1 Geslaagde athletiekdag te Hilversum Arie van Vliet algèmeen sprintkampioen m ut Puntenzege van Schmeling op Paolino Pijnenburg wint den nieuwen titel i de achtervolging 0 In VAN EG MOND KAMPIOEN DER PROFESSIONALS VERSCHEIDENE NIEUWE RECORDS VOLKOMEN VERDIENDE OVERWINNING MAANDAG 8 JULI 1935 NEDERLANDSCHE WIELERKAMPIOENSCHAPPEN Jean Aerts wint de vierde etappe il JIF 1 I' ■Hl UIT HET KATHOLIEKE KAMP GROOTE PRIJS VAN PARIJS De 100 KM. achter motoren Dualmeet D.H.A.K.- D.U.A.C. 40.000 toeschouwers te Berlijn Max Schmeling Schmeling werd uitgefloten OM DEN I.V.CB.-BEKER EmosVitesse (Castricum) 12O Van der Wulp kampioen achter den motor In de categorie der onafhankely- ken wiet de Amsterdammer Jan Engelmoer het kam pioenschap te veroveren De Duitscher is echter op het oogenblik zeker niet in wereld kampioens- vorm België leidt in het landenklasse- ment van den Toor de France &V de «rVd In t ka mpioenschap Met een grooten voorsprong won de D.H.A.K. voor de eerste maal den wisselbeker Groote internationale rit voor veteranen Overwinningen van Merken* en Michard Engelmoer wint twee ritten van v. Reyen Finale om het algemeen kampioenschap Van Vlipt verrast v. Egmond De achtervolging Pynenburg klopt v. Hout Ooms tweemaal door V. Vliet geklopt Van Egmond klopt v. d. Lin den in twee ritten Om de derde plaatsen ferpwu i w Hamb. dam. tweede dam. >ia U deed ook deaen Juicht, spreekt van self. Voor den wedstrijd om het kampioenschap (Am* ter - van fristeren J. Hummel* (D. U. de (Vervolg op bldz. 2) (D. H. d. Vijver, Hes- X. c. Jac. van Egmond werd kampioen d. 5 te Lo- uritiug. mos. Oxelo- He. tavia. Suaa. Jan Pijnenburg veroverde het nieuw in- geetelde kampioenschap achtervolging met dit fraaie resultaat den titel veroverd dat ook deze populaire Brabander, die verheugd was over zijn succes bij zijn ronde in het nationale tricot luid werd toege- en eere- de leiding inzinking. K.) 54.6 sec; C.) 56.3 sec. ld. uur t* ■rim. Wals der Buis Over het algemeen waren de toeschouwer* met dezen wedstrijd verre van tevreden. ZU uitten hun misnoegen op duidelijke wijze en onder de bijvalsbetuigingen voor Schmeling mengde zich het fluiten der ontevredenen. Schmeling is er niet in geslaagd door de mag nifieke dekking van zijn tegenstander heen te komen Van de eerste tot en met de twaalfde ronde wachtte de Duitscher op zijn kans om Paolino knock out te slaan, doch Paolino was voorzichtig en wachtte zich er wel voor zich te veel bloot te geven. De puntenzege waa volkomen verdiend, maar toch heeft het boksen van Schmeling geen groot- schen indruk achtergelaten. De onbesliste kamp van Barcelona 1* wel gewroken, maar niettemin I* Schmeling momenteel niet In wat men sou kunnen noemen wereldkamploenavorm. 1. Joh. Mathot. Holland. W. van Schoonhoven, N. nbusg. S Juli 1 -Aires, a naar ooten. Co 1 3»den, ir gs- >rno. la. l^liniHIIIIIIIIHUIIIIIIIIIIIiniMIIIIIIIIIIIIUHIimiHIIII IlillHItNRtHtHIIIIINIIItHHIMIIIUHIHIIUIHHIIIUMIIIiHlllUlinttHHINHMItttlHIlUniilUIIHiUHiminHIHinillllUllinjtininnUtHmUIIIIIUIIIIIHillUHIIIIHIIiHiliilH mtourg. 5 Juli u Port Deze wedstrijden, die thans door de N.W.U. geheel in eigen beheer werden georganiseerd, zijn over het algemeen uitstekend verloopen. Dat ook de renners over een en ander buiten gewoon tevreden zijn bleek wel na de pauze uit de spontane huldiging van N.W.U.-bestuur en Sportcommissfe door de renners voor wie Pij nenburg als woordvoerder optrad, terwyi Ge rard Leene als oudste renner het bestuur bloe men aanbood. Van der Wulp werd, weerde zich geducht en bezette de tweede plaats achter van der Wulp. Jeugdige kampioen in het nationale tricot met een grooten krans omhangen zijn ronde maakte. 100 M LH. de Lange (D. H. A. K.) 11.1 sec tnieujr Ned record; 2 W. Hoven (D. A. A. K..) 113 sec 3. J. Fennls (D. U. A. C.)J 4. A. J Zei (D U. A C). WO 11: 1. B. Endenburg (D, H. A KJ 54* Arie van Vliet was algemeen sprintkampioen. De toejuichingen van het enthousiaste publiek schenen geen eindt te sullen nemen, toen de De rechtechen van Hchineling volgden elkaar in sneller tempo op. zij werden goed geplaatst, maar plotseling stootte Paolino foutief, waarvoor hij een waarschuwing in ontvangst moest nemen. In de drie volgende ronden was Schmeling sterker en Paolino moest talrijke krachtige slagen incasseeren. In de tiende ronde gaf Pao lino nogmaals al zijn krachten, maar Schme ling ontweek hem tactisch, plaatste links en rechts verscheidene slagen, terwijl de Spanjaard hem op het lichaam probeerde te treffen. De beide laatste ronden brachten verder geen wijziging in het verloop van den wedstrijd Pao lino verdedigde zich ultsteltend Een zware recht- sche in het gezicht en een slag op de kin vloer den hem niet en Schmeling moest zich met een puntenoverwlnnlng tevreden stellen. De belangrijke bokswedstrijd tusschen den Duitscher Max Schmeling en den Spanjaard Paolino Uczudun werd Zondag voor 40 000 toeschouwers In het Poststadlon te Berlijn gehouden. Het gevecht ging over twaalf ronden van drie minuten aan het einde waarvan Schmeling tot winnaar op punten werd verklaard. Het was een volkomen ver diende zege van den Duitscher. Het dezer dagen geopende Olympia-tehuis te Kiel, waarin het volgend jaar de deel nemers aan de Olympische zeilwedstrijden voor een groot deel zullen worden gehuisvest professionals maar werd in den om hei algemeen sprintkampia door Van Vliet geklopt De deml-ftnale voor den I V-C-B.-beker lever de voor Emo* een groote en zeer verdiende over winning op. Deee overwinning la echter niet zooseer aan het goede spel der rood-witten toe te schrijven, doch veel meer aan den zwakken tegenstand dien se van de gastee, ondervonden. Voor de rust boden de gasten nog aardig partij, doch konden toch niet voorkomen dat Emo* reeds een veiligen 3—0 voorsprong nam. Na de thee duurde het nog 10 minuten voor dat Visser den stand op 4—0 bracht, maar toen was ook alle tegenstand gebroken. Regelmatig werd de stand tot 13—0 opgevoerd. De Jeugdige Woerdensche amateur, Arie van Vliet, die pas nog den „Grand Prix van Kopenhagen” won, middag weer van zich spreken en legde beslag op den titel van algemeen sprint kampioen. De Haarlemmer Jac. van Egmond werd kampioen van de professionals en de Am sterdammer Jan Engelmoer veroverde het kampioenschap in de categorie der onaf- hankelljken. Het kampioenschap over 100 KM. met motorgangmaking werd op fraaie wijze gewonnen door den Amsterdamschen stayer M. van der Wulp achter gangmaker Kaser, terwijl Jan Pijnenburg den nieuw ingestel- den titel van kampioen achtervolging op zijn naam bracht. Op de wielerbaan te Vincennes werden Zondag internationale sprintwedstrijden gehouden om den Grooten Prijs van Parijs. Bij de amateurs won Merkens Dultschland) vóór Dollvet en Avram (Frankrijk) met een verschil van een kwart lengte. Mlchard (Frankrijk) 'werd winnaar bij de be- roeparenners. terwijl Scheren* hier de tweede plaats innam. [ombaaaa iburg t« r ’snug. Uapstag Na verschillende bilpartijen begon om zes uur de groote strijd tusschen Schmeling en Pao lino. Paolino betrad 't eerst den ring, hU woog 192 pond terwijl Schmeling ..slechts" 174 pond haalde. De Spanjaard had dus een aanzienlijk gewichtevoordeel. Tegen zijn gewoonte in begon Schmeling reeds in de eerste ronde aan te vallen. Korte „hoeken" moest de Spanjaard incasseeren. gevolgd door enkele Unkschen maar Paolino bleek er niet veel last van te hebben. Deze ronde leverde een pun- tenvoordeel voor den Duitscher op. Hetzelfde beeld ontwikkelde zich In de tweede ronde. Paolino zocht energiek het lijf aan Ujf- werk. Veel lijn zat er niet bij den Spanjaard in. terwijl Schmeling energiek doorbokste en blijk baar op een spoedige knock out aanstuurde. De belde volgende ronden leverden een vol komen open strijd op. De Spanjaard kwam er steeds beter in. sloeg korte hoeken op het lichaam van den Duitscher. doch Schmeling In casseerde eveneens uitstekend. In de vierde ronde troffen enkele rechtechen op de kin van Schmeling doel en Paolino behaalde in deze ronde een groot aantal punten. In de vijfde ronde bleek duidelijk In welk een fraaien stijl Schmeling bokste, doch Paolino was nog volkomen frisch en de Duitscher had geen kans zijn tegenstander met enkele krachtige stooten te treffen De zesde ronde had een sensationeel verloop bewaakte zjjn tegenstander goed, maar nam na een halve ronde de eerste plaats over, waarna Engelmoer hem na een uitstekende eindspurt met flink verschil klopte en hier door den titel veroverde. De D. H. A. K. heeft zich met een grooten voorsprong voor de eerste maal in het bezit van den wisselbeker gesteld. Op alle nummers wisten de Haarlemmers zich van de eerste plaats te verzekeren, met uitzondering van het hoogspringen, waarin de eer m^t de D. O. A. C. gedeeld moest worden. Toch heeft de Utrechtsche Bond voldoende materiaal om in de toekomst een beter resul taat te bevechten. Maar dan Is het noot zakelijk meer gebruik te maken van het voor seizoen. omdat de vorm van de athleten het In den eersten rit van de finale der onaf- hankeljjken tusschen J. Engelmoer en Van Reyen nam de Brabander den kop. Hij tracht te tevergeefs te ontsnappen en Engelmoer, die tactisch reed kwam in de laatste bocht langs zij om in de eindspurt royaal te winnen. Na eenig gebalanceer moest Engelmoer In den tweeden rit den kop nemen. Van Reyen De finale om het Nederlandsch sprlntkam- pioenschép op de baan tusschen Van Vliet, Engelmoer en Van Egmond werd In drie rit ten verreden. Allereerst ging de strijd tusschen Engelmoer en Van Vliet. Laatstgenoemde vertrok van den kop. Engelmoer kon het wiel van zijn tegenstander houden maar slaagde er niet in naast hem te kernen. Van Vliet won met den tijd van 13 3/5 sec. over de laatste 300 meter. In den tweeden rit tusschen Van Egmond en Engelmoer won de Haarlemmer onbedreigd van den onafhankelijke, die ternauwernood het wiel van zijn tegenstander kon houden. van Nederland over 100. K M. met motorgang, making startten de negen deelnemers als volgt: Lorié (Slesker), Korf (v.d. Bosch), Blekemo- len (Dellége), Alkema (Ceurremans), (Pasquier Jr), de Graaf (Bustraan). van Wulp (Kitsen, Woldendorp (Sterke) en (Wiersma). Toen de renners eenmaal achter hun motor zaten bleek, dat Lorié den kop had kunnen houden, terwijl Alke ma zich tot de tweede plaats had opgewerkt. Van der Wulp was ook nu weer goed op dreef, werkte zich geleidelijk van de zevende plaats naar voren en wist na 15 ronden Lorié de lei ding te ontnemen om onmiddellijk hierop Woldendorp zijn eer sten lap te geven. Ook Buis, die goed door Wiersma gegangmaakt Zondag werd te Den Haag de Groote Inter nationale rit voor veteranen verreden, welka georganiseerd werd door de Veteranenclub ..Fe lix" De afstand bedroeg 80 KM. Het resultaat luidde: Klasse A: 1. Braeckmans; 3. Fr. Fyck (beiden uit Antwerpen); 3. A. Kloppenburg dam). Klasse B: 1. H. Banen 'Amsterdam); 3. J. Eykel (Felix); 3. L. Becker* (Amsterdam). Het traject werd afgelegd in den tijd 1 uur 58 mln. 34 sec Zooals te begrijpen vferd de derde rit, waarin Van Vliet en Van Egmond elkaar ontmoetten met groote spanning tegemoet gezien. Van Vliet liet den Haarlemmer den kop nemen en in een kalm tempo reden de ren ners de eerste 150 meter, waarbij Van Vliet zijn tegenstander scherp in het oog hield. Toen Vah Egmond hoog de tweede bocht doorreed zag de amateur zijn kans schoon. Van Vliet demarreerde bliksemsnel en voor Van Egmond besefte wat er gebeur de, was Van Vliet reed* eenige meters weg- geloopen. Van Egmond zette de achtervol ging in en trachtte nog het verloren ter rein terug te winnen maar Van Vliet ver grootte zijn voorsprong en ging na een buitengewoon fraaie en snelle eindspurt met orifeeveer 15 meter voorsprong over de eindstreep. Hij maakte In dezen rit den ■nelsten tijd over de laatste 300 meter. nJ. 13 1/5 sec. De beslissingen in de sprint zouden In drie ritten verreden worden, maar slechts In een geval bleek dit Inderdaad noodig, nJ. in den strijd om de derde plaats tusschen J. v. d. Vijver en B. Leene. De overige beslissingen vielen alle in twee ritten. Loting tusschen de vier deelnemers aan de halve finales van de achtervolging over maxi mum 5 KM. (tien ronden) maakte uit, dat Pellenaers tegen Pijnenburg en van Hout te gen Slaat* zouden rijden. Het allereerst startten Slaats en Van Hout Slaats begon geleidelijk in te loopen en had na vier ronden een voorsprong van ruim tien me ter. Van Hout wist hierna zijn achterstand langzaam maar zeker te verkleinen en was na twee ronden zelfs iets voor op Slaats. Een lekke band van den Eindhovenaar maakte toen echter een ontijdig einde aan dezen rit. die later moest worden overgereden. Tegen Pellenaers had Pijnenburg reeds spoe dig na den start een voorsprong dien hij steeds verder vergrootte om tenslotte met dne kwart baan te winnen in 6 min. 45 3 5 sec Toen Slaats en Van Hout voor de maal startten, nam laatstgenoemde van het begin af aan een voorsprong. Slaats liep iets in maar Van Hout bleef voor en vergrootte het verschil in de laatste ronden tot ongeveer 50 meter Zijn tijd was 6 mln 39 sec. Voor den derden prijs kwamen Slaats en Pellenaers aan den start. De wereldkampioen op deq weg nam een voorsprong en wist dezen tot vier ronden voor he» einde te behouden Toen kwam Slaats goed opzetten om in 6 mln 46 1/5 sec met ongeveer 15 meter te winnen 5 Juli knd. T n»ar den. var La In de finale tusschen Jan Pijnenburg en Jan van Hout nam „de Pijn" reeds spoedig een voorsprong, welken hij geleidelijk kon vergroo- ten. HU wqn tenslotte met ruim 60 meter in 6 min. 36 3/5 sec., den snelsten tijd, die bij dit kampioenschap werd gemaakt. Pijnenburg had en zeer eere- Bij den eersten rit van de finale der ama teurs tusschen Ooms en Van Vliet nam laatst, genoemde na het startschot den kop. Na een halve baanronde ging Ooms er van door, maar Van Vliet bleef aan zijn wiel en pas seerde den Haarlemmer in de laatste bocht. Met bijna twee fletslengten voorsprong ging Van Vliet als eerste over de streep. In den tweeden rit ging Ooms na den start aan den kop. Toen de Haarlemmer hoog In de baan reed, kwam Van Vliet bij de derde bocht binnendoor en won hierna wederom met Link verschil, waardoor hU dus kampioen der amateurs was. Zijn tijden over de laatste 300 meter waren reep. 13 3/5 Sec en 13 4/5 sec. In de finale der profs tusschen Van Eg mond en Van der Linden werden beide ritten door den Haarlemmer gewonnen, maar de kleine Van der Linden gaf kranig partij. In den eersten rit vertrok Van Egmond volgens zijn beproefde recept van den kop. Van der Linden kwam In de laatste bocht naast hem. maar Egmond ging tenslotte met 'n kw. wiel voorsprong over de streep. Ook in den 2en rit had Van Egmond na den start den kop. Hjj zette er direct een flink tempo In. Van der Linden kon Juist zijn wiel houden. In een snelle eindspurt werd de Amsterdammer met een wiellengte geklopt, zoodat ook Van Eg mond na twee ritten kampioen was en even als Van Vliet en Engelmoer luid toegejuicht zijn eere-ronde kon rijden. Bij de amateurs streden J. v. d. Vijver en B. Leene om den derden prijs. Hier viel de beslissing eerst na drie ritten, terwijl de twee de rit tot twee maal toe moest worden afge beld. daar v. d. Vijver twee Inaai op vrijwel dezelfde plaats uitgleed en kwam te vallen. In den eersten rit won v. d. Vijver met miniem verschil van Leene, die na de eerste bocht den kop overgenomen had en geweldig demarreerde maar in de eindspurt op de streep geklopt werd. Ook In den tweeden rit kreeg v. d. Vijver den kop maar Leene trok er op het Juiste moment tusschenult en won nu met twee lengten. In den derden rit wist Leene. die op de tweede plaats reed zijn te genstander te verrassen, maar de Brabander haalde zijn achterstand weer in en klopte den Hagenaar met een half wiel. Heslinga legde beslag op den derden prijs bjj de onafhankeljjken. door Jazet in twee ritten te kloppen. Beide ritten werden van den kop af gewonnen. Gerard Leene en J. va d. Heuvel betwist ten elkaar den derden prijs bij de profs. In den Kérsten rit nam v. d. Heuvel den kop en hoewel Leene op het laatste rechte eind goed kwam opzetten, werd v. d. Heuvel met wlel- lengte winnaar. In den tweeden rit kreeg Leene geen kans om zijn stadgenoot te be dreigen en nu won Van den Heuvel met groot verschil. De derde prijzen In de verschillende catego rieën waren dus resp. voor llnga en v. d. Heuvel. De vierde etappe van de Ronde van Frankrijk leidde Zondag van Mete naar Belfort, een af stand van 220 KM. Even buiten Met* bleek de weg met glasscherven bedekt te zijn, waardoor vele renners bandbreuk opliepen. In verband daarmede werd besloten over te starten. Etap- pewlnnaar werd de Belg Jan Aerts In 7 uur 14 sec voor Danneels (België). Neuville (Bel gië). Thlerbach (Dultschland) en Vervaecke (België), allen zelfden tijd. In de tweede groep kwamen Romain Maes (België) 7 uur 34 *ec„ Bergamaschi (Italië). Dignef (België) en Umbenhauer (Dultschland), allen zelfden tijd als Maes. De stand in het algemeen klassement werd de volgende: 1. R Maes (België) 24 uur 24 mln. 18 sec 2. Magne (Frankrijk) 24 uur 30 mln. 27 sec.; 3. Speicher (Frankrijk) 34 uur 33 mln. 17 sec. Het landenklassement 1*: 1. België totaal tijd 73 uur 33 min. 41 sec.; X Frankrijk 73 uur 40 mln. 53 sec.; X Italië 74 uur 13 sec.; 4. Dultschland: 5. Spanje. Ruim twintigduizend toeschou wers vulden Zondagmiddag het Olympisch Stadion te Amsterdam, waar de Nederlandsche wielerkam pioenschappen op de baan werden voortgezet en beëindigd. lijk. Als slotnummer had de Zweedsche estafette geweldig spannend kunnen zijn, wanneer niet op tijd was geloopen Nu maakten Jong Leven en Holland in twee verschillende series een tijd van 3 mln. 11.1 sec. en 3 mln. 11 sec., waarmede beide vereeniglngen zonder strijd over de baan gingen. Wel beteekent deze prestatie een nieuw Ned. record, maar wanneer deze vla een harden kamp was geleverd, was de prestatie niet al leen beter, maar ook eervoller geweest. Het verschil van 0.1 sec. schonk nu weinig be vrediging Voor de overige uitslagen raadplege men de officieels uitslagen, die als volgt luidden; best door wedstrijden wordt verkregen Nu con stateerden wij dikwijls een gebrek aan door zettingsvermogen op het moment, dat dit het meest noodzakelijk was om den strijd in eigen voordeel te doen beslissen. Bepaald benieuwd was men naar den tijd van H de Lange op het nummer 100 M. hard- loopen. omdat hij reeds voor eenige weken terug het Ned. record had verbeterd -ot 112 sec. Hoewel de voorspellingen niet volledig werden bewaarheid, bracht hij den kortsten tijd nu op 11.1 sec., zonder het vertrouwen te ontnemen, dat dit jaar nog de tl en-zooveel" zal worden bereikt. Zijn clubgenoot W Hoven overtrof zichzelf door met een tweetal meters achterstand in 11.3 sec als tweede te eindi gen, juist Iets voor J. Fennis. die nochtans een zeer goede race liep. De 400 M. was een prachtige strijd tusschen de beide oranje-broeken Endenburg en Oos- terveer. waarbij H. Bootsma zich tot 40 M. van'de finish goed aanpaste. De eerste 200 M gingen binnen de 26 sec. Op 350 M. lag Bootsma in tweede positie achter Endenburg, toen Oosterveer op energieke wijze zijn reser ves in den strijd bracht. Met reuzenschreden passeerde hij Bootsma en naderde Endenburg. Slechte scherp finishen deed laatstgenoemde als eerste eindigen in 54.6 see., terwijl voor Oos- terveer dezelfde tijd werd geconstateerd. Het was jammer, dat op het nummer 800 M. geen tegenstander in staat was B. Hoven ook maar eenlgen strijd te geven. Nu vocht Ben slechte alleen tegen den secondewijzer, dien hij echter nog met 04 sec wist te bedwingen. Met 2 mln. 5.6 sec. verbeterde hij zijn eigen record. In tegenstelling met de 800 M.. ging de 1500 M. buitengewoon interessant. De D. H A. K. startte met v. d. Klugt en Van Bakelen. de D. U. A. C. met Hummels en Boin. In een hoog aanvangstempo leidde Hummels de eerste ronden, waarna v. Bakelen direct overnam toen het tempo dreigde te verslappen. Schijn baar met grtzMe inspanning kon v. d. Klugt volgen, en gunde Hummels een vrij grooten voorsprong, toen deze wederom overnam. Van Bakelen kreeg een zoodat de laatste ronde met een pl.m. 20 M. voorsprong van Hummels Inging Nu eerst toonde v. d Klugt zijn ware kracht Met een goed uitgebalanceej'de eindspurt verkleinde hij den afstand zlenderoogen om op 30 M. van de finish Hummels onweerstaanbaar te passee- ren. De tijd, 4 mln. 20.5 sec., beteekende een nieuw D. H. A. K-record, waarbij hjj slech'* 03 sec. onder Hummels Nationaal record blee’ Een fraaie race! Ook de 3000 M. deed niet onder wat spanning betreft. Wel bleek Hummels niet meer in staat voldoenden strijd te leveren aan zijn frlache tegenstanders Loogman en Coblens. De wijze echter, waarop beide laatstgenoemden elkaar lederen meter grond* betwistten, was oewonde- renswaardig. Misschien had Coblens zijn af stand wat kunnen bekorten, door iets tacti- scher aan de baan te gaan loopen. Bjj het lui den van de „bel" was er nog steeds geen licht tusschen beide loopers. De eindspurt van Co blens werd door Loogman goed beantwoord en zonder licht gingen de D. H. A. K.-ers door de finish. De 4 x 100 M. estafette werd gewonnen door Jong Leven te Amsterdam, die op dit nummer den D. H. A. K. vertegenwoordigde. De ge maakte tijd, 46 2 sec beteekende een nieuw record, waarmede de groenbroeken zelve nog niet tevreden zijn. Het overgeven van „Hol land" was bijzonder slecht en mislukte bij het derde wlsselpunt zoodanig, dat de ploeg, die als tweede arriveerde, gediskwalificeerd moest worden. De springnummen brachten met uitsondering van het polastokhoog. niet die resultaten, die verwacht werden. De gelegenheid voor <L*n hink-stap-sprong waa vrij slecht, terwijl bij het verspringen nog andere nummers in des sprin gers beenen zaten. Ook het hoogspringen eindigde wederom ge ijkt op 165 M Slecht* Kaptein toonde zich nog steeds van klasse bij het polsstokhoogspringen. Vele po gingen op 360 M. gedaan, mislukten Jammer- Onze voorspelling, dat de katholieke athleten. nu zij weer een* op een voor treffelijke baan uitkwamen, ook met betere prestaties voor den dag zouden komen. 1* op de wedstrijden te Hilversum volledig bewaarheid. sec.; 2. J. Ooeterveer (D. H. 3. Botsma (D. U. 800 M 1. B. Hoven (D U A. K.) 3 mln. 5.6 sec.; 3. Jochem*) 3 mln. 13* zee.; 3. W. HU- horst (D. U. A. C.) 3 mln. 18 sec. 1500 M.: 1. L. V. d. Klugt (D. H. A. K.) 4 mln. 20.5 sec.; 3. J Hummel* (D V. A. C.) 4 mln 22 5 sec. 3000 M.: 1. Loogman (D. H. A. K.) min. 30 sec.; 3. H Coblens (D, A. H. K.) 9 mln. 30.5 sec J. Hummel* (D. U. A. C.) mln. sec. Kogelstooten1. C. Duin (D. H. A. K.) 11.73 Meter; 3. G. Westgeeat (D. H. A. K.) 1131H M.; 3 W. Kuit (D. U A. C.) 11.1 M Speerwerpen: 1. P. Rlppe (D. H. A. K.) 4103 Meter; 3. Barenburg (D. U. A. C.); X H. Bootsma (D. A. C.). Discuswerpen: 1. G We* tg eest (D. H A. K.) 31A6H M 3. C. Duin (D. H A K.) 30*0 M_; 3. W. Ruit (D. U. A. C.) 30*0 M Hoogspringen: 1. H. Geel* (D. H. A. K.) A. Rombouts (D H. A. K.) en B. Krijnen (D. U. A. C allen 163 M.; 2 J. Blom (D. U. A. C.) 1*8 M. Verspringen: 1. J. Mathot (D. H A. K.) 6.33 Meter; 2. H de Lange (D H. A. K.) 6.12 M.; X H Jannen (D U. A. C.) 5 73 Meter. Hink-stap-sprong: 1. J Mathot (IX H. A. K.) 13.75 M.; 2. H. Jansen (D. U. A. C.) 11*7 M.; 3. Krijnen D. A. C.) 11*4 M. Polsstokhoogspringen: W Kaptein A. K. 3.53 M.; 3. B. Krijnen (D. A. C.) 3*0; 3. F Bakker (D H. A. K.) 3*3 M. Zweedsche estafette (400. 300, 200. 100 M): I. D H A. K. 3 mln. 11.1 sec. (nieuw Ned. record), 3. D. U. A C. 2 mln. 14.6 sec. Totaal D. H.- A. K. 80 punten, D. U. A. C. 50 punten. Nationale Wedstrijden Cracks: 100 M.: 1. B Blalsse. V. L C.. Amsterdam. II. 6; 2. J. Fennls, V. L F, Hilversum, 11* sec. 400 M 1. C Smit. G. V. O., Krommenie, 56.1 see.; 3. J. Burgman, V. L C„ Amsterdam 56.6 sec. Zweedsche estafette: 1. Jong Leven. 3 mln. 11.1 sec.; 3. D. W. 8.. Bussum. 3 min. 30* sec (nieuw D. A. C.-reeord) Speerwerpen: 1. M. Lammerts, Amsterdam. 43 26 M. Hoogspringen: 1. P. Kuis, D. W. 8., Bus sum.. 1.65 M. H1 nkstap-sprong Haarlem, 12.75 M.; 2. V I. CAmsterdam. 13*6 M. Nieuwelingen 300 M.: 1. W. van Schoonhoven. V. I. C„ Amsterdam 25 4; 3. H. Willemsen. Swift, Arn hem, 35.4 sec.; X O. Barenburg. Sartft, Arn hem. 25 5 sec. 800 M.: 1. C. Meskers. D W. 8.. Hilver sum. 3 mln 9 sec.; X N. Hilhorst, D. W. 8, Hilversum; 3. M. Knape. Holland. Haarlem. 3000 M.: 1. L v. d. Klugt. De Bataven. 1* mln. 10H zee.; 3. N. van Bakelen, Jong Lo ven. Kogelstooten: 1. J. Lakeman. Swift, Arnhem. 9 40 M X B. Blalase, V. L O., Amsterdam. 9.15 M Verspringen: 1. A. Lange. Jong Leven. Aaz- sterdam, 5 89 M 3. J. Zimmerman. Spartaan. 5.72 M.; 3. W. Wol». V. L F.. 5 68 M.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 19