J Exweto boekt groot succes r Burgemeester van Albury ons land I De kabinetscrisis in Deken Hartman f 7] l Kerkelijk Leven VACANTIEVERBLIJF VAN DE KONINGIN I VEEL BELANGSTELLING BIJ ZIJN KOMST DEELNEMERS ZIJN ENTHOUSIAST MAANDAG 5 AUGUSTUS 1935 - DE ZUIVERING TE OSS HET AUTO-ONGELUK BIJ EDE der VROUW AANGEREDEN Acht personen licht gewond I BENOEMINGEN DAME-ZWE.EFVLIEGSTER In het bisdom Haarlem Rector Luchesiu* O. F. M. der De moord op den heer van Dorsten Bij burgemeester de Vlagt vier Exweto-reizen 'Verdere plannen AUTOCAR VLIEGT IN BRAND Aantal schoolkinderen gered 1 ERNSTIG AUTO-ONGELUK TEGEN GEMENGDE BADEN Gezin uit Breda ernstig gewond De vierdaagsche Souvenirs voor allen die hem schreven Motor over den kop geslagen In vlaag van waanzin gehandeld De eerste die het brevet B in Nederland behaalde Regeering heeft geen overleg met de Kamer Het Bezuinigingsontwerp in October in behandeling? Het standpunt der Kath. Tweede Kamerfractie Echtpaar uit Amsterdam ernstig gewond •S Onaangename ontmoeting bij terugkeer uit het buitenland Een vruchtbaar priesterleven beëindigd NA HET ONGELUK OP DEN HAARLEMMERWEG INBREKER OP HEETERDAAD BETRAPT BOERDERIJ NABIJ HEIJEN AFGEBRAND AUTO RIJDT BIJ GENNEP TEGEN BOOM OPHEFFING VAN MILITAIREN PENSIOENRAAD ISO adressen in zyn zakboekje, waar hy overal persoonlyk wil bedanken Aan onze namen reeds byna twee honderd lezers deel Een afgelegen plaatsje aan een der romantische Schot- sche meren Begrafenis van een slachtoffers Begrafenis van een slachtoffers Vertrek op Zondag U kunt ook mede Bezoekers ervan uit de katholieke organisatie» Een arrestatie na bekentenis rv" Burgemeester Waugh van Alburg i sb B >p on- verzekerd t l I s Voor de vierdaagsche op Maandag 19, Dins dag 30, Woensdag 21 en Donderdag 22 Aug. zUn Met koortsachtige haast wordt een nieuw kanaal gegraven op Ethio- pisch gebied, niet ver van de grenzen van Erythrea. Het kanaal heeft hoogstwaarschijnlijk een strategisch doel i I r De aanvragen voor de reeds aangekondigde reizen zyn nu reeds aanleiding voor ons ge worden om het programma uit te breiden en voor Maandag 19, Dinsdag 20 en Woensdag 31 een drie-daagschen tocht in te lasschen. Ook voor dezen tocht kan men zich nu reeds op geven. Onder groote belangstelling had Zaterdagmor gen op de R. K. begraafplaats te Heemstede de Z. H Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Wervershoef den vri- eerw. heer J. W Pieterse en tot pastoor te Heer Hugowaard (H. Hart) den weleerw. heer H. H Brouwer, thans kapelaan te Rotterdam (H. Bu-bara). De Hoogeerwaarde heer Deken C. Hart man, die sedert 12 Juni jl. in het 8t. Elisa- bethsgast- of ziekenhuis te Amersfoort werd verpleegd, is Zaterdagavond tusschen zes en zeven uur overleden. De teraardebestelling zal as. Woensdag plaats hebben. fen in ge in ten op in is, te H1S an •er e- id in :n :n te id u de vaa rerd een «k- rer- >m- pen- dr. Zaterdagmorgen te Maastricht den re de len ry. De burgemeester van Albury, de heer Waugh beeft Zaterdagmorgen om elf uur, vergezeld van sijn ecmgenoote, en dr. Slothouwer van de K. I* M„ ten stadhuize een bezoek gebracht aan den burgemeester van Amsterdam, dr. W. de Vlugt. De beide ambtgenooten hebben gerulmen U)d in de burgemeesterskamer met elkaar ge sproken. In dit onderhoud heeft de Australische burgemeester verklaard, dat hij buitengewoon wss Ingenomen met de ontvangst hier te lande m dat hy de Nederlanders zulk een sympathiek volk vond. Tot zijn leedwezen kon hy ditmaal de maquette, die hij uit zijn woonplaats voor Min Amsterdamschen collega had meegebracht. Met aanbieden, omdat zijn bagage nog niet was “ngekomen. HJj hoopte nog In de gelegenheid worden gesteld dit geschenk aan te bieden. Nadat dr. de Vlugt aan zijn gasten de Raads- ••*1 had laten zien nam men afscheid. Tengevolge van een defect aan het stuur is Zaterdag de auto van den heer P. Walraven uit Breda op den grooten straatweg nabij Wuest- wezel (België) tegen een boom gereden. De in zittenden. de heer en mevrouw W.. hun 14-jarige zoon en hun 13-jarige dochter werden by deze botsing ernstig gekwetst. Na ter plaatste voor- looplg verbonden te zyn werden de vier ge wonden naar het ziekenhuis Ooorelnd overge bracht. De toestand van den heer W is hoogst zorgwekkend. De auto werd geheel vernield. Onze dagtocht is een geheel ver zorgde tocht onder prima leiding, zoowel buiten als op de tentoonstel ling. U vindt voor Uw lünCh en Uw diner Uw tafeltje gedekt, U gaat onder kundige leiding een bezoek aan de tentoonstelling brengen, vol doende om van deze schitterende, grootsch opgezette show een onver- getelijken indruk mede te nemen. De tocht op zich is bovendien al ruim schoots de moeite waard. Pag binnengehaalde oogst geheel vernietigd Naar wy vernemen, zal het Bezuinigingsont- werp, welke behandeling in de Tweede Kamer door het conflict met het vorige kabinet geen voortgang kon vinden, in October a.s. opnieuw behandeld worden. Op deze wijze blyft het mogeiyk, dat de daarin bevatte maatregelen nog op 1 Januari 1936 van kracht zullen wor den. Zondag heeft mej. Emmy de Bink, lid van de Leidsche Zweefvliegclub te Eindhoven, waar deze week ..de vllegweek” wordt gehouden, haar B-brevet zweefvliegen behaald. Mej. de Bink is de eerste dame, die hier haar brevet B behaalde. Zaterdagavond bemerkte een dame, die na buitenlandse!) verbiyf In haar woning te Was senaar terugkeerde, dat een inbreker juist van den laatsten dag gebruik wilde maken om zyn slag te slaan. De juffrouw dacht geen oogen- blik na en greep den inbreker beet, die zich met de grootste moeite losrukte en op de vlucht sloeg, met achterlating van zyn keurig inge- pekten bult. De juffrouw waarschuwde de politie, die on- mlddeliyk een onderzoek instelde. Vast kwam te staan, dat de man meegereden was met een vrachtauto In de richting Leiden. De politie aldaar werd gewaarschuwd, die er in slaagde den man, den 40-jarigen Amsterdammer T. aan te houden. Verdacht van nog andere inbraken is T. op het politiebureau te Leiden Ingesloten. In verband met de mededeeüng in de radio-rede van dr. CoHjn, dat het kabinet op den derden Dinsdag van September zijn program aan de Staten-Generaal soa mede- deelen, werd bet van de zijde der fractie juister geacht, behoudens bijzondere om standigheden, deze mededeeling af te wach ten en dan te overwegen, of het wenscheljjk is, in de Kamer voor te stellen, de Troon rede met een adres van antwoord te be antwoorden of wel een interpellatie aan te vragen. Het eerst is nu onze dagtocht aan de beurt op Woensdag 7 Augustus. Er schynt over dezen trip onder velen eeo misverstand te bestaan. Van menschen, die per touringcar op één dag heen en terug naar Brussel gingen, heeft men gehoord, dat dit niet de moeite loont. Er bestaat echter een hemelsbreed verschil tusschen zoo n reisje en onze excursie. Dan vertelt de burgemeester verder over zyn ontvangst in Nederland: „Aan de stations ston den groepen belangstellenden, om me toe te wuiven en om me welkom te heeten in Neder land. Maar ik wist al, dat ik hier veel vrienden heb. Meer dan 150 brieven bereikten me uit Holland, er is zelfs een meneer, die my zes maal geschreven heeft. Kykt u zelf maar, ik heb alle adressen in dit boekje aopgeteekend en als het eenigszlns mogelyk is, wil ik ze allemaal per soonlyk bedanken. Vooral de scholen, die my schreven, hoop ik te kunnen bezoeken. Ik heb souvenirs uit Australië voor ze meegebracht.” houdende met de voorgestelde opheffing van den Militairen Pensioenraad Biykens dit verslag opperden sommige leden tegen de voorgestelde opheffing bezwaren. Daar door wordt de toestand slechter dan hy was vóór de inwerkingtreding van de wet van 1896. Sommige andere leden zouden zich met de opheffing van den Mil. Pensioenraad kunnen vereenlgen, Indien de minister hun aanneme- lUk zou kunnen maken, dat daardoor een aan- merkeiyke bezuiniging zal worden verkregen. Verscheidene leden herinnerden er aan, dat reeds meermalen is gepleit, een einde te maken aan het onderscheid tusschen de gevolgen van ontslag voor militair en voor burgeriyk perso neel voor wat betreft X verloren gaan van het recht op pensioen. Deze leden betreurden het, dat de minister de voor militairen geldende uit zonderingsbepalingen biykbaar nog wil ver scherpen. Volgens de nieuwe regeling zal de minister ook grooteren Invloed kunnen uitoefe nen op de beoordeeïlng van de vraag of “n on eervol ontslagen militair al dan niet zyn pen sioenaanspraken zal verliezen. Vele andere leden deelden deze bezwaren niet. Verscheidene leden konden zich niet vereeni- gen met de voorgestelde regeling, volgens welke op een militair pensioen, genoten door een ge wezen minister, eerst zal mogen worden gekort. Indien de rechthebbende aan pensioen en in komsten uit overheidskassen in verband met *n ambt of betrekking tezamen meer geniet dan bet bedrag zyner inkomsten toen hy nog als minister in functie was. Dit ging dezen leden te ver. zy erkenden, dat die bepaling in overeen stemming is met de bepaling van art. 1 van het cumulatie-ontwerp, doch voegden daaraan toe. tegen dat artikel eveneens bezwaar te heb ben. We zyn bezig het reisprogramma vast te stel ten, er zyn natuuriyk plaatsen, die my byzonder mteresseeren, zooals b.v. de Zuiderzeewerken. Daar wordt in Australië met bewondering over gesproken. Zondagmorgen 10 uur brak, vermoedelljk door een defect aan den schoorsteen, brand uit in de boerdery van den landbouwer H. Maas, ge legen op het z.g. Heeseland onder de gem. Heyen. Het vuur vond gretig voedsel in den pas binnengehaalden oogst, welke geheel in vlam men opging. Een groot gedeelte van den inboe del ging mede verloren. Een kalf kwam in de vlammen om. Ook de vrachtauto van den heer Maas werd door het vuur vernield, terwyi te vens twee bankbiljetten, die de zoon van den landbouwer Zaterdagavond op zyn kamer had gedeponeerd, verbrand zyn. Een paard en twee koeien konden bytyds worden gered. De vracht auto was niet, de inboedel slechts laag verze kerd. De door de gemeente-politie te Oss gearres teerde J. B. heeft Zaterdag ten overstaan van de politie bekend, medeplichtig te zyn aan een in Januari 1934 gepleegde inbraak by den slager Jansen op den Heuvel te Oes. Naar aanleiding van deze bekentenis is des middags door de gemeente-politie gearresteerd de 32- jarlge J. den B verdacht van medeplichtig heid aan bovengenoemde inbraak en meer dere gepleegde diefstallen. Wilt gy van uw vacantie-pleizier zyn, reist dan met Exweto. U wordt voor hon derd procent tevreden gesteld. Degenen, die voor u reeds met ons meegin gen zullen het u vertellen, maar beter is als u zelf kunt vertellen hoe u met Exweto genoten heeft. Wy hebben ons schrap gezet om nog zeer ve le lezers tevreden te stellen. Van uw kant kunt u een vlotte organisatie bevorderen door u zoo spoedig mogelyk op te geven. Voor degenen, die zulks nog niet mochten we ten, herhalen wy nog eens, dat de prijzen, al les inbegrepen bedragen: Dagtocht f 8.75; Twee- daagsche f 15.50; Driedaagsche f 25.50 en Vier daagsche f 36.50. Degenen, die niet in het bezit zyn van een geldigen pas of een bewijs van Nederlanderschap kunnen dit aan ons opgeven en tegen betaling van een kwartje extra zorgen wy voor een al- gemeenen reispas. Aanmeldingen aan het Centraal Reisbureau der Ver. Kath. Pers, N. Z. Voorburgwal 6075 Amsterdam, onder motto .Exweto." Verschenen is het voorlooplg verslag der Tweede Kamer over de wetsontwerpen, verband Naar wij vernemen ia tusschen de Regeering en den voorzitter der Tweede Kamer, noch rechtstreeks, noch door tusschenkomat van griffier -• der Kamer, overleg pleegd omtrent contact van Regeering met de Kamer. Den voorzitter der Tweede Kamer heeft op 31 Juli de mededeeling der Regeering bereikt, dat deze geen behoefte had aan het afleggen van een verklaring in de Tweede Kamer. nu reeds zooveel inschrijvingen binnengekomen, dat niet alleen vaststaat dat deze tocht door gang zal vinden, maar dat wy eventueelen ge gadigden voor deze reis aanraden, zich spoedig te melden, omdat de deelname hiervoor niet onbeperkt is en wy de Inschrijving eerder zul len moeten sluiten dan voor onze andere rei zen. Of nog een tweede vierdaagsche zal worden ingelascht, kunnen wy op het oogenbllk nog niet beslissen. We hebben gelegenheid gehad om rustig een oogenbllk met den vriendeiyke Australischen magistraat en zyn echtgenoote te praten, die zeer getroffen waren door de hartelykheid van de ontvangst in Holland. „Het begon al in Hoek van Holland”, zei de burgemeester, „de heer OUlssen, die indertijd tot de passagiers van de „Uiver” behoorde, wachtte ons daar als een goede oude vriend op. M’n vrouw bood hy prachtige bloemen aan. Ik vond het Buitengewoon prettig hem terug te zien. We hebben in Albury byzonder gezel lig gepraat en ik herinner me nog, hoe we ons naar aanleiding van een sigaar verdiepten in de mogeiykheden van de moderne techniek. „Naar aanleiding van een sigaar?” „Ja, lachte de heer Waugh, meneer Gilissen had in Beriyn sigaren gekocht voor hy naar Engeland vertrok om met de „Uiver” te star ten. Diezelfde sigaren rookten we een paar dagen later in Australië. Zaterdagavond omstreeks half negen is te Culemborg in de Tollinstraat by het overste ken van den rijweg de 60-jarige vrouw M. Budo door een van het veer komenden auto overreden. In bewusteloozen toestand is zy naar het St. Barbara-Zlekenhuis overgebracht. Men vreest voor haar leven. Op den rijksweg AmersfoortApeldoorn in de beruchte bocht onder Terschuur. is Zondag middag een ernstig motorongeluk gebeurd, waarbij twee personen zoodanig werden ver wond, dat zy naar het St. Elisabeth-gasthuis te Amersfoort moesten worden vervoerd. De slachtoffers, aldus het N. v. d. Dag. de heer en mevrouw De Bruin uit Amsterdam, waren met den motor op weg naar Lunteren. De heer De B., die den motor bestuurde, reed met vry kalmen gang, toen hy door tot nog toe niet geheel oogehelderde oorzaak in de ge vaarlijke bocht in den weg de macht over zyn motorrijwiel kwyt raakte. Het voertuig sloeg over den kop; het echtpaar bleef op den grond liggen. Voorbygangers waarschuwden direct de politie van Barneveld, die de noodlge maat regelen' nam om den slachtoffers zoo spoedig mogelyk de eerste hulp te verleenen. De heer De B. bleek verschillende hoofdwonden en een wonde aan den rug te hebben opgeloopen. Hy was er het ergst aan toe. Mevrouw De B. had verschillende lichtere verwondingen aan haar hoofd, zy werden naar het ziekenhuis te Amers foort gebracht en daar ter verpleging opge nomen. dag 12, Dinsdag 13 en Woensdag 14 reeds nu groote belangstelling bestaat. Er is voor deze belde tochten nog plaats, maar.wacht niet met Inschryven tot het uiterste I Donderdag 15 Augustus, het feest van Maria Hemelvaart, houden wy weer een dagtocht, waarvoor men zich evenals voor alle andere reizen reeds nu kan opgeven. Voor de verdere tochten verwyzen wy naar het programma, dat geregeld gepubliceerd wordt. AMBOINA, 3 Aug. (Aneta) Nader wordt vernomen omtrent den moord op den gezag hebber by het Binnenlandse!) Bestuur L. van Dorsten dat deze door den agent van de veld politie in een vlaag van verstandsverbysterlng werd gepleegd. De dader schoot, nadat hy den heer Van Dorsten tweemaal had getroffen, op een man doer. De kogel drong door den arm van den mandoer en trof een achter hem staanden po litieagent in het hart. Hierna loste de dader nog drie schoten zonder echter iemand te tref fen. Hy werd gearresteerd en legde een volledige bekentenis af. Hy had geen reden tri den daad. De Gouverneur-Generaal betuigde zyn harte- Ujke deelneming aan de weduwe Van Dorsten. ■J Dengenen, die met onzen dagtocht van aa. Woensdag mede willen, kunnen wy slechte één raad geven: Geeft U onmlddeliyk op, om te leurstelling te voorkomen. Zaterdagmiddag vergaderde in het gebouw der Tweede Kamer de katholieke Kamerfractie ter bespreking van den politleken toestand. Inge treden door de ambtsaanvaarding van de leden van het extra-parlementaire kabinet-Coiyn in zyn huidige samenstelling. Overwogen werd ojn. de vraag, of er aanleiding is, tot den voor zitter der Tweede Kamer het verzoek te rich ten. de Kamer bijeen te roepen. Op Maandag 22 Juli startte Exweto. De ex cursies, welke wy voor onze lezers naar de wereldtentoonstelling organlseeren, kunnen zich in een groote belangstelling verheugen en dit mede-leven van onze lezersschaar is voor ons aanleiding om, nu Exweto veertien dagen oud is, er eens iets meeroran te vertellen. Zondagmorgen is weer een tweedaagsche ver trokken en heden ging weer een driedaag sche. Dit is de vierde Exweto-reis, en wy heb ben nu byna tweehonderd deelnemers naar de tentoonstelling gebracht en hun een paar genotvolle vacantie-dagen bezorgd. De reizen waren een groot succes en de deel nemers hebben niets dan lof. Het is in één woord M en men begrijpt niet, hoe wy zooveel^ kunnen bieden voor een zoo geringen prijs. Dot is ons geheim. Vrijdagmiddag is te Borne in Twente, onder zeer groote belangstelling ter aarde besteld het stoffelyk overschot van den zoo noodlottig by het auto-ongeluk op den weg van Arnhem naar Ede om het leven gekomen 25-jarlgen A. H. Bierink, reserve-offider. By de groeve werd allereerst het woord ge voerd door den voorzitter van de Twenteche Vereenlglng van Reserve-officteren, majoor Strolnk, wegens verhindering van den voor otter Baron van Voorst tot Voorst. Tevens sprak hy namens het Twentsch verband van den Byz. VriJw. Landstorm. Hierna sprak de heer K. J. Spanjaard na mens de directie der N. V. Stoomspinnerijen en Weverijen, terwyi de heer Frost nog zeer waar- dcerende woorden sprak namens het kantoor personeel der fa. Spanjaard. Als vriend van den overledene sprak de heer D Spanjaard enkele woorden van afscheid. Naast- een negental officieren waren verschil lende vooraanstaande personen aanwezig, ter wijl een groot aantal kransen en bloemstukken de baar dekten. Een oom van den overledene, Ds. ten Cate, dankte namens de familie voor de vele biyken van belangstelling en de waardeerende woor den. Maar ik hoop zooveel mogelyk plaatsen te bezoeken. Ik heb een missie te volbrengen, ik heb de sympathie en de vriendschapsgevoelens v»n Albury en het geheele Australische volk over te brengen. Uw Vorstin heeft my zeer ge lukkig gemaakt, door my een Koninkiyke on derscheiding toe te kennen en ik zal het byzon- oer op prijs stellen door H. M. de Koningin in audiëntie te worden ontvangen. Ook hoop 'k weldra uw eersten minister Dr. Colljn te ont moeten. Het is op dit oogenbllk nog niet vast gesteld, wanneer ik myn bezoek aan burgemees ter de Vlugt zal brengen; ik zal hem vragen de maquette, welke ik mrebreng, te aanvaarden. «Bent u al eens eerder in Nederland geweest?” „Nooit, maar ’t is een prachtig land met een harteiyke bevolking en ik hoop nu m’n schade in te halen." Wel heb ik meermalen Europa bezocht. Om de tien jaar maak ik een reis. Nu de vliegtuigverbindlngen zooveel beter zyn geworden, hoop ik leder jaar naar Europa te komen. „En nu,” zoo eindigde mr. Waugh, „moet nog even mee naar m’n kamer gaan, om bloemen te zien, die ik van alle kanten mocht ontvangen.” Om ongeveer half negen vertrok vanaf het Emmaplein een autocar van de fa. D. uit Beek. Deze autobus zat vol met schoolkinderen, die naar de Passiespelen te Tegelen gingen. Toen de bus eenige honderden meters ge reden had, brak plotseling brand uit onder de zitplaats van den chauffeur In de cabine. Met groote kalmte konden de kinderen uit de brandende bus verwyderd voren, waarna met brandbluschapparaten het vuur bestreden werd. Na Woensdag houden wy een paar dagen rust, maar Zondag en Maandag 11 en 12 Augustus gaat weer een tweedaagsche. waar voor evenals voor de driedaagsche van Maan- Pater Lucheslus Moeskops O FM, rector van Bleyerheide, heeft in het R. K. Ziekenhuis te Heerlen een zware operatie ondergaan. zyn toestand is vry goed. Zaterdagavond omstreeks 6 uur is op den rijksweg Nymegen-Venlo naby Gennep een ern stige aanrijding geschied. Een groote personen auto, waarin acht arbeiders waren gezeten en die bestuurd werd door R. M. uit Beuningen, is ter hoogte van café Boenen, waar de weg een flauwe bocht maakt, vermoedeiyk tengevolge van een defect aan de stuurinrichting, tegen een boom gereden. De inzittenden liepen allen kwetsuren op. De 30-jarige G. Derks uit Heyen, die met zyn flets op het rywielpad reed, werd door den ach terkant van den auto geraakt en tegen een muur van een ‘woning geworpen. Het slachtoffer liep ernstige verwondingen op; hy werd het huis binnengedragen, waar hem spoedig genees kundige hulp werd verleend. De Inzittenden van den auto konden, na verbonden te zyn, huis waarts keeren. Op veler verzoek hebben wy het vertrekuur van de tochten welke op Zondag aanvangen een uur later gesteld, dus: Haarlem half acht, Am sterdam 8 uur en Utrecht 9 uur. Voor de overige tochten biyft het vertrekuur Haarlem half zeven, Amsterdam 7 uur en Utrecht 8 uur. Het vertrekuur van de dagtochten kan mogelyk worden verlaat, dit blyft dus, ook voor de Zondagen Haarlem half zeven, Amsterdam zeven uur en Utrecht 8 uur. H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana, vergezeld door een klein gevolg, zullen Dinsdagavond as. per dagboot van de Maat schappij Zeeland te Harwich aankomen om zich van daar naar Schotland te begeven, waar H. M. en H. K. H. voornemens zyn een rustige vacantle door te brengen in het hartje van het Schoteche hoogland temidden van de meren en heuvels van de provincie Perthshire. Het verbiyf zal een strikt Incognito karakter dragen en de Koningin reist onder den naam van gravin Van Buren. Een speciaal koninkiyk salonrytulg, dat aan den trein van Harwich naar Londen zal worden aangehaaxt, zal. vol gens de Telegraaf, te Liverpoolstreet Station na aankomst om 9.30 ’s avonds, worden over gebracht naar het King's Cross Station, waar het aan den nachttrein naar Schotland zal worcten gekoppeld, die om half elf uit Londen vertrekt en 's morgens vroeg te Edinburgh aankomt. De Koningin, de Prinses en bet ge volg zullen dus den trein in Londen niet ver laten. Te Edinburgh gaat de reis vla Crieff naar een afgelegen plaatsje naby een der roman tische Schotsche meren waar de koninkiyke bezoeksters de vacantle hopen door te bren gen. Het is de eerste keer, dat de Koningin en de Prinses Schotland zullen bezoeken. De heer Waugh, burgemeester van Albury, en mevrouw Waugh arriveerden Zondagmorgen om 10.46 uur op Schiphol, waar zy werden ont vangen door den heer Gulllonard, onderdirec- ‘*nr van de K L. M., den heer Noble, waar- nemend directeur van de Handelsinrichtingen, oen heer Dellaert. havenmeester van Schiphol. Oen heer Thomson, stationschef van de K L. M. °P Schiphol en dr. Slotboom, chef van den ge neeskundigen dienst van de K. L. M. ®en aardig oogenbllk was het, toen het vlieg tuig uit Brussel arriveerde, bestuurd door den beer Moll, die na aankomst voorgesteld werd den heer en mevrouw Waugh en toen ge legenheid had om nog eens oude herinnerin- »*n van den Ulveraacht op te halen. Ook mevrouw Moll nam aan het gesprek deel, vliegveld werd bezichtigd en het talrijke Publiek applaudlseerde herhaaldelyk als de ourgemeester en zyn echtgenoote langs kwa- niexL ZJj gebruikten daarna de lunch op Schiphol, ’“"ia wederom een kykje werd genomen op beaChu^eld en verschlllende toestellen werden en mevrouw Waugh toonden zeer ^el belangstelling en daarna werd de terugreis Amsterdam aanvaard. De hoogeerw. heeren Dekens van Maastricht en Wyk hebben allen directeuren van gods dienstige vereeniglngen en jeugdvereenlgingen opdracht gegeven, om de leden dier vereenl glng, die na ernstige waarschuwing gemengde aonnebad- en zwemgelegenheden besoeken. als lid te royeeren. teraardebestelling plaats van bet stoffelyk overschot van den beer A. H. Strack van Schyndet die by het ongeluk op den Rtjks- straatweg AmsterdamHaarlem zoodanig werd verwond, dat hy spoedig daarop is overleden. De Requiem-Mls werd opgedragen door pastoor Van Noort, die ook de uitvaartplech tigheden verrichtte. - Zeer veel bloemen van het personeel van het restaurant „Hildebrand” te Haarlem, waarvan de overledene de leider was en van vele familieleden en vrienden dekten de baar. Zaterdagmorgen tegen 8 uur kwam Albury’s burgemeester, de heer Alfred Waugh en zyn echtgenoote met den boottrein uit Hoek van Holland aan het Centraal Station aan. Onmiddellijk begaf hij zich naar het Amstel-Hotel, waar Dr. Slotboom van de K.L.M. den man, die den Nederlandachen Melbourne- vliegers zulke onschatbare diensten heeft bewezen, ontving. Cornells Hartman werd 30 September 1878 te Soest geboren. Na zyn voorbereidende studies op de Seminaria te hebben volbracht, werd hy priester gewyd 15 Aug. 1902. Achtereenvolgens werd hy benoemd tot assistent te Drempt (5 Sept. 1902), kapelaan te Doornenburg (11 Sept. 1903), kapelaan te Arnhem, per. H. Martlnus (6 Oct. 1906), byna twee jaar later, nameiyk 29 Aug. 1907 volgde zyn benoeming tot direc teur van het Groot-Semlnarie te Rysenburg, welke functie hy bekleedde tot 3 Dec. 1920, toen de zeereerw. heer Hartman belast werd met het pastoraat van de parochie van den F. Frands- cus Xaveriua te Amersfoort. Als opvolger van wylen den Hoogeerw. heer L. A. F. X. Foch, werd pastoor Hartman 21 Juli 1934 benoemd tot deken van Amersfoort en op 13 September 1934 volgde zijne benoe ming tot kanunnik van het Metropolitaaan Kapittel. Deken Hartman was lid van het college Pa- rochi-Consultores en stond by het college .Judices et Mlnlstri Tribunates” vermeld als Judex Prosynodalis; hy behoorde tot de 14- brorum Censores of boekenkeurders in het Aartsbisdom Utrecht en was lid van de Litur gische Commissie in het Aartsbisdom. Kanunnik Hartman was Ridder in de Orde van Oranje Nassau en drager van de zilveren eeremedallle van het Oostenrijksche Roode Kruis. zyn vry onverwachtse!) heengaan heeft een diepe wonde geslagen in het hart van menig katholiek Amersfoorter, in het byzonder van hen, die hem als een stillen weldoener leerden kennen, zyn verscheiden zal ongetwyfeld ir breeden kring diep betreurd worden. Hy ruste in vrede. -- ”l --- 1 •r1’- k A -A --jAtv

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 5