote verdiensten, het H. M de Koningin heeft behaagd, hem te benoemen tot commandeur in de orde van Oranje Nassau. „Het zy.” zoo besloot de bewindsman, „u ge geven, deze welverdiende onderscheiding nog jaren lang met eere te dragen.’’ Het orkest speelde vervolgens het Wilhelmus, dat de aanwezigen staande medezongen. Mr. Van Royen spelde ir. Damme het onder- scheidingsteeken op de borst. De algemeen secretaris van het Staatsbedryf, mr. Van Royen, hield vervolgens een rede, waar onder hy namens het personeel den jubilaris een gouden medaille aanbood, met de inscrip- land, heeft minder Oosteiyke winden den. De ongunstige verhouding geldt het meest voor Juni. De regenfrequentle weerspiegelt die van den wind In slechts geringe mate. Juni heeft nor maal 59 mm. regen op 11 regendagen, Juli 71 m.m. op 13 dagen en Augustus 79 m m. op 14 dagen. Met het voortschryden van den zomer worden de weersomstandigheden dus voor den vacantleganger voortdurend ongunstiger. (Nadruk verboden) LUXEMBURG. 1304 M. 7 35 Gramofoon 11.40 Amuaementaconcert door bet. radlo- orkeat 12 55 Gramofoon 17.86 Gramof. (amusements- en dansmuziek) 1# 10 Gramofoon (amusementsmuziek) 19 50 amusementsmuziek door het Radlo-orkest 20 20 Belgisch concert door het Radlo- orkest 20 50 Gramofoon 21 20 Zang: Lise GrangerDaniels 21.50 Gramofoon (amusementsmuziek) 22.05 Dansmuziek door den Radlo-Jazzband. Zondagnamiddag is op den Graafscheweg te Nymegen naby de brug de 26-jarige ■vlelryder W. van Rossum, die voor een auto uitweek, plotseling door een auto, komende uit de rich ting Grave en bestuurd door V. uit Oss, ge grepen en tegen den grond geslingerd. De man kreeg een zware wonde aan het hoofd cn werd, nadat ter plaatse geesteiyke en geneeskundige hulp was verleend, per ziekenauto naar het St. Canlslus-Zlekenhute te Nymegen ov^rgebracht. zyn toestand was Zondagavond zorgwekkend Het rywlel werd geheel vernield. terwQl de auto aan de voorzyde beschadigd werd. Door de politie wordt een nauwkeurig onder zoek Ingesteld. Omtrent de schuldvraag staat nog niets vast. De heer La Plate behandelde de nazorg voor kinderen na hun meerderjarigheid. Deze te nog zeer primitief en moet nog uit groeien en haar bestaansrecht bewyzen. Daar voor wilde spr. eenige redenen aanvoeren. De afschuw van de pupillen voor nazorg moet over wonnen worden. Volgens spr. behoort de verantwoordeiykheld by gezinsvoogdy allereerst by de wettelyke voogdes en niet by de gezinsvoogdy. Zedelijk zyn wy echter niet verantwoord, als we niet verder gaan dan dat het gezin door wettelyke bevoegdheid ergens geplaatst te. Wy moeten trachten het ideaal te bereiken van een vasten band met de pleegouders. Zes maanden na het bereiken van den 21- Jarlgen Ieeftyd wordt geen rykssubsidle voor de nazorg gegeven. Deze bepaling te wel wat al te schriel, vdbral In dezen moeliyken tyd. De kinderen kunnen we toch maar niet koud-weg aan zich zelf Nazorg te de kroon i het dak op het huls, dat het tegen weer en wind moet beschermen. Het is een socteal-paedagogteche aorg, die volgens Dr. Kortenhorst uit Den Bosch het best provinciaal- of dtetrictsgewyze kan geschieden Georganiseerde sociale nazorg bestaat nog niet en daarom gaf spr.. er een schema voor aan. Waar noodlg controleerende nazorg en eventueel advteeerende nazorg. Groningen O. 20 15 25 Maastricht, dus laten wy zeggen het zuiden van ons land, heeft minder Oosteiyke winden dan Groningen en meer Zuid-Westeiyke wln- met een vraag bedoeld wordt. Dit laatste te thans het geval met ’n vraag betreffende de kansen om In den tyd tüsschen einde Juni en begin Augustus de minste kans te hebben op Z.W. wind met regen. Het ant woord op die vraag lykt my van algemeen be lang. Rangschikken wy de door De Bilt gepubli ceerde gegevens over de normaal-gemiddelden voor de frequentie van windrichtingen over ge heel Nederland gerekend naar de hoofd richtin gen Z W.. N.W., N O. en Z.O., dan zyn de hon derd windrichtingen als volgt verbeeld: We zien gaarne terug in het verle den. Het is goed er leering uit te trekken voor heden en toekomst. Maar we moeten dan dit verleden one voorstellen als een voorstellend heden en we moeten hetgeen toen schoon en goed was, zien in het raam der om standigheden. We willen daarmede zeggen dat wij voorzichtig moeten zijn het verleden weer te willen recon- strueeren voor de toekomst omwille van goede en schoone dingen uit het verleden. Wat voorbij is is nu eenmaal voorbij. Een nieuwe tijd eischt nieuwe zorgen en we moeten ons niet op het voorbije blind staren, zoodat we het toekomende niet meer tijdig kunnen II zien. Hoe lief ons ook het verleden is, de toekomst is méér waard omdat daarin nog menschen en met die men- schen eeuwigheidsbelangen moeten gevormd worden. Laten we dus terug zien niet om het verleden maar om de toekomst. Zondagmiddag hebben zich by Hoek van Hol land een drietal jongens uit Rotterdam, t.w. de 12-jarige T. Barriel, de 15-jarige G. V. Leeuwen en de 18-jarige E.v. d. Heuvel, te ver in zee gewaagd. Op hun geroep kwam onmiddeliyk hulp toe schieten. De heeren J. ,v. d. Sluis en C. Spek, belden eveneens uit Rotterdam, mochten erin slagen de jongste twee van het drietal te red den. V. d. Heuvel, de oudste, verdronk jammerUJk. Na Groot Bretagne en na Italië kwam ook Frankryk aan de beurt voor de in- wijdlng van zyn vyf Paviljoenen: Metropolltaansch Frankryk, de Parijs, Overzeesch Frankryk, de Land bouw. de Jacht en V’aschery. Nimmer verwezenlykte Frankryk in een dergeiyke byeenkomst van alle landen een zoo verrukkeiyk schoone. noch een dergeiyk Indrukwekkende verschyning. In zyn gezameniyke gebouwen, welker grootsche pracht het tracht te winnen van de harmonische fraaiheid, vereen' gt het al zyn Denken en al zyn Handelen op het gebied van Beschaving. Aldus wordt het tot stand brengen van de stoutmoedige onderneming der Alge meene Wereldtentoonstelling bekroond en reeds nu 's er een toevloed uit alle landen om haar zegevierende pracht te bewonde ren. De bezoeker staat als verstomd van ver bazing over de vereenlgde stoffeiyke en zedeiyke kost baarheden, door dertig nim mer zoo wedyverende landen byeenge- bracht ter verheeriyklng van den Vooruit-" gang en van de Beschav'ng Het te als een keerpunt In de Geschiedenis, bevestigd In de weldsche orniyst ng van de World’s Fair. Alle gewenschte Inlichtingen betreffende België. Brussel en de Tentoonstelling zyn verkrygbaar by de Belgische Consulaire Agenten en by alle Rete-Agentechappen. DEUTKCHLANDRENDER, 1871 M. 12.20 Het Omroepkleloorkest 3.30 Gevar. concert 4.30 Herbert Fröhllch’s kapel 5.50 Het Radlokoor 11.2013.30 Dans muziek: Ilja Llvschakoff's ensemble. DROITWICH, 1500 M. 11.30 Orgelspel Sidney Torch 13.10 Gramofoon 12.35 Lulgl VoeelU’i Hongaarsch orkest 1.20 Het Commodore Grand-orkest 4.40 Het ..British’’ strykkwartet 5.35 Medvedeff’s Balalalka-orkest 7 40 Gramofoon 8.20 Gramofoon 8.50 „The Old Music Hall’s”. M m.v. solisten, het BBC-Revue koor en het BBC Varlété-orkest 10.40 Concert 11.3812.30 Sydney’s Kyte’s Band. HAMBI RO. 331.9 M. 12.30 Het Lelpz. Symphonle-rkest 2.20 Populair concert 4 20 Het Radio Dansork. 7.30 Orkest. KALUNDBORG, 1281 M. 12.202.20 Concert 3.20 Anker Albech’s Blaas-En- semble. Ca. 4.10 Vlool-recltal 7.5012.08 Concert. In het N.V.V.-Huls te Utrecht hebben het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen en de 8. D. A. P. Zaterdag een demonstratief congres gehouden tegen de bezuinigingsplannen der regeerlng. De ochtendvergadering stond onder leiding van den voorzitter der S. D. A. P., den heer K Vorrink, die er In zyn openingswoord op wees, dat de nieuwe bezuinigingsplannen een ver mindering van de koopkracht en verdere de flatie en werkloosheid ten gevolge zouden heb- gen. Natuuriyk begrypen ook N.V.V. en 8. D A. P. dat er in een periode van crisis bezuinigd moet worden, maar het verzet gaat tegen de eenzydige wyze waarop bezuinigd wordt. De eerste spreker, de heer 8. de la Bella Jr„ penningmeester van het N. V. V., bespralt af- w ijyend de voorgestelde bezuinigingen op het hoofdstuk Sociale Zaken. De heer F. van Meurs, secretaris van den Ned. Bond van Personeel in Overheidsdienst en voorzitter van het A. C. O. P„ behandelde de bezuiniging op het overheidspersoneel door ontslagen, loonsverlaging, vermindering pensioenen, opheffing van diensten, enz. In de mlddagzlttlng heeft de voorzitter van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, de heer Th. Thyssen, de bezuinigingen op Onder- wys aan critlek onderworpen. Als laatste spreker voerde de voorzitter der 8oc.-Dem. Tweede Kamerfractie, Ir. J. W. Al bania, het woord. Hy wees op het ernstige en langdurige karakter van deze crisis en toonde aan de hand van statistische gegevens betref fende in- en uitvoer aan, hoe zwaar de crisis ook Nederland heeft getroffen. Het begrootingstekort van 73 millioen eischt roodzakeiyk het herstel van het financieel evenwicht, doch spr. staat vierkant tegenover de methode die het kabinet-Coiyn daarby toe past. Van loonsverlaging en verlaging van het levenspeil kan, volgens spr., geen economisch herstel verwacht worden. 8pr. citeert de verlaging van den werkloo- zensteun en het kapltulantenstelsel, dat hy een aanslag noemt op de vryheiy der lagere be sturen, om hun eigen personeel te zoeken. Te genover dit soort bezuiniging zal, aldus spr., dc regeerlng moeten overgaan tot een politiek van wederopbouw van het bedryfsleven, bevordering van particuliere nyverheld en uit voering van economisch nuttige openbare wer ken. e Na sluiting van het congres door den heer K. Vorrink, stelden de deelnemers zich in den tulr van het N.V.-Huls op om deel te nemen ran een straatbetooglng, die trok vla Wlllems- piantsoen en Oudegracht naar het Jaarbeurs gebouw, waar zy werd ontbonden. BERI.UN. 38« 7 M. 4.20 „tamst UM ■Ingen und fröhllch sein” 7 20 Brahms- concrft: Mare Hever (alt) en R. Laugs (piano) 9.20 Cabaretprogr. VOOR NADERE BIJZONDER HEDEN NAAR DEN Gedurende korten tijd kunt U twee groote tubes Coco-Roso scheer-crême koopen voor slechts 75 cent! Geweldige scheercrême en geweldige tubes. En perfect scheren ook, leest U dezen brief maar eens: HILVERSUM. 301.5 M. AVRO 8 uur Gramofoon 10 uur Morgenwydtng 18 Muziek ter nabetrachting (gr.pl.) 10.30 John van Brück's orkest 11 uur Wenken voor de huishouding 11 30 Ver volg concert 12.30 Lunchconcert op eboniet 1.15 Het ensemble Lismonde 2 15 Gramofoon 2 30 Onthulling v. h. Prins Hendrik-borstbeeld en het Monument der Redders In Den Helder pl.m. 3 30 Gramofoon 4 15 Gramofoon 430 Ra- dlokoorzang 5 uur Halfuur voor kleinere kinderen 8.30 De AVRO-Declbels 6.20 Gramofoon 6.35 Het Renova-kwintet 7 30 Een vacantletocht ner flets door Ne- "tlerland B uur Vaz Dlas 8 05 Kovacs Lajos en zyn orkest: Harry Torrani. het zingende raadsel: Les Rlmbas, harmonica en xylofoon: Suzle Klein, lied les. met Wouter Denys a d vleugel 9.35 „Een Wanhopige", blijspel In één bedrllf door Gabriel Tlmnrory 10 uur Het Omroep orkest 11 uur Vaz Dlas 11 1012 00 Dansmuziek: Jac. de Vrle8 en zyn Inter nationals. HUIZEN. 1875 M. KRO 8.06—9.15 Gra mofoon 10.0010.30 Gramofoonmuzlek 10.3011.00 Gramofoon 11.0011.30 Gramofoon 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquln. 12.01—12.15 Politieberichten 12.15—12.30 „Muziek uit Schotland" 12.302.00 Con cert door Flower's Harmony Five 2 00 —3.00 Vrouwenuurtje 3.003.18 Zang- recltal door Louis van Sprang a.15 3.30 Gltaar-recltal (gramofoon) 3.30 8.48 Zangrecital (vervolg) 3.484.00 Yehudi Menuhin" (gramofoon) 4.16 4.20 Gramofoon 4.205.00- Het KRO- orkest 5.005.15 Vloolrecital door Jan During 5.18—6 00 Het KRO-orkeat 8.006 18 Vloolrecital (vervolg) 6.18 7.00 Het KRO-orkest 7.007.18 Politie berichten 7.167.88 „De wereld der sterren" door dr. G. F. W. Mulders 7.36 —8.00 „U belt wy draaien" 8.05— 8.10 Vaz Dlas 8.10—8 20 De KRO-Boys 8 208.30 Bartoes in zyn repertoire 8 308.43 De KRO-Bovs 8 468 86 The Mlgnon Boys 8.589.10 De KRO-Boys 9-30 qartoes In zyn repertoire 9.30— 0.30 Bartoes Kn zijn repertoire 9.30— 9 40 The Mlgnon Boys 9 409.86 Bezin ning in schoonheid (gramofoon) 9 55 10.10 Gramofoon 10.10—11.30 Populair Programma door het KRO-svmphonle-or- kest (USO) 10.30—10.35 Vaz Diaa 11.30 12.00 Gramofoon. Voor de rechtbank te Assen stond terecht H. H„ die voor de j.l. gehouden verkiezing van leden voor de Provinciale Staten In Drente voor den Plattelandersbond In Kieskring 3, Hooge. veen, een candldateniyst heeft Ingeleverd, die ▼atechelyk was opgemaakt, doordat hy daarop een aantal valsche handteekeningen had ge plaatst By het verhoor van verd. bleek, dat van de 30 handteekeningen 15 vatech waren. Verd. gaf toe de 15 handteekeningen zelf er onder te hebben geplaatst. Hy zelde geen tyd meer gehad te hebben om de 15 anderen zelf te laten teekenen. Het O.M. vorderde een gevangenisstraf van- vyf maanden. De verdediger, mr. H. J. Dons uit Assen, vroeg vrijspraak subs, voorwaardeiyke veroordeellng. ROME. 420.3 M. 5.35 Het Esperla- kwlntet 836 GeVar. concert 6.18 Gra mofoon 10.80 Dansmuziek. TOULOUSE. 328.6 M. 8 08 Concert 8 50 Tangozang 10 uur Dansmuziek 10.40 Operetteconcret 51.08 Hawalan gitaarcoricert en zang 11.33 Denanruzlek 11.55 Militair concert 12.08 Operette- aria’s 12.4012.50 Orkestconcert. wy zien hieruit, dat de frequentie van Z.W. winden nogal toeneemt van Juni tot Augustus ten koste van de Oosten- en Noord-Oostenwin- den, hetgeen nog iets duldeiyker biykt, wan neer wy alleen de frequentlecyfers voor de Z.W.-wlnden naast die van de Oosteiyke win den zetten, wy krfjgen dan: BEROMUNSTER, 539.6 M. 8.10 Hat Omroeporkest 9.30 Gevar. progr. m.m.v. boerenkapel en solisten. BOEDAPEST, 549.5 M. 7.00 Istvan Bertha’s orkest 9.20 Gramofoon 10.35 Zang 1135 Blml Kurina’s ensemble. BRUSSEL, 483.9 M. 12.15 Ludo Lan glois' orkest 5.15 Concert 6.20 Gra mofoon 6.50 Gramofoon 7.36 Gramo foon 8.20 Het Salonorkest 10.20— 11.20 Concert. PARIJS, 1848 M. 9 05 Gevar. concert 1105 Dansmuziek: L. Goldy’s orkest. PARIJS. 312.8 M. 12.452.20 Gramo foon 9 45 Concert 9 25 Beethoven’s Trlpelconcert v. plano, viool, cello en orkest. 10.5011 20 Gramofoon.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 16