Drie nieuwe athletiekrecords Nationale wedstrijden van A.Z. 1870 Sensationeele zege van Ajax KATHOLIEKE SPORTDAG NIEUW WERELDRECORD IN DE HOOFDSTAD VAN WILLY DEN OUDEN ONZE AMATEURS VER- LIEZEN TE KREFELD GOEDE PRESTATIES VAN KRUITHOF EN KREFFER MAANDAG 24 JUNI 1935 UIT HET KATHOLIEKE KAMP ZWEMMEN Velocitas verliest met 4-2 WIELRENNEN Van Vliet klopt Merkens Ajax op de derde plaats De athletiek-wedttryden De kampioentcompetitie beëindigd Willy den Ouden Drie nieuwe record» Tweede ronde van de Mitropa-cup Fraaie strijd op de 1OO meter vrije slag dames Rotterd. zwemsters te Dundee Rie Mattenbroek op de 100 meter rugslag door Nida Sen ff van de A.D.Z. geslagen Interessante landenkoppelachter- ▼olgingswedstrijd Twintig minuten vóór het einde hadden de Groningert nog met 20 de leiding DE BRUYCKER-VERHAEGHEN WINNEN TE HEEMSTEDE SO K.M. koppelwedstrijd op de Gooische wielerbaan Helmond in de finale met 52 geklopt Duittchland wint den landenwed- ttryd met 24l/iIS1/^ punten MATENA-RIETHOVEN win nen TE HILVERSUM Schalke 04 kampioen van Duitschland FEYENOORD WINT DEN K.N.V.B.-BEKER Thant ook het record op de drie honderd yardt vrije tlag op haar naam Een groot aantal toeschouwen wat getuige van de turndemon- ttratiet, den hockeywed strijd en het nationaal athletiek-tournooi Opmarsch door^Noord- Amsterdam Het gymnastiekprogramma ar IT DE SPORTWERELD Ph. uuy 3. Reuyer voor i. De een 1. Ook de van geslagen de a i 2 halve lengte van Merkens, terwijl zonder veel moeite van Ihbe won. Niet minder dan drie nationale en dioce sane records werden dezen middag verbeterd, zoodat ook wat dit betreft de wedstrijden een succes werden. 1 1 4 5 13 13 8 5 3 Carraciola traint op de MontKUry-baan, waar hij gisteren met zijn Mercedes-Benz den „Grooten Prijs van Frankrijk" won Duttschera Damerow met 8 punten Onze land genoot Lorjé werd derde geplaatst met 5 pun ten in het klassement. 8—0 0—1 31 4— 3 5— 3 ticaal door 1. Jong gedls- 1. Ge- 23—13 18—10 13—12 13—16 4—17 i door rede volgt l .X>e van wordt ntum heeft tuigd, ft op I Co- oeten enten st een t üit- aarna Dag, de zal welke audsn. i mor- ebree- Park- De Jong Leven-man H. de Lange liep de 100 meter in 113 sec., waarbij hij het record over dien afstand, dat sinds Juli 1933 op zijn naam stond met 11.4 sec., dus met 03 seconde ver beterde. Bij het hoogspringen bereikte B. Kronen van D. W. 8. uit Bussum 1.73 M., waardoor hij het bestaande record belangrijk omhoog bracht. Tenslotte zag Chr. Duyn van D. E M. uit Be verwijk kans bij het kogelstooten een afstand van 13.04 M. te bereiken, wat eveneens een nieuw record beteekende. Het oude record, dat even eens op zijn naam stond en van Juli 1933 da teerde, bedroeg 11345 M. andere dames van de R. D. Z. be haalden te Dundee fraaie successen. Greta Brouwers legde de 200 yards school slag af in 2 mln. 50 sec. hetgeen een nieuw Schotsch record beteekent. Het oude Schotsche record stond op naam van Miss Minton (Man chester) met een tijd van 2 mln. 54 sec. Annie Timmermans won het nummer 150 yards vrije slag in 1 mln. 48.8 sec. en verbeterde daarbij tevens het Schotsche record van Miss Mac Dowall met 8.6 sec. belangrijkste strijd was wel die in den sprint tusschen van Vliet en Merkens. In den eersten rit verloor Bernard Leene met van Vliet Zondag werden de returnwedstrijden gespeeld voor den Mldden-Europabeker. De resultaten waren: Boedapest: Hungaria BoedapestAdmira Waa- nen 71 Weenen: Rapid WeenenZidence Brunn 23 Boedapest: FerencvarosA. S. Rocna Praag: SlaviaSzeged Weenen: AustriaAmbrosiana Florence: FiorentinaUjpest Praag: Sparta Praag—Vienna Weenen De athietiek-wedstrijden bestonden uit num mers voor athleten en propaganda-nummers voor niet-athleten. Van de vereenigingen, die speciaal ook athietiek beoefenen, hadden hier Ingeschreven: Jong Leven, U. D. I. en V. I. C. Uit Amsterdam, D. E. M. uit Beverwijk, D. W. 8. uit Bussum, G. V. O. uit Krommenie, Hol land uit Haarlem, Swift uit Arnhem en V. L F. uit Hilversum. Aan de propaganda-nummers werd deelgeno men door leden van G. V. O. uit Krommenie, T. Y. B. B. uit Haarlem, The Victory uit Weesp en de Amsterdamsche vereenigingen: Constan- tius, Jong Leven, India, K. D. O., Sint Marti ni», P. V. O. B, R. K. A. V. en Wilskracht. Aan het gymnastiekprogramma werd deelge nomen door alle bij het Sportcentrum Am sterdam van De Graal en by den R. K. Turn kring Amsterdam aangesloten vereenigingen, nl de damesvereenlglngen Achilles, Ifis, O. D. O-, Spirit en Wilskracht en de heeren-vereenl- gingen Jong Leven, K. D. O., U. Dl 1 en Wils kracht. De verschillende nummers werden uitsluitend als demonstraties beschouwd en niet beoordeeld. De algemeene indruk van het geheel was zeer gunstig en ofschoon er hier en daar zeker aan merkingen vielen te maken, leverde het ver toonde het bewijs, dat het turnen in onze da mes- en heerenvereenlgingen zich nog steeds in een stijgende lijn beweegt en op een uitstekend peil staat. Naast de deelneemsters en deelne mers verdienen de leiders der verschillende ver eenigingen lof voor het vele werk, dat zij zich gegeven hebben om dit te bereiken. I Te Rotterdam werd Zondag de finale cm den K. N. V. B.-beker verspeeld tusschen Feyenoord en Helmond. De Rotterdammers wisten door een 52 overwinning op den beker beslag te leggen. De laatste ontmoeting voor de kamploens- competltie is Zondag gespeeld. Ajax won met 42 van Velocitas. dat twintig minuten voor het einde nog een 20-voorsprong had. Door deze overwinning bezet Ajax definitief de derde plaats, terwijl Velocitas de vierde inneemt. De eindstand is: P8V Go Ahead Ajax Velocitas DWS De verschillende uitslagen waren: Marsch- wedstrijd: 1. KDO 24 pnt.; 2. Jong Leven 23 pnt; O. D. O., Achilles en Ifis, 19 pnt; ÜDI, Spirit en Wilskracht, 18 pnt. Finale 80 meter hardloopen voor niet-athle ten (junioren): 1. B. Kertjens (Wilskracht), 11 sec.; 2. H. v. d. Pal (RKAV); (India). Als sportief gedeelte van de viering van haar 65-jarig bestaan werden Zondagavond door de A.Z. 1870 in het Sportfondsenbad te Amsterdam nationale zwemwedstrijden georganiseerd waar voor echter slechts zeer matige belangstelling was. Op de 300 M. schoolslag voor heeren bewees Kruithof van de RD.Z. dat hij nog altijd tot de beste zwemmers van Nederland behoort. HU won in 3 mln. 53 3/5 sec. Maier van Het Y was goede tweede in 3 mln. 58 3/5 sec. doch nog steeds is zijn slag een zeer bijzondere en wijkt deze geheel af van den gebrulkelijken, daar hij i zuivere crawlbeweging maakt. Daar echter nog niet uitgemaakt is volgens de reglementen of zijn slag verboden is, kan hij niet gedlsquallficeerd worden. Alge- Voor een uitverkocht Stadion werd Zondag te Keulen de voetbalwedstrijd gespeeld tu-when Schalke 04 en VfB Stuttgart om het kampioen schap van Duitschland. Schalke won met 64 en heeft hierdoor dit jaar. evenals in 1934 het Dultsche kampioen schap behaald. De rust was ingegaan met 3—0 voorsprong voor Schalke. De 100 meter hardloopen werd, zooals boven reeds gemeld, gewonnen door H. de Lange van Jong Leven, terwijl zijn clubgenoot B. Hoven bij de 400 M. als eerste door de finish ging. De 1500 meter werd een onbetwiste zege voor Jan Zeegers, die dezen afstand in 4 min. 23 sec. af legde. Ook de beide estafette-nummers leverden een Amsterdamsen succes op. De 4 x 100 meter won Jong Leven in 46.8 sec., zoodat de recordtijd werd geëvenaard, voor G. V. O. en U. D. I. De winnende ploeg bestond uit G. Ruyter, A. Lan ge, W. Hoven en H. de Lange. De 4 x 400 meter gaf fraaien strijd te zien, met zijn beenen^een Oosterveer van Holland, die het laatste gedeelte liep, ging voor de Lange van Jong Leven, die ondanks verwoede pogingen den achterstand niet De belangstelling voor den landenwed- strijd DuitschlandNederland voor ama teurs, die Zondag te Krefeld werd gehou den, was maar matig te noemen, ofschoon er voortreffelijke sport te genieten vieL Duitschland won dezen - landenweostrjjd met 34 K tegen 15 H punt en dit land heeft thans na Denemarken en Zwitser land te hebben geslagen ook van ons land gewonnen. In de hoofdstad werd Zondag op het R. K. Sportpark aan de overzijde van het IJ de tweede in dit seizoen door de R. K. Bportcentrale georganiseerde Katholieke Amsterdamsche Sportdag gehouden, die evenals de vorige goed geslaagde mag worden genoemd. 8 6 1 8 5 2 8 4 8 2 8 sanen sportadvlseur, directeur Th. v. C en onder de algemeene leiding stonden den heer J. Allaert, beëindigd. Na een toespraak van den heer O. Reusch werden de prijzen uiigerelkt. Speerwerpen: 1. J. Lammerts (VIC) 41.40 M.; 2. J. Jansen (VIC) 41.15 M.; 3. A. Mees ter (VIF) 37.19 M. Kogelstooten: 1. Chr. Duijn (D. E. M.) 13.04 M. (nieuw record); 3. W. V. Schoonhoven (V. L C.) 11.00 M.; 3. P. Rippe (V.LC.) 1034 M. Zaterdagavond werden te Dundee- inter nationale zwemwedstrijden gehouden, waaraan ook de in Schotland toerende le den van de Rotterdamsche Dames Zwem- club deelnamen. Finale 100 meter hardloopen voor niet ath leten: 1. W. van Damme (St. Martlnus), 133 sec.; 2. J. Bronstring (TYBB); 3. H. Rempe (The Victory). Willy den Ouden deed een offi- cieele poging tot verbetering van het wereldrecord 300 yards vrije slag, dat op naam stond van de Amerikaansche zwemster Leonore Knight met een tijd van 3 min. 38.4 sec. op 20 April 1935 te Buffalo gevestigd- De poging van’Willy den Ouden slaagde volkomen. Zij bleef niet minder dan 1 1.4 sec. onder het record van Miss Knight en met een tijd van 3 min. 27 sec. schreef de Rotterdamsche zwemster haar naam voor de achtste maal in op de we- reldrecordljj st. De wereldrecordlijst van Willy den Ouden ziet er nu als volgt uit: 100 Meter vrije slag 1 mln. 43 sec., gevestigd op 15 April 1934; 200 Meter vrije slag 2 mln. 28.8 sec., geves tigd op 3 Mei 1933; 300 Meter vrije slag 3 min. 58 sec., gevestigd op 8 October 1933. 400 Meter vrije slag 5 min. 16 sec., geves tigd op 13 Juli 1934; 500 Meter vrije slag 6 min. 48.4 sec. gevestigd op 27 Maart 1935; 100 yards vrije slag 593 sec., gevestigd op 4 Februari 1934; 220 yards vrije slag 2 min. 273 sec. geves tigd op 6 Mei 1934; 300 yards vrije slag 3 mln. 27 sec., gevestigd op 22 Juni 1935. Op de Gooische Wielerbaan werden Zondag wedstrijden gehouden, waarvan de uitslagen als volgt lulden: Sprlntwedstrijden voor amateurs: finale: 1. J. de Rijk; 2. H. van Dam; 3. M. Schenk;'4. F. Clijnk. Omnlumwedstrijd voor profs en onafhanke lijker:: sprint over 1 KM 1. R. de Leur; 2. H Thiel; 3. J. van den Heuvel; 4. G. Leene. Tijdraoe over 500 M.: 1. J. van den Heuvel; 2. G. Leene; 3. R de Leur; 4. H. Thiel. 5 KM. wedstrijd met 5 klassementen: 1. H. Thlel; 2. J. van den Heuvel; 4. G. Leene. Totaal omnium: 1. J. van den Heuvel. 6 pnt.; 2. T. Thlel, 7 pnt.; 3. R. de Leur; 4. G. Leene. Tandemwedstrijd over 1 K.M.. finale: 1. Van DUk-Matena; 2. Schlebaum-Westermeyer; 3. Florissen-Blsschop. De achtervolglngswedstrjjd om den Brassard tusschen Westbroek (houder) en N. Keiler werd door Westbroek gewonnen. De ploegachtervolgingswedstrljd over 13 ron den werd na 12 ronden door inhalen gewonnen door het team C. Franssen. J. de Rijk, T. Pcepjes en F. Clijnk op de rijders Gunderlach, Van Dam, Steenbergen en Schenk. Koppelwedstrijd over 50 KM 1. Matena- Rlethoven, 6 pnt.; 2. G.’ Hijnkamp-Grauser 5 pnt.; op 1 ronde: 3. D. van Djjk-Brilman, 8 pnt.; 4. GeloveH. Rosson, 7 pnt. 5. K. van Nek-R. de Leur. 4 pnt.; 8. Ch. Kamer-J.Over dijk; op ronden: 7. Westermeyer-Schlebaum 8 Göbel-Hse; op 5 ronden: 9. G. Leene-J. van den Heuvel. meen Is men echter van oordeel dat indien de beenbeweging zooals Maler deze maakt, ge oorloofd is, er spoedig een aantal records aan zullen moeten gelooven. Bij de 100 M. vrije slag voor dames kregen we een moolen strijd te aanschouwen tusschen mej. Wagner van Het IJ en Rie Mastenbroek van de OP.Z. Het zag er naar uit dat het thans wederom zoo zou worden als de vorige week Zondag te Alkmaar toen Rie Masten broek door Tine Wagner werd geslagen. Tot op 75 meter lagen beide zwemsters ge lijk, doch door het slecht nemen van het laat ste keerpunt geraakte mej. Wagner achter en won Rie Mastenbroek met 2/5 sec. verschil in min. 8 3/5 sec. De 100 M. vrije slag voor heeren was voor Kreffer van DJK, die, hoewel Daatselaar van U.Z.C. die met hem in dezelfde serie lag, keu rig partij gaf gemakkelijk won. Zijn tijd was 1 min. 2 sec. De 100 M. rugslag voor dames werd wel de sensatie van den avond. Hier werd n.L Rie Mastenbroek op overtuigende wijze door Nida Senff van de A.D.Z. die het nummer won in den goeden tijd van 1 min. 17 4/5 sec. hetgeen een schitterende prestatie voor deze Jeugdige Amsterdamsche zwemster genoemd mag worden. Van begin tot eind heeft zij voor gelegen. Men dient hierbij echter wel In aan merking te nemen, dat Rie Mastenbroek juist een zware race op de 100 M. vrije slag achter den rug had. Met Nida Senff hebben wij ech ter weer een zwemster van internationaal peil verkregen en we verwachten In de toekomst nog vele Interessante races tusschen haar en Rie Mastenbroek. Voor de overige wedstrijden wordt naar uitslagen verweaem- meer kon Inhalen, over de streep. Maar de Hol- land-ploeg moest worden gediskwalificeerd, we gens het afwijken van de baan en een onregel matigheid bij het wisselen, zoodat Jong Leven ook hier den eersten prijs veroverde. De Amsterdammers liepen nu met B. Hoven, W. Hoven, J. du Pont en H. de Lange, terwijl Holland uitkwam met Endenburg, R. Knape, J. Mathot en J. Oosterveer. Voor de overige wedstrijden verwijzen wij naar de uitslagen. Omstreeks zes uur waren de wedstrijden, die o. m. werden bijgewoond door den dloce- d. Lugt i van Finale 100 meter hardloopen voor athle ten: 1. H. de Lange (Jong Leven) 11.2 sec. (nieuw record). 2. B. Blaisse (VIC). 3. W. Ho ven (Jong Ijeven). 400 meter hardloopen voor niet-athleten: 1. C. Smit (GVO) 573 sec.; 2. A. Verhoef (The Victory); 3. R. Pastor (DDV). 400 Meter hardloopen voor athleten: 1. B. Hoven (Jong Leven) 56 sec.; 2. J. Burgman (V. I. C.); 3. A. van Ochten (V. I. F.) 1500 meter hardloopen voor niet-athleten: 1. C. Smit (GVO) 4 mln. 57.4 sec.; 2. Hack- mann iPVCB); 3. A. Rapatl (DDV). 1500 meter hardloopen voor athleten: 1. J. Zeegers (VI®) 4 mln. 23 sec.; 2. A. Loogman (VIF); 3. W. van Bakelen (Jong Leven). 4 x 100 meter hardloopen, estafette: Leven, 46.8 sec. 2. GVO. 3. UDI. VIP kwallficeerd. 4 x 400 meter hardloopen, estafette: Jong Leven (geen tijd opgenomen). 2. mengde ploeg. Holland gediskwalificeerd. Hoogspringen athleten (junioren): 1. H. WH- lemse (Swift, Arnhem) 135 M. 2. Jef du Pont (Jong Leven) 1.45 M. Hoogspringen niet- athleten (junioren) N. van Gelderen (G. V. O.), 1.40 M.; 2. Boe len (PVCB) 130 M.; 3. G. Bring (St. Martl nus) 135 M. Hoogspringen niet-athleten: 1. H. Smit (G. V. O.) 1.50 M.2. P. Vos (Jong Leven) 130 M. 3. J. Bronstring (TYBB) 1.45 M Hoogspringen athleten: 1. B. Krijnen (D. W. 8.) 1.73 M. (nieuw record); 2. J. Padberg (Jong Leven) 1.65 M.; 3. B. Hoven (Jong Le ven) 1.65 M.4. J. Lakeman (Swift) 1.60 M. Polsstokhoogspringen: 1. W. Kaptein (D. E. M.) 3.40 M.; 2. B. Krijnen (D. W. 8.) 230 M.; 3. Fr. Bakker (Holland) 2.80 M. Het zomersche weer voor voetbal veel te warm had ïeer velen ervan weerhouden naar de Watergraafsmeer te gaan om den laatsten kampioenswedstrijd bij te wonen. Het aantal toeschouwers bedroeg op zijn oogst 5000. voor de kamploenscompetltle was deze ontmoeting van geen enkel belang meer en dit feit mag mede als een der belangrijkste oorzaken van het geringe bezoek genoemd warden. De wed strijd had overigens een sensationeel verloop. Velocitas slaagde er in voor de rust een 20 voorsprong te nemen, welken zij tot ongeveer twintig minuten voor het einde wist te be houden. Toen kreeg de Ajaxvoorhoede plotseling een productieve bui en in minder dan geen tijd was de reeds dreigende nederlaag in een over winning omgezet. Ajax verscheen met enkele invallers in de volgende opstelling: Doei: Keizer. Achter: Van Diepenbeek en Strijbosch. Midden: Glesler, van Keulen en van der Puttelaar. Voor: Ten Have, Looys, Blomvliet, Schubert en Mulders. Velocitas kwam uit met: Doel: van Dorst. Achter: Pots en Krink. Mid den: Heideveld. Luppes en Huizellng. Voor: Meulema, Bonsema, De Groot, Nulninga en van Meet Het begin is voor Velocitas, waarbij de rech tervleugel zich in het bijzonder onderscheidt. Als een aanval van de Groningers is afgeslagen eh Keizer wil uittrappen, schiet hij tegen de Groot aan, die van de hem geboden kans dank baar profiteert en hard langs den Ajaxkeeper inschiet. 01. Er sün dan vier minuten ge speeld. Velocitas blijft het beste van het spel houden en in de 19e minuut plaats van Meel keurig voor doel, waarbij de Groot met een prachtig schot Keizer voor de tweede maal passeert. 02. Ajax ziet het gevaar en door verhooging van het tempo worden de Groningers teruggedron gen. De aanvallen der Ajaxcieden worden goed opgezet, maar aan de afwerking ontbreekt wel zooveel, dat Pots en Brink en niet te vergeten keeper van Dorst voorloopig er in slagen een tegenpunt te voorkomen. Verschillende schoten op het Velo-doel gaan over of naast en enkele malen heeft Ajax beslist pech. Tot aan de rust blijft Ajax sterker, msar zonder tot scoren te kunnen komen In de tweede helft is het tempo danig gezakt en de warmte doet zijn Invloed gelden. Blomvliet heeft met Looys van plaats verwis-’ seld en het meeste gevaar dreigt nu van den vleugel BlomvlietTen Have. Maar van een overwicht van Ajax is geen sprake. Nu eens zitten de Rood Witten voor van Dorst, dan weer bedreigen Bonsema en zijnen Keiser. De verdedigingen zijn in goedefi vorm, bij de Gro ningers valt Post sterk op, terwijl strijbosch bij de Ajaxcieden de beste is. Reeds schijnt een nederlaag voor Ajax in het verschiet te liggen, als de lang verwachte ommekeer komt. Bij een aanval van rechts krijgt Blomvliet het Ieder voor de voeten en met een hard schot wordt van Dorst gepasseerd. 12. Er zjjn dan nog 23 minuten te spelen. Ajax gooit er een schepje op. terwijl Velo citas niet meer zoo fel van zich afbijt als voor de rust. Tien minuten voor het einde lost ten Have een scherpen voorzet, waarbij Schubert en Mulders tegelijkertijd inloopen. Tusschen Pots en van Dorst door weet Mulders den bal In het net te werken. 22. Twee minuten later krijgt ten Have den bal keurig toegespeeld. De rechtsbuiten der Amster dammers lost een verraderlijk schuin en laag schot, dat onhoudbaar voor van Dorst blijkt te zjjn, 32. Nog eenlge minuten later verdwijnt een kop bal van Schubert uit een voorset van Glesler, in het Velodoel. Een 20 achterstand werd in ongeveer een kwartier tljds omgezet in een 42 voorsprong! Velocitas is een geslagen elftal, terwijl Ajax zich verder niet meer Inspant om te trachten de score nog hooger op te voeren. Met 43 kwam het einde van een. de omstandigheden in aanmerking genomen, vrij aardigen wedstrijd, welke door den heer Vermeer lang niet zonder fouten geleid werd. Thans bestond het gevarieerde programma, it de vele toeschouwers bezig hield uit turn- :monstratles en athletlek-wedstrijden, terwijl eveheens bij wijze van demonstratie een hockey wedstrijd werd gespeeld tusschen H. I. c. en N. V. A. De dag begon met een lof, dat om een uur ta de 8t. Rlta-kerk werd gecelebreerd door den dlstrictsadviseur der katholieke sportbeweging, rector Schneiders. Dit lof werd bij gewoond door alle turnsters en turners in sportcostuum, die met vele geloovigen het kerkgebouw vrijwel ge- beel vulden. De kerkelijke gezangen werden ge zamenlijk gezongen. Een indrukwekkend oogen- blik was het, toen bjj den zegen met het Aller heiligste de vaandelgroet werd gebracht en de trommelslagers drie korte roffels lieten weer- klinken. Onder het zingen van „Aan o Koning der Eeuwen” werd de kerk verlaten en toen werd op het Hagedoornplein de optocht geformeerd, die door verschillende srtaten van Amster- dam-Noord naar het R. K. Sportpark trok. De trommelsl&gers der K. J. C. van de afdeelingen H. H. Martelaren van Gorcum, Sint Rita en 8t. Andreas verleenden hierbij evenals later op het terrein hun medewerking. Deze optocht werd tevens als marschwed- strijd beoordeeld, waarbij de eerste prijs ten deel viel aan K. D. O., terwijl Jong Leven den tweeden prijs verwierf. Finale 80 meter hardloopen voor athleten (junioren): 1. H. Wlllemse (Swift, Arnhem), 10 sec. 2. Jef du Pont (Jong Leven). 3. 6. Bak ker (Holland). Voor de wedstrijden op de Heemsteedsche Wielerbaan bestond Zondagmiddag uiterst ge ringe belangstelling. Interessant was de landen-koppel-achtervol- gingswedstrijd. De Belgen, O. de Bruycker-P. Verhaeghen, naderden terstond de Hollanders en dezen trok ken direct op de Duitschers af. En juist toen de gebr. Slaats de Duitschers inhaalden, kwa- r:en de Belgen naast de Hollanders, zoodat onze zuidelijke buren zegevierden. De amateur G. van Wees (van de R. K. Wie- lervereenlging „Achilles") liet zich ook dezen keer niet kloppen in den achtervoiglngswed- strjjd om den Heemstede-Brassard. Reeds drie maal heeft Van Wees hem nu al dit seizoen gewonnen. In den sprint wedstrijd voor profs had Os- mella weinig moeite om als eerste te eindigen. Een mooie prestatie leverde Verechoor in den wedstrijd over 16 K.M., waarin hij een ronde wist uit te loopen. De internationale koppelwedstrijd gaf een fraaien strijd te zien tusschen negen koppels. Al vrij spoedig slaagden de koppels Verschoor- Wagtmans en Reilknder-Van Es er in. een ronde voorsprong te behalen, maar daarna kwamen de andere opzetten. Den gebr. Slaats. Kruyd-Moerkerk en De Bruycker-Verhaeghen gelukte het naar voren te komen en laatstge noemden wisten zelfs nog een ronde te ne- n-en. Toen de Belgen eenmaal op kop ston den zorgden zij er voor, dat iedere ultlooppo- ging mislukte, waardoor zjj winnaars werden. De uitslagen luiden: Wedstrijd voor nieuwelingen: le rit over 3 KJJ.: 1. C. de Best. 2. O. Vis. 3. H. Leen. 4. J. v. Kersen. 5. J. Breda; 2e rit over 3 K.M.: 1. J. Rusman. 2. W. Kniep. 3. Kuiper. 4. Veen hof. 5. Looijen. 6. J. Hensen; finale over 5 KM.: 1. W. Kniep 7 mln. 51.4 sec.; 2. J. Rusmans. 3. H. Leen. L. Looyen. Sprintwedstrijd voor profs, over 800 M.1. rit; 1. Osmella (laatste 200 M. 13.4 sec.). 2. L. van Rejjen (l lengte); 2e rit: 1. J. Spijker (14 sec.). 2. A. van Es (1 wiel); 3e rit om derde en vierde plaats: 1. L. van Reyen (133 sec., 2. A. van Es (1 lengte); 4e rit om eerste en tweede plaats: 1. P. Osmella (12.8 sec.). X J. Spijker (1 lengte). Wedstrijd voor profs, over 10 K.M.: 1. J. Ver schoor. Op een ronde: 2. P. Wagtmans. 3. J. van der Pool. 4. W. Moerkerk. Tijd 14 min. 4 sec. Achtervolgingswedstrüd voor amateurs om den Heemstede-Brassard: 1. G. van Wees (hou der) haalt T. Drost (uitdager) in na 4 mln. 32 sec. (16 randen). Koppelachtervolgingswedstrijd tusschen een Hollandsch. Belgisch en Dultsch koppel: 1. Bel gië (O. de Bruycker-P. Verhaeghen) haalt Ne derland (gebr. Slaats) in en gelijktijdig Duitsch land (J. Schom en R. Reminder na 1 mln. 42 eec. Internationale koppelwedstrijd over 50 KM met 4 klassementen: 1. O. de Bruycker-P. Ver haeghen 14 pnt., 1 uur 11 min. 55 sec op een ronde: 2. J. Verechoor-P. Wagtmans 5 pnt. 3. R. Rell4nder-A. van Es 4 pnt.; op 2 ronden: 4 F. en C. Slates 3 pnt. 5. W. Kruyd-W Moer kerk 0 pnt.; Op 3 ronden: ,6. P. Osmella-J Spijker 17 pnt. 7. L. van Reyen-C van Isselt 9 pnt. 8. J. Schorn-H. Cuvaller 3 pnt. 9. J. v. d. Moot-J. Hlddes 0 pnt. In den derden rit won van der Vijver zeer verdienstelijk van Hasselberg. De finale werd gereden als een match a trois. Van Vliet reed in de finale zeer tactisch en op een gegeven moment zag Merkens zich tusschen van Vliet en van der Vijver ingeslo ten. Met een kwart lengte werd Merkens door Van Vliet geslagen, met van der Vijver op de derde plaats. Geen van de andere onderdeelen van dezen landenwedstrjjd leverde verder een Nederlandsche zege op. De gedetailleerde uitslagen luidden: 1000 Meter tegen het horloge: 1. Kloeckner Duitschland 1 mln. 133 sec. 2. Hoffman Duitschland en Buchly Nederland ieder 1 min. 15.4 sec. 4. Peperkamp Nederland 1 min. 16.2 sec. Sprint: Lste rit: 1. Merkens. 2. B. Leene, halve lengte. 2e rit: Van Vliet. 2. Ihbe 2 leng ten. 3e rit: 1. Van der Vijver. 2. Hasselberg halve lengte. Finale: 1. Van Vliet. 2. Merkens lengte. 3. Van* der Vijver. Tandem over 2000 Meter: Eerste serie: LeeneOoms winnen van Has selbergIhbe. 2e serie: Van der VijverBoven den Aard verliezen van MerkensKarsch. HerkansingHasselbergIhbe winnen van der VijverBoven den Aard. Finale: HasselbergIhbe winnen van Leene Ooms en MerkensKarsch. Achtervolging voor landenploegen, maximaal 4 KM.: De Dultsche ploeg bestaande uit Merkens. Hoffman, Kloeckner en Karsch halen na 9 ronden de Nederlandsche ploeg bestaande uit van Vliet, B. Leene, Ooms en Peperkamp in. Eindstand Duitschland 24!4 punt. 2. Nederland 15 Va punt. In het kader van dezen landenwedstrijd vond nog een 50 KM. stayerswedstrUd plaats verreden over 2 x 25 KM. Winnaar werd de Het slot van den avond werd gevormd door een polowedstrijd tusschen het Ned. Jeugd Zevental en het Amsterdamsch Zevental, die eindigde in gelijk spel (33). De resultaten waren als volgt: 200 M. schoolslag heeren: 1. P. Kruithof (RZC) 2.52 3/5 2. H. Maler (Het IJ) 2.58 3/5; 3. L. Barzelay (AZ) 3.14 3/5. 100 M. vrije slag dames: 1. R. Mastenbroek (ODZ) 1.08 3/5 2. Wagner (LI) 1.09; 3. N. O. Helms (U) 1.14 3/5. 6 x 50 M. wisselslag estafette heeren: 1. D.JJC. in 3 mln. 20 sec. 2. Het LI in 3 min. 20 2/5 sec.; 3 en 4. AZ 1870 en UZC in 332 4/5. 100 M. vrije slag heeren: 1. C. A. Kreffers (DJK 1 mln. 2 sec.; 2. J: W. v. Daatselaar (JZC) 1.03 3/5. 3. J. Brink (Dol fijn) 1.05 2/5. 100 M. rugslag heeren: V. Daatselaar (IJZC) 1.03 3/5 2. Metman (IJ) 1.13 3/5; 3. P. v. d. Hoek (Zlan) 1.14 2/5. Idem dames: 1. N. Senff (ADZ) 1.17 4/5; 2. R. Mastenbroek (ODZ) 1.19 1/5; 3. B. Martin ODZ) 132. 3 x 50 M. wisselslag estafette dames: 1. ODZ in 1.48 4/5 2. ADZ in 130 4/5; 3. Het IJ 1.54 Schoonspringen dames: 1. L. Tholen (HDZ) 77.95 p.; 2. O. Ron ner (idem) 58.36 p.; 3. N. Levie idem) 42.00 p. Idem heeren: 1. A. Denneboom (AZ) 117.44 p.; 2. W. Scha lens (AZ) 113.65 p.; 3. N. d. Voort (Haar lem) 106.37 p. 4 maal 200 M. estafette vrije slag heeren: 1. DJK in 10 min. 11 2/5 sec.; 2. Het U in 10 mln. 36 sec. 3. A.Z. 11 mln. 27 sec. 4 x 100 M. estafette vrije slag dames: 1. ODZ in 5 mln. 3 sec. 2. ADZ in 5 mln. 11 4/5 sec. 200 M. schoolslag dames: 1. A. Kruis (ODZ) 3 min. 14 2/5 sec.; 2. O. EUkenbroek en 3. J. Waalberg (ADZ) beiden in 3 mln. 14 3/5 soa. •sw

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 19