Olympische dag werd wederom een succes Bondselftal met 3-2 geklopt Volendam speelt gelijk tegen het R.K.F.-elftal Fraaie prestatie van Ooms Osendarp klopt Berger opnieuw SPRINGCONCOURS ALS WAARDIG SLOTNUMMER SPORTFESTIJN IN HET STADION VERDIENDE ZEGE DER HONGAARSCHE PLOEG GELIJKWAARDIGE TEGENSTANDERS MAANDAG 1 JULI 1935 EN Slechts een foutloos parcours en gescoord Keurig werk van Halle Nederland verkleint achterstand Volendam leidt zeer l.V.C.B. De stand gelyk 1 Zege van de Ruyter op de 800 meter Westelijke renners de tfeste achtervolgers Belangstelling viel iets tegen Landskampioenen namen de leiding Een aantrekkelijke wedstryd, die ook thans wederom groote belangstelling trok V.V.A. klopt Olympia met 6-2 Eder Europeesch kampioen weltergewicht Wielrennen, athletiek, voetbed paardensport wisselden elkaar af De Nederlandsche doelpunten wer den door Mulders en Bakhuys Gel een wint met 10 van Hopsl Ritmeester t>. d. Voort van Zgp leverde met Jachtheld de beste prestatie Zege in den sprintwedstryd na een finale met Buchly, Leene en van Hal A.V. 1923 wint de 4X100 meter estafette voor heeren na fei len stryd met Vlug en Lenig <1 Mies, vin lice. finish Gel- isar 11 ran unl ■es. oil. nd. n. ir- Flex ir. 38 ta. ar le. te >L 18 NEDERLAND: 11 (Feyenoord) (ZAC) -Vaghy HONGARIJE Smit, Hel voor. ewlchten bal West I 4 0 3 0 3 1 0 I. l te Pooyer. Tuyp, O 1 1 u ss iew- Van de athletieknummers op den Olympi- schen dag. stond vooral de 100 meter hardloo- pen voor heeren in het middelpunt der belang stelling en met spanning werd natuurlijk de strijd tusschen Osendarp en Berger tegemoet gezien. De verdediging van het R.K.F.-elftal in een moeilijk parket bij een aanval der lands kampioenen in den gisteren te Volendam gespeelden wedstrijd De klassieke wedstrijd over een mijl <1609 M.) waarmede ook nu het jaarlijksche toumooi van de beroemde Amerikaansche Princetown -universiteit werd geopend, werd gewonnen door den Nieuw Zeelander Jack Lovelock in 4 min. 112 sec. voor de bekende athleten Bonthron en Cunningham Nemes, Somly 3 3 3 3 1 1 0 0 1 1 4 3 6—1 6— 3—4 9—3 3- 4 4— 3 mat. »vla. lid. uur Rooden Geybela Fleury (SCH) Van Heel (Feyenoord) r. d. Boor, (ODS) Mulders (Ajax) Ge leen S walmen Hopel 4 0 4 V. V. A. Olympia V. L C. al Bont Sr., Tuyp Jr K. Koning, was toe- x>n. am. uur nuu idria <ds. rlka. mna, t>mb. oul. i. 29 Suit de sportwereld 1 I Berger is er niet in geslaagd om revanche te nemen voor de Zondag JJ. in Haarlem geleden nederlaag. De Amsterdammer moest opnieuw de meerderheid erkennen van zijn Haagschen rivaal, die direct na den start reeds een voor sprong had en gedecideerd won in 10.5 sec. Berger, die als tweedf over de streep ging liep het mor- De voorhoede echter was te veel uit elkaar gehaald om er groote productiviteit van te kun nen verwachten; daarbij kwam dat van Hou- tum, die niet onverdienstelijk speelde, toch lang niet aan de kracht van Anderiessen raakte; vooral in het voeden van de voorhoede schoot hij te kort. De elftallen waren als volgt opgestcld: L. Halle (Go Ahead) Van Diepenbeek (Ajax) Van Houtum (Longa) Te Hamburg won Gustav Eder (Duitschland) in een match over vijftien ronden van drie mi nuten op punten van den Italiaan Venturi, waardoor Eder het Europeesch kampioenschap in de weltergewicht-klasse behaalde. De belangstelling viel eenigszins tegen en hier en daar vertoonden de tribunes open plekken, maar toch kan men bet aantal toeschouwers, dat dezen middag bijwoonde, wel op ongeveer 25.000 schatten. De organisatie, die onder de algeheele leiding van den heer K. J. J. Lotsy stond, was voortreffelijk en elk nummer was pre cies op den vastgestelden tijd afgewerkt. hoofdnummer van bet programma gevormd door den voetbalwedstrijd het Nederlandsche bondselftal tegen Hongaarsche ploeg, die onze met 32 klopte. De rust brak aan met een 21-voorsprong der Hon gaarsche profs. Volendam heeft het derde lustrum Zondag o.m. herdacht met den wedstrijd tegen R. K. F.-elftal, nadat het jubileum des gens kerkelijk gevierd was. De belangstelling voor dezen wedstrijd weer zeer groot en ongeveer vierduizend schouwers zullen aanwezig zijn geweest. De derde Olympische dag, die giste ren te Amsterdam werd gehouden, mag evenals de twee vorige weer uitnemend geslaagd worden genoemd. Ook nu waren weer duizenden naar het Olympisch Stadion getrokken om getuige te zijn van dit interessante sportfestijn, waarop wielrennen, ath letiek, voetbal en paardensport elkan der afwisselden. het veld weer in vo Koning die huizenhoog over rusten. In de eerste helft heeft Vorendam het beste van het spel gehad maar daarna speelt het R K. F.-elftal de hoogste troeven. Dit wil echter geenszins zeggen dat het Volendam mer aanvalsqulntet geen kansen krijgt doch deze worden slechts weinig benut, vooral om dat Koning misschien wel zijn slechtsten wed strijd van het seizoen speelt. Als hij na 20 minuten een mooie kans tot scoren krijgt, schiet hy wel hard in doch Van Bree staat in het door Pot verlaten doel en trapt corner. De strijd krijgt nu het aanzien van een sterk overwicht der gasten, afgewisseld door enkele gevaarlijke aanvallen der Volendammers. vooral is zeer actief en zet herhaaldelijk goed De schoten, hieruit geboren weet Sier voorloopig te keeren. Ten sktftc moet hij toch als hem het uitzicht belemmerd wordt en de Zuid-Limburger uit een scher mutseling inschiet. (11). hoog overgaat. Pooyer krijgt een mooie kans, doch de bal komt tegen den paal en Jonk schiet een vrijen bal juist over. Het blnnen- trlo van het nationale team zit Intusschen ook niet stil, doch het spel is te doorzichtig om tegen Bont en Koning succes te hebben. Vooral de laatste speelde een uitstekende partij Juist als het R. K. F.-elftal bet beste van Onder het spelen van het volkslied door een harmoniecorps stelt net nationale team zich voor de tribune op, waar het geheele I. V. C. B.-bestuur vertegenwoordigd is. De spelers zijn in groen shirt en witte broek gestoken. Nog voor den wedstrijd heeft een kleine plechtigheid, ni. bet hijschen van de lands- kamploensvlag. Direct als het dundoek in den frisschen zeewind wappert, laat scheidsrechter van Haasteren tossen, waarbij Runderkamp de gelukkige blikt. De Amerikaansche neger Jessie Owens heeft de 100 Yards en de 100 Meter resp. in de nieuwe wereld-recordtijden van 9.4 en 102 sec. geloopen. Hierboven vier phasen uit de 100 Yards loop; van start tot finish ma-, reed) Het werd van een sterke landgenooten Door dit succes aangemoedlgd gooien de wljdbroeken er nog een schepje op. Smit zet uitstekend voor, Pooyer schiet in doch Van Bree staat op de Juiste plaats in het doel en pikt den bal weg. Onbereikbaar voor Pot schiet dan weer Jonk tegen den paal. Van Rooden krijgt de kans van den dag doch Bont heeft hem achterhaald en zet den H B. C.-er oJ. wel wat hardhandig op zij. De arbiter laat echter doorspelen. Een schot van Pooyer slaat Pot het veld weer in voor de voeten van liet. Dan is het het spel heeft, doelpunt Volendam. Koning geeft af aan Bont, deze een pass aan Pooyer, die een hard schot inzendt waarnaar Pot tevergeefs grijpt. (10). Bas Pauwe (Feyenoord) Spaendonck, Bakhuys, (Neptunus) Het slotnummer van den Olympiscben dag was het springconcours, waarin tien van onze bekendste Nederlandsche ruiten uitkwamen. Het parcours, dat ongeveer 700 meter lang was, telde twaalf hindernissen tusschen 120 M. en 1.40 M. en moest binnen den maximum tijd van 1 mln. 50 sec. worden afgelegd. De beste prestatie was die van ritmeester v. d. Voort van Zijp, den Olympiscben kampioen van 1924, die met Jachtheld een foutloos par cours maakte in 1 min. 24 sec., wat tevens de snelste tijd was. De laatste deelnemer, luit. Gie ter nam met Carina eveneens alle hindernissen maar een weigering van zijn paard bezorgde hem drie fouten. Luit. Pahud de Mortanges met Modeste en lult, van Lennep met Robby werden wegens drie weigeringen uitgeteld. De resultaten van dit springconcours, dat "n waardig slot vormde van dit Olympisch festijn, waren als volgt: d. Voort van Zijp met Jachtheld 1. Rltm. 0 f. 1 mln. 24 sec; X Luit. Oreter met Carina 3 f. 1 min. 47 sec; 3. Rltm. Heuff met Jimmy 4 f. 1 mln. 28.2 sec; 4. Mej. Pauptit met Oitane 4 f. 1 mln. 48.6 sec; 5. Rltm. Baron Slrtema van Grovestins met Godard, 8 f. 1 mln 273 sec; 4. Luit, de Bruine met Rosine 8 f. 1 min. 30 see; 7. De heer Pasman met Dunenbank 11 t. 1 mln. 34.5 sec; 8. Lult. Tonnet met Harlekijn 34 L 3 min. 2 sec. In West I slaagde V.VA er in ook haar tweeden wedstrijd te winnen. Thans werd Olym pia met 6—3 geklopt, aoodat de stand er thans als volgt uitziet: In Zuid I werd de promotiecompetiUe voor de eerste klasse van den IV.CA gisteren voort gezet met den wedstrijd Geleen-Hopel, die een 1—0 zege voor de thuisclub opleverde. De stand is hier thans: dan de eerste geworden, hetgeen vermoedelijk zijn oorzaak vindt in het feit, dat de aanvallen der Hongaren als minder fraai van opzet waren en iets minder gevaarlijk. Het spel de onzen consolideerde zich eenigs zins, maar op het peil van een landenwedstrijd kwam het toch niet. 1 Blijkt dat in het Hongaarsche elftal tijdens de rust een aantal wijzigingen is aangebracht o.a. is de doelman vervangen door Guarees en Nemes door Jankube. Bij ons hebben v. Spaen donck en v. d. Boor van plaats gewisseld. Nadat Halle enkele safes heeft verricht kan ook de reserve doelman zijn talenten toonen bij een hard schot van Backhuys. die zich prach tig heeft vrijgemaakt. Hoewel hij het ternauwer nood baas kon, door de kracht die er achter zat, slaagde hij er toch In den bal het veld in te sturen. Dan even consternatie. Een bal die naar veler meenlng achter is geweest komt voor doel, waar de Invaller middenvoor hem achter Halle depo neert. Langenus wijst al naar het midden. Puck van Heel maakt hem er echter op attent, dat de grensrechter voor een overtreding heeft gevlagd. Behalve dat de bal achter is geweest, blijkt htj door den Hongaar, die hem in het doel bracht, met de hand te zijn bewerkt. Gelukkig is Lan genus te overtuigen en de strenge hand wijst thans mild, dat er een uittrap kan worden ge daan. Verliezen goed, maar liever niet met cij fers. die te roog zouden zijn door een foutieve beslissing. De onzen krijgen weer eens een kans, na goed samenwerken tusschen v. d. Boor, Bakhuys en Van Spaendonck maakt de laatste echter hands, waardoor de kans teniet gaat. Markos, de lechtsbulten der Hongaren, die heel den middag uitblonk, zorgt dan indirect voor een doelpunt aan den kant zijner landgenooten. van wie Mester zijn fraaien voorzet feilloos benut (13). We hebben weer eens een kansje op een twee de doelpunt, maar v. d. Boor, de lange Dordte- naar over wiens spel we wel te spreken zijn, mist door treuzelen. Backhuys, de man van den middag, lost weer eens een van zijn kanjers, maar de bal gaat den beroemden millimeter (een beetje vergroot dan in werkelijkheid) over de lat, althans naar onze meenlng. De heer Langenus echter denkt er anders over hij kan gelijk hebben, hij heeft gelijk laten we afspreken dat de doelman den bal nog beeft aangetikt en die geeft hij hoekschop. Deze vergissing had ons bijna een doelpunt be zorgd, want het scheelde, om een populaire uit drukking te gebruiken, een haar of Bakhuys had den door Mulder genomen hoekschop ingekopt. Thans gaat de bal, wederom door Bakhuys ge kopt, over. Maar een man als Bakhuys laat niet twee- maal een kans voorbijgaan en Vrauwdeunt, die weliswa rden heelen middag niet zoo goed speelde als zijn clubgenooten Van Heel en Pauwe maakt den dag goed door den Zwollenaar in staat te stellen nu wél raak te scoren (33). Er is nog een kwartier te spelen. Wat kan er nog gebeuren. Een kwartier in een voetbalwed strijd is goud waard. Dit was bet woord van de Hongaren, maar evenzeer van de onzen. Echter de Hongaren stonden vóór, konden zich desnoods terugtrek ken in de verdediging; de onzen hadden nog kans een. zooals al gezegd nlet-verdiend gelijk spel te behalen. Maar voetbal is voetbal en ieder doelpunt is er een. Intusschen. en daarmee is aan de eerlijkheid en de sportiviteit, die dezen Olympiscben dag kenmerkte recht gedaan: de Hongaren hebben gewonnen en verdiend. Serenyi, Mester, Palotas Steinberg Een sterk gehavende Nederlandsche ploeg waarin os. onze natinale achterspelers belden ontbraken, alsmede Anderiessen en Wels was nog extra verzwakte door het niet-meedoen van Smit. Toch bonden de onzen die voor dezen nlet- officieelen wedstrijd het oranje-shirt hadden vervangen door een wit maillot, niet in een wanhoopsstemming den strijd aan tegen de Hongaarsche profs, die in een roodachtig shirt waren gestoken. En het moge vreemd klinken en het sou bovendien onverdiend geweest zijn een ge lijk spel als uitslag zou heelemaal niet vreemd zijn geweest. Eindelijk dan toch succes. Een scherp schot van Van Spaendonk glipt onder de handen van Vaghy door en Mulders doet wat van hem verwacht wordt (12). De eerste helft Is dan op tien minuten na ten einde. Het lijkt er alles op of de Hongaren zullen dit doelpunt met een derde van hun kant be antwoorden en het ligt heusch aan Halle en aan hem alleen dat dit niet gebeurt. De tweede helft is veel minder afwisselend Slanossee. Markos Seres Vago den afstand in 10.6 sec. Osendarp was dus ook nu weer 0.1 sec. sneller. De 100 meter hardloopen voor dames werd door mej. O. Aalten uit Zeist gewonnen na een fraalen strijd met mej. de Vries van A.D.A, die een grooten achterstand op keurige wijze inliep. Mej. Aalten won in 12.6 sec., terwijl mej. de Vries in 12.7 sec. tweede werd. De coming-man de Ruyter van Vólewyckers behaalde een mooie overwinning in de 800 M., op welk nummer hij Bouman na een spannen de race klopte. Na den start had Dop de lei ding en hij nam een voorsprong van ongeveer zes meter. De Hagenaar had blijkbaar te veel van zijn krachten gevergd en na 500 meter werd hij van den kop verdrongen door de Ruyter, die Bouman en Petit op zijn hielen had. Dop kwam geheel achter in de groep te recht. Op het laatste rechte eind werd fel om de leiding gestreden tusschen Bouman en de Ruyter, maar de laatste verdedigde zich goed en ging als eerste over de eindstreep tn 1 mln. 59 sec. Bouman werd tweede, terwijl Taeckema. Petit op de laatste 50 meter de derde plaats nog wist te ontnemen. Wlm Kaan handhaafde zijn reputatie door de HOM. horden te winnen in 15.1 sec. voor Mes man Schultz, die in 15.3 séc. tweede werd. Jansz ging als derde door de finish maar moest worden gediskwalificeerd. De 4 x 100 meter estafette voor dames werd een onbedreigde zege voor het Amsterdamsche A.D.A., terwijl de 4 x 100 meter estafette voor heeren na een vinnlgen strijd werd gewonnen door de ploeg van A.V. 1923, die met Mesman Schultz, van Be veren, Benz en Berger uit kwam. De verschillende uitslagen waren: 100 Meter hardloopen heeren: 1. Osendarp (Trekvogels Den Haag), 10.5 sec; 2. Chr. Ber ger (A.V. 1923), 10.8 sec; 3. W. van Beveren (A.V. 1923), 11.1 sec; 4. Geul (V. en L. Den Haag); 5. TJ. Boersma (AJLC.): 6. K. Jansen (V. en L. Den Haag); 7. H. Elkema (A.A.C.). 100 meter hardloopen dames: 1. C. Aalten (T. 12.6 sec; 2. A. de Vries (A.D.A. Amsterdam 12.7 sec; 3. J. Dalmolen (Brunhilde Groningen), 13.1 sec; 4. A. Doorgeest (A.D.A. Amsterdam); (U.D.A. Utrecht). 800 meter hardloopen heeren: 1. De Ruyter (VolewiJckers)1 mln. 59 sec; 2. Bouman (A. A.C.), 1 mln. 593 sec; 3. Taeckema (HA.V.) Haarlem), 1 mln. 59.7 sec; 4. Petit (Oranje Nassau Heerlen); 5. Heymans (A.A.C.); 6. v. d. Ende (Feyenoord); 7. Figee (H.A.V. Haarlem). 110 m. hordenloop heeren: 1. W. Kaan (H.A.V. Haarlem), 15.1 sec; 2. Mesman Schutz (AV. 1923), 153 sec; 3. Ph. v. Leeuwen (A.A.C. Am sterdam); 4. H. Beintema (Hellas Utrecht); 5. W. Spanjerdt (Blauw Wit, Amsterdam); A. Jansz. (V. en L. Den Haag) gediskwalificeerd. 4 x 100 meter estaf. dames: 1. A. D. A. A’dam, dam, 52.9 sec; 2. U. D. A. Utrecht 54.1 sec; 3. A. V. Amsterdam 54.1 sec; 4. Brunhilde Leiden; 5. Athleta Zeist. Brunhilde, Groningen niet ge start. 4 X 100 meter ectafette heeren: 1. A. V. 1923 Amsterdam 42.9 sec. 2. Vlug en Lening Den Haag 43.5 sec. 3. A. A. C. Amsterdam; 44.1 sec. 4. De Trekvogels Den Haag. 5. Be Quick Zut- phen. 6. H. A. V. Haarlem. de ploegen gelija. Langzaam veroverden de Zui delijken hierna meter voor meter om tenslotte met een verschil van ongeveer 40 meter te win nen. In de finale tusschen West en Zuid had laatstgenoemde ploeg aanvankelijk een kleinen voorsprong. De Westeiyken hielden evenwel goed vol en in een regelmatig tempo rijdend, werd na korten tyd de achterstand in een voorsprong omgezet, die bij het einde ongeveer 30 meter bedroeg. De winnende Westelijke ploeg bestond uit de volgende renners: H. Pa ter (Amsterdam). A. Zwartepoorte (Amster dam). H. Bats (Wassenaar) en J. Westbroek (Amsterdam). De gedetailleerde uitslagen der wielerwed- stryden luidden: Sprintwedstryd over 1000 meter: le serie: 1 Buchly (laatste 200 M. 133 sec); 3 v. d. Vy- ver; 2e serie: 1 B. Leene (13.3 sec.), 2 v. der; 3e serie: 1 Ooms (13 sec.), 2 v. Hal. Finale: 1 Ooms (13 3/5 sec,), 2 Leene, 3 v. Hal, 4 Buchly. Inhaalwedstryd over max. 4000 meter: le serie: West wint van Noord met pl.m. 100 M. in 4 min. 39 sec.; 2e serie: Zuid wint van Oost met pl.m. 40 meter in 4 min. 49 3/5 sec. Finale: West wint van Zuid met pijn. 30 M. in 5 min. 101/5 sec. De volgende elftallen stellen zich op: R. K. F.-elftal: Pot (V.VJL) Van Bree (Kolplng), Gtgengack (Geel-Wlt), Haanappel (Leonidas). Lint (GDA) Keyzer (Wilskracht). Van Rooden (H.B.C.), (Leonidas), Geybela (Weert), De Hossen (H.MB.) In de laatste kostbare minuten ontspint zich nog een spannenden stryd om de leiding, doch de achterhoeden weten elk gevaar te keeren. De spanning biyft tot het einde. Koning krijgt nog een kans maar Pot is er by. Zoo komt het einde van den ondanks het warme weer moolen aantrekkeiyken wedstrijd. Het nationale team had geen bepaalde uit blinkers, behalve de beide backs. Pot zoowel als zijn collega Ster kregen weinig werk. Het blnnentrlo der gasten was wellicht de zwakke plek. Een beters schutter op een desa plaat- De wedstrijd wordt geleid door den bekenden Belgischen scheidsrechter Langenus. Als Bakhuys heeft afgetrapt retoumeeren de Hongaren onmiddeliyk den bal en al aanstonds biykt hoe zuiver hun balcontrole is. hoe goed hun combinatie en hoe groot hun snelheid. De onzen stellen daartegenover voorloopig ’n slap spel en aanvankeiyk zien we alleen van Bakhuys en van Van Heel behooriyk werk; de arbeid van onzen middenvoor is echter voor alsnog tot onvruchtbaarheid gedoemd, omdat zyn medespelers hem niet goed begrypen of door zich verkeerd op te stellen niet de passes kunnen benutten welk de ZAC-er voor hen had bedoeld. Ook Halle is gelukkig goed op dreef en wan neer van Diepenbeek een keer mist grypt hy moedig en zeker in en voor de aanstormende Hongaren grypt hy den bal weg. Er is nog slechts zes minuten gespeeld als Nemes een voorzet van den linksbuiten benut, onhoudbaar voor Halle Inkopt (01). We denken spoedig hierop reeds den gelijk maker te zien scoren ais de bal, na door Pauwe goed te zijn vrijgemaakt, door Bakhuys scherp voor doel wordt gezet, waar Mulders gereed staat het voorbeeld van Nemes te vol gen. Vaghy echter is een deel van een seconde eerder by den bal. Terstond daarop weer een kans. Mulders heeft den bal, is den Hongaar- schen achterspeler goed voorbij, de Ajacied zal voorzetten, maar zyn voorzet is te kort bere kend en komt by een Hongaar in plaats van by een witbaadje terecht. Benauwd wordt het velen om het hart als Halle by een snellen aanval van de Hongaren, een wandelingetje naar den comervlag gaat ondernemen en er dan niet in slaagd eerder dan de aanvaller by den bal te komen, maar ge lukkig heeft van Diepenbeek de situatie door zién en vlak voor de doellijn werkt hij den ge- vaariyken bal van Markos het veld in. X Is evenwel uitstel van executie, want nadat Leo Halle nog een schot van den rechtsbinnen onder de bovenlat heeft weggegraaid, wordt een fout van Van Diepenbeek den onzen noodlot tig. de linksbinnen der Hongaren maakt han dig gebruik van de geboden gelegenheid en het is 02. Er zijn dan twintig minuten ge speeld. De onzen reageeren op dit doelpunt door wat flinker te gaan aanvallen, maar het spel wordt te kort gehouden. Volendam: Koning. Jonk, Runderkamp. J. Bont Jr., Sier. Het vertegenwoordigend elftal loopt hard van stapel en Geybeli krygt direct een kans; het harde schot gaat echter naast. Volendam heeft weldra haar goedén vorm te pakken en het gelukt Runderkamp cs. het spel te verplaat sen maar eenmaal staat Koning niet op zUn plaats en even later staat hij off-side. Er wordt een zeer vlot spel gedemonstreerd waarbij de beide achterhoeden herhaaideiyk doortastend optreden. Van der Sanden schiet hard tegen de Volendammer lat. De aanval van de wijd- broeken ondervindt krachtigen tegenstand van Van Bree en Gigengack die een prachtige party spelen. Ook de beide vleugelspelers blijken snel en gevaarlijk en Hol zet Sier met een hard schot aan het werk. HU kan de echter juist corner werken. Van Rooden ziet zich een goede kana door Runderkamp ont nomen, de bal komt by Smit die langs de lijn snelt doch de voorzet wordt een schot, dat Het wielerprogramma van den Olympiscben dag bestond uit een sprintwedstryd over 1000 meter, die in drie series van vijf en een finale werd verreden en een inhaalwedstryd over maxftnum 4000 meter tusschen ploegen van vier renners uit Noord, West, Oost en Zuid. Bij den sprintwedstryd werden de drie win naars van de series en de snelste tweede in de Anale geplaatst. In de eerste serie verschenen aan den start; J. J. v. d. vyver (Breda), D. van Vliet (Woer den), N. Buchly (Den Haag), G. Boeyen (Ges) en A. Slootweg (Den Haag). Na bet startschot nam v. d. Vijver den kop en er ontstond een vinnige stryd tusschen dezen renner en Buchley om de leiding. De Brabander verdedigde zich hardnekkig, maar kon tenslotte toch niet verhinderen, dat Buchly hem na een felle eindspurt, die reeds drie honderd meter voor de streep werd ingezet met een banddikte klopte. De tyd over de geheele race was 1 min. 47 2/5 sec. De tweede serie bracht B. Leene (Den Haag), M. Gelder (Amsterdam), C. Kropman (Ny- megen), J. A. v. Tllburgs (Hillegersberg) en A. B. Sabbé aan den start. Leene nam onmiddeliyk den kop met Van Gelder op de tweede plaats. De Hagenaar hield den Amsterdammer aan zyn wiel, maar by het ingaan van de laatste bocht verraste Leene zyn tegenstanders, en na ferme eindspurt won hy gedecideerd en ging met by na een lengte voor Van Gelder over de streep. De totaaltyd was 1 mln. 303/5 sec. De derde serie ging tusschen H. Ooms (Haar lem), J. van Hal (Amsterdam), P. Bovendeaard (Sittard), J. J. Duyn (Wassenaar) en E. Ver waal Berkenwoude). Bovendeaard had spoedig de leiding en behield deze tot by het ingaan der laatste bocht, toen Ooms naar voren kttai en in de eindspurt voor Van Hal won. Duyn was- door bandenpech uit den strijd geraakt en werd door de Jury ook in de finale geplaatst. De totaal-tyd was 1 mln. 27 4/5 sec. Ooms maakte den snelsten tijd over de laatste 200 meter, nJ. 13 sec., terwyi Van Hal met een to taal-tijd van 1 min. 28 sec. snelste tweede.werd. Buchley. Ooms, Leene, Van Hal en Duyn kwamen dus in de finale. Laatstgenoemde had nu wederom pech en kwam In de tweede rdhde voor de marathontribune te vallen, waardoor de wedstryd werd afgebeld en later opnieuw moest worden verreden. Duyn verscheen echter niet meer aan den start. Ooms had toen by het Ingaan van de twlrede ronde de leiding met Leene op de tweede plaats. De Hagenaar tracht te tevergeefs Ooms van den kop te verdringen Ooms liet zich niet passeeren en won na f raaien atrijd. Bij de laatste bocht kwam ook Van Hal naar voren, maar deze moest zich met de derde plaats achter Leene tevreden stellen. De eerste serie van den inhaalwedstryd werd met ongeveer 100 meter gewonnen door de ploeg van het Westen (Noord- en Zuid-Holland) van de Noordelijke ploeg (Groningen, Friesland. Drente), die van het begin af aan geleldeiyk terrein verloer. De Oosteiyke ploeg (Overyssel, Gelderland en Utrecht) en de Zuideiyke ploeg (Limburg, Noord-Brabant en Zeeland) ontmoetten elkaar ta de tweede serie. De Oosteiyken liepen na bet startschot uit, maar na drie ronden waren Hol (Valkenburg) v. d. Bande sen had zeker nog wel een der vele scorings kansen in de tweede helft kunnen benutten. Ook het Volendammer elftal speelde niet zyn besten wedstryd. De rechtsback Koning waa betej als gewoonlijk, terwijl Bont leta beneden zyn gewonen vorm was De midden- llnle had een zware taak vooral de belde kantshalfs tegen de zeer snelle vleugelspelers. Van de voorhoede noemden wy Koning reeds die ver beneden zijn vorm speelde. Smit ken op een goeden wedstryd terugzien. Den drie binflenspelers werden weinig kansen geboden en zy troffen een verdediging voor zich die niet met izch liet spotten. Behalve dat Pooyer den eenlgen goal scoorde, was hy ook in den ver deren wedstrijd de gevaarlijkste man. De uitslag ten slote geeft de krachtsver houding uitstekend weer. Bedenkende, dat Van Bree den bal tot tweemaal toe uit het leege doel wipte en dat de wydbroéken driemaal tegen den paal schoten zou men misschien ge neigd kunnen zyn te zeggen, dat de lands kampioenen met iets meer geluk het zoet dor overwinning hadden kunnen «rnpfrem

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 19