PROVINCIAAL NIEUWS 4 Met twee kameraadjes op avonturenreis 1 bedenkt het telkens weer. ook uit zywegen komt verkeer MARKTEN Wisselkoersen 1 DONDERDAG 4 JULI 1935 Examen L.O. EGMOND-BINNEN ANNA-PAULOWNA W MIJDRECHT GROOTEBROEK OUDER-AMSTEL ASSENDELFT NEDERLANDER OF NIET? HOOGKARSPEL BOVENKERK ‘HARENKARSPEL HEEMSKERK A KROMMENIE BLOKKER ‘ENKHUIZEN LANGERE DIENSTTIJD IN IND1Ë TUGERTERREUR IN BRITSCH- INDIË DOOR BERTHA RUCK 1l I do] It r Verlaging huren Juli. Vereen.. m. en j. i werd W. de DINSDAG Raf. flinke krentenbrood; maar het jonge vrouwtje „U van deze rustige oor- 68. één nog suit mijn hals nog Zü kuste daarna hun ruim f 950. thans l met ties in den was Personalia. Onze plaatsgenoote Maria Hois behaalde op het per 2 Juli 1.1. te Eindhoven plaats gehad hebbende examen, haar diploma als coupeuse met eervolle vermelding. Wat voelde Pietje zich akelig. Er was een storm opgestoken en iedere deining van het schip, scheen direct op zün maag te niet in Zwemmers opgepast! Liefhebbers van de zwemsport worden er aan herinnerd, dat het bü algemeene politieverordening verboden is. in dat gedeelte van den Amstel te zwemmen gelegen tnsschen de spoorbrug en de Ned. Herv. kerk. ii f 32 3) 37.30 36.35 1.46 1115 6.15 20.15 7.23V» 59 20 9.71»f 24.77L$ 48 07H 32.30 37 30 36 30 1 46»/, 12 15 6.15 20. „5 Be- een twee Burgerlijke Stand Geboren: Afra. d. van E. Neeft en A. M. Llmmen; Catharina Adriana, d. vna P. van Westen en G. Holkamp. Ondertrouwd: C. E. Neinhaus en M. E. Win ter; J. J. Jak, wedn. van H. van Scheppingen en A. Boekel. A WW-4. IV, 48 cent, cent 3 75 nen Er vac.-l waar 6 op heer Een ki G Voetbal Voor Zondag is vastgesteld de wedstrijd E.V.E, a—KG B a. Vei M. 8 Uit ver bn toe too is t ten var zuil tarl ma: eig< E VOl| Z que onr Nat den mis in I Gec H gec< B. 1 Spr lanj mee B dan dem hooi van gew< steil NA in t< Hl Zoo de 1 won kuni hlet der In werk pers spel die 1 den W «i r stem draa voon Aa wens zal d klezl (Do in ter To leder vo lu de tei 1* vei ge kr mi wi lei oo he thi pn bh 1 aa: zot de zij zoc hui stu zi. m ge ka dl w< 2 Juli. Vorige Slotkoersen. Heden 7.2”/, 59.20 9.7174 24.78V, 48 071/, trokken door het vroolijk knapperend vuurtje, zelfs op een warmen dag als dezen. Het oude vrouwtje, klompen vriéndelijk Burgerlijke Stand. Geboren: Johan Coert, z. v. N. de Wit en H. van Oudenaren. Overleden: Wlebe Middag, oud 2 mnd. als volgt: Voor Duivendrecht van 5; voor Ouderkerk van 4.35 op De kinderen wisten van dit alles niets, want die sliepen nog steeds. Werkloosheid opgeheven. Ingevolge de sei- zoendrukte in land, en tuinbouw staat momen teel geen enkele werklooze meer Ingeschreven. Wandelpark. Om het bezoek aan het ge meentelijk wandelpark te bevorderen is de prijs voor wandelkaarten van f 1 per jaar thans ge bracht op f 0.25. Aneta Holland verneemt nog inzake de mo gelijkheid tot verlenging van den militairen diensttijd in Ned-Indtë. waaromtrent 26 Juni melding werd gedaan, dat het hier uitsluitend betreft een maatregel tot verlichting van de be staande wckloosheld en wel In dier voege dat voor hen, die langer in dienst wenschen te blij ven c’an hun dienstplichttijd, de mogelijkheid wordt opengesteld zulks te doen, dus geheel naar eigen keuze. Onderling Paardenfonds In de dezer dagen gehouden bestuursvergadering van het Onder ling Paardenfonds alhier, bleek, dat over het tweede kwartaal 1935 294 paarden verzekerd waren. Het aantal verliezen was negen stuxs De omslag werd bepaald op 1.20 per 100 verzekerde waarde' was uitgekomen, zou hebben verkregen tegen de arbeiderspartij één. Autotocht voor Ouden van Dagen De autotocht voor Ouden van Dagen Is Woensdag middag onder gunstige weersomstandigheden Het vrouwtje zat op haar bouten bankje bil het vuur haar glimlachend toe te knikken mei de intens blijde uitdrukking van een kind, dat naar een spannend sprookje luutert, zooals het haar inderdaad ook voorkwam. „Wel, well 1— vriéndelijk uit!" Dan vervolgde «ij: ..Ik spreek niet veel Engelsch. lammer, jammer 1“ en voegde er leta aan toe in We lach dat Gwenna hevig deed blown en ontkennend het hoofd schudden; toch moest ze lachen „Wat zegt BS?” vroeg Paul, die genoot van Verkiezing banne-bestuur De heeren Jn. Vlaar en J. v. Kampen zullen in October moe ten aftreden, resp. als lid van het dagelijksch bestuur en als hoofdingeland. Naar wij vernemen zal de heer Vlaar meer in het bestuur kunnen terugkeeren verband met het bereiken van den zeventig- Jarigen leeftijd. De nieuwe raad. Bij nader bezien van den verkiezingsuitslag is gebleken, dat de RK Staatspartij, Indien zij voor elk stemdistrict met een afzonderlijke lijst was uitgekomen, vljt zetels inplaats van vier zijn zei: ,.’t Is niets,’’ en meteen draalde zij het mooie hoofdje naar het driehoekig raam, om de geraniums in de bloempotten te bewonderen. Toen het jonge paar na een poosje in de frissche lucht en het zonnelicht kwam, Her haalde Paul zijn vraag, wat het oude vrouwtje gezegd had. Hij wedde, dat nij wel kon raden, wat het was En hij raadde het. En Gwenna gaf toe. dat hy goed geraden had. ..Ze zei, dat het in ieder geval een mooi kindje zou zijn.’’ vertrouwde ze hem schuchter toe. ..Ik heb reeds een mooi cadeautje tegen dien tijdfluisterde Paul na een poosje. ,.Wat dan?” ..Je bent dat hangertje toch niet vergeten. Wel? Het kleine paarlemoeren hartje?” Beneden het hoogland, waar hun grijze ge daanten tegen den groenen achtergrond der boomen afstaken, lagen ander, wijde heuvel- vlakten, waarop de bosschen met hun njpe. gouden herfstbladeren geleken op karpetten en haardkleden. over een reusachtig groen tapijt geworpen; en nog verder beneden strekten sich de laagvlakten uit met haar moerassen en kronkelende zilveren rivieren en daartusschen En nu ziel er niettemin zóö rupsvormige rookwolken van een in de verte dat een neepjesmuts droeg en op ronddribbelde mchte de bezoekers toe, zoo onwccistaanbaar en zoo tandeloos als een baby. R.K. RUwielclub In verband met den Ka tholieken Landdag te Grootebroek Zondag, zal de uitgeschreven tocht naar Heiloo dien dag niet doorgaan. (ieslaagd. Dezer dagen slaagde voor het examen voor onderwijzeres aan de R. K. Kweek school te Bergen, mej. R. van den Berg, alhier. Verkocht Door onderhandschen verkoop Is het woon- en winkelhuis van den heer J. Huis man. staande aan de 8t. Jansstraat, overgegaan in handen van den heer Jb. Rood 'te Broeker- haven. rfnder aanbod, tets williger, ruim prijshoudend, itleren vlugger en duurder. Nuchtere graakalveren edelUk. prijshoudend Biggen met wat minde» anvoer stijf duur. Wolvee onbeduidende aan houden op de administratie van het B. A. en van het Crlsls-comité. Tenslotte wordt z. h. st. goed gevonden, dat B en W. een bekwamen ambtenaar zullen aanstellen op een salaris van 10001200. voorlooplg voor één jaa* borgstelling als voorwaarde voor de funéti B. A. en P. C. C. De heer Komen wenscht geacht te iworden tegen te hebben gestemd. Belooning De fa P. H Kaars Süpesteijn en de directie der Ver. Blikfabrleken hebben aan den burgemeester een geldeljjke belooning over handigd ter uitreiking aan de politie in ver band met een belangrijke arrestatie en klaar heid in diverse inbraken. R.K. Middenstand De nieuwe afdeellng der Hanze in onze gemeente vergaderde in het Patronaat. Aanwezig was os. de heer J. Mol van het Centraal Bureau. Besloten werd een commissie van bijstand In hst leven te roepen om middenstanders die in moeilijkheden verkeeren economisch te steu nen. Voorts werd een Santoscommissie samen gesteld uit kapelaan Peereboom en de heeren T. Schouten en O. Botman. Het conoept-hulshoudelijk reglement werd In zijn geheel aanvaard. De contributie werd be paald op f 8.— per jaar, te voldoen in vier ter mijnen, elk van f 2. Tot beschermheilige dezer afdeellng werd ge kozen de H. Jozef. Besloten werd te stichten een damescomité voor de geldverzamellng tot verfraaiing van ’t Hanze-altaar in de Kathedraal. De Bondsclr- culaire zal nog nader worden bestudeerd en Lx.t. met de leden worden behandeld. Een voorstel tot boeteheffing zal door het be stuur onder de oogen worden gezien. BERGEN (N.H.). Kweekschool Bt. Joseph. Eerw Zusters Ursulinen. Geslaagd de dames- G M F C de Graax. Zijdewind en A. J. M Hoek, Bergen MADRAS. 3 Juli (A. N. P.) Volgens de officl- eele statistieken sijn de laatste drie maanden 160 Europeanen en Inlanders verscheurd door tijgers, die een ware terreur onder de bevol king uitoefenen. gehouden. Een lange file auto's zette koers naar Haarlem, uitgeleide gedaan door vele wui vende plaatsgenoolen. Onder de aanwezigen merkten wi) op onzen bekenden humorist Palm boom. die. naar wij vernamen, niet nagelaten heeft de stemming aanzienlijk te verhoogen. De opgetogen terugkeer .was wel het beste bewijs, dat ook» dit jaarlüksch uitstapje uitstekend is geslaagd. voortrollenden spoortrein. Er hing over dn alles een waaa als een blauwachtlge sluier Doch hier, in deze helder belichte bovenwereld, waar alleen de zon een welkome toeschouwster waa hier, ver van alle menschelijke gewoel, in Gods majestueuze natuur, hier gevoelen die twee Raadsvergadering. Dezer dagen kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. De voorzitter en enkele leden merken op. dat de tarieven van het Algemeen Afdeelingszleken- fonds Alkmaar te hoog waren en besloten was voorlooplg geen bijdrage te storten voor werk- loozen vooraleer deze premies zijn verlaagd. Wethouder Lubbert, den heer Rezelman, werk gever. en den heer Dekker, werknemer, wordt gevraagd zitting te nemen in de commissie, wel ke overeenkomsten zal regelen en adviezen zal uitbrengen aan den inspecteur voor werkverrui ming, dit naar aanleiding van het verzoek op genomen te worden onder de gemeenten, welke toeslag kunnen bekomen op de loonen in het vrije bedrijf. Een uitgebreide discussie ontspint zich ten opzichte van een nieuwen ambtenaar die de administratie der werkverschaffing en steunregeling zal moeten bijhouden en tevens de contröle daarover voeren. De bedoeling Is. dat die ambtenaar ook als secretaris-penning- meester van het Burgerlijk Armbestuur en het Crlsls-comité zal fungeeren. Hiertegen heeft de heer Komen ernstig bezwaar. De voorzitter zegt toezicht te zullen blijven jonge menschen, dat dit hun wereld was. Zij wandelden in innig genieten verder, nu eens over het zachte mostapijt, dat den veerkrach- tlgen veengrond bedekte, dan weer een hel ling afdalend. die soms twee mlllen lang zaam naar beneden glooide. Zij zouden daar den ganachen dag kunnen wandelen zonder een levend wezen te zien, behalve de kleine kudden schapen, die knabbelden aan heldebrem. Geen stem verbrak de vreedzame stilte, behalve de elkaar toeroepende kieviten, die In de vrije, open lucht op hun wiekjes zweefden. Dan. door een opening tuaechen ’.wee heuvels pas- seerend. zagen ze plotseling het huisje aan het meer. De stille watervlakte weerspiegelde het diepe blauw van de onbenevelde lucht en het donkergroen van het overhangende lommer der bosschages, die de twee eilandjes In het mid den van het meer zoo bekoorlijk maakten. „Het zijn rhododendrons,” zei Owenna tot haar man. „Wanneer ee in bloei staan, is bet eenvoudig één maasa van rose en roode bloe men, die zich in het gepolijst watervlak weer spiegelen. Het is den zoo verrukkelijk moot. O Paul, je moet terugkomen, om met mtj van dat betooverend schouwspel te genieten I** „Kunstgenot” De R. K. Gemende Zang- vereeniging „Kunstgenot”, directeur de heer H. J. Trompert. gaat Zondag 14 Juli naar Krom menie om deel te nemen aan het festival van „Werkmanslust" aldaar. Gezongen wordt „De Morgen” van Outshoorn en „Het Onuitgezongen Lied” van Wierts. ALKMAAR. 3 Juli. N V Alkm. Exportveiling. Aardappelen 4.606 90 per 100 kg Aardbeien 20 48 cent per slof. Andijvie 0.603.10. Bloemkool 1.503 50 per 100 stuks Doperwten 1.506.00. Druiven 37 00—30 00 per 100 jxmd Kropsla 0.50 3.60. Komkommers 1.003.50, Meloenen 12 00— 23.00 per 100 stuks Peterselie 140 per 100 bos. Perziken 2 006 00 per 100 stuks Postelein 10 16 cent jier bakje. Peulen 1.506.00 per 100 pond Rabarber 1.004.00 per 100 bos Roode kool 5 80 per 100 kg Selderie 0 901 90 per 100 bos Spina zie 1030 cent per bak. Snyboonen 10.0012 00. dubbele Spercleboonen 13 0015.00. Tulnboonen 1.503.50. Tomaten 1.003.00 per 100 pond. Uien 1.30—3.80 Wortelen 2 004.00 per 100 bos. AMSTERDAM. 3 Juli. Veiling van Land- en Tuinbouwproducten. Bloemenveiling van 2 Juli. Rozen: diverse soorten 1003 00 per 100 stuks Diversen: Am. Anjers 3 00—4 00. Gladiolen 100 3.00. Engelscbe Irissen 4070 cent. Violieren 1.50 3.00, Umbellatum 1.002 00 per 100 stuks. Ll- llum Longlflorum S 004 00, Amaryllis 3 004.00 per 100 kelken Convllle wit 410 cent. Idem rose 48 cent. Lathyrus 36 cent, Plumoaa 830 ct. Sprengen 8—15 cent. Astromenia 643 cent pa bos Potplanten: Hortensia’s I 4080 cent. Idem II 1530 cent. Sprenlgerl U>—20 cent. Coleus 8 18 cent. Geraniums 59 eent. Petunia's 46 cent Fuchsia's 811 cent. Kentla’s 0.601.30 per stuk. Kleine potten Adlanthen 68 cent. Varens 45 cent. Plumoaa 35 cent. Begonia’s 34 cent. Geraniums 3—8 cent. BSadbegonla's 56 cent per stuk. Groentenveiling van 3 Juli. Bloemkool I 3 00 5.50, Sla I 1.003.40, Komkommers geel I 3 00 4.30. Idem II 1.502 50. Idem groene 1002 80 per 100 stuks. Doppers 5.0011.00, Peulen I 8 00 14.00. CapuciJners 6 0010 00. Snljboonen 22 00 2600. Spercleboonen 30.0033.00. Spinazie 2.00 7.00, Postelein 2.004.0Ó per 100 kg Peen I 5 00 —7 50. Idem II 2.504.00. Radijs 0.80160. Sel derie 2 004 00, Peterselie 4 006 00. per 100 bos. Andijvie I 2.00 100 per 100 stuks Tomaten: A 6 009.00. B 6.0010 00. C 3.006.00. Tulnboonen 3.005 00 per 100 kg. Aardappelenvelling van 3 Juli. Muizen 6.50- 7.5(1. Idem Drielingen 5 006.00, Mem kriel 3.50 —4.50 per 100 kg. woningbouw. Door den Minister is toestemming verleend de huren van de huizen der beide woningbouwvereeniglngen ts verlagen 5.35 op ,4e suit mijn hata nog een» breken, jij woesteling," beklaagde Gwenna zich lachend Pietje werd al witter om zijn neus. Zijn maag begon zoo raar te draaien en eensklaps sprong hij op en holde de kajuit uit. De hof- hofmeester had hem gadegeslagen en bracht Pietje fluks naar bed. HIJ had danig last van zeeziekte. Personalia. Met ingang van Juli is aange steld tot organist bij* het R.K. kerkkoor de heet Anton Smits uit Breukelen. zUn gemunt. Wietje kwam stil bij haar zieke vriendje zitten, en knikte af en toe eens vriendelijk naar hem. Eindelijk viel Piet in slaap De storm bedaarde ten slotte en tegm den morgen kwam Colombo in zicht. De ka pitein en de eerste stuurman begaven zich in een motorsloep aan wal om met den consul te bespreken wat er gedaan moest worden met betrekking tot d- kinderen. Daarna kwamen ze terug en het schip stoomde weer verder. afgelegen plekje, een buitenpost oo den heuvel, omringd door eenige kleinere boomen; een kort steenen pad voerde naar de openstaande deur, waar een enorme, uit roode aarde gebak ken waterkruik atond Bij t binnentreden kwamen ze in een half donker, koel hol met heel oude glad gesleten eikenhouten meubels, die op den leemen vloer kraakten. Er was ook een kast van gesneden wilgenhout, eveneens glanzend van ouderdom en een open vuurhaard, waardoor zij met de oogen den opstijgenden rook volgend, een glimp van de blauwe lucht gewaar werdm. En in zulk een hol woonden tn werkten nog menschen. alsof we leefden in het jaar zeven tien honderd en zooveel, en dat wel op nauwe- lijk» één dag afstand van vliegtuigenfa- briek, waar de wereld nox moderner gemaakt werd! Waarlijk een romantische eeuw, waarin zulke scherpe contrasten zoo dicht bij elkander te vinden zijn! Een oud Welach vrouwtje, door haar zonen, die schaapherders waren. bU Oen hoek van oen haard achtergelaten, vóórzag ben van karne melk. eigen gemaakte boter, heerlijk van smaak, boerenbrood, dat naar noten en turf roqjn- Zü aten met wonderlüken eetlust. Owenna zat op de vensterbank, waarop bloempotten waren uitgestald en waartusachen een groote huls- bübel lag. Paul stond bij den haard, aange- moet maar flink eten,” moedigde het oudje hen aan, terwül ze nog krentenbrood aandroeg. ..Kom münheer. kom juffrouw Williams, be dient u zich. O ja, ik moest zeggen' mevrouw; u is Immers een getrouwde dame. Is uw man en ze legde haar magere, becnlge hand op zün mouw Is uw man geen dcrnlné?'' ,.Hü is militair, vrouw Jones antwoordde Gwenna fier en hervallend in het accent van haar geboorteland. „Hü is vliegenier!" „Hü is een wat?” vroeg vrouw Jones wei felend. maar steeds glimlachend. ,,HÜ vliegt werkelük; op «en vliegmachine, hoog in de lucht.” „Wel wel!” schaterde het oudje. „Vliegen zooals de vogels? Neen, maar hoe heb ik het. nu? Wel, wel wel!II Maor wal doet hü nu elgenlük, Hef kind?” vroeg ze »an Gwenna. „Hü is in Frankrük geweeet om de Dult- schers te bevechten,” lichtte het meisje haar In. RUwielclub „Sub Tutela Matris" Van be- stuurseüde werd ons medegedeeld, dat de bede- vaart der club naar O. L Vr. ter Nood te Hei loo. bepaald op Zondag, wegens het samenval len met den West-Frleschen Landdag tot na der is uitgesteld. Burgerlijke stand Geboren: Elisabeth Guurtje, d van Cornells Half en Trüntje Jon ker; Theodorus Nlcolaas, z. van Gerardus Ja cobus Konlng en Dorothea Steeman; Josephus Jacobus, i. van Engelbertus Hopman en Petro- nella Johanna Bakkum; Wouter Petrus, z. van Johannes Groot en Aaltje de Boer; Simon Jo- Jbannes. z. van z. van Wilhelmus Kramer cn Albertina Marla Stoker; Hermanus Adnanus, z. van Jacob Zomerdük en Cornelia Jacoba Res; Anna Alida, d. van Wilhelmus van den Berg en Agnes Alida Zuurbier. Ondertrouwd: Hendrik Spaans te Heiloo en Maria Tervoort, alhier; Cornells Petrus de Wit te Castrlcum en Antonia Tervoort, alhier. Getrouwd: Jozef Stam te Egmond aan Zee en Margaretha Admiraal, alhier. Overleden: Theodorus Hendrikus Broekhof. 12 Jaar; Maartje Balkenende, wed. van T. Min nee, 73 jaar; levenloos aangegeven kind van Jan Ruiter en Jacoba Kuiper; Jacob Zijp. 72 jaar; Jacoba Johanna Bommer, 5 jaar; Johan nes van Loo. 66 jaar. De openingszltting van de Staten van Lim burg werd Dinsdag gehouden in het nieuwe Gouvernementsgebouw te Maastricht De geloofsbrieven van al de leden werden on derzocht en, behalve die van graaf Marchant d’Ansembourg (NSB), met algemeene stemmen in orde bevonden. Naar aanleiding hiervan- sprak de heer Llndeyer (SDAP) twüfel uit over het Nederlanderschap van graaf Marchant d'An- sembourg. Hü wilde nader onderzocht hebben of de graaf wel zeker Nederlander Is. De heer Van Basten Batenburg deelde mede, dat graat d’Ansembourg in Nederland uit Ne- derlandsche ouders geboren is. In 1912 vertrok hü naar Dultschland, nam dienst in het Duit- sche leger en nam dientengevolge de Dultsche nationaliteit aan. In 1935 is hü „von seinem Dcutschtum entlassen Een voorstel van den heer Llndeyer om een onderzoek naar het Nederlanderschap van graaf d'Ansembourg in te stellen, werd verworpen met 34 tegen 10 stemmen. Het voorstel tot toelating van graaf d’Ansembourg werd aangenomen me; 41 tegen 4 stemmen. „O hou je nu maar niet zoo onnoozel!" ga» hü terug. „Natuurlük. om zoevee! tüd te ver spillen om tegen jou over die machine tc praten, je hand vast te houden om je de wel ving van een vleugel te beduiden en dan je hand wear los te laten. In plaats van ineens te erkennen: Ja, je hebt me ingepalmd, en dan zóó te doen.' Hü was nu vlak achter haar gekomen op het bergpad en door de stele helling stak haar hoofd boven het zijne uit. Hij trok haar hoofd achterover, zoodat het tegen zün schouder aan viel. «Jb Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Wil helmus. z. van I. A. van Leüen en E. Oud Cornelia Maria, d. van Q. Oud en E. A. Sütn Frederlcus Aloyslus. z. van P. Broersen en K. Buüsman Nlcolaas Johannes, z. van J. Jong en G. Peerdeman. Ondertrouwd: Jac. de Graaff van Hoorn en dervolle natuurschoon den. Paul gluurde door de met sptnnewebben be dekte tralievensters. Vlak bij de vensterbank lagen scheerbenoodlgdheden. Het stukje zeep in het bakje was blauw beschimmeld. Verder zag hü eenige stoffige meubels en kleedjes hier en daar over den houten vloer verspreid en een versleten jas aan een kapstok. De wanden waren versierd met hertengeweien en ingelüste photografleén, benevens eenige vsei gebruikte hengelroeden. „Een aardig huisje. Ik zou hier best eenigen tüd willen doorbrengen," merkte Paul op. „De eigenaars zün weggegaan, denk ik.” zei Owenna. „Het is heelemaal gesloten. Het bootje, waarmee ze gingen visschen. zal ook wel vastgemeerd zün.” Ze vonden een tamelük lange boot met platten bodem. vastgebonden aan een der stevige rhododendronstrulken, die haar scherp-gepunte bladeren doopten tn het turfbruin plekje water, dat door riethalmen was omringd. Paul stapte In de boot om ze te onderzoeken en nam de riemen op. „Een mooie middag voor een roeitochtje, vrouwtje.” zei hü tot de dultgrüse verschoning, die op den met sponsachtigs mos begroeiden oever stond toe te küken. .Kom, vrouwtje, spring er maar in. Ik zal je naar den overkant van net meer roeien." „Je kunt de oude tobbe niet vooruit krügen- jongen.” „Niet? Dat zul ja eens sier. (Wordt vervolgd). Ook de oude St Bavokerk te Haarlem moest noodig worden gerepareerd, hetgeen thans met steun van de provincie geschiedt. De werkzaamheden op den prachttgen toren groote 6.00—40, 6350 kg. kleine 5.20 100 kg. 1RWIJK, 3 Juli. Vereen. Veilingen Ken- vrüe Veiling Breekpeen 6070 ct., cent. Postelein 1418 cent. Andijvie 40—75 cent per kist. Worte len 3—6 cent. Rabarber 3—4 cent. Peterselie 34 cent. Selderie 34 cent per bos. Bloemkool I 47 cent Idem II 23 cent per stuk. Tomaten 512 cent. Doppen 818 cent. 'Capucüners w. 1016 cent. Idem B 1016 cent. Raspen 15— 20 cent. Peulen 1324 cent. Snljboonen 36 cent. Dikke Boonen 26—^9 cent. Tulnboonen 45.5 cent per kg Komkommen 34 cent per stuk. Aardbeien 4055 cent per slof. Perziken 3.59 cent per stuk. Druiven 5058 cent per kg BEVERWIJK. 3 Juli. Aardbeien veiling ..De Mo len’’ Jucunda z. d. per 100 kg. 17.00—18.00, Dutch Evern 18.0017 50. Moulin Rouge m. d. 30.0052 00. vroege export idem 37.0046 00. Moulin Rouge z. d. 37.00—-50.00 per 100 slof. BEVERWIJK. 3 JuU. Bloemenveiling ..’t Cen trum" De eerste bloemen van Gladiolen wer den Woensdag van ’t vrije veld gesneden en san- gevoend. De prijzen wazen als volgt: Halley 10 19 cent, Mellust 1535 cent. Souvenir 1218 ct.. Early Sunrise 1828 cent. Maréchal Poch 2030 cent. Maldenbiuab 17—34 cent. Jacoba V. Bele ren 40 cent. Prince of Wales 1723 cent. Rublnl 1834 cent. Pyrethrum 410 cent. dlv. Engelache Irissen per 10 boa 1735 cent. Anemonen en Ra nonkels 1035 cent, Glpskruld 48 cent. Ere- murus 15 cent per stuk. Dlv. Kaarozen 2085 et., diverse bloemen van Lathyrus 27 cent. Convillea 520 cent, dubb. Violieren 1739 eent. Idem enk. 1119 cent. Duizendschoon 4—7 ct.. Campanul- la 69 cent. Margriet 38 cent, Tügerlellee per 10 tak 1930 cent. Candldum per 5 tak 1114 cent. Santorla 48 cent. Koombloemen 36 ct Holl Anjera 36 cent, Zinnia’s per bos van 10 at. 3035 cent, diverse Dahlias 14-38 cent. Pioen rozen 1535 cent Papavers 36 cent. ALstrume- nia's 1035 cent.’ Ixla'a 25 cent. BOVENKARSPEL. 3 Juli „De Tuinbouw" 11300 baal aardappelen: Sutton 3.26. Ninetyfold 2.35—365. Schotacne 3.003 25. grof 2.25—2.55, kleine 2.70—380, kriel 0.75—1.10 per baal. 1000 stuks Bloemkool: I 3B0—3B0, H 1.50—1.70, Hl 1 50 per 1000 stuks. ENKHUIZEN. 2 Juli. Vlach. 64 vaartuigen met 110OO pond Koraal 18.531.5 cent. 11 vaartuigen met 400 pond Lljnaal 23.531 cent, 13 vaartuigen met 250 pond Korbot 16.521.5 cent per pond. ENKHUIZEN. 3 Juli. Coöp. veiling Rloemen- lust” Bloemen: Anjers 14 cent. Buphtbal- mum 25 cent. Regale 3060 cent per 100 kelk. Candldum 4060 cent per 100 Rozen 510 ct., Tangoerle 34 cent. Margrieten 34 cent. Sier- distèjs 1719 cent. Duizendschoon 34 cent. Erlgeron 13 cent. Calllopels 34 cent, Gladiolen 1733 cent. Aardappelen- en groentenvelllng. Aardappelen: groote Schotache 2.954.30. grove 3.35, kleine 3.00 3 00. Sla 0.80—1.40, Snüboonen 3035 ct. per kilo HAARLEM 3 Juli. Groentenmarkt Tomaten 6 12 cent. Snljboonen 3025 cent. Heerenboonen 3328 cent per kg. Spinazie 1855 cent. Andij vie 3570 cent. Potaeleln 35—40 cent oer kist Sla 0.803.50 per 100 krop Peulen 5080 cent per zak. Radijs 36 cent. Rabarber 36 cent. Wortelen 36 cent. Selderie 35 cent. Peterselie 36 cent per boe. Komkommer 36 cent. Bloem kool 38 cent per stuk s-HERTOGENBOBCH. 3 Juli. Veemarkt. Op de markt van heden waren aangevoerd 1483 stuks: 799 stuks hoornvee. 543 biggen. 31 zeugen. 34 echapen-lammeren, 66 kalveren. De prijzen waren als volgt: kalfkoelen en melkkoeien 130.00—190.00. kalfvaarzen 100 00140.00. magere oesen en koelen 70.00140.00 per etuk. Vette oaten en koelen: le kwal 33 —37 cent. 3e kwal. 1833 cent per pond. Slachtstleren 17.0033.00, Pinken 60.0080 00, dikke Zeugen 80 0020 00 per etuk. Biggen 1.40 1 60 per week. Schapen en lammeren geen notee- rlng. Over het geheel minder aanvoer. Handel in kall en melkvee minstens evengoed als vorige week en wel prijshoudend Weldevee redelijk en prüshou- dend. prima soorten Iets duurder. Slachtvee wat Verder op den oever was er esa andere weelderige wildernis van rhododendrons en laurierboschjes, die de grüse zteenen muren en de in lood gevatte ruitjes van het vier kante landhuisje gedeeltelük bedekten. Het was een Ideaal plekje, om daar ten vacantte door te brengen en van daaruit de hengelsport te gaan beoefenen, of zich te vermeien in bet won- A. A. Bakker van Grootebroek. Getrouwd: Th. M. Jong van Zwaag en B Boos van Grootebroek 8. van Behagen van Berkhout en D. C. Venrooy van Grootebroek P. Wiebring van Blokker en G. J. Koopman van Grootebroek B Ch. Hulskamp van Alk maar en M. Schaper van Grootebroek. Overleden: Cornells Schouten, z. van C. Schouten en G. M Appelman Hendrik Jozef Koster, z. van H. Koster en N Bakker Alida Bakker, d. van J. Bakker en A. Laan Geer tje Vriend, wed. van Jac. Beerepoot. •OGENBOSCH. 3 Juli. Blocveiling Rljs- i. Op de heden gehouden veiling werden de prijzen besteed: RUsdoperwten le s. <«907.10 per 100 kg. Totale aanvoer 33445 kg. MEDEMBLIK. 8 Juli. Marktver ..St. Joseph". Aardappelen: groote Muizen 3.003.15, kleine Muizen 3.103.35. kriel 75 cent per 50 kg. NOCRD-SCHARWOUDE. 4 Juli. 93300 kg. aardappelen: groote Schotsche Muizen 3.204.70, Schotsche Muizen 6.006.80. Drielingen 4.40 5.50. kleine 1502.50 180 stuks Bloemkool 2.50 per 100 stuks. 108 kg. Tulnboonen 3.00. PURMEREND. 3 Juli. „Atslagver Beemate-, Purmerend en Omstreken". Aardappelen: Sc hot- sebe Muizen 1.381.75, kleine Schotsche Muizen 0.881.66 per 35 kg Dubbele Slaboonen 4.805.10, Tulnboonen 4356 cent per 15 kg. Peulen 3 00— 8.00, Doperwten 1.504.50 per 50 kg. Roode Aal bessen 40 cent per kg. Perziken 3.006.00 per 100 stuks. Blauwschokkers 1.101.41 per 15 kg. Aard beziën 433 cent per kg. Bloemkool 1A03.50 per 100 stuks. 81a 0.501.40 per 100 krop. Andijvie 850 cent per kist. PURMEREND. 3 Juli. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstreken’’ Aardappelen- Schotsche Muizen 1.38190 idem blauwe 45 cent, kleine Schotsche Muizen 1.101.60 per 25 kw. Dubbele Slaboonen 3.30—464. Stoksnljboonen 4.30. breede Stamboonen 3.853 30. Tulnboonen 53—63 cent per 15 kg. Peulen 1.508.50 per 50 kg. Doperwten 5397 cent per 15 kg. Roode Aal bessen. 4454 cent per kg. Perziken 3.007.00 per 100 stuks. Blauwschokkers 8391 cent. Blauwe 1.091.22 per 15 kg. Aardbeziën 618 cent per kg. Komkommers 2.405.70 per 100 stuks. Tomaten: A 10.00. C 8 00 per 100 kg. Bloemkool 1A06.80 per 100 stuks. Spinazie 3540 cent Postelein 4154 cent l>er 6 kg. Sla 0.503.30 oer 100 krop. Andüvle 850 cent per 100 krop. Ra barber 1.103.50. Wortelen 3ÓO 6.80 per 100 bos. Druiven: Prankentbalers 56—68 cent per kg. SCHAGEN. 4 Juli Vëmarkt. 7 paarden 150.00— 350. 13 magere Geldekoeler. 90.00130, 37 vette Geldekoclen 150.00355, 5 kalfkoelen 110.00—160, 78 nuchtere kalveren 3.0010. 82 schapen 12.00 18. 63 lammeren 4.007, 7 vette varkens per kg. 34—37 cent. 49 biggen 13.00—15, konünen 0.15 3.00. 12 kippen 30—-50 cent. TER AAR. 3 Juli. Centrale Veiling. Peulen 0.30 140. Doppers 0.300.65. Capucüners 32—46 ct idem witte 0.501.10, Tulnboonen 2336 cent. Snüboonen 1.702.40. Stek 0.701.40. Stamprln- cesseboonen 3.303.80. Postelein 34 cent. Spi nazie 935 cent. Prei 2.40. Peen 36 cent. Breekpeen 3 30- 3 00, Sla 1.00170. Bloemkool 1.502.80, Perziken 48 cent. Aardbeien 710 cent. Spitskool 150. Tomaten 26 cent. Kom kommers 1.703J0. VOLENDAM. 3 Juli. Heden werden aan de vei ling aangevoerd 73353 ëndeleren 1.591.62. VINKEVEEN, 3 Juli. Coöp Groenten- en Fruit veiling „Vlnkeveen” Peulen 3—11 cent. Dop erwten 310 cent. Tulnboonen 34 cent, Snü boonen 834 cent. Wagenaars 14 cent. Stair. - spercleboonen 3438 cent per kg. Tomaten 16 cent per pond. Komkommers, groene 13 cent. Idem gele 16 cent. Bloemkool 1.5—4 cent per stuk. Kropsla 520 cent per 10 krop Aardbeien 510 cent per pond. Rabarber 14 cent per boe. Spinazie 2 6 cent. Postelein 35 cent per kg. Peen 37 cent per bos. WILNIS, 2 Juli. Wllnissche Eierveillng. Aan voer 59373 stuks: kipeleren 2.102.80, eendeie- ren 1702.00 per 100 stuks. WESTLAND, 2 Juli. Veilingen v. d. bond ..Westland". Export. Aardbeien 814 cent, Druiven: Alicante 5776 cent. Emile 6567 ct., beide per kg. Tomaten: A 37.5—75 cent, idem B 5095 cent, idem C 37.594 cent, idem CC 55— 30 cent, alles per bak. Aardappelen 1.381.95 per 25 kg. Peen I 2.604.50 per 100 bos. Meloe nen I 2641 cent, idem II 533 cent, beide per stuk. Groote boonen 3742 cent per baal. W ARMENHUIZEN. 3 Juli. Schotsche Muizen 6.106.70, idem groote 4.504.80 drielingen 5.70 —6.30, kleine 2.10—2.50 per 100 kg. WOERDEN, 3 Juli Velllngvereen Woerden en Omstreken. Eierenveiling. Klpeieren. wit 1.90 3.50. bruin 2.102.50. gemengd 102 50, Wit extra zwaar 2 603 70, ëndeleren 1.451.85. kal koeneieren 2.80, alles per 100. Aanvoer 35398 eieren Kaas 13 ct. Boter 6164 cent per pond. Hanen 33.5 cent, konünen 2335 oent per stuk. WESTLAND. 3 Juli. Veillogen hü den bond Westland, Aalbessen, rood 3042 cent. Aardbeien 816 cent. Druiven blauw 3048 cent. Idem wit 3308 cent. Alicante 4377 cent TomatenA 0.421.00, B 5587 cent, C 4066 cent, CC 35 37.5 cent, dubb Boonen 1823 cent, Snüboonen 1535 cent. Aardappelen 1 501.85, Bloemkool I 11502.70, Komkommers 1.103.50, Meloenen 21 veut, Perziken I 618 cent. Idem II 38 per'stuk. Peen 1.505.50. Rabarber 1.50 jer 100 bos. Andijvie 0.703.70, groote boo- 1445 cent per kist. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland ssssasewss* Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New York (enbW Roe» Praag Madrid en hem een stap dichter naderend. ..Maar je mag wel een beetje ruw zün.' Luisterde ze en kuste hem met haar rozeroode lippen. Zü wandelde voort. «Un arm als een klemmenden om haar heengeslagen. Eenigen tüd bemerkte hü. dat hij het mandje dat lunch bevatte, onderweg op den turf- achtlgen grond had laten valxm: zü gebruikten den maaltüd eerst laat, toen x asmkwamcn Hl een boerderütje. vier honderd voet boven het mündorp gelegen. Het was een eenzaam. Het schip was reeds in volle zee, toen de kapitein zich naar de hut van Pietje be- ..Hé. wordt rens wakker, mafkous!" riep hü- Pietje rekte zich ëns uit. Elndelük was hü goed wakker en zag den kapitein voor zich staan. „Wat is er allemaal ge beurd, kapitein?” vroeg hü Jaarvergadering Dinsdagavond werd de jaarvergadering gehouden van Bovenkerks Fanfarecorps. Uit het jaarverslag van den secretaris, heer A. v. Rüt. bleek, dat de vereenlglng gestegen van 27 tot 34 werkende leden en van vier adsplranten tot zestien adspiranten. haald werden in de concertwedstrüden eerste, een tweede en een derde prüs en eerste prüzen in den marschwedstrüd. Medewerking was verleend bü een priester feest, bü een Jubileum en bü processies. Ook werden enkele serenades gebracht bü huwelüks- feesten. Het 12iz-Jarig bestaan van Boven kerks Fanfarecorps was prettig gevierd en met financieel gunstige resultaten, dank zü de me dewerking van de Commissie van Büstand, die de vereenlglng door haar invloed steunt. De heeren W. de Bruin en de gebrs. Jac. W. Schuit namen ipet succes deel aan een aolo-concours. Uit het verslag van den penningmeester, den heer G. Buskermolen, kon men beluisteren, dat ontvangsten en uitgaven leder bedroegen. Het nadeelig saldo bedroeg X 180.73. De aftredende bestuursleden, de heeren Stokkel en O. Buskermolen. werden herkozen en in de vacature H. Wesseling Bruin gekozen. Besloten werd 15 Augustus a.s. een concert te geven te Bovenkerk en om het tekort weg te werken een bazar te houden in de maand Sep tember. Na rondvraag volgde sluiting. Fruitveiling van 3 Juli. Meikersen 1430 cent, idem roode 1012 cent per kg. Proleflcbeuen 5058 cent, idem rood 4044 cent per kg. Aard- belen 3556 cent per slof. AMSTERDAM. 3 Juli. Vlsch Aangevoerd door 4 motorbotters benevens consignstlezendlngen. Af- geslagen aan de Gemeente-Vlacbhal De Rutfter- kade, Amsterdam. Besomming der botters 83.00 129.00, Handschol per kist 9.0010.00. Schar 1.60 1 80, groote Tongen per kg 8064 cent, middel Tongen per kg 5484 cent, kleine Tongen 3854 cent. Geep per tal 4.505.25. Uit de hand ver kocht op het buitenterrein: Aal per pond 2035 cent. Bot per pond 1518 cent. Garnalen per 15 kg. 2.50—3.00. AVENHORN, 3 Juli. Coöp. Land- en Tulnbouw- en Marktvereen. Avenhorn en Omstreken. 2100 kg. Schotsche aardappelen, grof 4.605 00. 33000 kg idem groote 5.706.30, 3800 kg idem kleine 5.305.80 per 100 kg. AVENHORN. 3 Juli. Coöp. Land- en T'ulnbouw- en Marktvereen. Avenhorn en Omstreken Vroege aardappelen. 3600 kg. Schotsche. grof 4.604.801 38800 kg -- --- - 5.90 per 1: BEVIST nemerland en Spinazie 2065 cent. Sla” II 1418 cent. A len 3—6 cent. Selderie 34 cent i>er - cent 5—12 cent, Peulen

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 2