ONS BLAD De organisaties in Duitschland Genève mag' Italië geen vrij spel laten in Abessinië I I VüWfJ 11^- heden Het nieuws van Godsdiensttwisten Ierland ONLUSTEN IN MEXICO Schoten in een parlement DRASTISCHE MAAT REGELEN DE BAROMETER De overstrooming in China JOH. LAUWERS NA H0NALISME LAAIT OP IN AFRIKA iju f 2- in van Brand in een wolken krabber Seldte by Hitler Een doode, twee gewonden Hitler en de Stahlhelm 777 7* A De dader 1 300 pettonen moeten in alleryl vluchten Katholiek verzet tegen sterilisatiewet Boeren belegeren het paleis den gouverneur van Tamaulipas Kath. arbeiders leggen het werk neer MGR. MAG LION E BIJ PRESI DENT LEBRUN DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN Vooral aan da westkust bestaat nog steeds groote opwinding PAYCIOP3 ELASTIEKEN KOUSEN ZIEKENFONDSLEVERANCIER S3 Engeland hoopt, dat Italië zelf beroep zal doen op art. 12 van het Volkenbondsstatuut Britsche regeering werkt •amen met de V.S. Men beschuldigt de organisaties buiten de staatsjeugd van politiek Onafzienbare vlammenzee be dreigt den Siberischen spoorweg Energiek optreden der regeering Groote boschbranden in Oost-Siberië Kan Italië nog terug? p. regel; idem op pag. één 55c P regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek. Telefoonnummer 4330 VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS 6 DONDERDAG 25 JULI 1935 Meer dan 100.000 menschen om het leven gekomen Beleedigingen van Abessinië Op deze wijsa wordt de taak van doe ofga- »x\\vk\\\\uiiii mui K i if ment. Senator Behera bezweken. een Japan Boechbrand te Lottum. O O zou weg wordt bedreigd. uitgegeven en van In het Lagerhuis verklaarde Samuel Hoare in antwoord op een vraag: Officieel P.) de functie ontheven waa. Het federaal politiek departement van Zwit serland heeft het Internationaal Roode Kruis Comité er van in kennis gesteld, Jat de ge zant van Ethiopië te Parijs, in opdracht van zijn regeering heeft medegedeeld, dat Ethiopië toetreedt tot de Internationale Roode Kruis Conventie van 27 Juli 1929. Te Harlem, het negerkwartier van New-York, is een bureau op gericht waar zwarte vrijwilligers voor het Abessinische leger zich kunnen aanmelden Men van den volks- een onafzienbare vlammenzee. De len door de onvoorzichtigheid van nlsatles beperkt tot het gebied der religie, der. cultuur en der weldadigheid. Onlusten in Mexico; boeren belegeren het pa leis van den gouverneur van Tamaulipas. Abessinië voelt zich zwaar beleedigd. sendt wapen*. BEZUINIGINGSMAATREGELEN TERUGGE NOMEN. Dr. COLIJN HEEFT HEDENMIDDAG EEN ONDERHOUD MET H. M. DE KONINGIN WASHINGTON, 24 Juli. (Reuter) President Roosevelt heeft den keizer van Abessinië ter gelegenheid van diens verjaardag een telegram gezonden. geconsta- staande NEW-YORK, 24 Juli (A.N.P.) Op de 48ste verdieping van het 50 étages hooge gebouw van de General Electric te New-York Is gisteren brand uitgebroken in den koker van de dienst lift, vermoedeiyk ten gevolge van kortsluiting. In het Academiegebouw heeft Honing Leopold van België de belooningen uitgedeeld voor bijzonder moedige daden. Hierboven ziet men hoe de kleine Antwerpenaar Louis Michel door den ko- ning wordt toegesproken, die een meisje van vier jaar, dat in een fortgracht was gevallen, redde en haar vervolgens in een apo theek droeg waar zy werd bijgebracht PARIJS, 24 Juli. (ANP.) De president van de republiek heeft den Apostollschen nuntljis. Mgr. L. Magllone in audiëntie ontvangen, waar bij de nuntius hem namens Z. H. den Paus de otdeteekenen van de Hoogste Orde van Chris tus overhandigde. LONDEN, 24 Juli (Reuter). In den lerschen Vrijstaat en vooral aan de Westkust, bestaat nog steeds groote opwinding over de botsingen tus schen katholieken en protestanten in Belfast. De havenarbeiders te Galway, die Maandag wei gerden een kolenschip uit Belfast te lossen, hebben gisteravond besloten de staking voort te zetten. Een kustvaartuig werd vastgehouden, totdat de protestantsche machinist het schip had verlaten. De havenarbeiders eischen ont slag van alle protestantsche gemeante-werk- lieden. Godsdiensttwisten In Ierland duren nog steeds voort; Havenarbeiders te Belfast in staking go- gaan. Stand op Donderdag 9 uw vjn.: 747.7 Vorige etend: 7474 uiu n»| In verband met het toenemend aantal werk lieden in Somaliland, is een centraal arbeids bureau voor Somaliland ingesteld. Het bureau eal functionneeren tezamen met <9 faaeistisebe federatie. BU een wetadecreet zijn 140 millioen lire be schikbaar gesteld voor buitengewone maritieme werken. SJANGHAI, 24 Juli (Reuter). De dijken van het Toe Tsjnng meer, ten Zuid-westen van Sjantoeng rijn bezweken, soodat de overstrooming zich hier beangstigend snel nitbreMt. 400.000 personen hebben een toevlucht ge zocht op de daken en in de toppen der hoo rnen. Men schat het --™*-1 personen, dat bjj de orei sU ouiuingen om bet leven Is gekomen op meer dan 100.000. ALKMAAR Pn MO den zij evenwel juist by de beste elementen van onze jeugd geen gehoor, veeleer vereenlg- den zich met hen elementen die minder ge ïnteresseerd zijn by vruchtdragenden arbeid. De watermassa’s hebben thans de steden Tsjoejeh, Tsjia-Siang en Joengtsjeng bereikt, welker ontruiming door den gouverneur la ge laat. Honderden dorpen staan geheel onder wa ter. Onder de vluchtelingen beerscht hongers nood en dagelijks eischen verschillende epide mieën honderden offers. Uit het gebied van de Jangtse lulden de be richten iets gunstiger. Sedert eenige dagen zakt het water langzaam doch gestadig. In dit ge bied kan men dan ook al eenigszlns een over zicht van den omvang van de ramp krijgen. Er zouden niet minder dan 10 millioen menschen gevlucht zijn. In de omgeving van het Toengtlng-meer, de reusachtige binnenzee in het Noorden der pro vincie Hoenan, is de materieele schade grooter dan by de groote overstroomingen van 1931. Volgens mededeellngen van het Roode Kruis té Hankau schat men het aantal uit de Jangtse en uit de Han-rivler geborgen lijken op 30000. Een Reuter-telegram meldt nader dat tijdens de debatten senator De la Torre den minister van financiën een lafaard noemde. Toen de minister daarop op zijn beleedlger toesnelde en Senator Boraa Behere hem wilde ter hulp snellen, vielen plotseling van de pu blieke tribune eenige schoten. Senator Borda Behere zonk zwaar gewond ineen, terwijl de eveneens in het gebouw aanwezige afgevaardigde Manzlni door een schot getroffen werd. Senator Behere Is nog onderweg naar het zie kenhuis overleden. De onmlddeliyk opgedoken geruchten dat ook de minister van financiën gewond zou zijn, zijn niet bevestigd. De politie arresteerde een persoon die als da der in aanmerking komt. Onmlddeliyk na den aanslag werd het senaats gebouw door de politie bezet en gesloten. LONDEN, 23 Juli. Reuter meldt uit Genève: Men verneemt hier, Bat Japansche agenten haastig groote hoeveelheden wapenen en munitie naar Djlboetl venenden, bestemd voor Abes sinië. Uit Djlboetl wordt aan de Tempe” gemeld, dat de inboorlingen in Fransch-, Britsch- Somaliland en Zuid-Arabië nog slechts spreken over een as. oorlog tusschen de Abesslniërs en de vreemdelingen. Velen zouden de gekleurde broeders willen steunen en rekenen op de hulp van Allah. Volgens dit bericht heeft het conflict in en kele maanden het nationalisme in Afrika, dat sedert de verovering van Khartoem door lord Kitchener was ingeslapen, meer aangewakkerd dan de pan-Afrikaansche en pan-Islamietische propaganda. Het blad meent, dat het koloni satiewerk, dat zooveel bloed en geld heeft ge kost, niet in gevaar mag worden gebracht door een actie in Abessinië. TOKIO, 24 Juli (Reuter) De Itallaansche pers tracht systematisch het Ethloplach con flict uit te breiden tot een algemeen conflict tusschen het blanke ras en de gekleurde ras sen, schryft Asahl Sjimboem. Italië tracht Engeland en Frankryk te dwin gen het te ondersteunen. In het algemeen is de Japansche pers kalm, aangezien zy, naar de woordvoerder van het ministerie van bultenlandsche zaken mededeelt, weinig waarde hecht aan hetgeen In een dic tatoriaal bestuurd land wordt geschreven, min der dan aan hetgeen wordt geschreven in een land, waar een vrye pers is. De woordvoerder zeide verder, dat in Januari een Japansche gezant te Addis Abeba wordt be noemd. De nationale raad van de Labourparty heeft heden aan de Britsche regeering verzocht, on- verwyid te Genève voorstellen te doen, ten einde de Verplichtingen van Italië en Abessinië krachtens het Handvest te doen vaststellen en te verklaren, dat zy haar plichten als Volken bondslid zondor vrees of voorkeur zal ver vullen. De nationale raad veroordeelt ten sterkste de politiek van Italië en stelt zich op het standpunt, dat het middel om den vrede te bewaren niet is, Abessinië te verplichten tot het doen van concessies aan Italië, doch Italië te doen inzien, dat het gevaar loopt, zich de blaam en het verzet van de geheele wereld op den hals te halen. Getracht werd katholieke arbeiders der fa brieken te bewegen het werk neer te leggen, doch de politie dreef de betoogers met den gummistok uiteen. Ter versterking van de politiemacht zijn 50 leerlingen van de politie school te Dublin naar Galway gezonden. Nader meldt Reuter, dat de katholieke haven arbeiders te Belfast niet meer aan het werk zyn gegaan. Een fabriek moest hier worden ge sloten. omdat een 20-tal protestantsche meisjes weigerden aan het werk te gaan zoolang de katholieke werklieden niet ontslapen waren. On langs hebben ook ongeregeldheden plaats ge had met katholieke Itallaansche families, drie van hen werden uit hun woningen verwyderd. De Itallaansche kolonie te Belfast heeft der halve by den consul geprotesteerd en om be scherming verzocht. Van Itallaansche zijde zlln als repreaaille-maatregelen bestellingen by fir ma’s in Belfast ten bedrage van omstreeks 100.000 pond geannuleerd. By de opening der zitting van de jury-recht- bank te Londen heeft sir William Moore ge protesteerd tegen de overdreven berichten, die in het buitenland over de ongeregeldheden wor den verspreid. Hy wees er op. dat Belfast 450.000 inwoners telt en dat in de onrustige wijk slechte 4500 mannen en vrouwen en kinderen wonen, dus een procent der totale bevolking. Dat in de geheele hoofdstad van Noord-Ierland „orgieën van geweld en ordeverstoringen aan de orde van den oag zouden zijn” noemde hjj een on juiste voorstelling van zaken. PARIJS, 24 Juli. (Reuter) De Abessinische gezant te Londen, dr. Martin, verklaarde te genover een correspondent van de „Echo de Paris”, dat een accoord in het Italiaansch- Abessinisch geschil nog nauwelyks denkbaar is. Daarvoor Is het te laat. Italië heeft vele mlllioenen BUENOS AIRES. 24 Juli. (Reuter). De minis ter van landbouw Duhau. senator Behere en een derde persoon werden in de zittingzaal van den Senaat gewond door een onbekende, die tijdens het debat verscheidene revolverschoten loste. Behere is overleden. Naar da „Isweztla” uit Krasnoyarsk meldt, is de omgeving van deze stad zoover rnefl tan sten, door dichte rookwolken —ihuld Man heeft bier alleen reeds 100 brandhaarden waar genomen. Tusschen het station Mlnlno en Snesjnltza bevindt branden bessenplukkers zyn ontstaan en door de ont zettende hitte nog zyn aangewakkerd. Wanneer Engeland en Frankrijk, zoo ver klaarde dr. Martin ten slotte, aan Italië een deel van hun eigen bezittingen zouden willen afstaan, dan moeten zy dit doen. Abessinië zal niet toegeven. Voordat het vuur een emstlgen omvang aan nam verspreidde het smeulende isolatie-mate- riaal der electrlsche kabels een soodanlgen rook, dat ongeveer 300 personen van de boven ste verdieping in alleryl naar beneden moesten vluchten. Tot overmaat van ramp ontstond een defect aan de liften, zoodat een groot ren tal personen 26 trappen naar beneden moest loopen en eerst op de 24ste étage de liften naar den beganen grond kon nemen. De brandweer lieden waren er echter nog erger aan toe.'want met een zware bepakking moesten zy van de 24ste verdieping af naar boven loopen. Het vuur kon zich door deze vertraging belangryk ultbrelden. De schade, die aangericht is, .voedt op ongeveer 50.000 dollar geschat. Indien Italië zyn zaak niet op de zitting van tel Volkenbond zal.verdedigen, zal waarschyn- Wk artikel twaalf van het volkenbondspact een zeer belangrijke rol op deze bijeenkomsten spe len. Een absolute afwyzlng door Italië zou als een schending van artikel twaalf en als een open- lyke stellingname van dat land tegenover den Volkenbond worden opgevat. 2CO.OOO man naar Afrika gezonden. Hoe sou het thans van zyn plan kunnen afzuai? Abessinië zal echter van zyn onafhankelijk heid geen afstand doen. Zijn bewoners zullen tot den laatsten man sterven. Het moorden zal afgrUseiyk worden. Abessinië zal, zoo noodlg, ten gronde gaan, doch er bestaat een God en de dag der vergel ding zal komen. De stryd zal in ieder geval zeer hard en lang durig zijn. De niet aan het klimaat gewende Itallaansche troepen hadden reeds thans ge weldig te iyd«ta. De moderne oorlogsmiddelen konden tegen Abessinië moeiiyk in het veld worden gebracht. De gezant is ervan overtuigd, dat de strijd ver zal uitgaan boven het kader van een plaatse- lyken oorlog. Het zal het sein worden voor de aaneensluiting van alel gekleurde rassen tegen de blanken, het begin van een*krulstocht tegen de kolonlseerende volkeren. NOORD-HOLLANDSGH DAGBLAD NV. Drukkerij De Spaarnestad - Haarlem Met geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger Zienderoogen namen de excessen toe, in het blzcnder overvallen op indlvidueele leden der Hltlerjeugd en van het Jonge volk”, zoodat de minister van Blnnenlandsche Zaken zich eenige weken geleden genoodzaakt heeft ge zien den leden der niet-natlonaal socialisti sche jeugdorganisaties te verbieden uniformen te dragen en in de open lucht op te treden, ten einde op die wijze preventief op te treden tegen de de veiligheid in gevaar brengende samenscholingen. MEXICO, 24 Juli. (Reuter) In dan staat Tamaulipas zyn 25.000 boeren in opstand ge komen; zy eischen het aftreden van den gou verneur. Meer dan 10.000 boeren, zoo meldt een blad, belegeren het gouvemementspaleis, dat in staat van verdediging is gebracht. In parlemen taire kringen vermoedt men, dat de gouverneur zal worden afgezet, zooals In den staat Tabasco ia geschied. Tot voorlooplg gouverneur van Tabasco is Aureol Calles benoemd, die overigens geen fa milie is van den geiyknamlgen oud-presldent van Mexico. Dit energieke optreden der regeering brengt men in verband met geruchten, volgens welke Garrido een opstand zou hebben voorbereid. In den staat Tabasco zou alles rustig zyn. Ongeveer 40 stadsbesturen van den staat weigeren den nieuwen gouverneur nog te er kennen. De orde moet door militairen worden gehandhaafd. Volgens een onbevestigd bericht van het blad „Notlcia” heeft president Cardenas, die zich sedert eenige dagen op een inspectiereis in het binnenland bevindt, de ontwapening der Garrt- dlsten door de bondstroepen bevolen. De Oarri- dlsten zouden echter gewapenden tegenstand bieden. Naar een eveneens onbevestigd bericht meldt heeft de bondsregeering de arrestatie van Gar rido en den in staat van beschuldiging gestel den gouverneur gelast. Ook is een tydeiyke censuur ingevoerd. Het gerucht, dat Garrido het slachtoffer van een moordaanslag zou zyn geworden, wordt in de omgeving van den staatspresident voor on juist verklaard. Meer dan honderdduizend menschen by de overstrooming in China om het leven gekomen. Een schietpartij in het Argeniynsche parle- LONDEN, 23 Juli. (Reuter.) Naar de diplo matieke correspondent van Reuter weet te mel den zal de Engelsche regeering op de aan staande zitting van den Volkenbondsraad aan- dringen op een bespreking der diverse gezichts punten in het Italiaansch-Abessinisch conflict. De mogeiykhetd dat nog vóór de raadszitting door diplomatieke besprekingen te Rome mo gelijkheden worden gevonden om tot een vreed zame oplossing van het geschil te komen, is thans zeer gering. Met zekerheid kan men ver wachten, dat de Engelsche elsch tot een uit- ïebrelde bespreking van het vraagstuk te Ge- hève, door Frankryk zal worden gesteund. „Ik heb reeds den gezant van de Vereenlgde Staten de voldoening van de Britsche regeering medegedeeld ten aanzien van de jongste woor den van Huil Inzake de verplichtingen van alle onderteekenaars van het Kelloggpact. De Kamer kan overtuigd bUjven, dat de Britsche regeering steeds bereid zal zyn met de Vereenlgde Staten samen te werken tot het handhaven van den vrede. MOSKOU. 24 Juli (Reuter). In de wouden van Oost-Siberië woeden momenteel hevige boachbranden. Het is nutteloos te pogen deze branden te bestrijden. Ook da-SItSMsche spoor wee word» bedrelird. LONDEN, 24 Juli (Reuter). De diplomatieke medewerker van Reuter meldt, dat men in Londen niet bereid is van technische mid delen gebruik te maken, om den Raad van zyn verantwoordelijk heid te ontheffen. Hierbij ..wordt gedoeld op de geruchten, dat men Italië in Abessinië vrij spel laten door toepassing van art. 15 sub 7 van het Volkenbondspact. PARIJS 23 Juli. (Reuter) Minister-president Laval had Dinsdag een onderhoud met den secretaris-generaal van den Volkenbond, Ave- nol. Omtrent dit onderhoud werd geen offl- cieele mededeellng verstrekt. Men verwacht thans in Parys de aankomst van den vedks- commissaris voor Bultenlandsche Zaken Lltwi- now, die momenteel te Karlsbad vertoeft. De minister deelde verder mede, dat hM hoopt nog vóór de verdaging van het Lager huis een verklaring te kunnen afleggen over den uitvoer van wapenen naar Italië en Abes- 4nië. Zoover den minister bekend is heeft de Fransche regeering den wapenuitvoer naar Italië en Abessinië verboden. ROME, 23 Febr. (Reuter) De Itallaansche gezant te Addis Abeba heeft de uitnoodigingen tot deelname aan de feestelykheden ter gele genheid van den verjaardag van den keizer, welke Woensdag zullen plaats hebben, afgewe zen, en zal dus niet deelnemen aan het diner dat aan het kelzeriyk hof zal plaats vinden. Naar uit goede bron verluidt, heeft de Ita- liaansche gezant in deze op eigen initiatief ge handeld en niet op aanwyzing zyner regeering. LONDEN, 24 Juli. (Reuter) De correspondent van de .Morning Post” te Rome schryft, dat directe dreigementen hebben plaatsgehad, vol gens welke Italië zich ingeval van een vryge- ven der wapenleveranties aan Abessinië ge rechtigd zou achten, zyn politiek ten opaichte van het Britsche Ryk te wijzigen, en in andere deelen van Afrika tegen Engeland gerichte acties te steunen. In een uitvoerig bericht uit Addis Abeba in zake de viering van den verjaardag van den keizer van Abessinië wyst de speciale corres pondent van de „Times" erop, dat slechts de gouverneur van de geen gevaar loopende Wes- teiyke provincie Wallega aanwezig was, terwtfl alle andere gouverneurs op hun post zyn ge bleven. In de eerste plaats waren daarbij betrokken leden van de Deutsche Jugendkraft, een organisatie, welke zich in hoofdzaak met sport bezighield en er onder religieuze voorwend selen naar streefde de Hltlerjeugd afbreuk te doen. Om deze misstanden uit den weg te ruimen, heeft de minister van Blnnenlandsche Zaken de organisatie Deutsche Jugendkraft met al haar nevenorganlsatles ontbonden en verboden en tegeiykertyd hun vermogens in beslag ge nomen. Voorts werd ter uitbreiding van de vroegere verordening den niet-nationaal socialistlschen jeugdorganisatie* en diengenen, die vertrouwd zyn met de opvoeding van de jeugd, verboden op eenige wyze in de openlucht op te treden, zoomede gymnastiek en sport in gesloten ruim ten to beoefenen. Men ia te Londen van meening, dat, zelfs indien de vier leden van de verzoe ningscommissie in het Itallaansch—Ethio. pisch conflict tot overeenstemming komen inzake de keus van een scheidsrechter, dan nog de Volkenbondsraad het geheel van problemen, dat den vrede bedreigt moet bestudeeren. Men hoopt, dat Italië zelf een beroep zal doen op artikel 12 van het Volkenbonds- atatuut. Indien een dergeiyke I 2 Motorrijder op onbewaakten overweg te Ak- knun door trein gegrepen en gedood. De afwezigheid van den Italiaanschen ge zant zouden de Abesslniërs nog als een groo- tere Inbreuk op de eer hebben beschouwd als dit aan een Europeesch hof bet geval geweest zou zyn. Aan den anderen kant werd het vriendschap- peiyke fellcitatle-telegram van koning George van Engeland, dat als eerste gelukwensch bin nenkwam, ten zeerste gewaardeerd. ke in een geordend staatswezen op den duur niet kan worden geduld. Met negatie van hun taak en onder aanma- Llging van eigen pohtleke doelstellingen wis ten ceze organisaties zich in mln of meer be wuste tegenstelling met den staat en de Na tionaal Socialistische beweging. Deze bestreden de staatsjeugd het uitslui tend recht de opgroeiende generatie in haar rijen op te nemen met het doel deze politiek op te voeden. Daardoor brachten zy ten slotte de politieke eenheid van ons volk in de na tionaal socialistische idee in gevur. Door deze staatsvyandige houding voa- KARLSRUHE, 24 Juli (A. N. wordt medegedeeld: Sedert maanden moest worden teerd. dat de bulten de staatsjeugd jeugdorganisaties optraden op een wyze, wel- 8TETTIN, 23 JuU (D. N. B.) In de katholie ke kerk te Stralsund heeft Zondag jl. de Je zuïetenpater Krauss een schrijven voorgelezen van den vicaris-generaal te Berlyn. waarin op scherpe wyze critiek wordt geoefend op de re cente verordening van den Pruisischen premier GOrtng. De pater voegde hieraan nog eenige opmerkingen toe, waarby hy vooral scherp stelling nam tegen de sterillsatiewet. Hy ver klaarde, dat geen katholiek deze wet behoeft te erkennen en dat dit de onveranderlijke meening van de kerk is. In verband daarmede merkt de „Angriff” op, dat het in dit geval gaat om openiyk ver zet van de betrokken kerkeiyke peraooniyk- Leden tegen den staat. De verklaring van pa ter Krauss, dat geen katholiek de sterilisatte- wet behoeft te erkennen, staat lynrecht te genover de verklaringen van den ryksminlster van Blnnenlandsche Zaken, dr. Frick, die op ondubbelzinnige wyze eerst kort geleden naar voren gebracht heeft, dat de wetten van den staat ook voor de katholieken gelden. Daaruit moeten de consequenties getrokken worden. BERLIJN 23 Juli. (Havas). Seldte, de leider van den Stahlen Helm, is te BerUJn terugge lee: d uit Bergtesgaden, waar hy een onder houd heeft gehad met Hitler. Men meent te weten dat geen ontbinding beoogd wordt van den Stahlen Helm, maar dat waarschyniyk binnenkort een fusie zal wor den verwezeniykt van alle vereenigingen van oudstryders. BUENOS AIRES, 24 Juli. (Reuter). De schoten in eten senaat, waardoor senator Borda Behere werd gedood, en de afgevaardigde Manzlni en de minister van landbouw gewond, zijn gelost door een zekeren ValdM. een oud- oomenisaaris van politie, die onlangs van zyn procedure niet mogeiyk is, dan zal een van de leden van den Bond een beroep moeten doen op den Raad. 1

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 1