RADIO-PROGRAMMA Sport en spel MOTORISEERING BIJ HET LEGER HET KABINET GAAT VLIEGEN Afgeluisterd DONDERDAG 6 JUNI 1935 Prinses Juliana Werkloosheid onder de jeugd Tocht boven ons land BILJARTEN Duiker dood gevonden In den Lutinetoren verongelukt Inbrekersbende achter MoonsDommering slot en grendel Reorganisatie C.Z.C. SwearingDavin HET ROODE KRUIS AlbertDe Leeuw Reis der K XVIII SCHAATSEN VOETBAL lyna in alle landen reeds bekend MOTOR TEGEN AUTO Nood van de Zeeuwsche oestercultxiur Transfer-overeenkomst met Duitschland Centrale Raiffeisen Bank Waartoe een schaking leidde Een vechtpartij met smokkelaars Bahram wint de derby te Epsom Wereldkampioenschap cadre 45/1 Marschbepakking van de infan terie wordt lichter Véroordedd tot straffen van vier maanden tot vier jaar De Regeering verleent financieelen steun Rede van de Koningin in het journaal der bioscopen SONJA MENIE EN DE AMATEURS-BEPALINGEN Keelaandoening opnieuw verergerd DE PLECHTIGHEDEN TE DEN HELDER DE LANDSKAMPIOENEN IN EUROPA UITVOER NAAR DUITSCH LAND DUITSCHE REIZIGERS NAAR ONS LAND? V ermindering der rente-transfer was onvermijdelijk Een commissie van onderzoek ingesteld -- Verbetering van het vreemde lingenverkeer Vrijdag 7 Juni 1935 Commissie van voorlichting ingesteld Kommiezen waren gedwongen te schieten De hear J. L. van Eek voorlocpig directeur Bestuursleden en Kringcommis- sarissen Bestuurder bradc een been Uitvoering van het plan bracht vele onaangenaamheden j honing en Koningin van Engeland woonden de race by Sweering wint van den nog ongeslagen Davin N otaristarieven 331*9 9.40—11.20 wedstrijd GabriSs VertnoedelUk zal toetast worden met de ld* dat op Duiteoh grondgebied liep. Hier werden De uitslag van de match Albert—De Leeuw te: Dage* 'k- i Een proef op ruime schaal zal b(j het geluk- k'n daarvan het voordeel bieden, dat een be langrijk aantal gezonde oesters In de Zeeuwsche stroomen aanwezig aal zijn, welke binnen af- zienbaren tijd een verhandelbaar product zul len leveren van goede kwaliteit en die boven dien zorg sultan dragen voor de productie van gezond oesterbroed voor de verdere instand houding van een nieuwen oesterstam. Naar wy vernemen ligt het in bet voornemen van de regeering die proef op ruime schaal te bevorderen door bet verteenen van financieelen steun, waartoe op de volgende RUksbegrooting een bedrag beschikbaar gesteld zal worden. Met Ingang van 1 Januari 1938 zal de school- compagnle plaats maken voor het Korps Mo- tordienst, dat zal bestaan uit een staf en twee schoolcompagnleën en dat In de grootere tnobi- lisatlebehoefte zal moeten voorzien. schenken aan pachtheer. Mr. den Beer Portugael pleitte vrijspraak. Het hof zal 19 Juni as. uitspraak doen. Albert De Leeuw Gabriëta Cote Zeg man, wat rook JU Je tanden toch bruint Ik zal eens IVOROL voor Je meebrengen. 300 170 300 284 300 227 300 134 30 30 24 24 22 22 144 118 124 22 57 78 M 88 111 54 54 83 1250 9.46 13.63 6.00 Sweerlng Da vin Moons Dommering 300 242 300 71 300 286 300 165 58 21 21 19.— 5.66 25 25 12.— 1136 23.07 18.61 21.42 5.07 18<— 1430 18.75 1031 van W. van Na eenige rustige dagen was Dinsdagavond de keelaandoening van H. K. H. Prinses Juliana weer verergerd. H. K. H. had eenige temperatuursverhooglng. Woensdagmiddag was de duiker J. de Beer met zijn collega E. Mettinga in den Lutine toren bU Terschelling bezig met het verrich ten van werkzaamheden. Aan de signaallijn stond een derde duiker, Byistna, die op sUn seinen naar De Beer geen antwoord kreeg. HU stelde zich toen onmlddellUk In verbinding met Mettinga, die dadelijk boven kwam. Nadat hu van het uitblUven van eenig antwoord van De Beer op de hoogte was gesteld, dook hU ijlings weer onder en vond hU De Beer bewegingloos op den bodem liggen. HU bracht hem aan de oppervlakte, waar bleek, dat de levensgeesten waren geweken. Waaraan de doodsoorzaak moet worden toegeschreven staat nog niet vast. Het slachtoffer, dat veertig jaar oud was, laat een vrouw en een kind achter. Zooals onlangs reeds is gemeld, bestaat het voornemen alle goederentreinen van de infan terie te motorlseeren. Hieraan kan nu volgens de „N. R. Crt." wor den toegevoegd, dat de Minister van Defensie thans tevens heeft besloten alle levensmiddelen- trelnen te motorlseeren, zoodat de paardentrac- tia, wat de treinen betreft, dus in de toekomst beperkt wordt tot de gevechtstrelnen en de keukentrelnen. voonoover deae niet behooren tot reeds gemotoriseerde onderdeden De motoriseering van de goederentreinen by de infanterie houdt bovendien verband met de door den minister thans mede goedgekeurde verminderde bepakking van den infanterist. De voorstellen van de op 23 April JX met dank voor de uitgebrachte adviezen ontbonden Be- pakkingscommiMie zUn namelijk overgenomen. De benoodigde automobielen die de goederen wagens en proviandwagens moeten vervangen, zullen slechte zeer geleidelijk worden aange schaft en wel divisie-gewyze; pas na eenige ja ren sal de wyziglng tot stand zijn gebracht. BRVSHEL I, 483.9 M. 12.15 Gramofoon 12 40 Accordeon 12.50 Het Omroepor kest 1.50 Gramofoon 5.15 Het En semble ..Carmen Morello" <05 Gramo foon 6.35 Gramofoon 8.20 Amusc- men tsconcert 9 35 Mandollne-enaemble 10 2011 20 Concert. BERLIJN. 356.7 M. 9 50 Bach-HAndel- concert: Het Omroeporkest. BEROMt'NSTER. 539.6 M.*8 10 Geva rieerd programma 9.45 Zangver. 10.10 Het Omroeporkest. BOEDAPEST. J49-5 M. 7 40 Pianoreci tal 8.50 Het Finse he Unlveralteltakoor 10.05 Zigeunerorkest 11.50 Dansmu ziek: Heinemann's Jazz-eneemble. LONDEN, 5 Juni Heden werd te Epsom de Derby gehouden, die om. door den Konlng en de Koningin van Engeland werd bUgewoond. Er was zeer groote belangstelling. Het had den ge- heelen dag geregend, maar juist toen de Ko- ninklUke familie arriveerde, brak de zon door. De race, die Bonder ongevallen verliep, werd gewonnen door het paard Bahram. Tweede werd Robin Goodfellow en derde Fielt Friar. Morgen zullen de leden van het Kabinet met uitzondering van de ministers De v/ildc. Deckers en Blotemaker de Bruine. sommi gen vergezeld van hun echtgenooten en enkele andere genoodigden met een der Douglas- toestellen van de KLM een vliegtocht boven ons land maken. De tocht zal een aanvang ne men op Waalhaven, van daar zal de route gaan langs Haamstede, Vlissingen. Eindhoven en Twente, om op Schiphol te eindigen. De commandant van de K XVIII seinde; ware plaats 4 Juni 12 uur 27 gr. 58 min. Zuid. 61 gr. 12 min. Oost. Goed weer, alles wel, geen bijzonders. benoemd, met deze In verband met den noodtoestand, waarin de Zeeuwsche oestercultuur verkeert, mede door het optreden van een schelpclekte. is het vorig laar een proef genomen met bet uitzaaien van uit Frankrijk betrokken, niet geïnfecteerde zasioesters, welke »ljn uitgezet op drie verschil lende plaatsen van de Ooeter-Schelde. MILAAN. 368.6 M. 5 25 Het Trio Chesl- Zanardelll-Cassor.e 7.33 Gevar. concert 9.55 Gesyncopeerde muziek 10.20 Or gelconcert. HUIZEN. 1875 M. NCRV 8.00 Schriftlezing en meditatie 8.15 Morgen- conoert (gramofoon) 10 30 Morgen dienst -w 11.00 Bespeling v. h. NCRV-orgel- G. Sniders12.00 Politieberichten 12 15 Leger des Hellskwartiertje 12.30 Het ensemble v. d. Horst 2.00 Gramofoon 2.30 Lezen van Chr. lectuur 3.00 Con cert 4.00 Vervolg concert 5 00 Gramo foon 5.45 Cello-recital 6.30 ..Een paar eenjarige zaaibloemen, die we nu nog kun nen zaaien” 7.00 Politieberichten en persberichten v. h. Ned. Persbureau Pl.m. 7.15 ..Een kwartiertje Radio-reportage”; event, gramofoon’7.30 Literair halfuur tje 8.00 Vaz Dias 8.05 NCRV-orkest 9.00 Dr. J. H. Kernkamp te ’s-Gravenhage 9.30 NCRV-orkest 10.0010.05 Vax Dias 10.30—11.30 Gramofoon. In aansluiting bij hetgeen daaromtrent eenigen tijd geleden is bericht kan thans wor den medegedeeld, dat de minister van Sociale Zaken, prof. dr. Slotemaker de Bruine, btf be schikking van 4 Juni een commissie heeft inge steld aan welke wordt opgedragen hem Inzake het vraagstuk van de werkloosheid onder de jeugd van voorlichting te dienen. De minister van Sociale Zaken zal als alge*» meen voorzitter van de commissie optreden. De Installatie van deze commissie zal plaats vinden op 13 Juni aj„ des voormiddags te 11 uur in een der zalen van het Departement van Sociale Zaken. UIL VEILS! M, 301.5 M. VARA 8.00 Orgelspel: Joh Jong 8 30- 10 00 Oramo- foon 10.35 Arthur Rubinstein, piano. Cho pin-progr. (gramofoon) 11.2012.00 Gramofoon AVRO 12 00 Gramofoon 12.30 Kovacs Lajos 2,10 Pianospel 2.30 Judith Hess draagt voor 3 00 Gramofoon 3 104 00 Dr A vro-Deel be Is VARA 4 00 Gramofoon 4.30 Orgelspel: Cor Steyn 5 30 Vara-orkest 6 15 Vara-orkeat 7.20 Het Vara-orkest 7.508 00 Herhaling V. SÖS-ber. r— 11.00 Jazz-programma (gramo foon) 11.3012.00 Populaire gramofoon- muziek. LUXEMBURG. 1304 M. 7.25 Gramo foon 11.40 Amusementsmuziek door het radio-orkest 12 45 Gramofoon 17.55 Gramofoon (amusements- en dansmuziek) 19.05 Gramofoon (amusementsmuziek) 19.50 Amusementsmuziek door het ra- dio-orjeest 20.55 VioolHortense de Sam- pigny 21.30 Concert door het Radio- orkest m. m. v. Felicie Blumenthal (piano) Mozart: pianoconcert. Sandby: serenade voor strijkorkest. Blaauw: het klokje met speelwerk 22.20 Dansmuziek door den radio-Jazzband. Woensdagavond beeft op den rijksstraatweg Halfweg—Haarlem nabij de Liedebrug een aan rijding plaats gevonden tusschen een auto en een motorrijwiel. In de richting Halfweg reed een personenauto, bestuurd door den heer D. hit Amsterdam. Deae wilde den Liedeweg in rijden en gaf het teeken. dat hij links ging uitwijken De auto werd achterop gereden door drie motorrijders. De eerste kon nog Juist ult- wljken. de derde slaagde er in tijdig te stop pen. De tweede echter, de ongeveer 25-jarige Simonie uit Amsterdam, botste tegen den auto. waarbU hij zjjn linkerbeen brak. Dr. Kuipers uit Halfweg verleende de eerste hulp, waarna de gewonde per ziekenauto naar het Juliana- atakenhuis te Amsterdam vgrvoerd werd. De motor en dé auto werden slechte licht bescha digd. ding van de contröle op de melksteunbeper- klng Ir. H. W. de KrulJff. directeur van den Keuringsdienst voor waren te Zutphen. zy aangesproken door de twee mannen, die den drank terugelschten. De kommlezen weigerden dit, waarop een vechtpartij ontstond. De smokkelaars kregen hulp van een drietal collega’s, zoodat de ver houding nogal ongelijk werd. Een der kommle zen trok hierop zijn revolver en loste een paar schoten. Een der smokkelaars, L. genaamd, kreeg een schot In het zitvlak, de andere, G., kreeg een schot dwars door het dijbeen. L. ta later door de Dultscbe politie gearresteerd, daar hl) nog meer dingen op zijn kerfstok had. G. vluchtte over de Ned. grens. Op den weg naar Emmen Is hij door de marechaussee in gerekend. De drie andere smokkelaars zyn ont komen. Een tweetal hulpkommiezen trof dezer dagen nabij de grens in de buurt van Barger-Com- pascuum een tweetal personen aan, die bij nadering van de ambtenaren op de vlucht sloegen. Zij lieten 25 L. sterken drank achter. De kommiezen begonnen direct een achter volging, en kwamen daarbij op een weggetje. In de strafzaken tegen de leden van een ware Inbrekersbende, die terecht hadden .gestaan wegens verschillende groote inbra- ken te Amsterdam, o. a. op 2 Maart bij Le vert <Sc Co, op 30 December in een huls aan de Prinsengracht, op 3 November in een woning aan het Oosterpark en tenslot- te In .één aan de Nieuwe Keizersgracht, heeft dc Vierde Kamer der Amsterdam- 311 sche Rechtbank uitspraak gedaan. commissaris van het Nederlandscbe Roodt Kruis In den Kring Noord-Holland-Noord, en is hem tevens de medaille van Het Roode Kruis ver leend; is met ingang van 1 Juni 1935 voor den tijd van 5 jaren benoemd tot Krlngcommlssarls van het Nederlandscbe Roode Kruis in den Kring Noord-Holland-Noord de heer Jhr. Mr. F. H. van Kinschot, burgemeester van Alkmaar. Veroordeeld werden wegens heling de 51- jarlge koopman X. Z, vaste beier der bende, tot twee Jaar en zes maanden gevangenisstraf, tegen wien de Officier vier jaren had geélscht; vrouw H. B. wegens het opzettelijk voordeel trekken van een door misdrijf verkregen voor werp tot vier maanden gevangenisstraf de eisch luidde negen maanden; de 36-jarige amid en loodgieter J. P. H, leider van de bende tot vier Jaar gevangenisstraf, tegen wien zes jaar .was geMscht; de 38-Jarige diamantbewerker J. F. de R. en de 27-Jarlge stucadoor H. H. 8. we gens vier diefstallen, tezamen en in vereeni- ging met behulp van valsche sleutels en door inbraak gepleegd, tot elk twee jaar gevange nisstraf de eisch luidde resp drie jaar en zes maanden en drie jaar; alsmede de twee helers C. V. en P. van 8. tot resp. één jaar en zes maanden gevangenisstraf. Tegen hen had de Officier resp. twee en een jaar gevangenis straf gevorderd. Van den tijd, in voorloopige ijechtenls door gebracht, werd voor elk der verdachten twee maanden en drie weken in mindering gebracht. PARIJS, 1648 M, 12.35 Symphoniecon- ceft 3.20 Gramofoon 8.20 Operette- concert 10.55 Dansmuziek: L. Goldy’s or- PARIJS, 312-8 M. 12.25 Gramofoon 1.552.20 Gramofoon 8.40 Gevar. vocaal en instrumentaal concert Gramofoon. lljksch Bestuur der Vereeniging Het Nedertand- sche Roode Kruis de heer Jhr. J. H. Röell, ge- pensionneerd luitenant-genëraal der artillerie, te 's-Gravenhage; tot leden van het Dageljjksch Bestuur Het Roode Kruis de heeren Prof. G. J. Koolemans Beljnen en Mr. W. J. Baron Lynden, beiden te ’s-Gravenhage; tot Krlngcommlssarls van het Nederlandscbe Roode Kruis: in den Kring Twenthe de heer Mr. Dr. M. O. ten Cate te Hengelo; in den Kring Friesland de heer Mr. M. J. P. D. Baron van Harlnxma thoe Slooten te Oude- schoet; in den Kring Zuid-Holland de heer J. H. E. de Vries te-Rotterdam; 1 is met ingang van 1 Juni 1988 aan den heer Mr. A; M. Ledeboer te Bergen, op grond van zijn leeftijd eervol ontslag verleend als Kring- In tegenstelling met een gepubliceerd bericht verneemt het „Handelblad" dat het waar schijnlijk is, dat de onderhandellngen, welke op het oogenblik te Berlijn tuaschen Dultsch- tand en Nederland worden gevoerd met het doel het Dultsche vreemdelingenverkeer naar Nederland te verbeteren, een gunstig resultaat zullen hebben. Van Nederlandscbe zijde la blijkbaar, aldus het blad, een bedrag van f 1.000.000 aan devie zen ter beschikking gesteld voer reis- en hotel- credletbrleven, waardoor Dultsche reizigers met zulke credletbrleven van Rm. 500 per persoon naar Nederland zullen kunnen reizen. Men neemt hier aan. dat, hoewel de bespre kingen nog vertrouwelijk verder worden ge voerd, deze kleine verbetering binnenkort als resultaat zal kunnen worden bekend gemaakt. Meer dan ooit moet thans het beheer met uiterste voorzichtigheid gevoerd worden, waar, voor spr. dank bracht aan de leiding, In het bijzonder aan Ir. F. A. R A. Baron van Itter- sum en de leden van de directie. Eenige dagen geleden is een nieuwe Pachtwet Ingediend en het is te hopen, dat deze wet goede resultaten zal afwerpen en steun sal den pachter en niet aan den Te Stockholm wordt op bet oogenblik het driedaagsche congres van de Internationale Schaatsenrijders Organisatie, de Internationale Etelauf Verelnigung, gehouden, dat in de toe komst ieder Jaar zal bijeenkomen. De vergadering hield zich in hoofdzaak bezig met de van Engelsche zijde aanhangig gemaak te kwestie van overtreding der amateursbepa- lingen door de wereldkampioene Sonja Henle, de Zweedsche rijdster Vivlahn Hulthen en de Dultsche Europeesche kampioenen Maxie Her bert en Ernst Baler. Er werd een speciale commissie welke zich nog tijdens het congres aangelegenheid zal bezig houden. De instelling van een bljzcfider fonds, waar voor de gelden bijeengebracht warden uit bij dragen van 10 pct. van de recette der demon straties, waarin de vier genoemden uitkomen, werd goedgekeurd met 15 tegen 4 stemmen. Hiermede werd tevens het vertrouwen uitge sproken in den voorzitter, Salchow, die dit fonds sal aanwenden voor het houden van wedstrij den in het kunstrtjden tusschen Europeesche en Amerikaansche schaatsenrijders. stapte de jongedame er In en ate jongen kwam se er uit. Alleen de haren verrieden de camou flage. In Rotterdam was evenwel wel een kap per te vinden, die het geheel completeerde. Het tweetal vertrok uit de Maasstad als jon gens per trein naar Breda en vandaar ging het per auto naar Antwerpen. Het gemis aan paspoorten werd vergoed door het bezit van een valschen pas ten name van den Jongeman en van een.... zwemdiploma ten name van de „pseudo-Jongen.” Er was nog geld, zoodat zij, na Brussel te hebben bezocht, over de Fransche grens kon den komen, maar langzamerhand toen het geld opraakte, begon de situatie hachelijk te worden. De plelslerreizigers waren gedwongen te gaan bedelen en hier en daar om onderdak te vragen, totdat in Toulon de politie de .Jongens” eens in verhoor nam en in afwachting van een na der onderzoek op staatskosten onderdak ver schafte. De pret eindigde hier met tien dagen opsluiting wegens bedelarij, waarna beiden we derom op vrije voeten werden gesteld. Het tweetal bleek over doorzettingsvermogen te beschikken, want Monaco was nu eenmaal het doel van de reis en ze gaven het n°8 l*1* niet op, en Inderdaad kwamen zij ook in Monaco, waar zl) tot de droeve ervaring kwa men dat in dit oord van lust en weelde zonder geld absoluut niets was te beginnen. De jongeman wist niet beter te doen dan zijn toestand bloot te leggen aan den consul aldaar, die natuurlijk de polltle-autoritelten van een en ander op de hoogte bracht, met het ge volg dat de Delftsche commissaris van politie derwaarts toog om het meisje af te halen en den jongen aan de goede zorgen van de Fran sche politie over te laten. De jongeman moest ook hier weer wegens onwettig verblijf een maand brommen. De zaak werd gedeeltelijk met gesloten deu ren behandeld. Na het getuigenverhoor eischte de advooaat- generaal vernietiging van het vrijsprekend von nis en veroordeellng van den verdachte tot acht maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk met 3 Jaar proeftijd. Iemand ontving een brief waarover teer gebelgd werd. Maar de af zender was zich van geen schuld be wust. Hij had absoluut niet bedoeld wat .de ontvanger uit den brief las. Het geval kon gelukkig worden opge- helderd en de boosheid uit den weg geruimd. Maar het geval is leerzaam. Er wordt te snel gelezen en te snel een conclusie getrokken. We lezen niet de bedoeling maar we lezen ons eigen oppervlakkig vermoeden. Dat is fout. En daarom: laten we allemaal beter lezen. Rustiger en zonder toom. Laten we naar de bedoeling zoeken en .niet alles nauwkeurig naar de letter nemen. Er komen te veel twis ten, te veel verwijderingen, te veel oneenigheden in het leven, gewoon weg door het te haastig lezen en con cludeer en. Leert lezen! Leert steeds naar een goede bedoeling zoeken. „Polygoon" heeft de rede, welke H. M. de Ko ningin te Den Helder heeft uitgesproken, ter gelegenheid van de onthulling van het borst beeld van 2. K. H. Prins Hendrik der Nederlan den en de plecrtige inwijding van het monu ment Nederlandsch Reddingwezen, op de ge luidsfilm vastgeiegd. Een belangrijk deel van deze rede zal in het journaal van Vrijdag «x worden uitgebracht en in de belangrijkste theaters van Nederland wor den vertoond. Naar wij vernemen, is tot directeur van de te reorganiseeren Orisls-Zuivel-Centrate voorloo pt benoemd de heer J. L. van Eek, gepenslon- nrerd hoofd van den vaearteenljkundlgan dienst m Ned. Indlë. BU K. B. zün met ingang van 1 Juni 1935 op nieuw voor den tijd van 5 jaren benoemd; tot lid van het Hoofdbestuur der-Vereeniging Het Nederlandscbe Roode Kruis de heer A. J. ten Hope te Rotterdam, lid van het Hoofdbe stuur der Nederlandscbe Vereeniging Eerste Hulp by Ongelukken en van het DsgeUjkSch Bestuur van den Bond van Eerste Hulp by On gelukken vereenigingen voor Rotterdam en om streken; tot Eersten Ondervoorzitter van het 13 13 14 14 30 30 16 16 De situatie Is thans zoo, dat Sweerlng en Ga briels thans met elk 6 gewonnen partyen aan den kop gaan. De blljart-wedstrljden om het wereldkam pioenschap ancre cadre 45/1 werden Woensdag in bet Kurhaus te Schevenlngen voortgezet. Begonnen werd met de partijen: Dommering —Moons en de Leeuw—Albert, gevolgd door Gabriels—Cote en Davin—Sweerlng; De eindstand van den Cdte werd: Een niet aliedaagsche zaak heeft in hooger beroep voor het Haagsche Gerechtshof ge diend, waar een 35-jarige Jongeman, een Delf- tenaar, zich te verantwoorden had Wegens over treding van Art. 281 W. v. 8. (schaking), ter zake waarvan hy door de rechtbank is vrU- gesproken tegen welk vonnis de officier van Justitie appelleerde. BU de voortzetting van de biljartwedstrijden om het wereldkampioenschap ancre cadre 45/1 luidden de uitslagen:* Moons De Leeuw Albert Dommering Sweerlng Cote Gabriels Davin In de toekomst,zal de bepakking bestaan in: een lichte marschbepakklng. gedragen bulten het gevecht, by grootere verplaatsingen te voet, een gedeelte dat dan op de nieuwe gemotori seerde voertuigen van de goederentreinen wofdt medegevoerd en vormende de gevechtsbepakklng en dat tijdig vóór de gevechtsaanraking wordt uitgereikt en tenslotte een gedeelte bestaande uit ransels, overjassen en dergeiyke. die naar omstandigheden ter beschiklkng van den troep worden gesteld en normaal eveneens op de .goederentreinen verMyven. Naar ons ter oore komt, zUn de ohderhande- lingen over een nieuwe transfer-overeenkomst tusschen Nederland en Duitschland teneinde. De leider der Nederlandscbe delegatie, dr. Hlrschfeld, is reeds uit Beriyn teruggekeerd. De overige leden worden heden In Den Haag te rug verwacht Op vragen van de Tweede Kamerleden Kampschóer en Groen betreffende bet doen van stappen by de Dultsche regeering tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst, waarby ten behoeve van den Nedertandschen tuin bouw hoogere betallngscontingenten worden verkregen, heeft minister Steenberghe geant woord, dat omtrent de vaststelling der beta- Ungscontlngenten voor den uitvoer van Neder land en de overzeesche gewesten naar Duitsch land binnenkort wederom besprekingen met de Dultsche regeering zullen worden gevoerd. Behalve in Nederland, Duitschland en TSje- cho-81owaklje zijn thans alle landskampioenen bekend. In Duitschland valt op 16 Juni de be slissing tuaschen Schalke en VfB Stuttgart. In Tsjecho-SlowakUe moet nog slechts een wed strijd gespeeld worden en wordt deze door Sparta gewonnen, dan is de Praagache club weer kampioen. In Nederland valt de beslissing of op Tweeden Pinksterdag te Deventer of op 16 Juni. Ditmaal komt Nederland dus niet hee- lemaal achteraan. De kampioenen zyn: België: Union 8t. Gil- lolse; Engeland: Arsenal; Schotland: Glasgow Rangers; Frankrijk: FC Sochaux; Italië: Ju ventus, TurUn; HongarijeUJpest, Boedapest; Spanje: Betla, Balomplc; Zwitserland: Lau sanne Sports; Polen, Ruch Blsmarckhuette; Luxemburg: 8 por», Luxemburg; Oostenrijk: Rapid, Weenen; Tsjecho-Slowakye: waar schijnlijk Sparta, Praag; Duitschland: Schalke of VfB Btuttgart; Nederland; PSV of Go Rhesrt. Naar ons voorts werd verzekerd, hebben de onderhandellngen geen ongunstig verloop gehad; de nieuwe transfer-overeenkomst, welke door de delegaties is geparafeerd, «al 1 Juli aa in werking treden. Over den in bond der nieuwe overeenkomst sullen spoe dig nadere mededeelingen gedaan worden. Vast staat, dat de rente-transfer vermin derd zal worden. Naar men weet was deae bepaald op 4)4 pCt, Een vermindering van dit percentage was onvermijdelijk met het oog op de gewijzigde poaiUe der Dultsche handelsbalans. Deze partU, tusschen twee nog ongeslagen deelnemers, was uit den aard dër gkak van het allergrootste belang voor de bovenste plaatsen Sweerlng tpeelde Van acquit eb opende met 19 niet slecht, waarop Davin met 14 antwoord de, gevolgd door een 22. Met een zeer goede 36 In de achtste beurt kreeg Sweerlng dan de leiding, hoewel Davin hem goed bij wist te biyven. Na 20 beurten was de stand 173—220. Dan komt Sweerlng er even beter ta. HU komt voor. Het wordt een mooie serie met veel goed op geloste moeilijkheden De score stUgt snel. De 100 gaan op onder luid applaus, zyn spel stygt tot groote hoogte, doch op 111 mislukt een trekstoot in moeUUke positie. Als Davta dan met 21 antwoordt, is de stand 284—241. Dan poedelt Sweerlng en Davin begint vlot te sco ren tot hy op 39 een bandstoot mist. In de 24ste beurt komt Sweerlng op 299 en mist dan een éénbandstoot. Doch in de volgende maakt hy het uit. Het resultaat luidde: Moons was er het eerst ta en scoorde in vyf beurten 70 punten met nuttige series van 32 en 27. Daar stelde Dommering slechts een to taal van 16 tegenover. Met een goede 27 in de zesde beurt, herstelde de Arnhemmer zich eenlgszins, hetgeen hy met 23 in de achtste voortzette. Toch bleef Moons het beste deel van het spel houden. De uitslag werd: ROME. 420.8 M. 5 25 Concert 6.15 Gramofoon 9.15 Concert 10.20 Gevar. progr. TOVLOUSE, 328.6 M. 8.10 Operette- concert 8.50 Zang 10.00 Operetteoon- cert 10.05 Accordeonconcert 10 20 Fragm „Grtfln Marltsa”. Kalman 10.40 Klankfllmfragmenten 11.05 Dansmuziek 11.20 Hawalan gltaarconcert 1135 Zang 11.55 Argentynsch orkestconcert 12.06 Phllh. orkestconcert 12.40 12.50 Militair concert. WEENEN, 506.8 M. 7.15 .Othello", ope ra v. G. Verdl 1050 Het Hans-Faltl- kwartet 12.201.20 Gramofoon. VERWIJZEN WIJ Uit het verhoor, dat de president van het hof den verdachte afnam, bleek, dat deze sinds eenigen tyd betrekkingen had aange knoopt met een 18-jarig meisje uit Delft, wier ouders evenwel tegen dezen omgang waren, daar de jongeman, die niet in staat was voor zich zelf te zorgen, hun niet aanstond. Het meisje zelf daarentegen voelde zich bUzonder aangetrokkén tot haar minnaar en daar liefde nu eenmaal list zoekt, had ty een middel be- dacht om de voorzorgsmaatregelen, door haar vader genomen om het contact tusschen de ge liefden te verbreken, te fnuiken. Zy was n.I. op een groot kantoor werkzaam en nu had zy kans gezien om bepaalde dienst uren aan een collega over te doen. Deze aldus vrU gemaakte uren werden besteed aan het op maken en doen rijpen van plannen, welken door het optreden van politie en justitie de bodem werd Ingeslagen. Het paartje besloot te vluchten, liefst vér weg en de keus was gevallen op Monte Carlo. Zonder geld doet men nu eenmaal niets en dus waren de spaargelden van belden bijeen gebracht, te zamen uitmakende een bedrag van f 225. Een gedeelte hiervan werd allereerst besteed aan reiskleedlng, nl. twee costumes met plus four pantalons, want om het meisje aan het speurend oog van de politie te onttrekken, sou zy als .Jongen" de wereld Ingaan. Het tweetal huurde daarop in Delft «en vrachtauto, en reed naar Rotterdam. AU meisje mofoon 5.20 Gramofoon 6 50 Het Balonorkast 8.23 „Vlanara-Vonken”, lustrum-revue 10.2011.20 Cabaret- progr. DHT8CHLAND8ENDER. 1571 M. 12.20 Fredo Niemann's blaasorkest 2 20 Gevar. concert 3.30 Kinderkoor 4.20 Herbert FrObllch'e kapel 6.20 Pianoreci tal 720 Hja Llvschakoff's kapel. DROITWICH, 1500 M. 11 20 Orgelspel: Reg. New 12.10 Het Trocadero Clnema- orkeet 12.50 Het BBC-dansorkest 1.35 Concert 320 Het Schotecbe Studlo-orkest 4.05 Gramofoon (Brltsche en Amerlkaan- eebe dansmuziek) 4.35 Kmlllo Colombo’s orkest 5.35 Eugene Pint's Tango-orkeet 7.50 Het BBC-dansorkest 825 Het BBC-orkeet 10.35 Het BBC-Theater-or- keet 11.8512.20 Dansmuziek: Harry Boy's Band. HAMBl'RG, 331-9 M. 12.30 Fredo Niemann's blaaaorkeet 220 Populate concert 4.20 Francesco Scarpa's kapel 520 Het Radlo-Sympbonle-orkeet 9.50 Intern. Muzlekfeeet te Hamburg. Het Feeet- orkest. K.ALLNDBORO. 12S1 M. 1220—2.20 Concert 3.50 Mogene Hansen's orkest 8.2p Kamermuziek 8.50 Louis Prell’s Ra- dlo-dansorkest 11.20 Dansmuziek 12,20 Dansmuziek 120220 Dansmuziek. LANOENBERG, 455.9 M. 12.20 Concert 2.353.05 Pianorecital A 4 mains 4 29 Bach-concert 5.30 Orkest ult Düsseldorf 7.20 Concert 9.50 Symphonlscb koor werk. Rekening en verantwoording over 1934 wer den goedgekeurd, evenals het voordeel van het bestuur ten opzichte van de aanwending van de gemaakte winst over 1934. De Coóp Boerenleenbank te Andyk stelde voor, dst de Centrale Bank dia maatregelen neemt, die noodlg zUn om de notarieele werk zaamheden der notarieele acten, speciaal de hypotheken, tegen het wetteiyk tarief te laten passeeren en daarby zoo noodlg de nlet-nota^ rieele werkzaamheden door de Locale Bank In overleg met de Centrale Bank te doen ver richten. Na bespreking werd dit voorstel Ingetrokken en vervangen door een voorstel van het be. stuur, dat inhield, dat de Rlngbeéturen ten aanzien van deze kwestie nog eens overleg zou den plegen met de notarissen uit hun district, opdat tariefvermindering verkregen zou kun nen worden. Tot lid van het bestuur werd herkozen Z. Th. O. F. Baron van Dorth tot Melder te Duiven (Geld.), tot leden van den Raad van Toezicht de heer G W. Strolnk te Steenwykerwold en de heer C. 8. van Beunlngen te Maarsbergen, terwijl tot plaatsvervangende leden van het bestuur werden benoemd de heeren C. 8. van Beunlngen en K. Eriks. De heer Th. J. Visser, dlrecteur hoofdln- specteur der Centrale Bank, hield een korte inleiding over „Rentepolltiek by onze Boeren leenbanken.** 4 BRI’SSEL II. 3319 M. 12 17 Grsmo- foon 12.55 Het Salonorkest 1.50 Gra- VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN NAAR DER KATHOLIEKEN RADIOGIDS Woensdag werd In Tlvoll te Utrecht de jaar- lyksche algemeen® vergadering gehouden der leden van de coöperatieve Centrale Ralffelsen- Bank waarvoor zeer groote belangstelling be- De vergadering stond onder leiding van den voorzitter van den Raad van Toezicht, den heer G. W. Strolnk te Steenwykerwold. die wees op de moeilijke tyden waarin de boeren stand in ons land verkeert, terwyi er nog geen enkele lichtstraal te zien is, die op een beteren tyd wUst. Voor vele boeren is hst niet meer mogeiyk hun bedrijf R°8 gaande te houden. Velen staan aan den rand van den ondergang en allen hebben hun toch al niet te hooge levensniveau moeten verlagen. Spr. betreurde het dat er op deïe vergade ring geen regeeringsvertegenwoordlger aanwe zig was, hoewel er een uitnoodlglng was ver zonden. Spr had zoo gaarne den nieuwen di- recteur-generaal van den landbouw eens aan wezig gezien om uit zijn mond op deze ver gadering nog eens een geruststellend en aan moedigend woord te hooren. De Centrale Bank en de Boerenleenbanken verkeeren In een toestand, die geen aanleiding tot bezorgdheid geeft. De reden moet worden gezocht In de InnerlUke waarden van de bank en haar uitnemend beheer.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 6