Chantage-geruchten 1 Q Groote brand te Schayk Baer—Schmeling in Amsterdam? SHELL W Moet Ge examen doen? Verdubbeling van den Indië-dienst RADIO-PROGRAMMA DE WERKLOOSHEID IN NED.-INDIË Zet 'n waker voor Uw kleerenkast! aange VOOR xér, »«P. toll, hunner ti £5?. Sïï DINSDAG 11 JUNI 1935 Woensdag 12 Juni 1935 Na 1936 in twee dagen? De misdaden te Os» Een bekentenia Vrouw verbrand ZIJN KIND OVERREDEN Tragisch ongeval te Overschie VERKOOP ZOMERZEGELS GARANTIEREGELING MOTOR TEGEN EEN BOOM DE „JUNO”-KWEST1E Tweeduizend yen boete gevorderd goederen- WOUTER PAAP REIS K XVIII MIDDENSTANDSBELANGEN In den Wieringermeerpolder De „Toekan” op Waalhaven T extiel-convcntie Aardappelziekte 1 UIT DE BRUSSELSCHE TENTOONSTELLING NACHTPOSTDIENST NAAR KEULEN STEUN AAN DEN KLEINEN MIDDENSTAND Verkiezing Eerste Kamer Schepelingenkwestie opgelost N.V. Kon. Ned. Edelmetaal- bedrijven bestaan 100 jaar Een scheidsgerecht werkt Werkplan tot bestrijding by den Volksraad ingediend 1 a a a i Ondernemersovereenkomsten R. lee Ix> om De hoofdcommissaris van Den Haag zou een bedrag van byna f 50.000 hebben af geperst 1 bij H gezin, van i Br. or burea Bokswedstrijd om wereldkam pioenschap op 17 Aug. in Stadion? FLI Gezocht betrou als Dep prima partlcul der cao na verk letter B FUNK BSC1 en s meerstra De zetel van den heer A. C. de Bruyn Mits men toestemming, krijgt Stichting Rynlandsch Borg- •tellingafonda Ook opengeateld voor vervoer Opvarenden van de „Sfantu Nicolae” krygen hun gage Door de Ossche brandweer bedwongen Pogingen om zich te redden konden niet baten ,Voor uitvoer van zuivel- en melk producten naar Duitschland Perspectieven voor de nabije toe komst van de luchtverbinding AmsterdamBatavia 1 KE Jan Bol” legt een bekentenis af Groot aantal woningen en schuren in de asch gelegd DEN HAAG. 8 Juni. 6 1S Gra- GR de van op- Op verzoek van de Middenstandsvereenlging Tevens verklaarde V.. dathü eenige dagen te voren de ruiten van het paviljoen had Ingesla gen om zoodoende te laten uitkomen, dat brand door dieven uit wraak was gesticht. Toon de Soep, die reeds verdacht wordt van medeplichtigheid aan verschillende roofoverval len. blijft hardnekkig ontkennen. V. zal ter beschikking van den Officier Justitie te Den Bosch worden gesteld. Reeds heeft de commissie zich ter plaatse van den toestand op de hoogte gesteld en zal dezer De vrachtprijzen zijn op enkele ultaonderln- I dagen het eerste contact met de directie tot gen na de normale. {stand komen. 6.50 Gramo- 11.00 BATAVIA, 8 Juni. (Aneta) Bij den Volks raad is de vierde aanvullende begroeting van het Departement van Justitie Ingediend, waar bij voor het Tweede Hoofdstuk de uitgaven voor het Kantoor van Arbeid verhoogd zijn met een bedrag van ƒ600.000. Deze verhooging wordt omschreven als ..Bij dragen in de koeten van voorzieningen ten be hoeve van werkloozen”. Tot directeur van het Centraal Bureau der Nederlandsche Textlel-Conventle is benoemd de heer J. A. Panhuyzen, tot dusverre directezr der N.V. Trading Cy. late Hegt Co. Het Cen traal Bureau zal worden gevestigd te Arnhem. Een ding blijkt echter uit dit alles zéér duidelijk: dat de beschuldigingen van „Volk en Vaderland” aan het adres der Neder landsche Justitie en aan haar minister, vol komen uit de lucht werden gegrepen. De justitie heeft Integendeel het initiatief ge nomen om te zorgen, dat naast het onge twijfeld onpartijdig onderzoek van den eere- raad die de zaak tenslotte alleen als een geschil tusschen twee partijen kan zien ook het publieke rechtsgevoel bevrediging zal vinden. voor di Eaamfi Allee H.H. fleet tun ■J aL on bli In het Staatsblad is afgekondlgd de wet van 24 Mei 1935 tot het algemeen verbindend en on verbindend verklaren van ondernemersovereen- komsten. voo VOO beh let van B la O Bi Bescherm Uw kleeren tegen motten! Haal 'n bus Shelltox bij Uw dro gist en verdelg het ongedierte met larven en eitjes incluis. Shelltox is insectendood I Oevraa BKN v een op Om <e- hól bes we( in Dn XI gen l en v B 1 - relfsi kokei geble Brier 91 Teger BV het overlijden van den gezant, door „Volk en Vaderland” genoemd, zou de heer Van t Sant hebben meegedeeld, dat zich bij hem een dame had vervoegd, die zeide met den over ledene in compromitteerende relatie te hebben gestaan, hetgeen zij uit brieven kon bewijzen. Zij was echter bereid naar Amerika te gaan en niets meer van zich te laten hooren, wanneer de famil'e haar een bedrag van 40.000.deed toekomen. De familie, die bij de begrafenis alle opspraak wilde vermijden, voldeed zonder nader onderzoek aan dit verlangen. In gezegelde enve loppe ontving zij een qultantle, die later bleek den vorm van een heel eigenaardig en vaag opgesteld proces-verbaal te hebben. Later werd haar nog een bedrag van ruim 7000 gld op dezelfde wijze gevraagd. Sindsdien rezen twijfels Mien trachtte de Identiteit der bewuste dame vast te stellen. Zij was nergens bekend noch in Riga, waar zij geboren heette, noch in Brus sel. noch in Berlijn, waar zij heen was getrok ken. Toen de hoofdcommissaris ook geen nadere mededeelingen wenschte te verstrekken, stelde men hem in staat van beschuldiging. Aangezien echter de heer Van 't Sant ook argumenten kon aan voeren, die het waarschijnlijk maakten, dat hij evenals de familie slachtoffer van be drog was geworden, stelde men, om geen on- hoodlge opspraak te verwekken, het onderzoek in handen van een eereraad, bestaande uit de heeren Van Basse van IJsselt als voorzitter en Jhr. mr. Qh. Ruys de Beerenbrouck en prof. De Savornin Lohman als leden. Gep. b uit gc zoekt i flnanci roken en In. Br. leti lxx*a Gevraag Zaterdagmorgen is te Overschie op den Bo vendijk een tragisch ongeluk gebeurd, waarbij een 2%-Jarig kind den dood heeft gevonden. De landbouwer C. Treurniet was. aldus de „Telegraaf”, bezig op zijn vrachtauto groenten te laden voor zijn woonstede aan den Boven dijk en juist toen hi) met laden gereed was gekomen en weg wilde rijden werd er geroe. pen, dat er een kind onder het linker achter wiel van zijn auto lag. De man ging naar bulten en zag tot zijn ontzetting, dat zijn 2J4- Jarig zoontje Jan onder den auto was gekomen. Naar getuigen wisten te verklaren Is het kind uit den tuin onder een heining door ge kropen en zoo op den weg gekomen zonder dat de vader hiervan iets bemerkte. Het kind was op slag dood. Voorkoming van verdere uitbreiding werkloosheid; geleidelijke plaatsing of plaatsing en voorkoming het ondergaan ben. die niet meer voor een plaatsing in aan merking kunnen komen. De musicus Wouter Paap te Utrecht en zijn jonge echtgenoote zijn Vrijdagnamiddag In de kathedraal te Utrecht in de RK. Kerk genomen. Tegelijk is met deze aanvullende begroeting aan den Volksraad een uitvoerige nota aange boden, waarin een overzicht wordt gegeven van het werklooehelds-vraagstuk in Nederlandzch- Indlë, benevens een volledig werkplan wordt gegeven tot bestrijding van die werkloosheid. In dit rapport wordt geconstateerd dat, voor de mannelijke Europeesche bevolking, van den leeftijd liggende tusschen 20 en 55 Jaar, thans 10.000 plaatsen te kort zijn. Het werkplan beoogt de volgende doeleinden: verdere uitbreiding der her- van BEROMÜNSTER. 539.6 M. motoor.. In een te Lelden gehouden vergadering van de Bemiddelingscommissie voor Crlsis-Credlet in Rijnland, welke o.m. werd bijgewoond door de Burgemeesters van Lelden en omgeving, Is besloten tot oprichting van een Rjjnlandsch Borgstellingsfonds voor den kleinen Midden stand. Dit fonds zal den Middenstand In Rijnland groote diensten kunnen bewijzen, mede door het saneeren en volwaardig maken van mld- ‘denstandsbedrijven. 4 Reeds maakten wij melding yan de arrestatie van zekeren J. V.. beter bekend onder den naam Van „Jan Bol", als verdacht van brandstichting in het paviljoen op het gemeentelijk sportpark fe Oss. Na een langdurig verhoor heaft V. op het po litiebureau Zaterdagavond aan de agenten Llemhuts en Ten Westenend een volledige be kentenis afgelegd. Gisteravond bevatte .het weekblad der NBB. „Volk en Vaderland” eenlge sensationeels me dedeelingen over den voormallgen hoofdcom missaris van politie te ’s Oravenhage, den heer Van t Sant, die bij het overlijden van een der Nederlandsche gezanten in het buitenland zijn positie zou hebben misbruikt om aan de familie van den overledene *n bedrag van bijna 50.000 af te persen. Het blad verklaarde, dit te publl- ceeren, ondanks een scheidsgerecht, dat de zaak onderzocht en ondanks de justitie, die haar on der aanvoering van minister van Schalck in den doofpot schijnt te houden. De K-L.M.-nachtpostdienst Amsterdam- Rotterdam—Keulen v.v. der K. L. M„ welke zooals wij reeds mededeelden op vijf werk dagen (Maandag tot en met Vrijdag) wordt uitgevoerd, Is voortaan ook opengesteld voor het vervoer van goederen. Wij brengen In herinnering, dat de tijden van vertrek zijn: uit Amsterdam 22.40, uit Rotterdam 23 20, aankomst Keulen 0.25; het retourvllegtulg verlaat Keulen om 3.15 en komt om 5.45 op Schiphol aan. De commandant van de K XVIII seinde: Wa re plaats 7 Juni 12 uur 29 graden 54 minuten Zuid en 71 graden 56 minuten Oost. Windkracht 5 O.Z.O. Alles wel. Geen bijzonders. ▼oor zoo 5 REP. sterdam-: Deze commissie hoorde vele getuigen de zaak kreeg dus ruchtbaarheid. Zij kwam ook den Minister van Justitie ter oore. Deze besloot aanstonds in te grijpen en begon met den heer hoofdcommissaris te verhinderen, hangende het onderzoek, zijn functie nog uit te oefenen. De heer Van ‘t Sant nam ziekteverlof. De Mi nister belastte twee juristen van den Hoogen Raad met een zelfstandig onderzoek. Dezen wachten thans in zwijgzaamheid over hun eigen bevindingen de beslissing van de commissie af. Een bevestiging over de details van deze voor- stelling konden wij nog niet krijgen. De commissaris wordt, aldus dit blad, er van beschuldigd, door middel van een ver- valscht proces-verbaal, waarin hij zich op zijn ambtseed beroept en door middel van een valsche handteekening, zich een bedrag van ƒ47.585 te hebben toegeëigend. In de Zaterdagmiddag gehouden vergade ring van de R. K. Statenfractie van Utrecht Is o.m. aan de orde geweest de candidaatstelling voor de a.s. verkiezing van de Eerste Kamer. Besloten werd met de R. K. Statenfractie var. Zeeland voor de aanwijzing van de can- oidaten voor de Eerste Kamer overleg te ple gen, doch daarbij als voorwaarde te stellen de veiligstellingvan den zetel van het aftre dend lid, den heer A. C. de Bruyn, voorzitter van het R. K. Werklieden Verbond te Utrecht. Zaterdagmorgen is op den Vuurschen Grint weg te Lage Vuursche een ernstig motorongeval gebeurd. De heer C. L. O„ caféhouder, wonende in de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam, reed daar per motor met op de duo zijn vrouw en In een zijspan twee kinderen. Door onbekende oorzaak reed de bestuurder tegen een boom langs den weg. De heer O. werd zwaar aan het hoofd gewond. Op advies van dr. Hey- broek, die spoedig ter plaatse was, werd hij in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Baam vervoerd. Mevrouw O. bekwam een bloedende hoofdwonde, terwijl de kinderen on gedeerd bleven. De motor werd totaal vernield. Te Ter Hole (gem. Hontenlsse) Is de 63-jarige weduwe Peers, die met haar kleinkind van één jaar alleen thuis was, op droevige wijze om het leven gekomen. Toen zU zich warmde aan een stoofvuur. vat ten haar kleeren plotseling vlam. De vrouw vluchtte in haar angst naar bulten, doch in de deuropening struikelde zij en viel voorover. De buren vonden het slachtoffer in de deur opening liggen. Hulp kon echter niet meer ba ten; de vrouw was Inmiddels aan haar brand wonden bezweken. Het kind vond men gelukkig ongedeerd in de woning. De kwestie der schepelingen van de „Sfantu Nicolae”, die te Rotterdam hun schip onder de voeten zagen verkoopen, zoodat zij plotse ling zonder gage in een vreemd land op straat stonden, is, na de uitspraak van de Rotter- damsche Rechtbank, in der minne geschikt. De mannen kregen Zaterdag het grootste gedeelte van hun gages uitbetaald, met een reisbiljet naar hun woonplaats. op genoemde rekening heeft plaats gehad en ontstaan door den uitvoer van zuivel- óf melk producten naar Dultschland, kunnen oveme- men en de tegenwaarde daarvan, onder aftrek van de kosten volgens het gebruikelijke tarief tn van de eventueel daarin begrepen heffing, aan den betrokken exporteur kunnen uitbe talen. Toen om ongeveer half acht dc brandweer uit Oss op de plaats des onheils aankwam, stonden er niet minder dan zes hulzen In lichter laaie. De vrees, dat nog meer woningen een prooi der vlammen zouden worden is gelukkig niet be waarheid. Met behulp van water uit de zuivel fabriek was men het vuur nu weldra meester. Om half tien was het gevaar geweken en kon de brandweer weder naar Oss terug keeren. De schade, welke nog niet te schatten valt, wordt grootendeels door verzekering gedekt. Van den Inboedel kon nagenoeg niets gered worden, eenlg klein vee kwam In de vlammen om. Het groo- vee stond in de wei. Het blusschlngswerk stond onder leiding van den burgemeester, den heer Hoefnagel. Op het terrein van den brand was veel politie en marechaussee aanwezig. De oorzaak van den brand is waarschijnlijk het vallen van vuur uit een veevoederketel. Daartoe gemachtigd door den Minister van Economische Zaken zal het Crtsls-Zulvelbureau vorderingen, waarvan de storting op het „Ver- rechnungskonto" of bij een Bank tot storting De N.V. Koninklijke Nederlandsche Edelme taal Bedrijven van Kampen, Begeer en Vos, te Voorschoten, bestaan dit Jaar honderd jaar. Dit Jubileum zal door de directie van het bedrijf worden gevierd door het organlseeren van een tentoonstelling In de zalen van het Schilder- en Teekenkundlg Genootschap „Pulchri Studio” aan het Lange Voorhout te Den Haag. De opening dezer expositie vindt plaats op Zaterdag 15 Juni des namiddags te drie uur en zal tot 22 Juni duren. TOULOUSE, 328.6 M. 8 05 Klank- fllmfragmenten 8.35 Sollstenconcert 8.50 Concert 10.00 Orkestconcert 10.40 Concert 11.05 Argentjjnsch orkestconcert 11.35 Orkeetcor.cert 11.55 Dansmu ziek 13.05 Militair concert 13.40— 13.50 Weensch orkestconcert. Uitgaand kunnen de goederen zoowel van Amsterdam als Rotterdam verzonden worden, inkomend alleen via Amsterdam, waarna ze om 7.45 verder vervoerd worden naar Waal haven. - i -- - Door deze verbinding wordt een aantal aan- „wieringermeer” heeft de Kon. Ned. Mldden- slultlngen verkregen o.a. naar Berlijn (aan- I standsbond met de directie van den Wleringer- komst 4.10), vanwaar onmlddellijk aansluitln- I meerpolder besprekingen gevoerd over de moei- gen bestaan naar Halle/Leipzig, Dantzlg. de lijkheden, welke de middenstand In dit nieuwe Oostzeelanden, Moskeu, Leningrad. Weenen. deel van Nederland door verschillende omstan- Boedapest, Belgrado, Sofia enz. Voorts zijn er dlgheden ondervindt. Deze besprekingen heb- aansiuitingen naar de voornaamste Zwitser- ben geleid tot de Instelling van een contact- sche steden, zoodat goederen, 's nachts uit Ne- commissie, «(elke de directie o.m. van advies derland verzonden, reeds den volgenden mor- I kan dienen met betrekking tot de vestiging van gen om 6 uur te Brussel en 8.45 te Zürich zijn, nieuwe bedrijven in den polder. Deze verbindingen bestaan ook in de tegenge- stelde richting. Zorg dan zoo'n metalen lakdoosje met S „AKKERTJES" van 90 cent bij U te hebben. Verdrijven direct gejaagdheid, onrust, angst - gevoel, migraine, hoofdpijn en maken U rustig, kalm on geconcentreerd. V. verklaarde den ouden Toon de Soep 25,— beloonlng te hebben gegeven, opdat deze pet paviljoen zou in brand steken. Toon de Soep heeft In den nacht van 3 op 4 Juli 1934 den brand gesticht, waarbij het pa viljoen totaal afbrandde. Voor de uitbreiding van bedrijfjes, opgezet door de Indische Mij. voor Industrieele Werk verschaffing, Is een bedrag van 50.000 aan gevraagd. Een zelfde bedrag* Is aangevraagd voor de technische opleiding van werkloozen. Deze laatste maatregel geldt in het bijzonder voor Inheemsche en Chlneesche werkloozen. Het plan omvat de stichting van werkkam pen, centrales voor de drie voornaamste be volkingsgroepen, waarvoor 150.000 zal worden besteed, kolonisatie kampen met een uitgave van 15.000, en tewerkstelling in den kleinland- bouw waarvoor ƒ50 000 zal worden toegestaan. Tot de conclusies In deze nota vastgelegd, behooren om.: dat de Import van bultenland- sche arbeidskrachten ontwrichtend op de Ned.- Indlsche arbeidsmarkt werkt. De vraag naar arbeidskrachten van particuliere zijde Is nor maal, doch overwegend op importkrachten ge richt. De vraag naar arbeidskrachten van de zijde oer Overheid is abnormaal laag en te schatten op een tekort van 8 k 900 werkkrachten per jaar. Hierin ligt naast den Import van vreem de arbeidskrachten de rechtstreeksche oor zaak van de jeugdwerkloosheid. BOEDAPEST, 519.5 M. 6 50 toon 830 Het Phllh. Orkest G. Horvath s Tziganekapel. Gevraag Wltsenki HUIZEN, 1875 M. NCRV: 8.00 Schrift lezing en meditatie 8.159.30 Morgen- concert (gramofoor.10.30 Morgendienst 11.00 Het Ensemble v. d Horst 13.00 Politieberichten 13.15 Vervolg con cert 1.15 Bespeling van het NCRV- orgel: Daaf Llncy 3.00 17e Bondsdag v. d. Bond v. Meisjesver. op Gereformeer den grondslag In Nederland 4.30 Gra- mofoon 5 00 Klnderuurtje 6 00 Gra- mofoon 6.10 Een woord tot onze zee lieden 7.00 Politie- en Persberichten v. h Ned. Chr. Persbureau Pl.m. 7.16 „Een kwartiertje Radio-reportage” event, gra- mofoon 7.30 Landbouwhalfuurtje 8.00 Vaz Dlas 8.05 Carlllonbespellng op den St. Jacobstoren te 's-Gravenhage door Joh. de Zwaan 8.45 „Nederlandsche landschappen.” 9 15 Het Mandollne- Orkest pl.m. 9.50 Vaz Dlas 10.30— 13 00 Gramofoon. Hoe het Nederland-Indlé-vervoer door de lucht zich heeft ontwikkeld blijkt wel uit den groei van het percentage gedekte kos ten: In 19291930 dekte de opbrengst van het passagiers- en goederen-vervoer 1 pCt. der onkosten, in 1931 was het 4 pCt., In 1932 reeds lO pCt., In 1933: 18 pCt., In 1934 24 pCt., terwijl op de begroeting voor 1936 wordt gerekend met 92 pCt. In Europa Is dit percentage natuurlijk veel grooter en bedraagt het 82.4 pCt. BRUSSEL II. 321.9 M. 13.17 Gramo foon 1.303 30 Gramofoon 5.15 Clc- co's Zigeuners 6.35 Gramofoon 6.50 Pianorecital 8 30 Het Radloeymphonle- orkest 103011.30 Robert de Kers’ orkest. BRVS8EL I, 463.9 M. 12.15 Gramo foon 12.50 Het Omroeporkest 1.50 2 20 Gramofoon 5.15 Kamerconcert 6.50 Orgelconcert 7.35 Gramofoon 8 20 Het Omroeporkest 9.35 Het Om roeporkest 10.2011.20 Gramofoon. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN NAAR DEN DEVTHCHLANDSENDER. 1571 M. 11 10 Kinderliedjes 12.20 IIja Livschakoff’» orkest 2.05 Gevar. concert 4.20 Her bert Fröhlich’s orkest 7.3q Eduard Erd mann (plano) 11.2012.20 Ilja Llvscha- koff’s dansorkest. DROITWICH. 1500 M. 11.20 Gramo foon 12 05 Orgelspel: Quentin MacLean 12.50 Charles Manning’s orkest 1.50 Orgelconcert 2.35 Gramofoon 3.05 Piano-recital 3.35 Het. Stedelijk orkest van Bournemouth 5.05 Het Western Studio-orkest 5.35 Maurice Wlnnick’» Band 7.25 Bach-concert 7.50 Het „New Georgian" Trio 8.20 „Four Boys and a Guitar," zang: De Mills Brothers 8.50 Het BBC-Symphonie-orkest 10.40 Het Gershom Parkington-kwintet 11.20 tot 12.20 Dansmuziek. HAMBI RG, 331.9 M. 12.30 Het Brea- lauer Omroeporkest 2.20 Populair con cert 7.20 Het Omroeporkest 11.20 M. Regerconcert 11.5012.20 Bacji-concert. KALUNDBORG. 1261 M. 12.20—2.20 Concert 3.50 Het Omroeporkest 6.05 Gramofoon 9.00 Het Stockholmer Poli- tie-Zangkoor 10.20 Het Omroepsympho- nle-orkest 11.2012.50 Dansmuziek. LANGENBERG. 455 9 M. 1100 Con cert 12.20 Het Omroeporkest 2.35 Pianorecital 4.20 Concert 7.20 Om roepkoor en leden v. h. Omroeporkest 10.5012.20 Het Omroeporkest. MILAAN, 368.6 M. 5.25 Orkestconcert 7.20 Gevar. concert 9.10 „L’ellslr d’amore", opera in twee actes. PARIJS, 1648 M. 12.35 Orkestconcert 8.20 Cellorecital. De marechaussée te Veghel heeft voor den officier van justitie geleid den 25-Jarigen N W. v. d. W., bijgenaamd „De Brommert” tc Obs, verdacht van den roofoverval in den nacht van 6 op 7 Mei 1933 te Vorstenbosch. HU is ingesloten in het Huis van Bewaring. HILVERSUM, 301.5 M. VARA: 8.00 Orgelspel: Cor Stehn 8.3010.00 Gra mofoon 10.35 Gramofoon Mozart pro gramma 11.30 Gramofoon (Dvorakpro- gramrna) 12.00 Orvltropia 12.45 De Zonnekloppers 1.15 De Flierefluiters 2.00 De Notenkrakers 2.30 Eddy Wa lts en zUn orkest 5.30 Dubbel X 6.02 Strijkorkest 7.20 Orgelspel sl 7.30 Claude Pierre: Fransche Chansons en Rus sische liederen 8.00 Herh. v. S.O.S.-ber. 8.03 Vaz Dlas 8.10 De Flierefluiters 9.40 Orvltropia 10.30 De Zonnekldp- pers 11.3012.00 Gramofoon. LUXEMBURG. 1301 M. 7.25 Gramo foon 11.40 Amusementsmuziek door het radio-orkest 12 55 Persberichten en gra mofoon 17.55 Amusements- en dans muziek (gramofoon) 18.55 Sport- en beursberichten, weerbericht 19.05 Amu- sementsconcert (gramofoon) 19.25 Pers berichten 19.50 Amusementsconcert door het radio-orkest 20.25 Amuse- mentsconcert (gramofoon) 20.40 Jean Dax (piano) 21.15 fragment uit de ope rette „Het wonder van Spieszbach.” van Mertens 22.15 Dansmuziek (gramofoon). BERLIJN. 356.7 M. 7 40 Pianorecital 4-matns 9.05 Gramofoon. Nu liepen In Den Haag reeds lang hardnek kige geruchten over deze heele kwestie. En reeds eerder was ons bij informatie daarnaar bevestigd, dat een commissie, bestaande uit en kele hoogstaande mannen van onbesproken faam, de zaak inderdaad In den hierboven weergegeven vorm In behandeling had. Daar deze wijze van behandeling echter Juist geko zen was om een voorbarig in het openbaar compromitteeren van den hoofdcommissaris te voorkomen, achtten wij het beter de zaak vol ledig te verzwijgen ook geen halve mededee lingen te doen, die de geruchten slechts konden versterken totdat de bedoelde commissie uit spraak had gedaan. Tegelijk met „Volk en Vaderland” breekt nu echter ook de „Telegraaf” het zwijgen. Het blad doet uitvoerige mededeelingen over de zaak: De officier van Justitie van het gerechtshof van Taihokoe heeft als eisch in de zaak van den in beslag genomen olietanker „Juno” een boete voor den kapitein ten bedrage van 2000 yen uitgesproken. Hij was van meening. dat er geen noodzakelijkheid was, het schip in beslag te doen nemen. In lagere instantie te Takao was op 27 April een vonnis in deze zaak uit gesproken, waarbij het «chip verbeurd werd verklaard. Deze snelle twee maal wekelljksche dienst Is voor het verkeer tusschen het Moederland en het Rijk in Azië van groote beteekenls. Aller eerst door de groote soepelheid der postver binding, waarbij de ééne lastige wekelljksche maildag komt te vervallen, daar Immers drie dagen later al weer een volgend toestel ver trekt. Ook de omlooptijd van de post is aan merkelijk verkort. Binnen 13 dagen kan het antwoord op een verzonden brief binnen zijn. Zaterdagavond is te kwart over vijf het Fok- ker-DouglasvUegtulgf de PH-AKT de „Toekan” op Waalhaven aangekomen. De machine werd van Cherbourg naar Rot terdam door den piloot Dulmelaar in den tijd van een uur 45 minuten overgevlogen. Deze regeling zal van toepassing zijn op den t'ltvoer, welke zal plaats hebben met behulp van uitvoervergunningen, afgegeven voor bo ter, met ingang van 11, en voor kaas- en melk- pioducten met ingang van 13 dezer, en eerst dan van kracht worden, indien door maatrege len uit hoofde van internationaal betalingsver keer de vereffening der vorderingen niet of slechts ten deele in Nederlandsch geld zou kunnen plaats vinden. WEENEN. 506.8 M. 6.45 „Siegfried” opera Richard Wagner 12.351.20 Po pulair concert: Het Kwartet Adolf Sleberth. VERWIJZEN WIJ KATHOLIEKEN RADIOGIDS 2.500.000 bezoekers voor de eerste ope- ntngsmaand, dit is het recordcijfer door de Algemeene Wereldtentoonstelling van Brussel bereikt. Maar ook, wat al aantrekkelijkheden bij de weldsche internationale bijeenkomst. In een betooverend schoone omlijsting be vinden zich tallooze tn prachtigen en sler- HJken bouwstijl opgetrokken Paleizen en Paviljoenen, die de bedrijvigheden van 30 landen In een Indrukwekkende samenvat ting groepecren Het is meer en veel beter dan een grootsche Internationale Jaar beurs Het is de plechtige bevestiging '»n den wil bij alle volken de onvruchtbare ooriogsgeschillen en Ikzuchtige begeerten te zien vervangen worden door vrucht baren wedijver en samenwerkende ver broedering. In dit opzicht is de Tentoonstelling van Brussel een merkwaardige dagteekening in ’s werelds geschiedenis. Uitgedacht en verwezenlijkt hl het hoog tepunt van een economische Inzinking, tart zü de verderfelijke krachten die den kllmmenden loop van den vooruitgang belemmeren. Al wie zjjn tijd liefheeft zooals hij het zijn Vaderland doet, zal het zich tot plicht rekenen zijn wonderen te komen aan schouwen. Alle gewenschte inlichtingen betreffende België. Brussel en de Tentoonstelling zjjn verkrijgbaar bü de Belgische Consulaire Agenten en bU alle Reisagentschappen. PARIJS. 312.8 M. 12.25 Gramofoon 12.552.20 Het Omroepdansorkest 8.10 Gramofoon 10.05 Concert 10.50 11.20 Gramofoon. ROME, 420.8 M. 5.25 Het kwintet 5.25 Concert 10.50 lineconcert. Het ligt in de bedoeling, zoo zeide de heer Plesman, die ons bovenstaande bijzonderheden op 'n persconferentie gaf, den dienst op Indië de eerste anderhalf tot twee Jaar met de thans aangeschafte Douglas-vllegtuigen te onder houden. Daarna kan worden uitgezien naar vliegtuigen met meer passaglers-accommodatle, met slaapgelegenheid enz. Dan zal ook de tijd zijn gekomen dat 's nachts doorvllegend de overtocht In twee dagen kan worden vol bracht. Wat den vliegduur betreft, Is men daad nog niet zoover van verwijderd, want reeds thans bedraagt deze slechts 53 uren. De snel heid van om en nabij de 300 K.M. zal niet spoedig worden overschreden, daar hiermede een economische grens Is bereikt. Wel zal men bU gelijke snelheid toestellen kunnen bouwen, 50 pCt. of zelfs 100 pCt. voordeellger in het gebruik. Het stratosfeervliegtuig Is verder van zijn verwezenlijking af dan menigeen denkt. De minister van Sociale Zaken, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, zal Woensdag 12 Juni as, 's avonds van 7.157.30 uur. voor de radio spreken ter inleiding van de z.g. zomerzegels, welke deze maand verkrijgbaar zullen worden gesteld. De uitgifte van deze zegels heeft ten doel het verzamelen van gelden tot het verzorgen van sociale en cultureele belangen. De Inleiding van den Minister zal door de omroepzenders Hilversum en Hulzen worden uitgezonden. Zaterdag heeft in de gemeente Schayk (N.-Br.) een geWeldige brand gewoed, wel ke txlrljke woningen in de asch heeft ge legd. De brand is uitgebioken in de woning van den landbouwer Van Linden, welke ge deeltelijk verbrandde. Van den inboedel kon slechts weinig worden gered. Hierop sloeg de brand over op het hois van den land bouwer Van Zuilen. Vervolgens “Werd een groote schuur van den landbouwer Loor- kens door het vuur aangetast, terwijl spoe dig daarna een winkel met woonhuis van de weduwe Wijnakker een prooi der vlam men werd. Deze perceelen brandden geheel uit. Vandaar sloeg de brand «ver op schuur van T. Wjjnakker, en daarna het woonhuis van landbouwer Loeffen. half acht waren nog tien woningen in ▼aar en was men hei vuur nog niet mees ter. De groote brandweer uit Om werd toen gealarmeerd om hulp te verieenen. Woensdag 12 Juni gaat de twee maal wekelljksche dienst Amster damBatavia in. Op dien dag ver trekt van Amsterdam de „Nachte gaal'', van Batavia de „Koetilang Den 14.000 K.M. langen weg tus schen Indië en Nederland vliegen ZÜ in 514 dag, met een gemiddelde snelheid van 270 K.M. per uur en ongeveer 1 0 vlfeguren per dag. Ver der is in de zomerroute over mid- den-Europa eenmaal per week een landing opgenomen in Bratislawa (Pressburg). In het etmaal van 's avonds 6 Juni tot 's avonds 7 Juni is in Friesland de weersge steldheid gunstig geweest voor bet optreden van aardappelziekte. De vooruitzichten van den half-wekelükschen Radio-rede van den Minister van dienst zijn gunstig, daar de voorverkoop een goede waardemeter alleszins reden tot tevre- I Jociaie e-anen denhetd geeft. De prijsverlaging van een pas- sageblljet Amsterdam—Batavia van f 1750. tot 11350.— Is hierbij natuurlijk van invloed. De AmsterdamBatavialljn heeft altijd groote Internationale beteekenls gehad, niet al leen wegens den goodwill, dien zij in drie we relddeelen voor Nederland wist te veroveren, doch ook wegens de bultenlandsche post en bul- tenlandsche passagiers, die zü van jaar tot jaar in belangrijker hoeveelheid en aantal vervoerd heeft. De versnelde, tweemaal wekelüke dienst zal ook op het buitenland een groote aantrek kingskracht uitoefenen. Zaterdagavond vernamen wij. dat de manager van Schmeling te Am sterdam een contract heeft afgeslo ten voor het houden van een match, waarin Max Baer zyn titel van we reldkampioen zwaargewicht zal verdedigen tegen den Duitscher Max Schmeling. Deze wedstrüd. al dus onze informaties, zou in het Olympisch Stadion te Amsterdam worden gehouden op 1 7 Augustus a.s. Het contract was afgesloten door genoemden manager, den heer Rothenburg met een combinatie van drie Nederlandsche particulieren, met dien verstande, dat aan Baer een gage van 300.000 dollar gega randeerd werd, terwyl Schmeling een procentueel aandeel in de re cette zou ontvangen. Omtrent de toestemming van de autoriteiten zün de besprekingen echter nog gaande, het geen geenszins wil zeggen, dat deze toestem ming geweigerd zal worden. Deze toestemming wordt uitsluitend afhankelük gesteld van de inlichtingen, die thans worden ingewonnen over de wüze waarop men het geheel wil orga nlseeren en over de personen, die de leiding daarbü zullen hebben. Een definitieve beslis sing van de züde der Amsterdamsche auto riteiten kan dezer dagen worden verwacht.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 6