ONS BLAD De „Haan” haalt de post voor de zon weg BECK’S BEZOEK AAN BERLIJN ’ll Het nieuws van heden NACHTVOGELS VLIEGEN NAAR KEULEN DE BAROMETER VÉRGAANDE OVEREEN STEMMING De Habsburgsche kwestie JOH. LAUWERS *1 Sr VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS VRUDAG 5 JULI 1935 f 2- Inzittenden gered Vtruly luchtpostillon Sterren boven en onder Geen herstel van de h monarchie Van S tot 4 pCt. Man in een leeuwenkooi Waaghalzerij koet hem het leven De Poolsche minister ontvangt de pers Minuter Beck Bezoek 7* AARDBEVING Beek, Italiaansch watervlieg tuig gezonken Koning Leopold op de wereldtentoonstelling DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Disconto-varlaging te Parijs Muizen vliegen door de lucht pa PAYGLOP3 ALKMAAR BRILLEN ZIEKENFONDSLEVERANCIER aan de Nederlandsche afdeeling Minister Gil Robles (rechte) heeft in ge zelschap van den generaal-gouvemeur van Catalonie, Manuel Portela (linke) een bezoek gebracht aan rumoerig Barcelona -- gfr, ^4 Verloving van Aartshertog Otto met prinses Maria van Italië? ADVERTENTIEPRIJZEN: Per lossen regel 20c, ingez. med. 40 c p. regelidem op peg. één 55 c p. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek. Telefoonnummer 4330 Leopold Wölfling over leden Eer de dag gloort zijn brieven en stukken uit heel Europa saam- gebracht en gedistribueerd Polen en Duitschland zullen in nauw contact blijven en ijveren voor den vrede in Europa ACHT EN TWINTIGSTE JAARGANG No 228 NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD i ■<- A s 3 Brand op de Rum" grblwscht. Het o. o o Landen in den nacht ia Wuly OP sor- evenwel be- terugbllk de ▼an L wljzernaalden. tiental- een geheimzinnige Ook het geheel onzichtbare mechanisme, dat uur aan uur den piloten ter beschikking staat, BRUSSEL. 4 Juli. (A N P) - dag heeft de Koning van België De beschadigde „Prinses Juliana** is te Batter dam gearriveerd, waar bet sehip gerepareerd aal worden. Koning Leopold besaeht Donderdag de Neder landache afdeeling op de wereldtentoanstelliag te Brussel. Stappen bü de Dultache regeering in verband met de schietpartij bij Vlagtwedde. De Vereeniging „Nedertandach Fabrikaat** ver gadert te Scheveningen. PARUS, 4 Juli. (A.N.P.) Met het nacbt- vliegtulg uit Londen arriveerden gisterochtend op Le Bourget ten twintigtal groote doozen, die niet door de douane werden geopend. Voor het behoud van den Inhoud was dit aeer goed, want de doosen bevatten een groot aantal muizen van verschillende kleur, die uit Engeland waren ge zonden als proefdieren voor het Instituut Pas teur, waar zü in den loop van den ochtend werden afgeleverd. X nu als volgt: Amsterdam, 23.45 Rotterdam, 030 a. Keulen 3.25, a. Rotterdam 450, a. Met voldoening kon worden vastgesteld, dat de Dultach-Poolsche verklaring van 26 Januari IBM in leder opzicht ten volle aan haar doel heeft beantwoord en wel niet slechte In de verhouding van de betop staten tot elkander. Behoudens een kort bezoek aan de stad, hebben wij dien nacht het bedrijf op de Keulsche luchthaven aangekeken. Het dalen der vliegtuigen uit Brussel. Berlijn. Mün chen in het file licht van magneslumfak- kels aan een der vleugelelnden ontstoken, het taxiën der toestellen met paarse en gele steekvlammen aan den uitlaat der motoren, het af- en aanrijden van postauto's en met pakken en zakken beladen motorlorries, dat alles in den nacht bij lampen en schijnwer pers, maakt diepen Indruk. En al het werk geschiedt met een rustige zekerheid: het ge wone dagelljksche karwei. Hedenmid- een bezoek gebracht aan ds Nederlandsche afdeeling van de wereldtentoonstelling te Brussel. Beck s beaoek aaa Berlün. offteM tiwias—tgai gepubliceerd: de Pouiscbe minister ontvangt ds pees. AbeastaM protesteert tegen de persounpagns ia Italië; scherp artikel vaa de „Giornale d'ItaMa** tegen Engeland. b(j de Rotterdamacbe rechtbank heeft negen jaar gevangenisstraf geeisrhl tegen eea ambtenaar der registratie wegena het verbos pen van opium. PARIJS, 4 Juli (Reuter). De Bank van Frank rijk heeft haar disconto verlaagd van 5 tot 4 pCt Stated op Vrijdag 14 wr rau NU Vorige stand: MM Onze Brusselsche correspondent seint ons ddL 4 Juli: Begeeringsverklaring van den Jeege Stavieehea premier Stojadinowitaj. ro S3 Leopold zulvel- a. Rot- Keulen. Rotter- Amster- MO Verloving van Aartshertog Otte vaa llabeburg met de Jongste dochter van Koning Victor Erna nnel* Duidelijk herkent men ook als een fijn phos- phoriseerende streep den grooten weg van R’dam naar Delft, waarvan de bebouwing met die van het nabije Den Haag één wazig glan- Mtlnchen-Oladbach is de eenige plaats van beteekenls. die wjj op Dultschen grond vóór Keulen overvliegen en eindelijk verraadt een minderend toerental van onze gezapig ronkende motoren, dat wij ons doel hebben bereikt. Het landen in den nacht is altoos een spannend ge beuren. Zün onze Nederlandsche vliegvelden bü nacht herkenbaar aan In elkaar grijpende licht, segmenten van rondom opgestelde schijnwerpers, in Duitechland bepaalt men zich tot een carré van roode lichten, terwijl roode, witte en groene lantaarns midden op het veld In een Hjn op gesteld. de richting aangeven van den wind, zoo- dat de piloot hiermee bü het landen rekening kan houden. De belde regeerlngen zullen in overeenstem ming met de naburige ligging van de belde volkeren ook in de toekomst in nauw contact blijven en al haar krachten wijden aan het werk van den Europeeachen vrede. Uit BuentM Aires meldt Reuter: Te Oma is een aardbeving waargenomen. De bevolking vluchtte door een paniek gegrepen uit de stad. De groeiende hoeveelheid post, welke op deze wijze uit Keulen naar ons land werd vervoerd maakte het steeds moeilüker, om de eerste bestelling in de groote steden tüdlg te voorzien. Men besloot daarom de driemotorige F. VII B. waarmee aanvanke lijk werd gevlogen, te vervangen door een Douglas-vliegtuig, dat over het traject 25 minuten korter vliegt en daarmee tüd wint voor het behandelen der post na aankomst in ons land. De dienstregeling luidt *S Avonds 23 25 terdam, 23.55 v 'sMorgens terug: dam 4.40, dam 5.10. andere de Luxemburgsche. De thulsvlucht, dien morgen, ia weer heel anders. Thans geen heldere sterrenhemel, maar een grauwe lucht met laag hangende sepia kleurige wolkflarden, waartusschen en waaron der de ..Haan zun weg kiest. Een deel van het traject, oxtr den Biesbosch en Beterland, wordt zelfs gevlogen op geringe hoogte van 40 tot 100 Meter, wat pal boven het hier grijsgolvende water, de nog verlaten wegen en windbewogen boomen een felle sensatie is. De driftige snelheid van het vliegtuig, de vleugels als scherend over het slapende land, geeft deze vlucht iets on heilspellends. Maar veilig zün we in Rotterdam en weinige minuten later, terwijl een bloedroode zonneschijf zich moeizaam door het wolkendek wringt, boldert ons vliegtuig al weer op den landlngsgrond van Schiphol nog een kwartier en de in de cabine de maar ook ais constructief element bü de be veiliging van den vrede in Europa. De beer Beek wees in dit verband er op, dat de ver klaring van den Führer en Rükskanseller over Polen in zün redevoering van 21 Mei, in het bijzonder zijn wensch betreffende duurzaam heid van de Poolsch-Dultache overeenkomst, In Polen een krachtlgen weerklank had gevonden en dat ook van Poolsche zijde de oprechte wensch naar steeds grootere verdieping van de vriendschappelijke nabuurschapsbetrekkln- gen met Dultschland gevoeld wordt. Op ultnoodlging van de K L M. en den directeur-generaal der Posterijen zün wü de zer dagen In de gelegenheid gesteld om een nachtpostvlucht naar Keulen v. v. mede te maken. Viruly vloog dien nacht den dienst -Ki een bijzondere vreugde de reeds gerulmen tüd geleden aan mü gerichte ultnoodlging van de Duitse be regeering te aanvaarden. Helaas werd de vroegere termijn van mijn reis door onzen na- Uonalen rouw uitgesteld. De buitengewoon har- telüke deelneming, die de rükskanseller en met hem het geheele Duitsche volk ons in deze moeilijke dagen hebben bewezen, is in Polen diep op prijs gesteld. Ik had gisteren de gelegenheid den rükskanseller uit naam van den Poolschen president daarvoor persoonlijk dank te kun nen zeggen. BUREAUX: HOF 6, ALKMAAR Telefoon Administratie 4330, Redactie 4220 ABONNEMENTSPRIJS Par kwartaal voor Alkmaar Voor buiten Alkmaar 12.85 Dagblad uitgegeven door de N.V. Drukkerij Do Spaamostad - Haarlem Mot geïllustreerd Zondagsblad 10.60 hooger Onmiddellijk na de start van Schiphol, dat in het nachtelük duister met zün roode, groene en gele lampen en vooral den fantastische licht toren, een reusachtig Lunapark lijkt, stijgen wij hoog in het donker oneindig, waar het mat glanzend vleugeldek naast ons. met Mn groen lichtje aan het eind, als verloren te wiegen hangt. Nog gonst de muziek van het Schiphol- terras na in de ooren als onder ons in een vak werk van lichtjes Rotterdam al naderbij schuift. De voormalige Aartshertog Leopold van Ooa- tenrijk. zich noemende Leopold WUfMng la te Berlün overleden. Onvergetelijk Is het schouwspel van zoo'n nachtelijke stad, hoog uit de donkere lucht. Het is of een ongetelde hoeveelheid lichten de kerstboomslingers werd uitgelegd, spaar zaam aan den buitenkant In groote bochten en strakke lijnen; steeds ingewikkelder naarmate men de kern nadert. Hier wordt de feestelijke aanblik nog verhoogd door roode. groene en hardgele lichtreclames, ter wijl het water langs de kaden al die fijne lichtende puntjes met kleine, glimmende oogjes weerspiegelt. en eiken nacht De oude Rijnstad Keulen is het hart van het nachtelük Europeesch luchtpost- en goe derenverkeer, zooals dit zich in korten tüd heeft ontwikkeld. Vijf maal per week vliegt een tiental vliegtuigen in het avondlük uur van en lange Hannover, Berlün, Haile/Leipzig, Stuttgart, Danzig, Koningsbergen, Kowno, Wellkije Luki, Moskou, Riga. Tallin, Leningrad. Weenen, Boedapest, Belgrado, Sofia, Salonlkl. Athene, Stettin, Frankfort, München, Neuren berg, Bazel. Zurich, La Chaux de Ponds, Lau sanne, Genève. Vijf maal per week keeren die vliegtuigen er in den vroegen morgen weer. Zü halen en brengen In één nacht de goe deren en post, waarbij Keulen, hart en doel van deze geregelde stervlucht, het distributie- station is, vanwaar de gesorteerde zendingen over en weer hun bestemmingen bereiken. Zuiver afgesteld komt onze machine, voor waarts speurend met de eigen schijnwerpers aan neus en velugel, op Keulschen grond neer, nauwelijks stootend in soepele veering. Wü taxiën naar de ons aangewezen plaats en even later snuiven wü den sulveren nachtlucht van Keulen, drie kwartier nadat wü van Schiphol vertrokken zijn. werkt door. De radio zendt haar grondberich- ten. In Amsterdam, in Rotterdam. In Keulen vindt Viruly zün nauwkeurig uitgewerkte ge gevens over het weer op de route, de bewolking, het zicht, de windkracht en richting op ver schillende hoogten, alles wat van belang is voor een veilige en zuinige navigatie. Na drie uur, als de andere vliegtuigen gelel- delük weer zün vertrokken, wordt het tüd. dat ook onze „Haan” zün deel. 250 K.G. poet naar huls gaat brengen. Vüf vóór half vier is züA offlcleele tijd, waarbij, indien andere machines te laat mochten zün. nog ulterlük tot kwart vóór vier op aansluiting mag worden gewacht. Dan, onherroepelijk, moet het huls-toe. BERLIJN. 4 Juli De voormalige aarts hertog Leopold van Oostenrijk, die sinds 1902 uit het Oostenrüksche keizershuis is getreden en sindsdien onder den naam Leopold Wólfllrg leefde, te hedenmorgen in zün woning te Ber lijn overleden. HU leefde de laatste jaren tB de grootste armoede. met het Douglas-vHegtulg „Haan", terwijl namens de K. L. M. aan de vlucht deelnamen de heeren C. A. Driessen, chef van de vracht- afdeeUng der K. L. M. en J. C. v. d. Kloot van de afd Buitenland, onder wlen in het bü zonder het luchtpostvervoer ressorteert. P. T. T. was vertegenwoordigd door den heer J. O. Pater, chef van den persdienst. De Poolsche minister van bultenlandsche za ken heeft hedenmiddag In het gebouw van de Poolsche ambassade de vertegenwoordigers ontvangen van de Duitsche en de buitenland- sche dagbladen. Het was voor mü. aldus minuter Om half elf den vorigen avond wandelden wü nog op het Leidschepleln, nu om goed half zes liggen wü thuis onder de dekens en als we straks wakker worden, kon het een droom zün geweest: een droom, dat we dezen nacht bier dronken el RUnllederen hoorden In een Keutech café, een droom, dat wü de post van vüf- tien landen zagen sorteeren, ginds aan den Rijn In het leven In de twintigste eeuw dan louter sensatie? H. M. de Koningin heeft afgenten vaa het vnor- nemen deae maand naar bet bniteniand te gaan. De koning. die omstreeks vier uur arri veerde. was vergezeld door den commlssans- generaal van de tentoonstelling en werd rond geleld door den consul-generaal van Nederland te Brussel, mr. H. van Romburgh. In het bijzonder betoonde Koning belangstelling voor de Nederlandsche afdeeling. Tenslotte werden nog verschillende afdeellngen bezichtigd, o. LONDEN. 4 Juli. Reuter verneemt uit Wee nen. dat de Oostenrijksche Staatsraad het be sluit van de regeering om de tegen de Habs- burgers uitgevaardigde wetten op te heffen, heeft goedgekeurd. BERLIJN. 4 Juli. (D. N. B.) Of ficieel wordt medegedeeld: Het tweedaagsch bezoek van den Poolschen minister van buitenland- sche zaken aan Berlijn heeft gele genheid gegeven tot een diepgaan de gedachtenwisseling tusschen den Führer en Rjjkskanselier en de Duitsche rjjksregeering met den heer Beek. Bjj deze gedachtenwisae- ling. die op vrijmoedige wjjze werd gehouden, zijn de speciaal Duitsch- land en Polen intereeeeerende pro blemen en ook de problemen der algemeene Europeeache politiek ter sprake gebracht. Er bleek een ver gaande overeenstemming van op vattingen te bestaan. zende masSa vormt. Als ópschietende roode vlam metjes zün de groote vuurtorens ver naar het westen, aan de Noordzee. In het duistere land beneden kruipt een spoortrein als een nijver glimwormpje van lichtje naar lichtje/En bo ven ons. aan bet büna wolklooae uitspansel hangen de sterren te trillen als lichten van een andere gehelmzinnig-verre wereld. Speurend met hem door de kleine vensters van het cockpit-erkertje leeren wü zien, hoe veel oriëntatiepunten zelfs een nachtelijke route biedt. Heel ver naar het Zuiden zün een rood puntje en wat wazig licht de Enka-fabrleken met Breda. Reeds bü Geertruldenberg komen de lichtreclames der Phillpsfabrieken te Eindhoven in zicht, terwlH de vuurtoren van Welschap *t eenige vaste luchtvaart-licht Is op dit traject. Dp bleek-lichtende Maas passeeren wü tus schen Venlo en Roermond. Water verraadt zich bijna steeds, vertelt Viruly en daarom zal het voor de meeste van onze steden heel moeilijk zün zich In oorlogstüd tegen nachtelijke lucht aanvallen volkomen te camoufleeren. In Am sterdam b.v. kaatst elke gracht het weinige licht dat er is. Een terugblik op onze wederzüdsche trekkingen sedert deze verklaring doet blijken, dat de uitwerkingen van ,die overeenkomst niet alleen hebben bijgedragen tot de positieve vor ming van onze betrekkingen, maar bovendien ook een zeer essentleelen factor tot instandhou ding en versterking van den vrede in het alge meen hebben uitgemaakt. ■xX' .3 Op 15 Mei werd, zooals bekend, ook Neder land op dit nachtelük luchtpostnet aangesloten, waardoor het thans mogelijk is om brieven, welke des avonds in ons land worden gepost, reeds den volgenden morgen in de voornaamste plaatsen van Europa In de eerste bestelling te doen opnemen. Deze nacjitpostverbinding, waar voor geen luchtrecht is verschuldigd en waar mee zooveel mogelijk alle post wordt vervoerd, blükt een groot succes. Werd aanvankelijk slechts 200 tot 250 kg. post vanuit ons land in de richting Keulen vervoerd en omgekeerd Mn 30 tot 50 kg., op het oogenbbilk zün deze cijfers reeds gemiddeld 460 en 350 kg. per nacht. PARIJS. 4 Juli (Reuter) De as. „El Man sur" en „Roland" deelden per radio mede, dat zij 6 passagiers en 4 leden van de bemanning van een Italiaansch watervliegtuig, dat op zee een noodlanding had gemaakt, aan boord hebben genomen. Het vliegtuig zelf is gezonken. Het vliegtuig, dat op het traject Rome Barcelona vloog, had hedenochtend 8. O. 8 - signalen uitgezonden. ROME. 4 Juli (A N P.) In verband met het besluit der Oostenrijksche regeering tot ophef fing van de onteigeningswetten op het vermo gen en de bezittingen van het huis Habsburg, duiken in verschillende Italiaanache kringen op nieuw de oude geruchten op omtrent een voor genomen verloving van aartshertog Otto van Habsburg met prinses Maria, jongste dochter van koning Victor Emanuel. Reuter meldt, dat de opheffing van Habsburg-wetten te Weenan het onderwerp dop dag is. Het ..Prater Tageblatt" en de Bohemia" werden hedenochtend te Weenen In beslag ge nomen wegens de wijze, waarop zü de kwestie behandelden. Over de onderhandellngen In Steenockerm 1 mocht de Oostenrijksche pers niets publiceeren. behalve het ..Neue Wiener Tageblatt." In Journalistieke kringen worden hardnekkig tijden genoemd, wanneer ex-keizerin zita en aartshertog Otto naar Weenen zullen komen. Het gerucht gaat, dat zü in den herfst zullen komen Eiken avond en eiken nacht ron ken motoren over Europa. Vlieg tuigen jagen langs den hemel: bjj sterrenlucht en maneschijn, door nevel en samenpakkende buien, in regen en wind. Veilig tusschen hun breede vlerken dragen zij puilende gonjezakken, groote en kleine pak ketten met letters, cjjfers en stem pels. Zjj komen van alle windstre ken. van Noord, Oost, Zuid en West en zjj vliegen naar Keulen. Daar lossen zjj hun kostbaren last en na enkele uren keeren zjj terug op hun route met andere zakken en andere pakketten, thans bestemd voor het eigen nest. In dit opstcht sou men mogen aannemen, dat zelfs diegenen, die onze overeenkomsten critisch hebben bekeken, op grond van de al gemeene ontwikkeling toch er van overtuigd kunnen zün geworden, dat de tengevolge van de verklaring van 28 Januari 1934 geschapen toestand als een belangrük bestanddeel van het algemeene vredeswerk van Europa gewaar deerd en als zoodanig niet met crltlek, maar veeleer met dankbaarheid moet worden aan vaard. Ten slotte verzocht de minister nog voor de Dultache openbare meening tot uiting te bren gen hoe aangenaam zijn vrouw en hü de har- telüke ontvangst te Berlün hebben gevonden Ook gaf hü nog uitdrukking aan zün vreugde een ontmoeting te hebben gehad met zün col lega Freiherr von Neurath evenals met minis ter-president Goering en dr. Goebbels, die bei den in Polen geen onbekenden zün en besloot met de Duitsche pers een succesrijk werk toe te wenschen tn den zin van een wederatjdsche toenadering van het Duitsche en Poolsche volk. Het was dus niemand minder dan de vlleger- schrljver Viruly, dje de ..Haan" met zijn pas sagiers en niet minder dan 730 kg. aan goe deren en post door den nacht zou lood sen. Viruly is de best denkbare luchtpostil lon. Vaderlijk bezorgd voor vliegtuig en la ding staat hü ook steeds klaar, om zijn passagiers met aller lei wetenswaardigs van dienst te zijn. Zelfs hadden wij tij dens de vlucht vrjjen toegang tot de cock pit, modem erkertje, uitgebouwd uit den neus van het toestel, waar dozijnen Instru menten met trillende Ion knopjes en handles, sfeer scheppen. PARIJS. 4 Juli (Reuter) De ..Temps” noemt het een vergissing, als men in het besluit van de Oostenrükache regeering Inzake de Habsburg- «etten den eersten stap tot het herstel van de monarchie In Oostenrijk zou zien. Wanneer men van meening la dat. soo het van den wil van het Oostenrijksche volk af hing. aartshertog Otto waarschijnlijk reeds op den troon zou zitten, dan Is het toch nog waar, dat de restauratie van de Habsburgers een In ternationale kwestie Is. welke slechts in over eenstemming met de machten, welke belang hebben bü het handhaven van den vrede in Mldden-Europa kan worden opgelost Een dergeltjke overeenstemming is nog niet bereikt. Bovendien weten de Oosten rijksche regeering en het Oostenrijksche volk, dat een plotselinge restauratie ernstige Inter nationale moeilijkheden zou meebrengen. Zelfs indien sommigen gelooven, dat de aanwezigheid van de Habsburgers te Weenen zou kunnen bü- dragen tot het verstevigen van den Oosten- rükschen staat, dan moet men toch rekening houden met de bezorgdheid van de naburige staten, die hun bestaan, of vergrooting van hun gebied te danken hebben aan de ineen storting van de dubbel-monarchle. Tenslotte zou een herstel van de Oosten- rijksch Hóngaarsche monarchie In het Donau- gebied door Italië niet zonder meer worden toe gelaten. In een circus op de kermis te Grandreng. Mn dorpje In de buurt van Charleroi, bevond zich tijdens de voorstelling een persoon, zekere Oxyde genaamd, die tegen den leeuwentemmer beweerde, dat de leeuwen, die hü dresseerde, tam waren. Ofschoon de leeuwentemmer natuurlijk hard nekkig het tegendeel beweerde, hield de man vol en het liep selfs soo ver. dat deae met den leeuwentemmer een weddenschap aanging om in de leeuwenkool te gaan en te bewijzen, dat de dieren Inderdaad ongevaarlük waren. Voordat hü de leeuwenkool binnentrad liet de man zich eerst fotografeeren. Nauwelijks was de man In de kool at een driejarige leeuwin sprong op hem af en greep hem met een der klauwen beet, waarbü <e hem minder zachtaardig over het gezicht krabde en hem in den hals beet. Het slachtoffer van zün eigen waaghalzerij, dat naar ilju woning werd vervoerd, ia dea nachts tengevolge van een ontsteking van een groote wond In zün hals en tengevolge van het hevige bloedverlies overleden. De weddenschap momt de ongelukkige met zün leven bekoopen. Mijn langdurige en diepgaande gedachtenwis seling van gisteren met den rükskanseller had zoowel betrekking op de Dultach-Poolsche be trekkingen als ook op de algemeene politieke problemen, die de beide regeerlngen interesse* ren. Deze gedachtenwisseilng. die ik heb aan gevuld in besprekingen met de bevoegde rljks- mlnlsters, zal zeker een poMeve büdrage vor men op den weg, dien de beide regeerlngen zün ingeslage* door de verklaring van 24 Ja nuari 1934 Kjjlc, vertelt Viruly, als wjj van Rotterdam weer verder vliegen naar Keulen: elke stad en elk dorp op de donkere aarde wordt voor den nachtvlieger als het ware een sterrenbeeld, waarvan de lijnen der lichtjes spoedig vertrouwde bakens zjjn. En hjj wjjst ons links Dordrecht en Den Bosch, rechts als een groote poliep van licht: Tilburg. Maar daar tusschen kent hjj ook elk lijntje, figuurtje of krabbeltje, zegt hüdat is Boxtel. Oisterwjjk, Om. Alles ia op tüd dezen nacht en prompt vyf voor half vier trekken de motoren van de Douglas san. Buiten groeit bleekblauw het eer ste kille licht. Leeuweriken joe len al boven het veld in afwach ting van de zon. die straks boven de Oosterkim zal rüzen. Vóór het eerste morgenrood jaagt de „Haan" echter reeds hoog en vei lig met zün post door de lucht. De motoren zoemen en gonzen hun vertrouwde lied. Ginds wachten de postkantoren. Geduld, half uur, nog een grauwe zakken bü ons zullen er hun inhoud teertafels storten.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 1