PROVINCIAAL NIEUWS Doel van de onderneming is thans bereikt 1 Enthousiaste ontvangst in Indië MARKTEN 5 Wisselkoersen MIJDRECHT ASSENDELFT ENKHUIZEN 1 BROEK OP LANGENDIJK GROOTEBROEK ONDERDIJK SCHERMERHORN HOOGKARSPEL 'T ZAND HEILOO VOLENDAM WERVERSHOOF HEEMSKERK BERGEN B WIERINGEN KROMMENIE PI ZEVENHOVEN VerL W eerbericht RIJKSVISCHAFSLAG EGMOND AAN ZEE MONNIKENDAM STAAT VAN BESOMMINGEN DOOR BERTHA RUCK Schip en bemanning DONDERDAG 11 JULI 1935 trekt sn over ult- i< waren, T. deze pl.m. en WOENSDAG, 10 Juli. O 82. .Ik ben (Wordt vervolgd). Uitbreidingsplan Op de secretarie is ter in zage gelegd een ontwerp tot herziening van *t plan van uitbreiding dezer gemeente. 12 Juli wordt In het R.K. Veroenigingsgebouw Bad- en Zweminrichting Marelaan Vrijdag dt Jaarvergadering gehouden van d* Bad- en Zweminrichting aan de Marelaan. am nlM f J p te bestuur L van den br werk- liwbedrijl Schouw. Donderdag 25 Juli zal de zotner- schouw worden gedreven In polder Nieuwkoop. Geslaagd. De heer J. Konlng slaagde aan de Bisschoppelijke kweekschool te Beverwijk voor het examen L. O. naar Brazilië, arriveerde. Ztfn wierp het hoofd achterover, als wilde een van White Pink Perfection 1318 cent. Early JSunrlse 1320’ pcr stuks 711 7.27»/, 59 20 9.7J 24.80 48 15 is rü ael te vai vei ste me tlu vei MC een is 32.474 37 55 36574 1.46% 12121.» 6 14 20.15 Het vrouwt in Ne Lourde nlng t wu zjj Nas liggen bisset maant in de omsta den a 32.55 37.60 36 624 1.46% 12 127» 6.1 20 i5 gev om ove bro gro voe C geti stro and iyk uit ovei too met zitti heu zen Pi op* om ond< In oM de i vers strot een Ui een ge w heelt den om gevo De liede: het i neme werk De dolla: KOTTERS E 390 700.—, H 5 230.—. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New York tcable) Rome Praag Madrid LOGGERS KW: 8 5005 460—, 78 870—, 74 1050- 159 390 130 560 173 520—, 135 490 62 440A gespannen van haar Zijn Uppea Geslaagd Onze plaatsgenoote mej. G. Zwa german, slaagde te Eindhoven met Eere voor het examen coupeuse. De Jubilaris dankte ontroerd voor deze hul diging. van de Woensdag aan den Rijksvischafslag aan gekomen Eierveiling. Woensdag werden aan de vei ling aangevoerd 59.675 stuks eendeieren, prijs 1.71 per 100 stuks. Vorige w Slotkoeraen Heden 7.28 59.23 9.73 24.79 48 131/» Utrecht manden Alma 400 manden 2230. 970.—. Wijziging telefoonuren Voor het hulppost- kantoor alhier zijn de telefoonuren als volgt vastgesteld: Van des voormiddag» 8 tot des na middags 17 uur en vanaf 18 tot 20 uur. iwen van een woonhuis t Westerweg. voor reke- Klder. is gegund aan de f 4050.—. van de L.E 13 Juli des IJMUIDEN, 10 Juli. Rjjksvischafslag. Tarbot 5580 cent per kg. Griet 10.50—26 00 per 50 kg. Tong 0.581.40 per kg. Groote Schol 25.00 26.00, middel Schol 15.00 22.00. Zetschol 12.00— 20.00, kleine Schol 3.60—16.00. Bot 5.00—7.00. Schar 2.008.00. Tongschar 15.0022.00 per 50 kg. Pieterman en Poon 1.452.80. groote Schel- visch 27.00. middel Schelvlsch 20.0021.00. kl. midd. Schelvlsch 9.0015 00, kleine Schelvlsch 2.809.00 per 50 kg. Kabeljauw 21.0046.00 per 125 kg. Gullen 3.5013.00 per 50 kg. Leng 54 80 cent per stuk. Heilbot 1.10—1.30 per kg. Wij ting 1.802.60. Makreel 4.6011.00 per 50 kg. Idem per groote kist 44.005130. Versche Ha ring per mand 45.0046.00. Hoogste stand: 769.1 te Valentia. Laagste stand: 748.0 te Isafjord. Verwachting Zwakke tot tigen Noordelijke tot Oosteiyken wind, helder tot licht bewolkt, droog weer, warm. Zon op 4.52 onder 9.17 Licht op 9.47 Maan op n.m. 5.00 onder n.m. 12.48 Volle Maan 16 Juli Julia Hst l jasr, i dlphtei belde t Onge «ig su komen «prake Later het rug meer o koosd v en ten de rech Vier; «te mat Met i den vai vaart. De re zieken a baar er thuisgek flauwte. Bjjkor held vs Ün ook ke zich verdwen Het is volmaakte kus niettegenstaande de knellende banden die e’k aan «IJn zetel ge kluisterd hielden door de hoogste Heide die er in lag uitgedrukt I Koninginnedagfeesten Het bestuur der Oranje-vereenlging kwam ten gemeentehuize in vergadering bijeen ter bespreking van de plan nen ter viering van Koninginnedag, op 31 Aug, Uit de gevoerde discusslën bleek dat men er veel voor gevoelde om een kinderfeest te or- ganiseeren. maar dat de kasmiddelen zulks niet toelaten in verband met de hooge onkosten daar aan verbonden. Opgemerkt werd, dat wanneer de burgerij in zjjn geheel daadwerkelijk toetrad als lid er een flink feest gegeven zou kunnen wor den. Besloten werd dan ook hiervan af te stap pen en in samenwerking met de Broeker Zwem- vereenlging 's middags wedstrijden te organisee- ren, opgeluisterd door de plaatseljjke muziekver- eeniging. Terwijl 's avonds de muziek-en zang- vereenigingen zullen worden uitgenoodigd tot het geven van een concert. Zoowel ’s middags als 's avonds hebben leden der Oranjevereeniglng toegang tegen gereduceerden prijs. Bouwverordening goedgekeurd Ged. Staten dezer provincie hebben de nieuwe bouwveror dening, nadat daarin by raadsbesluit van 14 Juni J.l. nog eenige wijzigingen waren aange bracht, thans goedgekeurd. Ingevolge de voor schriften heeft heden de afkondiging en aan plakking plaats gfehad. Daar de bestaande pu- bllcatleborden voor de groote „publicatie” te klein bleken, heeft men een plankier genomen en daarop het stuk vastgehecht en aan de deur van het raadhuis geplaatst. BegrUpeiyk deze wijze van publlceeren veel aandacht. een ruime en ryk gestoffeerde vestibule, waar zich een voornaam personnage. tenminste zoo deed ze zich voor in verpleegsterscoetuum ophield. De bezoekster werd met achterdochtige en afkeurende blikken hier ontvangen. „Waarom," dacht deze, .kykt dat mensch mij zoo aan? Het kan niet zijn, omdat ik cr nu by uitzondering eens netjes uitzie. en ze kan met weten, dat de boa en bruin tluweeicn mantel door mijn ryke nicht zyn afgedankt." Op nonchalanten toon zei ze luid: ,.Ik gekomen om mynheer Scott te bezoeken." „Om drie uur is het eerst bezoektyd!" ant woordde de nurse onverbiddelijk. ..Dan zal Ik maar even wachten." antwoordde de bezoekster. Ze wachtte twee minuten, toen de verpleegster op haar toetrad met een noti tieboekje en potlood. „SchrUf uw naam hier!" zei de verpleegster kortaf. Op een blaadje, waerboven Mr. M. Scott, schreef de bezoekster: Lesue Long. „Wilt u mee naar boven gaan?" vroeg de verpleegster stug. Leslie beklom de breede. met roode loopers belegde trappen en werd naar een ruim vertrek geleld met parketvloer, met groote ramen en bescn'iderde paneecien; t scheen een salon geweest te zijn, die nu. met ’n rU kleine bedden op groote wielen, voorzien van verschillende tochtschermen, tot zieken zaal was Ingericht. Een blonde Jongeman in rose pyama en met zyn arm In een zwart ajj-l-sn draagband zat overeind in het bed en was m gesprek met een heer met gryze snor, die in het bed naast hem Kinderwagen te water. Door onachtzaam heid van een ouder zusje geraakte een wagen, waarin twee kleine kinderen van den heer P. V. waren gezeten, te water. Behulpzame omstan ders schoten te hulp. De eene kleine kwam met den schrik vry, doch de andere, die on der den wagen was terechtgekomen, was er slechter aan toe. Een woord van hulde is op zyn plaats voor de technische prestatie van het schip en de Dlesel-motoren, die deze reis hebben kunnen volbrengen zonder eenige storing of every. Doch onze hulde en bewondering gaat in de allereerste plaats uit naar de kranige bemanning, die zich met de grootste opge wektheid, kameraadschap en discipline de opofferingen heeft getroost, die het dagen lange verbiyf aan boord van een duikboot met een minimum aan comfort, ruimte en accomodatle, eischt, en bovendien op zoo voorbeeldige wyze de Nederlandsche vlag in de vyf werelddeelen hebben getoond. Veiling van aardappelen In verband met het onverkocht biyven van aardappelen en bon ken welke alzoo doordraa>en. werd voor die pro ducten de volgende regeling ter veiling bekend gemaakt vanwege de Neda.-l Groenten- en Frultcentrale. Ie. Nadat de Aardappelen zyn doorgedraaid Worden zy door den aanvoerder teruggenomen, die deze vakkundig Inkuilt. 2e. Aan den aanvoerder wordt uitbetaald de helft van den op, den dag van veilen geldenden minimumprijs. 3e. Zoodra onze Centrale over de aldus Inge kuilde aardappelen beschikt, ontvangt de aan voerder voor de afgeleverde hoeveelheid de an dere helft van den minlmumprys, vermeerderd met 0.50 per 100 Kg. als bewaarloon. Hieruit blijkt dus, dat de aanvoerder belang heeft by een zorgvuldige behandeling der in te kuilen aardappelen. 4e. De veilingen zyn geheel verantwoordeiyk voor den goeden gang van zaken, zy zullen deze aardappelen geheel afzonderlijk administreeren en ons dagelijks een lyst Inzenden van de door lederen kweeker lngekullde_ hoeveelheden. De veillngleider wees er vervolgens nog na- drukkeiyk op, dat leder tuinder vooral goed zorg moet dragen geen zieke plekken te rooien, opdat deze by eventueel inkuilen de geheele party be derven. Vrachtvaarders moeten eiken dag een staat indienen van de kwanta hunner aanvoerders. Doorgedraalde aardappelen worden niet over ge- geveid maar moeten denzelfden dag ingenomen worden door den betrokken tuinder. Tevens worden de betrokken bouwers er op attent gemaakt dat de ingekuilde partyen door de Centrale worden opgevraagd en dat het ge veilde kwantum dan aanwezig moet zyn. STOOMTRAWLERS 450 manden 5040.Gerberdina 50 580.Bergen 535 manden 2900 Roode Zee 60 manden De fantasie van Jules Verne’s „Twintig dui zend myi onder zee" is door deze reis van de „K. XVIII" verwezeniykt en overtroffen, want herhaa’.deiyk moest de onderzeeër op verschil lende plaatsen van den Oceaan duiken, ten be hoeve van de slinger- en zwaartekracht-proeven van Prof. Dr. F. Vening Meinesz, die de reis medemaakt. Het geeft deze reis een byzonder cachet, dat men hef vlagvertoon in de havens van vyf werelddeelen heeft weten te combinee- ren met het dienen van wetenschappelyke doel einden. Want niet alleen Prof. Vening Meinesz heeft van deze gelegenheid geprofiteerd, doch ook Prof. Dr. J. Clay, die weliswaar de reis niet heeft meegemaakt, maar ten behoeve van .vi^ns proefnemingen een zelf-reglstreerend toe stel voor het meten van de intensiteit der cos- mische stralen werd meegenomen. (Ongecorrigeerd.) Zilveren priesterfeest pater F. Eken 8. M. M. Op plechtige wyze en onder harteiyke deel neming van geheel de parochie, familie en mede-paters heeft pater P. W. Eken zyn zil veren priesterjubileum gevierd. Aan het smaakvol met leliën, draperieën en electrisch licht versierde altaar droeg de fees teling om 10 uur de plechtige H. Mis van dankbaarheid op, daarby geassisteerd door pastoor H. SUstermans van Egmond aan Zee en Pater M. Henskens. De feestrede werd uitgesproken door pater P. H. Friedrichs, overste te Voorschoten. Van de receptie werd een druk gebruik ge maakt door geesteiyken en corporaties Om 3 uur vond in het patronaat een huldi ging plaats vanwege de Graal en de school jeugd. Bijzonder memoreeren wU de komst van enkele kleine negertjes uit de mlsslestatle van pater Eken. Aanblddlngsfeest. Zondag heeft het jaar- lyksch Aanbiddlngsfeest in deze parochie plaats, hetgeen dezen keer met by zonderen luister zal geschieden. Pastoor A. Ratté heeft besloten een open- luchtprocessle te houden. De processie zal muzikaal worden opgeluis terd door „St. Caecilia” en „Kunst na Ar beid”. Toonkunst Ter gelegenheid van het hon derdjarig bestaan van de afdeellng Enkhuizen is een tuinfeest georganiseerd, waarvan de opening zal geschieden Vrydag te 8 uur in „De Doelen” door den burgemeester, baron Mackay. OnderwUsbenoeming Onze plaatsgenoot, de heer H. Aten, die einde vorige week slaagde voor het examen onderwyzer, kreeg met Ingang van 9 dezer een benoeming tot onderwyzer aan de byzondeer school in het dorp hoofd de heer A. Bussche. Onder commando van den lultenant-ter- zee le klasse D. C. M. Hetterschy vertrok de K. XVIII met een bemanning van 35 koppenn aan boord op 14 November 1934 van Nleuwediep, om den totalen afstand van 22.710 zeemyien af te leggen in 132 zee dagen, waarbij slechts twaalf havens wer den aangedaan. heeft plaats gehad mfna”. dat dermate in verval was geraakt, dat het met de laatste feestelykheden geen mede werking kon verieenen. In deze vergadering zyn bestuur en dirigent afgetreden. Tot dirigent werd gekozen de heer Pierre Buys en tot bestuursleden de heeren: J. Buys, P de Boer. J. Veerman. P. Buys en G. Pooyer. Contributie werd gestéld op 10 cent per week, tevens werd een boeten-stelsel ingevoerd. Nieuwe weg De primaire weg achter het dorp is voor het verkeer opengesteld, waardoor het verkeer in Schermerhorn geweldig is ver minderd. Her-oprichting fanfarecorps. Dinsdagavond hier een her-oprichtingsvergadering het fanfarecorps „Wilhel- lag; een andere gewonde officier zst bU den vuurhaard te lezen, terwyi weer twee anderen zich onder het gllmltchand nortret van de eigenares des huizes vermaakten met piket spel. ..Mynheer Scott zit vandaag op in dc voor kamer," verwaardigde zich haar begeleidster te zeggen. En Leslie trad door ean binnendeur oen kamertje aan de jechterzyde binnen. Een der muren was behangen met een ontlek bruin ge tint tapijt, waarin reusachtige figuren te mid den van reusachtige bladeren waren geweven. Op een lagen divan, onder een zwart pantervel, met het hoofd gemakkelyk leunend op den elle boog, lag de Jonge, gewonde officier ultgeatrekt, toen Leslie hem kwam bezoeken. ,,Dat is erg aardig van Je," zei hy vroolyk, toen zy binnentrad. Ze zag hem sprakeloos aan en legde op zyn divan het bouquet gouden chrysanthen, die zQ had meegebracht, benevens een nummer van de ..Natal Newsletter’, waarvoor hij zich Interes seerde. Bijna ontsnapt: haar stonden hem goed. Bij het uitbreken van den oorlog had hy by de Halberdiers dienst genomen. Hy waa tot den rang van officier opgeklommen en had In den slag van Yperen zyn been verloren. Nooit zou hy dat zwarta pantercostuum meer op een bal masqué kunnen dragen.... Nooit meer. Deze vulgaire, onge- paste gedachte flitste door Leslie’s brein; en ze moest zich op de lippen bijten, om niet in tranen uit te barsten. Ze drukte de nagels in de palmen van haar handen, opende haar zwarte oogen wijd en glimlachend en begon op den meest luchthartlgen toon te babbelen. .Hallo, Monty I Hoe prettig je weer te zien, nu ik na veel moeite toegelaten ben. Die ge wonde helden hier worden door een draak be waakt biykbaarl Ja. dank Je, ik ga hier zit ten," en ze reboot een stoel bij den divan. „Zeg, die engelbewaarder van je wilde me eerst niet toelaten. Ze keek me aan, of ae dacht, dat ik de zilveren lepels zou komen gappen. (Misschien doen sommigen dat, dacht Leslie.) ZU dacht klaarbiykeiyk, dat Ik een van die In dringerige katten ben. die de koortsthermo meters van den patiënt eenige graden doen stygen. Zij krijgen er me anders niet gauw onder, maar dat schepsel. „O, zuster Klsa Is zoo kwaad niet," ael de patiënt, eveneens lachend. „Ik denk, dat ae wat overdreven voondchtig is met vreemden. Ze heeft een manie, om iedereen te verdenken dat hy of zy een Duit- sche spion Is.” ,,En waarom?’’ Eenige seconden kookten en bruisten de zil veren golven van het Kanaal.... Dan doodsche stilte. «jwenna’s wensch was vervuld: ze waren niet gescheiden. NASCHRIFT M1RTEKRANS EN LAUWERKROON Het was de week vóór Kcn-tmls 1914. Londen was gehuld in zyn meest trieste wlnterdracht van moddcibruin en mlstgeel; andere jaren zouden om drie uur in den namiddag alle straten geschitterd hebbeu van licht. Dit jaar echter moest Londen zUn weg zoeken In het sombere halfduister. Over een ruim plein met een ombekt plantsoen In t midden, schreed een groot, slank meisje voort; van haar schouders mng een lange boa neer, die meer geleek op twee randen klimop, die zich slingeren langs den dunnen -tam van een boom. Zy droeg een bruin fluweclen ncn- tel met breede ceintuur om de smalle heupen en op haar ondeugend hoofdje prykte de zwart fluweelen baret, die toen In de mode was. zy keek aandachtig naar de nummers van de hulzen, die het plein omzoomden en hield stil, toen zy biykbaar het gezochte adres ge vonden had. In vergulde letten was boven de deur t« lesen: BEHOORT BIJ HET HERSTELLINGS OORD VOOR GEWONDE OFFICIEREN ?y belde aan. Een meisje in padvlnders- unlform opende de deur en geleidde haar naar Kind van een vrachtauto gevallen. Dins dagmiddag wisten eenige schoolkinderen op den vrachtauto van den heer S. te klimmen, om ongemerkt mee te rUden. Op den Callants- ooger dyk viel een der kinderen, het ongeveer 6-jarig zoontje van den heer W. Strooper van den wagen; het kind werd met een hersen schudding opgenomen. De Geheimen der H. Mls^^^BBÜwel de op- voering van het openluchtspel „De Geheimen van de H. Mis” tot viermaal toe uit geheel Noord-Holland en zelfs daarbuiten een grooten toeloop van belangstellenden heeft ondervon den. wordt van vele zyden nog een opvoering verlangd. Het comité heeft besloten aan dit verlangen tegemoet te komen. Nog een laatste opvoering zal in Heerhugowaard gegeven worden Zondag 14 Juli te vier Uur nieuwe tyd. Voor byzonderheden leze men de advertentie. Burgerlijke Stand Geboren: Maria Anna, d. van J. Buntsma en Joh.- Steentjes Koert Arlën, z. van U. J. van Veen en Tr. Hartog Pieter, z. van H. Ellas en D. Remellnk. Getrouwd: Adr. KuUper van den Helder en Ar. El. de Vries P. Spaans, wedn. van N. Boon en P. Mankes. Overleden: Jan Jaapies 94 J„ wedn. van Verdonk eerder van M. M. Groot Johan C. Wlebrecht 9 J., s. van A. Wlebrecht en P. Jon- geneel. Duinvermaak De amusementsgelegenheld „Dulnvermaak’, schitterend gelegen In de bos- schen, aan den voet der duinen, in de orunid- deliyke nabijheid van het nieuwe openlucht theater, is gereed de vacantlegangers to ont vangen. Voor de jeugd is de goudvisschenvijver byzondere attraqlie; het aantal attracties legio ozn. 3 spiegelgladde giybanen, 3 draaimo lens, 4 wippen, hobbelpaarden, rekstok enz. De eigenaar van dit omvlngr^ke bedryf, de heer Bruin, heeft dit alles nog uitgebreid met 6 serieschonunels, het nieuwste op dit gebied zonder gevaar voor de kinderen. Voorwaar eene mooie aanwinst. Voor de ouderen noemen wy de ruime open luchtdancing. Wenscht men eene mooie wandeling van niet te langen duur te maken, dan bestijgt men de trappen, gelegen naast het welbekende speel- duln. Men volgt den nieuw aangelegdcn weg echter het Relgersbosch. Vanaf het hooge duin ontrolt zich voor het oog een prachtig panora ma, rijk van kleur, rijk aan afwisseling. Vervolgt men zyn weg, dan bereikt men door het Relgersbosch wederom „Duin vei maak", waar men onder het genot van een koele, ver- frlsechenden dronk naar hartelust kan uitrus ten. Het lijdt geen twijfel of velen zullen amusementsgelegenheld gaarne bezoeken. Voor groote gezelschappen en schoolfeesten Is dit een by uitstek geschikte gelegenheid. Ten gerieve der bezoekers Is er een groot parkeerterrein alsmede eene overdekte rijwiel stalling aanwezig. AMSTERDAM 10 Juli. Veiling van Land- en Tuinbouwproducten. Bloemenveiling van 9 Juli. Rozen, diverse soorten 1.002.50. Gladiolen 0.80 2.20, Am. Anjers 2.003.50. Violieren 1.502.0C per 100 stuks Lilium longiflorum 2.50<5.50 për 100 kelken. Conville, wit 710 cent. Lathyrus 35 cent. Zonale 610 cent. Alstromenia 48 cent, Plumosa 615 cent, Sprengeri 410 cent per bos. Potplanten: Hortensia's I 2050 cent. Coleus 515 cent. Geraniums diverse soorten 48 cent. Petunia’s 36 cent. Fuchsia’s 610 cent. Kentiïfs 0.601.00, Nephrolepis 2550 ct., per stuk. Kleine potten: Varens 45 cent, Plu mosa 34 cent, Begonia’s 14 cent, Geraniums 35 cent, Bladbegonia’s 35 cent per stuk. Aardappelenveiling van 10 Juli. Muizen 5.30 6.40, Drielingen 4 205.70 per 100 kg. Groentenveliing van 10 Juli. Snijboonen I 26.00 31.00, Spercieboonen dubbele 25.0028.00. id. enkele 28.0030.00, Doppers 5.0011.00, Peulen 6.00—-12.00, Capuctjners 6.0010.00, Tuinbonnen 2.004.00, Posielein 3.005 00. Spinazie 5.00— 8.00. Tomaten: A 4 00 —6.00. B 3.005.00, C 3.00 —4 00 per 100 kg. Bloemkool I 12.00—16.50, id II 5.008.00, Sla I 0.602.20, Komkommers geel I 2.504.00, idem II 1.202.00 per 100 stuks. Pe terselie 3.006.00. Peen 3.003.50, Radtys 0.50 1.00, Rabarber 1.002.50, Selderie 2.005.00 pe.' 100 bos. Fruitveiling van 10 Juli. Kersen Mei 1410 ct.. idem rood 812 cent, idem zwart 2024 cent per kg. Beteen prolefic 2024 cent, idem rood 1016 cent per kg. Aardbeien 5570 cent per slof. Frambozen 4055 cent per kg. Perziken I 5.007.00, Idem II 3.004.00 per 100 stuks. WILNIS, 9 Juli. Wllnissche Eierveiling. Aanvoer 58262 stuks eieren. Kipeieren 2.003.10, eendeie ren 1.802.00 per 100 stuks. AMSTERDAM, 10 Juli. Visch. Aangevoerd dooi 2 motorbotters benevens conslgnatiezendingen. Af geslagen aan de Gemeente Vischhal, de Ruyter- kade, Amsterdam. Besomming der botters 102 135, handschel per kist 910, kleine schol 5.50 6.00, schar per kist 2.10, middeltongen per K.G 0.901.10, kleine tongen per K.G. 0.650.75. Uit de hand verkocht op het buitenterrein: aal per pond 0.20, bot per pond 0.170.20, harder bok king per 100 stuks 3.504.00, garnalen per 15 K.G 150—2.00. AVINHORN, 9 Juli. Coöp. Land- en Tuinbouw- en Markt vereen. A ven hom en Omstreken. Vroege aardappelen. 11500 kg Bchotsche, grol 3.604.00. 42900 kg. groote Schotsche 5.005 20. 16700 kg. kleine Schotsche 2.503.00 per 100 kg. Doorge draald 72000 kg. groote Schotsche. BARNEVELD, 11 Juli. Eierveiling. Aanvoer 1.370.000 stuks. Pryzen 2.403.00. Handel vlug. BOVENKARSPEL. 10 Juli. „De Tuinbouw" Aardappelen: Sutton 1.50, Due 1.501.75 per Baal. 700 stuks Bloemkool: I 6.8010.00. II 2.206.00. TH 1.50 per 100 stuks. 7800 baal Schotsche sard» appelen: fyn 2.50-2.60, grof 1.752.50, klein 1.25 1.30. kriel 50 cent. BEVERWIJK. 10 Juli. Bloemenveiling „t Cen trum” Alblum 34 cent. Qodetla 4—5 cont. Anjers 4—7 cent. Margriet 4—6 cent. Alstromenia 71,0 cent. Malva 5—6 cen.t Santorla 24 cent. Convllles 515 cent. Zinnia’s 1318 cent, Gallar- dla 68 cent. Dahlia’s 1017 cent. dlv. Lathyrus 3—8 cent. dlv. Kasrozen 1065 cent. Anemonen 37 cent. Gladiolen- Halley 1016 cent. Lady Boreel 1220 cent, Maarsch. Poch 1319 cent. Bloempjesdag Op Zondag 31 Juli a zal In deze gemeente een bloempjesdag gehouden worden voor Herwonnen Levenskracht, waar voor van den burgemeester toestemming Is ge kregen. Er was op hem gevuurd en hij was gewond; nu was het zijn beurt. Paul, met geen andere gedachte, dan om zyn vrouw te redden, deed »1 het mogct’jhe om een maximum snelheid te bereiken De machines waren opnieuw geen voet meer van c- kaar ver- wyderd, toen Owenna driemaal ach'ereen het geknal van Paul’s revolver hoorde. Het senten haar afschuweiyk, maar teven» mooi; want hij vocht niet voor eigen «evensbehoud alleen. En ZU was by hem In het uur van gevaar. Nd werd hij niet bestookt, te-wljl hy hoopte, dat ze er onkundig van zou biy>en Zt> wenschte niet vóór hem te sterven, maai evenmin ni hem te leven. ,fk wist wel, dat ik konten moeat. ver luchtte zy. „Nooit zullen wo gescheiden worden; neen, nooit!” Haar hart bonsde even hsrd en snel als de motor. Het klopte van een liefde, grocter aan bet bevatten kon. Nog één van die oogenbllkken. die Jaren schenen, moest zy be nutten, om den geliefde aan te staren Terwijl ze In duizelingwekkende snelheid de ruimte doorkliefden, keerde rU zich In de vast gesnoerde riemen om en streek zich de krullen van bet voorhoofd. Haar oogen ontmoetten de —1.70, Doppers 3080 cent. Capucyners 3045 cent, idem witte 6085 cent. Tuinbonnen 1727 cent Snijboonen 2.202.80. Stek 0.70—1.70, Prln- cessrboonen 3.70. dubb. Stamprlncssseboonen 1.902.50. Spinazie per bak 834 cent. And'jvle 1035 cent. Prei 3.90. Peen 36 cent. Breekpeen 2.30—3.50, Rabarber 2.103.90, Spitskool 1.60, Zuring 2 cent. Sla 0.502.70, Bloemkool 1.50 12 00, Meloenen 8—16 cent. KomkommeA 3.30 3 60. Aardbeien 714 cent. Frambozen 14 cent. Perziken 5 cent. Selderie 1.00. Basterd 1.10. grof 90 cent. Komkommers 1.35. VOLENDAM. 10 Juli. Heden werden aan de vei ling aangevoerd 59675 eendeieren, prijs 1.71. WARMENHUIZEN. 10 Juli. Schotsche Muizen 5.005.80, idem drielingen 3.00—3.40, ld. greoto 3.703.80 per 100 kg. - WESTLAND. 10 Juli. Veilingen van den bond Westland. Blhnenland. Aalbessen rood dubb. 10-^ 18 oent, klem wit 7 cent, aardbeien 1738 cenfLa druiven 3250 cent. Alicante 406» cent. Emlle 45 cent, witte 3366 cent. Ma roe 35 cent, alles per kg. Tomaten: A 0.87160. B 41—56 cent. C 0.511.35. CC 3630 cent per bak. Dubbele boo- nen 30— 24 cent. Prlncesseboonen 30 cent, Snij boonen 20-34 cent. Frambozen 3044 cent, alles per kg. Groote aardappelen 1.351.30, Poters 7690 cent, belde per bak Meloenen 3437 cent, Sulkezmeloenen 5066 cent. Idem II 33 cent. Ananasmeloenen 25 cent alles per stuk. Kom kommers 1.804.60 per 100. Roode kool 7.00 per 100 Peulen 7 cent per kg. 81a 130 per 100. Dop erwten 7 cent per kg. Eieren 3.403.50 per 100. Spitskool 3.60 per 100. Perziken 821 cent. TI 69 cent. III 24 cent. Pruimen 36 5 cent, alles per stuk Peen I 2.103.90 per 100 bos. Ra barber 3.50 per 100 bos. Selderie 80 cent. Andijvie 0.60—1 00 per 100. Groote boonen 1724 cent per bak. Kroten 1.702.00, Uien 1.20 per 100. Neen, meer dan een kus, ooit door verloofden of gehuwden elkaar gegeven I Want op hetzelfde oogenhrk kna’cle er een schot uit het Dultsche geweer en hun liefde was voor eeuwig bezegeld. Zacht, alsof het ..goelen nacht" knikte neeg het blonde jongenshoofd ever de stuurstang In de richting van het meisje, dat. In het hart getroffen, onbeweegiyk achterover bleef zitten met half geopende Upper,, die nog den kus verwachttenDe leatete stuiptrekking van zyn hand deed den motor «'oppen. En de Taube zweefde als een btfna onzicht baar vlekje aan den verren horizon.... De PDQ zwenkte heen en weer, hing een oogenbllk te zweven en viel met den kop naar beneden, steeds sneller en sneller omlaag. De ouden van dagen op stap Onder gun stige weersomstandigheden hebben de ouden van dagen hun excursie naar Apeldoorn ge maakt. Om circa half acht vertrok een kleine karavaan van 17 auto's en 2 autobussen, te zamen honderd personen, onder groote belang stelling vanaf hotel „De Posthoorn”. Vla het Gooi en Amersfoort, waar koffie werd gedron ken, ging het naar den Prinses Juliana-toren te Apeldoorn, waar allen zich kostelyk amuseer den. Tevens werd Het Loo bezichtigd. Na een prachtlgen rit kwam het gezelschap om circa 9 uur in Monnikendam aan. waar de Harmonie gereed stond. Onder muziek werd een ronde door de gemeente gemaakt. In „De Posthoorn" werden woorden van dank gesproken, o.a. door de wethouders. VeteranenwedstrUd Zondag half drie zal door E.V.E. een wedstrijd gespeeld worden te gen Union veteranen van Grootebroek. was haar een onverstandig gezegde »vo.»i». „Ze hebben Je. goddank, toch nog Je nioote oogen laten houden, Monty.” Zijn gelaat waa mager en bleek, en zün bloedarmoede was hem duidelijk aan te zien, zyn krukken stonden aan het voeteinde van het rustbed. Het was Monty Scott, de zoon van den AngUkaanschen deken, voorheen medisch student en aspirant-beeldhouwer. Ja, voorheen, maar nu was hy het type van een verminkt soldaat. De kleine snor en het kortgeknipte Prtjskaateen. De R. K. Kaatsclub „Ons Genoegen” zal Zondag 14 Juli den jaarlyk- schen prljskaatswedstryd organlseeren. Geslaagd Onze plaatsgenoot de heer J. Tromp, slaagde te Amsterdam yoor het diplo ma „Warenkennis” afdeellng kruidenierswa ren. Kabels opgegraven Dezer dagen Is het P.E.N. begonnen de overbodige kabels op te graven en te verwyderen. Een groot deel van de straten zal dientengevolge weer worden opengebroken. In alle genoemde havens werd men door de autoriteiten en, indien er Hollanders natuuriyk In de eerste plaats door de Neder- landsche kolonie, op de hartelykste wyze ont vangen, evenals te Rio de Janeiro, Montevideo en Buenos Aires. Dit is trouwens de geheele reis zoo gebleven. 7 Maart vertrok men uit de Ar- gentynsche hoofdstad naar het eenzame Oce- aanetland Tristan da Cunha, waar de aankomst van de „K XVIII" 21 Maart met byzondere vreugde gevierd werd, omdat slechts enkele malen per jaar een schip hier binnenloopt en de ,JC XVIII" op verzoek van de Britsche re- geerlng mail had meegenomen voor de eiland bewoners, waarvan een aantal nog van Neder- landsche afkomst is. 22 Maart verliet men het eiland en 2 April arriveerde de Nederlandsche duikboot te Kaapstad, waar de bemanning een rustpoos van by na 4 weken werd gegund. De stam-verwante Zuid-Afrlkaanders hebben het hun Hollandsche gasten aan niets laten ont breken, en met frlschen moet en geheel fit vertrok de bemanning 29 April uit Kaapstad naar Durban, waar men van 4 tot 13 Mei bleef. Vandaar voer men naar Mauritius, waar men 27 Mei aankwam. Drie dagen had men den tyd om zich voor te bereiden op den grooten sprong over den Indlschen Oceaan en 31 Mei vertrok de „K XVIII” voor het langste traject van zyn reis, van Mauritius naar Fremantle In West- Australlë, een afstand van 3520 zeemyien. 20 Juni kwam men daar aan en Dinsdag 2 Juli vertrok men voor de laatste etappe. Kermis 1935 De heer S. Halfweeg, café houder alhier, heeft het tooneelgezelschap Jan Nood voor de a.s. kermis geëngageerd. Aange voerd werd: 122300 kg. aardappelen: Groote Schotsche muilen 3.503.80, Schotsche muizen 2 50—5.80. drielingen 2 50—2.90, kleine 1.30—2, 13 kg. spercieboonen 20, 475 kg. zilveruien: zilver- nep 4.105 10, 70 stuks bloemkool 6.70. OBDAM, 10 Juli. „De Tuinbouw" 56850 kg. groote aardappelen 5 00 6550 kg. Drielingen 2.50, 12375 kg. grof 3.60—4.40. PURMEREND. 10 Juli „Afslagvereen. Beemster. Purmerend en Omstreken” Aardappelen: Schotsche Muizen 1.251.40. Idem kleine 0.63— 0.94 per 35 kg. Dubbele Slaboonen 4.054.80, Stoksnijboonen 5.10, breede Stamsnyboonen 3 45 4.05 per 15 kg. Tuinboonen 24—36 cent per 15 kg. Peulen 1.506.00, Doperwten 1.502 50 per 50 kg. Roode Aalbessen 10 0024.00 per 100 kg. Klapbessen 0.751.66 per 10 kg. Perziken 3.40 5.00 per 100 stuks. Blauwschokkers 0.531.03 per 15 kg. Frambozen 40 cent per kg. Aardberleën 2031 cent per kg. Komkommers 2.805.00 per 100 stuks. Tomaten 10.00 per 100 kg. Bloemkool 2.0016 00. Roode kool 8.00 per 100 stuk». Spina zie 4867 cent. Postelein 2948 cent per 6 kg. 81a 0 503.30 per 100 krop. Andyvle 8—34 cent per kist Rabarber 1.201.60, Wortelen 3.005.40 per 100 bos SCHAGEN, 11 Juli. Veemarkt. Aangevoerd werden: 4 paarden 200350, 34 magere gelde- koeien 80—130, 40 vette geldekoelen 150212.50, 6 kalfkoelen 110—150, 78 nuchtere kalveren 6— 12, 13 magere schapen 813, 162 vette schapen 1417.50, 25 lammeren 58.50 per stuk. 25 vette varkens 36—38 ct. per kg.. 97 biggen 10 15, konynen 0.50—150, kippen 030—0.50 per stuk, hanen 1550 ct. per stuk TER AAR. 10 Juli. Centrale Veiling Peulen 0.30 tpuedners tnboonen Zangtournooi Werkmanslnst Het zang- toumool dat ter gelegenheid van het vyftlg- jarig bestaan van de Mannenzangvereeniging „Werkmanslust” zal worden gehouden in het „Agathe Park" alhier, zal Zaterdagavond wor den Ingezet met een concert door de feestvie rende vereeniging In samenwerking met de Harmonlevereenlglng. Zeven en veertig vereenlglngen met 2500 zangers (essen) staan Ingeschreven. zyne, terwyi hy stil, met gespannen aandacht by de stuurstang zat. zy glimlachte tegen hem. In de diepte van stjn 'ntens blikken zag zy de bso ntwoording glimlach. Hy knikte bemde'l'A''nd. bewogen zich „HU kan ons niet raken!” riep hy uit. vrouw t.l—1—1 ze gekust worden, alhoewel re er de ontnoge- lykheld van begreep. HU lachte en boog zUn eigen hoofd voorover, alsof hU haar kussen wilde. De Nieuwe steunregeling Naar wy vernemen heeft de Minister van Sociale Zaken de ge meente Wierlngen ingedeeld in de zevende klasse van de steunregeling. De ultkeeringen by werkloosheid zUn hierdoor op een hooger peil gebracht. De nieuwe rege ling is 9 Juli JJ. in werking getreden. Daarby werd lang niet d ekortste route ge volgd. want herhaaldeiyk moest naar bepaalde punten buiten de route gevaren worden, om daar te duiken ten behoeve van de proefne mingen van Prof. Vening Meinesz. En een zeer speclalen omweg maakte men In December op de route van St. Vincent naar Dakar, toen men tot den 40sten lengtegraad den Atlantl- schen Oceaan Instevende om als steunpunt en radio-pellstatlon te dienen voor het K. L. M - vliegtuig de „Snip”, dat door zyn fraaie Kerst- vlucht naar West-Indië voor de zooveelste maal bevestigde, dat Nederlands prestaties in de lucht niet onderdoen voor die ter zee. 24 November kwam men aan te Madeira, van waar men 3 December vertrok. 12 December arriveerde de duikboot te St. Vincent, waar zy slechts 4 dagen bleef, om daarna de „Snip” tegemoet te varen en op 28 December te Dakar aan *omen: Hier werd het Kerst- en Nleuw- Jaarsfeest gevierd, en 5 Januari stak men over waar de K. XVIII 17 Januari Zoo is dan hedenmorgen, na een reis van bijna tien maanden, te 9.24 uur Indischen tijd of 3.14 uur Amst erdamschen zomertijd de „K. XVIII”, omgeven door marine-vaartuigen en geëscorteerd door vliegtuigen, onder het geloei der sirenes en het gejuich der menigte, terwijl het Wilhelmus langs de haven klonk, te Soerabaja binnen gevaren, en daarmede vol tooide ede onderzeeër een wereldreis van bijna 23.000 mijl, zooals nog nooit te voren een duikboot heeft ondernomen en waarbij alle vijf we relddeelen werden aangedaan. Met deze aankomst te Soerabaja kan de Koninklijke Nederlandsche Marine in vollen vredestijd een overwinning boeken, zooals geen vloot voogd in welken zeeslag ook zou kunnen behalen, en die een gulden bladzijde zal vormen in de geschiedenis der Nederlandsche Marine. Waarschijnlijk zullen vele radio-a mateurs in Nederland, die deze be langrijke gebeurtenis niet hebben willen missen, hun nachtrust hebben op gegeven, om te pogen, op de korte golf iets op te vangen van de radio reportage, die de N. I. R. O. M., de Nederlandsch-Indische Omroep, van de aankomst van de „K. XVIII” uitzond. En vermoedelijk is deze poging voor de meesten hunner, waarschijnlijk mede tengevolge van het ongunstige jaargetijde, een teleu rstelling geworden. De korte golf- ontvangst was vannacht zeer slecht, en aanvankelijk was de zender hee- lemaal niet te hooren. Toen eindelijk een stem hoorbaar werd, was deze zeer onduidelijk en door storingen o nderbroketi. Soms zakte het geluid geheel weg, om dan weer bij flarden door te komen. Slechts toen de duik boot in zicht kwam, was de omroeper even te verstaan en ook toen hü op onze klok te 3.14 precies aankondigde, dat de „K. XVIII” op dit oogenblik binnenkwam. Giant 1317 cent. Rublnl 1318 cent «o 10 -4— et.-— cent. Violieren 1136 cent. dlv. Tijgerlelie» 100 stuk» 1.003.50 Candldum per 5 stuks 7 cent. LU. Regale per boa 1939 cent. Static» 3-^8 cent. Spirea’s 57 cent. Korenbloemen 35 ct., dlv. Calla’s In alle majen 317 cent, Schaolose 89 cent. Riddersporen 1318 cent. BEVERWIJK. 10 Juli? Vereen. VeUlngen Ken- nemerland en Vrye Veiling. Breekpeen 5075 ct., Spinazie 2540 cent. Sla 1555 cent, Postelein is20 cent. Andyvle 3035 cent per kist. Wor telen 35 cent. Rabarber 3 —3 5 eent. Peterselie 33 cent. Selderie 33 cent. Uien 1—13 cent per bos. Bloemkool I 1014 cent. Idem II 58 cent per stuk. Tomaten 69 cent. Doppers 510 cent Capucyners W. 712 cent. Idem B. 814 cent’ Raspers 1218 cent, Peulen 818 cent. Snyboo- nen 1314 cent, Dikke Boonen 1815 cent, Tuin boonen 36 cent per kg. Komkommers 33 5 cent per stuk. Aardbeien 4264 cent per «lol. Frambozen 1834 cent per slof. Meloenen 39 ct. per stuk. Druiven 5052 cent per kg. ENKHUIZEN. 9 Juli. Vlech. 65 vaartuigen met 10.000 poqd Koraal 21.5—-35.5 cent. 7 vaartuigen met 300 pond LUnaal 25.541.5 cent. 11 vaartui gen met 200 pond Korbot 1630 cent per pond. ENKHUIZEN. 10 Juli. Coop. Bloemenveiling „Bloemenlust” W.A. Groote Schotsche 3 504.15, idem kleine 1.253.06, Idem kriel 50 cent, Tuin boonen 3.804.00 per 100 kg. Slaboonen 20.00 25.00 per 100 kg. Sla 1.40—2.00, Komkommers 2.00 per 100 stuks. s HERTOGENBO8CH, 10 Juli 1935: Vee. Op de markt van heden waren aangevoerd 1915 stuks: w.. 1072 stuks hoornvee, 714 biggen; 27 zeugen, 28 schapen-lammeren. 74 kalveren. De prijzen waren als volgt: kalfkoelen en melkkoeien van 120180. kalfvaarzen 90140. magere oesen en koelen 70135 per stuk, enkele extra bouen no- teerlng: vette ossen en koelen le kwaliteit 0 33 0.26, Idem 2e kwaliteit 0.180.22 pr pond, pin ken 6080, dikke zeugen 6090. per suk; biggen 1.401.50. per week: schapen 1016. lammeren 69 per stuk. Verdere mededeellngenHandel bij grootersn aanvoer vrywel over het algemeen let* gedrukt. Goed gebrulksvee prijshoudend en guste- vee. slachtvee en stieren minder kooplust, flauwer In prih en afloop minder Biggen kalm. •MEDEMBLIK. 10 Juli. Marktver ...St. Joseph”. Aardappelen: groote Muizen 3 502.60. Idem kl. 1.301 45 per 60 kg. NOORDSCHARWOUDE. 11 Juli. 122300 kg. aardappelen:

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 2