STADSNIEUWS Met twee kameraadjes op avonturenreis j£ahus-V£eu^e£4 ïlSUATSr h Alkmaar, 13 Juni BEURS VAN AMSTERDAM Gl 1 Wisselkoersen N 1 Zóó stemmen de r DONDERDAG 13 JUNI 1935 Programma Gom. Radiobedryf DE INBRAAK TE URSEM Nummer twee ook gepakt W eer bericht De voorbeurs •t Beurs-thermometer Een oproep RIJKSVISCHAFSLAG 1 De komenden K.J.M.V. ST. GEORGE DONDERDAG FAILLISSEMENTEN Inschrijvingen Handelsregister Inlichtingen-bureau R.K. Staatspartij Verplaatsing van een tentenkamp Cursus in het Centrale Graalhuis te Den Haag HET APOSTOLAAT VAN DE MOEDER DOOR BERTHA RUCK 1 Apothekersnachtdienst *4 16% 11% 20% 4% 17% 9* Minister mengt ztcA in geschil tusschen Bloemendaal Zand voort Postduivenver. Steeds in Spanning Vrijdagavond 9 uur: „Het dans- vraagstuk” BURGERLIJKE STAND 400 Zwitsers naar ons land R-K- SPEELTUINVEREENIGING ,4T. AGNES” 13 JUNI 1935 - Vrouwelvke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie „De Graad” De gaanden De gaande en komende man Katholieken te ALKMAAR 0 LWoriU vervolgd.) annex VKUDAG 14 JUNI Brussel Pa- en Wereldtentoonstelling tftt tot t, t 4 34% 27 4 34% Poul< P-1 P. Ab i Tswi Nieuwe zaken: Alkmaar: J. van der Neut. Kelzers'raat 38, feeltaiyter; mej. T. Jaarsma, Ooate aat X winkel In Handwerken, etc. Texel: Eerste Texelscbe Ijsfabriek telg, P Ook de kapitein was met Piet en Wiet begaan. Juist zou hij de trap naar de com mandobrug oploopen. toen (ijj plotseling een klein hard voorwerp tegen zijn hoofd kreeg. „Au!” schreeuwde kapitein. „Aul au! au!” Een hagel van kleine ronde voorwerpjes was boven op zijn hoofd terecht gekomen. Hij keek omhoog en zag daar in den mast Keesje zitten, die juist een blikken bus met groene erwten boven het hoofd van den kapitein omkeerde. Keesje was namelijk bij zijn ont- Wllhel- M O. De ondernemingsgeest was vanochtend zwak; feitelijk werd niet de minste activiteit 'aan den 189% 16% btt 5% 111% 42 82% 32% 97% 82 72% t8 95% 22 40* 17» la» 97% 82 72% 98 95% 23% De Zondag- en nachtdienst wordt in de week van 9 tot en met 15 Juni waargenomen door de Apotheek van dr. Hartong van Ark, Lange straat 1. 177% 104% 82% 19% 12.50 175 104 97 19% 12 50 Uur. wind Oost. Aankomst als volgt: 1 J. Hulbert Sr. 4 2.51. 2 G. Hijmans 4 358. 3 B. Telleman 45.8. 4 J. Hulberts Sr. 4.21.12. 5 J. Hulberts Jzn. 4.2149 6 A. Kleef 4.22.28. 187% 16 89 6 147% 34 146% 729 59 65 9.75 25.02% 48 22% 115% 116 75 72 78 126 46 1% 12% 6% met de bakje met klontjes suiker, bevestigde dat aan een touw en heesch het heele gevalletje naar omhoog. De Vrouwelljke Jeugdbeweging voor Katho lieke Actie „De Graal" organiseert voor meis jes en jonge vrouwen bulten de Beweging, een cursus over het apostolaat van de moeder. Deze cursus, die in den vorm van ’n week-end op 22 en 23 Juni as. op het Centrale Graalhuis vooi Katholieke Actie, Oude Scheveningscheweg 30 te Den Haag, wordt gegeven, begint Zaterdag middag 5 uur en eindigt Zondagavond ongeveer 7 uur. De onderwerpen, die behandeld worden, zijn: „Natuurlijk en bovennatuurlijk Moederschap’’ door den ZeerEerw. heer directeur A. M. A. Vol- 104% 63 33% 61 260% 266 16% 11* 20% 17% 9% 112* 41 80% 32 116% 113% 73 71% 78% 126 45% 1% 32.52% 37.52% 36.52% 1 48 12.20 6.17% 20.22% De Minister gaat uit van de gedachte, dat het hier om behoud van de volksgezondheid gaat en dat, zoo noodig, Ingegrepen moet worden door de regeering. 3265 37 72% 36.75 1.48 12 20 6.17% 20.25 1 Biet Oase Lent Roaa Rlbr Ribs Rlbb Mag Door »P. 2K j 61% 5% 3% 5% 53% 103% 63 33% e0% 258 265* 62% 5 3* 6% 53% Bovengenoemde vereenlglng hield Zondag 3 Juni een wedvlucht met oude duiven van af St. Dlzier, Frankrijk, afstand 443 K.M., los 930 De Minister van Sociale Zaken heeft Woens dagmiddag op zijn Departement ontvangen den burgemeester van Bloemendaal en den burge meester van Zandvoort. om zich te laten voor lichten over het geschil tusschen Zandvoort en Bloemendaal betreffende het plaatsen van ten tenkamp. De gemeente Zandvoort heeft onlangs het be sluit genomen het tentenkamp naast de grens der gemeente Bloemendaal te verplaatsen. Hier tegen heeft de gemeente Bloemendaal bezwaren gemaakt. Dinsdagavond is de tweede verdachte van de Inbraak te Ursem. zekere H. T. uit Alkmaar door de Rljksveldwacht gearresteerd; ook hij ontkent iets met de inbraak uitstaande te heb ben. Niettemin staat vast dat T. op den bewus- ten morgen in de omgeving is gesignaleerd en het bewijsmateriaal is van dien aard, dat de man opgesloten- Is in het Huls van Bewaring. De derde man -s nog zoek; vermoede lijk Is hij het, die de gestolen sieraden e.d. in bewaring heeft, want nog niets van het gestolene is ge vonden. De politie zet het onderzoek ijverig voort. hij je bang gemaakt?" lachte .Natuurlijk piet anderen zijn, als Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel Kennecot U. 8. Steel U. 8. Leather Intern. Nickel Stand. Brands Mijnbouw Boeten Mijnbouw Alg. Exploratie Redjang Lebong Petroleum Kon. Olie Gaboes Perlak Peudawa Vorige Slotkoersen. Heden 40 175 158 DONDERDAG, 13 Juni. Vorige Slotkoersen. Beden 731% 59 70 9.75% 25.06 48 24 Parijs R. Keulen Keulen Continental Oil Shell Union OU Rubber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubber Serbadjadl Sllau V. L O. O. Allied Intercontln. Rubber Scheepvaart Java Ch. Japan Kon. Ned. Btoomb. Scheepvaart-Unle Suiker H. V. A. Jav. Cultuur N. L 8. U Vorstenlanden Actions Idem Tabak Dell Batavia Oude DeU Oostkust Senembah Spoorwegen Union Pacific Wabash Erie Kansas City South. South. RaUw Chic. MUw Maxwel] L. Gr. Nominaal snapping in de kombuis terecht gekomen en had daar de blinkende bus zien staan en deze Ijlings meegenomen. 144, 143% 146% Staatsleeningen 4% Nederland 1934 3 Oblig 2% Cert 4% N. Ind. 1931 4 Ned. IndM 1934 6% Youngl. (MK.-verkl.) Banken Amsterd. Bank Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-MU Industrieën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel's Pat. Nieuwe Philips Ned. Ford Ned Staatsleen. prijshoudend Gemeenteleen. prijshoudend Youngteentno Philips later Unilever laier AkU prijshoudend Koninklijke «wakker Amertk. waarden zwakker Rubber verdeeld RVA ..flauw Tabak prijshoudend Donderdag: 7.30 Praatavond voor Aspiranten beneden 17 jaar. 8.15 Praatavond voor Aspiran ten boven 17 Jaar en voor geuniformde leden, niet dadenclubsters. Zorgt allen, op tyd present te zijn. 9 uur Leldstersvergaderlng. De kapitein was doedend. ,.W11 je wel eens naar beneden komen, leelljke aap, riep hij. Maar Keesje bleef waar hij was. Daarop riep hij den hofmeester. Deze had een plannetje. .MUnheerr.” zei hy als we t eens met sulkerrr prrobeerrden.” ..Best," zei de ka pitein. De hofmeester haalde daarop een gen, maar nu scheen bet, dat hij het terwllle van zijn machine gedaan had. Maar dan be dacht ze zich: Neen! De machine komt nu op de tweede plaats. ZU vroeg dus, half in hoop, half in vrees: „Bedoel je de PD.Q?" HIJ keerde «Ich tot haar met een gultlgen blik In zjjn oogen. „Do PD.Q? Waar denk je toch aan? Ik be doel Jou!” „Mij,” slaakte ze een zucht van voldoening. Leven en geluk schenen haar te mooi, om waar te zijn, en zü voelde zich, alsof de bruisende champagne, die nog onaangeroerd in haar glas parelde, haar naar het hoofd was gestegen. bet werkelijk waarheid, wat hij gezegd dag gelegd en de stemming, hieronder «enigszins lijdende, was wat zwakker. Van de valutamarkt ging geen Invloed uit, aangezien de franc zich op het peil van gisteren handhaafde 9.759.76 en de gulden geen ongunstige positie in het inter nationaal verkeer innam, aangezien het Pond Sterling en de Dollar pp respect. 7.297.29% en 1.47 5/8—1.47 7'8 iets zwakker lagen. Kwaadwil lige geruchten, gisteren te Parijs, als zou de Fran- sche regeering voornemens zijn de amortisatie der staatsleeningen stop te zetten, werden door den minister van financiën categorisch tegenge sproken. zoodat er momenteel kalmte heerschte. Van toonaangevende aandeelen stelde Konink lijke Olie zich m lager op 188, aangezien men geen speculatieve vraag van Parijs verwachtte. Philipslampen ondergingen een reactie van bijna 3% op 258. H.VA. herstelde zich van het ver lies van gisteren niet en liep 1% terug tot 176. terwijl Unilever 1% verloor op 103. Amerikaan- sche shares ondergingen in navolging van Wall street gisteren bijna geen verandering. Steels golden 20 1'8—20 1'4. Bethl. Steel 16 1/8 en Anaconda Copper 9%. Ook hierin werd bijna niets ondernomen. X’llll 4 Geboren: Dieuwertje z. van Jacobus Dlnger- dis en Anna Koomen; Johannes Roelof Mar- tlnus z. van Jacob Visser en Jansje Koster; Theodorus Cornells z. van Jan de Rijk en Te- kela Hoekstra; Aagje d. van Klaas Fraay en Aafje Kwast; Dirk z. van Dirk Keppel en Antje Audes. Getrouwd: Jan Gerrit v. d. Broek en Elisa beth de Boer; Cornells Laagland Winder en Dirkje Sieben; Lauwrens Visser en Catharina Martin. Overleden: Arte Bakker 50 j. Een gezelschap van ongeveer 400 Zwitsers be zoekt met een extra trein van de Schwelzerl- sche Bundesbahnen de te Brussel. Het gezelschap bezoekt om. Rotterdam (ha vens, de „Dempo”), Den Haag Oud-Wassenaar, grachten enz.), IJmulden Keesje bekeek het naderend bakje met eenlg wantrouwen. Toen het vlak by hem was, maakte hy een snelle graalbeweging, en stootte het bakje om' waardoor de Inhoud naar beneden vlek De witte klontjes vlogen in het rond. Failliet verklaard H. F. M. van Leuven, fl"aalhouder van Beta, Langeetraat 19. R.-c. inr. W. A. Ubbens en cur. mr. P .Langeveld. Jac. Leeuwerink, courantenbezorger en chauffeur, Julianadorp van Foreestweg 4, gem. Den Helder. Mr. J. Krabbe rx. Mr. A. Veldman cur. Mauri tshuls, Vredespaleis), Oud-Wassenaar, Amsterdam (rondrit grachten enz.), IJmulden (sluizen), Alkmaar (Kaasmarkt) en de afsluitdijk van IJselmeer. Ned. Spoorw., R.K. van Den Helder naar Bls- schop Bottemannepleln 2; Th. Bosma. koop man In nmnufacturen, o.K. van Bergen N.H. naar Luttlk Oudorp 47; C. Bosma—Prins. z.b„ geen, van Zijpe N.H naar Luttlk Oudorp 47; K. C. Bakk-eileerares Lich. Opv. en heilgymn., N.H. van Haarlem naar Oosterstraat 35; J. M. BartBroersz. zb N.H.. van Hoorn naar Bls- schop Bottemannestraat 35; C. Vennlk en ge zin, caféhouder, geen/D.G. en geen, van Am sterdam n Nieuwesloot 59; B. Huisman, huis houdster. H A van Purmerend n. Ulteriboech- straat 91; J. Kramer en echtgenoote, z.b., G.K. en NO van Rotterdam naar Bisschop Botte mannestraat 28; J. de Groot, dienstbode. RJC van Hellco naar Schoutenstraat 4; H. Pette. z.b. N.H. van Wormerveer naar Krulslaan 14; A. PetteLammers, z.b„ geen, van Bloemen daal naar Kruislaan 14; Th. Hof en echtgen machinst Ned. Spoorw.. R.K van Den Helder naar Bisschop Bottemannepleln 1; H. W. Eg gers. z.b. N.H. van Den Haag naar Kruislaan 14; F. Frikke, bankwerker Ned. Spoorw., D. G van Nijmegen naar Geestersingel 7; P. Veld man, dienstbode, R.K van Ursem naar Van Everdlngenstraat 18; E. Posthumus, z.b. NJH., van Bergen N.H. naar Vogelenzang 4; T. Jaars- ma, winkelierster, G.K. van Broek op Langen- dljk naar Oosterstraat 3; K. Heuvel en echtg. z.b., N.H. van H.H.Waard naar Krulslaan 14; B. W. Lach en echtgenoote, N.H. van Castricum naar Krulslaan 14; W. C. RUpma en echtgen., z.b., geen, van Velsen naar Krulslaan 14; D. G. Grootes, dienstbode, N.H. van Bergen N.H. naar Krulslaan 14; A. J. Oosterhout, dienstbode. N.H. van Blerum naar Krulslaan 14; G. M Joostema, dienstbode, N.H. van Schagen naai Vlsscherslaan 25; R. H. A. Renekens, z.b. RK., van Hoorn naar Schoutenstraat 4; P. Koolj. z.b. N.H. van Heiloo naar Krulslaan 14; J. BeUe kapper, RK. van Leeuwarden naar Langestraat 41; J. A. Olckers, z.b. R.K. van Amsterdam n Laat 99; T. de Jager, z.b. N.H. van Bunnlk naar Krulslaan 14; R. Kalf, huishoudster. R.K van Amsterdam naar Nieuwstraat 8t; B. Kieviet en gezin, referendaris P.T.T., geen, van Haar lem naar Juliana van Stolberglaan 12; wed. F. Schwab-Venema, z.b. N.H. van Amsterdam n. Krulslaan 14; wed. J. Peereboom-de Boer, geen, van Heiloo naar Geestersingel 26; A. A. Idema en echtgenoote, N H. van Amsterdam naar Kruislaan 14; N. Spaargaren, z.b. D.G. van H.H.Waard naar Ramen 2; F. Th. van Hove, filiaalhouder, R.K., van Den Haag naar Oude- gracht 291a; M. van Delden, onderwijzer, geen, van Ned. Oost-Indië naar Blacustraat 7. wyziging. Schoorl; ,J3e Hoop" (elg. F. Houter), Duin weg D 19, penslonbedryf etc., overgegaan aan A van Egmond. Texel: W. Bruin, De Waal 69, timmerman en wagenmaker, overgegaan aan H. Bruin. IJMUIDEN, 13 Juni 1935 Ryksvischafslag. Tarbot per kg 0.64 tot 0.447 griet per 50 kg. 28.tot 16.tong per kg. 0.68 tot 0.40, groote schol per 50 kg. 33.tot 26.middel schol per 50 kg. 30.tot 27.zetschol per 50 kg. 25.tot 20.kleine schol per 50 kg. 23. 2.10, schar per 50 kg. 7.tot 3.80, tongschar per 50 kg. 22.50 tot 22.pieterman en poon 4.50 tot 2.middel schelvisch per 50 kg. 31 kleine middel schelvisch per 50 kg. 31. 15.50, kleine schelvisch per 50 kg. 15.tot 330, kabeljauw per 125 kg. 80.tot 44.gullen per 50 kg. 34.tot 7.50, leng per stuk 1.40 tot 130, hatlbot per kg. 130, wytlng per 50 kg. 3.70 tot 3.60, makreel per 50 kg. 13.50 tot 7.40. Vorige Slotkoersen. Beden 12% 6% heden gewezen, die rondom zyn bord verza meld waren). Die heer daar met die ridder orden is Lord zoo en zoo. Die officier links is de commandant van de kustdefensie. Die andere rechts voert het commando over de genie. En die kleine heer daar, in de richting, waarheen Ik nu kyk, is de hoofdredacteur van ..De Lucht”, een verbazend knappe kerel, mot hersens genoeg om een schip te doen zinken.” „Wat een wonderlijke mengeling van man nen,” dacht Gwenna, met haar blikken zyn aanwyzlngen volgend, .militairen, zeeofficieren, scheikundigen, natuurkundigen, ministers, allen dooreen. Wat *n afwisseling van rang en for tuin!” Hier bevonden zich mannen van posi tie, van talent en geld; mannen, wier namen dagelijks In de couranten vermeld: en mannen, die bijna geheel onbekend waren, maar allen bezield met hetzelfde doel, allen met volle kracht de belangen bevorderend van de nieuwste uitvinding der moderne beschaving: de overwinning van de lucht- Het diner was in vollen gang. Licht-barn- steenkleurige wijn parelde en fonkelde in haar glas; schotels kwamen en verdwenen, doch het meisje wist nauwelijks, wat ze at of dronk, zy leefde In een nieuwe wereld en hy had baar daar gebracht. Zij gevoelde dit zóó intens, dat zy er by na versuft van werd, zy was ver het stadium voorby, waarin gevoelens zich uiten in verzuchtingen en uitroepen. Zy kon heel ge woon en heel kalm spreken, toen Paul, zich afwendend van een scheikundige met een slecht geschuierde jas, haar vroeg: „Nu, vind Je het interessant?” 38. Gwenna, die haar lach moeliyk bedwingen ton by deze onverwachte taal van den grooten luchtkonlng, vroeg hem: „Houdt u er zoo van?” ,J»1! Hartstochteiykl* antwoordde de kolo- „Neen, en weet je, waarom niet? Kun }e he* niet raden? Omdat ik je het terug wou geven, om het als verloofde myn meisje om den halz te hangen." zy wendde haar gezicht af. blozend van zalige vreugde en niet in staat cm te spreken, zy was zyn meisje; het zyne. En omdat hy hoorde tot dien bond van broeden, die by het feestmaal aanzaten, waarvan ieder er naar streefde om zyn aandeel te schenken aan de toekomstige, grootste kracht der wereld, daarom voelde ook zy, Gwenna Williams, zich als een atoom van het geheet zy was het meisje van een vliegenier, zelfs al wist nie mand dat wonderbaar geheim, uitgenomen hy en zy. (Ze werd niet gewaar, dat iedereen aan die tafel en velen aan andere tafels reeds hadden opgemerkt wat een lief klein schepseltje het meisje van den jongen Dampier waa „De konlngl” luidde de aankondiging van den tafelpresident. Er ontstond een beweging en ge ritsel in de groote eetzaal, toen alle gasten opstonden, om den toost te drinken; en wederom een geruisch, toen ze zich neerzetten. Een der beroemdheden, door Paul Dampier aangeduld, begon te spreken over de heldendaden van Wilbur Wright. Aan de tafel naast Gwenna zaten eenlge journalisten met alle aandacht hun aanteekeningen op blocnotes neer te schrij ven. Er volgde speech na speech, terwijl de toasten elkaar afwisselden. De opaak-blauwe sigarettenrook zweefde boven het witte damest der tafels met varendecora*’" ,4e weet, dat ik het Interessant vind,” ant woordde ze met een vluchtlgen, emstlgen oog opslag. Glimlachend vroeg hy: „Wat voor excuus heb je den roodharigen jongeman ge- man gemaakt, dat je niet met hem naar de matinée zou gaan?” ,,MlJnheer Ryan? O, ik vertelde hem, dat ik wat hoofdpyn had van die sterk riekende lUm en dat het my te veel vermoeien zou, om naar matinée en diner te gaan.” „Was hy niet erg uit zyn humeur? Ja. zeker?” ,4a, heel erg.” zei Gwenna met de absolute onverschilligheid van een vrouw voor een man. die de hare niet is. ZU had niet eens overwo gen, of zy de gevoelens of de Udelheld van Pleter Ryan gekrukt had. De eenlge zaak van belang was dat Paul gewenscht bad. dat zy niet naar de matinée zou gaan. Paul zet: wezen. Binnen afzienbaren tyd zal de R.K. Speel tuin ,jSt. Agnes” geopend worden. Tot de groote vacantle beschikt het bestuur over menschen, die zich met het toezicht be lasten. Doch de groote vacantle brengt ons in moei- lykheden. Het bestuur zou verplicht zyn den speeltuin gedurende de Augustusmaand te slui ten, wanneer geen hulp zou komen opdagen. U weet wat dat beteekent. Dergeiyke maatrege len zouden ons pyniyk vallen. Wie helpt ons uit den nood? Zy, die zich willen opofferen voor dit mooie werk, door een of meerdere dagen toezicht te houden, worden vriendeiyk verzocht, zich achrifteiyk of mondeling op te geven by den secretaris van bovengenoemde vereenlglng. Adres: Broederhuis, Nassaulaan 30. Onder leiding van den nieuwen voorzitter, den heer J. Smit, en het bestuurslid S. Groen, met de oudere bestuursleden F. Wagenaar, A. Mulder en C. Vlaar hoopt de Alkmaarsche afdeellng van de K. J. M. V. haar zegenryk werk voort te zetten. Daar de Woensdag avond meer aan sport gewyd zal zyn in de aomertnaanden, zullen we tot de kermis de gewone clubavonden houden in Paviljoen Kinhelm op Vrijdagavond van 911 uur. Voor as. Vrydagavond roep ik alle leden aspiranten en jongemannen-belangstellenden op voor een noodzakelyke en belangryke be spreking over: „het dansvraagstuk”. My dunkt, dat de titel u genoeg zegt! *?ater H. RUBERG O.P., „Neen.” zei ze plotseling, ..neen laten we ons niet verloven!" Want het scheen haar toe, alsof een gevleugelde droom plotseling ter aarde zou vallen en een schepsel worden, zooals die vlieg machine op den grond van het terrein. De jongeman staarde hasr'ynet pyniyke ver bazing aan en zei: „Ons niet verloven? En waarom ter wereld niet? Wat bedoel Je?" „Ik bedoel, dat leder mensch zich verlooft," legde ze uit op snellen en zachten toon, ter wijl ze een stukje brood met de vingertjes fyn kruimelde- ,En er komt zooveel onnoodlge drukte by. zooals kennisgevingen rond zenden, naar familie schrijven, felicitaties ontvangen, bespiegelingen als: van hoe lang dateert hun kennismaking, enz. Menschen op theepar tijtjes en dergeiyke gelegenheden maken ens dan het onderwerp van hun gesprek, daar ben ik zeker van!” verklaarde het Welsche meisje met afkeer. „En dan zeggen ze: Goede hemel, wat ziet ze er nog kinderachtig uit! En maken allerlei voorstellingen over ons! O neen, laten we het niet officieel doen, het zou zooveel be derven. Laten we het geen naam geven, maar het alleen, - geheel alleen tusechen ons belden houden I' „In orde dan,” zei de jongeman, z’n schouders even ophalend. (Hy was te jong om te beseffen, aan welke drukte hy ontsnapte.) „Natuuriyk Is het my goed, op voorwaarde, dat we sooveel samen zullen zijn, als we maar «enigszins kunnen.” Dan vroeg se wonderlijk bedaard, maar met de grootste ontroering in het hart: „Heb je myn medaillon vanavond meegebracht?" Q. van Urk, z.b„ N.H„ van Heiloo naar Veer- straat i; K. Honig en echtgenoote, z.b., N.H van Heiloo naar v. d. Meystraat 10; J. van der Sluis en zoon, eb. N.H., van Uithoorn naar Dahllastraat 4; S. Davids, z.b., N.H. van St. Pancras naar P. L. Takstraat 9; A. van Galen, dienstbode, N.H. van Katwijk naar v. d. Wou- destraat 13; A. W. Minneboo en gezin, stoker „Ik heb ook een verzoek tfge- Koionel Ooyners wilde my met hem terug laten rijden. Maar ik breng jou liever thuis!" „O. maar dat moet Je niet doen! Dat hoeft niet!” protesteerde zy, Innig gelukkig. „Van avond ga ik niet terug naar de fabriek. Ik ga in de Club slapen en het week-end met Leslie doorbrengen.” .Met Leslie? Hm! Maar dan zal ik je naar de Club brengen,” hield hy aan. .Ben man moet toch (hier lachte hy scherteend) op zyn verloofde passen, niet waar?" Zy was een beetje terneergeslagen. Voor het oogenblik had ze gedacht, dat hy kolonel Coyners aanbod, om harentwil had afgesla- Londen Beriya Parijs Bril wel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable) Rome Praag Madrid laerts. .Man en Vrouw” door den WelEerwaar- den heer 8. Linthorst. „Hoe maakt een meisje zich gereed voor het huweiyk" door mevrouw N. van Glabbeek, voorzitster van den Diocesa- nen RK. Vrouwenbond in het Aartsbisdom Utrecht. „De hoogste taak” door Martha van Zeist, Vr. v. Naz. „De byzondere taak van de moeder in het Rijk van Christus” door Miriam Meertpns, Vr. v. Naz. Opgaven van deelneming vóór 20 Juni aan t adres van mejuffrouw D. Bouwman. Cursus- De artoment. Centraal Graalhuis voor Katho lieke Actie, Oude Scheveningscheweg 90, Sche veningen; telefoon 555733 Den Haag. H. C. Haufe. 11 verpleegster. N.H., mlnalaan 11 naar Zeist, Den Dolder; Grondsma, z.b., N.H., van Nassaupleln 22 naar Frankrijk; A de Beurs, los-werkman. N.H., van Heiligland 10 naar Amsterdam: J. Harzchel, z.b., N.I., van' Langestraat 47 naar Amsterdam; J. D. Dubbeld en gezin, kruidenier, N.H./N.H. en geen, van Oudegracht 2 naar Oudorp; D. de Kamps, kok. geen, van Langestraat 55 naar Amsterdam; W. H. ten Cate, z.b., RK. van Hulststraat 14 naar Wognum; J. Hensen en echtgenoote, meubelmaker, N.H. van Kenne- nierstraatweg 187; M. M Thiadens, onderwij zeres, R.K. van Oudegracht 219 naar Onstwed de, Stadskanaal; A. M. Wernecke. z.b., geen, van Zocherstraat 53 naar Amsterdam; E. P. M. Wentink, loodgieter, R.K. van Stationsstraat 60 naar Den Helder; M. Hartog, z.b., N.H. van Scharloo naar Nieuwe Niedorp; A. J. Klomp maker. exoediteur, N.H. van O. W. Brulnvlsstr. 13 naar Broek op Langendyk; F B de Swart. gerant, NH. van Geestersingel 55 naar Egmond aan Zee; D. Wlepjes en echtgenoote, z.b. geen en GK van Stationsweg 90a naar Voorscho ten; J. F. Beyerink en gezin, adj.-directeur strafgevangenis, geen, van Geestersingel 14 naar Haarlem; J. K Reltl, dienstbode, N.H van He- kelstraat 30 naar Rotterdam; H. Schreuder, z.b. EL. van Groenelaantje 8 naar Eelde (Dr.) A. M. Boon, z.b. geen, van Cabeljaustraat 13a naar Bergen N.H.; H. T. Werkman en gezin, scheepsbouwer, geen, van Druivenlaan 11 naar Den Helder; J. Exendam, kellner, geen, van Nieuwesloot 40 naar Almelo; B. C. Scholten en gezin, brugknacht, N H. van Noorderkade 2 naar Velsen, IJmulden! M. Volkers, dienstbode, RK. van v. Everdlngenstraat 18 naar Harenkarspel; A. Pet, z.b., geen, van Nlc. Beetskade 4 naar Haarlem; G. A. Pronk z.b„ RK. van Nassau pleln 19 naar Heiloo; G. Veen, dienstbode, D.G. van K. van 't Veerstraat 58 naar Enschede. Swarthof), Koogerstraat 56, ysfabricatie grossierdery. Wyzlglngen: Alkmaar: Nederl. Inst. v. Diaetetlek en Biologie Venn. v. d. Graaf en Co.. verplaatst naar Haarlem; N V. Kaash vh. J. J. Houtkooper en Zn., bestuurswyzlglng. Den Helder: N.V. Witte Bioscoop, bestuurs tol mat een welwillend knikje, terwyi hy naar zyn eigen tafeldame omzag. „Nu, heeft U‘ Paul tot bet ..kleine ding”. Ik zal Je inlichten, wie al die we In de eetzaal komen.” In de groote eetzaal met haar geschilderd plafond en vergulde pilaren waren verschil lende tafels voor zes of acht couverts Gwenna was de eenlge dame aan haar tafel, terwyi de vliegtuig-dame een heel eind van haar af. aan het andere einde der zaal een plaate was aan- B Geheel overbluft keek het jonge meisje om aich heen als een verdwaald vogeltje, dat door een open venster was binnengevlogen. Naast haar zat Paul, die haar de eene beroemdheid na de andere aan de verschillende tafels aan- „Kolonel Coyner» ken Je reeds.... (dit ge wichtige personage had het jonge meisje ever een tuil rose rozen toegeknikt en met een vluchtig gebaartje naar de schaaltjes soetlg- IJjn 1 Hilversum. Ujn 3 Hulzen. Lyn 3 Keu len 8—11.05; Lond. Reg. 11.05—12.05; Parys R 12.05—12.35; Keulen 1335—15.20; - - - 15.20— 16.20; D. Sender 16.20—1730; 1730—1830; Brussel Fr. 18.60—1930; 193019.50; Lond. Reg. 19303020; D. Sender 20.20— 22.20; Brussel Fr. 22.20—23.20; Leipzig 2330—34. Lyn 4: Parijs R. 8.05—1035; Droit- wlch 103518.20; Brussel Fr. 183018.50; Lond. Reg. 18.50—19.50; Droit wlch 19.50—2130; rijs R. 21.50—2230; Lond. Reg. 22.50—24. Het Inlichtingen Bureau der R. K. Staats party, afd. Alkmaar, houdt zyn zittingen In het «Gulden Vlies,” Koorstraat en wel op: Zaterdagavond as. van 7—0 uur. Zondag van 111 uur. Maandagavond van 7—8 uur. Dinsdagavond van 70 uur. Zieken en ouden van dagen, die op den dag der stemming gehaald moeten worden, kan men daar opgeven, terwyi verder alle gewenschte in lichtingen worden verstrekt. Mogen alel zieken en gebrekklgen. die maar even in staat zyn hun stemplicht uit te oefe- nsn, opgegeven worden, opdat geen enkele stem onnoodig voor de R. K. Staatsparty verloren gaat. Ieder die op den dag der stemming zyn me dewerking wil verleenen, gelieve eveneens zijn naam aan het Bureau op te geven. Op den dag der stemming, 19 Juni, zetelt het Bureau eveneens in het Gulden Vlies aan de Koorstraat, van 's morgens half 8 tot ’s middags 6 uur. Ten overvloede zy nog meegedeeld dat het •ecretarlaat der afdeellng gevestigd is by den heer H. Koopmeiners, Lyceumstraat 21, tel. 2876., Was had?” „Nu. ben je dat niet?” vroeg hy vrooiyk. maar zyn stem een weinig dempend, toen de gesprekken rondom hen levendiger werden .Ben je dat niet? We zyn toch verloofd?" „O, dat weet ik niet,” zei bet meisje adem loos. Bet was, alsof de maan, waarnaar ze zoo verlangd had, plotseling als een ronde zilveren spiegel In haar schoot gevallen was. „Bedoelde je dat gisterenmiddag?” ,j£n langen tyd daarvoor," zei hy. half tot zichzelf. .Denk eens aan al die dansen, toen Hugo my met alle geweld naar die buiten plaats by de rivier meesleepte! Die zouden zeer incorrect geweest zyn. als we niet stllzwygend verloofd geweest waren.” plaagde hy. „We moeten ons wel verloven, lieveling!" Toen kreeg zy een Ingeving, zooals dit met vele jonge meisjes bet gevel Is, ais ae werkeiyk h*min|w»n Hoogste stand: 768.6 te Krakau. Laagste stand: 7483 te Thorshafen. Verwachting: Matige, tjjdeiyk nog toenemende Zuldeiyke tot Westeiyken wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, la ter kans op «enigen regen, weinig verandering in temperatuur. Zon op 4.40 onder 930 Licht op 9.50 Maan op n.m. 6.06 onder vm.. 137 Volle Maan 16 Juni

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 10