1 k O Regeeringsbeleid A Na Oss, Wezep Verduistering te Arnhem Twee jongens verdronken GROOT SUCCES VOOR ONZE SIGARETTENINDUSTRIE. Trambotsing te Amsterdam Het water eischt slachtoffers I Sen, Vattend. Eejven, DRUK DER BELASTINGEN MENGELBERG TE BRUSSEL FRAUDULEUS SLACHTEN RADIOPROGRAMMA ons bericht yyy». laatste creatie van ireueniaDneK ix. i rxi/A/u rr\£Lr\Lö buitenge- gewaardeerd wordt door de Nederlandsen -gend succes van het merk round- en grande-formaat, is onge- samenstelling f I MAANDAG 24 JUNI 1935 5 I AU iedereen *t met u eens ie. Rede van minister Oud ie grijpelijk lagen prijs van 25 cents per 20 stuks. Zeven personen gewond Van f 11.000 beroofd Geen devaluatie Zotte bergplaatsen van Hendr. v. Tussenbroek BENOEMINGEN In het bisdom Haarlem Kindermoord? Bezuinigingsontwerp Bij het zwemmen in den Dommel door het water meegesleurd De heiligschennende roof In de Plantage Middenlaan liepen twee wagens op elkaar, waarby de ópen by wagen zoo goed als vernield, werd Tydens het fraaie week-end zyn by het baden verschillende personen omgekomen Hagenaar was te Rotterdam „uit” geweest Drukke ochtend voor het kanton gerecht te Alphen a/d Ryn; zware straffen tegen de t wetsovertreders geëischt Grandioos succes van het Amster- damsch Concertgebouworkest en het Toonkunst koor R.K. Bond voor Groote Gezinnen vraagt vermindering van per soneeie en invoering van vrijgezellenbelasting Van Veluwsche bende zouden 40 personen gearresteerd zyn Lichamelijke opvoeding werkloozen I I Aanpassen aan verminderd wel vaartspeil wil niet zeggen dat men dat omlaag drukt j nu t°e nog niet bereikt werd, in verhouding tot den onbe- van f 200 uitgeloofd CAIRO, 24 Juni 1935. - In aansluiting op dato 10 dezer, vernemen Vvij, u<n uc maisie creatie 5 de Sigarettenfabriek KYRIAZI FRERES buiten; woon - rookers. Het overweldigend „FINAS” in ovaal-, round- en twijfeld te danken aan de meesterlijke der melange dezer sigaret, een melange welke tot Als glas af geknapt Regeering is constructief Dinsdag 25 Juni 1935 neele belasting op de gezinnen is gelegd; zich Het correspondent seint ons O na auto over- en en es a WIJ •f r Het frauduleus slachten blijkt ‘den laatsten tUd op het platteland onrustbarende afmetingen aan te nemen en het zyn waarlijk niet alleen veehouders en landbouwers, die zich daaraan schuldig maken. zins vermindering van Inkomsten sullen te der ven krijgen; VERWIJZEN RADIOGIDS stelt een nader onderzoek van het ongeluk in. «i Het zoe een onverantwoordelijke poIHiek Zijn, Indien men alle renerres ging opteren in de verwachting, dat allee spoedig weer goed zon worden. Heffing ineens moest daar om ten stelligste worden afgewezen. Een politiek van potverteren kan niet anders dan zeer slechte gevolgen hebben. se m Z. H. Exc. de Bisachop van Haarlem heeft be noemd: tot Pastoor te BleUwjjk den Weleerw. heer L. J. M Janssen Schmidt; tot Pastoor te Mlddelhamis den Weleerw. heer W. C. van Benten, thans kapelaan te Hlllegom (H. Martlnus); tot Rector te Rotterdam (8t. Antonlusgesticht) den Weleerw. heer P. J. Maas; tot Rector te Rotterdam (R. K. Lyceum voor meisjes) den Weleerw. heer H. J. van Hussen; tot Kapelaan te Dordrecht (H. Ant. van Pad.) den Weleerw. heer A. H. M. Ruhe; tot Kapelaan te Leiderdorp den Weleerw. heer P. J. Krom, thans Kapelaan te Bovenkarspel. hu VOl Br Jai spi na we hel eer Per 12 stuks 60 cent. Overal verkrijgbaar. Van personen die nauw met het onderzoek «1 verband staan vernamen wij, dat de bende zich ook schuldig heeft gemaakt aan kinder moord. Twee pasgeboren kinderen nJ. van een fa milie te Oosterwolde gemeente Oldebroek. zijn in de omgeving van het woonhuis dier familie vermoord gevonden. De lijkjes waren leder in een zak geduwd en daarna begraven achter te stellen. ■O. mijn t wel ee en t zenuw, gelede: ..Ckx echiJne feestje En bogen niet h k"? niet m en zoel Jk be< geniete keren dus w Naar verluidt zal de regeerlng in de memo rie van antwoord op het voorloopig verslag der Iweede Kamer inzake het Bezuinigingsontwerp, die. zooals gemeld, binnen niet al te langen 'ijd te wachten is, verklaren asm haar politiek beleid te willen vasthouden, doch haar voor stellen in gunstlgen zin voor de uitgeoefende critlek te willen wijzigen. tot op -Goe oom H Na tot 1 riger kend dag te m Diep plaat Ee: mere burg: waar ontn Na mij t en d gang aang hoog getoo beeld groev To< trad toen ..P« over u toe gaart Uggln dan, komb moge: breng tuurli naam mijn u, dat wel, velled eens mede: mede) Die De overheid heeft bij dit alles zoowel by het zoeken naar nieuwe welvaartsbronnen als by het aanpassen, een groote taak te vervullen. De overheid is zich dan ook van die taak be wust. Wanneer de regeerlng b.v. bij den land en tuinbouw niet had ingegrepen, door maat regelen te treffen en steun te verleenen. dan zouden de landbouwers thans tot den bedel staf zijn gebracht, doordat het land- en tuin bouwbedrijf zich dan te snel aan de gewijzig de omstandigheden zou hebben moeten aan passen. Op het gebied van de werkloozenzorg heeft de overheid eveneens, door haar steun maatregelen, remmend gewerkt. Maar behalve remmend, moet de regeerlng ook stlmuleerend optreden, door de aanpassing te verhaasten, zooals b.v. op het gebied van vaste lasten. Ook hierin was de regeerlng en Sen grondslag van deze belasting, een be- k’nwl dat tegenwoordig in meerdere hgfflngen cp het schoolgeld is gefegd; dat het van zelf sprekend is, dat door dezen maatregel de gezinnen en wel bijzonder de groote gezinnen aanmerkelijk zullen worden verlicht in de belasting, die zy te betalen heb ben en daardoor het rijk en uiteraard ook pro vincie en gemeente misschien wellicht eenigs- wertveam geweest, getuige de crlsls-pachtwet, waardoor het mogelijk werd individueel te hooge pachten te verlagen in de thans voor de behandeling klaargekomen landbouw-hypo- theekwet. Veel wordt, In verband met die vaste las ten, gesproken over devaluatie. Behalve om moreele redenen, verdient dit middel ook om andere redenen afkeuring. Devaluatie werkt als een stoomwals en brengt vaak voordeel aan hen, die het niet behoeven en nadeel aan diegenen, die het niet verdie nen, hetgeen wel seer onrechtvaardig is. Zondagavond omstreeks 8uur waren een twintigtal jongens van de Martha-stlchtlng in het Aarkanaal by Alien aan den Rijn aan het zwemmen. De 18-jarige O. Zwalve, eveneens verpleegde in genoemde inrichting, stond op de wal belangstellend te kijken. Hoewel hy niet goed kon zwemmen, werd de lust om een fisch bad te nemen hem te machtig en hij begaf zich te water. Hij slaagde er in bet midden van het kanaal te bereiken, toen waren zijn krachten uitgeput en hoorden zyn kameraden hem om hulp roepen. Het gelukte een vyftal jongens hem tot vlak by den oever te sleepen. Toen konden ook zy niet meer en de arme jongen verdween in de diepte. De jongens riepen de hulp in van eenlge zandschippers, die den drenkeling na eenigen tyd op den wal wisten te sleepen. De levensgeesten waren toen helaas reeds ge weken. Door den openbaren brandmelder op den hoek van de Badlaan werd de brandweer ge waarschuwd, die naar de plaats des onheils uitrukte, maar tevens den Geneeskundigen Dienst kennis gaf van het ongeluk- Spoedig was de noodige hulp aanwezig. De meeste gewonde passagiers waren het café op den hoek van de Plantage Badlaan binnenge bracht. De Geneeskundige Dienst bracht een zestal naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis, terwyi anderen ter plaatse werden geholpen. De ernstigst gewonden waren zij, die sny- wonden hadden opgeloopen. De geweldige daling van de inkomsten, welke ontstaan was door de mindere Inkomsten van de particulieren en de particuliere onderne mingen sinds 1930 was de inkomstenbelas ting van 92 millioen tot 45 millloen gedaald legde op de regeerlng een zwaren last. Naast deze daling ontstond een even geweldige sty- ging van uitgaven. Zoo werd door de regeerlng 52 millloen en door de gemeenten ruim 60 millloen per jaar betaald aan het werkloozen subsidiefonds. terwijl voor de werkloozenverze- keringen door belde In totaal ongeveer 26 mil lloen per jaar moest worden opgebracht. Het was de vraag, aldus Minister Oud. of. wanneer de huidige weg door de regeerlng niet werd gevolgd, de uiteindèiyke toestand niet veel erger zou zyn dan hy nu was en men mis schien zóó in de misère zou zitten, dat er geen uitkomen meer aan was. In de Maas by Venlo Is de 18-jarlge chauffeur H. v. d. Berg door verdrinking om het leven gekomen. Pogingen om hem te redden mochten niet baten. Te Joure is een vyfjarig jongentje in de naby- heid der R.K. school verdronken. Zondagmiddag ongeveer 4 uur is de 27-jarige metselaar J. Momberg, wonende te Arnhem, by het baden in dén Ryn, naby de Hevea-fabrle- ken aldaar, verdronken. Een schipper, die het ongeval zag, sprong hem na en haalde hem direct op. De levensgeesten waren toen reeds geweken. Toepassing van kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. zyn echtgenoote en 4 nog jeugdige kinderen zagen het ongeval gebeuren. Zaterdagmiddag heeft de 20-jarige mej. A. v. V„ die met haar schoonzuster in den Dommel by Eindhoven aan het baden was, zich te ver in het water gewaagd, zy werd door den sterken stroom meegesleurd. Haar schoonzuster trachtte haar nog te redden, doch alle moeite was ver- j geefsch, het meisje verdronk. Haar stoffeiyk overschot is nog niet gevonden. Zondagmiddag is op den Westelnderplas onder Aalsmeer de achtjarige Andries Maarman uit Amsterdam van de voorplecht van een zellvaar- tulg te water geraakt en verdronken, zyn groot vader, die hem nasprong, moest de poging om het kind te redden byna met den dood bekoo- pen. Hy kon gelukkig nog gered worden. —De Rykspolitie heeft na eenlge uren dreggen het lykje van het knaapje opgehaald. VOOR NADERE BIJZONDER HEDEN NAAR DEN KATHOLIEKEN HILVERSUM, 301.5 M. 8.00 Gramo foon 9.00 Het ensemble Llsmonde 10 uur Morgenwijding 10.15 Muziek ter nabetrachting 10.30 Ensemble Llamonde 1100 Wenken voor de huishouding 11.30 Orgelconcert: Frans Hasselaar 12.30 Kovacs Ia Jos 1.15 Gramofoon 130 Het Omroeporkest 1.55 Pianospel: Eg bert Veen 2 15 Klaaslek concert: Het Omroeporkest 3.00 Het Aeollan-orkeat 4.15 Gramofoon 4.30 Radloklnder- koorzang 5 00 Halfuur voor kleinere kin deren 5.30 Gramofoon 5.45 Het Re- nova-Kwlntet 635 De AVRO-Declbels 7.30 Louis Schmidt: ..Oostenryksch muziek leven In dezen zomer 8 uur Vas Dlaa 8 05 Jacquea v. d. Woude. viool, met het Omroeporkest 8 40 Bezoek aan Door- werth. door den Reportage-dlenat 9.00 Dlsco-nleuwa 9 30 „Tecenllchtopnamen" 9 45 Kovacs La Job 10 30 De Chanson nier Jovattl 11.00 Vaz Dlaa 11.10 13.00 Majo Marco's orkest BERLIJN, 356.7 M. 4.20 Concert 7.20 Vroolijk programma 9 50 Choplh-recltal BEROMUN8TER. 539 6 M. 6.20 Dans muziek: De New Academtana 8 10 Gra- n^fooh 8.20 Aanalultlng met de Ber ner Dom: Het Koor v. d. Orth. Ruaa Theol. Instituut uit Parijs 9.30 Walsenconcert Het Sted Orkest uit Bern 10 00 Popu laire Zwltaersche muziek: Het Sted. Orkest uit Bern en een Jodell-kwartet. BRUSSEL. 483.» M. 12.15 Salonorttest 1.202 3o Gramofoon 5 30 Orgelcon cert 8 30 Gramofoon 6 50 Gramofoon 7.05 Bollvlaanache muziek (gr.pl.) 8 30 Het Omroep-orkeat 10 J011.30 Concert. natuur dend, Vorder te he Zaterdag heeft de Minister van Financiën, mr. P. J. Oud. in een vergadering te Alkmaar van de Federatie „Den Helder" van den Vry- zinnlg-Democratischen Bond een rede gehou den, waarin hy het beleid van de regeerlng verdedigde en de noodzakeiykheld van het jongste bezuinigingsontwerp uiteenzette. Spr. verklaarde, dat de regeerlng niet voor haar genoegen al die voorstellen deed, welke zy in i^t belang van ’s lands schatkist nood- zakeiyk achtte. Al die voorstellen en maat regelen hadden de regeerlng een minder pret- tigen naam bezorgd; haar werd een „aanpas singspolitiek” verweten, waarmee alleen alles werd afgebroken, wat in lange jaren met zoo veel moeite en zorgen was opgebouwd. vol Ka ft me: feit bet MUI •r i L deU doe daa bet zoel spre neei bew kenl verk zou „1 disci mon een ,.E moet u mi ook k Mi en s zitte: Zaterdagmiddag zyn bU bet baden in de rivier den Dommel onder de gemeente Sint Michielsgestel twee jongens verdronken. De kinderen, de 13-jarige Jan en de 14-jarige I-eo Waremans. broertjes, voogdykinderen, die by een landbouwer te Halder waren uit besteed, z|}n Zaterdagmiddag met eenlge kameraadjes gaan zwemmen. Onze Brusselsche d.d. 22 dezer: Op 80-jarigen leeftyd is Zaterdagmorgen te Doom overleden de bekende comjxiniste van kinderliederen, mevr. Hendrika van Tussenbroek. Het is juist een half Jaar geleden dat de componiste haar 80sten verjaardag vierde, waar by bleek, hoezeer zy door haar werk de harten van oud en jong heeft weten te winnen. Zy werd in 1854 te Utrecht geboren. Ais plano- en zangleerares vestigde zy zich te Amsterdam, vanwaar zy later naar haar geboortestad terug keerde. Wanneer iedereen het zoo hartroe rend met u eens is.... pas dan op. Ga dan eens na of u niet een ja-broer zift; of w niet met alle winden mee waait; of u wel een eigen meening durft uitdragen en voor uw beginsel fier durft uitkomen. Men kan nu een maal niet het iedereen naar den zin maken en indien dus iedereen het met u eens is, dan lijkt het misschien ge- wenscht eens tot gewetensonderzoek over te gaan. De al te-voorzichtigen, de slappen, de karakterloozen verbergen angstig hun heiligste overtuiging om toch maar niemand te stooten. Natuurlijk zijn voorzichtigheid en takt noodza kelijk in onze samenleving. Maar af- schuwelijk is het wanneer men die overtuiging geheim houdt alleen maar om de vriend van ieder te blijven. Reeds tn den gewonen volksmond heeft .Allemansvriend" een wrangen smaak, een akeligen klank. Wees geen allemansvriend. DEUT8CHLAND8ENDER, 1571 M. 13.30 Het NS-Rijkssymphonle-orkest 3.05 Ge varieerd concert 4.30 Het dansorkest Fred. TTlscher 6.10 Plano-recltal 9.05 Ilja Llvschakoff’s orkest 10.50 Prof. H. Pollack bespeelt een Neo-Bachsteln-vleu gel 11.2013.30 Dansmuziek: Ilja Llv- schakoff's orkest. DROITWICH, 1500 M. 11.30 Orgelspel 13-10 Gramofoon 13.35 Eugene Pint's tango-orkest 1.30 Joseph Muscant's Tro- xy Grandorkest 3.50 Gramofoon 4.40 Het Hasllngden Borough orkest 5.35 Het BBC-Dansorkêst 6.50 Bach-conosrt 7 40 Gramofoon 9.30 Plano-recltal 10.40 Edrlc Cundell’a kamer-orkest 11.35 13.30 Dansmuziek: Lew Stone’s Band. HAMBURG. 331.9 M. 13.30 Het Lelpz. Symphonle-orkest 5.30 Populair con cert -4.30 Orkest 7.30 Pianorecital 7.50 Koor v. Jonge Meisjes 9 05 De Staf- muzlek v. het Reg. Schwedt 112013.30 Concert. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20—2 20 Concert 2.35 Het Omroeporkest 3.35 Zang 8 50 Een Studentenzangver. 10.35 Het Radlo-symphonle-orkest 1125— 12.50 Dansmuziek. In verband met den kerkroof te Eygelshoven een beloonlng uitgeloofd van 200 voor ngene, die aanwyzlngen kan geven, die lei- n tot het terugvinden van het Allerheiligste. x>r aanplakking in alle plaatsen in de omge- 7g, ook in Duitschland, is deze mededeeiing kend gemaakt. De commissaris van politie te Heerlen is last met toewyzlng of verdeellng van de be- l k N( nii bi< di< NJ we rei Slagers en veehouders uit Hazerswoude, Woubrugge, Zevenhoven en Nieuwkoop traden in bonte rU voor het hekje en uit de getuigen verklaringen van crisls-controleurs. veeartsen en keurmeesters bleek, dat het frauduleus geslachte en veelal ondeugdeiyke vleesch van varkens, schapen en kalveren op de allerzotste plaatsen wordt verstopt om het aan het spiedend oog der ambtenaren te onttrekken. De een verbergt het in zyn slaapkamer, de ander achter een schilde rij, een derde in den kachel of in een kippen ren en een slager was zelfs zoo vlndingryk ge weest het hakblok in zyn winkel uit te hollen en dit als .koelkast" voor frauduleus geslacht vleesch en vet in te richten. Om een paar kwartjes te verdienen wordt van den een of anderen boer een ziekelyk schaap opgekocht, het dier wordt ergens in een schuur geslacht en het ongekeurde vleesch, dat, wan neer het wel ter keuring zou worden aange boden, zeker niet geschikt voor de consumptie zou worden bevonden, wordt in de dorpen uit gevent. Herhaaldeiyk wordt by veehouder» vleeoch aangotroffen, dat afkomstig is van zieke bees ten, welke dan door den eigenaar worden ge slacht. Uit vrees, dat het zal Worden afgekeurd, wordt dan van een en ander geen mededeeiing ge daan aan den keuringsdienst; men gebruikt het vleesch zelf en stelt daarmee zich en zyn gezin bloot aan alle mogeiyke vergiftlglngsgevallen. De Ambtenaar van het O. M. zeide dan ook met de uiterste gestrengheid tegen dit geknoei, dat steeds grootere afmetingen aanneemt en waardoor de volksgezondheid ernstig in gevaar wordt gebracht, te zullen optreden. By betrekkeiyk lichte overtredingen, waarby b.v. by een slager slechts enkele kilo’s onge keurd vet werd aangetroffen, werden geldboeten geëischt van f 80 tot f 150 in de hoop, dat dit er toe zal bydragen aan bet euvel paal en perk De geheele ochtendzitting van het Kanton gerecht te Alphen a. d. Ryn was Vrydag gewyd aan overtredingen van de Vleeschkeurlngswet en de Ambtenaar van het O. M. wees er in zyn requisitoir dan ook herhaaldeiyk op. dat nergens zooveel geknoeid wordt als in dit deel van Zuld- Holland. De Amhemsche politie heeft een gewezen gérant gearresteerd, die van iemand uit Praag een aantal effecten in bewaring had ontvan gen, ter gezameniyke waarde van 100.000 mark en waarvan hy een gedeelte ten eigen bate heeft aangewend. By zyn aanhouding bleek de man nog slechts in het bezit van 30.000 mark. Hoewel hy ontkent, zich aan verduistering te hebben schuldig gemaakt, Is hy in het Huis van Bewaring Ingesloten. Het onderzoek wordt door de politie voort gezet. LANGENBERG. 455.9 M. 1220 Net Lelpz. Symphonle-orkest en het Emdé-or- kest 420 H. Sztompka speelt uit op. 38. prelude 1534, Chopln 5.20 Het Om roepkoor en -orkest 720 Hltlerjeugd- kooraang. Mn.AAN. 386.6 M. 5 40 Hft Ferruzi- orkest 7 30 Concert 9.10 „Casa inna- morata”, operette v. C. Lombardo. PARIJS, 1648 M. 12.35 Orkestconcert 9.05 ..Le pazette de Montmartre”. Na af loop Dansmuziek. PARIJS, 312.8 M. 7.10 Gramofoon 8.35 Het Radlo-Symphonleorkest 9.30 Orkestconcert SD .501120 Populaire gramofoonmuzlek. •ROME, 420.8 M. 5 50 Het Eaperta- kwlntet 5.50 Concert 9 10 Gramofoon 10.30 Het Pro Arte Nova-Kwlntet. TOULOUSE. 328.6 M. 8.05 Populair concert 8 50 Schrammelmuziek 9.10 Poolsche muziek 10.00 Klankfllmfrag- menten 10.40 Sollstenconcert 11.05 Ar- gentynsche muziek 1120 Opera-fraz- menten 11.35 MIHtatr concert 11.55 Dansmuziek 12 05 Salon-muziek 1335 13.50 Symphonlzche muziek. WEENEN. 506a8 M. 7j5 Uit. ui* de Weehsche Steatsopera 10 45 Causerie: De Salrbunrer Festsplele” 10.55 Kwartet 12.10120 Gramofoon. De vriendjes liepen naar het dorp om hulp. Zekere Marinus op het Hoog, die de zwem kunst goed machtig is, trachtte de kinderen te helpen. Het was echter in de bochtige, zeer snel stroomende rivier onbegonnen werk. Ook een lid vam.de Vughtsche reddtngsbr de, de heer T. van Dordt, die met een taxi liaald was, heeft op verschillende plaatsen doken, maar het zoeken was als naar een m ie een hooiberg. In de rivier, beneden stroomwaarts van plaats des onheils, werden keemetten gesp ner en werd er met haken en dreggen tracht de lykjes te vinden, welke pogingen op Zaterdagavond geen resultaat hebben bad. Burgemeester Scheltus van Sint MlchieU stel en mevrouw Scheltus-Maton, bestuur van de Vughtsche reddingsbrigade, hielpen ruimen tyd mede met het reddingswerk. Zijt Gn óók slachtoffer van Uw beroep? Kunt Gij niet voldoende beweging nemen w t- aSs s aan „verstopping trage ig, hardlijvigheid en al da gavol- Zondagavond omstreeks zeven uur reden in de Plantage Midden laan te Amsterdam, komende uit de richting van de Kerklaan, twee tramtreinen achter elkaar. Voorop reed een tramtrein van lyn 9, be staande uit een motorwagen en een kleinen open by wagen. Deze stop te aan de Badlaan. De bestuurder van lijn 14 heeft niet spoedig ge noeg kunnen stoppen; zjjn wagens slipten door en met een hevigen slag botste hy op den open wagen van lijn 9. Glasgerinkel en hevig gegil volgden op den slag. De kleine open wagen bleek vernield en door den hevigen schok waren de passagiers als kegels door el kaar geworpen. Velen van hen hadden door glasscherven bloe dende wonden opgeloopen, terwjjl anderen over pijn in verschillende lichaamsdeelen klaagden. dat naar het oordeel van den Bond deze ver mindering van inkomsten ware te vinden in de heffing van een vrijgezellenbelasting, waardoor meer dan tot dusver ongehuwden zullen wor den verplicht om by te dragen in de lasten, dit op de gemeenschap in totaal drukken, zuodat als gevolg van beide maatregelen de gemeenschap, dat is rijk, provincie en gemeen te .geen vermindering van inkomsten behoeven te ondergaan. De Bond dringt daarom met klem aan op ver mindering van personeeie belasting in hierbo ven bedoelden zin en op de invoering van een vygezellenbelasting tot goedmaking van ver mindering der inkomsten, die door invoering van den eersten maatregel zou ontstaan. tram weggesleept. Zoowel de politie als de dienst van de tram naar de oorzaak in verband met de arrestaties in Wezep by Zwolle, waar, zooals gemeld, reeds een tiental arrestaties geschiedden, verneemt de ..Msb.' nog dat, ofschoon de autoriteiten het diepste btilzwygen omtrent de werkzaamheden van de bende bewaren, het vrijwel vast staat, dat nu reeds meer dan 40 personen zyn gearresteerd Deze personen zyn opgeborgen Ir de mare chausseekazerne te Wezep. het gemeentehuis van Oldebroek. en het Huis van Bewaring te Zwolle. Steeds weer worden nieuwe delicten cpgebelderd. De botsing- is dus nog betrekkeiyk goed afgeloopen, maar hevig is deze zeer zeker ge weest, want de open bywagen was zoo goed als vernield. De bouten, die de verschillende deelen verbinden waren afgeknapt als glas. Alles hing scheef in den wagen. De banken stonden niet meer recht. Ook het jvoorbalcon van den motorwagen van lyn 14 was gedeel telijk vernield, evenals het achterbalcon van den motorwagen van lyn 9. Juist in die gehavende deelen van de tram wagens vielen de gewonden. De tramdlenst op belde lynen had door dit ongeluk groote vertraging. De gehavende gens werden door den dienst van de gemeente- H. M. Koningin Astrid woonde het concert by in de gröote zaal van het Paleis voor, Schoone Kunsten, waar, onder leiding van prof. dr. Willem Mengelberg door het Concert gebouworkest van Amsterdam en "het Tooe- kunstkoor de Eerste en Negende Symphonie van Beethoven igerden uitgevoerd. Dit concert werd gegeven onder bescherming van Hr. Ms. gezant te Brussel, jhr. Tjarda van Btarkenborgh Stachouwer en van mr. Ver schuur, algemeen regeeringscommlssaris voor Nederland op de Wereldtentoonstelling te Brussel en oogstte een grandioos succes. Koningin Astrid heeft prof. dr. Willem Mengelberg na afloop van dr BchitWrtnde uit voering ontboden, om hem In tegenwoordigheid van den Nederlandschen gezant en den cotn- missaris-generaal persoonlyk geluk te wen- seben. dat hy meent, dat deze verlichting ware aan te brengen in den vorm van een reductie per Er wordt meer des zomers in de ondiepe ge- I minderjarig kind ten laste, bedragende b v. 10 deelten van de rivier tusschen Sint Mlchlelsge- I Fct. per kind en zulks op de hoofdsom van de stel en Halder gebaad; tengevolge van den Personeeie belasting voor wat aangaat len, 2en zwaren regenval der laatste dagen was het water echter snel gestegen. Hiermede hadden de Jongens geen rekening gehouden. De stroom sleurde de beide kinderen mede in het kolkende water. Nu wordt wel gezegd, dat men niet moet aanpassen, doch een constructieve politiek moet volgen, maar spr. achtte dit een onjuiste tegenstelling, want de aanpassingspolitiek, mits op de juiste wyze uitgevoerd, is in wezen een constructieve politiek. Men moet echter vooral twee dingen in het oog houden: ten eerste diende men er naar te streven de uitgaven in overeenstemming te brengen met de vermin derde inkomsten en ten tweede moet men nieu we wegen zoeken naar een verhooging van het welvaartspeil. aanpassen aan het verminderde welvaartspeil wil niet zeggen, dat men het welvaartspeil omlaag drukt. BOEDAPEST. 549.5 M. 7.10 Gramofoon 9.55 Het Opera-orkest 1120 Jozaef Vldak’a Tzlganekapel. BRUSSEL, 821.» M. 12.17 Gramofoon 1.20220 Het Salonorkest 520 Gra mofoon 6.50 Het Salonorkest 7.35 Vervolg concert 8.20 Het Radloeympho- nle-orkest 9.30 Vervolg concert 1030 11.20 Gramofoon. liet huls en om allen schyn weg te nemen plantte men boonen .en bloemen op de aarde boven dc lykjes. Deze kindermoord moet on geveer verleden jaar gepleegd zyn. Geiyk bekend Is eenigen tyd geleden van den minister van Sociale Zaken een aanschrij ving uitgegaan naar de gemeentebesturen, waarin er op wordt gewezen, dat voor cursus sen die beoogen de culUireele ontwikkeling van werkloozen te bevorderen en voor hun ontspan ning. onder bepaalde voorwaarden door de re geerlng gelden kunnen worden beschikbaar ge steld. Naar wy van het Rykscollege voor de licha- meiyke opvoeding van werkloozen vernemen, sts at de minister ook welwtfiend tegenover cur sussen enz. voor sport en llchameiyke oefening en ontwikkeling vap de werkloozen. Voor gemeentelijke commissies voor de M- chameiyke opvoeding en andere belangstellen den is de hiermede gegeven mogeiykheld van beteekenis. Mocht by plaataeiyke gymnastiek- of sport organisaties een initiatief opkomen ter bevor dering van de llchameiyke opvoeding van werk loozen. dan verdient het aanbeveling, dat men zich tot het gemeentebestuur wendt ter nadere Informatie. Op het gebied van verlaging van vaste lasten zal de regeerlng verder gaan, maar niet mocht worden verheeld, dat het werk zeer omvang rijk en moeiiyk is. In deze politiek van aanpassing behoort de vermindering van openbare uitgaven. Vooral op onderwysgebied en sociale zaken moet worden besnoeid, omdat deze de voor naamste oorzaken waren van de verhooging der staatsuitgaven. Spr. kwam tot de slotsom, dat vele onaan gename dingen moeten geschieden, om het volk en het land voor ergere dingen te be hoeden. Geschiedt het niet, dan zullen de ge volgen zeer ernstig zyn. HUIZEN, 1575 M. KRO 8.009.15 Gramofoon 10.001030 Fllmflltsen 103011.00 Muzlekultsendlng voor fabrie ken (granrofoon) 11.0011.30 Gramo foon 1130—12.00 Godsdienstig Half uurtje door pastoor L. H. Perquln 12.01 12.15 Politieberichten 12.151230 Gra mofoon 12.301 00 Het KRO-orkest 1.00—1.20 Gramofoon 120—130 Het KRO-orkest 1.502.00 Gramofoon 2.003.00 Vrouwenuurtje 3.00—8.20 ..Instrumentale opera-fragmenten’’ (gra mofoon) 3 204.00 Giuseppe Verdi's opera ..Ernanl” (gramofoon) 4.15—4.45 De KRO-boys 4.455.00 Gramofoon 5.005 30 Heemateedsche R.K. Volkszang- vereenlglng 5.306.00 De KRO-Boys 6.006.10 Gramofoon 6.106.40 De KRO-boys 6 40-7.00 Zwemcursua 7.007.15 Politieberichten 7.15735 „Het canonieke en Nederlandache recht” door mr. dr. Jac. F. A. Derks 7358 00 Gramofon 8.008,05 Vaz Dia* 8.05- 835 Europeerch concert door het KRO- orkest nr.m.v. Joeé Candel 9.059.15 Gramofoon 9.15920 De KRO-expedttie door Brabant 9209 45 Internationale Sportrevue 9 4510.15 Het KRO-orkeat 10.1510.30 Bezinning in schoonheid - 10 30—10 35 Vaz Dlaa 1035—11.00 Jan van Dlnteren en zyn orkest 11.00 11 15 Gramofoon 11.1511.45 Jan van Dlnteren en zyn orkest 11.4613.00 Gramofoon. Zaterdagavond, tegen 12 uur had de 30-jarige koopman A. B„ wonende te Den Haag, met zyn auto een bezoek gebracht aan de onderwereld van Rotterdun, waarna hy In zyn nachtte. Zondagochtend kwam hy tot de ontstellende ontdekking, dat zyn portefeuille, Inhoudende elf duizend gulden, was verdwenen. Hevig ont daan kwam hy op het bureau Groote Pauwe- steeg aangifte doen van den diefstal. Daar was inmiddels reeds de portefeuille gedeponeerd, doch de elf duizend gulden waren er uit verdwe nen. De politie stelt een uitvoerig onderzoek in. Gewond werden de bestuurder van den mo torwagen van lyn 14 H. M. Verheyen, mejuf frouw J. H. Lieweg, Badlaan 4, mejuffrouw Groenteman, Rapenburgerstraat 54, mejuf frouw L. Roggeveen, Balistraat 75, mevrouw G. B. Beverveer—Lamzaat, Boraeostraat 102, mevrouw Van GeemenGort, Heerengracht 169, de heer Koopman en mejuffrouw J. O. Hakkert. Geen der verwondingen is van emstlgen aard. Ook zy, die naar het O. L. Vrouwe Gasthuis werden gebracht, konden, na ver bonden te zyn, huiswaarts keeren. De Ned. R. K. Bond van Groote Gezinnen beeft een adres tot den Ministerraad gericht, wiarin er op wordt gewezen: dat onder de tegenwoordige omstandigheden, in het byzonder door de heffing van door de gemeenten seer hooge opcenten op de perso neel* belasting, de last die daardoor te druk ken komt op de gezinnen, vooral de groote gezinnen, ondraagiyk is geworden; dat immers een heffing van 200280 opcen ten op de personeeie belasting tot de dagelijk- sche praktyk van de gemeenten behoort en de heffing van de personeeie belasting deze tegen woordig algemeen als sluitpost van de begroo- tiiig gebezigd wordt; dat het overigens wel rui zelf spreekt. dAt naast de zware heffingen op accynsmiddelen van dagelyksch gebruik de last voor de groote gezinnen feiteiyk niet meer te dragen is. Verder wordt gezegd, dat de Bond voor Groo te Gezinnen heeft uitgezien naar middelen om te komen tot een verlichting van een belas tingdruk. die vooral uit hoofde van de perso- Ook moet het niet uitgesloten geacht wor den, dat de bende debet is aan de vele bran- cer. welke de laatste jaren in Wezep en om geving woedden. Hiernaar wordt nog een diep gaand onderzoek Ingesteld. Naar verluidt zouden nog meer arrestaties te wachten zyn. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. óók slachtoffer van Uw beroep? Lijdt Gij daardoor stoeh gen daarvan, zooals: slechte spijsvertering, beslagen tong, bloedaandrang Neem dan „Laxeer- Akkertjes” van Apotheker Dumont. Apotheker Dumont heeft een nieuwe samen stelling gevonden, niet maar een gewoon laxeer-middel, doch een middel bestaande uit plantaardige stoffen, waaraan men niet went en die zacht werken. Maar boven dien bevatten „Laxeer-Akkertjes” melk- zuur-fermenten tegen de gisting, gal-ex- tractan voor de lever en chlorophylle voor den bloeddruk en daardoor verbeteren de nieuwe „Laxeer-Akkertjes" Uw heele gestel. Lot dus op de hoeveelheid die Uw ingewanden afvoeren. Als het moeilijk en traag geschiedt, noem dan .J^xeer-Axkerlies". Ge zult U dan spoedig veel pretti ger en opgewekter voelen, want de

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 16