Om een prijs WIJ LUISTEREN NAAR Dynamiet ontijdig ontploft Verlaging der loodsgelden Sport en spel DONDERDAG 11 JULI 1935 20d..f LAWNTENNIS TENNIS TE NOORDWIJK Leembruggen slaat von Metaxa Steeds meer fraude MENSCHENARMEN GEVONDEN Niet als makelaar gevonden beëedigd WIELRENNEN TOUR DE FRANCE Tram botsing te Brussel JEUGDIGE DIEVEGGEN De hittegolf in de V.S. Een en dertig dooden „KLEIN ROME” IN VUUR Boerderybrand onder Eist Vrijdag 12 Juli Verkeersongevallen SMOKKELELLENDE VLOTTE NOODLANDING ISSONE Het bestuur van de Maatschappij der Ned. Letterkunde treedt af in verband met de zaak- Marsman Huizenverhuurder te Haarlem voor het kantongerecht De oorzaak nog niet vastgesteld Vliegtuig over den kop geslagen Vliegtuigen vermist in Rusland De tentoonstelling te Brussel V A De vijf inzittenden bleven ongedeerd Ongeval met lestoestel op Waal haven Poolsche parlement ontbonden le *8 te £55 Golflengten ^atrium-cyanide-sporen Help zooals. DE MYSTERIEUZE DOODE TE ROTTERDAM Regeering zal ook verder aandacht schenken aan de belangen der hayensteden dan in de Zon In doozen van Drie arbeiders bij slooperswerk te Rotterdam gewondeen hun ner ernstig getroffen Vietto wint de zesde etappe VBn LINDEMAN I B n Heelt zwoele zomerdag n ver caft met Hero-vlag 'n juichkreet - nieuwe moed - men draaft Wij l»H S.i. meond sets met 8-4, 7-5, 5-7, minutenvoorsprong te winnen in den tijd f 125,— f 56.-— f 145 politie 90.— Dultschland f 16. f 30.— f 50 r 25.— 95.— f f 165.— f 175.— ■■■■■■■■sooesoooooBVBssosososssooeeoooooswnssssoBoooosssosBeoBseaeoosoossBowoBOSOssasaoosaasoooi GODSDIENST (schram- ORGELBESPELING Alles ORKEST-CONCERTEN 8 40 OPERA EN OPERETTE GRAMOFOON 9.55 Scala- (MUaneeech van 8.26 Weenen de» Ier (Die »n- VARIA Ge SPORT (voordracht neem CRÊME1 REISBUREAUX konden van 11 40 11.50 12.15 12.20 Hulzen Hilversum 7.35 8 05 het stoffelijk Zondag dood f t t t t In antwoord op de vraag hoeveel het rijk na aanneming van het wetsontwerp minder aan loodsgelden zal ontvangen, diene dat dit bedrag op ongeveer 2.500.000 gulden wordt geraamd. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOG1DS 7 50 Hilversum 8.00 Hulsen 10.30 Hulzen 1.10 Luxemburg (Tour de France 4.40 Luxembur --- 8.05 FarU» n Onze Brusselsche correspondent seint ons d.d. 10 Juli: De Nederlandsche fotograaf de W., die in verband met den brand vandaag gearresteerd werd, omdat hü in zijn stand een petroleum lamp had laten branden, Is hedenavond in vrij heid gesteld. De schade, door den brand veroorzaakt, be draagt ongeveer een half mlUloen francs. op in we t 53.— 60 70. 10.30 10.40 10 40 10 45 10 50 356.7 M. 539.6 M. 549JJ M. 483.9 M. 321.9 M. 1571 M. 1300 M. 331.9 M. 1575 M. 301.5 M. 1261 M. 455.9 M. 1304 M. 366.6 M. 1648 M. 312.8 M. 420.8 M. 328.6 M. 506.8 M. Is navslasnds prijzen uit Voer do foto, waarop hst grootst aantel Ferl-drin- konde montchen voor komt, Ft 100.-. Tevens voor de 5 moest ortqinoele foto's waarop Fort voorkomt, elk Fl 10.- FL 50.-. We worden gaarne geholpen. Wan neer we zelf in nood zitten rekenen we op de hulp van vrienden en even- NEW YORK, 10 Juli. (Reuter) Het aantal dooden tengevolge van de hittegolf In de staten van het Mldden-Westen is thans reeds geste gen tot 31. Een 25-jarige houder van een woningbureau in Haarlem, die niet als makelaar was be- eedigd, had in April 1935 buiten noodzaak op drie venacbillende tijdstippen hulzen verhuurd, te weten een aan de Lange Heerenstraat. een aan het Klein Heiligland en een aan de Kam- perstraat, waarvoor hij reep, als provisie ont ving f 6M, f 5.75 en SAO. Dit was telkens een week huur. f 25000. Dit verleende hem recht op den Invoer van het daarvoor vastgestelde percentage, zijnde voor den invoer uit Engeland 7 pCt. en uit Frankrijk 6.3 pCt. Na het beëindigen van het onderzoek te V. op vrije voeten gesteld. 11.30 Hulzen (voor zieken en ouden van dagen) (klnder- 5.00 Hulzen (land- en tuinbouw) 1120 Droltwlch 2 60 7 30 6.50 Brussel I Luxemburg (Balalaika) Brussel II Hulzen (gultaar) Boedapest Pary» II Hulzen Hilversum (jazz) Hilversum (populair) 6 50 Droltwlch (kwintet) 7 20 Milaan Droltwlch (dans) Hulzen KRO-Boys) 8 10 Berom Unster 8 20 Brussel II 8 20 Brussel I (symphonic) 8 20 Kalundbor) 8.35 Toulouse 8.30 Hilversum In de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer Inzake het ontwerp tot wijziging der wet houdende bepalingen op den loodsdlenst voor zeeschepen (verlaging der loodsgelden) zeggen de ministers van Defensie en van Economische Zaken, dat dit ontwerp niet eerder kon worden Ingediend, wijl bü de bestudeerlng van het ge compliceerde vraagstuk der havenconcurrentie niet alleen de beteekente der loodsgelden voor het havenverkeer moest worden beoordeeld, doch daarnaast ook verschillende andere factoren aan een onderzoek moesten worden onderwor pen. 7.06 7 35 9.10 10.15 10.25 10.35 11.00 11.30 11.30 Hulzen 12.05 Weenen (dans) SOLISTEN -CONCER TEN irg (Tour de France) (Tour de France) 7.40 Luxemburg (Tour de France) Boedapest Deutschlandsender (dans) Hamburg Langen bei -■arils I 'oulouse De politie te Geleen heeft een viertal meis jes van 1815 jaar, van wie er twee nog op de schoolbanken zitten, aangehouden. die zich den laatsten tijd aan verscheidene dief stallen hebben schuldig gemaakt. Uit marktkramen en winkels hadden zij hemden, lappen goed, handtaschjes, oorrtn. gen en andere dergelijke voorwerpen wegge nomen. BERLIJN BEROMÜNSTER BOEDAPEST BRUSSEL I BRUSSEL II DEUT8CHL.8ENDER DRO1TWICH HAMBURG HILVERSUM HUIZEN KALUNDBORG LANGENBERG LUXEMBURG MILAAN PARIJS I PARIJS II ROME TOULOUSE WEENEN 12.40 Brussel I (zang) 4.20 Langenberg (sopraan) 6.35 Brussel II (piano) 7.35 Brussel I (zang) 8.20 Parijs I (zang) 8.50 Kalundborg (viool) 8.30 Hulzen (jongenssopraan) 8.50 Toulouse 9.00 Huizen (Jongenssopraan) 9.25 Luxemburg (zang) 10.00 Kalundborg (saxofoon) 10.40 Milaan (zang) 10.45 Brussel I (accordeon) 'rg (hawaian guitaar) (dans» (marschen) (symphoniê) (Weensch orkest) t 130 f 65.— f 175.— f 235 f BRUSSEL, 10 Juli (Reuter) Bij een van de stations van de Tentoonstelling zijn twee trams tegen elkaar gebotst. De schok was zoo hevig, dat zes reizigers werden gewond; ande ren werden licht gewond of werden gekneusd. Woensdagmiddag omstreeks twee uur was te Rotterdam een ploeg arbeiders van de firma van den Akker bezig met een slooperswerk op een terrein aan den Honingerdljk. Hier stond de rjjstpellerü van de firma Ravenzwaa», welke fabriek reeds grootendeete te afgebroken. De betonnen fundeering en de betonnen vloer moesten nog gesloopt worden en daarmee was men met behulp van dynamietpatronen bezig. Het werk geschiedde onder leiding van den voorman J. H. van Oennep. Op verzoek van de bouw-polltle was er bü de explosies politie aanwezig. Twee explosies waren met goed gevolg ge schied, bü de derde liep het echter mis. In de zware betonnen plaat was een gat ge boord. Op een afstand stond de leider van het werk van Oennep. bij het apparaat, waardoor bjj het omhalen van een sleutel, electrteche stroom door een draad naar de dynamietpatroon toegaat, tengevolge waarvan deze explodeert. De zoon van den 50-Jarigen van Gennep, de 28-Jarlge J. O. P. van Gennep, begaf zich met een patroon naar het betonnen blok. BRUSSEL, 10 Juli. (Reuter.) In den afgeloo- pen nacht is brand uitgebroken op de terreinen van de Tentoonstelling in het Lunapark. 600 vierkante meter gebouwen op het Luna park werden een prooi der vlammen op een totale oppervlakte van 70 000 vierkante meter. De brand wend spoedig gebluscht. De zesde etappe' leidde van Evtan naar Alx les Bains over een afstand van 207 K.M, waar bij de renners twee zware bergen te beklimmen hadden, n.l. de Aravls en de Tamlé, resp. 1470 en 910 Meter hoog. Op bijzonder fraaie wijze wist de Franschman Vietto dezen Alpenrit met WARSCHAU, 10 Juli (A.N.P.) De president der republiek heeft het ontbindingsdecreet voor Sejm en Senaat onderteekend. De ontbinding wordt gemotiveerd met er op te wijzen, dat de belangrijkste taak van den Sejm en Senaat, de grondwetskwestie, voltooid is en dat thans de nieuwe grondwet en de daaruit voortvloeiende wetten den Sejm en den Senaat op een prin cipieel andere leest schoeien. Binnenkort zal het decreet gepubliceerd wor den inzake de uitschrijving van nieuwe ver kiezingen. Zooals door vele leden werd bepleit, zal de regeering ook verder haar aandacht «chenken aan de belangen der havensteden, welker moei lijke concurrentiestrijd met buitenlandsche ha vens haar uiteraard volkomen bekend te. Ook de onderlinge concurrentie der havens in het gebied van de monden van Rijn en Maas heeft reeds de aandacht der regeering. Sedert eenigen tijd vormt het vraagstuk van het tot stand brengen van meer eenheid in de haven-ix>litiek en in het bijzonder de vaststelling der haven tarieven een onderwerp van overleg tnsschen de bjj deze aangelegenheid betrokken departe menten van algemeen bestuur. Aan de In het verslag aanbevolen tl.ldelijke Invoering van Rjjnvaart-premles voor over Nederlandsche havens te transporteeren goede ren zijn vele consequenties verbonden. De draag wijdte hiervan wordt bij de betrokken departe menten onderzocht. Wat de haven- en kadegelden, terreinhuren enz. betreft, is de regeering van oordeel, dat deze aangelegenheid in de eerste plaats tot de taak der betrokken gemeenten behoort; de re-, geerlng, die deze zaak mede in studie heeft ge nomen. stelt zich intusschen voor zooveel moge lijk coördineerend op te treden. In varband met de aangifte van den leider van het Crtete-invoerbureau heeft de Haag&cho politie aangehouden en in bewaring gesteld H. V., vertegenwoordiger van een buitenlanctech huis in wollen stoffen. Zooals uit het onderzoek te gebleken, heeft verdachte het Crtete-invoerbureau op fraudu leuze wijze bewogen tot het afgeven van toewij zingen voor invoervergunningen. HIJ maakte daarbij gebruik van vervalschte zoogenaamde „afstandsverklarlngen”. d.w.z. verklaringen, waarbij anderen te zijnen behoeve afstand de den van hun recht op het invoeren van een bepaalde hoeveelheid stoffen, terwijl hjj daarbij tevens valsche, door hem zelf voor dit doel ver vaardigde, duplicaatsfacturen uit de Jaren 1939, *30 en "31 overlegd*. V. leverde bij het Crtete-invoerbureau af- standsverklaringen In tot een bedrag van circa Woensdagmiddag te ongeveer twee uur is op den Helderschenweg te Alkmaar een ernstig on geval gebeurd. Een der arbeiders, die bezig wz- ren met het lossen van kolen uit een aak ten behoeve van de gasfabriek, de 55-jarige J. Hop man werd, toen de auto’s van den handelsrelzl- ger Meyer uit Amsterdam en den kermisreiziger Vali uit Alkmaar elkaar passeerden, door den auto van laatstgenoemden aangereden en der mate gewond, dat hij in enistlgen toestand naar - het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar moest wor den vervoerd. De weg te daar ter plaatse zeer gevaarlijk, om welke reden tijdens de werkzaam heden bij dit weggedeelte een roode vlag was ge plaatst. doch vermoedelijk hebben de automobi listen niet vbldoende acht op deze vlag gegeven. De politie stelt een onderzoek in. Woensdagmiddag omstreeks 2 uur is het zes jarige zoontje van den landbouwer T. Hooge- veen door een auto, bestuurd door den heer B. uit Koudekerk, komende uit de richting Lei den in het gehucht Groenedjjk onder Hazers- woude aangereden. Met een zware schedelfrac- tuur werd het kind opgenomen. Kort na het ongeluk te de kleine overleden. I ■V; ■g (klein orkest) Residentieorkest met Palestrlna-koor) 8 35 Deutschlardsender 8.40 Hulzen (KRO-Boys) 8.50 Boedapest (opers-orkest) Woensdagmorgen is t lestoestel F K 46 van de Nationale Luchtvaartschool. een Koolhoven toestel genummerd PHAKC. op het vliegveld Waalhaven over den kop geslagen. Er zat een leerling In. die een solovlucht zou maken. Dit was de heer Carabln uit Den Haag, die bezig was met proefvluchten te maken voor z(jn brevet. Hi) was al een paar maal opgestegen en weer geland, toen, bij een nieuwe opstijging eenlge meters in de lucht de motor afsloeg. Het toestel bevond zich toen buiten 't vliegveld en de vlieger kon het (erreln niet meer berei ken. HU landde in een welland en kwam daar bij in aanraking met een prikkeldraadversper ring om vervolgens in een greppel te raken. Hierdoor sloeg het toestel over den kop, waar bij het vrijwel totaal vernield werd. Het ergst er aan toe was de 23-jarige van Wel, die zware stukken beton op het hoofd had geki'eren. Met een ernstige hoofdwonde, een fgebroken neusbeen en een schedellrac- tnur is hij door den G.G.D. naar het steken- huis aan den Coolsingel vervoerd. Zjjn toe stand te zorgwekkend. Aan de rivier de Waal is op twee verschil lende plaatsen een afgerukte menschenann gevonden, waarvan men tot nu toe de her komst niet heeft kunnen vaststellen. 9 00 Beromünster 9.00 Rome (gevarieerd) 9.20 Hulzen (symphonic) 10 00 Luxemburg (dans) 10.05 Toulouse (scbrammcl) 10 20 Bruseel II en I Kalundborg (symphonic) Weenen Toulouee (Jazz) Hulzen (symphonic) Deutechlandsendér mei) 10.55 Parijs I (dans) 11.00 Rome (populair) 11.10 Kalundborg (dans) 11.15 Droltwlch (dans) 11.20 11 30 11 20 11.30 11.30 Parbs I 11.20 Toulouse 11.35 Toulouse 11.55 Toulouee 12 05 Toulouse 12.40 Toulouse Op het oogenbllk. dat hij de patroon in het gat stopte, volgde reeds een explosie Hoe dlt> mogelijk is geweest, wordt nog onderzocht. Vast staat, dat, toen de patroon in het gat werd gestopt, de electrische draad nog niet in contact met het apparaat was geplaatst, ter wijl ook de sleutel nog niet was omgenaaid. Groote brokstukken beton vlogen c.oor de lucht. De 2d-Jarlge van Gennep werd door een stuk getroffen, evenals zijn vader, die op tien meter afstand van de plaats des onhalls stond. Ook de 23-Jarige arbeider W. van Wel uit Dul- vendrécht werd door een stuk beton getaakt. Er waren nog meer arbeiders aanwezig, doch deze stonden tijdens de explosie op velllgen af stand van de gevaarlijke plaats. De 50-jarlge van Gennep bleek slechte licht gewond aan het gelaat te zijn. Zijn zoon had schrammen aan het gelaat gekregen en lichte verwondingen aan den bulk. Hij werd naar zijn woning aan de Woelwaterstraat gebracht. Bij de voortgezette sectie op overschot van den heer 8., die in zUp woning werd aangetroffen, bleek, dat In de Ingewanden natrium-cyanide-sporen aan wezig waren. Het staat thans wel vast, dat de heer S zich zelf van het leven heeft beroofd. 7.25 Luxemburg 8 00 Hilversum 8.00 Hulzen 10.00 Hulzen orkest) 1030 Huizen (voor fabrieken) 10.35 Hilversum (symphoniê) 11.00 Hulzen 11.20 Hilversum (pppulalr) 13.00 Hilversum 12.15 Brussel I 13.17 Brussel II 13.25 Parijs II 1.00 Hulzen (zang en muziek uit films) f 125 Luxemburg (bioscoop-orgel) 1.30 Hilversum 150 Brussel II en I 2.00 Hulzen (zang en muziek uit films) 3.00 Hilversum 3.20 Parite I 4.15 Hulzen 5 20 Brussel TT 6.56 Luxemburg 6 30 Beromünster 8.20 Droltwlch (..Hassan", met zang en orkest) - D)Bmant Oeisterkönlgs) 0.30 Deutschlandsendi dere Selte) 10.00 Droltwlch (Hassan) De oudste van Gennep kon op het werk blij ven. Het slooperstark met behulp van dynamiet werd bijgewoonU door inspecteur Hermans, die onmiddellijk maatregelen nam om de gewonden te verzorgen. Hjj heeft het verdere werk doen stoppen. Het apparaat, waarmee de explosies tot stand werden gebracht, alsmede de patronen zjjn in beslag genomen. Een officier van de Genie te Utrecht te naar Rotterdam gekomen om een onderzoek in te stellen. Ook hebben de officier van justitie mr. Looke en de rechter-commlssarls mr. Narx een onder zoek In deze zaak ingesteld. De oorzaak van de explosie kon nog niet worden »vastgesteld. Op het terrein moet nog meer gesloopt wor den. oa. een zware schoorsteen. Dit zal op ge wone wijze, dus zonder dynamiet, geschieden. Het zal op deze wijze meer tijd kosten doch het is best mogeljjk de verdere werkzaamheden zonder dynamiet te doen plaats hebben. De ongehuwde A. v.d. Pluym, wonende te Haank, gemeente Duasen, te Woensdag op den RiJksstraatweg, toen hij vóór een pet' sonenauto met zjjn flets den weg wilde over steken, door dezen auto gegrei>en. In aorg- wekkenden toestand werd hij naar het zie kenhuis te Keizersveer overgebracht. Bü aan komst bleek hij echter reeds te zijn over leden. '•>Gr«v«nha R otterdam Haarlem Strekt neer - Drinkt Perl en te gelaafd naasten en wij beschouwen het als een onrecht, wanneer de hulp talmt of weg blijft. We vertrouwen anderer hulp en mogen ook er zekere mate op rekenen omdat yeen eenlingen zijn maar een gemeen schap vormen, zoadat we op elkander zijn aangewezen. We rekenen dus op hulpbetoon. Maar hoe zit het wanneer anderen op onze hulp rekenen? Zijn we dan ook zoo doordrongen van de billijkheid van anderer vertrouwen om op ons te rekenen? We worden gaarne geholpen maar moeten ook onzerzijds gaarne \nderen helpen. We moeten hen goed helpen. Dat beteekent met tact en voorzichtigheid, met bereidvaardig heid en zonder te kwetsen. Wanneer anderen een beroep op u komen doen, doe dan al het mogelijke om aan het verzoek te voldoen. Help zooals ge zelf gaarne geholpen zoudt willen worden. In de eerste ronde van het heerenenketepel bij den tenniswedstrijd te Noordwljk heeft zich Dinsdag een groote verrassing voorgedaan. De OostenrUksche Davisbekerspeler von Metaxa werd door Leembruggen uitgeschakeld na een heel langen strijd In 4 7-5. MeJ. H. W. 8., uit Oteterwijk. heeft te Kleef terecht gestaan wegens devieaensmokkel. Zi) werd veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf en 6000 mark boete subs. 3 maanden gevange nisstraf. Zondag vond een arbeider uit Druten, ver telt „Het Volk”, een menschenarm aan den kant van de rivier. Onmiddellijk liet hij zijn zoontje, dat hem op de wandeling vergezelde, naar de politie gaan om van de lugubere vondst kennis te geven. Toen de politie, ver,, gezeld van een dokter, ter plaatse kwam, bleek dat de arm een linker arm afkom stig moet zijn geweest van een twintig 5 der- tigjarlgen man. Uit het feit, dat het lichaams deel reeds lp, stfiai van ontbinding verkeerde, moet worden vastgesteld, dat het gerulmen tijd In het water heeft gelegen, vermoedelijk een dag of acht. De andere arm een rechterarm werd Maandag onder de gemeente Mllllngen ge. vonden door den kraanmachinist Ter W. van de Steenfabriek „Klaverland”. Ook deze arm moet blijkens het onderzoek hebben toebe hoord aan een man. die twintig k dertig jaar oud was, doch dit lichaamsdeel verkeerde niet In staat van ontbinding. Deze arm was even boven den elleboog af gerukt. vermoedelijk door de schroef van een boot. Het vermoeden lag voor de hand, dat beide armen aan denzelfden persoon zouden hebben toebehoord. Het Ingestelde onderzoek heeft echter uitgewezen, dat dit ónmogelijk het geval kan zijn. De lugubere vondsten houden politie en justitie, die hun onderzoekingen voortzetten, nog bezig. Nadat de armen waren geschouwd, zijn zij nabij de plaatsen waar zij werden gevonden, in rijksgrond begraven. De Oostenrijker was niet alleen loom, doch bovendien onvast. Leembruggen plaatste daar een zeer tactisch spel tegenover, louter geba seerd op vastheid. Bovendien greep hl) elke kans aan om een korten bal aan te vallen, hij ging zelfs naar voren met het gevolg, dat de Oostenrijker voortdurend uitsloeg. Leembrug gen had zelfs in drie sets kunnen winnen, wan neer hij bü 3—1 in den derden set een 3 X advantage had kunnen otnzetten tot 41. Hij slaagde hierin evenwel niet en in den vierden set kwam hij weer op 3—1, doch nu werd het 55. Tenslotte won hü set en match met 75. Van Swol heeft een vlotte partij tegen den anderen Oostenrijker Bawarowskl gespeeld. In de eerste twee seu was Bararowski hem veel te snel. Van Swol was niet tegen dergeiyk spel opgewassen. De Oostenrüker verminderde de pressie in den derden set. waarop van Swol uitstekend reageerde en met sterk aanvallend spel dezen set met 6—2 won. In den vierden set kwam van Swol op 30, doch daarna hervond de Oostenrüker zün sterkste spel en won ten slotte met de cijfers 61. 63, 36, 63. Lang en interessant was de strijd tusschen den Franschen jeugdkampioen Destrameau en Knottenbelt. Belde spelers ontwikkelden een zelfde speltype: drives af gewisseld met vollles Destrameau begon, overrompelend en won den eersten set. Van den tweeden tot aan den vüf- den set ging de strüd gelijk op. Knottenbelt verloor den derden set met 68, won den daar- opvolgenden met 6—2, kwam In den finale set op 43, doch kon zich niet handhaven en ver loor met 26, 64, 68. 62, 46. In de tweede ronde had de Australiër Hop man heel wat moeite met den hard spelenden Heynen. die hem blijkbaar verraste. Hopman had vier sets noodlg om te winnen, n.l. 64, 5—7, 6—2, 7—5. MOSKOU. 10 Juli (Reuter). HonderdvUftig personen zoeken op het oogenbllk In de bergen In de omgeving van Tiflis, de hoofdstad van Trans Kaukasië, naar het vermiste Sowjet- vliegtuig ..P 5", dat sedert 1 Juli verdwenen is. Dit Is reeds het tweede vliegtuig in veertien dagen tüds, dat vermist wordt. Van het andere vliegtuig, dat tüdens de vlucht van Alexandrovsk naar Khabarovsk Is ver dwenen, is nog geen spoor ontdekt. Woensdagmiddag te omstreeks half vier heeft een drle-motorig vliegtuig van Soester- berg, genummerd 803. komende uit de rich ting Groningen, tengevolge van motorpech op Wieringen achter het gehucht Smerp een noodlanding gemaakt. Het toestel werd bestuurd door de piloten Wamaar en Van Oostlndie. De landing ge schiedde vlot. Slechts de staart van het toe stel werd door een paal licht beschadigd. Behalve de beide piloten bevond zich nog een drietal personen van het vliegkamp Soes- terberg aan boord. Niemand bekwam letsel. HU stond deswege Woensdagmorgen voor den Haarlemschen kantonrechter terecht. De zaak waa aangebracht door de Kamer van Koophan del te Haarlem en Is de eerste van dien aard In Nederland. Verdachte zeide te goeder trouw gehandeld te hebben en niet te weten, dat hij als niet- beëedlgd makelaar geen huizen mocht verhu ren. Wel had hü indertüd bü de Rechtbank aangevraagd om beëedigd te worden, maar dit waa hem geweigerd, omdat hü toen nog chauf feur was. Het O. M„ vertegenwoordigd door mr. v. d. Burg, zeide In zün requisitoir dat men den ma kelaarsstand omhoog heeft willen brengen door niet ieder als makelaar toe te laten. Het ligt in de bedoeling in deze zaak tot bü de hoog ste instanties een beslissing uit te lokken. De elsch luidde voor den verhuur van het laatste huis f5 subs. 5 dagen en voor de eer ste twee vrüspraak, daar de verhuur daarvan niet bewezen was. De Kantonrechter zal over veertien dagen schriftelük vonnis wüzen. Franz van Schubert, wiens symphonic in E gr. t. Vrijdag avond te 8.35 uur over alle Duit- sche zenders wordt uitgevoerd. 6 uur 23 mln. 42 sec. In het algemeen klassement heeft R. Maes nog steeds de leiding voor Magne, terwül Ber- gamaschl op de derde plaats is gekomen voor de Caluwé. 1. R. Maes (België) totaaltüd 40 uur 53 mln. 27 sec. 2. A. Magne (Frankrük) tüd 40 uur 57 mln. 33 sec. 3. Bergamaschi (Italië) tüd 41 uur 5 mln. 32 sec. 4. De Caluwé (België) tüd 41 uur 5 mln. 56 sec. In het landenklassement heeft België de lei ding voor Frankrük, Italië, Dultschland en Spanje. 12.00 Hulzen (Politieberichten) 2.15 Hilversum (voordracht met muziek 3.30 Deutschlandsender koor) Dinsdagavond Iaat Is te Herveld, gemeente Valburg, nabü Eist, door onbekende oorzaak brand ontstaan in de kapitale boerderü „Klein Rome", bewoond door den landbouwer Schrlek en eigendom van den heer Budding. Het ach terhuis met den geheelen landbouwlnventarls ging verloren. Het woonhuis en de schuren ten deele worden behouden, de Inboedel het woonhuis ging echter voor het grootste ge deelte in de vlammen op. Door het overslaan der vlammen Is even eens brand uitgebroken In de tegenover gele gen kapitale boerderü „Groot Rome”, bewoond door den heer Gleaen en eigendom van de fa milie Bosman. Hier was de brand echter spoe dig gebluscht door de brandweer uit Valburg, die onder leiding van den brugemeester den brand in de belde boerderüen bestreed, was verzekerd. 5.60 Brussel I (fragmenten uit ..Toaca”) 8.35 Toulouse (opera-aria’s) 9.05 Paris I (Miss Helvett) 9 30 Beromünster (Le devln du vil lage) Toulouse (operetteconcert) TOONEEL Deutschlandsender (klein or kest) Luxemburg Droltwlch (cinema-orkest) Hulzen (KRO-orkest) Deutschlandsender (blaasor- kest) 12.20 Kalundborg 12.20 Langenberg 13 30 Hilversum (Kovacs La joe) 12.30 Hamburg (blaaaorkest) 12.35 Parüs I (symphonic) 12 50 Brussel II en I 12.50 Droltwlch (dans) 130 Hulzen (KRO-orkest) 1.35 Droltwlch (phllh strijkorkest) 3 15 Hulzen (KRO-orkest) 2 20 Deutschlandsender (gevar.) 2 30 Droltwlch 2.30 Hamburg (populair) 3.10 Hilversum (decibels) 320 Drojgwlch 3 50 Kalundborg blaasorkest) 4.15 Hilversum (zonnekloppers) 4.20 Deutschlardsender (stafmu- zlek) 4 20 Hamburg Argentünache tan go) 4.35 Droltwlch 6 20 Hamburg (sextet) 5 25 Rome 5.30 Hulzen (KRO-boys) 5.30 Hilversum (orvltropia) 5.35 Droltwlch (zigeuners) 6 15 Hulzen (KRO-Boys) 6.30 Hilversum (Flierefluiters) De inspecteurs van politie, die een onderzoek tnstelden naar den brand van vannacht, heb ben geconstateerd, dat de brand Is ontstaan In den stand van den Nederlandschen fotograaf de Winter, afkomstig uit Amsterdam? Hü bleek in het bezit van een petroleumlamp, welke hü.overeenkomstig het huurcontract, niet mocht hebben. De man is gearresteerd en ter -beschikking van de justitie gesteld. PER TREIN: WeenenBudapestPraag, 11 d., 1 Aug. ...77. RUn on Ahrdal. 6 d., 15 Juli. 12 Aug Zevengebergte, RUn. 6 d.. 29 Juli, 26 Aug Harz, 7 d.. 22 Juli, 19 Aug Brussel, 2 d., eiken Zaterdag Itallannsche Meren. 9 d.. 20 Juli, 3. 17, 31 Aug. Interlaken, 9 d., 13. 27 Juli, 10. 24 Aug. Londen. 5 d.. 9. 30 Aug Noorwegen. 1? d.. 31 Juli Zweden, 14 d.. 24 Juli Zwarte Woud. 8 d.. 6 Aug PER AUTO: Brussel, eiken Woensdag en Zat. (2 dagen) Brussel, Zeeland, 3 d 15. 29 Juli 12, 26 Aug. Brussel. Belg. Ardennen, 5 d 22 Juli, 5. 19 Aug Ahrdal. Elfel, 3 d., 13. 27 Juli, 10. 24 Aug. RUn. Taunus, 6 d.. 22 Juli, 5. 19 Aug Harr, 8 d.. 13. 29 Juli, 10, 24 Aug. RUn. Zwarte Woud, 9 d., 20 Juli, 3, 17, 31 Aug. Zwitserland 13 d 15 29 Juli. 5. 19 Aug. Groote Dolomietentocht, 14 d.. 13 Juli. 3 Aug Vraagt verder ons gratis boekje Zomerreizen Het bestuur van de Maatschappü der Neder landsche Letterkunde heeft, naar aanleiding van den uitslag der stemming over de met- toekennlng van den O. W. van der Hoogtprüs op de laatste Jaarvergadering, besloten zün mandaat ter beschikking te stellen. In September zal een buitengewone verga dering büeen worden geroepen om een nieuw bestuur te kiezen. Teneinde alle misverstand te vermüden. wenscht het bestuur ultdrukkelük te verklaren, dat het zich bü zün beslissing door geen ander motief heeft laten lelden dan het hoognouden van de eer der Maatschappü, welke züns in. ziens niet gedoogde, dat door de Maatschappü iemand werd bekroond, die haar zoo zwaar beleedlgd had, en die evenmin toestond haar aan een weigering van die züde bloot te stellen Rembrand t-ler.toon- 7.00 Hulzen(politieberichten) 7.15 Hulzen (het verwaarloosd* kind) 7.20 Deutschlandsender (vroolük programma) 7.35 Hulzen (vacantledroomen) 7.50 Boedapest (accordeon) 8.25 Beromünster (mannenkoor) PERSBERICHTEN 5.25 Milaan (Kamermuziek) 5.50 Brussel II (klnderuurtje) 6.00 Hulzen --- stelling) 7.15 Hulzen kind) vt H M D G

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 6