auto-ongeluk een Het conflict met Abessinië steeds dreigender Schuschnigg heeft Zijn echtgenoote werd op slag gedood m Acht personen gewond Zijn kind gedood De overstrooming China Vatrr de vacantie onontbeerlijk Asi>ik*iw STARHEMBERG TERUG GEROEPEN ROOSEVELT STEUNT ENGELAND PARUS ONTDEKT MAANDAG 15 JULI 1935 maar een De misleidende brief Oostenrijksche ministerraad bijeen Duizenden dooden Schuschnigg Meisje in ziekenhuis De chauffeur overleden opgenomen Sterilisatie in het Derde Rijk Honderd passagiert verdronken Twist over geldleening Prins Star hemberg Het toeval helpt Zyn zetel beschikbaar gesteld Von Papen betuigt zijn deelneming Tyd stip der byeenroeping van den Volkenbondsraad zal te Parys worden besproken Is oorlog niet meer te vermijden? Bondskanselier herinnert zich niets Scheepsramp in China Aardbeving in Hongarije Richard Strauss gaat heen By autofrotsing op den Ryk»- straatweg te Hedel De Bondskanselier bleef ongedeerd, maar kreeg zenuwschok; zijn zoontje werd ernstig gewond, de chauffeur is later bezweken 1 Oude veete te Breda moest met het mes beslecht worden Het politioneele net werd steeds dichter om S. heen getrokken Dyken bezwijken voor de water massa’s; meer dan 100.000 menschen dakloos Vader handelde in vlaag van razerny Schuschnigg’s chauffeur kreeg een zonnesteek en verloor daar door de macht over het stuur Raadslid pleegde verduistering Het net dicht I lllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIII ran over op» an- echter i t s. 3 I» r i c i r> Bonds-president zal zich naar Linz be geven. van de naar men hier van meening is, de verantwoor ding voor een eventueelen oorlog enkel en al leen op Mussolini's schouders valt. De blsschop van Linz heeft hedenavond bij de lijkbaar gebeden. HlerbU was ook de Bonds kanselier tegenwoordig. aan- Tien duizenden Met den nachttrein zijn de heer De Groot en zijn arrestant Zaterdagnacht teruggereisd. Na aankomst in Nederland begaven zij zich rechtstreeks naar Wormerveer, waar men Za- tedagmiddag om twaalf uur arriveerde De heer S. was by zyn aanhouding nog in het bezit van eenige duizenden guldens. Tot nu toe beeft hij. voor zoover ons bekend, geen inlichtingen ver strekt omtrent zUn verdere plannen, welke hy by niet-arrestatie had. Men heeft den Indruk, dat hij al den tyd, dat hij werd gezocht, In Parijs zonder een be paald doel heeft rondgedoold. a n a den man SHANGHAI, 13 Juli (Reuter). Te Tinghai in de provincie Tsjekiang zouden bjj een scheepsramp van een Chineesch stoomschip honderd van de vijfhonderd passagiers, die het schip aan boord had, verdronken zijn. noodlottige wijze bij een auto-ongeval om het leven to gekomen. Tevena stelde hjj daarbij uitdrukkelijk vast, dat schuld van derden aan het ongeval absoluut uitge sloten is. formaliteiten zijn in den regel maanden ge moeid. zoodat Schaap er de voorkeur aan gaf, vrywillig mee naar het vaderland te reizen. De ministerraad van hedenmiddag had ten doel de deelneming der regeerlng te betuigen met het zware verlies, dat de Bondskanselier door het overiyden van zyn echtgenoote heeft geleden. De tegen hedenavond byeengeroepen kabinets raad zal niet meer plaats hebben, daar de toe stand van den kanselier in zooverre is verbe terd, dat hy zyn ambtsbezigheden zelf kan ver richten. WEEN^N, 13 Juli (Reuter). Schuschnigg’» chauffeur, die bij het auto-ongeluk levens- gevaarlijk gewond werd, is overleden. Vóór zijn dood vertelde hij nog, dat, terwijl hjj kalm met den auto reed, het plotseling voor hem duister werd. Van hetgeen hierna ge beurd was, wist hy niets meer. Het stoffelijk overschot van mevr. Schusch nigg to naar Weenen overgebracht, waar zy zal begraven worden. n to V to U 'S 1. geld. Bovendien had hy, zooals itels Onze Romeinsche correspondent seint ons d.d. 13 Juli: De jongste circulaire van minister Frick over de doorvoering van de sterilisatlewetten en de bestraffing van elk verzet daartegen, wordt in Vaticaansche kringen als een ernstige uiting van de Duitsche Ryksregeering beschouwd. Niet alleen wordt aldus aan de Duitsche ka tholieken en priesters verboden de katholieken althans af te houden van vrywlllige medewer king aan sterilisatie, daar deze tegen de katho lieke zedeleer indruischt, maar ook heeft mi nister Frlck aan het slot van de circulaire een eigenaardige interpretatie gegeven van het Con cordaat. Terwyi dit Concordaat immers volgens de opvatting van de Kerk juist het doel heeft de eerbiediging van het geweten der katholieken te waarborgen, meent minister Frlck er aan te kunnen ontleenen, dat de katholieken aan de sterilisatie moeten gehoorzamen, ook wanneer dit tegen hun zedeiyke oevrtuiging gaat. Waar hier de interpretatie van het Concor daat in het geding is, verwacht men, dat de H. Stoel zich in deze aangelegenheid zal uit spreken, zy het in diplomatiek protest of in openbaren vorm. gezondheidstoestand van den deze naar Het politioneele net werd voortvluchtige voor deelde Naar het officieele Oostenr-yksche eor- respondentiebureau meldt, heeft de veilig, heids-directeur van Opper-Ooetenryk, Graaf Reverters woorden van diepgevoel- den eerbied gewijd aan de nagedachtenis van Mevrouw Schuschnigg, Naar de Bondskanaelarij meldt, is even na vier uur de ministerraad onder voorzitterschap van den minister van Financiën Buresch bij eengekomen. De bagage van beide mannen werd aan de hotels opgehaald en een kwartier na midder nacht vertrokken beiden met den trein naar Nederland. De voortvluchtige was, evenals Ver moed werd, met ƒ5000 op reis gegaan. By zyn terugkeer had hy nog ƒ.4000 op zak, benevens eenig Fransch gezegd, de sleutels van de safeloketten nog In zyn bezit. De arrestant heeft eenige malen nadrukke- lyk verklaard, dat hy persoonlyk geen voor deel door het gebeurde had genoten. Een verschrikkelyk drama heeft zich afge speeld ten huize van de familie R. aan de Mo lenbelt te Deventer. De heer R„ die zenuwpa tiënt is, greep in een vlaag van razemy een byi, en sloeg daarmee zyn 12-jarlg zoontje op bet achterhoofd. Met een groote wonde en hevig bloedend werd het ventje naar bet ziekenhuis vervoerd, waar het is overleden. De vader, die aanvankelyk naar het politie bureau werd overgebracht, is later naar de Psy chiatrische Inrichting Brlnkgreven vervoerd. Inmiddels gearriveerde medische hulp achtte overbrenging der gewonden naar het ziekenhuis noodzakeiyk. Na aldaar verbonden te zyn. kon den zy hun weg vervolgen, terwyi het meisje ter verpleging in het ziekenhuis te Zalt- Bommel moest worden opgenomen. Beide auto's werden totaal vernield. De burgemeester en de rijkspolitie waren op het terrein van het ongeval aanwezig. Het stoffelijk overschot van Mevr. Schusch- bigg zal Zaterdagavond om vyf uur van Ebeto- ber’ naar Linz worden overgebracht en aldaar In de Karmellter-kerk worden opgebaard. WEENEN, 14 Juli. Het officieele persbureau deelt mede, dat talryke telegrammen van deel neming zoowel uit het binnen- als buitenland binnenkomen. Ook zyn eenige telegrammen bin nengekomen van de familie Habsburg. De Bondskanselier heeft Zelf de regelingen voor de begrafenis van zyn echtgenoote getrof fen. Bet stoffeiyk overschot van Mevrouw Herma von Schuschnigg werd In Ebelsberg bü Linz opgebaard. De Bondskanselier voelde zich In het zie kenhuis spoedig weer beter, en reed ver- velgens naar Ebelsberg, waar hy ongeveer •en kwartier vertoefde by de baar van •One echtgenoote. Vervolgens begaf de Bondskanselier zich *»derom naar het ziekenhuis In verband met zyn leeftyd en gezondheids toestand heeft Dr. Richard Strauss aan minister Goebbels, president van de ReichskulturlMIn- mer. zoo meldt men ons uit Beriyn, verzocht hem te ontslaan uit zyn ambt van president der Relchsmuslkkammer en als voorzitter der vak organisatie van Duitsche componisten. Goeb bels heeft het gevraagde ontslag gegeven, en den scheldenden functionaris dank gebracht etc. Als zyn opvolger in het eerste ambt is Prof. Dr Wilhelm Raube benoemd en in het tweede Dr. h. c. Paul Graener. Van anderen kant bericht men ons dat Strauss „in ongenade" was gevallen, omdat er by de première van zyn opera „Die Schweigsame Frau” te Dresden verscheidene Joden hebben meegewerkt. Zaterdagmorgen reed op den Ryksstraatweg te Hedel In de richting Utrecht een Ford auto. bestuurd door den heer P. van Hoesel uit Eindhoven. In den auto be vonden zich verder nog vier hceren, allen uit Eindhoven. Achter dezen wagen reed een open Buick, bestuurd door den chef van de Clty-garage en waarin verder nog waren gezeten twee dames, twee kinderen en twee heeren. Allen eveneens uit Eind hoven afkomstig. Toen laatstgenoemde wagen den eersten wilde passeeren. werd de Ford in de flank aangereden met het gevolg, dat deze in een sloot terecht kwam, terwyi de Bulck- wagen tegen een boom botste. Acht perso nen werden door glasscherven gewond, ter wijl een meisje ernstige verwondingen be kwam. Twee passagiers bleven ongedeerd. De eindeiyk gearresteerde bankier uit Wor merveer. heeft alle mogeiyke pogingen gedaan om te voorkomen, dat men zyn ware schuil plaats zou ontdekken. Zoo vertelt het Volk, dat hy een brief naar Holland had geschreven, die de bedoeling had de politie op een dwaal spoor te brengen. In dezen brief stond, dat hy voorloopig van voldoende geld voorzien was. Hy had by de Twentsche Bank 4000 opge nomen en beweerde per dag 8 oftewel 180 francs noodig te hebben. Wanneer men deze getallen vergelykt met de valuta-cyfers. dan zouden dat Belgische francs moeten zyn. Hy probeerde daardoor den Indruk te wekken, dat hy zich in België bevond. BOEKAREST, 13 Juli. (Reuter) In het ge- heele land is een aardbeving gevoeld. Er wordt echter niets omtrent aangerichte schade ge meld. Toen hij er eenigen tijd heen en, weer had geioopen, zag hij in de verte iemand naderen, die veel op Schaap (die een persoonlijke bekende was van den commissaris) leek. De politieman zette, teneinde zich eenigszins te ver mommen, een zonnebril op en ging achter een automaat aan een der per rons staan. Toen Schaap voorbijging, znronr hii uit siin schuilhoek, en zei- SJANGHAI 13 Juli. (Reuter). Duizenden zluchtelingen uit het overstroomde gebied komen iageiyks te Hankau aan. De watermassa's van de Gele Rivier hebben tusschen Kaifoeng en Tsjinan tot dykboorbra- ken geleid. In den benedenloop der Gele Rivier hoopen zich groote watermassa's op. die voor een deel wegstroomen in de richting van het Kelzer-ka- naal en voor een ander deel in het vroegere stroomgebied, dat in Noord Klangsoe uitmondt. Het water richt op dezen nieuwen weg groote verwoestingen aan. Met koortsachtige haast wordt gewerkt aan het versterken van de vervallen dyken van het vroegere rlvler-bed. In de omgeving van de Yangtse-rivler eischt de overstrooming steeds meer slachtoffers. Tengevolge van dyk-doorbraak zyn by It- schang meer dar. 100 000 personen dakloos ge worden. Het grootste deel der stad staat onder water. Het district Tschiaokau van Hankou staat eveneens geheel blank. Te Hanyang, dat eveneens door het water werd verrast, konden de bewoners nog juist op tyd naar de daken vluchten. De stad Fangtsjang aan de Han-rivler is overstroomd. Talryke Inwoners zyn verdron ken. terwyi duizenden zich nog In levensgevaar bevinden. Volgens mededeelingen van te Hankau gekomen vluchtelingen is ook de stad Moenn volkomen verwoest. Eenige inwoners zouden verdronken zyn. LONDEN. 12 Juli. (Reuter) De Secretaris-Ge- neraal van den Volkenbond lunchte Vrydag met Sir Samuel Hoare en had later een onderhoud met den minister voor Volkenbondszaken, Eden Zondag zal Avenol, met een onderbreking van een A twee dagen te Parys, naar Genève terug- keeren. In Parys zal hy o.a. een onderhoud hebben met den Abesslniscben vertegenw*oordiger in den Volkenbond. In een der oudste volksbuurten van Breda, nameiyk in de Spalllngstraat, is het Vrijdag avond omstreeks elf uur tot een hevige vecht- party gekomen, waarby zekere H. zoodanig werd gewond, dat men voor zyn leven vreest. Het was bekend, dat er sedert geruimen tyd een oude veete bestaat tusschen de families H. en Van Z., in verband met een geldleening. Hierover was reeds meermalen twist ontstaan en de drukbevolkte volksbuurt was herhaalde- lyk getuige van hevige woordenwisselingen, die Vrydagavond tot een heftige uitbarsting zyn gekomen. De geheele buurt was weer op stelten gezet door de hevige ruzie, toen Van Z. bygenaamd „De Krammenslikker" plotseling een groot mes trok, daarmede H. te iyf ging en hem een diepe wonde in den rug toebracht. De ontboden ge neesheer achtte overbrenging van het slachtof fer naar het St. Ignatlusziekenhuis noodzake iyk. De politie wist den dader te arresteeren, na dat de toegang tot de woning van Van Z. met gewela was geforceerd. Van Z. is afkomstig uit „Het Heike" en staat zeer ongunstig bekend, hy heeft reeds verschillende vonnissen achter den rug. In verband met de V. V. V.-week was er zeer veel volk op de been, zoodat deze twist een groote consternatie veroorzaakte. De Bondscommissaris dienst, overste Adam, Bondsregeerlng de volgende De heer De Groot was niet vergezeld politie. Toen hy den heer 8. aansprak en hem voor gearresteerd verklaarde, pleegde de arrestant geen enkel verzet. Integendeel, .verklaarde hy zich bereid onmlddeliyk met den commissaris naar Nederland terug te keeren. Hierdoor werd een verzoek tot uitlevering aan de Fransche autoriteiten overbodig. WASHINGTON, 12 Juli. De minister van Buitenlandsche Zaken. Hull, die Zaterdag voor korten tyd met verlof gaat, heeft Vrijdag nog eena zyn standpunt uiteen gezet in het Ita- liaansch-Abessinlsche conflict. Hy verklaarde dit jaar zyn zomervacantie te zullen doorbrengen in een plaats dicht by Was hington, ten einde elk oogenblik bereikbaar te zyn. President Roosevelt wenscht Italië niet in De arrestatie zelf is betrekkeiyk snel in haar werk gegaan. Eenige malen had de politie ge tracht door middel van advertenties in een der bladen, die zoogenaamd door een ander waren geplaatst, in contact met den bankier te Komen. Dit mislukte, daar Schaap toevallig deze kranten niet in handen had gekregen. Er leidde aanvankelyk ook een spoor naar Tours in Frankryk, waarheen een lokbrief werd ge schreven. De bankier, die zich toen reeds in Parys be vond, kreeg van het hotel te Tours bericht, dat er een brief was gekomen, doch de boodschap kwam Schaap zóó verdacht voor, dat hy de voorkeur er aan gaf, den brief niet in ontvangst te nemen. Dat Schaap te Parys was, bleek ook uit an dere dingen. De Juiste plaats echter wist men niet. 2. Zoowel te Londen, alsook te Genève, zou men het toejuichen, wanneer de Itallaansche regeerlng thans haar bezwaren en eischen te genover Abessinië nauwkeuriger zou willen omschrijven. Het geneeskundig onderzoek chauffeur heeft uitgewezen, dat door een zonnesteek is getroffen. De Duitsche gezant von Papen, die Zater dagmiddag te 2.50 uur naar Beriyn per vlieg, tuig is vertrokken, heeft nog kort voor den start bericht van het ernstige ongeluk ge kregen. Hy heeft een telegram van deelne ming aan den Bondskanselier gezonden. Mi nister Fey, die in Karinthlë een uitstapje maakt, is naar de hoofdstad teruggeroepen. Bondskanselier von Schuschnigg herinnert zich in het geheel niets van de tragische ge beurtenis. Het zoontje van 'den bondskanselier, dat ernstige verwondingen aan het gezicht opliep, is geopereerd. Omtrent den kanselier meldt Reuter nog, dat omstandigheden goed is, doch, zooals gezegd, is hy lydende aan een zenuwschok en men neemt aan, dat hy in verband daarmede ge ruimen tyd met verlof zal moeten gaan. De politie liep daar echter niet in, want zy was reeds op de hoogte van het feit, dat S. in Frankryk verbleef. Het Handelsblad meldt, dat men wist, dat hy zich ten Zuiden van Parijs ophield en vrijwel eiken nacht van hotel ver anderde. nu eens in Tours zat. dan in Orleans en andere plaatsen in de omgeving van Parys. Hy kwam den geheelen dag niet van zyn kamer, verplaatste zich 's nachts en was dan den volgenden ochtend reeds weer in een der hotel. Naar wij vernemen is de voortvluch tige bankier L. v. Schaap, die gezocht werd wegens verduistering op groote schaal. Vrijdag te Parijs aangehouden. De commissaris van politie te Wor merveer, de heer F. W. de Groot, had aanwijzingen gekregen, dat de voort vluchtige zich aldaar moest bevinden. Woensdag heeft de heer De Groot zich naar Parijs begeven en Vrijdag avond slaagde hij erin, den heer S. aan te houden. Hij trof hem aan in het station in Parijs-Noord, waarheen hij zich had begeven, omdat hij vermoedde daar den vluchteling te zullen treffen. Bondspresident Milclas heeft onmiddellijk den ministerraad bij eengeroepen om de rouwplechtig- heden vast te stellen. Vice-kanselier Starhemberg is telegrafisch teruggeroepen uit Italië, waar hij met verlof vertoefde. Hij wordt nog heden per vliegtuig te Weenen verwacht. Aangenomen wordt, dat hij belast zal worden met de vertegenwoordiging van den bondskanselier. Naar wy vernemen, heeft de assistent-kassier B. van de Handelsvereenlging .Amsterdam** ten nadeele van deze vereenlging een bedrag van ongeveer f 10.000 verduisterd. B. werd by de jongste verkiezingen voor den gemeenteraad te Hilversum gekozen op de lyst der AH Party. Hy heeft zyn raadszetel ter beschikking gesteld en is op staanden voet by de H.VA. ontslagen. Het bestuur der H.VA. meende geen vrijheid stip van de zitting van den Volkenbondsraad te Parijs zal worden besproken. De atmosfeer der Engelsch-Fransche bespre kingen ten aanzien van het Abessinische con flict. is sedert de rede van Sir Samuel Hoare naar het schynt verbeterd. Er doen zich voortdurend nieuwe kleine, maar gevaariyke incidenten voor. Reuter bericht da&rover: Uit Rome wordt gemeldt, dat zich in Abes sinië byna dageiyks antl-Itallaansche inci denten voordoen Twee herders uit Somali land, Itallaansche onderdanen dus, die door onachtzaamheid de grens hadden overschreden, zyn gearresteerd en met een zware geldboete gestraft^ Een hunner Is mishandeld. In het Adoea-gebied hebben de autoriteiten vyf-en-twintig personen gearresteerd. die levensmiddelen hadden verkocht aan den con sul van Italië. In het district Gondar hebben Abessinische soldaten twee dagen een kara vaan opgehouden, yaarmede de vrouw van den Itallaanschen consul zich naar Eritrea begaf. Ten slotte zyn te Addis Abeba de bedienden van de militaire attachés gearresteerd. Zy zyn eerst in vryheid gesteld, nadat de Ita- liaanache gezant had geprotesteerd. ADDIS ABEBA, 13 Juli (ANP.) Hooge ambtenaren uit de omgeving van keizer Hall Selassie zeiden gisteren den oorlog met Italië als onvermydelyk te beschouwen. Deze verkla ring is voor tal van Amerikanen en andere vreemdelingen aanleiding geweest het land te verlaten. Hooge militairen zeggen berichten ont vangen te hebben van toenemende Itallaansche voorbereidingen om van Erythrea uit een aan val te doen en in een snellen veldtocht de vruchtbare oase Hadele Goebo, een „paradys op aarde’’, doch een sleutelpositie in ’t Noor den. te bezetten. 1. Verwacht kan thans worden, dat de Volken- bonsraad op 26 dezer of kort daarna zal byeen- komen. nadat de besprekingen van de arbi tragecommissie te Schevenlngen zyn mislukt, en vooral, omdat de Abessinische regeerlng de directe byeenroeping van den Volkenbonds raad heeft verlangd. den Heimat- namens de byzonderheden aangaande het auto-ongeval van Bondskan selier Schuschnigg mede: Om half tien vertrokken dr. Schuschnigg en zyn echtgenoote. vergezeld van hun zoontje Kurt per auto uit Weenen, om te 8t. Gllgen aan het Wolfgangmeer de zomerva. cantie door te brengen. De wagen, een 8- cylinder Austro-Dalmler, werd bestuurd door den chauffeur van den Bondskanselier, Piehl, die reeds jarenlange ervaring bezit. In een tweeden auto hadden de belde ad judanten van den Bondskanselier plaatsge nomen. Om 12 uur 25, toen de auto vlak bij Linz was, tusschen de plaatsjes Assling en Ebels berg, wendde de chauffeur plotseling den wagen naar links en reed met volle kracht tegen een boom. De Bondskanselier bleef ongedeerd, doch werd uit den wagen geslingerd en bleef be wusteloos aan den kant van den weg lig gen. Mevrouw Schuschnigg schijnt van haar Plaats in den wagen omhoog te zijn gewor pen en daarbij met den kap van den wagen in aanraking te zijn gekomen, en op slag gedood te zUn. De zoon van den Bondskanselier werd licht en de chauffeur levensgevaarlijk gewond. Het benzine-reservoir van den auto vloog in brand, doch het gelukte den Inzittenden van den volg-auto den brand snel te blusschen. Als oorzaak van de ramp kunnen slechts twee mogeiykheden denkbaar zyn, daar het wegdek ter plaatse goed is, ten eerste, dat de chauffeur plotseling niet goed geworden is, en daardoor de beheerschlng over het stuur ver loor, of dat een defect aan den wagen ontstaan K dat te laat werd bemerkt. Naar deze mogeiykheid wordt nog een on derzoek ingesteld, doch de wagen werd geheel vernield, terwyi ook de chauffeur nog niet ver boord kon worden. LONDEN, 13 Juli (Reuter) Met betrek kin gtot de ItallaanachAbessinische kwestie worden door de Engelsche bladen twee punten cp den voorgrond gesteld: De commissaris van politie, de heer De Groot, kwam Woensdagavond in Parys aan en stelde zich In verbinding met de politie aldaar. Deze had evenmin het juiste spoor ontdekt. Er werden eenige hotels bezocht, doch zonder re sultaat, want het zoeken naar een persoon In Parys staat gelyk met het zoeken van een naald in een hooiberg. Het verder verloop van het onderzoek en de arrestatie was dan ook niet vry van toevallig heden. Vrydagavond te half acht begaf de commissaris zich naar het Gare du Nord, daar hy wist, dat daar te ongeveer half acht een trein uit Nederland zou aankomen en daar hy tevens vermoedde, dat de voortvluchtige ban kier present zou zyn, teneinde zoo spoedig mo- geiyk een Nederlandsche krant te koopen. WEENEN, 13 Juli (Reuter) De Ooatenrüksche bondskanselier Schuschnigg heeft een ernstig auto- ongeluk gehad in de nabijheid van Ebelsberg by Linz, terwjjl hy op weg was naar de plaats, waar hy zyn vacantie wilde doorbrengen. Vermoedelyk doordat de chauf feur onwel werd en de macht het stuur verloor, reed de wagen tegen een boom. De bondskanse lier werd uit den 'auto geslingerd. Hy liep geen verwondingen doch kreeg een zenuwschok. Me vrouw Schuschnigg werd op slag gedood. Een politie-agent, die ook in den wagen had plaats genomen, werd licht gekwetst, de chauffeur levensgevaarlijk. Het kan voor den bondskan selier nog als een geluk beschouwd worden, dat het portier open sprong, wasu*door hy turnr buiten werd geslingerd. Het ongeluk had te één uur in den middag plaats. steeas dichter om den voortvluchtige heen ge haald, totdat de commissaris hem Vrydag avond te half acht in een restaurant aan het Gare du Nord te Parys wist te ontdek ken. By zyn vlucht had de heer Schaap 5000 gulden meegenomen. Hiervan werden nog circa 4400 gulden op hem gevonden. Voorts had hy by zyn arrestatie eenige bossen met ongeveer honderd safesleutels by zich. De „Times" meldt hieromtrent, dat het tyd- iéi De aangesprokene verbleekte en kon aan vankelyk geen woord uitbrengen. De commis saris gaf hem de keus tusschen het rechtatreek- tche meegaan naar Nederland ot het zich aan melden by de Parysche politie, waarby hy dan gevangen zou worden gehouden, tot de

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 5