Gooi-vrienden Verlaging der vaste lasten nadert Indië Regeling van de uitverkoopen aanvaard De „K XVIII” O DE MEENING VAN DE TWEEDE KAMER MEER VEILIGHEID OP DEN WEG HULDIGING BIJ AAN KOMST o 1 WOENSDAG 10 JULI 1935 71 TWEEDE KAMER Nederlandsche Bank Italië-Abessinië Aan devaluatie niet te ontkomen? SNUDERS-MEDAILLE 4. De anti-rev. en het Kabinet F 1 Maatregelen voor den middenstand Plaquette voor den onderzeeër NIEUWE MARINE-VERKENNER VAN FOKKER E sy. MW.' Waalbrug bij Nijmegen, die een zeer groote verbetering zal beteekenen voor het doorgaand verkeer volle voor op Goudvoorraad gestegen Conferentie verdaagd der werd door den Minister afgewezen. De statls- gelüke bepaling wel degelijk het aantal en DEN HAAG, 9 Juli 1935. aan- thans Dat treedt zoo 1«: 700 MO Plaquette als geschenk van de burgerij van Den Helder aan de K XVIII MO 700 Vestigingswet op komst 000 Mt be. ra W egen-verkeerswet ra Ooggetuigeverslag De postvluchten Minuter G dissen et. I rara-» Onderdeden naar het marine vliegkamp te Schellingwoude Het Bezuinigingsontwerp komt Woensdag 17 Juli in open bare behandeling r De keuze was gevallen op een plaquette ge goten in brons, ter grootte van 55 X 40 C.M., in hoog relief en fraai gepatlneerd, waarvan de bedoeling is, dat zij in de K XV III gemonteerd wordt. Op deze wijze zou de wereldreis in de herinnering van het nageslacht bewaard blij ven; Immers als later de K. XVIII bulten dienst gesteld wordt, zal de plaquette in een der ma- rlnegebouwen of in een museum ondergebracht worden. ds ids nd DS De plaquette ziet er aldus uit: Bovenaan ziet men de twee wapens van Nederland en Ned. Oost-Indië (voorgesteld door dat van Batavia), geflankeerd door die van Den Helder en Soera baja. Deze heraldische combinatie wordt gedra gen door een gekroond, onklaar anker terwijl het geheel gelegd is in het parcours, dat door de K. XVIII afgelegd werd. Links en rechte zijn Kamercommissie inzake de bekende spoorhout- kwestle officieel ter kennis van de Regeering gebracht. De heer VAN DIJK deelde daarbij mede, dat het inmiddels door de Nederlandsche Spoorwegen tot de Kamer gericht adres voor de commissie geen aanleiding is geweest, om in haar verslag en hare conclusies wijzigingen aan te brengen. Verscheidene leden juichten het toe, dat door art 1 ook andere grondgebruikers dan eigenaren in de gelegenheid worden gesteld, van de be palingen van deze wet gebruik te maken. De „Lijster» la op de uitreis te Calcutta aan gekomen. Ml ies m- as- zeg. ju- 1P- txx cq. ce- M.’ dl- Wat er voor de natuurliefhebbers in het Gooi thans gespaard en hersteld wordt De nu opgerichte Vereeniging van Vrienden van het Gooi-Reservaat stelt zich ten doel aan de vervulling van den plicht der gebruikers te genover het Reservaat leiding te geven. Zij wil helpen tegengaan, dat heide en bosch op aller lei wijzen worden ontsierd, dat wilde flora en cultuurgewaasen duurzaam worden beschadigd en dat vogels en wild worden verjaagd. Zij zal het oude Gooische karakter van het landschep beschermen en. waar dit mogelijk is, herstellen: kortom op de bres staan voor allen die vrijwel dagelijks van dit natuurschoon genieten. Met man en macht wordt gewerkt aan den bouw van de nieu we De uitverkoopen Het tweede belangrijke wetsontwerp was de regeling van de uitverkoopen en opruimingen in het winkelbedrijf. keersongelukken Inperkt. De verplichte verzekering wegens de dit opdcht thans niet met voortvarendheid opgetreden, dan wordt, tot groot nadeel van de geheele volkshuishouding, de spanning, door die politiek veroorzaakt, tot In het on draaglijke opgevoerd. Aanvangende te 19.00 uur zullen behalve alle N. I. R. O. M.-zenders eveneens de Gouveme- mentszenders P. L. E. en P. L. V respectievelijk op 1593 en 31.36 meter aan de uitzending deel nemen. SOERABAJA, 9 Juli, (Aneta). Ter gelegen heid van de aankomst van de K XVIII zal de vereeniging van Onderofficieren bij de Zee macht op 12 Juli aan de bemanning van de K XVIII een olieverf-schilderij aanbieden. BANJOEWANGI, 9 Juli (Aneta). Alhier is, onder leiding van den assistent-resident, den heer Van Rietschoten, een comité opgericht ter huldiging van de bemanning van de K XVIII. De K XVIII zal, alvorens naar Soerabaja te gaan, Banjoewangi voor het afhalen van de mail aandoen. Hieraan wordt het volgende ontleend: Verscheidene leden achtten hetgeen 1 wordt voorgesteld geenszins voldoende. Het spoedig tot stand brengen van een volledig mogelijk stel maatregelen tot verlaging van de vaste lasten is dringend noodzakelijk. Dinsdagochtend om 11 uur zijn de vier arbiters in het Italiaansch-Abessinlsch conflict in het Palace Hotel te Schevenlngen bijeengekomen, ter bespreking van de situatie. Deze bespreking zou van beslissende beteeke- nls zijn voor de voortzetting der arbitrage. Om half een werd de bijeenkomst der com missie geschorst en werd medegedeeld, dat de meeningen der arbiters aan de regeeringen van Italië en Abessinië zijn medegedeeld. De leden der commissie begaven zich vervol gens naar den Italiaanschen en naar den Abes- sinischen agent om dezen van de opvatting der commissie in kennis te stellen. BATAVIA, 9 Juli. (Aneta). Een ooggetui geverslag van de aankomst van de K. XVIII alsmede verschillende toespraken daarbij te houden, zullen op 11 Juli van 8.40 tot 10.30 uur Java-tijd door alle N. I. R. O. M.-»en- ders, benevens door de zenders P. M. N. en P. L. P. resp op een lengte van. 29, 42 en 29.27 meter worden uitgezonden. Om 19.10 uur zullen wederom enkele toespraken wor den uitgezonden alsmede de voornaamste gedeelten van de ochtend-uitzendlng, welke op wasplaten zal worden vastgelegd. Dit gedeelte wordt te 19.40 uur gevolgd door een kruis-gesprek tusschen den Minis ter van Defensie met den commandant van de K. XVIII. Een op te richten Staatshypotheekbank be hoort haar medewerking te verleenen om in nader te omschrijven gevallen en omstandig heden dat deel van de schuld-over te nemen, waarin niet op andere wijze kan worden voor zien. Weer andere leden gaven als hun meenlng te kennen, dat devaluatie waarvan zij met de regeering in het algemeen tegenstanders waren in het bijzonder op het gebied van het land- bouw hypotheekwezen geen redding kan brengen. Verscheidene leden verklaarden de zienswijze der regeering? dat de voorgestelde regeling een saneerende werking op het terrein van den landbouw zal hebben, niet te kunnen deelen. Dinsdagmiddag om half een heeft In het Palace-hotel te Den Haag de plechtige uitrei king plaats gehad van de gouden ..Generaal Bnijders-medallle” aan den heer A. Plesman. directeur der KLM. De heer de Vogels voorzitter van het Generaal Snüdersfonds, bracht in een korte toespraak naar voren de groote verdiensten van den heer Plesman. Hij achtte het in het geheel niet noodlg in den breede uiteen te zetten, waarom den heer Plesman de gouden medaille was toe gekend, omdat iedereen in ons land weet, wie Plesman ta en wat hij voor Nederland gedaan heeft. Het is ongetwijfeld aan hem te danken, dat de Nederlandsche burgerluchtvaart op zoo’n hoog peil staat en spr. bracht hem hier gaarne hulde voor alles, wat hij in het belang daar van heeft verricht. Vervolgens overhandigde ir. de Vogel aan den heer Plesman de gouden medaille, vergezeld van een oorkonde. De heer Plesman heeft daarna met enkele woorden bedankt voor de hem uitgereikte on derscheiding. Hy heeft daarbij in het bijzonder woorden van waardeering en dankbaarheid ge sproken tot die mannen, welke hem altijd zoo trouw geholpen hebben en aan wie de Neder landsche luchtvaart ook zoo veel verschuldigd ia. De liberalen VAN RAPPARD en BOON, de soclaal-democraat IJZERMAN, de antl-revolu- tionnair WIELINGA, de vrjjzinnig-democrate mevr. BAKKER—NORT en de katholieke af gevaardigde 8TUMPEL voerden hierover het woord. Minder waaraeerend spraken alleen Mr, van Rappard, die huiverig was tegenover deze vrijheidsbeperking en die allerlei dubieuze ge vallen en ontduikingsmogelijkheden zag, en de heer Ijzerman, die als soclaal-democraat dit eerste Katholieke ordeningspogen natuurlijk „niet veel soeps” achtte. Minister GELISSEN heeft dit ontwerp wer kelijk zeer knap en zakeljjk en nuchter verde digd. Met de soep, zoo antwoordde hij den heer Ijzerman, begint een maaltijd. En hij dischte een aantal gerechten op, welke hü, als „andere omstandigheden” hem dit niet ónmogelijk ma ken, van plan is, den middenstand op te die nen. De Minister acht het een ongezonden toe stand, dat In Nederland op iedere 5 consumen ten één distribuant voorkomt. Normallseering Is dus zeer noodlg. Het ingediende ontwerp tot verlaging van de hypotheekrente, erfpachtscanon, huren en ge. meentelijke lasten, wordt op Vrijdag 19 Juli In de afdeelingen onderzocht. Dezelfde Commissie van Voorbereiding, die de openbare beraad slaging over het bezuinigingsontwerp voorbe reidde, zal ook dAAraan haar zorgen wijden. De behandeling van het bezuinigingsontwerp zal als er niet ontijdig, door indiening van een motie b.v., ongelukken gebeuren, allicht twee volle weken in beslag nemen. Teneinde de be handeling te bespoedigen heeft president Ruys de Beerenbrouck dan ook al dadelijk op den eersten dag van dit groot debat een avondver gadering ingelascht. De motie-Vllegen, die nog bij de Kamer lag en die de Regeering ultnoodigde tot een dus danig tijdig Indienen van maatregelen ten aanzien van de vaste lasten, dat men bij de behandeling vin het bezuinigingsontwerp zou kunnen weten, waar men aan toe was, is (als door de feiten achterhaald) door den indiener teruggenomen. De Kamer heeft weer een keurig staaltje van snel werk geleverd door een lange agenda af te werken, waarop, behalve een aantal klelnerj puntjes (contlngenteerlngen, naturalisatii conclusies op verslagen), ook een tw< langrijke ontwerpen voorkwamen. Zonder hoofdeljjke stemming werd ook dit ontwerp goedgekeurd. Spoorhout-rapport Na behandeling van het zooveelste request van een tandtechnicus, die alsnog in de gelegen heid wilde worden gesteld, om examen te doen zijn poging mislukte is het rapport van de Sommige leden zagen in de omstandigheid, dat de aanpassing op het gebied der vaste lasten zoo uiterst langzaam in haar werk gaat, een nieuw bewijs voor de juistheid van hun opvat ting, dat devaluatie boven de thans door de re geering gevolgde politiek te verkiezen is. Een consequente doorvoering van de toegepaste aan- passlngsmethode is niet mogelijk, telkens opnieuw aan het licht. Naar wij vernemen zijn Dinsdagnacht de verschillende deelen van het nieu we type marine-verkenner, dat door de Fokkerfabrieken voor rekening van de Ne derlandsche Marine wordt gebouwd, naar het vliegkamp Schellingwoude getranspor teerd. Hier zal het toestel, de Fokker C. 11W. worden gemonteerd, waarna met de proef vluchten zal kunnen worden begonnen. Den heer van Rappard, oud-president van de rechtbank te Tiel, gaf de Minister toe, dat in derdaad dubieuze gevallen zullen voorkomen, maar dat we dAArvoor nu juist rechters heb ben. En dat er listig zal worden gezocht naar ontduikingsmogelijkheden, dat op die wijze de wet naast de ordening, die zij brengt, ook werk zal verschaffen aan de reclamepsychologen, ook dAt stemde Minister Gellssen toe. Maar dit mag natuurlijk geen reden zijn, om de op zichzelf wenschelijke regeling achterwege te laten. Twee amendementen zijn gesneuveld. Mr. Boon, die over deze ordening wel heel anders dacht dan zijn fractiegenoot van Rappard en die zelfs „buitengewoon dankbaar” was voor de belofte van vestiglngselachen, deed een poging, om in dit kader nog iets tegen de vliegende winkels te ondernemen. Vestiging van die win kels echter voorkwam dit amendement niet. En Minister Gellssen achtte dit onderwerp dan ook veel beter te regelen bij de komende vestigings wet. Verschenen is het Voorloopig Verslaf Tweede Kamer over het wetsontwerp houdende bijzondere maatregelen ten aanzien van loo- pende landbouwhypotheek- en pachtovereen komsten. In de afgeloopen week is de goudvoorraad van de Nederlandsche Bank met ruim 22 millioen geptegen; deze bedraagt thans f680.843.4u4 tegen f 658.029.009 in de voerafgaznde week. --3» jarenlang in de Kamer met de veiligheid den weg bezig gehouden. En naast dank voor het verkregene had hij nog enkele wenschen. Zoo wenscht hü b v. ook de andere wegge, bruikers dan automobilisten en wlelrüders te reglementeeren. Want ook bü hen ligt vaak de schuld voor de ongelukken. Minister van Lidth staat tegenover deze gedachte niet afwijzend, trouwens reeds in het rüwielver. Itsl uiting in ge- De stichters van de Vereeniging van Vrien den van het Gooi-Reservaat hebben een mooi werk aangevat. We wenschen hun toe dat zü mogen slagen en we wekken allen op hen daar bij ieder naar eigen krachten behulpzaam te zün. De machine biedt plaats aan twee personen en Is bestemd aan boord van kruisers te worden meegenomen. Het toestel ia zoodanig gebouwd, dat het door middel van een catapult-Installa tie van den oorlogsbodem kan worden „wegge schoten”. Het is een tweedekker op drüvera, die wordt uitgerust met een luchtgekoelden motor van ongeveer 700 PK. Deze heeft een grooten diameter, waardoor de romp betrekkelijk breed is. zoodat men daarin over veel ruimte beschikt. De vleugelbelastlng is laag; zü bedraagt 60 kilogram per vierkanten meter. In verhouding tot de maximumsnelheid van 262 kilometer is de landingssnelheid zeer gering. n.l. 85 kilome ter. Deze lage landingssnelheid wordt mede verkregen door het aanbrengen van landlngs- klappen aan de ondervleugels. Het toestel kan een nuttigen last vervoeren van 730 kilogram en beeft een werkingssfeer van 700 kilometer. Onder geleide van de heeren O. C. de Vlugt, W Burdet en A. van Dishoeck hebben we gis terenmiddag een kijkje kunnen nemen wat er alreeds gespaard is en wat nog herstelling ver- eiacht. Dank zü de Stichting van het Gooische Na tuur Reservaat is de toekomst van een groot deel 1700 HA. der prachtige gronden ver zekerd. Amsterdam droeg IK millioen, de Pro vincie K millioen en de drie randgemeenten 1 millioen bü. Dat is nu gespaard gebleven zoowel voor de bewoners uit den omtrek als voor de stedelingen, die in het Gooi zulk een prachtige gelegenheid hebben in de schoone natuur de stad te ontvluchten. Hier is dus de natuurpracht behouden voor de gemeenschap, voor ieder, voor u en ons. Maar daarom, juist omdat het dus ieders bezit als X ware is, moet het publiek leeren en bü de jeugd moet be gonnen worden! er uiterst zuinig op te zün. Geen brandjes, geen papierrommel, geen ver nielingen. Men kan gerust bloemen en het plukken, maar moet niets vernielen. De man nen van het Reservaat willen geen dwingende maar opvoedkundige werking uitoefenen. Alleen hebben ze gezorgd, dat het betreden van het reservaat door een vüf-en-twlntigtal bü de po litie bekende chantageplegers verboden is. Maar het nette publiek heeft er vrijen toegang. Om de natuur te sparen kan natuurlük kam- peeren niet worden toegestaan. Het opwekkend woord van den heer de Vlugt, de prachtige film van den beer Burdet hebben de aanwezigen' in Concordia te Bussum over tuigd. De oprichters hebben alreeds een drie honderdtal leden gewonnen en we hopen van harte dat dit flinke getal spoedig nog aan zienlijk vermeerderd worde, opdat de heerlüke natuur in het Gooi gespaard blüve. Met krach tige hand en met groote deskundigheid wordt herstel van vaak zeer geschonden natuurge- deelten doorgevoerd. In bet centraal heidecom- plex van 800 H.A. zagen we alreeds schitteren de resultaten. Alleen vraagt de rand aan de züde van Hilversum nog wat boschbeplanting, ten einde het leelüke uitzicht op gashouders en enkele andere ongerechtigdheden af te sluiten. Een uitgegraven koepelgraf uit de jaren 1800 vóór Christus is alreeds gereconstrueerd. Straks zal er ook weer een schaapskooi verrijzen naar ouden trant met schapen en herder. In het verwaarloosde Bikbergerbosch, gren zend aan het bosch van Bredlus. is men ook alreeds druk bezig aan het herstellen van na tuurschoon. Een fraaie medaille met afbeelding van een korhoen is een gave voor de jeugd die voor heel geringe büdrage lid kan worden en de belofte aflegt, de natuur te sparen. Als maatregelen, die ten behoeve van den middenstand zullen moeten worden ge nomen, somde de Minister op: een vesti gingswet, een wet op het cadeaustelsel en een regeling van het veilingwezen. er- □or >en De eenlge wüziglng, die nog werd aangebracht, kwam tot stand door overneming van een amendement-Duys. Dit amendement geeft aan dengene, aan wlen het rijbewüs is ontnomen, omdat een opsporings-ambtenaar hem onder den invloed van sterken drank achtte, gelegen heid, om tegen de beslissing van dien ambte naar bü den rechter een bezwaarschrift in te dienen. Radio-uitzending der toespraken; kruisgesprek tusschen den Minister van Defensie en den commandant Dr. Kortenhorst zag zün poging, om bü sei- zoens-opruimlngen alsnog het zoogenaamde „nachscMcben” mogelük te maken, na bestrij ding door den Minister falen. De Tweede Kamer heeft besloten, het groote ontwerp tot verlaging der openbare uitgaven op Woensdag 1 7 Juli a.s., in publieke behandeling te nemen. Er is als bij het algemeen begrootingsdebat een rantsoenee- ring van den spreektijd toegepast. zoodat ditmaal het parlementaire jaar eindigt, zooals het anders altijd pleegt te beginnen: met een breed debat over al wat de Regeering doet ennalaat. Dat „nalaten" zal dan ditmaal speciaal de hoofdsom men der vaste lasten betreffen, wel ke met name de katholieke fractie hardnekkig blijft belagen. Primo was er de nieuwe „wet houdende re gelen nopens het verkeer op de wegen”, wasrin tal van bepalingen ter verhooglng van de veiligheid op den weg zün opgenomen, welke een groote verbetering bü vroeger beteekenen. Dé soclaal-democraat DUY8, de liberaal VAN KEMPEN en de Staatkundlg-Gerefor- meerde dominee KERSTEN hebben hierbü het woord gevoerd. En Minister VAN LIDTH ME JEUDE heeft een uitstekende speech gehou den, voornamelük, om te zeggen, wat hü van verschillende desiderata van Mr. Duys dacht. Want deze, die zelf automobilist is, heeft zich Naar wjj nader vernemen, heeft de ar- bitrage-commissie in het Italiaansch-Abes- sinisch conflict besloten haar zittingen voor onbeperkten tyd te verdagen. Van andere züde werd het in acht nemen vau groote voorzichtigheid bepleit. Verscheidene leden wezen op het gevaar, in de voorgestelde regeling gelegen voor het land- bouwcredlet. Reeds het Kon. besluit van 12 Maart 1935 heeft in dit opzicht nadeelige ge volgen gehad. Verscheidene andere leden, die erkenden, dat hier een gevaar aanwezig is, meenden dat daarnaast ook van een onbillükbeld moet wor den gesproken. De voorgestelde regeling opent de mogelijkheid tot het verleenen van hulp In bepaalde omstandigheden in dien vorm, dat de lasten, die op het bedrijf van den betrokkene rusten, worden verlicht. Zulks geschiedt echter ten laste van de crediteuren. De vermindering van de gebruikswaarde wordt op hen af gewen teld Sterk wordt het gemis gevoeld aan een sluitstuk in den vorm van een instelling, welke credieten kan verstrekken en overnemen. Het ontwerp (waarover vroeger dagenlang soa Zün gesproken) werd zonder hoofdelüke stemming goedgekeurd. Deze leden achtten het evenzeer aan beden king onderhevig, dat aan de voorgestelde maat regelen uitdrukkelijk een tüdelük karakter wordt toegekend, aangezien de moeilijkheden, welke zich thans voordoen, niet van voorbügaanden aard zün. Alleen een blüvende vermindering van de op den bodem drukkende lasten kan hier een oplossing orengen. Ook andere leden waren van oordeel, dat bü handhaving van de door de regeering gevolgde politiek meerdere maatregelen van dezen aard noodlg zün. Zou men niet slagen in den opzet, de zwaar drukkende lasten te verlichten, dan zou naar hun meenlng de tot dusver door de regeering gevolgde politiek niet te handhaven zün en zou aan devaluatie niet te ontkomen zün. Een aantal leden vestigde in het büzonder de aandacht op de omstandigheid, dat het ont werp bepalingen bevat, welke, ook als men den opeet van de voorgestelde regeling als juist aan vaardt, als een onnoodige benadeellng van den schuldeischer en daarom als een onnoodige be dreiging van het landbouwcredlet zün te be schouwen. Zü dachten hierbü in het büzonder aan de bescherming, welke krachtens die rege ling aan den borg wordt verleend, ook als die in geen enkel opzicht met den landbouw in betrekking staat. Eenlge leden gaven als hun meenlng te ken nen, dat daling van de rente voor credieten aan den landbouw sterk in de hand zou wor den gewerkt, door verlaging van de rente, welke door de Rükspostspaarbank wordt uit gekeerd. Andere leden meenden zich tegen dit denk beeld sterk te moeten verzetten. Bü verscheidene leden bestond tegen een verlenging van de werking der Crisispachtwet bezwaar. Verscheidene andere leden daaren tegen verklaarden zich met de voorgestelde ver lenging wel te kunnen vereenigen. Sommige leden gavep als hun oordeel te ken nen. dat de werking van de Crisispachtwet niet behoort te worden beperkt tot contracten, aan gegaan Vóór 1 Juni 1935. De naam van de wet wi deze richting. Het motor, keer worden er niet langer bü noemd. Een tweede wensch van Mr. Duys afschaf fing van de maximumsnelheid, omdat de bepa ling, dat men het verkeer niet in gevaar mag brengen, veel beter op alle gevallen past werd door den Minister afgewezen. De statis tiek b.v. van Den Haag, waar de maximum- U geschaft, wüst uit, dat een der. ver. Een comité bestaande uit de heeren W. P. G L. Driessen, burgemeester van Den Helder en H. van Willigen en de „Heldersche Courant" (de elgenlüke Initiatief-neemster) heeft zich te Den Helder gevormd en riep de Inwonenden op tot büdragen voor het plaatselük Huldeblük K. XVIII Spontaan werd door de groote Instellin gen en zaken medegewerkt en zoo kwam het benoodlgde bedrag bü elkaar; behalve particu lieren namen ook vele plaatse lijke vereenigin- gen financieel aan het huldeblük deel. Maatregelen ten aanzien van loopende landbouwhypotheek- en pachtovereenkomsten Een verlaging van vaste lasten over de geheele Hjn, waarbij ook de hoofdsommen worden betrokken, vormt een onafwüsbare aanvulling van de aanpassingspolitiek, welke de regeering voorstaat en volgt. Wordt in Gisteravond is in het Gooi de „Vereeniging van Vrienden van het Gooi-Reservaat” opgericht onder voorzitterschap van den energieken initiatief-nemer den heer G. C. de Vlugt, directeur van „De Standaard”, woonachtig te Huizen. Secretaris is de heer J. G. Drabbe en penningmeester J. van Tijen, terwul tot verdere bestuurderen werden ge kozen W. Burdet, rentmeester van het „Gooi-Reservaat”, J. H. Berg mann en A. M. E. van Dishoeck. Deze wakkere oprichters van de nieuwe vereeniging willen de hei en de bosschen, die door het Gooi- Reservaat voor gezamenlijk drie millioen gulden behouden zijn ge bleven, in eere herstellen en liefde- belangstelling aankweeken wondere natuurschoon bosch. de namen vermeld van hen, die deze wereldreis volbrachten, terwül men tenslotte de K. XVIII, de zee klievend, afgebeeld ziet. Dezer dagen werd de plaquette per vliegma chine van de KL M. naar Soerabaja verzonden; de directie dezer maatschappij was zoo vriende- lük tegen sterk gereduceerden prijs te vervoeren. De plaquette werd vervaardigd door de firma C. Begeer te Utrecht naar een oorspronkelijk ontwerp van den heer Th. J. Verhey en werd geleverd door de uFma J. F. Beemsterboer— Bouman te Den Helder. Op verzoek van den burgemeester van Den Helder zal zün collega te Soerabaja het Hulde blük namens de Heldersche burgerü aanbieden. pe> antl-revolutlonnalre JStandaard” heeft In een hoofdartikel medegedeeld, dat, als het kablnet-ColUn door de Kamer tot aftreden ge noopt sou worden de anti-revolutlonnalien niet bereid zouden zün voor de vorming van een nieuw kabinet samen te werken met hen, die bet kaUoet-Colün ten val gebracht hadden. sprakelükheid jegens derden heeft ’s Ministers instemming. Dit moet echter nog even wachten aangezien het nogal moellük te regelen Is Mocht deze verplichte verzekering worden In gevoerd, dan zullen, aldus werd ds. Kersten ge rustgesteld, de menschen met gewetensbezwa ren niet worden vergeten. dit van hei en ■i-:' '.C f W.JS- -

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 5