PUROL H. LANDSTICHTING EERSTE KAMER BIJEEN RADIO-PROGRAMMA Sport en spel L NAAR DE TE NIJMEGEN Eendaagsch reisje per autocar Op ’t examen r NAAR DE PASSIESPELEN TE TEGELEN NAAR DÜSSELDORF NAAR WEENEN EN BUDAPEST NAAR LUIK, LUXEMBURG, ECHTERNACH, UINANT, BRUSSEL EN ANTWERPEN NAAR DE WERELDTENTOON STELLING TE BRUSSEL WOENSDAG 26 JUNI 1935 DIEFSTAL MET BRAAK Drie jaar geëischt Onze mynenlegger» op rei» WIELRENNEN Groot-industriëelen en deflatie Zonder resultaat Het diamantbedrijf Slachtoffers van de warmte Jongen verdronken Geen audiëntie Geen internationale regeling te Antwerpen Nieuwe inval bij de Interbank Besprekingen hebben een ongun stige wending genomen ARBEIDSKRACHTEN IN DE BOLLENSTREEK Vermindering vaste lasten Tweede wetsontwerp wordt spoedig ingediend Onschuldige motorryder door woonwagenbewoner aangevallen Loonconflict te Budel geëindigd Haagsche bankier B. gearresteerd Arbeiders aanvaarden 5 pCt. loonsverlaging Op het station te Weenen ontvangen Philips c.s. tegen de opvatting der Ned. Werkgevers UIT DE BRUSSELSCHE TENTOONSTELLING DE BEMANNING VAN DE „SNIP” KAMPIOENSCHAP OP DEN WEG N.S.B.-gelden ver dwenen 2% JAAR VOOR VALSCHE MUNTERS Reeks wetsontwerpen goed gekeurd Door auto overreden en gedood Geen overeenstemming met Italië Populair Week-end-reisje per autocar Zonnebrand Doorzitten bij Wielrijden Driedaagsche reis per autocar met bezoek aan de H. Landstichting te Nijmegen en Ouwehand’s Dierenpark te Rhenen. - Van Zaterdag 3 tot Maandag 5 Augustus. Vierdaagsche reis per autocar met bezoek aan Düsseldorf, Valkenburg en de Brusselsche Wereldtentoonstelling. Van Woens dag 14 tot Zaterdag 17 Augustus. Populair Weekend-reisje met theater-avond HARINGVISSCHERÏJ VERDER BEPERKT? Een Duitscher en een in België gevestigde Nederlander aangehouden Nog een slachtoffer Zilveren gedenkpenning is den leden uit gereikt Vierdaagsche reis per autocar met bezoek aan Valkenburg, het Etfelgebergte en Düsseldorf. Van Zaterdag 20 tot Dinsdag 23 Juli. G. van den Voorde wint de nieuwelingen-race Driedaagsche reis per autocar met bezoek aan het Ardennenstadje D*nant aanvankelijk als treinreis bedoeld, doch omgezet in autobustocht) van Maandag 39 tot Woensdag 31 Juli. Telegram aan den Minister van Sociale Zaken Twee personen door de hitte gedood Een bedrag van /1100 zou zoek zjjn Donderdag 27 Juni 1935 m IZEN, 1875 M. 8.60—9.15 Gramo foon 11.00—1120 Musics Catholics (Gra- moloon) 11.3013.00 Godsdienstig half uurtje door pastoor L. H. Perquln 13.01 12.15 Politieberichten 12.153.00 Heerlijke tiendaagsche vacantie-reie in grooten stjjl De morgen Ir. Philips maakt een noodlanding Volledige tweedaagsebe reis per autocar HANDEL MET DUITSCHLAND Vliegtuig zwaar beschadigd, be stuurder ongedeerd „Spartc?’ kampioen op den weg WIJ per trein naar Eindhoven ver- Gouverneur burgemeester". Deze verlagingen acht de regeerlng, zooals men weet, noodzakelijk als complement van de aanpassing op de gebieden waar deze vastloopt op verplichtingen uit privaatrechtelljke over eenkomsten. Aantasting van hoofdsommen ligt niet in het voornemen der regeerlng. Nader wordt gemeld, dat de Nederlandsche delegatie, die te Rome over een handelsverdrag met Italië onderhandelde, naar Nederland is teruggekomen. Het is Inderdaad niet gelukt tot overeenstemming te geraken. In den loop der komende weken zullen de arbeiders weer geleidelijk In dienst kunnen worden genomen. Hal III echter, waar voor de staking al niet meer werd gewerkt, zal stil blijven liggen. 13.30—3.30 9".55**Ó1- De sedert eenige weken uit Den Haag verdwe nen bankier 8. B. Is door de Weensche politie gearresteerd. hebben, opgelost Dinsdagmiddag te twee uur Is bij het baden voor de haven van Harderwijk In de vaargeul verdronken de 13-jarige soon van den beer Van Wely. Twee jaar geleden is een oudere broer van den jongen eveneens bij het zwemmen om het leven gekomen. zich bjj deze politiek aansluit. De heeren Philips, v. Heek, Pujjenbroek es. achten deze politiek op den duur een gevaar voor het bedrijfsleven. Op Zaterdag-Zondag, 13 en 14 Juli; op Zaterdag 13 Juli en op Zondag 35 Augustus. Prijs 7.50 met f 0.50 voor administratie. Prijs f 26.130 voor administratie. Prijs 35.1.50 administratie. a. Op Zaterdag-Zondag, 13 en 14 Juli; b. Op Zaterdag-Zondag, 17 en 18 Augustus. Prijs 12.50 1.voor administratie. Naar het „Handelblad" meldt, wordt over- I wogen de harlngvlsscherij nog verder te beper- I ken, dan reeds thans krachtens de regeling van de Vlsscherijcentrale het geval is. De desbetreffende kringen te Scheveningen I zijn thans in overleg getreden met de Neder landsche Reedersvereeniglng voor de Haring- I visschery om te trachten den aanvoer nog ver- I der te kunnen beperken. Dit zou kunnen ge- I schieden door de schepen in plaats van met 80, I zooals thans het geval is,, met 60 netten uit te rusten. I Ren beslissing zal vóór Donderdag as. moe- I ten worden genomen, omdat dan de derde groep I schepen naar zee zal vertrekken. In de zaak tegen den koopman J. P., die voor de rechtbank te Den Haag terecht heeft ge staan wegens diefstal met braak in het perceel ScSenkweg 196 aldaar, waarbij ten nadeele van de aldaar geyestigde firma Kamphuis Hertz een groote partij kousen, sokken, handschoenen, shawls, enz. werd ontvreemd, welke goederen naar Rotterdam werden vervoerd, werd opnieuw gehoord de brandstoffenhandelaar B., tegen wlen tijdens de behandeling op de vorige zit ting een vervolging wegens meineed werd in gesteld. Deze getuige herriep thans zijn alstoen voor P. ontlastende afgelegde verklaringen. Eveneens werd op verzoek van den verdachte gehoord de Inspecteur van politie Amlabel, die eenige Inlichtingen gaf omtrent het verhoor te zijnen bureele van den getuige B. voomoemd. Het OM, waargenomen door mr. P. R. Blok, vorderde, rekening houdend met het strafblad van P., drie jaar gevangenisstraf. Mr. van Haeften, de verdediging voerend, wees op de vele tegenstrijdigheden in de in verschillende instanties afgelegde getuigenver klaringen, waarop ook de verdachte zelf nog I uitvoerig inging. Uitspraak 2 Juli. scber, L. en een Nederlander. In België geves tigd en hier tijdelijk verblijf houdende. Zij zul len heden voor den rechter-commissaris wor den geleld. In ons eigen land zijn door de praktijken dezer heeren weinig of geen slachtoffers ge maakt. De bank, hier gevestigd, werkte in ge heel Frankrijk en Luxemburg en heeft daar velen door baar praktijken gedupeerd. De laat ste klacht, welke Inkwam en die aanleiding werd tot de huiszoeking van Dinsdagmiddag, kwam uit Luxemburg. Er bestaat ook thans vermoeden van oplichting en verduistering. De administratie js in beslag genomen. De kas was echter niet aanwezig. De gewone audiëntie van den minister van Financiën zal op de Maandagen 1 en 8 Juli a». niet plaats hebben. Brussel, gelegen aan het kruispunt van de Internationale verkeerswegen, is ideaal ingesteld op een Wereldtentoonstelling. Een paar uren sneltrein en enkele minu ten luchtvaart, scheiden de Belgische Hoofdstad van de groote Westelijke ste den. De prijsverminderingen, toegestaan op een der goedkoopste spoorweg-iynen van het Vasteland, maken reiskosten schier onbeduidend voor buitenland-be- zoekers, die thans van een uiterst voor- deellgen wisselkoers genieten. Anderzijds, teneinde toeristen voor Bel gië alle grens-formaliteiten te besparen, werd een „toeristenkaart” In voege ge bracht, uitsluitend bestemd voor al wie, door zijn nationaliteit, niet onderworpen Is aan paspoort of Belgisch consulair-visa. Voor Franschen, Nederlanders, Groot- Hertogdommers en Monegasten, doet be wuste kaart dienst als Identiteitsbewijs bjj het binnenkomen In België. Alle gewenschte Inlichtingen betreffende België, Brussel en de Tentoonstelling zijn verkrijgbaar by de Belgische Consulaire Agenten en bjj alle Reisagentschappen. Waar vermindering van de vaste lasten, eco nomisch en ook politiek urgent Is, zal naar de „Telegraaf” verneemt, het tweede aangekon- digde ontwerp tot verlaging van renten, pach. ten en huren, thans spoedig worden ingediend. De voorbereiding is echter niet zoo eenvoudig als blijkbaar wel wordt gedacht. Zooals men weet, heeft de Minister van So ciale Zaken op 17 Juni JJ. een circulaire ver spreid, betreffende het opnemen van arbeids krachten In de bloembollenbedrijven. Deze regeling werd door belanghebbenden geacht te zijn noch van belang voor de ge meenten in de bloembollenstreek, noch voor de bedrijven, weshalve Dinsdagmiddag een gemeen schappelijke vergadering belegd is op het ge meentehuis van Sassenheim. Na uitvoerige beraadslagingen heeft men den Minister van Sociale Zaken het volgende tele gram gezonden: Gemeentebesturen der bloembollenstreek, te Sassenheim bijeen ter bespreking van het op nemen van arbeiders in het bloem bollen bedrijf, zien eenparig zeer groote moeilijkheden by een eventueele uitvoering dezer regeling; verzoeken beleefd ten spoedigste een audiëntie voor een commissie uit deze gemeentebesturen. Gelieve tevens opschorting der regeling voor de bloembollenstreek te overwegen. DEUT8CHLAND8ENDER, 1571 M1035 Volksliederenconcert 12.20 Otto Do brindt’s orkest 2 05 Gever, concert 4.20 De kapel Bird-Lehmann 6.00 Con cert 7.20 Populair concert 1030 Prof. R Schmidt bespeelt ren Neo-Bechteteln- Meugel 11.30—1320 üja Uvschzkoff» orkest. Dinsdagmiddag omstreeks 5 uur Is op den Jaagweg onder de gemeente Avenhorn een doodelijk ongeval gebeurd. Een personenauto, waarmee couranten wer den vervo rd en die bestuurd werd door den heer C. Keyzer uit Hoorn, kwam met groote snelheid deh Jaagweg afrijden In de richting Hoorn. Bjj het passeeren van het woonwagen kamp kwam een bewoner van een der wagens, waarschijnlijk om naar zijn spelende kinderen uit te zien, juist den weg op geloopen. De man werd door den auto gegrepen en met zulk een kracht tegen de voorruit geslingerd, dat deze geheel versplinterd werd. De ongelukkige werd honderd meter ver meegesleurd en op slag ge dood. Hjj was vader van twaalf kinderen. Een andere wagenbewoner ontstak over dit ongeval zoo in woede, dat hjj een motorrijder, dien hjj abusievelijk voor den dader hield, te UJf ging en met een steen hevig tegen het hoofd sloeg. Hjj werd echter dadelijk gegrepen en de motorrijder kwam er betrekkelljk goed af. De bestuurder van den auto tegen wlen pro- ces-verbaal Is opgemaakt, kreeg eenige lichte snjjwonden. De onderhandelingen over een regeling van de handelsbetrekkingen tusschen Nederland en Italië, welke sinds vijf weken te Rome door de Nederlandsche delegatie worden gevoerd, heb ben een ongunstige wending genomen. Naar alle waarschijnlijkheid zal de delegatie terugkeeren zonder dat een overeenkomst zal zijn tot stand gebracht. In een voor de Haagsche rechtbank voort- gealte zaak tegen P. A. V. en W H. 8., belden gedetineerd, terzake van het vervaardigen en uitgeven van valsche kwartjes, was een psy chiatrisch rapport ingewonnen, waarvan de conclusie was, dat belde verdachten volkomen toerekenbaar waren. Het O.M., waargenomen door mr. P. R. Blok, persisteerde bjj zijn reeds eerder uitgesproken elsch waarbij hij tegen elk van de verdachten drie jaar gevangenisstraf requlreerde. De beide verdedigers verzochten clementie. Beide verdachten werden veroordeeld tot 214 jaar gevangenisstraf. BERLIJN. 356.7 M. 420 Operettecon- eert 4.50 Altmann-concert 7.20 Meis- Jeskoore&ng 7.40 A. Wilde (tenor): Lie deren v. Schumann 8.3012.20 Dans muziek: Orkesten o.l.v. Joost «n W. Haas. BEROMUNSTER. 539.6 M. 6 20 De Co median Harmonists en gramafoon 7.35 Het Omroeporkest 8.20 Beethovencon cert Het Omroeporkest. BOEDAPEST. 549.5 M. 730 VI ooi - recital 10 15 Het Boed a pester Concert - orkest 11.40 Mandlts’ orkest. BRUSSEL I. 483.9 M. 12 17 Gramofoon 1.202.20 Gramofoon 5 15 Orgelcon cert 6 05 Gramofoon 6.50 Gramofoon 7.20 Chopinconcert Ph. de Clerck (piano) 8.20 Salonorkest 10.3011.20 Concert. 9 zorgt *n „AKKERTJE" ervoor, dat Ge rustig en kalm zijt. helder van hoofd en zonder angst-gevoel, migraine of nare hoofdpijnl Bij het zwemmen Is Dinsdagmiddag te Golrle verdronken de 37-jarige M. Dlestraten. wo nende te Golrle. Een weduwe en twee kinderen blijven achtpr. In de eerste week van Juni hebben weer twee leden der bemanning van de „Snip" de terug reis uit West-Indlë naar het vaderland aan vaard. De tweede bestuurder, de heer V. Balkcxn, reist vla New York naar Nederland; de marco nist, de heer v. d. Molen is den zesden Juni ver trokken met het motorschip „Colombia'’ der Kon. Ned. Stoomvaartmaatschappij. De werktuigkundige, de heer Stoik, Is dus het eenige lid der Snlpbemannlng, dat nog op Cu racao werkzaam is. Naar aanleiding van dit ver trek heeft Zondag 3 Juni op Piscaderabaal te Curacao een bijeenkomst plaats gehad, waarbij het geheele In de West gedetacheerde personeel i der K. L. M. aanwezig was. De heer L. F. Bouman, vertegenwoordiger der K. L. M. heeft daarbij namens het hoofdbe stuur der Kon. Ned. Vereen, voor Luchtvaart den zilveren gedenkpenning dezer vereeniglng uitgereikt aan de heeren Van Balkotn, Van de- Molen en Stolk, die de Oceaanvlucht met de „Snip” gemaakt hebben. De gezagvoerder, de heer Hondong, beeft de penning reeds In Nederland ontvangen. BRUSSEL. 321.9 M. 13.17 Gramofoon 12.50 Het Omroeporkest 1202 20 Gramofoon 520 Gramofoon 720 De Z.E.H. V. BoMuyt: Over de St. Pieterspen ning 7.35 Accordeonmuzlek 8.30 Ca- baretprogr. 920 Het Radloeymphonle- orkert 1020—1120 Gramofoon. Prijs 35.f 1.50 voor administratie Het bericht van het „Volk” betreffende een adres van groot-lndustrlèelen over de gevolgde deflatle-polltiek der regeerlng is in zooverre juist, dat de genoemde ondernemers zich keeren I w^B^^ulT^terda^. 5 P T^rpstrT’uït tegen de Vereeniglng van Ned. Werkgevers, die Amsterdam. 6. E. Muller uit Rotterdam. 7. D. Box uit Amsterdam. 8. O. Schulte Uit Amster dam. 9. Pijnenburg Jr. uit Tilburg. 10. Dael- man uit Dorst. Dinsdagnamiddag om pl.m. half vier startten onder zeer groote hitte te Hoogerhelde de nieu welingen, die hadden Ingeschreven voor het kampioenschap op den weg. Niet minder dan 155 renners bega ven zich vól goeden moed op weg, doch reeds na 10 KM. moesten enkelen, tengevolge van een ernstlgen val opgeven. De 90 K M. werden afgelegd In 2 uur 52 mln. 4 sec. Negen renners passeerden tegelijkertijd de eindstreep. In de eindspurt werd C. van der Voorde, die In de laatste twee K.M. nog kwam te vallen, doch de race weer op het peleton wist In te loopen, door Arnouts uit Etten (L.) gehinderd, waardoor de laatste werd gediskwalificeerd. De uitslag luidt: 1. G. van der Voorde uit Cllnge. 2. E. Dijk stra uit Rotterdam. 3. R. de Geer uit Vreeland. b. Op Zaterdag-Zondag, 10 en 11 Augustus; c. Op Zaterdag-Zondag, 34 en 35 Augustus. Prijs f 13.50 1.voor administratie. Prijs 23.50 met f 1.50 voor administratie. Onze Brusselsche correspondent seint ons d.d SS Juni: Op de vergadering te Antwerpen van de in ternationale commissie van bet diamantbedrijf, waar delegaties van België, Nederland, Frankrijk en Dultschland de resp. landen vertegenwoor digden, sprak de voorzitter van de Belgische delegatie over de noodzakelijkheid van een In ternationale overeenkomst In het diamantbe drijf. Er werd een resolutie aangenomen, waar in de internationale commissie eenparig ver klaart, dat alle delegaties In principe overeen komstige meeningen hebben over den arbeids duur, de tarieven en de Internationale over eenkomst inzake het teerlingen-wezen. Tevens zijn allen bereid de noodlge regelingen in eigen midden door te voeren. Men herinnert zich, dat eenlgen tijd geleden de politie en justitie een Inval hebben gedaan by de N.V. Interbank (Bank voor Intermediaire Credieten) aan de Parkstraat te Den Haag. De, Uit buitenlanders bestaande directie dezer bank was toen gevlucht. Zooals reeds gemeld, Is een hunner, Sl?gmund B„ te Weenen gearresteerd. Hy zal daar ver- moedeiyk worden vervolgd wegens bedrlegiyke handelingen, achtereenvolgens te Straatsburg en te 's-Gravenhage gepleegd. Aanvonkeiyk moet hij te Straatsburg opllchtlngspraktyken hebben uitgeoefend, met nog iemand, welke laatste te Straatsburg gearresteerd werd en nog wordt vastgehouden; B. slaagde er in, uit te wijken. Hij en andere leden van de leiding der zaak brachten de bank naar 's-Gravenhage over. Toen destyds naar aanleiding van Inge komen klachten een Inval werd gedaan, was, zooals gezegd, de leiding er vandoor. Andere personen hebben hier evenwel de zaak voortgezet, zoogenaamd ter afwikkeling, maar vermoedelyk In werkeiykheid als stroopoppen. om de praktijken van oplichting en verduiste ring te vervolgen. Naar aanleiding van nieuwe klachten hebben politie en justitie Dinsdagmid dag opnieuw een huiszoeking gedaan In het perceel, waar de banje Is gevestigd. Gearresteerd werden twee personen, een Dult- Naar het „Volk” bericht, zouden de gelden van de afdeellng Amsterdam van de z.g. Natlo. nale Jeugdstorm, de jeugdorganisatie van de NB-B., die officieel onder leiding van den heer Van Geelkerken staat, sedert eenlgen tyd spoor, loos verdwenen zyn. Men spreekt van een be drag van 1100 gulden. Ook de gelden, die moesten dienen voor de uniformen voor de Jeugdige leden van deze NSB-organlsatle, zyn volgens het blad zoek. De leiding van de NSB heeft een onderzoek Inge, steld en een functionaris Is reeds geschorst. Ook by het door de NSB opgerichte kantoor voor arbeidsbemiddeling was onlangs de kas verdwenen. Ook hier heeft, de leiding de zaak In den doofpot gestopt. Hr. Ms. mijnenleggers „Hydla” en „Douwe Aukes”, onder bevel van den luitenant ter zee le klasse J. H. v. Rlethuyeen, zyn op 34 dezer van Hamburg vertrokken. Te Bolsward werd, volgens de „Telegraaf” de ruim 65-jarige werkman A. Hoekstra leven loos thuis gebracht. Door de plotseling ingetre den warmte hadden de boeren groot gebrek aan werkkrachten en zoo was ook H. by een boer In het hooiland bezig. De ongewone warmte Is hem noodlottig geworden. Onder het werk zakte hij plotseling In elkaar en was op slag overleden. De zeventienjarige boomkweekersknecht W C. Z., wonende te Boskoop, is, terwyi hy In een kas op een kweekerU werkte, ten gevolge van de hitte overleden. Daar Z. door het werken warm geworden was, had hy zich grootendeels ontkleed. Het zonlicht, dat toen op zyn huid scheen, werd hem noodlottig, want nadat hy geruimen tijd onder de brandende zon In de kas werkzaam heden had verricht, werd hy onwel en overleed j enkels oogenbllkken daarna. Naar wy vernemen heeft de Minister van Economische Zaken artikel 4 van de Crtsis- Harlngbeschlkklng 1935 I Ingetrokken voor zoo ver het betreft de bepaling, dat van 37 Juni af een vleet ter haringvangst mag worden mee genomen, waarvan de totale bovenspeerreep- lengte 3433 M. niet te boven gaat. Derhalve mogen de harlngdryfnetvisschers- vaartulgen ook ni 26 Juni, evenals tot dien datum, slechts een vleet meenemen waarvan oe bovenspeerreeplengte 1834 M. niet te boven gaat. HILVERSUM, 301.5 M. AVRO. 8 uur. Gramofoon 9.0010.00 Het Omroep orkest 10 uur Morgenwijding 10.15 Muziek ter nabetrachting 10.30 Het Omroeporkest 11.00 Knipcursus kinder- keedlng 11.45 Het Lyra-Trio 12.30 Het Ensemble Francis Keth 2.00 Voor dracht: Ferdinand Sterneberg 2.20 De Stafmuziek v. h. 5e Regiment Infanterie te Amersfoort 4.00 Opgewekte gramo foon muziek. 4.30 Gramofoon 4.45 Hoorspel voor grootere kinderen 5.15 „Eenige wenken voor zellllefhebbers*’ 5.30 Kovacs Lajoa 6.30 Sportpraatje: H. Hollander 7.00 Luisterwedstrljd voor Jeugdige luistervinken 7.30 Radiovolks- zang 8.00 Vaz Dtae 9.45 Het Om roeporkest 10 35 Gramofoon 11.00 Vaz Dias -j- 11.10—12.00 De AVRO-Decibels. B„ die In Den Haag een bank dreef, zou zeer belangryke bedragen, toebehoorende aan ver schillende personen, vooral buitenlanders, met wie hy zaken deed, hebben verduisterd. Zyn opsporing en aanhouding was door de Haagsche politie verzocht. Toen hy aan het station te Weenen uit den PariJschen expresstreln stapte, werd hy door de politie gegrepen en In bewa ring gesteld. B. zal, als Oostenryker, in Oostenrijk moe ten terecht staan. Lunchconcert door het KRO-orkest NSRV10 u Gram.(Joh. de Heer zingt) 10.15 Morgend. 10.45 L. d Hells-kwar- tlertje 2 uur Cursus fraaie handwerken 3 uur Gramofoon (zangplaten) 4 uur Bybellezlng 5 uur Cursus Handenarbeid 5.30 Het ..Hollandsch Harpkwartet" 7.00 Politieberichten en Persber. v. h. Ned. Chr Persbureau; pl.m. 7.15 „Een kwar tiertje radioreportage”, event, gramof. 7.30 Weekoverzicht Het avondprogram ma zal worden- onderbroken, telkens wan neer bekend zyn. uitslagen der gemeente raadsverkiezingen (alleen plaatsen boven 10.000 Inwoners). 8.00 Vaz Dias 8.05 De Chr. Gem. Zangver. ..Hallelujah" te Vlanen 9 uur ,j5e hygiënische waarde der llchameiyke opvoeding 9.30 Bespe ling van het NCRV-orgel; Marc. E. Bouw meester 9.55 Vaz Dias 10.00 Orkest- vereen. .Josef Haydn” 11.0012.00 Ora- mofoon. Van Maandag 29 Juli tot Woensdag 7 Augustus Sluiting der inschrijving 15 Juli. Prtfs 92.3,voor admin ipet bezoek aan de Wereld ten toqpateying vyf- daagsche trein-reis van Maandag 5 tot Vrijdag 9 Augustus; beginpunt 's-Hertogenbosch, eind punt Roosendaal. Eenlgen tyd geleden hadden onder leiding van den Ryksbemiddelaar in het 4e district, prof. mr. P. J. M. Aalberse, besprekingen plaats met partyen, betrokken by het conflict by de N.V. Zincs de la Camplne te Budel. Wegens betallngsmoeliykheden met het buitenland kon den deze besprekingen geen succes Daar deze moeiiykheden sindsdien konden worden was het den plaatsvervangen- oen Ryksbemiddelaar in het 4e district, prof, mr. A. C. Josephus Jitta Ui een volgende be spreking mof/lyk overeenstemming tusschen partyen te bereiken. Het conflict Is hiermede opgelost. De arbeiders, voor wie de R. K. Metaalbe- v.’erkersbond optrad, hebben genoegen genomen met een loonsverlaging van 5 pCt. Een fabrleksraad zal worden opgericht. De morgen des levens is voor de meesten de schoonste periode. De morgen van den zomerdag is het heer lijkste gedeelte van een etmaal. Wan neer de koelte van den nacht verade ming heeft gebracht en de klare morgen doorbreekt, herleeft de natuur op het schoonst. Dan is er nog stilte tusschen God en den mensch, tus schen hemel en al het geschapene- Dan kwinkeleer en de vogels alleen en hangt de dauw aan de bloemkelken. Geniet toch vooral van den morgen, zooals ge van uw jeugd geniet. Laat niet de jeugd in futloosheid voorbij gaan, laat niet den morgen voorbij gaan al slapende. Er hangt zoo ont zettend veel van af hoe ge een taak begint. Er hangt óók veel van af op welke wijze het begin van uw dag is. Laat steeds het begin goed zijn, laat den morgen des levens en den morgen van lederen dag u vreugd en geluk brengen: geniet er van als van een gave Gods. Prijs me klas f 40.50 He klas f 50.— met 330 voor Adm. a. Op Maandag-Dinsdag 15 en 16 Juli; b. Op Zaterdag-Zondag, 3 en 4 Augustus; c. Op Maandag-Dinsdag 28 en 37 Augustus. Prijs f 14.50 f 1.voor administratie. De directie van het Nederlandsen Clearing Instituut deelt mede, dat vorderingen wegens oC in verband met levering naar Dultschland van chemische producten van Nederlandschen oorsprong, voor zoover de invoer In Dultschland plaats heeft op of na 1 JuU 1935, mits zU voor het overige zullen bUjken te voldoen aan de by of krachtens Verdrag of Wet gestelde verelsch- i ten, geldende op den dag. waarop zy voor uit betaling Jn aanmerking zouden komen, alleen I tot vereffening over de Nederlandsch-Duitsche clearing zullen worden toegelaten tegen overleg- ging van een vereffenlngscertificaat, af te geven door Of namens het Crisis Uitvoer Bureau, M-Hrifkads- no. H te 's-Gravenhage. Dinsdagmiddag omstreeks half zes moest het sport vliegtuig PJ1.-L.-P.8, dat van Brussel kwam en bestuurd werd door tr. F. J. Philips, tengevolge van een defect aan den motor een noodlanding maken op een welland naby ler- •eke, waarby het over den kop sloeg. Het toestel werd zwaar beschadigd, doch de heer Philips had slechts lichte schrammetjes opgeloopen. Hy Is later trokken. Ook de tweede dag van de nationale elub- I kampioenschappen op den weg, georganiseerd I door de Nederl. Wielren Unie, mocht zich ver- I heugen in een groote belangstelling van de zijde der Brabantsche sportliefhebbers. Van de 48 wlelrenvereenlglngen, die hadden ingeschreven, waren 5 niet opgekomen, zoodat 43 minuten noodig waren om alle deelnemende ploegen te doen starten. Aanvankeiyk handhaafden de renners onge veer een zelfde tempo, zoodat weliswaar by de ingewijden de wedstrijd tegen het horloge met veel spanning werd gevolgd, doch de strijd voor het publiek weinig sensationeels opleverde en het publiek slechts weinig kon Interesseeren. Ten slotte kwam het tot den grooten stryd tusschen „Feljenoord” (Rotterdam) en „Sparta” (Den Haag). Om beurten hadden belde clubs de leiding en hoe gering het verschil meestal was, biykt wel uit het feit, dat, toen ongeveer 100 KM. was afgelegd .Feyenoord" op „Spar ta" een voorsprong had van 48 seconden. Op de derde plaats volgde „De Kampioen” (Haar lem), die een achterstand had van 2 minuten. De strijd werd tenslotte beslist In de laatste 44 K.M. toen „Sparta” er In slaagde „Feljen. oord" van den kop te verdringen. De Hagenaars wonnen tenslotte met een flinken voorsprong het clubkamploenschap van Nederland. Py tegen drie uur 's middags waren alle deelnemende vereenlgingen voor zoover zU den strijd In den loop van den dag niet hadden opgegeven, binnen. Toen pas konden de uit slagen worden vastgesteld, die luiden als volgt: 1. Sparta (Den Haag), 4 uur 21 mln. 4 sec; 3. Fejjenoord (Rotterdam), 4 uur 25 mln. 41 sec; 3. De Kampioen (Haarlem), 4 uur 37 mln. 41 sec; 4. Excelsior (Gouda), 4 uur 32 mln. 42 sec; 5. Swift (Leiden), 4 uur 34 mln. 40 sec; 6. Olympia (Amsterdam), 4 uur 35 min. 14 sec; I 7. Adelaar (Apeldoorn). 4 uur 36 min. 1 sec; 8. De Zwaluw (Eindhoven), 4 uur 36 mln. 10 sec; 9. De Gazelle (Amsterdam), 4 uur 38 mln.; 10 De Germaan (Amsterdam), 4 uur 39 min. 36 sec; 11. Kampioen (Scheveningen), 4 uur 41 mln. 35 sec; 13. Ons Genoegen (Alkmaar) 4 uur 45 mln. 37 sec; 13. Het Oosten (Enschede), 4 uur 46 mln. 23 sec; 14. Vitesse (Tilburg), 4 uur 48 min. 33 sec; 15. Tubanters (Hengelo), 4 uur 52 mln. 37 sec. Na afloop van dezen wedstrijd werden ver- I schillende protesten Ingediend. 1 Volledig prospectus vsn Iedere reis te bekomen aan het bureau van dit blad of aan CENTRAAL REIS-ADRES DER V. K. F. N.Z. Voorburgwal 65—73 Telefoon 46878 Giro 32884 RW Voor al onze reizen moet men zich uiteriljk 10 dagen voor den aanvang der reis opgegeven hebben. DROITWICH, 1500 M. 11.35 Orgelspel 13.10 Het Rutland Square en New Vic toria orkest 1202 20 Gramofoon (Nieu we opnamen) 4.10 Gramofoon 5.05 Orgelconcert 525 De Groevenar House Dance Band 6.50 Bachconcert 7.40 Gramofoon 820 Varléte-progr. 10 35 Het Lealle-Bridgewater-kwtntet 1125 12.30 Het BBC-Dansorkest. HAMBURG. 831.9 M. 1320 Het Om roeporkest 220 Populair concert. 8.30 Het Radlo-danaorkest 10.50 Vervolg dansmuziek 11.20 Het Grenzlandorkest 12201.20 De Hamburger Volksmuziek- kring. Mandoline-ensemble en Blokflult- kwartet. KALI'NllBORG. 1M1 M. Concert 3.90 Concert 4.45 Asmlnd Oraugaard: Deenache liederen 7 vind Lunde: Noorache liederen 10.40 Het Omroeporkest 11201320 Dans muziek. LANGENBERG, 455.9 M. 1320 Het Omroeporkest 420 Concert 520 So praan. tenor, bariton en het Omroeporkest, 8 30 Het Sted. Orkest v. Bonn. MILAAN, 368.6 M. 525 Concert 7 20 Concert 9 10 Polltie-Harmonle 10.35 Man d oil ne-orkest PARIJS, 1648 M. 12.35 Kamermuziek 9.05 ..Benvenuto Cellini”, opera v. Ber lioz. Na afloop: Het Pascal-orkest. PARIJS. 312.8 M. 12.35—3.20 Gramo foon. ROME. 420 8 M. 525 Vocaal en in strumentaal concert 9.10 ..L' amore me dico”, opera v. Wolf-Perrari. TOULOUHE. 328.6 M. 8.06 Potnilalr concert 8 35 Operettemuziek 8 50 Sa- lon-muziek 920 Fragm. uit Massenet's •Manon" 12 06 Militaire marschen. 12.3512 50 Symphonlsche muziek. WEEN EN. 506.8 M. 820 Het Weensch Symnhonle-orkest 1020 VroolUk progr. 10 50 Volksliederenconcert 13.06120 Dansmuziek. ~- VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Eerste Kamer heeft in haar Dinsdag avond gehouden vergadering zonder debat en r h. st. aangenomen een reeks wetsontwerpen, o. a betreffende Periodieke vrystelllng van Invoerrecht voor vrrsche perziken en voor bloemkool. Goedkeuring van het op 11 December 1933 te 'sGravenhage tusschen Nederland en Polen gesloten tariefaccoord met bijlagen en protocol Var onderteekening. Goedkeuring van het op 29 Januari 1934 te Montevideo tusschen het Koninkryk der Ne derlanden en de republiek Uruguay gesloten verdrag van handel en scheepvaart met bhbe- hoorend slotprotocol. Regeling van den Invoer van verschillende artikelen. Bekrachtiging van drie door den gouverneur- generaal van Nederlandsch-Indië krachtens ar tikel 93 der Indische Staatsregeling vastge- stelde ordonnanties (Wijziging motorvoertuigen belasting, Verhooglng benzineaccyns). Benoemd werden tot voorzitters der afdeelln- gen de heeren de Gljselaar, van Sasse van Ys- selt, Michiels van Kessenlch, Janssen en Droog- leever Fortuyn; tot ondervoorzitters de heeren Foei;, Hermans, Blomjous, de Savornln Lohman en Heerkens Thyssen. De vergadering werd heden elf uur. hierna verdaagd tot

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 6