PROVINCIAAL NIEUWS Met twee kameraadjes op avonturenreis O MARKTEN Wisselkoersen WOENSDAG 3 JULI 1935 DE ZOMERPOSTZEGELS HOOGWOUD UIT DE STAATSCOURANT BUITENVELDERT OUDERKERK A/D. AMSTEL BOVENKARSPEL BEEMSTER FAILLISSEMENTEN VENHUIZEN OUDER-AMSTEL EGMOND AAN ZEE 1 NOORD-SCHARWOUDE SCHAGEN ENKHUIZEN ZWAAG TUITJENHORN Weerbericht DE RIJP GOORN Bloembollenveiling „West- Friealand” DRIEDAAGSCHE ZIEKEN BEDEVAARTEN TE HEILOO DOOR BERTHA RUCK Het nut der Ned. Vereeniging A.V.O. 'elKom thuis" HUW'/-: per avond. Aldus besloten. Onderscheidingen De eerste groot* veiling In dit seizoen zal 10 Juli 10.30 uur (n. t gehouden worden. i van 1 5 en Jacob van Ammers, 27 jaar en I GEMEENTERAAD verwijld "a.w, v Wortelei DINSDAG 58. het clematis oe DERDE DEEL September 1914 HOOFDSTUK I IN OORLOGSTIJD WITTEBROODSWEKEN (Wordt vervolgd.) 0 voorzichtig i Plet had weer een praats van je welste. „Ik zou me maar eens kalm houden manne tje”, zei de kapitein, „want wij krijgen zwaar weer en dan zul je Pietje eens hooren pie pen”. Piet echter hield slch groot en bluïte dat hij niet zeeziek zou worden. De kapitein lachte maar eens. Wietje zei niets. •n SC uur een Den morgen, die volgde op zijn terugkomst van het front, gingen Paul Dampier en zijn jonge vrouw op de huwelijksreis, die zij zoovele weken hadden moeten uitstellen. x de op 7.23»/« 59.23 9.71»/* 24.79 48 04% 32.30 37 30 36.30 1.46% 1 12.15 6.17% 20.15 Klaasje Kouser. 22 jaar. Getrouwd Maartje van Llth, 24 jaar. ten is de heer Heiloo. Aanrijding De motorrijder Rinkel uit Bob bel dijk reed nabij de kerk tegen den fietser P. Bennis. De motorrijder vloog over den kop en werd met den fietser B. in bewusteloozen toe stand in café de Lange oinnen gebracht. Dr. Bamhoom verleende de eerste hulp. Ge- lukk:g bleken beiden geen ernstige verwondln- c- n te hebben opgelooper De oorzaak schijnt te liggen in een greepje mtinschen die cp den weg stonden, waardoor het n tzlcht belemmerd was. van van Ko- 32 3) 37.32% 36.37% 1-46# 12.15 6.17% 20.19 n< oi m dt at E xr z< g< d te m bt m ve ei w d< b< ki Fotowedstrijd V. V. V. De V. V. V. Enk- hulzen heeft ter gelegenheid van haar tentoon stelling „Enkhulzen in Kaart een Beeld”, een fotowedstrijd uitgeschreven. Beer. K. D. Baas, tandarts, Breedstraat. be de 1 op gcr of I nie aut ryv veli her m te te ct of Hi he do bo ka ve be da VO- de vei rm ke 1 de on u 1 eei ba: lev krl wk nir vei do< de De uit get set hoi I In een wip was Piet bjj den kapitein en keek met aandacht naar het scheerproces. Dat deed hü thuis ook altijd, als vader zijn baard aan het afscheren was. Daar werd op de deur geklopt en Wietje stapte naar bin nen. Ze wenschte den kapitein en Piet goeden morgen. 3 Juli. Vorig» Blotkoenen. Heden 7.23% 59 20 971 24.75 48.05 Geslaagd. Voor het diploma ziekenverple ging slaagden de dames R. Banning en M. E. Heiligenberg, verpleegsters in het Sn. van Loo- aenziekenhuis alhier. Aan de R. K Meisjesschool alhier slaagden voor het eindexamen linnennaaien de dames: M. de Vries, C. Honig, J. Boeiers en T. Stave- nuiter. de om- WaarschijnliJk wilde D. toen toch nog vlug rechts gaan rijden, hetgeen voor hem noodlottig werd. Hij geraakte met zijn fiets onder de bus. Hoewel hü eerst bewusteloos werd opgenomen, kwam hij toch spoedig bij. Zoowel de rijks- als gemeenteveld wachter en de burgemeester waren onmlddel- lük ter plaatse om de situatie op te nemen. D. werd daarop naar zijn woning vervoerd, alwaar Dr. Fischer hem geneeskundige hulp verleende. Naar wij vernemen is zijn toestand niet ernstig. Den chauffeur treft geen schuld. Uit het on dersoek bleek, dat de remmen uitstekend In orde waren. Ze speelden prettig dien dag, doch tegen den middag begon de lucht donker te worden en een koele bries begon op se steken, die allengs heviger werd. Groot* golven kwamen opzetten en rolden met kracht tegen het schip. De kinderen zaten in de kajuit. Pietje voelde zich erg draaierig worden, doch hü wilde zich groot houden. tl vo te ru ae> 1 ke marechaussee, behoorende tot de Brigade te Oss. Bü K. B. is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau E. J. Stevens, bouwkundig ambtenaar le klasse bü den Rijksgebouwen- dienst te Maastricht. Bü K. B. is toegekend de aan de Orde van Oranje-Nasau verbonden eere-medaille in goud aan J. van Hout Sr., chef van het kantoor der firma M. Eecen Jzn. te Oudkarspel. Draverij .Door het bestuur van de Harddra- verü-vereenlglng Ooorn en Omstr. is. behoudens goedkeuring van B. en W. van Berkhout, be sloten tot het houden van een harddraverij voor paarden, op Zondag 31 Juli as. De draverij zal, evenals vorig Jaar. gehouden worden op den Splerdükerweg. Zeer waarschün- Gemeenteraad De raad kwam Dinsdag in openbare vergadering bijeen. Na de opening volgt de belediging als raadslid van den heer E- List, die als zoodanig is benoemd In de vacature van den heer J. Ham. De heer BOSSEN Informeert of de werklooien, die met toeslag op het loon van overheidswege geplaatst worden, ook in gemengde bedrijven mogen worden te werk gesteld. De VOORZITTER zegt, dat dit zoo ruim mo gelijk moei worden opgevat, dus eigenlijk ge zegd, dat alle bedrüven hieronder vallen. Maar de werkgevers moeten direct aan B. en W ken nis geven, wanneer zü een werklooze in dienst hebben, want dan pas begint de regeling te gel den. dat 1/3 van het loon wordt vergoed. Ook is *pr. een geval bekend, dat iemand een arbei der ontslaat, om daarna een werklooze te ne men, om zoodoende een deel van het loon ver goed te krügen, maar dat gaat niet cp. Dan volgt het onderzoek van de geloofsbrie ven der nleuw-benoemde raadsleden. De stukken blijken in orde te zün, zoodat tot toelating wordt besloten. Daarna komt aan de orde de benoeming van een hoofd der school aan de Kerkelaan. De VOORZITTER leest de voordracht voor, welke luidt als volgt: 1. T. Oepkes, hoofd der school te Hoorn op Terschelling; 2. A. Koop mens. hoofd der school te Oendringen; 3. D D. Lefeber, hoofd der school te Broek In Wa terland. Met algemeene stemmen wordt benoemd de heer T. Oepkes. De VOORZITTER deelt mede, dat het P. E. N. voor 5 jaar een contract met de gemeente wenscht aan te gaan, welke aanbieding onge veer 300goedkooper zal zijn dan het oude contract. Ook de vergoeding van het stroom verbruik van 4.5 cent per K Wh. Is zeer gering te noemen als men bedenkt, dat een lantaarn, uitgerust met een lamp van 50 Watt- 20 uren, voor 4.3 cent kan branden. De gemeente zal evenwel de lantaarns zelf in onderhoud heb ben en dit niet ove/doen aan het P. E. N. B. en W. stellen/ Voor een contract voor 5 Jaren met het P. E N aan te gaan, waarvan de kosten ongeveer 900zullen bedragen. Met algemeene stemmen wordt hiertoe be- sloten. Auto-aanrijding Dinsdagmiddag reed een autobus van de N.V. Poelgeest van Amsterdam naar Ouderkerk. Nabü de Kostverlorenbocnt naderde van de tegenovergestelde richting een vrachtauto. Aan de züde waar de vrachtauto moest passeeren stond een driewiellg motor rijtuig geparkeerd. De vrachtauto passeerde met groote snelheid den driewieler, wat tenge volge had, dat de autobus werd aangereden, en aan de Hnkerzüde geheel werd opengescheurd, terwül de ruiten versplinterden. Persoonlüke ongelukken kwamen niet voor. De passagiers werden verder per taxi vervoerd. Tegen don bestuurder van den vrachtauto ia door de Rijkspolitie proces-verbaai cpgemaakt. Uitstappen: het einde van den rit Het portier gaat open voorzichtig Ianders is he* alt met de vreugde. Want het roekeloos openen van hat por tier kan I 150,— boete kosten! Drankwet Bü B. en W. van Ouder-Amstel is Ingekomen een verzoekschrift van S. N„ wonende alhier, om verlof B (verkoop van uit sluitend alcohol vrijen drank toor gebruik ter plaatse'. Gedurende twee weken kunnen schrif- telüke bezwaren tegen .-lit verlof worden inge diend. „8L Nicolaas” De R. K. Rüwielclub „8t Nlcolaas” hield Maandagavond een algemeene ledenvergadering. De heer J. Ooyevaar deelde mede, dat de con tributie nog niet geheel is binnengekomen. Indien er leden zün, die den tocht naar Dok- kum op 1112 Augustus wenschen mede te ma ken, kunnen zü zich opgeveri bü den secretaris. De onkosten worden geschat op 10 Voorzitter deelt mede, dat Zondag 7 Juli de processie te Heiloo zal worden gehouden. De H. Mts begint in Heiloo te 10 45 uur. Na eenige discussie wordt het volgende programma vast gesteld De leden-bedevaartgangers gaan om 7 uur ter H. Tafel. Vóór de Vroegmis verlaten zü de kerk. Om 8.45 uur verzamelen de fietsers bü de Burg, waar om 9 uur zal worden afgereden Zü. «He met den auto wenschen te gaan, moe ten zich vóór Vrijdagavond opgeven bij den bode. Evenals vorige Jaren zullen dit Jaar driedaag- sche bedevaarten voor zieken op de bedevaart plaats van O.L.V ter Nood te Heiloo worden gehouden en wel op 30. 31 Juli en 1 Augustus voor zieken van de parochies der dekenaten Beverwük en Purmerend en op 8, 9 en 10 Aug. voor zieken van de parochies der dekennaten Alkmaar. Hoorn, Behagen en Wervershoef. De zieken die tan de bedevaarten wenschen deel te nemen kunnen zich daartoe aanmelden bü den pastoor hunner (haren parochie. Personalia. Tot hoofd van de nieuwe openbare lagere school no. 4 te Bultenveldert is benoemd de heer J. Verbeek, thans hoofd «ener school voor lager onderwüs t« Nleuw- land. Hoogste barometerstand: 772.7 te La Coruna. Laagste barometerstand: 749.8 te Reykjavik en Akureyrl.- Verwachting: Zwakke tot matigen wind uit Westelijke richtingen, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering In temperatuur. Zon op v.m. 4.45. onder n.m. 9 22. Licht op n.m. 9.52. Maan op v.m. 7.29. onder n.m. 1039 uur. Eerste kwartier 8 Juli muziek waren overgebleven in dit muzikale volk. Paul had zün oud grijs Jasje weer aange trokkén, zoodat ook zün kleedlng niet meer aan den oorlog herinnerde. Voor den huldigen tüd had hü dat alles achter zich gelaten, om tot haar te komen, zooals ze altüd geweten had, dat hü ongedeerd tot haar zou terug komen. En hier waren ze nu samen, hier In deze tooverachtlge, mooie vallei met haar kristallen beken, gouden varens en purperen heuvelhellingen. Zü had het voorgevoel gehad, dat het zoo zou zün; dat dit voor hen bestemd was en zü lachte triomfantelük over haar vroeger» vrees voor de machine, die hem nu bij haar gebracht had. En de groote oorlog? Wel. hier was hü nu ongedeerd van terugge komen I „Ik heb er altüd naar verlangd, om eens echt buiten te zün met je,” zei ze, terwül ze na het ontbüt de trappen van oom Hugh's woning afhuppelde. Ze sloegen nu een bed ding In tusschen de zonnige, met lorkeboomen begroeide hellingen, die in den wintertüd een ware stroom zou worden. Nu echter waren de steentjes onder hun voeten warm van aonne- schün. „Ik zeg: echt bulten, want dat veld, waar we d« picknick hielden,” begon ze. „Scheen Je erg goed te bevallen, aooiang we er waren!” onderbrak hü haar plagend, terwül hü met het mandje zwaaide, waarin Margtlel hun lunch gepakt had. „Dt beooel natuurlijk." vervolgde hü. „zoolang Ik er was” Gwenna deed alsof ze verontwaaardlgd was Nieuwe brandbeveiliging van den Zuidertoren De St. Pancrastoren Is van een nieuwe brand beveiliging voorzien, hierin bestaande, dat ver schillende leidingen zün aangebracht, voorzien van sproeiers. Op deze wüze kan per minuut 1900 liter wa ter in den toren worden gebracht. Blókt het nu, dat er brand Is, dan kunnen de brandspuiten gekoppeld worden aan deze leiding. Deze me thode Is ook uitgevoerd In den Bosschen 8t. Jan, zoodat onze toren voorzien is van een naar menschelüke berekening voldoende beveiliging tegen brandgevaar. Bwrgeriüke stand Geboren: Neiie. dochter van Klaas Veenman en van Elisabeth de Jongh. Ineke, dochter van Cornells de Rui.er en van Wilhelmina Adina Hoek. Nelly Cathrien. dochter van Luitje Visser en van Elizabeth Jongens. lük zullen de prijzen eenigszins verhoogd wor den. Verdere büzonderheden zullen nog nader wor den bekend gemaakt. Voor paardensportllefheb- bers kan dit Weer een mooie dag worden. Veiling „De Tuinbouw” Met Ingang van heden wordt van hoogerhand verplichtend ge steld. de gele aardappelen In drleén te sortee- ren, n.l. drielingen 2835 mm., grooten 3C —65 ttsi.. daarboven bonken. Witte aardappelen: drielingen 30—40 nun„ daarboven grooten. onvatemrdl de maatsch: Voor hen, dN voor Arbeid aw ontschoten, zü v destraat 9 te Ar De stut» hield zóólang aan, dat Gwenna verwonderd opkeek en opnieuw In den ovalen spiegel keek, die vóór haar boven de kaptafel hing. En wat ze daar zag, was niet het huiselük figuurtje van het dienstmeisje met de be kende schort, maar Iets, dat se het minst van alles hier verwacht had. Het was, alsof ze In e*n droomgezicht weer in dien ovalen spiegel met goud-versierde lüst b(j de famlie Smith staarde. Boven haar zag zü weerkaatst een breed* met khakl bekieede borst, een khakl mouw, een blond Jongensge zicht, dat dichter het hare naderde. Terwül dasur stom verbaasd dia beeltenis aanstaarde, blikten die blauwe, onverschrokken oogen van Icarus diep en vroolük lachend In de hare en hielden haar vast, zooals een hand de nare zou omklemd hebben. „De ben het maar, schrik maar niet!” zei een teedere basstem büna schuchter. ^Jüü” riep ze met verbazing, maar zonder angst in haar stem, ofschoon hü met gerust stellende. snelle gebaren „het kleine ding wild» bewaren tegen een plotselinge» schok. „Ik dacht het goo beter, dan je met een tele gram te verschrikken.... Mevrouw Crewe heeft m» aan d» fleur ontmoet.... «n ik rende haar Burgerlijke stand Geboren: Margaretha Cortona, dochter van C. Meijer en van C Tim mer. Ondertrouwd: Abe Stapersma, 26 Jaar Dinsdagavond sprak mr. J. N. J. E. Heer- kens Thüssen, lid van de Eerste Kamer en voorzitter der Nederlandsche Vereeniging A. V. O., voor de K. R. O.-microfoon een woord van aanbeveling voor d«i verkoop van de zomer- postzegels voor cultureele en sociale doeleinden. Spreker zette allereerst ontstaan en ftoel der vereeniging uiteen, o. m. om systeem te bren gen in de hulp, die door verschillende vereeni- glngen aan onvolwaardigen werd verleend. Con tact werd gezocht met verschillende groote werkgevers, om voor onvolwaardige arbeids krachten de individueel juiste plaats in de maatschappü te vinden. Spr. bracht hulde aap de Phllipsfabrieken te Eindhoven, waar ver scheidene onvolwaardigen hun juiste bestem ming hebben gevonden. Het tweede doel van de vereeniging is het organiseeren van het werkplaatswezen, welke werkplaatsen in verschillende gemeenten reeds bestaan en nog zullen worden opgericht, en waar onder deskundige leiding onvolwaardige arbeidskrachten productief werk kunnen ver richten, terwül de A. V. O. voor zoo economisch mogelüke verkrüging van grondstoffen èn voor een rendabele distributie der producten zorg draagt. Dat het werk der A. V. O. door de hoogste persoonlükheden In den lande hoog gewaar deerd wordt, blükt wel uit het feit, dat eerst wylen H. M. Koningin-Moeder en thans H. K. H. Prinses Juliana bereid was het Beschermvrouw- zchap der vereeniging op zich te nemen. Dat er geen vruchteloos beroep wordt gedaan op de Regeering, bewijst de uitgave van de zomer- postzegels, waarvan de netto-opbrengst boven de portowaarde geheel aan A. V. O. ten goede komt. Met klem spoorde spreker ten slotte aan de zomarpostzegeis te koopen, waarvan de ver koop reeds 17 Juni begonnen is en welke voort duurt tot half October voor behoud van goe de muziek In Nederland, maar ook om ;e arbeidskrachten nuttige leden in ^Qij te maken. het adres van de Vereeniging i Onvolwaardigen mocht zün trmeld, dat dit is: Tesselscha- isterdam (WJ. Bevorderd tot Grootofficier in de Orde Oranje Nassau, Mr. E. O. J. M. baron Hövell tot Wester filer, Commissaris der ningin in Limburg. Benoemd tot Ridder In de Oranje Nassau- orde J. A. H. F. Nicolas, kunst- en glasschil der te Roermond. Verleend de Gouden Eeremedaille der Oran je Nassauorde met de zwaarden aan: opper wachtmeester te paard A. R. Mlntjes, van het wapen der Koninklüke marechaussee. Brigade commandant te Oss en Wachtmeester te voet C. G. De Gier, van het wapen der Konlnklü- het kan anders regenen in Wales! Want naar Wales was het, dat zü met den middagtrein van het Eustonstation vertrokken en laat in den avond bereikten zü het huls, waar Gwenna gewoond had. Oom Hugh was vertrokken voor *en prediking door het district Dolgelly. De, huishoudster In 't zwart, die zooveel gelijkenis met een kip vertoonde, trippelde heen en weer, geheel bereid om met gepasten eerbied alle mogelüke diensten te bewijzen. De geheel* pastorie zou tot hun beschikking zün. „Nu. we zullen binnen niet lang vertoeven, of het moet hard regenen.” besliste Gwenna. Den volgenden morgen regende het niet. Het was ren sttlle, warme, wolkelooze dag. Het welbekende, vredige landachap rondom haar aanschouwend, dat zü jaren lang als kind had gekend, kon Gwenna zich haast niet ver beelden, dat het oorlogatüd was: dat scheen haar een droom toe. Geen khakl-unlform was er te bespeuren In het dorpje van leien en grüze muren, dat zoo rustig tegen den groenen heuvel aanleunde. Slechts een paar welbekende figuren waren er uit verdwenen: een opzichter van een der uitgestrekte landgoederen, behoorend tot de huizen aan de overxüde van de rivier, en een Engelach chauffeur. Beiden waren In dienst getreden, maar die wonderlüke gebeurtenis was lang voorbü en had opgehouden het onderwerp der dagelükache gesprekken te zün. Vrede alles ademde diepen vrede in deze bergachtige wildernis, waar in vervlogen tüt-'en de oorlogs kreten en de krüBsmuziek van dit heldhaLg ras geëchood en weerklonken hadden. Alleen de welluidend» melodieën niet langer krijgs-. en W. stellen voor deze adhaeaie te betuigen. Unaniem besloten. Betreffende de steeds grooter wordende na- deelige saldi op de begroetingen van den Keu ringsdienst Oudkarspel is door de besturen van de betreffende gemeenten unaniem besloten de keurloonen voor 't vee te verhoogen. Voorstel van B. en W. wordt z. h. st. aan genomen. Van de r. K. Gymn. Ver. D.V.V. was een schrijven ingekomen, dat genoemde vereeniging wegens de hooge kosten 3 per avond) geen gebruik kon maken van het gemeentelük gym nastieklokaal. De vereeniging verzocht echter nogmaals gebruik te mogen maken van het gymn.lokaal tegen een vergoeding van 1.— De raad dezer gemeente kwam Maandagavond in openbare vergadering büeen onder voorzit terschap van jhr. van Spengler, burgemeester. Aanwezig alle leden. De voorzitter deelt mede, dat de aanbeste ding voor de nieuwe Ned. Herv. Kerk en toren bereids heeft plaats gehad en dat met den bouw is begonnen. Voorts deelt hü mede, dat de werkverschaf fing bü het Staatsboschbeheer te Schoor! met ingang van 1 Juli is stopgezet. De werkloozen kunnen nu weer geplaatst worden bü de werk verschaffing in de Wieringermeer. Bü de proef in ’t vrüe bedrüf met toeslag van de gemeente zün vanwege de aardappel- campagne zooveel arbeiders geplaatst, dat he den 1 Juli slechts zes arbeiders naar de Wieringermeer gingen. Van het college van Directeuren van Keu ringsdiensten was ’n schrüven Ingekomen, ge richt aan de leden der Staten-Generaal, be treffende de geheele of gedeeltelüke Intrekking der Warenwet. B. en W. waren het geheel met de adressan ten eens. Van de belde Boerenleenbanken In de ge meente was een schrüven ingekomen betreffen de verschuldigde rente. Daar de tuinders niet In staat bleken deze rente te betalen, stelden B. en W. voor 30 pet. voor rekening van de gemeente te nemen. Goedgekeurd. Van B. en W. van Alkmaar was ’n schrüven ingekomen betreffende het wetsontwerp tot sa mensmelting van Kamers van Koophandel en verzoek om adhaesiebetulging om, bü samen smelting van de betreffende Kamers te Alkmaar en Hoorn, Alkmaar als zetel te behouden. B. Aanrijding Maandagmorgen om 12 had aan den ingang van de Trompstraat aanrijding plaat», die gelukkig nog al goed af liep. De hoer Th. Dekker Jr. kwam Juist de Tromp straat uitraden, toen een N.A.C.O.-bus. stuurd door den heer 8. Zwart, vanuit Trompstraat wilde rüden. De heer Dekker nam met zün rüwiel de bocht links, waardoor chauffeur zoover mogelük naar rechts haalde om hem te ontwüken. Bedevaart naar Heiloo. De bedevaart van het dekenaat Schagen naar O. L. Vrouw ter Nood te Heiloo wordt dit Jaar gehouden Dins dag 16 Juli. Voor kaartjes te Behagen wende men zich tot den boekhandel van de wed. O. Plukker. Secretaris van het comité der Ziekenbedevaar- O. Franken, Stationsweg 30, Gemeenteraad De raad dezer gemeente hield een openbare vergadering. B. en W. deelen mede, dat aan mej. C. KnolSlegt per 1 Juli eervol ontslag is verleend als achoolschoon- maakster en is benoemd D. Compas. Voorstel van B. en W. om de huren der Wo- ninbv. Have, Volksbelang en Willen te Kunnen te brengen op f 2.27, f 2.27 en f 2.77 (met wa- terleldlg t 2.50, f 2.50 en f 3.B. en W ver zoeken hen te machtigen om een verzoek tot den minister te richten inzake toekenning bü- dragen, en den minister mede te deelen dat de gemeente tevens voor ten noogste f 3380 per Jaar zal kunnen büdragen. Eerst na toeken ning kan de verlaging in werking treden. De heer Besseling meent, dat we in scheeve positie komen te staan tegenover de menachen die er bulten staan. De vaste lasten van dezen worden niet verlaagd; de kosten van deze ver laging komen weer voor de gemeente. Voorzitter antwoordt, dat de nieuwe last, slechts f 84 zal bedragen en hiervoor wordt aan den minister nog dekking verzocht. ZJis. aangenomen. Aan de „Graal” wordt het bovengedeelte van het oude Raadhuis verhuurd tegen f 135 per week.. Ook door onze gemeente wordt tot 31 Dec. 1935 loontoeslag toegekend voor arbeiders in 1 tuinbouwbedrijf. In de commissie werden be noemd de heeren L. van Bramenberg, W. Van nik en T. Laan. Open autodeuren Hollandla-nieuw». Zondag 7 Juli zal op het Hollandla-terrein te 3 uur N. T. een proef- wedstrüd worden gespeeld tusschen de twee elftallen van het dekenaat Behagen. Dien middag zullen uit de spelers de leden gezocht worden voor het dekenaats-elftal. Don derdagavond te half 8 houdt de voetbalclub haar jaarvergadering In het patronaat. AMSTERDAM. 3 Juli. Veemarkt. 280 vette kalveren: le kwal. 4448 cent. 2e kwal. 3842 cent, 3e kwal. 3236 cent per kg. levend gew. 88 nuchtere kalveren 3.007.00. 183 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 4041 cent, enkele hooger, zware varkens 3839 cent, vette varkens 3738 cent per kg. slachtgew. Overzicht. Vette kalveren flinke aanvoer, handel vlug, prüzen hooger. Varkens weinig aanvoer, alleen vraag naar vleeschvarkens. AMSTERDAM, 2 Juli. Anajovl». De vteecber'.J 1» geëindigd. De totaal-vangst, met inbegrip var Bergen op Zoom, te circa 6500 ankers. Dit Jaar dus weer een mislukte ansjovte-vangst BROEK OP LANGENDIJK, 3 Juli. Aange voerd werden: 210.000 kg. aardappelen: Schot- sche muizen 5 906.90, schoolmeesters 6.20, drie lingen 4.40—6.70, kleine 130—2.80, 2500 bos wortelen 2.60330, 1250 kg. roode kool 5.90 t.OO, 500 stuks bloemkool le kw. 330—430, 2e kw. 1.50. BLOKKER, 3 Juli. „Op Hoop van Zegen” Sla 0.50, Peulen 3.007.00. Kereen 1100—13.00. Schotsche aardappelen: Bonken 330430. groote 5.50—6 20, drielingen 5.50—6.0U. kriel 1.501.70. Aardbeien 8.0014.00. BODEGRAVEN. 2 Juli. Kaasmarkt. Aanvoer 425 partijen. 17830 etuk», wegende pi m. 160380 kg. Goudeche kaae met R.M.1ste soort 15.0017.00. 2e soort 13.0014.00. zwaardere tot 30.00. Handel matig. BEVERWIJK 3 Juli. Aardbelenvelllng ..Dt Mo len” Moulin Rouge z. d. 4261 cent. Idem m. d. 3443 cent, Vroege export m. d. 4760 ct„ Jucunda z. d. 6057 cent. Per 100 alof en per 100 kg. voor Jucunda 173019.00. BOVENKARSPEL. 3 Juli. .Dt Tuinbouw” Aardappelen: Sutton 2185—3.75. Nlnetvfold 3.96 3 10 per baal. 660 «tuk» Bloemkool 1.50 per 100 et. 11600 baal aardappelen: Schotsche: grot 3.25 3.65, groot 3.003.10. fün 3.003.05, klein 3.85 3.05. kriel 0.750.85 per baal. ENKHUIZEN. 1 Juli. Vlsch. 45 vaartuigen met 7000 pond Koraal 18.521 cent, 11 vaartuigen met 600 oond Lijnaal 25339 cent per pond. ENKHUIZEN. 3 Juli. CoOp. Bloemenveiling Bloemenlust” W A. BloemenDulzendschoonen 36 cent. Margrieten 38 cent. Anjers 47 ct Candldum 0.801.50 per 100. Rozen 615 cent per 10. Gladiolen 2.503.00 per 100. Regale 3060 cent per 100 kelk. Colleopsle 56 cent. Alstrome- nla 36 cent, Companulla 35 cent. Groenten en aardappelen. Aardappelen: groote Schotsche 2.754.30 per baal. Kleine Schotsche 2 30—3.30 per baal. Kriel 1.76 per baal. Snljboonen 3426 cent, Peulen 616 cent per kg. HooibroeL Houders van licht ontvlam bare stoffen als hooi, stroo e.d. zün verplicht bü brandgevaar door hoolbroel e.a. zich tot den burgemeester en de door de gemeente aange stelde hooistekers te wenden. Genoemde hool- stekers hebben altüd recht tot toegang en on derzoek. Men is verplicht om steeds de aanwijzingen van den burgemeester en de hooistekers on- op te volgen en de brandgevaarlüke stoffen te verwijderen. tneiden Berlün Parü» Bruzz»* «.m Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo •••««.••SM. New York (cabW Rom» Praag Madrid over de Inbeelding der mannen en plaagde terug: „Ja, als Ut tóch In bet gezelschap van een man moet zün. dan maar liever In een mooi» omgeving naar zün aottepraat luisteren.” „In de bloemenwei was het geen aottepraat, zooals Je het belieft te noemen I* ,,Neen, lieverd, daarin heb je gelük.' be- aamde Gwenna. Hü nam haar van ter züde eens goed op, t«r- wül ze zonder hoed, met vasten, lenigen tred het heuvelpad besteeg. Een nauwe kromming In het pad maakte, dat ze vóór hem uit ging loopen. Hü bekeek haar eenvoudige, doch smaakvolle grüze kleedlng, maar of het van katoen of neteldoek of een ander* «tof was, wist hü niet en daar bekommerde hü zich ook niet om. Ze had een moolen. witten kraag om, dien hü haar nog nooit had zien dragen en die haar buitengewoon goed stona. (Man ate hü was, kon men niet van hem verwachten, het als dezelfde Prijae Jurk te her kennen, die ze gedragen had dien middag in Westminster, hoog op het stelgerwerk.) Ua, toch was hat nonsens." vervolgde hü, het afgebroken gesprek weer opnemend. „Tod» was het nonsens zooveel tüd te verspuien.** ,.Hoe dat?” vroeg Gwenna argeloos, «onder het hoofd om te wenden. GRONINGEN, 3 Juli. Veemarkt. Kalf- «n melk koeien: I 150.00—160, II 130.00—140; kaflvaarzen: I 120 00—140, II 90.00—100: stieren: I 33—34 ct. II 3628 cent. Slachtvee: I 4646 cent, II 35— 38 cent. Vette kalveren: I 4346 cent, II 344 cent. Vette lammeren 5.007, weldelammeren. 3.005, vette schapen 14.0018 biggen per stuk 8.0013, idem per week 1301.60. Vette varkens I 3133 cent, II 3628 cent. Zouters 3133 cent. Aanvoer: 538 runderen. 516 kalveren, 227 scha pen. 606 lammeren. 310 varkens en 309 biggen. In het kalf- melkvee wae de handel by kleinm aanvoer Iets vlugger. Slachtvee en stieren Iets lager, handel slecht. Vette kalveren bü kleinen aanvoer Iets hooger, nuchtere kalveren prijshou dend. In vette lammeren en weldelammeren was de handel Iets vlugger. Overigens verliep de wol- veehandel zeer traag. Vette varkens bü kleinen aanvoer Iets hooger. Zouten prijshoudend. Biggen let» lager. HEM (Zulder-Kogge), 1 Juli. Aardappelen: j Witte 6.10. groote Schotsche 5.706.90. ld, kleine I 5.607.10, Drielingen 1.502.30. Bloemkool 130— 3.80, Sla 0.50—1.70, Peulen 3.00—6.50. Slaboonen 25.0039.00. Doperwten 6.808.50. Wortelen 3.60 —6.80. Perziken 2.50—7.00. Kruisbessen 2.00—3.1C, Aardbeien 11.0018.00. 's-HERTOGENBOSCH, 2 Juli. Botermün. Aan voer 15260 kg. Hoogste prys 1.49, laagste prija 1.43, mlddelprlJs 1.45 per kg. MAKKUM, 2 Juli. Vlsch. 300 pond Fulkaal 15.1016.00, 600 pond hoekaal 18.15—16.70. per 100 pond. 400 pond Bot 12.50—15.00 per 100 pond. MEDEMBLIK, 3 Juli. Markt ver „St. Joseph” Aardappelen, groote Mulsen 3.103.30, kleine Muizen 3.10—330. kriel 7585 cent. NOORD-SCHARWOUDE. 3 Juli 79500 kg. aard appelen: Groot eSchotsche Mulsen 4.104.70, Schotsche Muizen 5.908.90, Drielingen 5.10 6.10, kleine 1303.50. 675 stuks Bloemkool 3.00 —2.90 per 100 stuks. OBDAM. 3 Juli. .Dt Tuinbouw” 22500 kg. groote sardappeleq 4.506.10, 3750 kg. Drielingen 3.70—5.30, 200 kg. kriel 130—1.60. ROTTERDAM. 2 Juli. Veemarkt. Totaal-aanvoer 2185. 146 paarden. 9 veulens, 393 mager» runde ren. 537 vette runderen. 163 vette kalveren, 133 graakalveren. 638 nuchtere kalveren. 155 schapen en lammeren. 3 varkens. '3 biggen. 17 bokken of geiten. Prüzen per kg.: vette koelen tot 48, tot 44. 3834; vette oasen tot 41. tot 40. 8182; stieren tot 40, tot 36, 2632; vette kalveren tot 65. tot 55. 3342; echapen 353138 cent: lammeren 363228: graskalveren 35—28: nuch tere kalveren 2418: slachtpearden 393439. Prüzen per etuk: echapen 15.00—118. lamme ren 10.0086. nuchtere slaohtkalveren 6.00— 530430. nuchtere fokkalveren 15118. slachtpearden 160.0012080, werkpaarden 330.00—140—80, hitten 90.00—7060. stieren 300.00—155—100. kalikoeien 190.00—140—90. melkkoeien 185.0013585. vaarzen 95.0075— 60. pinken 70.00—6050, graskalveren 40.00— Overilcht. Vette koelen en oesen aanvoer korter, handel Iets vlotter, prüzen prljsh.. pr. koe 64, prima os 46 cent. Stieren aanvoer korter, handel willig, prüzen hooger. Vette kalveren aanveer kort, handel Iets vlugger, prüzen stüver. Prima kalf 90. Schapen en lammeren aanvoer ruimer dan -vorige week handel kalm pril zen als gisteren. Nuchtere slacht- en rokkai veren aan voer klein, handel aanvankelijk kalm, later vlugger, prijzen hooger. Paarden aanvoer minder, handel stroef. Prijzen hooger. Kalf- en melkkoeien aanvoer kort, handel iets williger, prijshoudend. Vaarzen en pinken aanvoer korter, handel zeer kalm, prüzen onveranderd Graskalveren aan voer minder, han del kalm, orllzen als vorige week. TER AAR, 3 Juli. Centrale Veiling. Peulen 0.30 1/75, Doppers 3061 cent. Capucüners 3245 cent. Witte 6080 cent. Tulnboonen 3032 cent, Snüboonen 1.702.30. Stek 0.701.20, Stamprln- cesseboonen 2 503.00, Aardbeien 713 cent grof 1.00. VINKEVEEN, 1 Juli. Coöp. Groenten- en Fruit veiling „Vlnkeveen” Peulen 311 cent. Dop erwten J—-10 cent, Tulnboonen 34 cent. Snü boonen 10—24 cent. Wagenaars 18 cent. Stam- spercleboonen 30 34 cent per kg. Tomaten 1—7 cent per pond. Komkommers, groene 133 cent. Idem gele 36 cent. Bloemkool 1.53 cent per stuk Kropsla 530 cent per 10 krop Aardbeien 1315 cent per pond Rabarber 14 cent per bos. Spinazie i—-5 cent. Postelein 36 cent per kg. Peen 37 cent per bos. WOERDEN. 3 juli. Veillngsver. Woerden en Om streken GroentenvelUng. Aardbeien 618 5 cent. Tomaten 3.56.5 cent. Boonen 1416 cent per pond. Tulnboonen 37 cent. Doperwten 73—11 cent. Peulen 7.510 cent. Koninkje* 1415 cent. Postelein 67 cent per kg. Bloemkool 1.56 cent. Komkommers 137 cent per stuk. Slaulen 7.5 9 5 cent. Selderie 613 cent per bak. Andüvle 5— 115 cent per 10 Peen 343 cent. Kroten 3 cent. Radijs cent per bos. WARMENHUI^EN. 1 Juli. Aardappelen: Schot sche Muizen 6.306.60. drielingen 6.106.40. klei ne 1 702.20 per 100 kg WOGNUM. 2 Juli. Asrdappelen: groote Muizen 5.806.20, Mem kleine 316—6 80. Komkommers 3 105.20. Bloemkool 1303.00. 8?*b<*4nen 33-L 30 cent, Snüboonen 16—22 cent. Tulnboonen 3.00 e—4.00,' Doperwten 3.006.00. Peulen 4.00—9IX). sn 3.405 60. Sla 0.601.50. Aardbeien 614 rent. WARMENHUIZEN. 2 Juli. Aardappelen: Schot sche Muizen 6.006.80, drielingen 5.906.70f groote 4.50—4.70. kleine 1.703.30 per 100 kg. ZWAAG, 1 Juli. Velllngsvereen. ..Bangert en O". Aardappelen 5 506.40. Kruisbessen 2.80. Toma ten: A 6.80. B 7.70. C 4.90. CC 2.40, Slaboonen 25.0030.00, Snüboonen 16.0030.00. Bloemkool 1.504.90. 81a 0.70—130. Wortelen 3.00—8.60, Spinazie 2.706.00. Postelein 2.008.00. Andüvle 0 601 00. Komkommers 3.006 20. Peulen S CO 13.00. Doppers 5 0012.00. Tulnboonen 4.106.00. Prei 1302.60. Rabarber 3.306.00. Druiven 50.00 58 00. Aardbeien' 5.0018.00, Perziken 3.10 8.70. Pruimen 3.50—7.00, Kersen 31.00. Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (AIcL Handeleinlormatlee) Failliet verklaard: 1 Juli: Stichting Eigen Huls Sanctus Thomas Aqulnss, Amsterdam, Prinsengracht 733. J. B. van Barker. handelende onder de firma „Van Berkel's Heerenmodemagazün”, winkelier. Hilversum. Emmastraat 12 38 Juni: B. C. Versteep, handeterelzlger. Gouda. Kleiweg 89. Nlcolaas Ouwerkerk, schoenwlnkelier. Rot terdam. Heerenstraat 20a. winkel Heerenstraat 20b, Rotterdam. C. Weesle, metselaar en aannemer, Brielle, Maasland 117. C H Maasbach. Rotterdam. Schletbaanls.m 15b. zaakdoende Keerweerlan 29. onder den naam Vereenlgde Markiezen!abriek H. L. ten fit Winkel, fotograaf, Rotterda:.i Scheepstlmmermanslaan 6. Rotterdam. Antonie Bosman. Rotterdam. C. P. Tlele- straat 15b. zaak doende Nozemanstraat 50-52, Rotterdam. De nalatenschap van P. Boere Jac.zn., overleden te Hoenkoop A. HensSmits, koopman. Eindhoven. A. J. M. van Eyk, radlocentralehouder. Heeze. A. C. J. van Hooff, bakker. Waalwijk. Orootestraat 333. Opgeheven wegens gebrek aan actief de fail lissementen van J. A. de Vries, O»; E. Jansen. Uarlahelde gem. Veghel. Rectificatie! Het faillissement van A. de Rooü te Bruns- sum la niet opgeheven. wegens gebrek aan ba ten, doch wegens algeheele afbetaling. Diefstal Bü de R. K. kerk te Dulven- drecht (gem. Amstel) Is een zwart gelakt damesrijwlel ontvreemd. voorbü, de trappen op; ik hoop, dat Je niet denkt, dat ik een spookbeeld ben....” Eén seconde had zü hem daarvoor gehouden. Aan stonds had ze geweten, dat haar zielsverlangen In vervulling was gegaan en hü haar Vliege nier waa, terug van het front, haar echtgenoot, aan wlen ze op hetzelfde oogenblik aan het schrijven was. Ze sprong op en keerde zich snel om en wist niet, of zü zich het eerst in die forsene armen geworpen had, of dat hü haar tot zich had getrokken. Het eenige, waar het ®P aankwam, was. dat hü haar nu in zün armen hield, en haar tegen zün borst geklemd hield, alsof hü haar nooit meer los wilde laten Toen 's morgens reveille geblazen werd in het kamp op de vlakte, scheen de zon blü op den met clematis begroeiden muur van Gwenna's bruidskamer en vergulde de herfst bladeren rondom het raamkozün. En in ochtendstralen schitterde een rood juweel den rozentak: de knop was ontloken. Per auto vertrokken ze van de fabriek naar Londen, om eenige Inkoopen te doen en waar Gwenna büna in extase zou geraken bü het zien van den Indruk, dien haar echtgenoot in uniform overal teweeg bracht. Iedere voor- büganger op straat keerde het hoofd om met levendige belangstelling om naar den vliege nier te küken. Zelfs de soldaten staarden nieuwsgierig naar den krijgsman, wiens mili taire korte khakl jas op zü was toegeknoopt en wiens pet, schuin op het hoofd, op een afge richte valk geleek. En elk meisje, dat bet restaurant bediende, waar zü de lunch ge bruikten. fluisterde hoorbaar tot haar collega: ,J&ük. dat te er een van het Koninklük VUeg- corps”. Allen waren In bewondering voor zün uitrusting, die in een tüd, waarin elke khakl- unlform iets romantisch bezat, een büzondere glorie afstraalde. M«ar de blauwe oogen van den man, die het droeg, waren uitsluitend op het jonge vrouwtje gevestigd. met wie hü den eersten maaltüd gebruikte, sinds ze man en vrouw waren. Haar eigen oogen schitterden van geluk door een waas van aandoening heen. O, hoe zalig tegen over hem te zitten »n In het hoekje, over de ronde tafel heen, in het geliefde gezicht te kunnen staren I Ter herinnering aan hun picknick in de bloemenweide, gebruikten zü boterhammen met vleesch en kaas en cider. Ze Klonken met hun glazen en wenschten elkaar alle geluk en voor spoed toe. „En prachtig weer voor de heel» week van onze huwelüksrete,” voegde de brui degom «x aan toe, zün glas neerzettend. Maar

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 2