s H I en KJ Bi Hl JC KJ E RADIO-PROGRAMMA Sport en spel M0T0R1SEERING BIJ HET LEGER HET KABINET GAAT VLIEGEN Afgeluisterd Leert lezen Tocht boven one land BILJARTEN Duiker dood gevonden In den Lutinetoren verongelukt Inbrekersbende achter M oon»Dommering slot en grendel Reorganisatie CJZ..C. SweeringDavin HET ROODE KRUIS AlbertDe Leeuw Gl Rei» der K XVIII SCHAATSEN VOETBAL Bijna in alle landen reed» bekend MOTOR TEGEN AUTO Bahram wint de derby te Epsom c fi 2 Nood van de Zeeuwsche oestercultuur Veroordeeld tot straffen van vier maanden tot vier jaar Marschbepakking van de infan terie wordt lichter Waartoe een schaking leidde Een vechtpartij met smokkelaars UITVOER NAAR DUITSCH LAND DUITSCHE REIZIGERS NAAR ONS LAND? Rede van de Koningin in het journaal der bioscopen Werkloosheid onder de jeugd DE LANDSKAMPIOENEN IN EUROPA DE PLECHTIGHEDEN TE DEN HELDER SONJA HENIE EN DE AMATEURS-BEPALINGEN Sweering wint van den nog ongeslagen Davin V P De Regeering verleent financieelen steun T ransf er-o vereenkomst met Duitschland Centrale Raiffeisen Bank Verbetering van het vreemde lingenverkeer W er eldkampioen schap cadre 45/1 LA Een commissie van onderzoek ingesteld Koningin van Engeland by Commissie van voorlichting ingesteld Koning en woonden de race Vermindering der rente-transfer was onvermijdelijk Uitvoering van het plan bracht vele onaangenaamheden Vrijdag 7 Juni -1935 Kommiezen waren gedwongen te schieten Bestuurder brak een been Bestuursleden en Kringcvmmis- sarissen De heer J. L. van Eek voorloopig directeur N otaristarieven DONDERDAG 6 JUNI 1935 IM Het wedstrijd Gabriéls— J L Keuringsdienst voor waren te Zutphen. Op vragen boeren Is het niet meer mogelijk Vn De uitslag van de match Albert—De Leeuw te: Dage* Zoo 1 I e c Met Ingang van 1 Januari 1936 zal de school- coinpagnie plaats maken voor het Korps Mo- tordienst, dat zal bestaan uit een staf en twee schoolcompagnleén en dat In de grootere mobi lisatie behoef te zal moeten voorzien. Mr den Beer Portugael pleitte vrijspraak. Het hof zal 1# Juni as. uitspraak doen. VERWIJZEN RADIOOIDS GabrUto Cote 300 170 300 284 300 227 300 134 14 20 20 16 16 25 25 30 30 13 13 24 24 22 32 144 *48 124 22 57 78 99 85 111 54 58 21 12.50 9.46 18.63 8.00 81 W d Een proef op ruime schaal zal bij het geluk ken daarvan het voordeel bieden, dat een be langrijk aantal gezonde oesters in de Zeeuwsche stroomen aanwezig zal zijn, welke binnen af- zienbaren tijd een verhandelbaar product zul len leveren van goede kwaliteit en die boven dien zorg zullen dragen voor de productie van gezond oesterbroed voor de verdere instand houding van een nieuwen oesterstam. BERLIJN. 356.7 M. 9 50 Bach-HAndel- concert: Het Omroeporkest. BEROMVN8TER, 539.6 M. 8.10 Geva rieerd programma 9.45 Zangver. 10.10 Het Omroeporkest. BOEDAPEST. 549-5 M. 7 40 Pianoreci tal 8.50 Het Flnscqe Unlveraiteltakoor 10 06 Zigeunerorkest 11.50 Dansmu ziek Helnemana's Jazz-ensemble. tje 8.00 9.00 Dr. J. Albert De Leeuw Sweering Davin Moons Dommering M 83 10 30 Morgen* 7. h. NCMV-orgel* lebeitehten 12.13 12 30 Het Zeg man, wat rook jij Je tanden toch bruint Ik zal eens IVOROL voor je meebrengen. 88 21 C O E 10 5.68 12 1126 23.07 18.61 2142 5.07 15.— 1430 18.75 1021 Vras Ft Pi Pi BI Zl c van W. van Na eenlge rustige dagen was Dinsdagavond de keelaandoening van H. K. H. Prinses Juliana weer verergerd. H. K. H. had eenlge tempera tuursverhooglng. - Naar wij vernemen ligt het In het voornemen van de regeering die proef op ruime schaal te bevorderen door het verleenen van financieelen steun, waartoe op de volgende Rjjksbegrooting een bedrag beschikbaar gesteld zal worden. Zooals onlangs reeds is gemeld, bestaat het voornemen alle goederentreinen van de infan terie te motorlseeren. Hieraan kan nu volgens de „N. R. Crt.” wor den toegevoegd, dat de Minister van Defensie thans tevens heeft besloten alle levensmiddelen- treinen te motorlseeren, zoodat de pnardentrac- tle. wat de treinen betreft, dus in de toekomst beperkt wordt tot de gevechtstreinen en de keukentreinen. voorzoover deze niet behooren tot reeds gemotoriseerde onderdeelen. De motoriseerlng van de goederentreinen bij de Infanterie houdt bovendien vei band met de door den minister thans mede goedgekeurde verminderde bepakking van den infanterist. De voorstellen van de op 23 April JJ. met dank vóór de uitgebrachte adviezen ontbonden Be- pakkingscommissie zijn namelijk overgenomen. -ope- Hans-Faftl- itoon. WIJ Woensdagmiddag was de duiker J. de Beer met zijn collega E. Mettinga in den Lutine toren bij Terschelling bezig met het verrich ten van werkzaamheden. Aan de signaallijn stond een derde duiker, Bijlsma, die op zijn seinen naar De Beer geen antwoord kreeg. Hij stelde zich toen onmlddellijk In verbinding met Mettinga, die dadelijk boven kwam. Nadat hy van het uitblijven van eenig antwoord van De Beer op de hoogte was gesteld, dook hij ijlings weer onder en vond hjj De Beer bewegingloos op den bodem liggen. HU bracht hem aan de oppervlakte, waar bleek, d»t de levensgeesten waren geweken. Waaraan de doodsoorzaak moet worden toegeschreven staat nog niet vast. Het slachtoffer, dat veertig jaar oud was, laat een vrouw eii een kind achter. stapte de jongedame er in en als jongen kwam ze er uit. Alleen de haren verrieden de camou flage. In Rotterdam was evenwel wel een kap per te vinden, die het geheel completeerde. Het tweetal vertrok uit de Maasstad als jon gens per trein naar Breda en vandaar ging het per auto naar Antwerpen. Het gemis aan paspoorten werd vergoed door het bezit van een valschen pas ten name van den jongeman en van eenzwemdiploma ten name van de „pseudo-j ongen.” Er was nog geld, zoodat zij, na Brussel te hebben bezocht, over de Fransche grens kon den komen, maar langzamerhand toen het geld opraakte, begon de situatie hachelijk te worden. De plelzlerreizigers waren gedwongen te gaan bedelen en hier en daar om onderdak te vragen, totdat in Toulon de politie de „jongens" eens in verhoor nam en in afwachting van een na der onderzoek op staatskosten onderdak ver schafte. De pret eindigde hier met tien dagen opsluiting wegens bedelarij, waarna belden we ll p 3 P 2 P 3 p 4 P 1 P< LONDEN. 5 Juni Heden werd te Epsom de Derby gehouden, die o.m. door den Konlng en de Koningin van Engeland werd bijgewoond. Er was zeer groote belangstelling. Het had den ge- heelen dag geregend, maar juist toen de Ko ninklijke familie arriveerde, brak de zon door. De race, die zonder ongevallen verliep, werd gewonnen door het paard Bahram. Tweede werd Robin Goodfellow en derde Fielt Friar. De benoodigde automobielen die de goederen wagens en proviandwagens moeten vervangen, zullen slechts zeer geleidelijk worden aange schaft en wei dlvisle-gewijze; pas na eenlge Ja- ren zal de wijziging tot suyrd zijn gebracht. Naar ons voorts werd verzekerd, hebben de onderhandel!ngen geen ongunstig verloop gehad; de nieuwe transfer-overeenkomst, welke door de delegaties Is geparafeerd, zal 1 Juli as. in werking treden. Over den in houd der nieuwe overeenkomst zullen spoe dig nadere mededeelingen gedaan worden. Vast staat, dat de rente-transfer vermin derd zal worden. Naar men weet was deze bepaald op pCt. Een vermindering van dit percentage was onvermijdelijk met het oog op de gewijzigde positie der Dultsche handels balans. In aansluiting by hetgeen daaromtrent eenlgen tijd geleden is bericht kan thans wor den medegedeeld, dat de minister van Sociale Zaken, prof. dr. Slotemaker de Bruine, by be schikking van 4 Juni een commissie heeft Inge steld aan welke wordt opgedragen hem Inzake het vraagstuk van de werkloosheid onder de jeugd van voorlichting te dienen. De minister van Sociale Zaken zal als alge meen voorzitter van de commissie optreden. De installatie van deze commissie zal plaats vinden op 13 Juni as, des voormlddags te 11 uur in een der zalen van het Departement van Sociale Zaken. De commandant van de K XVIII seinde; ware plaats 4 Juni 12 uur 27 gr. 58 min. Zuid. 61 gr. 12 mln. Oost. Goed weer, alles wel, geen bijzonders. Btu Mag MM Doo: Dooi benoemd, met deze Morgen zullen de leden van het Kabinet met uitzondering van de ministers De Wilde. Deckers en Slotemaker de Bruine, sommi gen vergezeld van hun echtgenooten en enkele andere genoodlgden met een der Douglas- toestellen van de KL M. een vliegtocht boven ons land maken. De tocht zal een aanvang ne men op Waalhaven, van daar zal de route gaan langs Haamstede, Vlissingen, Eindhoven en Twente, om op Schiphol te eindigen. Naar ons ter oore komt, zijn de ondertiande- lingen over een nieuwe transfer-overeenkomst tusschen Nederland en Duitschland teneinde. De leider der Nederlandsche delegatie, dr. Hlrschfeid, is reeds uit Berlijn teruggekeerd. De overige leden worden heden In Den Haag te rug verwacht. Het tweetal bleek over doorzettingsvermogen te beschikken, want Monaco was nu eenmaal het doel van de reis en ze gaven het nog huig niet op, en inderdaad kwamen «ij ook in Monaco, waar zij tot de droeve ervaring kwa men dat in dit oord van lust en weelde zonder geld absoluut niets was te beginnen. De jongeman wist niet beter te doen dan zijn toestand bloot te leggen aan den consul aldaar, die natuurlijk de polltie-autorlteiten van een en ander op de hoogte bracht, met het ge volg dat de Delfteche commissaris van politie derwaarts toog om het meisje af te halen en den Jongen aan de goede zorgen van de Fran sche politie over te laten. De jongeman moest ook hier weer wegens onwettig verblijf een maand brommen. De zaak werd gedeeltelijk met gesloten deu ren behandeld. Na het getuigenverhoor eiscbte de advocaat- generaal vernietiging van het vrijsprekend von nis en veroordeeling van den verdachte tot acht maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. In tegenstelling met een gepubliceerd bericht verneemt het „HandelMilad” dat bet waar schijnlijk is, dat de onderhandellngen, welke op het oogenblik te Berlijn tusschen Duitsch land en Nederland worden gevoerd met het doel het Dultsche vreemdelingenverkeer naar Nederland te verbeteren, een gunstig resultaat zullen hebben. Van Nederlandsche zijde is blijkbaar, aldus het blad, een bedrag van f 1.000.000 aan devie zen ter beschikking gestekt voor reis- en hotel, credietbrieven, waardoor Dultsche reizigers met zulke credietbrieven van Rn». 500 per persoon naar Nederland sullen kunnen1 reizen. Men neemt hier aan. dat, hoewel de bespre kingen nog vertrouwelljk verder worden ge voerd, deze kleine verbetering binnenkort als resultaat zal kunnen worden bekend gemaakt. In verband met den noodtoestand, waarin de Zeeuwsche oestercultuur verkeert, mede door Bet optreden van een schelpziekte. is het vorig Jhar een proef genomen met bet uitzaaien van Wit Frankrijk betrokken, niet geïnfecteerde taafoesters, welke zijn uitgezet op drie verschil lende plaatsen van de Ooster-Schelde In de strafzaken tegen de leden van een .ware inbrekersbende, die terecht hadden gestaan wegens verschillende groote inbra ken te Amsterdam, o.a. op 2 Maart by Le-' vert Co., op 30 December in een huis aan de Prinsengracht, op 3 November in teen woning aan het Oosterpark en tenslot te in één MUI de Nieuwe Keizersgracht,, fceefl dè' Vierde Kamer der Amsterdam- ^che Rechtbank uitspraak gedaan. Veroordeeld werden wegens heling de 51- Jartge koopman I. Z., vaste heler der bende, tot twee Jaar en zes maanden gevangenisstraf, tegen wien de Officier vier jaren had geélscht; vrouw H. S. wegens bet opzettelyk voordeel trekken van een door misdrijf verkregen voor werp tot vier maanden gevangenisstraf de elsch luidde negen maanden; de 36-Jarlge smid en loodgieter J. P. H., leider van de bende tot vier jaar gevangenisstraf, tegen wien zes jaar wks geélscht; de 38-jarige diamantbewerker J. P. de R. en de 27-jarige stucadoor H. H. 8. we gens vier diefstallen, tezamen en In vereenl- glng met behulp van valsche sleutels en door inbraak gepleegd, tot elk twee Jaar gevange nisstraf de elsch luidde resp drie Jaar en zes maanden en drie jaar; alsmede de twee helers O. V. en P. van 8. tot resp. één jaar en zee maanden gevangenisstraf. Tegen hen had de Officier resp. twee en een Jaar gevangenis straf gevorderd. Van den tyd. in voorlooplge hechtenis door gebracht. werd voor elk der verdachten twee maanden en drie weken in mindering gebracht. lyksch Bestuur der Vereeniglng Het Nederland^ sebe Roode Kruis de beer Jhr. J. H. Röell, ge- penslonneerd luitenant-generaal der artillerie, te ’s-Gravenhage; tot leden van het Dageiyksch Bestuur Het Roode Kruis de heeren Prof. G. J. Koolemans Bennen en Mr. W. J. Baron Lynden, belden te ’s-Gravenhage; tot Kringcommissarls van het Nederlandsche Roode Kruis: in den Kring Twenthe de heer Mr. Dr. M. G. ten Gate te Hengelo: in den JCrlng Friesland de beer Mr. M. J. P. D. Baron van Harlnxma thoe Slooten te Oude- seboet; in den Kring Zuid-Holland de heer J. H. E. de Vries te Rotterdam; -. is met Ingang van 1 Juni 1935 aan den heer Mr. A. M. Ledepoer te Bergen, op grond van zyn leeftijd eervol ontslag verleend als Kring- commissaris van het Nederlandsche Roode Kruis in den Kring Noord-Holland-Noord, en is hem tevens de medaille van Het Roode Kruis ver leend; is met ingang van 1 Juni 1935 voor den tijd van 5 Jaren benoemd tot Kringcommissarls van het Nederlandsche Roode Kruis in den Kring Noord-Holland-Noord de heer Jhr. Mr. F. H. van Kinschot, burgemeester van Alkmaar. Een niet alledaagsche zaak heeft in hooger beroep voor het Haagsche Gerechtshof ge diend. waar een 25-jarige jongeman, een Delf- tenaar, zich te verantwoorden had wegens over treding van Art. 281 W. v. B. (schaking), ter zake waarvan hy door de rechtbank is vry- gesproken tegen welk vonnis de officier van justitie appelleerde. WEENRN, 506.8 M. 7.15 ..Othello”. ra v G. Verdl 10.50 Het kwartet 12.201.20 Gramol HUtZBN, 1876 M. NCRV - 8.60 Schriftlezing en meditatie 8.15 Morgen- coneert (gramofoon) --- dienst 11.00 Bespeling v. G. Snyders— 12.00 Polltleh Leger des Hellakwartlertje ensemble v. d. Horst 2.00 Qramofoon 2.3Ó Lesen van Chr. lectuur 3.00 Con- eert 4.00 Vervolg oonoert 5 00 Oramo- foon 5.45 Cello-recltal 6 30 ..Ken paar eenjarige zaaibloemen, die we nu neg kun nen zaaien" 7.00 Politieberichten en peraberlchten v h. Ned Perabureau Pl.m. 7 15 „Een kwartiertje Radlo-reportage”; event, gramofoon 7 30 Literair halfuur- -- Diaa 8.06 NCRV-orkeet Kernkamp te ’a-Gravenhage 930 NCRV-orkaet 10.00—10.05 Vas Diaa 10.3011.30 Gramofoon. ïaastig lezen en con- lezenl Leert eteed» Woensdagavond heeft op den ryksstraatweg Halfweg—Haarlem naby de Lledebrug een aan- rydlng plaats gevonden tusschen een auto en een mototrywlel. In de richting Halfweg reed een personenauto, bestuurd door den heer D. uit Amsterdam. Deze wilde den Lledeweg in rijden en gaf het teeken, dat hy links ging uitwijken De auto» werd achterop gereden door drie motorrijders De eerste kon nog juist ult- wyken. de derde slaagde er in tydig te stop pen. De tweede echter, de ongeveer 25-jarige Simonls uit Amsterdam, botste tegen den auto, waarbij hij zijn linkerbeen brak Dr. Kuipen uit Halfweg verleende de eente hulp, waarna de gewonde per ziekenauto naar het Jullana- zlekenhuis te Amsterdam vervoerd werd De motor en de auto werden slechte licht bescha digd. Een tweetal hulpkommlesen trof deaer dagen naby de grens in de buurt van Barger-Com- pascuum een tweetal personen aan, die by nadering van de ambtenaren op de vlucht sloegen, zy Heten 25 L. sterken drank achter. D« kommiezen begonnen direct een achter volging. en kwamen daarby op een weggetje, dat op Duitsch grondgebied liep. Hier werden zy aangesproken door de twee mannen, die den drank terugeischten. De kommiezen weigerden dit, waarop een vechtparty ontstond. De smokkelaars kregen hulp van een drietal collega-», zoodat de ver houding nogal ongelijk werd. Een ’der kotnmle- zen trok hierop zijn revolver en loste een paar schoten. Een der smokkelaars, L. genaamd, kreeg een schot in het zitvlak, de andere. G., kreeg een schot dwars door het dybeen. L. is later door de Dultsche politie gearresteerd, daar hy nog meer dingen op zyn kerfstok had. O. vluchtte over de Ned. grens. Op den weg naar Emmen is hy door de marechaussee in gerekend. De drie andere smokkelaars zyn ont komen. „Polygoon” heeft de rede, welke H. M. de Ko ningin te Den Helder heeft uitgesproken, ter gelegenheid van de onthulling van het borst beeld van 2. K. H. Prins Hendrik der Nederlan den en de plecrtlge inwyding van het monu ment Nederlandsen Reddlngwezen, op de ge luidsfilm vastgelegd. Een belangrijk deel van deze rede zal in het journaal van Vrijdag as. worden uitgebracht en in de belangrijkste theater» van Nederland war den vertoond. Iemand ontving een brief waarover hy zeer gebelgd werd. Maar de af zender wa» zich van geen schuld be wust. Hij had absoluut niet bedoeld wat de ontvanger uit den brief la». Het geval kon gelukkig worden opge- helderd en de boosheid uit den weg geruimd. Maar het geval is leerzaam. Er wordt te snel gelezen en te snel een conclusie getrokken. We lezen niet de bedoeling maar we lezen ons eigen oppervlakkig vermoeden. Dat U fout. En daarom: laten we allemaal beter lezen. Rustiger en zonder toom. Laten we naar de bedoeling zoeken en niet alle» nauwkeurig naar de letter nemen. Er komen te veel twis ten, te veel verwijderingen, te veel oneenigheden in het leven, gewoon weg door het te cludeeren. Leert naar een goede bedoeling zoeken. HILVER81-M. 3012 M. VARA 8.00 Orgelspel: Joh. Jong 8.30—10 00 Oramo- foon 10.35 Arthur Rubinstein, plano. Cho- pin-pregr. (gramofoon) 112012.00 Gramofoon AVRO 12 00 Gramofoon 12 30 Kovace Lajcw 2.10 Pianospel 230 Judith Heaa draagt voor 3.00 Gramofoon 3 104 00 De Avro-Declbele VARA 4.00 Gramofoop 430 Orgelspel: Cor Steyn 6 30 Vara-orkeet 6 15 Varn-orkeot 7.20 Het Vara-orkeet 730—8.00 Herhaling v. SOS-ber. 11.00 Jazz-programma (gramo foon) 11 3012.00 Populaire gramofoon- muzlek. BRVSSEL I, 48.3.9 M. 12 15 Gramofoon 12 40 Accordeon 12.50 Het Omroepor kest 1.50 Gramofoon 5.15 Het En semble ..Carmen Morello” 6.05 Gramo foon 6 35 Gramofoon 8.20 Amuse- mentsconoert 935 Mandoline-ensemble 10.201120 Concert. BRUSSEL ÏT. 321.9 M. 12.17 Gramo foon 12.55 Het Salonorkeet 1 50 Ora- VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN NAAR DEN KATHOLIEKEN By K B. rijn met Ingang van 1 Juni 1935 op nieuw voor den tyd van 5 Jaren benoemd: tot lid van het Hoofdbestuur der Vereeniglng Het Nederlandsche Roode Kruis de heer A. J. ten Hope te Rotterdam, lid van het Hoofdbe stuur der Nederlandsche Vereeniglng Eerste Hulp by Ongelukken en van het Dagelyksch Bestuur van den Bond van Eerste Hulp by On gelukken vereenlglngen voor Rotterdam en om streken; tot Eersten Ondervoorzitter van het De biljart-wedstrijden om het wereldkam pioenschap ancre cadre 45/1 werden Woensdag in bet Kurhaus te Bcheveningen voortgeaet. Begonnen werd met de partyen: Dommering —Moons en de LeeuwAlbert, gevolgd door Gabriels—Cote en Davln—Sweering. De eindstand van den Cóte werd; 300 242 300 71 300 288 300 165 De situatie is thans zoo, dat Sweering en Ga briels thans met elk 6 gewonnen partyen aan den kop gaan. Bij de voortzetting van de biljartwedstrijden om het wereldkampioenschap ancre cadre 45/1 luidden de uitslagen: Moons De Leeuw Albert Dommering Sweering Cote Gabriels Davin Moons was er het eerst in en scoorde in vyf beurten 70 punten met nuttige series van 32 en 27. Daar stelde Dommering slechts een to taal van 18 tegenover. Met een goede 27 tn de zesde beurt, herstelde de Arnhemmer zich eenigszins, hetgeen fRj wet 22 in de achtste voortzette. Toch bleef Moons het beste deel van het «pel houden. De uitslag werd: LUXEMBURG. 1304 M. 7.25 Gramo foon 11 40 Amusementsmuziek door het radlo-orkest 12 45 Gramofoon 17.55 Gramofoon (amusements- sn dansmuziek) 19.05 Gramofoon (amusementsmuziek) 19.50 Amusementsmuslek door het rs- dio-orkest 20.55 Vlooi: Hortense de Sam- pigny 31.30 Concert door het Radlo- orkest m. m. v. Feilde Blumenthal (plano) •Mozart pianoconcert Bandby: serenade voor strijkorkest. Blaauw: het klokje met speelwerk 22.20 Dansmuziek door den radio-jazz band. mofoon 530 Gramofoon Balonorkest 8.23 „Vlanara,Vonken", lustrum-revue 1030—11.20 Cabsret- progr. DEUTSCHLAND8BNDER, 1571 M. 12.20 Fredo Nlemann’s blaasnrkest 2.20 Gevar. concert 330 Kinderkoor 4.20 Herbert Frohlich’s kapel 8.20 Pianoreci tal 7.20 lijs Uvschskoff’s kapel. DBÖITWICH, 1500 M. 1130 Orgelspel: Reg New 12.10 Het Trocadero Cinema- orkest -v 12.50 Het BBC-dansorkeet 1.35 Concert 330 Het Bchotscbs Studlo-orksst 4.06 Gramofoon (Britschs en Ameriksan- sche dansmuziek) 4.35 Emilio Colombo’s orkest 5 35 Eugens Pint's Tsngo-orkeat 7.50 Het BBC-dsnsorkest 8 3b Het BBC-orkest 1035 Het BBC-Tbestsr-or kest 113512.20 Dansmuziek: Harry Behalve in Nederland, Duitschland an Tkje- oho-Blowakye zyn thans alle landskampioenen bekend. In Duitschland valt op 16 Juni de be slissing tusschen Schalke en VfB Stuttgart. In Tsjecho-SlowakDe moet nog slechts een wed- stryd gespeeld worden en wordt deze dpor Sparta gewonnen, dan is de Praagschs club Weer kampioen. In Nederland valt de beslissing of op Tweeden Pinksterdag te Deventer of op 16 Juni. Ditmaal komt Nederland dus niet hee- lemaal achteraan. De kampioenen zijn: Belgié: Union St. GU- loise; Engeland: Arsenal; Schotland: Glasgow Rangers; Frankrijk: FC Sochaux; Italië: Ju ventus, Turijn; Hongarije; Ujpest, Boedapest; Bpsnje: Betla, Balomplc; Zwitserland: Lau sanne Sports; Polen, Ruch Bismarckhuette; Luxemburg: Spora, Luxemburg; Ooetenryk: Rapid, Weenen; Tsjecho-Slowaklje: waar schijnlijk Sparta, Pfraag: Duitschland: Schalke of VfB Stuttgart; Nederland: F8V at Go Ahead. In de toekomst zal de bepakking bestaan in: een lichte marschbepakking. gedragen buiten het. gevecht, by grootere verplaatsingen te voet, een gedeelte dat dan op de nieuwe gemotori seerde voertuigen van de goederentreinen wordt medegevoerd en vormende de gevechtsbepakking en dat tydig vóór de gevechtsaanraking wordt uitgereikt en tenslotte een gedeelte bestaande uit ransels, overjassen en dergeiyke, die naar omstandigheden ter beschlkikng van den troep worden gesteld en normaal eveneens op de goederentreinen verblyven. Naar wU vernemen, is tot directeur van de te reorganlseeren Crizis-Zuivel-Centrale voorloo pig benoemd de heer J. L. van Eek. gepension eerd hoofd van den Veeartsenykundlgen dienst in Ned. Indié. Vermoedeiyk zal belast worden mét de lei ding van de contróle op de melksteunbeper- ktng ir. H W. de Kruyff, directeur van den Uit het verhoor, dat de president van het hof den verdachte afnam, bleek, dat deze daar de jongeman, die niet in staat was voor zich zelf te zorgen, hun niet aanstond. Het meisje zelf daarentegen voelde zich byzonder aangetrokken tot haar minnaar en daar Uefde nu eenmaal list zoekt, had zij een middel be. dacht om de voorzorgsmaatregelen, door haar vader genomen om het contact tusschen de ge- Uefden te verbreken, te fnuiken. Zy was n.l. op een groot kantoor werkzaam en nu had zy kans gezien om bepaalde dienst uren aan een collega over te doen. Deze aldus vry gemaakte uren werden besteed aan het op maken en doen rijpen van plannen, welken door het optreden van politie en justitie de bodem werd Ingeslagen. Het paartje besloot te vluchten, liefst v*r weg en de keus was gevallen op Monte Carlo. Zonder geld doet men nu eenmaal niets en dus waren de spaargelden van beiden bijeen gebracht, t« samen uitmakende een bedrag van f 225. Een gedeelte hiervan werd allereerst besteed aan relskleeding, n l. twee costumes met plus four pantalons, want om het meisje aan het speurend oog van de [tolitle te onttrekken, sou «y als .Jongen" de wereld Ingaan. Het tweetal huurde daarop in Delft een vrachtauto, en reed naar Rotterdam. Als meisje Woensdag werd in Tlvoll te Utrecht de jaar- lyksche algemeene vergadering gehouden der leden van de Coöperatieve Centrale Raiffeisen- Bank waarvoor zeer groote belangstelling be stond. De vergadering stond onder leiding van den voorzitter van den Raad van Toezicht, den heer O. W Strolnk te Steenwykerwold, die wees op de moeiiyke tijden waarin de boeren stand in ons land verkeert, terwijl er nog geen enkele lichtstraal te zien is. die op een beteren tyd wijst. Voor vele boeren is het niet meer mogeiyx hun bedrijf nog gaande te houden. Velen staan aan den rand van den ondergang en allen hebben hun toch al niet te hooge levensniveau moeten verlagen. Spr betreurde het dat er op deze vergade ring geen regeerlngsvertegenwoordtger aanwe zig was. hoewel er een uitnoodlglng was ver zonden. Spr. had zoo gaarne den nieuwen dl- recteur-generaal van den landbouw §ens aan wezig gezien om uit rijn mond op deze ver gadering nog eens een geruststellend en aan moedigend woord te hooren. De Centrale Bank en de Boerenleenbanken verkeerpn in een toestand, die geen aanleiding tot bezorgdheid geeft. De reden moet worden gezocht in de inneriyke waarden van de bank en haar uitnemend beheer. ROME. 430.8 M. 535 Concert 8.15 Gramofoon 9.15 Concert 10.20 Gevar. progr. TOULOUSE. 388-6 M. 8.10 Operette- oonoert 830 Zang 10.00 Operettecon- cert 10.05 Accordeonconccrt 1020 Fragm. ..Grtifln Msrttaa". Kalman 10.40 Klankfllmf ragmen ten 11.05 Dansmuziek 1130 Hawalan gltaarconcert 11.35 Zang 11.55 Argentijnse!) orkestconcert 12.05 Fhllh. orkestooncert 12.40 12.50 Militair concert. Op vragan van de Tweede Kamerleden Kampschöer en Groen betreffende het doen van stappen by de Dultsche regeering tot het aangaan -van een nieuwe overeenkomst, waarby ten behoeve van den Nederlandschen tuin bouw hoogere betallngsoontingenten worden verkregen, heeft minister Steenberghe geant woord, dat omtrent de vaststelling der beta- Ungscontingenten voor den uitvoer van Neder land en de overzeesche gewesten naar Duitsch land binnenkort wederom besprekingen met de Dultsche regeering zullen worden gevoerd. Roy’s Band. HAMBURG. 331-9 M. 12.80 Fredo Niemann's blaaaorkest 230 Populair oonoert 430 Francesco Scarps's kapel 5.90 Het Radlo-Symphonle-orkest 930 Intern Muziekfeest te Hamburg. Het Feest- orkszt. K.ALUNDBORO, 1861 M. 1230—230 Concert 3.50 Mogen» Hansen's orkeet 839 Kamermuziek 8.50 Louis Prell's Ra- dlo-dansorkest 1130 Dansmuziek 1230 Dansmuziek 130230 Dansmualek. LANGENBERG, 455.9 M. 1230 Concert 2 353 05 Planofccltal A 4 mains 4 20 Bach-concert 5.30 Orkest uit Dusseldorf 730 concert 9.50 Sympbonlacb koor werk. Deze party, tusschen twee nog ongeslagen deelnemers, was uit den aard der zaak van het allergrootste belang voor de bovenste plaatsen. Sweering speelde van acquit en opende meF 19 niet sleeht, waarop Davin met 14 antwoord-' de, gevolgd door een 22. Met een zeer goede 36 in de achtste beurt kreeg Sweering dan de leiding, hoewel Davln hem goed by wist te biyven. Na 20 beurten was de stand 173220. Den komt Sweering er even beter in. Hy komt voor. Het wordt een mooie serie met veel goed op geloste moeiiykheden Dv score stygt snel. De 100 gaan op onder luid applaus, zyn spel stygt tot groote hoogte, doch op 111 mislukt een trekstoot in moeiiyke positie. Als Davln dan met 21 antwoordt, is de stand 284241. Dan poedelt Sweering en Davln begint vlot te sco ren tot hy op 39 een bandstoot mist. In de 24ste beurt komt Sweering op 299 en mist dan een éénbandstoot. Doch in de volgende maakt hy het uit. Het resultaat luidde; Meer dan ooit moet thans het beheer met uiterste voorzichtigheid gevoerd worden, waar voor spr. dank bracht aan de leiding, in het büzonder aan ir. F. A. R A. Baron van Itter- sum en de leden van de directie. Eenlge dagen geleden is een nieuwe Pachtwet Ingediend en het is te hopen, dat deze wet goede resultaten zal afwerpen en steun zal schenken aan den pachter en niet aan den pachtheer. Rekening en verantwoording over 1934 wer- den goedgekeurd, evenals het voordeel van het bestuur ten opzichte van de aanwending van de gemaakte winst over 1934. De Coöp Boerenleenbank te Andyk stelde voor, dat de Centrale Bank die maatregelen neemt, die noodig zyn om de notarieele werk zaamheden der- notarieele acten, speciaal de hypotheken, tegen het wettelijk tarief te laten passeeren en daarby zoo noodig de niet-nota- rieele werkzaamheden door de Locale Bank In overleg met de Centrale Bank te doen ver richten. Na bespreking werd dit voorstel Ingetrokken en vervangen door een voorstel van bet be stuur. dat inhield, dat de Ringbesturen ten aanzien van deze kwestie nog eens overleg zou den plegen met de notarissen uit hun district, opdat tariefvermindering verkregen sou kun nen worden. Tot lid van het bestuur werd herkozen Z. Th O F. Baron van Dorth tot Melder te Duiven (Geld.), tot Wden van den Raad van Toezicht de heer G W Strolnk te Steenwykerwold en de heer C S van Beunlngen te Maarsbergen. lerwyi tot plaatsvervangende leden van het bestuur werden benoemd de heeren O. 8. van Beunlngen en K Erlks. De heer Th J Visser dlrecteur-hoofdln- specteur d«r Central» Bank, hield een korte inleiding ov«r „Rentepolltiek by onze Boeren leenbanken.” MILAAN, 368.6 M. 5 25 Het Trio Chesl- ZanardalH-Caasone 7.35 Gevar. concert 9.66 Gesyncopeerde muziek 1030 Or gelconcert. PABIJS, 1648 M. 12 35 Symphonleoon- cert 8.20 Gramofoon 8.20 Operetto- concert 1035 DansmuziekL. Goldy's or kest. FARIJK, 813-8 M. 1235 Gramofoon 1 55—330 Gramofoon 8.40 Gevar vocaal en Instrumentaal oonoert 9.4011.30 Gramofoon. Te Stockholm wordt op het oogenblik bet driedaagsche congres van de Internationale Schaatsenryders Organisatie, de Internationale Eislauf Vereinigung, gehouden, dat in de toe komst ieder jaar zal bijeenkomen. De vergadering hield zich in hoofdzaak bezig met de van Engelsche zyde aanhangig gemaak te kwestie van overtreding der amateursbepa- Ungen door de wereldkampioene Sonja Henie, de Zweedsche rijdster Vlvlann Hulthen en de Dultsche Europeesche kampioenen Maxi» Her bert en Ernst Baier. Er werd een speciale commissie welke zich nog tydens het congres aangelegenheid zal bezig houden. De instelling van een byzonder fonds, waar voor de gelden byeengebracht worden uit bU- dragen van 10 pct. van de recette der demon stratie», waarin de vier genoemden uitkomen, werd goedgekeurd met 15 tegen 4 itemmen. Hiermede werd tevens het vertrouwen uitge sproken in den voorzitter, TSalchow, die dit fond» zal aanwenden voor het houden van wedstrij den in het kunstrljden tusschen Europeesche en Amerlkaansche echaateenryderz.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 16