De St. Jansprocessie te Laren Nieuwe arrestaties te Oss Dievenbende in Gelderland ontmaskerd EEN KA THOLIEK FEEST BEZUINIGINGSONTWERP BELGISCHE KONINGS KINDEREN VELE VERDACHTEN ZIJN INGESLOTEN IN VERBAND METEEN ROOFOVERVAL TEGEN CUMULATIE DINSDAG 25 JUNI 1935 Byl onder kleeren verborgen Onafzienbare stoet Zes ministers naar Maastricht Schorsing ingetrokken POSTPAKKET GESTOLEN B grooving beraamd MR. P. BIJNEN OVERLEDEN Bekenden der politie RADIO-MISSIEWEDSTR1JD Herhaling Dinsdagavond te 8.35 BENOEMINGEN Goede vangst Paters Passionisten Poging tot aanslag op Burgemeester Beroovingsplan kon niet doorgaan Bij de overdracht van het nieuwe G ouvernementsgebouw Geneesheer moet groote vermoeie nissen ontraden Memorie van Antwoord zal concessies bevatten Besluit van Akkerbouw-Centrale ten aanzien van de Coöp. Handelsvereeniging PRINSES JULIANA NIET NAAR NEUWIED MUSSERT MAG WEL EEN TOURNEE MAKEN LANDSTORMDAG IN ZUIDÏ HOLLAND HET ROODE HEMD IN EEN OPTOCHT Gedurende de laatste jaren heb ben zy zich aan een groot aantal misdryven schul dig gemaakt Maandagmiddag met de „Etoile du Nord” in de residentie aangekomen Raadsheer in het Gerechtshof te Den Haag T erugtocht Alles kan gebruikt worden Ook ditmaal gaf de jeugd vorm en kleur aan deze openbare geloofsdemonstratie Herinneringen aan de inbraak by een kassier te Maarn in September 1930 De „Hertog Hendrik’* naar de fjorden Wetsontwerp door het R.K. Over heidspersoneel met instem ming begroet Brusselscbe correspondent seint ons Bij de zwemfeesten te Parijs ontbrak de komische noot niet. Van een trouwstoet geraakte het bruidspaar onder groote hilariteit der toeschouwers te water onder leiding Walter Boer, De hier bedoelde ontstemming richt rich ech ter niet minder tegen cumulatie van openbare betrekkingen en functies, waaraan belangrijke Inkomsten verbonden zijn. Ook deze cumulatie behoort de dringende aandacht van de Over heid te hebben. Ten slotte is het voorloopig verslag van het wetsontwerp tot verlaging van de openbare üt- gaven aan een breedvoerige bespreking onder worpen. rood rand, rood k r o 11 en blauw veld De brigadier der rijksveldwacht, A. Bergsma te Wlerlngen, heeft Zondagavond den 55-jarigen ongehuwden J. B„ van Frlesche afkomst, gear resteerd, juist toen deze met een onder zijn kleeren verborgen bijl aan de woning van den burgemeester aanbelde om, zooals hij tegenover anderen had uitgelaten, „den burgemeester af te maken”, aldus de „Telegraaf”. Reeds vroeger op den avond was B., die zich Ir een café te Westerland aan drank te buiten was gegaan, op verzoek van den kastelein door den Inmiddels gewaarschuwden brigadier verwij derd en naar zijn ark in den Wleringermeernol- en pols. BATAVIA, 24 juni (Aneta). Bij de lossing van postzakken, aangebracht door de „Ophir", bleek, dat een der zakken was opengesneden. Een postpakket^ uit Londen afgezonden, wordt vermist. De waarde van het verdwenen pakket en de dader(s) zijn niet bekend. De processie Om half elf begonnen de klokken te lul den. Op bet kerkplein verzamelde ztch toen een geweldige stoet van vrouwen en man nen, meisjes en jongens, met een groot aan tal vaandels, vlaggen en emblemen, een on afzienbaar aantal menscben, die eer wilden brengen aan Jezus in Zijn H. Sacrament. Toen om elf uur de klokken van SL Jan hun bronzen lied zongen, vertrok de pro cessie. Langs den weg stonden de ontelbare belangstellenden geschaard, die den stoet in voorbeeldige orde sagen voorbijtrekken. Omstreeks een uur begonnen de klokken op nieuw te luiden ten teeken, dat de processie van het kerkhof trok en de terugtocht werd aanvaard. Ook nu stonden langs den weg vele tien duizenden geschaard- om den schoonen en in- drukwekkenden stoet te zien. Te ongeveer twee uur arriveerde de lange stoet weer in het dorp. Volgend jaar zal de processie voor de vijftig ste maal in het openbaar uittrekken. In voornoemden Septembernacht drongen drie gemaskerde kerels de slaapkamer binnen van den heer Otten te Maarn. Onder bedreiging met een revolver eischten zij van hem den sleutel van de brandkast. De heer Otten, die zich machteloos voelde te genover deze drie personen, weigerde toch nog den sleutel te geven. Daarop bonden de onver laten hem de handen en voeten en duwden hem een prop in den mond. Vervolgens gingen zij op zoek naar den sleutel, welken zij eindelijk vonden. Met medeneming van een bedrag van 1700 verlieten de dieven het huls door hetzelfde raam, waardoor zij waren binnen gedrongen. Het onderzoek te Maarn door de politie al daar Ingesteld, leverde toen geen resultaat op. Met voldoening werd vastgesteld, dat vele verlangens van de R. K. Centrale, neergelegd in het adres dat werd gericht aan de R. K. Tweede Kamerfractie, weerklank vonden. Na de verschijning van de memorie van ant woord zal het bestuur weer onmiddellijk bij eenkomen en zjjn verdere houding bepalen. De R. K. Centrale wil zoo sterk mogelijk naar buiten doen treden, wat In de bij haar aan gesloten organisaties leeft omtrent de voorge stelde maatregelen, meer bijzonder ten aanzien van het overheidspersoneel. LAREN, 24 Juni. Heden, Maandag, is Laren in feesttooi. De kleine, schilderachtige gemeente in het Gooische land is feestelijk versierd met vlaggen, bloemen en eerepoorton. Het is de dag van St. Jan. Vele tienduizenden komen op dezen naar Laren om de schoone processie te aanschouwen; onder hen zijn veie duizen den Amsterdammers, die indien eenlgs- zins mogeljjk het heete asfalt op dezen dag vaarwel zeggen en naar Laren trekken. Men meldt ons nog uit Oss: In den nacht van Donderdag op Vrijdag zijn te Oss gearresteerd zekere De R-, Van O„ bij genaamd „Het Schoentje” en Van B., als ver dacht van het plegen van een roofoverval op den heer Otten, kassier van de Boerenleenbank te Maarn op 17 September 1930. Het verhoor, dat dezen drie personen op het gemeente-polltle-bureau is afgenomen leverde zooveel resultaat op, dat zij alle drie werden In gesloten. Voorop liep de burgemeester van Laren, de heer jhr. H. L. M. van Nispen tot Sevenaer, met de ambtsketen en de witte sjerp der broe derschap van St. Jan. Daarna volgde het zil veren kruis, geflankeerd door lantaarndragers. In de processie liepen mede de leden van vrouwenbonden en congregaties uit verschillen de gemeenten, waarbij de K.J V.-ers als voor- bldsters optraden; het dames-zangkoor van den Vrouwenbond zong Sacramentshymnen. Zeer vele K.J.M.-ers uit diverse gemeenten, ook ojn. uit Utrecht, schreden mede, evenals de K.J.V.- ers. De bruidjes, die immer het schoonste deel van den stoet vormen, waren er ruim drie honderd. Zij droegen behalve diverse em blemen vele schoone soorten bloemen mede; er waren Aaronskelken, theerozen en witte an jers, terwijl rozenbladen werden gestrooid. Na het parochieel zangkoor en de harmonie St. Jan volgde een groot aantal eerw. heeren geestelijken. BATAVIA. 24 Juni (Aneta). Ir. Mussert. de leider van de N.8.B., vroeg telegrafisch aan de Indische Regeerlng of er beswaar zou be staan dat hij een tournee door Ned.-Indlë maakt. In antwoord hierop werd hem medegedeeld, dat hiertegen geenbezwaar bestaat. Onze nog: Het Belgische Hof heeft Maandagmorgen be vestigd, dat de beide vorstenkinderen naar Noordwijk zijn gegaan om de Nederlandsche taal goed machtig te worden. Een der belangrijkste delicten is wel de aan bet licht gekomen diefstal van koper, afkom stig van de uit het artlllerie-schletkamp ver schoten projectielen. In totaal is een kleine duizend kilogram koper ontvreemd en ver kocht aan den opkooper E. de L. te Harder wijk. De hoofddader der misdrijven en de ben- cteleider is gebleken te zijn W. van der M., klompenmaker te Oosterwolde, gemeente Oi debroek. Ate verdacht van medeplichtigheid aan den koperdlefstal werd J. W. te Oidebroek twee weken geleden reeds In voorloopige hech tenis genomen. ztu n Behalve van het projectielenkoper uit het schietkamp heeft de bende diefstallen van kippen, kleeren, meubelen, kleedjes, renwlel- onderdeelen; zilveren voorwerpen enz. op haar geweten. Zoo werden ongeveer anderhalve maand geleden van een venterswagen van den manufacturier J. Wensel te Oidebroek kleeren gestolen ter waarde van ruim honderd gulden. Bjj boer R. Spronk te Oidebroek werden kort geleden kippen gestolen. Naar wij vernemen, heeft de Prinses tot haai leedwezen moeten afzien van haar voornemen om de doopplechtigheid te Neuwied bij te wo nen, aangezien de behandelende geneesheer naar aanleiding van de keelontsteking, welke de Prinses gehad heeft, haar groote vermoeie nissen heeft moeten ontraden. Opnieuw Is de Ossche politie overgegaan tot het doen van arrestaties. Zij heeft aangehouden M. de R en v. O., bijgenaamd „het Schoen tje”. De R. is onlangs uit de strafgevangenis ontslagen, waar hij vier jaar had uitgezeten voor een overval op een fabrikant, waarbij hij zich trachtte meester te maken van de week- loonen van de arbeiders. R. werd op heeter- daad betrapt, doch wist te ontkomen en hield zich In de bosschen schuil, totdat hij, door koude gedwongen, zich bij de politie kwam aan geven. De jongste arrestatie is geschied in verband met een roofoverval op den kassier van de Boe renleenbank in 1930 te Maarn. Vier man bra ken in en toen de kassier met een revolver op het lawaai afkwam, werd hij overvallen, ge bonden en gedwongen de brandkast te openen. Bij een later gevolgde huiszoeking werden bankbiljetten van den roof afkomstig, In de jas van M. de R. gevonden, doch bij gebrek aan be wijs moest men hem laten gaan. In verband met de uitspraak van de Com missie voor de Crislstuchtrechtspraak te Til burg, waarbij aan de Coöp. Handelsvereeniging van den Noord Brabantschen Christ. Boeren bond te Veghel terzake van de, bij vermelde commissie aanhangig gemaakte tuchtrecht-, zaak, geen straf werd opgelegd, heeft de Ned. Akkerbouwoentrale, naar wij vernemen, de schorsing van de Coöp. Handelsvereeniging Ingetrokken. Op het Koninklijk Landgoed „Raaphorst” bjj Wassenaar heeft de B. V. L. Zuld-Holland- West Zaterdagmiddag een landdag gehouden. Ruim 60 afdeelingen waren vertegenwoordigd. Tot de autoriteiten, die den landdag met hun tegenwoordigheid opluisterden, behoorden o.m. H. H. Exc. minister Deckers en minister de Wilde, voorts kolonel Spronkers, adjudant In bultengew. dienst van H. M. de Kóningin, ba ron Bchlmmelpennlnck v. d. Oye, opper-jacht- nieester van H. M. de Koningin, gen. Duymaer van Twist, luitenant generaal Weber en een groot aantal burgemeesters uit naburige ge meenten. De beer L. G. Royaards, voorzitter van da Laren Is karakteristiek op St. Jan. Er hangt een sfeer van groote feestelijkheid, vermengd door een gevoel van katholiciteit, die weldoet. Want de inwoners van de gemeente, die groo- tendeels katholiek zijn, hebben In den tuin voor hun woning het St. Jansbeeld geplaatst en bloemen er rondom. De vaderlandsche drie kleur wappert van de meeste hulzen ook van de openbare gebouwen. De straten, waarlangs de processie trekt, zijn als immer fraai versierd. De vele eerebogen met hun schat van bloemen tronen op den weg, langs de St. Janslaan zijn de ontelbare geel-witte wimpels, allee duidt op een feest van katholieke vreugde. Duizenden vreemdelingen waren reeds vroeg in den morgen In Laren gearriveerd en be wonderden de aangebrachte versieringen, in afwachting van de processie. Om 9 uur werd In de stampvolle St. Janskerk de plechtige Hoogmis opgedragen door den Hoogeerw. Heer Mgr. Th. Huurdeman, Vicarte- Generaal van het Aartsbisdom, hierbij geassis teerd door de Zeereerw. Heeren Pastoors G. J. van Schalk en A. W. G. M. Wlegerink, bel den te Bussum, resp. als diaken en sub-diaken. Cantores waren rector J. B. Hulshof te Bussum en kapelaan Ch. ten Velthuis te Hilversum. Het zangkoor zong de 3-stemmige Missa m honorem St. Alphonsl met Jongenskoor van Hubert Cuypers, onder leiding van den heer C. Peters. Tijdens de Hoogmis had een groot aantal geestelijken in het priesterkoor plaats geno men, onder wie wij opmerkten: den Hoogeerw. Deken R. v. d. Hengel uit Hilversum; Deken A. v. d. Waarden. Almelo; de Zeereerw. heeren pastoors J. O. Alferink en G. W. Jansen uit Bussum; B. W Dlevelaar, A. L. Akkerman, A. M. Elschot uit Hilversum; de Zeereerw. pastoors Smals uit Harreveld; Loefs uit Albergen; Smeenk uit Dutetervoorde en Pelgröm uit Roodhuizen. Voorts de Weleerw. heeren W. de Jong, Aartsbtesch. Insp. Kweekschool te Hil versum; E. J. Bosman, drs. H. J. Fortmann te Hilversum en vele geestelijken uit het Aarts, bisdom. Bij den opkooper K de L. te Harderwijk heeft de marechaussee uit Wezep huiszoeking verricht. In een voorraadschuur werden 730 kilogram koper gevonden, die De L. van de De memorie van antwoord over het bezuinl- glngsontwerp zal, naar het „Vaderland" ver neemt, nog wel even uitblijven, al was ze in concept reeds enkele dagen gereed. Er zijn nog moeilijkheden gerezen. Intusschen zal het uit stel niet lang duren. De memorie van antwoord zal os. ten aanvten van drie punten concessies bevatten: 1. De machtigingen aan de regeerlng zullen aanzienlijk worden beperkt. 2. Ten aanzien van pensioenen zal een minder harde regeling worden getroffen. 3. De regeling van de kweekelingen bij het lager onderwijs zal door een minder krasse geling worden vervangen. In arrest bevinden zich thans W. van der M. met twee schoonzoons, J. W., W. van den B. en eenlge anderen. W. van der M de bende leider, heeft bekend reeds in la24 zijn criml- neele loopbaan te Oidebroek te zijn begonnen. Hjj heeft toen in dat jaar acht bankbiljetten »an 25 gulden ontvreemd. Tevens heeft hjj be kend de leider der bende te zijn. Ook andere gearresteerden hebben reeds een bekentenis afgelegd. De bende had haar vergaderplaats in het huls van Van der M., waar zjj samen kwam om plannen te beramen. mer op dit lelt te vestigen en te ïtiaxa-tu willen bevorderen dat bedoelde Inkoop alsnog wordt mogelijk gemaakt. Ook over de wijziging van art. 168a. hande lend over de vermindering van de pensioenlas ten van het Rijk, vond afzonderlijke bespre king plaats. Daarna was aan de orde het wetsontwerp Inhoudend bepalingen tot beperking van cu mulatie van pensioenen en andere Inkomsten. In het algemeen werd het wetsontwerp met instemming begroet. Wel wenscht het bestuur In het dcht te plaat sen, dat de goedkeuring der ontworpen rege ling geldend afgetreden wethouders en leden van Colleges van Ged. Staten, bijzondere be zwaren doet ontstaan voor het aanvaarden van zoodanige functies door personen, die een vaste levenspositie daarvoor moeten prijsgeven en niet financieel krachtig zijn. Dsarmast stelde het bestuur vast, dat het wetsontwerp alleen wil regelen de cumulatie van pensioen en andere Inkomsten. Terecht schrijft de aanhef der memorie van toelichting van het wetsontwerp: „In de laatste jaren is er een stijgende ont stemming waar te nemen tegen het gelijktijdig genot van inkomsten uit verschillende over heidskassen door één persoon of door meerdere leden van één gezin”. Waar zoo’. bord staal mag gaaa enkel voar* tuig stoppea Op last van een der voornaamste autoriteiten der gemeente Oesendrecht werd ruim een jaar geleden een onderzoek Ingesteld of het al dan niet geoorloofd was aldaar openbare Sacra mentsprocessies te houden, daar men meende uit de archieven der St. Gertrudlsparochie te kunnen bewijzen, dat zulks wel geoorloofd was. Het resultaat van het onderzoek bevestigde dit. Als gevolg hiervan werd Zondag weer een openbare Sacramentsprocessie gehouden onder de belangstelling en deelname van een enorm groot aantal geloovlgen. Ook uit de plaatsen uit de omgeving waren zeer velen opgekomen, om van hun medeleven te getuigen. De verschillende deelnemende RK. vereeniglngen droegen hun vaandels en banie ren mede In de processie. De processie duurde ongeveer veertig minuten. Het publiek bemerkte al spoedig, dat er iets bijzonders aan de hand was in de omgeving van het station; er was veel politie, die het drukke verkeer regelde en de nieuwsgierigen op een afstand hield. Op het perron waren enkele autoriteiten aanwezig, onder wie de advocaat- generaal bjj het Gerechtshof, mr. de Visser, als fungeerend directeur van politie, alsmede de hoofdcommissaris, de heer van der Mey. Even verder stond de burgemeester van Noordwijk, de heer van de Mortel, en zijn echt- genoote met hun belde kinderen: een jongen en een meisje, In een aardig wit pakje, de toekom stige speelkameraadjes van de Koningskinde ren. Precies op het vastgesteld uur reed de „Etoile du Nord" het station binnen. En dadelijk werden de portieren geopend en stapte allereerst mevrouw Lebrun, geboren freule Gevers van Marquette, uit en onmlddel- HJk daarna prinses Charlotte en prins Boude- wijn. Een nurse volgde. Mevrouw Lebrun had de kinderen, op verzoek van Konlng Leopold en Koningin Astrid, naar Holland gebracht. De prins en prinses waren gekleed In een snoezig groen toilet. Eenlge oogenbllkken bleven zij op den achtergrond, maar toen zij de belde kinderen van burgemeester van de Mortel ont waarden, en gehoord hadden, dat deze nu hun speelkameraadjes waren, was de schuchterheid al spoedig voorbij en toen bet gezelschap de trappen afging om zich naar buiten te begeven, liepen de vier kinderen al vooruit en waren blijkbaar reeds de beste vrienden. Voor het station wachtte de auto van den Belgischen gezant. Mevrouw Lebrun en de kin deren namen erin plaats. Naast den chauffeur zette zich een Rijksveldwachter. Voorafgegaan door de motorbrigade ging het in snelle vaart naar Noordwijk, waar het ge zelschap om half zeven aankwam. De heer en mevrouw van de Mortel volgden in hun auto. Prinses Charlotte en prins Boudewijn zullen twee maanden In Noordwijk blijven. In Noordwijk had den geheelen dag een groote menigte belangstellenden de komst af- I gewacht van de vorstelijke kinderen, aangezien niet precies bekend was, hoe laat zij zouden arriveeren. Een flinke afdeeling politie, be staande uit rijksveldwachters, marechaussee en gemeente-politie, zorgde voor de handhaving van de orde en voor een behoorlijke afzetting. Met de arrestatie van De R. heeft de gemeen- |PROCESS/E TE OSSENDRECHT te-polltle een goeden slag geslagen, daar hij de leider van een dievenbende was, die geheel apart stond van deze bende. De R schrok voor niets en niemand terug en is meermalen In gevecht met de politie geweest Op het laatst van 1930 wilde De R. met een van de bendeleden, zekeren De B., Inbreken in de villa van den heer H. In het Villapark. De politie was echter met hun plannen op de hoogte en had zich in en om de villa verdekt opgesteld. Inderdaad kwamen tegen één uur belde man nen de villa binnen. De politie schoot dadelijk toe en wist De B. te grijpen. De R. wist echter in de duisternis te ontkomen. Eenlge manschappen van de marechaussee achtervolgden hem en schoten eenlge malen op den voortvluchtige. Ook de R. loste eenlge revolverschoten raakte den wachtmeester Peeters in den Deze moest In 1 ziekenhuis worden opgeno men. De R. was echter den dans ontsprongen en hield zich eenlge maanden schuil. Daarna meld de hij zich zelf aan bij de justitie te Den Bosch, daar zijn arrestatie In verschillende bladen was verzocht. Doch van een diefstal wist hij zooge naamd niets af. De R. werd echter tot vier jaar gevangenis straf veroordeeld, evenals zijn metgezel De B., die thans ook weer Is gearresteerd in verband met den roofoverval te Dinther. Sedert eenlge maanden waren belden uit de gevangenis otftalagen. Tevens is op verzoek van de gemeente-politie te Oss door den rijksveldwachter te Aalst ge arresteerd zekere V. Deze was vroeger in Maarn woonachtig en wordt verdacht van medeplich tigheid aan dezen roofoverval. Daarna onder den baldakijn, die gedragen werd door een aantal leden der broederschap schreed de hoogeerw. heer Deken R. van den Hengel, die het Allerheiligste droeg. Eerbiedig knielden de langs den weg geschaarden neer, toen het Allerheiligste werd langs gedragen. Achter het Allerheiligste volgde Mgr. Th. Huurdeman. De mannen volgden hierachter. De broeders uit Laren en de fraters der kweekschool uit Hilversum schreden mede, benevens de jeugd organisaties, de mlddenstandsvereenlglngen, de rijwlelclub „Sub Tutela Matris” uit Amsterdam en diverse andere organisaties. In tegenstelling met vorige jaren liepen de processie-gangers In rijen van vier, zoodat de stoet korter bleek. Voorheen liep men met tweeën. Op het Bt. Janskerkhof werd de feestpredi katie gehouden door den zeereerw. heer pastoor Hooyman uit Amersfoort, die den lof van het H. Sacrament zong. Reeds hebben wjj melding gemaakt van airestaties te Wezep. Over deze zaak geeft het aBandelsblad” de volgende bijzonderheden: Reeds jaren was het in Oidebroek, Doorn spijk, Oosterwolde en omstreken niet pluis. Er werd meermalen gestolen zonder dat nochtans de politiemacht erin kon slagen de daders der steeds talrijker vergrijpen op te sporen. Dezer dagen is het mln of meer bij toeval de msre- chausse te Wezep, gemeente Oidebroek, ge lukt gegevens in handen te krijgen, die leid den tot het In voorloopige hechtenis nemen var tien personen; nog meer arrestaties zijn te wachten. In de reeks van diefstallen en Inbraken, die rich over een periode van verscheidene jaren uitstrekken, Is licht gekomen door de verkla ring van P. B. uit ’t Harde, gemeente Oide broek. Deze heeft nj. eenlge weken geleden voor de rechtbank te Zutphen ter zake van lappendiefstal terecht gestaan. Tot het laatste tce ontkende hjj de ten laste gelegde feiten. Toen hij evenwel eenmaal veroordeeld was, heeft hij verklaard alles te zullen bekennen wat er in Oidebroek en Doornspijk gaande was Zoo werden een paar maanden geleden achthon derd gulden gestolen van den heer Vlieger te Oidebroek, B. noemde de daders met name Het geld werd naderhand door de politie terug gevonden onder een turfhoop op het erf van W van den B. te Oosterwolde. Ook heeft de bende want de verschil lende misdrijven moeten aan een groep van verdachten worden toegeschreven eenlge jaren geleden te Hoogland onder Amersfoort koeien gestolen. Deze diefstal te thans einde lijk opgehelderd. Voorts werden korten tijd gvMten twee Inbraken te Nunspeet gepleegd, Cie men eveneens op rekening der bende schrijft’ Paschen JJ. werden te Oosterwolde zestig kip pen gestolen. Zaterdag te te Den Haag overleden mr. P. W. J. Bijnen, raadsheer In het gerechtshof te ’s Gravenhage. Mr. Bijnen werd In Breda geboren In 1871 en doorliep de Hoogere Burgerschool en het Gymnasium daar ter plaatse. Vervolgens ging hij in de rechtswetenschappen studeeren aan de Leldsche Universitelt, waar hij In 1897 pro moveerde. Enkele jaren later, In 1903, ving hij zijn loopbaan bij de rechterlijke macht aan. Gedurende eenlge jaren was mr. Bijnen amb tenaar van het O. M. bij de Kantongerechten in het arrondissement Middelburg, daarna werd hij in 1910 substituut officier van justitie bij de rechtbank te Winschoten en In 1914 werd hij in dezelfde functie benoemd bjj de arron dissements-rechtbank te ’s Gravenhage. In 1919 werd de thans ontslapene benoemd tot rechter In die rechtbank en in 1929 tot vice-president- In 1931 werd hij benoemd tot raadsheer in het gerechthof aldaar. De ter aarde bestelling is Dinsdag as. om 12 uur op de Algemeene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan te Den Haag. Het blijkt inmiddels, dat de marechaussee van Wezep te rechter tijd heeft Ingegrepen. De laatste plannen schijnen nJ. geweest te zjjn den directeur van de Kamperveensche melkfabriek, den heer Veening, een auto- ongeluk te doen krijgen en hem daarna te berooven. Dergelijke plannen heeft men blijkbaar ook gehad ten aanzien van ande re personen. Voorts was men voornemens nog een inbraak te plegen bij den direc teur der melkfabriek. Volgens de ,Xlmb. Koerier” zal ook de minis ter van Waterstaat, ir. van Lldth de Jeude, Maandag 1 Juli te Maastricht aanwezig zijn bij de overdracht en de officleele ingebruikneming van het nieuwe gouvernementsgebouw voor Limburg. Behalve de heer van Lldth de Jeude komen, naar men weet: de voorzitter van den Raad van Ministers en minister van Koloniën, dr. H. Colijn, de ministers van Financiën, mr. Oud, van Binnenlandsche Zaken, mr. de Wilde, van Defensie, dr. Deckers, en van Economische Za ken, dr. ir. Gelissen, zoodat niet minder dan zes leden van het Kabinet op dien dag in de hoofd stad van Limburg aanwezig zullen zijn. Hedenavond om 8.35 uur zal voor de K.R.O.- mlcrofoon de Radio Misslewedstrijd worden herhaald. Allen, die niet In de gelegenheid zijn geweest om Zondag jx dezen wedstrijd te volgen, hebben nu nog een kans. Oplossingen kunnen tot 18 Juli worden ingezonden. In de plaatsen, waar dus Zondag 30 Juni of op een nog lateien datum de verkoop plaats vindt, vdachte men even met de oplossing In te zenden, totdat men bet speldje heeft gekocht en dan plakt men het vlaggetje op de oplossing. Iedere oplossing van den Radio-Mlsslewedstrijd moet vergezeld zijn van het Mlssiespeldje. De Hooge Raad heeft Maandag verworpen t beroep van A. v. T. te Utrecht, die wegens overtreding van het uniform verbod (het drs van een rood hemd In een optocht der 8.D./ is veroordeeld door de rechtbank aldaar 14 boete. Hr. Ms. .Hertog Hendrik”, onder bevel van den kapitein ter zee J. T. Fürstner, is Maan, dagmlddag van Nleuwedlep vertrokken voor een oefenreis naar de Noorsche f jorden I Gew. Landstormcommlssie sprak een openlngs- I voord, dat hjj In het bijzonder richtte tot de autoriteiten. I Het défilé werd geopend door een tank- en pantserwagen en bet Kon. erkende vaandel I met vaandelwacht. Daarna volgde een com- I pagnie res. officieren en dan 5 complete batal- I lons landstormen. I Lv Koninklijke Militaire I van den kapelmeester, ki zoigde voor défileermuzlek. Minister De Wilde sprak in een rede zijn erkentelijkheid uit, en zeide gaarne een B.VL- bljeenkomst te bezoeken, omdat daar heerscht een geest van kameraadschap, van hechte trouw eau Vorstin en Vaderland. Dankbaar is de Re- ceering voor het bestaan van dit instituut, waarop zjj staat kan maken. Majoor Boots, commandant van Zuld-Holland-West reikte vervolgens prijzen uit voor de afdeelingen die met het grootste aantal leden waren opgeko men. Met den Pullman-trein „de Etoile du Nord" zijn Maandagmiddag om twee mi nuten voor 6 uur aan het Hollandsche Spoorstation te Den Haag aangekomen de beide Belgische Koningskinderen, prinses Charlotte en Kroonprins Boudewijn, die naar men weet eenigen tijd zullen logee- ren bij den burgemeester van Noordwijk en mevrouw van de Mortel. der gebracht, waar de man onder de wol werd* gestopt. Aanvankelijk dacht men, dat de man hier zijn roes wel zou uitslapen, doch kort daarna werd de brigadier gewaarschuwd, dat de man op weg was naar den burgemeester met minder vreedzame bedoelingen, daar hjj een bijl bij zich droeg. Volgens zijn uitlatingen sou zijn steun te laag zijn. Per auto is de brigadier naar de woning van den burgemeester gegaan. De man had toen juist aangebeld en de brigadier kon hem juist bijtijds in den nek grijpen en de onder zjjn klee ren verborgen bul In beslag nemen. B. werd In arrest gesteld. In het klooster der Paters Passionisten te Mook tL.) is onder voorzitterschap van den Hoogeerw. P. Joachim, generale Consultor, het drlejaarlljksch Kapittel gehouden. Tot Provinciaal wéFd herkozen de Hoogeerw. P. Domlnlcus, tot eerste provinciale Consultor werd gekozen de Hoogeerw. P, Clemens, tot tweede prov. Consultor de Hoogeerw. P. Eleu- therius, tot Rector van bet klooster te Mook de Zeereerw. P. Oswald, tot rector te Haastrecht de Zeereerw. P. Theodorus, tot Rector te Maria- Hoop de Zeerëerw. P. Epiphanlus, tot Novicen meester de Zeereerw. P. Albertus. verdachten van der M. en W. voor 13 cent per kilogram in Januari jJ. had opgekocht. Daar De L. dezen koop niet had geboekt, werd hij ervan verdacht heler te zijn bij de reeks misdrijven coor de bende gepleegd. De L. heeft In totaal tien dagen te Wezep en Zwolle in arrest door gebracht. Behalve met betrekking tot het opgekochte koper bleek hij echter overigens niets met de zaak uitstaande te hebben, zoodat hij Maan dag JX Is vrijgelaten. Tevens te zijn zoon uit Amsterdam in voorloopige hechtenis genomen daar deze volgens verdachte W. medeplichtig rtrid '1OCh 10011 18 VTt)e voeten «*- Ook is opheldering gekomen In den diefstal van vijf koeien onder Kamperveen, korten tijd geleden gepleegd. Ten slotte te nog In voor- locpige hechtente genomen K. uit Oosterwolde, gemeente Oidebroek, die eveneens verdacht wordt van medeplichtigheid aan een of meer misdrijven. Het bestuur van de R. K. Centrale van bur gerlijk Overheidspersoneel kwam dezer dagen in vergadering bijeen. Besproken werd het wetsontwerp tot wjjzlgin< en aanvulling van enkele artikelen van de Pen sioenwet 1932. Met teleurstelling werd vastgesteld, dat een aanvulling van genoemde wet, ten gunste waar van de Centrale Commissie voor Ambtenaren zaken zich uitsprak, niet In het wetsontwerp ia opgenomen. Deze betrof de mogelijkheid van inkoop van pensioen van op arbeidscontract doorgebrachte Jaren In dienst van het Rijk vóór 1 September 1931 en van In gelijk verband toor- gebrachte jaren In dienst van lagere bestuurs organen. Ook de R. K. Centrale had rich reeds eer te dezer zake tot den Minister van Blnnenlandsche Zaken gewend. Besloten werd de aandacht der Tweede Ka-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 5