L E I „1 k z Een prachtig examen doei Ga, als U zich op ’t examen alles kunt herinneren, wat Ga eens geleerd hebt. Ge rijt helder en geconcentreerd, rustia en kalm als Ga zoon „AKKERTJE* neemt. RADIOPROGRAMMA K BLOEMBOLLENCUL TUUR Sport en spel EEN ADRES VAN GROOT- INDUSTRIÈELEN SACRAMENTSPROCESSIE TE EYGELSHOVEN VALENTIJN WINT HET WEGKAMPIOENSCHAP I I Led Hf' DINSDAG 25 JUNI 1935 VERRASSEND LEKKER Woensdag 26 Juni 1935 I* 5 Auto omgeslagen V erkeersongevallen De negen inzittenden lichtgewond I Examen handenarbeid Auto te water WIELRENNEN Bug in de gloot uur, Duiker zoekt Wielrijder gedood Examen L.O. Feestelijke ontvanggt in Den Bogch Lichamelijke Oefening M.O. Staatsexamen Na den filmbrand INDUSTRIEFINANCIERING VOETBAL KAMERS VAN KOOPHANDEL Het voorgtel wordt teruggenomen AUTO IN BRAND I MAN VERDRONKEN Postvluchten ZEEPPOEDER Een gedenkteeken op het kerkhof te Hilvergum Tegen de economigch-financieele politiek der regeering Een duiker op zoek naar het Allerheiliggte By het zwemmen in den Krommen Rijn Voor 2000 radio-onderdeelen ging verloren DE WORMERVEERSCHE KASSIER EGYPTISCHE K.R.O.- EXPEDITIE MOTORRIJDER BOTST TEGEN IJZEREN HEK Vonnis van de Haarlemsche recht bank door den Hoogen Raad vernietigd AUTOBUSDIENST AMSTER DAM—ZWANENBURG De berooving te Rotterdam VOOR DE LAAGSTE PRIJS HET HOOGSTE RESULTAAT Hongaarsche team voor den Olympischen dag De Pijn en Pellenaars •taakten den strijd Zijn aanhouding door de politie verzocht Van Run speelt bij Neder land mee Nieuwe beslagleggingen De w 2 53 Technische Hoogeschool FRIESCHEVLAG Bü het zwemmen verdronken Tumult om de ganeering 1 Bezoek Mgr. Lemmeng Twee oude mengchen aangereden B B *di fet.1 lett. N tor ▼an I ï°°n I Het praeadvieg van prof. Geliggen In warme dagen H» legde het 180 K.M. lange par- coarg cd in den tijd van 6 26 min. 4 eec. V F 10.30 Gramofoon. WIJ VERWIJZEN i tlef op. Oen 04 vr De „Nachtegaal” (thuisreis) la in Jodhpur i F r u w w leven. voor Gevna Aanm W die niet goed «wemmen kon. dacht aan geen gevaar, daar het water daar ter plaatse Midden: Paauwe (Feyenoord), van Houtum (LONGA) en van Heel (Feyenoord). Op den Boschdük te Eindhoven heeft Zater dagmiddag een doodelijk verkeersongeluk plaats gehad. Een auto, welke gedeeltelijk op het rijwielpad reed, kwam in aanraking met een fietser, ze keren A. B. uit Best. De wielrijder viel en kwam voor den auto terecht. De auto reed na de aanrijding 30 M. door en kwam toen pas tot stilstand. B., die gedeeltelijk was meegesleurd, was op slag dood, recherche stelt een onderzoek in. Bü het uitwijken voor een auto kwam te Mlerlo de motorrijder De L. uit Eindhoven tegen een Ijzeren hek terecht. De man werd een eind weggeslingerd en is In emstigen toestand naar ROME. 420.8 M. 5.35 Concert 5.25 Het Beperla-kwlntet 7.13 Lezing in het Nederlandsen over Venetië 9.50 Bympho- nleconcert. NIJMEGEN. 22 Juni. Klokkenberg. Geslaagd de heeren: 8. Feenstra te Haarlem; J. Volkert te Hoenderlo. W. Pollen te *s-Hage, R. v. Hees te Rhenen, 8. Noorda te Maanbergen, J. Hab- bekoom te Wolfaartsdljk, G. van Straalen te Veenendaal. M. v. d. Tol te Nijmegen, J. Torn- ga te Doodewaard, M. Uüterlinde te Leeuwen. voor uur. KAD 14 Hou De commissaris van politie te Wormerveer heeft bij een bezoek aan Amsterdma opnieuw bij 28 personen beslag gelegd op effecten, die ce bankier uit de loketten had ontvreemd. AMSTERDAM. Geslaagd de heeren E. A. van Gelder de Neufville te Hilversum; A. Hj- dens te Amsterdam; H. W. O. Goudriaan te Den Haag; P. L. Bannenberg te Amsterdam. In een tropische warmte werd Maandag te Hoogerheide het kampioenschap van Nederu nd op den weg verreden. De afstand, die zoowel door de professionals, de onafhankelüken als de amateurs moest worden afgelegd, bedroeg 180 KM. Op schitterende wijze wist Valentün dezen wedstrijd te winnen in den tyd van 5 uur 26 mln. 4 sec., terwijl de tweede aankomende Heeren er 11 mln. 7 sec. langer over deed. uit 1 C ff avon Hacl Goed Angel De boller half Haat ring De de vo Sed hebbe ouost Vries, als z< Om euitui geelzii vader, tüds voor Kweek Zn. N achen Heema 1 Juli ▼ai Go< ■lac kur orfi| bur Hul J wen Het Hongaarsche professionalteam, dat op Zondag 30 Juni as. in het Stadion te Amster dam ter gelegenheid van den Olympischen Dag tegen het Nederlandsche Bondselftal uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Vaghy (Klspest). Achter: Vago (Bocskai) en Sternberg (Uj- pest). Midden; Bomasyi (Ujpest), Szucs (Ujpest) en Palotas (Bocskai). Bl< Inzake de berooving te Rotterdam, waarbij een Hagenaar van 11000zou beroofd zijn, valt nog te melden, dat de politie huiszoeking heeft gedaan in verschillende perceelen. die de man bezocht heeft. Het geld Is echter niet te ruggevonden. Een vrouw is voorloopig aange houden, die toegegeven heeft met den man ge sproken te hebben; zij verklaarde echter van het geld niets af te weten. In de Maandagmiddag voortgezette buiten gewone vergadering der Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur t$ Haarlem, stelde de voorzitter, de heer E. H. Krelage, na het houden van zijn openingsrede, aan de orde de vraag: of de alg. vergadering reeds heden haar meening over de wenschelijkheid van het ai dan niet voortzetten der saneeringsmaatregelen na afloop van bet plan 1935 zou uitspreken. De heer DIJT uit Texel meende, dat de tijd van behandelen nu is aangebroken, omdat re- geeren vooruitzien is. Het hoofdbestuur wil .-ch- ter den wagen aanloopen op gevaar af te laat te komen. 8pr. noemde het droevig, dat de prijzen in elkaar zouden vallen als nu een beslissing zou vallen. De heer MURK uit Hlllegom zou het eerlijker van het H.B. gevonden hebben, als het de sa neering aan de orde had gesteld buiten deze vraag om. Hij verzocht daarom de vraag terug te nemen. Er dreigen groote gevaren voor het vak, uitstel is absoluut uit den boose. De ver schrikkelijke uitbreiding van de teelt in het buitenland wordt door de saneering in de hand gewerkt. De VOORZITTER (heftig): Dat is nu niet aan de orde mijnheer. U kunt voor of tegen het voorstel stemmen. De heer MURK drong nogmaals aan op be handeling op dit oogenblik. De VOORZITTER zeide, dat allen het er over eens zijn, dat voor het nieuwe saneerlngsplan de zaak terdege besproken moet worden. Maar dat kan beter in September. Als de voorzitter de stemming aan de orde brengt, wil nog een lid het woord hebben, maar daar de discussie gesloten was, wenscht de lei ding daaraan niet te voldoen. Na een hevig tumult overwon de voorzitter. Het door prof. dr. Ir. H. Gellssen vóór diens benoeming tot Minister van Economische Za ken aan de Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten uitgebracht praeadvies over het vraag stuk der industrifinancierlng door de Overheid (in het bijzonder door Gemeenten), zal op 28 Juni a.s. door mr. R. A. H. M. Gielen, dlcecteur van het Economisch Technologisch Instituut in Limburg, verdedigd worden in de jaarver gadering dezer Vereeniging, welke in Noord- wijk wordt gehouden. DELFT. Geslaagd voor het propaedeutisch examen van civiel-ingenieur: J. G. Baas, geb. Beemster, B. P. Bergsma, Amsterdam, D. W. N. de Boer, Taroetoeng, R. P. J. Bomans, Haarlem, J. J. B. j. J. Bouvy, Dordrecht, H. A. Duns, Rotterdam, H. van Dusschoten, Haarlem. J. B. F. van Hasselt, Den Haag, J. D. Hllarius, Am sterdam, L. D. Huisman. Zevenbergen, C. Kaas- kooper, Thoien, 8. J. van Kregten, Amsterdam, H. J. Krijn, Rotterdam, J. van der Meulen, Den Haag, G. Plantenga, Bandoeng, F. Schalij, Den Haag, H. J. Schoemaker, Bandoeng, R. J. Schor, Soerabaja, P. A. de Smeth, Bovenkarspel, J. G. F. Snijder, Djokja Karta, 8. van Staveren, Rot terdam, F. B. Veldkamp, Singapore, J. D. Vol- mef, Rotterdam, J. Volmüller, Amsterdam, H. W. Wildeboer, Hoogkerk, D. Wolfert, Ter Neu zen, O. A. E. Wijnmolen, Princenhage. Wedu vraagt Jch’l kunn. kelUk A»nb. ten. I Naar de „Llmb. Koerier” verneemt, zal het voorstel om de jaarlijksche bijdragen, verschul digd door de Ingeschrevenen in het Handels- reglster aanzienlijk te verlagen, tengevolge waarvan een groot aantal Kamers van Koop handel zou moeten worden opgeheven, uit het ontwerp van wet tot verlaging der openbare uit gaven worden gelicht. Op den rijksweg BredaAntwerpen is onder de gemeente Rtfsbergen een autobus met Ita- llaansche toeristen, op weg naar Amsterdam, tengevolge van-het afloopen van een der ach terwielen, van den weg af geraakt en in een sloot terecht gekomen. Twee der inzittenden liepen lichte verwon dingen op. BEROMVN8TER, 539.8 M. 5 50 Oud- Fransche muziek* Het Omroeporkest 7.20 Oramofoon 8 10 De Berner Lieder- tafel en het Omroeporkest. BOEDAPEST, 549.5 M. 8.35 Het Opera- orkest 8.20 Concert 10.10 Pianorecital 11.20 Etöm*« Jazzorkest. Intusachen was er teekening in den strijd gekomen. De warmte had reeds vele slachtof fers gemaakt en van de groote groep der ver trekkers waren er na 100 K M nog maar 32 over. Van degenen, die opgegeven hadden, val len nog Middelkamp en Schipper te noemen. Op dat moment kreeg van Oers, die zich nog steeds in de kleine groep vooraan bevond, een ram, hij viel terug en gaf eenlgen tjjd later op. Aan den kop lagen toen nog Valentijn. Rey- nen en Duyvenbode met op 1 mln. 7 sec. ach terstand Stuyts en daarachter weer een groep van 5 renners. Weldra had hij echter de ingehaald, maar toen kreeg hjj voor”de tweede maal een lekken band en gaf den strijd defint Snoeyers had pech, toen een band sprong. f - Z rennersgroep weer Op 125 KM. viel de beslissing Reynen en Duyvenbode konden het snelle tempo van Valentijn niet meer houden. De Bra bander joeg er 38 KM. gemiddelde per uur door en In deze temperatuur was dit velen te machtig. Zoo bleef Valentijn alleen over en onverstoord ging hij verder. wordt Uw kopie koffie met S? KOFFIEMELK Achter: van Run (PB.V.) en Caldenhoven (D.WB.). Blijft in geopende bus zelfs bij warm weer dagen lang goed. Maandagavond omstreeks half acht reed een luxe wagen met negen personen over dep Leyenscbenweg te Bllthdven met een snelle vaart In de richting Utrecht. Op den hoek van genoemden weg en Bran- denburgerweg, waar de vaart niet verminderd werd, sprong een achterband. De auto draaide tweemaal in het rond en sloeg daarna om. Dr. van Schalk, die per auto achter hen aanreed, verleende geneeskundige hulp, daar elle negen inzittenden verwondingen hadden opgeloopen. De auto werd zwaar beschadigd. LANGENBERG. 455.9 M. 11.10 Concert 12.20 Het Bonns Kamerorkest 4.20 Save Savoff. plano 10.5012.20 Het Om roeporkest. Bij gelegenheid van de Bossche feesten heeft de K. R. O. een Egyptische expeditie geënsce neerd. welke het geheim van den pharao Sala- mandar in Afrika ging ontdekken om het naar Den Bosch te brengen. Over de samenstelling van den fantastlschen stoet, die een tocht door het Brabantsche land zal maken, over het ge heim zelf, zullen later nadere bijzonderheden worden gepubliceerd. De belangstellende luiste raars zullen voor het eerst met deze expeditie kennis kunnen maken op Dinsdagavond 25 Juni, te 9.15 uur, wanneer er een reportage zal wor den gegeven van het scheepgaan der expeditie in een der Afrlkaansche havens. Voor de tweede maal op dezen denkbeeldigen tocht hoort de luisteraar de aankomst van den stoet bij het passeeren van de Nederlandsche grens, Zater dag 29 Juni ca. 6 uur, om ten slotte dienzelf den avond om 8.35 uur een reportage te beluis teren van de werkelijkheid, het feestelijk inha len van den stoet in de stad 's-Hertogenbosch. Ten stadhuize zal een feestelijke ontvangst zijn, terwijl eenige muziekkorpsen, de Bossche RU- vereenlging, enz,, hun medewerking aan de feestelijkheid zullen verleenen. KALUNDBORG, 1Ï61 M. 12.20—220 Con-ert 3.50 Mogens Hansen's Instru mentaal Ensemble 8.20 Het Omroep orkest 10.00 Cello-recllal 10.3511.20 Het Omroeporkest. HAMBI RG, 331.9 M. 12.30 Het Oouw- Symphonische Blaasorkest 2.20 Populair concert 4.00 Bcheepvaartnieuwz 4.20 Radiokoor 7.20 Orkest en dubbel kwar tet 9.20 Populair concert* Het Omroep- klelnorkest 11.20 Pianorecital 11.40 12.20 Het Semanp-trio. Te Helenaveen is een Duitsche Jongen, die met nog twee vrienden op zwerftocht door Nederland was. bü het zwemmen in een van de daar stroomende kanaaltjes verdronken. Voor: Markos (Bocskai), Nemes (Klspest), Mester (Szeged) en Steiner (Klspest). Dit elftal bestaat uit negen internationals, terwijl de belde anderen reeds voor het Boeda- pester team uitkwamen. De spelers van Hun- garia en Ferencvaros waren niet beschikbaar in verband met het feit, dat Zondag aa. de halve finales voor de Mltropacup worden ge speeld. Ir. het Bondselftal zijn twee wijzigingen ge komen. In de eerste plaats is de N.A.C -er van der'Linden niet voldoende van een ziekte her steld om a.s. Zondag te spelen. Voor hem valt van Run in, een aanzienlijke versterking dus. Daar voorts, zooals men weet, van Gelder met Xerxes op tournee in Noorwegen is, moest voor hem naar een plaatsverbanger worden ge zocht. Mulders van AJax zal nu uitkomen en 1 Bondselftal is thans als volgt samengesteld: Doel: L. Halle (Go Ahead), BRUSSEL I. 483.9 M. 12.15 Gramo- foon 12.15 Het Omroeporkest 1.5Ü 2.20 Gramofoon 5.15 Orgelconcert 5.50 Gramofoon 6.50 Gramofoon 8.20 Het 8t. Paulskoor uit Luik 9.35 Salon- orkest ondiep te. De bedding van den Krommen Rijn heeft bier echter vele verraderlik diepe kuilen en in een dezer gaten te de man op een gege- ven oogenblik weggezakt. Ofschoon onmlddellük reddingspogingen in Des middags bracht Z. H. Exc. Mgr. G. Lem- mens, Blsschop van Roermond, een bezoek aan het dorp waar de heiligschennis geschiedde. Z. H. Exc. was vergezeld van twee paters, en eenige oogenbllkken bleven de Bisschop en de priesters in een stil gebed voor het raam, waarlangs het Allerheiligste werd ontvoerd. Mgr. wendde zich daarop tot de geloovigen en spoor de hen aan vooral te blüven bidden, dat het Allerheiligste zal worden teruggevonden en dat er klaarheid zal komen in deze zaak. Na allen zijn blsschoppelüken zegen te hebben gegeven, vertrok Z. H. van den Rimburgerweg. Dc 73-jarige heei B. en zün 78-jarige echt- genoote zün op de Raaks te Haarlem door een vrachtauto aangereden, vermoedelük doordat zü den rüweg wilden oversteken zonder voldoende op het verkeer te letten. Beiden werden tegen den grond geworpen. De heer B. kreeg een schedelbasisfractuur en brak een rib, terwül zün vrouw een zware hersen schudding had opgeloopen. De oude menschen zün opgenomen In het Diaconessenhuls, de toe stand van de vrouw is levensgevaarlük. De heer KRELAGE wees er daarna op, dat hü reeds 28 jaar het voorzitterschap bekleedt en steeds leder gelegenheid gegeven heeft om het züne te zeggen. Zün taak te nu echter om obstructie te voorkomen, om te zorgen, dat de vergadering geen chaos wordt, om de orde te handhaven. Door een verouderd reglement waren 5 van de 80 afdeellngen thans in staat een vergadering büeen te roepen. Dat kost de vereeniging 500 aan reis- en verblüfkosten voor de afgevaardig den. In de toekomst moet dat niet meer moge- lük zün! (Niet minder daverend applaus.) Ten slotte was het woord aan den heer POOL MAN, directeur van de Slerteeltcentrale, die het saneerlngsplan 1935 besprak. Spreker zette uit een. wat het doel der saneering was, wat er bereikt te, wat men wilde bereiken en wat de toekomst brengen zal. Voor 1935/1936 wordt een zeer groot surplus verwacht, voomamelük. omdat de afzetmoge lijkheid sterk verminderd is. De grondslagen der saneering zün practtech uitvoerbaar ge bleken, verdere inkrimping, handhaving van de minimumprijzen zal noodzakelük zün. Handha ving der vastgestelde prüzen zal met alle mo- gelüke middelen drastisch geschieden. 8pr. behandelde ten slotte onderdeelen van het plan, reeds gepubliceerd door de Slerteelt centrale. Er was gelegenheid tot vragen stellen. Tien, twintig sprekers gaven zich op en de inleider had het h> de bedwelmende hitte (de thermo meter steeg tot büna 901 zwaar te verantwooi- den. Men te in bloembollenkringen niet bijster gezellig voor de Slerteeltcentrale A. A. Nletlng, EL O. Ruiter, te *8 Gravenhag»; R. Sjerp. Loosduinen; A. D. Schmid, Den Haag; en de heeren K. H. Meüer, *s Gravenhage, en T. d. Meer te Rotterdam. i W ATI 2899, 1 ?^ai Gevr BERLIJN. 356.7 M. 4 20 „Belm alten Schater”, spel met volksliederen 6.20 Volkliederen, fluit, cellp en piano 7.40 Concert 9.50 Tschaikowski-concert: Het Omroeporkest. l het werk werden gesteld, mocht bet niet ge it lukken hem nog levend op het droge te bren- ?en. W. was gehuwd en laat een vrouw en een ^glndje achter. nROITWICH. 1500 M. 11.30 Oramo foon 12.05 Orgelconcert: Q. MacLean 1220 CharlM Manning's orkest 1.50 Or gelconcert 3.10 Oramofoon 3.35 Het New Georgian Trio 5 35 Jan Berenaka en Zijn orkest 5.35 Het BBC-daneorkest 7.25 Bachconcert 7.50 Fred Hartley’s Novelty kwintet 8.50 Viool, sopraan, ba riton, de BBC-Slngers en het BBC-orkest 10.20 Nelson Keys in de revue .Review of Revues” 1120—1220 Maurice Wlnnlck's orkest. DEUT8CHLAND8ENDER, 1571 M. 1025 Het Frankforter Omroeporkest 1220 lijs LivsehskofFs orkest 2.05 Oe ver. concert 8.30 Planoduetten 4.20 Het Muziekcorps v, h. Leibstandsrte Adolf Hitler 7.20 Otto Dobrindt's orkest 10 50 H. Jager beepee* een Neo-vleugel 112013.20 llja Ltvscnakoff’s orkest. De commissaris van politie te Wormerveer verzoekt opsporing en aanhouding van den toortvluchtlgen L. 8. Jzn. L. 8. Jzn. te 42 jaar oud. lang ongeveer 122 M., slank, matte gelaatskleur, geen baard ot knevel, grijze oogen, gave tanden, dunne lip pen. donker hoofdhaar, eenlgazins kaalhoofdig, hoog voorhoofd, gekleed met donker colbert- ccstuum, grüzen vllthoed. BRUSSEL II. 321.9 M. 12.15 Gramo foon 13.50 Het Baloncrkest 1.50- 2 20 Gramofoon 5.15 Het Omrosporkeet 35 Liederen v. Jos. Wattelet 7.05 Het Omroeporkest 8 20 Het Radloeymphonle- orkegt 10201120 Concert. Zeer veel renners hebben den strijd tusachen- tüds moeten staken, oun. Pünenburg, Wato, van Oers en anderen. Alle drie categorieën startten tegehjk. nJ. 162 amateurs, 83 onafhankelüken en 15 professlo. nals. Na 1 K.M. in kalm tempo te hebben ge reden er was flying start vertrok het peleton op weg, waarbü Heeren het eerst de marreerde. Spoedig werd hü gevolgd door van Oers, Valentijn, Duyvenbode en dqn ooafhan- kelüke Reünen. Heeren kon het felle tempo van zün achtervolgers niet houden en werd in gehaald. In de hoofdgroep zaten os. Pünenburg. Wals, Snoeyers en Pellenaars. Intussaben leidden de vluchtelingen tientallen kilometers, zonder dat de achtervolgers kans zagen om ook maar let&' van hun achterstand in te halen. Men veronderstelde, dat in den bruinkool- vüver aan den Rimburgerweg de brandkast met het Allerheiligste te neergeworpen. Maan dagmorgen heeft duiker A. Pols en zün helper Sperling een onderzoek ingesteld in de 12 M. diepe, volgeloopen schacht van de bruinkool- ontginnlng. Voorloopig echter heeft deze po ging geen resultaat opgeleverd. Het onderzoek in de schacht zal echter wor den voortgezet. FARIJ8. 3122 M. 1225 Oramofoon 1.052.20 Dansmuziek: Het Radio-Jazzor kest 9.25 De Soclété Claude de Franoe -w 10.20 Cubaansch orkest 10.5011.20 Gramofoon. Onder de gemeente Bunnik was Maandagmid dag de 21-jarige W. v. V. uit Utrecht met eenige kameraden aan het zwemmen. Geslaagd de heeren A. Slellng te Achterveld; P. J. Sleyster te Zutphen; J. J. Sonke te Roo sendaal; A. F. Stegeman te Doomspük; J. J. Tilmans te Schaesberg; P. M. Tuytjens te Ber gen op Zoom en C. W. Verkouten te Steenber gen en de dames A. H. Lleben te Harderwük en 8. van der Zanden te Harderwük. Afgewezen twee. Van Hout had inmiddels ook al den strijd gestaakt. Valentün zag nog kans vier minuten op zün achtervolgers uit te loopen. De sterk- sten onder hen Heeren en Reynen liepen niets van hun achterstand in. Op werkelük magnifieke wüze wist Valentün den rit uit te rijden en daarmede beslag te leggen op het kampioenschap van Nederland. De resultaten waren: Professionals: 1. Valentün tüd 5 uur 26 mln. 4 sec.; 2. Heeren tüd 5 uur 37 mln. 11 eec.; 3. Vlncze (Uioest) Stuyts. Onafhankelüken: 1. Reynen. Tilburg: 1 Lou wen. Amstelveen; 3. Swyting. NUmegen. Amateurs: 1. Jansen. Breda; 2. va» Geenen. Waalwük; 3. van Gerven, Rotterdam. Heden, Dinsdag, wordt op hetzelfde circuit het clubkampioenschap van Nederland ver reden. Des morgens om half tien begon de strijd voor de veteranen, waarvan er voor bet 90 KM. lange parcours startten. Het circuit is zooals men weet 18 K.M„ zoodat dit vüfmaal moest worden gereden. Er bleef tenslotte een kopgroep over van zes renners van wie W. Bultendük in den eind sprint won en hierdoor op den titel beslag legde. De winnaar vap het vorig jaar, de Amster dammer Koppen, eindigde op de vierde plaats. De uitslag was: 1. W. Bultendük. Rotterdam. 3 uur 7 mm. 7 esc.; 2. H. Smeyers. Tilburg; 3. H. B. Draayer. Amsterdam; 4. Ch. 8. Kop pen, Amsterdam; 5. L. G. van Orlensven. Den Bosch; 6. J. Braspennlnx Sr..- Princenhage. Ten aanzien van J. B. M. B„ wonende te Zwanenburg (Haarlemmermeer) heeft de recht bank te Haarlem bewezen verklaard, dat hü zonder vergunning een autobusdienst heeft onderhouden tusschen Amsterdam en Zwanen burg. De veroordeellng luidde: f 1 boete. De veroordeelde had aangevoerd, dat hier geen sprake was van een openbaar vervoermiddel, omdat uitsluitend worden vervoerd de leden der vereeniging ..Eigen Huis en Tuin,” die te Zwanenburg woonachtig zün. De Hooge Raad heeft in deze zaak arrest gewezen en ojn. overwogen dat zoowel uit de uitdrukking „openbaar middel van vervoer” als uit den eisch. dat d« rütuigen bestemd moeten zün om de personen, die zich daartoe aanmel den, te vervoeren, valt af te lelden, dat met betrekking tot de te vervoeren personen ge stelde voorwaarden of vormen, wil van een openbaar middel van vervoer sprake blüven, slechts zoodanige kunnen zün, dat desondanks in werkelükheid het vervoer open staat voor ieder, die geacht kan worden te behooren tot het voor het bedoelde vervoer zich aanmelden de publiek; dat dus de rechtbank afgezien eventueel van de verdere vraag, of de voorwaarden ook inderdaad werden gehandhaafd, had moeten nagaan of de hier gestelde voorwaarden al dan niet aan het bovenstaande beantwoordden. De Hooge Raad heeft op dezen grond het vonnis vernietigd en de zaak verwezen naar het Gerechtshof te Amsterdam. De Regeering blükt bü. nader Inzien van mee ning te zün, dat de handels- en industne-on- dernemlngen, welke de lasten van het Handels- reglster en van de Kamers van Koophandel hebben te dragen, zich hierover moeten kunnen uitspreken voordat in dezen een definitief voor stel kan worden gedaan. Bovendien dient men, vóór de reorganisatie der Kamers tot stand komt, rekening er mede te houden, dat de K. v. K .wellicht een belang rijke, nieuwe functie kunnen krijgen bü de cor poratieve ordening, die ook in ons land komen de is. OUDENBO8CH. (Blssch. Kweekschool Inst St Louis.) Geslaagd de heeren P. Segers, A. Oomen, W. v. Straelen, J. Vemooy. TILBURG (Kweekschool ,2>t. Stanislaus”) Geslaagd: H. Witbroek, Eindhoven; A. Brug mans. Bud el; J. Cuppen. Escharen; A. Donders. Tilburg; G. v. Dooremalen, Tilburg; J. v. Het- tema, Tilburg. NIJMEGEN, 22 Juni (R. K. Kweekschool, Groesbeekscheweg)Geslaagd de heeren: H. E. F. Berben te Wüchen; J. A. M. van Bokhoven te Winssen; Th. Filerivet, H. C. H. Geertsen. N. A. van Groenestün en H. 8. J. van Hees, allen te Nümegen. Als b(j tooverslag is ds hitte over ons gekomen- Velen die eerst klaagden over de triestheid, klagen nu over te veel zon en warmte de meesten hebben er last van en soms verlamt de hitte onze zelfcontróle. Laten we daar mede voorzichtig zijn. Het is daarbij eigenaardig hoe vreemd velen doen als ze last van de warmte hebben. Me nigeen denkt dan iets buitensporigs te moeten uithalen. Men gaat tochten maken en vermoeit zich extra. Ande ren meenen koelheid te erlangen door te gaan luieren. Het beste is kalm aan, plichtsgetrouw zoo goed mogelijk uw werk te doen, uw taak te vervul len. Blijf kalm en ga gewoon uw gang is de beste raad voor deze snik- heete dagen. En laten we tntusschen toch ook even dankbaar zijn dat na den langsten dag de zomer toch is gekomen. Met 154 tegen 56 stemmen besloot de ver gadering de behandeling in September te doen plaats hebben. De rondvraag kwam daarna aan de orde. De voorstanders van onmiddellüke bespreking der saneering probeerden langs dezen weg op nieuw te zeggen, wat zü zich hadden voor genomen. Men maakte het den voorzitter moeilük, ver weet hem, dat hü niet organisatorisch te werk ging. Een lid ging zelfs zóóver, dat hü dreigde een motie van wantrouwen in te dienen (da verend applaus). Wals heeft zich zeer onderscheiden in de groep der achtervolgers, maar toen 80 KM waren af- DEN HAAG. Geslaagd de dames G. de Jong, gelegd, kreeg hü kettlngbreuk en ook hü ver- (jween. Nadat 60 K.M. waren afgelegd kwam Pü nenburg te vallen toen hü werd aangereden door Wagtmans. Beide machines waren de fect en de Tllburgenaar kon den strüd staken. Ook Pellenaars moest spoedig hier na opgeven. T Culemborg werd Zondagmiddag de politie gealarmeerd voor een auto, die op den Rüks- straatweg in brand stond. Toen de politie ter plaatse kwam was de auto reeds gedeeltelijk uitgebrand. Hü behoorde aan Siemens Radlo-installatle te Den Haag. Met twee bluschapparaten bestreed de politie den brand. Voor een bedrag van f 2000 aan radio-artlke- len werd nog gered, doch minstens een even groot bedrag aan radio-onderdeelen ging ver loren. On den drukken verkeersweg Den Bosch U'recht veroorzaakte dit voorval veel stagnatie. WEENEN. .WO.» M. 7.50 Zang 920 Het Weensch Phllh. Orkest 11.00 Oru- mofoon 11.55120 Het Notetandsorkest. Voor: Vrzuwdeunt (Feyenoord), van der Boor Bakhuys (ZAO.), Smit (Haarlem) cu Mulders (AJax), Zondag heeft in een ontroerende Sacraments processie Eygelshoven getracht, goed te maken, wat schennershanden tegenover den eindeloos goeden Bewoner van het retralte-kapelletje hebben misdaan. Het werd een onuitgesproken afspraak van deze mündorpbewoners. dat de Omdracht het groote eerherstel moest zün voor den smaad der heiligschennis. Na de plechtige H. Mts in de dorpskerk stelden, aldus de „Msb.” honderden zich op, rond de pa- rochie-kerk met ontplooide vaandels. De bur gemeester, mr. Boyens, met de ambtsketen om hangen, volgde met het dagelüksch bestuur der gemeente officieel achter t Allerheiligste. Daarop sloten de mannen en vrouwen uit al len rang en stand zich aan. De mannen, die Plegen te hakken in de diepste münkrochten, maar evengoed de ingenieurs, die de ontaag- hjke bedrijven leiden. De kinderen en de krom- geploeterde arbeiders. De kloosterzusters en de meisjes en de verrimpelde vrouwtjes, die al wees-gegroetjes prevelen vóór de processie begint. HUIZEN, 1875 M. NCRV 8 00 Schriftlezing en meditatie 8.15 Morgen- ooncert (gramofoon) 10.30 Morgendienst 11.00 Oramofoon 11.15 Pianorecital: Renée Regnard 12.00 Politieberichten 12.1$ Het ensemble v. d. Horst 1.45 Zang- recttal: mej. M. de Petit, sopraan 230 Londens Symph. Orkest gramofoon 1 -- 3.00 Lesen van Chr. Lectuur 3.30 Marek Weber's orkest (gramofoon) 4.00 Be speling van het NCRV-orgel: G. Snijders 5.00 Klnderuurtje «00 Gramofoon 7 00 Politleber. en persber. van het Ned. Chr. Persbureau 7.15 „Het 121ste le vensjaar v. h. Ned. Bijbelgenootschap” 7.30 Landbouw halfuurtje. Het avondpro gramma sal worden onderbroken telkens wanneer bekend sün uitslagen der gemeen teraadsverkiezingen (alleen plaatsen bo ven 10.000 Inwqpers) 8.01 Vaz Dlaa 8.05 Konlnkl. Dordrechte Fanfarekorps 9.00 „Nederl lapdschsppen" 9.30 Con cert 10.3012.00 Oramofoon. HILVERSUM, 30IJS M. VARA 8.00 Oramofoon 10.15 Uitzending voor de ar beiders in de continubedrijven 12 Qp De Zonnekloppers 12.45 Oramofoon 1.00 De Flierefluiters 2.15 Orvltropla 5.30 Dubbel-X o. 1. v. Cor Steyn «15 Strijk orkest 7.00 „De Land- en Tuinbouwten toonstelling te Hoogezand-Sappemeer 7.20 Alb. de Booy zingt 730 „Samenstel ling en afmetingen v. h. zonnestelsel" 7 50 Bij d-n Vfrkeersdokter (I) 8 00 Herhaling v. SOS-berlchten 8.03 Vaz Dlaa 8.15 Men vraagt en wy draaien.... 9 00 Vara-orkest 10.0C Fransche Chnn- sonr.léres zingen (gramofoon) 10.15 Orgelspel: Joh. Jong 11.0012.00 Ora mofoon. PARIJS. 1848 M. 12.35 Orkestconoert 6 05 Gevarieerd programma. Zaterdagavond is aan de Soestdüksche kade te Den Haag een luxe-auto met vier inzittenden te water gereden. Dank zü de hulp van toeschie tende burgers konden de drenkelingen, een dame en drie heeren. spoedig op het droge wor den geholpen, zoodat zü er met een nat pak en den schrik afkwfemen. R MILAAN. 368-8 M. 525 Pianorecital 9.10 .La nave rossa”, opera V. A. Seppilli. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS TOULOUSE, 338.6 M. 8.05 Operettemu ziek 8.35 Weensche muziek 8.50 Ope ra fragmenten 10.00 Zlgeunermuzlek 10.OS Xylofoonduetten 1020 Populair concert 10.40 Militaire marschen 11.20 Dansmuziek 11.35 Zang 11.55 Argen- tünsche muziek 12.05 Hawall-gultaar- recltal. Op zeer eenvoudige wüze is Zaterdag het ge- jenkteeken op de grafjes der dne meisjes, die bü den filmbrand te Hilversum het leven lieten, aan de familie overgedragen. Het gedenkteeken kenmerkt den eenvoud van de door God opgeroepen kinderzielen. Echoone bloemen omlüsten het. Velen zullen in deze dagen even naar het R. K. Kerkhof aan den Boschdrift te Hllver- zum gaan om nog even met de gedachten in het verleden te vertoeven. Een aantal vooraanstaande Nederlandsche ir.dustrieelen hebben, naar het „Volk” ver neemt, het voornemen om in een adres aan den minister-president dr. Colün kenbaar te maken, dat Iran» inziens de door de regeering gevoerde economlsch-flnancieele politiek moet leiden tot algeheele vernietiging van het Ne derlandsche bedrüfsleven. Tot de onderteekenaars van dit adres zullen behooren dr. A. Philips te Eindhoven, de Van Heeks te Enschede, de heer Ten Cate te Almelo en de Brabantsche fabrikant Puyenbroek.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 6