Naar het graf Kolping van Man doodt zijn vrouw, café houder en zichzelf afschuwelijk drama TE AMSTERDAM g Maria-omgang in Den Bosch USSONE-LINDEMAN n.v. ONVOLDOENDE BENZINE TOEVOER OORZAAK GEWESTEWKE TARWE- ORGANISATIES ST. JOSEPH-GEZELLEN TE KEULEN 'lli. NA DE REIS VAN DE KXVIIl medeleven Het opruimingswerk H ulde-telegram Brugtollen-ontwerp Door trein gegrepen JEUGDWERKLOOZENZORG Pastoor L. H. Perquin en De Zondag te Keulen De terugtocht Aan Kolpings graf Kankomst te Keulen Gederflcteeken te Den Briel onthuld voor Marsch met ontplooide banieren 1 October een Congres van de R.K. Commissie Oprichting van nieuwe crisis- organisaties, rechtstreeks onder den minister Openbare behandeling niet voor de Begrooting 1936? HET AUTO-ONGEVAL BIJ ZALTBOMMEL •an Ier lu ng ürt vel en Ite. rar Ike os en Eén doode en een ernstig gewonde by auto-ongeluk Bezoeker die tusschen- beide kwam gewond Op den krans stond geschreven: „Wy danken hier Kolping” Wilde schietpartij uit jaloezie bij en in een volkskoffiehuis in de Kerkstraat tin Een fees van kleuren, bloemen en vooral devotie Begrafenis slachtoffers Geen enkele boeking geannuleerd Zyn zeventigste verjaardag Hierdoor liep het vermogen van twee der „Kwikstaart”- motoren terug Vreugde over de aankomst Goedkoope dagretourg De plechtige omgang te Den Botch. Het wonderbeeld onder het baldakijn DINSDAG 16 JULI 1935 !Ui De commandant had alleen woorden van lof voor zijn bemanning ge. was r heinde hun et 4 van gruotsche demonstratie. misgezangen MIs mag do» komt orvonl l°on toch vooruit Uw kaart»» «i toen vooruit uw koortje bij? AMSTERDAM: LEID8CHESTRAAT 5, DAM 16 tot het kweeken van den Internationalen fa miliegeest soon zinrijk voord. It h waar- voor Naar ons van bevoegde zijde voedt me degedeeld, kan een dezer dagen de oprich ting van de nieuwe Gewesteiyke Tarve- organlsatles tegemoet worden gezien velke in de plaats sullen treden van de thans be staande Vereenlgingen Oewesteiyke Tarwe- organlsatiee. Op Schiphol heeft het leven zijn rechten her nomen. Uiteriyk herinnert niets aan de vreese. HJke ramp, die Zondag de KLM heeft getrof fen Slechts de vlaggen wapperen nog halfstok. Zondag is de retourdlenst van Zweden over genomen door een Zweedsch toestel. Vandaag l t 0* el Ia sa Het Alg. Ned. Verbond heeft op 11 Juli aan den commandant der K XVIII te Boerabaja een telegram van welkom in tropisch Nederland ge zonnen. En tenslotte, gedragen door de patere-onder- wljzers wier bijzonder voorrecht dit is het oude wonderbeeld, dat eens helmAlljk over de grenzen moest worden gebracht en thans bij dit Jubelfeest In een glorierijken stoet langs den eeuwen ouden bidweg kon worden gevoerd in heerlijken triomf. BOERABAJA. 13 JuU Aneta De vreugde over de aankomst van de K XVIII. welke zich op den dag van aankomst concentreerde in het milieu van Marlnekringen. verplaatste zich gis teren en heden naar het centrum der stad. Namens de burgerij huldigde de Gouverneur van Oost-Java den commandant en de bemanning; des avonds hadden opgewekte feesten plaats, welke de belangstelling der burgerij nader aa- derstreepten. De bedevaart van de 8t. Josephgezellen naar het graf van Vader Kolping la volbracht: be houden keerden zy. die de reis aanvaardden, terug naar de plaatsen, vanwaar zy kwamen ZIJ zijn bevredigd en gesterkt. Bevredigd: nu zy de novene tot verkrijging van de zaligverklaring van Vsd~r Kolping met deze grootache bedevaart hebben besloten. Gesterkt, nu zy hei vermanend woord van den onmlddeliyken opvolger van den stichter hebben gehoord, een woord, dat den klank had sla was het door Kolping zelf gesproken. Sedert het Voorlooplg Verslag van 29 Maart JJ. op het geruchtmakende wetsontwerp tot hef fing van tolgelden op bruggen, is er over dit ontwerp niets meer gehoord De Exploitatie My., die op 1 April d.a.v. in werking zou treden, is er nog altyd niet; zelfs is nog geen memorie van antwoord van de regeerlng verschenen. Men ver vacht thans een nota van wijzigingen, waarin de regeerlng aan de geopperde bezwaren tegemoet zal komen. Het twee-en-een-halfjarig dochtertje van de familie Van O. uit Eindhoven, dat Zatterdag by het auto-ongeluk op den weg van Hedel naar Zaltbommel ernstig werd gewond, is Maandag In het ziekenhuis te Zaltbommel overleden. De bedevaart was tot een goed eind gebracht en de middag, de nog altyd zonnige middag, noodigde ons uit dan maar weer den terug tocht te aanvaarden. Het verzoek was niet af te wijzen, al had menig gezel al gedacht, dat het goed was In Keulen te zyn. Inderdaad, met vliegende vaandels en dun te trommen dat wat aan de Dultache gezel len nu verboden Is hebben de Nederlandsche gezellen de straten van Keulen veroverd, toen zy zoo In gesloten gelederen naar de kerk mar cheerden. lucht van de forsche mannenstemmen, die het lied van Kolping deden weerklinken. Op de binnenplaats van het museum sprak allereerst de wethouder van Keulen, Dr. Witte, namens den oberbürgermeister der stad en na mens de vereenlglng voor Vreemdelingenver keer. Zijn toespraak was harteiyk en enthou siast; vandaar dat hy ook zooveel by val oogst te, vooral toen hij mededeelde, dat ter eere van deze gasten de Dom en de RUnoever dien avond verlicht zouden zyn De nieuwe algemeens secretaris der geael- lenvereenlging, de wetoerw heer A. Buttner, sprak direct na Dr. Witte, welke beide sprekers daarop door centraal praesez van de Ven wer den beantwoord. Dit jur. het jubeljaar van de stad, is d< omgang geworden tot een fonkelend »|*1 var vorm en kleur. Ruim een uur lang trokken de duizenden voorby. biddend, zingend en musl- ceerend, in prachtige groepen van harmonieuze kleurencombinaties getooid met schatter. van bloemen, voorafgegaan en gevolgd door de zln- rUke aanroepingen uit de Litanie van Loretto in gothteche schrift, overwulfd door het dundoek van kleurryke standaarden, vaandels en vlag gen. Naar de Maandagmorgen verneemt, wordt de behandeling van dit wetsontwerp in dit zittings jaar niet meer verwacht en zal de vroegste openbare behandeling niet kunnen plaats vinden dan na afhandeling van de Begrooting 1936. Voor zoover in dit stadium van het on derzoek naar de oorzaak van de Kwlk- staart-ramp kan worden vastgesteld, moet de omstandigheid, welke den bestuurder heeft gedwongen tot een noodlanding, waar schijnlijk worden gezocht in het terugloopen van het vermogen van'twee der vier moto ren ten gevolge van onvoldoenden benzine toevoer. *t Is hem gelukt! wy zyn hem heel wat schuldig. Buiten Keulen heeft hy ons verlaten, waar na de leiding weer volledig In handen van cen- traal-praeses v. d. Ven overging. Deae, geaeten in de eerste der achttien auto car», en wel op de eerste plaats in dezen eersten wagen, heeft met den altyd vriendelyken prae- aea Birnona en met behulp van sfjn ander* praesldea en senioren den goeden gang van za ken tot het «Inde toe weten te bespoedigen. De commissaris van politie, de heer D. Dyk. stra. stelde het eerste onderzoek in. Kort na zt)n komst verscheen ook de substituut officier van justitie, mr. Wassenberg Daar dader en getroffenen overleden zyn was het onder, zoek voqr de justitie al seer eenvoudig. De man, die door een kogel gewond werd, Is een 26-jarige chauffeur. Deze Is per poiltie- nh>tor met zijspan naar het Tesselschade. ziekenhuis vervoerd, zyn toestand is niet ern stig en hy kon dan ook denzelfden avond reeds naar huis terugkeeren De lyken werden In den loop van den avond met ambulance-auto’s naar een der zieken, huizen overgebracht. Nog uren lang stonden groepen menschen by een, die het gebeurde be spraken. Zoo voorspoedig als de reis Zaterdag werd Ingezet, zoo voorspoedig is sU ook geëindigd. *t Was over tyd. toen men de grens passeerde en het liep tegen den avond, toen ver en nevelig, uit het verre, glooiende landschep de twee torens van Keulens Dom zichtbaar werden. Een half uur daarna marcheerden de ge zellen In gesloten gelederen achter hun vun- dete nur het BcbnUtgen-museum. Terwyi de koperen spitaen der scnltterden In de avondzon en de vaandels ranke to- Het parelend lied der jongenskoren wisselde met den sonoren toon van den mannenzang en de lieflyke klanken der meisjes en vrouwen koren alle jubelend de vereerlng van de hei lige Moeder Gods, de Zoete Lieve Vrouwe van Den Bosch, beschermster en behoedster der stad door aoovele lange en moeiiyke eeuwen. In statlgen stap op statigen toon schreden de vyf keurig geüniformeerde muziekkorpsen voorby. temidden van wolken tule en znnt der bruidjes, van kleurige gewaden der maagden, van de bonte drachten der middeleeuwers, van het bruin en zwart der priesters en religieuzen Zoemende stemmen zegden en herhaalden de Ave’s den bêeweg lang. BOERABAJA. 15 Juli Aneta). De comman dant van de K XVIII, luitenant ter zee Hetter- schy. zwaaide in een interview grooten lof toe aan de houding van de bemanning, die uit zich- zelf volledig medewerkte lot het welslagen van den tocht. Het materiaal bevond zich steeds in uitmuntenden staat, dank zy de goede verzor ging Speciaal het gedrag van de bemanning aan wal was prysenswaardlg en zelfs zoo voorbeel dig dat de bemanning deelnam aan de ontvangst van den Nederlandschen consul te Kaapstad Over het algemeen was het weer slechter dan gedurende den tocht van de K XIII. Alhoewel thans het voorluik door een torentje verhoogd was. moest dit luik by de K XVIII toch nog vaker dicht dan het onverhoogde voorluik van de K XIII. Kleine afwisselingen als een wed- stryd in het laten groeten van den baard en het hyschen van zeilen braken de eentonigheid op lange trajecten In Argentinië en Brazilië was geïmponeerd door de moderniteit K XVIII en men Nederlandsche materiaal Een vreezelijk drama beeft zich Maandagavond omstreeks half zes afgetpeeld in een volkskoffiehuis, Kerkstraat 37 bij de Leidscheatraat te Amsterdam, dat aan drie men- seben, twee mannen en een vrouw, het leven heeft gekost, terwijl een vierde persoon werd gewond. Naar wy nader vernemen zullen de slacht offers vsn de vliegramp te Amsterdam Donder dag op Zorgvlied ter aarde worden besteld. De begrafenisstoet zal om twee uur van het Binnengasthuis vertrekken. De lyken van de beide omgekomen Engehchen zullen in vaderland worden begraven. Vermoedelyk zul len zy per K. L. M. vervoerd worden. Maar vooral het woord, het eenvoudige woord van een priester als Mgr. Hürth heeft zyn stempel gedrukt op deze vergadering Prof. Brauwer moge In zyn feestrede na den gene- raal-praeses den geest en het streven van Kolping met diepe kennis van zaken aan ons hebben geschilderd (hoeseer waardeeren wy het. dat hy dit In het Nederlandsch deed), het woord van Mgr. Hürth is geweeet ais het woord van Kolping zelf. Deae priester schijnt in Zaterdag la in Den Briel een monument ont huld ter eere van Jacob van Maerlant en Maar ten Harpertaaoon Tromp Behalve verschil lende autoriteiten waren de oud-gemobill- aeerden te Den Briel by deze plechtigheid aan wezig Nadat door eenig* <>rekere het woord gevoerd waa over de belangrijke beteekente van deze belde Briellenaren. werden de gedenksteen De oprichting dezer nieuwe organisaties houdt terband met de reorganisatie van de tarwe- Ngellng welke tegen 1 Augustus as. haar be- Want alhoewel de middelen, die men kon aanwenden, van seer bescheiden afmetingen waren, heeft men toch weten te bereiken, dat zy ons seer sterk de diepere beteekente van deze byeenkomst deden voelen. Het was Immers In de eerste plaats het fees telijk vlaggenvertoon, het trompetgeschal en het tromgeroffel, dat kleur gaf. Maandagmiddag heeft op den onbewaakten overweg te Rilland Bath een ernstig ongeluk plaats gehad, dat een dame het leven kostte en waarbij een heer ernstig werd gewond. Omstreeks zes uur is een personenauto, be stuurd door den 46-jarigen W Zwier uit Velsen en waarin voorts nog een dame geaeten waa, voor wachtpost 20 door een goederentrein, welke In de richting Bergen op Zoom reed, gegrepen. De wagen werd tientallen meters meegesleurd. De dame, wier Identiteit nog niet kon worden vastgesteld, werd uit den auto geslingerd en seer ernstig gewond naar het Groene Kruis gebouw te Rilland Bath vervoerd, alwaar zy en kele uren na aankomst ia overleden. De heer Zwier, die zich eigener beweging uit den auto wiet te bevrijden, zakte, toen hij op den beganen grond stond, in elkaar waarna hij ernstig gewond aan het hoofd en met Inwen dige kneuzingen, naar het ziekenhuis te Bergen op zoom werd overgebracht, zyn toestand te naar omstandigheden redeiyk wel. De politie stelt een onderzoek in. Zoo werd In de brandende zon de terug tocht aanvaard. We werden uitgeleide gedaan door den Rykaaenlor Dr. August Wlnkeler, die met een zeldzame kameraadschappelykheid en eetfvergetenheid geheel den tyd van ons ver- biyf in Keulen heeft gesjouwd, om de zaak otear goed voor elkaar te krygen. Het oprulmingswerk van de wrakstukken, dat Zondag is aangevangen en dat geduurd heeft tot de duisternis Inviel, is vandaag met kracht voortgezet. Op boerenkarren worden de tragische resten van het eens zoo trotsche toestel weggebracht. Zwygend verrichten de arbeiders hun werk, nog vol van het drama, dat zich gisteren op deze plek afspeelde Er Is weinig, heel weinig over. De 4 zware motoren zyn niet meer dan brokken half-gesmolten metaal, geblakerde en verbogen stangen steken uit. Slechts de zware cylinders hebben hun vorm behouden. Het skelet van de staart en van een gedeelte van de vleugels ligt nog tegen den dyk op. Tusschen de ruïnes is nog een gedeelte van Engelsche post gevonden; de brieven waren samengesnoerd tot stevige bundels en sommige gedeelten zijn betrekkeiyk weinig beschadigd. Nederlandsche post was niet aan boord. Langs den weg staat veel publiek, zwygend volgen zy het oprulmingswerk Op Schiphol en ook ter plaatse wordt het ondersoek door de deskundigen nog met kracht voortgeeet. Het resultaat hiervan te uit den aard der zaak nog niet bekend. Onder groote en hartelyke belangstelling heeft Pastoor L. H Perquin O. P, de voorzitter van den Katholieken Radio Omroep, Maandag zyn zeventigsten verjaardag gevierd. De zeventigjarige had in verband met het feit, dat zyn veertigjarig priesterjubileum nog bw- trekkelyk kort achter hem ligt en mede met het oog op de tydaomstandigheden niet gewild dat er eenlg officieel feestbetoon zyn zou. Toch te deze dag geenszins onopgemerkt voor den stichter en bezielenden leider van den K. R O voorbygegaan. In de ochtenduren sprak Pastoor Perquin in den intlemen kring van het K R. O -personeel zlln dankbaarheid uit dat hy nog in volle ge zondheid en met ongebroken vitaliteit deaen dag mocht beleven en uitte hy zijn waardeering van de ondervonden hulp en medewerking. Er kwamen In den loop van den dag tal van schrlfteiyke en telegrafische gelukwenachen bin nen oa van Mgr Dr B Eras. Minister Dr. L. N. Deckers, oud-minteter I. J Verschuur van den voorzitter der N. O. R. V., Mr. A V. d. Deure. **n verscheidene orkesten en dirigenten, van de leden van den Radloraad en van den Raad zelf, van het Centraal Bureau van Omroepen, van de P H. O. H L, van Telefunken. van de N. 8. F;, van tal van burgemeesters en Tweede Kamer leden. van tal van particulieren, geeetelyken. sou wei als leeken. van den R.K Middenstand, van de officieel* K R. O.-vertegenwoordiglngen in den lande, als de Diocesane Contact-commteete, de comitë's van actie en de correspondenten. Voorts kwamen tal van bloemstukken in en verschenen velen In het K R. O-gebouw <m peraooniyk hun gelukwenachen aan den zeven tigjarige aan te bieden Zr zullen zeven Gewesteiyke Organisaties in het leven worden geroepen, n.l. een voor Gro ningen en Drente, gevestigd te Groningen, een voor Friesland, gevestigd te Leeuwarden, een voor Overyael, Gelderland en Utrecht, geves tigd te Arnhem, een voor Noord- en Zuld- Hoiland, gevestigd te ’s Gravenhage, een voor Zeeland, gevestigd te Goes, een voor Noord- Brabant gevestigd te Tilburg en een voor Lim burg, gevestigd te Roermond. Het volkskoffiehuis, een verlofzaak veetigd In bet onderhuis van perceel 37, werd gedreven door een man van ongeveer veertig jaar, Albert Muhl genaamd. Deze bad. ter assistentie In zyn zaak, by hem Inwonen een vroup, naar schatting veertig jaar oud. van haar eigen naam Jacobs ge- heeten en afkomstig uit Arnhem. Muhl meende, dat de vrouw gescheiden was, doch dit bleek niet het geval te zyn. De man van deze vrouw. Dekker genaagid, die te Arnhem woonde, had gehoord, dat er tusschen belden een verhouding bestond en hy had Muhl geschreven, dat dit afge.- loopen moest zyn, daar hy hem anders zou opzoeken. Muhl had daarop aan Dekker geantwoord, dat hy dan maar naar Am sterdam moest komen. buffetbediende vluchtte met mee. Een bezoeker van hei greep op dit oogenblik een st< trachtte hiermee de revolver i hand van Dekker te slaan, echoot op den man, die door •hg zal krijgen. De reorganisatie houdt In, dat de Tarwe- »et 1D31 wordt Ingetrokken en alle voorschrlf- betreffende de teelt, aflevering, prysrege- tag. verwet king etc. der tarwe gebaseerd tojrden op de Landbouw-Crisiswet 1933. wordt de dienst AmsterdamMalmö heen ge. vlogen door een Zweedsch toestel en de P VIII In de retourvlucht. Dinsdag wordt de dienst naar Zweden uitgevoerd door eenzAde type vliegtuig als de „Kwikstaart", n j. de F. XXII de ..Papegaai". Dit toestel doet anders dienst op de lyn AmsterdamLonden, vice versa. Het aantal jjassagler» op de diensten te vandaag niet teruggekropen Geen enkele boeking is ge annuleerd Het schieten vlak by de op dit drukke Leidscheatraat had een enon menigte op de been gebracht, die te voor het café, dat een achttal be* paniek bad verlaten. Surveilleerende agenten uit de Lelds gevolgd door versterking van het bun schestraat, waren spoedig ter plaatse, zy 11e. ten de Kerkstraat ontruimen, welke vervolgens werd afgezet. Ook de O. G. D. was spoedig met een ambu- lance-auto verschenen. In haar te Utrecht gehouden vergadering besloot de Nationale R K. Commissie voor Jeugdwerkkroeenzorg tot het organiseeren van een Congres, gewyd aan de bestudeerlng van de vraagstukken betreffende de jeugdwerk loosheid Nymegen werd aangewezen als de plaats, waar 1 October as. dit Congres zal wor den gehouden. Het Congres wenscht de wegen aan te toonen om langs practlachen weg tot Inschakeling der jongeren in het beroepsleven te komen, en de gevolgen der jeugdwerkloosheid te bestryden Deskundigen op dit gebied zullen In prse- adviezen üe wegen, daartoe In te slaan, aan- toonen Maandagavond, om half 6, stond Muhl op de stoep vóór zijn café, toen Dekker plotseling de straat in kwam. Hij zag Muhl staan, trok een revolver en loste twee schoten op den caféhouder. Deze vluchtte het huis in en zakte ter hoogte van de tapkast in elkaar. De vrouw, die zich ook in de zaak bevond, zag Dekker Na deze H. MIs mag als hoogtepunt van dezen dag de plechtige feestvergadertng In het Kolptngshuls worden genoemd. Op buitenstaanders moet de plechtige H MIs die Zondagmorgen In de Mlnorlteitskerk werd opgedragen, een diepen indruk gemaakt heb ben. Niet zoozeer het met bloemen en veel kaarsen versierde altaar, atewel de devote Gre- gorlaansche gezangen, die de gezellen uitvoer der.. hebben een stille wydlng aan deze plech tigheid gegeven. Het moet gezegd, de misgezangen werden voortreffeiyk uitgevoerd. Byna alle leden na derden ter H. Tafel. Een drukte zooals Den Bosch In vele ja- ren niet gekend heeft, golfde Zondag door de straten van de feestvierende stad. Trei nen uit alle richtingen ontlastten zien aan het fraaie station, de hotels waren volge boekt, tlenduiaenden kwamen van en verre zien naar den plechtigen Maria- omgang De trottoirs der straten, langs de stoet trok, waren letteriyk lederen vierkanten meter bezet met stoelen, banken en tribunes. Vervolgens stormde Dekk het plaatsje, waar in een hc drongen de doodeljjk ven vrouw stond met den jongen bediende. De laatste nam n< by tijds de vlucht. Dekker loette een schot vrouw. De kogel trof hi hart en zy viel dood neer, richtte de moordenadr de 1 op zich zelf en echoot rechter slaap. Ook hij dood. Na de rede van Mgr. Hürth werden de boe ken met handteekeulngen voor de Zaligver klaring van Vader Kolping overhandigd; men te nu over de 150 000. Prof Dr. Brauwer de kenner en medewer ker der geaellenbeweging, heeft daarna in een aplendlde rede, de karakteristieken van Vader Kolping uiteengezet, zyn Godsvertrouwen, zijn liefde voor waarheid en nederigheid, en heeft diens sociale Ideeën in 't kort geschetst en diens overtuiging van de waarde der persoon lijkheid 't Was mooi, dit allee te hooren. het was nog mooier dit te hooren uit den mond van zulk een man ah Dr Brauwer Is Zoo te deze byeenkomst geworden een ver hef! end slot van het kort verbiyf der gezellen In Keulen, een roemryke sluiting van een Het was een schitterend schouwspel, dat een wonderdiepen glans verkreeg door den diepen eenvtaidigen godsdienstzin, die er van af straal de en die zyn weerslag vond in de harten der tienduizenden, die eerbiedig, bewonderend en getroffen deze ryke manifestatie van de katho liciteit van het hart van Brabant gadesloegen. Deze omgang te zeker het rykste hoogtepunt van het Bossche jubileum geweest HU moest het worden, omdat de Mariale devotie cit jubi leum beeft doordrenkt en de Maria-gedachte de begeestering tot de feestviering heeft ge bracht. In simpele woorden stond op het lint der nationale kleuren onder meer geschreven: „wy danken hier Kolping”. Inderdaad, zoo was de stemming, welke beerachte onder alle gesellen, die deae bede vaart maakten. Nog spraken de genenud-aecretaris en de centraal-praeaes een woord aan den voet van het standbeeld van Kolping. Het yas toen al donker geworden en de nacht begon zich uit te strekken over de ons dierbaar geworden, roemryke Rynstad. Het onderzoek wordt ingesteld in opdracht van qen directeur van den luchtvaartdienst door den inspecteur by dien dienst J. v. d. Heyden in samenwerking met ir. H. J. van der Maas. Ingenieur -bd den ryksatudledienst. In de Mlnorlteitskerk werd ‘n kort lof gehou den; voor het eerst zagen wy hier den gene- raal-praeeee Mgr. Hürth, die het Allerheiligste uitstelde. Nadat centraal-praeees van de Ven de no veen had gesloten, legden twee leden van de Als dan de maatregelen genomen waren, voor een goede overnachting veretocht, trok ken tegen tien uur in den avond alle gesellen vanuit de Breltestrasse naar de Mlneritenkerk. naar het graf van Kolping. men sterk van de had grooten lof voor het In totaal werd een stroom van geschenken ontvangen, waaronder een kostbare verzameling Kruger-penningen. Het geweldig medeleven van de natie had allen ten zeerste getroffen Elke brief en briefkaart werd beantwoord, waarvoor speciale briefkaar ten met de handteekeningen van de beman ningen werden gedrukt. De ontvangst te Fremantle was. zooals overal elders, zeer gastvry. Voor het bezichtigen van de K XVIII was in Fremantle enorme belang stelling. zoodat de bezoekers In ploegen moesten worden toegelaten voor een bezichtiging van 20 minuten Ook hier had men allen lof voor de bemanning, welke een onuitputtelyk geduld toonde In het toonen van de bezienswaardighe den der K XVIII. waarby zy teven* een vlot mondje Engetech leerde. Deze nieuwe organisaties, welke In stich tingsvorm zullen worden opgericht en welker Ratuten door den Minister van Economische Zaken zyn goedgekeurd, zullen als crislsorga- nisatie worden aangewezen, waardoor zy, an ten dan tot dusverre de Vereenlgingen Ge- wretelyke TarweórgantMties, rechtstreeks on ter genoemden Minister komen te staan, aan vten In de statuten dezelfde verstrekkende be- tetgdheden zyn toegekend als de Minister ten •analen van de reeds bestaande crtetsorganlsa- tiaz bezit. Tot en met 10 September zyn by de Neder- andsche Spoorwegen zomer- en dagretours vvrkrygbaar tegen halven prys naar verachlllen- te plaatsen in ons land. Strooi bil Jet’en. aan de Rations verkrygbaar, verstrekken daaromtrent nadere Inlichtingen. ■OTTERDAM: NOORDBLAAK 13 UTRECHTJAN8KERKHOF 11 LEEUWARDEN: NIEüWESTAD 55 den HAAG: GROENMARKT HAARLEM: BARTELJORI8STRAAT 3 ARNHEM; BAKKERSTRAAT 7 EINDHOVEN; WILLEM8TRAAT De burgers, de S A -mannen, de 8 8 - mannen, de geheime staatspolitie zagen toe, waren belangstellend Voor hen. voor de Dultache gezellen en voor onze gezellen was het een eerezaak, dat de Kolptngs- vlaggen in het openbaar werden ontplooid. 9 binnenkomen, nog steeds met de re volver in zyn hand en snelde naar een klein binnenplaatsje, achter de zaak gelegen. Een vijftien-jarige

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 13